Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
174100 - 174001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 175901 175900 - 175801 175800 - 175701 175700 - 175601 175600 - 175501 175500 - 175401 175400 - 175301 175300 - 175201 175200 - 175101 175100 - 175001 175000 - 174901 174900 - 174801 174800 - 174701 174700 - 174601 174600 - 174501 174500 - 174401 174400 - 174301 174300 - 174201 174200 - 174101 174100 - 174001 174000 - 173901 173900 - 173801 173800 - 173701 173700 - 173601 173600 - 173501 173500 - 173401 173400 - 173301 173300 - 173201 173200 - 173101 173100 - 173001 173000 - 172901 172900 - 172801 172800 - 172701 172700 - 172601 172600 - 172501 172500 - 172401 172400 - 172301 172300 - 172201 172200 - 172101 172100 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
jjeahh
nagyúr
Ja, de ott is valószínűleg csak azért, mert szűrik. A GPS nem tud gyorsan frissülni (~10 Hz a max), mert a műholdak így köpködik az adatot.
Ez most általánosságban (nem neked jjeahh): linkeltem, hogy ezek miért vannak (és igyekeztem, hogy ne legyen túl sok a szakzsargon). Szívesen csinálok valami értelmes leírást, ha ez nem jó, csak mondjátok meg, hogy mit nem értetek, mert elég sokszor visszatérünk ugyanazokra a nem igazán helyes felvetésekre
. Ja azt nem tudom, hogy ugrál-e, sosem figyeltem, inkább arra gondoltam, hogy sosem mutatott 60 helyett 100km/h-t, a mobil viszont igen.
-
maximilian4
addikt
Ez most komoly? A fa**omat beleverem ebbe az egész pandémiába. Pont egy erős immunrendszerű sportolóra kb veszélytelenebb mint az influenza, sőt biztos hogy veszélytelen. Akinek komolyabb baja lett, az amúgy szív-, érrendszeri vagy mondjuk légúti betegségben szenvedett. Súlyos betegségben, tehát a legtöbb ember eleve súlyos beteg volt. Nekem csomó ismerősöm elvesztette miatta a munkáját. Nekünk Szolnokon 2 vállalkozásunk van, 2 edzőtermünk, 3 vagy 4 hónapig a családnak nem volt semmi bevétele. Szerintem ez a cirkusz rohadtul valakinek az érdekében áll. Ilyenkor a nagytőkések felvásárolnak mindent szarért húgyért. Amúgy az emberek sem veszik már komolyan. Van olyan aki még komolyan veszi? A boltba kell a szájmaszk, de kezet meg lehet fogni egymással. Azzal a kézzel aztán felveszi- leveszi azt a szart. Szerintem az emberek többsége március óta ugyanazt a szart hordja mosatlanul. Gyakorlatilag ártalmasabb így a maszkviselés, mint a nem viselés.
-
INTELligent
senior tag
Ja, de ott is valószínűleg csak azért, mert szűrik. A GPS nem tud gyorsan frissülni (~10 Hz a max), mert a műholdak így köpködik az adatot.
Ez most általánosságban (nem neked jjeahh): linkeltem, hogy ezek miért vannak (és igyekeztem, hogy ne legyen túl sok a szakzsargon). Szívesen csinálok valami értelmes leírást, ha ez nem jó, csak mondjátok meg, hogy mit nem értetek, mert elég sokszor visszatérünk ugyanazokra a nem igazán helyes felvetésekre
. -
jjeahh
nagyúr
Én ezt Garminnal soha nem tapasztaltam. Szerintem gyengébb fapad gps-ekre vagy mobilokban lévő gps-re igaz max, normális komputerre nem, legalábbis a Garmin 810, 820, 830-ra biztos nem.
-
bszg@
tag
Épp a Csóványoson gondolkodom holnapra. Tudsz ajánlani vmi öregembernek való útvonalat? Olyasmire gondoltam, hogy Nagy-Hideghegyre aszfalton meg dózerúton (idáig ismerem), aztán vhogy át a Csóványosra, és nem tudom melyiken le Királyrét felé. Persze más irányt is javasolhatsz, de Kismaroson, esetleg Királyréten szeretnék parkolni.
-
flash-
veterán
Teljesen mindegy hol van a mágnes mivel fordulatszám mérés történik. Vagy mégsem pontos a kerékméret (lemérted úgy, hogy rajta ülsz?) vagy a GPS mérés pontatlan mivel az a pillanatnyi sebességre nem a legjobb. A távolságot célszerű ellenőrizni inkább.
Egyébként meg ha az a cél, hogy ez a két érték egyezzen akkor a most beállított kerékméretet szorozd meg 41 / 42.4 -el.
Viszont spd szenzorral sokkal folyamatosabb a valtozas nem ugral fél értékeket (0.5km/h ként hirtelen mint a gps el mért sebesség
Plusz nincs olyan mint. Gps el hogy egy egy lejtőn 60 helyett 100 lenne a max speed -
IzI
senior tag
-
peetyy
őstag
Esztergomi Praktiker-be vezető úton tekertem bringával, és egy nő akart kifordulni. Látta, hogy jövök, megáll, rámnéz, majd amikor elé értem, elindul nagygázzal. Ha nem húzom be a birngát középre, akkor most nem ezt tekerem, az biztos.
Budapesten is, amíg bringával jártam melóba, folyton nők akartak megölni. A BKV buszait imádtam, azok sose húzták rám, nagyon korrektül mentek, egyszer egy megálló előtt picivel rámhúzta a busz, nézem mi ez, eddig legalább ők nem akartak kinyírni, persze, hogy női sofőr volt.
Bennem felmerült egy ilyen hülye elmélet, hogy mivel hozzászoktak ahhoz, hogy mindenhol elsőbbséget kapnak, ezért az utakon is ezt játsszák, mindegy, hogy épp elsőbbségük van e, vagy nem. Gyalogosként zebrán is, amíg figyeltem, férfiak lényegesen gyakrabban álltak meg.Tegnap, Békásmegyer, hév átjáró, zebra.
Hapsi megáll előttem, megyek át.
Zebra felénél tartok, mellette lévő másik sávban nő megérkezik,de mint aki se lát se hall, megállás nélkül kifejezéstelen arccal elrobog előttem.
Ha most egy gyerek ment volna át, a kerékpárját nem tolva a zebrán, akkor most sírás van és jajgatás.
Meg bilincs. -
CragON
aktív tag
Jövő héten terveztem arra menni, akkor újratervezek ha most ennyire rossz a helyzet.
A képen a kidőlt fánál egy Bunny Hop extra sem segített volna.
-
bringasisti
őstag
-
parkr
őstag
van köztük olyan is ami visszaküldött, de azz jelzik a leírásban, és ha van sérülés arról képet is raknak fel
-
Csokicsibesz
aktív tag
Sejtettem, hogy valami ilyen lesz ezért nem is neveztem. Pedig baromi jó verseny, csak ajánlani tudom.
Szerintem a Crosskovácsit is le fogják lőni. Igazából egész évben ilyen motivációs hullámvölgyeim vannak. Balaton Maraton óta nézegetem az edzésterveket, meg próbálok utána nézni milyen edzők vannak itthon, eljárok reggelente tekerni stb.
De valszeg teljesen értelmetlen volt az egész, mert megint mindent törölni fognak.
Így azért baromi nehéz motiváltnak maradni, meg felkelni reggel 6-kor, hogy tudj menni még tekerni egy kört... -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
IzI
senior tag
Ezek szerint addigra az összes faszfej hazaér a hajókázásból. Iskolák azért gondolom nyitnak...
lzl: Szerintem bemutatódarabok, vagy berendelt, de mégsem kért bringák (rendelt 2 méretet, vagy típust, és azt vette, amelyik jobban passzolt).
p
Lehet,de közben találtam egy ilyet.
Special offers on past-season and used bikes, all with the same Canyon quality, guarantee and direct service
Biztos ilyen alza-s kibontott termék
-
parandroid
félisten
Ezek szerint addigra az összes faszfej hazaér a hajókázásból. Iskolák azért gondolom nyitnak...
lzl: Szerintem bemutatódarabok, vagy berendelt, de mégsem kért bringák (rendelt 2 méretet, vagy típust, és azt vette, amelyik jobban passzolt).
p
-
IzI
senior tag
Canyon-nál az outlet-be milyen kerékpárok kerülnek,használt vagy valami visszaküldött?
Mert volt egy bicaj kora délután,amit mostanra már elvittek egyébként.Az 200 euro-al olcsobb volt mint,amit a katalogusból ki lehet választani.M-es méretben volt az elvitt bicaj,a katalogusban meg S méreten kivűl minden elérhető.Tehát nem is az volt,hogy nincsenek már készleten a méretek és csak az maradt,hanem valamiért volt egy méretben akció.
Mert,ha ugyanaz,akkor megéri nézni az outlet-et. -
6030D
addikt
Szeptember 1-től "határzár". Aki nevezett a 12.-i Kassa Maratonra, annak érdekes lesz a nevezés, szállsá lemondása...
-
CragON
aktív tag
-
rétisün
veterán
-
bardi
senior tag
Áh, szóval még a 28-as kerékméret is változott idővel.
Akkor marad a régi monti.
ivana: Igen, erre én is gondoltam, viszont láttam pár hirdetést, nem fogom megint megtalálni, amiben mintha ilyen 1.9 körüli kerék lett volna, az egész jó már.
26-os mondjuk annyiból jobb, hogy van egy szett felnifékes felnim, könnyű, én súlyomhoz erős, szóval ha az eredetivel van bármi, azt tudom használni. -
ivana
addikt
-
woodworm
veterán
Felmerült bennem egy ötlet, de lehet teljesen hülyeség.
Ha jól tudom a 28-as felnik megegyeznek a 29-es mtb felnik méretével átmérőben.
Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér, lehetne belőle csinálni ilyen félmonti gépet, nem?
Majd melóba járáshoz fog kelleni egy régi gép, lehetőleg cromo vázas, és azt néztem, hogy ezeknél még olyan eszméletlen különbség nincsen geometriában, szóval akár egy 28-ast is vehetnék, amire új 29-es gumit rakok, hisz a felni átmérők megegyeznek.
Ez szerintetek működne?Lehet, hogy volt amit 622-es felnivel szereltek, de az igazi retro 28-as kerekek 635-ösök voltak tudtommal.
-
ivana
addikt
Felmerült bennem egy ötlet, de lehet teljesen hülyeség.
Ha jól tudom a 28-as felnik megegyeznek a 29-es mtb felnik méretével átmérőben.
Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér, lehetne belőle csinálni ilyen félmonti gépet, nem?
Majd melóba járáshoz fog kelleni egy régi gép, lehetőleg cromo vázas, és azt néztem, hogy ezeknél még olyan eszméletlen különbség nincsen geometriában, szóval akár egy 28-ast is vehetnék, amire új 29-es gumit rakok, hisz a felni átmérők megegyeznek.
Ez szerintetek működne?Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér Utóbbival van a probléma, mert ilyen nincs. Ezekbe általában nagyon max. a 42-es gumi.
-
bardi
senior tag
Felmerült bennem egy ötlet, de lehet teljesen hülyeség.
Ha jól tudom a 28-as felnik megegyeznek a 29-es mtb felnik méretével átmérőben.
Namost ha az ember vesz egy retro 28-as gépet, amibe szélesebb gumi belefér, lehetne belőle csinálni ilyen félmonti gépet, nem?
Majd melóba járáshoz fog kelleni egy régi gép, lehetőleg cromo vázas, és azt néztem, hogy ezeknél még olyan eszméletlen különbség nincsen geometriában, szóval akár egy 28-ast is vehetnék, amire új 29-es gumit rakok, hisz a felni átmérők megegyeznek.
Ez szerintetek működne? -
mobal
nagyúr
Én pl a 4500Ft-os Lidl-s bukót hordom...pusztán azon egyszerű okból, hogy egyszer már megmentett. Arról nem is beszélve, hogy max3 évente cserélni kell minden bukót. Inkább veszek évente új TÜV tanúsítványos ilyet, amit a gyártása után pikpak elkapkodnak, mint egy olyat amiről nem tudom, hogy mióta állhatott egy raktárban. Akkor is ha tudom, hogy elvileg az UV van rá negatív hatással.
maximilian4 Én ezt a bukót pl már kukáznám.....lehetnek belül hajszálrepedések.Az a szabály is el hogy esés után is bukó csere?
-
parandroid
félisten
Ez azért van, mert a 28-as kerék nem pontosan 28 incs. Az csak a retard méret, azoknak, akik nem ismerik a metrikus rendszert, vagy túl bonyolult nekik. Ha te 28-asként ismered, akkor az jó eséllyel 622 mm (kerékátmérő gumi nélkül) + a kerék vastagságából adódó érték átmérőként, ami egyedileg változhat , ráadásul a gumi keménysége, meg a súlyodból adódó terhelés is befolyásolja. Vagy ha pl kiállva tekersz, akkor erősebben lenyomod minden fordultnál, máris nem lesz pontos.
Na nem mintha a gps pontos lenne, akár néhány százalék különbségre is számíthatsz ott is, ez is ezer mindentől függ.p
-
jjeahh
nagyúr
Hm, kijött a Hammerhead Karó 2. Android alapú szoftver, okostelefonokhoz hasonlóan gördülékeny kezelés, rendszeres sw update, usb-c és kisebb, mint az elődje. Remélem népszerű lesz és a Garminék meg a többiek tamagotchik helyett végre elkezdenek rendes gps-eket csinálni
. -
FerNandor
őstag
A kormányon a bandázs mivel van leragasztva?
-
polonic
félisten
Pontos a GPS sose lesz, mert nem tudja érzékelni hogy kacsázva tekersz. Jobbra 10 centi balra 20 centi. Míg a kerék esetén a fordulat okán pontos a mérés
Jól van,rendben.
Most mentem egy nagyon kis karikát. GPS 4,81 km a computer pedig 4,8-at mért.
Többet nem is foglalkozom vele. Jó így. -
pigmeus
tag
Valami blokkolja a bovdent? Végignézted a bovden útját, tud végig mozogni? Esetleg bekötésnél száradt bele valami mocsok?
p
-
INTELligent
senior tag
De ez nem (feltétlenül) azért van, mert ennyire nem tudnak szoftvert írni az informatikusok. Hanem más szűrési eljárásokat alkalmaznak.
Itt írtam részletesen a témáról: [link] -
bringasisti
őstag
-
polonic
félisten
Teljesen mindegy hol van a mágnes mivel fordulatszám mérés történik. Vagy mégsem pontos a kerékméret (lemérted úgy, hogy rajta ülsz?) vagy a GPS mérés pontatlan mivel az a pillanatnyi sebességre nem a legjobb. A távolságot célszerű ellenőrizni inkább.
Egyébként meg ha az a cél, hogy ez a két érték egyezzen akkor a most beállított kerékméretet szorozd meg 41 / 42.4 -el.
28-as a kerék és az alapján lett beállítva.
Távolságot majd megnézem, mennyire pontos. -
ggeleven
őstag
Hehe, nekem ugyanabból a gpx/fit fájlból különböző alkalmazások különböző távolságot, időt, átlag,- és csúcssebességet számolnak. Pedig a fájl adattartalma mindenhol tök ugyanaz.
Szóval meg sem lepődöm, hogy nem ugyanazt mutatja a két órád. -
bringasisti
őstag
-
Pttypang
veterán
Nem fogod abszolut pontosra beloni, a kereknyomassal egyutt valtozik az atmero.
A kereknyomas valtozik terhelestol, homerseklettol, legnyomastol, etc. -
Jester01
veterán
Teljesen mindegy hol van a mágnes mivel fordulatszám mérés történik. Vagy mégsem pontos a kerékméret (lemérted úgy, hogy rajta ülsz?) vagy a GPS mérés pontatlan mivel az a pillanatnyi sebességre nem a legjobb. A távolságot célszerű ellenőrizni inkább.
Egyébként meg ha az a cél, hogy ez a két érték egyezzen akkor a most beállított kerékméretet szorozd meg 41 / 42.4 -el.
-
szimpláncsak
tag
Van Decás bukóm, nekem kényelmes is, viszont negatívum annál, hogy a fül alatt találkozó két pánt egymáshoz képest nem állítható, össze van öntve egy műanyagdarabbal. Nem mondom, hogy nagy érvágás, de azt én első pillanatban szoktam állítgatni a fejemhez, aztán soha többet. Érdekesség, hogy amikor megvettem, a papírja takarta, hogy meg van csavarodva az egyik pánt, de szerencsére nem zavar, mert az a rész pont a levegőben megy a tarkómnál. Vissza nem vittem, mert pont nem az én kártyámmal vásároltunk, és hónapok után nem volt pofám. Csak azért írom, hogy ilyen is előfordul, pedig nem is a legolcsóbb típusuk

Sajnos általánosságban igaz a dekás cuccokra, hogy változó minőségűek. Mondjuk egy haveromnak így van mindig új napszemüveg pántja. Az is mindig szétjön az izzadságtól és mindig cserélteti. Ez megy már vagy 4-5 éve
-
polonic
félisten
Ha GPS szerint 41 km/h alegmagasabb sebesség és a kerékpáros computer 42.4-nek mérte, akkor a küllő a mágnest feljebb vagy lejjebb állítsam? A kerék méret be van állítva rajta.
-
zsocy
őstag
-
XenHai
senior tag
-
zsocy
őstag
Ha csak új jöhet szóba akkor ez a Romet Orkan nem rossz szerintem, a felszereltségen nem spóroltak az biztos. Kategóriában a súlya sem sok szerintem.
A monti után olyan lesz mint Ladából átülni egy Ford Focusba, önmagában nem nagy szám, de a különbség óriási lesz
-
TayRol
nagyúr
-
IzI
senior tag
létezhet olyan országúti canga 400e környékén, ami karbon vázas, tárcsa fékes és (ami a legnehezebb) 37-es külső belefér?
vagy a klasszik outi vázak erre nem alkalmasak...ezt csak azért kérdem mert eljátszottam a gondolattal, hogy lecserélem a full grx-es soot 50-est valami alap hajtással rendelkező karbon outira, de nekem a 28-as kerék Pesten nagyon keskeny. elkényelmesedtem.
de lehet hogy az egésznek nincs értelme.Újonnan kizárt,hogy legyen,használtba igen,de ott meg a kerékkel lesz a gond.
-
XenHai
senior tag
-
Pttypang
veterán
Sziasztok nekem egy kis karbantartási segítség kéne... Van egy dekis montim sram 3-as váltóval és hátsó váltó nem vált. Mikor leraktam utoljára jól működött, az volt a gond, hogy ugrált a váltó ezért fezsítettem rajta, hogy jól álljon. Majd le lett rakva hosszabb időre, erre ha váltok nem vált, de ha fejjel lefele van akkor vált minden irányba a váltó. A fő gond hogy állítva hátsó váltó nem mozog holott a bovden lazul. Ennek mi a gondja, találkozott már vki ilyesmivel?
Beazott a bovdenhaz, csere.
Olajjal megjaratva lehet meg benne egy kis elet, de lecserelni egyszerubb.
Az utolso szakaszt a valto elott eleg valoszinuleg. -
TayRol
nagyúr
létezhet olyan országúti canga 400e környékén, ami karbon vázas, tárcsa fékes és (ami a legnehezebb) 37-es külső belefér?
vagy a klasszik outi vázak erre nem alkalmasak...ezt csak azért kérdem mert eljátszottam a gondolattal, hogy lecserélem a full grx-es soot 50-est valami alap hajtással rendelkező karbon outira, de nekem a 28-as kerék Pesten nagyon keskeny. elkényelmesedtem.
de lehet hogy az egésznek nincs értelme. -
parandroid
félisten
Sziasztok nekem egy kis karbantartási segítség kéne... Van egy dekis montim sram 3-as váltóval és hátsó váltó nem vált. Mikor leraktam utoljára jól működött, az volt a gond, hogy ugrált a váltó ezért fezsítettem rajta, hogy jól álljon. Majd le lett rakva hosszabb időre, erre ha váltok nem vált, de ha fejjel lefele van akkor vált minden irányba a váltó. A fő gond hogy állítva hátsó váltó nem mozog holott a bovden lazul. Ennek mi a gondja, találkozott már vki ilyesmivel?
Valami blokkolja a bovdent? Végignézted a bovden útját, tud végig mozogni? Esetleg bekötésnél száradt bele valami mocsok?
p
-
pigmeus
tag
Sziasztok nekem egy kis karbantartási segítség kéne... Van egy dekis montim sram 3-as váltóval és hátsó váltó nem vált. Mikor leraktam utoljára jól működött, az volt a gond, hogy ugrált a váltó ezért fezsítettem rajta, hogy jól álljon. Majd le lett rakva hosszabb időre, erre ha váltok nem vált, de ha fejjel lefele van akkor vált minden irányba a váltó. A fő gond hogy állítva hátsó váltó nem mozog holott a bovden lazul. Ennek mi a gondja, találkozott már vki ilyesmivel?
-
arcitec
addikt
Urban legend a sisak 3 évente cseréje. Nyilván érdekelt kereskedők terjesztik, hiszen a mai világ arra épül vegyed , vegyed,vegyed, legyen az bármi. Bukás után , ha ütődést védett ki cserélni kell, ez nem is kérdés, de egyébként a szakértői vélemény:
Herr Manfred Krauter, a Casco International GmbH alapító tulajdonosa, aki egyéb iránt a nemzetközi sisaktesztek kidolgozásáért felelős bizottság egyik tagja, szívén viseli a kerékpárosok testi épségét, mindazonáltal pragmatikus ember, nem híve a felesleges költekezésnek, pazarlásnak. Mindazonáltal álláspontja a kérdésben a következő:
“A maximális biztonság érdekében ötévente javasoljuk a sisakjaink cseréjét, de ha vigyázunk rá és rendeltetésszerűen használjuk, akkor ideális esetben akár 10 évet is kibírhatnak.”A NET-en minden itt van, egy nagy könyvtár , csak élni kell vele: [link]
-
FerNandor
őstag
Láttam, hogy pl Convoy S2+-t is használ valaki világításnak. Van egy nekem is. Milyen tartót tudnátok ajánlani hozzá, akár aliról (nem sürgős), ami megtartja jól? Mondjuk lehet, hogy olyan is jó lenne, ami a stucnira fogatható fel és forgatható, mert a kormányon elég kevés már a hely...
-
bringasisti
őstag
Semmi különbség nincs ugyanis nekem van a halak számára UV-C szűrő és azt a dózist is bírja a műanyag. Nem az számít hogy milyen a műanyag hanem hogy indultak még kategória, vagy egy márkás alapanyag.
-
szkink
aktív tag
Ezt a 3 évet teljesen hülyeségnek tartom. Semelyik sisakom használati utasításában nem találtam ilyet. Ahol leginkább ki van téve az UV sugárzásnak (külső oldala), ott amúgy is egy műanyag héj van, ami elnyeli a sugárzást. Plusz nekem egy szekrényben van a bukó, ha nem használom. Szóval nekem mondjuk heti 6 órát kap UV sugárzást, másnak meg lehet 36 órát. Akkor ebből hogy jön az, hogy 3 év után kell cserélni?
+1
-
f4lcon
addikt
-
INTELligent
senior tag
Köszönöm a jó tanácsot
. Eszemben sincs zenét hallgatni, nincs az a pénz, amivel erre rá lehetne venni. A biztonságom nem beárazható
. -
maximilian4
addikt
Ekkora ütéstől,hacsak nincs valami kontya a "néninek" valamilyen szintű agyrázkódás biztos befigyelt volna.A fej nagyon kemény és nem horpad semmit.
Biztos sokat elnyelt a sisak neki is (mármint az enyém, mert rajta nem volt
) Én pl semmit nem éreztem szinte az ütésből. Egyedül a kézfejem fáj, de akkor azt sem éreztem az adrenalintól. Neki azért biztos jobban fájt, mert a 2 szeme alatt már elkezdett lilulni. Én megkérdeztem, hogy kell-e segítség, mondta hogy nem, meg amúgy is a kórházba megy, én meg mondtam hogy jól van akkor. 🤷🏻♂️ -
xy.zsolt
addikt
UV nem károsítja a márkás kalapot. A műanyag ablakot se kell 3 évente cserélni. Viszont egy festés a bukó vagy a váz esetén az már nem olyan egyértelmű.
Mázli, hogy nem ugyanabból az anyagból készül az ablak és a bukó

zoli03 nézz utána, én megtettem pár éve....a lényeget leírtam. Nem foglak győzködni mert úgysem érdemes amíg máshol nem erősítik ezt meg neked
Tőlem mindenki azt csinál amit akar....én csak véleményt írok. -
xy.zsolt
addikt
Én meg azt mondom figyelj inkább a légzésedre, a természetre, a forgalomra, a gondolataidra....mintsem zenét hallgatni. Tudom neked elvileg a navihoz kell, de nagy lesz a kísértés a zenehallgatásra....ezért írtam ezeket
-
bringasisti
őstag
Ezt a 3 évet teljesen hülyeségnek tartom. Semelyik sisakom használati utasításában nem találtam ilyet. Ahol leginkább ki van téve az UV sugárzásnak (külső oldala), ott amúgy is egy műanyag héj van, ami elnyeli a sugárzást. Plusz nekem egy szekrényben van a bukó, ha nem használom. Szóval nekem mondjuk heti 6 órát kap UV sugárzást, másnak meg lehet 36 órát. Akkor ebből hogy jön az, hogy 3 év után kell cserélni?
UV nem károsítja a márkás kalapot. A műanyag ablakot se kell 3 évente cserélni. Viszont egy festés a bukó vagy a váz esetén az már nem olyan egyértelmű.
-
TayRol
nagyúr
számomra első a védelem meg a kényelem, hiába van sisak ha nem akarom hordani mert nem kényelmes stb..
innen néztük ki felül a legjobb védelműek (Mod:ez a link mehetne nyitó posztba)és igy lefelé haladva egyre gyengülnek.
Én Giro Foray MIPS-et(itt már magasságot is lehet állítani 3 állásban) vettem, még a nyári forróságban sem zavaró,sógor pedig a Giro Registert(15e nálunk), olcsóbb darab de az is tök rendben van,szereti(asszony pedig a register női változatát - giro val való levelezéből kiderült - a Vasona-t használja, ő is meg van vele elégedve mármint a kényelem-szellőzéssel
)dobolan:igen,azt elnéztem,
a részletre gondoltam, de oldal hozza magyar nem.akkor nekünk nincs ilyen opció?majdnem vettem canyont végre( aztán már mire akartam rendelni el is fogyott..nézegessétek mert outletben napi szinten vannak dolgok
sticky35 :hát akkor viszont ha nálunk nincs részlet, egy ideig még nem lesz bringa pedig megkaptam rá az engedélyt
na sebaj akkor marad valami merida scultura 300 itthonról részletre, azt néztem hogy 300 körül(ha lesz annyi) talán a merida váza a legjobb, mármint triple butted és hydrofoam(a Canyon is csak double butted és nem írja hogy hydrofoam lenne)..mást ilyen kategóriában tiagrával nem nagyon találtam.Szintén Foray MIPS-em van, nagyon szeretem, merem ajánlani.
-
zoli03
őstag
Ezt a 3 évet teljesen hülyeségnek tartom. Semelyik sisakom használati utasításában nem találtam ilyet. Ahol leginkább ki van téve az UV sugárzásnak (külső oldala), ott amúgy is egy műanyag héj van, ami elnyeli a sugárzást. Plusz nekem egy szekrényben van a bukó, ha nem használom. Szóval nekem mondjuk heti 6 órát kap UV sugárzást, másnak meg lehet 36 órát. Akkor ebből hogy jön az, hogy 3 év után kell cserélni?
-
INTELligent
senior tag
Szerintem direkt sportolásra kialakított fülhallgatókat nézz, amiken van valamilyen rögzítés a füledhez, ezekben a sima bedugósokban nem bíznék. Én ilyet használok: [Jlab fit sport] , még nem hagytam el sehol és hallom az autókat is hátulról.

-
ZolkoW
őstag
Nekem decathlonos van. St500. Tavaly még csak 8.000 volt, mostmár 10.000 Ft. Baromira megtetszett a színe mert narancssárga/piros/bordó /fekete. Sajnos a bélése szar, mert a külső réteg ragasztva van és az izzadságtól leválik,de textil ragasztóval orvosolható. Nekem az Aldis/Lidl-ös kicsit bumfordi volt :)
Van Decás bukóm, nekem kényelmes is, viszont negatívum annál, hogy a fül alatt találkozó két pánt egymáshoz képest nem állítható, össze van öntve egy műanyagdarabbal. Nem mondom, hogy nagy érvágás, de azt én első pillanatban szoktam állítgatni a fejemhez, aztán soha többet. Érdekesség, hogy amikor megvettem, a papírja takarta, hogy meg van csavarodva az egyik pánt, de szerencsére nem zavar, mert az a rész pont a levegőben megy a tarkómnál. Vissza nem vittem, mert pont nem az én kártyámmal vásároltunk, és hónapok után nem volt pofám. Csak azért írom, hogy ilyen is előfordul, pedig nem is a legolcsóbb típusuk

-
jjeahh
nagyúr
számomra első a védelem meg a kényelem, hiába van sisak ha nem akarom hordani mert nem kényelmes stb..
innen néztük ki felül a legjobb védelműek (Mod:ez a link mehetne nyitó posztba)és igy lefelé haladva egyre gyengülnek.
Én Giro Foray MIPS-et(itt már magasságot is lehet állítani 3 állásban) vettem, még a nyári forróságban sem zavaró,sógor pedig a Giro Registert(15e nálunk), olcsóbb darab de az is tök rendben van,szereti(asszony pedig a register női változatát - giro val való levelezéből kiderült - a Vasona-t használja, ő is meg van vele elégedve mármint a kényelem-szellőzéssel
)dobolan:igen,azt elnéztem,
a részletre gondoltam, de oldal hozza magyar nem.akkor nekünk nincs ilyen opció?majdnem vettem canyont végre( aztán már mire akartam rendelni el is fogyott..nézegessétek mert outletben napi szinten vannak dolgok
sticky35 :hát akkor viszont ha nálunk nincs részlet, egy ideig még nem lesz bringa pedig megkaptam rá az engedélyt
na sebaj akkor marad valami merida scultura 300 itthonról részletre, azt néztem hogy 300 körül(ha lesz annyi) talán a merida váza a legjobb, mármint triple butted és hydrofoam(a Canyon is csak double butted és nem írja hogy hydrofoam lenne)..mást ilyen kategóriában tiagrával nem nagyon találtam.Ők sem tesztelnek mindent, ami nincs itt, az is lehet jó. De jó látni, hogy a Lazer Cyclone sisakom 5 csillagos, meg jól is szellőzik, kár, hogy már nem igazán tetszik és a szivacsozása nagyon sporlós, emiatt nem a legkényelmesebb. Mondjuk előtte valami KLS-t hordtam egy rövid ideig, ahhoz képest ez is szuperkényelmes.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
A tegnapihoz visszatérve. A sisak tényleg hasznos tud lenni, ezt ma korán reggel vettem észre. Másik ember feje nyoma. Azért nem tudom mi lett volna ha összefejelünk minden nélkül. Egy kis hullámocska. Na viszem a cangát, kiszedetni a nyócast.

Ekkora ütéstől,hacsak nincs valami kontya a "néninek" valamilyen szintű agyrázkódás biztos befigyelt volna.A fej nagyon kemény és nem horpad semmit.
-
xy.zsolt
addikt
Nekem decathlonos van. St500. Tavaly még csak 8.000 volt, mostmár 10.000 Ft. Baromira megtetszett a színe mert narancssárga/piros/bordó /fekete. Sajnos a bélése szar, mert a külső réteg ragasztva van és az izzadságtól leválik,de textil ragasztóval orvosolható. Nekem az Aldis/Lidl-ös kicsit bumfordi volt :)
kicsit tényleg az, de nem divatbemutatóra kell
-
dobolan
senior tag
számomra első a védelem meg a kényelem, hiába van sisak ha nem akarom hordani mert nem kényelmes stb..
innen néztük ki felül a legjobb védelműek (Mod:ez a link mehetne nyitó posztba)és igy lefelé haladva egyre gyengülnek.
Én Giro Foray MIPS-et(itt már magasságot is lehet állítani 3 állásban) vettem, még a nyári forróságban sem zavaró,sógor pedig a Giro Registert(15e nálunk), olcsóbb darab de az is tök rendben van,szereti(asszony pedig a register női változatát - giro val való levelezéből kiderült - a Vasona-t használja, ő is meg van vele elégedve mármint a kényelem-szellőzéssel
)dobolan:igen,azt elnéztem,
a részletre gondoltam, de oldal hozza magyar nem.akkor nekünk nincs ilyen opció?majdnem vettem canyont végre( aztán már mire akartam rendelni el is fogyott..nézegessétek mert outletben napi szinten vannak dolgok
sticky35 :hát akkor viszont ha nálunk nincs részlet, egy ideig még nem lesz bringa pedig megkaptam rá az engedélyt
na sebaj akkor marad valami merida scultura 300 itthonról részletre, azt néztem hogy 300 körül(ha lesz annyi) talán a merida váza a legjobb, mármint triple butted és hydrofoam(a Canyon is csak double butted és nem írja hogy hydrofoam lenne)..mást ilyen kategóriában tiagrával nem nagyon találtam.Szerintem tudsz részletre vásárolni, de nyilván nem egy külföldi webshop fogja intézni a hiteledet.
Beballagsz a bankodba, és szabadfelhasználású (kvázi áruhitel) hitelt veszel fel, azt kiutalják, abból kifizeted a bicajt, aztán meg havonta törlesztesz.
Szerintem a németeknek szóló konstrukció sem kamatmentes, bár nem néztem meg. -
xy.zsolt
addikt
-
szimpláncsak
tag
Nekem decathlonos van. St500. Tavaly még csak 8.000 volt, mostmár 10.000 Ft. Baromira megtetszett a színe mert narancssárga/piros/bordó /fekete. Sajnos a bélése szar, mert a külső réteg ragasztva van és az izzadságtól leválik,de textil ragasztóval orvosolható. Nekem az Aldis/Lidl-ös kicsit bumfordi volt :)
-
flash-
veterán
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit!számomra első a védelem meg a kényelem, hiába van sisak ha nem akarom hordani mert nem kényelmes stb..
innen néztük ki felül a legjobb védelműek (Mod:ez a link mehetne nyitó posztba)és igy lefelé haladva egyre gyengülnek.
Én Giro Foray MIPS-et(itt már magasságot is lehet állítani 3 állásban) vettem, még a nyári forróságban sem zavaró,sógor pedig a Giro Registert(15e nálunk), olcsóbb darab de az is tök rendben van,szereti(asszony pedig a register női változatát - giro val való levelezéből kiderült - a Vasona-t használja, ő is meg van vele elégedve mármint a kényelem-szellőzéssel
)dobolan:igen,azt elnéztem,
a részletre gondoltam, de oldal hozza magyar nem.akkor nekünk nincs ilyen opció?majdnem vettem canyont végre( aztán már mire akartam rendelni el is fogyott..nézegessétek mert outletben napi szinten vannak dolgok
sticky35 :hát akkor viszont ha nálunk nincs részlet, egy ideig még nem lesz bringa pedig megkaptam rá az engedélyt
na sebaj akkor marad valami merida scultura 300 itthonról részletre, azt néztem hogy 300 körül(ha lesz annyi) talán a merida váza a legjobb, mármint triple butted és hydrofoam(a Canyon is csak double butted és nem írja hogy hydrofoam lenne)..mást ilyen kategóriában tiagrával nem nagyon találtam. -
dobolan
senior tag
-
sticky35
tag
A részletfizetés csak Németországban elérhető, ahogy látom a BNP a finanszírozó bank és velük külön kell szerződést kötnöd hitelvizsgálat után, magyarokkal nem hiszem hogy szóba állnak.
-
polonic
félisten
Értem. Köszi.
A Lidl bukóról van képed esetleg? -
tisn
veterán
gyerekek olyanba goriztek regen, nekunk se volt gond a lidlissel.
-
flash-
veterán
-
xy.zsolt
addikt
Mert pl az UV gyengíti a szerkezetét....porózussá kezd válni. Különösen igaz ez arra amelyik kapott már ütést melynek hatására akár csak kicsit is horpadt. Ha már hajszálrepedés is van akkor pedig s.o.s. a csere....de ez gondolom egyértelmű
-
polonic
félisten
Én pl a 4500Ft-os Lidl-s bukót hordom...pusztán azon egyszerű okból, hogy egyszer már megmentett. Arról nem is beszélve, hogy max3 évente cserélni kell minden bukót. Inkább veszek évente új TÜV tanúsítványos ilyet, amit a gyártása után pikpak elkapkodnak, mint egy olyat amiről nem tudom, hogy mióta állhatott egy raktárban. Akkor is ha tudom, hogy elvileg az UV van rá negatív hatással.
maximilian4 Én ezt a bukót pl már kukáznám.....lehetnek belül hajszálrepedések.Cserélni kell 3 évente a sisakokat? Miért?
Ezt nem is tudtam. -
xy.zsolt
addikt
-
sticky35
tag
Ilyen Xiaomi Airdotsom van, volt hogy tekertem vele bedugott füllel, elég jól szigetel, sajnos nem igazán jutnak be a külső zajok. Bringához tényleg csak zárt pályán használd vagy ha garantáltan senki sincs a közelben.
Viszont megy úgy is hogy csak az egyik van bedugva, navigálni pl. nem is olyan rossz ötlet így, a telón ami a zsebedben van fut a program, ő meg csak bemondja hogy most menj jobbra... Ezt lehet kipróbálom
Egy fülbe dugva szerintem teljesen ok, így hallassz is nagyjából mindent, én pl így szoktam telefonálni vele.
sticky35 : ez nem esik ki, konkrétan kipróbáltam pogózás meg headbangelés közben is direkt, bent marad a füledben.Nem utolsó szempont hogy nem is szól ultra rosszul a kis füles...
"ez nem esik ki, konkrétan kipróbáltam pogózás meg headbangelés közben is direkt, bent marad a füledben."
Ezek szerint meg lehet ezt jól is csinálni. Ami nekem van ilyesmi bedugós az még otthon az ágyban rádióhallgatás közben is kiesik néha. De lehet hogy az én fülformámmal van baj.

-
ggeleven
őstag
Én pl a 4500Ft-os Lidl-s bukót hordom...pusztán azon egyszerű okból, hogy egyszer már megmentett. Arról nem is beszélve, hogy max3 évente cserélni kell minden bukót. Inkább veszek évente új TÜV tanúsítványos ilyet, amit a gyártása után pikpak elkapkodnak, mint egy olyat amiről nem tudom, hogy mióta állhatott egy raktárban. Akkor is ha tudom, hogy elvileg az UV van rá negatív hatással.
maximilian4 Én ezt a bukót pl már kukáznám.....lehetnek belül hajszálrepedések.Mondjuk igen, a semmminél mindenképpen bármi jobb!
-
tisn
veterán
tisn: szerintem ennek a szellőzése nem a legjobb.

az elodjen veletlenul attolattam autoval, es alig serult. (persze azt nem hasznaltam utana)
inkabb izzadjon kicsit a fejem, de ez tesztelt tipus
-
xy.zsolt
addikt
Én pl a 4500Ft-os Lidl-s bukót hordom...pusztán azon egyszerű okból, hogy egyszer már megmentett. Arról nem is beszélve, hogy max3 évente cserélni kell minden bukót. Inkább veszek évente új TÜV tanúsítványos ilyet, amit a gyártása után pikpak elkapkodnak, mint egy olyat amiről nem tudom, hogy mióta állhatott egy raktárban. Akkor is ha tudom, hogy elvileg az UV van rá negatív hatással.
maximilian4 Én ezt a bukót pl már kukáznám.....lehetnek belül hajszálrepedések. -
G@ben
addikt
Jókat soroltál. Súly, szellőzés, napellenző, rovarháló. Jó esetben nem kellene kényelmetlennek lenni már a próbán sem. Ha már akkor nem érzed komfortosnak, akkor gondold el mi lenne 2-8 óra múlva.
Nem csak ezek a jók, de a jobbak közül valók az Abus, BBB, Bell, Giro, Lazer, Mavic, Merida, Rudy.Tehát elsőre mindenképp tűnjön kényelmesnek! Rendben, hazafelé beugrok 1-2 boltba és próbálok.
A szíj kialakítása eltérő? Gondolok itt arra, hogy az egyik vág, a másik puha, stb. -
jjeahh
nagyúr
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit!MET Crossover, olcsó, kényelmes, rovarhálós, komoly márka, még hátsó villogó is van rajta.
(#174006) INTELligent: igen
-
ggeleven
őstag
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit!Jókat soroltál. Súly, szellőzés, napellenző, rovarháló. Jó esetben nem kellene kényelmetlennek lenni már a próbán sem. Ha már akkor nem érzed komfortosnak, akkor gondold el mi lenne 2-8 óra múlva.
Nem csak ezek a jók, de a jobbak közül valók az Abus, BBB, Bell, Giro, Lazer, Mavic, Merida, Rudy. -
maximilian4
addikt
-
zsocy
őstag
Köszönöm!
Kormányra is ezzel rakod fel?Más: ha már itt szóba jött a fülhallgató. Én alapvetően úgy vagyok a dologgal, hogy ha nem muszáj, ne kísértsük a sorsot még egy zavaró tényezővel. Ha még zenét hallgatnék, akkor sokkal jobban kellene figyelnem, így is érdekes szituációk tudnak kialakulni. Viszont egy dolog miatt érdekene a dolog: mivel az IGSPORT 50e nem tud navigálni, így ha ismeretlen helyre megyek, akkor az OsmAnd-ot használom telefonon, viszont a kocsizaj max hangon is el tudja nyomni az instrukciókat.
Szerintetek (Khelben, neked esetleg van ilyesmi tapasztalatod?) ha csak navira lenne bedugva a fülem, akkor azért amikor nem kapok instrukciókat, akkor normálisan lehet érzékelni bedugott füllel is a környezeti hangokat (olyasmire gondolok, hogy csak az egyik fülemet dugom be)? Mert ismeretlen helyen hiába megyek lassan, a bizonytalanság + hogy sokszor meg kell állni (ami akár a többi közlekedőt meg is lepheti minden elővigyázatosság ellenére) nem éppen előnyös.
Illetve milyen típust lenne érdemes nézegetni? Most pl a Xiaomi Airdots-szal szemezek.Ilyen Xiaomi Airdotsom van, volt hogy tekertem vele bedugott füllel, elég jól szigetel, sajnos nem igazán jutnak be a külső zajok. Bringához tényleg csak zárt pályán használd vagy ha garantáltan senki sincs a közelben.
Viszont megy úgy is hogy csak az egyik van bedugva, navigálni pl. nem is olyan rossz ötlet így, a telón ami a zsebedben van fut a program, ő meg csak bemondja hogy most menj jobbra... Ezt lehet kipróbálom
Egy fülbe dugva szerintem teljesen ok, így hallassz is nagyjából mindent, én pl így szoktam telefonálni vele.
sticky35 : ez nem esik ki, konkrétan kipróbáltam pogózás meg headbangelés közben is direkt, bent marad a füledben.Nem utolsó szempont hogy nem is szól ultra rosszul a kis füles...
-
sticky35
tag
Köszönöm!
Kormányra is ezzel rakod fel?Más: ha már itt szóba jött a fülhallgató. Én alapvetően úgy vagyok a dologgal, hogy ha nem muszáj, ne kísértsük a sorsot még egy zavaró tényezővel. Ha még zenét hallgatnék, akkor sokkal jobban kellene figyelnem, így is érdekes szituációk tudnak kialakulni. Viszont egy dolog miatt érdekene a dolog: mivel az IGSPORT 50e nem tud navigálni, így ha ismeretlen helyre megyek, akkor az OsmAnd-ot használom telefonon, viszont a kocsizaj max hangon is el tudja nyomni az instrukciókat.
Szerintetek (Khelben, neked esetleg van ilyesmi tapasztalatod?) ha csak navira lenne bedugva a fülem, akkor azért amikor nem kapok instrukciókat, akkor normálisan lehet érzékelni bedugott füllel is a környezeti hangokat (olyasmire gondolok, hogy csak az egyik fülemet dugom be)? Mert ismeretlen helyen hiába megyek lassan, a bizonytalanság + hogy sokszor meg kell állni (ami akár a többi közlekedőt meg is lepheti minden elővigyázatosság ellenére) nem éppen előnyös.
Illetve milyen típust lenne érdemes nézegetni? Most pl a Xiaomi Airdots-szal szemezek.Szerintem direkt sportolásra kialakított fülhallgatókat nézz, amiken van valamilyen rögzítés a füledhez, ezekben a sima bedugósokban nem bíznék. Én ilyet használok: [Jlab fit sport] , még nem hagytam el sehol és hallom az autókat is hátulról.

-
jjeahh
nagyúr
igy videon jo volt, de amugy ez a versenyzos, masikat kerulgetos sietos cucc nagyon nem vonz. szerencsere az egyik itteni biciklis ujsagnak van egy netes adatbazisa tobb szaz svajci trail gps koordinatajaval es itt most nem olyanokrol van szo, amit amugy is jelol a turazos app.
tegnap talaltam egy olyan szakaszt, ami picivel kevesebb mint 2 km-en megy fel 400 metert. a strava szerint vannak benne 30% feletti reszek is (a max 36% volt, de szerintem az enyhe tulzas). apro kavicsos ut, nagyobb kovekkel, amig vagy kiallnak a foldbol vagy a felszinen vannak es elcsuszik rajtuk minden. bevallom vissza kellett fordulnom, mert ilyen szintu faradtsagot es fajdalmat kb sose ereztem.
ez elvileg egy jelolt bicikli ut resze, bar gyanitom itt lefele kell jonni, mert a leiras szerint az egesz ut "konnyu".
akinek van kedve lemerheti:
a szaggatott reszrol van szo.
Ja, engem sem, de a 130-160bpm-en terepezés igen és ha formában vagy, akkor az már tempós tud lenni
. Az ilyen köves csúszós felfelék egy bizonyos fokig jók, nálam ez a határ, amin már nem tudok felmenni, az ilyenen meg még nehezen, úgy, hogy többször leteszem a lábam vagy eldőlök és 170+ a pulzusom, igen
. Lefelé jobban f*sok az ilyenen, mert nagyobb az esélye az esésnek. Kíváncsi lennék egy 2.6" vagy 2.8" hardtaillal le tudnám-e küzdeni az ilyen terepet.peterkeT: jó tudni, hogy nem én vagyok az egyetlen "süket" a topikban
. Nekem az előző melóhelyemen ment tönkre. -
G@ben
addikt
Szerintem az csak szerencse kérdése volt, hogy a fejed nem! Tessék hordani sisakot....nem fáj az. Forumtársaink tegnapi történetei bizonyítják, hogy milyen hamar történhet baj akár bringautakon, töltéseken is!! És még csak az sem kell hogy Te magad gyorsan menj ha pl belédrongyól valaki 40Kmh-val.
Ha ott a hátsó kerék elkap, azon a sisak nem segített volna, úgyhogy tényleg szerencse volt!
Hordanék, azért kérdezem, hogy mire kell figyelni vásárlásnál!tisn: szerintem ennek a szellőzése nem a legjobb.

-
xy.zsolt
addikt
Szerintem az csak szerencse kérdése volt, hogy a fejed nem! Tessék hordani sisakot....nem fáj az. Forumtársaink tegnapi történetei bizonyítják, hogy milyen hamar történhet baj akár bringautakon, töltéseken is!! És még csak az sem kell hogy Te magad gyorsan menj ha pl belédrongyól valaki 40Kmh-val.
-
tisn
veterán
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit!gorkoris boltban vettem powerslide-t)kicsit varni kellett ra, mert a rohamrendorok elvittek a nagykerbol a keszletet.
https://soulskate.hu/vedofelszereles/bukosisak/powerslide-alrround-black
sokkal menobb mint a bicajosok (persze a legellenallasa rosszabb, de valamit valamiert)
-
G@ben
addikt
Te eddig sisak nélkül tekertél a városi forgalomban?!!
Ezekután pláne tedd össze a két kezed, hogy pl a múltkori buszos story után képes vagy még kommunikálni....Fülhallgató tekerés közben: El nem tudom képzelni, hogy miért neház többeknek tekerés alatt a gondolataikkal ellenni....számomra ez a tekerésben az egyik pozitívum. A sok hulladék zene ömlik ránk akaratlanul is mindenhonnan....legalább tekerés közben ne halljam
Igen, anélkül, de a város volt a legkevesebb, általában városon kívül, töltéseken, bicikliúton mentem.
A busznál a lábam volt veszélyben. -
xy.zsolt
addikt
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit!
Te eddig sisak nélkül tekertél a városi forgalomban?!!
Ezekután pláne tedd össze a két kezed, hogy pl a múltkori buszos story után képes vagy még kommunikálni....Fülhallgató tekerés közben: El nem tudom képzelni, hogy miért neház többeknek tekerés alatt a gondolataikkal ellenni....számomra ez a tekerésben az egyik pozitívum. A sok hulladék zene ömlik ránk akaratlanul is mindenhonnan....legalább tekerés közben ne halljam
-
INTELligent
senior tag
A kormányra rakok és ha komolyabb terepre megyek, a sisakra is. Enyém ilyen, biztos van olcsóbban is és csak akkor ajánlom, ha hajlandó vagy pár öltést varrni, mert a tépőzár a ragasztásnál idővel szétmegy
. Nem is értem miért ragasztják, de végülis nekem mindegy, mert 4-5 öltés és többé nincs gond vele. A sisak mondjuk nem árt ha úgy van kialakítva, hogy fel tudd rá tenni, szerencsére az enyémre a lámpát és a szemüveget is fel lehet
.Köszönöm!
Kormányra is ezzel rakod fel?Más: ha már itt szóba jött a fülhallgató. Én alapvetően úgy vagyok a dologgal, hogy ha nem muszáj, ne kísértsük a sorsot még egy zavaró tényezővel. Ha még zenét hallgatnék, akkor sokkal jobban kellene figyelnem, így is érdekes szituációk tudnak kialakulni. Viszont egy dolog miatt érdekene a dolog: mivel az IGSPORT 50e nem tud navigálni, így ha ismeretlen helyre megyek, akkor az OsmAnd-ot használom telefonon, viszont a kocsizaj max hangon is el tudja nyomni az instrukciókat.
Szerintetek (Khelben, neked esetleg van ilyesmi tapasztalatod?) ha csak navira lenne bedugva a fülem, akkor azért amikor nem kapok instrukciókat, akkor normálisan lehet érzékelni bedugott füllel is a környezeti hangokat (olyasmire gondolok, hogy csak az egyik fülemet dugom be)? Mert ismeretlen helyen hiába megyek lassan, a bizonytalanság + hogy sokszor meg kell állni (ami akár a többi közlekedőt meg is lepheti minden elővigyázatosság ellenére) nem éppen előnyös.
Illetve milyen típust lenne érdemes nézegetni? Most pl a Xiaomi Airdots-szal szemezek. -
G@ben
addikt
Sisak vásárlásnál mire kell figyelni? Vegyes felhasználás, vagyis országutas, városnézős, lazább erdei csapásokon való tekeréshez kell.
Rovarháló kell bele, nem árt, ha van rajta használható napellenző, gondolom a szellőzés főleg használat során derül ki. Mi fontos még? Párnázás kialakítása, súly?
A héten voltam a Decathlonban, ott feltettem 1-2 sisakot, de elsőre elég kényelmetlenek voltak. Ehhez hozzá kell szokni vagy ami elsőre kényelmetlen, az később is az lesz?
Első sisak lesz, nem szánnék rá vagyonokat, de nem is vennék gagyit! -
zsocy
őstag
Igaz, a Lazert kihagytam, de azok közül amiket írtam melyik volt a sz@rkínai oem logós? Komolyan kérdezem, nem beleállni akarok.
-
#75376384
törölt tag
36%-on már montival is necces,be kell ülni a nyereg mögé rendesen.

vzarmo...nem tudom van-e benne 36,de a szintvonalakat nézve az eleje az úttól elég necces.
mivel a leutat valasztottam igy ja, valami hasonlo tortent. a legnagyobb baj a gordulo/mozgo kovek, amiken elcsuszik a canga. ez felfele is zavar, mert az ember alapbol majd beszrik annyira nehez a terep, majd jon egy nagyobb kavics kupac es kb vege a menetnek. elindulni ujra pedig csak ugy lehet, ha van valami enyhebb resz. kerulgetni oket pedig lehetetlen, ilyen emelkedo mellett.
jo nyilvan majd jonni fog a rutin, de per pillanat meg elkepzelni se tudom itt hogyan lehetne mashogy menni. -
polonic
félisten
-
f4lcon
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
174100 - 174001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 175901 175900 - 175801 175800 - 175701 175700 - 175601 175600 - 175501 175500 - 175401 175400 - 175301 175300 - 175201 175200 - 175101 175100 - 175001 175000 - 174901 174900 - 174801 174800 - 174701 174700 - 174601 174600 - 174501 174500 - 174401 174400 - 174301 174300 - 174201 174200 - 174101 174100 - 174001 174000 - 173901 173900 - 173801 173800 - 173701 173700 - 173601 173600 - 173501 173500 - 173401 173400 - 173301 173300 - 173201 173200 - 173101 173100 - 173001 173000 - 172901 172900 - 172801 172800 - 172701 172700 - 172601 172600 - 172501 172500 - 172401 172400 - 172301 172300 - 172201 172200 - 172101 172100 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- iPhone topik
- macOS PC-re
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Battlefield 6
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Xbox Classic / Xbox 360
- További aktív témák...
- DJI Mavic Air Fly More Combo Alig használt, 3 új akku
- Helly Hansen Bowstring Primaloft (45) Black/Cream
- Eladó 2db nyak ventilátor (egyik 1. generációs csiga, másik 2. generációs mini nyak ventilátor)
- Új! CompTIA Security+ Certification Kit: Exam SY0-701 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- DJI Goggles 3 FPV drón szemüveg
- GAMING PC! ULTRA 5 225 / RTX 5060 / 16GB DDR5 / 512GB NVMe / 550W Gold 80 Plus!
- -20% használtpiaci ár KERESKEDŐI CSOMAG! NVMe SSD SSD SSD - 10x1TB + 10x512GB + 5x256GB + 3x2TB
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Silver- 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5449
- AKCIÓ! 1TB WD Black SN7100 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- HP EliteBook 840 G7 14" i5 10210u, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
.
Fák rádőlve az útra,ami meg lábon annak gyökerei araszra kiállnak az ösvényből.A Csovira a Fultán után az út helyenként a Naszályra emlékeztet annyira kimosta a köveket a víz.

.

. Eszemben sincs zenét hallgatni, nincs az a pénz, amivel erre rá lehetne venni. A biztonságom nem beárazható
. Ha esetleg kipróbálod, örülnék, ha beszámolnál a tapasztalataidról
a részletre gondoltam, de oldal hozza magyar nem.akkor nekünk nincs ilyen opció?majdnem vettem canyont végre( aztán már mire akartam rendelni el is fogyott..nézegessétek mert outletben napi szinten vannak dolgok
Te eddig sisak nélkül tekertél a városi forgalomban?!!
Ezekután pláne tedd össze a két kezed, hogy pl a múltkori buszos story után képes vagy még kommunikálni....

