Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
34100 - 34001
355135 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Napfénysüti
nagyúr
Nem tudom van-e itt olyan aki jár spinningre, én ma voltam életemben először és nem is rossz dolog. Télen szerintem amikor kint nem tudok tekerni eljárok rendszeresen a szinten tartáshoz.

-
beleszólok
senior tag
Ha megnézed ezt a manualt ott írja, hogy egyirányú az a stopli ami hozzá. Én 530-at vettem, de az ugyanaz mint az 520.
Csak azért kérdem, mert befelé fordítva jobban esik kicsatolni.
Ö... ezt jó, hogy linkelted, legalább már tudom, hogy a többirányú oldás mást jelent, mint amire gondoltam.

Ettől még tény: a pedál is, a stopli is szimmetrikus, tehát az, hogy jobbra vagy balra fordítod el a cipőt kilépéskor, az mechanikai szempontból mindegy. Más kérdés, hogy befelé fordítva... hát egy kisebb anatómiai csoda kell hozzá, hogy sikerüljön. (vagy olyan görbe lábak, mint az enyémek
) -
Doki16
addikt
Ez furcsa. Van olyan pedál-stopli kombináció, ami valóban csak kifelé old, de úgy látom, a te stoplid épp olyan, mint az enyém, amit az M520-hoz kaptam és ennek a papírján sem szerepelt, hogy egyirányú lenne...

Ha megnézed ezt a manualt ott írja, hogy egyirányú az a stopli ami hozzá. Én 530-at vettem, de az ugyanaz mint az 520.
Csak azért kérdem, mert befelé fordítva jobban esik kicsatolni.
-
beleszólok
senior tag
Igen addig oké, erre én is rájöttem. A használati utasításban ez van írva :
"Ezek a stoplik egyetlen irányban oldanak, és ehhez a bokát kifelé kell elfordítani. Ha bármely más irányba fordítjuk el bokánk, a stopli nem old ki."Ugyanígy félkövéren van szedve a "kifelé" szó. Ezért tette fel lényegében a kérdést, mivel az utasítás felhívja rá erőteljesen a figyelmet.
Ez furcsa. Van olyan pedál-stopli kombináció, ami valóban csak kifelé old, de úgy látom, a te stoplid épp olyan, mint az enyém, amit az M520-hoz kaptam és ennek a papírján sem szerepelt, hogy egyirányú lenne...

-
gooool
őstag
Sziasztok!
Néhányan ismertek még talán, régebben voltam itt aktív, páran FB-n még mai napig ismerősöm is.

Szóval egy kéréssel fordulnék hozzátok, kipattant egy ötlet a fejemből, nem is szaporítom tovább a szót, inkább belinkelem a már megírt hozzászólást és köszönöm mindenkinek aki elolvassa, esetleg továbbítja. Nagyon örülnék, ha ez a kis titkos "merénylet" eredménnyel zárulna.

[link] -
zoli03
őstag
Röviden: elöl fehér, hátul piros prizma, első keréken két darab borostyán sárga prizma. De mással is lehet helyettesíteni ezeket, a KÖHÉM rendelet részletesen leírja (pl lehet fényvisszaverő matrica is az első és a hátsó prizma, a küllőprizma helyett lehet használni reflexcsíkos külsőt, vagy a felnire is lehet ragasztani fényvisszaverő matricát).
-
Doki16
addikt
Ha megnézed, szimmetrikus a pedál is, a stopli is. Egyéb kérdés?

Igen addig oké, erre én is rájöttem. A használati utasításban ez van írva :
"Ezek a stoplik egyetlen irányban oldanak, és ehhez a bokát kifelé kell elfordítani. Ha bármely más irányba fordítjuk el bokánk, a stopli nem old ki."Ugyanígy félkövéren van szedve a "kifelé" szó. Ezért tette fel lényegében a kérdést, mivel az utasítás felhívja rá erőteljesen a figyelmet.
-
Daniel Alves
őstag
Miért vagytok oda ennyire ezektől az Lidl / Aldi cuccoktól?
Oké, élelmiszerben nagyon jó minőséget képvisel mindkét áruház, mindkettőbe hetente vásárolunk, de ez egy diszkont, nonfood termékből csak elvétve vannak jó vételek (szerintem) itt.
Futócipőkhöz jobban értek, azt pl biztos nem vennék itt, és múltkor néztem led-es izzót is, az nagyon túlárazott volt.
Ezeknél a szélálló, légáteresztő, vízálló anyagoknál nem lehet mellényúlni ugyanolyan minőséget képvisel mindegyik?Más:
Ha már kabát.
Arra gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal, és veszek egy olyan biciklis kabátot, ami számomra tetszetős és azt fogom utcán is hordani, amúgy is állandóan fúj Pesten a szél. Hülyeség?Szerencsés vagyok mert megtehetném, hogy 50k+-ért vegyek kabátot de inkább másra költöm el.

Ennyiért ha a kutya alá dobom télen akkor is megéri.
(tényleg minden nagypofa nélkül írom ezt)
-
beleszólok
senior tag
Ha megnézed, szimmetrikus a pedál is, a stopli is. Egyéb kérdés?

-
fpeter07
veterán
Miért vagytok oda ennyire ezektől az Lidl / Aldi cuccoktól?
Oké, élelmiszerben nagyon jó minőséget képvisel mindkét áruház, mindkettőbe hetente vásárolunk, de ez egy diszkont, nonfood termékből csak elvétve vannak jó vételek (szerintem) itt.
Futócipőkhöz jobban értek, azt pl biztos nem vennék itt, és múltkor néztem led-es izzót is, az nagyon túlárazott volt.
Ezeknél a szélálló, légáteresztő, vízálló anyagoknál nem lehet mellényúlni ugyanolyan minőséget képvisel mindegyik?Más:
Ha már kabát.
Arra gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal, és veszek egy olyan biciklis kabátot, ami számomra tetszetős és azt fogom utcán is hordani, amúgy is állandóan fúj Pesten a szél. Hülyeség?Azért vagyunk oda értük, mert meg tudjuk őket venni. És mert (tapasztalataim szerint) nagyon jó minőségűek. Még egyik ruhát sem kellett eldobnom. Azért van negatív vélemény is; egyszer a km-óra belefúródott a hasamba. Azóta nem használok semmi ilyet.
szerk: Mikor lesz az outi vb férfi elit mezőnyversenye? Sport 1 közvetíti, de mikor?
-
fpeter07
veterán
az összefoglalóba nem tudna valaki összedobni lécci' egy "Milyen cuccuok védik az izületeket?"
kesztyű, nadrág, bokavédő, .... hogy ne 20 év múlva jöjjön elő az izületi probléma, annak ellenére, hogy most még nem érzünk semmit se ebből?elég sok ilyen kérdés lesz szerintem.
részemről is lenne, de pénzem nem lesz rá, így csak reménykedek hogy -10 fok max két hétig lesz (annyi azért sajno kell)Mínuszban mindenképpen be kell öltözni. Mindent, ami van. 45 perc alatt nem gond. Azért kell venni speciális ruhákat, amik rá tapadnak a bőrödre, mert megoldják a hőszigetelést. Decathlon lábmelegítő + térdmelegítő, aldis nadrág + kabát, sima béléses nadrág (aminek nem árt, ha koszos lesz/sérül), kamásli, vastag zokni (lehetőleg gyapjúból) felső testre műanyag póló + műanyag hosszú ujjú póló, fejre betörő maszk, kézre kesztyű+mosogató kesztyű alá.
Szummázva nagyjából 35000 Ft. Ennyi minimum kell egy szetthez, csak használtan lehet megkapni olcsóbban.
Webshopokban persze lehet látni olyan fasza cuccokat, amik darabonként kerülnek ennyibe... -
Doki16
addikt
-
fpeter07
veterán
Benéz egy kívülálló, rögtön elgondolkodik azon, mitől olyan egészséges a kerékpározás.

-
Mukorka
addikt
Milyen prizmaszerű dolgokat kell(kötelező) használni? Milyen való outira?
-
Napfénysüti
nagyúr
Miért vagytok oda ennyire ezektől az Lidl / Aldi cuccoktól?
Oké, élelmiszerben nagyon jó minőséget képvisel mindkét áruház, mindkettőbe hetente vásárolunk, de ez egy diszkont, nonfood termékből csak elvétve vannak jó vételek (szerintem) itt.
Futócipőkhöz jobban értek, azt pl biztos nem vennék itt, és múltkor néztem led-es izzót is, az nagyon túlárazott volt.
Ezeknél a szélálló, légáteresztő, vízálló anyagoknál nem lehet mellényúlni ugyanolyan minőséget képvisel mindegyik?Más:
Ha már kabát.
Arra gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal, és veszek egy olyan biciklis kabátot, ami számomra tetszetős és azt fogom utcán is hordani, amúgy is állandóan fúj Pesten a szél. Hülyeség?Azért mert az árukért cserébe egész korrekt dolgokat árulnak. Persze nem minden ilyen de bőven akadnak. És nem mindenki akar egy vagyon kiadni márkásabb cuccokért.
Kabát kérdésedhez: szerintem nem hülyeség simán vállalhatóak utcára ezek.
-
Mukorka
addikt
Hátulra én ilyet vettem: Sigma Cuberider
5 erős led világít benne és baromi egyszerű fel/leszerelni. Előre bevallom még nincs oda is valami gyorsan applikálhatót akarok. Esetleg erre ajánlhatnátok valamit. Sötétben nem tekerek szóval a fényerő mindegy csak azért legyen a biztonság kedvéért.Ez normális, nem is drága. Előlre ezt kell kipróbálni: Link. (Ezzel hamvasztani is lehet
) -
syl5
őstag
Köszi az infót. Nyitásra ott leszek

Miért vagytok oda ennyire ezektől az Lidl / Aldi cuccoktól?
Oké, élelmiszerben nagyon jó minőséget képvisel mindkét áruház, mindkettőbe hetente vásárolunk, de ez egy diszkont, nonfood termékből csak elvétve vannak jó vételek (szerintem) itt.
Futócipőkhöz jobban értek, azt pl biztos nem vennék itt, és múltkor néztem led-es izzót is, az nagyon túlárazott volt.
Ezeknél a szélálló, légáteresztő, vízálló anyagoknál nem lehet mellényúlni ugyanolyan minőséget képvisel mindegyik?Más:
Ha már kabát.
Arra gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal, és veszek egy olyan biciklis kabátot, ami számomra tetszetős és azt fogom utcán is hordani, amúgy is állandóan fúj Pesten a szél. Hülyeség? -
Napfénysüti
nagyúr
Hátulra én ilyet vettem: Sigma Cuberider
5 erős led világít benne és baromi egyszerű fel/leszerelni. Előre bevallom még nincs oda is valami gyorsan applikálhatót akarok. Esetleg erre ajánlhatnátok valamit. Sötétben nem tekerek szóval a fényerő mindegy csak azért legyen a biztonság kedvéért. -
Mukorka
addikt
(Akkor valahogy el kell kezdeni szervezni)
Milyen lámpákat érdemes venni egy ilyen országútira? Ismerősöm küldözget itt nekem mindenféle mágneses állatságot de sztem ide több kakaó kell.
-
D.Orion
veterán
Akkor szervezzük meg. A most hétége még korai és félmaratonra is megyek. Utána hétvégén ráérek

Túléltem a munkába való utat. Szerelőhöz hoztam olajozni, tisztítani. Nem szeretnék vele munkába járni, így is gáz volt simatalpú cipővel spd pedált tekerni. Az biztos hogy nagyon megy a járgány

Balaton körben én is benne vagyok.
-
Daniel Alves
őstag
szept 28, aldi:
bringás kabát,bringás gatyaKöszi az infót. Nyitásra ott leszek

-
jackbacsi87
senior tag
szept 28, aldi:
bringás kabát,bringás gatya -
Mukorka
addikt
Akkor szervezzük meg. A most hétége még korai és félmaratonra is megyek. Utána hétvégén ráérek

Túléltem a munkába való utat. Szerelőhöz hoztam olajozni, tisztítani. Nem szeretnék vele munkába járni, így is gáz volt simatalpú cipővel spd pedált tekerni. Az biztos hogy nagyon megy a járgány

-
Napfénysüti
nagyúr
-
Daniel Alves
őstag
-
ginola
addikt
-
Mukorka
addikt
Jól megy, szeretem egyedül a nyereg amire írtam is korábban hogy majd cserés lesz.
SPD-t még nekem is szoknom kell, egyszer már sikerült a bal oldalamra eldőlnöm szóval már ezen is átestem (könyököm testi épsége árán megvédtem a gépet
).
Csak most a héten elég rossz idő lesz így kicsit pihen a gép.Pihen? Olyan nincs :p
Balaton körbe tervben van még?
-
deicide
veterán
Ez mikor is volt? Mert a múltkor 2 órát álltam Kecsón a dugóban, mert egy kezdő a belvárosban nem ismerte meg az egyik táblát!

2006-ban

Ez most nem én vótam. -
TayRol
nagyúr
-
Napfénysüti
nagyúr
Jól megy, szeretem egyedül a nyereg amire írtam is korábban hogy majd cserés lesz.
SPD-t még nekem is szoknom kell, egyszer már sikerült a bal oldalamra eldőlnöm szóval már ezen is átestem (könyököm testi épsége árán megvédtem a gépet
).
Csak most a héten elég rossz idő lesz így kicsit pihen a gép. -
bandus
veterán
hol néztél használt gépeket? és ezért mennyit kértek el, ha szabad megkérdezni? én is ezen a szinten állok, csak jelenleg még bicó nélkül

-
Mukorka
addikt
Szép gép, milyen a felszereltsége?
Alu váz, karbon villa és nyereg. Citec3000 kerékszett, full ultegra 6700. Használtan vettem, kb szobabicaj volt

Neked hogy megy az új? Én még nagyon kezdő vagyok és ma holnap már mennem kell vele spd cipővel is...

-
Napfénysüti
nagyúr
-
TripleB
senior tag
-
belaazallat
addikt
-
deicide
veterán
Leszámítva, hogy nincs jogsim és nem ott élek...

Ez nem kizáró ok, amikor Kecskeméten vezettem, még nem volt meg a jogsim (de a forgalmi vizsga már igen) és Székesfehérváron laktam.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
beleszólok
senior tag
-
Jester01
veterán
Ezt kerestem, de vagy nem láttam vagy a streetview lenyelte...
(egyébként is mindegy, mert az elcsapott személyautónak akkor is elsőbbsége lett volna, ha nincs tábla)szerk: hogy a macisajtot miért nem láttam, azt most sem értem. A főútvonal tábla messzebb volt, mint ahol kerestem.
Te voltál a sofőr?

-
ZeroX92P
tag
Nekem is ez a bajom. Oké tiltsák ki a nagy forgalmú utakról a bicikliseket, de akkor minimum építsenek oda használható kerékpárutat, vagy gondoskodjanak alternatív útvonalról.
Almásfüzitőn is ki vannak tiltva a kerékpárosok, pedig ott megy keresztül az Eurovelo 6. Nyaranta rengeteg turista jár erre biciklivel, velük mi lesz? Majd átmennek a Szlovákokhoz, ott úgyis most adták át a Komárno - Gúta közötti 30 kilométeres kerékpárutat, onnan pedig simán van olyan széles a főút, mint nálunk 3 forgalmi sáv. [link]A baj az hogy akit érdekel a tiltás valószínű képes lenne normálisan/értelmesen közlekedni az idiótákat pedig nem egy tábla fogja megállítani, ma reggel három idióta ment egymás mellett az egész sávot elfoglalva szakadó esőbe egy beláthatatlan kanyarba (70es főút fehérvár felé), ABS nélkül az egész gárdát lekaszáltam volna úgy ahogy van, vagy ami rosszabb ha pont akkor jön valaki szembe magamat töröm össze.
-
beleszólok
senior tag
A nagy dögnek volt egy elsőbbség adás táblája amit nem vett figyelembe. A piros gép főútvonalon ment.
Ezt kerestem, de vagy nem láttam vagy a streetview lenyelte...
(egyébként is mindegy, mert az elcsapott személyautónak akkor is elsőbbsége lett volna, ha nincs tábla)szerk: hogy a macisajtot miért nem láttam, azt most sem értem. A főútvonal tábla messzebb volt, mint ahol kerestem.
-
D.Orion
veterán
Ruszkiknál is van olyan, hogy jobbkéz szabály? Először azt hittem, főútvonalon jön a teherautó, de megnéztem a streetview-n, semmi ilyen nincs arrafelé.
A nagy dögnek volt egy elsőbbség adás táblája amit nem vett figyelembe. A piros gép főútvonalon ment.
-
beleszólok
senior tag
öö... öö... https://www.youtube.com/watch?v=fmnABODVFl0
nincs benne képi zorallság meg murdálás (csak majdnem), szóval nézhetőRuszkiknál is van olyan, hogy jobbkéz szabály? Először azt hittem, főútvonalon jön a teherautó, de megnéztem a streetview-n, semmi ilyen nincs arrafelé.
-
LonGleY
veterán
öö... öö... https://www.youtube.com/watch?v=fmnABODVFl0
nincs benne képi zorallság meg murdálás (csak majdnem), szóval nézhető -
Solad
addikt
-
Mukorka
addikt
-
MP4-23
csendes tag
-
beleszólok
senior tag
Nekem is ez a bajom. Oké tiltsák ki a nagy forgalmú utakról a bicikliseket, de akkor minimum építsenek oda használható kerékpárutat, vagy gondoskodjanak alternatív útvonalról.
Almásfüzitőn is ki vannak tiltva a kerékpárosok, pedig ott megy keresztül az Eurovelo 6. Nyaranta rengeteg turista jár erre biciklivel, velük mi lesz? Majd átmennek a Szlovákokhoz, ott úgyis most adták át a Komárno - Gúta közötti 30 kilométeres kerékpárutat, onnan pedig simán van olyan széles a főút, mint nálunk 3 forgalmi sáv. [link]http://www.opal-autosiskola.hu/new/e_learning/012.htm
E szerint jól tudom és az említett tábla hatálya a következő kereszteződésig tart.
Ha ez így van, akkor pl. Almásfüzitőnél leszállsz a bringáról, áttolod a menetirány szerinti baloldalra (lakott területen kívül vagy, ha jól látom), eltolod kb. ötven métert, majd a patak után vissza a jobb oldalra, ott egy bekötő út, utána a tábla hatályát veszti, visszaülsz és mész tovább.
Ha meg meg akarnak büntetni, akkor hivatkozhatsz rá, hogy kereszteződésben ültél vissza és ott már nincs tábla.ui: szvsz ez eléggé ontopik téma, nem kellene offként jelölni
-
Szakbarbár
aktív tag
Tartok tőle, hogy nem...

Csak az a baj, hogy a tiltások mellett nem nagyon hagynak alternatív utakat a biciklisek számára.
És én még csak-csak elvagyok az össztelós gépemmel, de egy outis mi a szent szart csinálhat azokon az utakon, amik megmaradnak?
(lásd Bp-Szentendre, ú.n. Eurovelo5, ahol néha még MTB nyergében is macerás a közlekedés, a Szentendrei útról meg ki vagyunk tiltva - vagy Bp-Dunakeszi, ahol a Váci útról is, meg a reptér előtt vezető útról is ki vannak tiltva a biciklisek, utóbbin mellett a járdán megy a "kerékpárút", de helyenként életveszélyesen rossz állapotú)Arra meg közel két hete várom a választ a Dunakeszi önkormányzat illetékes elvtársaitól, hogy azon az úton, ahol egyik irányba szabad, visszafelé tilos a biciklizés, mégis hogy jöjjek haza...

Nekem is ez a bajom. Oké tiltsák ki a nagy forgalmú utakról a bicikliseket, de akkor minimum építsenek oda használható kerékpárutat, vagy gondoskodjanak alternatív útvonalról.
Almásfüzitőn is ki vannak tiltva a kerékpárosok, pedig ott megy keresztül az Eurovelo 6. Nyaranta rengeteg turista jár erre biciklivel, velük mi lesz? Majd átmennek a Szlovákokhoz, ott úgyis most adták át a Komárno - Gúta közötti 30 kilométeres kerékpárutat, onnan pedig simán van olyan széles a főút, mint nálunk 3 forgalmi sáv. [link] -
LonGleY
veterán
Az azért előfordulhat hogy az egyik munkahenger jobban kijön mint a másik, szorul kicsit, és így túl kevés hézagot hagy, vagy csak az egyik dolgozik, míg a másik nem is nagyon mozdul stb..
Azért dobtam hozzá, hogy "amíg nincsenek lehasználva". Utána nyilván nem csak beállítás, hanem szervizkérdés is a dolog... Ugyanis a nem mozgó hengert ki kell lőni a helyéről, meg lehet kicsit polírozni, és úgy összerakva máris jobban fog mozogni. Ezt pár év alatt párszor el lehet azért játszani, szinte újjá varázsolva a tárcsaféket.
-
beleszólok
senior tag
Csak Komárom - Esztergom megyében tiltják ki egyre több főútról a kerékpárosokat, vagy ez máshol is így van? Azt vettem észre, hogy ha valahol volt útfelújítás, akkor ott egyből kiteszik a hármas tiltó táblát. Most építenek egy teherkompot Esztergomnál, fogadni merek, hogy azt az utat is végig kitáblázzák.
Tartok tőle, hogy nem...

Csak az a baj, hogy a tiltások mellett nem nagyon hagynak alternatív utakat a biciklisek számára.
És én még csak-csak elvagyok az össztelós gépemmel, de egy outis mi a szent szart csinálhat azokon az utakon, amik megmaradnak?
(lásd Bp-Szentendre, ú.n. Eurovelo5, ahol néha még MTB nyergében is macerás a közlekedés, a Szentendrei útról meg ki vagyunk tiltva - vagy Bp-Dunakeszi, ahol a Váci útról is, meg a reptér előtt vezető útról is ki vannak tiltva a biciklisek, utóbbin mellett a járdán megy a "kerékpárút", de helyenként életveszélyesen rossz állapotú)Arra meg közel két hete várom a választ a Dunakeszi önkormányzat illetékes elvtársaitól, hogy azon az úton, ahol egyik irányba szabad, visszafelé tilos a biciklizés, mégis hogy jöjjek haza...

-
Szakbarbár
aktív tag
Csak Komárom - Esztergom megyében tiltják ki egyre több főútról a kerékpárosokat, vagy ez máshol is így van? Azt vettem észre, hogy ha valahol volt útfelújítás, akkor ott egyből kiteszik a hármas tiltó táblát. Most építenek egy teherkompot Esztergomnál, fogadni merek, hogy azt az utat is végig kitáblázzák.
-
bajtokarpi
őstag
Sziasztok!
Érdeklődtem a napokban a Dollinger kerékpár szervizről. Elég megosztott véleménnyel voltak róla az értékelések az interneten, de én bevittem a bringámat szervizeltetni. Kérem szépen új korában nem volt ennyire jó tekerni a bringámmal! A fiatal srác csinálta, nem a faterja. Teljes szervizt kértem, mert voltak problémák a kerékpárral, és látszólag, illetve érezhetőleg ezt meg is csinálta a fiatalember. Egyenlőre annyit tudok mondani, hogy nekem még bringámat ilyen precíz módon nem szervizelték le. Csak úgy suhan, hangtalan, és pontos.
Más:
Kenésre milyen olajat érdemes venni? Jön a csapadékos idő, így lényegesen sűrűbben kell kenni a kerékpárt.
Köszönöm
-
---Lasali---
Közösségépítő
Tudtommal egy hidraulikus tárcsaféken sincs olyan állítási lehetőség, ami a pofák jobb-bal irányú pozícióját igazítja (elvileg automatikusan kell beállniuk a tárcsára, amíg nincsenek lehasználva) - marad az általad leírt megoldás. A Juicy 7-esnél csak az a plusz, hogy a "húzás" pontját állíthatod a fékkaron, amivel finomhangolható, hogy hogyan harapjon az első és hátsó fék egymáshoz képest.
A BB5 és a BB7 közti különbségre gondolhattál, ahol is a mechanikus BB7-en van jobb és bal oldalt külön-külön pofaállítási, illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség.
Az azért előfordulhat hogy az egyik munkahenger jobban kijön mint a másik, szorul kicsit, és így túl kevés hézagot hagy, vagy csak az egyik dolgozik, míg a másik nem is nagyon mozdul stb..
-
LonGleY
veterán
Tudtommal egy hidraulikus tárcsaféken sincs olyan állítási lehetőség, ami a pofák jobb-bal irányú pozícióját igazítja (elvileg automatikusan kell beállniuk a tárcsára, amíg nincsenek lehasználva) - marad az általad leírt megoldás. A Juicy 7-esnél csak az a plusz, hogy a "húzás" pontját állíthatod a fékkaron, amivel finomhangolható, hogy hogyan harapjon az első és hátsó fék egymáshoz képest.
A BB5 és a BB7 közti különbségre gondolhattál, ahol is a mechanikus BB7-en van jobb és bal oldalt külön-külön pofaállítási, illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség.
illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség*
* Abban az esetben, ha nem FR-5, hanem FR-7 fékkarral használod a BB7-et.
Na mindegy, nem akarok kavarni, csak gondoltam leírom a tapasztalataim, mivel minden említett szerkentyű volt már birtokomban. 5 év után épp most nyírtam el teljesen a Juicy 7-esemet, ezért épp utódot keresgélek.
-
LonGleY
veterán
A rögzítő csavarokat kioldod, megmozgatod a féknyerget, behúzod a féket, majd ráhúzod a csavarokat. Azon ha jól tudom nincs ilyen finom állítási lehetőség mint a Juicy 7-esen.
Tudtommal egy hidraulikus tárcsaféken sincs olyan állítási lehetőség, ami a pofák jobb-bal irányú pozícióját igazítja (elvileg automatikusan kell beállniuk a tárcsára, amíg nincsenek lehasználva) - marad az általad leírt megoldás. A Juicy 7-esnél csak az a plusz, hogy a "húzás" pontját állíthatod a fékkaron, amivel finomhangolható, hogy hogyan harapjon az első és hátsó fék egymáshoz képest.
A BB5 és a BB7 közti különbségre gondolhattál, ahol is a mechanikus BB7-en van jobb és bal oldalt külön-külön pofaállítási, illetve a fékkaron erőkar-állítási lehetőség.
-
D.Orion
veterán
A rögzítő csavarokat kioldod, megmozgatod a féknyerget, behúzod a féket, majd ráhúzod a csavarokat. Azon ha jól tudom nincs ilyen finom állítási lehetőség mint a Juicy 7-esen.
Köszi, sikerrel jártam a leírtakat követve.
-
bandus
veterán
Milyen gépen gondolkodsz?
kb. abban a kategóriában, amit te is vásároltál.
vagy a focus culebro 2.0, vagy ktm strada 1000 esetleg 2000, ha találok majd jó áron. vagy bármi, ami ezeknek az alternatívája.
-
LonGleY
veterán
-
Napfénysüti
nagyúr
javítsatok ki, ha tévedek, de ha veszek egy bringát alacsonyabb felszereltséggel, utána minden további nélkül "tuningolhatom"? pl. lecserélni a váltószettet (tiagra --> 105)? vagy ha váltót cserélek akkor ez maga után vonja a hajtómű cserét is? mert ahogy nézem nem is a váltó, hanem ez utóbbi az, ami igazán húzós összeg.
Milyen gépen gondolkodsz?
-
bandus
veterán
Semmi akadálya a tuningnak, csak tudni kell, hogy mi hogy éri meg neked (eredeti felszereltség ára VS új/használt alkatrészek ára). Annyi hozzátartozik a kérdéskörhöz, hogy a komolyabb alkatrészek nem csak tartósabbak, hanem nagyobb élményt is adnak, illetve egy komolyabb gépen általában a váz is komolyabb.
A cuccok külön cserélgethetők, azzal nincs baj. Csak a lánc-fogassor az, amit egyben szokás, mivel együtt kell, hogy kopjanak (máskülönben könnyen ugrik a rendszer). A lánctányérok és a váltók simán cserélgethetők, legfeljebb a váltónál kell még átgondolni, hogy nem érdemesebb-e váltóval együtt fejleszteni, hogy ne kelljen annyiszor újrabowdenezni/belőni a dolgot.
-
LonGleY
veterán
javítsatok ki, ha tévedek, de ha veszek egy bringát alacsonyabb felszereltséggel, utána minden további nélkül "tuningolhatom"? pl. lecserélni a váltószettet (tiagra --> 105)? vagy ha váltót cserélek akkor ez maga után vonja a hajtómű cserét is? mert ahogy nézem nem is a váltó, hanem ez utóbbi az, ami igazán húzós összeg.
Semmi akadálya a tuningnak, csak tudni kell, hogy mi hogy éri meg neked (eredeti felszereltség ára VS új/használt alkatrészek ára). Annyi hozzátartozik a kérdéskörhöz, hogy a komolyabb alkatrészek nem csak tartósabbak, hanem nagyobb élményt is adnak, illetve egy komolyabb gépen általában a váz is komolyabb.
A cuccok külön cserélgethetők, azzal nincs baj. Csak a lánc-fogassor az, amit egyben szokás, mivel együtt kell, hogy kopjanak (máskülönben könnyen ugrik a rendszer). A lánctányérok és a váltók simán cserélgethetők, legfeljebb a váltónál kell még átgondolni, hogy nem érdemesebb-e váltóval együtt fejleszteni, hogy ne kelljen annyiszor újrabowdenezni/belőni a dolgot.
-
bandus
veterán
javítsatok ki, ha tévedek, de ha veszek egy bringát alacsonyabb felszereltséggel, utána minden további nélkül "tuningolhatom"? pl. lecserélni a váltószettet (tiagra --> 105)? vagy ha váltót cserélek akkor ez maga után vonja a hajtómű cserét is? mert ahogy nézem nem is a váltó, hanem ez utóbbi az, ami igazán húzós összeg.
-
rii
nagyúr
az összefoglalóba nem tudna valaki összedobni lécci' egy "Milyen cuccuok védik az izületeket?"
kesztyű, nadrág, bokavédő, .... hogy ne 20 év múlva jöjjön elő az izületi probléma, annak ellenére, hogy most még nem érzünk semmit se ebből?elég sok ilyen kérdés lesz szerintem.
részemről is lenne, de pénzem nem lesz rá, így csak reménykedek hogy -10 fok max két hétig lesz (annyi azért sajno kell) -
Tothgera30
veterán
A rögzítő csavarokat kioldod, megmozgatod a féknyerget, behúzod a féket, majd ráhúzod a csavarokat. Azon ha jól tudom nincs ilyen finom állítási lehetőség mint a Juicy 7-esen.
-
#48525824
törölt tag
-
hegyimorc
senior tag
-
D.Orion
veterán
Avid juicy 5 első fékkel volna egy kisebb problémám. Az agy felől hozzáér a tárcsa a betéthez. Ezt hogyan tudnám után állítani? Nincs nyolcas a tárcsában, csak rossz a pozíciója a betéthez képest, vagy fordítva(ahogy tetszik).
-
TayRol
nagyúr
-
Zola007
veterán
valaki lakik/dolgozik a Deák vagy Astoria környékén?
-
beleszólok
senior tag
Tegnap láttam egy budapesti Aldiban akciós "Bikemate hajtogatós kerékpárzár"-t 4e Ft-ért. Van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel?
Tízezer forintos tanyabike-hoz jó. Máshoz nem használnám.
-
ginola
addikt
-
brazso
tag
Tegnap láttam egy budapesti Aldiban akciós "Bikemate hajtogatós kerékpárzár"-t 4e Ft-ért. Van valakinek tapasztalata ezzel a termékkel?
-
hegyimorc
senior tag
-
ginola
addikt
Én a Decathlonban vettem a saját márkásukból. Egyelőre egész jónak tűnik minőségre és tényleg normális áruk van.
Köszi, pár mosás után nekem a Decathlonos cuccok büdösek maradnak és elég silány anyaguk van.
-
Napfénysüti
nagyúr
-
ginola
addikt
Székesfehérvári brinyós vagyok, hol érdemes bringás mezeket venni, ami olcsó és jó minőségű?
-
---Lasali---
Közösségépítő
Oks, nembaj, csak azért kérdezem mert félek emiatt nemtudok majd levegőt fújni bele..bár akkor állandóan kéne eresszen
Mind1...várok az eladó válaszára, remélem jól sül el.De h tiszta legyen..jobb szár..levegős összenyomható egység..ez kukázva..jobb láb üres!
Ebbe pár csepp olaj+rugó a levegős szeleppel a tetején...és azt ha benyomom éppenh jött egy kis olaj..ennyi
Nem zavar, csak a ráfújást féltettem mint opció elvesztés, mert csak 103kiló vagyok
Az hogy a szelepen egy kis olaj kijön, az nem probléma, minden légkamra leeresztésénél jöhet ki egy kis olaj, főleg ha fel van rázódva a falára, nincs lefolyva. Mivelhogy a szelep benyomása fizikailag megnyitja a légkamra belsejét a külvilággal, a kiáramló levegő pedig vihet ki magával olajat. Ez nem probléma.
Nem tudom hogy oldotta meg a levegő ráfújást.. valszeg csak az olajra fújod rá a levegőt, tehát a nyomás nő az egész teleszkópban, úgy értve hogy a becsúszó és a láb belsejében is. Viszont ehhez Ugyan annyi olajat bele kéne tölteni mint a túl oldalba, hogy ne legyen galiba.
Ha így van megoldva, akkor a kevés olaj miatt a belső térfogat is valószínűleg túl nagy, tehát lehet hogy nem fog jól mozogni ha ráfújsz. Nem fog a progresszívvá válni, csak egyenletesen keménnyé. Miközben ezeknél a levegő ráfújás inkább a progresszió növelést célozná meg.
Kísérletezz vele. Valamint az előző tulajtól jó lenne megtudni milyen megoldást követett el. -
Apollo_21
addikt
Oks, nembaj, csak azért kérdezem mert félek emiatt nemtudok majd levegőt fújni bele..bár akkor állandóan kéne eresszen
Mind1...várok az eladó válaszára, remélem jól sül el.De h tiszta legyen..jobb szár..levegős összenyomható egység..ez kukázva..jobb láb üres!
Ebbe pár csepp olaj+rugó a levegős szeleppel a tetején...és azt ha benyomom éppenh jött egy kis olaj..ennyi
Nem zavar, csak a ráfújást féltettem mint opció elvesztés, mert csak 103kiló vagyok
-
Mewryck
tag
Részben igen...ezzel csak az a gond h a bal szár a nyílt olajos...a jobb elvileg csak levegős szár...és itt lett beletéve az acélrugós rész+felül a levegőráfújás..ami bár a régi Marzo-n is így volt a levegőszelep nemengedett fel a kenés miatt beletett minimális olaj mennyiséget sem.
Aztmondta, hogy a jobb szárba tettek rugót..ugye így lett RC3, és kis olajat a kenés miatt mégse csak a rugó legyen magába..eddig tiszta is a dolog. Az ATA rész is nálam van, azt külön kaptam hozzá.
Mozgásra ugyanazt hozza mint a Z150-em..csak nagyobb és nemcsak va visszaút csillapítható
akkor lehet hogy kevés volt benne az olaj?
továbbra is azt mondom,ha nincs külön patronban az olaj,akkor levegő kiengedésnél a szelep engedhet ki minimális olajmennyiséget -
Apollo_21
addikt
Részben igen...ezzel csak az a gond h a bal szár a nyílt olajos...a jobb elvileg csak levegős szár...és itt lett beletéve az acélrugós rész+felül a levegőráfújás..ami bár a régi Marzo-n is így volt a levegőszelep nemengedett fel a kenés miatt beletett minimális olaj mennyiséget sem.
Aztmondta, hogy a jobb szárba tettek rugót..ugye így lett RC3, és kis olajat a kenés miatt mégse csak a rugó legyen magába..eddig tiszta is a dolog. Az ATA rész is nálam van, azt külön kaptam hozzá.
Mozgásra ugyanazt hozza mint a Z150-em..csak nagyobb és nemcsak va visszaút csillapítható
-
Mewryck
tag
Üdv!
Megtettem első métereim a Marzo 888-ammal.
Amit tudni kell róla...2008 ATA WC-ból alakították át RC3 WC-ra..tehát a jobb szárba lévő "ATA" kilett véve és rugós egységre lett cserélve, de a levegőráfújás opció megmaradt.
A rugós egységhez a kenés érdekébe minimális olajat is tettek.
Ha a szelepet benyomom hogy kijöjjön a maradék levegő...az kinyomhat a szár aljából a kenés céljára beletöltött olajat? vagy nem?Üdv!
ha nyílt olajfürdős a kenése-legegyszerűbb,bár az átalakításnál nemtudni hogy oldotta meg az átépítő-,akkor előfordulhat,nembaj,nagyon minimális mennyiség távozik
a nyílt olajfürdős marzóknál-a régi villádnál is (Z150 FR?)- így működött a dologÜdv!
-
Pttypang
veterán
Megszivattak Bankutra menet, a dh-s arc, akitol megkerdeztem az egyik elagazasnal, hogy merre kellene menni, korbekuldott minket egy 8 km-es osvenyre, ami vegig sziklas, tobb olyan emelkedovel, amin csak feltolni tudtuk a ket gepet.
Nem hiszek en mar senkinek.. Meg, hogy easy, nem lesz gond.. kis kerulo, de a kilatas gyonyoru.. Aha, remek volt, csak eppen kb eletveszelyes..
-
Apollo_21
addikt
Üdv!
Megtettem első métereim a Marzo 888-ammal.
Amit tudni kell róla...2008 ATA WC-ból alakították át RC3 WC-ra..tehát a jobb szárba lévő "ATA" kilett véve és rugós egységre lett cserélve, de a levegőráfújás opció megmaradt.
A rugós egységhez a kenés érdekébe minimális olajat is tettek.
Ha a szelepet benyomom hogy kijöjjön a maradék levegő...az kinyomhat a szár aljából a kenés céljára beletöltött olajat? vagy nem? -
rétisün
veterán
-
deicide
veterán
Megadtad neki a módját, láttam Endo-n.

-
rétisün
veterán
Ne is mondd, én korán indultam a mai futásra, 7:30-kor már úton voltam, de 10:30 körül, mire hazaértem, már igen kellemetlen volt a napsütés. (azért kényelmesen meglett a tervezett 36km).
Azóta mondjuk én is összeettem mindent, sajt, tej, gyümölcs, székelykáposzta, krémtúró, nem feltétlen ebben a sorrendben.
és (#34012) fpeter07: mennyi bajotok van, semmi se jó....de nem kell félni, holnaptól nem kell panaszkodnotok a napsütésre

ja, amúgy én is most értem haza egy amolyan 'nyár-záró' tekerésből, most csokit zabálok, aztán tea, aztán jöhet a vacsora

-
deicide
veterán
Ne is mondd, én korán indultam a mai futásra, 7:30-kor már úton voltam, de 10:30 körül, mire hazaértem, már igen kellemetlen volt a napsütés. (azért kényelmesen meglett a tervezett 36km).
Azóta mondjuk én is összeettem mindent, sajt, tej, gyümölcs, székelykáposzta, krémtúró, nem feltétlen ebben a sorrendben.
-
fpeter07
veterán
Ott mindennapos az ilyen. Én ki is szoktam kerülni Kápolnásnyék felé, csak 1km plusz, de full nyugis szakasz.
Voltam egyszer hegyi edzés gyanánt a Verebi emelkedőn fel 15x egymás után, lehet tőle erősödni.
A súly miatt pedig ne aggódj, nekem 90kg-ra állt be immáron lassan 1 éve és bírja alattam a bringa, meg tegnap megnyertem egy futóversenyt is, a súly nem feltétlen számít, ha csak annyit nem, hogy mondjuk egy 70kg-s emberhez képest jóval több energiát kell mozgósítanod ugyanahhoz a sebességhez. De emiatt a lábad is jobban erősödik.Toomy: Ne is mondd, én is tömöm magam mindennel, ami van itthon, pedig lassan indulnom kellene a heti hosszú futásra a tó körül.

Én most verseny után (20 km) zabálok folyamatosan. Főleg gyümölcsöt, az könnyen lemegy. Miért mindig tűző napsütésben kell ilyet rendezni? Persze jobb, mintha esett volna az eső, de le is égtem. Ember a talpán (pedálon?), aki egy ilyet végigmegy.
-
deicide
veterán
Az is jó, igen, tele van a környék kis forgalmú utcákkal, bár most azért a szezon végeztével mindenhol érezhetően kisebb a forgalom.
-
Jester01
veterán
Sőt, egyenesen is lehet menni és a következő kereszteződésnél jobbra fel a kis emelkedőn
vagy az arra következőnél a felüljáró előtt menni jobbra. Minden út RómábaVelencébeVelencére vezet
-
Apollo_21
addikt
.
-
deicide
veterán
Látod az eszembe se jutott hogy Nyék felé ezt a részt ki lehet kerülni. Arra még nem mentem. Tegnap a nyéki körforgalomnál mentem jobbra Velence felé (ha Pázmánd felől nézzük). Ott ha egyenesen megyek akkor is Velencén lyukadok ki?
Tegnap este mérlegeltem akkor 81.9-et mutatott most meg 81.6-ot . Lehet le tudnám ezt azért szorítani 80 alá.
Ott ugyanúgy jobbra kell menned, csak aztán utána rögtön ha elmész balra, akkor eljutsz majdnem a velencei bazársori körforgalomhoz zavartalanul.
Ha rendszeresen tolsz majd hasonló távokat, le fog menni. -
Napfénysüti
nagyúr
Ott mindennapos az ilyen. Én ki is szoktam kerülni Kápolnásnyék felé, csak 1km plusz, de full nyugis szakasz.
Voltam egyszer hegyi edzés gyanánt a Verebi emelkedőn fel 15x egymás után, lehet tőle erősödni.
A súly miatt pedig ne aggódj, nekem 90kg-ra állt be immáron lassan 1 éve és bírja alattam a bringa, meg tegnap megnyertem egy futóversenyt is, a súly nem feltétlen számít, ha csak annyit nem, hogy mondjuk egy 70kg-s emberhez képest jóval több energiát kell mozgósítanod ugyanahhoz a sebességhez. De emiatt a lábad is jobban erősödik.Toomy: Ne is mondd, én is tömöm magam mindennel, ami van itthon, pedig lassan indulnom kellene a heti hosszú futásra a tó körül.

Látod az eszembe se jutott hogy Nyék felé ezt a részt ki lehet kerülni. Arra még nem mentem. Tegnap a nyéki körforgalomnál mentem jobbra Velence felé (ha Pázmánd felől nézzük). Ott ha egyenesen megyek akkor is Velencén lyukadok ki?
Tegnap este mérlegeltem akkor 81.9-et mutatott most meg 81.6-ot . Lehet le tudnám ezt azért szorítani 80 alá.
-
deicide
veterán
Solad: jobbulást!
Ma tekertem 71km-t benne egy 10%-os emelkedővel (ez milyennek számít?) viszont ha már közlekedés ma elég rémisztő helyzetbe kerültem én is.

Nem tudom ki ismeri a Velence kapuja előtti részt Velencén. Épp ott tekertem és azon az úton vannak zebrák ilyen lightos fekvőrendőrökön. Na épp elhagytam az egyik ilyet amikor látom hogy szembe a paraszt audis kielőzi a másik autót!! Megjegyzem itt 30-as tábla van!!
Egy pillanatra a sz*r is megállt bennem mert láttam hogy jön felém az én sávomban. Annyit tudtam tenni hogy leugrattam az út melletti fűre hogy tuti ne kaszáljon el. Aztán szentségeltem egy egészségeset.
Az ilyen k*cs*g boyracernek feldugnék egy rozsdás 100-as szöget a seggébe.
Más: ma kipróbáltam hogy nem vettem alsó a bringás gatya alá és igazatok van ez így teljesen frankó, jobban szellőzött a lényeg.

Ott mindennapos az ilyen. Én ki is szoktam kerülni Kápolnásnyék felé, csak 1km plusz, de full nyugis szakasz.
Voltam egyszer hegyi edzés gyanánt a Verebi emelkedőn fel 15x egymás után, lehet tőle erősödni.
A súly miatt pedig ne aggódj, nekem 90kg-ra állt be immáron lassan 1 éve és bírja alattam a bringa, meg tegnap megnyertem egy futóversenyt is, a súly nem feltétlen számít, ha csak annyit nem, hogy mondjuk egy 70kg-s emberhez képest jóval több energiát kell mozgósítanod ugyanahhoz a sebességhez. De emiatt a lábad is jobban erősödik.Toomy: Ne is mondd, én is tömöm magam mindennel, ami van itthon, pedig lassan indulnom kellene a heti hosszú futásra a tó körül.

-
Napfénysüti
nagyúr
Ha minden nap tekersz 1,5 -2 órát fél év alatt simán lemegy 5-7kg. A rendszeresség a lényeg. Na meg persze a táplálkozás is. Mondom én aki versenyzek és most is chipset zabálok a holnapi verseny előtt.

(#34003) Napfénysüti - A verebi emelkedő mikor szembe van veled az nagyon vérfagyasztó tud lenni, de szerencsére az aljához érve már annyira nem eget rengető.

Köszi, igyekszem bár ugye jön majd a tél akkor kénytelen leszek bent edzeni.
Spinning mennyire tudja kiváltani rossz időben a kerékpározást? Jövő héten megyek először és ha bejön akkor télen nyomnék heti 2 alkalmat.Jaja pont így voltam a verebi emelkedővel. Láttam az egészet előttem és mondtam magamban hogy tuti ezt végig akarom tekerni?

Mikor már rajta voltam nem mertem távolabbra nézni csak magam elé pár méterre de így könnyebben sikerült lenyomni.
Te is jársz néha a környéken? -
Toomy
támogató
Még nagyon sokat kell fejlődnöm erőnlétben azt érzem.

Mondjuk lehet a 83 kilóm sem éppen outis súly de az meg valamennyire kell a focihoz (kapus vagyok) bár szeretnék a bringázással azért egy 3-4 kilót leadni. Egyébként mennyire lehet tekeréssel fogyni?maummamut: ha úgy csapnak el lehet már soha többé sehova nem kell benézned. Na én ezért próbálom kerülni az ilyen helyzeteket okos enged alapon.
Ha minden nap tekersz 1,5 -2 órát fél év alatt simán lemegy 5-7kg. A rendszeresség a lényeg. Na meg persze a táplálkozás is. Mondom én aki versenyzek és most is chipset zabálok a holnapi verseny előtt.

(#34003) Napfénysüti - A verebi emelkedő mikor szembe van veled az nagyon vérfagyasztó tud lenni, de szerencsére az aljához érve már annyira nem eget rengető.

-
Napfénysüti
nagyúr
-
#48525824
törölt tag
Jobbulást, öcsémet is pont itt harapta meg anno egy kertből kiszaladó kutya.
Spray nálam is van mindig, fejcső mögé a felső csőre erősítve tépőzárral. Ha jön a kutya azonnal kéznél van a cucc, nem kell zsebben kotorászni. Persze esésnél más a téma.Napfénysüti: Ne aggódj, rendszeres tekerés mellett menni fognak lefele a kilók.
(#33983) maummamut: Te egy külön faj vagy minden szempontból...
Legalabb nem vagyok droid.

-
fpeter07
veterán
Solad: jobbulást!
Ma tekertem 71km-t benne egy 10%-os emelkedővel (ez milyennek számít?) viszont ha már közlekedés ma elég rémisztő helyzetbe kerültem én is.

Nem tudom ki ismeri a Velence kapuja előtti részt Velencén. Épp ott tekertem és azon az úton vannak zebrák ilyen lightos fekvőrendőrökön. Na épp elhagytam az egyik ilyet amikor látom hogy szembe a paraszt audis kielőzi a másik autót!! Megjegyzem itt 30-as tábla van!!
Egy pillanatra a sz*r is megállt bennem mert láttam hogy jön felém az én sávomban. Annyit tudtam tenni hogy leugrattam az út melletti fűre hogy tuti ne kaszáljon el. Aztán szentségeltem egy egészségeset.
Az ilyen k*cs*g boyracernek feldugnék egy rozsdás 100-as szöget a seggébe.
Más: ma kipróbáltam hogy nem vettem alsó a bringás gatya alá és igazatok van ez így teljesen frankó, jobban szellőzött a lényeg.

Hová mentél fel, az Istenekhez Olümposzba?

Új hozzászólás Aktív témák
-
34100 - 34001
355135 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 35901 35900 - 35801 35800 - 35701 35700 - 35601 35600 - 35501 35500 - 35401 35400 - 35301 35300 - 35201 35200 - 35101 35100 - 35001 35000 - 34901 34900 - 34801 34800 - 34701 34700 - 34601 34600 - 34501 34500 - 34401 34400 - 34301 34300 - 34201 34200 - 34101 34100 - 34001 34000 - 33901 33900 - 33801 33800 - 33701 33700 - 33601 33600 - 33501 33500 - 33401 33400 - 33301 33300 - 33201 33200 - 33101 33100 - 33001 33000 - 32901 32900 - 32801 32800 - 32701 32700 - 32601 32600 - 32501 32500 - 32401 32400 - 32301 32300 - 32201 32200 - 32101 32100 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- The Witcher (Vaják) könyvsorozat 1-8. kötet, PlayOn kiadás
- Dualtron Popular dual motor elektromos roller
- Deagostini Shelby GT500 1-30 lapszám eladó.
- Új! CompTIA Security+ Certification Kit: Exam SY0-701 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- Új! CompTIA Network+ Certification Kit Exam: N10-009 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Ryzen5 4650U Refurbished - Garancia
- Hp 830 G9 i5 1235u 16Gb Ram 256Gb NVMe FullHD Boltból Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Új és újszerű 13-14 Gamer, üzleti, 2in1, X360 Touch készülékek nagyon kedvező áron! Garancia Számla!
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SD monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

)






Idén már egyszer toltam de társaságban jobb lenne...


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




Hasaggymeg
