Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) perempe válasza Atomantiii (#29900) üzenetére


perempe
addikt

150Ft a különbség 1 korong esetén.

Az bosszant, hogy valószínűleg vettem már 2850Ft-ért is (/kg) február végén Spar-ban.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29902) sherlock82


sherlock82
senior tag

Spárban vettem riska sajtot , darabolt kiszerelésben.
Az elmúlt hónapokban talán ez a legnormálisabb sajt amivel találkoztam.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29903) Top cat válasza sherlock82 (#29902) üzenetére


Top cat
őstag

A darabolt kiszereléssel azért vigyázni kell.
Boltja válogatja, de nem elképzelhetetlen, hogy a lejárt sajtot így akarják elpasszolni.

(#29904) HunChris válasza Top cat (#29903) üzenetére


HunChris
senior tag

Annál finomabb lesz, tovább érlelt. :DDD

(#29905) 8 válasza sherlock82 (#29902) üzenetére


8
senior tag

szerintem is a Riska trappista az egyik legjobb

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29906) Top cat válasza HunChris (#29904) üzenetére


Top cat
őstag

Csak nehogy addig legyen érlelve, amíg elkezd mászni. ;]

(#29907) mephi666 válasza Top cat (#29903) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem úgy van, hogy lejártat nem is szabadna kirakni? hétvégén láttam sparban 50%-al leakciózott libahájat, ami előtte nap járt le :U ...mondjuk ez ilyen tálcás volt, lidliben meg kacsahájat vettem már többször hasonlót, de órákat szívtam vele, mire rendesen kitokoztam... közeli baromfiboltban szoktam inkább venni időnként 2kg körüli adagot, amit nem kell annyit tisztogatni, általában olcsóbb is és lesz belőle egy nagy tejfölös natúr kacsazsír, egy tejfölös fokhagymás-sós kacsazsír és fokhagymás töpörtyű :K ha ezeket külön+készen kellene megvenni, kb 6x ennyibe kerülne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29908) Atomantiii válasza mephi666 (#29907) üzenetére


Atomantiii
őstag

Itt nálunk amit láttam Sparban, ami következő nap jár le azokra adnak 30% kedvezményt. 50%-os akciós még nem láttam, ami lejárt volna.

(#29909) fateless válasza perempe (#29899) üzenetére


fateless
veterán

Komolyan elgondolkodtam, hogy miért mentél Miskolc után Tapolcára sajtért (a körforgalom után az elágazásnál van ott is Penny), aztán rájöttem, hogy Miskolctapolcára gondolhatsz rövidítve.

Pápáról költöztünk Szombathelyre, mikor azt mondják, hogy Gencs, akkor elsőre Magyargencs gondolok, aztán emlékeztetni kell magamat, hogy nem, ez Gencsapáti

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29910) Digitalpimp válasza fateless (#29909) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Itt, Miskolcon csak úgy hívjuk, hogy Tapelág. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#29911) Top cat válasza mephi666 (#29907) üzenetére


Top cat
őstag

Azért írtam, hogy boltja válogatja. Mintha a tesco titkokban lett volna, hogy ezt csinálják.

(#29912) bul07 válasza Atomantiii (#29908) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha falusi Spar boltocska, rendszeresen vannak kint tejföl, joghurt egyéb tejtermékek hogy 3-5napja le van járva a szavatossága, és vagy van rá akció vagy nincs
Igen le van járva, és kérésre hoznak bentről olyat aminek még jó a szavatossága.

Meri csinálni mert nincs ellenőrzés.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29913) mephi666 válasza bul07 (#29912) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én úgy tudom, hogy ki se lehetne rakni 1 napja lejártat sem... aznapit meg csak valami maximális kedvezménnyel... oké, hogy májkrémnél meg konzerveknél több hónap se számít, de nyers húsárut meg rövid lejáratú tejtermékeket nem kéne szerintem kitenni... :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29914) bul07 válasza mephi666 (#29913) üzenetére


bul07
nagyúr

Hús :DDD
Szoktak hozni csütörtökön vagy pénteken nyers húst
Azt hiszem két napot szoktak várni, ami addig nem fogy el zacskóba lefagyasztják és úgy árulják

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29915) Mr.Csizmás válasza fateless (#29909) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Miskolc -> Balaton – jó sokat ment ;] :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29916) mephi666 válasza bul07 (#29914) üzenetére


mephi666
nagyúr

20éve melóztam 1 hónapot jászberényben a hűtőgépgyárban, ahol kb 20-30an voltunk egy albérletben... kb mint egy menekültszálló, olyan volt :D megfordult ott mindenféle arc, volt aki hűsüzemet járt meg korábban... mesélte, hogy vitték vissza a boltokból a lejárt húsárut mindenféle állapotban, kicsit tisztítottak/borotváltak rajta és ment párizsinak meg virslinek :D

#29918: jaja, ecetet mondta is :K volt már zöldülő hús is, az sem volt gond...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29917) perempe válasza fateless (#29909) üzenetére


perempe
addikt

A Miskolci Egyetem húsvéti koncertjén voltam tegnap, a tapolcai elágazásnál kellett átszállnom a távolsági buszomra, ott a Penny. 19:32 után indult a 20-as busz az egyetemtől, szerintem 53-ra van kiírva a buszom, nem volt sok időm.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29918) Stylewars_kp válasza mephi666 (#29916) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Meglocsolják egy kis ecettel és mehet is.

(#29919) Top cat válasza fateless (#29909) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem félre érted. :)

Szerk. Jól gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#29920) Atomantiii válasza bul07 (#29912) üzenetére


Atomantiii
őstag

Érdekes, nálunk a faluban a legapróbb bolt sem meri megcsinálni. Még a boltot is bezárnák, ha olyat találnának nála.

(#29921) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Fröccsvizet (ásványvíz helyett jobb a szóda, ill. sokkal bubisabb, tartalmasabb is) Auchanon kívül hol érdemes még keresni? Aldiban általában volt tavaly (az jó is volt), de késő ősz után lelőtték... késő tavasszal remélem visszajön.

Még egy kérdés: Régen DM-s vízkőmentesítőt használtam a kávéfőzőhöz, de most már csak egy 'nature'-nak hazudott semmire sem használható van. Mit ajánlanátok helyette?

Régen volt Lidl-s is, de az csak időszaki kínálatban és nagyon régen nem láttam már.

[ Szerkesztve ]

(#29922) Stylewars_kp válasza Soulfly842 (#29921) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Citromsav.

(#29923) sherlock82 válasza 8 (#29905) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerencsére amit vettem az most nem volt lejárt.
Jó lenne ilyenbe nem bele szaladni.

Más.
Nagybátyám a 70 - es években hentes tanuló Kaposvári Húsüzemben. Sajnos ( ? ) túl sok mindent mesélt az ott működő rendszerről, és húskészítmények gyártásáról.
Szóval azóta fenntartásokkal kezelek mindent. : /

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#29924) Mr.Csizmás válasza Soulfly842 (#29921) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vagy tejsavas tisztító, bármelyik sajátmárkás megteszi. lényeg hogy csekkold a gyártói ajánlást, hogy melyiket írja hozzá.

pl. alumíniumhoz tilos a citromsav, hacsak nem akarsz jó kis alzheimert, meg demenciát.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29925) Soulfly842 válasza Mr.Csizmás (#29924) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ja... az ecet is hatékony lenne, de nem célszerű :D

Egyébként egy Bestbuyos 24990-es Delonghi EC685 a célalany (ami mind a mai napig hibátlanul muzsikál)

(#29926) tisn válasza Soulfly842 (#29925) üzenetére


tisn
addikt

ha mar tisztitas
meglehetosen vizkovesen orokoltem a budit az elozo lakotol (iszonyat koszos nember volt)

a kadra teljesen jol bevalt cillit bang semmit se hasznalt, probaltam kolaval, ecettel, de semmi.

aldivan van valami sav, esetleg azzal?

vagy otlet?

de lehet lecserelem a budit, csak az problemasabb, szaki kell, szereles, stb...

bocs az offert

(#29927) mephi666 válasza tisn (#29926) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért kellene szaki? :) alsó, vagy hátsó kifolyású? tartályos? ...sima hátsó kifolyásút szerintem kb fél óra kicserélni... lehet kapni jóféle flexibilis bekötőcsöveket, amikkel kezdő is pillanatok alatt megoldja... általában 2 csavar fogja a padlóban, valamint fehér fbs-el körbe van kenve... fbs-t szikével átvágni, csavart kitekerni, csöveket le, majd kis takarítás után mehet a helyére az új :K annyi, hogy a régiben ha áll a víz, ne borítsd magadra és hulladéktelepen add le (ne tedd ki éj leple alatt a kuka mellé, mint a sok primitív :D )

ui: amúgy ez nem is off, hanem nagyüzemi spórolás, ha magadnak megcsinálod :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29928) Mr.Csizmás válasza tisn (#29926) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezek 800-1000 körül mennek dm-rossmannban, 1-1 éjszakára bepacsmagolod lefekvés előtt, reggel leöblíted. (wc illatosítót ne hagyj benne, mert reakcióba lépnek, és nem túl egészséges)
Domestos Zeró wc vízkőoldó gél 750ml – B&P Facility Zrt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29929) Bajgunar válasza tisn (#29926) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Asszony ezt a Frosch vízkőoldót használja mindenhova. Azt mondja ez jó.
Málnás illatú. Szeretem a málnát. De ennek a szagától illatától menekülök otthonról. :DD

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#29930) tisn válasza Bajgunar (#29929) üzenetére


tisn
addikt

koszonom mindenkinek sracok!

(#29931) arcsin válasza Soulfly842 (#29921) üzenetére


arcsin
senior tag

Aldiban van 750 ml-es citromsavas kavegeptisztito. 990ft.

(#29932) Azie válasza arcsin (#29931) üzenetére


Azie
őstag

sima citromsav csapvízben feloldva is simán jó (előtte mondjuk vedd ki az aqua filtert :D )

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#29933) freelancer68 válasza Soulfly842 (#29921) üzenetére


freelancer68
tag

Én is szeretem az Aquaria Fröccsvízet. Jobb, mint a Szentkirályi extra dús és sokkal olcsóbb.
Auchanban mindig van. Aldiban, pennyben, coopban is lehet kapni, de ezeken a helyeken időszakos (általában nyáron).
Most rákeresve a tescoban találtam az auchanon kivül.

[ Szerkesztve ]

(#29934) AIex válasza tisn (#29926) üzenetére


AIex
tag

Háztartási sósav,

Hosszú távon nem feltétlen javallott, de egyszeri alapos tisztitásra kiválló, hogy utána csak megelőző jelleggel kelljen takaritanod kevésbé durva szerekkel,

Annyi, hogy gumikesztyű legyen rajtad, meg hosszúnadrág, olyan amit nem sajnálsz, és legalább elszivó legyen a helységben, de inkább rendelkezzen ablakkal.

(#29935) vilmose33


vilmose33
őstag

Foxpost kupon 2024.03.27.-04.01-ig automatából-automatába 300ft: 24HUSVET300
csak regisztrált magánszemélynek, foxpost.hu-n használható fel.

A jövő most van

(#29936) bugizozi válasza vilmose33 (#29935) üzenetére


bugizozi
őstag

*300 Ft kedvezmény

(először azt hittem 300 Ft-ért lehet küldeni :D)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#29937) vilmose33 válasza bugizozi (#29936) üzenetére


vilmose33
őstag

Elnézést, köszönöm a javítást.

A jövő most van

(#29938) BB9000 válasza AIex (#29934) üzenetére


BB9000
senior tag

+1 a sósavra! A vízkövet az oldja a legjobban. Kádba, mosdókagylóba, WC-be rendszeresen használjuk. Használata viszont nagy odafigyelést igényel, mert elég sok bajt tud okozni! Fém részekhez ne érjen, mert azt is megmarja!
A sósavval vízkőtelenítéskor erős, maró hatású gázok keletkeznek. Jól szellőző helyiségben ajánlott használni. Ha a szellőzés gyenge -de van!-, akkor pedig időt kell hagyni a kiszellőzésére. (addig kimenni !) A keletkező gáz belélegzése ártalmas, ezért kerülendő!
Erős vízkövesedés esetén le kell önteni a vízkőves részt a sósavval és hagyni kell hatni fél órát. Utána WC kefével alaposan meg kell dörzsölni a felületet. Ha még marad vízkő, akkor a műveletet meg kell ismételni. A keféléskor a sav a keféről ki tud fröccsenni! Mindent szétmar, amire ráfröccsen! Ruhát, a kezed, bőröd, stb. Ennek megelőzésére ha bőrre kerül, azonnal bő vízzel öblíteni kell. Szembe ne fröccsenjen!

Egy fokkal gyengébb a háztartási vízkőoldó, ami ugyanolyan flakonban kapható, mint a sósav. Ennek használata is elővigyázatosságot igényel. De még az is sokkal jobb, mint bármelyik "illatosított" cucc: Cillit, Domestos, vagy hasonlók. Ezek a vízkőre csak kegyszerek, de sokkal kevésbé veszélyes a használatuk.

(#29939) zoltan6 válasza BB9000 (#29938) üzenetére


zoltan6
őstag

Meg esélyes hogy a wc hátulján levő gumit is széteszi,már jártunk úgy :K

[ Szerkesztve ]

(#29940) Top cat válasza BB9000 (#29938) üzenetére


Top cat
őstag

Hypó & Sósav, az a tuti. ;]

Ki ne próbálja senki! :N

(#29941) Wasp91 válasza BB9000 (#29938) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nem lett még porózus a kád felülete?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#29942) fateless válasza Top cat (#29919) üzenetére


fateless
veterán

Nem, jól értettem, az a miskolctapolcai elágazás

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29943) Mr.Csizmás válasza Wasp91 (#29941) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

majd az lesz. amit nem visz le egy palack domestos több körben, ott már csak a flex segít.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29944) Lackooo84 válasza tisn (#29926) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szivaccsal itasd ki a vizet a klozetból, és öntsd fel teljesen sósavval a lyukat, egy órát hagyd állni és kitörölgetheted belőle a barna trutyit, olyan lesz mint az új. Domestos stb. ezek ilyesmire egy forintot nem érnek. a vízkőoldó azért nem jó, mert az igen nagy arányban higított sósav, sokkal tovább kell vele cseszekedni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#29945) bugizozi válasza vilmose33 (#29937) üzenetére


bugizozi
őstag

Én meg köszönöm a megosztást, épp kapóra jött! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#29946) Beni2360 válasza mephi666 (#29927) üzenetére


Beni2360
félisten

A járó lap bontást kihagytad. 40 éve így volt de most már körbe lapozzák.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29947) BB9000 válasza Wasp91 (#29941) üzenetére


BB9000
senior tag

Akril kádaink vannak. 18 évesek és vízkőtelenítés után olyanok mint újkorukban: "csillivilli" :). Nem lett porózus egyik se! Kb. félévente szoktam őket "kezelni" a 10%-os sósavval. Kb egy deci fogy el egy kádra.

(#29948) mephi666 válasza Beni2360 (#29946) üzenetére


mephi666
nagyúr

panelban nálunk szerencsére csak simán rá volt rakva a járólapra, így egyszerű volt a művelet :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29949) bul07 válasza BB9000 (#29947) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt is igaz mint mindenbe szinte, régen minden jobb volt
Lehet hogy a 18éves kád bírja, de lehet hogy egy 3éve gyártott már nem
Na meg az se mindegy hogy milyen gyártás milyen árkategória

Én akrilnak már csak akkor állnék neki durva szerekkel ha már minden mindegy
Mert egy kádat nem annyi kicserélni mint mondjuk egy szifont mert megette az erős cucc

Az tudom hogy a Floraszept Fürdőszobai Tisztító Spray az nem való akril kádhoz, ezt a Floraszept forgalmazója írta meg kérdésre
Így ha valakinek olyan szerencséje van az is károsíthatja, és nem mehet sehova panaszkodni mert csomagolásán se szerepel hogy lehet akril kádon használni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29950) Peetey91 válasza tisn (#29926) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ha tisztítószer akkor nálam csak a Brilliance termékek (tisztitoszer.hu) Aki eddig használta mind rácsodálkozott, hogy mennyire jó, köröket vernek a hagyományos DM és társaiban kapható termékekre! :K

[ Szerkesztve ]

(#29951) Mr.Csizmás válasza Peetey91 (#29950) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vegyésztechnikus felmenővel (ex Caola-s volt mutter QA-n) mondanám, kb. bármilyen boltos dolog jó egyformán, vagy ésszel (és védőeszközzel) natív vegyszer.

95%-ban ugyanazok úgyis, csak a hordozóanyag és illat, színezék a különbség :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.