Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) Dr.NX válasza La Magra (#66150) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mesh hálózat, kábellel összekötve.

Elfogadom a sütiket.

(#66152) mezis válasza La Magra (#66150) üzenetére


mezis
nagyúr

A második WiFi-t oda kell tenni, ahol még elegendően nagy a térerő.
Mennyi is ott?
Valószínű túl távol vannak egy mástól.

mezis

(#66153) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Tippet (vásárlási tanácsot) szeretnék kérni 2.4 ghz-es antenna kábelezésére. A kábellel keresztül kellene férnem egy vékony lukon (vasbeton falon). A normál koax túl vastag. Fele olyan átmérő lenne jó. Akkor is, ha jelentős a jel veszteség. Mi a legvékonyabb összekötő kábel, amivel 2.4 ghz-es antenna jelet kábelezni tudok?

A tippeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66154) mezis válasza coco2 (#66153) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Kis távolságra bármilyen 50Ohm-os megteszi. Pár méterig a H155 is használható.
Egyébként: [link] .
Esetleg optikai?

mezis

(#66155) coco2 válasza mezis (#66154) üzenetére


coco2
őstag

A linket köszönöm. A találatok között dobta ezt az emag hirdetést. A képről a kábel szabványos neve érdekelne.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66156) mezis válasza coco2 (#66155) üzenetére


mezis
nagyúr

pigtail RF cable

[ Szerkesztve ]

mezis

(#66157) coco2 válasza mezis (#66156) üzenetére


coco2
őstag

Ha jól értem a kifejezést, az a kábel azért vékony, mert nincsen shield, csak a belső szál műanyag szigeteléssel?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66158) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Sorházamat szeretném jó wifivel lefedni. Földszint és tetőtér, összesen 96 nm. A Telekomos modem, 1Gigás nettel a fölszint egyik sarkában van, a dolgozószoba pedig az emelet másik sarkában. A Telekomos saját routerével sajnos már wifi határon vagyok, nem stabil.

Kipróbálása nélkül nem tudom eldönteni, hogy mit vegyek.
Vegyek valami jó / erős / márkás routert és elég lesz az?
Vagy vegyek valami mesh rendszert? Azokból a háromcsatornás nyugtatna meg, de szignifikánsabban drágák.

(#66159) coco2 válasza eL Geri (#66158) üzenetére


coco2
őstag

Nagyon utálod a kábelt? :) Sokkal megbízhatóbb.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66160) eL Geri válasza coco2 (#66159) üzenetére


eL Geri
őstag

Tudom, köszönöm! Imádom a kábelt, de nagyon nem látom, hogy tudnám most bekábelezni a lakást.

(#66161) coco2 válasza eL Geri (#66160) üzenetére


coco2
őstag

Mesh helyett én kábelt használnék wifi routereket a modemig kötni. Igaz, kábelezni macera, de utána olcsó cuccokat használhatsz, és abszolút okés hálót kapsz azokkal is.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66162) Gubek-Einste válasza eL Geri (#66158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen a mesh lenne az ajánlott, kábeles kapcsolattal az egységek között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66163) eL Geri válasza Gubek-Einste (#66162) üzenetére


eL Geri
őstag

Fura, hogy egy wifi fórumon mindenki a kábellel jön. Tudom, hogy az a JÓ. De azt hittem ekkora otthonra azért van már közel jó megoldás.
Pl. az irodámba üzemszerűen lóg 100 ember a wifin, és stabil. Persze ott inkább nagy nyilt terek vannak, egy szinten.

(#66164) Borisz76 válasza eL Geri (#66163) üzenetére


Borisz76
veterán

Meg lehet oldani, persze.
Én is megoldottam 1 db AP-vel a ház lefedését.

A ház közepére , a mennyezetre szereltem fel egy TP-Link EAP 660HD-t.
Kicsit előre kellett gondolkodni , kábelezni , majd szerelni.
Amúgy több mint 300 méternyi Cat6 van a házban ( falakban csövezve ).

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66165) mezis válasza coco2 (#66157) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Koax: "cső" és közepén a másik vezető.

mezis

(#66166) coco2 válasza eL Geri (#66163) üzenetére


coco2
őstag

A magyarázat a dolgok természetében van :)

Irodában lenni szokott gipszkarton falazás és álmennyezet, ami egy darab vizuális RF környezet megszakítás nélkül. Néha pedig konkrétan ipari terület alul álfalakkal, felül teljesen nyitott tér. A pénztárca céges költségvetés.

Az otthoni környezet jellemzőbben malterozott tágla falak, ami közelebb van egymás mellé épített Faraday kalitkákhoz, mint vizuális átláthatósághoz. A pénztárca jellemzőbben személyi költségvetés.

A mesh egy tuti jó dolog, ha ki tudsz rakni wifi 6-os elemeket egymáshoz képest vizuális rálátással. Lehet szennyezni a rálátást, meg ritkítani az elemeket, de majd meglátod, mit művel az a sávszélességgel.

Mesh-t 3 taggal kapni lehet már 55-60k huf-tól, és az a legalja. Mesh routerek valahol 35-40k huf-nál kezdődnek, és az per darab. Egy mezei dual-band router az emeletre 10k huf, de kábelezni kell hozzá. Ahogy érzed.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66167) coco2 válasza mezis (#66165) üzenetére


coco2
őstag

Ok, akkor csak félreértettem valamit, köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66168) mezis válasza eL Geri (#66163) üzenetére


mezis
nagyúr

Először mérj, aztán próbálkozhatsz másik frekvencián, másik hellyel és csak azután vásárolj.

mezis

(#66169) Multibit válasza eL Geri (#66163) üzenetére


Multibit
veterán

Fura, hogy egy wifi fórumon mindenki a kábellel jön
Nem wifi fórum, hanem wifi topik! Nem mindegy. Csak azért fura neked, mert nem tudod, hogy a jó wifi alapja a kábelezés :K

(#66170) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Alaplaphoz adott wifi kártyáról szeretnék véleményt kérni, ez mennyire számít megbízható lapkának? Tudom, nem Intel AX210, de mégis... :B
Mediatek MT7922A22M

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66171) Dißnäëß válasza AxBattler (#66170) üzenetére


Dißnäëß
veterán

1. Addig jó, míg cserélhető. Ez az.

2. Addig jó, míg nem Realtek. A Realtek nem igazán szeret aktuál wifi drivereket kiadni Linuxra, legalábbis nem olyan konzisztenciával és tempóban, mint a többiek. Ez nem Realtek.

Mivel elég új, lehet Linux is köhécselne vele még pár 6-os kernel szubverzión át, mire beáll jóra, persze disztró függő, de főleg rolling-okra értem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66172) coco2


coco2
őstag

RF kábelezés újra.

Barkácsolnék egy linksys wrtg54-es routeren antennát. Kábellel messzebbre raknám. Mármint kábel toldás kellene a router és az antenna közé. (Gány dolog, tudom, de abban a routerben túl nagy anyagi kárt tenni már biztosan nem lehet.)

A problémám vele, hogy nem találok megfelelő csatlakozókat kábelt szerelni. Azt gyanítom, hogy mióta az a linksys router kifutotta életútját, cserélték a "szokványos" kábelezést és csatlakozóit. Valami forrás lenne jó, hol találok csatlakozókat legnagyobb választékban (legacy stuff).

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#66173) sztanozs válasza coco2 (#66172) üzenetére


sztanozs
veterán

Az kabel csillapitasa miatt antennat odebb rakni nem biztos, hogy celszeru (foleg ha nem par 10 cm-ben gondolkodsz).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#66174) MaCS_70 válasza sztanozs (#66173) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1!

Ezek illesztett antennák, a rendszerek rugalmassága erősen kérdéses.

Láttam már pár ilyen antennatoldós megoldást, és mindegyik, még a hozzáértő által kivitelezett is jelentős romlást eredményezett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66175) mezis válasza sztanozs (#66173) üzenetére


mezis
nagyúr

A H155-ös kábelre max 3m a javasolt. Ha sikerül jobb helyet találni az antennának, akkor még ilyen hosszú kábellel is lehet némi nyereség.

MACS_70: Igen, az antenna impedanciája és a jól megválasztott koax (pl.: H155) impedanciája is 50Ω, vagyis illesztett a kábelhez is, készülékhez is..

[ Szerkesztve ]

mezis

(#66176) coco2 válasza sztanozs (#66173) üzenetére


coco2
őstag

Én értem a dolgot, de a wifi térerejét illetően egy vasbeton fal külső túloldalára kellene az antenna, szóval bármennyit csillapít az a kábel, még mindig jobb lesz, mint nélküle. Amúgy kb 5 méternyit kellene betoldanom a normális antenna elhelyezéshez.

A túloldalon vizuális kapcsolat lesz a felcsatolandó állomással, és kb 20 méternyi lesz a távolság. 54 mbps elég lesz sebességnek. Az a "túl nagy lesz a csillapítás" dolog - a routerek -60dbm-el még simán visznek 54 mbps-t 2.4-en, és annyit szerintem nem fog csillapítani a kábel. A kültéren a többi wifi állomás térereje miatt aggódom a legtöbbet, hogy csúnyán fognak összeakadni.

Ha összeberheltem, kipróbálom, és majd jelzem, miket tapasztaltam.

Egyenlőre: a koax csatlakozóval vagyok elakadva.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.