Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
130100 - 130001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 131901 131900 - 131801 131800 - 131701 131700 - 131601 131600 - 131501 131500 - 131401 131400 - 131301 131300 - 131201 131200 - 131101 131100 - 131001 131000 - 130901 130900 - 130801 130800 - 130701 130700 - 130601 130600 - 130501 130500 - 130401 130400 - 130301 130300 - 130201 130200 - 130101 130100 - 130001 130000 - 129901 129900 - 129801 129800 - 129701 129700 - 129601 129600 - 129501 129500 - 129401 129400 - 129301 129300 - 129201 129200 - 129101 129100 - 129001 129000 - 128901 128900 - 128801 128800 - 128701 128700 - 128601 128600 - 128501 128500 - 128401 128400 - 128301 128300 - 128201 128200 - 128101 128100 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
pc360
addikt
Ennyiért nem rossz ez a merev villa, de azért ha néha kedvem támad "terepezni", akkor jól jön a teló. Akkor eze a héten megy is szervizbe. Amúgy mostanában kísérletezgetek a guminyomással, hogy all-terrain gépen csináljak a montimból. Olyan 2.9-3.0 bar körül tűnik a legoptimálisabbnak, ilyenkor nem darál úgy aszfalton és földúton is kényelmes.(2.0-s gumi, 26-os keréken.)
+Megoldódott a nyeregcső probléma. Megkérdeztem a srácot, akitől a vázat vettem, tényleg 27,2-es kell bele. Nem csoda, hogy lötyög. Gyorsan ki is lazítottam a nyeregbilincset, nehogy eltörjön. Köszi utólag is mindenkinek!

Aszfalton mondjuk a minél nagyobb nyomás a leginkább haladós, de ha darálós külsőről van szó, akkor csak tönkreteszed és nem haladsz vele.
-
IMIIKE1998
őstag
22e körül jött ki, tréfamentesen szerencsére. Kiderült, hogy azért volt vagy 5e a posta, mert EMS-sel jött, alig több, mint egy hét alatt Kínából.
Sok választást nem találtam, ha 26-os V-fékes NEM acél villát akarok, a Mosso azért ismertebb név, volt még ezen kívül nagyjából egy.. Meg még Exotic is jó lehetett volna, de olcsóbban akartam

Lányom bringáját próbálom diétáztatni, nos sajnos ezzel is még csak 11 kilóra megyünk le, de az már nem olyan barátságtalan. Kicsit jobbra számítottam az elején, de nehezek a kerekek, és valszeg a váz sem annyira pille. Azért kibírjuk, meg már költeni sem nagyon szeretnék többet
MTB villából azért szerintem a teljesen szénszálasak sem nagyon mennek 500g alá, meg tényleg, ez így rendben van, nem grammozunk, hanem dekázunk
teló: én elvinném minél előbb, amíg nem rohanják le az emberek a szervizeket. Ha minden oké, a telózsír is, akkor nem kéne ennek sok vizet zavarnia, hogy hány fokban szervizelteted.
(#130075) Because : nálam annyi csavar volt, hogy eredetileg feketét rendeltem. Ír a csávó, hogy bocs, most vettük észre, hogy csak 27,5/29-esből van, jó lesz? Előszöris lehidaltam, hogy hogy a fenébe képzelik, hogy mindkettőhöz jó, mikor egyértelműen V-fékes a leírás és a kép szerint is, írtam is gyorsan vissza, hogy nekem mindenképp 26-os kell, de már addigra jött a következő értesítő, hogy feladták a következő csomagszámmal. Másnap írt, hogy akkor küldenek fehéret. mondom jjjjjjo, csak legyen. Persze egy lánybicikliben nem tudom, hogy állja meg a helyét a fehér a fekete helyett (költői kérdés volt), de ezt már megoldom.
Ennyiért nem rossz ez a merev villa, de azért ha néha kedvem támad "terepezni", akkor jól jön a teló. Akkor eze a héten megy is szervizbe. Amúgy mostanában kísérletezgetek a guminyomással, hogy all-terrain gépen csináljak a montimból. Olyan 2.9-3.0 bar körül tűnik a legoptimálisabbnak, ilyenkor nem darál úgy aszfalton és földúton is kényelmes.(2.0-s gumi, 26-os keréken.)
+Megoldódott a nyeregcső probléma. Megkérdeztem a srácot, akitől a vázat vettem, tényleg 27,2-es kell bele. Nem csoda, hogy lötyög. Gyorsan ki is lazítottam a nyeregbilincset, nehogy eltörjön. Köszi utólag is mindenkinek!

-
6030D
addikt
Úgy is fék a téma, beszállok én is.
Organikus és fémes betéthez nem jó ugyan az a tárcsa gondolom?! Gondolkozok, hogy veszek egy szett 4 dugattyús deore féket, de ehhez gyárilag organikus betétet adnak, amit én kapásból nem cserélnék ki fémesre. Az organikushoz RT66 os tárcsát ajánlanak, kérdésem, hogy ehhez jó lenne a fémes betét is?
Más: XT féket nem találtam, vagy ha igen, akkor azt egy szempillantás alatt elvitték. Zee, Saint szintén esélytelen. Sram fékek elterjedtebbek, szóval megkérdezném azért: látom az RSC fék annyira számkivetett, meg talán az Avid Code féket mondta valaki, hogy jó?! Ezekkel mi a helyzet?
-
ZolkoW
őstag
Wow. Ez mennyire drága amúgy?
Más: Telószervizre+szezon előtti váltó+fékbeállításra érdemes most vinni a gépet vagy majd inkább akkor, ha melegebb lesz? Ilyenkor a teló szinte teljesen szorul, így nem tudom, a friss zsír nem-e rakódna le a villa aljára.
22e körül jött ki, tréfamentesen szerencsére. Kiderült, hogy azért volt vagy 5e a posta, mert EMS-sel jött, alig több, mint egy hét alatt Kínából.
Sok választást nem találtam, ha 26-os V-fékes NEM acél villát akarok, a Mosso azért ismertebb név, volt még ezen kívül nagyjából egy.. Meg még Exotic is jó lehetett volna, de olcsóbban akartam

Lányom bringáját próbálom diétáztatni, nos sajnos ezzel is még csak 11 kilóra megyünk le, de az már nem olyan barátságtalan. Kicsit jobbra számítottam az elején, de nehezek a kerekek, és valszeg a váz sem annyira pille. Azért kibírjuk, meg már költeni sem nagyon szeretnék többet
MTB villából azért szerintem a teljesen szénszálasak sem nagyon mennek 500g alá, meg tényleg, ez így rendben van, nem grammozunk, hanem dekázunk
teló: én elvinném minél előbb, amíg nem rohanják le az emberek a szervizeket. Ha minden oké, a telózsír is, akkor nem kéne ennek sok vizet zavarnia, hogy hány fokban szervizelteted.
(#130075) Because : nálam annyi csavar volt, hogy eredetileg feketét rendeltem. Ír a csávó, hogy bocs, most vettük észre, hogy csak 27,5/29-esből van, jó lesz? Előszöris lehidaltam, hogy hogy a fenébe képzelik, hogy mindkettőhöz jó, mikor egyértelműen V-fékes a leírás és a kép szerint is, írtam is gyorsan vissza, hogy nekem mindenképp 26-os kell, de már addigra jött a következő értesítő, hogy feladták a következő csomagszámmal. Másnap írt, hogy akkor küldenek fehéret. mondom jjjjjjo, csak legyen. Persze egy lánybicikliben nem tudom, hogy állja meg a helyét a fehér a fekete helyett (költői kérdés volt), de ezt már megoldom.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ha arról egyetlen fekete-fehér fotóm is lenne,nagy értéket képviselne most.Nem is tudom milyen méretű női kerékpár váz,un.háromnegyedes (az lehetett a 26") szimpla falú hátsó kerék,un.egészes (biztos 28-as) szimpla falú,félverseny kerékpár első kerék,a hozzávaló vékony,illetve vastagabb hátsó gumival (aminek mintázata megmernék esküdni,hogy pontosan ugyanez volt),kontra,egy sebesség,ékes hajtómű középtengely,melyben az éket szó szerint szétvertünk a folyamatos kotyogás miatti továbbütéstől,és aztán a 1/2"-os horganyzott csőből hajlított egykerekezésre optimalizált,ehhez hasonló kormány,amit a folyamatos kotyogás miatt végül összehegesztett a város szélén álló vegyipari óriásban egy szaki 2 sörért a 2-3cm-es,általunk csak pipának nevezett kormányszárral.Ma már szinte szürreálisnak tűnik az egész...

-
StLui
veterán
köszi, ez jó hír!
-
varsam
őstag
Akiknek esetleg van lehetőségük Ausztria felé menni bikeparkba, egy kis info:
Tavaly kiderült, hogy Saalbachban van joker kártya a legtöbb szálláshoz, ami ingyenes felvonózást meg még pár jóságot jelent. Én találtam 40 eur-ért/fő félpanzióval szállást nyáron a belvárosban! (síbérlet télen önmagában ennyi szokott lenni)
Fájt is a szivem, vagy inkább az eszem, máshova menni mert ott fizetni kell a bérletet is. Most kiderült, hogy Sölden-re is van hasonló, Ötztal premium card, igaz itt úgy látom csak felvonónként egyszer lehet ingyen menni, és bringáért mintha külön fizetni kéne, de van pár komoly hely (fürdők, kiállítás..stb) is ahova így ingyenes a belépő, plusz alap bringát is lehet kapni 1-1 napra, illetve profi bringákat is kedvezménnyel lehet bérelni.Sok helyen van ilyen ahogy hallom. Mi 2 éve amikor kint voltunk, akkor a Nassfeldi felvonókat használtuk ilyen kártyával többlet költség nélkül. [link] Bookingon általában írják a szállások ahol adnak., mi egy sima kis apartman házban szálltunk meg és ott is volt.
-
Napfénysüti
nagyúr
-
inifini
tag
Én sem annyira észre vettem,mint hallottam az elején.Kölyökkoromban ('80-as évek) volt olyan bringám,hogy igaz kényszerből,de hátul 26,elől meg 28-as kerekem volt,így úttörőnek számítok a szektorban.

(#130084) inifini...Budaörs,Biatorbágy,Etyek,Alcsútdoboz,Lovasberény,Nadap és ott is vagy.Már voltam vagy 2x,az pont jó lesz bemelegítőnek.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#130086) Des1gnR...mivel a Decathlon rengeteg kerékpárt elad,így érthető,hogy a kritikák középpontjában áll,ezért talán több rosszat hallasz a saját márkás kerékpárjairól mint hasonló kategóriájú egyéb kerékpárról.Ugyanakkor ez pl. jobb mint az általad linkelt Mali.A helyzet az,hogy 100 körül nagyon belépőszintű kerékpárt lehet vásárolni újan,ahhoz szerény véleményem szerint legalább 150e és egy jól kifogott akciós darab szükséges.
Köszi, az elég lesz majd a tdv-n, vagyis egy része. Most inkább a 7-est választom, így is elég lesz az a közel 150 km így a szezon elején

-
StLui
veterán
Én sem annyira észre vettem,mint hallottam az elején.Kölyökkoromban ('80-as évek) volt olyan bringám,hogy igaz kényszerből,de hátul 26,elől meg 28-as kerekem volt,így úttörőnek számítok a szektorban.

(#130084) inifini...Budaörs,Biatorbágy,Etyek,Alcsútdoboz,Lovasberény,Nadap és ott is vagy.Már voltam vagy 2x,az pont jó lesz bemelegítőnek.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#130086) Des1gnR...mivel a Decathlon rengeteg kerékpárt elad,így érthető,hogy a kritikák középpontjában áll,ezért talán több rosszat hallasz a saját márkás kerékpárjairól mint hasonló kategóriájú egyéb kerékpárról.Ugyanakkor ez pl. jobb mint az általad linkelt Mali.A helyzet az,hogy 100 körül nagyon belépőszintű kerékpárt lehet vásárolni újan,ahhoz szerény véleményem szerint legalább 150e és egy jól kifogott akciós darab szükséges.
Te már akkor ráéreztél a tutira, egy felfedezetlen zseni, legalábbis a kerékpáripar részéről

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én sem annyira észre vettem,mint hallottam az elején.Kölyökkoromban ('80-as évek) volt olyan bringám,hogy igaz kényszerből,de hátul 26,elől meg 28-as kerekem volt,így úttörőnek számítok a szektorban.

(#130084) inifini...Budaörs,Biatorbágy,Etyek,Alcsútdoboz,Lovasberény,Nadap és ott is vagy.Már voltam vagy 2x,az pont jó lesz bemelegítőnek.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#130086) Des1gnR...mivel a Decathlon rengeteg kerékpárt elad,így érthető,hogy a kritikák középpontjában áll,ezért talán több rosszat hallasz a saját márkás kerékpárjairól mint hasonló kategóriájú egyéb kerékpárról.Ugyanakkor ez pl. jobb mint az általad linkelt Mali.A helyzet az,hogy 100 körül nagyon belépőszintű kerékpárt lehet vásárolni újan,ahhoz szerény véleményem szerint legalább 150e és egy jól kifogott akciós darab szükséges.
-
werszomjas
addikt
Sziasztok!
Szeretnék egy bringát vásárolni. 110kg vagyok, 180 cm magas. Sokat (napi 8-10km) fogom városban használni, de szeretném hétvégeken hegyi utakon, földutakon is hajtani. Nem downhill és nem köves terep, hanem kitaposott túraútvonal. 100k a keret és az eddig olvasottak alapján kilőttem a Btwin-t. Nem ismerem különösebben a Malit és olvastam jót is, rosszat is, szóval elvesztem.
Szerintetek egy jó választás lehet? MALI Aspis 29 (2018)
Ha nem, akkor mit javasolnátok?
Én is nemrég vettem kerékpárt.
Hasonló utakra szántam mint te.
Ez amit linkeltél, ez teljesen alap, leggagyibb váltók, mechanikus tárcsafék.
Ha újat szeretnél venni, akkor egy már valamire való kerékpár 150-160k-nál indul, én pl ennyiért vettem egy Mali Mamba-t.
Nyilván van ettől is jobb választás, de én is így indultam, hogy max 100k a keret, de hamar pofára estem az árakat látva, így 160 lett belőle.
-
IMIIKE1998
őstag
Sziasztok!
Szeretnék egy bringát vásárolni. 110kg vagyok, 180 cm magas. Sokat (napi 8-10km) fogom városban használni, de szeretném hétvégeken hegyi utakon, földutakon is hajtani. Nem downhill és nem köves terep, hanem kitaposott túraútvonal. 100k a keret és az eddig olvasottak alapján kilőttem a Btwin-t. Nem ismerem különösebben a Malit és olvastam jót is, rosszat is, szóval elvesztem.
Szerintetek egy jó választás lehet? MALI Aspis 29 (2018)
Ha nem, akkor mit javasolnátok?
"Sajnos ennyiből ha újat akarsz, akkor a Btwin a legjobb. Használtan van több opció." - Tapasztaltabb topiclakók véleménye.
-
fluxion
őstag
Sziasztok!
Szeretnék egy bringát vásárolni. 110kg vagyok, 180 cm magas. Sokat (napi 8-10km) fogom városban használni, de szeretném hétvégeken hegyi utakon, földutakon is hajtani. Nem downhill és nem köves terep, hanem kitaposott túraútvonal. 100k a keret és az eddig olvasottak alapján kilőttem a Btwin-t. Nem ismerem különösebben a Malit és olvastam jót is, rosszat is, szóval elvesztem.
Szerintetek egy jó választás lehet? MALI Aspis 29 (2018)
Ha nem, akkor mit javasolnátok?
-
IMIIKE1998
őstag
Ezen a héten viszem, a meleg garázsban nincs probléma, viszont a kinti hőmérsékleten totál felkeményedik.
-
Napfénysüti
nagyúr
Apropó, tervezi valaki hogy megy a Kokárdás karikára Velencére pénteken (persze ha megtartják)?
[link] -
rétisün
veterán
Az a durva hogy van olyan outi váz ami nagyjából ennyit nyom a mérlegen.

az tényleg durva, nekem már az ilyen 1000 gramm körüli is űrtechnikának tűnik

-
StLui
veterán
Elől 29",hátul meg 27,5...
...vagy csak én vagyok tájékozatlan. 
Megmondom őszintén észre se vettem ennél, de már láttam ilyet tavaly is.
-
zoli03
őstag
Wow. Ez mennyire drága amúgy?
Más: Telószervizre+szezon előtti váltó+fékbeállításra érdemes most vinni a gépet vagy majd inkább akkor, ha melegebb lesz? Ilyenkor a teló szinte teljesen szorul, így nem tudom, a friss zsír nem-e rakódna le a villa aljára.
Már rég el kellett volna vinned, már akkor, amikor írtad, hogy nem mozog. De lehet, hogy már akkor is késő lett volna. Ilyen logikával melegben is lerakódik, sőt, hamarabb.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Elől 29",hátul meg 27,5...
...vagy csak én vagyok tájékozatlan. 
-
6030D
addikt
-
Napfénysüti
nagyúr
-
pc360
addikt
Wow. Ez mennyire drága amúgy?
Más: Telószervizre+szezon előtti váltó+fékbeállításra érdemes most vinni a gépet vagy majd inkább akkor, ha melegebb lesz? Ilyenkor a teló szinte teljesen szorul, így nem tudom, a friss zsír nem-e rakódna le a villa aljára.
Egy karbonvilla meg a fele ennek.
-
Because
őstag
most jött?
képzeld, én pedig megszívtam... kínai nyomkövetési szám van Toseek karbonvillához, hiába GB az item location. írtam is a tagnak, hogy nem leszek hajlandó fizetni semmiféle vámkezelési eljárást és kérem vissza a villa árát ha ilyenbe ütközne.
-
IMIIKE1998
őstag
Wow. Ez mennyire drága amúgy?
Más: Telószervizre+szezon előtti váltó+fékbeállításra érdemes most vinni a gépet vagy majd inkább akkor, ha melegebb lesz? Ilyenkor a teló szinte teljesen szorul, így nem tudom, a friss zsír nem-e rakódna le a villa aljára.
-
ZolkoW
őstag
-
StLui
veterán
Akiknek esetleg van lehetőségük Ausztria felé menni bikeparkba, egy kis info:
Tavaly kiderült, hogy Saalbachban van joker kártya a legtöbb szálláshoz, ami ingyenes felvonózást meg még pár jóságot jelent. Én találtam 40 eur-ért/fő félpanzióval szállást nyáron a belvárosban! (síbérlet télen önmagában ennyi szokott lenni)
Fájt is a szivem, vagy inkább az eszem, máshova menni mert ott fizetni kell a bérletet is. Most kiderült, hogy Sölden-re is van hasonló, Ötztal premium card, igaz itt úgy látom csak felvonónként egyszer lehet ingyen menni, és bringáért mintha külön fizetni kéne, de van pár komoly hely (fürdők, kiállítás..stb) is ahova így ingyenes a belépő, plusz alap bringát is lehet kapni 1-1 napra, illetve profi bringákat is kedvezménnyel lehet bérelni. -
StLui
veterán
E-mtb, Fantic. Elég durva kinézete van, a legdrágább már sold out

-
IMIIKE1998
őstag
Hát hogyan lehetne biztosra megmondani?
A jelenlegi tolómérő alapján 25.4-es, de szinte lehetetlen erről a vázról adatot találni.Amúgy meg valószínűleg ez lesz a gond, tuti igazatok van. Más színű, de hasonló vázhoz is 27.2-es kell. Vagyis a 16-os vázban is rossz méretű volt... :/
-
IMIIKE1998
őstag
-
zoli03
őstag
Valaki járt már úgy, hogy akármennyire rácsutkázza a nyeregbilincset, akkor is csúszkál a nyeregcső? A szervizes azt mondta, az sem oké, hogy amikor csúsztatom befele a nyeregcsövet, oldalirányba lötyög. Pedig tuti jó a méret, így gyanítom, a vázzal van gond. Zsír van a nyeregcsövön, de gondolom az nem okoz olyan nagy gondot. Kikopott volna a nyereg vázcső?

G@ben:
Szerintem nehéz előre megmondani, hogy 10 év múlva mi lesz a preferált kerékméret. Én nem feltétlen ez alapján döntenék.Ha lötyög benne, akkor honnan veszed biztosra, hogy jó a méret?
-
Runner_fxr
addikt
Próbálni már próbáltam e mtb-t, de az már évekkel ezelőtt volt, valószínűleg az általad kevésbé jónak titulált bosch rendszer lehetett.
Részemről látom létjogosultságát és simán el tudom képzelni, hogy a jövőben valamikor veszek egyet. Most még nem.
Visszatérve a bosch rendszerre nekem a pedelec rencszerének a reakció ideje azért még kevéssé volt természetes. Bele kellett taposni, hogy meginduljon, akkor pedig sokszor talán jobban meg is indult, mint kellett volna és a kanyar sebességet valahogy nem tudtam vele valami jól kontrollálni. Illetve én mint a bringás nagyon éreztem a gép súlyát, amivel nem tudtam mit kezelni, ellenben rásegítés nélkül nagyon nehéznek éreztem.
A leírásod alapján a tiéd és a shimano rendszer jóval fejlettebbnek és élhetőbbnek tűnik, sőt biztos lesz még jobb is.Egy ilyen bringától nagyjából azt várnám, amit te is írsz, hogy a mászás/lejtő egymáshoz viszonyított időbeli aránya kedvezőbbé váljon és több lejtő fér bele a napba. A nagyobb tehetetlen súly és kisebb agilitás egyelőre még visszafogott a mostani bringa vásárlásnál az elektromostól, de hát majd öregszem még

Pénteken elmentem megint gyakorolni ugrálni a géppel. Eddigi legjobb meneteim voltak, fejlődöm. Itt van egy rövid 2 perces élményvideó:
[link]
Persze az igazán nagy mágusoktól nagyon elmaradok, de nagy áttörés, hogy már többször elugrok az érkező rámpáig.Ehhez képest szombaton egy kb 2 órás tekerősre mentem HHH - Hűvösvölgy, visszafelé fel Árpád kilátó. Itt viszont meg kellett állapítanom, hogy ugyan minden emelkedőt normálisan meg tudtam tekerni a géppel, de a lefelék nagy csalódást keltettek. Ahol eddig az adrenalin buzgott bennem az xc gépen, ezzel akár milyen meredek is egy lejtő, tök uncsi, és könnyű terepnek tűnt, már direkt kerestem a kövesebb, gyökeresebb nyomvonalat, hogy történjen valami. Nagyon más ennek a bringának az ingerküszöbe, ezt a gépet tényleg célzottan a keményebb helyekre kell kivinni. Lassan megnézem megtalálom-e még fentről a Yoko-t

Az E-MTB szegmens gyorsan fejlődik, szinte évről évre jönnek ki jobb gépek. Nem is a reakció idő a baj, hanem ki kell ismerni a rendszert, hogy melyik sebességfokozatban és melyik rásegítési fokozatban ideális az adott szituációban. Illetve a pedálfordulatot is meg kell találni, ez rendszerenként eltérő. A Bosch valóban kicsit gépies, nem annyira természetes, de megszokható. Jól együtt lehet vele élni. Persze a Shimano rendszer sokkal természetesebb, de a Brose is hasonlóan jó. Ami nagyon fontos, hogy jól válaszd ki a vázat. Sok E-MTB inkább túrázós geometriával rendelkezik, így tudták megoldani. Bosch mellé nagyon kevés a jó váz. Ezért is érdemes a Shimano és Brose páros felé menni. A nagyobb súlyt azért érzed meg, mert ha túl hosszú a gép, hosszú a láncvilla, akkor nehezen tudod betenni a kanyarban, és kicsit esetlen lesz alattad. Ráadásul ha nem plus méretű gumik voltak rajta, akkor pláne hajlamos kifelé tolni az elejét egy kanyarban. Nincs meg a kellő tapadás. Ettől nehézkes lesz az egész gép. De egy eltalált geoval nagyon kicsi a kompromisszum. Sőt majdhogynem nincs is kompromisszum. Gyönyörűen be lehet tenni a kanyarokba modern E-MTB-ot. A nagyobb súlyból még előnyt is tudsz kovácsolni, mert nem pattog annyira a terepen, stabilabban oda tudod tenni egy köves, gyökeres terepre, mint pl egy 13 kilós gépet.
A linked sajnos nem jó. -
6030D
addikt
A Focust Hasaggymeg gondolom valami Bp környéki boltban látta, te meg Győrben keresel, ha minden igaz. Fehérváron pl már régóta nem láttam semmi Focust, ha bementem, tehát lehet, hogy máshol sem gyakori.
sebgutkopf: szerintem nem jó a link
-
G@ben
addikt
Valaki járt már úgy, hogy akármennyire rácsutkázza a nyeregbilincset, akkor is csúszkál a nyeregcső? A szervizes azt mondta, az sem oké, hogy amikor csúsztatom befele a nyeregcsövet, oldalirányba lötyög. Pedig tuti jó a méret, így gyanítom, a vázzal van gond. Zsír van a nyeregcsövön, de gondolom az nem okoz olyan nagy gondot. Kikopott volna a nyereg vázcső?

G@ben:
Szerintem nehéz előre megmondani, hogy 10 év múlva mi lesz a preferált kerékméret. Én nem feltétlen ez alapján döntenék.Egyelőre úgy néz ki, hogy a 29-es biztos. Illetve a gumiválaszték is nagyobb rá.
-
ZolkoW
őstag
Valaki járt már úgy, hogy akármennyire rácsutkázza a nyeregbilincset, akkor is csúszkál a nyeregcső? A szervizes azt mondta, az sem oké, hogy amikor csúsztatom befele a nyeregcsövet, oldalirányba lötyög. Pedig tuti jó a méret, így gyanítom, a vázzal van gond. Zsír van a nyeregcsövön, de gondolom az nem okoz olyan nagy gondot. Kikopott volna a nyereg vázcső?

G@ben:
Szerintem nehéz előre megmondani, hogy 10 év múlva mi lesz a preferált kerékméret. Én nem feltétlen ez alapján döntenék.Múltkor is akartam írni, hogy szerintem ott mérethiba lesz... biztos, hogy tizedre jó? mert pl. van 30,2 és 30,4-es is, lányom bicóján bizony sörösdoboz megy bele, mert anélkül ugyanez van (csak emiatt meg nem akarnék új csövet venni). Esetleg a karbon paszta, de az is azt feltételezi, hogy jók az átmérők (az valami apró szemcsés cucc, kicsit segít a tapadásban)
-
IMIIKE1998
őstag
Valaki járt már úgy, hogy akármennyire rácsutkázza a nyeregbilincset, akkor is csúszkál a nyeregcső? A szervizes azt mondta, az sem oké, hogy amikor csúsztatom befele a nyeregcsövet, oldalirányba lötyög. Pedig tuti jó a méret, így gyanítom, a vázzal van gond. Zsír van a nyeregcsövön, de gondolom az nem okoz olyan nagy gondot. Kikopott volna a nyereg vázcső?

G@ben:
Szerintem nehéz előre megmondani, hogy 10 év múlva mi lesz a preferált kerékméret. Én nem feltétlen ez alapján döntenék. -
ZolkoW
őstag
Gyors segítség kellene. Egy 622/37-es külsőgumihoz vennék belsőt. Viszont nem tudom eldönteni auto szeleppel vagy presta szeleppel vegyem. A felni eredetileg presta szelepre van, de felfúrom, ha szükséges.
A helyzet az, hogy:1. Szeretném a guminyomást mérni
2. Szeretnék slime (vagy ami ajánlott) defektmentesítőt tölteni beleTudnátok javasolni valami megoldást? Milyen szeleppel vegyem? Tudok presta szeleppel nyomást mérni?
pumpáláskor a műhelypumpa prestánál is mutat nyomást, asszem rendesen... tubeless átalakító kiteket meg még nem is láttam autószeleppel, és ott is a szelepen keresztül szokás leginkább betölteni a lötyit.
Mondjuk pont a Slime volt (narancssárga, sűrűbb trutyi) azt hiszem, amit régen próbáltam autószelepes belsőbe betáplálni, és hát nagyon nehezen akart sikerülni. (én nem fúrnám fel a szeleplyukat)(#130060) G@ben : Valamikor körbenéztem, és úgy láttam, a 27,5-es cuccok a legdrágábbak... (kivéve talán a Decathlont, de ott meg akkor nem néztem). És normál méretű külsőkkel nézve közelebb van a méret a 26-oshoz, mint a 29-eshez, szóval aszfaltra biztos a 29-est erőltetném. Abba még tárcsás országúti kereket is pattinthatsz, és máris olyan, mint ... egy pizzaszeletelő Hulk kezében!

-
ivana
addikt
Gyors segítség kellene. Egy 622/37-es külsőgumihoz vennék belsőt. Viszont nem tudom eldönteni auto szeleppel vagy presta szeleppel vegyem. A felni eredetileg presta szelepre van, de felfúrom, ha szükséges.
A helyzet az, hogy:1. Szeretném a guminyomást mérni
2. Szeretnék slime (vagy ami ajánlott) defektmentesítőt tölteni beleTudnátok javasolni valami megoldást? Milyen szeleppel vegyem? Tudok presta szeleppel nyomást mérni?
Szeretném a guminyomást mérni Pumpával bármin tudsz.
Szeretnék slime (vagy ami ajánlott) defektmentesítőt tölteni bele Az ilyen defektmentesítő dolgokat az autó szelep nem szereti, talán a dunlop szelep bírja a legjobban.
-
G@ben
addikt
Na most kezdek zavartan nézni... Eddig a 29-est ajánlottátok, és a kezdeti ellenszenv után már én is azokat nézegetem. Most itt a 27,5-es, ami akár jó is lehet, ki kéne próbálni. Hosszú távra venném mindenképp, azaz 10-15 évre, nem szeretnék olyat, hogy mondjuk 7-8 év múlva nincs rá normális aszfaltgumi, mert kihalt a méret!

Mondjuk először ráülök mindkettőre (amint a meló engedi), hogy mégis milyen, aztán már talán okosabb leszek. Így esett ki a Cube Attention SL is, pedig az nagyon tetszett.
-
bringasisti
őstag
Az a helyzet,hogy ezt a tömlővel rajta kell úgy meglazítsd,mint majd visszahúzd,hisz amint dugókulccsal meglazítottad folyadék jöhet rajta keresztül,ami aztán összeken mindent amire rákerül.Ugyanúgy,kvázi kifele folyó fékfolyadéknál kell visszazárni,így biztosítva a megfelelő buborékmentességet,ez viszont csak egy oldalról rátett kulccsal lehetséges,hisz fentről rá van csatlakoztatva a cső.
G@ben...itt van.
Értem én mert a kocsimat is én légtelenítem, de látod hogy a villás kulcs se fenékig tejföl.
-
#68216320
törölt tag
Gyors segítség kellene. Egy 622/37-es külsőgumihoz vennék belsőt. Viszont nem tudom eldönteni auto szeleppel vagy presta szeleppel vegyem. A felni eredetileg presta szelepre van, de felfúrom, ha szükséges.
A helyzet az, hogy:1. Szeretném a guminyomást mérni
2. Szeretnék slime (vagy ami ajánlott) defektmentesítőt tölteni beleTudnátok javasolni valami megoldást? Milyen szeleppel vegyem? Tudok presta szeleppel nyomást mérni?
-
Ákkk
addikt
Kisebb kerékméret 27.5 2x10 sebbesség jobb telo és olcsóbb.
-
sebgutkopf
őstag
Pontos koordinátákat nem tudok adni, de biztos akad itt valaki akinek van egy strava linkje hozzá.

Én úgy szoktam menni arrafelé, hogy Hűvösvölgy felől érkezem, eltekerek a nagy tisztásra, HHH repülőtér. Majd onnan fel a HHH irányába, beérek az erdőbe és egyből vezet fel jobbra egy ösvény, az a Yoko. Még talán ki is van táblázva, hogy bringa pálya.sebgutkopf:Persze jó buli a használt, ha tudod is mit kell nézni egy használt bringa vásárlásánál.
A kérdés ennél bonyolultabb, mert bár az igaz, hogy egy használt bringa sokszor jelentősen jobb felszereltségű mint azonos áron egy új, de annyi buktatója is van, hogy egyértelműen nem feltétlen jobb ajánlat mint az új. Elég sok olyan emberrel találkoztam már a pályafutásom során, hogy behozta a szervizbe a frissen, használtan vásárolt bringáját, nagyon büszke volt rá, hogy ez egy szuper vétel volt, de szerette volna ha átnézem, felkészítem a szezonra. Akkor derült ki, hogy egy halom pénzt rá kell költeni, mert elég sok ponton leharcolt. Ami neki egyáltalán nem tűnt fel. Ekkor jött a fejvakarás. Olcsóbb bringáknál is jellemző, hogy olyan leharcoltakat vesznek meg emberek, hogy mire felújítod, elérheti egy alap, de új bringa árát. Csak arra éppenséggel még garancia is van. Persze lehet venni nagyon jó használt bringákat, de ehhez érteni kell hozzá.
A legjellemzőbb egyébként, hogy átverik az embereket az évjárattal, sokkal újabbnak hazudják a gépet a hirdetésben. Kerékagyak, hajtás leharcoltságát egy amatőr nem tudja megállapítani, a telók állapotáról nem is beszélve. És akkor a váz javításokról még nem is beszéltem.
Az új meg garanciális, és nincs zsákbamacska.Az a Gül baba utca és II. kerület. Jó poén, de analóg géppel nekem sem nagyon jutna eszembe a megmászása.
Nem sok bringás tud oda felmenni amúgy.
Mennyire fáradok el? Hát ez attól függ, hogy használom a bringát. Ha egy rövidebb kört megyek és magas rásegítéssel, akkor elég kíméletes tud lenni. Viszont E-MTB-nál nem a kíméletesség a fő cél, hanem, hogy adott idő alatt magasabbra juss és sokkal gyorsabban mész fölfelé. Többet jössz lefelé.
Mondjuk egy 1000m szint után, számottevően nem vagyok fittebb elektromossal sem, csak fele annyi idő alatt végeztem. Meg olyan helyekre is felcsörlőzöm a bringát, ahova esélyem se lenne amúgy. 1db 500-as akkuval kell azért takarékoskodni, síkon off, enyhe, közepes emelkedő eco és néhol, durvább meredeken trail vagy boost. Így azért mész 1000+ méter szintet. Ha van tartalék akkud, akkor kevésbé kell takarékoskodni, mert ezzel 2000-3000m szintet is tudsz menni, rásegítés, terepviszony függvényében. Vagy töltheted is egy pihenőnél. Ha röviden akarnék válaszolni, ugyan úgy ég a combon, pulzusom felmegy mint egy analóg géppel, de sokkal nagyobb élmény az egész. Ami még jó benne, hogy a pulzusod sokkal jobban kordában tudod tartani, mondjuk egy hosszú mászásnál mész eco-ban, érzed, hogy elszáll a pulzus, feljebb nyomod a segítséget, visszább veszel a pedálozásból, ugyan úgy haladsz tovább, de beáll a pulzus alacsonyabb szintre, majd jön a lefelé és jobban tudsz koncentrálni. Egyébként a maximum nyomatékot csak úgy tudod kiszedni a rendszerből, ha közel teljes erőddel taposod a pedált. Mivel nyomatékszenzoros, adott segítség mellett a pedálozás erejétől függően is szabályozza, hogy milyen erővel húzzon a motor. Ezzel azt érik el, hogy az érzet nem motoros lesz, hanem inkább olyan mintha te lennél erősebb. Érdemes kipróbálni. Az analóg és ebike felhasználók között sokszor azért van vita, mert egy analóg bringa felhasználó csak arra tud gondolni, hogy ebike-ot kizárólag antisportolás célból vehet egy ember. Mivel a sport részét helyetted oldja meg, te meg csak kvázi utasként utazol rajta.
Itt van egy nagy tévedés. E-MTB-al a sportot nem lehet megúszni, akinek az a célja, az csalódni fog, nem is kicsit.Próbálni már próbáltam e mtb-t, de az már évekkel ezelőtt volt, valószínűleg az általad kevésbé jónak titulált bosch rendszer lehetett.
Részemről látom létjogosultságát és simán el tudom képzelni, hogy a jövőben valamikor veszek egyet. Most még nem.
Visszatérve a bosch rendszerre nekem a pedelec rencszerének a reakció ideje azért még kevéssé volt természetes. Bele kellett taposni, hogy meginduljon, akkor pedig sokszor talán jobban meg is indult, mint kellett volna és a kanyar sebességet valahogy nem tudtam vele valami jól kontrollálni. Illetve én mint a bringás nagyon éreztem a gép súlyát, amivel nem tudtam mit kezelni, ellenben rásegítés nélkül nagyon nehéznek éreztem.
A leírásod alapján a tiéd és a shimano rendszer jóval fejlettebbnek és élhetőbbnek tűnik, sőt biztos lesz még jobb is.Egy ilyen bringától nagyjából azt várnám, amit te is írsz, hogy a mászás/lejtő egymáshoz viszonyított időbeli aránya kedvezőbbé váljon és több lejtő fér bele a napba. A nagyobb tehetetlen súly és kisebb agilitás egyelőre még visszafogott a mostani bringa vásárlásnál az elektromostól, de hát majd öregszem még

Pénteken elmentem megint gyakorolni ugrálni a géppel. Eddigi legjobb meneteim voltak, fejlődöm. Itt van egy rövid 2 perces élményvideó:
[link]
Persze az igazán nagy mágusoktól nagyon elmaradok, de nagy áttörés, hogy már többször elugrok az érkező rámpáig.Ehhez képest szombaton egy kb 2 órás tekerősre mentem HHH - Hűvösvölgy, visszafelé fel Árpád kilátó. Itt viszont meg kellett állapítanom, hogy ugyan minden emelkedőt normálisan meg tudtam tekerni a géppel, de a lefelék nagy csalódást keltettek. Ahol eddig az adrenalin buzgott bennem az xc gépen, ezzel akár milyen meredek is egy lejtő, tök uncsi, és könnyű terepnek tűnt, már direkt kerestem a kövesebb, gyökeresebb nyomvonalat, hogy történjen valami. Nagyon más ennek a bringának az ingerküszöbe, ezt a gépet tényleg célzottan a keményebb helyekre kell kivinni. Lassan megnézem megtalálom-e még fentről a Yoko-t

-
G@ben
addikt
Az a helyzet,hogy ezt a tömlővel rajta kell úgy meglazítsd,mint majd visszahúzd,hisz amint dugókulccsal meglazítottad folyadék jöhet rajta keresztül,ami aztán összeken mindent amire rákerül.Ugyanúgy,kvázi kifele folyó fékfolyadéknál kell visszazárni,így biztosítva a megfelelő buborékmentességet,ez viszont csak egy oldalról rátett kulccsal lehetséges,hisz fentről rá van csatlakoztatva a cső.
G@ben...itt van.
Köszi! A 38 fogas tányér az épp határeset. Lehet, hogy kinézek a Hervisbe valamelyik nap.

Ha az árat nem nézzük, felszereltségben hogy viszonyul a linkelt Giant bringához? Nem sokat mond nekem a fék, az első váltó, illetve a villa sem. -
X Factor
addikt
Ez ugyan új de ennyi pénzért valószínűleg ez is olyan, hogy fél év múlva szét lesz esve rajta minden, pedig én deka párti vagyok sokszor, de ez a legalja, legolcsóbb biciklinek kinéző tárgy. Hogy találja meg mindenki pont ezt, csak nekem tűnik iszonyat csúnyának? Bocs, hogy ennyire leszólom, de tényleg ugyanennyiért valami használtat de sokkal jobbat inkább.
Páromnak vettük most pont a linkelt példányt M-es méretben, hogy ha néha jó időben csatlakozna hozzám, esetleg néha munkába járni, vagy jobb időben egy pár 10km-et letolni. Pont van egy kollégámnak, ő megvan vele elégedve, az ajánlás is tőle jött.
Féken kellett állitani az elején, 4 bar-on van használva, de köszöni szépen jól elvan. A hátsó váltót jól beállitották amikor atvettuk, az is teszi a dolgát, hajtani kell, kenni, plusz a fékbwdeneket az elején utanhuzni. Nyilvan az ár többszöröséért vannak jobb példányok, de ide-oda elgurulni a környéken.
A küllem az sajna szubjektÍv, nekem kifejezetten tetszetős.
-
Hasaggymeg
Topikgazda

Az imbuszkulcs, villás kulcs akkora méretre gyártják hogy vas a vasban érzéssel akinek gyakorlata van az meg tud húzni egy csavart. Amikor dolgoztam nálunk a kényes csavarok esetén ilyen szerszámot használtak csak hengeres szárral mert volt aki 20 év után se érezte hogy ez a csavar nem az a csavar. Lelazítod, csatlakozol, kézzel mehúzod a csavart, leveszed a fecskendőt és a szerszámmal meghúzód a légtelenítő csavart.Az a helyzet,hogy ezt a tömlővel rajta kell úgy meglazítsd,mint majd visszahúzd,hisz amint dugókulccsal meglazítottad folyadék jöhet rajta keresztül,ami aztán összeken mindent amire rákerül.Ugyanúgy,kvázi kifele folyó fékfolyadéknál kell visszazárni,így biztosítva a megfelelő buborékmentességet,ez viszont csak egy oldalról rátett kulccsal lehetséges,hisz fentről rá van csatlakoztatva a cső.
G@ben...itt van.
-
bringasisti
őstag
Csavarhúzót? Van már, próbáltam, nem lehet ezen a csavaron használni.
6030D: Nekem úgy tűnt, hogy nincs elnyalódva a csavar, de végülis van esély rá. Csak annyi a gondom vele, hogy a paypal számlámon most ennyi pénz sincs, a kártyám lejárt, szal meg kell várnom amíg kapok a paypalemre pénzt valamelyik munkámért
. + Német oldalakról postaköltséggel együtt majdnem annyiba fáj mint egy fék, szal akkor már inkább komplett féket vennék egy szál csavar helyett
.
Az imbuszkulcs, villás kulcs akkora méretre gyártják hogy vas a vasban érzéssel akinek gyakorlata van az meg tud húzni egy csavart. Amikor dolgoztam nálunk a kényes csavarok esetén ilyen szerszámot használtak csak hengeres szárral mert volt aki 20 év után se érezte hogy ez a csavar nem az a csavar. Lelazítod, csatlakozol, kézzel mehúzod a csavart, leveszed a fecskendőt és a szerszámmal meghúzód a légtelenítő csavart. -
G@ben
addikt
Sok adatot nem találtam róla, de ha ennek is 36 fogú az első nagyobb lánctányérja, akkor az nekem rövid. Ami bringákat kiválogattam, azok is 3 tányérosak elöl, nekem az jobban bejön. Tudom, hogy nem ez a trend, de nem érdekel. Ha kapható még olyan normális felszereltséggel, ami elöl 3 tányéros, azt fogom választani.
-
6030D
addikt
Csavarhúzót? Van már, próbáltam, nem lehet ezen a csavaron használni.
6030D: Nekem úgy tűnt, hogy nincs elnyalódva a csavar, de végülis van esély rá. Csak annyi a gondom vele, hogy a paypal számlámon most ennyi pénz sincs, a kártyám lejárt, szal meg kell várnom amíg kapok a paypalemre pénzt valamelyik munkámért
. + Német oldalakról postaköltséggel együtt majdnem annyiba fáj mint egy fék, szal akkor már inkább komplett féket vennék egy szál csavar helyett
.Estleg vidd el a helyi szervizbe, hátha mondanak rá valami okosat
-
jjeahh
nagyúr
Azért én vennék egyet.
Csavarhúzót? Van már, próbáltam, nem lehet ezen a csavaron használni.
6030D: Nekem úgy tűnt, hogy nincs elnyalódva a csavar, de végülis van esély rá. Csak annyi a gondom vele, hogy a paypal számlámon most ennyi pénz sincs, a kártyám lejárt, szal meg kell várnom amíg kapok a paypalemre pénzt valamelyik munkámért
. + Német oldalakról postaköltséggel együtt majdnem annyiba fáj mint egy fék, szal akkor már inkább komplett féket vennék egy szál csavar helyett
. -
Ákkk
addikt
Én sem tudom ezeket, de ugyanez van jóval drágább bringán is, talán nem olyan nagyon rossz.
jjeahh: akkor talán nem kell aggódnom, ha a topiklakók sem találkoztak még ilyen jelenséggel!

Még a villa kérdés, sajnos aról sem találtam túl sok infót. Itt azt írta valaki, hogy ennél rosszabbat ne, azaz valószínű nem egy Recon, de elvileg elfogadható lehet. Ne akarjon nagyon hajolni, meg ne essen szét 1-2 év alatt aszfaltos használattól!
Szerintem ezt nézd meg [link]hervis
-
6030D
addikt
BR-M446. Ha lesz annyi fölös pénzem valszeg egy BR-MT500-at berendelek, ahogy elnézem kompatibilis a régi fékcsövemmel meg mindennel.
G@ben: Nem tom milyen az a teló, egy haveromnak van, de még nem próbáltam. Ő azt mondja nem vasal eléggé, de az a gyanúm nem lőtték jól be neki, valszeg túl van fújva.
Hasaggymeg: Legalább ezután tudom, hogy (ezt sem) szabad túlságosan meghúzni, csak óvatosan.
bringasisti: Ezeket sajnos olyan csavarhúzóval nem lehet, mert az szemből megy rá és amikor rajta van a fecskendő csak oldalból tudod meghúzni, szemből nem férsz hozzá.
-
ShiTmano
aktív tag
-
bringasisti
őstag
BR-M446. Ha lesz annyi fölös pénzem valszeg egy BR-MT500-at berendelek, ahogy elnézem kompatibilis a régi fékcsövemmel meg mindennel.
G@ben: Nem tom milyen az a teló, egy haveromnak van, de még nem próbáltam. Ő azt mondja nem vasal eléggé, de az a gyanúm nem lőtték jól be neki, valszeg túl van fújva.
Hasaggymeg: Legalább ezután tudom, hogy (ezt sem) szabad túlságosan meghúzni, csak óvatosan.
bringasisti: Ezeket sajnos olyan csavarhúzóval nem lehet, mert az szemből megy rá és amikor rajta van a fecskendő csak oldalból tudod meghúzni, szemből nem férsz hozzá.
Azért én vennék egyet.
-
jjeahh
nagyúr
BR-M446. Ha lesz annyi fölös pénzem valszeg egy BR-MT500-at berendelek, ahogy elnézem kompatibilis a régi fékcsövemmel meg mindennel.
G@ben: Nem tom milyen az a teló, egy haveromnak van, de még nem próbáltam. Ő azt mondja nem vasal eléggé, de az a gyanúm nem lőtték jól be neki, valszeg túl van fújva.
Hasaggymeg: Legalább ezután tudom, hogy (ezt sem) szabad túlságosan meghúzni, csak óvatosan.
bringasisti: Ezeket sajnos olyan csavarhúzóval nem lehet, mert az szemből megy rá és amikor rajta van a fecskendő csak oldalból tudod meghúzni, szemből nem férsz hozzá.
-
bringasisti
őstag
Csak azért kérdeztem mert mivel nekem nem volt,állítós kulccsal fogtam meg,annak meg akkora az erőkarja,hogy ha nem vigyázol valóban megszakíthatod a menetet.
(#130039) haarmaan...nem vagyok egy össztelós guru,de innen a Canyon nem csak olcsóbbnak,de jobbnak is tűnik.

Ezt olyan csavarhúzó segítségével kell meghúzni aminek dugó kulcs van a végén.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Csak azért kérdeztem mert mivel nekem nem volt,állítós kulccsal fogtam meg,annak meg akkora az erőkarja,hogy ha nem vigyázol valóban megszakíthatod a menetet.
(#130039) haarmaan...nem vagyok egy össztelós guru,de innen a Canyon nem csak olcsóbbnak,de jobbnak is tűnik.

-
bringasisti
őstag
-
IMIIKE1998
őstag
Hazai utakon 25-ös gumival megyek pedig nem 60 kg vagyok de még sose volt gondom.
De engem a minimum nyomáson is ha nem állok ki, vagy kihajít a nyeregből vagy a kormányt veri ki a kezemből a gagyi út. Én bringautakon nyomom főleg, de nem túl kényelmes/biztonságos. Fehérváron nem tudom, milyen a helyzet, de itt Debrecen környékén még a mellékutak is nagyon forgalmasak, a vezetéskultúra miatt meg oda nem sok kedvem van kimenni.
-
haarmaan
tag
Sziasztok, kéne egy kis segítség.
Két bringa közt gondolkodok.
Specialized Stumpjumper Comp Alloy 27.5 – 12-Speed 2019
[link]Canyon Spectral CF 7.0 2019
[link]Én a Stumpjumper felé hajlok, mivel nagyobb külsővel is kompatibilis. Ha jól néztem még a 3”-os gumival is elmegy. A Spectralra max 2.6-os gumik tehetök fel. Valamint a Stumpjumper geometriája, a távtartó a rugóstag aljában aszimmetrikus kialakítású, így a megfordításával 6 mm-rel lejjebb ültethető a középcsapágyház és kb fél fokkal csökkenthető a fejcsőszög. Valamint a középcsapágyház menetes míg a Spectralban press fitt.
A spectral viszont jobban felszerelt bringának tűnik és a váz első háromszöge carbon mig a Stumpjumper ALU. Súlyban szinte majdnem megegyezik a két bringa 13.9-14kg. Bár az egy kicsit érdekes hogy a 2 ével ezelöti spectralok 12-13 kg sulyuak voltak most meg 13-14.5 kg.Van valakinek esetleg tapasztalata bármelyik géppel vagy gépcsaládal Stumpjumper vs Spectral. Bármilyen segítség, tapasztalat , vélemény jól jönne. Előre is kösz a segítséget.
Üdv Gabi -
G@ben
addikt
Én sem tudom ezeket, de ugyanez van jóval drágább bringán is, talán nem olyan nagyon rossz.
jjeahh: akkor talán nem kell aggódnom, ha a topiklakók sem találkoztak még ilyen jelenséggel!

Még a villa kérdés, sajnos aról sem találtam túl sok infót. Itt azt írta valaki, hogy ennél rosszabbat ne, azaz valószínű nem egy Recon, de elvileg elfogadható lehet. Ne akarjon nagyon hajolni, meg ne essen szét 1-2 év alatt aszfaltos használattól!
-
StLui
veterán
Sziasztok,
Bicikli vásárlás előtt állok, utóbbi 20 évben nem ültem bringán. A cél hétvégenként gyerekkel margitsziget, városliget, római part, stb.
EZt néztem ki: [link]
Kérdésem, hogy ezért az árért tudtok-e ajánlani valami jobb trekkinget használtan.
Kissé félek a használttól, mivel nem vagyok képben, nehogy vegyek egy olyat, amin minden szét van kopva és fél éven belül lehet rá szórni a pénzt.
KöszönömEz ugyan új de ennyi pénzért valószínűleg ez is olyan, hogy fél év múlva szét lesz esve rajta minden, pedig én deka párti vagyok sokszor, de ez a legalja, legolcsóbb biciklinek kinéző tárgy. Hogy találja meg mindenki pont ezt, csak nekem tűnik iszonyat csúnyának? Bocs, hogy ennyire leszólom, de tényleg ugyanennyiért valami használtat de sokkal jobbat inkább.
-
6030D
addikt
-
k.zozo.
tag
Sziasztok,
Bicikli vásárlás előtt állok, utóbbi 20 évben nem ültem bringán. A cél hétvégenként gyerekkel margitsziget, városliget, római part, stb.
EZt néztem ki: [link]
Kérdésem, hogy ezért az árért tudtok-e ajánlani valami jobb trekkinget használtan.
Kissé félek a használttól, mivel nem vagyok képben, nehogy vegyek egy olyat, amin minden szét van kopva és fél éven belül lehet rá szórni a pénzt.
Köszönöm -
FireKeeper
nagyúr
Köszi a tippet.

Ez igaz, de túlságosan drágák a CX-ek és Gravel-ök. Még ha le is cserélném az első féket, akkor is max. egy 28-as külső férne bele, ami necces lenne. Mindegy, akkor marad a monti, veszek rá egy hosszabb stucnit és felfújom rendesen a gumikat.Amúgy a mostani erős szélben borzasztó érzés bringázni. Még a sportosított mtb-vel is csigalassú a menet, hiába tekerem, annyira belekap a szél.
esetleg 650B kerék nem jöhet szóba?
-
jjeahh
nagyúr
Ha van ismerős aki tud esztergálni mondom a megoldást
Nincs...

-
parandroid
félisten
Én is fel vagyok dúLva amióta erről az agygörbülésről hallottam,de úgy tűnik vannak még csodák.
Azt,hogy egy ilyen hogyan történhet,mikor az agy elvileg küllők hadával van rögzítve a felnihez,nem tudom,de látszólag van olyan sz@r ami képes elvetemedni.Tudtommal ezeket az egyakat egy darabból esztergálják,így meglehet,hogy a kici kínai túltolta a kést és az agytest közepe már olyan lett mint a papír,így mikor egy combosabb mugli odalépett teszkósbringájának,a sor megrogyasztotta azt. 
Amióta cca 18 éves koromban kiállva tekerésnél tőből letört a pedálom a pedálaggyal együtt, én az agyakról is bármit el tudok képzelni. Mondjuk ez a Csepel kerékpárok minőségellenőrzésének, és gyártástechnológiájának is betudható, de nem vagyok benne biztos, hogy némelyik kínai üzem akár azt a szintet tudja hozni…
p
-
bringasisti
őstag
Ha van ismerős aki tud esztergálni mondom a megoldást
-
bringasisti
őstag
Hm, nem tom mit mondjak, a Giant agy mivel sajátmárkás, gondolom senki nem próbálta a topikban, de nem hiszem, hogy olyan gyenge lenne, mint a régi agyad, az valami nagyon alap cucc volt. Nekem eddig belépő Acera agyaim voltam, bírták a telet, sarat, terepezést, sőt lépcsőzést is gond nélkül, egyedül az egyik műanyag porvédő törött el, de az fillérekért kapható.
Más: Úgy tűnik ez nem az én hetem, nem az én hónapom, de lehet az egész év nem kedvez nekem
. Most, hogy úton van a hátsó kerék és a héten gurulhatnék már, gondoltam a hátsó féket is újra légtelenítem, hogy legyen tökéletes, erre elnyalódott a menet itt és nem a csavaron, hanem a fékben, szal most, hogy kvára meg vagyok szorulva anyagilag, kereshetek új féket is
. El sem hiszem, hogy egy Deore fék ennyire gyenge anyagból van, nagyon érzéssel kell meghúzni azt a csavart, mert brutál könnyen elnyalódik a menet és elfolyik az összes olaj 
Ott azért van O gyűrű hogy a csavart ne kelljen" meghúzni "
-
jjeahh
nagyúr
Milyen kulccsal fogtál rá?
Hát olyan fém és kb arasznyi hosszú, 7-es
. De már úgyis tökmindegy, csak most nem futja már semmire, nincs erre is pénz és egyre jobb az idő felénk is, lehetne tekerni, de a bringa még mindíg darabokban 
bringasisti: Utólag már lehetek okos...

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Kár, hogy a csavar nem egyszerű átlagos csavar és gumigyűrű is van rajta, ami egy nagyobbra nem megy fel. Meg menetfúróm sincs, szal, ennek lőttek.
Kérdés: ha majd más féket rendelek, ami elvileg ugyanazzal a tárcsával, ugyanazzal a fékcsővel és betéttel kompatibilis mint a régi, érzetre vajon lesz különbség? Gondolom nem...
Milyen kulccsal fogtál rá?
-
jjeahh
nagyúr
Kár, hogy a csavar nem egyszerű átlagos csavar és gumigyűrű is van rajta, ami egy nagyobbra nem megy fel. Meg menetfúróm sincs, szal, ennek lőttek.
Kérdés: ha majd más féket rendelek, ami elvileg ugyanazzal a tárcsával, ugyanazzal a fékcsővel és betéttel kompatibilis mint a régi, érzetre vajon lesz különbség? Gondolom nem...
-
ZolkoW
őstag
Hm, nem tom mit mondjak, a Giant agy mivel sajátmárkás, gondolom senki nem próbálta a topikban, de nem hiszem, hogy olyan gyenge lenne, mint a régi agyad, az valami nagyon alap cucc volt. Nekem eddig belépő Acera agyaim voltam, bírták a telet, sarat, terepezést, sőt lépcsőzést is gond nélkül, egyedül az egyik műanyag porvédő törött el, de az fillérekért kapható.
Más: Úgy tűnik ez nem az én hetem, nem az én hónapom, de lehet az egész év nem kedvez nekem
. Most, hogy úton van a hátsó kerék és a héten gurulhatnék már, gondoltam a hátsó féket is újra légtelenítem, hogy legyen tökéletes, erre elnyalódott a menet itt és nem a csavaron, hanem a fékben, szal most, hogy kvára meg vagyok szorulva anyagilag, kereshetek új féket is
. El sem hiszem, hogy egy Deore fék ennyire gyenge anyagból van, nagyon érzéssel kell meghúzni azt a csavart, mert brutál könnyen elnyalódik a menet és elfolyik az összes olaj 
ha már úgysincs vesztenivalód, én beletekernék egy nagyobb menetfúrót, hadd szokja a dolgot, legalábbis ha mondjuk 5-ös a csavar, egy 6-os menet még beleférhet :-/
6030D: ugye, vagy mindenki kezdje el fűrészelni a kormányát!

-
6030D
addikt
Egy kis összehasonlítás a "Milyen bringát vegyek, ha gyorsabban akarok haladni?" témakörre. Nagyjából ugyanaz a kör (tegnap többet kellett menni), ugyanaz az útirány, szél is hasonló volt illetve a közérzet is.
26" vs 29"
A vas kb 4-4,5 kg-mal nehezebb, RaceKingen megy, ami 3 bar köré van fújva, keskenyebb a kormánya. A műanyag 2,2-2,5 bar körüli Ikonokon ment, széles kormánnyal. (Nyomások nem tutik, 2 hete nem néztem rá egyikre se, csak kézzel.)
Az átlag pulzus mindkét esetben 140 lett, a max sebesség 1, míg az átlag 0,5 km/h-val jobb a 26" esetében.
Nem mondom, hogy nem lepődtem meg, minimálisan azért jobbra mondtam volna be én is a 29-et, de úgy látszik, a placebo nagy úr. Aszfaltra túrázni vegyen mindenki olcsó 26"-t.
Tudom, országútival más számok lennének.

-
jjeahh
nagyúr
Ugratás max annyi, hogy nagyobb járdaszegélyről le.

A teleszkóp nem lötyögős? Azért hiába aszfalt, olyan fékezések előfordulnak, hogy emeli a hátulját. Illetve nem tudom, mennyit számít, de mintha a felni nem lenne szegecselt, meg olyanba sem szeretnék belefutni, mint a mostani bicajnál, hogy egy 70-ről való fékezés elgörbítette a hátsó agyat, bár az egy 110k-s mtb, valószínű jóval gyengébb alkatrészekkel.Hm, nem tom mit mondjak, a Giant agy mivel sajátmárkás, gondolom senki nem próbálta a topikban, de nem hiszem, hogy olyan gyenge lenne, mint a régi agyad, az valami nagyon alap cucc volt. Nekem eddig belépő Acera agyaim voltam, bírták a telet, sarat, terepezést, sőt lépcsőzést is gond nélkül, egyedül az egyik műanyag porvédő törött el, de az fillérekért kapható.
Más: Úgy tűnik ez nem az én hetem, nem az én hónapom, de lehet az egész év nem kedvez nekem
. Most, hogy úton van a hátsó kerék és a héten gurulhatnék már, gondoltam a hátsó féket is újra légtelenítem, hogy legyen tökéletes, erre elnyalódott a menet itt és nem a csavaron, hanem a fékben, szal most, hogy kvára meg vagyok szorulva anyagilag, kereshetek új féket is
. El sem hiszem, hogy egy Deore fék ennyire gyenge anyagból van, nagyon érzéssel kell meghúzni azt a csavart, mert brutál könnyen elnyalódik a menet és elfolyik az összes olaj 
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Dulva.
Nekem ez úgy hangzik, mintha valami extra gyenge anyagból készült agy lett volna, még nem is hallottam ilyenről azon kívül, hogy korábban itt olvastam, de lehet hogy akkor is te fogalmaztál így
A Shimano is inkább túlépíti a dolgait, szóval valszeg a legolcsóbb agyuk sem produkál ilyet, hacsak nem egy kamion hajt át rajta.
Juteszembe, milyen agy volt, azt tudod?
Nem mozdulhatott el a tengely egyik vége, ha esetleg csúszópapucsos volt?Csak részben kapcsolódik, de közben letettem a ZTTO/Koozer/stb aliexpresses agyak kipróbálásáról, mert rákerestem a véleményekre, és vegyesek ugyan, de amik az agyak elhalálozásáról írnak, ott nem tetsző fényképeket láttam. (szétszedékor kieső kalapácsok, lógó kazettatest, kitágult csapágyfészek...) Szeretem a kihívásokat, de tolni nem szeretem a biciklit

Én is fel vagyok dúLva amióta erről az agygörbülésről hallottam,de úgy tűnik vannak még csodák.
Azt,hogy egy ilyen hogyan történhet,mikor az agy elvileg küllők hadával van rögzítve a felnihez,nem tudom,de látszólag van olyan sz@r ami képes elvetemedni.Tudtommal ezeket az egyakat egy darabból esztergálják,így meglehet,hogy a kici kínai túltolta a kést és az agytest közepe már olyan lett mint a papír,így mikor egy combosabb mugli odalépett teszkósbringájának,a sor megrogyasztotta azt. 
-
ZolkoW
őstag
Giant Talon 1-ről mik a vélemények? Főképp aszfaltos túrázós felhasználás lenne, minimális, és könnyű tereppel, de aszfalton azért előfordul nagy tempó (60-70) erős fékezéssel, illetve járdaszegélyre ugrás is a hátsó kerék emelése nélkül, de nagy nyomásra fújt gumival. Van olyan alkatrésze, ami erre gyenge?
A Giant márkájú agyak gondolom valami OEM márka termékei, de javítsatok ki, ha tévedek (Joytech, Quando..). Ez nekem picit kevésbé hangzik jól, mint a Shimano, és a fékek is inkább belépő kategória a hidrósak között, de árazásban nem vagyok jó, nekem ez egy biciklinek tűnik

-
G@ben
addikt
Dulva.
Nekem ez úgy hangzik, mintha valami extra gyenge anyagból készült agy lett volna, még nem is hallottam ilyenről azon kívül, hogy korábban itt olvastam, de lehet hogy akkor is te fogalmaztál így
A Shimano is inkább túlépíti a dolgait, szóval valszeg a legolcsóbb agyuk sem produkál ilyet, hacsak nem egy kamion hajt át rajta.
Juteszembe, milyen agy volt, azt tudod?
Nem mozdulhatott el a tengely egyik vége, ha esetleg csúszópapucsos volt?Csak részben kapcsolódik, de közben letettem a ZTTO/Koozer/stb aliexpresses agyak kipróbálásáról, mert rákerestem a véleményekre, és vegyesek ugyan, de amik az agyak elhalálozásáról írnak, ott nem tetsző fényképeket láttam. (szétszedékor kieső kalapácsok, lógó kazettatest, kitágult csapágyfészek...) Szeretem a kihívásokat, de tolni nem szeretem a biciklit

Én is meglepődtem, elhiheted! Elvileg Shimano RM30 volt az agy. Simán lehetett akár gyártási hiba, egy zárvány, akármi, és ez találkozott a durvára beállított fékkel, a nagy tempóval, meg azzal, hogy meg KELLETT állnom, mert jött a kereszteződés.

Szóval akkor az eredeti kérdés: a linkelt Giant alkatrészei megfelelnek az ilyen kihívásoknak? Illetve ez az ár jó érte? Az idei modell 300k árát sokallom, és úgy néztem, hogy csak a fékben, és a színben van eltérés.
-
ZolkoW
őstag
70-ről erőset fékeztem, csúnya csikorgást hallottam hátulról, majd elkezdett ütemesen rázni a bicaj hátulja. Megálltam, megnéztem, és volt egy nyolcas a kerékben, de nem a felni miatt, hanem a hátsó agy közepén volt egy kanyar. Tehát mintha fogtam volna az agy két végét, és nagy erővel görbítettem volna, így középen elhajlott. Na ilyet nem szeretnék többször!
Dulva.
Nekem ez úgy hangzik, mintha valami extra gyenge anyagból készült agy lett volna, még nem is hallottam ilyenről azon kívül, hogy korábban itt olvastam, de lehet hogy akkor is te fogalmaztál így
A Shimano is inkább túlépíti a dolgait, szóval valszeg a legolcsóbb agyuk sem produkál ilyet, hacsak nem egy kamion hajt át rajta.
Juteszembe, milyen agy volt, azt tudod?
Nem mozdulhatott el a tengely egyik vége, ha esetleg csúszópapucsos volt?Csak részben kapcsolódik, de közben letettem a ZTTO/Koozer/stb aliexpresses agyak kipróbálásáról, mert rákerestem a véleményekre, és vegyesek ugyan, de amik az agyak elhalálozásáról írnak, ott nem tetsző fényképeket láttam. (szétszedékor kieső kalapácsok, lógó kazettatest, kitágult csapágyfészek...) Szeretem a kihívásokat, de tolni nem szeretem a biciklit

-
G@ben
addikt
Ha az agy U alakban meghajlik, tehát a két kónusz közeledik egymáshoz (és nem vízszintesen csúszópapucsos a váz), akkor a váznak is deformálódni kell, ráadásul a tám- és láncvillák hossz tengelye mentén, amit kétlek, hogy ha megtörténik, nem jár váztöréssel.
Azt meg gondolom észrevetted volna.
Előtte biztos volt valahol más baj is. Nekem például amikor a régi bringán egy gyengébb mászásnál eltörött a mentes tengely, akkor szétszedésnél vettem észre, hogy a váz is eltört a hátsó papucsnál. De azt nem tudom, hogy mi volt az ok és okozat (ha tippelnem kell, akkor a váz tört előbb, csak nem vettem észre).Ne úgy képzeld el, hogy 90 fokban behajlott, csak kicsit, amit gondolom még tolerált a váz rugalmassága, nem tört el. Lehetett vele menni, még így is jobb állapotban volt, mint a a tömegek által használt acélvázas montik többsége, azaz csak kis nyolcas volt benne, de engem zavart. Ezért építtettem új kereket erős felnivel, DT küllőkkel, LX aggyal. Ez bírja.

Hasaggymeg: nem emlékszem, hogy csináltam volna róla képet.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
70-ről erőset fékeztem, csúnya csikorgást hallottam hátulról, majd elkezdett ütemesen rázni a bicaj hátulja. Megálltam, megnéztem, és volt egy nyolcas a kerékben, de nem a felni miatt, hanem a hátsó agy közepén volt egy kanyar. Tehát mintha fogtam volna az agy két végét, és nagy erővel görbítettem volna, így középen elhajlott. Na ilyet nem szeretnék többször!
Erről valami fotó?
-
6030D
addikt
70-ről erőset fékeztem, csúnya csikorgást hallottam hátulról, majd elkezdett ütemesen rázni a bicaj hátulja. Megálltam, megnéztem, és volt egy nyolcas a kerékben, de nem a felni miatt, hanem a hátsó agy közepén volt egy kanyar. Tehát mintha fogtam volna az agy két végét, és nagy erővel görbítettem volna, így középen elhajlott. Na ilyet nem szeretnék többször!
Ha az agy U alakban meghajlik, tehát a két kónusz közeledik egymáshoz (és nem vízszintesen csúszópapucsos a váz), akkor a váznak is deformálódni kell, ráadásul a tám- és láncvillák hossz tengelye mentén, amit kétlek, hogy ha megtörténik, nem jár váztöréssel.
Azt meg gondolom észrevetted volna.
Előtte biztos volt valahol más baj is. Nekem például amikor a régi bringán egy gyengébb mászásnál eltörött a mentes tengely, akkor szétszedésnél vettem észre, hogy a váz is eltört a hátsó papucsnál. De azt nem tudom, hogy mi volt az ok és okozat (ha tippelnem kell, akkor a váz tört előbb, csak nem vettem észre). -
G@ben
addikt
70-ről erőset fékeztem, csúnya csikorgást hallottam hátulról, majd elkezdett ütemesen rázni a bicaj hátulja. Megálltam, megnéztem, és volt egy nyolcas a kerékben, de nem a felni miatt, hanem a hátsó agy közepén volt egy kanyar. Tehát mintha fogtam volna az agy két végét, és nagy erővel görbítettem volna, így középen elhajlott. Na ilyet nem szeretnék többször!
-
Napfénysüti
nagyúr
Közben megnéztem zseblámpával és az első villánál a fék miatt van vagy 3mm hely max. Ez azért elég idétlen egy konstrukció... Túraouti geó és nem fér bele egy 28c gumi sem. Hátul persze simán elférne egy 30c is, annyi hely van. Nem is értem. Cube Peloton 2015. Így semmilyen mód nincs rá, hogy szélesebb gumit beleférjen?
Napfénysüti: Aszfalt, de néha kátyús, repedésekkel teli, szóval nem műút.

Hazai utakon 25-ös gumival megyek pedig nem 60 kg vagyok de még sose volt gondom.
-
ZolkoW
őstag
Ugratás max annyi, hogy nagyobb járdaszegélyről le.

A teleszkóp nem lötyögős? Azért hiába aszfalt, olyan fékezések előfordulnak, hogy emeli a hátulját. Illetve nem tudom, mennyit számít, de mintha a felni nem lenne szegecselt, meg olyanba sem szeretnék belefutni, mint a mostani bicajnál, hogy egy 70-ről való fékezés elgörbítette a hátsó agyat, bár az egy 110k-s mtb, valószínű jóval gyengébb alkatrészekkel.Most már komolyan mondjátok el, mit jelent az elgörbült agy!!!
-
G@ben
addikt
Ugratás max annyi, hogy nagyobb járdaszegélyről le.

A teleszkóp nem lötyögős? Azért hiába aszfalt, olyan fékezések előfordulnak, hogy emeli a hátulját. Illetve nem tudom, mennyit számít, de mintha a felni nem lenne szegecselt, meg olyanba sem szeretnék belefutni, mint a mostani bicajnál, hogy egy 70-ről való fékezés elgörbítette a hátsó agyat, bár az egy 110k-s mtb, valószínű jóval gyengébb alkatrészekkel. -
jjeahh
nagyúr
Giant Talon 1-ről mik a vélemények? Főképp aszfaltos túrázós felhasználás lenne, minimális, és könnyű tereppel, de aszfalton azért előfordul nagy tempó (60-70) erős fékezéssel, illetve járdaszegélyre ugrás is a hátsó kerék emelése nélkül, de nagy nyomásra fújt gumival. Van olyan alkatrésze, ami erre gyenge?
Szerintem minimum ennyit ki kell bírjon, sőt, komolyabb terepezést is nagyobb ugratások nélkül.
-
G@ben
addikt
Giant Talon 1-ről mik a vélemények? Főképp aszfaltos túrázós felhasználás lenne, minimális, és könnyű tereppel, de aszfalton azért előfordul nagy tempó (60-70) erős fékezéssel, illetve járdaszegélyre ugrás is a hátsó kerék emelése nélkül, de nagy nyomásra fújt gumival. Van olyan alkatrésze, ami erre gyenge?
-
rétisün
veterán
Milyen Tiagrás országútit vegyek?
fontos lenne hogy haladós legyen, de azért túl kényelmetlen se legyen..
nem tudom hogy mekkora a diffi a komfort és a nem komfort országútik között..
(meg milyen átmenetek vannak?)
ezek közül geo-ra melyiket? melyik az amit meg biztos ne?Canyon Endurace AL 6.0, CTM Blade 2.0 (2017),GHOST Nivolet 2.8 AL ,SCOTT Speedster 20,CUBE Attain Race,Lapierre Audacio 300,
külföldi teszt oldalakon általában canyont legjobbak között szokták kihozni, a többi annyira nem szoktam látni tesztelni
bár annyiért németből van cube is meg giant
Canyon. ár-értékben talán a legjobb. de a Cube-ok is jó kis bringák, volt is, van is, szeretem. (igaz, a Canyont meg imádom, de az már más kategória. mármint a bringa)
ezek közül (mármint Cube-Canyon, többit nem ismerem) a Cube-nak talán kénylemesebb a geoja, magasabb a fejcsöve, ha jól rémlik a geotáblázat -
flash-
veterán
Milyen Tiagrás országútit vegyek?
fontos lenne hogy haladós legyen, de azért túl kényelmetlen se legyen..
nem tudom hogy mekkora a diffi a komfort és a nem komfort országútik között..
(meg milyen átmenetek vannak?)
ezek közül geo-ra melyiket? melyik az amit meg biztos ne?Canyon Endurace AL 6.0, CTM Blade 2.0 (2017),GHOST Nivolet 2.8 AL ,SCOTT Speedster 20,CUBE Attain Race,Lapierre Audacio 300,
külföldi teszt oldalakon általában canyont legjobbak között szokták kihozni, a többi annyira nem szoktam látni tesztelni
bár annyiért németből van cube is meg giant
-
IMIIKE1998
őstag
mindenhol ilyenek az utak.....cyclocrossal kell menni, vagy tárcsás outival, abban elrér a 30-as külső. az attain sl disc pl. outi, de simán belefér a 30-as külső
ha a féknél nem fér el, keress olyan féket, ahol elfér, sram rivalnál 28-as elfér az tuti, használtam ilyen párosítást jó régen, illetve talán említik is a honlapjukon.
Köszi a tippet.

Ez igaz, de túlságosan drágák a CX-ek és Gravel-ök. Még ha le is cserélném az első féket, akkor is max. egy 28-as külső férne bele, ami necces lenne. Mindegy, akkor marad a monti, veszek rá egy hosszabb stucnit és felfújom rendesen a gumikat.Amúgy a mostani erős szélben borzasztó érzés bringázni. Még a sportosított mtb-vel is csigalassú a menet, hiába tekerem, annyira belekap a szél.
-
rétisün
veterán
Közben megnéztem zseblámpával és az első villánál a fék miatt van vagy 3mm hely max. Ez azért elég idétlen egy konstrukció... Túraouti geó és nem fér bele egy 28c gumi sem. Hátul persze simán elférne egy 30c is, annyi hely van. Nem is értem. Cube Peloton 2015. Így semmilyen mód nincs rá, hogy szélesebb gumit beleférjen?
Napfénysüti: Aszfalt, de néha kátyús, repedésekkel teli, szóval nem műút.

mindenhol ilyenek az utak.....cyclocrossal kell menni, vagy tárcsás outival, abban elrér a 30-as külső. az attain sl disc pl. outi, de simán belefér a 30-as külső
ha a féknél nem fér el, keress olyan féket, ahol elfér, sram rivalnál 28-as elfér az tuti, használtam ilyen párosítást jó régen, illetve talán említik is a honlapjukon.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
A dugókulcsok helyett jobb egy láncbontó.
(#129998) 6030D...gondoltam,hogy nem egy csúcsmodell,de hát csak az a teló 80-100 ezer.Sokkal többet nem,de annyit szerintem simán megér...bár nem csodálkoznék ha már csak pár darab volna néhány megmaradt méretben.
-
IMIIKE1998
őstag
Szerintetek amúgy outival(28-as gumikon) mehetek 30-40 között hepehupás úton? 60 kiló vagyok, csak attól tartok, hogy 8-as lesz a kerékben/defekt és tojás lesz a felniben vagy esetleg szétverem a gépet. :/
Közben megnéztem zseblámpával és az első villánál a fék miatt van vagy 3mm hely max. Ez azért elég idétlen egy konstrukció... Túraouti geó és nem fér bele egy 28c gumi sem. Hátul persze simán elférne egy 30c is, annyi hely van. Nem is értem. Cube Peloton 2015. Így semmilyen mód nincs rá, hogy szélesebb gumit beleférjen?
Napfénysüti: Aszfalt, de néha kátyús, repedésekkel teli, szóval nem műút.

-
Napfénysüti
nagyúr
Szerintetek amúgy outival(28-as gumikon) mehetek 30-40 között hepehupás úton? 60 kiló vagyok, csak attól tartok, hogy 8-as lesz a kerékben/defekt és tojás lesz a felniben vagy esetleg szétverem a gépet. :/
Hepehupás alatt mit értesz? Aszfalt, földút, terep?
-
beleriand72
tag
Ha még nem lett volna:
2019-től ADIDAS Five Ten a pontos megnevezés -
Ákkk
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
130100 - 130001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 131901 131900 - 131801 131800 - 131701 131700 - 131601 131600 - 131501 131500 - 131401 131400 - 131301 131300 - 131201 131200 - 131101 131100 - 131001 131000 - 130901 130900 - 130801 130800 - 130701 130700 - 130601 130600 - 130501 130500 - 130401 130400 - 130301 130300 - 130201 130200 - 130101 130100 - 130001 130000 - 129901 129900 - 129801 129800 - 129701 129700 - 129601 129600 - 129501 129500 - 129401 129400 - 129301 129300 - 129201 129200 - 129101 129100 - 129001 129000 - 128901 128900 - 128801 128800 - 128701 128700 - 128601 128600 - 128501 128500 - 128401 128400 - 128301 128300 - 128201 128200 - 128101 128100 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Google Chrome
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Crimson Desert
- Apple Watch
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Subaru topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- 27% - ÚJ Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 5600MHz KF556C36BBEK2-64
- HYPERAKCIJÓS!!! 32GB 16 ÁRON, DE KI AZ AZ ÁRON? HP EliteBook 640 G9 - i5-1235U 32GB 512GB 1 év gar
- Retro Chieftec toronyház
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 8460P - i5-2GEN I 4GB I 250GB I 14" HD I DP I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







