Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
134100 - 134001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 135901 135900 - 135801 135800 - 135701 135700 - 135601 135600 - 135501 135500 - 135401 135400 - 135301 135300 - 135201 135200 - 135101 135100 - 135001 135000 - 134901 134900 - 134801 134800 - 134701 134700 - 134601 134600 - 134501 134500 - 134401 134400 - 134301 134300 - 134201 134200 - 134101 134100 - 134001 134000 - 133901 133900 - 133801 133800 - 133701 133700 - 133601 133600 - 133501 133500 - 133401 133400 - 133301 133300 - 133201 133200 - 133101 133100 - 133001 133000 - 132901 132900 - 132801 132800 - 132701 132700 - 132601 132600 - 132501 132500 - 132401 132400 - 132301 132300 - 132201 132200 - 132101 132100 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
#97710917
törölt tag
-
Ákkk
addikt
Kánikulában nem fogom cipelni
. Max ha majd leváltom a jelenlegi "nagy dög" milc-et rx100-ra vagy valami ilyenre, ezek beleférnének az övtáskámba simán.bulikavagyok: tudom
. Hogy negatívum is legyen, ma is megtámadott két pásztorkutya.Massmurderer: gyere, szívesen leszek az idegenvezetőd
. Pont azon gondolkoztam ma is tekerés közben, hogy ha valamelyik topiklakó eljönne errefelé, merre vinném egy körre. Az biztos, hogy 1500m szint alatt nem úszná meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ha már jó helyek: ezt is öröm volt végignézni, szokásos BKXC, csak mostanában XC-vel teker. Tetszenek amúgy a BMC-k nagyon újabban, pedig az elején nem jöttek be.
Nálatok 30-km alatt több szintet lehet összehozni mint itt 200-km en.
-
Ákkk
addikt
Most néztem a láncot ami fentvan,108szem.Amit vettem az meg 116.De majd mikor cserélem azért egymás mellé teszem a 2tt,és akkor látszik rendesen.De ezek szerint amit vettem hosszabb jóval.3x8as hajtás most,a láncot is 3x8ashoz vettem.Az a 8szem elég sok.
Más:[link] Ilyet használ valaki?
Tf2-öt én szoktam nem rossz csak sűrübben kell használni az olajhoz képest ha eddig az volt.
-
#97710917
törölt tag
Kánikulában nem fogom cipelni
. Max ha majd leváltom a jelenlegi "nagy dög" milc-et rx100-ra vagy valami ilyenre, ezek beleférnének az övtáskámba simán.bulikavagyok: tudom
. Hogy negatívum is legyen, ma is megtámadott két pásztorkutya.Massmurderer: gyere, szívesen leszek az idegenvezetőd
. Pont azon gondolkoztam ma is tekerés közben, hogy ha valamelyik topiklakó eljönne errefelé, merre vinném egy körre. Az biztos, hogy 1500m szint alatt nem úszná meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ha már jó helyek: ezt is öröm volt végignézni, szokásos BKXC, csak mostanában XC-vel teker. Tetszenek amúgy a BMC-k nagyon újabban, pedig az elején nem jöttek be.
Messze vagy.

-
jjeahh
nagyúr
Kánikulában nem fogom cipelni
. Max ha majd leváltom a jelenlegi "nagy dög" milc-et rx100-ra vagy valami ilyenre, ezek beleférnének az övtáskámba simán.bulikavagyok: tudom
. Hogy negatívum is legyen, ma is megtámadott két pásztorkutya.Massmurderer: gyere, szívesen leszek az idegenvezetőd
. Pont azon gondolkoztam ma is tekerés közben, hogy ha valamelyik topiklakó eljönne errefelé, merre vinném egy körre. Az biztos, hogy 1500m szint alatt nem úszná meg ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ha már jó helyek: ezt is öröm volt végignézni, szokásos BKXC, csak mostanában XC-vel teker. Tetszenek amúgy a BMC-k nagyon újabban, pedig az elején nem jöttek be.
-
pikszel
addikt
-
itouchfan
őstag
Nem is olyan egyszerű használt bringát venni, mint gondoltam...és ráadásul olyan igénytelen néhány ember akár képekről, akár a cucc tisztán tartásáról, takarításáról van szó... nem értem.
-
#97710917
törölt tag
-
bulikavagyok
nagyúr
ilyenkor szezon kezdeten, szezonban mindig sokaig tart. en februarban rendeltem anno, 1 het alatt megjott. haverom tavaly tavasszal es neki is 3-4 het volt mig megkapta, pedig csak ~300 km-re lakik toluk.
Köszi az infót! Hja, amúgy ezt írták nekem is, amikor "reklamáltam" másfél hét után.
jjeahh: Szerencsés vagy, h ilyen helyeken bringázhatsz!

-
#97710917
törölt tag
-
#97710917
törölt tag
Most néztem a láncot ami fentvan,108szem.Amit vettem az meg 116.De majd mikor cserélem azért egymás mellé teszem a 2tt,és akkor látszik rendesen.De ezek szerint amit vettem hosszabb jóval.3x8as hajtás most,a láncot is 3x8ashoz vettem.Az a 8szem elég sok.
Más:[link] Ilyet használ valaki?
-
jjeahh
nagyúr
-
marel09
csendes tag
jogos, a Canyon árára nem tesz rá pluszban egy kereskedő sem, de a Cube még így is jobb ár-érték arányban, szerintem (és nem azért, mert Cube-om meg Canyonom van
) viszont aki bringát akar venni, azt nem érdekli, hány kereskedőn keresztül kapja meg, a végösszeg számít, amit ki kell fizetni a bringáért. (igaz, az olcsóbb ár mellé nem kapsz hazai garanciás ügyintézést)az elcseszett geo ugyanúgy megmaradt. nézegettem a Kellyst, pont emiatt nem vettem, a két méretből a kisebb méret is olyan hosszú, mint más márkáknál a két számmal nagyobb bringák. ehhez képest meg nagyon lapos, rövid a fejcső. igaz, amikor nekem volt a Kellysem, annál 4 centi hézagoló még befért a stucni alá, a képek alapján ez is megmaradt, hogy ennyivel hosszabb a villa nyaka.
Én nem tudom, vett-e már egyáltalán itthon ilyet valaki. A 105-ös szettel szerelt változat 50.000-el olcsóbb, szóval nem értem. Egyébként a Cube Nuroad, meg a Willier gravelje érdekelne még, azok Tiagrások, de olcsóbbak is jóval.
-
rétisün
veterán
Mondjuk Canyonnal nem fair az összehasonlítás a direct saleses értékesítés miatt. Viszont jobb márka szerintem mint a Kellys (mod: az URC 70 például nem is tűnik annyira drágának).
Én a szlovákoknál azt nem bírom megérteni hogy hogy adhatják a kerékpárokat mindössze 3 méretben? Minden komolyabb cég legalább 5-6 különböző vázmérettel árulja a gépeit.
Outiknál ráadásul elég elszabott geójuk volt korábban, nem tudom ezen javítottak-e?jogos, a Canyon árára nem tesz rá pluszban egy kereskedő sem, de a Cube még így is jobb ár-érték arányban, szerintem (és nem azért, mert Cube-om meg Canyonom van
) viszont aki bringát akar venni, azt nem érdekli, hány kereskedőn keresztül kapja meg, a végösszeg számít, amit ki kell fizetni a bringáért. (igaz, az olcsóbb ár mellé nem kapsz hazai garanciás ügyintézést)az elcseszett geo ugyanúgy megmaradt. nézegettem a Kellyst, pont emiatt nem vettem, a két méretből a kisebb méret is olyan hosszú, mint más márkáknál a két számmal nagyobb bringák. ehhez képest meg nagyon lapos, rövid a fejcső. igaz, amikor nekem volt a Kellysem, annál 4 centi hézagoló még befért a stucni alá, a képek alapján ez is megmaradt, hogy ennyivel hosszabb a villa nyaka.
-
JackFeryll
őstag
Merevben még nem láttam 130mm-es,pláne nem 160-ast
Azok a legjobbak csak itthon nem divat sajnos. Dartmoor, Ragley, NS, Orange, Kona, Marin, Commencal, Nukeproof és mások is gyártanak ilyet.
Hardcore hardtail, 160-as úttól, de trail bicók is vannak kisebb úttal. Hosszúak, agresszív fejcsőszög és a legfontosabb hogy olcsó és igénytelen, kiváló budget/sarazós bringák. -
Napfénysüti
nagyúr
azt nem tudom megmondnai, miért annyi (talán tényleg olyan drága a sram szett?) de pl. a legolcsóbb karbon Kellys outi is drágább kb. 150.000 ft-al, mint egy ugyanolyan (105-ös) felszerltségű Canyon CF 7.0. ami talán kevésbé ismert itthon, de azért mégis csak 2 Worldtour csapatot támogat bringával.....vagy ugyanennyi pénzért a Cube Ultegrás karbon bringát ad.
amúgy volt Kellys outim és Soot-om is, (30-as, de a váz gondolom ugyanaz mint a 70-es) annyival nem tűnt jobbnak, hogy az indokolná az árat.
Mondjuk Canyonnal nem fair az összehasonlítás a direct saleses értékesítés miatt. Viszont jobb márka szerintem mint a Kellys (mod: az URC 70 például nem is tűnik annyira drágának).
Én a szlovákoknál azt nem bírom megérteni hogy hogy adhatják a kerékpárokat mindössze 3 méretben? Minden komolyabb cég legalább 5-6 különböző vázmérettel árulja a gépeit.
Outiknál ráadásul elég elszabott geójuk volt korábban, nem tudom ezen javítottak-e? -
StLui
veterán
ha találsz legalább ilyen felszereltségű bringát olcsóbban ami tetszik akkor azt kell venni, de linkelhetnéd akkor már, hogy mi és hol olyan olcsó ehez képest? (nem értek ezekhez a bringákhoz....sem)
közben rétisün linkelt
-
rétisün
veterán
azt nem tudom megmondnai, miért annyi (talán tényleg olyan drága a sram szett?) de pl. a legolcsóbb karbon Kellys outi is drágább kb. 150.000 ft-al, mint egy ugyanolyan (105-ös) felszerltségű Canyon CF 7.0. ami talán kevésbé ismert itthon, de azért mégis csak 2 Worldtour csapatot támogat bringával.....vagy ugyanennyi pénzért a Cube Ultegrás karbon bringát ad.
amúgy volt Kellys outim és Soot-om is, (30-as, de a váz gondolom ugyanaz mint a 70-es) annyival nem tűnt jobbnak, hogy az indokolná az árat.
-
#97710917
törölt tag
-
marel09
csendes tag
Üdv!
Ha esetleg valaki ismeri a típust, meg tudná mondani, hogy a Kellys Soot 70 miért kerül 470.000 Ft-ba? Mi indokolja, a Sram szett, esetleg a hidraulikus nyeregcső? Külsőre nagyon tetszik, de nem tudom egyelőre megemészteni az árat.
-
FIREBLADE78
addikt
Uh,de durvák. Még nehezebb lesz választani,köszi
-
Runner_fxr
addikt
Merevben még nem láttam 130mm-es,pláne nem 160-ast
Pedig van olyan merev.
Pl Mondtaker vantage. -
Csokicsibesz
aktív tag
Merevben még nem láttam 130mm-es,pláne nem 160-ast
Pedig vannak [link]
A váznak is olyannak kell lennie, aminek a geója így van kialakítva. Sima XC vázba nincs értelme 130-as v. 160-as villát rakni, teljesen felborul a bringa geója tőle. -
Zsohi
őstag
Merevben még nem láttam 130mm-es,pláne nem 160-ast
-
StLui
veterán
Merevben még nem láttam 130mm-es,pláne nem 160-ast
130-ast javasoltam, de nemrég láttam egyre több hardtail bringát enduroként hirdetni, 160-as telóval
-
FIREBLADE78
addikt
-
StLui
veterán
-
Runner_fxr
addikt
Akkor pont együtt bringáztunk, Toobee is ott volt, eltört a régi canyon váza.
Igen, párszor engem is felvett a videóra, meg egyszer kipróbáltam a gimballját. Egyébként az is eltört amikor a váz. -
bringasisti
őstag
Megkérdeztem a szervizt hogy megfordíthatom-e a tagot, azt mondták nyugodtan, HA belefér a vázba, mondom ne viccelj simán belefér, a szemmértékem tökéletes.
Erre kiderült, hogy a fox és a berga olyan okosan összedolgoztak, hogy 2 mm miatt nem fér be
2 napja fejjel lefele áll, kiengedtem a levegőt, és időnként megnyomkodtam, hátha visszafolyik od az olaj ahova való, most kíváncsi vagyok hogy az első úton megint épp csak szötyörög majd, vagy egyből ugyan úgy ereszti majd mint előtte.Ha valakit esetleg érdekel mit NEM szabad / érdemes venni, az ez: Fox Float CTD Evolution (mondjuk azt meg kell hagyni hogy mind 3 állás működik, de ettől még nem ajánlott szerintem, RS kevesebb pénzért is ugyan ennyit tud)
(#134055) bringasisti
Ammá szép
Remélem 96 éves korodban is lesz még erőd és kedved bringázni!Köszi, én is reménykedem.
-
Toobee
veterán
-
StLui
veterán
Mi az a villa ami megfelelő egy Jancsi hegy és többi Moi viszonyokhoz? Merev vázas bicikliben. Letettem a fullyról egy időre.
Szerintem 130 is elég bőven (fiamnak a 130-160-as állítás megrogyott, azóta 130-as a telója)
-
StLui
veterán
Ismerem a srácot, voltunk párszor együtt bringázni. Rendes gyerek, de nem normális.
Tudtommal fullyval nyomja, egy régi Canyon nerve montija van.Tényleg egy fatörzs megfogta az előző bringáját, az is benne valamelyik videóban (nem de nem nagyon "fullys módon" bringázik
Jól emlékszem, egy videójában fel is tűntél régebben?Hasaggymeg: most egész jól elmókáztam rajta
-
FIREBLADE78
addikt
Mi az a villa ami megfelelő egy Jancsi hegy és többi Moi viszonyokhoz? Merev vázas bicikliben. Letettem a fullyról egy időre.
-
Runner_fxr
addikt
Ismerem a srácot, voltunk párszor együtt bringázni. Rendes gyerek, de nem normális.
Tudtommal fullyval nyomja, egy régi Canyon nerve montija van. -
trialboj
őstag
Megkérdeztem a szervizt hogy megfordíthatom-e a tagot, azt mondták nyugodtan, HA belefér a vázba, mondom ne viccelj simán belefér, a szemmértékem tökéletes.
Erre kiderült, hogy a fox és a berga olyan okosan összedolgoztak, hogy 2 mm miatt nem fér be
2 napja fejjel lefele áll, kiengedtem a levegőt, és időnként megnyomkodtam, hátha visszafolyik od az olaj ahova való, most kíváncsi vagyok hogy az első úton megint épp csak szötyörög majd, vagy egyből ugyan úgy ereszti majd mint előtte.Ha valakit esetleg érdekel mit NEM szabad / érdemes venni, az ez: Fox Float CTD Evolution (mondjuk azt meg kell hagyni hogy mind 3 állás működik, de ettől még nem ajánlott szerintem, RS kevesebb pénzért is ugyan ennyit tud)
(#134055) bringasisti
Ammá szép
Remélem 96 éves korodban is lesz még erőd és kedved bringázni! -
Toobee
veterán
Ha leszerelte volna azt a kacsás csengőt és végig hallgatott volna,egész jó lenne.

Gábor mocskos sokat beszél

-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Mersant_le
csendes tag
Köszi a gyors választ!
Rohadjanak meg akkor, nem értem, h miért húzódik el ennyire?! Elvileg raktáron volt nekik amikor megrendeltem (most is van belőle). Ha egy hét alatt megjött Neked, akkor talán még van rá esély, h péntekig én is megkapom. 
ilyenkor szezon kezdeten, szezonban mindig sokaig tart. en februarban rendeltem anno, 1 het alatt megjott. haverom tavaly tavasszal es neki is 3-4 het volt mig megkapta, pedig csak ~300 km-re lakik toluk.
-
StLui
veterán
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Hát ott a végén már inkább a cipőm kapart el mintsem a gumi,addigra elfogyott az erő.Talán ha beosztom és saját tempóban megyek végig.Felfele nem nagyon mentem gyorsabban mint szoktam (vagy mint tudok),de egyenesben végig úgy éreztem egyedül 2-4 km/h-val lassabban mennék,hogy maradjon valami a végére is.
Mondjuk bólogattál te is rendesen,csak azt kellett volna kérdezzem,hogy igaz milyen erős vagyok,akkor ott te is biztos rábólintasz. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ami a kéttányérosítást illeti,ma már egyre,vagy semmire váltanék,fél megoldásnak érzem a 2 tányért.Sokat filóztam ezen,számolgattam a sebességeket és a ráköltendő pénzt,mert hát bár engem eddig sem zavart a 3 tányér és a + súly,mégis vonz az egyszerűség,a trend és persze kiküszöbölném egyszer és mindenkorra a láncfelhozást is,de...most is sokba kerülne.Talán egyszer,ha ez a hajtómű is,váltók,váltókarok,kerék a hátsó sorral együtt mind-mind mennek,akkor meglépem.Ahogy most számolom durván a 2,7-0,7 közötti áttételtartománnyal már simán elboldogulnék,ami egy 11 sebességes 32/11-46 párosítással meg is lenne...vagy akár 10 sebességes 30/11-42,és akkor "csak" hajtómű,hátsó váltó és sor kellene,minden más marad6na. Újabb 3-4 év és vagy 25-30 e km után visszatérek rá,addig a váltómat is megeszi az idő vas foga,(görgőket most cseréltem benne a tegnapelőtt.
) és a kerekem is felmondja a szolgálatot,így időszerű lesz újra ezen agyalni.Most legalábbis ezt gondolom... -
6030D
addikt
Na, pont ilyen témában kísérletezem most én is. Az egyik bringán 36-26/11-36 van, a másikon 36-26/11-42. Na, jelen erőnlétemben a 26/36 kombináció még egy cseppet pont túl nehéz, fel tudom tekerni, de egy hosszabb meredélyen már majdnem csőlátás van a tetején, plusz mivel ennyire az erőlködésre kell koncentrálni, ezért ha nagyon technikás a terep, akkor nem jut energia arra, hogy a gyökereken, köveken átemeljem a gépet.
A 26/42 ugyanakkor meg már túl könnyű, oké, mindenhol fel lehet jutni, ahol nem, ott a gumi tapadása a korlátozó tényező, viszont baromi lassú. Oké, a fatbike az 36-22/11-36, de az egészen más műfaj, ott máshogy kell kezelni a dolgokat.
Épp ezért most azon gondolkozom, hogy normál bringán talán 36/24 lenne az ideális, legalábbis addig, míg nem leszek jelentősen erősebb
. A 1x11-re áttéréshez kevéssé fűlik a fogam, drága meg macera, bár tény, hogy az elmúlt időszakban igyekeztem nagyon odafigyelni, hogy mikor melyik fokozatokat használom, és már nagyjából látom, hogy ha egyszer meg kell lépni ezt, akkor milyen első tányér, hátsó sor kombináció lenne az ideális.Ez 10-es, ugye? Sunrace CSMS3 nem lenne jobb?
-
jjeahh
nagyúr
Na, pont ilyen témában kísérletezem most én is. Az egyik bringán 36-26/11-36 van, a másikon 36-26/11-42. Na, jelen erőnlétemben a 26/36 kombináció még egy cseppet pont túl nehéz, fel tudom tekerni, de egy hosszabb meredélyen már majdnem csőlátás van a tetején, plusz mivel ennyire az erőlködésre kell koncentrálni, ezért ha nagyon technikás a terep, akkor nem jut energia arra, hogy a gyökereken, köveken átemeljem a gépet.
A 26/42 ugyanakkor meg már túl könnyű, oké, mindenhol fel lehet jutni, ahol nem, ott a gumi tapadása a korlátozó tényező, viszont baromi lassú. Oké, a fatbike az 36-22/11-36, de az egészen más műfaj, ott máshogy kell kezelni a dolgokat.
Épp ezért most azon gondolkozom, hogy normál bringán talán 36/24 lenne az ideális, legalábbis addig, míg nem leszek jelentősen erősebb
. A 1x11-re áttéréshez kevéssé fűlik a fogam, drága meg macera, bár tény, hogy az elmúlt időszakban igyekeztem nagyon odafigyelni, hogy mikor melyik fokozatokat használom, és már nagyjából látom, hogy ha egyszer meg kell lépni ezt, akkor milyen első tányér, hátsó sor kombináció lenne az ideális.Szerencsére nekem a jó öreg klasszikus 22-44 + 11-34 tökéletesen elég volt mindíg mindenhova, csak kissé hülyén nézett ki a 44-es nagytányér montin, ezért amikor elkopott, integrált 22-40-re váltottam. Csak akkor lennék bajban, ha 1x-re kéne váltanom, mert aszfalton úgy érzem nekem kell a 40T nagytányér, nagyon gyakran használom 40T + 11T áttételen is.
-
Wombath
HÁZIGAZDA
Ja, lehet a 36T már túlzás, én meg azt nem próbáltam soha. A régi 11-34-est arra szerettem volna lecserélni, de aztán lemondtam róla és maradt a 11-34, ezek szerint lehet, hogy jobban is jártam vele. Nekem 32-es sincs, csak 30, azt meg én a 34-es mellett ritkán használom, ha mászni kell, akkor 22-34 vagy 30-34T (utóbbi nem tom mennyire egészséges a láncnak), síkon meg váltok nehezebbre. Így mondjuk ha belegondolok, megértem, hogy miért érzed a 32-est jónak, 11-36-al lehet én is azt használnám meredek emelkedőkön.
Na, pont ilyen témában kísérletezem most én is. Az egyik bringán 36-26/11-36 van, a másikon 36-26/11-42. Na, jelen erőnlétemben a 26/36 kombináció még egy cseppet pont túl nehéz, fel tudom tekerni, de egy hosszabb meredélyen már majdnem csőlátás van a tetején, plusz mivel ennyire az erőlködésre kell koncentrálni, ezért ha nagyon technikás a terep, akkor nem jut energia arra, hogy a gyökereken, köveken átemeljem a gépet.
A 26/42 ugyanakkor meg már túl könnyű, oké, mindenhol fel lehet jutni, ahol nem, ott a gumi tapadása a korlátozó tényező, viszont baromi lassú. Oké, a fatbike az 36-22/11-36, de az egészen más műfaj, ott máshogy kell kezelni a dolgokat.
Épp ezért most azon gondolkozom, hogy normál bringán talán 36/24 lenne az ideális, legalábbis addig, míg nem leszek jelentősen erősebb
. A 1x11-re áttéréshez kevéssé fűlik a fogam, drága meg macera, bár tény, hogy az elmúlt időszakban igyekeztem nagyon odafigyelni, hogy mikor melyik fokozatokat használom, és már nagyjából látom, hogy ha egyszer meg kell lépni ezt, akkor milyen első tányér, hátsó sor kombináció lenne az ideális. -
trialboj
őstag
Neki is olyan slx van mint nekem, a kar tud 2x-et, de az első váltót cserélni kellene. illetve ott van a középcsapágy hézagolása, amihez ő mondjuk ért mert nekem is magyarázta, de az is extra macera. Illetve a 2 tányér sem annyira olcsó, és ha ezeket összeadod, akkor 50 euró lazán kijön, na most ha az első tányérok és váltó is remek állapotban van, ez kicsit olyan semmilyen megoldásnak tűnik, legalább is én így éreztem, tulajdonképpen semmit nem nyersz vele, súlyban pár gramm, mászás, aszfaltos leejtőkön kis hátrány, 1 előnye van, az hogy talán kevésbé kell művészkedni mert csak 2 opció van elöl.
Ha így jönne a köv bringám örülnék neki, de én sem érzem hogy ez elengedhetetlen lenne, és hogy ha nem cserélsz hajtókart elég gagyin mutat majd elöl a 2 tányér.
-
bringasisti
őstag
Lehet hogy azért mert ősszel leszek 60, DE nekem a háziorvos ajánlotta hogy táplálékkiegészítők közül választani kéne
Elütöttem a karaktert nem 60 hanem 69 éves leszek
-
bringasisti
őstag
Lehet hogy azért mert ősszel leszek 60, DE nekem a háziorvos ajánlotta hogy táplálékkiegészítők közül választani kéne
-
6030D
addikt
Nekem a nagyobbik van (45+ a cipőm) és úgy állítottam a csavarok mélységét,hogy a taposó felület kissé konkáv legyen,vagyis elől-hátul ki,oldalt beljebb és középen még beljebb csavartam őket.
(#134048) ZolkoW...impozáns az a helyben állás,főleg ha egy pirosnál látom,de nekem se nagyon megy.Ugyanakkor terepen,mikor életemért küzdök,nem hiszem lenne elég energiám bohóckodni,még akkor sem ha amúgy simán menne ez a track-stand dolog.Persze a technika fontos,nem mindegy,hogy nekimész minden akadálynak mint a barom és erőből próbálod venni,vagy ügyesen ide-oda pakolod a kerékpár hátulját,vagy éppen elejét.Ezért is van az,hogy egy nagymenő országútis besz@rna egy durva,mászósabb terepen,hiába erős,és persze fordítva is,egy terepező sem bírná úgy a hosszú,monoton,és folyamatos,meglehetősen magas wattleadást.
Szerk: nekem is van néha úgy,hogy már teljesen kész vagyok,meg is akadok egy gyökér,vagy ágban,aztán állok vagy 2-4 másodpercet anélkül,hogy még eldőlnék,ami pont elég is,hogy továbblendüljek lábletétel nélkül.
(#134051) jjeahh...bár egy té valóban hiányzik onnan,nem végzetet kérdezett.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Amikor lassít a gyökér előtted a sípályán felfelé, az idegesítő, mi?

Beszéltük, hogy nem tudnál 2x-re váltani. A karon nincsen 2x vs. 3x pöcök? Utána egy első váltó határolással, illetve átalátétezett hajtókarral nem lehetne?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Jééé nekem is pont ilyenem van.

Az külön öröm volt számomra, hogy CB-nál van pedál méret. Így pedig jobban kiadja a csavarok elhelyezése és távolsága a cipőm szélességét és talp mintáját. Többet számít mint korábban gondoltam volna, és tök vidám színekben is van, bár nekem is pont ez a kék lett a nyerő.Nekem a nagyobbik van (45+ a cipőm) és úgy állítottam a csavarok mélységét,hogy a taposó felület kissé konkáv legyen,vagyis elől-hátul ki,oldalt beljebb és középen még beljebb csavartam őket.
(#134048) ZolkoW...impozáns az a helyben állás,főleg ha egy pirosnál látom,de nekem se nagyon megy.Ugyanakkor terepen,mikor életemért küzdök,nem hiszem lenne elég energiám bohóckodni,még akkor sem ha amúgy simán menne ez a track-stand dolog.Persze a technika fontos,nem mindegy,hogy nekimész minden akadálynak mint a barom és erőből próbálod venni,vagy ügyesen ide-oda pakolod a kerékpár hátulját,vagy éppen elejét.Ezért is van az,hogy egy nagymenő országútis besz@rna egy durva,mászósabb terepen,hiába erős,és persze fordítva is,egy terepező sem bírná úgy a hosszú,monoton,és folyamatos,meglehetősen magas wattleadást.
Szerk: nekem is van néha úgy,hogy már teljesen kész vagyok,meg is akadok egy gyökér,vagy ágban,aztán állok vagy 2-4 másodpercet anélkül,hogy még eldőlnék,ami pont elég is,hogy továbblendüljek lábletétel nélkül.
(#134051) jjeahh...bár egy té valóban hiányzik onnan,nem végzetet kérdezett.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
jjeahh
nagyúr
"Mi a végzetséged?"
Nekem a nők...

-
Ákkk
addikt
Ne haragudj de itt nem élsportolók vannak, hanem alapvetően hobbi sportolók. Egy-egy edzés után bedobott fehérjeturmix, ami kb. 25-30 g por + 3 deci víz az égvilágon semmi problémát nem fog okozni. Ha emellett egy nap két húsos étkezés van, még azzal sem tudod elérni az elméleti maximumodat, aminél már esetleg a szervezetnek problémát okozna a feldolgozás. Én nem proteinkúrát ajánlottam, hanem a rendes étrendet kiegészíteni egy kis plusz fehérjével, ami segít az izomfejlődésben. A dehidratáltságot sem értem... ha sportolsz, izzadsz eleve k.rva sok folyadékot kell fogyasztani, sztem ezt itt bárki belátja és tudja. Lehet velem van a baj, de én felnőttként kezelem az ide írókat és szerintem ez olyan alapdolog, amivel mindenki tisztában van.

Mert anélkül nem megy,helyesen kell táplálkozni kellő mennyiségü folyadék és edzetség.Hobbi szinthez elég.
Nem táplálékkiegészítőket szedni az egy más szint.
Látatlanból nem ajálunk senkinek táplálékiegészítőt még proteint sem.
Mi a végzetséged? -
jjeahh
nagyúr
Rájöttem, a trackstandet kéne gyakorolnom, amellett, hogy erősödöm. Ha le tudnám vinni azt a sebességet, amivel még nem dőlök el -mondjuk nullára-, lehet, hogy tovább jutnék a kedvenc brutál emelkedőmön
.
(Egyébként biztos is vagyok benne, hogy nem csak erőnlét kellene hozzá, hanem technika is. Mármint ügyesség)
BTW, az SPD azért tud itt is segíteni, abban, hogy ne olyan pumpálósan tekerjen az ember, elsimítja a holtpontokat. És én nem is rendesen használom ki, nem körkörösen tekerek, de nekem is számít. Főleg egysebinél volt szembetűnő, ahol gyakori a kiállva tekerés.Azt könnyű gyakorolni, mármint nem kell külön időt szánni rá, elég, ha körforgalom előtt, pirosnál, kereszteződésnél stb nem teszed le a lábad, hanem megpróbálsz egy helyben állni a bringán ülve. Vagy olyankor is lehet gyakorolni, amikor haverokkal tekeregsz és ők gyalogolnak melletted. Ilyenkor muszáj visszavenned a tempót, szal adja magát, hogy 5 méterenként megpróbáld a trackstandet.
-
ZolkoW
őstag
Nagyon hosszú,nagyon meredek terepen meglehet kevés lenne a 22/32 (34 még nem volt,nem tudom milyen),de a 22/36 az tényleg csak azért van,hogy brahiból nyeregben maradjak.Az már 80-as csapásszámmal is csak ~6 km/h körül van,ami döngölt úton mondjuk elég,de gyökeres,köves talajon átlendülni az akadályokon aligha,a csapásszámról nem is beszélve,melyet 15% fölötti terepen csak egy avenger képes hosszan fenntartani.Másik,hogy egyenletes terepen elevickélsz az olyan durvább mókuskerékkel,de ha kis homokos,kavicsos,gyökeres meredek emelkedők vannak,nem tudsz lendületet venni és általában elkapar,vagy annyira lelassulok,hogy már nem tudom átlendíteni egy 10-20 cm-es akadályon.

(#134043) bringasisti...ahogy az öreg mondta,"It never gets easier,you just go faster",mi?

Rájöttem, a trackstandet kéne gyakorolnom, amellett, hogy erősödöm. Ha le tudnám vinni azt a sebességet, amivel még nem dőlök el -mondjuk nullára-, lehet, hogy tovább jutnék a kedvenc brutál emelkedőmön
.
(Egyébként biztos is vagyok benne, hogy nem csak erőnlét kellene hozzá, hanem technika is. Mármint ügyesség)
BTW, az SPD azért tud itt is segíteni, abban, hogy ne olyan pumpálósan tekerjen az ember, elsimítja a holtpontokat. És én nem is rendesen használom ki, nem körkörösen tekerek, de nekem is számít. Főleg egysebinél volt szembetűnő, ahol gyakori a kiállva tekerés. -
sebgutkopf
őstag
Felhasználásfüggő ez is mint majdnem minden más.Városnézésre,puha,gumitalpú cipővel,száraz időben tökéletes.Állatkodni a homokban,sárban,presztízskérdést csinálva a nyeregben maradásból még alig tekerhető terepen is,nem elég.Nekem még maxra engedett Saint karmokon is meg-meg moccant,1-2x meg le is csúszott a lábam...na de itt egy szép és jó is.
[link]Jééé nekem is pont ilyenem van.

Az külön öröm volt számomra, hogy CB-nál van pedál méret. Így pedig jobban kiadja a csavarok elhelyezése és távolsága a cipőm szélességét és talp mintáját. Többet számít mint korábban gondoltam volna, és tök vidám színekben is van, bár nekem is pont ez a kék lett a nyerő. -
jjeahh
nagyúr
Nagyon hosszú,nagyon meredek terepen meglehet kevés lenne a 22/32 (34 még nem volt,nem tudom milyen),de a 22/36 az tényleg csak azért van,hogy brahiból nyeregben maradjak.Az már 80-as csapásszámmal is csak ~6 km/h körül van,ami döngölt úton mondjuk elég,de gyökeres,köves talajon átlendülni az akadályokon aligha,a csapásszámról nem is beszélve,melyet 15% fölötti terepen csak egy avenger képes hosszan fenntartani.Másik,hogy egyenletes terepen elevickélsz az olyan durvább mókuskerékkel,de ha kis homokos,kavicsos,gyökeres meredek emelkedők vannak,nem tudsz lendületet venni és általában elkapar,vagy annyira lelassulok,hogy már nem tudom átlendíteni egy 10-20 cm-es akadályon.

(#134043) bringasisti...ahogy az öreg mondta,"It never gets easier,you just go faster",mi?

Ja, lehet a 36T már túlzás, én meg azt nem próbáltam soha. A régi 11-34-est arra szerettem volna lecserélni, de aztán lemondtam róla és maradt a 11-34, ezek szerint lehet, hogy jobban is jártam vele. Nekem 32-es sincs, csak 30, azt meg én a 34-es mellett ritkán használom, ha mászni kell, akkor 22-34 vagy 30-34T (utóbbi nem tom mennyire egészséges a láncnak), síkon meg váltok nehezebbre. Így mondjuk ha belegondolok, megértem, hogy miért érzed a 32-est jónak, 11-36-al lehet én is azt használnám meredek emelkedőkön.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ezért irigyellek, nekem 11-34 van és a 22-34 nélkül megdöglenék, egy 200 méternél hosszabb 17-20%-os emelkedőn már nem tudnám kihajtani, mert felmenne a pulzusom és kifulladnék
. És felénk az ilyen emelkedő gyakori, a rövidebb mászások 300m-1km között vannak, de az sem ritka, hogy 10-30km-t mászni kell megszakítás nélkül. Persze ilyenkor nem 20%-os végig, csak néha, de a folyamatos hosszú emelkedő szerintem sokkal jobban ki tud dögleszteni, mert nincs az, hogy mászás után lejtőzéssel megpihensz, majd megújult erővel újra mászol. Ilyen emelkedőkön muszáj beosszam a tartakékaimat, hogy ne dögöljek ki már az elején és ezt csak úgy lehet, ha könnyű áttétellel laza tempóban hajtom. No de én még újonc vagyok, remélem egyszer én is elérem azt a szintet, amikor elöl le sem kell váltsak a 22-es tányérra 
Nagyon hosszú,nagyon meredek terepen meglehet kevés lenne a 22/32 (34 még nem volt,nem tudom milyen),de a 22/36 az tényleg csak azért van,hogy brahiból nyeregben maradjak.Az már 80-as csapásszámmal is csak ~6 km/h körül van,ami döngölt úton mondjuk elég,de gyökeres,köves talajon átlendülni az akadályokon aligha,a csapásszámról nem is beszélve,melyet 15% fölötti terepen csak egy avenger képes hosszan fenntartani.Másik,hogy egyenletes terepen elevickélsz az olyan durvább mókuskerékkel,de ha kis homokos,kavicsos,gyökeres meredek emelkedők vannak,nem tudsz lendületet venni és általában elkapar,vagy annyira lelassulok,hogy már nem tudom átlendíteni egy 10-20 cm-es akadályon.

(#134043) bringasisti...ahogy az öreg mondta,"It never gets easier,you just go faster",mi?

-
jjeahh
nagyúr
Azt sose fogod elérni hogy ne kelljen használni a 22 tányért, ugyanis ha olyan kondival rendelkezel hogy a mostani emelkedő megy nélküle akkor keresni fogsz magadnak egy még merekedebb szakaszt.

Hát ami annál meredekebb, mint amit most hajlandó vagyok megmászni, azt már valszeg nem lehet megmászni
. No nem azért, mert olyan kemény rider nincs, hanem azért, mert ott már elkapar a hátsó kerék és emelkedik az első. -
bringasisti
őstag
Ezért irigyellek, nekem 11-34 van és a 22-34 nélkül megdöglenék, egy 200 méternél hosszabb 17-20%-os emelkedőn már nem tudnám kihajtani, mert felmenne a pulzusom és kifulladnék
. És felénk az ilyen emelkedő gyakori, a rövidebb mászások 300m-1km között vannak, de az sem ritka, hogy 10-30km-t mászni kell megszakítás nélkül. Persze ilyenkor nem 20%-os végig, csak néha, de a folyamatos hosszú emelkedő szerintem sokkal jobban ki tud dögleszteni, mert nincs az, hogy mászás után lejtőzéssel megpihensz, majd megújult erővel újra mászol. Ilyen emelkedőkön muszáj beosszam a tartakékaimat, hogy ne dögöljek ki már az elején és ezt csak úgy lehet, ha könnyű áttétellel laza tempóban hajtom. No de én még újonc vagyok, remélem egyszer én is elérem azt a szintet, amikor elöl le sem kell váltsak a 22-es tányérra 
Azt sose fogod elérni hogy ne kelljen használni a 22 tányért, ugyanis ha olyan kondival rendelkezel hogy a mostani emelkedő megy nélküle akkor keresni fogsz magadnak egy még merekedebb szakaszt.

-
jjeahh
nagyúr
A "visszaszokás",ha lesz olyan egyáltalán,nem tudom milyen lesz,én is már 3 éve szivacsot használok.Persze előtte mindig gumi volt,az amolyan "felső kategóriás" érzése miatt vásároltam ezt a Sramot...persze nem 300 forinttért,ezeket aranyárban mérik.
Kényelmes,télen meleg,nyáron viszont ha ráizzad kezed eléggé csúszik.Kopni nem kopik,még mindig látszik rajta a felirat,UV-t le sem sz@rja,a szemből érkező bokrok,tüskék viszont megszaggatják.Ez a Fritzz kábé olyan mint a Stamp 3 pedál,ahol megfogtad ott aztán meg van fogva,tapad mint a légypapír.
Ma,ha az idő is kegyes lesz hozzám,talán ki is próbálom...az új lánccal együtt,miután az is kiderül elmegy-e SLX sorom még egy láncot,vagy vissza kell szereljem a ~6hónapot ment,majd tartóbak repedés miatt gariztatott XT soromat.Ha utóbbi,akkor 11-36-ról átalakulunk 11-32-re hivatalosan mert azóta ugyebár megerősödtünk mint állat
,valójában pedig mert el kell használjam ezt a megmaradt soromat is.Bár a 7végén hatvanharmincdé komfortzónámból kikényszerítve feltetette velem a már bepókhálósodott 22/36-os mászó tányérra is,az én tempómban mászva továbbra sem kell nekem az az áttétel hátul.Ezért irigyellek, nekem 11-34 van és a 22-34 nélkül megdöglenék, egy 200 méternél hosszabb 17-20%-os emelkedőn már nem tudnám kihajtani, mert felmenne a pulzusom és kifulladnék
. És felénk az ilyen emelkedő gyakori, a rövidebb mászások 300m-1km között vannak, de az sem ritka, hogy 10-30km-t mászni kell megszakítás nélkül. Persze ilyenkor nem 20%-os végig, csak néha, de a folyamatos hosszú emelkedő szerintem sokkal jobban ki tud dögleszteni, mert nincs az, hogy mászás után lejtőzéssel megpihensz, majd megújult erővel újra mászol. Ilyen emelkedőkön muszáj beosszam a tartakékaimat, hogy ne dögöljek ki már az elején és ezt csak úgy lehet, ha könnyű áttétellel laza tempóban hajtom. No de én még újonc vagyok, remélem egyszer én is elérem azt a szintet, amikor elöl le sem kell váltsak a 22-es tányérra 
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ez a Fritz gumimarcsa nem? Én a gumit nem tudnám újra megszokni a szilikon után, de úgy tűnik az ESI-t némelyik kesztyű hamar tönkreteszi... Eddig csak télen hordtam kesztyűt, de SPD-vel nem tudom merek-e majd nélküle bringázni, mert félek, hogy eldőlök majd és a tenyerem sérül. Ha nyáron is kesztyűt kell majd hordanom, akkor kereshetek én is új marcsát. Egy ilyen szivacsosat lehet kipróbálok, gondolom ez is ugyanúgy csillapít, mint a szilikon.
XC-n nekem is egyre idegenebbül hat a platformpedál ami a dizájnt és az összképet illeti, a múltkor valaki belekötött a bringámba itt, hogy nem néz ki rosszul, csak az a pedál szúrja a szemét, az a hsz nekem is megadta a végső lökést, mostmár muszáj kipróbáljam
Massmurderer: nem kell félni a patentszemtől, nekem eddig sosem volt gondom vele.
A "visszaszokás",ha lesz olyan egyáltalán,nem tudom milyen lesz,én is már 3 éve szivacsot használok.Persze előtte mindig gumi volt,az amolyan "felső kategóriás" érzése miatt vásároltam ezt a Sramot...persze nem 300 forinttért,ezeket aranyárban mérik.
Kényelmes,télen meleg,nyáron viszont ha ráizzad kezed eléggé csúszik.Kopni nem kopik,még mindig látszik rajta a felirat,UV-t le sem sz@rja,a szemből érkező bokrok,tüskék viszont megszaggatják.Ez a Fritzz kábé olyan mint a Stamp 3 pedál,ahol megfogtad ott aztán meg van fogva,tapad mint a légypapír.
Ma,ha az idő is kegyes lesz hozzám,talán ki is próbálom...az új lánccal együtt,miután az is kiderül elmegy-e SLX sorom még egy láncot,vagy vissza kell szereljem a ~6hónapot ment,majd tartóbak repedés miatt gariztatott XT soromat.Ha utóbbi,akkor 11-36-ról átalakulunk 11-32-re hivatalosan mert azóta ugyebár megerősödtünk mint állat
,valójában pedig mert el kell használjam ezt a megmaradt soromat is.Bár a 7végén hatvanharmincdé komfortzónámból kikényszerítve feltetette velem a már bepókhálósodott 22/36-os mászó tányérra is,az én tempómban mászva továbbra sem kell nekem az az áttétel hátul. -
Sped
aktív tag
Azért a laboreredményekből biztos ki lehet mutatni mi volt sajna több esetben protein is okozott veseproblémákat ,persze minden ember szervezete és egészségi állapota más és más.
Aki meg főként alultáplált rettentően sovány és rengeteget izzad annak előbb orvosi vizsgálat ajánlott mint mindenféle táplálékkiegészítő próbálgatása,hogy ezen változtasson mert pld. egy emésztési problémát is elég nehéz visszaforditani ha az ít tanácsolt megoldás nem jönne be... (proteinkúra).Minden élsportolónak orvosok és diatetikusok állítják be az étrendet és megfelelő táplálékkiegészitőket nem az interneten vadásszák össze szájhagyomány útján mint a népdalokat,pld a betegségekre a gyógymódokat sem laikus emberek tudják értelmezni hiába van 1-2 helyen jól leírva a neten több esetben meg rosszul.
Amúgy még orvosi kontrol alatt is előfordulhat probléma pld valamire érzékeny az illetőés maga sem tud róla.(pld a szója nálam de ez már nem ide való téma)Ne haragudj de itt nem élsportolók vannak, hanem alapvetően hobbi sportolók. Egy-egy edzés után bedobott fehérjeturmix, ami kb. 25-30 g por + 3 deci víz az égvilágon semmi problémát nem fog okozni. Ha emellett egy nap két húsos étkezés van, még azzal sem tudod elérni az elméleti maximumodat, aminél már esetleg a szervezetnek problémát okozna a feldolgozás. Én nem proteinkúrát ajánlottam, hanem a rendes étrendet kiegészíteni egy kis plusz fehérjével, ami segít az izomfejlődésben. A dehidratáltságot sem értem... ha sportolsz, izzadsz eleve k.rva sok folyadékot kell fogyasztani, sztem ezt itt bárki belátja és tudja. Lehet velem van a baj, de én felnőttként kezelem az ide írókat és szerintem ez olyan alapdolog, amivel mindenki tisztában van.

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ez a Fritz gumimarcsa nem? Én a gumit nem tudnám újra megszokni a szilikon után, de úgy tűnik az ESI-t némelyik kesztyű hamar tönkreteszi... Eddig csak télen hordtam kesztyűt, de SPD-vel nem tudom merek-e majd nélküle bringázni, mert félek, hogy eldőlök majd és a tenyerem sérül. Ha nyáron is kesztyűt kell majd hordanom, akkor kereshetek én is új marcsát. Egy ilyen szivacsosat lehet kipróbálok, gondolom ez is ugyanúgy csillapít, mint a szilikon.
XC-n nekem is egyre idegenebbül hat a platformpedál ami a dizájnt és az összképet illeti, a múltkor valaki belekötött a bringámba itt, hogy nem néz ki rosszul, csak az a pedál szúrja a szemét, az a hsz nekem is megadta a végső lökést, mostmár muszáj kipróbáljam
Massmurderer: nem kell félni a patentszemtől, nekem eddig sosem volt gondom vele.
-
#97710917
törölt tag
Ez a Fritz gumimarcsa nem? Én a gumit nem tudnám újra megszokni a szilikon után, de úgy tűnik az ESI-t némelyik kesztyű hamar tönkreteszi... Eddig csak télen hordtam kesztyűt, de SPD-vel nem tudom merek-e majd nélküle bringázni, mert félek, hogy eldőlök majd és a tenyerem sérül. Ha nyáron is kesztyűt kell majd hordanom, akkor kereshetek én is új marcsát. Egy ilyen szivacsosat lehet kipróbálok, gondolom ez is ugyanúgy csillapít, mint a szilikon.
XC-n nekem is egyre idegenebbül hat a platformpedál ami a dizájnt és az összképet illeti, a múltkor valaki belekötött a bringámba itt, hogy nem néz ki rosszul, csak az a pedál szúrja a szemét, az a hsz nekem is megadta a végső lökést, mostmár muszáj kipróbáljam
Massmurderer: nem kell félni a patentszemtől, nekem eddig sosem volt gondom vele.
Szivacsos a markolat nekem is.Fekete szinü.És járt hozzá az a kupak a kormány végére amit egyik kolléga nagyba kereset itt
300 jó magyar forint volt a 2 markolat és a 2 dugasz 
-
jjeahh
nagyúr
Melyiket várod,lássuk?
Más...tegnap volt lánc,váltógörgő és markolatcsere is,felkerülve a Fritz markolat.
Mérni szoktam,így mára több,a 2 típushoz tartozó lánc elkoptatása után kijelenthetem,hogy a KMC 10 L [link] legalább 20%-al tovább tart mint a Shimano HG95.[link] Míg egyikből mindig 4500-5000 km-t mentek,a másikból 6000 fölött kicsivel koptak 1%-os nyúlásra.6030D...ez a Stamp3 még nekem is nagynak tűnik,és szerintem is impozánsak az ilyen mini "habverők".[link]
Ez a Fritz gumimarcsa nem? Én a gumit nem tudnám újra megszokni a szilikon után, de úgy tűnik az ESI-t némelyik kesztyű hamar tönkreteszi... Eddig csak télen hordtam kesztyűt, de SPD-vel nem tudom merek-e majd nélküle bringázni, mert félek, hogy eldőlök majd és a tenyerem sérül. Ha nyáron is kesztyűt kell majd hordanom, akkor kereshetek én is új marcsát. Egy ilyen szivacsosat lehet kipróbálok, gondolom ez is ugyanúgy csillapít, mint a szilikon.
XC-n nekem is egyre idegenebbül hat a platformpedál ami a dizájnt és az összképet illeti, a múltkor valaki belekötött a bringámba itt, hogy nem néz ki rosszul, csak az a pedál szúrja a szemét, az a hsz nekem is megadta a végső lökést, mostmár muszáj kipróbáljam
Massmurderer: nem kell félni a patentszemtől, nekem eddig sosem volt gondom vele.
-
#97710917
törölt tag
Az a patentszem pont annyit fog tartani mint a lánc maga,azért ne aggódj.
bulikavagyok...én hát,hisz rendesen a témakörhöz tatozik,vagy nem?

Legyen igazad

-
bulikavagyok
nagyúr
Az a patentszem pont annyit fog tartani mint a lánc maga,azért ne aggódj.
bulikavagyok...én hát,hisz rendesen a témakörhöz tatozik,vagy nem?

Annyira nem érzem "szakmainak", de Te jobban tudod.
Én még új vagyok itt. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
bulikavagyok
nagyúr
Melyiket várod,lássuk?
Más...tegnap volt lánc,váltógörgő és markolatcsere is,felkerülve a Fritz markolat.
Mérni szoktam,így mára több,a 2 típushoz tartozó lánc elkoptatása után kijelenthetem,hogy a KMC 10 L [link] legalább 20%-al tovább tart mint a Shimano HG95.[link] Míg egyikből mindig 4500-5000 km-t mentek,a másikból 6000 fölött kicsivel koptak 1%-os nyúlásra.6030D...ez a Stamp3 még nekem is nagynak tűnik,és szerintem is impozánsak az ilyen mini "habverők".[link]
Egy eMTB-t rendeletem (Cube). Majd ha megjön...

Amúgy Te pakolgatod át On-ba a hozzászólásaimat?!
rétisün: Mondjuk ebbe most valószínüleg a négynapos hétvége is közrejátszik, de nálam mi a helyzet az azt megelőző két héttel? (költői kérdés)
-
flash-
veterán
Azért a laboreredményekből biztos ki lehet mutatni mi volt sajna több esetben protein is okozott veseproblémákat ,persze minden ember szervezete és egészségi állapota más és más.
Aki meg főként alultáplált rettentően sovány és rengeteget izzad annak előbb orvosi vizsgálat ajánlott mint mindenféle táplálékkiegészítő próbálgatása,hogy ezen változtasson mert pld. egy emésztési problémát is elég nehéz visszaforditani ha az ít tanácsolt megoldás nem jönne be... (proteinkúra).Minden élsportolónak orvosok és diatetikusok állítják be az étrendet és megfelelő táplálékkiegészitőket nem az interneten vadásszák össze szájhagyomány útján mint a népdalokat,pld a betegségekre a gyógymódokat sem laikus emberek tudják értelmezni hiába van 1-2 helyen jól leírva a neten több esetben meg rosszul.
Amúgy még orvosi kontrol alatt is előfordulhat probléma pld valamire érzékeny az illetőés maga sem tud róla.(pld a szója nálam de ez már nem ide való téma)A feherje "káros" hatásairól egy cikk egy szakembertől:
link -
#97710917
törölt tag
Melyiket várod,lássuk?
Más...tegnap volt lánc,váltógörgő és markolatcsere is,felkerülve a Fritz markolat.
Mérni szoktam,így mára több,a 2 típushoz tartozó lánc elkoptatása után kijelenthetem,hogy a KMC 10 L [link] legalább 20%-al tovább tart mint a Shimano HG95.[link] Míg egyikből mindig 4500-5000 km-t mentek,a másikból 6000 fölött kicsivel koptak 1%-os nyúlásra.6030D...ez a Stamp3 még nekem is nagynak tűnik,és szerintem is impozánsak az ilyen mini "habverők".[link]
KMC x8at vettem én.Még nincs fent,de hamarosan.
Patentszem miatt félek viszont 
-
rétisün
veterán
Köszi a gyors választ!
Rohadjanak meg akkor, nem értem, h miért húzódik el ennyire?! Elvileg raktáron volt nekik amikor megrendeltem (most is van belőle). Ha egy hét alatt megjött Neked, akkor talán még van rá esély, h péntekig én is megkapom. 
mondjuk most éppen egy bike24-ről rendelt csomagom álldogál már 5 napja a németeknél, "Küldemény átadása nemzetközi szállításra" státusszal.....
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Rendelt már közületek vki bringát a Bike-Discount-tól? Most pénteken lesz három hete, h fogadták a rendelésemet, de csak ma adták át a futárnak.
Most már elvileg a német depópan van (DHL), de jó lenne tudni, h vajon a héten megkapom-e?!
Sajnos a DHL oldalán nincs kézbesítési előrejelzés.Melyiket várod,lássuk?
Más...tegnap volt lánc,váltógörgő és markolatcsere is,felkerülve a Fritz markolat.
Mérni szoktam,így mára több,a 2 típushoz tartozó lánc elkoptatása után kijelenthetem,hogy a KMC 10 L [link] legalább 20%-al tovább tart mint a Shimano HG95.[link] Míg egyikből mindig 4500-5000 km-t mentek,a másikból 6000 fölött kicsivel koptak 1%-os nyúlásra.6030D...ez a Stamp3 még nekem is nagynak tűnik,és szerintem is impozánsak az ilyen mini "habverők".[link]
-
6030D
addikt
Nemtom mennyi volt,nekem Jézuska,vagy ahogy otthon neveztük,az angyal hozta.

6030D...de te már vagizhatsz,hogy álltál is rajta.
...Amúgy bakancs alatt nem is érzed nagynak,45-ös talp alatt a Saint nem érződött nagynak,sőt.SPD-hez szokott szemnek tényleg furák azok a nagy lapátok.
-
bulikavagyok
nagyúr
Köszi a gyors választ!
Rohadjanak meg akkor, nem értem, h miért húzódik el ennyire?! Elvileg raktáron volt nekik amikor megrendeltem (most is van belőle). Ha egy hét alatt megjött Neked, akkor talán még van rá esély, h péntekig én is megkapom. 
-
rétisün
veterán
Rendelt már közületek vki bringát a Bike-Discount-tól? Most pénteken lesz három hete, h fogadták a rendelésemet, de csak ma adták át a futárnak.
Most már elvileg a német depópan van (DHL), de jó lenne tudni, h vajon a héten megkapom-e?!
Sajnos a DHL oldalán nincs kézbesítési előrejelzés.kettőt, mindkettő megjött 1 hét alatt.
-
bulikavagyok
nagyúr
Rendelt már közületek vki bringát a Bike-Discount-tól? Most pénteken lesz három hete, h fogadták a rendelésemet, de csak ma adták át a futárnak.
Most már elvileg a német depópan van (DHL), de jó lenne tudni, h vajon a héten megkapom-e?!
Sajnos a DHL oldalán nincs kézbesítési előrejelzés. -
Hasaggymeg
Topikgazda
nekem is ilyesmi van, ez is HT v valami hasonmás, de itt hegyes szegecsek vannak, amit most vettél, azon inkább csak alu fogazás. A kék az kirakatbringára tökéletes, jól mutat, és el lehet vele menni A-B ig.
(#134012) Hasaggymeg
Ja, az tényleg csudálatos, épp úgy ahogy az ára is
Annyiért kijön az spd szett, már aki igényli, én jelenleg elégedett vagyok a ht-vel is.Nemtom mennyi volt,nekem Jézuska,vagy ahogy otthon neveztük,az angyal hozta.

6030D...de te már vagizhatsz,hogy álltál is rajta.
...Amúgy bakancs alatt nem is érzed nagynak,45-ös talp alatt a Saint nem érződött nagynak,sőt. -
Runner_fxr
addikt
Amikre nem mentetek rá azt nagyon meg tudom érteni, hogy nem vállaltátok be (így oldalról nagyon durvának tűntek azok a lyukak és szintek), egyúttal jó volt látni végre olyan videót, amin az is látszik, hogy halandók számára is van bőven élvezetes útvonal egy bikeparkban és így is csapattátok rendesen. Jól kihallottam a fékút többször dobálós volt (brakebump)?
Egyre jobban nő a kedvem a parkozáshoz!Mivel én egy DH rombolóval mentem, így én viszonylag jól átvészeltem ezt az egész napos parkozást, a 200mm-es rugóutaknak meg sem kottyant az a szint amit mi toltunk. Nekem másnap már semmi bajom nem volt, aznap volt egy kellemes fáradtság, aztán ennyi. Illetve a pulzusom sokszor elszállt, mert azért nagyon figyelni kellett, pláne az elején, amikor még teljesen az ismeretlenbe mentünk.
Már nem kellett hozzá sok, hogy a vége felé, az utolsó körökön, valami nagyobbra rámenjek, az egész csak az agyunkon múlik, szerintem a technikai tudásunk bőven megvolt hozzá, a bringának meg sem kottyant volna. Csak fejben kell ezt lejátszani, ha nem szarunk be, a bringa úgy is megoldja, csak fél úton nem szabad megijedni. Pár nap kérdése, és szerintem ugrálunk nagyobbakat is.
Majd legközelebb. -
flash-
veterán
56? 54 és 58-as van. Igazából akárhányszor mérem az átlépési magasságomat, mindig mást kapok, 89-92 cm között. Statisztikailag a 91 fordult elő a legtöbbször.
Amúgy mi számít "kemény burkolatnak"? Mert egy szikes száraz földút is eléggé kemény. Csak az ráz is
Ez esetben 100-0, mert saras utakra nem megyek. Sárvédő-kitámasztó-csomagtartó mindenképpen kellene rá. Meg normális gumi.Gyakorlatilag 2 dologra használom a bicót:
1. úszni járok a közeli tóra. Az 100% kerékpárút, és oda-vissza 10 km. Sportosan megyek, lecsengetek mindenkit az útról
2. csak úgy tekergetek amerre épp eszembe jut. Meghatározatlan útvonal, van, hogy 100% földút, de van, hogy 100% aszfalt. Kényelmes tekerés, olyankor inkább bámészkodni szoktam. Ez változó, addig megyek, amíg nem kezd el sajogni a hátsóm. Ez jelenleg - az útvonal állapotától és a szembeszél nagyságától függően - 15...20...30 km, de ha kényelmes lesz a canga, lehet lesz több is.Próbafelülésre sajna nincs lehetőségem, mert messze van minden. Autóm meg nincs. A helyi boltba meg nincs ilyen kategória.
A jelenlegi bicómon enyhén hátra van hajlítva az üléscső, és hosszabb kormányfejet használok, hogy jó legyen. De az 26-os kerékméretű, és 54-es. MTB -ből pont ezt ajánlják a magasságomhoz. Megméregettem az üléscső-kormány távolságokat, kb annyi, mint ami a 62-es Cube-n lenne. De ahogy elnézem azt a táblázatot, 193 CM -től ajánlják...10ből 10x nekem se sikerult ugyanakkorat merni, pedig bevetettem mindemt(tavolsagmerot, stb..) valoszinu bikefittingen sem mérnének ketszer akkorat ebbol kovezkezik hogy ezt ihy lehetetlen belőni, ki kell probalni(bár az alpinbike 5000ft-os bikefitting jén gondolkodom annyit csak megér)
-
hogolyo74
csendes tag
-
6030D
addikt
Felhasználásfüggő ez is mint majdnem minden más.Városnézésre,puha,gumitalpú cipővel,száraz időben tökéletes.Állatkodni a homokban,sárban,presztízskérdést csinálva a nyeregben maradásból még alig tekerhető terepen is,nem elég.Nekem még maxra engedett Saint karmokon is meg-meg moccant,1-2x meg le is csúszott a lábam...na de itt egy szép és jó is.
[link]És akkora, hogy kiránduláson az egész család le tud rá ülni.

-
#97710917
törölt tag
Szerintem sem esztétikus a bringa sárvédő nélkül: [link] [link]

Massmurderer: miért nem kérdezed meg a kollégákat vásárlás előtt, hogy van-e tapasztalat a kiszemelt termékkel? Én majdnem mindíg azt csinálom és néha az agyukra megyek ezzel, de nekem hidd el megéri
. Ha te is ezt teszed és hallgatsz is rájuk, valszeg nem vetted volna meg ezt a pedált. A régi pedálod amúgy jó, szerintem az új sokkal gyengébb lesz. Te építesz DH bringát nem? Én arra átraknám ezt a fehéret, a kínai meg mehet a régi bringádra. Persze színben nem biztos találni fog, de legalább a duhajkodóson biztonságos pedál lenne.trialboj: Annyiért a HT-nek is van szép pedálja, már csak fanatizmus és ízlés kérdése ki melyiket veszi
. Én valszeg most Stamp 1-et vettem volna, ha nem beszélnek rá a kollégák az spd-re.A melos bicóra megy a kék
Meg az új hajtás is,csak még mindig nem jött meg a hajtókar lehúzató,arra várok.A másikra egész más pedál lesz.Fehéret még1x nem veszek,az tutti. -
jjeahh
nagyúr
Jah, úgy lehet van 93 is
De a 62-es Cube szerintem akkor is nagy...Sárvédő: kövezzetek meg, de nekem sárvédő nélkül egy kerékpár nem esztétikus. Másrészt szoktam eső után aszfalton menni, akkor jól jön.
A CUBE oldalán látom, hogy vannak kimondottan hozzá készült sárvédők, kitámasztók és csomagtartók, de nem találok olyan boltot, ahol lehet kapni. Nincs ilyen?
Vagy nem kerestem eléggé 
Szerintem sem esztétikus a bringa sárvédő nélkül: [link] [link]

Massmurderer: miért nem kérdezed meg a kollégákat vásárlás előtt, hogy van-e tapasztalat a kiszemelt termékkel? Én majdnem mindíg azt csinálom és néha az agyukra megyek ezzel, de nekem hidd el megéri
. Ha te is ezt teszed és hallgatsz is rájuk, valszeg nem vetted volna meg ezt a pedált. A régi pedálod amúgy jó, szerintem az új sokkal gyengébb lesz. Te építesz DH bringát nem? Én arra átraknám ezt a fehéret, a kínai meg mehet a régi bringádra. Persze színben nem biztos találni fog, de legalább a duhajkodóson biztonságos pedál lenne.trialboj: Annyiért a HT-nek is van szép pedálja, már csak fanatizmus és ízlés kérdése ki melyiket veszi
. Én valszeg most Stamp 1-et vettem volna, ha nem beszélnek rá a kollégák az spd-re. -
#97710917
törölt tag
nekem is ilyesmi van, ez is HT v valami hasonmás, de itt hegyes szegecsek vannak, amit most vettél, azon inkább csak alu fogazás. A kék az kirakatbringára tökéletes, jól mutat, és el lehet vele menni A-B ig.
(#134012) Hasaggymeg
Ja, az tényleg csudálatos, épp úgy ahogy az ára is
Annyiért kijön az spd szett, már aki igényli, én jelenleg elégedett vagyok a ht-vel is.Nem..amit most vettem azon is van tüske.
-
trialboj
őstag
nekem is ilyesmi van, ez is HT v valami hasonmás, de itt hegyes szegecsek vannak, amit most vettél, azon inkább csak alu fogazás. A kék az kirakatbringára tökéletes, jól mutat, és el lehet vele menni A-B ig.
(#134012) Hasaggymeg
Ja, az tényleg csudálatos, épp úgy ahogy az ára is
Annyiért kijön az spd szett, már aki igényli, én jelenleg elégedett vagyok a ht-vel is. -
#97710917
törölt tag
Felhasználásfüggő ez is mint majdnem minden más.Városnézésre,puha,gumitalpú cipővel,száraz időben tökéletes.Állatkodni a homokban,sárban,presztízskérdést csinálva a nyeregben maradásból még alig tekerhető terepen is,nem elég.Nekem még maxra engedett Saint karmokon is meg-meg moccant,1-2x meg le is csúszott a lábam...na de itt egy szép és jó is.
[link]
Most ilyen van fent amúgy. -
Colos1
őstag
Az átlépési magasságot valóban nehéz megmérni,egyedül majdnem lehetetlen,mert hát a lágy szövetbe kell bepréselni azt a mércét,a fájdalom 6áráig,ahol 1-2 cm már elmehet ide,vagy oda.
Sárvédőt nem értem,hiszen úszni és sétálni sem sárban sem esőben nem szándékozol,de hát kinek a pap,kinek a papné,agydinamósat,ugyanakkor,ha még lámpa sem kell neked,teljesen fölösleges kiadás és súly cipelni,nem beszélve arról,hogy mennyire rontja a kerékpár súlyeloszlását.+(#134003) itouchfan...Mert a 26" kihalófélben levő fajok listáján van,nincs fejlesztés,egyre kisebb lesz a gumi és teleszkóp választék hozzá,ugyanakkor...ha egy átlagnál kisebb ember vagy még jó ideig el lehet evickélni a 26"-tól menekülők által hátrahagyott,vagy árukészleten ragadt darabok között,melyek jóval valós értékük alatt megkaphatók.Ez is egy alternatíva,egy alacsonyabb embernek teljesen jól áll a >2" gumikkal szerelt kerékpár.
Jah, úgy lehet van 93 is
De a 62-es Cube szerintem akkor is nagy...Sárvédő: kövezzetek meg, de nekem sárvédő nélkül egy kerékpár nem esztétikus. Másrészt szoktam eső után aszfalton menni, akkor jól jön.
A CUBE oldalán látom, hogy vannak kimondottan hozzá készült sárvédők, kitámasztók és csomagtartók, de nem találok olyan boltot, ahol lehet kapni. Nincs ilyen?
Vagy nem kerestem eléggé 
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nem akarlak elkeseríteni, de erről le fog csúszni a talpad, főleg ha nedves, vagy pont hogy a sár rászárad hazafelé a talpadra és azért. Max puha talpú cipővel ajánlott.
Pár napja a régebbi pedálommal mentem valahova nem a bringás cipőmmel, és egy bizonyos szögben ahogy meg szoktam magam támasztani a stoppnál, lecsúszott a talpam a pedálról, és sípcsonton vertem magam a szögekkel, pedig azokon végig van szegecs, csak már megkopott a fejük.
Szóval laza városi használat közben is meg tudnak szívatni. Azt elismerem hogy a leggagyibb kínai pedál is jobban mutat, mint a legtöbb olcsó hazai ismert modell, de ezeket nem valódi mérnök tervezte, és, vagy idő előtt eltörnek, vagy nem tapadnak.
Aki ilyet vesz, az ezt a két dolgot mindenképp mérlegelje előtte.Első 2 pedálom kínai volt, rohadt jól néztek ki, de az első eltört, xc alatt, esés nélkül, a másik pedig ahogy írtam elkezdett csúszni, aszfalton pörgetésnél, mostani HT meg úgy tapad, hogy akár húzni is tudom a pedált döntött lábfejjel, cserélbe RANDA, nekem fontos a bringa összképe, de elismerem, hogy a pedállal jobban jársz ha nem egyedi, viszont tapad, és egész tekerés alatt veled, nem pedig ellened dolgozik.
Felhasználásfüggő ez is mint majdnem minden más.Városnézésre,puha,gumitalpú cipővel,száraz időben tökéletes.Állatkodni a homokban,sárban,presztízskérdést csinálva a nyeregben maradásból még alig tekerhető terepen is,nem elég.Nekem még maxra engedett Saint karmokon is meg-meg moccant,1-2x meg le is csúszott a lábam...na de itt egy szép és jó is.
[link] -
itouchfan
őstag
Menj el, és próbáld ki a linkelt bringákat. Ebben az árkategóriában csoda nincs, ha valami kopott, cserélni kell, akkor az pár tizessel meg tudja dobni a költségvetést. Így inkább a bolti vásárlást javaslom, vagy olyantól, aki letakarítva mutatja meg a bringát, esetleg pár szerviz vagy alkatrész csere dátumára is emlékszik. Persze attól még hazudhat jól.

Vedd azt, amin jól érzed magad, ha felülsz, aztán 1-2 év múlva majd kitapasztalod, mire lesz szükséged, mi hiányzik, így pontosabban lehet keresgélni ajánlani. Én a GT-t vagy a Superiort venném, könnyebb lesz eladni, mint az áruházit, meg a magyar bádogot (nem kritika, csak szerintem!).
A Cube nagy neked, abból 19" körül keresgélj.
26" jelenleg mindegy, ebben az árban még eladható később is, és majd kiderül, kell-e neked (esetleg) nagyobb kerék.Köszi szépen! Így lesz, próbalgatok majd, csak kellett hogy kicsit szűküljön a lista!
-
jjeahh
nagyúr
-
#97710917
törölt tag
Nem akarlak elkeseríteni, de erről le fog csúszni a talpad, főleg ha nedves, vagy pont hogy a sár rászárad hazafelé a talpadra és azért. Max puha talpú cipővel ajánlott.
Pár napja a régebbi pedálommal mentem valahova nem a bringás cipőmmel, és egy bizonyos szögben ahogy meg szoktam magam támasztani a stoppnál, lecsúszott a talpam a pedálról, és sípcsonton vertem magam a szögekkel, pedig azokon végig van szegecs, csak már megkopott a fejük.
Szóval laza városi használat közben is meg tudnak szívatni. Azt elismerem hogy a leggagyibb kínai pedál is jobban mutat, mint a legtöbb olcsó hazai ismert modell, de ezeket nem valódi mérnök tervezte, és, vagy idő előtt eltörnek, vagy nem tapadnak.
Aki ilyet vesz, az ezt a két dolgot mindenképp mérlegelje előtte.Első 2 pedálom kínai volt, rohadt jól néztek ki, de az első eltört, xc alatt, esés nélkül, a másik pedig ahogy írtam elkezdett csúszni, aszfalton pörgetésnél, mostani HT meg úgy tapad, hogy akár húzni is tudom a pedált döntött lábfejjel, cserélbe RANDA, nekem fontos a bringa összképe, de elismerem, hogy a pedállal jobban jársz ha nem egyedi, viszont tapad, és egész tekerés alatt veled, nem pedig ellened dolgozik.
Másikról se csuszot le 1x se
Ez is tüskés.Másik ami fentvan az cserélhetö tüskés,munkavédelmi bakancs,sima kondicipövel,még csak meg se csuszot a lábam rajta. -
trialboj
őstag
Nem akarlak elkeseríteni, de erről le fog csúszni a talpad, főleg ha nedves, vagy pont hogy a sár rászárad hazafelé a talpadra és azért. Max puha talpú cipővel ajánlott.
Pár napja a régebbi pedálommal mentem valahova nem a bringás cipőmmel, és egy bizonyos szögben ahogy meg szoktam magam támasztani a stoppnál, lecsúszott a talpam a pedálról, és sípcsonton vertem magam a szögekkel, pedig azokon végig van szegecs, csak már megkopott a fejük.
Szóval laza városi használat közben is meg tudnak szívatni. Azt elismerem hogy a leggagyibb kínai pedál is jobban mutat, mint a legtöbb olcsó hazai ismert modell, de ezeket nem valódi mérnök tervezte, és, vagy idő előtt eltörnek, vagy nem tapadnak.
Aki ilyet vesz, az ezt a két dolgot mindenképp mérlegelje előtte.Első 2 pedálom kínai volt, rohadt jól néztek ki, de az első eltört, xc alatt, esés nélkül, a másik pedig ahogy írtam elkezdett csúszni, aszfalton pörgetésnél, mostani HT meg úgy tapad, hogy akár húzni is tudom a pedált döntött lábfejjel, cserélbe RANDA, nekem fontos a bringa összképe, de elismerem, hogy a pedállal jobban jársz ha nem egyedi, viszont tapad, és egész tekerés alatt veled, nem pedig ellened dolgozik.
-
#97710917
törölt tag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
56? 54 és 58-as van. Igazából akárhányszor mérem az átlépési magasságomat, mindig mást kapok, 89-92 cm között. Statisztikailag a 91 fordult elő a legtöbbször.
Amúgy mi számít "kemény burkolatnak"? Mert egy szikes száraz földút is eléggé kemény. Csak az ráz is
Ez esetben 100-0, mert saras utakra nem megyek. Sárvédő-kitámasztó-csomagtartó mindenképpen kellene rá. Meg normális gumi.Gyakorlatilag 2 dologra használom a bicót:
1. úszni járok a közeli tóra. Az 100% kerékpárút, és oda-vissza 10 km. Sportosan megyek, lecsengetek mindenkit az útról
2. csak úgy tekergetek amerre épp eszembe jut. Meghatározatlan útvonal, van, hogy 100% földút, de van, hogy 100% aszfalt. Kényelmes tekerés, olyankor inkább bámészkodni szoktam. Ez változó, addig megyek, amíg nem kezd el sajogni a hátsóm. Ez jelenleg - az útvonal állapotától és a szembeszél nagyságától függően - 15...20...30 km, de ha kényelmes lesz a canga, lehet lesz több is.Próbafelülésre sajna nincs lehetőségem, mert messze van minden. Autóm meg nincs. A helyi boltba meg nincs ilyen kategória.
A jelenlegi bicómon enyhén hátra van hajlítva az üléscső, és hosszabb kormányfejet használok, hogy jó legyen. De az 26-os kerékméretű, és 54-es. MTB -ből pont ezt ajánlják a magasságomhoz. Megméregettem az üléscső-kormány távolságokat, kb annyi, mint ami a 62-es Cube-n lenne. De ahogy elnézem azt a táblázatot, 193 CM -től ajánlják...Az átlépési magasságot valóban nehéz megmérni,egyedül majdnem lehetetlen,mert hát a lágy szövetbe kell bepréselni azt a mércét,a fájdalom 6áráig,ahol 1-2 cm már elmehet ide,vagy oda.
Sárvédőt nem értem,hiszen úszni és sétálni sem sárban sem esőben nem szándékozol,de hát kinek a pap,kinek a papné,agydinamósat,ugyanakkor,ha még lámpa sem kell neked,teljesen fölösleges kiadás és súly cipelni,nem beszélve arról,hogy mennyire rontja a kerékpár súlyeloszlását.+(#134003) itouchfan...Mert a 26" kihalófélben levő fajok listáján van,nincs fejlesztés,egyre kisebb lesz a gumi és teleszkóp választék hozzá,ugyanakkor...ha egy átlagnál kisebb ember vagy még jó ideig el lehet evickélni a 26"-tól menekülők által hátrahagyott,vagy árukészleten ragadt darabok között,melyek jóval valós értékük alatt megkaphatók.Ez is egy alternatíva,egy alacsonyabb embernek teljesen jól áll a >2" gumikkal szerelt kerékpár.
-
6030D
addikt
Köszi!
Mi a gond a 26" kerékmérettel?Illetve nem tudom, mit értesz pontosan terepezés alatt. Nyilván mennék terepen is mondjuk 50%-ban, de ahogy írtam is, durvább utak vagy komolyabb lejtőzések, csapatások nincsenek tervben. Azzal tisztában vagyok, hogy ez a kezdő kategória, de nem akarok gagyit venni attól függetlenül. Mint írtam régebben is, egyelőre csak elkezdeném, aztán meglátjuk, mennyire "szippant be" a dolog (most nagyon rá vagyok pörögve). Egy olyan bringát szeretnék, ami kiszolgál 1-2 évig, ha nem kap el a gépszíj, komolyabb bukó nélkül eladhatom, ha meg elkap, akkor pedig alkalmas arra, hogy megtapasztaljam, esetleg melyik irányba mozdulnék tovább, és melyik irányba fejleszteném a cuccost.
Egyébként mi a gyenge pont ezeknél a kerékpároknál? Gondolom a rugózás és a hajtás-váltás, illetve a kerekek amik leginkább a szűk keresztmetszet lehetnek komolyabb terepes használat esetén, ugye?Egyébként ahogy írtam, alapvetően használt játszik, de megnéztem a modelleket, amiket linkeltél. Ha ezekből esetleg egy régebbi évjáratot sikerül kifogni jó állapotban (pl. Cube Analog Comp) akkor az jó lehet?
Illetve erről a Superior XC 859-ről elég kevés fellelhető anyag van a neten, annak ellenére ahogy írtad, jó választás lehet?Menj el, és próbáld ki a linkelt bringákat. Ebben az árkategóriában csoda nincs, ha valami kopott, cserélni kell, akkor az pár tizessel meg tudja dobni a költségvetést. Így inkább a bolti vásárlást javaslom, vagy olyantól, aki letakarítva mutatja meg a bringát, esetleg pár szerviz vagy alkatrész csere dátumára is emlékszik. Persze attól még hazudhat jól.

Vedd azt, amin jól érzed magad, ha felülsz, aztán 1-2 év múlva majd kitapasztalod, mire lesz szükséged, mi hiányzik, így pontosabban lehet keresgélni ajánlani. Én a GT-t vagy a Superiort venném, könnyebb lesz eladni, mint az áruházit, meg a magyar bádogot (nem kritika, csak szerintem!).
A Cube nagy neked, abból 19" körül keresgélj.
26" jelenleg mindegy, ebben az árban még eladható később is, és majd kiderül, kell-e neked (esetleg) nagyobb kerék. -
itouchfan
őstag
Mivel hacsak nem vagy 170 cm alatti a 26" felejtős,így marad kettő,mely közül nekem inkább a Superior. Azt ugyanakkor tudni kell,hogy olyan 250-300 alatt nagyon kompromisszumos terepen is használ6ó kerékpárt vásárolni.Ha most csak ennyi a pénz,de tudod később terepezni szeretnél,akkor a vázra kell figyelni,mely majd esetleg fejleszthető.
U.I. valahol itt a legalja amivel már nyugodtan kimehetsz terepezni,ennél jobbat ennyiért nem is találsz újan.(#133975) StLui...jóformán gyerekek és osztják az észt,hogy mivel kell kezdeni.
Amúgy meg ügyesek,nekem is rokonszenvesek. 
Köszi!
Mi a gond a 26" kerékmérettel?Illetve nem tudom, mit értesz pontosan terepezés alatt. Nyilván mennék terepen is mondjuk 50%-ban, de ahogy írtam is, durvább utak vagy komolyabb lejtőzések, csapatások nincsenek tervben. Azzal tisztában vagyok, hogy ez a kezdő kategória, de nem akarok gagyit venni attól függetlenül. Mint írtam régebben is, egyelőre csak elkezdeném, aztán meglátjuk, mennyire "szippant be" a dolog (most nagyon rá vagyok pörögve). Egy olyan bringát szeretnék, ami kiszolgál 1-2 évig, ha nem kap el a gépszíj, komolyabb bukó nélkül eladhatom, ha meg elkap, akkor pedig alkalmas arra, hogy megtapasztaljam, esetleg melyik irányba mozdulnék tovább, és melyik irányba fejleszteném a cuccost.
Egyébként mi a gyenge pont ezeknél a kerékpároknál? Gondolom a rugózás és a hajtás-váltás, illetve a kerekek amik leginkább a szűk keresztmetszet lehetnek komolyabb terepes használat esetén, ugye?Egyébként ahogy írtam, alapvetően használt játszik, de megnéztem a modelleket, amiket linkeltél. Ha ezekből esetleg egy régebbi évjáratot sikerül kifogni jó állapotban (pl. Cube Analog Comp) akkor az jó lehet?
Illetve erről a Superior XC 859-ről elég kevés fellelhető anyag van a neten, annak ellenére ahogy írtad, jó választás lehet? -
Toobee
veterán
Amikre nem mentetek rá azt nagyon meg tudom érteni, hogy nem vállaltátok be (így oldalról nagyon durvának tűntek azok a lyukak és szintek), egyúttal jó volt látni végre olyan videót, amin az is látszik, hogy halandók számára is van bőven élvezetes útvonal egy bikeparkban és így is csapattátok rendesen. Jól kihallottam a fékút többször dobálós volt (brakebump)?
Egyre jobban nő a kedvem a parkozáshoz!Igen, több olyan fékút is volt. Azok kifejezetten nehezek, és a kezet is rendkívüli módon megterhelték.
-
sebgutkopf
őstag
Amikre nem mentetek rá azt nagyon meg tudom érteni, hogy nem vállaltátok be (így oldalról nagyon durvának tűntek azok a lyukak és szintek), egyúttal jó volt látni végre olyan videót, amin az is látszik, hogy halandók számára is van bőven élvezetes útvonal egy bikeparkban és így is csapattátok rendesen. Jól kihallottam a fékút többször dobálós volt (brakebump)?
Egyre jobban nő a kedvem a parkozáshoz!
Új hozzászólás Aktív témák
-
134100 - 134001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 135901 135900 - 135801 135800 - 135701 135700 - 135601 135600 - 135501 135500 - 135401 135400 - 135301 135300 - 135201 135200 - 135101 135100 - 135001 135000 - 134901 134900 - 134801 134800 - 134701 134700 - 134601 134600 - 134501 134500 - 134401 134400 - 134301 134300 - 134201 134200 - 134101 134100 - 134001 134000 - 133901 133900 - 133801 133800 - 133701 133700 - 133601 133600 - 133501 133500 - 133401 133400 - 133301 133300 - 133201 133200 - 133101 133100 - 133001 133000 - 132901 132900 - 132801 132800 - 132701 132700 - 132601 132600 - 132501 132500 - 132401 132400 - 132301 132300 - 132201 132200 - 132101 132100 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Suzuki topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Path of Exile 2
- Fujifilm X
- Parkside szerszám kibeszélő
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Projektor topic
- Motoros topic
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 1TB Silver -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5253, 97% AKKSI
- Lenovo Thinkcentre M700 MINI PC, i3-6100T,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 2nd I i7-4G I 8GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 2700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 SUPER 8GB ASUS ROG Strix GA15DH Adata600W
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
. Max ha majd leváltom a jelenlegi "nagy dög" milc-et rx100-ra vagy valami
. Hogy negatívum is legyen, ma is megtámadott két pásztorkutya.
. Pont azon gondolkoztam ma is tekerés közben, hogy ha valamelyik topiklakó eljönne errefelé, merre vinném egy körre. Az biztos, hogy 1500m szint alatt nem úszná meg ![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



ő is az elektronyos miatt tűnt fel, vagyis inkább a bicaj
2 napja fejjel lefele áll, kiengedtem a levegőt, és időnként megnyomkodtam, hátha visszafolyik od az olaj ahova való, most kíváncsi vagyok hogy az első úton megint épp csak szötyörög majd, vagy egyből ugyan úgy ereszti majd mint előtte.
Remélem 96 éves korodban is lesz még erőd és kedved bringázni!


Most már elvileg a német depópan van (DHL), de jó lenne tudni, h vajon a héten megkapom-e?!
Sajnos a DHL oldalán nincs kézbesítési előrejelzés.

