Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
140100 - 140001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 141901 141900 - 141801 141800 - 141701 141700 - 141601 141600 - 141501 141500 - 141401 141400 - 141301 141300 - 141201 141200 - 141101 141100 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 139901 139900 - 139801 139800 - 139701 139700 - 139601 139600 - 139501 139500 - 139401 139400 - 139301 139300 - 139201 139200 - 139101 139100 - 139001 139000 - 138901 138900 - 138801 138800 - 138701 138700 - 138601 138600 - 138501 138500 - 138401 138400 - 138301 138300 - 138201 138200 - 138101 138100 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
StLui
veterán
Nyilván bringázással nem lehet elérni azt a testalkatot, amit mindenki szeretne, ahhoz túl egyoldalú.
Viszont beszélgettük egy barátommal, hogy hogyan is van ez a kockahas dolog, mert bár közel 15 kg-mal könnyebb vagyok, mint 6 éve, mégsincs kockahas, csak lapos, szinte homorú. Szerintem csak simán gyenge a törzsizmom, de szerinte ez alkati dolog, és lehet, hogy ha heti 7x hasaznék sem lenne az. Azért majd erre is oda kell figyelnem.szerintem egyszerűen csak le kell menni 12% alá
Van egy középiskolai osztálytársam, barátom, 16 éve kora óta kockás a hasa, most 52. -
6030D
addikt
Amióta elhagytam a 30 éves kort, elég gyorsan hízom hasra. Máshova szerencsére nem, de pillanatok alatt jön egy jókora pocak, ha kihagyom egy ideig a súlyzós edzéseket. Nekem bringázással ez csak akkor menne le, ha non-stop kerékpáron ülnék, amúgy kb hatástalan erre nézve. Edzőteremben a töredéke idő alatt lemegy a hasam, és az egész testem feszesebb, jobb fazonú lesz. Nagyjából 1-2 hónap alatt.
(#140051) jjeahh: Tudod mit nem szeretek az ilyen videókban? Nekem ez kb a hókusz-pókusz kategória, legalább is az első része. Jó persze, világbajnok kerékpáros, neki lehet jó ez, de egy csomó ember azt hiszi, az ilyen videók láttán, hogy ez a tuti, így kell edzeni. Ezekkel egy kezdő maxium az ízületeit nyírja ki. Míg a klasszikus body edzéssel sokkal biztonságosabban, és hatékonyabban lehet a testet formálni, átalakítani. De persze ma ez a divat, a cross fit.
Nyilván bringázással nem lehet elérni azt a testalkatot, amit mindenki szeretne, ahhoz túl egyoldalú.
Viszont beszélgettük egy barátommal, hogy hogyan is van ez a kockahas dolog, mert bár közel 15 kg-mal könnyebb vagyok, mint 6 éve, mégsincs kockahas, csak lapos, szinte homorú. Szerintem csak simán gyenge a törzsizmom, de szerinte ez alkati dolog, és lehet, hogy ha heti 7x hasaznék sem lenne az. Azért majd erre is oda kell figyelnem. -
Runner_fxr
addikt
Kiváncsi lennék nekem mit mutat egy mérés, saccra a 75 kilómból jó esetben ugyanannyi a zsír kilóra mint neked

Ahogy Runner mondja, szükség van az izomtömeg növelésére, 40 fölött meg nagyon. Én ezért cseréltem le a heti két spinracinget heti egyre, és helyette heti kettő súlyzós edzés, ehhez kaptam egy barátomtól mindent itthonra, el sem kell mennem terembe, plusz legalább heti egy bringázás. Remélem utóbbi összejön most hogy már vége a bevallási időszaknak (május), bár most is az ez miatti elmaradásokkal próbálom utolérni magam.
Amióta elhagytam a 30 éves kort, elég gyorsan hízom hasra. Máshova szerencsére nem, de pillanatok alatt jön egy jókora pocak, ha kihagyom egy ideig a súlyzós edzéseket. Nekem bringázással ez csak akkor menne le, ha non-stop kerékpáron ülnék, amúgy kb hatástalan erre nézve. Edzőteremben a töredéke idő alatt lemegy a hasam, és az egész testem feszesebb, jobb fazonú lesz. Nagyjából 1-2 hónap alatt.
(#140051) jjeahh: Tudod mit nem szeretek az ilyen videókban? Nekem ez kb a hókusz-pókusz kategória, legalább is az első része. Jó persze, világbajnok kerékpáros, neki lehet jó ez, de egy csomó ember azt hiszi, az ilyen videók láttán, hogy ez a tuti, így kell edzeni. Ezekkel egy kezdő maxium az ízületeit nyírja ki. Míg a klasszikus body edzéssel sokkal biztonságosabban, és hatékonyabban lehet a testet formálni, átalakítani. De persze ma ez a divat, a cross fit.
-
6030D
addikt
Kiváncsi lennék nekem mit mutat egy mérés, saccra a 75 kilómból jó esetben ugyanannyi a zsír kilóra mint neked

Ahogy Runner mondja, szükség van az izomtömeg növelésére, 40 fölött meg nagyon. Én ezért cseréltem le a heti két spinracinget heti egyre, és helyette heti kettő súlyzós edzés, ehhez kaptam egy barátomtól mindent itthonra, el sem kell mennem terembe, plusz legalább heti egy bringázás. Remélem utóbbi összejön most hogy már vége a bevallási időszaknak (május), bár most is az ez miatti elmaradásokkal próbálom utolérni magam.
Az idei téli cél majd az izomtömeg minimális növelése lesz, de azt szimplán bringával nem lehet. Illetve lehet, csak kell egy jó görgő, meg egy olyan hely, ahol nem zavarok senkit.

-
StLui
veterán
Kiváncsi lennék nekem mit mutat egy mérés, saccra a 75 kilómból jó esetben ugyanannyi a zsír kilóra mint neked

Ahogy Runner mondja, szükség van az izomtömeg növelésére, 40 fölött meg nagyon. Én ezért cseréltem le a heti két spinracinget heti egyre, és helyette heti kettő súlyzós edzés, ehhez kaptam egy barátomtól mindent itthonra, el sem kell mennem terembe, plusz legalább heti egy bringázás. Remélem utóbbi összejön most hogy már vége a bevallási időszaknak (május), bár most is az ez miatti elmaradásokkal próbálom utolérni magam.
-
Runner_fxr
addikt
Jó dolog a bringa, de ha viszonylag gyorsan szeretnél változtatni a testkompozíciódon, akkor sokkal gyorsabban célt érhetsz egy edzőteremben, súlyzókkal, egy viszonylag egyszerű edzéstervvel.
Az étkezések persze fontosak, de azért annyira nem kell ezt túlgondolni, amennyiben nem versenyzés a cél.
-
6030D
addikt
-
StLui
veterán
-
robee19
tag
-
StLui
veterán
Nagyon fontos szerintem számolni a kalóriákat, bár pont most olvastam az ellenkezőjéről szóló kutatásról. De annyira könnyű túlszaladni pont annyit, hogy ne sikerüljön fogyni, hogy hihetetlen.
Viszont megfigyeltem, a fogyás pont olyan hullámzó mozgással megy végbe mint ahogy a tőzsde mozog.
De amúgy nagyon egyszerű matek csak a fogyás, elhasznált kalória, bevitt kalória kijön az egyenleg, mindegy, hogy mennyit mozogsz, a lényeg, hogy kevesebb kalóriát egyen az ember, mint amennyit felhasznál, de csak max 20%-kal kevesebbet, mert a túl gyors fogyás hosszú távon visszájára fordul. -
6030D
addikt
Ki kell számolni miből mennyit kell enni, összerakni egy étrendet, azt követni, a többi jön magától.


Jelenleg 79,5-80,5 kg között, de nincs konkrét étrend, júliusban jön a % mérés, kíváncsi leszek.
-
cdl
senior tag
Ennyi km után valószínűleg izom is képződött, úgyhogy lehet ment le zsír de jött fel izom, ami persze a legjobb dolog, ami az emberrel történhet. Úgyhogy ne add fel. Esetleg nemcsak bringázni kéne, hanem futni, súlyzózni, hogy másfajta terhelést is kapjon a szervezet. És az étkezés pedig majdnem fontosabb, mint a mozgás. Arra nagyon oda kell figyelni. Diétázni szerintem hülyeség, mert akkor az ember azt várja, mikor lesz vége. Át kell alakítani úgy az étrended, hogy az legyen az új normális. Akkor fenntarthatóak lesznek az eredmények.
Nem adom fel, köszi,
Az étkezésre figyelek, remélem fog ez menni.
Bringázni imádok, szóval az marad mozgásnak.
Augusztus végéig kéne lemenni ennek még, adok neki elég időt.
A kajálás átalakult, így is fog maradni. Sajnos 50 felett már nem lehet bűntettlenül enni. -
Zsohi
őstag
A kényelmesen volt a hangsúly, melegbe se izzadva. A jelenlegi két merevferú monitból 1x11-es hajtással a 29-30-as tempó a maximumom és 24-ig mondanám hosszútávon is lazának. Azzal a Michelin külsővel a 15-ös tempó is vértizzadós lenne betonon, olyan az a keverék amit hasznának, mint a ragasztó kint az utakon.
(#140084) X2N: Nekem általában simán rácuppan a felni peremére a külső műhelypumpával is, de mivel a tejet amúgy is csak azután kell majd beöntened, így nem vesztesz semmit és maszatolás se lesz. A Magic Mary egy hardcore dh külső, betonon érdekes lesz.

-
-=RelakS=-
veterán
Ez azért terep függő is eléggé. Szomszéd falu oda-vissza 23km/h átlag felett van már folyamatosan. Körbetekerem a várost, nem jön össze a 20km/h sem a hegyvölgyek miatt.
-
-=RelakS=-
veterán
Napi 40 km intenzív tekeréstől,még akár csak heti 4-5 alkalommal is + minimális önuralom az asztalnál és csontsovánnyá lehet fogyni egy fél év alatt...csaxólok.
20km nem elég?
Ez után az 1 óra tekerés után is úgy vagyok, hogy a fenébe, menni kell aludni, hova lett az idő? (jó, voltam boltban is, meg új szajrét hozott a postás, meg youtube, de na!
) -
Sped
aktív tag
Ennyi km után valószínűleg izom is képződött, úgyhogy lehet ment le zsír de jött fel izom, ami persze a legjobb dolog, ami az emberrel történhet. Úgyhogy ne add fel. Esetleg nemcsak bringázni kéne, hanem futni, súlyzózni, hogy másfajta terhelést is kapjon a szervezet. És az étkezés pedig majdnem fontosabb, mint a mozgás. Arra nagyon oda kell figyelni. Diétázni szerintem hülyeség, mert akkor az ember azt várja, mikor lesz vége. Át kell alakítani úgy az étrended, hogy az legyen az új normális. Akkor fenntarthatóak lesznek az eredmények.
-
X2N
őstag
Megjött tegnap a rendelésem, fékbetétek, műhelypumpa, új külsők meg a schwalbe tubeless átalakító szett. Próbáljam meg műhelypumpával feltenni, vagy inkább kompresszor ajánlott? Azért kérdem mert nem próbáltam még ilyet csinálni, Joeblow mountain x pumpát rendeltem. Plusz-os külsőhöz való mert nagyobb a henger térfogata. Azért van hátránya ennek is, ha felteszem a Magic Mary-ket utána ezzel kell mennem aszfalton is, nem lehet cserélgetni. Utóbbi 2 hétbe 4x kaptam defektet

-
cdl
senior tag
Napi 40 km intenzív tekeréstől,még akár csak heti 4-5 alkalommal is + minimális önuralom az asztalnál és csontsovánnyá lehet fogyni egy fél év alatt...csaxólok.
De jó lenne.
Május végétől fogyózom. Az első 3 hétben 3 kg lement.
Utána 2 hét alatt kb 20 dkg
Próbálok az evésre figyelni.
Júniusban 1751 km mentem, ettől többet nem tudok.
Most teljesen megrekedtem, pedig még 3 kg az, amit le kellene adnom.. -
ivana
addikt
Ha a két külsőt lecseréled, lesz egy könnyen tekerhető kényelmes bringád amivel betonon egy 20-as tempót simán tarthatsz. Conti X-king Black Chili, Schwalbe Nobby Nic Snakeskin Speedgrip a külsők amikkel van tapasztalatom, könnyen tekerhetőek betonon is, anélkül, hogy le kellene mondani a terepezésről.
betonon egy 20-as tempót simán tarthatsz Ne szorakozzunk mar, 20-as temponal betonon meg a kempoval is tobbet megyek

-
Zsohi
őstag
Ez az 1x-es hajtás mennyire élhető mű/kerékpárúton?
Nem nagyon találok használható infót róla.Ha a két külsőt lecseréled, lesz egy könnyen tekerhető kényelmes bringád amivel betonon egy 20-as tempót simán tarthatsz. Conti X-king Black Chili, Schwalbe Nobby Nic Snakeskin Speedgrip a külsők amikkel van tapasztalatom, könnyen tekerhetőek betonon is, anélkül, hogy le kellene mondani a terepezésről.
-
Sped
aktív tag
Ma vettem egy Five Ten-t. Szerencsére pont volt méret, még két fajta szín is (K2 Bike).

Amint felhúztam a lábamra, már éreztem, hogy ez nem egy egyszerű cipő. Szuper kényelmes, 2 cm vastag talppal, már kerültem is párat délután és meg se mozdul a lábam a pedálon (pedig nem is szegecses, csak a sima gyári taposó). Hétvégén megyek egy hosszabbat tekerni (110 km a terv), remélem hasonló jó tapasztalataim lesznek vele. Egyébként pedig sima utcai cipőnek is elmegy, a felső egy része bőr, a dizájn talán kicsit old school, de a narancs fűző feldobja
(van mellé egy fekete is amúgy).Amit nem értek, miért ilyen hosszú a fűző. Ha simán csak bekötném nyelv fölött, 2-3 centi lelóg belőle a földre mindkét oldalt. Nyilván alá kell kötni és oldalra eldugni a fűzőket, de tényleg lehetne rövidebb.
Ettől függetlenül nagyon imádom, aki eddig csak gondolkodott rajta, szerezzen be egyet!
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ez az 1x-es hajtás mennyire élhető mű/kerékpárúton?
Nem nagyon találok használható infót róla.Ez nem éppen kerékpárútra szánt darab és hajtva is volt eleget...meg kellene nézni,lehet megér annyit.
Koczó93...ismerős helyek,már talán 100x is jártam ott a gödi gáton,meg váci Duna parton.
Az a bevásárlókosaras vezette a sort? ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Épp ezt boncolgattam a párommal az imént, mikor említettem, hogy ha nem sikerül rövid időn belül elintézni a dolgot, akkor már nem csak igéret lesz a kuka, hogy nekem egy hídra/felüljáróra feltekerni sem lenne egyszerű a nagytányérral :)Öreg vagyok, edzetlen és túlsúlyos. (Le kéne adnom 10 kilót, de már a napi 40km is kevés :( )
Napi 40 km intenzív tekeréstől,még akár csak heti 4-5 alkalommal is + minimális önuralom az asztalnál és csontsovánnyá lehet fogyni egy fél év alatt...csaxólok.
-
#97710917
törölt tag
Ez az 1x-es hajtás mennyire élhető mű/kerékpárúton?
Nem nagyon találok használható infót róla.Vedd meg

-
Koczó93
őstag
-
X2N
őstag
Épp ezt boncolgattam a párommal az imént, mikor említettem, hogy ha nem sikerül rövid időn belül elintézni a dolgot, akkor már nem csak igéret lesz a kuka, hogy nekem egy hídra/felüljáróra feltekerni sem lenne egyszerű a nagytányérral :)Öreg vagyok, edzetlen és túlsúlyos. (Le kéne adnom 10 kilót, de már a napi 40km is kevés :( )
Az jó ha sokat bringázol, én hétvégente szoktam ilyen egész naposakat menni, de azért a táplálkozáson is érdemes változhatni, csak a sport kevés hozzá. De ezt a többiek már elég sokszor kitárgyalták itt. Én nem vagyok ebben annyira otthon, meg nem is versenyszerűen csinálom. Nekem így 3 év távlatából olyan 10 kiló lement, meg remélhetőleg erősödtem is valamit
Én 32-32-es áttétellel feltudok tekerni János hegyre, egy hídra feltekerni az semmi. -
-=RelakS=-
veterán
-
X2N
őstag
Nekem van, jó a dekás téli, és mindenképpen hosszú ujjú párti vagyok (használható a kiszakadt ion is, csak lyukas lett. Én inkább csak azért írtam, hogy nem sok értelme van terepre ezeknek a drága cuccoknak, szívesebben tekerek az ócska levágott farmeromban mint a márkás nadrágban amin érzem, hogy ugyanúgy kuka lenne egy esésétől, ahogy a pólók is. Fiam Fox pólója is az első esésnél a contest végén szitára lyukadt ahogy csúszott egyet hason

Olyan levágott farmerom nekem is van. Télen elcsúsztam bringával betonon térdel csillapítottam
Airsoftozásból megmaradt ruháimat fogom még befogni downhillezésre, azok nem szakadnak úgy mint ezek a drága cuccok. -
csipesz2020
tag
Ez az 1x-es hajtás mennyire élhető mű/kerékpárúton?
Nem nagyon találok használható infót róla. -
samujózsi
senior tag
Épp ezt boncolgattam a párommal az imént, mikor említettem, hogy ha nem sikerül rövid időn belül elintézni a dolgot, akkor már nem csak igéret lesz a kuka, hogy nekem egy hídra/felüljáróra feltekerni sem lenne egyszerű a nagytányérral :)Öreg vagyok, edzetlen és túlsúlyos. (Le kéne adnom 10 kilót, de már a napi 40km is kevés :( )
-
StLui
veterán
Nekem van, jó a dekás téli, és mindenképpen hosszú ujjú párti vagyok (használható a kiszakadt ion is, csak lyukas lett. Én inkább csak azért írtam, hogy nem sok értelme van terepre ezeknek a drága cuccoknak, szívesebben tekerek az ócska levágott farmeromban mint a márkás nadrágban amin érzem, hogy ugyanúgy kuka lenne egy esésétől, ahogy a pólók is. Fiam Fox pólója is az első esésnél a contest végén szitára lyukadt ahogy csúszott egyet hason

-
X2N
őstag
Ezt szerettem volna. Épp az előbb számoltam össze: 13 szerviznek nevezett pénznyelőben fordult meg, de ebből négy helyen nyúltak csak hozzá, és két helyen kértek pénzt, a többiből két mondat után eljöttem, annyira látszott, hogy segghülyék hozzá, cserébe iszonyatos arcmérettel rendelkeznek.
Már nem tudom hová vinni. Ahova vihetném, az olyan messze van, hogy csak akkor, ha helyben megvárhatnám. De ilyen végképp nincs.
És ez csak egy nyomorult első váltó. Év végén kellene egy nagykarbantartás, korrektül átnézve az egészet, de ki fogja megcsinálni? Akikben eddig bíztam, nem vették észre, hogy rosdzul van beállítva a váltó, hogy repedt a külső stb. stb.
Erre se pénzem, se időm, se kedvem.Hajítsd le azt az első váltót kell a fenének

-
Fall-N
veterán
Meglepő érdekesség Söldenből: ez egy menő felkapott síközpont, ilyenkor meg igen magas az egy főre jutó vagyont érő kabriók aránya, és mégis a bringaboltokban bike24 árakon mentek a cuccok, már amiket megnéztem, ion póló, oneal sisak, szemüveg, cipő. Kabriók, stb: rendszeres volt hogy csapatokban érkeztek még a színük is egyforma volt, pl 8-10 fekete Porsche, hol meg oldtimerek
Másik: beigazolódott, hogy a márkás bringás kesztyűk egy ruppót nem érnek, ahogy mindenkinek, akinél csak láttam, nálam is az első esésemkor kiszakadt. Dechatlonos téli meg már túlélt 10 téli-nyári buktát. Ezen kívül gondolom a melós kesztyűk is hasonlóan jók lehetnek, csak azok sem szellőznek, ahogy a dekás téli sem

Edzőtermi kesztyűt kell venni, Pl. Biotech. Ezek erősebbek és szellőznek is. Nekem beváltak. Eleve jobban ellenállnak, a súlyzós tervezés miatt.
-
madmike
őstag
Sziasztok!
Két dologban is szeretném a tanácsotokat kérni.
Az első. Van egy fitness bringám, Formula RX fékekkel. Alapvetően szeretem a fékeit, bár kezdetben furcsa volt az adagolhatósága, viszont mára megszoktam. Viszont a problémám az vele, hogy ha kint hagyom a napon a bringát, akkor csomót tágul a fékfolyadék, ráfognak a pofák a tárcsákra és alig lehet elforgatni a kerekeket. Ilyenkor csak az árnyékban visszahűtés segít. Mi lehet a gond? Valahogy lehet állítani a munkahengereken?
A másik kérdésem. Pofátlanul olcsón hozzájutottam nemrég egy női trekking bringához. Nexus 7 váltó van rajta, ami kicsit darál, morog. Valaki azt javasolta, hogy szedjem ki az agyból a váltót, áztassam benzinbe, hogy kioldja a benne lévő koszt. Ezután áztassam hajtómű olajba, csepegtessem le és mehet vissza a helyére. Ez tényleg működhet?
-
samujózsi
senior tag
De mint írtam: I'm a grammar nazi
De most kéne egy marék nyugtató, hogy legalább éjszaka aludni tudjak.
-
ivana
addikt
(#140026) Jester01: Az a bajom ezzel, hogy a 8-ból 2 kopott és cserélném, de ezért egy komplett új sort venni...
Nem a filléreskedés miatt, csak nem szeretem az ilyet. Am ahogy néztem a boltokat igen, új sor lesz ebből, de már most piszkál a kisördög és lehet valami upgrade lesz belőle.
A mostanit meg lehet elrakom valami vésztartalék félének.Ha már itt tartunk, van valami ajánlott 8seb sor?
Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget.

Itthon jobban megnéztem a sort és meglett a bibi, így fest a cucc:
Ez nem tűnik szemre vészesnek. Nem túl hosszú a lánc? Próbáltál húzni a B csavaron?
-
Fall-N
veterán
Igen elvileg a központosítás lenne a magyar szó rá, a centrum szóból ered, ami középpont. De a hétköznapi nyelvben ennek már nincs jelentősége, mind a két szó használatban van és érthető miről van szó, így nem zavaró.
-
bringasisti
őstag
(#140026) Jester01: Az a bajom ezzel, hogy a 8-ból 2 kopott és cserélném, de ezért egy komplett új sort venni...
Nem a filléreskedés miatt, csak nem szeretem az ilyet. Am ahogy néztem a boltokat igen, új sor lesz ebből, de már most piszkál a kisördög és lehet valami upgrade lesz belőle.
A mostanit meg lehet elrakom valami vésztartalék félének.Ha már itt tartunk, van valami ajánlott 8seb sor?
Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget.

Itthon jobban megnéztem a sort és meglett a bibi, így fest a cucc:
Az a gond a bontható sorral hogy az csak annak jó aki a fokozatokat kutyúlja. Ha csak kopás miatt cseréled akkor olcsóbb egy sor mint a másik esetben 2 kerék. Most tavasszal akartam a hajtómű két kerekét cserélni: Angliából eBay bő hét és komplett olcsóbb volt mint itthon a két kerék!
-
K_Gabor
tag
(#140026) Jester01: Az a bajom ezzel, hogy a 8-ból 2 kopott és cserélném, de ezért egy komplett új sort venni...
Nem a filléreskedés miatt, csak nem szeretem az ilyet. Am ahogy néztem a boltokat igen, új sor lesz ebből, de már most piszkál a kisördög és lehet valami upgrade lesz belőle.
A mostanit meg lehet elrakom valami vésztartalék félének.Ha már itt tartunk, van valami ajánlott 8seb sor?
Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget.

Itthon jobban megnéztem a sort és meglett a bibi, így fest a cucc:
-
samujózsi
senior tag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Drótos kontiról, ha egyszer felpattintanál egy xkinget előre, új dimenziók nyílnának meg előtted, ereszkedés terén.
Az utolsó csapatós tekerésemnél, amikor megadta magát az reba, olyanok után mentem akiknek 150 telójuk volt, illetve kb ezen a hegyen élnek és minden kanyart ismernek, húztak rendesen, sokkal gyorsabban mentem mint szoktam, és olyan helyeken fogott meg ez az olcsó sima gumi, hogy nem hittem el, sziklán, kavicsos részen, gyökéren is éreztem h picit már csúszik, de minden alkalommal betapadt és nyeregben maradtam.Na most ez kb a leg lightosabb dh-nak nevezhető gumi, milyen lehet egy olyan amit erre találtak ki? a lényeg hogy race kinghez képest óriási előrelépés lehet, persze ha cserélgeted oda vissza, az meg lehet veszélyes, mert megszokod a nagyobb tempót, aztán meg kiugrik alólad a bringa egy jóféle döntött kanyarban.
-
Pénteken 6 kor Bkeresztesen az állomáson találkozunk

Mesélj inkább egy xkinges bringautas Balaton-kerülésről és ha majd tetszik a történet akkor lecserélem a részkinget.

-
jjeahh
nagyúr
Ezt szerettem volna. Épp az előbb számoltam össze: 13 szerviznek nevezett pénznyelőben fordult meg, de ebből négy helyen nyúltak csak hozzá, és két helyen kértek pénzt, a többiből két mondat után eljöttem, annyira látszott, hogy segghülyék hozzá, cserébe iszonyatos arcmérettel rendelkeznek.
Már nem tudom hová vinni. Ahova vihetném, az olyan messze van, hogy csak akkor, ha helyben megvárhatnám. De ilyen végképp nincs.
És ez csak egy nyomorult első váltó. Év végén kellene egy nagykarbantartás, korrektül átnézve az egészet, de ki fogja megcsinálni? Akikben eddig bíztam, nem vették észre, hogy rosdzul van beállítva a váltó, hogy repedt a külső stb. stb.
Erre se pénzem, se időm, se kedvem.Ha esetleg Csíkszeredában laksz ránézek szívesen, van egy fölösleges bovdenem is itthon

-
#97710917
törölt tag
Egy első váltó miatt? Ne hülyéskedj... nem követtem pontosan az előzményeket, de te nem tudnád megcsinálni? Nagy szerszámigénye nincs és nem egy atomfizika a dolog... ha a bovden tönkrement, fillérekért kapsz, ha meg az első váltó döglött meg, az sem feltétlen kerül egy vagyonba. Mondom ezt úgy, hogy 3 éve kezdtem el montizni, full laikusként álltam neki bringát szerelni is és ott tartok, hogy a montimon már csak a fékek gyáriak
. Ha kell esetleg egy kis segítség: [link] [link] Hát elsöt beállitani nem nehéz,hátsót se.Mondjuk nekem a legolcsóbb elsö montiváltó van mert más nem fért be helyhiány miatt

-
samujózsi
senior tag
Egy első váltó miatt? Ne hülyéskedj... nem követtem pontosan az előzményeket, de te nem tudnád megcsinálni? Nagy szerszámigénye nincs és nem egy atomfizika a dolog... ha a bovden tönkrement, fillérekért kapsz, ha meg az első váltó döglött meg, az sem feltétlen kerül egy vagyonba. Mondom ezt úgy, hogy 3 éve kezdtem el montizni, full laikusként álltam neki bringát szerelni is és ott tartok, hogy a montimon már csak a fékek gyáriak
. Ha kell esetleg egy kis segítség: [link] [link] Sajnos nem. Ha meg tudnám, akkor nem itt dühöngenék a dok nagyképű, dilettáns szerelő miatt.
Gumit tudok cserélni, féket szűkebbre állítani, de ezzel vége a tudományomnak. -
samujózsi
senior tag
Ezt szerettem volna. Épp az előbb számoltam össze: 13 szerviznek nevezett pénznyelőben fordult meg, de ebből négy helyen nyúltak csak hozzá, és két helyen kértek pénzt, a többiből két mondat után eljöttem, annyira látszott, hogy segghülyék hozzá, cserébe iszonyatos arcmérettel rendelkeznek.
Már nem tudom hová vinni. Ahova vihetném, az olyan messze van, hogy csak akkor, ha helyben megvárhatnám. De ilyen végképp nincs.
És ez csak egy nyomorult első váltó. Év végén kellene egy nagykarbantartás, korrektül átnézve az egészet, de ki fogja megcsinálni? Akikben eddig bíztam, nem vették észre, hogy rosdzul van beállítva a váltó, hogy repedt a külső stb. stb.
Erre se pénzem, se időm, se kedvem. -
Bati0501
őstag
Az csak annyit jelent, hogy már jól el van állítgatva, sztem nincs értelme már neked ezzel próbálkozni, ilyenkor már érdemes olyanra hagyni, aki már korábban csinált ilyet.
-
jjeahh
nagyúr
Egy első váltó miatt? Ne hülyéskedj... nem követtem pontosan az előzményeket, de te nem tudnád megcsinálni? Nagy szerszámigénye nincs és nem egy atomfizika a dolog... ha a bovden tönkrement, fillérekért kapsz, ha meg az első váltó döglött meg, az sem feltétlen kerül egy vagyonba. Mondom ezt úgy, hogy 3 éve kezdtem el montizni, full laikusként álltam neki bringát szerelni is és ott tartok, hogy a montimon már csak a fékek gyáriak
. Ha kell esetleg egy kis segítség: [link] [link] -
samujózsi
senior tag
Gondolom, az nem túl bíztató, ha az első váltóhoz tartozó finomhangoló (kormány előtti bowdenen lévő tekerő bigyó) nem mozdul.
Egyre erősebb a gyanúm, hogy ebből már nem lesz bicikli.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én elsősorban szankciólehetőségi tippekre lennék kíváncsi, mert annyiban nem akarom ezt hagyni, felháborítónak tartom, hogy ezt megmerik egyesek csak úgy tenni.
Arra gondoltam veszek olcsó zárakat, amikkel időközönként lekötöm a biciklijét plusszba. Mióta beszéltünk két zárral is lezárta a bicaját, én tennék rá szívesen egy harmadikat.
De úgy érzem nem lenne megfelelő elégtétel, illetve így most nekem másodikra fel kellene hordanom a biciklit, hogy ezt követően ne szemétkedjenek vele.
Rendőrséggel úgy érzem túl sokat nem mozdulnánk előre, csak az időm pazarolnám.
Csak csatlakozni tudok a többiekhez,ne cukkold magad a képekkel hanem vidd fel a kerékpárt az emeletre,azt még kibírod...közben meg képzeld el,hogy a haragnak engedve kitombolod magad és...kiderül mégsem az a tettes akit gondolsz.Veheted tanulópénznek is,úgy kerékpárt nem szabad lezárni,ezt ha így nézed végül olcsón is megúsztad.

Csokocsibész...3060D kolléga jól beszél,még az is jobb megoldás,hogy ideiglenesen veszel belsőt abba a kerékbe amíg nyugodt fejjel végre eldöntöd mi is legyen,hisz kerékszettet jó esetben nem hetekre,vagy hónapokra,hanem évekre vásárol az ember.Ne hamarkodd el,lehet,hogy még a másikat el is tudod adni,hogy aztán szettet vásárolhass.
-
trialboj
őstag
Igen.
(#140006) ZolkoW...enyém 19 mm-es.
(#140011) Massmurderer...ne mind lovagolj a lánchosszon,szinte mindegyikhez hozzá kell nyúlni,rövidíteni mielőtt feltennéd.
(#140023) samujózsi ...tegnap mind2 drótos Contit kézzel raktam fel.
Drótos kontiról, ha egyszer felpattintanál egy xkinget előre, új dimenziók nyílnának meg előtted, ereszkedés terén.
Az utolsó csapatós tekerésemnél, amikor megadta magát az reba, olyanok után mentem akiknek 150 telójuk volt, illetve kb ezen a hegyen élnek és minden kanyart ismernek, húztak rendesen, sokkal gyorsabban mentem mint szoktam, és olyan helyeken fogott meg ez az olcsó sima gumi, hogy nem hittem el, sziklán, kavicsos részen, gyökéren is éreztem h picit már csúszik, de minden alkalommal betapadt és nyeregben maradtam.Na most ez kb a leg lightosabb dh-nak nevezhető gumi, milyen lehet egy olyan amit erre találtak ki? a lényeg hogy race kinghez képest óriási előrelépés lehet, persze ha cserélgeted oda vissza, az meg lehet veszélyes, mert megszokod a nagyobb tempót, aztán meg kiugrik alólad a bringa egy jóféle döntött kanyarban.
-
Pénteken 6 kor Bkeresztesen az állomáson találkozunk

-
bringasisti
őstag
Én elsősorban szankciólehetőségi tippekre lennék kíváncsi, mert annyiban nem akarom ezt hagyni, felháborítónak tartom, hogy ezt megmerik egyesek csak úgy tenni.
Arra gondoltam veszek olcsó zárakat, amikkel időközönként lekötöm a biciklijét plusszba. Mióta beszéltünk két zárral is lezárta a bicaját, én tennék rá szívesen egy harmadikat.
De úgy érzem nem lenne megfelelő elégtétel, illetve így most nekem másodikra fel kellene hordanom a biciklit, hogy ezt követően ne szemétkedjenek vele.
Rendőrséggel úgy érzem túl sokat nem mozdulnánk előre, csak az időm pazarolnám.
Sajnos nem tudsz mit csinálni, mert bár van néhány ötletem de az a gond hogy amíg a bringa felügyelet nélkül van addig ki vagy szolgáltatva ilyen .....nek.
-
6030D
addikt
-
X Factor
addikt
Én elsősorban szankciólehetőségi tippekre lennék kíváncsi, mert annyiban nem akarom ezt hagyni, felháborítónak tartom, hogy ezt megmerik egyesek csak úgy tenni.
Arra gondoltam veszek olcsó zárakat, amikkel időközönként lekötöm a biciklijét plusszba. Mióta beszéltünk két zárral is lezárta a bicaját, én tennék rá szívesen egy harmadikat.
De úgy érzem nem lenne megfelelő elégtétel, illetve így most nekem másodikra fel kellene hordanom a biciklit, hogy ezt követően ne szemétkedjenek vele.
Rendőrséggel úgy érzem túl sokat nem mozdulnánk előre, csak az időm pazarolnám.
Az ilyenekbe kár belemenni. Bármennyire is bántja az igazságérzeted és nálad az erkölcsi fölény, kitörölheted vele a segged.
Ilyen dolgokból csak szarul jöhetsz ki, mint irtad, rossz belegondolni, mekkora prosztónak kell lennni ahhoz, hogy valaki lebassza egy lakóközösségen belül a másik bringáját... Ha zavarja valami, rakhatott volna egy cetlit is egy telszámmal, akár viccesen megfoglamazva és akkor mindenki jól jár...
rakhatsz te benzinnel teli marmonkannát az ajtajuk elé, de tényleg minek? Csak a baj lesz belőle, az ilyen tipusu véglények meg amugyis csak a kő egyszerű megoldásokból értenének, de szvsz ezzel csak magadat hozod olyan helyzetbe, amivel bucsut inthetsz a nyugodta estéknek.
Rájuk kell hagyni, bringát meg vidd be a lakásba, vagy kösd le máshogy, aztán nyomtass egy laminált táblát, h. a bringát légyszi ne dobáld.
-
samujózsi
senior tag
-
samujózsi
senior tag
Esetleg tudna valaki ajánlani olyan videót, ami alapján házilag is meg tudom piszkálni ezt a nyomorult váltót, amennyiben az első szervizben nem tették tönkre teljesen?
Ultegrásat találtam, de mintha az nem lenne 100%-ban azonos a Tiagrával.Szerk: közben ivana leírta a lényeget, de nem biztos, hogy ennek alapján meg tudom csinálni.
(időközben beszéltem az uccsó szervizzel, ott a boltos azt mondta, hogy gariban helyben megcsinálják, kérdés, hogy a szervizes srácok kit küldenek érte az anyukájába
) -
robee19
tag
Ez már tényleg agyrém: két napig jó volt az első váltó, most megint kezd szarakodni.
És már nincs hová vinnem. Ahol egyszer megfordult és nem lett jó, oda nem vinném vissza újra.
Keresem az újabb szervizeket. Miközben tolom hazafelé, utamba esik kettő. Mindkét "szakértő" azzal indít, hogy a keresztbe váltást felejtsem el.
És amikor mondom, hogy több mint egy évig úgy működött a Tiagrám, hogy gond nélkül működött mind a húsz fokozat, sehol sem ért a lánc az első váltóhoz, akkor meg voltak sértve, hogy de ők értenek hozzá...
A harmadiknál megint előjött, hogy szerinte csak egy trim állása van, de itt már végképp nem tudom, kinek higgyek.
Köztetek van valakinek 2x10-es Tiagrája?De megint felvetődött az alternatív megoldás, hogy immár a vadiúj conti külsőkkel baszom ki a kukába az egészet.
Van. És mindkét sebességhez van külön trim.
-
ivana
addikt
Ez már tényleg agyrém: két napig jó volt az első váltó, most megint kezd szarakodni.
És már nincs hová vinnem. Ahol egyszer megfordult és nem lett jó, oda nem vinném vissza újra.
Keresem az újabb szervizeket. Miközben tolom hazafelé, utamba esik kettő. Mindkét "szakértő" azzal indít, hogy a keresztbe váltást felejtsem el.
És amikor mondom, hogy több mint egy évig úgy működött a Tiagrám, hogy gond nélkül működött mind a húsz fokozat, sehol sem ért a lánc az első váltóhoz, akkor meg voltak sértve, hogy de ők értenek hozzá...
A harmadiknál megint előjött, hogy szerinte csak egy trim állása van, de itt már végképp nem tudom, kinek higgyek.
Köztetek van valakinek 2x10-es Tiagrája?De megint felvetődött az alternatív megoldás, hogy immár a vadiúj conti külsőkkel baszom ki a kukába az egészet.
keresztbe váltást felejtsem el Fingjuk nincs az outikhoz, a keresztbe váltást ki kell bírnia.
Szvsz állítsd be magad és ne vigyed ilyen gyökerekhez.
Módszer:
1. Leszeded a bowdent.
2. Belövöd a váltót, hogy jó magasságban legyen (kb. 3-4mm legyen a váltó és a lánctányér között), és párhuzamos legyen a lánctányérral
3. Végállásokat csekkold le kézzel
4. Váltókar a legalsó állásba üresen
5. Bowden vissza
6. Megfeszít addig, hogy egyből húzzon a váltókar mozgatására
7. Ekkor ha mindent jól csináltál eddig és minden a toppon van tökéletes a váltód, ha nem finom hangolni kell. -
ZolkoW
őstag
Már lassan mindenkivel beszéltem., minden fórumon elsírtam a panaszomat. Sry akiket zavar, esküszöm szeretném gyorsan lezárni a témát.
Tegnap beszéltem az Ariellel telefonon, ő erősítette meg, hogy az első agy nem boostos. Kérdeztem tőle a kerék témát, mondta hogy ők kereket nem árulnak, bringa nélkül nem tudnak adni, ő irányított a Bringalandhoz.
A Bringalanddal beszéltem tegnap telefonon meg bementem személyesen. Ott a srác (Matyi) megmutogatta a kereket meg váltottunk pár szót.
Ma beszéltem a Concept Store-os Matyival, hogy meg tudná-e csinálni a bringámat, ha veszek kereket, meg hogy egyébként mi a Fulcrum kerekekről a véleménye.De most már én magam sem tudom mi a véleményem. Tudom, hogy az eredeti kerekek nem túl nagy eresztések, kb. fél éve gondolkodom a kerékszetten. Amikor megnézem az árukat, akkor mindig elmegy tőlük a kedvem, csak most szükséghelyzet van.
Úgy viszont nem akarok egy kerékpár árával megegyező kerékszettet venni, hogy utána adhatom el. Használtba nem hiszem, hogy sok ember pengetné ki a kerékszett valódi értékét.
Megcsináltathanám a mostanit annyira, hogy belsővel tudjam használni, de valami tojás biztosan maradna benne. Mivel versenyen már kaptak előttem defektet, meg láttam már embert belsőt cserélni nem nagyon szeretnék ott ezzel szarakodni...
Így marad továbbra is agyalás, hogy mit kéne csinálni....
30 ezres DT felnit befűzetni a Shimano kónuszos agyba elég nagy hülyeségnek tartanám. -
samujózsi
senior tag
Ez már tényleg agyrém: két napig jó volt az első váltó, most megint kezd szarakodni.
És már nincs hová vinnem. Ahol egyszer megfordult és nem lett jó, oda nem vinném vissza újra.
Keresem az újabb szervizeket. Miközben tolom hazafelé, utamba esik kettő. Mindkét "szakértő" azzal indít, hogy a keresztbe váltást felejtsem el.
És amikor mondom, hogy több mint egy évig úgy működött a Tiagrám, hogy gond nélkül működött mind a húsz fokozat, sehol sem ért a lánc az első váltóhoz, akkor meg voltak sértve, hogy de ők értenek hozzá...
A harmadiknál megint előjött, hogy szerinte csak egy trim állása van, de itt már végképp nem tudom, kinek higgyek.
Köztetek van valakinek 2x10-es Tiagrája?De megint felvetődött az alternatív megoldás, hogy immár a vadiúj conti külsőkkel baszom ki a kukába az egészet.
-
6030D
addikt
Már lassan mindenkivel beszéltem., minden fórumon elsírtam a panaszomat. Sry akiket zavar, esküszöm szeretném gyorsan lezárni a témát.
Tegnap beszéltem az Ariellel telefonon, ő erősítette meg, hogy az első agy nem boostos. Kérdeztem tőle a kerék témát, mondta hogy ők kereket nem árulnak, bringa nélkül nem tudnak adni, ő irányított a Bringalandhoz.
A Bringalanddal beszéltem tegnap telefonon meg bementem személyesen. Ott a srác (Matyi) megmutogatta a kereket meg váltottunk pár szót.
Ma beszéltem a Concept Store-os Matyival, hogy meg tudná-e csinálni a bringámat, ha veszek kereket, meg hogy egyébként mi a Fulcrum kerekekről a véleménye.De most már én magam sem tudom mi a véleményem. Tudom, hogy az eredeti kerekek nem túl nagy eresztések, kb. fél éve gondolkodom a kerékszetten. Amikor megnézem az árukat, akkor mindig elmegy tőlük a kedvem, csak most szükséghelyzet van.
Úgy viszont nem akarok egy kerékpár árával megegyező kerékszettet venni, hogy utána adhatom el. Használtba nem hiszem, hogy sok ember pengetné ki a kerékszett valódi értékét.
Megcsináltathanám a mostanit annyira, hogy belsővel tudjam használni, de valami tojás biztosan maradna benne. Mivel versenyen már kaptak előttem defektet, meg láttam már embert belsőt cserélni nem nagyon szeretnék ott ezzel szarakodni...
Így marad továbbra is agyalás, hogy mit kéne csinálni....
30 ezres DT felnit befűzetni a Shimano kónuszos agyba elég nagy hülyeségnek tartanám.Ha amúgy nincs gondod a kerékkel, én hirtelen felindulásból most nem vennék. Vedd ki a kereket, és menj be bringaboltokba, hogy milyen felnit tudnak bele fűzni, mennyiért, mikor. Utána tudod használni, és ráérsz kifogni az akciós kereket/-szettet.
Nekem is a gyári van, igaz iparis, meg DT felni, de bírja.Jinxb1rd: elkezdhetsz szórakozni, de onnantól te is más vagyonával játszol, és vagy ő megy túl egyszer a határon (meglazít egy csavart...), vagy feljelent, aztán kiderül, kinek jobb az ügyvédje. Ha tudod ki az, beszélgess el vele, ha határozott vagy, még akár be is foshat tőled és abba hagyja.
-
Toobee
veterán
Már lassan mindenkivel beszéltem., minden fórumon elsírtam a panaszomat. Sry akiket zavar, esküszöm szeretném gyorsan lezárni a témát.
Tegnap beszéltem az Ariellel telefonon, ő erősítette meg, hogy az első agy nem boostos. Kérdeztem tőle a kerék témát, mondta hogy ők kereket nem árulnak, bringa nélkül nem tudnak adni, ő irányított a Bringalandhoz.
A Bringalanddal beszéltem tegnap telefonon meg bementem személyesen. Ott a srác (Matyi) megmutogatta a kereket meg váltottunk pár szót.
Ma beszéltem a Concept Store-os Matyival, hogy meg tudná-e csinálni a bringámat, ha veszek kereket, meg hogy egyébként mi a Fulcrum kerekekről a véleménye.De most már én magam sem tudom mi a véleményem. Tudom, hogy az eredeti kerekek nem túl nagy eresztések, kb. fél éve gondolkodom a kerékszetten. Amikor megnézem az árukat, akkor mindig elmegy tőlük a kedvem, csak most szükséghelyzet van.
Úgy viszont nem akarok egy kerékpár árával megegyező kerékszettet venni, hogy utána adhatom el. Használtba nem hiszem, hogy sok ember pengetné ki a kerékszett valódi értékét.
Megcsináltathanám a mostanit annyira, hogy belsővel tudjam használni, de valami tojás biztosan maradna benne. Mivel versenyen már kaptak előttem defektet, meg láttam már embert belsőt cserélni nem nagyon szeretnék ott ezzel szarakodni...
Így marad továbbra is agyalás, hogy mit kéne csinálni....
30 ezres DT felnit befűzetni a Shimano kónuszos agyba elég nagy hülyeségnek tartanám.10 ezer alatt is van DT felni. Azokkal mi a baj?
-
Csokicsibesz
aktív tag
Vegyél egy olyan hosszú láncot, hogy át tudd fűzni a két keréken+vázon, majd rá egy lakat, és nem szedik ki. Bár ha csak rosszat akar, akkor még mindig ki tudja bökni a kereket, vagy ha van műszaki érzéke, akkor leszerel róla valamit.
Tenni nem tudsz semmit, ha a te ajtód előtt van, akkor egy kínai álkamera, villogó piros leddel és nem nyúlnak hozzá.
Láncot+sort én elvinném megnézetni egy szervizbe, ha már munkaeszköz.
Csokicsibesz: Store-t nem kérdezted, mit szólnak hozzá?
Már lassan mindenkivel beszéltem., minden fórumon elsírtam a panaszomat. Sry akiket zavar, esküszöm szeretném gyorsan lezárni a témát.
Tegnap beszéltem az Ariellel telefonon, ő erősítette meg, hogy az első agy nem boostos. Kérdeztem tőle a kerék témát, mondta hogy ők kereket nem árulnak, bringa nélkül nem tudnak adni, ő irányított a Bringalandhoz.
A Bringalanddal beszéltem tegnap telefonon meg bementem személyesen. Ott a srác (Matyi) megmutogatta a kereket meg váltottunk pár szót.
Ma beszéltem a Concept Store-os Matyival, hogy meg tudná-e csinálni a bringámat, ha veszek kereket, meg hogy egyébként mi a Fulcrum kerekekről a véleménye.De most már én magam sem tudom mi a véleményem. Tudom, hogy az eredeti kerekek nem túl nagy eresztések, kb. fél éve gondolkodom a kerékszetten. Amikor megnézem az árukat, akkor mindig elmegy tőlük a kedvem, csak most szükséghelyzet van.
Úgy viszont nem akarok egy kerékpár árával megegyező kerékszettet venni, hogy utána adhatom el. Használtba nem hiszem, hogy sok ember pengetné ki a kerékszett valódi értékét.
Megcsináltathanám a mostanit annyira, hogy belsővel tudjam használni, de valami tojás biztosan maradna benne. Mivel versenyen már kaptak előttem defektet, meg láttam már embert belsőt cserélni nem nagyon szeretnék ott ezzel szarakodni...
Így marad továbbra is agyalás, hogy mit kéne csinálni....
30 ezres DT felnit befűzetni a Shimano kónuszos agyba elég nagy hülyeségnek tartanám. -
Jinxb1rd
addikt
Én elsősorban szankciólehetőségi tippekre lennék kíváncsi, mert annyiban nem akarom ezt hagyni, felháborítónak tartom, hogy ezt megmerik egyesek csak úgy tenni.
Arra gondoltam veszek olcsó zárakat, amikkel időközönként lekötöm a biciklijét plusszba. Mióta beszéltünk két zárral is lezárta a bicaját, én tennék rá szívesen egy harmadikat.
De úgy érzem nem lenne megfelelő elégtétel, illetve így most nekem másodikra fel kellene hordanom a biciklit, hogy ezt követően ne szemétkedjenek vele.
Rendőrséggel úgy érzem túl sokat nem mozdulnánk előre, csak az időm pazarolnám.
-
6030D
addikt
Sziasztok!
Ma reggel arra ébredtem, hogy valaki leszerelte az első kerekemet a kerékpárról, majd azt otthagyva a bicajt kihajította a ház alá az átjáróba.
Először azt hittem ellopták, de mivel mellette meg ott maradtak az értékesebb kerékpárok mindenféle lezárás nélkül, elkezdtem keresgélni a környéken. Ezt valószínűleg szándékosan valamely ház lakója csinálta. Tippre annak a biciklinek a gazdája, aki mellé lekötöttem. (Úgy kötöttem le, hogy simán ki tudta volna szedni a bicaját).
Tehát felvittem a kerékpáromat majd lementem volna hogy lezárjam a mellette lévő bicajt a saját kerékpár zárommal, otthagyva egy telefonszámot, ahol eltudnak érni, ha problémájuk lenne a hadművelettel. Erre egy idős nő elkezdett lefele sétálni majd engem meglátva első szinten maradt 'levegőzni'. Amint leláncoltam, rám szólt fentről, hogy ne láncoljam már le. Nagy valószínűséggel az ő férje vagy fia, mitoménki csinálta, persze ő úgy viselkedett, mintha semmit se tudna, de egy ártatlan ember nem viseli ennyire hidegen, kimérten a vádaskodást.
Azóta valahányszor ránézek a képekre dühít, hogy ilyet valaki meg mer tenni. Én ezzel járok munkába, ha ellopták volna, kellett volna vennem egy újat. Mit lehet ezzel tenni? Jelentsem fel?
Vegyél egy olyan hosszú láncot, hogy át tudd fűzni a két keréken+vázon, majd rá egy lakat, és nem szedik ki. Bár ha csak rosszat akar, akkor még mindig ki tudja bökni a kereket, vagy ha van műszaki érzéke, akkor leszerel róla valamit.
Tenni nem tudsz semmit, ha a te ajtód előtt van, akkor egy kínai álkamera, villogó piros leddel és nem nyúlnak hozzá.
Láncot+sort én elvinném megnézetni egy szervizbe, ha már munkaeszköz.
Csokicsibesz: Store-t nem kérdezted, mit szólnak hozzá?
-
Csokicsibesz
aktív tag
nálam az is a külön hátsó kerék mellett szól, hogy egyik boostos, másik nem... én ilyet nem adapterezgetnék, ha még hátsó keréknél is számít, ahogy egy fórumtárs írta, akkor elöl meg főleg. A következő bicód 100%, hogy elöl-hátul boost lesz, abba elhasználod a most szettben vett elsőt, és kész
/igen, ebben az esetben, ha az ár nem számít, akkor állni fog egy kereked amíg nem lesz cserélve a bicikli, vagy a villa/Egyre nagyobb szívásnak tűnik ez az egész...
Azt azért leírnám, hogy amikor megvettem mindenki azt mondta, hogy elől-hátul boostosak a kerekek. Amikor ma beszéltem a szervizes sráccal, akkor meg is lepődött, hogy az első nem boostos.Ha veszek egy szar felnit és átfűzetem, akkor megint nem vagyok előrébb a dologgal. Azért egy minimálbér összegével megegyező kerékszettnél már kattognak a kerekek rendesen...
-
ZolkoW
őstag
Sziasztok!
Ma reggel arra ébredtem, hogy valaki leszerelte az első kerekemet a kerékpárról, majd azt otthagyva a bicajt kihajította a ház alá az átjáróba.
Először azt hittem ellopták, de mivel mellette meg ott maradtak az értékesebb kerékpárok mindenféle lezárás nélkül, elkezdtem keresgélni a környéken. Ezt valószínűleg szándékosan valamely ház lakója csinálta. Tippre annak a biciklinek a gazdája, aki mellé lekötöttem. (Úgy kötöttem le, hogy simán ki tudta volna szedni a bicaját).
Tehát felvittem a kerékpáromat majd lementem volna hogy lezárjam a mellette lévő bicajt a saját kerékpár zárommal, otthagyva egy telefonszámot, ahol eltudnak érni, ha problémájuk lenne a hadművelettel. Erre egy idős nő elkezdett lefele sétálni majd engem meglátva első szinten maradt 'levegőzni'. Amint leláncoltam, rám szólt fentről, hogy ne láncoljam már le. Nagy valószínűséggel az ő férje vagy fia, mitoménki csinálta, persze ő úgy viselkedett, mintha semmit se tudna, de egy ártatlan ember nem viseli ennyire hidegen, kimérten a vádaskodást.
Azóta valahányszor ránézek a képekre dühít, hogy ilyet valaki meg mer tenni. Én ezzel járok munkába, ha ellopták volna, kellett volna vennem egy újat. Mit lehet ezzel tenni? Jelentsem fel?
baszki... ilyet megcsinálnak? Elsőre az jut eszembe, hogy egyszerűen zavarta, hogy ott van lezárva. De akkor is... És a bicó megúszta karcolásokkal? -
StLui
veterán
Sziasztok!
Ma reggel arra ébredtem, hogy valaki leszerelte az első kerekemet a kerékpárról, majd azt otthagyva a bicajt kihajította a ház alá az átjáróba.
Először azt hittem ellopták, de mivel mellette meg ott maradtak az értékesebb kerékpárok mindenféle lezárás nélkül, elkezdtem keresgélni a környéken. Ezt valószínűleg szándékosan valamely ház lakója csinálta. Tippre annak a biciklinek a gazdája, aki mellé lekötöttem. (Úgy kötöttem le, hogy simán ki tudta volna szedni a bicaját).
Tehát felvittem a kerékpáromat majd lementem volna hogy lezárjam a mellette lévő bicajt a saját kerékpár zárommal, otthagyva egy telefonszámot, ahol eltudnak érni, ha problémájuk lenne a hadművelettel. Erre egy idős nő elkezdett lefele sétálni majd engem meglátva első szinten maradt 'levegőzni'. Amint leláncoltam, rám szólt fentről, hogy ne láncoljam már le. Nagy valószínűséggel az ő férje vagy fia, mitoménki csinálta, persze ő úgy viselkedett, mintha semmit se tudna, de egy ártatlan ember nem viseli ennyire hidegen, kimérten a vádaskodást.
Azóta valahányszor ránézek a képekre dühít, hogy ilyet valaki meg mer tenni. Én ezzel járok munkába, ha ellopták volna, kellett volna vennem egy újat. Mit lehet ezzel tenni? Jelentsem fel?
Mindenesetre lakatold le rendesen, lehet csak bemutatták, hogy így semmit nem ér a lakatolás
-
Jinxb1rd
addikt
Sziasztok!
Ma reggel arra ébredtem, hogy valaki leszerelte az első kerekemet a kerékpárról, majd azt otthagyva a bicajt kihajította a ház alá az átjáróba.
Először azt hittem ellopták, de mivel mellette meg ott maradtak az értékesebb kerékpárok mindenféle lezárás nélkül, elkezdtem keresgélni a környéken. Ezt valószínűleg szándékosan valamely ház lakója csinálta. Tippre annak a biciklinek a gazdája, aki mellé lekötöttem. (Úgy kötöttem le, hogy simán ki tudta volna szedni a bicaját).
Tehát felvittem a kerékpáromat majd lementem volna hogy lezárjam a mellette lévő bicajt a saját kerékpár zárommal, otthagyva egy telefonszámot, ahol eltudnak érni, ha problémájuk lenne a hadművelettel. Erre egy idős nő elkezdett lefele sétálni majd engem meglátva első szinten maradt 'levegőzni'. Amint leláncoltam, rám szólt fentről, hogy ne láncoljam már le. Nagy valószínűséggel az ő férje vagy fia, mitoménki csinálta, persze ő úgy viselkedett, mintha semmit se tudna, de egy ártatlan ember nem viseli ennyire hidegen, kimérten a vádaskodást.
Azóta valahányszor ránézek a képekre dühít, hogy ilyet valaki meg mer tenni. Én ezzel járok munkába, ha ellopták volna, kellett volna vennem egy újat. Mit lehet ezzel tenni? Jelentsem fel?
-
ZolkoW
őstag
Őszintén bevallom, hogy az a különbség ami a hátsó kerék/szett között van már nem releváns. Ha már cserélem, akkor egybe az egészet és megtartom a következő bringához.
Az mondjuk most kérdésként felmerült, hogy ha veszek egy 100x15mm-es agyal ellátott kereket, akkor az belemegy-e a boostos villába (110x15 mm), vagy akkor fűzethetem át új agyra.nálam az is a külön hátsó kerék mellett szól, hogy egyik boostos, másik nem... én ilyet nem adapterezgetnék, ha még hátsó keréknél is számít, ahogy egy fórumtárs írta, akkor elöl meg főleg. A következő bicód 100%, hogy elöl-hátul boost lesz, abba elhasználod a most szettben vett elsőt, és kész
/igen, ebben az esetben, ha az ár nem számít, akkor állni fog egy kereked amíg nem lesz cserélve a bicikli, vagy a villa/ -
#97710917
törölt tag
Irtó ocsmány az az elsö villa,már nemazért.
-
Csokicsibesz
aktív tag
Centerlockosak az agyak.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Őszintén bevallom, hogy az a különbség ami a hátsó kerék/szett között van már nem releváns. Ha már cserélem, akkor egybe az egészet és megtartom a következő bringához.
Az mondjuk most kérdésként felmerült, hogy ha veszek egy 100x15mm-es agyal ellátott kereket, akkor az belemegy-e a boostos villába (110x15 mm), vagy akkor fűzethetem át új agyra. -
Csokicsibesz
aktív tag
Őszintén bevallom, hogy az a különbség ami a hátsó kerék/szett között van már nem releváns. Ha már cserélem, akkor egybe az egészet és megtartom a következő bringához.
Az mondjuk most kérdésként felmerült, hogy ha veszek egy 100x15mm-es agyal ellátott kereket, akkor az belemegy-e a boostos villába (110x15 mm), vagy akkor fűzethetem át új agyra. -
Jester01
veterán
Low budget olyan olcsó, hogy szerintem nem éri meg szórakozni. Cseréled az egészet és kész. Ha kapsz is külön az pofátlanul drága szokott lenni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Vegyük mondjuk az én esetemet.
Most cseréltem le a gyári láncot 3070km után(merida crossway, 8 speed).
Az új lánccal viszont a 6-os sebességen amit "sokat" használtam régebben, erőlködés nélkül ugrik a lánc, az 5-en pedig erős taposásra is volt 1-2 alkalom,hogy ugrott mert direkt próbáltam, hogy ugrik-e rajta.
Ezt akkor értsem úgy, hogy kb. sikerült kukáznom a soromat?Igen.
(#140006) ZolkoW...enyém 19 mm-es.
(#140011) Massmurderer...ne mind lovagolj a lánchosszon,szinte mindegyikhez hozzá kell nyúlni,rövidíteni mielőtt feltennéd.
(#140023) samujózsi ...tegnap mind2 drótos Contit kézzel raktam fel.
-
ZolkoW
őstag
Igazából úgy érzem nem nagyon van választási lehetőségem kerék témában. Az első és a hátsó kerék eltérő szabványú, így mindenképpen két szettet kell kibontani és kivenni a megfelelőket.
Használtba végignéztem mindent, olyan ami nekem jó lenne nem volt egy sem. valahol mindig megbukott a történet.
Külföldi webshopokban vehetnék két kereket, de az már drágábbra jönne ki szállítással mindennel együtt. Magyar webshopban nincs is kb. semmi értékelhető.
Nem igazán dúskálok a lehetőségékben. Ha valakinek esetleg lenne valami tuti tippje, akkor ne tartsa magában (pm is jöhet).
Elöl most csak azért cserélnéd, hogy egyformák legyenek?
Értem én, de ... mondjuk én pont a matricákat is le szoktam szedni a felnikről, úgy meg nem feltűnő, ha nem egyforma. -
samujózsi
senior tag
-
#97710917
törölt tag
-
samujózsi
senior tag
Hát nem vagyok büszke a teljesítményemre 2x1 óra a két gumicsere, némi takarítással, illetve az első kerék után a fékek beállításával.
-
Csokicsibesz
aktív tag
Igazából úgy érzem nem nagyon van választási lehetőségem kerék témában. Az első és a hátsó kerék eltérő szabványú, így mindenképpen két szettet kell kibontani és kivenni a megfelelőket.
Használtba végignéztem mindent, olyan ami nekem jó lenne nem volt egy sem. valahol mindig megbukott a történet.
Külföldi webshopokban vehetnék két kereket, de az már drágábbra jönne ki szállítással mindennel együtt. Magyar webshopban nincs is kb. semmi értékelhető.
Nem igazán dúskálok a lehetőségékben. Ha valakinek esetleg lenne valami tuti tippje, akkor ne tartsa magában (pm is jöhet).
-
K_Gabor
tag
Bocs, rosszul fogalmaztam. Igen a kaphatóságra lennék kíváncsi. Ez sunrace ami nekem van, de ez is az egy csavar tartja össze típus. Majd túrkálom kicsit a boltokat este, köszi neked is.
-
ZolkoW
őstag
inkább a kaphatóság a nagy kérdés, szétszedni vagy így, vagy úgy, de valószínűleg szét lehet.. Sramból volt olyan sorom, amit egy hosszú csavar tartott össze, Shimanóból az olcsóbbak asszem, szegecseltek.
szerk.: 10 sebességesekhez látok külön egységenként, 8-as még nem jött szembe.
-
sebgutkopf
őstag
29,5 EUR a napijegy, amiben korlátlan felszállítás van benne, de a gyakorlatban minimális pihenéssel olyan 11-14 alkalmat lehet kihozni belőle, ez egyébként elég is egy napra a nem túl edzett bikeparkosoknak. A buszra talán csak egyszer kellett várni, az sem volt több 5-6 percnél. Néha indulásnál is volt egy kis várakozás, mert mondjuk csak 4-5 bringa volt fent. 4 busz járt csúcsidőben, szóval tényleg pörgős a dolog. Reggel mentünk, este jöttünk, ezért "bringázni" most nem volt idő, talán majd legközelebb.
A legélvezetesebb a flow és a single nyomok kombinációjából jött, így volt benne bőven ugrató, egy kis köves, gyökeres rész, néhány mini letörés, de lehetett gyakorolni a döntött kanyarokat is.Köszi a leírást!
Ez alapján egy napra simán vállalható és szórakoztató. -
K_Gabor
tag
Valamiért a 7000 ragadt be a felnire is. De 30 ezres felnit meg főleg nem fűznék, minek? Főleg nem valami shimano aggyal.
(#140005) K_Gabor Igen azt a sort kukáztad.
(#140008) Massmurderer Ne keverjük össze-vissza. A lánc belső szélessége adott, a külső változik, amiket írtál az a lánc külső szélessége. Amúgy 7 sebi rendszerben simán használok 9 sebi láncot jobb is, mint a 7 sebi. Az egyetlen probléma a hajtás, mert annak beeshet a tányérjai közé a vékonyabb lánc.
Az király...

Ezeknél a low budget soroknál reménykedhetek olyan fícsörben, hogy szétkapom a sort és csak a kérdéses 2 kereket cserélem le? Szét már szedtem szét, de nem néztem még jobban utána és nem tudom, hogy kapni-e külön nT-s kereket bele. -
ZolkoW
őstag
Valamiért a 7000 ragadt be a felnire is. De 30 ezres felnit meg főleg nem fűznék, minek? Főleg nem valami shimano aggyal.
(#140005) K_Gabor Igen azt a sort kukáztad.
(#140008) Massmurderer Ne keverjük össze-vissza. A lánc belső szélessége adott, a külső változik, amiket írtál az a lánc külső szélessége. Amúgy 7 sebi rendszerben simán használok 9 sebi láncot jobb is, mint a 7 sebi. Az egyetlen probléma a hajtás, mert annak beeshet a tányérjai közé a vékonyabb lánc.
Lehet találni kivételt, olcsóbban jót, de azért a komolyabbak jellemzően 25-30 körül vannak...
-
ivana
addikt
-
#97710917
törölt tag
Valamiért a 7000 ragadt be a felnire is. De 30 ezres felnit meg főleg nem fűznék, minek? Főleg nem valami shimano aggyal.
(#140005) K_Gabor Igen azt a sort kukáztad.
(#140008) Massmurderer Ne keverjük össze-vissza. A lánc belső szélessége adott, a külső változik, amiket írtál az a lánc külső szélessége. Amúgy 7 sebi rendszerben simán használok 9 sebi láncot jobb is, mint a 7 sebi. Az egyetlen probléma a hajtás, mert annak beeshet a tányérjai közé a vékonyabb lánc.
Nekem most 3x8as van,mint irtam.De nem kockáztatok.megveszem a x10 láncot.
-
ivana
addikt
Valóban nem, de két db 30 ezres felni nálam már nem is annyira filléres kategória (az 1500 g sem hangzott el szerintem).
Kicsit off a részemről, mert gravel (MURVÁS, bocs) szett lesz, de előzetes saccolásom alapján 1700g alatt lesz, és árban meg 70 alatt, szerintem nem olyan rossz. Majd várjuk ki a végét
Annyiban nyilvánul meg a gravelsége, hogy csak 20mm a belső szélessége a felninek, de volt nekem már 19-es szélességű 29er kerekem.. ráadásul bőven 2 kilós súly fölött / pár.Valamiért a 7000 ragadt be a felnire is. De 30 ezres felnit meg főleg nem fűznék, minek? Főleg nem valami shimano aggyal.
(#140005) K_Gabor Igen azt a sort kukáztad.
(#140008) Massmurderer Ne keverjük össze-vissza. A lánc belső szélessége adott, a külső változik, amiket írtál az a lánc külső szélessége. Amúgy 7 sebi rendszerben simán használok 9 sebi láncot jobb is, mint a 7 sebi. Az egyetlen probléma a hajtás, mert annak beeshet a tányérjai közé a vékonyabb lánc.
-
#97710917
törölt tag
Akkor passz.Eredeti lánc,és az új amit vettél hosszba is egyforma??
-
K_Gabor
tag
Pont tegnap dumaltam a láncról énis Hasival.3x8as hajtásom van most,kmc x8 lánncal,116szem van.10es rendszerhez új láncot néztem,mondom kmc jó lesz mert 8asnál is elégedet voltam vele.rálestem kmc x10es láncra,úgyanúgy 116szemes,de van 10es hajtáshoz 115 meg 114szemes is.Én elöször azt hittem hogy csak a hosszba tér el a lánc,közbe kiderült hogy a vastagságba.Na szóval..lényeg az hogy x8as lánc nemjó az x10hez,x10es meg a 8as hajtáshoz.Azt kellene tudni nálad hogy az új lánc,amit vettél,milyen hajtáshoz való.Mert úgye ha megveszel új láncot,adatok ott vannak.És az is számit hogy pl elöl mekkora a legnagyobb lánctányér,és hátul is a fogaskoszorún mekkora a legnagyobb.8as rendszernél Lánckerék szélesség: 3/32" (2.381mm) 10esnél Lánckerék szélesség: 11/128" (2.182 mm)
Az oké, de én eleve nem akartam keverni. 8-as volt, 8-ast vettem, ráadásul az adatok is elvileg stimmelnek. PC830 ment fel, 114szem a gyári és az is, ráadásul amit találtam hirtelen neten minden egyéb adat is stimmel.
-
Toobee
veterán
Már szemeztem szintén Wexl-el, ezért lenne néhány kérdésem.
A feljutásra a napi jegyet vettétek, vagy az egyik akalmasat?
Milyen gyakran jár a shuttle busz, ami felviszi a bringákat? Kell sorban állni?
Számodra mely nyomvonalak voltak azok, ami élvezetes is volt?
Panoráma köröket is megtekertétek túzának?29,5 EUR a napijegy, amiben korlátlan felszállítás van benne, de a gyakorlatban minimális pihenéssel olyan 11-14 alkalmat lehet kihozni belőle, ez egyébként elég is egy napra a nem túl edzett bikeparkosoknak. A buszra talán csak egyszer kellett várni, az sem volt több 5-6 percnél. Néha indulásnál is volt egy kis várakozás, mert mondjuk csak 4-5 bringa volt fent. 4 busz járt csúcsidőben, szóval tényleg pörgős a dolog. Reggel mentünk, este jöttünk, ezért "bringázni" most nem volt idő, talán majd legközelebb.
A legélvezetesebb a flow és a single nyomok kombinációjából jött, így volt benne bőven ugrató, egy kis köves, gyökeres rész, néhány mini letörés, de lehetett gyakorolni a döntött kanyarokat is. -
#97710917
törölt tag
Vegyük mondjuk az én esetemet.
Most cseréltem le a gyári láncot 3070km után(merida crossway, 8 speed).
Az új lánccal viszont a 6-os sebességen amit "sokat" használtam régebben, erőlködés nélkül ugrik a lánc, az 5-en pedig erős taposásra is volt 1-2 alkalom,hogy ugrott mert direkt próbáltam, hogy ugrik-e rajta.
Ezt akkor értsem úgy, hogy kb. sikerült kukáznom a soromat?Pont tegnap dumaltam a láncról énis Hasival.3x8as hajtásom van most,kmc x8 lánncal,116szem van.10es rendszerhez új láncot néztem,mondom kmc jó lesz mert 8asnál is elégedet voltam vele.rálestem kmc x10es láncra,úgyanúgy 116szemes,de van 10es hajtáshoz 115 meg 114szemes is.Én elöször azt hittem hogy csak a hosszba tér el a lánc,közbe kiderült hogy a vastagságba.Na szóval..lényeg az hogy x8as lánc nemjó az x10hez,x10es meg a 8as hajtáshoz.Azt kellene tudni nálad hogy az új lánc,amit vettél,milyen hajtáshoz való.Mert úgye ha megveszel új láncot,adatok ott vannak.És az is számit hogy pl elöl mekkora a legnagyobb lánctányér,és hátul is a fogaskoszorún mekkora a legnagyobb.8as rendszernél Lánckerék szélesség: 3/32" (2.381mm) 10esnél Lánckerék szélesség: 11/128" (2.182 mm)
-
samujózsi
senior tag
Köszi, megnézem desktopról, mobilon, mobilarena.hu felületén nyoma sincs.
-
ZolkoW
őstag
Valóban nem, de két db 30 ezres felni nálam már nem is annyira filléres kategória (az 1500 g sem hangzott el szerintem).
Kicsit off a részemről, mert gravel (MURVÁS, bocs) szett lesz, de előzetes saccolásom alapján 1700g alatt lesz, és árban meg 70 alatt, szerintem nem olyan rossz. Majd várjuk ki a végét
Annyiban nyilvánul meg a gravelsége, hogy csak 20mm a belső szélessége a felninek, de volt nekem már 19-es szélességű 29er kerekem.. ráadásul bőven 2 kilós súly fölött / pár. -
K_Gabor
tag
Az új lánc sosem hazudik,vagyis a puding próbája az evés,vagyis ha nem ugrik egyik soron sem akkor nem kell cserélni.Nem kőbe vésett,hogy egy sor = 3 lánc,és 2 sor = egy hajtómű....főleg a hajtómű esetében,melyen amikor átugrik az új lánc is,akkor már brutálisan el lehet kopva.
Vegyük mondjuk az én esetemet.
Most cseréltem le a gyári láncot 3070km után(merida crossway, 8 speed).
Az új lánccal viszont a 6-os sebességen amit "sokat" használtam régebben, erőlködés nélkül ugrik a lánc, az 5-en pedig erős taposásra is volt 1-2 alkalom,hogy ugrott mert direkt próbáltam, hogy ugrik-e rajta.
Ezt akkor értsem úgy, hogy kb. sikerült kukáznom a soromat? -
samujózsi
senior tag
Köszi a választ. A "hol" úgy értem, hogy a küllő mely részén szakadt el?
A küllőfejnél, a hajlítás közelében, vagy a menet szakadt el, esetleg máshol?(#139934) ivana
Ha ennyire szempont a súly is, akkor nem. A tartósságot viszont tudná az is. Egyébként ha a súlyra mentek, akkor tudom ajánlani a 26-os kerekű bringát.
Na B+ :D
Poénból azt akartam írni, hogy a küllő szakadt ketté a közepén, de mondom nem hülyülök... egyébként nem emlékszem, hogy mely része tört el valójában. Annyi emlékem maradt róla, hogy egy teljes váci túrán túl, már nem is ültem rajta, amikor elpattant -
sebgutkopf
őstag
Már szemeztem szintén Wexl-el, ezért lenne néhány kérdésem.
A feljutásra a napi jegyet vettétek, vagy az egyik akalmasat?
Milyen gyakran jár a shuttle busz, ami felviszi a bringákat? Kell sorban állni?
Számodra mely nyomvonalak voltak azok, ami élvezetes is volt?
Panoráma köröket is megtekertétek túzának? -
Wombath
HÁZIGAZDA
Ha felrakod az új láncot, elöl kisebb tárcsára váltasz, aztán teljesen befékezett hátsó keréknél elkezded (kézzel) izomból nyomni a pedált, akkor ha a sor túl kopott, látni fogod, amint a lánc gyakorlatilag "felmászik" a hátsó lánckerék fogain. Nézd meg ezt több fokozatban, főleg ott, ahol a leginkább szoktál kiállva tekerni. Régen egyébként volt a Rohloffnak erre egy mérője, HG-Check néven.
-
trialboj
őstag
Az új lánc sosem hazudik,vagyis a puding próbája az evés,vagyis ha nem ugrik egyik soron sem akkor nem kell cserélni.Nem kőbe vésett,hogy egy sor = 3 lánc,és 2 sor = egy hajtómű....főleg a hajtómű esetében,melyen amikor átugrik az új lánc is,akkor már brutálisan el lehet kopva.
Ezt értem, de ti mondtátok hogy egy szint után az új láncot hamar megeszi a kopott sor, ahhoz hogy szalasszon szerintem brutál szinten szét kell legyen kopva. Remélem még pár ezret ki tudok sajtolni
belőle, addig hátha sikerül eldönteni x1 v x2 a nekem való.
Új hozzászólás Aktív témák
-
140100 - 140001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 141901 141900 - 141801 141800 - 141701 141700 - 141601 141600 - 141501 141500 - 141401 141400 - 141301 141300 - 141201 141200 - 141101 141100 - 141001 141000 - 140901 140900 - 140801 140800 - 140701 140700 - 140601 140600 - 140501 140500 - 140401 140400 - 140301 140300 - 140201 140200 - 140101 140100 - 140001 140000 - 139901 139900 - 139801 139800 - 139701 139700 - 139601 139600 - 139501 139500 - 139401 139400 - 139301 139300 - 139201 139200 - 139101 139100 - 139001 139000 - 138901 138900 - 138801 138800 - 138701 138700 - 138601 138600 - 138501 138500 - 138401 138400 - 138301 138300 - 138201 138200 - 138101 138100 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- E-roller topik
- Androidos fejegységek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- További aktív témák...
- HP Elite Mini 600 G9 PC! i5-12500T / 32GB DDR5 4800MHz / 512GB NVMe
- Apple MacBook AIR 13 / M2 / 16GB / 256 GB! BeszámítOK
- AKCIÓ! Gigabyte B650 R7 7700X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB Lian Li Vector V100 1000W
- Új kijelzős! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 i7-11875H 32GB 1TB RTX A3000 FHD 1 év gar 500NIT
- 27% - LG NanoCell 75NANO769QA
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest








![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




baszki... ilyet megcsinálnak? Elsőre az jut eszembe, hogy egyszerűen zavarta, hogy ott van lezárva. De akkor is... És a bicó megúszta karcolásokkal?

