Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#27051) ssj81 válasza koncsik (#27040) üzenetére


ssj81
aktív tag

Hivatalos Philips forgalmazó...nem gagyi bolt, viszont elállás esetén neked kell visszajutattni a boltba, emag ezt átválallja és Emagnál 5év gari van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#27052) koncsik válasza ssj81 (#27051) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27053) gg72 válasza Imi1981 (#27050) üzenetére


gg72
veterán

Nem, a V101 előtti FW-re.

(#27054) koncsik válasza Vhiktor (#27045) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K Ráadásul normál használat mellett láthatatlan számomra (fehéret még csekkolom majd). Mindenképpen megpróbálom gariztatni, de félek, hogy rosszabb állapotban kapom vissza... :B
Sajnos a Pana 77-es OLED Tv-je 1,5 millió :O
Alap LG 77-es OLED is 750 ezer és csak 100Hz-es, ha jól láttam...
(a 20 havi 0% THM is csak 30.-ig van, kevés már az idő)

Szerinted csalódás lesz a Pana OLED-hez képest a Mini LED? Egy barátomnál láttam TLC Mini LED-et, nagyon tetszett (talán a 935-t vagy az elődjét, ha van)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27055) Celtis válasza Vhiktor (#27041) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy emlékszem a C935-nek 75-ös méretben van egy ismert problémája, egy világos csík szélessávú filmeknél a felső fekete sáv alatt. Vagy ezt már javították?

(#27056) Vhiktor válasza Celtis (#27055) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én nem láttam még ezt a jelenséget.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#27057) Celtis válasza Malfroy (#26988) üzenetére


Celtis
veterán

Na a Videoton szerviz is ezzel jött, hogy a szoftverre nem vonatkozik a garancia a jótállásról szóló rendelet 2021-es változtatása óta. Kértem, hogy küldjék el, hogy ez hol van leírva, mert én nem találom a rendelet szövegében.
Azt is mondták, hogy reklamálhatok a TCL-nél. Hazai képviselet nincs, az eu-s pedig nagy ívben le fogja sz@rni. Ezt jó ha tudjátok.

Viszont megtaláltam az emagos jótállás jegyen egy igencsak pongyola megfogalmazásban: A termék szoftverének esetleges meghibásodására a garancia nem terjed ki;
- Hogyan tud egy szoftver meghibásodni? Átíródik egy bájt? De akkor az a szoftver vagy a tárolóeszköz (hardver) meghibásodása?
- Milyen alapon zárják ezt ki? Fogyasztóként mem mindegy miért válik használhatatlanná a készülék?

Ha valaki tudja ennek a jogszabályi hátterét, kérem világosítson fel. Ne fussak felesleges köröket.

(#27058) Celtis válasza Vhiktor (#27056) üzenetére


Celtis
veterán

Én láttam róla képeket. Nem volt okom feltételezni, hogy nem igaz.
Itt is írta valaki, hogy volt az övén is, de megfelelő beállítással nem igazán látni. Nekem ennyi pont elég, hogy ne ugorjak bele.

(#27059) Stealth válasza Celtis (#27057) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ez kemény, simán fogyasztóvédelem elé kell vinni ezt a témát.

-= Stealth =-

(#27060) Vhiktor válasza Celtis (#27058) üzenetére


Vhiktor
veterán

Vannak itt 77 colos 935 tulajok, nekik tudniuk kell, amikor kalibráltam nem figyeltem erre.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#27061) Celtis válasza Stealth (#27059) üzenetére


Celtis
veterán

Az lesz. Ha nem kapok választ, akkor a fogyvédhez fordulok, hogy törvényes-e az EMAG és a TCL eljárása a szoftveres hibák kizárására a jótállásból.

(#27062) Celtis válasza Vhiktor (#27060) üzenetére


Celtis
veterán

#20355 és #22463-ban kép is van róla. Nem mondom, hogy durva, de létező dolog.

(#27063) HF77 válasza Celtis (#27057) üzenetére


HF77
senior tag

szoftveres jótállásra, V098 instabil működésre reagálva..
valószínű hogy azokra a problémákra amikre itt a legtöbben panaszkodnak, hááát valóban borítékolható hogy nagy ívben sz@rnak..max ha se kép, se hang effektus jön elő, és bizonyítottan szoftveres a gond, na akkor (talán) lépnek.
amíg van kép, hang addig szerintem senki se reménykedjen, hogy bármit is orvosolni fognak...!! (még ha netán ők is észlelik a zavart a rendszerben...) :U

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27064) Stealth válasza HF77 (#27063) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ezt én is így gondolom, de a sw a készülék része, nem jelenthetik ki, hogy sw hibára nem vonatkozik a garancia, hiszen sw nélkül nem működik a készülék rendeltetésszerűen. Ki kell vizsgálniuk az esetet, és erre jó lehet a fogyasztóvédelem.

-= Stealth =-

(#27065) HF77 válasza Stealth (#27064) üzenetére


HF77
senior tag

én úgy hiszem, hogy az alap 2 éves garancia él a szoftverre is...a kiterjesztett az már esélyes hogy nem!
aztán hogy mi tartozik bele a szoftveres "hibába", na az egy jó kérdés!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#27066) bull79


bull79
csendes tag

Sziasztok,

Tcl c805 75 minőségileg mennyire kell tartani egy ilyen tv-től egy lg hez képest?
Szoftveres anomáliák mennyire vannak?
Neten meg merjem rendelni mennyire gyakori a hibás darab?

Köszönöm.

(#27067) Celtis válasza bull79 (#27066) üzenetére


Celtis
veterán

Jó vas, hitvány szoftver, elutasító support. Épp erről diskurálunk, ha csak egy icipicit visszaolvasol.

(#27068) klaya86


klaya86
senior tag

Hali. Szoftver verzió nálam a V520 lenne? C645

(#27069) Parmezan77 válasza Celtis (#27062) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Legutóbbi FW van rajta, sokat javult, viszont nagyon homogén tartalomnál még mindig látszik ha nagyon odafigyelek. (Pl. Kék égbolt)

(#27070) ETOM válasza klaya86 (#27068) üzenetére


ETOM
addikt

V576 ha jól látom

(#27071) Parmezan77 válasza Vhiktor (#27049) üzenetére


Parmezan77
junior tag

Inkább cserén gondolkodom. Ezért félek kicsit, hogy elég világos lenne -e a 935 után...

(#27072) Swenk válasza HF77 (#27065) üzenetére


Swenk
tag

Már csak azért is, mert az alapszoftvert, 028-at, csak alaplap cserével tudják viszaállítni, a többi csak ennek frissítése, magában nem él meg.

(#27073) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, édesanyámnál adott egy 55C735, ami nem megy fel egy digis (szolgáltató által biztosított ZTE router) hálózatra. A telefonom hotspotjára és szomszéd wifire csatlakozik a tévé, a digis wifit mindegyik másik eszköz tudja használni. Papíron mindkét eszköz jól működik, csak valamiért megszűntek együttműködni. Tévé vissza lett állítva gyári beállításokra, router újra lett indítva, hiába. Router admin felületén nincs semmi egyértelmű nyoma annak, hogy esetleg a tévé blokkolva lenne. Pár napja még nem volt semmi gond, tavaly nyár óta hibátlanul ment a tévé ugyanezen a hálózaton. Anyám nyilván nem nyúlt a hálózathoz vagy a tévé hálózati beállításaihoz. Van bármilyen hasonló tapasztalat? Melyik irányba (digi, TCL) indulnátok?

(#27074) peternac válasza s4tch (#27073) üzenetére


peternac
tag

gondolom 5GHz-en van gond vele
vedd le kisebbre az 5GHz-es wifi csatornáját, mondjuk 100 alá

(#27075) Stealth


Stealth
aktív tag

Ezt ismertétek?
Telegrammról szedtem a linket.

Ezt is a v101-ről:
It's already auto update,
but only on AU region, for 98C845X2.
(at the moment)
There are 8 regions and all are independed.

Tehát a v101 automatikusan megy a 98" C845X2 tv-re az ausztrál régióban. Régiófüggő, hogy megjelenik-e a telegrammos firmware az adott régióban (nyolc van összesen). Ennek mi értelme?

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#27076) s4tch válasza peternac (#27074) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a javaslatot. Csak a 2.4GHz működik, de megpróbálom másik csatornára állítani, hátha.

(#27077) Swami válasza bull79 (#27066) üzenetére


Swami
senior tag

Vegyél inkább Philips 75pml9008/12-t.
Húgomék néhány napja vették, nagyon meg vannak elégedve.
Ha tudom, hogy így el lesz cseszve a 805, én is mást vettem volna.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27078) Stealth válasza bull79 (#27066) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nekem 55C805 van, emagról rendeltem, 5 év gari van rá. A kép kiváló, LG oledhez nem szabad hasonlítani, de a többi lg-t veri. Nekem az alap firmwarrel sem volt semmi bajom, és most a frissítéssel sincs. Vannak itt ellenvélemények, olvass vissza. A VC-1 kodek nem tetszik neki, nem játssza le, az összes többi kódolás eddig rendben volt. Ezen a méreten az sd is rendben van, 75"-on lehet lesznek gondok.
Lejátszónak a Kodi-t használom. TV adást csak az m4 sportot nézem, hibátlan.

-= Stealth =-

(#27079) Celtis válasza Swenk (#27072) üzenetére


Celtis
veterán

Amire másnap letilthatatlanul rámászik a V098.
Nekem is felajánlották az alaplapcserét, de mondtam, hogy nincs értelme.

(#27080) Swami


Swami
senior tag

Ma írtam egy szép hosszú levelet a TCL supportnak. Leírtam benne tételesen, hogy mi a bajom a tv-vel (65c805) a szoftverfrissítés óta. Kíváncsi vagyok mit válaszolnak.

Eladom TCL65C805 tv-m. Prohardver hirdetés. - Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#27081) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok, milyen lan kártya van a TCL 55C805 TV-ben? 100-as vagy Gigabites?
Ha csak 100-as, van értelme venni egy USB3->gigabit átalakítót? Működne az a TV-n?

Köszönöm

(#27082) Celtis válasza Rederik (#27081) üzenetére


Celtis
veterán

Minden tv-ben százas van. Használj wifit.

(#27083) Celtis válasza Swami (#27080) üzenetére


Celtis
veterán

Azt fogják válaszolni, hogy küldj fényképet a számláról, a sorozatszám címkéről és a tv elejéről.

(#27084) Lackó1984 válasza Rederik (#27081) üzenetére


Lackó1984
junior tag

Minden TV-ben 100 as van csak, a legdrágábbakban is.
Korabban én is kerestem ilyen átalakítót, de általában nem működnek, csak bizonyos modellek, azok sem mindegyik tv-vel.

(#27085) classic B válasza Celtis (#27083) üzenetére


classic B
aktív tag

Erre képesek csak, másra sajnos nem. Tucatnyi levelezésem van velük, mindig csak sajnálkozni tudnak.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.