Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
118100 - 118001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 119901 119900 - 119801 119800 - 119701 119700 - 119601 119600 - 119501 119500 - 119401 119400 - 119301 119300 - 119201 119200 - 119101 119100 - 119001 119000 - 118901 118900 - 118801 118800 - 118701 118700 - 118601 118600 - 118501 118500 - 118401 118400 - 118301 118300 - 118201 118200 - 118101 118100 - 118001 118000 - 117901 117900 - 117801 117800 - 117701 117700 - 117601 117600 - 117501 117500 - 117401 117400 - 117301 117300 - 117201 117200 - 117101 117100 - 117001 117000 - 116901 116900 - 116801 116800 - 116701 116700 - 116601 116600 - 116501 116500 - 116401 116400 - 116301 116300 - 116201 116200 - 116101 116100 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
FIREBLADE78
addikt
-
woodworm
veterán
Lefújod,vagyis lespicceled azzal az öntözővel. Az ér vmit? Attól hogy locsolsz rá vizet még nem lesz tiszta. Persze jobb,mint ha száradna rá a mocsok egy héten keresztül.
Ne a konyhai mosószeres permetezőből indulj ki, mindkettő tetején ott a pumpa.
-
Yahhher
aktív tag
-
jjeahh
nagyúr
Lefújod,vagyis lespicceled azzal az öntözővel. Az ér vmit? Attól hogy locsolsz rá vizet még nem lesz tiszta. Persze jobb,mint ha száradna rá a mocsok egy héten keresztül.
Én is kételkedek ennek a hatékonyságában, de olyan olcsó, hogy egy próbát megér. Gondolom a friss sarat és port simán leviszi, a másnapos koszt már sikálni is kell.
-
FIREBLADE78
addikt
Ezt komolyan írtam,minden terepezés után lenyomom vele a homokot,földet,sárt és port a hajtásról meg becsúszókról,száradás után meg újrakenem.
Lefújod,vagyis lespicceled azzal az öntözővel. Az ér vmit? Attól hogy locsolsz rá vizet még nem lesz tiszta. Persze jobb,mint ha száradna rá a mocsok egy héten keresztül.
-
jjeahh
nagyúr
Ezt komolyan írtam,minden terepezés után lenyomom vele a homokot,földet,sárt és port a hajtásról meg becsúszókról,száradás után meg újrakenem.
Egy 5 literest tuti én is beszerzek valamikor ha nem felejtem el, mert sajnálom a pénzt karcher oc3-ra

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ezt komolyan írtam,minden terepezés után lenyomom vele a homokot,földet,sárt és port a hajtásról meg becsúszókról,száradás után meg újrakenem.
-
FIREBLADE78
addikt
Ezt már ajánlottam bringát tisztítani olyan helyen ahol kevés a lehetőség,terasz,lépcsőház előtt stb.,neked nem játszik?[link] Csak a hajtást,meg a kritikus helyeken lenyomatni kenés előtt megfelelő.
...de ott az 5 literes,az már bringát mosni is megfelel.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Jester01: Fogalmam sincs mi az átlag, hallom ezt is, azt is, van aki a lánckenést is időpocsékolásnak véli, inkább teker helyette, és nem is keveset, évi 20e km körül...
6030D: hát lehet, hogy nem a legtökéletesebb, de sajnos leslagolni nem nagyon van lehetőségem. De valamennyire gondolom ki is párolog, ha kellően hosszú ideig elpiszmogok
Meg nem minden kenés előtt használok brigéciolt, így kap is meg nem is (ezek szerint) 
Ezt már ajánlottam bringát tisztítani olyan helyen ahol kevés a lehetőség,terasz,lépcsőház előtt stb.,neked nem játszik?[link] Csak a hajtást,meg a kritikus helyeken lenyomatni kenés előtt megfelelő.
...de ott az 5 literes,az már bringát mosni is megfelel. -
FIREBLADE78
addikt
Most megy m4-en bringa verseny. Ez hol lehet?
-
Zola007
veterán
Nekem az SKS előtt valami noname multi volt, azt is kaptam. Nem volt rajta más, csak imbusz meg +/- csavar. Ahányszor kellett, arra elég volt, csak elhagytam a Bükkben, kinyílt a nyeregtáska.
Ha nincs láncbontód otthon, akkor érdemesebb olyat venni, levan a gond azzal is. Évente 1-2 cserét meg lehet csinálni a multival is.
Amúgy bikefunos üzletekben vannak olcsóbbak.én azért akarok láncbontósat, mert az otthoni tescis láncbontó helyett venni akarok egy normálist (parktool), azt viszont nem akarom cipelni sehova
-
inifini
tag
Jester01: Fogalmam sincs mi az átlag, hallom ezt is, azt is, van aki a lánckenést is időpocsékolásnak véli, inkább teker helyette, és nem is keveset, évi 20e km körül...
6030D: hát lehet, hogy nem a legtökéletesebb, de sajnos leslagolni nem nagyon van lehetőségem. De valamennyire gondolom ki is párolog, ha kellően hosszú ideig elpiszmogok
Meg nem minden kenés előtt használok brigéciolt, így kap is meg nem is (ezek szerint) 
-
6030D
addikt
Hali!
Tudnátok ajánlani valami olcsóbb minitool-t, ami nem törik/hullik szét, de viszonylag olcsó?(Néztem a fentebb linkelt SKS-t, annál nincs kicsit olcsóbb?Nekem az SKS előtt valami noname multi volt, azt is kaptam. Nem volt rajta más, csak imbusz meg +/- csavar. Ahányszor kellett, arra elég volt, csak elhagytam a Bükkben, kinyílt a nyeregtáska.
Ha nincs láncbontód otthon, akkor érdemesebb olyat venni, levan a gond azzal is. Évente 1-2 cserét meg lehet csinálni a multival is.
Amúgy bikefunos üzletekben vannak olcsóbbak. -
6030D
addikt
Hát nem
, várok egy picit, aztán alaposan áttörlöm száraz, tiszta ronggyal, majd kenés, utána megint egy kis szünet, aztán megint rongy. Alapvetően azzal a kis szerkezettel takarítom, ami műanyag házas, belül sok kis kefe forog, nagyon szépen leszedi a koszt. Rose-ról rendeltem, drágább, mint az alis, de sokkal komolyabbnak tűnik. Na mindegy, vízzel csak a vázat mosom.Én egyszer nem mostam le, ugyanazzal a szerkezettel csináltam amit írsz, és ragadt tőle a lánc, húzták tovább a lánckerekek. Marad belőle ott és oldja a kenőanyagot. Én azért a helyedben slaggal kicsit megnyomnám utána. Bár ha eddig nem volt gondod belőle...
-
Jester01
veterán
Akkor én 4500km 3 kenéssel eléggé alatta vagyok az átlagnak
Főleg eső után mivel száraz olajat (Weldtite TF2 Plus Dry Lubricant with Teflon) használok. A gyári cuccot biztos rajta hagytam 1500km-t. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Hali!
Tudnátok ajánlani valami olcsóbb minitool-t, ami nem törik/hullik szét, de viszonylag olcsó?(Néztem a fentebb linkelt SKS-t, annál nincs kicsit olcsóbb?Előbb linkelték a Decathlonost.
inifini...azért kérdi,mert ha marad a csapok között bármilyen oldószer az a kenést fogja meghiúsítani.
-
ZolkoW
őstag
Hali!
Tudnátok ajánlani valami olcsóbb minitool-t, ami nem törik/hullik szét, de viszonylag olcsó?(Néztem a fentebb linkelt SKS-t, annál nincs kicsit olcsóbb?a decás szerintem is jó vétel 5 ezresért, vagy olcsóbb kell? azon láncbontó is van, de ha az nem szükséges, 2-3 ért már lehet kapni. ez pl. alap nagyon, de csak 1500 pénz.
-
inifini
tag
Most már jutányos 53 Ft/g-ért dobálják az ember után. (75-80 % értékvesztés 2 év alatt...
)
Amúgy mi ez a Centurion? Valakinek tapasztalat?
Azt tudom, hogy valaki vett nemrég egy trekkinget, de én eddig azt hittem, hogy ennyire pro-t nem gyárt.
Vagyok annyira sznob/tudatlan, hogy meg se nyitok ilyen hirdetést, de ez azért tetszik. Mondjuk banán nem lenne a majomhoz, csak egy példa: ez a hátsó sor.
inifini: brigéciolt lemosod vízzel, és úgy kensz, nem?
Hát nem
, várok egy picit, aztán alaposan áttörlöm száraz, tiszta ronggyal, majd kenés, utána megint egy kis szünet, aztán megint rongy. Alapvetően azzal a kis szerkezettel takarítom, ami műanyag házas, belül sok kis kefe forog, nagyon szépen leszedi a koszt. Rose-ról rendeltem, drágább, mint az alis, de sokkal komolyabbnak tűnik. Na mindegy, vízzel csak a vázat mosom. -
IMIIKE1998
őstag
Hali!
Tudnátok ajánlani valami olcsóbb minitool-t, ami nem törik/hullik szét, de viszonylag olcsó?(Néztem a fentebb linkelt SKS-t, annál nincs kicsit olcsóbb? -
6030D
addikt
Most már jutányos 53 Ft/g-ért dobálják az ember után. (75-80 % értékvesztés 2 év alatt...
)
Amúgy mi ez a Centurion? Valakinek tapasztalat?
Azt tudom, hogy valaki vett nemrég egy trekkinget, de én eddig azt hittem, hogy ennyire pro-t nem gyárt.
Vagyok annyira sznob/tudatlan, hogy meg se nyitok ilyen hirdetést, de ez azért tetszik. Mondjuk banán nem lenne a majomhoz, csak egy példa: ez a hátsó sor.
inifini: brigéciolt lemosod vízzel, és úgy kensz, nem?
-
ivana
addikt
-
Napfénysüti
nagyúr
Igen asszem elsőre csak áttörlöm finoman aztán meglátom hogy funkcionál.
-
inifini
tag
Akkor azt hiszem eljött az ideje egy tisztításnak, kenésnek.
Csak szokták mondani hogy az új láncokon érdemes a gyári kenőanyagot tovább hagyni, ezért is kérdeztem.Szerintem, ha tiszta ronggyal áttörlöd csak, de nem kened, attól még nem szeded le teljesen a gyári kenést, inkább a koszt. Nálam az előző láncnál mondták, hogy sűrűn kentem, most 100-150 km-ként csak törlöm, és minden másodiknál brigéciol és kenés. De van amikor ez elcsúszik...
-
Napfénysüti
nagyúr
Akkor azt hiszem eljött az ideje egy tisztításnak, kenésnek.
Csak szokták mondani hogy az új láncokon érdemes a gyári kenőanyagot tovább hagyni, ezért is kérdeztem. -
inifini
tag
Főleg outisoktól kérdezezném hogy vadiúj bringán mennyi kilóméter után érdemes a láncot letisztítani és átkenni?
Én is 500-600 km-t mondanék, illetve szerintem törölni akkor érdemes, amikor már látod, hogy koszos, meg esetleg van hangja. Én mondjuk brigéciollal mosom, majd alapos törlés, majd kenés. Most a muc-offot próbálom ki, eddig elég jónak tűnik.
-
eddie1978
senior tag
-
cozmo
őstag
-
r.levente75
addikt
-
r.levente75
addikt
Előveszem a szerszámom, nagyot verettem...
Mi van itt ma este?
-
thornadoj
aktív tag
Új láncot szokás olajozni?
-
FIREBLADE78
addikt
-
cozmo
őstag
-
Zola007
veterán
Két canyon maradt a kalapban Nem tudom,hogy megéri e a felárat a 8.0, egy reverbel több ami kb 80k, villák között nem tudom mi a különbség. Egyik performance.
Lehet szadomazónak öltözik esténként?

milyen bringád volt előtte, ha szabad kérdeznem?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Főleg outisoktól kérdezezném hogy vadiúj bringán mennyi kilóméter után érdemes a láncot letisztítani és átkenni?
Mikor 90% aszfalton,száraz időben használtam,tehát amolyan outisan,akkor ~500 km-t mentem el egy KMC,vagy Shimano lánc gyári kenésével.Akkor már törölgettem,de addig még nem kentem semmivel.
-
zoli03
őstag
Ott azért más, közel van sok hegy, meg vannak kijárt ösvények. Én kb 10-15 km-re lakok a Bakonytól, de ott még csak a kisebb dombok kezdődnek. Ahol meg tudod küldeni, sokszor az is egész jó minőségű erdészeti út, oda meg felesleges 140-160mm.
-
Toobee
veterán
-
FIREBLADE78
addikt
Na hogy keverjem a dolgokat. https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/1922/sCategory/509
Ez? Többet mennék síkon,de havonta kiakarok menni Erdélybe. Oda kevés lehet a 120,habár amatőr vagyok tehát nem mondom fixre ezt.
Runner: melyiknek fos a féke? -
Runner_fxr
addikt
Nekem 29" 160 mm. Nyilván sík úton meg felfelé jó lenne egy karbon villás merev gép, de valami valamiért. Én a lefelét nem áldoznám be azért, hogy gyorsabban felérjek a tetőre. Itt alapvetően azt kell tisztázni, hogy ki miért kerékpározik. Én a lefelékért, de szeretek túrázni is, mondjuk 1-2 alkalomra azért egy 180 mm-es 27,5-es karbon gépet is kipróbálnék.
Nem véletlenül gyártanak 120mm úttal is gépeket.
Annak is megvan a maga előnye. A tiéd más tészta, mert egy csúcs karbon gép, 12kg súllyal, ugyan az egyszerűbb felszereltséggel és aluvázzal egy kínszenvedés lenne fölfelé. 120mm-el elég jól lehet lefelé jönni, ez a legtöbb embernek általában elég, nem mindenki akar száguldozni annyira, hogy kelljen a 140-160-as út.
160 és 180mm között már nincs érdemi különbség, ami van, azt csak profi bringások tudnák kihasználni. -
zoli03
őstag
-
zoli03
őstag
Nekem 29" 160 mm. Nyilván sík úton meg felfelé jó lenne egy karbon villás merev gép, de valami valamiért. Én a lefelét nem áldoznám be azért, hogy gyorsabban felérjek a tetőre. Itt alapvetően azt kell tisztázni, hogy ki miért kerékpározik. Én a lefelékért, de szeretek túrázni is, mondjuk 1-2 alkalomra azért egy 180 mm-es 27,5-es karbon gépet is kipróbálnék.
Merre laksz?
-
Toobee
veterán
Nekem 29" 160 mm. Nyilván sík úton meg felfelé jó lenne egy karbon villás merev gép, de valami valamiért. Én a lefelét nem áldoznám be azért, hogy gyorsabban felérjek a tetőre. Itt alapvetően azt kell tisztázni, hogy ki miért kerékpározik. Én a lefelékért, de szeretek túrázni is, mondjuk 1-2 alkalomra azért egy 180 mm-es 27,5-es karbon gépet is kipróbálnék.
-
Napfénysüti
nagyúr
Főleg outisoktól kérdezezném hogy vadiúj bringán mennyi kilóméter után érdemes a láncot letisztítani és átkenni?
-
zoli03
őstag
Lehet cserélni, igen. Másik 120 mm-es villára, ha nem akarod elbaszni a bicaj geoját. Szóval ha örömbringázás a cél, akkor inkább egy Spectral AL 5.0, ugyanis nekem az jött le a kérdéseidből, hogy lefelé is veretnéd, oda meg kevés lesz a 120 mm.
(#118045) 6030D: durva, akkor végül a te bránered lett a nagyobb

Azért a 120mm-t nem mondanám kevésnek, ráadásul a Neuron nagyobb méretben 29"-os, ami azért sokat számít a 27,5"-hoz képest. Nekem 130/120 mm-es 29"-osom van, sík úton meg felfelé inkább sokallom legtöbbször.
-
Toobee
veterán
-
CaNNa3IS
senior tag
Két canyon maradt a kalapban Nem tudom,hogy megéri e a felárat a 8.0, egy reverbel több ami kb 80k, villák között nem tudom mi a különbség. Egyik performance.
Lehet szadomazónak öltözik esténként?

KS dropperja ugyan olyan jó mint egy rs reverb és legalább nem olajos a kioldás hanem bovdenes.
Szóval mind a kettőben van dropper. :-DDe inkább spectral ahogy már írták.
-
bringasisti
őstag
-
Runner_fxr
addikt
Két canyon maradt a kalapban Nem tudom,hogy megéri e a felárat a 8.0, egy reverbel több ami kb 80k, villák között nem tudom mi a különbség. Egyik performance.
Lehet szadomazónak öltözik esténként?

A drágább verzió se makulátlan, a sram fékek fosok. Azzal nagyon be lehet szívni. Ellenben a 12-es sram váltás jobb. A Fox performance-nak elvileg jobb egy kicsit a csillapítása meg kb könnyebb 100g-al, amúgy lényegi különbség nem hinném, hogy van, a Rhythm is egy elég jó villa. A Spectral annyiból más karakter, hogy az egy igazi vadállat lefelé, a Neuron inkább hajlik a túrázósabb vonal felé, a 120mm úttal és 29"-es kerekekkel, de azért az sem egy rossz gép lefelé. Ilyen minőségű vázzal és telókkal nem rossz a 120mm. És egy kicsit könnyebb fölfelé hajtani, mert kedvezőbb a geometria. Persze ezt így nehéz szóban átadni, ha egyiket sem próbáltad.
-
Tothgera30
veterán
Vintage MTB-re szükségem lenne egy apró, de erős taposópedálra. Szóval aki ilyesmire esküszik, mit érdemes lesni?
-
ivana
addikt
Kimész a tangóra ott biztos van. Gyömrői úti kínai piac
Újat nem vennék, rendes szerszámacél csepelt, az nem hajlik, max. törik. Pl. Hódmezővásárhelyen a piac ócskás részén marékszám szokott lenni darabja 200-ért.

-
Zola007
veterán
Azért linkeltem egyből onnan
Egyébként érdekes, még külföldön is drágább 1 - 2, ez a Decánál olyan bestbuy, mint az M520 pedál.Ja, pedál, múltkor vettem észre, hogy emlékeim szerint a saját márkás pedáljuknak valami neve volt, vagy olyan százas számozása, mint minden másnak. Aztán biztos sokan keresték az "öthuszast", ezért a marketing nyert.

Természetesen nincs belőle a debreceni áruházban, úgy hogy nem tudom megtapogatni ezt sem

Majd rendelek egyet, csak nem tudom mikor járok arra legközelebbEgy ilyet lőttem múltkor 4 dollárért. [link]
Még nem ért ide és csodát sem várok tőle, de a boltba-járós bringához jó lesz -
6030D
addikt
Lehet cserélni, igen. Másik 120 mm-es villára, ha nem akarod elbaszni a bicaj geoját. Szóval ha örömbringázás a cél, akkor inkább egy Spectral AL 5.0, ugyanis nekem az jött le a kérdéseidből, hogy lefelé is veretnéd, oda meg kevés lesz a 120 mm.
(#118045) 6030D: durva, akkor végül a te bránered lett a nagyobb

Még valaki nyerhet, ha fizettek neki, hogy használja.

-
Toobee
veterán
Mi az a spectra

Miért ne lenne jó a váz? 120? Elégnek kellene lenni. Villát lehet cserélni bármikor.
Közben rájköttem mi az a spectral
Lehet cserélni, igen. Másik 120 mm-es villára, ha nem akarod elbaszni a bicaj geoját. Szóval ha örömbringázás a cél, akkor inkább egy Spectral AL 5.0, ugyanis nekem az jött le a kérdéseidből, hogy lefelé is veretnéd, oda meg kevés lesz a 120 mm.
(#118045) 6030D: durva, akkor végül a te bránered lett a nagyobb

-
zoli03
őstag
Mi az a spectra

Miért ne lenne jó a váz? 120? Elégnek kellene lenni. Villát lehet cserélni bármikor.
Közben rájköttem mi az a spectral
Egy 34-es Fox Performance akció nélkül 6-700EUR. Így gondold át azt, hogy villát bármikor lehet cserélni. Ha nem csípsz el valami brutális akciót, akkor kegyetlenül drágák.
-
bringasisti
őstag
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyetKimész a tangóra ott biztos van. Gyömrői úti kínai piac
-
6030D
addikt
-
FIREBLADE78
addikt
-
Toobee
veterán
Ha leosztod funkciókra, akkor az enyém olcsóbb. És könnyebb, és lehet vele gumit leszedni, és van szütyője. És ha olajos kézzel megfogod, akkor utána lemosod, a fát meg nem. És sörbontó is van rajta. Meg pantentszem tartó, amit nem tudom hogy kell használni.

Amúgy meg szépek azok a Spyral-ok, majdnem olyan lett, csak a fa miatt nem.Bérletem túrára bicajt, így csak egy ezres volt.
-
6030D
addikt
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyetAzért linkeltem egyből onnan
Egyébként érdekes, még külföldön is drágább 1 - 2, ez a Decánál olyan bestbuy, mint az M520 pedál.Ja, pedál, múltkor vettem észre, hogy emlékeim szerint a saját márkás pedáljuknak valami neve volt, vagy olyan százas számozása, mint minden másnak. Aztán biztos sokan keresték az "öthuszast", ezért a marketing nyert.

-
Zola007
veterán
puhány vagy
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
50 éve még keményebb volt az emberek tenyere mint most, a kutyát nem érdekelte a falutól 10 kilométerre a határban, hogy nyomja-e a tenyered vagy sem, kényelem volt az utolsó szempont
de kibírt 70 évet, szóval azért volt a kompromisszumnak alapja -
ivana
addikt
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyetLeginkább piacon

-
woodworm
veterán
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyetLemezkulcs, buzogánykulcs, diókulcs neveken keress rá a régi, kerékpárokhoz adott szervizkulcsokra.
-
Ébri
senior tag
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyetÉn ilyen kulccsal próbáltam meghúzni egy anyát (úticuccban ilyen is van), de rongy rácsavarásával is vágta a kezem, úgyhogy bementem a normális kulcsért. Vagy nem így kell használni?
-
Zola007
veterán
és Toobee

SKS-Germany Tom 18 az ebike-on 7200 Ft, szóval a Deca 4500 Ft jó ár érte
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Azt tudja valaki, hogy olyan retro laposkulcsot, mint régen a tanyabájkokhoz adtak hol lehet venni?
nagyapámtól örököltem egyet, de múltkor megadta magát így 70 év után
, de a feeling miatt szeretnék egyet -
6030D
addikt
Nekem ez van, olcsóbb is.
Ha leosztod funkciókra, akkor az enyém olcsóbb. És könnyebb, és lehet vele gumit leszedni, és van szütyője. És ha olajos kézzel megfogod, akkor utána lemosod, a fát meg nem. És sörbontó is van rajta. Meg pantentszem tartó, amit nem tudom hogy kell használni.

Amúgy meg szépek azok a Spyral-ok, majdnem olyan lett, csak a fa miatt nem. -
szkink
aktív tag
-
eddie1978
senior tag
Megizzad,folyton mosni kell.

Hehe. Engem nem zavar, hogy koszos lehet. Én nem használok ilyet. Kért egy megoldási lehetőséget. Dobtam egyet amit ismerek. Pipa. A világ nem tökéletes. Kompromisszumot kell kötni. Amúgy jogos a felvetésed.

Én szeretem a szélzajt, sőt fel sem tűnik már. A hangos racsni hangot meg imádom. Szerencsére a volt Campa kerekem is hangos volt. A mostani DT és Mavic is kerepel szépen ahogyan kell.
Zola007: Mennyiiii? Á felejtsék el. Ilyen anyagom nekem is van itthon. Ennyit nem ér. Az elv megvan, hogy mi kell.
-
Zola007
veterán

Besz.rok, 8-15 dollár
Komolyan mondom, lassan a dobozolt hegyilevegőt is el lehet adni ebben a sportbanBemész egy női szabóhoz és kérsz egy darab lehulló darabot valamelyik fekete kabát szőrme gallérjából és egy darab tépőzárat
a hátára felragasztod a tépőzár egyik felét, a sisak pántjára 10 öltéssel felfogatod a másikat ► 0 Ft -
szkink
aktív tag
Tudja esetleg valaki,hogy az ismertebb gyártók közül elsősorban (Cube,Canyon,Speci) van-e lehetőség csak váz vásárlásra úgy ha nincs a webshopban feltüntetve,értem itt a gyártó felkeresését?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Megizzad,folyton mosni kell.

-
beleriand72
tag
Sziasztok. Merida Crossway 500 2019-es modellt szeretnék venni. 120 kg vagyok, elsősorban aszfalton használnám (a jobb minőségű földuton sem ralizni akarok, csak haladni). A súlyom miatt megvehetem? Esetleg a T. Fórum mit ajánl ebben a súlycsoprtban, új, könnyen beszerezhető, max 300 ezer ft. (elsősorban cross kellene és nem klasszikus trekking).
-
BlacKSouL
addikt
-
eddie1978
senior tag
Na akkor az agykerregésről át is vezetném a kérdést: van-e valami nem túl nevetséges, de hatékony megoldás a szélzaj kiszűrésére. Vagyis az említett 20 km/h fölött minden mást elnyom az ember füle mellett süvítő cúg. Ettől aztán nem hallani rendesen, és rendszeresen forognom kell, hogy ne tartsak fel egy gyorsabb sporttársat pl. De kereszteződés előtt, bokros részen is szerencsés, ha előre hallja az autókat az ember.
Ha oldalra fordítja az ember a fejét nyilván megszűnik a susogás, de nem tekerhet kilométereket ilyen nyakatekerten. Ha a tenyeremet az arcom mellé teszem, megszűnik, de bármilyen kis tárgy ami megváltoztatja a szél irányát a fülnél, drasztikusan javítja a helyzetet.
Vagy ez pont olyan mint az agykerregés, hogy élvezni kell?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Hmmm, egy rövid pillanatra eszembe jutott már régebben, de el is hessegettem, mert semmilyen közlekedési eszközzel nem szeretem a fülest. Nem csak azért, mert volt már pár ilyen baleset, hanem mert alapvetően szeretem hallani a környezetet. Most is inkább az a cél, hogy a környezetem halljam jobban, nem is annyira a szélzaj elnyomása. De ha a kettő együtt van, az lenne a jó.
Persze akkor, ha a füles "túlsó végén" valami eszköz van mikrofonnal live bekapcsolva, akkor az már más
De akkor meg egy lehalkított hallásjavító is megtenné. Bár lehet hogy annak a mikrofonja is szélzajos tud lenni.Fülest akkor sem favorizálnám, ha elhagyott erdei utakon tekernék, mert most már nálunk is eléggé megsűrűsödött a medveállomány

Erdőben én sem hallgatok zenét,ott mondjuk a szél sem suhog órákig folyamatosan a füledben.
(#118025) FIREBLADE78...szerintem nem éri meg a nyolcas a felárat.
-
Toobee
veterán
Két canyon maradt a kalapban Nem tudom,hogy megéri e a felárat a 8.0, egy reverbel több ami kb 80k, villák között nem tudom mi a különbség. Egyik performance.
Lehet szadomazónak öltözik esténként?

Biztos eleg ez a 120 mm és jó lesz neked ez a geo? Spectralokat nézegetném inkább. AL5.0 akciós és dropper is van benne.
-
FIREBLADE78
addikt
Két canyon maradt a kalapban Nem tudom,hogy megéri e a felárat a 8.0, egy reverbel több ami kb 80k, villák között nem tudom mi a különbség. Egyik performance.
Lehet szadomazónak öltözik esténként?

-
BlacKSouL
addikt
Ha forgalommentes,vagy csekély forgalmú úton,esetleg bringaúton tekersz akkor...[link]
Hmmm, egy rövid pillanatra eszembe jutott már régebben, de el is hessegettem, mert semmilyen közlekedési eszközzel nem szeretem a fülest. Nem csak azért, mert volt már pár ilyen baleset, hanem mert alapvetően szeretem hallani a környezetet. Most is inkább az a cél, hogy a környezetem halljam jobban, nem is annyira a szélzaj elnyomása. De ha a kettő együtt van, az lenne a jó.
Persze akkor, ha a füles "túlsó végén" valami eszköz van mikrofonnal live bekapcsolva, akkor az már más
De akkor meg egy lehalkított hallásjavító is megtenné. Bár lehet hogy annak a mikrofonja is szélzajos tud lenni.Fülest akkor sem favorizálnám, ha elhagyott erdei utakon tekernék, mert most már nálunk is eléggé megsűrűsödött a medveállomány

-
jjeahh
nagyúr
Románba lakol more?

Aha.
-
FIREBLADE78
addikt
Csíki havasok, pl. ha lenne társaságom idén is szívesen eltekernék ide (a gugli meg is találta a tavalyi képemet
), vagy pl itt még nem jártam én sem, kb. 36km itthonról... meg még van többtucatnyi hely a környéken, ahová idén eltekernék, ha lenne akivel, egész listám van már
.Románba lakol more?

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Na akkor az agykerregésről át is vezetném a kérdést: van-e valami nem túl nevetséges, de hatékony megoldás a szélzaj kiszűrésére. Vagyis az említett 20 km/h fölött minden mást elnyom az ember füle mellett süvítő cúg. Ettől aztán nem hallani rendesen, és rendszeresen forognom kell, hogy ne tartsak fel egy gyorsabb sporttársat pl. De kereszteződés előtt, bokros részen is szerencsés, ha előre hallja az autókat az ember.
Ha oldalra fordítja az ember a fejét nyilván megszűnik a susogás, de nem tekerhet kilométereket ilyen nyakatekerten. Ha a tenyeremet az arcom mellé teszem, megszűnik, de bármilyen kis tárgy ami megváltoztatja a szél irányát a fülnél, drasztikusan javítja a helyzetet.
Vagy ez pont olyan mint az agykerregés, hogy élvezni kell?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ha forgalommentes,vagy csekély forgalmú úton,esetleg bringaúton tekersz akkor...[link]
-
z123456789
addikt
Hel mindenki!
Kaptam egy biciklit.

Azért vicces, mert a korábbi hsz-eimben szenvedtem a csajom bringájával (ugyebár sosem volt közöm a biciklihez), most meg talán szenvedni nem kell, de egy kis reparálás ráfér eaz enyémre. 23-as gumik vannak rajta, szeretném is megtartani, mert nem akarok felnit venni, és a többi. Illetve el tudok én közlekedni ezzel.
Szóval első körben szeretnék rá defekttűrő külsőket venni, illetve belsőket is lehet hogy akkor már cserélném , meg rakatnék conti felniszalagot a felnibe (mert amúgy szerintem ez oldotta meg a lánynál is a problémát.
). Továbbá mehetne bele slime, vagy ha defekttűrő a gumi, akkor felesleges? Haverom azt mondja, ő slime-ot használ, és inkább könnyebb köpenyt.
Szeretném a véleményeteket kikérni, hogy egy ilyen nagyobb setup esetén, hogy tudnék költséghatékony maradni? Inkább jobb, mint olcsóbb jeligéhez azért tartanám magamat, szóval nem azt akarom, hogy minden legyen új de szar rajta.
Akitől kaptam, azt javasolta, hogy Conti Anti Puncture köpenyeket vegyek, a hátsó most is az, csak kicsit öreg. Nem bánnám, ha lenne kis reflektív csík is oldalt a gumiban, hogy ne kelljen prizmát rakni a küllők közé.köszönöm előre is ha ajánlotok nekem valamit.

u.i. a tömött gumit majd egy másik alkalommal próbálom ki, egyelőre meg kell barátkoznom azzal, hogy bringázok lassan 16 év után újra.

-
6030D
addikt
-
robee19
tag
Tegnapelőtt volt a Hogyan Készül-ben az Accell Hunland gyár ahol pont ezeket pakolták össze,így nem csodálkoznék ha onnan adtak volna neki egyet valami promóció gyanánt a magyar produkciósok.
(#118006) robee19 ...érdekes,és annyira hozzászoktam ahhoz a vékony olajjal kent lánc féle "kerregéshez",hogy kifejezetten tetszik.Terep gumikkal úgysem ez a legerősebb hang,sőt ,hacsak nem hátszéllel közlekedsz,szerintem sehol nem a vékony olajjal kent lánc a leghangosabb amit hallasz egy 20km/h fölött közlekedő kerékpáron...persze ha zavar,akkor arra figyelsz és idegesítő lehet.
Valószínűleg ez lehet, hogy én figyelek már rá túlzottan, viszont igaz ami igaz, hogy a "4 évszakos" olajjal csepegtetett láncom fele olyan hangos nincs, mint a spray-el kent.
Ami inkább zavar, hogy mióta szervizben volt a bringa, azóta terhelésnél néha recsegő hangot ad hátulról, és alapjában véve hangosabb az egész hajtás. Komplett új hátsó kereket és sort kapott a szervizben. Viszont a sor eredetileg Shimano TZ21 volt, most pedig Shimano TZ500-at tettek rá. Nem tudom van e bármi köze hozzá. Alaposan rákeresve sem találtam semmit, hogy mi lenne a különbség a kettő között sajnos. -
jjeahh
nagyúr
Hova,ide?

Csíki havasok, pl. ha lenne társaságom idén is szívesen eltekernék ide (a gugli meg is találta a tavalyi képemet
), vagy pl itt még nem jártam én sem, kb. 36km itthonról... meg még van többtucatnyi hely a környéken, ahová idén eltekernék, ha lenne akivel, egész listám van már
. -
Zola007
veterán
tudtok ajánlani jó minőségű láncbontós multiszerszámot?
(#118014) FIREBLADE78: ha te erről a felvételről megmondod, hogy van-e rajtuk kesztyű, akkor gratulálok
-
FIREBLADE78
addikt
-
Runner_fxr
addikt
Haibike Sduro FullSeven 10.0, 120mm rugóút elöl-hátul, 27,5" kerékméret, Yamaha PW-X pedelec rendszer.
-
FIREBLADE78
addikt
Ez modern és minimalista

deny330: Kösz, igazából nem ártana néha késő délután is tekerjek valamerre, hogy naplementére érjek célba, mert ezek a képek a délelőtti fények miatt max turistafotóknak jók meg dokumentálni... csak hát egyedül sötétben hazatekerni olyan izé...

FIREBLADE78: Fogd a bicajt és gyere ide, tekerjünk egy jót

vighpeter: Kösz, örvendek ha tetszett valamelyik kép, én ritkán szoktam saját fotót kirakni háttérnek
. Én meg SSJmeszes-t irigylem a legutóbbi túrája miatt 
Hova,ide?

-
BurgBurg
tag
-
chubby2o6
senior tag
Na akkor az agykerregésről át is vezetném a kérdést: van-e valami nem túl nevetséges, de hatékony megoldás a szélzaj kiszűrésére. Vagyis az említett 20 km/h fölött minden mást elnyom az ember füle mellett süvítő cúg. Ettől aztán nem hallani rendesen, és rendszeresen forognom kell, hogy ne tartsak fel egy gyorsabb sporttársat pl. De kereszteződés előtt, bokros részen is szerencsés, ha előre hallja az autókat az ember.
Ha oldalra fordítja az ember a fejét nyilván megszűnik a susogás, de nem tekerhet kilométereket ilyen nyakatekerten. Ha a tenyeremet az arcom mellé teszem, megszűnik, de bármilyen kis tárgy ami megváltoztatja a szél irányát a fülnél, drasztikusan javítja a helyzetet.
Vagy ez pont olyan mint az agykerregés, hogy élvezni kell?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kapucni. De nyáron az elég gáz, cserébe egyáltalán nincs szélzaj.
-
BlacKSouL
addikt
Tegnapelőtt volt a Hogyan Készül-ben az Accell Hunland gyár ahol pont ezeket pakolták össze,így nem csodálkoznék ha onnan adtak volna neki egyet valami promóció gyanánt a magyar produkciósok.
(#118006) robee19 ...érdekes,és annyira hozzászoktam ahhoz a vékony olajjal kent lánc féle "kerregéshez",hogy kifejezetten tetszik.Terep gumikkal úgysem ez a legerősebb hang,sőt ,hacsak nem hátszéllel közlekedsz,szerintem sehol nem a vékony olajjal kent lánc a leghangosabb amit hallasz egy 20km/h fölött közlekedő kerékpáron...persze ha zavar,akkor arra figyelsz és idegesítő lehet.
Na akkor az agykerregésről át is vezetném a kérdést: van-e valami nem túl nevetséges, de hatékony megoldás a szélzaj kiszűrésére. Vagyis az említett 20 km/h fölött minden mást elnyom az ember füle mellett süvítő cúg. Ettől aztán nem hallani rendesen, és rendszeresen forognom kell, hogy ne tartsak fel egy gyorsabb sporttársat pl. De kereszteződés előtt, bokros részen is szerencsés, ha előre hallja az autókat az ember.
Ha oldalra fordítja az ember a fejét nyilván megszűnik a susogás, de nem tekerhet kilométereket ilyen nyakatekerten. Ha a tenyeremet az arcom mellé teszem, megszűnik, de bármilyen kis tárgy ami megváltoztatja a szél irányát a fülnél, drasztikusan javítja a helyzetet.
Vagy ez pont olyan mint az agykerregés, hogy élvezni kell?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
trialboj
őstag
Van itt bárki, aki bele merne vágni egy ekkora projektbe?
Eladni szinte minden fölösleges szirszart, és egy kis furgonban letolni akár csak egy szezont?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Tegnapelőtt volt a Hogyan Készül-ben az Accell Hunland gyár ahol pont ezeket pakolták össze,így nem csodálkoznék ha onnan adtak volna neki egyet valami promóció gyanánt a magyar produkciósok.
(#118006) robee19 ...érdekes,és annyira hozzászoktam ahhoz a vékony olajjal kent lánc féle "kerregéshez",hogy kifejezetten tetszik.Terep gumikkal úgysem ez a legerősebb hang,sőt ,hacsak nem hátszéllel közlekedsz,szerintem sehol nem a vékony olajjal kent lánc a leghangosabb amit hallasz egy 20km/h fölött közlekedő kerékpáron...persze ha zavar,akkor arra figyelsz és idegesítő lehet.
-
robee19
tag
Még szép, hogy jobb a csendes. Én a lánc hangjától is agyfaszt kapok. Tegnap újra átkentem inkább a csepegtetős áruházi kenőanyaggal, mert a teflonos spray ugyan nem gyűjtötte a koszt szinte egyáltalán, cserébe olyan hangja volt a láncnak, mintha tankkal közlekednék...

-
jjeahh
nagyúr
Valamelyik Haibike Sduro elektromos monti, felénk mostanság nagyon népszerűek.
-
customer114
őstag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
pc360
addikt
-
tacto
aktív tag
Hátsó agy, rotor: a Chtis Kingeknek elég fincsi hangja van (mint a Leicák zárjának)

Új hozzászólás Aktív témák
-
118100 - 118001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 119901 119900 - 119801 119800 - 119701 119700 - 119601 119600 - 119501 119500 - 119401 119400 - 119301 119300 - 119201 119200 - 119101 119100 - 119001 119000 - 118901 118900 - 118801 118800 - 118701 118700 - 118601 118600 - 118501 118500 - 118401 118400 - 118301 118300 - 118201 118200 - 118101 118100 - 118001 118000 - 117901 117900 - 117801 117800 - 117701 117700 - 117601 117600 - 117501 117500 - 117401 117400 - 117301 117300 - 117201 117200 - 117101 117100 - 117001 117000 - 116901 116900 - 116801 116800 - 116701 116700 - 116601 116600 - 116501 116500 - 116401 116400 - 116301 116300 - 116201 116200 - 116101 116100 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Google Chromecast topic
- Path of Exile (ARPG)
- iPhone topik
- Yettel topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- alza vélemények - tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Óra topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- DJI AVATA 2 Fly More Combo Single Battery drón szett
- Practice of System and Network Administration - DevOps and other Best Practices for Enterprise IT
- Citizen Promaster BN0261-51E
- DJI Air 3s Fly More Combo + extrák - ÁRVÁLTOZÁS (-25.000.-)
- Új! CompTIA Security+ Certification Kit: Exam SY0-701 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- ASUS ROG Flow Z13 2in1 i9 / RTX 3050Ti / 120Hz GAMER TABLET!
- 27% - iiyama ProLite XUB2763QSU-B1 IPS Monitor! 2560x1440 / 100Hz / 2ms / FreeSync
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4682, 100% AKKSI
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / RX 570 / 16GB DDR4 / 256SSD + 500HDD
- AKCIÓ! MSI B450M R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
...de ott az 5 literes,az már bringát mosni is megfelel.
Meg nem minden kenés előtt használok brigéciolt, így kap is meg nem is (ezek szerint) 
, várok egy picit, aztán alaposan áttörlöm száraz, tiszta ronggyal, majd kenés, utána megint egy kis szünet, aztán megint rongy. Alapvetően azzal a kis szerkezettel takarítom, ami műanyag házas, belül sok kis kefe forog, nagyon szépen leszedi a koszt. Rose-ról rendeltem, drágább, mint az alis, de sokkal komolyabbnak tűnik. Na mindegy, vízzel csak a vázat mosom.
Főleg eső után mivel száraz olajat (
)
Csak szokták mondani hogy az új láncokon érdemes a gyári kenőanyagot tovább hagyni, ezért is kérdeztem.




, de a feeling miatt szeretnék egyet



