Hirdetés

2022. december 3., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2022-06-08 14:19:22

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#143801) snyper990 válasza Renwick (#143800) üzenetére

snyper990
senior tag

Multicastnál egy stream van csatornánként, és az eljut minden olyan készülékhez, ami feliratkozik rá (azaz ha az adott csatornára kapcsol valaki).
OTT/unicast esetén minden egyes nézett adáshoz minden egyes készüléken külön adatkapcsolatot- és folyamot kell biztosítani, még ha a tartalma azonos is (tehát ha mindenki ugyanazt a csatornát nézi, akkor is annyi klienst külön ki kell szolgálni szerver oldalról). Gondold végig, hogy egy ekkora előfizetőszámnál mekkora szerveroldali fejlesztések kellenének, ha nem a mostani, szerintem kb. max. pár tízezer, hanem egyszerre pár százezer/millió klienst kellene kiszolgálni. Stabilan, minőségromlás nélkül, csúcsidőben is. Ja, és nem utolsó sorban mindehhez az előfizetők internet-sávszélességéből hasítanának ki, ahány eszközön éppen adást néznek, annyiszor.
Gondold végig, mekkora lehet egy ehhez szükséges backendnek már az üzemeltetési költsége is. Meg mennyi fölösleges forgalommal terheli a hálózatot. És pl. eleve értelmetlen lenne csúcsidőre méretezni az egészet, úgyhogy jöhetne a csúcsidős minőségrontás, meg a kockás adások, lásd Voda.
Lehet szidni a mostani megoldást, de jó vele tisztában lenni, hogy erre a felhasználásra ilyen sok felhasználónál - normál esetben - ez a jobb, stabilabb, jobban skálázható megoldás, illetve a másik megoldás sem hibátlan, és annál minél több a felhasználó, annál jobban előjönnek a hiányosságai

(#143802) Renwick válasza snyper990 (#143801) üzenetére

Renwick
őstag

Értem, bár őszintén szólva azt gondolom, lehetne ezt termékbevezetés/marketing oldalról is úgy skálázni, hogy ne ugorjon rá azonnal több százezer EFI. Vagy igen, fizettessék meg az ügyféllel a fejlesztéseket, legyen itt is olyan, mint a németeknél a Magenta TV Smart, legyen feláras az OTT, mint a második, harmadik smartbox satöbbi. Biztos lehetne valamilyen win-win megoldást találni, csak akarni kéne.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#143803) AnonymusX válasza Renwick (#143802) üzenetére

AnonymusX
aktív tag

Alapvető különbség, hogy a német anyacég költségeit a leányvállalatok fizetik. Ezért a magyar T-nek nincs sok pénze gazdálkodni úgy elszipolyozza a bevételt a DT.

[ Szerkesztve ]

(#143804) Boky

Boky
csendes tag

Sziasztok,

abban szeretnék segítséget kérni, hogy újdonsült otthonunkban adott egy Telekom szolgáltatás, internet + TV.

A Telekomtól megkaptuk a standard Sagemcom 3896 modem/routert, viszont ennek a jele közel sem elég erős, hogy az emeleten stabil legyen, ezért vettem és Ethernet kábellel hozzákötöttem egy Xiaomi AX3000 mesh routert.

A problémám jelenleg az, hogy a TV-hez kapott SmartBox csakis kábellel működik (Wifi kapcsolattal 4-5 mp után lefagy minden TV csatorna), ezért a Box a Sagemcom wifi hálózatához csatlakozik.
Viszont minden más eszköz, köztük a telefonom is, a mesh hálózathoz csatlakozik, és a telefonomról szeretnék tartalmat streamelni a Boxra, viszont mivel külön hálózaton vannak, nyilván ez nem megy.
Nem szeretnék minden egyes alkalommal átlépni a gyengébb Sagemcom hálózatra, hogy működjön a castolás.

A kérdés, hogy lehetne valahogyan merge-ölni a 2 hálózatot eggyé? (Persze egyéb megoldást is szívesen fogadok, ha egyszerűbb/kivitelezhetőbb.)

(#143805) user26

user26
aktív tag

Sziasztok!
Reggel arra ébredtem fel, hogy lett egy "ilyen" Wolte 2 ikonom, ez most mit is jelent ?
Jobbra fent, az óra mellett.
2db SIM van, első (slot 1) a Yettel, csak hívás, sms, másik (solt 2) Telekom, csak internet, mobilnet. Mindegyik SIM kártyás, tehát nem előfizetéses.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I Poco F3 I

(#143806) AnonymusX válasza Boky (#143804) üzenetére

AnonymusX
aktív tag

Ez inkább Otthoni hálózat topikba való kérdés [link]

Röviden: a Xiaomi-ban ki kéne kapcsolni a DHCP-t. Így minden eszköz a Sagemcomtól kapja majd az IP-t. A megfelelő beállításban a linkelt topikban tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143807) victorhun7 válasza user26 (#143805) üzenetére

victorhun7
csendes tag

(#143808) boxoslaca válasza Boky (#143804) üzenetére

boxoslaca
senior tag

Elvileg van rá megoldás hogy külön alhálókról is menjen a cast. Chromecast mDNS , chromecast subnet. Ezekre guglizz.

SC 3890V3@250/10

(#143809) user26 válasza victorhun7 (#143807) üzenetére

user26
aktív tag

Köszi, akkor a 2 -s szám nem a 2. SIM-re, a Telekomra utal ?

Xiaomi fan I Poco F3 I

(#143810) szalai112

szalai112
aktív tag

Sziasztok
Android box-unk van, múltkor ment a Függetlenség napja, elégé pixeles volt.
letöltötem 720-be és az tisztább volt minőségre.

SAMSUNG Z FOLD 3, Galaxy Watch 4, HP pavilon X360

(#143811) kali válasza szalai112 (#143810) üzenetére

kali
legenda

Szia!

A beállításokban érdemes ránézni, mert átállhatott alacsonyabb felbontásra.

(#143812) victorhun7 válasza user26 (#143809) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Lehetséges de ez beállítás kérdése bár nem tudom hogy aktiválta magától vagy lehet elérhető lett neked is.

A wifi hívás is tanulságos lehet : [link]
VoLTE/VoWiFi topik : [link]

[ Szerkesztve ]

(#143813) Gabesz87

Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék RTL+ app kapcsán. IPTV Szuper Családi HD csomagom van. Megvan az RTL Most+ aktiváló kódom. Telóra letöltöttem az RTL+ appot, de az aktiváló kód megadásánál azt írja, a kód már fel lett használva. Most akkor hogyan tudom nézni a tartalmakat, nem értem :F Merthogy vmt el akartam indítani és közli hogy előfizetés szükséges. Azt látom, hogy RTL+ Active előfizetésem van, ez aktiválva van. De most akkor mi a túró kell, hogy nézhessem pl. a Nagy fehér főnököt.
Ja most látom, hogy van külön RTL+ előfizu. Nem értem, az RTL+ Active akkor mihez jó / nem jó? Elég fura ez hogy 3 csomagnál szelektálva van az elérhető tartalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: TP-Link TL-WR841ND ver.7.2 router OpenWRT-vel

(#143814) victorhun7 válasza Gabesz87 (#143813) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Hát ahhoz RTL+ kell :D amit kapsz a csomaghoz csak RTL+ Active
Kevesebb reklám, több tartalom! :))
-Letöltés funkció
-Gyereksarok funkció
-3 eszköz egyszerre
-Full HD minőség

(#143815) blackmajesty válasza Gabesz87 (#143813) üzenetére

blackmajesty
aktív tag

Röviden. Az RTL átalakította a szolgáltatást. Korábban 2 csomagjuk volt, RTL Most és RTL Most+. Előbbi ingyenes, utóbbi TV szolgáltatón keresztül regisztrálható volt. Utóbbin volt több tartalom. Most 3 csomag van, RTL+ Light, RTL+ Active és RTL+. Első a régi Most csomag, az Active a szolgáltatós Most+, a harmadik új, fizetős, reklámmentes, RTL-nek fizetheted a haviddíjat, szolgáltatókon keresztül nem. Neked az Active van, de ott sok tartalom nem elérhető. Sem a Telekom sem más szolgáltató nem tehet róla, az RTL szívatott meg. elő kell fizetned hogy nézhesd amit szeretnél.

(#143816) Gabesz87 válasza blackmajesty (#143815) üzenetére

Gabesz87
addikt

Micsoda idióta koncepció. Ok hogy van több csomag, de korlátozni a tartalmak elérhetőségét.... :F Na mindegy, az 1.hó ingyenes, addig kihasználjuk, aztán lemondom.

Eladó cuccok: TP-Link TL-WR841ND ver.7.2 router OpenWRT-vel

(#143817) snyper990 válasza Gabesz87 (#143816) üzenetére

snyper990
senior tag

Mi alapján lenne több csomag, ha mindegyikben elérhetô lenne ugyanaz a tartalom? :F

(#143818) szalai112 válasza kali (#143811) üzenetére

szalai112
aktív tag

Szia
Full HD van a beálitàs.

SAMSUNG Z FOLD 3, Galaxy Watch 4, HP pavilon X360

(#143819) Kbali válasza Boky (#143804) üzenetére

Kbali
veterán

A mesh routerben az IGMP snooping be van kapcsolva?

(#143820) flash-

flash-
veterán

szerintetek a 720p vagy a a 1080i beállítás hoz szebb jobb képet ?
erdekes hogy ez még a reddit guruit is megosztja

(#143821) Lauda válasza flash- (#143820) üzenetére

Lauda
félisten

Szerintem azt kell nézni, amelyiket szebbnek találod. Mindegy ki mit mond.

(#143822) patrikcoc válasza flash- (#143820) üzenetére

patrikcoc
aktív tag

Ha jól látom régi IPTV-d van, ott az 1080i élesebb, a HD adásnak is az a felbontása. De próbáld ki mindkettőt.

(#143823) Khadris

Khadris
kezdő

Sziasztok, megjött a gigaerős nethez a Technikolor router, és bár kábelen 1200-1600 Mbps-eket is simán mérek vele, de wifin 300 mbps körüliek a mérések. Két eszközzel mértem, egy TP-link T4U-val ellátott pc-vel, ami leírás alapján ac-n simán 800 mbps fölötti sebességet tud, illetve van egy xiaomi 11 teló, ami az internet szerint 2*2 mimo ax-es, ki is jelzi a wifi6-ot, de egy mérés sem ment 350 mbps fölé. Ki tudnám valahogy mérni szerintetek, hogy a router wifijével van a gond, vagy itthoni wifis cuccok eszik meg a netet, és amiatt lassú? Korábban egy 250-es net volt a sagemcom routerrel, és ugyanennyiket mértem :(

(#143824) yodee_ válasza Khadris (#143823) üzenetére

yodee_
őstag

Azért mert új Routert kaptál nem fog gigabit menni wifin. Ahhoz elég kemény hardver is kell. Ha erre szeretnél rámenni akkor pl a xiaomi ax3200-at tudom ajánlani. Nekem azzal megvan wifin a gigabit.

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#143825) djalmasi válasza Khadris (#143823) üzenetére

djalmasi
tag

Hali, szerintem a wifis cuccok nem igazán tudják úgy konstans leenni, hogy egyszer se tudj 800-at mérni, milyen messze próbálod az eszköztől? Nálunk volt már próbálva pár flagship telefonnal, de elég volt neki egy vastagabb fal és a fele már veszett is, a gép beépített wifijével + egy fallal tudtam mérni maximum 1200 körül. (A telekomos szerelő közvetlen a router mellől mért 900-at egy Galaxy Note 10-el)

[ Szerkesztve ]

(#143826) victorhun7 válasza yodee_ (#143824) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Kíniak tudnak :P és még haza is telefonál közbe Pekingbe.

[ Szerkesztve ]

(#143827) Titan3344 válasza yodee_ (#143824) üzenetére

Titan3344
junior tag

Vagy egy asus közép/felső kategória.

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#143828) victorhun7 válasza Titan3344 (#143827) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Hát igen legalább egy ASUS RT-AX58U sajnos AX53U még nem elég :(

[ Szerkesztve ]

(#143829) yodee_ válasza Titan3344 (#143827) üzenetére

yodee_
őstag

Én mindenképp olyan eszközt szerettem volna amit hibátlanul fut az OpenWRT. Ezen az eszközön kiválóan fut, mivel a gyári is OpenWRT alapú. Ár / érték arányban nem tudtam volna jobbat venni. Teszem hozzá, csak és kizárólag AP feladatot lát el.

viktorhun7: Engem nem érdekel mit csinál :D Bár mivel nem a gyári szoftver van rajta gyanítom semmit, azon kívül amire beállítottam

szerk.: az említett asus router gyengébb is (AX3000 vs AX3200), és drágább is :(

[ Szerkesztve ]

(#143830) lasse001 válasza Khadris (#143823) üzenetére

lasse001
senior tag

Asus

(#143831) victorhun7 válasza lasse001 (#143830) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Ezt milyen eszközzel mérted ? Gondolom nem telefon :D

(#143832) lasse001 válasza victorhun7 (#143831) üzenetére

lasse001
senior tag

De. Asus GT-AX6000 és Fold 3

(#143833) lasse001 válasza victorhun7 (#143831) üzenetére

lasse001
senior tag

Ezt mérem PC-n.

(#143834) Khadris válasza djalmasi (#143825) üzenetére

Khadris
kezdő

A telóval közvetlen a router mellől mértem, de volt egy halom más eszköz is a hálózaton aktív. A pc egy másik szobában van, de az ajtó kb. a routerre nyílik, 4-5m távolság lehet.
Megpróbálom ma még azt, hogy megváltoztatom az ssid-t, és csak a telóval csatlakozom rá, de azt nem tudom, hogy ott az a hardver nem a szűk keresztmetszet-e.
A tp-link antenna viszont leírás alapján tudja a 800-at, 3.0-s usb-ben van, ott mi lassíthatja?
Szerintetek, ha kihívom a t-s szerelőt, hogy mérje ki egy flagship telóval, kijön? :DDD

(#143835) Lauda válasza yodee_ (#143824) üzenetére

Lauda
félisten

A technicolor ont ezt tudja wifin.

(#143836) OldMike

OldMike
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem van Telekom IPTV (nem Androidos) témában.

Az első: Néhány napja tapasztalom, hogy néhány filmcsatornánál (pl. Film+, Story4, Film4) egy-egy pillanatra bekockásodik a kép egy kisebb részlete. Legutóbb tegnap a Film+ csatin a Kelly hősei alatt 4-5 eset volt. Nagyon ritkán teljesen más csatornáknál is előfordul.
A HGW Sagemcom F@st 3686, az internetem 300/20 (mért adat 322/22, ping 4 msec).
A jelszintek

Azt hiszem a fentiekkel talán nincs probléma.

A második: Cisco ISB6030 felvevős STB van. Nem mai gyerek, 10 éve van nálam, rendszeresen használva. Mostanában előfordult, hogy egy felvétel lejátszásakor megállt a kép, és csak akkor indult el újra, amikor a 7 másodperces előreléptetést használtam. Volt hogy ugyanazon felvételen belül egyszer vagy kétszer megismétlődött. Attól tartok, hogy talán a HDD kezdi megadni magát. Nagyon nem örülnék, ha cserélni kellene az STB-t, mert elég sok felvételem van, amiket nem szeretnék elveszíteni. Ezen kívül - tudomásom szerint - a mostani felvevős boxokban kisebb a HDD, ráadásul valószínű hogy már csak használt (gondolom azért felújított) STB-t kapnék. Akinek meghalt a HDD a boxában, milyen jelenséget, vagy előjeleket tapasztalt?
Köszönöm.

42LM660S

(#143837) patrikcoc válasza OldMike (#143836) üzenetére

patrikcoc
aktív tag

RTL-es HD csatornákon (kivéve a főcsatorna) én is tapasztalok néha képhibákat/kockásodást, az androidos boxon.

(#143838) Narxis

Narxis
nagyúr

Üdv!

A jövő évi digis emelés miatt gondolkodtunk a DIGI 1000 FTTH net és UPC Direct műholdas TV kiváltásán Telekom Flip-re, mert így fele lenne a havidíj. Mennyire rosszabb a telekom kábelneten az online játékokban a ping? Van itt esetleg szegedi?

Ezt írja a címünkre a Flip

Jó hírünk van, nálad elérhető a Flip!
Ezen a címen a Flip szolgáltatásokat kábel hálózaton nyújtjuk, a következő paraméterekkel:
250-es csomag
a letöltési sebesség – minimum 15 Mbit/s, maximum: 250 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 150 Mbit/s
a feltöltési sebesség – minimum 4 Mbit/s, maximum: 10 Mbit/s, rendes körülmények között elérhető: 6 Mbit/s.

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#143839) snyper990 válasza Narxis (#143838) üzenetére

snyper990
senior tag

Van külön Flipes topik

(#143840) Narxis válasza snyper990 (#143839) üzenetére

Narxis
nagyúr

Oh bocs, kösz.

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#143841) kali válasza Lauda (#143835) üzenetére

kali
legenda

Tud az többet is, csak megfelelő ellenoldali kliens kellene hozzá.
Wi-Fi kapcsolatos persze ez is bőven sok már mindenre.

(#143842) yodee_ válasza Lauda (#143835) üzenetére

yodee_
őstag

Bizony. Megfelelő telefonnal. Nem USB-s tp-link wifivel... :) Nekem a 4 éves P30 pro is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#143843) MarkVeber

MarkVeber
friss újonc

Sziasztok!
Telekomos routeren szeretnék wake on lan-t port forwardolni. Namost ez szép és oké, de wake on lan-hoz ki kell nyitnom az összes létező ip-címhez az udp portot, amihez ugyebár a portot a broadcast address-hez kéne kinyitni papíron, jelen esetben ez 192.168.1.0, a router meg azt mondja, hogy ilyen ip-t ő nem ismer, nem is tud róla, valakinek valami ötlet, hogy hogy lehetne port forwardolni wol-t? a routerünk típusa: F@st 5670

Előre is köszi!

(#143844) yodee_ válasza MarkVeber (#143843) üzenetére

yodee_
őstag

Ilyet a t-home eszközök nem tudnak. Az utolsó aminél működött az a Huawei HG8245H tudott, mert ott működött az ARP tábla. Mivel a kikapcsolt gépnek nincs IP-je, és az ARP alapján tudja a router hogy melyik MAC címhez melyik IP kell. Ezzel az eszközzel ezt felejtsd el sajna.

(#143845) kabelmania27 válasza OldMike (#143836) üzenetére

kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elfogadhatók az értékek. Ha nem nézel dvb-c csatornákat és van a koax kábelen bekötve osztó kiveheted, hogy javuljanak a letöltési értékek.

(#143846) victorhun7 válasza lasse001 (#143833) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Az komoly nem is tudtam ilyen bika a FOLD :Y
iphoneok 2x2 mimon 1200 a max.

(#143847) victorhun7 válasza OldMike (#143836) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Újra hűtő pasztázás és egy reset talán segít :D

(#143848) OldMike válasza kabelmania27 (#143845) üzenetére

OldMike
őstag

Köszi. Van osztó, bár nincs rá szükség (le is van dugózva), mivel van bevezetve egy régről megmaradt koax kábel, azon működik a DVB-C.
Én úgy tudom, hogy az osztó nélkül 8 dBmV-tal nő a teljesítmény, ami így akár 8-9 dBmV is lehetne. Ez nem lenne már sok?

Patrikcoc
Jellemzően nem nagyon nézek hosszabban RTL-es csatornákat, így azoknál még nem láttam.

42LM660S

(#143849) Khadris válasza yodee_ (#143842) üzenetére

Khadris
kezdő

Tök jók vagytok a szuper eszközeitekkel, de mi a megoldás, hogy kiderüljön, rendben van-e a routerem wifije? És mi baj van a 860 mbps képes usb tp link dongle-ommal?

(#143850) taki01 válasza OldMike (#143848) üzenetére

taki01
őstag

+-15dBmW adásteljesítmény az elfogadott. A legalacsonnyabb és a legmagasabb freki között meg az eltérés max 3dBmW lehet. Ha jól emlékszem ezek volt még anno szintezési utasításban. A jelzaj arány és az adásteljesítmény is rendben van nálad. Nagyszámú csomag vesztésnél szokott kockásodni koax-n az IPTV. Ha zavar add le hibára és kivizsgálják. Ha lejebb görgeted a HGW oldalán, akkor találsz olyat, hogy uncorrectable code words és ott regisztrálja a koax hálózaton nem megfelelően beérkezett csomagokat, amelyeket nem sikerült javítani.

(#143851) jobarat01

jobarat01
csendes tag

Megint hatalmas a ping cloudflare felé
Még csak 60-70ms, de az oldalak érezhetően lassabbak

[ Szerkesztve ]

(#143852) snyper990 válasza Khadris (#143849) üzenetére

snyper990
senior tag

Valószínűleg rendben van a HGW-d wifije, csak ennyit tudnak a klienseid.
A dongle leírásában megadott értékek elméleti maximumok, kb. laboratóriumi körülmények között lehet elérni. Ugye USB 3-mas porthoz van csatlakoztatva?
A wifi sebességét sok tényező befolyásolja, ezért sem vállal rá a szolgáltató semmiféle garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#143853) kali válasza Khadris (#143823) üzenetére

kali
legenda

Szia!

A T4U 867 Mbps sebességet tud ac-n, de az a kapcsolat sebessége, a hasznos (mérhető) sebesség attól kevesebb - nagyon lesarkítva: a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, de mérésre csak a hasznos adat kerül - és különböző befolyásoló tényezők alapján, akár nem kevéssel alacsonyabb az a sebesség.
Amit érdemes kipróbálnod: Manuálisan, más/minden csatornán - ezt a szolgáltatói ONT-ben állítod - mérsz, hátha valamelyiken jobb eredmény születik, mert előfordulhat, hogy az aktuálisan használton nem a legideálisabbak a feltételek.
Esetleg frissíteni a Wi-Fi modul illesztőprogramját, ha nem a legújabb van fent.
Illetve az is befolyásolhatja, hogy milyen titkosítási mód van beállítva.
Nem lehetetlen, hogy nagyon spéci esetben akár 600 Mbps környéki mérhető is átmenjen a 867 Mbps kapcsolaton, de a legtöbbször a 400 Mbps vagy feletti értéknek már örülni kell.

(#143854) Lauda válasza jobarat01 (#143851) üzenetére

Lauda
félisten

Nálam a telexet 10-12ms pingeli.

[ Szerkesztve ]

(#143855) OldMike válasza taki01 (#143850) üzenetére

OldMike
őstag

Köszönöm. Megpróbáltam végignézni a HGW összes menüpontját, de nem találtam meg az uncorrectable code words, vagy arra valamiképpen hasonlító magyar változatot. Ez a HGW a 3686 V2, a szoftver MAGYAR_4.121.0
Minden haladó beállítást is megnéztem, gyanítom hogy a Hálózat menüben kellene lennie.

42LM660S

(#143856) jobarat01 válasza Lauda (#143854) üzenetére

jobarat01
csendes tag

Az 1.1.1.1-et néztem

(#143857) Lauda válasza jobarat01 (#143856) üzenetére

Lauda
félisten

(#143858) Astroboy válasza Lauda (#143857) üzenetére

Astroboy
őstag

Ezt parancssorból hogy? :F

(#143859) Lauda válasza Astroboy (#143858) üzenetére

Lauda
félisten

ping 1.1.1.1 -t :)

(#143860) Astroboy válasza Lauda (#143859) üzenetére

Astroboy
őstag

:R

(#143861) gyarmatinic

gyarmatinic
tag

Sziasztok!

Végre kis falumba is betoppant az optikai net 4 hónapja várom (igazából tizenX éve, hogy legyen jó net). Szerintetek váltsak android boxra vagy maradjak a réginél?

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#143862) snyper990 válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére

snyper990
senior tag

Eddig is telekomos voltál, vagy új előfizetés? Mert utóbbi esetben tudtommal nincs választási lehetőség... De ha választhatsz, akkor inkább a régit

[ Szerkesztve ]

(#143863) boxoslaca válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére

boxoslaca
senior tag

Ha kell egy droidos box és nem nézel tv adást akkor igen :K . Ha tv adást akarsz nézni, akkor kerüld el nagy ívben.

SC 3890V3@250/10

(#143864) victorhun7 válasza jobarat01 (#143851) üzenetére

victorhun7
csendes tag

Nekem jól működik azt hiszem

[ Szerkesztve ]

(#143865) kali

kali
legenda

Viszlát Telekom-2NDSSID és üdv Telekom-Hotspot?

(#143866) tide66 válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére

tide66
lelkes újonc

Ha az utóbbi pár hetet nézem és reméljük így is marad minden ok az androidos box-al. Annyi van még hogy a közszolgálati csatornánál csúszik a hang a képhez képest. Valamint a felvételek nehézkesebbek. Tv nézésre viszont jobb az androidos box, szebb képminőség, kapsz egy csomó appot, a buta tévét is felokosíthatod stb. Én is régi őskövület iptv-ről váltottam amit eleinte nagyon megbántam. Most viszont már nagyon nem cserélném vissza.

[ Szerkesztve ]

(#143867) patrikcoc válasza gyarmatinic (#143861) üzenetére

patrikcoc
aktív tag

Attól függ milyen TV-vel párosítod a boxot. Nekem 4 LG-n is gyakran összeomlik az app, kifagy az egész rendszer, felbontást SD-re állitja át, ezt mind az új frissítés óta…

[ Szerkesztve ]

(#143868) kabelmania27 válasza OldMike (#143848) üzenetére

kabelmania27
Topikgazda

Kiveheted az osztót mert 10 körüli letöltési értékek elfogadhatók.

(#143869) kali válasza patrikcoc (#143867) üzenetére

kali
legenda

Ha a tévé gyártójától is függ ennyi minden, az érdekes, bár simán lehetséges, mert nekünk Samsung volt és van, illetve AV nélküli Androidos box és szerencsére nem találkozunk az itt leírt problémák jelentős részével, semmi komoly gond, pedig 2021 áprilisa óta adott box van. Nem bántam meg, hogy az új box lett, nekem már régóta nem kellene helyette a régi.

(#143870) Robiusz válasza tide66 (#143866) üzenetére

Robiusz
kezdő

Azért az elég gáz, hogy csúszik a kép és a hang :W Tv- ről beszélünk nem rádióról

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.