Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
302100 - 302001
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 303901 303900 - 303801 303800 - 303701 303700 - 303601 303600 - 303501 303500 - 303401 303400 - 303301 303300 - 303201 303200 - 303101 303100 - 303001 303000 - 302901 302900 - 302801 302800 - 302701 302700 - 302601 302600 - 302501 302500 - 302401 302400 - 302301 302300 - 302201 302200 - 302101 302100 - 302001 302000 - 301901 301900 - 301801 301800 - 301701 301700 - 301601 301600 - 301501 301500 - 301401 301400 - 301301 301300 - 301201 301200 - 301101 301100 - 301001 301000 - 300901 300900 - 300801 300800 - 300701 300700 - 300601 300600 - 300501 300500 - 300401 300400 - 300301 300300 - 300201 300200 - 300101 300100 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
dom1n0
őstag
-
Kro
tag
Kezdetben én is elég szélesnek éreztem a kormányt, de szerintem megszokható. Ha nagyon nem megy, max vágsz belőle.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
dom1n0
őstag
Enyém 780 mm (740 után vettem és úgy voltam vele, hogy majd levágok belőle amennyi kell, de nem kellett
), de én meglehetősen magas (187cm) vagyok, hosszú, gibbonkarokkal (arm 71cm, forearm 36cm) . 
Ahha, köszi.
Én 184cm magas vagyok, viszont picit rövidebbek a kezeim az átlagnál, ez már többször stucniügyben visszaköszönt
Érdemes lenne egy ilyen kipróbálni szerinted? [link] -
Hasaggymeg
Topikgazda
Nem voltak kényelmesek, de a váltókar se, meg úgy igazándiból szerintem a kormányszár is baromi hosszú, megpróbálom átszerelni rá a Cube 60mm kormányszárat, meg hasonlóan beállítani a fékeket, váltókart mint azon, ott sikerült elég komfortosra belőni.
Ez a rövidebb kormány még ami foglalkoztat, országútin "csak" 420-as és még ott is lehet lemegyek 400-ra, itt ez a 770 ahogy nézem standard, de nekem ez is túl szélesnek tűnik.
balintbaba: 1% már a múlt, minimum 1.25-1.5% az új minimum, de inkább 2%
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Enyém 780 mm (740 után vettem és úgy voltam vele, hogy majd levágok belőle amennyi kell, de nem kellett
), de én meglehetősen magas (187cm) vagyok, hosszú, gibbonkarokkal (arm 71cm, forearm 36cm) . 
-
dom1n0
őstag
Nem voltak kényelmesek, de a váltókar se, meg úgy igazándiból szerintem a kormányszár is baromi hosszú, megpróbálom átszerelni rá a Cube 60mm kormányszárat, meg hasonlóan beállítani a fékeket, váltókart mint azon, ott sikerült elég komfortosra belőni.
Ez a rövidebb kormány még ami foglalkoztat, országútin "csak" 420-as és még ott is lehet lemegyek 400-ra, itt ez a 770 ahogy nézem standard, de nekem ez is túl szélesnek tűnik.
balintbaba: 1% már a múlt, minimum 1.25-1.5% az új minimum, de inkább 2%
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
balintbaba
tag
Bennem van némi sváb vér.
Más: holnap mennék a Bubán egy Szfvár - Biatorbágy - Szfvár kört. Aki ment már ilyet az meg tudná mondani ez mekkora táv és mennyi szint? Vízvételi lehetőségek milyenek?
Eddig egyszer mentem Etyekig az is topiktekerésen volt.
Én ahogy nézem olyan 120 kili, 1300 méter szint, szóval megvan a topiktól kötelezően elvárt 1%.
-
Napfénysüti
nagyúr
Ja, a svábokat nagylelkűségük miatt szeretjük.
Bennem van némi sváb vér.
Más: holnap mennék a Bubán egy Szfvár - Biatorbágy - Szfvár kört. Aki ment már ilyet az meg tudná mondani ez mekkora táv és mennyi szint? Vízvételi lehetőségek milyenek?
Eddig egyszer mentem Etyekig az is topiktekerésen volt.
-
attiss66
senior tag
Na a WD-40 oldaláról nem tudtam rendelni WD-40 teflonos spray-t.
Felhívtak telefonon, hogy a keresett WD-40 nincs, és nem is tudják mikor lesz. Így megoldódott az a problem is, hogy rendeljek e wd-40 olajozót, amit itt nem javasoltak, tehát lemondtam annak is a rendelését.
5390Ft lett volna náluk a wd-40 spray/gondoltam az eredetit veszem, kék-piros dobozost, ki tudja, hátha van valami különbség
/ . Rákényszerültem, hogy megvegyem az olcsóbb, 3499 Ft-osat [link] .
És kettőt rendeltem. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Önök szerint... egy eléggé megrögzötten merevvillás fazont (engem) meg tudna győzni egy ilyen? Úgy vagyok vele, hogy Rebám, meg olcsóbb telóm volt pár, szóval ha valamit valaha veszek, legyen
- fasza
- könnyű
- debonair-es vagy fox- arról már letettem, hogy még ducigumit is fogadjon, tulajdonképpen talán elég ha a normál 29-es belemegy
- télre, játszósnak, meg minden egyébre továbbra is ott a merevvilla
- ilyenem még úgyse volt
- régen vettem bármit, remélem érzitek a dolog súlyát
- más ötletet is meghallgatok szívesen, csak ez épp Fvár, tetszik, stb.
Én nem tudom éreznéd-e a különbséget egy jól beállított Judy, vagy Rebahoz képest.
...én magam erre igényesnek tartom, de vakon aligha mondtam volna meg Judy Gold, vagy éppen Rebával nyomulok. 🤔 -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
ZavaBalazs
őstag
-
Fall-N
veterán
Önök szerint... egy eléggé megrögzötten merevvillás fazont (engem) meg tudna győzni egy ilyen? Úgy vagyok vele, hogy Rebám, meg olcsóbb telóm volt pár, szóval ha valamit valaha veszek, legyen
- fasza
- könnyű
- debonair-es vagy fox- arról már letettem, hogy még ducigumit is fogadjon, tulajdonképpen talán elég ha a normál 29-es belemegy
- télre, játszósnak, meg minden egyébre továbbra is ott a merevvilla
- ilyenem még úgyse volt
- régen vettem bármit, remélem érzitek a dolog súlyát
- más ötletet is meghallgatok szívesen, csak ez épp Fvár, tetszik, stb.
Nem jó mert mert nem pink színű a festése.
Egyébként persze, jó vétel, ha tényleg elég a villanyak hossza. Sokszor azért "maradtam le" egy-két telóról, mert túl rövidre volt vágva.
-
semmiho
tag
Önök szerint... egy eléggé megrögzötten merevvillás fazont (engem) meg tudna győzni egy ilyen? Úgy vagyok vele, hogy Rebám, meg olcsóbb telóm volt pár, szóval ha valamit valaha veszek, legyen
- fasza
- könnyű
- debonair-es vagy fox- arról már letettem, hogy még ducigumit is fogadjon, tulajdonképpen talán elég ha a normál 29-es belemegy
- télre, játszósnak, meg minden egyébre továbbra is ott a merevvilla
- ilyenem még úgyse volt
- régen vettem bármit, remélem érzitek a dolog súlyát
- más ötletet is meghallgatok szívesen, csak ez épp Fvár, tetszik, stb.
A 146mm-re vágott nyak elég lesz?
Ha igen, jó vétel lehet szerintem!dom1n0: fékkarok kényelmesek így, nem állnak túlságosan lefelé?
-
X Factor
addikt
Kaptam azt is a szervizesektol, tegnap este az esoben fejlampaval vegig pasztaztam az egész teruletet.

Ha mast nem legalabb vicces latvanyt nyujtottam
-
dom1n0
őstag
Ilyen tartót vettem az Orbeára a Tacx-es helyett, sokkal jobb a Tacx szerintem, a szín mondjuk nem stimmel az tény

Kulacsból meg csak Elite Fly-t veszek már, a többi nekem nem adja..
Gatyából vettem idén Sportful Total Comfortot, Assos Reformot, Gore C5 Optibib-et, van Castelli is, meg pár kínai, ha újra kéne vennem, csak a Castellit meg az Assos-ra adnék ki pénzt mégegyszer.
Mezekből meg csak a kínai Darevie
Engem ezek a milyen színek illenek a bringához stb valahogy tök nem érdekelnek, legyen praktikus, tartós, ruha meg kényelmes.
Azért megyek ki hogy gyorsuljak, nem nézegetem a kulacsokat meg tükörbe magamat
-
6030D
addikt
-
ZolkoW
őstag
Önök szerint... egy eléggé megrögzötten merevvillás fazont (engem) meg tudna győzni egy ilyen? Úgy vagyok vele, hogy Rebám, meg olcsóbb telóm volt pár, szóval ha valamit valaha veszek, legyen
- fasza
- könnyű
- debonair-es vagy fox- arról már letettem, hogy még ducigumit is fogadjon, tulajdonképpen talán elég ha a normál 29-es belemegy
- télre, játszósnak, meg minden egyébre továbbra is ott a merevvilla
- ilyenem még úgyse volt
- régen vettem bármit, remélem érzitek a dolog súlyát
- más ötletet is meghallgatok szívesen, csak ez épp Fvár, tetszik, stb.
-
Daneeka
senior tag
Csak a színűk miatt mondom, apámnak van egy bianchi oltre di2 akármi, mindig mondom neki, hogy ahhoz már öltözni kell.
-
dom1n0
őstag
Neviccelj, cannondales pink kulacs mi kellhet
meg.
Viccet felreteve engem ez a kulacsbuzulas sosem erdekelt, legyen minosegi (Elite Fly…) ha hosszabbra megyek viszem a ket 750ml colasat, ha rovidre meg amit talalok
Nem ettol leszek gyorsabb vagy lassabb
-
Weareus
addikt
Nem kell fogalkozni vele, érdemes lecserélni integrált hajtóműre, manapság nem drágább. Lehet akár ProWheel az AliExpressről (itthon is lehet kapni, nem noname, csak drágább) vagy Shimano Derore stb. A négyszögtengely már alsó kategóriás cucc, nem is törekednek arra, hogy tartós legyen. Nekem elment pár évet amikor az volt, de amint tehettem lecseréltem. Manapság mást nem építek be, az asszonynak is ProWheel Clawt vettem.
Wearus: Szerintem az első fém teljesen abban különbözik. A SAM fogantyúja műanyag. Mindkettő jó, ha nincs nagy felár akkor a teljesen fém jobb.
A Samut berendeltem.
-
Daneeka
senior tag
No megvolt az elso kor a Scalpellel
Az elso es legfontosabb, sose bizzatok a Olasz digokba meg, minden csavart nezzetek at 3x. Mivel azt irtak azert 10 nap mire feladjak, mert mindent atneznek, beallitanak, stb, stb, elhittem ezt, a bibi az volt nem volt meghuzva nyomatekra a stucni. Szerencse ez az elindulasnal mar kiderult, eldoltem oldalra becsatolva.
Oke, atneztem, meghuztam mindent is, elindultam utca vegen az erdobe/dombokra.
Ami lejott, hogy a valto sincs normalisan beallitva (remelem), egyelore nem a kedvencem az XT a sram utan…
A telo kicsit kemeny volt, ezen majd delutan finomitok a pumpaval, viszont a csillapitasa igy is sokkal jobb a Judyhoz kepest.
Amit jeahh is irt, a markolat egy bazari fos, rendelem is az ESI-t ra.
A kormanyt is allitottam, valoban szarul allt, allitas utan mar alakul, viszont itt lenne egy kerdesem, ki milyen szeles kormanyt hasznal montin XC felhasznalasra?
Ez 770 szerintem johetne rovidebb, valahogy tul szeles a fogasa.
Felreteve a teendoket, maga a bicikli gyors. Nagyon gyors.
Felfele nagyon jol lehet menni vele, erzodik boven az 5kg minusz, olyan erzes maszni vele mint az orszagutival kb, marha direkt, sima.Lefele is nagyon gyors, sot. Ahol a Cubeal fekezes nelkul jottem le, itt mar huztam a feket, nyilvan elso ride vele, adrenalin, stb, de erezhetoen gyors, voszont ami feltunt, hogy jobban oda is kell figyelni, mert a joval konnyebb vaz miatt jobban is kell tartani az osvenyen.
A fekek nagyon jol fognak, komoly fekerot le lehet adni veluk.Osszessegeben amire szamitottam es vartam megvalosult, a valto egyedul ami meg nem az igazi, de remelem ez csak a normalis beallitas/hangolas hianya lesz, igy elsore a Sram SX elhetobb volt.
Ime egy kep:
Baromi szép bicó, ne húzd le azokkal kulacsokkal/kulacstartókkal.
-
f4lcon
addikt
És ez csak Aliról rendelhető?
warsam: Egyébként a lock csak az órát zárja, leszedtem, visszaraktam.
Átalakító vagy mi is van hozzá, de az most nem játszik, szerintem...
Ilyesmi:
Az az sks-es pumpa, amit hasaggymeg ajánlott méregdrágán, az más rendszerű?
Lehet, veszek egy olyat is!
f4lcon: az a nyomás jön ki, ami a pumpában van. ugye pumpáláskor nyitva az autószelep, tehát a nyomás a szelep mindkét oldalán egyforma.
az autószelep elég gyorsan zár, de a pumpában maradt levegőnek valahol távoznia kellEzt én értem, hogy így van vagy így kéne lennie, de akkor, ha újra rátekerem a pumpát, miért 0 balról mér újra az óra? Ha elkezdem pumpálni, akkor indul meg a cáger fölfelé. Vagy feltekerés közben már ki is engedi a levegőt, ami a telóban van?
bálintbaba: nem küldünk vissza semmit, ami bicikli(vel kapcsolatos)!

Ezt én értem, hogy így van vagy így kéne lennie, de akkor, ha újra rátekerem a pumpát, miért 0 balról mér újra az óra? Ha elkezdem pumpálni, akkor indul meg a cáger fölfelé. Vagy feltekerés közben már ki is engedi a levegőt, ami a telóban van?
amikor felcsavarod a pumpát, akkor a villában/tagban lévő 10 bar és a pumpádban lévő 0 bar kiegyenlítődik. ha alacsony a térfogata a tagnak és nagy a pumpának, akkor lehet, hogy ennyire alacsonyan egyenlítődik ki. és/vagy feltekeréskor kis ügyetlenkedéssel elszökikaz általam javasolt Pro pumpa is olyan, hogy rácsavarod a menetes részre a szürke részét a fejnek, majd a kéket becsavarva kinyitod az autószelepet. felpumpálod, a kéket visszacsavarva zárod az autószelepet, majd lecsavarod a szürke részt (magát a pumpát) a szelepről.
-
dom1n0
őstag
No megvolt az elso kor a Scalpellel
Az elso es legfontosabb, sose bizzatok a Olasz digokba meg, minden csavart nezzetek at 3x. Mivel azt irtak azert 10 nap mire feladjak, mert mindent atneznek, beallitanak, stb, stb, elhittem ezt, a bibi az volt nem volt meghuzva nyomatekra a stucni. Szerencse ez az elindulasnal mar kiderult, eldoltem oldalra becsatolva.
Oke, atneztem, meghuztam mindent is, elindultam utca vegen az erdobe/dombokra.
Ami lejott, hogy a valto sincs normalisan beallitva (remelem), egyelore nem a kedvencem az XT a sram utan…
A telo kicsit kemeny volt, ezen majd delutan finomitok a pumpaval, viszont a csillapitasa igy is sokkal jobb a Judyhoz kepest.
Amit jeahh is irt, a markolat egy bazari fos, rendelem is az ESI-t ra.
A kormanyt is allitottam, valoban szarul allt, allitas utan mar alakul, viszont itt lenne egy kerdesem, ki milyen szeles kormanyt hasznal montin XC felhasznalasra?
Ez 770 szerintem johetne rovidebb, valahogy tul szeles a fogasa.
Felreteve a teendoket, maga a bicikli gyors. Nagyon gyors.
Felfele nagyon jol lehet menni vele, erzodik boven az 5kg minusz, olyan erzes maszni vele mint az orszagutival kb, marha direkt, sima.Lefele is nagyon gyors, sot. Ahol a Cubeal fekezes nelkul jottem le, itt mar huztam a feket, nyilvan elso ride vele, adrenalin, stb, de erezhetoen gyors, voszont ami feltunt, hogy jobban oda is kell figyelni, mert a joval konnyebb vaz miatt jobban is kell tartani az osvenyen.
A fekek nagyon jol fognak, komoly fekerot le lehet adni veluk.Osszessegeben amire szamitottam es vartam megvalosult, a valto egyedul ami meg nem az igazi, de remelem ez csak a normalis beallitas/hangolas hianya lesz, igy elsore a Sram SX elhetobb volt.
Ime egy kep:
-
Fall-N
veterán
Mi a baj az SKS-sel? Nekem vagy 8 éve van egy Airkompressor 12.0 és még mindig jó. Meg 5 év garanciát adnak ha jól rémlik, ami nem rossz.
Én is meg vagyok elégedve a márkával, telópumpát is tőlük vettem. A műanyag gumi leszedő is mit kibírt.
Igaz alap műhelypumpát nem vettem tőlük, abból a Giyo fémhézas van. Érdekes módon annak is kompozit műanyag a fogó része, mégsem tört el évek alatt. 

-
Fall-N
veterán
De sztem az lesz, de inkabb hopnap befotozom ide. Akkor nincs ra megoldas vagy csak Shimanoval ilyen xar? Egyebkent egy Stevens trekkingrol van szo es igen most igy belegondolva terheles alatt jon elo, de nagyon ritkan teljsen random modon.
Arcitec #302039
Kulacs meg nincs rajta meg kulacstarto sincs
Nem kell fogalkozni vele, érdemes lecserélni integrált hajtóműre, manapság nem drágább. Lehet akár ProWheel az AliExpressről (itthon is lehet kapni, nem noname, csak drágább) vagy Shimano Derore stb. A négyszögtengely már alsó kategóriás cucc, nem is törekednek arra, hogy tartós legyen. Nekem elment pár évet amikor az volt, de amint tehettem lecseréltem. Manapság mást nem építek be, az asszonynak is ProWheel Clawt vettem.
Wearus: Szerintem az első fém teljesen abban különbözik. A SAM fogantyúja műanyag. Mindkettő jó, ha nincs nagy felár akkor a teljesen fém jobb.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Nerazim
őstag
-
monster95
tag
Sziasztok
Tudnátok segíteni szakmai dologban?
Ma reggel 6kor kimentem egyet résztávozni.Héten ez már a második.Hétfőn voltam résztávozni,kedden meg nyomtam egy Z2-őt
Na az a kérdés hogy ez a pulzus így normális e hogy nem tudom felnyomni.Kezdtem egy laza 15 perces bemelegítésel.Itt 23-25ös tempóval először volt oylan 85-90 pulzusom.Majd emeltem a tempót 28-30ig itt 110ig ment fel a pulzusom kb.Ez után kezdtem a 4x5 perc intervallumot közte 4 perc szünetelel.Na itt jön a kérdés.Normláis az hogy nem tudom felnyomni a pulzusomat csak 160ig max.Tekerek mint az őrült.Viszont a pulzusom az első 5 percben 160ig ment fel majd szépen vissza esett 155ig kb.
Aztan a következő 3x5 percben már csak 157-158ig sikerült felnyomnom a pulzusomat.
Szerintetek ez így normális?Teszek be grafikont is.
-
vallas
őstag
Annyi már a snowflake mindenhol, hogy inkább hozzáteszem.

Köszi a választ, így érthető!
Ma megvolt a szezon első zakója. Szokás szerint saját hülyeség miatt, rendkívül balfasz módon. Elengedett egy csaj, a barátnője előrébb kereste az egyik keresztező lovaskocsi úton. Mondtam neki, hogy érkezik a barátnő, minden ok és paff, azzal a lendülettel beestem vissza a pályára.
Kifordult egy szikla az első kerék alól amit nem is láttam, mert ugye épp beszéltem.. Strava alapján 27-nél estem el, pár sziklán landoltam. De kaptam egy erdei túrát a hegyimentők szponzorálásával!
Bringa ok csak a fékkarok kaptak, én lezúztam a bordámat, illetve valahogy repülés közben beüthettem a vádlimat a vázba, mert abba rögtön beleállt a görcs és most fel van dagadva. Gatya és kesztyű kuka, mindkettő elszakadt.
NSFW kép, mert látszanak a bájaim: [kép] Lehet a nézegetéshez hallgatni jó zenét: [link]A fejembe vettem, hogy vasárnap bringázok úgyhogy ajánljatok valami jó fájdalomcsillapítót.

Flector por...
de tényleg -
Weareus
addikt
-
arcitec
addikt
De sztem az lesz, de inkabb hopnap befotozom ide. Akkor nincs ra megoldas vagy csak Shimanoval ilyen xar? Egyebkent egy Stevens trekkingrol van szo es igen most igy belegondolva terheles alatt jon elo, de nagyon ritkan teljsen random modon.
Arcitec #302039
Kulacs meg nincs rajta meg kulacstarto sincs
Pedig a jelenség az dettó amit írtam....
Igaz Hollowtech 2 volt mind ...
-
Weareus
addikt
Persze, hogy csak onnan rendelhető. Miért is lenne rendelhető egy filléres cucc máshonnan, ha rá lehet sózni a 10 ezres telópumpát a gyanútlan vevőkre?

Egyébként én 3x rendeltem meg, és csak 1x ért ide, amikor már eladtam a cross bringám, amihez kellett volna. Szóval én neked adom, ha eljössz érte (17. ker.), vagy egy sörért postázom
A decathlonos csodát meg visszaviheted. SKS-t ne vegyél, azzal még kereket sem lehet felfújni, akkora sz@r a pumpafej.
Más: átszereltem a 35-ös G-One Allroadokat a DT Swiss kerekekre, nehogymá' a gyári Fulcrummal kelljen mennem. A heti rituális tubeless szerelés ezzel letudva
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Ringman
félisten
Smallbigfoot, mert egyebkent 42-42,5-os a labam, pl a lake szerint is

spd-szandal is 42-es
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Annyi már a snowflake mindenhol, hogy inkább hozzáteszem.

Köszi a választ, így érthető!
Ma megvolt a szezon első zakója. Szokás szerint saját hülyeség miatt, rendkívül balfasz módon. Elengedett egy csaj, a barátnője előrébb kereste az egyik keresztező lovaskocsi úton. Mondtam neki, hogy érkezik a barátnő, minden ok és paff, azzal a lendülettel beestem vissza a pályára.
Kifordult egy szikla az első kerék alól amit nem is láttam, mert ugye épp beszéltem.. Strava alapján 27-nél estem el, pár sziklán landoltam. De kaptam egy erdei túrát a hegyimentők szponzorálásával!
Bringa ok csak a fékkarok kaptak, én lezúztam a bordámat, illetve valahogy repülés közben beüthettem a vádlimat a vázba, mert abba rögtön beleállt a görcs és most fel van dagadva. Gatya és kesztyű kuka, mindkettő elszakadt.
NSFW kép, mert látszanak a bájaim: [kép] Lehet a nézegetéshez hallgatni jó zenét: [link]A fejembe vettem, hogy vasárnap bringázok úgyhogy ajánljatok valami jó fájdalomcsillapítót.

-
Ringman
félisten
-
Napfénysüti
nagyúr
Persze, hogy csak onnan rendelhető. Miért is lenne rendelhető egy filléres cucc máshonnan, ha rá lehet sózni a 10 ezres telópumpát a gyanútlan vevőkre?

Egyébként én 3x rendeltem meg, és csak 1x ért ide, amikor már eladtam a cross bringám, amihez kellett volna. Szóval én neked adom, ha eljössz érte (17. ker.), vagy egy sörért postázom
A decathlonos csodát meg visszaviheted. SKS-t ne vegyél, azzal még kereket sem lehet felfújni, akkora sz@r a pumpafej.
Más: átszereltem a 35-ös G-One Allroadokat a DT Swiss kerekekre, nehogymá' a gyári Fulcrummal kelljen mennem. A heti rituális tubeless szerelés ezzel letudva
Mi a baj az SKS-sel? Nekem vagy 8 éve van egy Airkompressor 12.0 és még mindig jó. Meg 5 év garanciát adnak ha jól rémlik, ami nem rossz.
-
jjeahh
nagyúr
Vannak ott is szép darabok, nekem csak a szellőzés miatt lett Giro, meg mert találtam verhetetlen áron. Viszont a Giro xc cipői keskeny lábra valók, szélesre nem ajánlom.
-
Ringman
félisten
Itt kellett volna kezdened, ahogy én is, de az elején képes voltam 3 túrázgatós spd cipőt is elhasználni, mire kikötöttem az xc-snél
. Én úgy gondolom, hogy:Spiuk: zsákbamacska a minőség, méret, de jó ár/érték arányú
Catlike: menő márka, de a tárcsát nem értem, az valami egyedi, saját márkás cucc? Mert akkor nem bíznék benne vakon
Fizik: jónak tűnik
Shimano: nagyon jó a BOA elhelyezése, én azért nem ezt vettem végül, mert néhányan panaszkodnak a kényelemre és azt írják nem szellőzik a legjobban
MASSI, AGU: zsákbamacska márkák, BOA helyett Atop, ennyiért inkább valami tutibbat vennékinkább egyből lake-et kell venni
nagyon várom már, hogy a "comfort plus last" talpformájukból legyen gravel/cx cipőjük.
-
jjeahh
nagyúr
Itt kellett volna kezdened, ahogy én is, de az elején képes voltam 3 túrázgatós spd cipőt is elhasználni, mire kikötöttem az xc-snél
. Én úgy gondolom, hogy:Spiuk: zsákbamacska a minőség, méret, de jó ár/érték arányú
Catlike: menő márka, de a tárcsát nem értem, az valami egyedi, saját márkás cucc? Mert akkor nem bíznék benne vakon
Fizik: jónak tűnik
Shimano: nagyon jó a BOA elhelyezése, én azért nem ezt vettem végül, mert néhányan panaszkodnak a kényelemre és azt írják nem szellőzik a legjobban
MASSI, AGU: zsákbamacska márkák, BOA helyett Atop, ennyiért inkább valami tutibbat vennék -
stickermajom
addikt
Félre ne értsd, nincs benne rosszindulat Ez a finomkodás nálam nem muszáj, a prosztó, bántónak szánt vagy elitista hozzászólásokon is jöt röhögök, ez meg egy normális kérdés.
Igazából mindenre használom. Otthonról terepre az útvonaltól függően kb. 7-10km mire eljutok, innen pedig még 10 km a technikásabb, néhol építetett trail. Ez időben közel van a 3 órához, ennyit azért nincs mindennap kedvem menni, plusz az én súlyommal nincs olyan, hogy lazára veszek egy-egy emelkedőt, minden kis domb közel nyél.
A kis kocsimba nincs is nagyon kedvem ezért beerőlteni a montit, lábon megyek mindenhová. Ha komolyabban szeretnék lefelé menni, már én is elindultam volna az ebike vonalon. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A DHR II-es gumik szerintem a gyártó félreértelmezéséből (ez vót occsó a YT-nek) fakadnak, szerintem az Izzo nem erre való. Én nem érzem a plusz súlyt vagy a tag miatti hajtásveszteséget, mikor a nyeregben ülök, utólag persze a Straván látom, hogy sok helyen lassabb vagyok, mint XC-vel. Cserébe sokkal kényelmesebb, a merevfarúról néha meghalva szálltam le a tekerés végén, a lábaimon kívül annyira elfáradt mindenem.
Ja, és még bikebackingelni is az Izzoval fogok, csak hogy tovább bonyolítsam a dolgot.
Ha valaki esetleg jönne Balaton Bike Derby-re idén, akkor majd mehet Földváron a PH! tali!Annyi már a snowflake mindenhol, hogy inkább hozzáteszem.

Köszi a választ, így érthető!
Ma megvolt a szezon első zakója. Szokás szerint saját hülyeség miatt, rendkívül balfasz módon. Elengedett egy csaj, a barátnője előrébb kereste az egyik keresztező lovaskocsi úton. Mondtam neki, hogy érkezik a barátnő, minden ok és paff, azzal a lendülettel beestem vissza a pályára.
Kifordult egy szikla az első kerék alól amit nem is láttam, mert ugye épp beszéltem.. Strava alapján 27-nél estem el, pár sziklán landoltam. De kaptam egy erdei túrát a hegyimentők szponzorálásával!
Bringa ok csak a fékkarok kaptak, én lezúztam a bordámat, illetve valahogy repülés közben beüthettem a vádlimat a vázba, mert abba rögtön beleállt a görcs és most fel van dagadva. Gatya és kesztyű kuka, mindkettő elszakadt.
NSFW kép, mert látszanak a bájaim: [kép] Lehet a nézegetéshez hallgatni jó zenét: [link]A fejembe vettem, hogy vasárnap bringázok úgyhogy ajánljatok valami jó fájdalomcsillapítót.

-
X Factor
addikt
Zipp 303s hatso agyba van vkinek esetleg egy kalapacsa?
Amikor raktam vissza a hatso kereket, akkor vagy nem figyeltem vmire, vagy igazabol fogalmam sincs mi tortenhetett, de a visszarakas utan fixive valtozott a bringa.
Felhivtam szervizt, elvittem a gepet egybol. (tekerni nem is lehetett, mert nem oldott a freehub, konstans hajtas volt elore hatra)
Ott kiderült h. szétesett a rotor. 3 kalapacsos rendszer van, megvan minden, kivéve egyet.
Az a vicc, h. amikor raktam be a kereket, akkor hallottam vmi femes hangot es a foldon találtam egy fem darabot, akkor meg fogalama nem volt mi az, azt hittem a hatso valtorol pattant le vmi, de azon nem lattam semmit, meg szerencse h. elraktam.
Igazabol fogalmam sincs h. ez h. jott ossze, most lampaval atneztem azt a terulete ahol szereltem, meg at is gereblyzetem,de sajna semmi. -
Nerazim
őstag
Gondolom shimano középcsapágy, négyszögtengelyes hajtómű, deal with it. Én akkor cseréltettem ki, amikor már éreztem, hogy darál is picit. Mondtam a szerelőnek, hogy rakja bele a lehető legjobbat, de azt mondta, hogy az is kattogni fog, sz@r az összes. Szerintem 50 órát nem tekertem vele, újra elkezdett kattogni.
Nem inkább terhelésre kezd el kattogni?De sztem az lesz, de inkabb hopnap befotozom ide. Akkor nincs ra megoldas vagy csak Shimanoval ilyen xar? Egyebkent egy Stevens trekkingrol van szo es igen most igy belegondolva terheles alatt jon elo, de nagyon ritkan teljsen random modon.
Arcitec #302039
Kulacs meg nincs rajta meg kulacstarto sincs
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
balintbaba
tag
Amúgy mire használod az Izzo-t? Nekem kezd szétesni a kép.
XC-hez nehéz, a trail részét kiherélted a gyorsabb gumikkal. Ráadásul még a színe sem fulton approved.
Nem olvastam az előzményeket, netán jjeahh downcountry álmát valósítod meg?Félre ne értsd, nincs benne rosszindulat, csak úgy érzem le vagyok maradva valamiről.
Félre ne értsd, nincs benne rosszindulat Ez a finomkodás nálam nem muszáj, a prosztó, bántónak szánt vagy elitista hozzászólásokon is jöt röhögök, ez meg egy normális kérdés.
Igazából mindenre használom. Otthonról terepre az útvonaltól függően kb. 7-10km mire eljutok, innen pedig még 10 km a technikásabb, néhol építetett trail. Ez időben közel van a 3 órához, ennyit azért nincs mindennap kedvem menni, plusz az én súlyommal nincs olyan, hogy lazára veszek egy-egy emelkedőt, minden kis domb közel nyél.
A kis kocsimba nincs is nagyon kedvem ezért beerőlteni a montit, lábon megyek mindenhová. Ha komolyabban szeretnék lefelé menni, már én is elindultam volna az ebike vonalon. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A DHR II-es gumik szerintem a gyártó félreértelmezéséből (ez vót occsó a YT-nek) fakadnak, szerintem az Izzo nem erre való. Én nem érzem a plusz súlyt vagy a tag miatti hajtásveszteséget, mikor a nyeregben ülök, utólag persze a Straván látom, hogy sok helyen lassabb vagyok, mint XC-vel. Cserébe sokkal kényelmesebb, a merevfarúról néha meghalva szálltam le a tekerés végén, a lábaimon kívül annyira elfáradt mindenem.
Ja, és még bikebackingelni is az Izzoval fogok, csak hogy tovább bonyolítsam a dolgot.
Ha valaki esetleg jönne Balaton Bike Derby-re idén, akkor majd mehet Földváron a PH! tali! -
dom1n0
őstag
Budapest környékén szerintem ma már egész élhető idő volt, pláne 19h után, meg is jött a power, elég jót mentem most este.
Kicsit elaludtam és 8 után indultam el, de még akkor is vállalható volt teljesen. Azt észrevettem magamnál, hiába megy az ember gyorsan és nagyobb a menetszél, sokkal nagyobb a hőérzet, viszont ha nyugisabb tempóban megyek akkor sokkal kibírhatóbb a meleg is.
Ennek örömére megnyomtam a hazafele lévő emelkedőket
-
Fall-N
veterán
A kis gomb az elereszti a nyomást.
Igen, erre közben rájöttem...De akkor az miért van, hogy puhább lett a rugózás mint volt?

Meg amikor újra rátekerem a pumpát, nulla nyomásról kell felfújni újra, mert annyit mutat az óra.
Tkp. nem a pumpa xar szerintem, hanem ez az autószelepes, menetes megoldás.
Egyszerűen, amíg tekered le, és ahogy engedi vissza a tűszelepet, még van annyi ideje, hogy elengedje a nyomást.
Fúrógéppel kéne letekerni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
12k ment a levesbe.
Használható megoldás is van?
Most tolhatom haza a bicajt, bakker, pedig nem két házra lakok.SKS S.A.M. van nekem, korábban írtam már róla.[link] A kategóriában talán a legjobb, hiába volt téma a napokban, hogy #szar_az_sks. Műhelypumpa viszont Giyo van nekem, az is bevált darab.
Röviden összefoglalva két menetes rész van a fémszövetes csövön. Az egyik van a szelepen, majd van egy köztes ami nyomja a tűszelepet. Ha lecsavarod a köztes menetes részt akkor 0 veszteséggel kiengedi a szelepet, de mivel zárt még mindig az egész, így nem tud szökni a levegő. Utána már le lehet csavarni a szelepről a pumpát. Van még egy gomb rajta, ezzel lehet kiengedni a levegőt. Magyarul túl kell egy kicsit fújni, majd precízen ki lehet engedni a levegőt az adott értékig.
-
Dark Archon
addikt
És ez csak Aliról rendelhető?
warsam: Egyébként a lock csak az órát zárja, leszedtem, visszaraktam.
Átalakító vagy mi is van hozzá, de az most nem játszik, szerintem...
Ilyesmi:
Az az sks-es pumpa, amit hasaggymeg ajánlott méregdrágán, az más rendszerű?
Lehet, veszek egy olyat is!
f4lcon: az a nyomás jön ki, ami a pumpában van. ugye pumpáláskor nyitva az autószelep, tehát a nyomás a szelep mindkét oldalán egyforma.
az autószelep elég gyorsan zár, de a pumpában maradt levegőnek valahol távoznia kellEzt én értem, hogy így van vagy így kéne lennie, de akkor, ha újra rátekerem a pumpát, miért 0 balról mér újra az óra? Ha elkezdem pumpálni, akkor indul meg a cáger fölfelé. Vagy feltekerés közben már ki is engedi a levegőt, ami a telóban van?
bálintbaba: nem küldünk vissza semmit, ami bicikli(vel kapcsolatos)!

Persze, hogy csak onnan rendelhető. Miért is lenne rendelhető egy filléres cucc máshonnan, ha rá lehet sózni a 10 ezres telópumpát a gyanútlan vevőkre?

Egyébként én 3x rendeltem meg, és csak 1x ért ide, amikor már eladtam a cross bringám, amihez kellett volna. Szóval én neked adom, ha eljössz érte (17. ker.), vagy egy sörért postázom
A decathlonos csodát meg visszaviheted. SKS-t ne vegyél, azzal még kereket sem lehet felfújni, akkora sz@r a pumpafej.
Más: átszereltem a 35-ös G-One Allroadokat a DT Swiss kerekekre, nehogymá' a gyári Fulcrummal kelljen mennem. A heti rituális tubeless szerelés ezzel letudva
-
jjeahh
nagyúr
XC- snek nevezem magam, eddig volt egy trail cipőm, most jöhetne egy gravel.🤔
Van egy bikepackingos is
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Speci Recon Lace, de ez egy gravel cipő - csodálkozom is, hogy montin nem törött el benne a lábam, vagy hogy nem csaptak le rám valamilyen módon a bajszos gravel istenek.
XC- snek nevezem magam, eddig volt egy trail cipőm, most jöhetne egy gravel.🤔
-
lsebestyen
addikt
Budapest környékén szerintem ma már egész élhető idő volt, pláne 19h után, meg is jött a power, elég jót mentem most este.
-
lsebestyen
addikt
Gondolom shimano középcsapágy, négyszögtengelyes hajtómű, deal with it. Én akkor cseréltettem ki, amikor már éreztem, hogy darál is picit. Mondtam a szerelőnek, hogy rakja bele a lehető legjobbat, de azt mondta, hogy az is kattogni fog, sz@r az összes. Szerintem 50 órát nem tekertem vele, újra elkezdett kattogni.
Nem inkább terhelésre kezd el kattogni? -
stickermajom
addikt
Szerencsére az időjósoknak nem lett igazuk, a meleg nem múlt el! Itt a környéken mindegy, hogy HT vagy fully, egyiket sem nagyon használják az emberek, legalábbis mindig a saját nyomait kerülgetem.
Hétvégén futok bele néha e-bike-os weekend warriorokba, de inkább tájfutók, kutyások, kirándulók vannak. Országútisból bezzeg Dunát lehetne rekeszteni - ma hallottam is egy kis dombocska tetejéről, ahogy az egyik sporttárs veszekszik egy sofőrrel. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ma sikerült egy PB-t mennem az Izzoval felfelé, aminek nagyon örülök, mert nagyon könnyűnek sem mondanám most magam, a régi időm pedig még merevfarúval volt. Egyébként új cipő nap, eddigi legkényelmesebb és legmerevebb surranóm.
Amúgy mire használod az Izzo-t? Nekem kezd szétesni a kép.
XC-hez nehéz, a trail részét kiherélted a gyorsabb gumikkal. Ráadásul még a színe sem fulton approved.
Nem olvastam az előzményeket, netán jjeahh downcountry álmát valósítod meg?Félre ne értsd, nincs benne rosszindulat, csak úgy érzem le vagyok maradva valamiről.
-
balintbaba
tag
Van jobb is mint a Cube?! Na neeee!

Balintbaba...milyen cipő az? Ez nekem is kábé utolsó idényem lesz Crank Brothers-el, kezd lassan széthullani. 🤔
Speci Recon Lace, de ez egy gravel cipő - csodálkozom is, hogy montin nem törött el benne a lábam, vagy hogy nem csaptak le rám valamilyen módon a bajszos gravel istenek.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nekem pont a tapadás a gyenge pontom, de nem hátul, mert ott nekem szinte tökmindegy, hanem az első keréken. Ezért használok elöl agresszívebb gumit, mint a többség, mégis lemaradok lefele
. Ott, ahol a gumim különösen remekel, ott merem annyira ereszteni, mint a haverok, pl. a Maxxis Forekasterrel poros nyomvájún nem maradok le, anno a régi Nobby Nic-el meg sáros terepen még előnyben is voltam, magabiztosabban verettem, mint a többiek. De úgy általában ha elengedem a féket, azt érzem, hogy az első gumi tapadása fogy el legelőször.
A haverom, aki most a Scalpel HT 3-at vette amúgy két különbséget jegyzett meg a régi bringájához képest: stabilabb lefele, jobban tapad a gumi (előtte is Schwalbe gumit használt, szal geo+SID lehet az oka) és hogy szar a markolat
. ESI szerű szilikonhoz szokott, ezen meg vékony és viszonylag kemény marcsa van.Van jobb is mint a Cube?! Na neeee!

Balintbaba...milyen cipő az? Ez nekem is kábé utolsó idényem lesz Crank Brothers-el, kezd lassan széthullani. 🤔
-
attiss66
senior tag
Na igen. Jó volna megtudni, hogy miért is nem jó, mert még visszamondhatom a rendelést és csak a spray-t rendelem. Azt tudni kell hozzá, hogy én 150 km után mindig takarítom a láncot/benzin és ecset/, akármilyen
/valami por úgyis van rajta/, és lehet annyit kitart az olajozós változat is, ezt akartam volna tesztelni. -
balintbaba
tag
Szerencsére az időjósoknak nem lett igazuk, a meleg nem múlt el! Itt a környéken mindegy, hogy HT vagy fully, egyiket sem nagyon használják az emberek, legalábbis mindig a saját nyomait kerülgetem.
Hétvégén futok bele néha e-bike-os weekend warriorokba, de inkább tájfutók, kutyások, kirándulók vannak. Országútisból bezzeg Dunát lehetne rekeszteni - ma hallottam is egy kis dombocska tetejéről, ahogy az egyik sporttárs veszekszik egy sofőrrel. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ma sikerült egy PB-t mennem az Izzoval felfelé, aminek nagyon örülök, mert nagyon könnyűnek sem mondanám most magam, a régi időm pedig még merevfarúval volt. Egyébként új cipő nap, eddigi legkényelmesebb és legmerevebb surranóm.
-
dom1n0
őstag
Nem vagyok ám annyira ügyes, sőt, "safety first" módban versenyzem általában és lefelé összeszedek 1-1 versenyen 2-3-4 perc hátrányt ezzel.
Oké, tudok (tudnék) gyorsan is menni, de nem véletlenül nem estem 15 éve gyk. soha nagyot, maximum elcsúsztam/eldőltem és nem lett komoly bajom. Azt is 2-3 évente ha 1x, noha Köszeg enduro, Sopron DH, Wexl trails stb. stb. elég sok volt - igaz, nem is vagyok a top10-ben sehol! (:Abszolút adom, legfontosabb hogy sérülés nélkül végigmenjen az ember.
Szeretek száguldozni lefelé, Mátrában azért egész jókat lehet menni Mátraházáról lefelé országútival, de van egy lélektani határ amikor már nem tekerek rá, mert ha ott megcsúszok, az gáz
Azt észrevettem mióta néha montizok, valamit az egyensúlyérzékem, meg a biciklikezelés javult kicsit
-
arcitec
addikt
Kulacsot tartasz a vázon? Persz az is kérdés mennyire elhasznált. De nálam vadi újnál is,
ha a kulacs telis tele volt töltve, akkor míg nem lett használva addig ki-ki csurrant belőle az ital és lefojt a középcsapágyra. Szinte láthatatlanul. Senki nem tudta mi lehet a gond.
Pár év is eltelt mire rájöttem, hogy a kulacs tartalma a gond okozója. Kis olajjal lett kezelve, nem kell szétszedni, becsordogál oda és elnémul.
De persze ettől még lehet más okozat is. Itt a topicban is pár éve jelezte valaki és bizony nála is ez volt a gond, vadi új bringánál. -
Nerazim
őstag
Üdv!
Trekking kerékpár tekerés közben teljesen random módon néha kattan egyet, ahogy észrevettem mintha a középcsapágy felől jönne a hang. Ott mi okozhat ilyen hangot? -
semmiho
tag
Én nem sziklákon akarok ugrabugrálni, kis Cserhát, Börzsöny, Pilis, Mátra főleg.
Abból indulok ki, ha Zoli 100 kiliket megy jó tempóval meg szintekkel a Börzönybe hardtailel, lehet azért nem muszáj fully mindenáron
Nekem az alacsony súly volt a preferencia, hogy tudjam neki küldeni rendesen![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerk: semmiho teljesítményét már említeni se merem, azt sokszor még telót se rak fel
Nem vagyok ám annyira ügyes, sőt, "safety first" módban versenyzem általában és lefelé összeszedek 1-1 versenyen 2-3-4 perc hátrányt ezzel.
Oké, tudok (tudnék) gyorsan is menni, de nem véletlenül nem estem 15 éve gyk. soha nagyot, maximum elcsúsztam/eldőltem és nem lett komoly bajom. Azt is 2-3 évente ha 1x, noha Köszeg enduro, Sopron DH, Wexl trails stb. stb. elég sok volt - igaz, nem is vagyok a top10-ben sehol! (: -
semmiho
tag
Táblázat szerint nem occóbb.
Érdekes táblázat és teszt, kétségtelen.
Jól elvagyok az XX1 Eagle arany és rainbow láncokkal. 11-sebességes országútin is...
Montin amíg 9000-9500 km-t elmegy egy ilyen lánc Squirt lube-bal MTB-n, lánccserélgetés nélkül, full igénytelen módban, télen-nyáron, hóban s fagyban is használva, versenyezve stb., nekem elég ennyi. (Országútin meg nem mérhető a nyúlás 20k km után
.) Majd 1x megpróbálok mást is, de van még vagy 1 liternyi Squirt lube-om, azt elhasználom előtte. -
stickermajom
addikt
& #302019stickermajom & #302026varsam: hát nekem ez macerának tűnik, amivel nem szívesen szórakoznék felénk, Romániában, egyszer adtam be a telót nagyszervizre, de csak az alsó lábat csinálták meg és a riesel design sárvédőmet is eltörték. Haverom is ezért meg az azonos áron kisebb súly és sokkal jobb felszereltség miatt vett ugyanonnan, ugyanolyan, csak más színű Scalpel HT 3-at. Néha kívánja a fullykat, ahogy én is, de nem is tudom talált volna-e újan 1700 euróért normális fully xc-t, ez a Scalpel meg karbon, 10 kiló, XT, SID, szal teljesen jó bringa. Az meg ha jól látom szóba sem került, hogy dom1n0 milyen terepre vette. Mert vannak azok az erdők, ahová még a hardtail xc is overkill
Pont ezért jó a küldős módszer. Nem random jóskapista bt csinálja, hanem azok akik erre specializálódtak.
-
jjeahh
nagyúr
Nekem pont a tapadás a gyenge pontom, de nem hátul, mert ott nekem szinte tökmindegy, hanem az első keréken. Ezért használok elöl agresszívebb gumit, mint a többség, mégis lemaradok lefele
. Ott, ahol a gumim különösen remekel, ott merem annyira ereszteni, mint a haverok, pl. a Maxxis Forekasterrel poros nyomvájún nem maradok le, anno a régi Nobby Nic-el meg sáros terepen még előnyben is voltam, magabiztosabban verettem, mint a többiek. De úgy általában ha elengedem a féket, azt érzem, hogy az első gumi tapadása fogy el legelőször.
A haverom, aki most a Scalpel HT 3-at vette amúgy két különbséget jegyzett meg a régi bringájához képest: stabilabb lefele, jobban tapad a gumi (előtte is Schwalbe gumit használt, szal geo+SID lehet az oka) és hogy szar a markolat
. ESI szerű szilikonhoz szokott, ezen meg vékony és viszonylag kemény marcsa van. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Nem vitatom, nem véletlenül versenyeznek össztelósokkal már mindenhol az országúton kívül, sőt, apró "összrugózások" ott is kezdenek megjelenni egyes rázósabb egynaposokon, pl.Paris-Roubaix és hasonlókon.
-
6030D
addikt
Útválasztástól függ, ha akarod és mered is lehet itt is toronyirány menni sziklás oldalakon lefelé ahova már kevés a merevfarú...valahogy sosem éreztem olyan terep hiányát ahova már nem elég az első teló, még ha néha olyanra is kényszerültem, vagy tévedtem. Persze biztos kényelmesebb és biztonságosabb is egy könnyű össztelós XC, de a + macera ami a további 1 rugózás és 6-8-10 forgó, mozgó rész karbantartása jelent mindig elvette kedvem, nekem nem ér annyit, nem ad annyi plusszot az én felhasználási szokásaimnál. Ha bírnám még elől is merev villával mennék, de csuklóm, vállam, nyakam nem kívánja azt a rázkódást amit hátul egy egyszerű kiállással enyhíteni tudok.

Egyre több ismerős vesz most Lux-ot, és mindenki kiemeli, hogy felfelé is marha jó. Lefelé meg nyilván tapad.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
& #302019stickermajom & #302026varsam: hát nekem ez macerának tűnik, amivel nem szívesen szórakoznék felénk, Romániában, egyszer adtam be a telót nagyszervizre, de csak az alsó lábat csinálták meg és a riesel design sárvédőmet is eltörték. Haverom is ezért meg az azonos áron kisebb súly és sokkal jobb felszereltség miatt vett ugyanonnan, ugyanolyan, csak más színű Scalpel HT 3-at. Néha kívánja a fullykat, ahogy én is, de nem is tudom talált volna-e újan 1700 euróért normális fully xc-t, ez a Scalpel meg karbon, 10 kiló, XT, SID, szal teljesen jó bringa. Az meg ha jól látom szóba sem került, hogy dom1n0 milyen terepre vette. Mert vannak azok az erdők, ahová még a hardtail xc is overkill
Útválasztástól függ, ha akarod és mered is lehet itt is toronyirány menni sziklás oldalakon lefelé ahova már kevés a merevfarú...valahogy sosem éreztem olyan terep hiányát ahova már nem elég az első teló, még ha néha olyanra is kényszerültem, vagy tévedtem. Persze biztos kényelmesebb és biztonságosabb is egy könnyű össztelós XC, de a + macera ami a további 1 rugózás és 6-8-10 forgó, mozgó rész karbantartása jelent mindig elvette kedvem, nekem nem ér annyit, nem ad annyi plusszot az én felhasználási szokásaimnál. Ha bírnám még elől is merev villával mennék, de csuklóm, vállam, nyakam nem kívánja azt a rázkódást amit hátul egy egyszerű kiállással enyhíteni tudok.

-
dom1n0
őstag
& #302019stickermajom & #302026varsam: hát nekem ez macerának tűnik, amivel nem szívesen szórakoznék felénk, Romániában, egyszer adtam be a telót nagyszervizre, de csak az alsó lábat csinálták meg és a riesel design sárvédőmet is eltörték. Haverom is ezért meg az azonos áron kisebb súly és sokkal jobb felszereltség miatt vett ugyanonnan, ugyanolyan, csak más színű Scalpel HT 3-at. Néha kívánja a fullykat, ahogy én is, de nem is tudom talált volna-e újan 1700 euróért normális fully xc-t, ez a Scalpel meg karbon, 10 kiló, XT, SID, szal teljesen jó bringa. Az meg ha jól látom szóba sem került, hogy dom1n0 milyen terepre vette. Mert vannak azok az erdők, ahová még a hardtail xc is overkill
Én nem sziklákon akarok ugrabugrálni, kis Cserhát, Börzsöny, Pilis, Mátra főleg.
Abból indulok ki, ha Zoli 100 kiliket megy jó tempóval meg szintekkel a Börzönybe hardtailel, lehet azért nem muszáj fully mindenáron
Nekem az alacsony súly volt a preferencia, hogy tudjam neki küldeni rendesen![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerk: semmiho teljesítményét már említeni se merem, azt sokszor még telót se rak fel
-
jjeahh
nagyúr
Elpostázza mondjuk a Boostworxbe Pécsre, nem sokkal kerül több energiába, mint elvinni szervizbe.
Nekem rendelkezésre áll bármennyi nitrogén (szüleimnek hőkezelő üzeme van), de eszembe nem jutna soha tagot/telót szerelni.
& #302019stickermajom & #302026varsam: hát nekem ez macerának tűnik, amivel nem szívesen szórakoznék felénk, Romániában, egyszer adtam be a telót nagyszervizre, de csak az alsó lábat csinálták meg és a riesel design sárvédőmet is eltörték. Haverom is ezért meg az azonos áron kisebb súly és sokkal jobb felszereltség miatt vett ugyanonnan, ugyanolyan, csak más színű Scalpel HT 3-at. Néha kívánja a fullykat, ahogy én is, de nem is tudom talált volna-e újan 1700 euróért normális fully xc-t, ez a Scalpel meg karbon, 10 kiló, XT, SID, szal teljesen jó bringa. Az meg ha jól látom szóba sem került, hogy dom1n0 milyen terepre vette. Mert vannak azok az erdők, ahová még a hardtail xc is overkill
-
dom1n0
őstag
-
varsam
őstag
Én máig nem értem a hátsó tagot hol szervizelteti aki kisvárosban vagy falun lakik. Mert ugy-e egy hardtailon, ha max Reba szintű teló van rajta, otthon is szervizelhető minden, vagy kisebb szervizek is meg tudják oldani. De egy hátsó taggal mit kezd a sok kisvárosi fullys?
. Mert kétlem, hogy mindegyik random kis bringaszerviznek van nitrogén töltő állomása. Mindenki küldözgeti nagyvárosba, vagy akár országon kívül a tagot és addig nem bringázik? Vagy a többség annyira igénytelen, hogy soha nem csináltat a tagon nagyszervizt?Ahogy írta más is, részemről megy Boostworxbe Pécsre. Előre lebeszéled velük, hogy vállalják, majd kérsz futárt, akkor az hétfőn felveszi és csütörtökön már hozza is vissza. Teló+tag+dropper nálam egy évben egyszer megy, simán vállalható dolog. Az egész országban kb max 5 hely van ahol normálisan megcsinálják, ha közel laksz le tudod adni személyesen, ha nem marad a futár. Azon a +3000Ft-on meg 4 napon nem múlik semmi.
-
Speedy007
addikt
zsirozni kell a csapágyat nekem is ez volt vagyis ehhez hasonló
-
Kro
tag
-
TayRol
nagyúr
Hali!
Vennétek megbízható külföldi áruházból új, de 2022-es, Mahle X35+ -os outi cangát?
Illetve nézegettem 700 körül analóg graveleket, utána nagy az ugrás a karbon vázak miatt - érdemes azt venni az aluvázassal szemben?Köszi!
-
stickermajom
addikt
Szezonon kívül egy hét alatt megfordul egy tag postázva. A helyi bikeshop sem csinál telószervizt, inkább elküldik.
Jó is hogy feljött a téma, mert megtaláltam a helyet ahova küldi a bikeshop: [link]

Itt vannak 50km-re még postázni sem kell, előre foglalva napon belül megcsinálják.
Sőt, most nézem mondjuk július 23-ra lenne is időpont, ha kéne. Akkor ez így még szezon közben is sima.
-
Ringman
félisten
-
stickermajom
addikt
Én máig nem értem a hátsó tagot hol szervizelteti aki kisvárosban vagy falun lakik. Mert ugy-e egy hardtailon, ha max Reba szintű teló van rajta, otthon is szervizelhető minden, vagy kisebb szervizek is meg tudják oldani. De egy hátsó taggal mit kezd a sok kisvárosi fullys?
. Mert kétlem, hogy mindegyik random kis bringaszerviznek van nitrogén töltő állomása. Mindenki küldözgeti nagyvárosba, vagy akár országon kívül a tagot és addig nem bringázik? Vagy a többség annyira igénytelen, hogy soha nem csináltat a tagon nagyszervizt?Szezonon kívül egy hét alatt megfordul egy tag postázva. A helyi bikeshop sem csinál telószervizt, inkább elküldik.
-
balintbaba
tag
Én máig nem értem a hátsó tagot hol szervizelteti aki kisvárosban vagy falun lakik. Mert ugy-e egy hardtailon, ha max Reba szintű teló van rajta, otthon is szervizelhető minden, vagy kisebb szervizek is meg tudják oldani. De egy hátsó taggal mit kezd a sok kisvárosi fullys?
. Mert kétlem, hogy mindegyik random kis bringaszerviznek van nitrogén töltő állomása. Mindenki küldözgeti nagyvárosba, vagy akár országon kívül a tagot és addig nem bringázik? Vagy a többség annyira igénytelen, hogy soha nem csináltat a tagon nagyszervizt?Elpostázza mondjuk a Boostworxbe Pécsre, nem sokkal kerül több energiába, mint elvinni szervizbe.
Nekem rendelkezésre áll bármennyi nitrogén (szüleimnek hőkezelő üzeme van), de eszembe nem jutna soha tagot/telót szerelni.
-
jjeahh
nagyúr
Merev farúra gondoltam a hardtail-el.
C az fullmerevvel sem gond, azért nem szeretem azt a távot
Az AM D táv viszont már túl sok volt nekem, sokszor kellett leszállni/leugrani.
Egy fully C táv kivételével mindenütt jó
. Nem hintaló, normális, haladós fully. Twinloc miatt akár merevvé tehetem a gépet, néha tettem is, leginkább az aszfaltoson.Weareus: A kis gomb az elereszti a nyomást. Mikor letekered, akkor a tömlőben lévő 100-150 psi ciccen ki. Elvileg több nem (nagyritkán egyes szelepknél és pumpáknál több is, olyankor olyat kell venni, ahol külön csavarral nyomod/engeded el a szelep közepét).
Én máig nem értem a hátsó tagot hol szervizelteti aki kisvárosban vagy falun lakik. Mert ugy-e egy hardtailon, ha max Reba szintű teló van rajta, otthon is szervizelhető minden, vagy kisebb szervizek is meg tudják oldani. De egy hátsó taggal mit kezd a sok kisvárosi fullys?
. Mert kétlem, hogy mindegyik random kis bringaszerviznek van nitrogén töltő állomása. Mindenki küldözgeti nagyvárosba, vagy akár országon kívül a tagot és addig nem bringázik? Vagy a többség annyira igénytelen, hogy soha nem csináltat a tagon nagyszervizt? -
ReFleXx
addikt
427€, 1500g alatti súly, best buy outi kerékszett. (mai szemmel keskeny, 18 mm-es belső felniszélesség)
sram xdr is van
Nem irjak, de azert gondolom ez rachet-es
-
arcitec
addikt
Én vettem meg az utsót, vagy nem ott fogyott ki?
"Kérdés hol laksz, ha nem tudsz személyesen"
Nyírbátor térsége.
Ma jöttem vissza Debrecenből megint, tegnap mentem 150km összesen. Ez a távom évek óta.
És nem unom, csak jó zene legyen a fülesben.
Ott voltam Debrecenben és elfelejtettem kinézni a városba megnézni a bringaboltokat, hogy lehet e kapni.
" Amúgy a száraz kenőanyagot itt írták, hogy NEM JAVASOLT"
De miért nem javasolt? Lehetne kérni egy indoklást? Csak vettem egyet tesztelésre, de spray-t is vettem, az már bevált.Ja, amúgy írtam, hogy már megrendeltem mind a kettőt.
-
vallas
őstag
És ez csak Aliról rendelhető?
warsam: Egyébként a lock csak az órát zárja, leszedtem, visszaraktam.
Átalakító vagy mi is van hozzá, de az most nem játszik, szerintem...
Ilyesmi:
Az az sks-es pumpa, amit hasaggymeg ajánlott méregdrágán, az más rendszerű?
Lehet, veszek egy olyat is!
f4lcon: az a nyomás jön ki, ami a pumpában van. ugye pumpáláskor nyitva az autószelep, tehát a nyomás a szelep mindkét oldalán egyforma.
az autószelep elég gyorsan zár, de a pumpában maradt levegőnek valahol távoznia kellEzt én értem, hogy így van vagy így kéne lennie, de akkor, ha újra rátekerem a pumpát, miért 0 balról mér újra az óra? Ha elkezdem pumpálni, akkor indul meg a cáger fölfelé. Vagy feltekerés közben már ki is engedi a levegőt, ami a telóban van?
bálintbaba: nem küldünk vissza semmit, ami bicikli(vel kapcsolatos)!

Én meg már azt hittem el is törted...
-
lsebestyen
addikt
De van, ahogy 10 éve csinálom és még csak főzni sem kell. Szemenként csepegtetek egy kicsi SquirtLube-ot, utána körbe mozgatom a láncot a hajtásláncon 4-5x és ennyi. Esetleg egy 5 mp-es művelettel körbe törlöm a láncot kenés előtt, de még azt sem mindig.

(Karbantartás terén egy igazi lusta dög vagyok, nekem ez a főzés nem /sem/ való, szóval nehogy túl komolyan vegyetek!)Táblázat szerint nem occóbb.
-
attiss66
senior tag
Igen ezt használom és ahogy nézem #301845Hasaggymeg kolléga is, aki szó szerint bezsákolt belőle.
(nekem is van itthon vagy 3 vadi új).
Azt nem írta, honnan a beszerzés, bár lehet felvásárolta a bolti készletet.
Amúgy a múltkor is linkeltem : [link] azért innen csak tudsz találni boltot. Kérdés hol laksz, ha nem tudsz személyesen, akkor onnan vegyed ahol futárral együtt a legolcsóbb..U.I: Látom csak vásároltál, ahogy nézem ott is kifogyott
. Amúgy a száraz kenőanyagot itt írták, hogy NEM JAVASOLT ... Oszt nem tudom nem használom. A topikgazda meg csak a teflonost és semmi mást...
Én vettem meg az utsót, vagy nem ott fogyott ki?
"Kérdés hol laksz, ha nem tudsz személyesen"
Nyírbátor térsége.
Ma jöttem vissza Debrecenből megint, tegnap mentem 150km összesen. Ez a távom évek óta.
És nem unom, csak jó zene legyen a fülesben.
Ott voltam Debrecenben és elfelejtettem kinézni a városba megnézni a bringaboltokat, hogy lehet e kapni.
" Amúgy a száraz kenőanyagot itt írták, hogy NEM JAVASOLT"
De miért nem javasolt? Lehetne kérni egy indoklást? Csak vettem egyet tesztelésre, de spray-t is vettem, az már bevált.Ja, amúgy írtam, hogy már megrendeltem mind a kettőt.
-
semmiho
tag
Nyeles edénynél olcsóbb egyik sem lesz.
De van, ahogy 10 éve csinálom és még csak főzni sem kell. Szemenként csepegtetek egy kicsi SquirtLube-ot, utána körbe mozgatom a láncot a hajtásláncon 4-5x és ennyi. Esetleg egy 5 mp-es művelettel körbe törlöm a láncot kenés előtt, de még azt sem mindig.

(Karbantartás terén egy igazi lusta dög vagyok, nekem ez a főzés nem /sem/ való, szóval nehogy túl komolyan vegyetek!) -
Weareus
addikt
Véleményekre reagálva azt írta az üfsz, hogy nincs jól rátekerve, azért nem hozza működésbe a visszacsapó szelepet, és engedi el a nyomást. Mennyit szívtam ezzel én is, pedig normál pumpával is működik, csak ILYEN kell hozzá. Ebben van egy pöcök, amit kilök a szelep, ha leveszed a pumpát.
És ez csak Aliról rendelhető?
warsam: Egyébként a lock csak az órát zárja, leszedtem, visszaraktam.
Átalakító vagy mi is van hozzá, de az most nem játszik, szerintem...
Ilyesmi:
Az az sks-es pumpa, amit hasaggymeg ajánlott méregdrágán, az más rendszerű?
Lehet, veszek egy olyat is!
f4lcon: az a nyomás jön ki, ami a pumpában van. ugye pumpáláskor nyitva az autószelep, tehát a nyomás a szelep mindkét oldalán egyforma.
az autószelep elég gyorsan zár, de a pumpában maradt levegőnek valahol távoznia kellEzt én értem, hogy így van vagy így kéne lennie, de akkor, ha újra rátekerem a pumpát, miért 0 balról mér újra az óra? Ha elkezdem pumpálni, akkor indul meg a cáger fölfelé. Vagy feltekerés közben már ki is engedi a levegőt, ami a telóban van?
bálintbaba: nem küldünk vissza semmit, ami bicikli(vel kapcsolatos)!

-
szuszinho
őstag
-
f4lcon
addikt
az a nyomás jön ki, ami a pumpában van. ugye pumpáláskor nyitva az autószelep, tehát a nyomás a szelep mindkét oldalán egyforma.
az autószelep elég gyorsan zár, de a pumpában maradt levegőnek valahol távoznia kell -
varsam
őstag
A kis gomb az elereszti a nyomást.
Igen, erre közben rájöttem...De akkor az miért van, hogy puhább lett a rugózás mint volt?

Meg amikor újra rátekerem a pumpát, nulla nyomásról kell felfújni újra, mert annyit mutat az óra.
Tkp. nem a pumpa xar szerintem, hanem ez az autószelepes, menetes megoldás.
Egyszerűen, amíg tekered le, és ahogy engedi vissza a tűszelepet, még van annyi ideje, hogy elengedje a nyomást.
Fúrógéppel kéne letekerni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
12k ment a levesbe.
Használható megoldás is van?
Most tolhatom haza a bicajt, bakker, pedig nem két házra lakok.Azt a mérőfejet nem lehet elforgatni a Lock irányba? Ott egy kis nyíl...
A gomb arra való, hogy pontosan be tudd állítani a nyomást. Felfújod a kívánt nyomás fölé, majd egy pillanatra kell csak megnyomni és akkor elenged egy nagyon minimális mennyiségű levegőt. Ha folyamat nyomva tartod, akkor kijön az összes levegő, újra fel kell fújnod.
Minél több levegő van benne, annál keményebb, nehezebb benyomni a telót.Amikor szeded le a pumpát, próbáld meg minél gyorsabban letekerni azt. Esetleg nem árt mondjuk 5-10PSI-vel keményebbre fújni a kívántnál, hogyha valamennyi levegőt elereszt amikor szeded le, akkor kb pont jó legyen.
-
balintbaba
tag
Milyen a szelep a végén?
Az én kifejezetten teleszkóphoz való pumpám szelepe asszem 2 részből áll.
Az egyikkel rögzíted a szelepet a teleszkópra, a másikkal meg annyira becsavarod, hogy kinyisson a teleszkópon a szelep. Levétel fordított sorrendben, így alig szökik levegő.Emlékeim szerint ugyanígy működik a dekás telópumpa is. Én user error gyanakszom, de Weareus, nyugodtan vidd vissza a Decathlonba a pumpát, vissza fogják adni az árát.
-
Dark Archon
addikt
A kis gomb az elereszti a nyomást.
Igen, erre közben rájöttem...De akkor az miért van, hogy puhább lett a rugózás mint volt?

Meg amikor újra rátekerem a pumpát, nulla nyomásról kell felfújni újra, mert annyit mutat az óra.
Tkp. nem a pumpa xar szerintem, hanem ez az autószelepes, menetes megoldás.
Egyszerűen, amíg tekered le, és ahogy engedi vissza a tűszelepet, még van annyi ideje, hogy elengedje a nyomást.
Fúrógéppel kéne letekerni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
12k ment a levesbe.
Használható megoldás is van?
Most tolhatom haza a bicajt, bakker, pedig nem két házra lakok.Véleményekre reagálva azt írta az üfsz, hogy nincs jól rátekerve, azért nem hozza működésbe a visszacsapó szelepet, és engedi el a nyomást. Mennyit szívtam ezzel én is, pedig normál pumpával is működik, csak ILYEN kell hozzá. Ebben van egy pöcök, amit kilök a szelep, ha leveszed a pumpát.
-
-=RelakS=-
veterán
A kis gomb az elereszti a nyomást.
Igen, erre közben rájöttem...De akkor az miért van, hogy puhább lett a rugózás mint volt?

Meg amikor újra rátekerem a pumpát, nulla nyomásról kell felfújni újra, mert annyit mutat az óra.
Tkp. nem a pumpa xar szerintem, hanem ez az autószelepes, menetes megoldás.
Egyszerűen, amíg tekered le, és ahogy engedi vissza a tűszelepet, még van annyi ideje, hogy elengedje a nyomást.
Fúrógéppel kéne letekerni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
12k ment a levesbe.
Használható megoldás is van?
Most tolhatom haza a bicajt, bakker, pedig nem két házra lakok.Milyen a szelep a végén?
Az én kifejezetten teleszkóphoz való pumpám szelepe asszem 2 részből áll.
Az egyikkel rögzíted a szelepet a teleszkópra, a másikkal meg annyira becsavarod, hogy kinyisson a teleszkópon a szelep. Levétel fordított sorrendben, így alig szökik levegő. -
MPowerPH
félisten
Azert egy ilyen 4:30 kozeli 10km futas durvan lefaraszt, tekerni konnyebb hosszan.
180 es a folotti pulzussal nekem sem megy tartosan a tekeres. Most meg az utolso sprinteken vegig 180 folott voltam, be sem nagyon esett ala a lassabb reszeken, megis siman tudtam 3:00 alatt futni.
De nekem futos izmaim voltak, bicajozas a kihagyas utan fura volt. Futast elobb fel is veszem, gyorsabban alkalmazkodok. -
Weareus
addikt
Merev farúra gondoltam a hardtail-el.
C az fullmerevvel sem gond, azért nem szeretem azt a távot
Az AM D táv viszont már túl sok volt nekem, sokszor kellett leszállni/leugrani.
Egy fully C táv kivételével mindenütt jó
. Nem hintaló, normális, haladós fully. Twinloc miatt akár merevvé tehetem a gépet, néha tettem is, leginkább az aszfaltoson.Weareus: A kis gomb az elereszti a nyomást. Mikor letekered, akkor a tömlőben lévő 100-150 psi ciccen ki. Elvileg több nem (nagyritkán egyes szelepknél és pumpáknál több is, olyankor olyat kell venni, ahol külön csavarral nyomod/engeded el a szelep közepét).
A kis gomb az elereszti a nyomást.
Igen, erre közben rájöttem...De akkor az miért van, hogy puhább lett a rugózás mint volt?

Meg amikor újra rátekerem a pumpát, nulla nyomásról kell felfújni újra, mert annyit mutat az óra.
Tkp. nem a pumpa xar szerintem, hanem ez az autószelepes, menetes megoldás.
Egyszerűen, amíg tekered le, és ahogy engedi vissza a tűszelepet, még van annyi ideje, hogy elengedje a nyomást.
Fúrógéppel kéne letekerni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
12k ment a levesbe.
Használható megoldás is van?
Most tolhatom haza a bicajt, bakker, pedig nem két házra lakok. -
MC Pite
veterán
Szerintem a Salzon már a B távon elmegy a merev villás monti, a C-n merev villával mentem. Azt nem mondom, hogy a szétfékezett, rázós schotteren a kanyarokban nem kínlódtam itt-ott, de a fully szerintem a D és az A távon jó. Ott viszont nagyon!
Egyébként osztrák maratonokból, ha valaki vágyna igazi montis pályára 10/10-es szervezéssel, akkor KitzAlpBike, Ischgl Ironbike és a leogangi Mountainbike World Series XCM - mindegyikben enduro flow trail és/vagy komoly enduro trailek vannak.
Osztrákoknál a "sima mezei" pályák sem piskóták, egyik kedvencem a határhoz közeli Dirndltal MTB Race, 40 km-ben van 2000 szint (!!) és ennek megfelelő a pálya! Aki unja a dózert meg a nyomvályúkat és igazi montizásra vágyna, akkor ezen sorozatok közül bátran válogathat: TopSix MTB series, KTM MTB Challenge.
Pár verseny kivételével jártam az összesen, kérdezzetek bátran!
Merev farúra gondoltam a hardtail-el.
C az fullmerevvel sem gond, azért nem szeretem azt a távot
Az AM D táv viszont már túl sok volt nekem, sokszor kellett leszállni/leugrani.
Egy fully C táv kivételével mindenütt jó
. Nem hintaló, normális, haladós fully. Twinloc miatt akár merevvé tehetem a gépet, néha tettem is, leginkább az aszfaltoson.Weareus: A kis gomb az elereszti a nyomást. Mikor letekered, akkor a tömlőben lévő 100-150 psi ciccen ki. Elvileg több nem (nagyritkán egyes szelepknél és pumpáknál több is, olyankor olyat kell venni, ahol külön csavarral nyomod/engeded el a szelep közepét).
Új hozzászólás Aktív témák
-
302100 - 302001
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 303901 303900 - 303801 303800 - 303701 303700 - 303601 303600 - 303501 303500 - 303401 303400 - 303301 303300 - 303201 303200 - 303101 303100 - 303001 303000 - 302901 302900 - 302801 302800 - 302701 302700 - 302601 302600 - 302501 302500 - 302401 302400 - 302301 302300 - 302201 302200 - 302101 302100 - 302001 302000 - 301901 301900 - 301801 301800 - 301701 301700 - 301601 301600 - 301501 301500 - 301401 301400 - 301301 301300 - 301201 301200 - 301101 301100 - 301001 301000 - 300901 300900 - 300801 300800 - 300701 300700 - 300601 300600 - 300501 300500 - 300401 300400 - 300301 300300 - 300201 300200 - 300101 300100 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Apple MacBook
- PlayStation 5
- EAFC 26
- Gitáros topic
- Béta iOS-t használók topikja
- Húsz perc játékmenetet villantott az EXODUS
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Igaz Hollowtech 2 volt mind ...

Ha valaki esetleg jönne Balaton Bike Derby-re idén, akkor majd mehet Földváron a PH! tali!
Nem inkább terhelésre kezd el kattogni?


