Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
268100 - 268001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 269901 269900 - 269801 269800 - 269701 269700 - 269601 269600 - 269501 269500 - 269401 269400 - 269301 269300 - 269201 269200 - 269101 269100 - 269001 269000 - 268901 268900 - 268801 268800 - 268701 268700 - 268601 268600 - 268501 268500 - 268401 268400 - 268301 268300 - 268201 268200 - 268101 268100 - 268001 268000 - 267901 267900 - 267801 267800 - 267701 267700 - 267601 267600 - 267501 267500 - 267401 267400 - 267301 267300 - 267201 267200 - 267101 267100 - 267001 267000 - 266901 266900 - 266801 266800 - 266701 266700 - 266601 266600 - 266501 266500 - 266401 266400 - 266301 266300 - 266201 266200 - 266101 266100 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
6030D
addikt
Ne offoljatok, van sport topik!
-
dom1n0
őstag
Remelem jovore top Pogi lesz soron
Kiváncsi leszek, tényleg hagyják-e az egynaposokat Pogiék, és csak a Tourra koncentrálnak.
Szerintem csak úgy van esélyük egy Tour győzelemre egy ilyen bika Jonas ellen.
Amit az időfutamon ment, hát az kegyetlen, és utána a hegyen is a kegyelemdöfés, hát nem lesz könnyű tőle elvenni. -
Tin
veterán
53km-t akarok menni, ha kényelmetlen, lesz nálam szerszám, fogom tudni állítgagni / lesz rá időm. Attól jobban félek, hogy a lábaimnak kényelmetlen lesz, de majd kiderül.
Vízmérték is lesz nálad? Én egyszer állítottam nyerget bringázás közben, 5 km volt a hazaút, kb a seggemből húztam ki a nyerget a végére. Pedig szemre vízszintes volt, mégis órákig zsibbadtam utána. Persze ha külön állítható előre hátra akkor nem szóltam.
-
lsebestyen
addikt
-
dom1n0
őstag
-
zsocy
őstag
Lehetett sejteni már hogy oda megy. Ott ő lehet a kapitány, nem kell mennie senkiért csak magáért, és a nagyon vágyott Tour győzelemért.
Szerintetek benne van még egy Tour győzelem? -
lsebestyen
addikt
53km-t akarok menni, ha kényelmetlen, lesz nálam szerszám, fogom tudni állítgagni / lesz rá időm. Attól jobban félek, hogy a lábaimnak kényelmetlen lesz, de majd kiderül.
Mondjuk éppen azért is érezheted kényelmetlennek, mert más izmokat is megdolgoztatsz az új beállítás miatt, ami lehet jó is, de a 25mm szerintem is nagyon sok.
-
-=RelakS=-
veterán
Ha már ott babráltam, akkor a nyerget 25mm-el hátrébb toltam (kb ennyi a két végállás közötti rész a festés szerint), holnap kiderül, hogy jól tettem-e.
Rosszul tetted. Ez borzasztó sok, első próbálkozásra kb 5mm kellene állítani.
53km-t akarok menni, ha kényelmetlen, lesz nálam szerszám, fogom tudni állítgagni / lesz rá időm. Attól jobban félek, hogy a lábaimnak kényelmetlen lesz, de majd kiderül.
-
Mezga Aladár
veterán
Jó ez a kábelhúzó fogó. Már olyan laza volt a hátsó váltóm bowdenje, hogy a finomhangoló csavart kb a szentlélek tartotta a helyén, szóval becsavartam a helyére, és meghúztam a kábelt. Erre a legalsó állásban a váltó 3 lánckerékkel feljebb váltott
Ha már ott babráltam, akkor a nyerget 25mm-el hátrébb toltam (kb ennyi a két végállás közötti rész a festés szerint), holnap kiderül, hogy jól tettem-e.
Ha már ott babráltam, akkor a nyerget 25mm-el hátrébb toltam (kb ennyi a két végállás közötti rész a festés szerint), holnap kiderül, hogy jól tettem-e.
Rosszul tetted. Ez borzasztó sok, első próbálkozásra kb 5mm kellene állítani.
-
Lacerta
aktív tag
-
simonjoe
őstag
Sziasztok!
Anyának van egy Merida Crossway 10 típusú sárkánya, és rá szeretnénk tenni a már meglévő gyerekülést, vázra rögzítős módszerrel. Az ülés Bellelli B-one márkájú, viszont a hozzá kapott adapter az csak az Én Caprine Forestemre jó, lásd fotók. Van esetleg valamilyen kisebb, női vázra való adapter, amire fel lehet rögzíteni ezt az ülést? Keresgéltem a webshopokban, de nem vagyok benne tutira biztos, hogy melyik működne jól. Egyszerűen nincs elég hely a meglévő adapternek a nyeregvázcsövön, se a pedálhoz közelebbi szakaszon, se a nyereg alatt közvetlenül.
Köszi!
Ülés linkje:
[link]Anya bringa:

Apa bringa + Bellelli adapter:

Illetve egy ötletem van még. Lehet hogy másik tartórudat használva, leszerelve a kulacstartót, egészen leszerelve a cső aljához a mostani adatpert, lehet kiadná a méret(?)
Női vázhoz rudi:
[link]Anya bringa:
...vagy nem a seprűre gondoltál??
-
Dyde
aktív tag
Ha nem feltétlen szeretnék 300e felett költeni és első telót se feltétlen, most megakadt a szemem a dekás RC 120-on a flatbar-os változatban, ha arra rakok egy nagyobb külsőt, az jó választás lehet? Dark Archon rákérdeztem a Giant Escape-re Alpinbikenál, már L-s méretben nem tudják szállítani. A Giant Roam 2 ami még tetszik, azon már hidraulikus fék van, meg Alivio váltó, de első telós(legalább lockolható) Nyilván az RC120-nál a felszereltség gyengébb mint a 300+ os bicóknál, de legalább karbon villás...
-
-=RelakS=-
veterán
Jó ez a kábelhúzó fogó. Már olyan laza volt a hátsó váltóm bowdenje, hogy a finomhangoló csavart kb a szentlélek tartotta a helyén, szóval becsavartam a helyére, és meghúztam a kábelt. Erre a legalsó állásban a váltó 3 lánckerékkel feljebb váltott
Ha már ott babráltam, akkor a nyerget 25mm-el hátrébb toltam (kb ennyi a két végállás közötti rész a festés szerint), holnap kiderül, hogy jól tettem-e.
-
chubby2o6
senior tag
Legutóbb hibike.com-on láttam NW cipőket akcióban. Ezt is meglesheted, ennyiért sem rossz, de nyáron 45 eur körül szokott menni. Vagy ha nagyon spórolni akarsz, akkor a kínai, amit nemrég én rendeltem
. Az szinte biztosan átcímkézett xlc cb-m07.#268055 parandroid: nekem úgy túnik, hogy az NW az egyetlen bringás cipő gyártó, aminek a méretezése megegyezik az utcai vagy túracipőkével. Minden más gyártótól általában egy mérettel nagyobb kell.
Nekem utcaiból 41-es kell, NW-ből a 42-es jó. Pedig nem a klasszik bringáscipő formájú, inkább sport/túracipőre hasonlít ( Corsair, Spider Plus 3), szal kellően széles a lábfejnél, de mégis kell az egy számmal nagyobb.
-
dom1n0
őstag
Lenyomtam a mai kört, szűk 60km sikerült, a szél adta sajnos majd végig, de ez van .
A Boldog-Tura-Hatvan közutak botrányosan rosszak
A Cube outi tette a dolgát, váltó, fék, minden fasza volt
-
RexpecT
addikt
Muzikeren sikerült vadászni 42 ezerért egyet csak nincs készleten.
Az ügyfélszolgálat azt válaszolta, hogy megrendelés esetén anniyért adják oda amennyiért leadtam a rendelést. Kíváncsi vagyok.
-
HEAHEA
aktív tag
Itt nézd meg: [SportOkay] . Van még további +10 % ami lejön az árból. Innen vettem az előbbi 43-as NW Extreme XCM 3-at akcióban. Jóval olcsóbb volt, mint itthon...
Találtam egy 43-as NW télit. 50 alatt kijön kedvezménnyel úgy számoltam. -
Napfénysüti
nagyúr
-
RexpecT
addikt
Szervusz! Nemrégóta van kettő Northwave cipőm. Az egyik egy Rockster 42-es méretben, a másik egy Extreme XCM 3 43-as méretben. Ez utóbbit vettem először, mindkettőt látatlanban, mert eléggé jó árban volt. A gyártói méretkalkulátort használtam kiválasztánál. A lábhosszam 260 mm , a széleséget 23,8mm körül mértem. A 42-es a passzosabb, a 43-as kényelmesebb. Arra gondolok, a 42,5 es lenne a legjobb, de abban nem voltak elérhetőek. Remélem ezzel az infóval tudtam segíteni.
Köszi, ebből az jön le, hogy nekem is 42,5-es vagy inkább a 43-as méret kell.

Még emésztem az árat, szállítással együtt ~54 ezer lenne most a legolcsóbb NW 43-as méretben, amit eléggé sokallok.
-
jjeahh
nagyúr
Pearl Izumi cipő jó árban, ha valakinek a mérete.
-
HEAHEA
aktív tag
Nézegetem az NW téli cipőjeit, 100 euró körül már ki lehet fogni.
Viszont méretezéssel gondban vagyok, jeleneg 43(27,3cm)-as Shimano cipőm van, de igazság szerint 42,5-es is elég lenne(de akkor wide kellene valszeg a mostani normál helyett).
Viszont NW cipők méretezése elég durván eltér, hivatalos NW oldalon a 42-es méret az 26,7cm, de van olyan nagyobb webshop ahol 27cm és olyan is ahol 27,3cm-t írnak ugyanerre a méretre.
Ahol "olcsón" találtam téli cipőt, ott persze csak 42-es méret van és a visszaküldés is pénzbe kerül, ami ahogy nézem legalább 8k-ba fájna.
Szervusz! Nemrégóta van kettő Northwave cipőm. Az egyik egy Rockster 42-es méretben, a másik egy Extreme XCM 3 43-as méretben. Ez utóbbit vettem először, mindkettőt látatlanban, mert eléggé jó árban volt. A gyártói méretkalkulátort használtam kiválasztánál. A lábhosszam 260 mm , a széleséget 23,8mm körül mértem. A 42-es a passzosabb, a 43-as kényelmesebb. Arra gondolok, a 42,5 es lenne a legjobb, de abban nem voltak elérhetőek. Remélem ezzel az infóval tudtam segíteni.
-
Fall-N
veterán
Ja, csak az egyik szokásos 20-25 km-es körömön 9x megyek 35 felett, a felénél 40 felett. Persze végig is gurulhatnám 36x11-ben, de annak mi értelme? Valószínűleg idővel át kell állnom 2x-es hatásra. A kérdés az volt igazából, hogy a nagy tányér mellé a hátsó kazettán hány fokozatot illik használni? Mert ha 8 a 9-ből, akkor oké, de ha csak 5-6, akkor marad az első váltogatás.
Szerintem lényegtelen, használj annyit amennyi szükséges. Nekem a 10 fokozat sem lesz kihasználva, de modernizálni akartam és nem nagyon kapni már semmit 10s alatt. Ez is kopik ki már, a 12s is elérhető áron van, csak a sor és a lánc drága a többihez képest, így fölöslegesnek tartanám koptatni. Ha elégedett vagy az Alivioval és a 9s-sel akkor maradj azon. Bármilyen fejlesztés csak plusz pénz lesz és lehet nem hoz semmi pluszt.
Ha lenne valami Deore szintű 1x8 vagy 1x9 akkor azt vettem volna. Állítólag a MicroSHIFT hozza a szintet, de inkább nem akartam egzotikus kis márkát tesztelni. A Cues meg egyáltalán nem szimpatikus a Linkglidedal, mert abból van 9s.
-
Fall-N
veterán
Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések
szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt
Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez

Nézz rá a BikeMag új tesztjére, itt egy Cube Cross Race C:62 SLX-re, tök jó gép, 105 Di2 váltással. Igaz ez nem kormfort gép.
Nyugi csak szívjuk a véredet egy kicsit, engem nem idegesít ha kérdezel. Sőt senki mással sincs itt problémám. Ez a bicikli téma is szerteágazó, így megfér itt minden. Régi rossz bicikire én is volt, hogy költöttem, pedig nem volt racionális döntés, igaz én csak alap Tourney cuccokat raktam rá, V-fék meg egyéb gagyi cuccok. Eredetileg akkor egy Rockrider ST520-at akartam, de akkor született a fiam, így a büdzsé kevés volt, így részletekben újítottam fel azt a régi olasz, acélvázas ősmontit. Most hogy itt a Deore váltás, már csak fűznöm kell majd két 27,5-ös kereket és valószínűleg tényleg nem fejlesztek semmit. Na jó maximum egy karbon kormány még belefér.
Nézegettem komplett kerekeket is, de sokkal olcsóbban jön ki, ha én válogatom össze, meg ilyen kombinációban nem kapni. Valószínűleg Novatec ipari csapágyas agyak lesznek Sun Ringlé Inferno felnibe fűzbe DT külőkkel. Egész kultúrált áron jönnek ki, maximum 0-ás centrírozásra kell vinnem a kerekeket, mert azt nem vállalom be. Nincs kedvem órákig szarakodni velük. Igaz ha ebike-on rendelem meg, akkor össze is fűzik plusz pénzért, így kompletten összefűzve kapnám meg.
-
zsocy
őstag
Sőt, annyira nem kompatibilisek ezek a tartók és ülések egymással hogy nekem ugyanannak a gyártónak sem ment az ülése bele egy ugyanazon gyártó, de másik tartójába. Az egy Hamax ülés volt amit ingyen kaptam mert nem volt meg a tartója, vettem hozzá egy Hamax tartót, de nem kattantak össze, mert az egy másik ülésükhoz volt jó.
Utána amúgy nekem is a Polisport lett a megoldás. -
RWD
tag
Nem lesz jó, mi ugyanezt jártuk végig, részben ugyanezzel az üléssel. A B-one nem ment fel asszony bringájára (27,5" monti), illetve beleért a kerékbe. Az ment az én bringámra, és egyik ismerőstől vettünk egy Polisportot (szintén vázra szerelhetőt), azzal kiadja. Sajnos ez ilyen, keresgélj aprón másik ülést, és kérd meg az eladót, mérje le milyen magas az adapter, befér -e a felsőcső fölé (Crossway 10 feliratot letakarva). Utána még mindig van benne buktató...
Szintén köszönöm, infóval felvértezve tudok tovább küzdeni.
-
RWD
tag
én egyetlen helyet látok esélyesnek, a felső vázcső fölött. Ha ott nem fér el, akár minimális faragással a felfogatóból (nyilván ésszel, de ez elég barkács), akkor passz.
Más gyártmányhoz való rudat nem nagyon vennék. Nekem pont OKbaby van, ahhoz vettem is másik méretű rudat, mert azzal jobban kiadta a méretet, de nagyon nézd meg, milyen a pálcatávolság, végződés....Köszi a tippet!
-
6030D
addikt
Nézegetem az NW téli cipőjeit, 100 euró körül már ki lehet fogni.
Viszont méretezéssel gondban vagyok, jeleneg 43(27,3cm)-as Shimano cipőm van, de igazság szerint 42,5-es is elég lenne(de akkor wide kellene valszeg a mostani normál helyett).
Viszont NW cipők méretezése elég durván eltér, hivatalos NW oldalon a 42-es méret az 26,7cm, de van olyan nagyobb webshop ahol 27cm és olyan is ahol 27,3cm-t írnak ugyanerre a méretre.
Ahol "olcsón" találtam téli cipőt, ott persze csak 42-es méret van és a visszaküldés is pénzbe kerül, ami ahogy nézem legalább 8k-ba fájna.
Két cipőm van, mindegyik jó rám:
Shimano M089L: 46 / 29,2 cm
NW Rebel 2: 45,5 / 29,6 cm -
6030D
addikt
Sziasztok!
Anyának van egy Merida Crossway 10 típusú sárkánya, és rá szeretnénk tenni a már meglévő gyerekülést, vázra rögzítős módszerrel. Az ülés Bellelli B-one márkájú, viszont a hozzá kapott adapter az csak az Én Caprine Forestemre jó, lásd fotók. Van esetleg valamilyen kisebb, női vázra való adapter, amire fel lehet rögzíteni ezt az ülést? Keresgéltem a webshopokban, de nem vagyok benne tutira biztos, hogy melyik működne jól. Egyszerűen nincs elég hely a meglévő adapternek a nyeregvázcsövön, se a pedálhoz közelebbi szakaszon, se a nyereg alatt közvetlenül.
Köszi!
Ülés linkje:
[link]Anya bringa:

Apa bringa + Bellelli adapter:

Illetve egy ötletem van még. Lehet hogy másik tartórudat használva, leszerelve a kulacstartót, egészen leszerelve a cső aljához a mostani adatpert, lehet kiadná a méret(?)
Női vázhoz rudi:
[link]Nem lesz jó, mi ugyanezt jártuk végig, részben ugyanezzel az üléssel. A B-one nem ment fel asszony bringájára (27,5" monti), illetve beleért a kerékbe. Az ment az én bringámra, és egyik ismerőstől vettünk egy Polisportot (szintén vázra szerelhetőt), azzal kiadja. Sajnos ez ilyen, keresgélj aprón másik ülést, és kérd meg az eladót, mérje le milyen magas az adapter, befér -e a felsőcső fölé (Crossway 10 feliratot letakarva). Utána még mindig van benne buktató...
-
RexpecT
addikt
parandroid:
Adidas súlyemelő cipő 43 1/3, NIke és Under Armour futócipő: 43, Tisza cipő: 42(ez lehetne vagy 2mm-el nagyobb).
Ezek alapján valszeg kicsi lenne a 42-es NW cipő, a láb hosszam zoknival együtt 26,6cm.
jjeahh:
Igen, a hibikeon a legolcsóbb most, 100 euróért lehet megcsípni. Ez az alltrickes ajánlat sem rossz, csak itt ha jól tudom van visszaküldési díj.Egyik cimbin befotózta az 1-2 éves NW cipőjét. Abban a 45-ös méret mellé 29cm társul, szóval rossz a gyári mérettáblázata az NW-nek.
-
Dark Archon
addikt
Lehet a magyar közlekedési morálhoz kicsit át kéne alakítani azt a Muc-Off feliratot. Az M betű helyett egy F, a C betű után egy K és meg is vagyunk
-
zsamiatt
őstag
Sziasztok, aki volt mostanaban a Tisza tonal. Mennyire vannak meg nyitva bufek a bringa ut mellett? Vasarnap mennenk es vacilalok hogy vigyunk e kajat vagy nyitva lesz valami.
-
szimpláncsak
tag
Ha a felsőcső felett nem fér el az adapter, akkor buktad. Marad a csomagtartós gyerekülés vásárlása. Véletlenül pont van nekünk egy eladó
Lehet a magyar közlekedési morálhoz kicsit át kéne alakítani azt a Muc-Off feliratot. Az M betű helyett egy F, a C betű után egy K és meg is vagyunk
-
Mezga Aladár
veterán
Innen az első a legjobb...az, hogy megéri-e az Acidhoz képest a különbséget matematikai kérdés, ki kell számolni az alkatrészeknél. Ha külföldiából sem zárod ki a vásárlást nézz szét még a Canyon, Rose és Radon házatáján.
Ringman...nem is fog leesni, ahhoz nagyon durván kellene nyomulni valami köves, sziklás, gyökeres stb. lejtőn.
"nem is fog leesni, ahhoz nagyon durván kellene nyomulni valami köves, sziklás, gyökeres stb. lejtőn."
vagy Mavic kereket használni kónuszon.
#268060Friczy De-de. Nem alap fékbetéttel, ott hamarabb megy el a fékhatás, hanem olyannal ami bírja a meleget. Hosszú 10 km-ek után annyira megemelkedik a nyomás a belsőben, hogy pukk!
-
Dark Archon
addikt
Sziasztok!
Anyának van egy Merida Crossway 10 típusú sárkánya, és rá szeretnénk tenni a már meglévő gyerekülést, vázra rögzítős módszerrel. Az ülés Bellelli B-one márkájú, viszont a hozzá kapott adapter az csak az Én Caprine Forestemre jó, lásd fotók. Van esetleg valamilyen kisebb, női vázra való adapter, amire fel lehet rögzíteni ezt az ülést? Keresgéltem a webshopokban, de nem vagyok benne tutira biztos, hogy melyik működne jól. Egyszerűen nincs elég hely a meglévő adapternek a nyeregvázcsövön, se a pedálhoz közelebbi szakaszon, se a nyereg alatt közvetlenül.
Köszi!
Ülés linkje:
[link]Anya bringa:

Apa bringa + Bellelli adapter:

Illetve egy ötletem van még. Lehet hogy másik tartórudat használva, leszerelve a kulacstartót, egészen leszerelve a cső aljához a mostani adatpert, lehet kiadná a méret(?)
Női vázhoz rudi:
[link]Ha a felsőcső felett nem fér el az adapter, akkor buktad. Marad a csomagtartós gyerekülés vásárlása. Véletlenül pont van nekünk egy eladó
-
ZolkoW
őstag
Sziasztok!
Anyának van egy Merida Crossway 10 típusú sárkánya, és rá szeretnénk tenni a már meglévő gyerekülést, vázra rögzítős módszerrel. Az ülés Bellelli B-one márkájú, viszont a hozzá kapott adapter az csak az Én Caprine Forestemre jó, lásd fotók. Van esetleg valamilyen kisebb, női vázra való adapter, amire fel lehet rögzíteni ezt az ülést? Keresgéltem a webshopokban, de nem vagyok benne tutira biztos, hogy melyik működne jól. Egyszerűen nincs elég hely a meglévő adapternek a nyeregvázcsövön, se a pedálhoz közelebbi szakaszon, se a nyereg alatt közvetlenül.
Köszi!
Ülés linkje:
[link]Anya bringa:

Apa bringa + Bellelli adapter:

Illetve egy ötletem van még. Lehet hogy másik tartórudat használva, leszerelve a kulacstartót, egészen leszerelve a cső aljához a mostani adatpert, lehet kiadná a méret(?)
Női vázhoz rudi:
[link]én egyetlen helyet látok esélyesnek, a felső vázcső fölött. Ha ott nem fér el, akár minimális faragással a felfogatóból (nyilván ésszel, de ez elég barkács), akkor passz.
Más gyártmányhoz való rudat nem nagyon vennék. Nekem pont OKbaby van, ahhoz vettem is másik méretű rudat, mert azzal jobban kiadta a méretet, de nagyon nézd meg, milyen a pálcatávolság, végződés.... -
#58379520
törölt tag
Innen az első a legjobb...az, hogy megéri-e az Acidhoz képest a különbséget matematikai kérdés, ki kell számolni az alkatrészeknél. Ha külföldiából sem zárod ki a vásárlást nézz szét még a Canyon, Rose és Radon házatáján.
Ringman...nem is fog leesni, ahhoz nagyon durván kellene nyomulni valami köves, sziklás, gyökeres stb. lejtőn.
Köszi. Megnézem még, amiket írtál.
szimpláncsak: köszönöm neked is. XXL méret kellene, 201 vagyok....
-
parandroid
félisten
Legutóbb hibike.com-on láttam NW cipőket akcióban. Ezt is meglesheted, ennyiért sem rossz, de nyáron 45 eur körül szokott menni. Vagy ha nagyon spórolni akarsz, akkor a kínai, amit nemrég én rendeltem
. Az szinte biztosan átcímkézett xlc cb-m07.#268055 parandroid: nekem úgy túnik, hogy az NW az egyetlen bringás cipő gyártó, aminek a méretezése megegyezik az utcai vagy túracipőkével. Minden más gyártótól általában egy mérettel nagyobb kell.
Van egy Scott MTB cipőm, meg egy fizik karbon országútis cipőm is, azok is 42-esek.
p
-
szimpláncsak
tag
Nem tudom mekkora méret kellene, de K2-nél van Scott Scale 965 500-ért L és S méretben. Ez már hátul átütős, levegős rock shox telo, deore hajtás/váltás és az a megadott 12,6kg is elég jó
Ami furcsa, hogy a teló csak gyorszáras. -
RWD
tag
Sziasztok!
Anyának van egy Merida Crossway 10 típusú sárkánya, és rá szeretnénk tenni a már meglévő gyerekülést, vázra rögzítős módszerrel. Az ülés Bellelli B-one márkájú, viszont a hozzá kapott adapter az csak az Én Caprine Forestemre jó, lásd fotók. Van esetleg valamilyen kisebb, női vázra való adapter, amire fel lehet rögzíteni ezt az ülést? Keresgéltem a webshopokban, de nem vagyok benne tutira biztos, hogy melyik működne jól. Egyszerűen nincs elég hely a meglévő adapternek a nyeregvázcsövön, se a pedálhoz közelebbi szakaszon, se a nyereg alatt közvetlenül.
Köszi!
Ülés linkje:
[link]Anya bringa:

Apa bringa + Bellelli adapter:

Illetve egy ötletem van még. Lehet hogy másik tartórudat használva, leszerelve a kulacstartót, egészen leszerelve a cső aljához a mostani adatpert, lehet kiadná a méret(?)
Női vázhoz rudi:
[link] -
Friczy
senior tag
Szerintem a tárcsacsere kevésbé macerás és drága mint egy újrafűzés vagy egy komplett kerék.
+ amit Friczy elfelejtett említeni a hosszú fékezéskor a túlmelgedés miatti durrdefekt veszély sincs jelen.Az nincs, de a túlmelegedés miatti fékerő-csökkenés igen
Bár én még erről csak olvastam. -
Friczy
senior tag
Nincs hosszú távú tapasztalatom még a tárcsafékkel, négy éve van tárcsafékes gravelem, úgy becslésre ez alatt biztos belekerült 10ekm. Eddig egyszer kellett fékpofát cserélni benne, a tárcsán értelemszerűen jóval kevesebb a kopás. Ez alapján nem tartom valószínűnek, hogy 20ekm után bármilyen tárcsát is cserélni kéne. Ha pedig valami gyári kereket használsz, akkor nem biztos, hogy egy felnicserével megúszod.
-
RexpecT
addikt
Nem tudom, ez mekkora segítség, szűk lábfejjel 2 NW cipőm van, mindkettő ugyanúgy 42-es, mint az összes töbi cipőm, amim van: futós cipők, utcai cipők, bakancsok, minden. Mondjuk én olyan szerencsés konfekcióméret vagyok, hogy bármilyen cipőboltba bemegyek, leakasztok egy 42-est, és próba nélkül meg merném venni, mert eddig mindig minden jó volt.
p
parandroid:
Adidas súlyemelő cipő 43 1/3, NIke és Under Armour futócipő: 43, Tisza cipő: 42(ez lehetne vagy 2mm-el nagyobb).
Ezek alapján valszeg kicsi lenne a 42-es NW cipő, a láb hosszam zoknival együtt 26,6cm.
jjeahh:
Igen, a hibikeon a legolcsóbb most, 100 euróért lehet megcsípni. Ez az alltrickes ajánlat sem rossz, csak itt ha jól tudom van visszaküldési díj. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Legutóbb hibike.com-on láttam NW cipőket akcióban. Ezt is meglesheted, ennyiért sem rossz, de nyáron 45 eur körül szokott menni. Vagy ha nagyon spórolni akarsz, akkor a kínai, amit nemrég én rendeltem
. Az szinte biztosan átcímkézett xlc cb-m07.#268055 parandroid: nekem úgy túnik, hogy az NW az egyetlen bringás cipő gyártó, aminek a méretezése megegyezik az utcai vagy túracipőkével. Minden más gyártótól általában egy mérettel nagyobb kell.
Ja, nekem a 45-ös lábamra biztos 46 3/4-es kell Salomon, Adidas, Keen vagy Merrell cipőből, de Crank Brothersből is 46 kellett.
-
jjeahh
nagyúr
Nézegetem az NW téli cipőjeit, 100 euró körül már ki lehet fogni.
Viszont méretezéssel gondban vagyok, jeleneg 43(27,3cm)-as Shimano cipőm van, de igazság szerint 42,5-es is elég lenne(de akkor wide kellene valszeg a mostani normál helyett).
Viszont NW cipők méretezése elég durván eltér, hivatalos NW oldalon a 42-es méret az 26,7cm, de van olyan nagyobb webshop ahol 27cm és olyan is ahol 27,3cm-t írnak ugyanerre a méretre.
Ahol "olcsón" találtam téli cipőt, ott persze csak 42-es méret van és a visszaküldés is pénzbe kerül, ami ahogy nézem legalább 8k-ba fájna.
Legutóbb hibike.com-on láttam NW cipőket akcióban. Ezt is meglesheted, ennyiért sem rossz, de nyáron 45 eur körül szokott menni. Vagy ha nagyon spórolni akarsz, akkor a kínai, amit nemrég én rendeltem
. Az szinte biztosan átcímkézett xlc cb-m07.#268055 parandroid: nekem úgy túnik, hogy az NW az egyetlen bringás cipő gyártó, aminek a méretezése megegyezik az utcai vagy túracipőkével. Minden más gyártótól általában egy mérettel nagyobb kell.
-
parandroid
félisten
Nézegetem az NW téli cipőjeit, 100 euró körül már ki lehet fogni.
Viszont méretezéssel gondban vagyok, jeleneg 43(27,3cm)-as Shimano cipőm van, de igazság szerint 42,5-es is elég lenne(de akkor wide kellene valszeg a mostani normál helyett).
Viszont NW cipők méretezése elég durván eltér, hivatalos NW oldalon a 42-es méret az 26,7cm, de van olyan nagyobb webshop ahol 27cm és olyan is ahol 27,3cm-t írnak ugyanerre a méretre.
Ahol "olcsón" találtam téli cipőt, ott persze csak 42-es méret van és a visszaküldés is pénzbe kerül, ami ahogy nézem legalább 8k-ba fájna.
Nem tudom, ez mekkora segítség, szűk lábfejjel 2 NW cipőm van, mindkettő ugyanúgy 42-es, mint az összes töbi cipőm, amim van: futós cipők, utcai cipők, bakancsok, minden. Mondjuk én olyan szerencsés konfekcióméret vagyok, hogy bármilyen cipőboltba bemegyek, leakasztok egy 42-est, és próba nélkül meg merném venni, mert eddig mindig minden jó volt.
p
-
RexpecT
addikt
Nézegetem az NW téli cipőjeit, 100 euró körül már ki lehet fogni.
Viszont méretezéssel gondban vagyok, jeleneg 43(27,3cm)-as Shimano cipőm van, de igazság szerint 42,5-es is elég lenne(de akkor wide kellene valszeg a mostani normál helyett).
Viszont NW cipők méretezése elég durván eltér, hivatalos NW oldalon a 42-es méret az 26,7cm, de van olyan nagyobb webshop ahol 27cm és olyan is ahol 27,3cm-t írnak ugyanerre a méretre.
Ahol "olcsón" találtam téli cipőt, ott persze csak 42-es méret van és a visszaküldés is pénzbe kerül, ami ahogy nézem legalább 8k-ba fájna.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Innen az első a legjobb...az, hogy megéri-e az Acidhoz képest a különbséget matematikai kérdés, ki kell számolni az alkatrészeknél. Ha külföldiából sem zárod ki a vásárlást nézz szét még a Canyon, Rose és Radon házatáján.
Ringman...nem is fog leesni, ahhoz nagyon durván kellene nyomulni valami köves, sziklás, gyökeres stb. lejtőn.
-
lsebestyen
addikt
Magyarországon szerintem nincs, ahhoz azért komolyabb szintrajt kéne. Egyszer Ausztriában meg kellett állnom a csomagos (jó nehéz) bicómmal hűteni a felnit, égetően forró volt. Bár azon mindig is alsópolcos fékbetétek voltak/vannak, gondolom ez is számít.
-
Ringman
félisten
Az a leváltási probléma érdekes mert a lefelé (kisebb lánckerekek irányába) váltást nem kellene befolyásolja ez a kanálfeszesség állítás.
Elvileg akárhogy feszíted visszafelé ugyanolyan könnyen engedi a kanál és csak felfelé váltáskor feszít. Továbbá nem ajánlom, hogy túlfeszítsd, főleg, hogy országúton nincs is sok értelme mert ha nagyon feszes akkor a váltókarnál tanúsított fokozott ellenállás mellett kínozza a váltó forgócsapjait is a nagy ellenállás. Valahol láttam, hogy a váltókanál legfelső (itt nálam torx) csavarjánál mérve 4 Nm-re állították a feszességet...ami nekem utólag kissé kevésnek bizonyult.🤭nálam ki van kapcsolva hónapok óta a kuplung 1x-nél is, nem esett le még a lánc azóta (ha nagyon kéne terepen, akkor visszakapcsolom)
bekapcsolt láncfeszítésnél a váltót pontosabban kell beállítani.
-
#58379520
törölt tag
1-1 link (a felszereltséggel, árral) megkönnyítené a válaszadást.
fulton szindróma...én nem úgy látom vele van a gond, hisz ő csak felteszi a néha már valóban unalmas, vagy fárasztó, esetenként buta kérdéseit és ahelyett, hogy választ kapna, vagy ellenkezőleg, ha valakit zavar, egyszerűen figyelmen kívül hagyná, hosszú írásokban fikázza, vagy éppen győzködi itt jónéhány fórumtag, hogy már vásároljon valamit. Szerintem ettől lesz végül tényleg fárasztó az egész, vagyis a rövid, akár már bosszantóan is vacilláló hsz-ét követő újabb 10 hosszú, győzködő, vagy éppen fikázó hozzászólástól.

-
szuszinho
őstag
Szerintem a tárcsacsere kevésbé macerás és drága mint egy újrafűzés vagy egy komplett kerék.
+ amit Friczy elfelejtett említeni a hosszú fékezéskor a túlmelgedés miatti durrdefekt veszély sincs jelen.Ilyen van?!
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Megtörtént a finomhangolás.
Hátul a legnagyobb fogaskerék mutatta meg mennyire kell feszíteni. Volt egy pont ami után a 34 fogaskerékről nem akar leváltani a 30 fogaskerékre. Akkor sem ha közelebb/távolabb tettem a váltót. Itt kellett visszavenni egy picit a feszítésből.
És kész. Ma megyek tesztelni (bringázni).
Az a leváltási probléma érdekes mert a lefelé (kisebb lánckerekek irányába) váltást nem kellene befolyásolja ez a kanálfeszesség állítás.
Elvileg akárhogy feszíted visszafelé ugyanolyan könnyen engedi a kanál és csak felfelé váltáskor feszít. Továbbá nem ajánlom, hogy túlfeszítsd, főleg, hogy országúton nincs is sok értelme mert ha nagyon feszes akkor a váltókarnál tanúsított fokozott ellenállás mellett kínozza a váltó forgócsapjait is a nagy ellenállás. Valahol láttam, hogy a váltókanál legfelső (itt nálam torx) csavarjánál mérve 4 Nm-re állították a feszességet...ami nekem utólag kissé kevésnek bizonyult.🤭 -
Mezga Aladár
veterán
Szerintem a tárcsacsere kevésbé macerás és drága mint egy újrafűzés vagy egy komplett kerék.
+ amit Friczy elfelejtett említeni a hosszú fékezéskor a túlmelgedés miatti durrdefekt veszély sincs jelen. -
dom1n0
őstag
Ez a legjobb idő!
Fel kell kelni reggel, 10 fok, felöltözöl, elmész a hegyre, majdnem tök üres. Találkoztam kb 3-4 kutyással és kész. Nem zavar senki, csönd van. Az erdő is tök fasza, minden színes.Jah és tőlültözni se kell, sima hosszú mez volt rajtam, alul meg lábemelgítő és gatya. Ennyi. Elkezdesz tekerni, akkor még be is izzadsz.
Én most outival szeretnék menni, de igazad van egy óra múlva elindulok mi baj lehet

-
Csokicsibesz
aktív tag
Ez a legjobb idő!
Fel kell kelni reggel, 10 fok, felöltözöl, elmész a hegyre, majdnem tök üres. Találkoztam kb 3-4 kutyással és kész. Nem zavar senki, csönd van. Az erdő is tök fasza, minden színes.Jah és tőlültözni se kell, sima hosszú mez volt rajtam, alul meg lábemelgítő és gatya. Ennyi. Elkezdesz tekerni, akkor még be is izzadsz.
-
dom1n0
őstag
Nagyon lassan akar melegedni már az idő

Most kivételesen ráérek ~2-3 órát, de 9 fok van kint, délben állítólag 20-21 lesz a max, akkor teszek egy próbát, nyugis Z2, emelkedők, sprintek nélkül ma
-
6030D
addikt
-
Dark Archon
addikt
Én 3100km, 70000 szint. Sok szintet kell menni, hogy ne kopjanak az alkatrészek

Most hogy graveleztem kb 1 hónapot, rájöttem, hogy ott sokkal több km jön össze, el is adtam gyorsan
Kéz zsibbadás szar dolog, a kormányon variáláson már túl vagy, szerintem keress valami fizio mágust, masszőr gyógytornász, stb.
Nekem volt viszonylag komoly vérkeringési problémám a kézfejnél, nyaktól indult a dolog, masszőr segített, hónapok alatt.Na, igen, a megtett km önmagában nem sokat jelent. Szép szintmennyiséget gyűjtőttél

És még van is masszőr itt a közelben, de még nem jutottam el oda. Egy időben jártam, aztán elmaradt, pedig jó dolog.
👌😃👍🚲🪂
vazz, ezt a win+. kombót én se tudtam
Miket nem fejlesztettek a Win95 óta
-
Friczy
senior tag
Amíg nem vagy kénytelen lejtőzni, jó a felnifék is. Esőben lejtőzni, na az meg külön estrém sport felnifékkel. Szerencsére az utóbbi ritka, és kivételes alkalom az életben, de engem is kapott már eső ereszkedés közben.
Amúgy vészfékezésnél sem mindegy, sajnos ezt is volt már többször alkalmam próbálni.
Szóval mindent összevetve, én sem vennék már felnifékes bicajt, hacsak nem kényszerítene valami komoly árkompromisszumra. Egy kazettát-hajtást-láncot lecserél az ember, ha kopott, de ha nem tud a váz tárcsaféket fogadni, akkor ott nincs fejlesztési lehetőség.
p
Felnifék másik problémája a kerék kopása. Nekem kellett már új kereket venni, mert elkopott a fékfelület.
-
ZolkoW
őstag
aki csak új autót hajlandó venni, szerintem bringából sem fog soha használtat, de a szlovák boltok ténlyeg jó tipp lehet.
A Trekemet amúgy egy határközeli dílertől vettem, ki lehet fogni jóságokat. (ezt nem fultonnak, a többieknek írom
) -
itouchfan
őstag
Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések
szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt
Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez

Egyébként még egy tipp, ha jól tudom Észak Magyarországi vagy, észak kelet, akkor érdemes Szlovákiában is nézelődni, amikor én kerestem bringát, néztem azt is és a használt és az új piacon is voltak jó ajánlatok, szerintem a boltok is nagyobb készlettel dolgoznak mint itthon.
-
Mezga Aladár
veterán
Szépen kicsavarod a 3 rögzítőcsavart a kuplung fedelén, leveszed a fedőt vigyázva az alatta levő gumitömítésre, húzol hangyányit (~negyed fordulatot) a fémheveder szorítócsavarján majd, esetleg ujjal rátarva nehogy fedő nélkül szétessen a kuplung, rápróbálsz a kanál feszességére, lásd elég-e. Ha beállítottad fedő vissza és voilá.
Megtörtént a finomhangolás.
Hátul a legnagyobb fogaskerék mutatta meg mennyire kell feszíteni. Volt egy pont ami után a 34 fogaskerékről nem akar leváltani a 30 fogaskerékre. Akkor sem ha közelebb/távolabb tettem a váltót. Itt kellett visszavenni egy picit a feszítésből.
És kész. Ma megyek tesztelni (bringázni).
-
Tin
veterán
ha sokat vagy határon, nézhetsz egy köztes tányért, de mivel hátul nem olyan széles az átfogás, gondolom kelleni fog elöl a 2 tányér. de csak tányércserével (első váltó talán kezeli majd, de lejjebb kell rakni), egy montisabb 32/44-gyel lehet hogy kevesebb váltás lenne elöl. mondjuk végigváltani nem tudod majd a sort egyikről se. (6-7 sebit mondanék a 9-ből, a kérdésedre)
Mindenképp cserélek majd, de akkor már nem váltót hanem bicajt is, de az majd jövőre. Előtte még a mászásra is rá akarok gyúrni, és akkor annak fényében egy hajtás, amit akkor tudok. 2x11 vagy hasonló lesz, a standard elég nekem.
Egyelőre elvagyok ezzel, a fő kérdés a keresztbe váltás volt a nagy tányéron. Én is a 9-ből 6/7-re tippeltem, sajnos az még kevés. Akkor egyelőre marad ami eddig. Köszi!
parandroid: köszi, nem akarok outit venni
, csak ha most azt akarnék, ez lenne a kiszemeltem. Amúgy ja, pl. előtte egy Koblenz simán befigyelhet. Főleg hogy már asszonynak is kell bicaj. De a legközelebbi Cube Store is csak 5p-re van kocsival, oda kellene először elvinnem. -
parandroid
félisten
Persze van benne igazság de nem feltétlen a felnifék miatt olcsóbb egy egy bicó vagy a váltás miatt hanem állapot miatt
Aki ért hozzá az megvesz egy felnifékest is drágábban mert jó a bicó és valljuk be sokunk szinten ilyen 35km/h átlaogknál bőven elég az a fék, aki meg annyira nem ért hozzá siman belehet etetni azzal hogy tárcsafék egy szarab bicóval is
mondjuk kár ezen vitázni
csak jó kicsit máson is vitatkozni mint a lánc waxoláson
Amíg nem vagy kénytelen lejtőzni, jó a felnifék is. Esőben lejtőzni, na az meg külön estrém sport felnifékkel. Szerencsére az utóbbi ritka, és kivételes alkalom az életben, de engem is kapott már eső ereszkedés közben.
Amúgy vészfékezésnél sem mindegy, sajnos ezt is volt már többször alkalmam próbálni.
Szóval mindent összevetve, én sem vennék már felnifékes bicajt, hacsak nem kényszerítene valami komoly árkompromisszumra. Egy kazettát-hajtást-láncot lecserél az ember, ha kopott, de ha nem tud a váz tárcsaféket fogadni, akkor ott nincs fejlesztési lehetőség.
p
-
Fifaisshit
őstag
Persze, hogy van drágább, sokkal jobb felszereltséggel. Azt írtam, hogy manapság nehéz eladni, ezért újonnan már nem vennék.
Én is most keresgélek carbon országútit, de tárcsásak 500 fölött kezdődnek 105-el, régebbiek esetleg vannak alatta, de az ritka és csak pár darab.
Ellenben ilyen felnifékeseket lehet kapni 390-ért, de 300-400 között is vannak régebbiek 
Persze van benne igazság de nem feltétlen a felnifék miatt olcsóbb egy egy bicó vagy a váltás miatt hanem állapot miatt
Aki ért hozzá az megvesz egy felnifékest is drágábban mert jó a bicó és valljuk be sokunk szinten ilyen 35km/h átlaogknál bőven elég az a fék, aki meg annyira nem ért hozzá siman belehet etetni azzal hogy tárcsafék egy szarab bicóval is
mondjuk kár ezen vitázni
csak jó kicsit máson is vitatkozni mint a lánc waxoláson
-
parandroid
félisten
Jó hát ízlésen nem vitázunk. Annyira nekem se, ha legalább valami karakteresebb narancs lenne vagy valami forróbb szín, de ez így... Az enyém mondjuk sötétszürke. Mellesleg a kocsim is. Bár mindkettő adott volt

Keresgélj, ki tudja. Outiban nekem most a Canyon Endurance 7 Alu lenne első próbának az irány, annak még a színe is egész jó. De szerencsémre azt se kapni
a télen még annyi minden változhat...Canyonnál vigyeld az online outlet oldalukat, hetente többször változik a kínálat, azonnal elérhető bringák, kedvezménnyel. Nejemnek rendeltünk anno egy roadlite-ot, full gyári újnak mondtam volna, ha nem tudom, hogy outlet. Vagy a titkos fulton-tipp: irány Koblenz!
Vidd a családot is, szép hely.p
-
jjeahh
nagyúr
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni:
Hardtail MTB vásárlásán töröm a fejem. Jelenleg egy Specialized Crosstrail bringám van, 10 éve napi szinten használom Budapesten. Idén viszont kicsit besokalltam a nagykörúti tekeréstől, nem igazán okozott már élvezetet, ezért arra gondoltam, váltanék és a következő szezonban inkább a terep felé venném az irányt. Nem kell extrém terepre gondolni, inkább olyanra, ami egy trekkingnek már sok, de egy pl. egy fully-nak kevés. Így jutottam el a hardtail-ekhez.Először a Cube Reaction-t néztem, aztán észrevettem, hogy eggyel alatta, az Acid-nek pl. uaz a váza, a telója, a féke, gyakorlatilag a groupset más (Shimano helyett SRAM), viszont 100-al olcsóbb. Így a Reaction-t elvetettem. Aztán néztem még Scott Aspect 910-et, illetve a Speci Rockhopper Expert-et is. Mit vennétek ezekből? Illetve tudtok még esetleg javasolni ebben az árkategóriában mást? A keret jelenleg 500 ezer, egyelőre nem szeretnék többet rákölteni, és csak új jöhet szóba (a magasságom miatt esélytelen a használt). Decathlonos kizárva.
Köszönöm előre is.
Ha külföld is játszik, akkor ebbe a keretbe belefér már egy Cannondale Trail SL 3, sőt, SL 2 is, Radon Jealous AL 8.0, Rose Count Solo stb...
Szerintem amire mindenképp figyelj: legyen lehetőleg minimum Rockshox levegős telója, 1x12 hajtása, ha Shimano, minimum Deore, ha Sram, akkor NX, GX, a fék legyen Shimano, mert ők belépő fronton is okésak.
Ezeken felül ha úgy gondolod, hogy idővel talán tuningolnád is a bringát, pl. kapna egy jobb telót, jobb kerékszettet stb, akkor még arra kell figyelj, hogy legyen minden a legújabb szabvány. A fejcső tapered, a tengelyek gyorszáras helyett legyenek átütős boost-osak. Ezeket általában a specifikációkban írja.
De az még egyszerűbb, ha simán leírod, a fentiekből mire van igényed és belinkeled a kinézett bringákat, itt majd mi jól meg szakértjük
-
ZolkoW
őstag
Ja, csak az egyik szokásos 20-25 km-es körömön 9x megyek 35 felett, a felénél 40 felett. Persze végig is gurulhatnám 36x11-ben, de annak mi értelme? Valószínűleg idővel át kell állnom 2x-es hatásra. A kérdés az volt igazából, hogy a nagy tányér mellé a hátsó kazettán hány fokozatot illik használni? Mert ha 8 a 9-ből, akkor oké, de ha csak 5-6, akkor marad az első váltogatás.
ha sokat vagy határon, nézhetsz egy köztes tányért, de mivel hátul nem olyan széles az átfogás, gondolom kelleni fog elöl a 2 tányér. de csak tányércserével (első váltó talán kezeli majd, de lejjebb kell rakni), egy montisabb 32/44-gyel lehet hogy kevesebb váltás lenne elöl. mondjuk végigváltani nem tudod majd a sort egyikről se. (6-7 sebit mondanék a 9-ből, a kérdésedre)
-
ZolkoW
őstag
Kingsevennek biztosan van fotochromatikus is, az előbb töröltem egyet a kosárból
. Most akciósak: [link] .
Veithdiának is van asszem, az is akciós: [link]
Nem rossz általában a 20/20 sem, Barcur is okés, Polarking szintén. Kdeam-al van még tapasztalatom utcaiban, de ott szerintem nincs fotochromatikus. Kicsit másak ezek, mint a bringás szemüvegek, mert utcai szemüvegeknél néha a keret minősége is jó, nem csak a lencséjé, főleg ha fémet veszel. Merrys-nél is szétnézhettek, kínai best buy topikban szeretik, de nekem eltörött az egyetlen Merrys-em keretje, így én többet nem veszek tőlük szemüveget.köszi, a 20/20 rémlett, a többit nem tudtam volna hova tenni. most vmiért mindegyikre szerverhibát jelez, de visszanézek rájuk később.
-
AH-Thfrstmkd
csendes tag
-
AH-Thfrstmkd
csendes tag
Ja, csak az egyik szokásos 20-25 km-es körömön 9x megyek 35 felett, a felénél 40 felett. Persze végig is gurulhatnám 36x11-ben, de annak mi értelme? Valószínűleg idővel át kell állnom 2x-es hatásra. A kérdés az volt igazából, hogy a nagy tányér mellé a hátsó kazettán hány fokozatot illik használni? Mert ha 8 a 9-ből, akkor oké, de ha csak 5-6, akkor marad az első váltogatás.
A váltó + váltókar nem azért van, hogy használjuk? Akkor mi is a kérdés?

Menj abban a fokozatban, amit a terepviszonyok és az erőnléted megenged. -
Tin
veterán
Ja, csak az egyik szokásos 20-25 km-es körömön 9x megyek 35 felett, a felénél 40 felett. Persze végig is gurulhatnám 36x11-ben, de annak mi értelme? Valószínűleg idővel át kell állnom 2x-es hatásra. A kérdés az volt igazából, hogy a nagy tányér mellé a hátsó kazettán hány fokozatot illik használni? Mert ha 8 a 9-ből, akkor oké, de ha csak 5-6, akkor marad az első váltogatás.
-
Friczy
senior tag
Sebességfüggő. Én persze öreg vagyok és lassú, de szinte alig kell elváltanom kompakt hajtómű esetén a 34-es tányérról az ötvenesre. Legfeljebb a lejtőkön nem leszel annyival gyorsabb.
-
Friczy
senior tag
Milyen téves dolgokat hangoztattam? Lehet elméletben kiszámolsz valamit, de gyakorlatban meg működik. A lánc sosem áll szög egyenesen azaz párhuzamosan a vázzal, így eleve ezek a pontatlanságok nem jönnek elő. Ugyanilyen a láncvonal is, ott is simán eltérhet +/- 2 mm-t nem lesz gond vele. Szélső lánckerekeken már szögben fut a lánc, így olyan mindegy. Másrészt a 9 sebességig sokkal jobban tolerálják a pontatlanságot a hajtások. Azt se felejtsük el, hogy 9s-ig elméletben még több lánc tányér volt legalább kettő vagy MTB/trekingnél három, így a lánc is más helyzetben van, ha nem kerszetbe vált az ember, így nem adódnak össze a távolság különbségek.
Azt nem állította senki, hogy ez ideális állapot, de működni működik. Például ideiglenesen megoldásnak jó, ha valaki váltani akar 9s-re, de még használni akarja a 8s alkatrészeit. Később meg lehet váltani 9s karra és sorra.
10s-nél is volt még 2x10, de az már kevésbé tűri a pontatlanságot. De ott nem is állhat fel ilyen, mivel nem kompatibilis már a régebbi dolgokkal.Milyen téves dolgokat? Konkrétan leírtam. További vitát ebben a témában nem kívánok folytatni, ha te a tényekkel vitázol, az a te dolgod.
-
Tin
veterán
Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések
szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt
Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez

Jó hát ízlésen nem vitázunk. Annyira nekem se, ha legalább valami karakteresebb narancs lenne vagy valami forróbb szín, de ez így... Az enyém mondjuk sötétszürke. Mellesleg a kocsim is. Bár mindkettő adott volt

Keresgélj, ki tudja. Outiban nekem most a Canyon Endurance 7 Alu lenne első próbának az irány, annak még a színe is egész jó. De szerencsémre azt se kapni
a télen még annyi minden változhat... -
Hasaggymeg
Topikgazda
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni:
Hardtail MTB vásárlásán töröm a fejem. Jelenleg egy Specialized Crosstrail bringám van, 10 éve napi szinten használom Budapesten. Idén viszont kicsit besokalltam a nagykörúti tekeréstől, nem igazán okozott már élvezetet, ezért arra gondoltam, váltanék és a következő szezonban inkább a terep felé venném az irányt. Nem kell extrém terepre gondolni, inkább olyanra, ami egy trekkingnek már sok, de egy pl. egy fully-nak kevés. Így jutottam el a hardtail-ekhez.Először a Cube Reaction-t néztem, aztán észrevettem, hogy eggyel alatta, az Acid-nek pl. uaz a váza, a telója, a féke, gyakorlatilag a groupset más (Shimano helyett SRAM), viszont 100-al olcsóbb. Így a Reaction-t elvetettem. Aztán néztem még Scott Aspect 910-et, illetve a Speci Rockhopper Expert-et is. Mit vennétek ezekből? Illetve tudtok még esetleg javasolni ebben az árkategóriában mást? A keret jelenleg 500 ezer, egyelőre nem szeretnék többet rákölteni, és csak új jöhet szóba (a magasságom miatt esélytelen a használt). Decathlonos kizárva.
Köszönöm előre is.
1-1 link (a felszereltséggel, árral) megkönnyítené a válaszadást.
fulton szindróma...én nem úgy látom vele van a gond, hisz ő csak felteszi a néha már valóban unalmas, vagy fárasztó, esetenként buta kérdéseit és ahelyett, hogy választ kapna, vagy ellenkezőleg, ha valakit zavar, egyszerűen figyelmen kívül hagyná, hosszú írásokban fikázza, vagy éppen győzködi itt jónéhány fórumtag, hogy már vásároljon valamit. Szerintem ettől lesz végül tényleg fárasztó az egész, vagyis a rövid, akár már bosszantóan is vacilláló hsz-ét követő újabb 10 hosszú, győzködő, vagy éppen fikázó hozzászólástól.

-
fulton
addikt
-
Ringman
félisten
Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések
szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt
Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez

kell venni első körben egy bármilyen alu bringát, aztán 1 év után meg rendelni egy személyre szabottat: [link]
-
Ringman
félisten
Dehogynem...👍 (winfos gomb+pont= emojik, kaomojik, és szimbólumok
)winfos gomb+pont= emojik
na neeeés tényleg.
-
fulton
addikt
Nem a 30-as átlag a lényeg. Régen amikor nem volt más, akkor jóval szarabb bringákkal versenyeztek is például. Mégsem akar senki 26"-os, acélvázas, kantifékes ősmontival DH-zni például. Ha a technika adott manapság és elérhető áron kapni jobbat, akkor minek szarakodsz a Csepellel, ami egy alap városi bicikli, kocabringásoknak?

A másik, hogy érdekes módon akkor nem hezitáltál amikor egy raklap pénzt ráköltöttél a Csepelre, de egy normális outira meg igen. Ruhára is többet elköltöttél már, rég tudták volna venni egy alap aluvézas, középkategóriás outit. Nem mi nem értjük a gondolatmenetedet, hanem te nem csinálod a dolgokat logikusan. Ezzel sincs semmi baj, csak ne csodálkozz, ha nem akar/tud senki ezzel azonosulni.
Mert akkor még sehol nem voltam, itt fejlesztgettem magam kérdezgettem mindent ami csak eszembe jutott. Egy hajtómű ropogassal kezdődött minden elvittem a szervizbe hála isten tököltek a javítással, aztán elkezdtem jelen lenni itt, olvasgatni, és elhatároztam hogy megcsinálom én aztán elhoztam a szervízből. Nem bánom, mert enélkül nem "leletem volna rá erre a hobbira". Igaz nem is lettek volna itt fultonos kérdések
szóval a "hibás" a szevizes aki tökölt
Onnan minden ment a maga útján. Későbbi fejlesztésekről mindenki le akart beszélni aki ért a kerékpárokhoz, itt is, bringa boltosok is...de ahogy "haladtam" jöttek a saját elképzelések, és innen ami a fejemben volt az...mint a "szikla".
Végül ez a vonal alakult ki nálam, az outi. Lassan megértem arra hogy szeretnék egy modern gépet is e mellé, elkezdtem felépíteni informálódni, most nyáron sikerült tesztelni is, és belőni mi is az amit keresek. Ebbe a lábam sem fog beleérni, tetszik a geó, ilyesmit kerestem.
- Ruha az más, egy (pláne) hosszú úton ha valam nem működik legyen az akármi, megöli az egész élményt, és szeretek kerékpározni így fontos hogy minden részlet a helyén legyen. Ez elérhetőbb volt (és aktuálsabb) mint leakasztani egy megfelelő országútit ma-holnap. A másik hogy ez hasznomra van függetlenül hogy épp min megyek.(később is)Tin: köszi, a naracs bringát , amellett hogy bonyolult lenne az egész vásárlás-lista ár, a szín sem igazán favorite. Németbe azért vannak jó akciók rá, csak épp most a méretemben nincs - ha már külföld. Majd kialakul ez

-
mauimagic
senior tag
Nem nagyon, én 5600 km-nél és 29278 m szintnél tartok

Ringman: ahogy néztem, a Trek minden szempontból brutálisan túl van árazva.
-=RelakS=-: nem fontos, még 1 hónap, és nem lesz aktuális

Én 3100km, 70000 szint. Sok szintet kell menni, hogy ne kopjanak az alkatrészek

Most hogy graveleztem kb 1 hónapot, rájöttem, hogy ott sokkal több km jön össze, el is adtam gyorsan
Kéz zsibbadás szar dolog, a kormányon variáláson már túl vagy, szerintem keress valami fizio mágust, masszőr gyógytornász, stb.
Nekem volt viszonylag komoly vérkeringési problémám a kézfejnél, nyaktól indult a dolog, masszőr segített, hónapok alatt. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Because
őstag
Honnan sikerült rendelni?
Az agy Ali-ról jött, a felni Rosebikes, küllők eBike.hu. Lassan összeáll az legújabb bicó, még várok a hátsó agyra és a Mosso M6T villára.
-
Tothgera30
veterán
-
#58379520
törölt tag
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni:
Hardtail MTB vásárlásán töröm a fejem. Jelenleg egy Specialized Crosstrail bringám van, 10 éve napi szinten használom Budapesten. Idén viszont kicsit besokalltam a nagykörúti tekeréstől, nem igazán okozott már élvezetet, ezért arra gondoltam, váltanék és a következő szezonban inkább a terep felé venném az irányt. Nem kell extrém terepre gondolni, inkább olyanra, ami egy trekkingnek már sok, de egy pl. egy fully-nak kevés. Így jutottam el a hardtail-ekhez.Először a Cube Reaction-t néztem, aztán észrevettem, hogy eggyel alatta, az Acid-nek pl. uaz a váza, a telója, a féke, gyakorlatilag a groupset más (Shimano helyett SRAM), viszont 100-al olcsóbb. Így a Reaction-t elvetettem. Aztán néztem még Scott Aspect 910-et, illetve a Speci Rockhopper Expert-et is. Mit vennétek ezekből? Illetve tudtok még esetleg javasolni ebben az árkategóriában mást? A keret jelenleg 500 ezer, egyelőre nem szeretnék többet rákölteni, és csak új jöhet szóba (a magasságom miatt esélytelen a használt). Decathlonos kizárva.
Köszönöm előre is.
-
Tin
veterán
Na, és itt tévedtem én is. Azt hittem, ha előre tolom, akkor csökken a terhelés a karokon, de nem. De nem kell megvárnod a meleget, fogod, hátra tolod, aztán tavasszal majd meglepődsz

Tin: igen, én írtam a vállak leengedését, az is segített. S nem röhögök, volt olyan kesztyűm, ami akkor volt jó, ha nem volt rajtam. Rosszul gyűrődött, túl puha volt, vagy a franc tudja.
Vettem viszont nyárra Pearl Izumi kesztyűket, és az egész jó. Télre is muszáj kesztyűt húzni, bár vettem ilyen kormányzsákot is. A legközelebbi, amit ki fogok hajítani szerintem a crossról, az ergonómikus Ergon tenyértámaszos markolat. Más márka se jött be. Egyre inkább az a gyanúm, hogy pont ellentétes hatásúak nálam.
Kösz, akkor lehetett attól.
ALL: kijött az új Karoo2 update. Többnyire hibajavítás.
-
jjeahh
nagyúr
Kingsevennek biztosan van fotochromatikus is, az előbb töröltem egyet a kosárból
. Most akciósak: [link] .
Veithdiának is van asszem, az is akciós: [link]
Nem rossz általában a 20/20 sem, Barcur is okés, Polarking szintén. Kdeam-al van még tapasztalatom utcaiban, de ott szerintem nincs fotochromatikus. Kicsit másak ezek, mint a bringás szemüvegek, mert utcai szemüvegeknél néha a keret minősége is jó, nem csak a lencséjé, főleg ha fémet veszel. Merrys-nél is szétnézhettek, kínai best buy topikban szeretik, de nekem eltörött az egyetlen Merrys-em keretje, így én többet nem veszek tőlük szemüveget. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Detto. Vettem egy országútit, meg egy MTB-set. Ezen a nadrágon is gondolkodtam nagyon, de ezt egyelőre nem rendeltem meg.
Reméljük, jjeahh szép jutalékot kap azért, hogy a fél fórumot bevásároltatta Kemaloce cuccokba
Én azért ellenálltam, nehogy már jutalékot kapjon utánam is, és a másikból rendeltem
...mely szerinte xar.
...hamarosan kiderül. 😎 -
stargazer
senior tag
9s váltókból sajnos nem sok opció van. Az egyik a Deore M582, de csak Alivio M3100 váltókart kapsz hozzá, a Deore 9s váltókar már kifutott. A másik opció az Alivio M3100, ez már megörökölte a régi Deore felépítését így egész jó alap váltó, ez is Shadow felépítésű (nem lóg ki a váz sikjából és hatékonyabb a lánc feszítése).
Eredetileg Deore 9s-t szerettem volna, de Deore 10s lett belőle, mert ehhez mindent kapni még, igaz újabb is, 2020-as modell, a Deore M582 elég régi (2008-as), nem sokban tér el tőle az Alivio M3100, így mindkettő jó.
Megrendeltem az Alivio M3100-at, köszi. Remélem ezzel be tudom állítani végre...
-
-=RelakS=-
veterán
Na, és itt tévedtem én is. Azt hittem, ha előre tolom, akkor csökken a terhelés a karokon, de nem. De nem kell megvárnod a meleget, fogod, hátra tolod, aztán tavasszal majd meglepődsz

Tin: igen, én írtam a vállak leengedését, az is segített. S nem röhögök, volt olyan kesztyűm, ami akkor volt jó, ha nem volt rajtam. Rosszul gyűrődött, túl puha volt, vagy a franc tudja.
Vettem viszont nyárra Pearl Izumi kesztyűket, és az egész jó. Télre is muszáj kesztyűt húzni, bár vettem ilyen kormányzsákot is. A legközelebbi, amit ki fogok hajítani szerintem a crossról, az ergonómikus Ergon tenyértámaszos markolat. Más márka se jött be. Egyre inkább az a gyanúm, hogy pont ellentétes hatásúak nálam.
Ma is tekertem, a 15 fok nem esett jól
Majd egyik nap, mikor elhatározom, hogy nem időt akarok tekerni, hanem állítgatni a kecskét, akkor.
Majd... egyszer ...
(de ezek után tuti kipróbálom) -
Tin
veterán
Próbáld meg, hogy csak a középső lánctányért használod, ha beválik és bonthatóak a lánctányérok, akkor át tudsz váltani 1x9-re vagy ha kell a 48-as, akkor 2x9-re (és csak a legkisebb 26-ost kell leszedni, igaz az első váltókar is cserés ha nem lehet állítani a 2/3 sebesség között.
Nekem már egyáltalán nem hiányzik a 48-as tányér a legkisebbet soha nem használtam.
Pont azt mondom, hogy a középső 36-ost használom, de nem elég, kifogyok belőle. Ha síkon laknék, nem lenne gond, de mivel dimbes-dombos környéken lakom, sokszor kell a 48-as tányér.
-
Fall-N
veterán
Nekem Alivio M3100 van, és mostanában érzem kicsit, hogy valahogy nem az igazi ez a 3x9. Nem tudom jól megfogalmazni, és összehasonlítási alapom sincs, csak néha azt érzem, hogy macerás ennyit váltogatni, vagyis főleg az első váltóval van bajom. Erősödtem már azért, és sokszor a közepes és a nagy tányér határán kolbászolok, és lehet, hogy egyszerűen rosszul használom a váltót. Elöl 48-36-26, a hátsó sor 11-34.
Síkon (+-3%) a középső, 36-os tányért használom, általában a 15-ös hátsóval. Kisebb lejtőn egész a 11-esig elmegyek hátul, kisebb emelkedőn meg a 20-asig, esetleg a 23-asig is, ha nagyon ki vagyok dögölve. De amint jön egy közepes lejtő, ez már kevés, akkor fel kell raknom 48-as tányérra, aztán a végén vissza a 36-ra, és ott beállni a megfelelő fokozatra megint. A 26-os tányért igazából csak nagyobb mászásokra használom, vagyis általában elég ritkán.
Ilyenkor mit szokás csinálni? "Költözzek át" a 48-as tányérra, és használjam azon a 11-30-as hátsó tartományt, és akkor csak a 3% feletti emelkedőkhöz használjam a középsőt? Azért indultam a középsőről, mert azzal nem igazán tudok keresztbe váltani, de egyre többször kell elöl is váltogatnom, ez meg kényelmetlen. A 48-ról meddig lehet használni a hátsó sort? Mert egyelőre még a 30-as (utolsó előtti) is kellene, de az már eléggé keresztbe van.
Próbáld meg, hogy csak a középső lánctányért használod, ha beválik és bonthatóak a lánctányérok, akkor át tudsz váltani 1x9-re vagy ha kell a 48-as, akkor 2x9-re (és csak a legkisebb 26-ost kell leszedni, igaz az első váltókar is cserés ha nem lehet állítani a 2/3 sebesség között.
Nekem már egyáltalán nem hiányzik a 48-as tányér a legkisebbet soha nem használtam.
-
Dark Archon
addikt
Szóval emlékezzek vissza, hogy ha bejönnek megint a melegek, akkor toljam hátra a nyerget, és nézzem meg, hogy akkor milyen
Úgyis szerintem koppra előre van tolva. Na, és itt tévedtem én is. Azt hittem, ha előre tolom, akkor csökken a terhelés a karokon, de nem. De nem kell megvárnod a meleget, fogod, hátra tolod, aztán tavasszal majd meglepődsz

Tin: igen, én írtam a vállak leengedését, az is segített. S nem röhögök, volt olyan kesztyűm, ami akkor volt jó, ha nem volt rajtam. Rosszul gyűrődött, túl puha volt, vagy a franc tudja.
Vettem viszont nyárra Pearl Izumi kesztyűket, és az egész jó. Télre is muszáj kesztyűt húzni, bár vettem ilyen kormányzsákot is. A legközelebbi, amit ki fogok hajítani szerintem a crossról, az ergonómikus Ergon tenyértámaszos markolat. Más márka se jött be. Egyre inkább az a gyanúm, hogy pont ellentétes hatásúak nálam.
-
Tin
veterán
Hát, nekem meg az autó kormányán is, meg a feleségem kényelmes, hajlított kormányos trekkingjén is. Röviden a lényeg, hogy máig nem tudom, mi a pontos probléma, fáradtság is közrejátszhat. Vagy a hülye irodai ülőmunka. Van, hogy asztalnál is kínlódom.
A bikefites meg azt mondta, hogy ha túl előre van tolva a nyereg - ergo közel a kormány - többlet súly nehezedik a kézfejre. Cseréltem már számtalan kormányt, stucnit, markolatot. Van, amikor tök jó, van, amikor 10 perc után zsibbadnak a kézfejeim.
Szerintem ez már az öregséggel jár
Nyak- vállizmok már nem a régiek.Azt' amiért nem lesz már aktuális nekem, legalábbis remélem, mert lecserélem a cross bringám egy országútira. Kipróbáltam a nyáron ugyanis pár koskormányost, és maga a fogás olyan, hogy kényelmesebb, kevésbé zsibbadt a kezem. Aztán lehet, hogy ez is csak egy akkori állapot volt. Mindenesetre egy outin több a fogási lehetőség.
Nekem néha zsibbadt a jobb kézfejem/ujjaim még tavasszal és nyár elején. Akkoriban is írták ezt (szerintem pont te), így próbáltam leengedni a vállam, valamivel jobb is lett, de ettől függetlenül is előjött néha. Viszont július óta teljesen megszűnt. Tudod, hogy mi az egyetlen ami változott azóta? Nem hordok kesztyűt...
Ne röhögj ki, én is tudom, hogy remek gúnyolódási forrás ez, de ez egy olcsó Lidl-s zselés kesztyű volt, amit a "ha már úgyis fizetek szállítást a bringaállványra" miatt raktam be a kosárba, és bár a táblázat szerint a méretem, és kicsinek sem tűnik, szerintem ahogy támaszkodtam rá és húzódott, elnyomott valami ideget, amitől zsibbadt. Vagy nem tudom. És amúgy csak a jobb kezem zsibbadt, a másik nem. Azóta meg már nem.
-
-=RelakS=-
veterán
Hát, nekem meg az autó kormányán is, meg a feleségem kényelmes, hajlított kormányos trekkingjén is. Röviden a lényeg, hogy máig nem tudom, mi a pontos probléma, fáradtság is közrejátszhat. Vagy a hülye irodai ülőmunka. Van, hogy asztalnál is kínlódom.
A bikefites meg azt mondta, hogy ha túl előre van tolva a nyereg - ergo közel a kormány - többlet súly nehezedik a kézfejre. Cseréltem már számtalan kormányt, stucnit, markolatot. Van, amikor tök jó, van, amikor 10 perc után zsibbadnak a kézfejeim.
Szerintem ez már az öregséggel jár
Nyak- vállizmok már nem a régiek.Azt' amiért nem lesz már aktuális nekem, legalábbis remélem, mert lecserélem a cross bringám egy országútira. Kipróbáltam a nyáron ugyanis pár koskormányost, és maga a fogás olyan, hogy kényelmesebb, kevésbé zsibbadt a kezem. Aztán lehet, hogy ez is csak egy akkori állapot volt. Mindenesetre egy outin több a fogási lehetőség.
Szóval emlékezzek vissza, hogy ha bejönnek megint a melegek, akkor toljam hátra a nyerget, és nézzem meg, hogy akkor milyen
Úgyis szerintem koppra előre van tolva. -
Dark Archon
addikt
Nekem a konditermes bringán is zsibbad a kezem, szóval de, aktuális lesz
Hát, nekem meg az autó kormányán is, meg a feleségem kényelmes, hajlított kormányos trekkingjén is. Röviden a lényeg, hogy máig nem tudom, mi a pontos probléma, fáradtság is közrejátszhat. Vagy a hülye irodai ülőmunka. Van, hogy asztalnál is kínlódom.
A bikefites meg azt mondta, hogy ha túl előre van tolva a nyereg - ergo közel a kormány - többlet súly nehezedik a kézfejre. Cseréltem már számtalan kormányt, stucnit, markolatot. Van, amikor tök jó, van, amikor 10 perc után zsibbadnak a kézfejeim.
Szerintem ez már az öregséggel jár
Nyak- vállizmok már nem a régiek.Azt' amiért nem lesz már aktuális nekem, legalábbis remélem, mert lecserélem a cross bringám egy országútira. Kipróbáltam a nyáron ugyanis pár koskormányost, és maga a fogás olyan, hogy kényelmesebb, kevésbé zsibbadt a kezem. Aztán lehet, hogy ez is csak egy akkori állapot volt. Mindenesetre egy outin több a fogási lehetőség.
-
Tin
veterán
nem igazán tudok belekotni. Annyi h Alu. Ez 58 ban tuti feküdne nekem 185/92.5 inseam. Labam viszont beleérne az első kerékbe( nekem ez fontos szempont lett).
Ez egy verbeli endu gépnek fest, többek közt nagyon jó bringának látom föleg rövid törzsű hosszú lábú magamfajtának
Nekem egyébként nagyon vitorlás a gép.Elég határozott elképzelésem van mit szeretnék, ezert is felesleges boltba (külföld) mennem hogy nah hátha megtetszik valami.
Szerintem a zsibbadasod többféle kormanyfogással tudnad még nagyban segíteni. Az is gond ha nagyon közel a kormány.
fulton, piros bringa amit linkeltem? Méret, felszereltség stimmel, osztrákba 38€ a szállítás, az relatíve közel is van kocsival, és onnan gariztatni sokkal egyszerűbb is (csak a határon kell átvinned feladni). Szerintem az osztrákokat komolyabban is veszik gariztatásnál, szóval igazából bukni se buknál. Vagy a szín nem jön be? Szerintem annyira nem rossz.
-
Tin
veterán
9s váltókból sajnos nem sok opció van. Az egyik a Deore M582, de csak Alivio M3100 váltókart kapsz hozzá, a Deore 9s váltókar már kifutott. A másik opció az Alivio M3100, ez már megörökölte a régi Deore felépítését így egész jó alap váltó, ez is Shadow felépítésű (nem lóg ki a váz sikjából és hatékonyabb a lánc feszítése).
Eredetileg Deore 9s-t szerettem volna, de Deore 10s lett belőle, mert ehhez mindent kapni még, igaz újabb is, 2020-as modell, a Deore M582 elég régi (2008-as), nem sokban tér el tőle az Alivio M3100, így mindkettő jó.
Nekem Alivio M3100 van, és mostanában érzem kicsit, hogy valahogy nem az igazi ez a 3x9. Nem tudom jól megfogalmazni, és összehasonlítási alapom sincs, csak néha azt érzem, hogy macerás ennyit váltogatni, vagyis főleg az első váltóval van bajom. Erősödtem már azért, és sokszor a közepes és a nagy tányér határán kolbászolok, és lehet, hogy egyszerűen rosszul használom a váltót. Elöl 48-36-26, a hátsó sor 11-34.
Síkon (+-3%) a középső, 36-os tányért használom, általában a 15-ös hátsóval. Kisebb lejtőn egész a 11-esig elmegyek hátul, kisebb emelkedőn meg a 20-asig, esetleg a 23-asig is, ha nagyon ki vagyok dögölve. De amint jön egy közepes lejtő, ez már kevés, akkor fel kell raknom 48-as tányérra, aztán a végén vissza a 36-ra, és ott beállni a megfelelő fokozatra megint. A 26-os tányért igazából csak nagyobb mászásokra használom, vagyis általában elég ritkán.
Ilyenkor mit szokás csinálni? "Költözzek át" a 48-as tányérra, és használjam azon a 11-30-as hátsó tartományt, és akkor csak a 3% feletti emelkedőkhöz használjam a középsőt? Azért indultam a középsőről, mert azzal nem igazán tudok keresztbe váltani, de egyre többször kell elöl is váltogatnom, ez meg kényelmetlen. A 48-ról meddig lehet használni a hátsó sort? Mert egyelőre még a 30-as (utolsó előtti) is kellene, de az már eléggé keresztbe van.
-
ZolkoW
őstag
Jjeahh! Alis tipped van utcai (női) fotokromatikus szemüvegre?
A bringásak nemigen jönnek be a nőmnek, ki érti ezt..
nem szereti, ami ennyire görbe
Új hozzászólás Aktív témák
-
268100 - 268001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 269901 269900 - 269801 269800 - 269701 269700 - 269601 269600 - 269501 269500 - 269401 269400 - 269301 269300 - 269201 269200 - 269101 269100 - 269001 269000 - 268901 268900 - 268801 268800 - 268701 268700 - 268601 268600 - 268501 268500 - 268401 268400 - 268301 268300 - 268201 268200 - 268101 268100 - 268001 268000 - 267901 267900 - 267801 267800 - 267701 267700 - 267601 267600 - 267501 267500 - 267401 267400 - 267301 267300 - 267201 267200 - 267101 267100 - 267001 267000 - 266901 266900 - 266801 266800 - 266701 266700 - 266601 266600 - 266501 266500 - 266401 266400 - 266301 266300 - 266201 266200 - 266101 266100 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 17 Pro 256GB Mélykék karcmentes 100% akku 41 ciklus
- AKCIÓ! Apple iPhone 17 Pro 256GB mobiltelefon 2029-ig garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi 15C 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Hp Zbook Fury 15 G7 Core i9 10885H 64Gb Ram 1Tb NVMe Nvidia T2000 4Gb Boltból Garanciával
- Thermal Grizzly Aeronaut paszta 3,9g /BONTATLAN/Több darab/Számlával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest





Találtam egy 43-as NW télit. 50 alatt kijön kedvezménnyel úgy számoltam.
20e km-re vetítve nem tudom melyik nagyobb összeg. (felni cserével számolva, nem komplett kerékkel)


