Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
156100 - 156001
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 157901 157900 - 157801 157800 - 157701 157700 - 157601 157600 - 157501 157500 - 157401 157400 - 157301 157300 - 157201 157200 - 157101 157100 - 157001 157000 - 156901 156900 - 156801 156800 - 156701 156700 - 156601 156600 - 156501 156500 - 156401 156400 - 156301 156300 - 156201 156200 - 156101 156100 - 156001 156000 - 155901 155900 - 155801 155800 - 155701 155700 - 155601 155600 - 155501 155500 - 155401 155400 - 155301 155300 - 155201 155200 - 155101 155100 - 155001 155000 - 154901 154900 - 154801 154800 - 154701 154700 - 154601 154600 - 154501 154500 - 154401 154400 - 154301 154300 - 154201 154200 - 154101 154100 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fall-N
veterán
Sikra a 12-23 tényleg nem rossz....nekem 13-23as Sora volt tavalyig, de most hogy hegyen is jartam a 11-30is kevés volt. De majd kiderül az itteni osztrak hegyekre mire lesz elég. Én nem cserélek váltót hogy nagyobb is rámenjen hátra....inkább erősitek magamon vagy belehalok mint 3 hete 😀
Én is ezt akartam írni, hogy irány erősíteni nem puhánykodni és a váltón variálni.
-
jjeahh
nagyúr
Shimano meg Sram váltót használtam, de a Sunrace nem tom milyen, azzal tényleg nem mernék kockáztatni
.
A Rose-on 12 sebességes GX Eagle van max 11 sebességgel kompatibilis kazettán
. Szerintem az lesz, hogy ha elkopik a hajtásom, a helyi boltban rápróbálok arra a 9-10-11 speed kazettára egy 12 sebességes fogaskoszorút és ha az enyémre is rámegy, mint a Rose-ra, akkor legalább nem kell 11 sebességes rendszert kókányoljak, hogy valahogy működjön 11-50T-vel. Persze ez csak akkor opció, ha találok helyben 12 sebességes fogaskoszorút... cdl: kisebb súly (remélem), kevesebb bovden, terepen egyszerűbb kezelni (cserébe aszfaltos lejtőkön kevés lehet az áttétel
), az 1x váltók nem csattognak meg zörögnek köves-gyökeres lefeléken és kisebb ugratás közben nem akarnak leszakadni, mint a jelenlegi 9 sebességesem. Tudom, létezik 10 sebességes rendszerre is kuplungos váltó, de ha már full hajtást cserélek, akkor legyen moderrrn 1x rendszer.
Síkra neked valszeg fölöslegesek ilyen nagy áttételek, felénk a 12-23 még aszfaltra is nagyon kevés lenne.Hasaggymeg: kíváncsi lennék mennyire érzékeny ez a cucc, mert egy amúgy is viszonylag gyenge és puha tartó fülre csavarozol egy újabbat. Meg arra is, hogy így milyen a váltás a kisebb lánckerekeken.
-
Fetz
csendes tag
Ha már 1x. Szerintetek ez mennyire működőképes megoldás?
-
rétisün
veterán
az egyik bringámon (csak egy) 46-os lánctányér van elől, hátul 13-14-15-16-17-18-19-21-24-28 bőven elég arra, amerre azzal a bringával elmegyek. 46-28-al (tábla szerint) 10%-os emelkedőn felmegyek. (persze mire felérek, fújtatok, mint thomas a gőzmozdony, de ez már az én bajom....)
-
xy.zsolt
addikt
Sikra a 12-23 tényleg nem rossz....nekem 13-23as Sora volt tavalyig, de most hogy hegyen is jartam a 11-30is kevés volt. De majd kiderül az itteni osztrak hegyekre mire lesz elég. Én nem cserélek váltót hogy nagyobb is rámenjen hátra....inkább erősitek magamon vagy belehalok mint 3 hete 😀
-
deny330
senior tag
Hátha hasznos:
Nekem az XX1-hez ajánlottak ilyet, hogy vegye az 50T-t is 42 helyett. Csak videókat láttam róla, személy szerint nincs vele tapasztalatom, de egyébként hasznos kis cucc lehet. -
cdl
senior tag
Ti nagyon erősek vagytok. Engem zavarnak a nagy ugrások a hátsó sorban.
Én egy 12-23-at tartok ideálisnak ide a síkra. De az 1x-nél akkora lukak vannak, hogy beleesnék
6600-as Ultegránál van még 14-25, pl, az sem rossz. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
cdl
senior tag
Sajnos ezt csak próbálgatással lehetne kideríteni és arra nincs lehetőségem, kétlem, hogy ilyen rétegtermék sunrace sor, 12 sebességes váltó, meg minden van a helyi boltocskában és megengednék, hogy full hajtást rápróbáljak, csak mert kísérletező kedvemben vagyok
. A rose a count solo-nál valszeg nem írta el a dolgot, mert a képen is látszik, hogy GX van rajta, amiből tudtommal csak 12 sebességes létezik, szal valahogy felerőszakolták arra a kerékre
. Na de majd meglátjuk, egyelőre még nem kell hajtást cserélnem, viszont ha eljön az ideje, akkor én is váltani szeretnék valami 1x-re.Miért jó az 1x?
Nem foglalkoztam evvel, outiban jól elvagyok a 2x10 és a 2x11-el. -
ZolkoW
őstag
Sajnos ezt csak próbálgatással lehetne kideríteni és arra nincs lehetőségem, kétlem, hogy ilyen rétegtermék sunrace sor, 12 sebességes váltó, meg minden van a helyi boltocskában és megengednék, hogy full hajtást rápróbáljak, csak mert kísérletező kedvemben vagyok
. A rose a count solo-nál valszeg nem írta el a dolgot, mert a képen is látszik, hogy GX van rajta, amiből tudtommal csak 12 sebességes létezik, szal valahogy felerőszakolták arra a kerékre
. Na de majd meglátjuk, egyelőre még nem kell hajtást cserélnem, viszont ha eljön az ideje, akkor én is váltani szeretnék valami 1x-re.a GX Eagle a 12-es, a sima GX 11 sebis.
De (nem fogtam fel, miről van szó, csak hátha érdekes valakinek) a Sunrace-nek van olyan hátsó váltója, ami Sram karral használva 12 sebességes, Shimano karral 11-es, de talán valamelyikkel 10-est is tud :) -
IMIIKE1998
őstag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Sajnos ezt csak próbálgatással lehetne kideríteni és arra nincs lehetőségem, kétlem, hogy ilyen rétegtermék sunrace sor, 12 sebességes váltó, meg minden van a helyi boltocskában és megengednék, hogy full hajtást rápróbáljak, csak mert kísérletező kedvemben vagyok
. A rose a count solo-nál valszeg nem írta el a dolgot, mert a képen is látszik, hogy GX van rajta, amiből tudtommal csak 12 sebességes létezik, szal valahogy felerőszakolták arra a kerékre
. Na de majd meglátjuk, egyelőre még nem kell hajtást cserélnem, viszont ha eljön az ideje, akkor én is váltani szeretnék valami 1x-re. -
jjeahh
nagyúr
Ott van a kutya elásva,ha ugyanúgy visszafelé kompatibilisek mint a korábbi típusok (én pl. 8-a Alivio pöcögtetővel tökéletesen használtam 10-es SLX váltót),akkor csak egy XT RD-M8100 váltó kell és a Sunrace sor. Amúgy vannak elírások a Rose (és más oldalakon is),itt pl. a 8120-at 1x12-nek írja.
Sajnos ezt csak próbálgatással lehetne kideríteni és arra nincs lehetőségem, kétlem, hogy ilyen rétegtermék sunrace sor, 12 sebességes váltó, meg minden van a helyi boltocskában és megengednék, hogy full hajtást rápróbáljak, csak mert kísérletező kedvemben vagyok
. A rose a count solo-nál valszeg nem írta el a dolgot, mert a képen is látszik, hogy GX van rajta, amiből tudtommal csak 12 sebességes létezik, szal valahogy felerőszakolták arra a kerékre
. Na de majd meglátjuk, egyelőre még nem kell hajtást cserélnem, viszont ha eljön az ideje, akkor én is váltani szeretnék valami 1x-re. -
f4lcon
addikt
Sziasztok.
Kezdésnek elolvastam a fenti segédletet,rengeteg hasznos információt megtaláltam benne,de szeretnék Tőletek is hasznos tanácsot kérni kerékpár választás terén.
190 centi és 95 kg vagyok,ezért 29” kerékkel és 21” vázzal keresgélek.
Mtb szeretnék,mert vidéki vagyok és kb 70/30 arányban használnám terep/aszfalt,emelkedő lejtő is.
Új kerékpárt néztem,mert van szép kártya szabadidő zsebem,amit erre használnék fel kp toldással.
Berguson üzletben vásárolnék és az alábbi kerékpárokat néztem ki,figyelembe véve a levegős RockShox villát,hajtóművet,lánc,fék laikusként és abból amiket itt olvastam mire kell figyelni.Cube Acid,
Cube Reaction Pro
Ezekről tapasztalat vélemény?!Előre is köszönöm a válaszaitokat!!
Üdv,
Attilagyakorlatilag a 2020-as modellek között (Acid és Reaction Pro) az az igazi nagy különbség, hogy NX Eagle vagy 12-es XT
én a Shimanosat venném -
Hasaggymeg
Topikgazda
Ott van a kutya elásva,ha ugyanúgy visszafelé kompatibilisek mint a korábbi típusok (én pl. 8-a Alivio pöcögtetővel tökéletesen használtam 10-es SLX váltót),akkor csak egy XT RD-M8100 váltó kell és a Sunrace sor. Amúgy vannak elírások a Rose (és más oldalakon is),itt pl. a 8120-at 1x12-nek írja.
-
f4lcon
addikt
Ja ééértem!...de a 12-es shimi váltók nem működnek 11-es soron?
nem, mert más a paralelogramma húzási aránya
-
moho-jojo
tag
-
KERKO
csendes tag
Skacok, teleszkóp vásárlás előtt állok, már meg van rendelve, viszont az első használat előtt szeretném átnézni, átkenni az egészet ha nem találom megfelelőnek a kenését.
Suntour Epixonba [link] Kell-e olajat önteni, ha igen akkor milyet és mennyit. Neten nem találok róla semmit, Suntour oldalán egy általános nagygenerál videó van feltöltve, és nem tudom hogy erre a fajtára is vonatkozik-e.
Köszi a segítséget előre is.
-
atti29
tag
Sziasztok.
Kezdésnek elolvastam a fenti segédletet,rengeteg hasznos információt megtaláltam benne,de szeretnék Tőletek is hasznos tanácsot kérni kerékpár választás terén.
190 centi és 95 kg vagyok,ezért 29” kerékkel és 21” vázzal keresgélek.
Mtb szeretnék,mert vidéki vagyok és kb 70/30 arányban használnám terep/aszfalt,emelkedő lejtő is.
Új kerékpárt néztem,mert van szép kártya szabadidő zsebem,amit erre használnék fel kp toldással.
Berguson üzletben vásárolnék és az alábbi kerékpárokat néztem ki,figyelembe véve a levegős RockShox villát,hajtóművet,lánc,fék laikusként és abból amiket itt olvastam mire kell figyelni.Cube Acid,
Cube Reaction Pro
Ezekről tapasztalat vélemény?!Előre is köszönöm a válaszaitokat!!
Üdv,
Attila -
Hasaggymeg
Topikgazda
Elvileg hosszú kanalas XT-vel műkszik, csak kérdés milyen a váltási érzet: [link] [link] . Tudtommal csak így oldható meg normális Sram vagy Shimano váltóval, mert 11 sebességes 11-50T-hez nem létezik váltójuk, ha valakinek nagyon kell az 50T, akkor 12 speed fronton kell nézelődnie. De amúgy olvastam valahol, hogy a Sunrace szerint is működnie kell 11 sebességes XT váltóval, szal...
. Abban az egyben biztos vagyok, hogy én nem mernék kockáztatni.Ja ééértem!...de a 12-es shimi váltók nem működnek 11-es soron?
-
jjeahh
nagyúr
11-46-ot tudó váltóval nem is fog az 50-es tányér menni.
Elvileg hosszú kanalas XT-vel műkszik, csak kérdés milyen a váltási érzet: [link] [link] . Tudtommal csak így oldható meg normális Sram vagy Shimano váltóval, mert 11 sebességes 11-50T-hez nem létezik váltójuk, ha valakinek nagyon kell az 50T, akkor 12 speed fronton kell nézelődnie. De amúgy olvastam valahol, hogy a Sunrace szerint is működnie kell 11 sebességes XT váltóval, szal...
. Abban az egyben biztos vagyok, hogy én nem mernék kockáztatni. -
Hasaggymeg
Topikgazda
A Rose-re valahogy felment, ami nekem is furcsa
. A Sunrace fogaskoszorút ismerem, de félnék, hogy a 11 sebességes 11-46T-hez tervezett váltókkal nem lesz tökéletes a váltás, szal kicsit ez már buherálós megoldás.Tomi_Sci: lehet, hogy ha találok 12 sebességes fogaskoszorút majd a helyi boltban, megkérem a szerelő srácot, hogy próbáljuk rá, hátha
. Idén monduk valszeg még nem kell full hajtást cseréljek, csak fogaskoszorút.11-46-ot tudó váltóval nem is fog az 50-es tányér menni.
-
jjeahh
nagyúr
Szerintem nem megy fel de [link]
A Rose-re valahogy felment, ami nekem is furcsa
. A Sunrace fogaskoszorút ismerem, de félnék, hogy a 11 sebességes 11-46T-hez tervezett váltókkal nem lesz tökéletes a váltás, szal kicsit ez már buherálós megoldás.Tomi_Sci: lehet, hogy ha találok 12 sebességes fogaskoszorút majd a helyi boltban, megkérem a szerelő srácot, hogy próbáljuk rá, hátha
. Idén monduk valszeg még nem kell full hajtást cseréljek, csak fogaskoszorút. -
Tomi_Sci
őstag
Jó neked, én akárhogy számolom, nekem hátul kéne az 50T, ami leginkább 12 sebességes fogaskoszorúknál elterjedt. És fogalmam sincs, hogy a jelenlegi kerékszettemre felmenne-e, mert a webshopok mindenhol azt írják, hogy 9-10-11 speed megy rá max, a gyártó oldalán nem ír erről semmit, ugyanakkor a Rose Count Solo 4-en ugyanolyan kerékszett van, amilyen az enyém és azon 12 sebességes Sram GX-et látok

Ha nem akarsz 10-es lánckereket akkor van rá esély hogy felpattan a 11-es kazettatestre.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Jó neked, én akárhogy számolom, nekem hátul kéne az 50T, ami leginkább 12 sebességes fogaskoszorúknál elterjedt. És fogalmam sincs, hogy a jelenlegi kerékszettemre felmenne-e, mert a webshopok mindenhol azt írják, hogy 9-10-11 speed megy rá max, a gyártó oldalán nem ír erről semmit, ugyanakkor a Rose Count Solo 4-en ugyanolyan kerékszett van, amilyen az enyém és azon 12 sebességes Sram GX-et látok

Szerintem nem megy fel de [link]
-
jjeahh
nagyúr
Hát persze,hogy valami nem stimmel! Én,és erőnlétem nem stimmelünk ketten.

(#156070) 6030D...ne 'jesztegess mert előbb-utóbb nekem is tervben van az 1/10,vagy 1/11!
(ha addig nem szegem nyakam valahol,természetesen!
) Úgy számoltam,hogy 32/11-46 ölég lenne mindenhova (összehajolt sanyiban rekedtek a tervezetek
,de ha jól emléxem 0.7 és 3.0 áttételarányok között ),minimális kompromisszummal,mint pl. NHH-ról lefele az aszfalton hajtani,vagy éppen "valamelyik" fórumtárssal próbálni lépést tartani a Csóványosra mindehova el lennék vele. 
Jó neked, én akárhogy számolom, nekem hátul kéne az 50T, ami leginkább 12 sebességes fogaskoszorúknál elterjedt. És fogalmam sincs, hogy a jelenlegi kerékszettemre felmenne-e, mert a webshopok mindenhol azt írják, hogy 9-10-11 speed megy rá max, a gyártó oldalán nem ír erről semmit, ugyanakkor a Rose Count Solo 4-en ugyanolyan kerékszett van, amilyen az enyém és azon 12 sebességes Sram GX-et látok

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Hát persze,hogy valami nem stimmel! Én,és erőnlétem nem stimmelünk ketten.

(#156070) 6030D...ne 'jesztegess mert előbb-utóbb nekem is tervben van az 1/10,vagy 1/11!
(ha addig nem szegem nyakam valahol,természetesen!
) Úgy számoltam,hogy 32/11-46 ölég lenne mindenhova (összehajolt sanyiban rekedtek a tervezetek
,de ha jól emléxem 0.7 és 3.0 áttételarányok között ),minimális kompromisszummal,mint pl. NHH-ról lefele az aszfalton hajtani,vagy éppen "valamelyik" fórumtárssal próbálni lépést tartani a Csóványosra mindehova el lennék vele. 
-
Somatom
veterán
Megy az egyszerűsítés ezerrel,de hamar eljön a pont mikor az egyszerű mugli (értsd mindenki 6030D-n kívül
) már gyötrelmesen keresi a köztes,éppen hiányzó sebességeket akár egy tempós aszfalthoz,akár egy technikásabb meredek terepen.Nagy ritkán még és is pöcögtetem ide-oda keresve melyik a jobb és nekem 3/10-el aztán tényleg van miből válogatni...azzal nem is számolva,hogy akár erősödsz,akár gyengülsz máris valami más áttétel lesz az éppen ideális az éppen adott útszakaszon.(Most megyek megjavítani a tegnapelőtti defektet,remélem nem futnak össze a lépcsőházban nyögdécselésemre.
Ilyen időben itthon-ülésre kárhoztatva!? Aááhh,lassan a telefontörés lesz a legkisebb kár amit elszenvedek!
Zasszony persze ujjong!
)Ott vmi nem stimmel. Sztem a 3/10 tökéletesen lefed mindent. Jobb kéznél a sor váltója, bal kéznél meg a három fokozat: eco, trail, boost.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
6030D
addikt
Megy az egyszerűsítés ezerrel,de hamar eljön a pont mikor az egyszerű mugli (értsd mindenki 6030D-n kívül
) már gyötrelmesen keresi a köztes,éppen hiányzó sebességeket akár egy tempós aszfalthoz,akár egy technikásabb meredek terepen.Nagy ritkán még és is pöcögtetem ide-oda keresve melyik a jobb és nekem 3/10-el aztán tényleg van miből válogatni...azzal nem is számolva,hogy akár erősödsz,akár gyengülsz máris valami más áttétel lesz az éppen ideális az éppen adott útszakaszon.(Most megyek megjavítani a tegnapelőtti defektet,remélem nem futnak össze a lépcsőházban nyögdécselésemre.
Ilyen időben itthon-ülésre kárhoztatva!? Aááhh,lassan a telefontörés lesz a legkisebb kár amit elszenvedek!
Zasszony persze ujjong!
)Én is állandóan keresem a könnyebb fokozatot, de sosincs olyan. HüJJe Sram.

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Megy az egyszerűsítés ezerrel,de hamar eljön a pont mikor az egyszerű mugli (értsd mindenki 6030D-n kívül
) már gyötrelmesen keresi a köztes,éppen hiányzó sebességeket akár egy tempós aszfalthoz,akár egy technikásabb meredek terepen.Nagy ritkán még és is pöcögtetem ide-oda keresve melyik a jobb és nekem 3/10-el aztán tényleg van miből válogatni...azzal nem is számolva,hogy akár erősödsz,akár gyengülsz máris valami más áttétel lesz az éppen ideális az éppen adott útszakaszon.(Most megyek megjavítani a tegnapelőtti defektet,remélem nem futnak össze a lépcsőházban nyögdécselésemre.
Ilyen időben itthon-ülésre kárhoztatva!? Aááhh,lassan a telefontörés lesz a legkisebb kár amit elszenvedek!
Zasszony persze ujjong!
) -
Fetz
csendes tag
Ez is jogos, erre nem is gondoltam, hogy ez is probléma lehet.
-
robee19
tag
Volt az is 47k körül, most meg a note 8-at nyomják hasonló áron. Bőven jó mobilok mind terepre, olcsók és nem igazán kell semmilyen egetverő kompromisszumot kötni.
robee19: Brand X Inline (chainreaction, wiggle) és Cube (bike-discount) nyeregcsöveket ajánlom, ha olcsó kell, a BX élőben még jól is néz ki, olyan a felülete, mint a bakelitlemez.
Na jó, ezt a márkahűséget nem biztos hogy eröltetem egy nyeregcsőnél. Most kértem ajánlatot egy 27,2mm-es Bontrager Elit 0mm hátranyúlásúra, Debrecenben mindjárt kapnék is 19900 Ft-ért

-
jjeahh
nagyúr
Egy 26-os XC bringára kell, alföldi vagyok, nem kell bivalyerős. Csak annyi a fontos, hogy egy ujjal lehessen könnyen kezelni és azért adagolható legyen valamilyen szinten. Például a mostani Acera V-fékem erőben elég lenne, csak nehéz húzni.Próbáltál már jó hidrós féket? Ha nem, akkor meg fogsz lepődni az elején, hogy egy alap shimano is mennyire brutál a régi V-hez képest, picit mozdítod az ujjad és fejreállsz, teljesen újra kell szokni a fékezést. Persze az nem árt, ha rendesen van légtelenítve.
-
cdl
senior tag
A perem szemmel látható módon nem sérült. Én egyébként hullámot sem éreztem, de attól függetlenül lehet rajta, nem tudom. Sajna gumival nem tudtam kipróbálni, mert kiszakadt. Hétfőn jönnek az új gumik. Igaz tr, de rendeltem azért jó könnyű belsőket is hozzá, mert ha meg is tartja a gumit, sztem belső nélkül nem biztos hogy használható lesz a továbbiakban.

Ha egy kis hullám van a pereremben, attól használható gond nélkül. Legalább is Én használom.
-
jjeahh
nagyúr
Lehet nem marketing, de a váltás minősége elég gáz lehet, nagyok a fokozatok között a lépések és valszeg nagyon nehéz lehet eltalálni az ideális fokozatot váltás közben, mert vagy túl pörgős, vagy izomból kell hajtani.
-
maximilian4
addikt
A perem szemmel látható módon nem sérült. Én egyébként hullámot sem éreztem, de attól függetlenül lehet rajta, nem tudom. Sajna gumival nem tudtam kipróbálni, mert kiszakadt. Hétfőn jönnek az új gumik. Igaz tr, de rendeltem azért jó könnyű belsőket is hozzá, mert ha meg is tartja a gumit, sztem belső nélkül nem biztos hogy használható lesz a továbbiakban.

Amúgy az a durva hogy milliós nézettségű bringás yt-ereknél vannak ilyen videók, hogy szarrá zuzzák a kereket, szó szerint egyenesre tapossák, itthon kicentrírozzák és használják tovább. Számonra hihetetlen...
-
zsocy
őstag
Egy 26-os XC bringára kell, alföldi vagyok, nem kell bivalyerős. Csak annyi a fontos, hogy egy ujjal lehessen könnyen kezelni és azért adagolható legyen valamilyen szinten. Például a mostani Acera V-fékem erőben elég lenne, csak nehéz húzni.Imike, azt megnézted azért hogy rámegy-e arra a felniszettre / teleszkópra / vázra a hidrós tárcsafék szett? Megvannak a rögzítési pontok?
-
Fetz
csendes tag
ezek lehetnek igazak, bár a könnyebb kezelhetőség nem tudom, igaz-e a szó szoros értelmében, beleolvasva a cikkbe.
Jó a régi kazettatestre, "széles" lánc jó hozzá, valószínűleg érzéketlenebb a beállításra még a 11-eshez képest is, szóval lehet neki előnye. De ijesztően nagy lépcsők vannak szemre, bár nem tudom, milyen lehet, én nem vagyok erre érzékeny. Viszont egy 1150-es SRAM fogaskoszorú 395g, egy 1175-ös pedig 325g, igaz hogy 454% helyett csak 420..Akkor még olvasgatok tovább, hogy mi legyen.

-
IMIIKE1998
őstag
Azért az olcsóbb hidrós féktől pusztán a működési elve miatt ne várj el azonos fékteljesítményt mint a csúcs modellektől. Nem véletlenek az ár különbségek azok akár jelentős többlet fékerőt, állítási lehetőséget (fékkar távolság, fogáspont), hőtűrést, merevséget, más fékkar felfüggesztést, tömeg stb... hoznak.
Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek drága fék kell. Mindenkinek olyan kell, ami a saját felhasználásához szükséges, fölé lőni se érdemes csak azért, hogy drága vagy nehéz legyen.Továbbá jelentős különbség van a gyártók között a fék érzet és adagolhatóság tekintetében. Ez eltérő megközelítésből adódik, nem lehet kimondani olyat, hogy csak ez vagy csak az a márka a jó, vagy elég erős. Tipikusan az érzetre nagyon harapós fékek ott fizetik meg a könnyű zúzásért a nagy fékerő árát, hogy ha fog, akkor fog, tehát nincs, vagy minimális az adagolhatóság.
A fő kérdés milyen bringára, milyen célra és használatra kell a fék.
Egy 26-os XC bringára kell, alföldi vagyok, nem kell bivalyerős. Csak annyi a fontos, hogy egy ujjal lehessen könnyen kezelni és azért adagolható legyen valamilyen szinten. Például a mostani Acera V-fékem erőben elég lenne, csak nehéz húzni. -
ZolkoW
őstag
ezek lehetnek igazak, bár a könnyebb kezelhetőség nem tudom, igaz-e a szó szoros értelmében, beleolvasva a cikkbe.
Jó a régi kazettatestre, "széles" lánc jó hozzá, valószínűleg érzéketlenebb a beállításra még a 11-eshez képest is, szóval lehet neki előnye. De ijesztően nagy lépcsők vannak szemre, bár nem tudom, milyen lehet, én nem vagyok erre érzékeny. Viszont egy 1150-es SRAM fogaskoszorú 395g, egy 1175-ös pedig 325g, igaz hogy 454% helyett csak 420.. -
ZolkoW
őstag
komplett csapágy érdekelt volna, szerintem nem egészséges ezeket szétszedni, és a golyókkal játszani.
meg amúgy is ráfér a komplett csapágy cseréje, párszor megáztam a bringával (volt, hogy egy bringázás során 3X :-) )
de ahol ma néztem, ott ilyen csapágyat nem is láttak

na mindegy, körülnézek a neten, valahol csak lesz, szerintem semmi extra, FSA tapered kormánycsapágy
néhány szabvány azért van taperedből is, 44, meg 42mm, meg alul 56, stb., ilyenek. Meg kell mérni/leolvasni, és figyelj arra is, hogy van a ZS (zero stack), integrált (talán IS?) és EC (external cup) is, értelemszerűen ezek sem helyettesíthetőek egymással. Nagyon remélem, hogy nekem a jó méretű van úton
-
Fetz
csendes tag
-
maximilian4
addikt
A perem szemmel látható módon nem sérült. Én egyébként hullámot sem éreztem, de attól függetlenül lehet rajta, nem tudom. Sajna gumival nem tudtam kipróbálni, mert kiszakadt. Hétfőn jönnek az új gumik. Igaz tr, de rendeltem azért jó könnyű belsőket is hozzá, mert ha meg is tartja a gumit, sztem belső nélkül nem biztos hogy használható lesz a továbbiakban.

-
KERKO
csendes tag
komplett csapágy érdekelt volna, szerintem nem egészséges ezeket szétszedni, és a golyókkal játszani.
meg amúgy is ráfér a komplett csapágy cseréje, párszor megáztam a bringával (volt, hogy egy bringázás során 3X :-) )
de ahol ma néztem, ott ilyen csapágyat nem is láttak

na mindegy, körülnézek a neten, valahol csak lesz, szerintem semmi extra, FSA tapered kormánycsapágy
Akkor félre értettem, nekem úgy jött le, hogy csak golyót szeretnél.
Viszont netről tudsz rendelni komplett szettet is, annyira nem ritka dolog már ez.
[link] -
rétisün
veterán
Annyira szabvány méret, hogy legutóbb mikor taperedhez kerestem golyóskosarat/golyókat, akkor egy csepel márkaszervízből átirányított a srác egy merida szervizbe, mondván ez a Meridának a speckó méretezése. :

Utána hazamentem, megnéztem a golyóimat (no nem azokat) és kiderült, hogy az első kerékagyba való golyók jók a tapered aljára.
Szóval kellemes 2 órát töltöttem el állvány nélkül 5 hézagolóval, 1 kormánnyal és egy imbuszkulcsal, mire azt a 30-40 golyót úgy beletettem, hogy nem estek ki és rögzíteni is tudtam.
Egy golyó a vázba is esett, de mivel meredek a dőlése, így megállt a sarkában.

IMIIKE1998:
Az én 84 kilómat egy deore m6000 fékszett (30ezer volt előre feltöltve előre hátra viszonteladótól)
180-160-as gyantás tárcsákkal (tehát nagyon belépő cuccal) fejre állít, egy ujjal. Hivatalosan ez két ujjas kivítelű fékkar, de sokat nem számít, ha tized centis mozdulással kb már blokkol is, csak úgy kell beállítani, hogy mutató ujjal pont elérd.Előtte egy Toruney tárcsafék szettem volt ugyanezekkel a tárcsákkal, az 3 ujjas kivítelű volt, azokat is belehet úgy állítani, hogy ne kelljen markolatig húzni, annyi hogy a fékútja pár tizedessel hosszabb. Ez egy olcsóbb történet.
Dióhéjban bármit is csinálsz egy hidrós fék lesz bizonyos összeg felett a befutó, de azért jó beállításokkal egy könnyebb felhasználásnál egy Tourney mech. tárcsafék szett is tud blokkolni. Főleg ha nincs nyolcas a kerekedben, akkor a pofákat még közelebb tudod a tárcsához helyezni, az sokat számít.
komplett csapágy érdekelt volna, szerintem nem egészséges ezeket szétszedni, és a golyókkal játszani.
meg amúgy is ráfér a komplett csapágy cseréje, párszor megáztam a bringával (volt, hogy egy bringázás során 3X :-) )
de ahol ma néztem, ott ilyen csapágyat nem is láttak

na mindegy, körülnézek a neten, valahol csak lesz, szerintem semmi extra, FSA tapered kormánycsapágy
-
jjeahh
nagyúr
Ahogy elnézem a következő időszakban jelentősen élénkülni fog a topik forgalma a kispapák és a sérültek miatt...
Előbbieknek ezúton drakulálok
, utóbbiaknak jobbulást kívánok.És, hogy mindjárt be is dobjak valamit:
Erről hallott valaki valamit? Érdemes lehet ebbe az irányba menni, ha 1x-es váltás felé kacsintgat az egyszeri bringás?
-
robee19
tag
Volt az is 47k körül, most meg a note 8-at nyomják hasonló áron. Bőven jó mobilok mind terepre, olcsók és nem igazán kell semmilyen egetverő kompromisszumot kötni.
robee19: Brand X Inline (chainreaction, wiggle) és Cube (bike-discount) nyeregcsöveket ajánlom, ha olcsó kell, a BX élőben még jól is néz ki, olyan a felülete, mint a bakelitlemez.
Márkahűen Bontrager maradna. 8000ért van itt helyben elméletileg.
-
robee19
tag
Azon is gondolkodom, de nem tudom mennyire lenne egészséges, lehet túl ideges lenne tőle a bringa. Ellenben attól a helyes térd pozíció ugyanúgy akkor lenne meg ha kicsit előrébb ülök.
Hasaggymeg:
Épp ez tűnt fel, hogy jobb szeretek a nyereg orránál ülni, és így 40-50 km után rendesen el is zsibbasztja a szerszámot a nyereg.Zolkow:
Figyelem majd náluk, bár újonnan elég húzósak mindenhol. -
Fetz
csendes tag
Ahogy elnézem a következő időszakban jelentősen élénkülni fog a topik forgalma a kispapák és a sérültek miatt...
Előbbieknek ezúton drakulálok
, utóbbiaknak jobbulást kívánok.És, hogy mindjárt be is dobjak valamit:
Erről hallott valaki valamit? Érdemes lehet ebbe az irányba menni, ha 1x-es váltás felé kacsintgat az egyszeri bringás?
-
HEAHEA
aktív tag
(#155998) itouchfan: erről az a vicc jut eszembe: A fiatal pár képeslapot küld az anyóséknak a nászutukról, melyen az áll: " Üdvözletünket küldjük a Balaton partjáról, szép a hely, de egész nap esik az eső, így bent a hotelszobában gubbasztunk. " Anyós kérdezi a férjét.: Papa, mit jelent az, hogy "gub" ???
Mielőbbi felépülést kívánok a kedves Topikgazdánknak ! Vigyázzatok magatokra fórumtársak tekerés során!
Ma megérkezett a bringás cipőm. Nem tervezem , hogy rendelek, mert még jó a másik (Shimano SH-M077), de olcsóbb áron szereztem a hazai webshopban, mint egy külföldiben, meg a színben is menni fog a bringámhoz. A méretben bizonytalan voltam, nem túl informatív a gyártói oldalon, a neten meg eltérő infók vannak, nem tudtam melyik a helyes. Írtam a Gaerne-nek Facen, ezt az ínfót küldték, megosztom itt a fórumon, hátha segítség lesz a későbbiekben:
EU 37.0 38.0 39.0 40.0 41.0 42.0 43.0 44.0 45.0 46.0 47.0 48.0 49.0
UK 4.0 5.0 5.5 6.5 7.0 8.0 9.0 9.5 10.5 11.0 12.0 13.0 14.0
CM 24.0 24.5 25.0 25.5 26.0 26.5 27.0 27.5 28.0 28.5 29.0 29.5 30.0
Csak 44-es méretben volt, a Shimanom az 45-ös, 10,5, 28,5cm. Szóval paráztam egy kicsit, hogy jó lesz-e, de nézegettem a neten más lábmérési technikákat és azt is használtam. Ennek a cipőnek 28cm a betéthossz (44-es) ZolkoW írta korábban. Szerencsére jó lett a lábamra, íme gy kép róla:
-
jjeahh
nagyúr
Voltam a Mátrában endurozni és történt egy kis baleset. Az első kerék kapott egy hatalmasat, gumi kiszakad, jó nagy nyolcas. Küllök amúgy nem törtek, semmi nem sérült ahogy megnézegettem mint laikus. Most itt helyben elvittem szervizbe. Faszi megtapicskolta a felnit és azt mondta, hogy szerinte a felni oldalfala hullámos. Én nem éreztem. Ha a nyolcast ki is szedik, és mondjuk valóban van benne hullám, úgy még lehet használni vagy kuka?

Ha tubeless, akkor valszeg kuka, ha belsős, akkor csak te tudhatod szerintem is... mennyire vészes? Belül a perem sérült? Megtartja a gumit? Stb.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Voltam a Mátrában endurozni és történt egy kis baleset. Az első kerék kapott egy hatalmasat, gumi kiszakad, jó nagy nyolcas. Küllök amúgy nem törtek, semmi nem sérült ahogy megnézegettem mint laikus. Most itt helyben elvittem szervizbe. Faszi megtapicskolta a felnit és azt mondta, hogy szerinte a felni oldalfala hullámos. Én nem éreztem. Ha a nyolcast ki is szedik, és mondjuk valóban van benne hullám, úgy még lehet használni vagy kuka?

Ha nem balesetveszélyes akkor szerintem azt csak a felhasználó tudja megmondani használható-e úgy még neki,vagy sem.

-
ZolkoW
őstag
olyanom nincs, a Planet-x-nél mintha szoktam volna látni Italia nyergeket kótyavetyélni.
Az Arvadával kapcsolatban az a jó, hogy mivel ezzel szerelik a Trekek jó részét, ezért használtan 5 körül mennek
, gondolom sokan helyből cserélik. És nem esküszöm, de talán épp egy Montrose-zal együtt hoztam el, és azt hittem, az lesz a jó, de nem, az nem vált be.
Az viszont meglepő mértékben igaznak bizonyult, hogy amilyen testtartáshoz szánják, ahhoz volt jó tényleg. Úgy emlékszem, a Montrose 2-es pzíciójú, az Arvada 3-as, és oldalról lefotóztam magam csak ezért, és egybevágtak a dolgok. A Montrose jobb volt alsó fogásban, de úgy alig használom a biciklit
-
maximilian4
addikt
Voltam a Mátrában endurozni és történt egy kis baleset. Az első kerék kapott egy hatalmasat, gumi kiszakad, jó nagy nyolcas. Küllök amúgy nem törtek, semmi nem sérült ahogy megnézegettem mint laikus. Most itt helyben elvittem szervizbe. Faszi megtapicskolta a felnit és azt mondta, hogy szerinte a felni oldalfala hullámos. Én nem éreztem. Ha a nyolcast ki is szedik, és mondjuk valóban van benne hullám, úgy még lehet használni vagy kuka?

-
sebgutkopf
őstag
:R
Köszi, majd nézegetem az aprót, hátha találok hasonlót, ezek szerint az olcsóbb hidrós is hasonlóan könnyen húzható.
Hasaggymeg: Köszi és jobbulást!
Azért az olcsóbb hidrós féktől pusztán a működési elve miatt ne várj el azonos fékteljesítményt mint a csúcs modellektől. Nem véletlenek az ár különbségek azok akár jelentős többlet fékerőt, állítási lehetőséget (fékkar távolság, fogáspont), hőtűrést, merevséget, más fékkar felfüggesztést, tömeg stb... hoznak.
Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek drága fék kell. Mindenkinek olyan kell, ami a saját felhasználásához szükséges, fölé lőni se érdemes csak azért, hogy drága vagy nehéz legyen.Továbbá jelentős különbség van a gyártók között a fék érzet és adagolhatóság tekintetében. Ez eltérő megközelítésből adódik, nem lehet kimondani olyat, hogy csak ez vagy csak az a márka a jó, vagy elég erős. Tipikusan az érzetre nagyon harapós fékek ott fizetik meg a könnyű zúzásért a nagy fékerő árát, hogy ha fog, akkor fog, tehát nincs, vagy minimális az adagolhatóság.
A fő kérdés milyen bringára, milyen célra és használatra kell a fék.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
+varmi2:

Hasaggymeg: Terepen meg én is azt tapasztaltam,hogy olyan sokat mozogsz,kiállsz,ficánkolsz,hogy sem a nyakad nem áll el a sok előre nézéstől,sem a nyereg milyensége nem számít annyira,szinte a pálcákon is lenyomhatnál 1-2 órát.
Azért majd nyomj le egyszer egy seggel egy 4 órás maraton. Kíváncsi vagyok, fáj-e a segged tőle.
Nekem a terep az 1-3 órás bohóckodás fel és le,a "maraton" meg az 5+ órás aszfaltozás nejemmel.
Amúgy tényleg nem voltam olyan terepezésen,hogy észrevettem volna a nyereg kényelmetlenségét,pedig betétest sem hordok csak kivételes esetekben és voltam 5-8 órát is terepezni. 
Ezt a prosztata dolgot meg egyszerűen nem értem,hisz ha megnézed egy rajzon az a dülmirigy olyan messze van a nyeregtől mint Makó Jeruzsálemtől,így legfeljebb a lágy részen futó (nőknél gátnak hívják és jó ízű
) erek,idegek és egyéb infrastrukturális vezetékek elszorítása,nyomása lehet a baj,mintsem a mirigy terhelése. 
-
INTELligent
senior tag
Itt van egy jó kis Brexit-es GYIK, de ha csak a vámolás érdekel, akkor az van, amit a többiek is írtak: idén még minden a régi.
-
sebgutkopf
őstag
Ja!
Gratulálok az újdonsült apukáknak!
-
sebgutkopf
őstag
Elmesélek egy történetet.
Van egy fél fióknyi nyergem otthon, volt már kivágott is, bár azt pont megvették már, szóval mindegyik produkálta, hogy a vérellátás hogy is mondjam... nagyon lecsökkenhetett, mert ha a vérbőség növekedést okoz, akkor az ellenkezője biztos az ellenkezőjét okozza, szóval értitek. És úgy voltam vele, hogy más kellemetlenség nem volt, viszont egyedül a legutóbbi nyergemnél tapasztaltam azt, hogy ez nincs. És akkor gondolkoztam el először, hogy jé, lehet, hogy inkább ez a normális?
Nincs jelentősége, hogy melyik típus, de amiatt mégis linkelem, hogy ez nem is kivágott, csak egy mélyedése van. [link]
És akkor jön az érdekes rész: legutóbb mentem 44 km-t, 20 km után előbbre toltam 10 mm-t, mert mondom itt a remek alkalom kipróbálni, hátha jobb. Elöl-hátul csavaros nyeregcsövem van, így a hátsót, amihez hozzáférek, kilazítottam, majd próbáltam ugyanannyira visszahúzni, de vagy nem sikerült, és más lett a szög (tizedfokok), vagy az előbbre tolt állásban kéne más szög, de visszajött a vérellátási probléma. Igaz, hogy betét néküli futógatyában voltam azon az úton... Lehet,hogy ez utóbbi is számít. Vagy a szög, de akkor nagyon.
És mindig elmondom, hogy montin negyedennyire nem vagyok érzékeny a nyeregre, csak aszfalton sokkal több ideig ülök azonos pózban, egyébként viszonylag hasonló a kormány-nyereg magaságom a két biciklin.Nekem meg annak idején pont a betétes nadrágokkal voltak vérellátási gondjaim. Az elején mindig kényelmesnek tűnt, de egy 45 perces mászás végén már nem éreztem a nemesebb szervem jelenlétét. Kipróbálva betét nélkül ugyan a fenekemet jobban nyomta az elején a nyereg, de zsibbadás nem jelentkezik.
A nyereg kényelménél az egyik talán legfontosabb szempont a megfelelő méret, hogy kinek milyen távol vannak az ülő gumói. Ez alapján lehet a megfelelő méretet kiválasztani.
A másik pedig amit pedzegetsz is, az a nyereg szöge. Na azon nagyon nagyon sok múlik, legalábbis nekem. Vérellátási gondot az akár a számodra ideálisnál csupán 1 fokkal hátrébb dőlő nyereg is okozhatja.Ha egy nyeregnek sikerül a szögét a bringán megtalálnom én utána nem vagyok hajlandó addig leszedni a nyerget róla, amíg ki nem kell cserélni, mert a jó beállítást akkora kincsnek tartom.
-
6030D
addikt
+varmi2:

Hasaggymeg: Terepen meg én is azt tapasztaltam,hogy olyan sokat mozogsz,kiállsz,ficánkolsz,hogy sem a nyakad nem áll el a sok előre nézéstől,sem a nyereg milyensége nem számít annyira,szinte a pálcákon is lenyomhatnál 1-2 órát.
Azért majd nyomj le egyszer egy seggel egy 4 órás maraton. Kíváncsi vagyok, fáj-e a segged tőle.
-
varmi2
nagyúr
Dec.31-ig azok a szabályok vonatkoznak rájuk, mintha eu-ban lennének. Úgyhogy az év hátralévő részében még nincs vám, meg semmi más költség.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
A túl hátul helyezkedő nyereg ismérve a folyton előre kúszás,vagyis azt veszed észre,hogy a nyereg orrán ülsz,és nem azért mert lejt előre.
(#156030) Fall-N...mennyi gyerek,2 napot hiányzik az ember máris telecsináljátok gyerekkel a topikot!

(#156028) ZolkoW...egyrészt a kivágott nyereg olyan mint a zselés,vagy jó,vagy nem,mert van olyan tanulmány is mely rosszabbnak hozta ki a vérellátás akadályozása terén mint a nem-kivágottat.
Terepen meg én is azt tapasztaltam,hogy olyan sokat mozogsz,kiállsz,ficánkolsz,hogy sem a nyakad nem áll el a sok előre nézéstől,sem a nyereg milyensége nem számít annyira,szinte a pálcákon is lenyomhatnál 1-2 órát.
Az aszfaltozás káros az egészségre (mondom én farönkön törött bordával) ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#156016) jjeahh...céges telefon volt,munkaeszköz mely jól kell fotózzon,csomó fájlt kezeljen,felügyeleti rendszerek fussanak rajta stb.,...most meg vehetek saját zsebből.
(#155956) varmi2...hát itt a Cube is versenyben van,nem is tudom melyiket venném.

Mindeki...
már csak kibírom. 
-
Yahhher
aktív tag
-
6030D
addikt
Bocsánat, az előbb mellé nyomtam, most meg már nem tudom egyiket sem szerkeszteni.
Rendelt a héten valaki angol oldalról? Mi van most a brexit után? Van vám, nincs vám, áfa, béfa, változott valami?

-
6030D
addikt
Csak én nem értem ezt a "nem számít milyen ülésed van" részt? Most akkor kell flow vagy nem?
Szerintetek mennyit számít egy nyeregcsőnél 8mm hátranyúlás? Érzésre talán kicsit túlzottan elöl ülök a nyeregben, de így a kényelmes és a térdkalács-pedáltengely függelék is így jó, viszont a nyerget nem tudom már előrébb húzni. (azt hogy vegyek kisebb bringát most hagyjuk ki) 8mm hátranyúlású nyeregcsövet lenne értelme nullásra cserélnem ?
Csak azért írtam, mert sokan teszik fel a kérdést, hogy ha nem kivágott nyerget vesznek, akkor egyből prosztata problémájuk lesz, meg nem lehetnek már apák. Ez nem így van.
Rövidebb stucni?
-
jjeahh
nagyúr
Nekem Redmi Note 7 van és meg vagyok vele. Igaz 70 ezres volt, nem "olcsó".
Srácok gratula a gyermekekhez! Én "kicsi" fiam 15 hónapos és 81 cm és 13 kg.
Bringázni még nem tud (utasként utazik hátul, igaz a hidegebb idő miatt mostanában nem), de ereje az van.Hasaggymeg: Jobbulást és kitartást!
Volt az is 47k körül, most meg a note 8-at nyomják hasonló áron. Bőven jó mobilok mind terepre, olcsók és nem igazán kell semmilyen egetverő kompromisszumot kötni.
robee19: Brand X Inline (chainreaction, wiggle) és Cube (bike-discount) nyeregcsöveket ajánlom, ha olcsó kell, a BX élőben még jól is néz ki, olyan a felülete, mint a bakelitlemez.
-
robee19
tag
Én is így gondolom, csak a 8mm elég kevésnek tűnik és mm-enként 1000 ft-om bánja keréken

Zolkow: épp egy Bontrager Montrose-t akarok lecserélni, vagy legalábbis kipróbálni valami mást. Nincs egy Selle SLR-ed a fiókban véletlen?

-
Fall-N
veterán
Haverom a sima A2-vel nagyon elégedett volt, nekem most A3 van, annak is csak egyetlen hibája van: még mindíg nem kapta meg a droid 10-est
. Bringás képeket azzal szoktam lőni, szal a kamerája is bőven jó, az akksiideje nálam 4-8 nap (nem vagyok mobilzombi) és kb 47k volt. Ha egy esés miatt összetörne, venném a következőt és még mindíg nem lennék 100k-nál
.Nekem Redmi Note 7 van és meg vagyok vele. Igaz 70 ezres volt, nem "olcsó".
Srácok gratula a gyermekekhez! Én "kicsi" fiam 15 hónapos és 81 cm és 13 kg.
Bringázni még nem tud (utasként utazik hátul, igaz a hidegebb idő miatt mostanában nem), de ereje az van.Hasaggymeg: Jobbulást és kitartást!
-
jjeahh
nagyúr
Csak én nem értem ezt a "nem számít milyen ülésed van" részt? Most akkor kell flow vagy nem?
Szerintetek mennyit számít egy nyeregcsőnél 8mm hátranyúlás? Érzésre talán kicsit túlzottan elöl ülök a nyeregben, de így a kényelmes és a térdkalács-pedáltengely függelék is így jó, viszont a nyerget nem tudom már előrébb húzni. (azt hogy vegyek kisebb bringát most hagyjuk ki) 8mm hátranyúlású nyeregcsövet lenne értelme nullásra cserélnem ?
Szerintem ugyanúgy számít, mint a felsőcső hossz, vagy a stucni hossza, én is nullásra cseréltem a gyári nyeregcsövemet
. -
ZolkoW
őstag
Csak én nem értem ezt a "nem számít milyen ülésed van" részt? Most akkor kell flow vagy nem?
Szerintetek mennyit számít egy nyeregcsőnél 8mm hátranyúlás? Érzésre talán kicsit túlzottan elöl ülök a nyeregben, de így a kényelmes és a térdkalács-pedáltengely függelék is így jó, viszont a nyerget nem tudom már előrébb húzni. (azt hogy vegyek kisebb bringát most hagyjuk ki) 8mm hátranyúlású nyeregcsövet lenne értelme nullásra cserélnem ?
Elmesélek egy történetet.
Van egy fél fióknyi nyergem otthon, volt már kivágott is, bár azt pont megvették már, szóval mindegyik produkálta, hogy a vérellátás hogy is mondjam... nagyon lecsökkenhetett, mert ha a vérbőség növekedést okoz, akkor az ellenkezője biztos az ellenkezőjét okozza, szóval értitek. És úgy voltam vele, hogy más kellemetlenség nem volt, viszont egyedül a legutóbbi nyergemnél tapasztaltam azt, hogy ez nincs. És akkor gondolkoztam el először, hogy jé, lehet, hogy inkább ez a normális?
Nincs jelentősége, hogy melyik típus, de amiatt mégis linkelem, hogy ez nem is kivágott, csak egy mélyedése van. [link]
És akkor jön az érdekes rész: legutóbb mentem 44 km-t, 20 km után előbbre toltam 10 mm-t, mert mondom itt a remek alkalom kipróbálni, hátha jobb. Elöl-hátul csavaros nyeregcsövem van, így a hátsót, amihez hozzáférek, kilazítottam, majd próbáltam ugyanannyira visszahúzni, de vagy nem sikerült, és más lett a szög (tizedfokok), vagy az előbbre tolt állásban kéne más szög, de visszajött a vérellátási probléma. Igaz, hogy betét néküli futógatyában voltam azon az úton... Lehet,hogy ez utóbbi is számít. Vagy a szög, de akkor nagyon.
És mindig elmondom, hogy montin negyedennyire nem vagyok érzékeny a nyeregre, csak aszfalton sokkal több ideig ülök azonos pózban, egyébként viszonylag hasonló a kormány-nyereg magaságom a két biciklin. -
nmate91
tag
-
itouchfan
őstag
-
nmate91
tag
Szerintem 130-as keretbe, ha új kell, akkor a Decathlonos bringa a jó ajánlat. Van rá gari, a bolt is ott lesz 1 év múlva, 365 napig visszaviheted ha mégsem kell (elvileg)...
Én az 540-et venném ha ezek közül kellene választanom, azért annak jobb a felszereltsége.Esetleg számolj bele az árba egy nullrevíziót is egy normális külsős szervízben, nem mindig sikerül nekik mindent rendesen megcsinálni a Dekában.
Én 33 km-t mentem egy 200k-s decás bringával anno, gond nélkül visszavették.
-
zsocy
őstag
Szerintem 130-as keretbe, ha új kell, akkor a Decathlonos bringa a jó ajánlat. Van rá gari, a bolt is ott lesz 1 év múlva, 365 napig visszaviheted ha mégsem kell (elvileg)...
Én az 540-et venném ha ezek közül kellene választanom, azért annak jobb a felszereltsége.Esetleg számolj bele az árba egy nullrevíziót is egy normális külsős szervízben, nem mindig sikerül nekik mindent rendesen megcsinálni a Dekában.
-
robee19
tag
Én benne vagyok, de akkor legyen inkább topiktali, akkor mi ingyen iszunk.

Somatom: nekünk kicsivel bonyolultabb volt a történet (nagyon gondolkodom egy blogbejegyzésen is, hátha másnak is segít/erőt ad), de én percre pontosan megmondom, hogy mi, mikor történt, és júniusban volt. 35. hetesen született a csajszi, de minden oké, tudta, hogy apának is jobb így, hogy most nem edz, és március végére visszapattintja magát.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hogy legyek ON is (nem akartam korábban ebbe belemenni), van pár papírom róla, hogy nem számít, milyen ülésed, meg milyen gatyád van, nem lesz baja a lábad között a lurkóknak, vagy neked. Mint már korábban írtam, valaki pénzért masszíroztatja, nekünk meg ez a hobbink.
És természetesen köszönöm ismét mindenkinek!

Csak én nem értem ezt a "nem számít milyen ülésed van" részt? Most akkor kell flow vagy nem?
Szerintetek mennyit számít egy nyeregcsőnél 8mm hátranyúlás? Érzésre talán kicsit túlzottan elöl ülök a nyeregben, de így a kényelmes és a térdkalács-pedáltengely függelék is így jó, viszont a nyerget nem tudom már előrébb húzni. (azt hogy vegyek kisebb bringát most hagyjuk ki) 8mm hátranyúlású nyeregcsövet lenne értelme nullásra cserélnem ?
-
varmi2
nagyúr
-
IMIIKE1998
őstag
Annyira szabvány méret, hogy legutóbb mikor taperedhez kerestem golyóskosarat/golyókat, akkor egy csepel márkaszervízből átirányított a srác egy merida szervizbe, mondván ez a Meridának a speckó méretezése. :

Utána hazamentem, megnéztem a golyóimat (no nem azokat) és kiderült, hogy az első kerékagyba való golyók jók a tapered aljára.
Szóval kellemes 2 órát töltöttem el állvány nélkül 5 hézagolóval, 1 kormánnyal és egy imbuszkulcsal, mire azt a 30-40 golyót úgy beletettem, hogy nem estek ki és rögzíteni is tudtam.
Egy golyó a vázba is esett, de mivel meredek a dőlése, így megállt a sarkában.

IMIIKE1998:
Az én 84 kilómat egy deore m6000 fékszett (30ezer volt előre feltöltve előre hátra viszonteladótól)
180-160-as gyantás tárcsákkal (tehát nagyon belépő cuccal) fejre állít, egy ujjal. Hivatalosan ez két ujjas kivítelű fékkar, de sokat nem számít, ha tized centis mozdulással kb már blokkol is, csak úgy kell beállítani, hogy mutató ujjal pont elérd.Előtte egy Toruney tárcsafék szettem volt ugyanezekkel a tárcsákkal, az 3 ujjas kivítelű volt, azokat is belehet úgy állítani, hogy ne kelljen markolatig húzni, annyi hogy a fékútja pár tizedessel hosszabb. Ez egy olcsóbb történet.
Dióhéjban bármit is csinálsz egy hidrós fék lesz bizonyos összeg felett a befutó, de azért jó beállításokkal egy könnyebb felhasználásnál egy Tourney mech. tárcsafék szett is tud blokkolni. Főleg ha nincs nyolcas a kerekedben, akkor a pofákat még közelebb tudod a tárcsához helyezni, az sokat számít.
:R
Köszi, majd nézegetem az aprót, hátha találok hasonlót, ezek szerint az olcsóbb hidrós is hasonlóan könnyen húzható.
Hasaggymeg: Köszi és jobbulást!
-
jjeahh
nagyúr
Haverom a sima A2-vel nagyon elégedett volt, nekem most A3 van, annak is csak egyetlen hibája van: még mindíg nem kapta meg a droid 10-est
. Bringás képeket azzal szoktam lőni, szal a kamerája is bőven jó, az akksiideje nálam 4-8 nap (nem vagyok mobilzombi) és kb 47k volt. Ha egy esés miatt összetörne, venném a következőt és még mindíg nem lennék 100k-nál
. -
ZolkoW
őstag
Gratulálok a csöppséghez. Sok türelmet és kitartást, kelleni fog
Ma 16:40-kor megszületett az én kislányom is.
Neked is gratulálok!
Hasaggymegnek meg türelmet! -
Somatom
veterán
Jobbulást...
Nekem két nagyobb esésem volt télen, az egyik 12-15 km/h-nál egy jeges kanyarban kiment a bringa alólam, azt megúsztam annyival hogy a kormány vége beleállt a combomba. A másik necces volt, felszáradt hosszabb lejtő végén természetesen jeges, kifelé dőlő kanyar, na ott 24-25 km/h-nal szállt el a bringa alólam, gurultam is kettőt oldalra. Első dolgom nekem is az volt hogy miután felkeltem a sokkból, megnéztem a mezzsebben a telót, hogy megvan-e még, de megmaradt. Azután azért 4-5 napig fájt minden amit odavertem, csípő-, boka-, keztőcsontok... Az volt a mázli, hogy mindkétszer csúsztam a jégen-havon, aszfalton gondolom kellemetlenebb volna földet érni.A bordatörés az durva. Jobbulást! Telóban egyetértek Jjeahh -al. Ajánlom a Xiaomi Mi A2 Lite -ot. Akkor vettem, amikor "A" telóm szervízbe került. Annyira meggyűlöltem azt a szart, hogy már csak bringatelóként funkcionál. Ha összetörne, még jól ki is röhögném.
-
ZolkoW
őstag
-
jjeahh
nagyúr
Gratulálok én is,még ha kissé későn is!
(Van egy 29 éves lányom,így nyugodtan kérdezz!
)MÁS...van az a rövid 20+%-os sziklás,gyökeres meredek ott a tanösvényen amit "nem adott ki" neked a nyáron,remember? Tegnapelőtt olyan jó formában voltam az új kerekekkel,hogy a hátsó kerregése miatt biztos azt hihettem villanybringán tekerek,így nekifutottam...háááát...nem adta ki nekem sem.
Viszont mikor a közepén a nagy gyökérnél elfogytam,már lelépni sem tudtam rendesen,így hátra esve kiadott nekem egy összehajthatós Sonyt és egy törött bordát mikor a kerítés oszlopot a vesémre vettem.
Olyan reccsent azt gondoltam nem maradt ép bordám,de mint kiderült a telefon volt ami nagyobbat reccsent,a bordám meg csak kisebbet.
Mikor megláttam a ~100e forintos kárt úgy felment a cukrom,hogy még tekertem vagy egy órát,most meg megy a fájdalomcsillapító + a jajgatás minden rossz mozdulatnál.
Voltam orvosnál,röntgen,UH,de nagy baj nincs,csak fáj mint állat,és természetesen kényszerpihenő. 
(#156008) IMIIKE1998...enyém Deore 2 ujjas,1-1el kezelem.
Jujj, együtt tudok ezzel érezni, mert nekem is a nyáron törött el a bordám és én is hazatekertem az adrenalin miatt, azt hittem semmi bajom. Aztán másnap, harmadnap... na igen, fájt mint a franc és nem tudtam kiegyenesedni, hetekig úgy néztem ki, mint a Notre Dame-i púpos
. Az mondjuk remélem vígasztal egy kicsit, hogy off szezonban történt meg a baj és amire kitavaszodik, helyre is jössz. Nekem 1 hónapon belül már 85-90%-os volt és pattantam is a bringára, igaz az elején csak aszfalton. Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő segít és szerintem a több fehérje fogyasztás is. Meg meg kell szoknod, hogy ne aludj a törött bordádon, nekem emiatt úgy kikészült a hátam, hogy csak mostanában jött helyre
. Jobbulást!
A mobil meg mé volt olyan drága? Montisoknak olcsó szajomi való, mert jó eséllyel úgyis tönkretesszük
. -
6030D
addikt
Gratulálok én is,még ha kissé későn is!
(Van egy 29 éves lányom,így nyugodtan kérdezz!
)MÁS...van az a rövid 20+%-os sziklás,gyökeres meredek ott a tanösvényen amit "nem adott ki" neked a nyáron,remember? Tegnapelőtt olyan jó formában voltam az új kerekekkel,hogy a hátsó kerregése miatt biztos azt hihettem villanybringán tekerek,így nekifutottam...háááát...nem adta ki nekem sem.
Viszont mikor a közepén a nagy gyökérnél elfogytam,már lelépni sem tudtam rendesen,így hátra esve kiadott nekem egy összehajthatós Sonyt és egy törött bordát mikor a kerítés oszlopot a vesémre vettem.
Olyan reccsent azt gondoltam nem maradt ép bordám,de mint kiderült a telefon volt ami nagyobbat reccsent,a bordám meg csak kisebbet.
Mikor megláttam a ~100e forintos kárt úgy felment a cukrom,hogy még tekertem vagy egy órát,most meg megy a fájdalomcsillapító + a jajgatás minden rossz mozdulatnál.
Voltam orvosnál,röntgen,UH,de nagy baj nincs,csak fáj mint állat,és természetesen kényszerpihenő. 
(#156008) IMIIKE1998...enyém Deore 2 ujjas,1-1el kezelem.
A 29 éves lányodról szerintem nem én fogok érdeklődni, hanem a szingli srácok. Aranyat ér a bringához értő após.
Köszönöm. 
A bordádért viszont kár, jobbulást.
-
itouchfan
őstag
Gratulálok én is,még ha kissé későn is!
(Van egy 29 éves lányom,így nyugodtan kérdezz!
)MÁS...van az a rövid 20+%-os sziklás,gyökeres meredek ott a tanösvényen amit "nem adott ki" neked a nyáron,remember? Tegnapelőtt olyan jó formában voltam az új kerekekkel,hogy a hátsó kerregése miatt biztos azt hihettem villanybringán tekerek,így nekifutottam...háááát...nem adta ki nekem sem.
Viszont mikor a közepén a nagy gyökérnél elfogytam,már lelépni sem tudtam rendesen,így hátra esve kiadott nekem egy összehajthatós Sonyt és egy törött bordát mikor a kerítés oszlopot a vesémre vettem.
Olyan reccsent azt gondoltam nem maradt ép bordám,de mint kiderült a telefon volt ami nagyobbat reccsent,a bordám meg csak kisebbet.
Mikor megláttam a ~100e forintos kárt úgy felment a cukrom,hogy még tekertem vagy egy órát,most meg megy a fájdalomcsillapító + a jajgatás minden rossz mozdulatnál.
Voltam orvosnál,röntgen,UH,de nagy baj nincs,csak fáj mint állat,és természetesen kényszerpihenő. 
(#156008) IMIIKE1998...enyém Deore 2 ujjas,1-1el kezelem.
Jobbulást...
Nekem két nagyobb esésem volt télen, az egyik 12-15 km/h-nál egy jeges kanyarban kiment a bringa alólam, azt megúsztam annyival hogy a kormány vége beleállt a combomba. A másik necces volt, felszáradt hosszabb lejtő végén természetesen jeges, kifelé dőlő kanyar, na ott 24-25 km/h-nal szállt el a bringa alólam, gurultam is kettőt oldalra. Első dolgom nekem is az volt hogy miután felkeltem a sokkból, megnéztem a mezzsebben a telót, hogy megvan-e még, de megmaradt. Azután azért 4-5 napig fájt minden amit odavertem, csípő-, boka-, keztőcsontok... Az volt a mázli, hogy mindkétszer csúsztam a jégen-havon, aszfalton gondolom kellemetlenebb volna földet érni. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Gratulálok én is,még ha kissé későn is!
(Van egy 29 éves lányom,így nyugodtan kérdezz!
)MÁS...van az a rövid 20+%-os sziklás,gyökeres meredek ott a tanösvényen amit "nem adott ki" neked a nyáron,remember? Tegnapelőtt olyan jó formában voltam az új kerekekkel,hogy a hátsó kerregése miatt biztos azt hihettem villanybringán tekerek,így nekifutottam...háááát...nem adta ki nekem sem.
Viszont mikor a közepén a nagy gyökérnél elfogytam,már lelépni sem tudtam rendesen,így hátra esve kiadott nekem egy összehajthatós Sonyt és egy törött bordát mikor a kerítés oszlopot a vesémre vettem.
Olyan reccsent azt gondoltam nem maradt ép bordám,de mint kiderült a telefon volt ami nagyobbat reccsent,a bordám meg csak kisebbet.
Mikor megláttam a ~100e forintos kárt úgy felment a cukrom,hogy még tekertem vagy egy órát,most meg megy a fájdalomcsillapító + a jajgatás minden rossz mozdulatnál.
Voltam orvosnál,röntgen,UH,de nagy baj nincs,csak fáj mint állat,és természetesen kényszerpihenő. 
(#156008) IMIIKE1998...enyém Deore 2 ujjas,1-1el kezelem.
-
jjeahh
nagyúr
Sajnos úgy érzem ezzel a legtöbb balesetet nem lehetne megelőzni
. Persze azért sokat segít, ha minél feltűnőbb vagy és a karoddal mindíg jelzel, hogy mi a szándékod, de az agybajra egyik sem megoldás. Pár napja pl. kanyarban meg akart előzni egy Dacia nagy sebességgel és ugyanott, szintén abban a kanyarban, szintén nagy sebességgel egy szembe jövő Audi előzött egy kamiont, talán mondanom sem kell, hogy majdnem puff lett a vége és engem is majdnem lesodortak
. A haverinámat is esztelenség miatt ütte el egy mellékutcából kihajtó autó, mert ugy-e a legtöbb mellékutcából kitérő autós gondtalanul ráhajt a bringasávra és csak balra néznek, mivel onnan jönnek az autók... arra viszont szinte egyik sem gondol, hogy a bringasávon jobbról jöhetnek bringások is
. Lassan arra a következtetésre jutottam, hogy aszfalton veszélyesebb tekerni, mint terepen és az emberektől jobban kell félni, mint a medvéktől. Valamiért a legtöbben akik volán mögé ülnek, nem gondolnak arra, hogy az autózás hatalmas felelősséggel is jár és jobban oda kéne figyelni. Persze rengeteg az idióta bringás is és sajnos felénk a rendőrök sem elég szigorúak, így kb. mindenki azt csinál, amit akar. -
Somatom
veterán
-
parkr
őstag
-
KERKO
csendes tag
Annyira szabvány méret, hogy legutóbb mikor taperedhez kerestem golyóskosarat/golyókat, akkor egy csepel márkaszervízből átirányított a srác egy merida szervizbe, mondván ez a Meridának a speckó méretezése. :

Utána hazamentem, megnéztem a golyóimat (no nem azokat) és kiderült, hogy az első kerékagyba való golyók jók a tapered aljára.
Szóval kellemes 2 órát töltöttem el állvány nélkül 5 hézagolóval, 1 kormánnyal és egy imbuszkulcsal, mire azt a 30-40 golyót úgy beletettem, hogy nem estek ki és rögzíteni is tudtam.
Egy golyó a vázba is esett, de mivel meredek a dőlése, így megállt a sarkában.

IMIIKE1998:
Az én 84 kilómat egy deore m6000 fékszett (30ezer volt előre feltöltve előre hátra viszonteladótól)
180-160-as gyantás tárcsákkal (tehát nagyon belépő cuccal) fejre állít, egy ujjal. Hivatalosan ez két ujjas kivítelű fékkar, de sokat nem számít, ha tized centis mozdulással kb már blokkol is, csak úgy kell beállítani, hogy mutató ujjal pont elérd.Előtte egy Toruney tárcsafék szettem volt ugyanezekkel a tárcsákkal, az 3 ujjas kivítelű volt, azokat is belehet úgy állítani, hogy ne kelljen markolatig húzni, annyi hogy a fékútja pár tizedessel hosszabb. Ez egy olcsóbb történet.
Dióhéjban bármit is csinálsz egy hidrós fék lesz bizonyos összeg felett a befutó, de azért jó beállításokkal egy könnyebb felhasználásnál egy Tourney mech. tárcsafék szett is tud blokkolni. Főleg ha nincs nyolcas a kerekedben, akkor a pofákat még közelebb tudod a tárcsához helyezni, az sokat számít.
-
IMIIKE1998
őstag
Amúgy szerintetek melyik az a legolcsóbb tárcsafék, ami egy ujjal is kényelmesen kezelhető?(Hogy stabilabban tudjam fogni a kormányt.) Most sima Acera V-fékem van, de ezt nem a legkényelmesebb ilyen módon használni. Vagy mindegy, csak hidrós fék legyen, mert azt mindenképpen könnyebb húzni?(Ráadásul rövidek is viszonylag az ujjaim, így előny, ha minél könnyebb húzni.)
-
rétisün
veterán
nemrégen volt szó kormánycsapágyakról.....egy 'normál' tapered (1.5 - 1 1/8-os) kormánycsapágy mennyire szabvány méret? lehet kapni csapágyboltban, vagy már ez is annyira spéci (mint a Canyonom alsó csapágya) hogy ne is keressem?
-
6030D
addikt
Én benne vagyok, de akkor legyen inkább topiktali, akkor mi ingyen iszunk.

Somatom: nekünk kicsivel bonyolultabb volt a történet (nagyon gondolkodom egy blogbejegyzésen is, hátha másnak is segít/erőt ad), de én percre pontosan megmondom, hogy mi, mikor történt, és júniusban volt. 35. hetesen született a csajszi, de minden oké, tudta, hogy apának is jobb így, hogy most nem edz, és március végére visszapattintja magát.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hogy legyek ON is (nem akartam korábban ebbe belemenni), van pár papírom róla, hogy nem számít, milyen ülésed, meg milyen gatyád van, nem lesz baja a lábad között a lurkóknak, vagy neked. Mint már korábban írtam, valaki pénzért masszíroztatja, nekünk meg ez a hobbink.
És természetesen köszönöm ismét mindenkinek!

-
Napfénysüti
nagyúr
Gratulálok a csöppséghez. Sok türelmet és kitartást, kelleni fog
Ma 16:40-kor megszületett az én kislányom is.
Gratulálok neked is!
-
inifini
tag
-
Paxker315
veterán
Hali újra! :D
Pont ma akartam szervizbe menni, hogy lecseréltessem a kinyúlt láncot, erre kiderül, hogy 2 első tányért és a hátsó sort is cserélni kell. Ugye télen nem is nézegeti annyira az ember a bringát, fel sem tűnt, azt hittem, csak a lánc ugrik meg a soron, mert kopott. Majd kiderül, hogy az egész hajtás cserés. :DD
Sry., hogy koszos kicsit, csak sikerült összesároznom ma.
Anyagi csőd. Komplett hajtokar sokszor jobban megéri
-
robee19
tag
-
Tomi_Sci
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
156100 - 156001
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 157901 157900 - 157801 157800 - 157701 157700 - 157601 157600 - 157501 157500 - 157401 157400 - 157301 157300 - 157201 157200 - 157101 157100 - 157001 157000 - 156901 156900 - 156801 156800 - 156701 156700 - 156601 156600 - 156501 156500 - 156401 156400 - 156301 156300 - 156201 156200 - 156101 156100 - 156001 156000 - 155901 155900 - 155801 155800 - 155701 155700 - 155601 155600 - 155501 155500 - 155401 155400 - 155301 155300 - 155201 155200 - 155101 155100 - 155001 155000 - 154901 154900 - 154801 154800 - 154701 154700 - 154601 154600 - 154501 154500 - 154401 154400 - 154301 154300 - 154201 154200 - 154101 154100 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
- iPhone topik
- Parkside szerszám kibeszélő
- Filmvilág
- Futás, futópályák
- Apple MacBook
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Formula-1
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD AMD 9060XT 16GB Montech XR TG fehér 750W
- Beelink SER mini PC - Ryzen 7 /8GB / 500 GB SSD - garanciával
- GoPro akku , Hero 9/10/11/22, bontatlan
- Apple iPhone 15 128GB fekete
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Starlight -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5399, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
.
. Szerintem az lesz, hogy ha elkopik a hajtásom, a helyi boltban rápróbálok arra a 9-10-11 speed kazettára egy 12 sebességes fogaskoszorút és ha az enyémre is rámegy, mint a Rose-ra, akkor legalább nem kell 11 sebességes rendszert kókányoljak, hogy valahogy működjön 11-50T-vel. Persze ez csak akkor opció, ha találok helyben 12 sebességes fogaskoszorút...
), az 1x váltók nem csattognak meg zörögnek köves-gyökeres lefeléken és kisebb ugratás közben nem akarnak leszakadni, mint a jelenlegi 9 sebességesem. Tudom, létezik 10 sebességes rendszerre is kuplungos váltó, de ha már full hajtást cserélek, akkor legyen moderrrn 1x rendszer.


,de ha jól emléxem 0.7 és 3.0 áttételarányok között ),minimális kompromisszummal,mint pl. NHH-ról lefele az aszfalton hajtani,vagy éppen "valamelyik" fórumtárssal próbálni lépést tartani a Csóványosra mindehova el lennék vele.
Zasszony persze ujjong!
)



