Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
106100 - 106001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 107901 107900 - 107801 107800 - 107701 107700 - 107601 107600 - 107501 107500 - 107401 107400 - 107301 107300 - 107201 107200 - 107101 107100 - 107001 107000 - 106901 106900 - 106801 106800 - 106701 106700 - 106601 106600 - 106501 106500 - 106401 106400 - 106301 106300 - 106201 106200 - 106101 106100 - 106001 106000 - 105901 105900 - 105801 105800 - 105701 105700 - 105601 105600 - 105501 105500 - 105401 105400 - 105301 105300 - 105201 105200 - 105101 105100 - 105001 105000 - 104901 104900 - 104801 104800 - 104701 104700 - 104601 104600 - 104501 104500 - 104401 104400 - 104301 104300 - 104201 104200 - 104101 104100 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Katsu
aktív tag
Sziasztok,
Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Az egysebességes kerékpáromhoz keresek egy alkatrészt.
Kevés tekerés után a láncom szokott nyúlni. Ez természetes, tudom. Ezt úgy szoktam kompenzálni, hogy a hátsó kereket kijjebb húzom, mivel fixi vázam van. Ha jól tudom lehet kapni egy távtartó szerű dolgot, ami a hátsó kereket nem engedi vissza "csúszni" a kiindulási ponthoz, hogy újra laza legyen a lánc.
Ezt a távtartót keresem, de nem találok találatot sehol, a hivatalos nevét pedig nem tudom.
Bármilyen segítséget szívesen veszek, hogy megtaláljam ezt az alkatrészt.Köszönöm.
Üdv: Katsu
-
Zsolt74
senior tag
-
pc360
addikt
Tudom mekkora szívás a térdfájás. Nekem sajnos pont fordítva jön elő, mikor sétálok akkor fáj mikor bringázok akkor jó. 1200mg os kálcium port iszom havonta 3-4 et és ez kb rendben tartja. Mindenkinek ajánlott, mert jót tesz a porcoknak.
(#106090): AMúgy nem engedik fel bárhova, max ha ismered a kallert. De tavaly szezon végére megvolt az állóképesség, és el is mentem két komolyabb túrára vonattal, illetve autóval. Aztán jött a derék probléma, é most ismét kicsiben játszom, amíg fel nem épülök.
Hát ha ő ilyen "tökös" csaj, akkor nem kellene hagyd hogy a bringája visszafogja, ha szeret terepezni az aszfalt elég ingerszegény lesz, ott nekem csak a stravan való szegmens harc segített élvezni a túrát.
Egyáltalán nem biztos, hogy így van, sőt, egyre inkább az a vélemény, hogy az ereidet jól el tudod meszesíteni az ilyen "kalcium-pótlással", és faszán el lehet benne hosszútávon hullani, miközben a pozitív hatása is enyhénszólva kétséges. Ráadásul nem is kalciumra van szüksége a porcaidnak. Inkább a D3 és a K2 vitaminoknak kellene utánanézned! Illetve ami valóban jót tesz, ha sok csontokkal és porcokkal készült levest, kocsonyát nyomatsz a kollagének miatt - ez is olyan, amiből a mai ember jóval kevesebbet fogyaszt, mint apáink. Ez az 'igyá kalcium pezsit, mert az jót tesz a csontoknak' dolog is már rég megbukott.
-
ShiTmano
aktív tag
Tegnap bicajozás közben mi is majdnem elütöttünk egy valószínűleg erdei siklót.
Ha a viperát nem piszkálod nem fog megmarni.
Amúgy se lesz egy felnőttnek túl sok baja egy vipera marástól.Ezt a neten találtam róla.
A hazai mérges kígyók félénkek, kis termetűek, ártalmatlanok. Hamar megérzik az ember közeledtét és elbújnak. Mindkét viperafajunk csak akkor támad, ha védekezik. Ha az ember véletlenül belenyúl a lakhelyéül vagy rejtekhelyéül szolgáló faodúba, hasadékba, bokorba.
A viperamarás két pontszerű, egymástól 1,5-6 cm-re (a kígyó méretétől függ) lévő seb, amely fájdalmas. A marás környéke hamarosan feldagad. Ritkán helyi ödémák és fájdalmas nyirokcsomó-duzzanatok is előfordulnak. A látható tüneteket mellet az alábbiak jelentkezhetnek még: félelemérzet, szédülés, szívdobogás, fejfájás, gyengeség, izzadás, hányinger.
Szóval, ha megmar akkor elgyengülsz és lehányod.

Merre voltatok amúgy? Képek?
-
Zsolt74
senior tag
Napi kör, 44 kilóméterecske:
A múltkor említettem, hogy a haverinám hozzá nem értés miatt váltott montiról trekkingre... nos most vele voltam terepen, hát... úgy pattogott, mint a kecskesz*r a deszkán és csúszott is rendesen, lefeléken 30-al sem merte ereszteni. Oszt amikor beértünk a legközelebbi faluig felsóhajtott, hogy "végre aszfalt!"
. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.
+ ma idén a harmadik kígyóval futottam össze, az elején még élt és sziszegett rám rendesen, aztán amikor visszafele gurultunk, már valaki kinyírta... gondolom vipera volt megint.Tegnap bicajozás közben mi is majdnem elütöttünk egy valószínűleg erdei siklót.
Ha a viperát nem piszkálod nem fog megmarni.
Amúgy se lesz egy felnőttnek túl sok baja egy vipera marástól.Ezt a neten találtam róla.
A hazai mérges kígyók félénkek, kis termetűek, ártalmatlanok. Hamar megérzik az ember közeledtét és elbújnak. Mindkét viperafajunk csak akkor támad, ha védekezik. Ha az ember véletlenül belenyúl a lakhelyéül vagy rejtekhelyéül szolgáló faodúba, hasadékba, bokorba.
A viperamarás két pontszerű, egymástól 1,5-6 cm-re (a kígyó méretétől függ) lévő seb, amely fájdalmas. A marás környéke hamarosan feldagad. Ritkán helyi ödémák és fájdalmas nyirokcsomó-duzzanatok is előfordulnak. A látható tüneteket mellet az alábbiak jelentkezhetnek még: félelemérzet, szédülés, szívdobogás, fejfájás, gyengeség, izzadás, hányinger.
-
IMIIKE1998
őstag
-
trialboj
őstag
Na meglett a térdfájás oka, mint írtam legutóbb a jobb térdem nagyobb terhelésnél elkezdett fájni úgy hogy meg kellett állnom. Platform pedálon is előjött régebben de már tudom miért és szerencsére megoldódott a probléma.
Az oldotta meg hogy a stoplit a cipőn a lehető legbeljebb kellett tennem hogy a lábam kintebb kerüljön a pedálon. Valószínüleg a platformon is ez volt a baj de végülis az spd oldja meg a problémám mert fixen mindig ott tartja a lábam legalább. Nagy a boldogság hogy nincs komolyabb baj...
Tudom mekkora szívás a térdfájás. Nekem sajnos pont fordítva jön elő, mikor sétálok akkor fáj mikor bringázok akkor jó. 1200mg os kálcium port iszom havonta 3-4 et és ez kb rendben tartja. Mindenkinek ajánlott, mert jót tesz a porcoknak.
(#106090): AMúgy nem engedik fel bárhova, max ha ismered a kallert. De tavaly szezon végére megvolt az állóképesség, és el is mentem két komolyabb túrára vonattal, illetve autóval. Aztán jött a derék probléma, é most ismét kicsiben játszom, amíg fel nem épülök.
Hát ha ő ilyen "tökös" csaj, akkor nem kellene hagyd hogy a bringája visszafogja, ha szeret terepezni az aszfalt elég ingerszegény lesz, ott nekem csak a stravan való szegmens harc segített élvezni a túrát.
-
condy
senior tag
Üdv mindenkinek.
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Átadtam a fiamnak a kerékpáromat (Kellys Viper60) és szeretnék egy másikat a helyébe.Eddig ezeket néztem:
GIANT TALON GE
CUBE AIM PRO
CUBE AIM RACE
CUBE AIM SL
CANNONDALE TRAIL6
CANNONDALI TRAIL 8A Gaint felé hajlok, de csak tekerek, szakértő nem vagyok.
Tanács, esetleg jobb ötlet kellene (ha akad).Köszönöm!
-
tacto
aktív tag
-
PartyNewl
tag
Na meglett a térdfájás oka, mint írtam legutóbb a jobb térdem nagyobb terhelésnél elkezdett fájni úgy hogy meg kellett állnom. Platform pedálon is előjött régebben de már tudom miért és szerencsére megoldódott a probléma.
Az oldotta meg hogy a stoplit a cipőn a lehető legbeljebb kellett tennem hogy a lábam kintebb kerüljön a pedálon. Valószínüleg a platformon is ez volt a baj de végülis az spd oldja meg a problémám mert fixen mindig ott tartja a lábam legalább. Nagy a boldogság hogy nincs komolyabb baj...
-
jjeahh
nagyúr
Kígyók, kullancsok, medvék, farkasok, vaddisznók, pásztor kutyák, kb. ezektől kell tartani errefele... no de legalább az emberek nem bántanak, mint oly sok helyen

A csaj tavaly, amikor még montija volt ugyanúgy repült terepen ahogy én, kb. soha nem maradt le, sőt
. És hosszabb terepes túrákat is be lehetett vállalni vele, pl. az Egyeskő-nél, Csíki-havasokban és a Szent Anna tónál is vele voltam, ezek úgy 80-40-120km körök sok terepezéssel, nagyon sajnálnám ha többé nem jönne velem... főleg, hogy idén tervben volt egy Bucsecs hegység és Transzfogarasi kör is
.Amúgy ha a környéken felétek nincsenek hegyek, miért nem ülsz fel egy vonatra bringával együtt és utazol olyan helyre ahol vannak? Tudtommal Romániában bármelyik vonatra felengedik a bringát, csak kell neki egy fél jegyet venni. Vagy ahhoz is messze vannak a hegyek?
-
trialboj
őstag
Napi kör, 44 kilóméterecske:
A múltkor említettem, hogy a haverinám hozzá nem értés miatt váltott montiról trekkingre... nos most vele voltam terepen, hát... úgy pattogott, mint a kecskesz*r a deszkán és csúszott is rendesen, lefeléken 30-al sem merte ereszteni. Oszt amikor beértünk a legközelebbi faluig felsóhajtott, hogy "végre aszfalt!"
. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.
+ ma idén a harmadik kígyóval futottam össze, az elején még élt és sziszegett rám rendesen, aztán amikor visszafele gurultunk, már valaki kinyírta... gondolom vipera volt megint.omg, ha ilyen kígyók lennének az itteni erdőkben hamar átszoknék az aszfaltos útszakaszokra. Nem elég nektek a medve? Még a fűből is támadnak az állatok?
Nem lehet hogy a barátod csak eleve lassabban csapatja lefele mert hogy nő? Elnézést ha nem elég pc a megfogalmazás : ))
-
-Mike-
addikt
+hasaggymeg
+ivana
+zebu
+ pc360
+ 6030DUrak, köszönöm a sok jótanácsot!

Aludtam rá egyet, és végül megvettem a bringát!!!

Mégegyszer: egy Merida Crossway 40D, 55-ös méretű, 2017-es.Mint kiderült, nem 189.000 Ft volt, hanem akciósan "csak" 165.000. Úgyhogy egyből vettem is rá egy brutál ABUS Bordo lakatot (hogy a súly- és áerlőny is odavesszen
). Ez volt augusztus 19-én, azóta mentem már vele pár kört, vezetem szépen excelben a kilométereket, már van benne majdnem 150km. És már megvolt az első defektem is, úgyhogy az általános iskolás bmx-es időkből felidéződtek a belső foltozós emlékek és ezzel kapcsolatos szaktudás 
A mérettel kapcsolatban igazatok volt, ez az 55-ös kb jónak tűnik, de talán egy hangyányit nagy.. Nem az, hogy nem kényelmes, mert még épphogy az, de az ülést pár centire tudom csak kihúzni a nyeregvázcsőből, hogy ne legyen túl magas..
Kérdés: mikre kell egy nem túl tapasztalt újbringa tulajdonosnak figyelnie?
Pl. az első 300km után visszaviszem a boltba egy ingyenes nagyszervizre, ezt ígérték, amikor vettem.
Aztán pl vázszám felírás gondolom.
Mik a fontos fontos karbantartási elemek, amiket nem szabad kihagyni? Pl. zsírozni? Azt milyen gyakran kell? Csak a láncot? Szervizbe gondolom évente nem árt elvinni egy nagygenerálra. Van valami überkihagyhatatlan telefonos alkalmazás, amiről mindenképpen tudnom kell? Stb.. Köszönöm előre is!
Inkább priv.
-
Pulsar
veterán
Huaweien vagy 3 helyen kellett beállítani. Háttérben futás engedély, optimalizálás kilőve, még valami, hogy ha kell a kraft a procinak, akkor se lője le (vmi ilyen, nem értek hozzá). De sokszor pl akkor áll le, ha üzenet jön vmi kliensen.
Hasaggymeg: ugyanott.
Ezo, kisháznál tovább, táblás elág majd enyhe dh után (2.) balos, erős mászás, végig csak egyenesen. Ott lesz egy 5 ágú kereszteződés
-balos, dh a táblás elághoz, fincsi
-egyenes erdészeti út, hullámvasút, Látó-h.
-jobbra az első fel a kilátóhoz
-másik kettő még jobbrább, megy a semmibeErdészeti úton végig, végén bal, majd megint bal. Ott a Látó-h.
Megvan?
megnézem ezeket, köszi
bár egy S9 -nek jó lenne ha lenne annyi kraftja, hogy tudja futtatni 
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
jjeahh
nagyúr
Keresztes vipera,ritkán halálos.
(#106073) l4cz...nem rossz,de ez a Berguson nevetséges,hogy még egy rendes leírást sem tesz közzé.
A méret is kábé stimm.Ja, nem öl meg csak teljesen kikészít

bunddog: Slick
. Legalábbis a 2.25-öshöz viszonyítva. És ahogy elnéztem szélesebb nem is igazán férne bele a vázba
. Ami fura, hogy amikor aszfalton lejtőztünk hajtás nélkül, néha fékeznem kellett, hogy ne hagyjam le, szal valszeg az sem mindíg igaz, hogy egy trekking jobban halad, mint az XC-k, szal így nem igazán látom számára értelmét, maradhatott volna XC vonalon és akkor legalább terepen nem szenvedne 
-
IMIIKE1998
őstag
-
6030D
addikt
Nincs kép, de láttuk már ezerszer.
Méretek kellenek.
Ja és nem azért dőlsz, mert nagy, hanem mert sza... régi a geoja. -
IMIIKE1998
őstag
-
gergo5991
őstag
Kezd amúgy körvonalazódni a dolog, hogy nekem olyan bicó kell, ami bírja az "urban trainer" stílust, ez pedig az mtb. A súly aggaszt, mivel ennyi pénzért(180k max.) nincs normális full merev, bár elvileg a jelenlegi bicóm is 15 kg, egy mai mtb meg még könnyebb is lenne, úgyhogy ezzel meg lehet békélni. Nyilván kellenek majd kisebb személyre szabások, például max. 660 mm-es kormány, annál szélesebb nekem nem kell, továbbá, all terrain gumik max. 2" szélességgel. Viszont azt nem tudom, hogy szabad-e 29er gépet venni 172 centivel? Biztosan tetszene a jobb gurulása miatt, de vajon mennyire lenne stabil? Na meg méret akkor szigorúan 17"? Vagy 17.5", 18" is jó lehet?
180k ért se kapsz könyebb bicót mint 15 kiló..
ha cube kell a 29erből a 17es a te méreted -
6030D
addikt
Kezd amúgy körvonalazódni a dolog, hogy nekem olyan bicó kell, ami bírja az "urban trainer" stílust, ez pedig az mtb. A súly aggaszt, mivel ennyi pénzért(180k max.) nincs normális full merev, bár elvileg a jelenlegi bicóm is 15 kg, egy mai mtb meg még könnyebb is lenne, úgyhogy ezzel meg lehet békélni. Nyilván kellenek majd kisebb személyre szabások, például max. 660 mm-es kormány, annál szélesebb nekem nem kell, továbbá, all terrain gumik max. 2" szélességgel. Viszont azt nem tudom, hogy szabad-e 29er gépet venni 172 centivel? Biztosan tetszene a jobb gurulása miatt, de vajon mennyire lenne stabil? Na meg méret akkor szigorúan 17"? Vagy 17.5", 18" is jó lehet?
Mostani bringádon mennyi a vízszintes távolsága a nyeregcsőnek és a stucninak?
-
IMIIKE1998
őstag
Kezd amúgy körvonalazódni a dolog, hogy nekem olyan bicó kell, ami bírja az "urban trainer" stílust, ez pedig az mtb. A súly aggaszt, mivel ennyi pénzért(180k max.) nincs normális full merev, bár elvileg a jelenlegi bicóm is 15 kg, egy mai mtb meg még könnyebb is lenne, úgyhogy ezzel meg lehet békélni. Nyilván kellenek majd kisebb személyre szabások, például max. 660 mm-es kormány, annál szélesebb nekem nem kell, továbbá, all terrain gumik max. 2" szélességgel. Viszont azt nem tudom, hogy szabad-e 29er gépet venni 172 centivel? Biztosan tetszene a jobb gurulása miatt, de vajon mennyire lenne stabil? Na meg méret akkor szigorúan 17"? Vagy 17.5", 18" is jó lehet?
-
l4cz
csendes tag
Keresztes vipera,ritkán halálos.
(#106073) l4cz...nem rossz,de ez a Berguson nevetséges,hogy még egy rendes leírást sem tesz közzé.
A méret is kábé stimm.Igen,kicsit én is furcsàltam de sebaj. Mennyi az esélye H osszeszerelve fog megjönni?;

-
bunddog
aktív tag
Napi kör, 44 kilóméterecske:
A múltkor említettem, hogy a haverinám hozzá nem értés miatt váltott montiról trekkingre... nos most vele voltam terepen, hát... úgy pattogott, mint a kecskesz*r a deszkán és csúszott is rendesen, lefeléken 30-al sem merte ereszteni. Oszt amikor beértünk a legközelebbi faluig felsóhajtott, hogy "végre aszfalt!"
. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.
+ ma idén a harmadik kígyóval futottam össze, az elején még élt és sziszegett rám rendesen, aztán amikor visszafele gurultunk, már valaki kinyírta... gondolom vipera volt megint.Jó persze a geo-t nem arra találták ki, de milyen gumi van neki fent? mert slickel nyilván nem fogja úgy ereszteni

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Napi kör, 44 kilóméterecske:
A múltkor említettem, hogy a haverinám hozzá nem értés miatt váltott montiról trekkingre... nos most vele voltam terepen, hát... úgy pattogott, mint a kecskesz*r a deszkán és csúszott is rendesen, lefeléken 30-al sem merte ereszteni. Oszt amikor beértünk a legközelebbi faluig felsóhajtott, hogy "végre aszfalt!"
. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.
+ ma idén a harmadik kígyóval futottam össze, az elején még élt és sziszegett rám rendesen, aztán amikor visszafele gurultunk, már valaki kinyírta... gondolom vipera volt megint.Keresztes vipera,ritkán halálos.
(#106073) l4cz...nem rossz,de ez a Berguson nevetséges,hogy még egy rendes leírást sem tesz közzé.
A méret is kábé stimm. -
trialboj
őstag
Fura egy defektem volt ma. Bekaptam egy cm hosszú tüskét pont a futófelület mellé, conti race king. Járatlan utakon bóklásztam, szóval talán nem is meglepő. Aszfaltra kiérve éreztem hogy puhul nagyon, de pár kmre voltam csak fújtam bele hazajöttem.
Itthon letámasztom a bringát kezdek levetkőzni, és hallok egy halk puffanást, olyasmit mikor helyreugrik a gumi a felnin, és pillanat alatt leereszt a kerék

Nem tudom ez hogy jött össze, de ilyet még nem tapasztaltam, a lyuk amúgy nagy volt a belsőn, lehet hogy annyira jól rápattant a külső a felnire, hogy szinte légmentesen zárt, és épp csak 1 picit eresztett, majd mikor megszűnt a mozgás a gumi összeugrott, és kiengedte az összes levegőt ?!Tavaly 3000km-en volt 3 hasonló defektem, most 300nál itt az első, 5 fölött elkezdek olvasni a tubelessről.
Belsők között amúgy van különbség? Most michelin volt, jelenleg schwalbe került bele, előzőleg meg kenda volt. Ha már a tüske átszúrta a külsőt akkor onnan bármi kilyukaszt nem?
Mivel kifogytam az új belsőkből, érdekelne hogy van értelme válogatni vagy egy sima conti is ugyan olyan jó mint a schwalbe. Itt a sima 1500ft belsőről beszélek.
-
l4cz
csendes tag
Hellosztok
https://www.berguson.hu/cube-aim-pro-29-akcios-kerekpar-2016 erre esett a valasztasom , vélemények ? Használtat nem igazán akarok plusz első bringa lesz .180 cmhez gondolom a 19"col.? -
jjeahh
nagyúr
Napi kör, 44 kilóméterecske:
A múltkor említettem, hogy a haverinám hozzá nem értés miatt váltott montiról trekkingre... nos most vele voltam terepen, hát... úgy pattogott, mint a kecskesz*r a deszkán és csúszott is rendesen, lefeléken 30-al sem merte ereszteni. Oszt amikor beértünk a legközelebbi faluig felsóhajtott, hogy "végre aszfalt!"
. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.
+ ma idén a harmadik kígyóval futottam össze, az elején még élt és sziszegett rám rendesen, aztán amikor visszafele gurultunk, már valaki kinyírta... gondolom vipera volt megint. -
Napfénysüti
nagyúr
@Napfénysüti
Ha nem derogál a Cube annál nincs olcsóbb mint újonnan szokásos outletből egy váz+villa. Agree C62 Race Disc pl megvan 500€-ból, ehhez veszel használtan egy hidrós ultegrát, vagy akár egy hidrós elektromos ultegrát.
Sokkal olcsóbb mint bármit készen venni.
(de ha szerelem van, meg sok évre vesz bringát az ember és nem zavarja hogy a feléért fog elmenni akkor nem baj persze)Legalább 6-8 évre tervezek a következő géppel így azt nem nézem mennyit bukok rajta. De csak újat merek venni mert tartok a használt cuccoktól.

-
RaiZka
tag
Nemakarunkhasznátat!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
szoval ezert terelsz a Canyon fele.. Igy mar ertem
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
IMIIKE1998
őstag
SixTeam RAM City Warrior az én bicóm, kb. ugyanolyan, mint ez a Nelson.
DUBInc: Ezt próbáltam fel, az M-es elég kényelmes volt.
-
DUB Inc.
aktív tag
Tényleg igazatok volt a sisakkal kapcsolatban. Ma jártam a decában és felpróbáltam egy M-es 6k-s monti sisakot és sokkal jobban illeszkedett a fejemre, mint a mostani, igaz, még így is volt pici mozgás, de harmadannyi sem, mint a mostanival. Ezt muszáj lesz cserélnem, mert gondolom úgy jobban véd, ha pontosabb a méret is. Amúgy van nagy különbség montis és outis sisak között? Vagy kb. mindegy ennyi pénzért?
Dekásból ezt érdemes venni:[link] Tökéletesen fejre illeszthető...
-
zsoika
addikt
Ha kellenek rá a felszerelések, akkor jobb ennyiért nem lesz. Ha elég csak a cross bringa akkor szerintem egy ilyen jobb választás.
A hervisest érdemes még bevinni egy bringaboltba nullás szervízre, azt az 5-6000-et számold hozzá.Köszi. Inkább maradnék a sima trekkingnél, mert gyerekűlést is rá kell tegyek. Viszont annyit változott a dolog ,hogy jövőre veszem....akarom mondani kapom, mert az asszony rámszólt hogy bírjam már ki addig. Nem lesz mit vegyenek a 40. szülinapomra ha most megveszem magamnak.
-
6030D
addikt
Huaweien vagy 3 helyen kellett beállítani. Háttérben futás engedély, optimalizálás kilőve, még valami, hogy ha kell a kraft a procinak, akkor se lője le (vmi ilyen, nem értek hozzá). De sokszor pl akkor áll le, ha üzenet jön vmi kliensen.
Hasaggymeg: ugyanott.
Ezo, kisháznál tovább, táblás elág majd enyhe dh után (2.) balos, erős mászás, végig csak egyenesen. Ott lesz egy 5 ágú kereszteződés
-balos, dh a táblás elághoz, fincsi
-egyenes erdészeti út, hullámvasút, Látó-h.
-jobbra az első fel a kilátóhoz
-másik kettő még jobbrább, megy a semmibeErdészeti úton végig, végén bal, majd megint bal. Ott a Látó-h.
Megvan?
-
pc360
addikt
BICÓ
Az igen. Ez a bicó kb. olyan, mint az én jelenlegim és 15!!!kg. Létezik? Én nem érzem olyan nehéznek, bár ki tudja, mivel acél, simán meglehet. Durva azért, hogy nehezebb, mint egy mai alsó kategóriás 29er mtb. : O15 az k. sok – főleg kis méretben. Nekem ez
a gépem volt kb. 12 kg a maga 22 colos méretével.Ilyen borzadványos nehezékhez nem érdemes semmit
hasonlítgatni. Nem csak nehéz velük tekerni, de még szar is. -
IMIIKE1998
őstag
BICÓ
Az igen. Ez a bicó kb. olyan, mint az én jelenlegim és 15!!!kg. Létezik? Én nem érzem olyan nehéznek, bár ki tudja, mivel acél, simán meglehet. Durva azért, hogy nehezebb, mint egy mai alsó kategóriás 29er mtb. : O -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Kösz a tippet, eszembe se jutott. Hogy érted a váztól függ? A kivezetés? Nem mai darab a vázam, gondolkoztam rajta, lehet emiatt nem passzol úgy az új szettekhez. A 6800-as váltónak úgy néztem karja van és nincs ez a vezető.
Hasaggymeg: Mondjátok inkább azt, hogy nem akartok használtat, ami ingerküszöb felett van. Egy felnőtt embernek nem okozhat gondot a cikkben is említett dolgok alapos átnézése.
Nemakarunkhasznátat!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
IMIIKE1998
őstag
Tényleg igazatok volt a sisakkal kapcsolatban. Ma jártam a decában és felpróbáltam egy M-es 6k-s monti sisakot és sokkal jobban illeszkedett a fejemre, mint a mostani, igaz, még így is volt pici mozgás, de harmadannyi sem, mint a mostanival. Ezt muszáj lesz cserélnem, mert gondolom úgy jobban véd, ha pontosabb a méret is. Amúgy van nagy különbség montis és outis sisak között? Vagy kb. mindegy ennyi pénzért?
-
Pulsar
veterán
-
6030D
addikt
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek!
Most egy Fuji sunfire 19" bicót MTB-t "használok" 14éve...van hogy évekig elő sem vettem.
Most szeretném cserélni egy városibb trekkingre.
A hervisben ezta Bengert néztem ki. Heti pár alkalommal használnám 2x6km re (meló oda-vissza).
Magasságom 175cm és lábhosszam 85cm ....szerintem 53-55cm csőhosszú jó nekem.
Tudtok v.mit mondani a márkáról? Esetleg alternatíva e körül? KösziHa kellenek rá a felszerelések, akkor jobb ennyiért nem lesz. Ha elég csak a cross bringa akkor szerintem egy ilyen jobb választás.
A hervisest érdemes még bevinni egy bringaboltba nullás szervízre, azt az 5-6000-et számold hozzá. -
gabro0
őstag
Kösz a tippet, eszembe se jutott. Hogy érted a váztól függ? A kivezetés? Nem mai darab a vázam, gondolkoztam rajta, lehet emiatt nem passzol úgy az új szettekhez. A 6800-as váltónak úgy néztem karja van és nincs ez a vezető.
Hasaggymeg: Mondjátok inkább azt, hogy nem akartok használtat, ami ingerküszöb felett van. Egy felnőtt embernek nem okozhat gondot a cikkben is említett dolgok alapos átnézése.
-
zsoika
addikt
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek!
Most egy Fuji sunfire 19" bicót MTB-t "használok" 14éve...van hogy évekig elő sem vettem.
Most szeretném cserélni egy városibb trekkingre.
A hervisben ezta Bengert néztem ki. Heti pár alkalommal használnám 2x6km re (meló oda-vissza).
Magasságom 175cm és lábhosszam 85cm ....szerintem 53-55cm csőhosszú jó nekem.
Tudtok v.mit mondani a márkáról? Esetleg alternatíva e körül? Köszi -
RaiZka
tag
Azzal nincs baj, ha neked nem volt kényelmes, de amikor később csak annyit írsz a Rose Pro-SL neked csalódás volt, az már csak féligazság.
A nyerget nem venném figyelembe egy bicikli tesztelésénél, mert az könnyen, olcsón cserélhető, és nincs két olyan ember, akinek ugyanaz a nyereg ugyanannyira kényelmes lenne. Drágább biciklihez nem adnak pedált, szerintem simán el lehetne adni opcionálisan nyereg nélkül is, vagy egy nagyon-nagyon olcsó nyereggel (mondjuk 1000 EUR-tól felfele, mert ott már általában komoly céllal vesznek biciklit az emberek).
Meg lehet venni másik szettel is, szóval azt se mondanám a bicikli hibájának. Ha csak egyféle szettel árulnák, akkor igen, de a legtöbb országútinál 3-4 szett közül tudsz választani (ahogy ennél a Rosenál is).
Szóval marad a geometria, amiről egy ilyen rövid teszt alapján, rosszul beállított biciklivel tekerve szerintem nem lehet érdemben nyilatkozni.nem féligazsag hanem személyes vélemény
Ettől még nekem lehet csalódás, még azon a rövid távon is.
Amúgy 105-tel akartam próbálni, de nem volt a méretemben. Végülis felesleges "vitázni" az egészen, hiszen mem mást akarok lebeszélni a Roseról. Részemről marad a Canyon vagy a Bianchi. -
-=RelakS=-
veterán
Decathlonos nagyonolcsó cipőhöz járt gumitalp, nem tudom, hogy ez mennyire általános.
-
6030D
addikt
-
Pulsar
veterán
-
Misi1980
senior tag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Lehet belső nélküli volt,de biztos kevesebb volt benne mint kellett volna,szó szerint éreztem lefordulni a felniről,ugyanakkor helyben gurigázva nem éreztem lágynak és a váltóhibát sem vettem észre...lehet sz@rrávertem egy másfél millás járgányt 20 röpke perc alatt.
A DT villa viszont még így is figyelemreméltó volt.Végén kínomban nekimentem a kényszer42es tányéron a kijelölt pályán kívűli erdős 25%kosnak,melyen fel-le dzsaltam párszor.Persze állítgattam a visszaút csillapításon is közben,cefetül. 
-
parkr
őstag
-
zoli03
őstag
Erre most nehez mit irnom. Reszben igazad, nem a bringa hibaja, hogy Roseos emberkek nem birtak beallitani. Az azert elgondolkodtato, hogy semelyik masik bringan sem ereztem ugyanezt, betetes gatyaban. Nyilvan ezek egyeni erzesek, benyomasok, de ezzel mindenki tisztaban van. Nem akarok senkit sem lebeszelni rola.
Mondjuk a logikad alapjan mindenbe bele lehet kotni
Kenyelmetlen a nyereg? Csereljed le. Sz@r a valtas? Allitsd be. Vegyel ra masik szettet.. Kenyelmetlen a geoja? Nem rad terveztek..Napfénysüti szamomra kenyelmetlen volt mar 2km utan a Rose (es nem a
geoja miatt, azt a Treken ereztem csak) , a Sram valto pedig kicsit nehezkesebben valtogatott mint ahogy kene. Persze lehet csak nekem nem fekudt. A Bianchit ma sikerult igazan tesztelni. Kimentunk a Hungaroringre hajnalban haverral es eleg jol teljesitett. Eleg jol lehetett vele maszni felfele. Lefele besza behu volt, legszivesebben visitottam volna oromomben
Ami a fek kerdest illeti, eddig vadul ragaszkodtam a tarcsahoz a trekking utan, ma mar azert vakarom a fejemet.. Nem vagyok egy nagy hegy meno de ma 64-rol siman, minden gond nelkul megalltam. Jobban harap a tarcsa de nem biztos, hogy ezek utan kifizetnem a felarat..Azzal nincs baj, ha neked nem volt kényelmes, de amikor később csak annyit írsz a Rose Pro-SL neked csalódás volt, az már csak féligazság.
A nyerget nem venném figyelembe egy bicikli tesztelésénél, mert az könnyen, olcsón cserélhető, és nincs két olyan ember, akinek ugyanaz a nyereg ugyanannyira kényelmes lenne. Drágább biciklihez nem adnak pedált, szerintem simán el lehetne adni opcionálisan nyereg nélkül is, vagy egy nagyon-nagyon olcsó nyereggel (mondjuk 1000 EUR-tól felfele, mert ott már általában komoly céllal vesznek biciklit az emberek).
Meg lehet venni másik szettel is, szóval azt se mondanám a bicikli hibájának. Ha csak egyféle szettel árulnák, akkor igen, de a legtöbb országútinál 3-4 szett közül tudsz választani (ahogy ennél a Rosenál is).
Szóval marad a geometria, amiről egy ilyen rövid teszt alapján, rosszul beállított biciklivel tekerve szerintem nem lehet érdemben nyilatkozni. -
Pulsar
veterán
Szeretnék csinálni egy ehhez hasonló videót. Csinált már valaki ilyet? Milyen tracking programot ajánlana Androidra?
-
RaiZka
tag
Ezért volt csalódás?
"Rose Pro-SL apex. Az, hogy a sracok nem tudtak beallitani a magassagot az egy dolog.. (nem volt kedvem sokadjara is magasabbra allitatni a nyerget)
Sram valtotol nem voltam elajulva, a nyereg pedig kritikan aluli, 2km utan fajt a hatsom tole.."A beállítás nem a bicikli hibája, az sem, hogy nem bírtad a nyerget. Másfajta szettel is meg lehet venni, ha nem tetszik a SRAM. Ezek kb olyan érvek, hogy nekem óriási csalódás a linkelt karbon Bianchi, mert kék a színe, és az nekem nem tetszik.
Erre most nehez mit irnom. Reszben igazad, nem a bringa hibaja, hogy Roseos emberkek nem birtak beallitani. Az azert elgondolkodtato, hogy semelyik masik bringan sem ereztem ugyanezt, betetes gatyaban. Nyilvan ezek egyeni erzesek, benyomasok, de ezzel mindenki tisztaban van. Nem akarok senkit sem lebeszelni rola.
Mondjuk a logikad alapjan mindenbe bele lehet kotni
Kenyelmetlen a nyereg? Csereljed le. Sz@r a valtas? Allitsd be. Vegyel ra masik szettet.. Kenyelmetlen a geoja? Nem rad terveztek..Napfénysüti szamomra kenyelmetlen volt mar 2km utan a Rose (es nem a
geoja miatt, azt a Treken ereztem csak) , a Sram valto pedig kicsit nehezkesebben valtogatott mint ahogy kene. Persze lehet csak nekem nem fekudt. A Bianchit ma sikerult igazan tesztelni. Kimentunk a Hungaroringre hajnalban haverral es eleg jol teljesitett. Eleg jol lehetett vele maszni felfele. Lefele besza behu volt, legszivesebben visitottam volna oromomben
Ami a fek kerdest illeti, eddig vadul ragaszkodtam a tarcsahoz a trekking utan, ma mar azert vakarom a fejemet.. Nem vagyok egy nagy hegy meno de ma 64-rol siman, minden gond nelkul megalltam. Jobban harap a tarcsa de nem biztos, hogy ezek utan kifizetnem a felarat.. -
IMIIKE1998
őstag
-
HEAHEA
aktív tag
Azokhoz mit szólsz, amit nemrég fentebb linkeltem?
MÁS: Kerékpár váz védelmében milyen fóliát ajánlotok/használtok, ami víztiszta és vastagabb kialakítású?
-
IMIIKE1998
őstag
-
6030D
addikt
Tény,hogy bár faxa dolog ez a tesztelés,kevés ahhoz,hogy objektív véleményt alkoss egy kerékpárról.Ugyanúgy mint pl.autóknál,azonos katágóriáknál ma már inkább szubjektív különbségek vannak,mintsem objektívek.Ugyanakkor ha valami első érzésre már tetszik,az jó kiindulási alap lehet merre is vedd az irányt.
Én pl ettől vártam volna a legtöbbet,mire 0,5barra fújt hátsó gumival és egy nem működő elektromos váltóval kényszerültem lenyomni a próbakört.Így nehéz objektív maradni.Mértétek is azt a nyomást? Nem lehet, hogy tl volt, 1,8 baron? Csak az érzés volt fura? Vagy kapott tüskét és már lassú defekt volt benne, csak senki nem szólt.

-
Atos23
senior tag
Sziasztok,
Merida TFS 500 D bicajra szeretnék új külső gumit vásárolni. Amire lesz használva: 70% város (Budapest, Eger), 30% Hármashatár-hegy, Normafa ereszkedés murvás úton.
Most 26x1,95-ös gumik vannak rajta. Amit szánok rá: 10 - 15.000 Ft a két darab együtt.
Mit ajánlotok?

Köszi!
-
sanzi89
addikt
Nem tudom mennyire szentségtörés a topikban fekvő kerékpárral kapcsolatban kérdezni, de megpróbálkozok.
Hétfőn megyek megnézni egy Challenge Furai 24-es használt bringát, és ha minden rendben lesz vele, akkor szerintem meg is veszem. Első fekvő biciklim lesz, mit érdemes nézni rajta? Az általános bringás dolgokkal képben vagyok, kérdés milyen speckó tényezői vannak egy rekumbensnek? Használt bringás vásárlási jó tanács? Elég egy helyben megírt adásvételi? -
HEAHEA
aktív tag
Ha jól számolom, akkor 1.9x2.54=4,826 (cm), vagyis nekem ezek szerint egy 2"-es monti gumival szerelt bicó tökéletesen elegendő lenne. Alföldi részre felesleges a teló, főleg a gagyi. Amit jjeahh fórumtárs linkelt gyártók közül egyik sem árul elérhető áron merev villás montit. A fitness ilyen szempontból ideális lenne, mert merev villája van, csak éppen outi kerekekkel. Sajna ezekbe a vázakba aligha megy 40 mm-nél szélesebb gumi, a néhai kis terepezésről pedig nem szeretnék lemondani.(Amit az outi kerekek nem tolerálnának.)A montit is át lehetne alakítani, csak éppen olyan merev villát találni, ami nem változtatja meg a geo-t kb. lehetetlen. Pedig ilyen célokra lehet egy merev villás monti lenne a legideálisabb, révén, hogy könnyen lehet változtatni a gumiszélességet a nagyobb hely miatt a vázban.
Nézz szét itt esetleg, abban az ársávban pl. a Vitus kerékpárokat láttam, amik megfelelhetnek az igényeidnek, szélesebb gumi, merev villa. Ingyen szállítják a kerékpárt Mo.-ra. Lehet, hogy valaki már innen a fórumról is rendelt kerékpárt, nemrég ruhákat rendeltem innen, szerencsésen megérkeztek. Wiggle
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ezért volt csalódás?
"Rose Pro-SL apex. Az, hogy a sracok nem tudtak beallitani a magassagot az egy dolog.. (nem volt kedvem sokadjara is magasabbra allitatni a nyerget)
Sram valtotol nem voltam elajulva, a nyereg pedig kritikan aluli, 2km utan fajt a hatsom tole.."A beállítás nem a bicikli hibája, az sem, hogy nem bírtad a nyerget. Másfajta szettel is meg lehet venni, ha nem tetszik a SRAM. Ezek kb olyan érvek, hogy nekem óriási csalódás a linkelt karbon Bianchi, mert kék a színe, és az nekem nem tetszik.
Tény,hogy bár faxa dolog ez a tesztelés,kevés ahhoz,hogy objektív véleményt alkoss egy kerékpárról.Ugyanúgy mint pl.autóknál,azonos katágóriáknál ma már inkább szubjektív különbségek vannak,mintsem objektívek.Ugyanakkor ha valami első érzésre már tetszik,az jó kiindulási alap lehet merre is vedd az irányt.
Én pl ettől vártam volna a legtöbbet,mire 0,5barra fújt hátsó gumival és egy nem működő elektromos váltóval kényszerültem lenyomni a próbakört.Így nehéz objektív maradni. -
zoli03
őstag
1. Kedves ismerosom altal arult hasznalt karbon Bianchi, ami teszten eppen nalam van. Mondjuk annyi modositasanek rajta, hogy kulsot cserelnek rajta 25os Continental Grand Prix 4000 S II-re. Az arat meg nem vitattam meg vele

A masik pedig a Canyon carbonja. Ez viszont drágább. + van benne egy minimális rizikó, hogy nem tudok felulni ra es kiprobalni. Hogy miert irom ezt?
Pl a Rose PRO-SL-je oriasi csalodas volt a tesztnapon..Illetve a teszteles ota mar nem remeg annyira a hidros tarcsaert sem. Nagyon-nagyon alternativ esetleg valamelyik alu vazas Canyon, ha beakciozzak..
Ezért volt csalódás?
"Rose Pro-SL apex. Az, hogy a sracok nem tudtak beallitani a magassagot az egy dolog.. (nem volt kedvem sokadjara is magasabbra allitatni a nyerget)
Sram valtotol nem voltam elajulva, a nyereg pedig kritikan aluli, 2km utan fajt a hatsom tole.."A beállítás nem a bicikli hibája, az sem, hogy nem bírtad a nyerget. Másfajta szettel is meg lehet venni, ha nem tetszik a SRAM. Ezek kb olyan érvek, hogy nekem óriási csalódás a linkelt karbon Bianchi, mert kék a színe, és az nekem nem tetszik.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Csak azt nem értem, mi a gond a használt karbonvázzal? Tényleg érdekel milyen érvek szólnak ellene. A garanciával úgy összességében a használt dolgokra gondolsz úgy látom. De én csak vázról beszélek, minden másra garancia van. Értem hogy kész kerékpár garancia, e szerint úgy véled veszel egy alkatrészt és abban a pillanatban megszűnik a gari, ahogy elkezded használni?
Megoldás: szervizben kell összerakatni.parkr: A tiédet szépen elnyírbálták, a bevonat is lejött, bár nem hiszem hogy gondot okoz a mostani beállítás. A kérdés: itt a képen látszik az a kis kábelvezető. Namármost nekem képes kiugrani belőle, ha feleváltok nagytányérra. A visszaváltásnál meg így marad. Ez normális dolog szerinted? ...Elég pormentes a képed, lehet még csak ezután fogod kipróbálni?

Azon kívűl,hogy a hibákat messze nem olyan könnyű felfedezni rajta mint az alu,vagy acélon,tulajdonképp semmi.
[link] -
Misi1980
senior tag
-
parkr
őstag
Csak azt nem értem, mi a gond a használt karbonvázzal? Tényleg érdekel milyen érvek szólnak ellene. A garanciával úgy összességében a használt dolgokra gondolsz úgy látom. De én csak vázról beszélek, minden másra garancia van. Értem hogy kész kerékpár garancia, e szerint úgy véled veszel egy alkatrészt és abban a pillanatban megszűnik a gari, ahogy elkezded használni?
Megoldás: szervizben kell összerakatni.parkr: A tiédet szépen elnyírbálták, a bevonat is lejött, bár nem hiszem hogy gondot okoz a mostani beállítás. A kérdés: itt a képen látszik az a kis kábelvezető. Namármost nekem képes kiugrani belőle, ha feleváltok nagytányérra. A visszaváltásnál meg így marad. Ez normális dolog szerinted? ...Elég pormentes a képed, lehet még csak ezután fogod kipróbálni?

váztól függ a dolog, de én raktam bele egy ilyen bowden kupakot (fém is jó lehet), így nincs vele gond
most jött vissza szerelőtől, előte meg volt takarítva, bár egyébként is elég tisztaságmániás vagyok

-
Bati0501
őstag
-
StLui
veterán
-
Bati0501
őstag
Igen, ránézésre tényleg kicsinek tűnik, pedig milyen szép canga.... (a honlapon szereplő piros-fekete festésű még dögösebb, szeretem ezt a színkombinációt, ez a fekete-sárga is szép persze)
trialboj: igen, muszáj lesz valamit kipróbálni.
-
JackFeryll
őstag
Szerintem megéri utánaszámolni úgy mennyire jön ki, mert abba a keretbe 1-2 éves felsőkategóriás használt karbonváz + új karbon kerékszett is belefér új Ultegrával akár Di2-val. Pl. egy ilyen vagy hasonló vázra simán lehet építeni. Olvastam tárcsásat szeretnél, ez csak egy példa, vannak használt tárcsás vázak is.
parkr: Jól látom, hogy az egy 8000-es váltó? Ha igen, lenne egy kérdésem.
@Napfénysüti
Ha nem derogál a Cube annál nincs olcsóbb mint újonnan szokásos outletből egy váz+villa. Agree C62 Race Disc pl megvan 500€-ból, ehhez veszel használtan egy hidrós ultegrát, vagy akár egy hidrós elektromos ultegrát.
Sokkal olcsóbb mint bármit készen venni.
(de ha szerelem van, meg sok évre vesz bringát az ember és nem zavarja hogy a feléért fog elmenni akkor nem baj persze) -
gabro0
őstag
Lassú mozgatásnál,ha picit beleér olyan nyikorgó hangot ad,ami már gyorsabb mozgásnál is elhallgat.
gabro0...százezrekért használt,bontott karbonvázat vásárolni extrém sportnak számít az én olvasatomban,és akkor a kész kerékpár garanciájáról még nem is beszéltünk.
Csak azt nem értem, mi a gond a használt karbonvázzal? Tényleg érdekel milyen érvek szólnak ellene. A garanciával úgy összességében a használt dolgokra gondolsz úgy látom. De én csak vázról beszélek, minden másra garancia van. Értem hogy kész kerékpár garancia, e szerint úgy véled veszel egy alkatrészt és abban a pillanatban megszűnik a gari, ahogy elkezded használni?
Megoldás: szervizben kell összerakatni.parkr: A tiédet szépen elnyírbálták, a bevonat is lejött, bár nem hiszem hogy gondot okoz a mostani beállítás. A kérdés: itt a képen látszik az a kis kábelvezető. Namármost nekem képes kiugrani belőle, ha feleváltok nagytányérra. A visszaváltásnál meg így marad. Ez normális dolog szerinted? ...Elég pormentes a képed, lehet még csak ezután fogod kipróbálni?

-
IMIIKE1998
őstag
Ha jól számolom, akkor 1.9x2.54=4,826 (cm), vagyis nekem ezek szerint egy 2"-es monti gumival szerelt bicó tökéletesen elegendő lenne. Alföldi részre felesleges a teló, főleg a gagyi. Amit jjeahh fórumtárs linkelt gyártók közül egyik sem árul elérhető áron merev villás montit. A fitness ilyen szempontból ideális lenne, mert merev villája van, csak éppen outi kerekekkel. Sajna ezekbe a vázakba aligha megy 40 mm-nél szélesebb gumi, a néhai kis terepezésről pedig nem szeretnék lemondani.(Amit az outi kerekek nem tolerálnának.)A montit is át lehetne alakítani, csak éppen olyan merev villát találni, ami nem változtatja meg a geo-t kb. lehetetlen. Pedig ilyen célokra lehet egy merev villás monti lenne a legideálisabb, révén, hogy könnyen lehet változtatni a gumiszélességet a nagyobb hely miatt a vázban.
-
Yahhher
aktív tag
-
trialboj
őstag
Köszi szépen, egy Canyon-t el tudnék viselni...

Megnéztem mindkét márkát, de Rose-ból ha minden igaz egy modell van (ROSE PRO SL 105), ami egyáltalán közel van a keretemhez, az is 1100 euró+35 szállítási ktg, így meg már a keret aljánál 100e-rel magasabban vagyunk.Canyon-nál már talán három modell is van ennyiért (
), de ami jobban tetszene talán, az már annyiba kerül, mint a Rose. (Nem tudom, vám+áfa ezeknél előjön-e még, vagy EU-n belülről érkeznek? Mert azért nem mindegy.
)Meg még tényleg nem is ültem egyetlen egy országúti bringán sem, ezért rendelni netről így egy bringát bátor lenne, kipróbálni (akárcsak hasonlót) sem tudom hol lehetne (Miskolc).
Azért nem ártama kipróbálni egyet, esetleg nézz szét neten, és találkozz valakivek aki elad valami hasonlót ami neked bejön, találkoztok kipróbálod, aztán még gondolkodnod kell rajta. Szerintem ez nem bűn, és legalább lesz valami fogalmad róla hogy milyen érzés rajta ülni.
-
parkr
őstag
Köszi szépen, egy Canyon-t el tudnék viselni...

Megnéztem mindkét márkát, de Rose-ból ha minden igaz egy modell van (ROSE PRO SL 105), ami egyáltalán közel van a keretemhez, az is 1100 euró+35 szállítási ktg, így meg már a keret aljánál 100e-rel magasabban vagyunk.Canyon-nál már talán három modell is van ennyiért (
), de ami jobban tetszene talán, az már annyiba kerül, mint a Rose. (Nem tudom, vám+áfa ezeknél előjön-e még, vagy EU-n belülről érkeznek? Mert azért nem mindegy.
)Meg még tényleg nem is ültem egyetlen egy országúti bringán sem, ezért rendelni netről így egy bringát bátor lenne, kipróbálni (akárcsak hasonlót) sem tudom hol lehetne (Miskolc).
van hirdetve egy új dobozos Endurace[link] de ránézésre neked az kicsi lenne szerintem
-
Bati0501
őstag
Ha a rendelés is játszik akkor a Rose és a Canyon 1000 euróért már elég korrekt gépet ad ráadásul újan.
Köszi szépen, egy Canyon-t el tudnék viselni...

Megnéztem mindkét márkát, de Rose-ból ha minden igaz egy modell van (ROSE PRO SL 105), ami egyáltalán közel van a keretemhez, az is 1100 euró+35 szállítási ktg, így meg már a keret aljánál 100e-rel magasabban vagyunk.Canyon-nál már talán három modell is van ennyiért (
), de ami jobban tetszene talán, az már annyiba kerül, mint a Rose. (Nem tudom, vám+áfa ezeknél előjön-e még, vagy EU-n belülről érkeznek? Mert azért nem mindegy.
)Meg még tényleg nem is ültem egyetlen egy országúti bringán sem, ezért rendelni netről így egy bringát bátor lenne, kipróbálni (akárcsak hasonlót) sem tudom hol lehetne (Miskolc).
-
Zsolt74
senior tag
Lassú mozgatásnál,ha picit beleér olyan nyikorgó hangot ad,ami már gyorsabb mozgásnál is elhallgat.
gabro0...százezrekért használt,bontott karbonvázat vásárolni extrém sportnak számít az én olvasatomban,és akkor a kész kerékpár garanciájáról még nem is beszéltünk.
Úgy látom, a karbon vázak belsejét érdemes lenne kifújni PUR habbal, hogy erősebbek legyenek.
Szerintem nehezebben törnének el. -
Tothgera30
veterán
-
Napfénysüti
nagyúr
Sziasztok!
Napokban elkapott az érzés, hogy venni kellene egy outit -a meglévő trekking mellé-, ebben szeretnék segítséget kérni tőletek.

Egy pár éve eléggé belemerült a biciklis alkatrészekbe, márkákba, ezért még vmennyire képben vagyok, de a legutolsó trendeket, változásokat nem ismerem.
A keret ~250-300e, én ~190 cm vagyok.
Azt tudom, hogy újonnan boltból nem lehet "normális" outit venni ennyiért, max talán akkor, ha vmilyen korábbi modellt leakcióznak. Ezért nem is igazán gondolkozom újban, kivéve utóbbi esetet.Ezért megnéztem az összefoglalóban ajánlott oldalakat, melyeket már évek óta nem böngésztem
, és a Maxi-bike oldalán már az első példányok között vannak igen szemrevalóak (számomra legalábbis), és még a keretbe is beleférnek.
Viszont pont az utolsó hozzászólások szólnak arról, hogy használtan karbont nem vennétek... ezek között meg vannak olyanok is. /Nekem végül is mindegy, hogy alu vagy karbon a bicaj./
Nem volt még soha karbon bringám, sőt, még outin sem ültem, ezért nem igazán tudnám, hogy mit kell nézni...Így nagy rulettkerék lenne egy ilyen bringát választani, vagy ezek (összefoglalóban lévő boltok) vannak annyira rendesek, hogy nem árulnak -szándékosan- hibás, törésre megérett bringákat?
Illetve tudom, hogy ez márkától és modelltől is függ, de ha jól tudom, akkor az én magasságomhoz 56/L-s váz kellene. Ezt jól gondolom?
Csak azért, mert alig látok ekkora méretű vázakat, a legtöbb 54-es vagy még kisebb...Esetleg tudnátok néhány tanácsot adni, hogy ennyi pénzért mik a reális elvárások, főként használt példányoknál? És hogy vannak-e olyan dolgok, amikre kifejezetten figyelni kell? Ha esetleg tudnátok mutatni egy-két konkrét példányt is....

Köszi szépen előre is!

Ha a rendelés is játszik akkor a Rose és a Canyon 1000 euróért már elég korrekt gépet ad ráadásul újan.
-
Bati0501
őstag
Sziasztok!
Napokban elkapott az érzés, hogy venni kellene egy outit -a meglévő trekking mellé-, ebben szeretnék segítséget kérni tőletek.

Egy pár éve eléggé belemerült a biciklis alkatrészekbe, márkákba, ezért még vmennyire képben vagyok, de a legutolsó trendeket, változásokat nem ismerem.
A keret ~250-300e, én ~190 cm vagyok.
Azt tudom, hogy újonnan boltból nem lehet "normális" outit venni ennyiért, max talán akkor, ha vmilyen korábbi modellt leakcióznak. Ezért nem is igazán gondolkozom újban, kivéve utóbbi esetet.Ezért megnéztem az összefoglalóban ajánlott oldalakat, melyeket már évek óta nem böngésztem
, és a Maxi-bike oldalán már az első példányok között vannak igen szemrevalóak (számomra legalábbis), és még a keretbe is beleférnek.
Viszont pont az utolsó hozzászólások szólnak arról, hogy használtan karbont nem vennétek... ezek között meg vannak olyanok is. /Nekem végül is mindegy, hogy alu vagy karbon a bicaj./
Nem volt még soha karbon bringám, sőt, még outin sem ültem, ezért nem igazán tudnám, hogy mit kell nézni...Így nagy rulettkerék lenne egy ilyen bringát választani, vagy ezek (összefoglalóban lévő boltok) vannak annyira rendesek, hogy nem árulnak -szándékosan- hibás, törésre megérett bringákat?
Illetve tudom, hogy ez márkától és modelltől is függ, de ha jól tudom, akkor az én magasságomhoz 56/L-s váz kellene. Ezt jól gondolom?
Csak azért, mert alig látok ekkora méretű vázakat, a legtöbb 54-es vagy még kisebb...Esetleg tudnátok néhány tanácsot adni, hogy ennyi pénzért mik a reális elvárások, főként használt példányoknál? És hogy vannak-e olyan dolgok, amikre kifejezetten figyelni kell? Ha esetleg tudnátok mutatni egy-két konkrét példányt is....

Köszi szépen előre is!

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Lassú mozgatásnál,ha picit beleér olyan nyikorgó hangot ad,ami már gyorsabb mozgásnál is elhallgat.
gabro0...százezrekért használt,bontott karbonvázat vásárolni extrém sportnak számít az én olvasatomban,és akkor a kész kerékpár garanciájáról még nem is beszéltünk.
-
IMIIKE1998
őstag
A Jászság második legnagyobb földterülettel rendelkező településén.

Ehhez a bringához mit szólsz: Cannondale Quick 2? Ingyen viszik az EU-n belül.Napfénysüti: Milyen szempont alapján választod ki az új bringád? Ahogy látom Ultegra, karbon, tárcsafék az legyen . Ár max. mennyi lenne? Szín?
Üdv Debrecenből.

Amúgy ez nagyon jó bicó ennyiért, csak még hezitálok, mert ebben eléggé limitált a gumiszélesség, a rossz utak miatt meg lehet szükség lesz a szélesebb gummára. Az a baj, hogy sosem próbáltam még ilyet, annyit tudok, hogy jelenleg 1.9-es(26-os) gumival elvagyok a rosszabb utakon(néha jobb minőségű terep is), viszonylag jól csillapít. -
parkr
őstag
Szerintem megéri utánaszámolni úgy mennyire jön ki, mert abba a keretbe 1-2 éves felsőkategóriás használt karbonváz + új karbon kerékszett is belefér új Ultegrával akár Di2-val. Pl. egy ilyen vagy hasonló vázra simán lehet építeni. Olvastam tárcsásat szeretnél, ez csak egy példa, vannak használt tárcsás vázak is.
parkr: Jól látom, hogy az egy 8000-es váltó? Ha igen, lenne egy kérdésem.
igen. jöhet, ne tartsd vissza

-
Napfénysüti
nagyúr
A Jászság második legnagyobb földterülettel rendelkező településén.

Ehhez a bringához mit szólsz: Cannondale Quick 2? Ingyen viszik az EU-n belül.Napfénysüti: Milyen szempont alapján választod ki az új bringád? Ahogy látom Ultegra, karbon, tárcsafék az legyen . Ár max. mennyi lenne? Szín?
Kritérium csak annyi volt hogy full karbon legyen ami kényelmesebb mint az előző alu (karbon villával) gép. Meg úgy voltam vele ha már lúd legyen kövér, mivel én nem cserélgetek sűrűn bringát így azért lépjünk felszereltségben egyel feljebb. A Focuson még 5700-as 105 szett volt és az se teljes (FSA Gossamer hajtás, Tektro fékek). Így gondoltam akkor Ultegrára (esetleg SRAM Force) váltanék.
Tárcsa amúgy még most se kizárólagos tényező csak számomra lenne pár előnye. De a felárát még emésztenem kell (5-600 euró). Lehet még patkófékes a befutó.Árban ilyan 750-800k környékéig gondoltam. A Canyon meg a Rose most 2800 euró de várok előbbi TdF-es leárazására hátha ilyen 700k-ra le lesz akciózva. Színnél semmi kívánságom nem volt de nem baj ha jól néz ki.
Már a téltől kezdve folyamatosan nézegettem az akciókat hátha akad egy kihagyhatalan ajánlat de nagyon úgy tűnik hogy a két direct saleses márkával semmi nem tud ár/értékben versenyezni. Itthon még akciósan se kapok olyan csomagot mint amit ők alapból adnak. Szoktam nézni még az ilyen Wiggle, Ribble meg hasonlók saját márkáit is akik árban már versenyképesek de ott nem tudom milyen szintűek a vázak.
-
gabro0
őstag
Kíváncsiságból megnéztem mennyi lenne külön a tárcsás Canyon Ultimate CF SL váz: 1500 euró. Viszont ebben benne van a villa, a nyeregcső és az aero stucni/kormány kombó.
Ha az ember csak újban gondolkodik (mint én) akkor biztos hogy az építés drágább mint készen venni. Ha viszont használt dolgok is játszanak akkor már valóban ki lehet hozni kevesebb pénzből a dolgot.
Úgy még drágább lenne, mint egyben

Ahogy jónak látod, csak mondtam egy alternatívát. Ha a pénz nem számítana én is újat vennék, de akkor már minimum Dura Ace szettel
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
HEAHEA
aktív tag
Az Alföldön melyik településen?(Ha szabad kérdezni.
)A Jászság második legnagyobb földterülettel rendelkező településén.

Ehhez a bringához mit szólsz: Cannondale Quick 2? Ingyen viszik az EU-n belül.Napfénysüti: Milyen szempont alapján választod ki az új bringád? Ahogy látom Ultegra, karbon, tárcsafék az legyen . Ár max. mennyi lenne? Szín?
-
Napfénysüti
nagyúr
Ott az a használt váz, amit linkeltem. A komplett bicaj ára 1,9M Ft volt újonnan. 6800-as Di2 kb. 350k kifutó áron, az a vázzal együtt már 550k. Ha nagyon eltúlozza valaki, akkor vehet 2-300 körül karbonkereket és még mindig 1M alatt maradhat a kiegészítőkkel együtt (kormány, ülés, csapágyak, pedál stb.)
Csak a váz használt a fenti számításnál, minden más új.Az simán lehet, hogy javított az a váz, úgy én sem venném meg. De 300 körül már biztosan nagyon jó vázakat lehet kapni.
Kíváncsiságból megnéztem mennyi lenne külön a tárcsás Canyon Ultimate CF SL váz: 1500 euró. Viszont ebben benne van a villa, a nyeregcső és az aero stucni/kormány kombó.
Ha az ember csak újban gondolkodik (mint én) akkor biztos hogy az építés drágább mint készen venni. Ha viszont használt dolgok is játszanak akkor már valóban ki lehet hozni kevesebb pénzből a dolgot.
-
szabacsik
őstag
Jó kérdés,hogy tulajdonképp mi okozta,tény,hogy kormány meg váz is tört.Lehet ugrott egy óriási csőröst.
szabacsik...nem,az újan sem érhet bele.Lazítsd ki a kereket,erőből tolva a papucsba/villába rögzítsd,majd állítsd hozzá a féktestet.Ha továbbra is beleér,nézd meg melyik dugattyú lusta,mozgasd meg,esetleg kend meg oldalát szilikonzsírral,járasd meg.Az új betéttel kisebb lett a rés/tolerancia,ezért ér bele.Remélhetőleg tárcsád nem görbe,ha igen azt is egyengetni lehet óvatosan.
gabro0...építeni olcsóbban mint készen venni,kisebb csodával érne fel.
Köszi. Átmozgattam, kivettem a betétet visszább toltam kézzel a fejet és most sokkal jobb. Már nem nyikorog

A régi fékbetét kb csonkig volt kopva ezáltal ugye a fejek már sokkal beljebb helyezkedtek el. Amatőr vagyok és amikor az újat akartam beletenni néztem is hogy hát ez nem fog beleférni aztán felvilágosított a szerelő mi a helyzet. Valószínűtleg első nekifutásra nem sikerült jól beállnia, de most (koppkoppkopp) jónak tűnik.
Köszi mindenkinek.
-
trialboj
őstag
pedig az a leg ritkábban szokott nyikorogni. Még koptasd picit, el kellene csendesedjen, nekem elixir 5 hoz tavaly három db 4-5 perces leejtőzés kellett, és jó lett.
-
gabro0
őstag
Jó kérdés,hogy tulajdonképp mi okozta,tény,hogy kormány meg váz is tört.Lehet ugrott egy óriási csőröst.
szabacsik...nem,az újan sem érhet bele.Lazítsd ki a kereket,erőből tolva a papucsba/villába rögzítsd,majd állítsd hozzá a féktestet.Ha továbbra is beleér,nézd meg melyik dugattyú lusta,mozgasd meg,esetleg kend meg oldalát szilikonzsírral,járasd meg.Az új betéttel kisebb lett a rés/tolerancia,ezért ér bele.Remélhetőleg tárcsád nem görbe,ha igen azt is egyengetni lehet óvatosan.
gabro0...építeni olcsóbban mint készen venni,kisebb csodával érne fel.
Ott az a használt váz, amit linkeltem. A komplett bicaj ára 1,9M Ft volt újonnan. 6800-as Di2 kb. 350k kifutó áron, az a vázzal együtt már 550k. Ha nagyon eltúlozza valaki, akkor vehet 2-300 körül karbonkereket és még mindig 1M alatt maradhat a kiegészítőkkel együtt (kormány, ülés, csapágyak, pedál stb.)
Csak a váz használt a fenti számításnál, minden más új.Az simán lehet, hogy javított az a váz, úgy én sem venném meg. De 300 körül már biztosan nagyon jó vázakat lehet kapni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nézegettem a hozzászólásokat, sajnos csak google fordítóval, új bringa, a túraszervezők adták neki. De csak a vázról beszélnek, pedig a kormány okozta az esést szerintem, vagy rosszul látom? Kormánytörés nagyon durva ilyen tempónál, és milyen mázli, hogy nem a sziklákon, hanem pont utána egy puhább részen.
Jó kérdés,hogy tulajdonképp mi okozta,tény,hogy kormány meg váz is tört.Lehet ugrott egy óriási csőröst.
szabacsik...nem,az újan sem érhet bele.Lazítsd ki a kereket,erőből tolva a papucsba/villába rögzítsd,majd állítsd hozzá a féktestet.Ha továbbra is beleér,nézd meg melyik dugattyú lusta,mozgasd meg,esetleg kend meg oldalát szilikonzsírral,járasd meg.Az új betéttel kisebb lett a rés/tolerancia,ezért ér bele.Remélhetőleg tárcsád nem görbe,ha igen azt is egyengetni lehet óvatosan.
gabro0...építeni olcsóbban mint készen venni,kisebb csodával érne fel.
-
szabacsik
őstag
Beleér,vagy mikor fékezel akkor nyikorog?
StLui...durva,megijedtem,hogy a bal combcsontja nyomja nadrágját,ahogy ott ült.
...még a váztörések ellenére is olcsón megúszta.
...aztán lehet később utolérte az a vihar és belecsapott a ménkű a karbon bringájába,ő meg ropira sült. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Csak ha beleér menet közben. Fékezéskor azonnal némul. Így már kezdem sejteni, hogy csak kopnia kell. Jól gondolom?
-
Napfénysüti
nagyúr
Szerintem megéri utánaszámolni úgy mennyire jön ki, mert abba a keretbe 1-2 éves felsőkategóriás használt karbonváz + új karbon kerékszett is belefér új Ultegrával akár Di2-val. Pl. egy ilyen vagy hasonló vázra simán lehet építeni. Olvastam tárcsásat szeretnél, ez csak egy példa, vannak használt tárcsás vázak is.
parkr: Jól látom, hogy az egy 8000-es váltó? Ha igen, lenne egy kérdésem.
Na a karbonhoz meg annyira nem értek hogy be merjek vállalni egy használt vázat. Jó dolog lehet az építés akinek megvan hozzá a tudása és pénze de ez a célcsoport nem én vagyok.
Én inkább fejleszteni szoktam de most olyat kell vennem (az asszony kikötése
) aminél egy jódarabig nem kell semmit cserélni. -
gabro0
őstag
Nem számoltam utána de ha építenék akkor szerintem 3500 euró alatt nem jönne ki amit szeretnék. Az meg már túl sok pénz lenne. Nem mellesleg azért annyira még nem értek a bringákhoz hogy nulláról össze tudjam szerelni magamnak.

Ez a két gép amit az előbb említettem maximálisan kiszolgálna jópár évig. Sőt, igazából a képességeimhez mérten még túl jók is.

Nagy igényaim nincsenek amúgy: legyen sportos geometriájú gép de azért komfortban a Focusomhoz képest adjon bőven hozzá. Már kicsit meguntam hogy a "remek" magyar utakon szétrázódtam.

Szerintem megéri utánaszámolni úgy mennyire jön ki, mert abba a keretbe 1-2 éves felsőkategóriás használt karbonváz + új karbon kerékszett is belefér új Ultegrával akár Di2-val. Pl. egy ilyen vagy hasonló vázra simán lehet építeni. Olvastam tárcsásat szeretnél, ez csak egy példa, vannak használt tárcsás vázak is.
parkr: Jól látom, hogy az egy 8000-es váltó? Ha igen, lenne egy kérdésem.
-
Napfénysüti
nagyúr
Nem számoltam utána de ha építenék akkor szerintem 3500 euró alatt nem jönne ki amit szeretnék. Az meg már túl sok pénz lenne. Nem mellesleg azért annyira még nem értek a bringákhoz hogy nulláról össze tudjam szerelni magamnak.

Ez a két gép amit az előbb említettem maximálisan kiszolgálna jópár évig. Sőt, igazából a képességeimhez mérten még túl jók is.

Nagy igényaim nincsenek amúgy: legyen sportos geometriájú gép de azért komfortban a Focusomhoz képest adjon bőven hozzá. Már kicsit meguntam hogy a "remek" magyar utakon szétrázódtam.

-
parkr
őstag
-
gabro0
őstag
Köszi de nem egészen ezt a kategóriát nézegetem, szeretnék az aluról karbonra váltani. Csak kíváncsi lettem volna a fórumtársnak miért volt csalódás ez a típus.

Amiken gondolkodom:
- Rose X-lite 4 Ultegra/Force Disc
- Canyon Ultimate CF SL 8.0 Disc (erről már kb a létező összes reviewt, videót láttam
)Építésen nem gondolkoztál? Én magamnak válogattam össze az utolsó csavarig a sajátom és semmi gond nem volt. Csak nagyon utána kell járni mindennek, hogy biztosan passzoljon.
-
Napfénysüti
nagyúr
Hali!
Nemrég jött ki ez a videó, lehet megéri megnézni, ha ilyet tervezel venni.
Rose Pro SLKöszi de nem egészen ezt a kategóriát nézegetem, szeretnék az aluról karbonra váltani. Csak kíváncsi lettem volna a fórumtársnak miért volt csalódás ez a típus.

Amiken gondolkodom:
- Rose X-lite 4 Ultegra/Force Disc
- Canyon Ultimate CF SL 8.0 Disc (erről már kb a létező összes reviewt, videót láttam
) -
IMIIKE1998
őstag
Jó kis dilemma.
Mennyire jön be a Bianchi így hogy tesztelgeted?
Pórbáltál a tesztnapon hidrós tárcsával szerelt outit? Mi volt a tapasztalatod?Nálam már biztos hogy csak a két direct saleses német márka fog játszani a vásárlásnál. Méretet szerintem be lehet lőni ha már van némi outis rutinod. Én is szívesebben kipróbálnék egy Canyont ha lehetne de sajnos nincs rá lehetőség.

A Rose Pro SL miért volt csalódás?
Hali!
Nemrég jött ki ez a videó, lehet megéri megnézni, ha ilyet tervezel venni.
Rose Pro SL -
StLui
veterán
Beleér,vagy mikor fékezel akkor nyikorog?
StLui...durva,megijedtem,hogy a bal combcsontja nyomja nadrágját,ahogy ott ült.
...még a váztörések ellenére is olcsón megúszta.
...aztán lehet később utolérte az a vihar és belecsapott a ménkű a karbon bringájába,ő meg ropira sült. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nézegettem a hozzászólásokat, sajnos csak google fordítóval, új bringa, a túraszervezők adták neki. De csak a vázról beszélnek, pedig a kormány okozta az esést szerintem, vagy rosszul látom? Kormánytörés nagyon durva ilyen tempónál, és milyen mázli, hogy nem a sziklákon, hanem pont utána egy puhább részen.
Új hozzászólás Aktív témák
-
106100 - 106001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 107901 107900 - 107801 107800 - 107701 107700 - 107601 107600 - 107501 107500 - 107401 107400 - 107301 107300 - 107201 107200 - 107101 107100 - 107001 107000 - 106901 106900 - 106801 106800 - 106701 106700 - 106601 106600 - 106501 106500 - 106401 106400 - 106301 106300 - 106201 106200 - 106101 106100 - 106001 106000 - 105901 105900 - 105801 105800 - 105701 105700 - 105601 105600 - 105501 105500 - 105401 105400 - 105301 105300 - 105201 105200 - 105101 105100 - 105001 105000 - 104901 104900 - 104801 104800 - 104701 104700 - 104601 104600 - 104501 104500 - 104401 104400 - 104301 104300 - 104201 104200 - 104101 104100 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Xbox Classic / Xbox 360
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Crimson Desert
- Renault, Dacia topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Samsung kuponkunyeráló
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

. Szal asszem vele lőttek a közös terepezésnek
.

. És hosszabb terepes túrákat is be lehetett vállalni vele, pl. az
.

). Ez volt augusztus 19-én, azóta mentem már vele pár kört, vezetem szépen excelben a kilométereket, már van benne majdnem 150km. És már megvolt az első defektem is, úgyhogy az általános iskolás bmx-es időkből felidéződtek a belső foltozós emlékek és ezzel kapcsolatos szaktudás



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
...még a váztörések ellenére is olcsón megúszta.
...aztán lehet később utolérte az a vihar és belecsapott a ménkű a karbon bringájába,ő meg ropira sült. 


