Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
346100 - 346001
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 347901 347900 - 347801 347800 - 347701 347700 - 347601 347600 - 347501 347500 - 347401 347400 - 347301 347300 - 347201 347200 - 347101 347100 - 347001 347000 - 346901 346900 - 346801 346800 - 346701 346700 - 346601 346600 - 346501 346500 - 346401 346400 - 346301 346300 - 346201 346200 - 346101 346100 - 346001 346000 - 345901 345900 - 345801 345800 - 345701 345700 - 345601 345600 - 345501 345500 - 345401 345400 - 345301 345300 - 345201 345200 - 345101 345100 - 345001 345000 - 344901 344900 - 344801 344800 - 344701 344700 - 344601 344600 - 344501 344500 - 344401 344400 - 344301 344300 - 344201 344200 - 344101 344100 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
mauimagic
senior tag
Jó-jó, de hol van a screenshot a hidegről?
Figyi, ne éld bele magad, itt ilyen magyarosch hidegről megy a diskurzus, nem az igaziról...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
fulton
addikt
Nekem speciel tetszik ez az sl8 tramac + jókat is "hallottam" róla. Szívesen bepróbálnám - de a geó az nekem sok lenne.
Aero gépek ( súlyuk miatt ), meg könyöklő stb...nem igazán vonzanak
hiába síkon lakok.Inkabb a könnyű bringa + könnyű kerék. az nekem nagyobb faktort hoz felhasználói élményben. -
dom1n0
őstag
-
stickermajom
addikt
-
Maximum1
őstag
-
fulton
addikt
Azé -5 meg -10 fok közt már befagynak az innivalók ..én csípem az ilyen szélsőségeket. Na ilyenkor aztán tényleg egy lélek sem bringázik. Nyáron a 40 fok a társa ennek... egy -5 fok mellé 30km/h szelet bekóstolnék (lökésekkel 60km/h). De egyelőre ez nem lesz.
Kamerát már levettem, nem viszem mert ridegülnek az anyagok, nem akarom eltörjön a tartója ennek is. -
mauimagic
senior tag
-
HdRew
őstag
-
fulton
addikt
-
dom1n0
őstag
-
dom1n0
őstag
-
fulton
addikt
Azta.. milyen hidegek jönnek🤗 tetszetős
Na kiváncsi leszek, nameg a ruha mennyire lesz jó
Ha havazna na meg is maradna, mi szép lenne
-
Maximum1
őstag
Felnifékes. Felnifékkel karbont pedig nem vennék. 1-2 évig használnám ezt a bicót, aztán ha tényleg komolyabban gondolom a kerékpározást akkor eladnám és váltanék tárcsafékesre ha úgy van. Felnifékes bicóra már alig lehet normális kereket találni ahogy elnézem.
Köszi szépen, hogy leírtad a tapasztalatodat, gondolkodok rajta, lehet végül csak egy Mavic Ksyrium SL lesz, azt 200K-ért el tudnám hozni, és kevesebb lenne a "hassle". Jó lenne hozzá a mostani fék is. Kár, hogy normális verzióban nem kapható már, ahogy elnézem, pedig azt venném.
Ah, irigyellek nagyon.
Igen, ezt észrevettem én is, hogy efelé tendál a biciklis közeg sajnos. Használd egészséggel 
Szerintem komolyan gondolod, most pont van egy eladó S-works Tarmac SL8 verő a használt piacon.
-
mauimagic
senior tag
Még nem vettem meg az 1 liter Rohloff olajat, még meg se rendeltem.
/csak tervben van, ha jó lenne a teszt a Muc-off-al szemben az 50ml-es Rohloffal/
Na igen, az egyik bringámat meglehet, waxosítani kéne szerintem, ha jól akarnék dönteni. De mi lusta vagyok én arra, hogy áttérjek a waxra
Lehet bemegyek majd Debrecenben egy komoly bringaboltba és waxosíttatom velük az egyik bringámat(ja, és megkérdezem, hogy közülük hányan waxolnak, mert ők bringaversenyezni is járnak
(na erre kíváncsi leszek, hogy hányan waxolnak
).
Amúgy szerintem is jó lehet a wax, mert ugyebár a viaszra nem tapad a por és az szimpatikus
De mi lusta vagyok én arra, hogy áttérjek a waxra :D
A waxxxal kevesebb meló van, de mit értek hozzá, csak kb 10 éve nyomom...az ilyen lánctisztítós, simogatós, pepecselős esszéken csak röhögök...
Szerintem ne térj át, mert akkor nem lesz miről írnod és visszajön aBritney Spears vagy Akela pólót vegyek fel a kedd délutáni bringázáshoz
téma, ami sokkal nehezebb olvasmány szerintem
-
-=RelakS=-
veterán
Még nem vettem meg az 1 liter Rohloff olajat, még meg se rendeltem.
/csak tervben van, ha jó lenne a teszt a Muc-off-al szemben az 50ml-es Rohloffal/
Na igen, az egyik bringámat meglehet, waxosítani kéne szerintem, ha jól akarnék dönteni. De mi lusta vagyok én arra, hogy áttérjek a waxra
Lehet bemegyek majd Debrecenben egy komoly bringaboltba és waxosíttatom velük az egyik bringámat(ja, és megkérdezem, hogy közülük hányan waxolnak, mert ők bringaversenyezni is járnak
(na erre kíváncsi leszek, hogy hányan waxolnak
).
Amúgy szerintem is jó lehet a wax, mert ugyebár a viaszra nem tapad a por és az szimpatikus
Az olaj folyadék, bemossa a retket a láncba, és ha nem mosod ki belőle, akkor csiszolópasztán tekersz. (gondolom a több ezer kilométeres olajos történetek mögött száraz időben aszfalton tekerés húzódik)
A viasz szilárd amikor már használható, így ami esetleg még be is jut kosz amikor újrakened, azt kinyomja magából.Vagy ilyen.
-
HdRew
őstag
Felnifékes. Felnifékkel karbont pedig nem vennék. 1-2 évig használnám ezt a bicót, aztán ha tényleg komolyabban gondolom a kerékpározást akkor eladnám és váltanék tárcsafékesre ha úgy van. Felnifékes bicóra már alig lehet normális kereket találni ahogy elnézem.
Köszi szépen, hogy leírtad a tapasztalatodat, gondolkodok rajta, lehet végül csak egy Mavic Ksyrium SL lesz, azt 200K-ért el tudnám hozni, és kevesebb lenne a "hassle". Jó lenne hozzá a mostani fék is. Kár, hogy normális verzióban nem kapható már, ahogy elnézem, pedig azt venném.
Ah, irigyellek nagyon.
Igen, ezt észrevettem én is, hogy efelé tendál a biciklis közeg sajnos. Használd egészséggel 
-
attiss66
senior tag
Fél iso megmarad, fasza hideg lett, mehet bele a karácsonyi whisky. :DDD
Én mostsnában viszek 500ml ISO-t, ≈45-50 fokos melegvízzel készítve, az egy óra múlva pont jó hőmérsékletű a bringán, és 750ml teát termoszos bringáskulacsban. Na ott észnél kell lenni, mert múltkor 2 óra után még mindig égetett, szal haza kellett hozni
Jöhetne már valami komolyabb fagy, hogy a sarat elintézze az erdőben, mert 0 fokban bringát mosni szétfagyva nem a kedvenc időtöltésem...

@zsocy: Most rendelt szegény egy tankerhajónyi Róloft, erre elezded promózni a waxot? Hát van Neked szíved?
Még nem vettem meg az 1 liter Rohloff olajat, még meg se rendeltem.
/csak tervben van, ha jó lenne a teszt a Muc-off-al szemben az 50ml-es Rohloffal/
Na igen, az egyik bringámat meglehet, waxosítani kéne szerintem, ha jól akarnék dönteni. De mi lusta vagyok én arra, hogy áttérjek a waxra
Lehet bemegyek majd Debrecenben egy komoly bringaboltba és waxosíttatom velük az egyik bringámat(ja, és megkérdezem, hogy közülük hányan waxolnak, mert ők bringaversenyezni is járnak
(na erre kíváncsi leszek, hogy hányan waxolnak
).
Amúgy szerintem is jó lehet a wax, mert ugyebár a viaszra nem tapad a por és az szimpatikus
-
fulton
addikt
Itt is nagyon jó idő volt. Nekem 67km kiruccanós lett a mai. 1 fok, nap ugyan nem sütött, de igazi téli száraz hideg🤗 az a féle, mikor lábujjak es kézujjak hegyében azert érzed olykor azt a csontba hatoló marást", végre itt a tél. 2 téli zoknit húztam (pont belefértem a cipőbe még) meg a kamásli, jó volt. Egyébként a kesztyű is - amit irtam az inkább még a jóleső fagyás jelei
semmi komoly. Arcon kifejezetten jólesett ez a hideg levegő. 
-
-=RelakS=-
veterán
Biztos vagy benne, hogy jobban megéri, mint ez az olaj, minden szempontból?
A viaszról azt olvastam, hogy elég kényes dolog. Igényes rá, hogy tiszta láncon legyen és azzal jó sok meló van, amig patika tisztára lesubickolja valaki a láncot, lánctányérokat, hátsó lánckeréksort, stb. Ott mindennek baromira tisztának kell lennie. Persze, biztos jó, de lusta vagyok hozzá, hogy belevágjak a viaszolásba.
Úgy lenne a legjobb, ha bevinném a bringát az új lánccal, új láncekréksorral egy szakszervízbe és alakítsák át viaszkenésesre(ahol foglalkoznak ilyesmivel, mert van ahol foglalkoznak vele). Majd utána én nekiállok nagy lustán csepegtetni a csöpis viaszt.
Ezt hol olvastad?

Az egyik SRAM láncomra simán elkezdtem locsolni miután 300km körül hajtottam a gyári kenőccsel. Miután a Squirt kinyomta belőle a maradékot, utána már egész jól kente a láncot. Silca csöpis viaszát ugyanígy használtam, az azonnal jó volt a lánccal.
Szerintem ha meglátnád, hogy hogy néz ki a hajtásom, elsírnád magad, és nem az örömtől
Van azon minden: Oda száradt ilyen-olyan csöpis viasz gyurma, főzött viaszokból odaragadt cucc, stb.Szóval ugyan ajánlott kitakarítani a láncból az olajat, de ha nem teszed, akkor sem lesz gond.
mauimagic
Én kezdtem promózni neki a viaszt, erre jött egy olyan tisztítási hercehurcával, aminek én a közelébe sem mennék
Pedig időnként nem ártana egyet takarítani a gépen. -
mauimagic
senior tag
Fél iso megmarad, fasza hideg lett, mehet bele a karácsonyi whisky. :DDD
Én mostsnában viszek 500ml ISO-t, ≈45-50 fokos melegvízzel készítve, az egy óra múlva pont jó hőmérsékletű a bringán, és 750ml teát termoszos bringáskulacsban. Na ott észnél kell lenni, mert múltkor 2 óra után még mindig égetett, szal haza kellett hozni
Jöhetne már valami komolyabb fagy, hogy a sarat elintézze az erdőben, mert 0 fokban bringát mosni szétfagyva nem a kedvenc időtöltésem...

@zsocy: Most rendelt szegény egy tankerhajónyi Róloft, erre elezded promózni a waxot? Hát van Neked szíved?
-
zsocy
őstag
Na jó, csakhogy nem csak a láncot kell tisztítani, hanem az összes cuccot, amin a lánc áthalad(lánctányérok, váltógörgők, lánckeréksor)
Már megint dilemmázok, pedig már eldöntöttem a Rohloff olajat, a literest
, ha egyszer megveszem azt a literes Rohloff olajat, örökké az olaj rabja leszek)szerintem)
(mer az tart vagy ezer évig kb
)
Már attól elfáradok, ha belegondolok, hogy mennyi munka van a viaszolás előtti takarítási munkálatokkal
Egy jó tanács, de amúgy is érdemes az "összes cuccot" tisztítani, meghálálják az alkatrészek. És ebben jobb amúgy a wax, ha jól csinálod nem szedi össze a dzsuvát mindenhonnan és nem lesz a komplett hajtáslánc koszos. Az olaj az sajnos igen, még a legjobb olaj is.
Egyszerű teszt, ha tudod húzd végig az ujjad egy már használt de szemre tiszta láncon ha olajozott és ha waxolt. Az olajos mindig nyomot hagy majd, a waxolt pedig soha. Cserébe valóban macerásabb. -
attiss66
senior tag
Postázd el nekem a láncot, bedobom az ultrahangos tisztítóba. Jó áron megszámítom neked.
Na jó, csakhogy nem csak a láncot kell tisztítani, hanem az összes cuccot, amin a lánc áthalad(lánctányérok, váltógörgők, lánckeréksor)
Már megint dilemmázok, pedig már eldöntöttem a Rohloff olajat, a literest
, ha egyszer megveszem azt a literes Rohloff olajat, örökké az olaj rabja leszek)szerintem)
(mer az tart vagy ezer évig kb
)
Már attól elfáradok, ha belegondolok, hogy mennyi munka van a viaszolás előtti takarítási munkálatokkal
-
stickermajom
addikt
Biztos vagy benne, hogy jobban megéri, mint ez az olaj, minden szempontból?
A viaszról azt olvastam, hogy elég kényes dolog. Igényes rá, hogy tiszta láncon legyen és azzal jó sok meló van, amig patika tisztára lesubickolja valaki a láncot, lánctányérokat, hátsó lánckeréksort, stb. Ott mindennek baromira tisztának kell lennie. Persze, biztos jó, de lusta vagyok hozzá, hogy belevágjak a viaszolásba.
Úgy lenne a legjobb, ha bevinném a bringát az új lánccal, új láncekréksorral egy szakszervízbe és alakítsák át viaszkenésesre(ahol foglalkoznak ilyesmivel, mert van ahol foglalkoznak vele). Majd utána én nekiállok nagy lustán csepegtetni a csöpis viaszt.
Postázd el nekem a láncot, bedobom az ultrahangos tisztítóba. Jó áron megszámítom neked.
-
attiss66
senior tag
Ahelyett, hogy csöpis viaszt vennél
azt csak adagolni kell, meg esetleg időnként lekefélni a hajtást/láncot Biztos vagy benne, hogy jobban megéri, mint ez az olaj, minden szempontból?
A viaszról azt olvastam, hogy elég kényes dolog. Igényes rá, hogy tiszta láncon legyen és azzal jó sok meló van, amig patika tisztára lesubickolja valaki a láncot, lánctányérokat, hátsó lánckeréksort, stb. Ott mindennek baromira tisztának kell lennie. Persze, biztos jó, de lusta vagyok hozzá, hogy belevágjak a viaszolásba.
Úgy lenne a legjobb, ha bevinném a bringát az új lánccal, új láncekréksorral egy szakszervízbe és alakítsák át viaszkenésesre(ahol foglalkoznak ilyesmivel, mert van ahol foglalkoznak vele). Majd utána én nekiállok nagy lustán csepegtetni a csöpis viaszt.
-
-=RelakS=-
veterán
Rohloff láncolaj 50ml 3625 Ft[link] Rohloff láncolaj 1 liter 35405 Ft [link] . Mindegyik eredeti. Először megveszem az 50ml-est(nem veszem a nem eredeti Rohloff-ot). Ha jobb, mint ez a Muc-off, Muc-Off All Weather (ami eddig a legjobb láncolajom) [link] , akkor megveszem a literest
, az elég lesz egy jódarabig
a montira és a két utira .
A Literes Rohloff olaj 1770 Ft-ra jönne ki a literesből 50ml-enként. Féláron, mint az eredeti 50ml-es Rohloff. 
Ezeknek a láncolajoknak van szavatossági idejük, vagy elvannak korlátlan ideig?Ahelyett, hogy csöpis viaszt vennél
azt csak adagolni kell, meg esetleg időnként lekefélni a hajtást/láncot -
attiss66
senior tag
Rohloff láncolaj 50ml 3625 Ft[link] Rohloff láncolaj 1 liter 35405 Ft [link] . Mindegyik eredeti. Először megveszem az 50ml-est(nem veszem a nem eredeti Rohloff-ot). Ha jobb, mint ez a Muc-off, Muc-Off All Weather (ami eddig a legjobb láncolajom) [link] , akkor megveszem a literest
, az elég lesz egy jódarabig
a montira és a két utira .
A Literes Rohloff olaj 1770 Ft-ra jönne ki a literesből 50ml-enként. Féláron, mint az eredeti 50ml-es Rohloff. 
Ezeknek a láncolajoknak van szavatossági idejük, vagy elvannak korlátlan ideig? -
dom1n0
őstag
Persze, viccelek csak, nem szabad ragorcsolni szerintem sem.
Maximum1: A szel visszafele itt se volt a baratom, de leszartam mar, egyedul a meleg ebedre gondoltam
-
Maximum1
őstag
-
(ex)Cat
senior tag
-
dom1n0
őstag
-
(ex)Cat
senior tag
-
-=RelakS=-
veterán
-
laed
senior tag
-
-=RelakS=-
veterán
-
dom1n0
őstag
Ezek milyen szívritmus zónák már? XD
Kezdő még na

Aki teheti menjen ki egy kanyarra, napsütés, száraz utak
-
-=RelakS=-
veterán
-
fulton
addikt
-
rétisün
veterán
-
fulton
addikt
-
Toobee
veterán
6 éve használok egy pár (majdnem) ilyen kereket, az enyém a 'sima' verzió, nem az Oxic.
'oldschool', felnifékes bringába szerintem nagyon jó választás, 18 mm-es belső szélesség se gond, az ilyen bringákba úgyis jó, ha 28-as külsőt tudsz tenni. mondjuk nem volt túl sok féle kerekem edig, de ezt szeretem, merev, könnyű, mi kellhet még?
az mondjuk szerintem nem szempont, hogy ennyi idő alatt sincs 8-as, mert a 65 kilóm nem kihívás egy ilyen
keréknek....ja, addig vegyél ilyent, amíg még kapni ilyen jó kis kerekeket, lassan csak felnifékes bringa/kerék lesz, legalábbis a felsőbb kategóriákban.
Lehet kapni ettől sokkal jobb szettet is, ne izguljatok. Most csak a Lightbicycle felnifékes szettjeit linkelem, de csomó gyártó kínál még.
-
rétisün
veterán
6 éve használok egy pár (majdnem) ilyen kereket, az enyém a 'sima' verzió, nem az Oxic.
'oldschool', felnifékes bringába szerintem nagyon jó választás, 18 mm-es belső szélesség se gond, az ilyen bringákba úgyis jó, ha 28-as külsőt tudsz tenni. mondjuk nem volt túl sok féle kerekem edig, de ezt szeretem, merev, könnyű, mi kellhet még?
az mondjuk szerintem nem szempont, hogy ennyi idő alatt sincs 8-as, mert a 65 kilóm nem kihívás egy ilyen
keréknek....ja, addig vegyél ilyent, amíg még kapni ilyen jó kis kerekeket, lassan csak felnifékes bringa/kerék lesz, legalábbis a felsőbb kategóriákban.
-
semmiho
tag
Megbízható és könnyen szervizelhető, lassan 4 éve nyúzok egy felnifékes verziót. Porban, koszban sajnos a dedikált kék fékpofák dacára képes a por karcokat hagyni a fékfelületen, de ez csak esztétikai hiba. Ha a vázad hasonlóan oldschool, mint az enyém és maximum 25mm széles külső fér el benne, akkor a ~18mm-es belső felniszélesség sem gond.
Tubelessként is használtam 1 szezont, működik, de tubelessként nem vált be (Schwalbe Pro One TLR 25mm külsőkkel).
Netes fórumokon a hátsó kerék hajtás oldali küllők töréséről írnak, nálam ilyen nem történt. Váltófüggő: például terhelés alatt, a régi 11-es SRAM Red eTap + 28-as sorral, szélsőséges áttétellel beleérhet a kanál a küllőkbe (például 50-28 vagy 52-28 áttétellel).Talán úgy tűnhet, inkább negatívumokat írtam, ennek ellenére én nem bántam meg, jó választás volt!
-
Friczy
senior tag
Azért írtam kétféle matekkal, az egyik kínai, a másik lengyel vonal, csak figyelmesen kell olvasni.
Szerintem egyik se nagy business, ha eredeti az olaj, nem jön ki a matek.Nekem az egész dolog érthetetlen...van egy töbszázezres bringa, amire szeretnék Rohloff olajat (mondjuk már itt nem értem a dolgot, de ezt hagyjuk
). Erre, hogy spóroljak mondjuk 5 EUR-t, megveszem ellenőrizhetetlen forrásból...
Én "vettem" valami radaros hátsó lámpát az Allegron naonolcsón, nem is küldtek semmit. Hetekig ment a hitegetés, aztán nagy nehezen visszautalták a pénzt. Áru nyilván soha nem volt, csak egy kis cash flow kellett a kamu eladónak.
Szerintem még a sokat szidott Alinál is gázabb az egész, a Józsefvárosi piac online megfelelője. Helyén kell kezelni szerintem, de olyan dolgot, ami ellenőrizhetetlen, bemondásra eredeti, biztos nem vennék onnan.Mennyiség kérdése a dolog, és ha valaki eljátszik ilyen átpalackozásokkal Rohloff olaj ügyében, akkor ugyanezt más anyaggal is megteheti. Bike-discount ára alapján 50 ml-es Rohloff flakon nagyjából 6,5 EUR, ugyanaz 1L-es kiszerelésben 71, tehát közel kétszeres ára van a kis kiszerelésű cuccnak. Kíváncsiságból ránéztem más hasonló termékre, Shimano fékolaj 100 ml-es kiszerlésben 6,3 EUR, 500-asban nem egész 14, szóval a kétszeres szorzó itt is megvan. Ha valaki nagy tételben és több anyagnál áll neki porciózni, akár ki is jöhet neki a matek.
Az más kérdés, hogy emiatt mindkét féléből venni, hogy megnézzük, melyik a jobb, szerintem értelmetlen. Használtam én Rohloff olajat, még van is itthon belőle, egy 50 ml-es flakon több, mint egy évig elég volt, abban az időben, amikor évente 7-8ezer km-t mentem, és még a feleségem bringáját is elláttam vele.
Ahogy az is érdekes, hogy az Allegro 4eFt-ért adja azt az olajat, amit a bike-discount 6 euróért, szóval én kissé magasnak tartom az árat. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
mauimagic
senior tag
Miért kéne áthajóztatni a fél világon? Németország meglehetősen közel van Lengyelországhoz
, kár a kínaiakat idekeverni.
Vettem én már nagy tételben olajat, annyival olcsóbb, mint az 50 ml-es kiszerelés, hogy még akkor is megéri, ha a felét sose használom el. Illetve jártam már úgy is (történetesen épp Rohloff láncolajjal), hogy a bolt (szervize is volt/van), ahol venni akartam nem tartott készleten az 50 ml-es kiszerelésből, viszont volt neki a nagyból, nekem meg volt üres Rohloff flakonom, teletöltötték, természetesen alacsonyabb áron. Persze mivel az Allegro olyan, amilyen, ez nem garancia arra, hogy az aktuális eladó esetleg trükközik, és nem Rohloffal tölti meg a flaknot.Azért írtam kétféle matekkal, az egyik kínai, a másik lengyel vonal, csak figyelmesen kell olvasni.
Szerintem egyik se nagy business, ha eredeti az olaj, nem jön ki a matek.Nekem az egész dolog érthetetlen...van egy töbszázezres bringa, amire szeretnék Rohloff olajat (mondjuk már itt nem értem a dolgot, de ezt hagyjuk
). Erre, hogy spóroljak mondjuk 5 EUR-t, megveszem ellenőrizhetetlen forrásból...
Én "vettem" valami radaros hátsó lámpát az Allegron naonolcsón, nem is küldtek semmit. Hetekig ment a hitegetés, aztán nagy nehezen visszautalták a pénzt. Áru nyilván soha nem volt, csak egy kis cash flow kellett a kamu eladónak.
Szerintem még a sokat szidott Alinál is gázabb az egész, a Józsefvárosi piac online megfelelője. Helyén kell kezelni szerintem, de olyan dolgot, ami ellenőrizhetetlen, bemondásra eredeti, biztos nem vennék onnan. -
Friczy
senior tag
Nézzük mit hasonlítasz mivel:
Elég régóta tudott, hogy a kínai Shimano cuccok nagy része nem hamisítvány, hanem OEM szürkeimport, ezért olcsó. Az Allegro a "lengyel" boltokkal a vám elkerülése végett kell az egyenletbe...
Egy 105-ös hátsó váltó hamisításához pármillió USD-s géppark kell, olcsóbban kéne adni, mint a gyári, szal nem éri meg, egyszerű matek.Ez szerinted tényleg összevethető azzal, hogy valaki belötyböl valami random olajat egy flakonba, majd rányomtat egy kamu cimkét?

Segítek: ennek az előállítási költsége $0.43, és adhatod $10-15-ért
De persze az is lehet, hogy egy kínai/lengyel(?) kereskedő megvette nagytételben a Rohloff olajat, amit Németországban gyártanak és:
A. Áthajóztatta a fél világon, majd import, vám, stb...Kínában olcsó munkaerővel átcsomagolta, majd vissza Európába, import, vám, stb...vagy
B. Kratowice-Alsón merőkanállal lötyböli egy Rohloffos hordóból az öreg Pavel, aki abban a hitben él, hogy 1982 van, így beéri napi 2 Zlotyival. Emiatt lehet ennyire olcsó, mindenki jól jár, persze Pavelt kivéve...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Miért kéne áthajóztatni a fél világon? Németország meglehetősen közel van Lengyelországhoz
, kár a kínaiakat idekeverni.
Vettem én már nagy tételben olajat, annyival olcsóbb, mint az 50 ml-es kiszerelés, hogy még akkor is megéri, ha a felét sose használom el. Illetve jártam már úgy is (történetesen épp Rohloff láncolajjal), hogy a bolt (szervize is volt/van), ahol venni akartam nem tartott készleten az 50 ml-es kiszerelésből, viszont volt neki a nagyból, nekem meg volt üres Rohloff flakonom, teletöltötték, természetesen alacsonyabb áron. Persze mivel az Allegro olyan, amilyen, ez nem garancia arra, hogy az aktuális eladó esetleg trükközik, és nem Rohloffal tölti meg a flaknot. -
rob210
nagyúr
Erre autós példát tudok hozni.
Gyári alkatrész 76e
Lengyel utángyártótól 43e
A poén csak az benne, hogy ugyan az gyártya az eredetit is, csak a csomagolása más, mert nem adhatja ugyan abban a dobozban.
Szóval, nem, egyáltalán nem biztos, hogy nem ugyan azt kapod , csak jóval olcsóbban.
Ettől még persze lehet bóvli, mert biciklis cuccokra nem biztos, hogy ugyan az igaz, mint az autósokra, de a lengyelek nagyon durván pörgetik a gazdaságot az utóbbi időben. Ami erősen látszik is.
-
Maximum1
őstag
Felnifékes vagy tárcsás?
Ennyi pénzért karbont lehet venni Kínából, de még a használt piacon is szokott lenni.
Ha tárcsás akkor nem venném, kevés a 18mm belső szélesség.
Amúgy jó kerék nagyon. -
mauimagic
senior tag
én nemrég vettem hasonlóan olcsó 105 hátsó váltót onnan, most került fel a biciklire, egyelőre még nem robbant fel.
igaz, még csak 20 km van benne, szóval lehet elhamarkodott volt az ítélet...Nézzük mit hasonlítasz mivel:
Elég régóta tudott, hogy a kínai Shimano cuccok nagy része nem hamisítvány, hanem OEM szürkeimport, ezért olcsó. Az Allegro a "lengyel" boltokkal a vám elkerülése végett kell az egyenletbe...
Egy 105-ös hátsó váltó hamisításához pármillió USD-s géppark kell, olcsóbban kéne adni, mint a gyári, szal nem éri meg, egyszerű matek.Ez szerinted tényleg összevethető azzal, hogy valaki belötyböl valami random olajat egy flakonba, majd rányomtat egy kamu cimkét?

Segítek: ennek az előállítási költsége $0.43, és adhatod $10-15-ért
De persze az is lehet, hogy egy kínai/lengyel(?) kereskedő megvette nagytételben a Rohloff olajat, amit Németországban gyártanak és:
A. Áthajóztatta a fél világon, majd import, vám, stb...Kínában olcsó munkaerővel átcsomagolta, majd vissza Európába, import, vám, stb...vagy
B. Kratowice-Alsón merőkanállal lötyböli egy Rohloffos hordóból az öreg Pavel, aki abban a hitben él, hogy 1982 van, így beéri napi 2 Zlotyival. Emiatt lehet ennyire olcsó, mindenki jól jár, persze Pavelt kivéve...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ZavaBalazs
őstag
én nemrég vettem hasonlóan olcsó 105 hátsó váltót onnan, most került fel a biciklire, egyelőre még nem robbant fel.
igaz, még csak 20 km van benne, szóval lehet elhamarkodott volt az ítélet... -
mauimagic
senior tag
A karbon nyereg amit heszuszka hozott imént számít? 🙃
Gémcséndzser meglátod, jönnek majd a KOM-ok, ha akarod, ha nem.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Runner_fxr
addikt
Így képről nem tűnik vészesnek, egy kicsi berágódás látszik rajta, persze az egész felületet nem látom így erről a képről. Egy hegyes szerszámot ha óvatosan végig húzol a golyópályán, ahol berágódás van ott megakad. Ideális esetben nem akad meg sehol a szerszám. Szerintem ha egy új golyóskosárral összerakod és optimálisan be tudod állítani a kónuszt, akkor még használható lesz ez.
Valóban nem mutatja azt a golyóskosarat, de a kónusz ott van.
Tudtommal S7-ből nincs többféle, csak a kontrás és a kontra nélküli verzió. Bár a Sram-ot kevésbé ismerem agyváltó fronton, jellemzően inkább Shimano-kat szerelek. -
HdRew
őstag
Sziasztok!
Mavic Aksium Race-ről váltanék egy DT Swiss PR 1400 Dicut Oxic-ra. Valakinek van vele tapasztalata esetleg?
Vagy perpill tudtok jobb ár/érték arányt? A PR 1400-at 260K-ért meg tudnám szerezni.
Boldog Karácsonyt és köszi előre is a válaszokat!

-
dom1n0
őstag
Ezt nem görgőn nyomta.
Na azt nem is neztem
-
lsebestyen
addikt
-
dom1n0
őstag
Nem is akarhogy nyomta le:
Mentsegere szoljon iden o nyerte az Unbound Gravel 200-at
En holnap tervezem a 250-et elerni
-
Victoryus
addikt
Ennél jobban szerintem nem kell szétszedned, meg lehet ezt már így is annyira tisztítani, hogy jó legyen. Brigéciolban áztasd meg, fogkefével is nekieshetsz. Aztán féktisztítóval fújd át.
Azok a golyók viszont elég szarul néznek ki, de ettől még lehet működőképes a golyópálya. Az agyváltóknak a felületkezelése és az anyagminősége klasszisokkal jobb minőségű mint egy átlagos kónuszos agynak. Nézd végig az összes futófelületet ahol a golyók futnak, esetleg arról is csinálhatsz képeket.Itt volt a golyóscsapágy elvileg:
Érdekes, mert a robbantott ábrán nincs is rajta, csak a másik kettő. PDF: [link]
Vagy ez nem pontosan az az agy, amihez az útmutató van. -
rob210
nagyúr
A váz elég jó, ismerősöm legalább 10 éve használja (ma is épp vele mentem). Milyen szett van rajta? A vázat viszont jól át kell nézni, nem repedt-e. Zseblámpával centiről centire, 10 perc alatt végig lehet nézni.
Felnifékes gondolom, a felnin a fékfelületet ellenőrizni kell, ha el van kopva az elég jó alkualap / venni kell sajnos másikat (használtan FB Marketplace).
Kormánycsapágy ne lógjon, nyeregcső ne legyen belerohadva (decathlonban 2000 forint a karbonpaszta, azt vegyetek hozzá). Pedál se legyen beleépülve a hajtókarba. Bár ezekből sok minden igaz egy bármilyen bringára is.Köszi
-
laed
senior tag
Szegény gyerekek, jött a lancfűrészes Mikulás hozzájuk.
Ez van akkor, ha rosszak voltak.
-
dom1n0
őstag
Máskülönben úgy van, ahogy írod!
Valószínű, egy mai modern aero oútival azért nyerhetnék jónéhány értékes mp-et. A többiek aero-vázakkal futott idejein jól látom, hogy nekem akár 10-15 Wattot, egy rövidebb, sík szegmensen akár jóval többet kell beletennem egy hasonló időért a régi 2018-as, felnifékes Canyon országútimmal. Mai mércével gyk. semmi sem aero rajta.Az a baj ezt mindig lehet fokozni, mert akkor már lehet venni egy durva TT-t, az még brutálabb időket fog menni, aztán jön majd annak az aerozása

-
mauimagic
senior tag
-
semmiho
tag
Valószínűleg nem fogalmaztam eléggé pontosan. Szóval, itt alapvetően az olcsó és könnyű, külső bowdenezésű alu gravel váz témára linkeltem és írtam a régi CX gépemet. Simán elmenne ma egy középkategóriás, de még aluvázas gravel bicajnak, a valamikori áráról hogy meg már ne is beszéljünk!

Máskülönben úgy van, ahogy írod!
Valószínű, egy mai modern aero oútival azért nyerhetnék jónéhány értékes mp-et. A többiek aero-vázakkal futott idejein jól látom, hogy nekem akár 10-15 Wattot, egy rövidebb, sík szegmensen akár jóval többet kell beletennem egy hasonló időért a régi 2018-as, felnifékes Canyon országútimmal. Mai mércével gyk. semmi sem aero rajta. -
fulton
addikt
-
szuszinho
őstag
"Lánczolajat venni 2025-ben, kb mintha CRT monitort vennél"
Mondjuk rá
, de akkor Hasaggymeg, a topikfőnök, a főguru
, miért olajozza a láncot 2025-ben?
Neki lehet?!

"De egyértelmű kamu csomagolással, lenyomozhatatlan lengyel forrásból ≈40%-al olcsóbban" köszi, ez azért egy korrekt vélemény
ezen elgondolkodok

Talán első körben veszek mindegyikből egyet-egyet és majd teszt alapján remélem kiszúrom majd a különbséget(ha van)Főni későn érő típus
-
Runner_fxr
addikt
Hát ennél jobban nem mertem szétszedni.
Az orosz videókon totál szétkapják, a németnél nem annyira. [link] [link]
Még lehet, hogy kicsit pucolok rajta. Az a kerékcsapágy elég gáz nálam, hiányzik a harmada... és ez ment minden gond nélkül. Majdnem gond nélkül, én nem hallottam meg éreztem ebből semmit.
A 4 kis fül a belső részen nem nagyon mozgott, elvileg azért akadozott a váltás. Így tisztán könnyen mozognak.
Ilyen golyós csapágyat elvileg lehet venni, nem is drága, ha jót néztem pár száz forint.
Itt van a probléma, eltűnt a golyós csapágy harmada. Egy füldarab meglett, a másik nem, vagy én nem láttam a sok zsírtól. Ebben a részben volt törmelék, a többinél nem láttam.
Ennél jobban szerintem nem kell szétszedned, meg lehet ezt már így is annyira tisztítani, hogy jó legyen. Brigéciolban áztasd meg, fogkefével is nekieshetsz. Aztán féktisztítóval fújd át.
Azok a golyók viszont elég szarul néznek ki, de ettől még lehet működőképes a golyópálya. Az agyváltóknak a felületkezelése és az anyagminősége klasszisokkal jobb minőségű mint egy átlagos kónuszos agynak. Nézd végig az összes futófelületet ahol a golyók futnak, esetleg arról is csinálhatsz képeket. -
attiss66
senior tag
"Lánczolajat venni 2025-ben, kb mintha CRT monitort vennél"
Mondjuk rá
, de akkor Hasaggymeg, a topikfőnök, a főguru
, miért olajozza a láncot 2025-ben?
Neki lehet?!

"De egyértelmű kamu csomagolással, lenyomozhatatlan lengyel forrásból ≈40%-al olcsóbban" köszi, ez azért egy korrekt vélemény
ezen elgondolkodok

Talán első körben veszek mindegyikből egyet-egyet és majd teszt alapján remélem kiszúrom majd a különbséget(ha van) -
lsebestyen
addikt
A váz elég jó, ismerősöm legalább 10 éve használja (ma is épp vele mentem). Milyen szett van rajta? A vázat viszont jól át kell nézni, nem repedt-e. Zseblámpával centiről centire, 10 perc alatt végig lehet nézni.
Felnifékes gondolom, a felnin a fékfelületet ellenőrizni kell, ha el van kopva az elég jó alkualap / venni kell sajnos másikat (használtan FB Marketplace).
Kormánycsapágy ne lógjon, nyeregcső ne legyen belerohadva (decathlonban 2000 forint a karbonpaszta, azt vegyetek hozzá). Pedál se legyen beleépülve a hajtókarba. Bár ezekből sok minden igaz egy bármilyen bringára is. -
mauimagic
senior tag
Rohloff láncolaj 50ml 2415 Ft [link] Rohloff láncolaj 50ml 3995 Ft [link] .
Kérdés az lenne, hogy meg tudná e valaki tippelni a leírásából, hogy mi a különbség a két olaj közt, mert elvileg ugyanaz, csak a dobozolás más, és az egyik eredeti a másik másolat, vagy valami ilyesmi
. Mert ha ugyanaz, akkor az óccsóbat veszem(ugyanis tesztelni akarom a Muc-off-al szemben
). Elég jó komik vannak írva róluk az Allegro-nLánczolajat venni 2025-ben, kb mintha CRT monitort vennél, szal szakirányú topikban sok jóra ne számíts
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De egyértelmű kamu csomagolással, lenyomozhatatlan lengyel forrásból ≈40%-al olcsóbban, mint az eredeti...mégis mi baj lehetne?
Nyilván ugyanaz, sőt jobb!!4 -
attiss66
senior tag
Rohloff láncolaj 50ml 2415 Ft [link] Rohloff láncolaj 50ml 3995 Ft [link] .
Kérdés az lenne, hogy meg tudná e valaki tippelni a leírásából, hogy mi a különbség a két olaj közt, mert elvileg ugyanaz, csak a dobozolás más, és az egyik eredeti a másik másolat, vagy valami ilyesmi
. Mert ha ugyanaz, akkor az óccsóbat veszem(ugyanis tesztelni akarom a Muc-off-al szemben
). Elég jó komik vannak írva róluk az Allegro-n -
rob210
nagyúr
Sziasztok.
Kellemes Ünnepeket MindenkinekMost pedig a kérdés:😂
Cannondale supersix sorozatról mik a tapasztalatok?
Gyereknek 54es cube sajna már kicsi, ezt találtunk méretben úgy, hogy fejlesztés is lenne a mostanihoz képest. Alu kontra full carbon.
Help please.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Hát ennél jobban nem mertem szétszedni.
Az orosz videókon totál szétkapják, a németnél nem annyira. [link] [link]
Még lehet, hogy kicsit pucolok rajta. Az a kerékcsapágy elég gáz nálam, hiányzik a harmada... és ez ment minden gond nélkül. Majdnem gond nélkül, én nem hallottam meg éreztem ebből semmit.
A 4 kis fül a belső részen nem nagyon mozgott, elvileg azért akadozott a váltás. Így tisztán könnyen mozognak.
Ilyen golyós csapágyat elvileg lehet venni, nem is drága, ha jót néztem pár száz forint.
Itt van a probléma, eltűnt a golyós csapágy harmada. Egy füldarab meglett, a másik nem, vagy én nem láttam a sok zsírtól. Ebben a részben volt törmelék, a többinél nem láttam.
Az a baj, hogy ha eldarálta a koszorút akkor a golyópályát, golyók felületét is karistolta....persze attól még mehet, de már avétos.
-
Victoryus
addikt
Hát ennél jobban nem mertem szétszedni.
Az orosz videókon totál szétkapják, a németnél nem annyira. [link] [link]
Még lehet, hogy kicsit pucolok rajta. Az a kerékcsapágy elég gáz nálam, hiányzik a harmada... és ez ment minden gond nélkül. Majdnem gond nélkül, én nem hallottam meg éreztem ebből semmit.
A 4 kis fül a belső részen nem nagyon mozgott, elvileg azért akadozott a váltás. Így tisztán könnyen mozognak.
Ilyen golyós csapágyat elvileg lehet venni, nem is drága, ha jót néztem pár száz forint.
Itt van a probléma, eltűnt a golyós csapágy harmada. Egy füldarab meglett, a másik nem, vagy én nem láttam a sok zsírtól. Ebben a részben volt törmelék, a többinél nem láttam.
-
baltasar
csendes tag
Köszönöm a válaszokat. Egyszerű Decathlon-os állvány,de jó masszív. A váz súlypontjánál próbáltam. Akkor nyeregcsőnél fogom. Probléma megoldva. Köszi
-
mauimagic
senior tag
-
Victoryus
addikt
[link] Sram s7 szétszedés... 20-25mp
Azt a két anyacsavart hogy a fészkes fenébe lehet leszedni??? Forog velük együtt az egész kerékagy, egyáltalán nem így van ez a valóságban ahogy ezeken a rohadt YT videókon.
mod. Kontrás agyhoz kéne négyzet alakú lyukas szerszám. A Csepeles kulcs pont nem jó mert kicsi rá. Megoldom.Szétjött
Ez már fél siker. Hát igen, eléggé csúnya. A kis karmantyúk alig mozognak, szóval ráfér a karbantartás. Eddig még nem is olyan sokat káromkodtam, de majd összerakásnál
-
kenguru99
senior tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy bicikli tartó állványt. Négyszög profil a befogója. Viszont a KTM váz nem passzol bele. Finom alu profil. Nem merem meghúzni. Hogyan lehet egyszerűen megoldani hogy ne ártsak a váznak? Köszi. Más: yutubon van egy srác. Max Roving ha valakit érdekel. Fantasztikus videói vannak. Blogjában amiket ir, egy élmény még olvasni is.
Nem kell azt annyira erősen megszorítani. Én az üléscsőnél szoktam befogni az biztos hogy erős, plusz maga az üléscső is merevíti.
-
Victoryus
addikt
[link] Sram s7 szétszedés... 20-25mp
Azt a két anyacsavart hogy a fészkes fenébe lehet leszedni??? Forog velük együtt az egész kerékagy, egyáltalán nem így van ez a valóságban ahogy ezeken a rohadt YT videókon.
mod. Kontrás agyhoz kéne négyzet alakú lyukas szerszám. A Csepeles kulcs pont nem jó mert kicsi rá. Megoldom. -
chubby2o6
senior tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy bicikli tartó állványt. Négyszög profil a befogója. Viszont a KTM váz nem passzol bele. Finom alu profil. Nem merem meghúzni. Hogyan lehet egyszerűen megoldani hogy ne ártsak a váznak? Köszi. Más: yutubon van egy srác. Max Roving ha valakit érdekel. Fantasztikus videói vannak. Blogjában amiket ir, egy élmény még olvasni is.
Szia! Nem tudom, milyen állvány, de szinte biztos, hogy a befogója gumírozott vagy műanyag betétes, nem fog ártani a váznak. Megtépni sem kell, csak annyira kell meghúzni, hogy megtartsa a bringát. Meg amúgy sem a vázat ( felsőcsövet ) szokták befogni, inkább a nyeregcsövet. Ezt egy karbon nyeregcsőnek is bírnia kell, én azért rá szoktam tekerni egy erre a célra rendszeresített frottírzoknit
. Nyilván a befogott bringát nem szoktam rángatni; ha ilyen jellegű meló van vele ( pl. középcsapágy kiütése ), olyankor leveszem az állványról. -
SteveAd
tag
Tegnap családozásdi" előtt letoltam egy 1.5 órás görgőt (még soha nem mentem ennyit) a rouvy val, hát én alig vártam célba érjek
1 óra után minden bajom volt, fenekem is elültem...(való életben fel sem veszek 54-km-t..)
1 óra okés az tökre vállalható. Nekem annyira nem jött be ez a rouvy végül, főleg az outvar felbontása miatt, legalábbis így nagy kijelzőre "húzva", meg valahogy zavaró az ahogy "úszik a film" mintha szaggatna...totál untam a végén. Már már tengeri beteg lettem tőle...Ám tetszetős:- kerestem ilyen youtube kerékpáros videókat, gyönyörű helyeken készült felvételek, 4K!! - azért ez jobban mutat mikor "nagyra van húzva" a kijelző. több részlet megmarad.
Legalább élvezhető a minőség szemmel is lehet nézelődni. A görgőt vezérlem a garmin 840 ről, 20% ellenállással olyan komfortos 190-200 watt hoz a pörgetéshez. A levegő áramlik és "hasonló" mintha ott tekernék - a videó is normálisan fut - kb a sebesség is jó hozzá - na meg van környezeti hang is - az is sokat tesz az élménybe.
- Egyébként jó a görgő, szépen finoman fut, jó érzés tekerni. apró negatívum: A hátsó váltón állítani kell app-ból (3 értéket) - pár tized mm eltérés lehet a befogásnál - ami miatt nem jól vált hátul néhány fokozaton. Ezt mindig el kell végezni majd felrakás, valamint kerék vissza szerelésekor. (1 perces manőver üsse kő).
bedobom a csatorna linkjét hátha valaki hasonlókat nézeget görgőzésnél.
A zwfit sem lehet rossz 4K val, de az csak PC ről elérhető, majd lehet kipróbálom arról is. telóról "hajtva" azért kockás a kép így nagy kijelzőre pakolva, elég gagyi.Viszont végre! jó időket ír
(jön a hideg, jó kis arcpiritós 0 fok, száraz utak (egyelőre), hideg téli szél - loveit")Azt hittem hogy a hit'n'run topiktars (Cobranco) videoit propagalod
Boldogsagos kaloriaegetest mindenkinek
-
baltasar
csendes tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy bicikli tartó állványt. Négyszög profil a befogója. Viszont a KTM váz nem passzol bele. Finom alu profil. Nem merem meghúzni. Hogyan lehet egyszerűen megoldani hogy ne ártsak a váznak? Köszi. Más: yutubon van egy srác. Max Roving ha valakit érdekel. Fantasztikus videói vannak. Blogjában amiket ir, egy élmény még olvasni is.
-
fulton
addikt
Tegnap családozásdi" előtt letoltam egy 1.5 órás görgőt (még soha nem mentem ennyit) a rouvy val, hát én alig vártam célba érjek
1 óra után minden bajom volt, fenekem is elültem...(való életben fel sem veszek 54-km-t..)
1 óra okés az tökre vállalható. Nekem annyira nem jött be ez a rouvy végül, főleg az outvar felbontása miatt, legalábbis így nagy kijelzőre "húzva", meg valahogy zavaró az ahogy "úszik a film" mintha szaggatna...totál untam a végén. Már már tengeri beteg lettem tőle...Ám tetszetős:- kerestem ilyen youtube kerékpáros videókat, gyönyörű helyeken készült felvételek, 4K!! - azért ez jobban mutat mikor "nagyra van húzva" a kijelző. több részlet megmarad.
Legalább élvezhető a minőség szemmel is lehet nézelődni. A görgőt vezérlem a garmin 840 ről, 20% ellenállással olyan komfortos 190-200 watt hoz a pörgetéshez. A levegő áramlik és "hasonló" mintha ott tekernék - a videó is normálisan fut - kb a sebesség is jó hozzá - na meg van környezeti hang is - az is sokat tesz az élménybe.
- Egyébként jó a görgő, szépen finoman fut, jó érzés tekerni. apró negatívum: A hátsó váltón állítani kell app-ból (3 értéket) - pár tized mm eltérés lehet a befogásnál - ami miatt nem jól vált hátul néhány fokozaton. Ezt mindig el kell végezni majd felrakás, valamint kerék vissza szerelésekor. (1 perces manőver üsse kő).
bedobom a csatorna linkjét hátha valaki hasonlókat nézeget görgőzésnél.
A zwfit sem lehet rossz 4K val, de az csak PC ről elérhető, majd lehet kipróbálom arról is. telóról "hajtva" azért kockás a kép így nagy kijelzőre pakolva, elég gagyi.Viszont végre! jó időket ír
(jön a hideg, jó kis arcpiritós 0 fok, száraz utak (egyelőre), hideg téli szél - loveit") -
mauimagic
senior tag
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nálunk az egyik gyerek lázas a másik meg hányt, a délutánt az ügyeleten töltöttük.
Tekerés az homlok betekerés volt nedves törölközőbe
Holnap mindenképp kellene mennem egy jó kis görgős kört mert ha jól számolom holnapután utolér az otthon keringő űrkolera, és idén vége lesz a dalnak![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Akárhogy is, jövőre ugyanitt!
Uhh b.szki, részvétem!
Nálunk pár napja volt 40 fokos láza a pulyának, de szerencsére úgy tűnik kiheverte az ilyenkor szokásos ovis bubópestis-ebola hibridet.
Az én agyamon is átfutott egy karácsonyi ügyeleti kiruccanás lehetősége...nem lehet nagy fun.A helyedben égetett szesz-búzasör kombóval próbálnék immunrendszersokkot előidézni, hátha a vírust is viszi magával...ha végül nem, rövidtávon akkor is megoldja a legtöbb problémát...
-
zsocy
őstag
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Nálunk az egyik gyerek lázas a másik meg hányt, a délutánt az ügyeleten töltöttük.
Tekerés az homlok betekerés volt nedves törölközőbe
Holnap mindenképp kellene mennem egy jó kis görgős kört mert ha jól számolom holnapután utolér az otthon keringő űrkolera, és idén vége lesz a dalnak![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Akárhogy is, jövőre ugyanitt!
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
velizare
nagyúr
Az analógiánál maradva ez meg a felvonó. Tököm se farigcsál.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
nekem is ilyen van, bár a fa belefaragása már gyerekként is csak addig volt kihívás, amíg nem bírtam el a fát.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
faternak volt jóféle ácsszekercéje, kiélezve pár perc volt vele az említett művelet. -
6030D
addikt
Az analógiánál maradva ez meg a felvonó. Tököm se farigcsál.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Idén olyan fát vettem, hogy nem faragni kellett, hanem gyújtóssal hézagolni.
De jövőre már a topik ihlette fenyő lesz, gyökeres.
-
Napfénysüti
nagyúr
-
laed
senior tag
Mi meg csak elővesszük a műfenyőt.

-
Tin
veterán
Az analógiánál maradva ez meg a felvonó. Tököm se farigcsál.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A világ legjobb találmánya. Aki ezt kitalálta, annak áldassék a neve! Amióta ez van, kanyádmanó nem jön el karácsonykor
-
Maximum1
őstag
Az analógiánál maradva ez meg a felvonó. Tököm se farigcsál.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
stickermajom
addikt
-
chubby2o6
senior tag
Boldog Karit mindenkinek!
-
zsola32
őstag
Engem sikerült is bepalizniuk, rendeltem téligumikat
Kellemes Fenyőünnepet mindenkinek, aki szereti!
Részemről a legnagyobb stresszfaktor mán letudva, a fa áll, égősor installálva, sikeres próbaüzemről jegyzőkönyv kiállítva.
Innentől a csajok dolga a többi, Főnökasszony adott eltávot hegyikerékpározásra, hogy kellőképp le legyek szedálva a Ünnepre
Nekem is van most tőlük egy rendelésem. (jön egy DT adapterkészlet. kedvencekben volt, vaciláltam, aztán 1x csak eltűnt a tétel. Még hétfőn ismét megjelent, na akkor rendeltem meg. Most ismét inaktív termék, ki érti ezt...)
-
Szakbarbár
aktív tag
Boldog karácsonyt!🎄
Most kell betölteni a következő szezonra / Rapha 500-ra.
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Nekünk a fa alá Influenza A variáns jött az egész családnak, így legalább nem kell kifogásokat keresnem a tekerésre
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
mauimagic
senior tag
-
6030D
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
346100 - 346001
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 347901 347900 - 347801 347800 - 347701 347700 - 347601 347600 - 347501 347500 - 347401 347400 - 347301 347300 - 347201 347200 - 347101 347100 - 347001 347000 - 346901 346900 - 346801 346800 - 346701 346700 - 346601 346600 - 346501 346500 - 346401 346400 - 346301 346300 - 346201 346200 - 346101 346100 - 346001 346000 - 345901 345900 - 345801 345800 - 345701 345700 - 345601 345600 - 345501 345500 - 345401 345400 - 345301 345300 - 345201 345200 - 345101 345100 - 345001 345000 - 344901 344900 - 344801 344800 - 344701 344700 - 344601 344600 - 344501 344500 - 344401 344400 - 344301 344300 - 344201 344200 - 344101 344100 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- LEGO klub
- Metal topik
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- A kolónia rabjai: Gothic 1 Remake teszt
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- További aktív témák...
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5311,100% AKKSI
- Honor Magic 8 Lite 256GB 8GB RAM Midnight Black Megkímélt állapotban 2029.04.04-ig garanciával
- Apple iPhone 16 128GB,Újszerű,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Honor 600 256GB Black Karcmentes
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
hiába síkon lakok.Inkabb a könnyű bringa + könnyű kerék. az nekem nagyobb faktort hoz felhasználói élményben.


/csak tervben van, ha jó lenne a teszt a Muc-off-al szemben az 50ml-es Rohloffal/



Pedig időnként nem ártana egyet takarítani a gépen.
A Literes Rohloff olaj 1770 Ft-ra jönne ki a literesből 50ml-enként. Féláron, mint az eredeti 50ml-es Rohloff.

Érdekes, mert a robbantott ábrán nincs is rajta, csak a másik kettő. PDF:


