Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
288100 - 288001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 289901 289900 - 289801 289800 - 289701 289700 - 289601 289600 - 289501 289500 - 289401 289400 - 289301 289300 - 289201 289200 - 289101 289100 - 289001 289000 - 288901 288900 - 288801 288800 - 288701 288700 - 288601 288600 - 288501 288500 - 288401 288400 - 288301 288300 - 288201 288200 - 288101 288100 - 288001 288000 - 287901 287900 - 287801 287800 - 287701 287700 - 287601 287600 - 287501 287500 - 287401 287400 - 287301 287300 - 287201 287200 - 287101 287100 - 287001 287000 - 286901 286900 - 286801 286800 - 286701 286700 - 286601 286600 - 286501 286500 - 286401 286400 - 286301 286300 - 286201 286200 - 286101 286100 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Dyde
aktív tag
Van valaki még olyan cipőben mint én, hogy aránylag magas, de a lábköz méret vagy hogy hívják az ahhoz képest relatív kicsi? 185 cm vagyok és 83 cm az inner leg length-em. Ami pl a Canyon táblázata szerint sehova se jó
Ilyen esetben a nagyobbat kéne venni?
-
Dyde
aktív tag
Szerintem egy ilyen gravel tök jó "kezdő" bringa. Univerzálisabb és esetleg általa el tudod majd dönteni, hogy inkább maradsz az aszfalton, vagy szívesen kirándulsz más típusú terepre is. Nekem - 15-20 év országútizás után - nagy élmény most a gravel.
De persze mások az igények. Mindenesetre a linkelt gép jó, ha tetszik, érdemes megvenni.
[#288049 jjeahh]
Én is gondolkodtam már vmi jobb gumin, bár igazából ilyen csak ez egyszer történt még velem, mondjuk nem esett jól a dolog, hiszen azért ez se egy alsó kategóriás cucc volt. Mondjuk nem tudom, milyen hasonló mintázatú gumi lenne 34-35 körüli szélességben, ami vágás védelemmel rendelkezik.Köszi a segítséget! Elmentem kipróbálni ma, M-es méretet kicsinek éreztem, úgyhogy üres kézzel jöttem el egyelőre, próbáltam nagyobb stucnival is de nem tudom, valahogy nem volt az igazi
-
KrAt
veterán
Gratula, ez gyors volt, így kell.

KrAt...elmegy az még egy láncot.
lsebestyen...189cm/75kg?!
...az world tour súly öcsém!
Köszönöm!
Rendeltem is hozzá egy CN-E6090-et, remélem beválik
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Na, Gaudi szokatlan de szép dolgokat tervezett ez meg csak szokatlan.
-
Napfénysüti
nagyúr
Olyan mintha Gaudi tervezte volna
...abból a sok lyukból meg majd élvezet lehet a sarat kipucolni.
Kro...nekem is macerás volt, azt hittem visszateszem a régi szivacsokat aztán utólag láttam egy videóban, hogy szárazon tett be a fószer majd ott bent a helyén itatta át olajjal fecskendőből.
Na, Gaudi szokatlan de szép dolgokat tervezett ez meg csak szokatlan.
-
#33802016
törölt tag
merretekerjek.hu
google street view
Igen van. Nagyrészt kerékpárút, helyenként mellékutca.köszi.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Olyan mintha Gaudi tervezte volna
...abból a sok lyukból meg majd élvezet lehet a sarat kipucolni.
Kro...nekem is macerás volt, azt hittem visszateszem a régi szivacsokat aztán utólag láttam egy videóban, hogy szárazon tett be a fószer majd ott bent a helyén itatta át olajjal fecskendőből.
-
Weareus
addikt
Lemértem a bringához tartalék alkatrészként kapott agyakat.
[kép] első 188 g
[kép] hátsó 311 gA shimano 2007-es xtr szetjében a hivatalos leírás szerint ez szerepel: (azért ezt hozom fel, mert ilyenem van a másik bicón...)
HB-M975 front hub with center lock system w/o QR 145 g
FH-M975 rear freehum with center lock system w/o QR 270 g[link]
84 g diffi az xtr javára. Pedig azt gondoltam, hogy egy Mavicnak kéne könnyebbnek lennie... -
Runner_fxr
addikt
Illetve még annyi, hogy légtelenítés előtt a fékkar reach legyen kitekerve, ha van freestroke, akkor azt először teljesen be, majd 3-4 fordulat kifelé. Amikor visszafelé megy az olaj, akkor a fékkar vizszintbe legyen, amikor a fékkar felé megy az olaj akkor 45 fokban döntve előre.
-
Roland861010
veterán
Én leginkább tetőn hordom alkalmanként akár 500+km-t is (kényszerből, mert mincs kerékpárszállító word tour buszom) de sosem volt probléma mosogatószeres vízzel eltávolítani a felragadt rovarokat.
semmiho...akkor csak igaza volt a Manitounak?
...le kellett volna védesse
A kashima coating most viszont megy az egész villára.
Na akkor az első igazi bevetés után szépen át mosom.
A villára milyen olajat vagy szilikon sparyt ajánlotok?
Mert azt mondta szervizes ahol a pumpát vettem hogy azért erre figyeljek és náluk ezt is megcsinálják.
Így miután megvettem a pumpát kijöttem mert féltem hogy a kérdésért is fizetni kell majd.Én még mindig azt nézem, hogy egy nem igazán van itthon Rose eladó ami meg van az olyan árban mintha kintről rendelnem és ráadásul a solo 1.
Ezzel a 2-esel 180kert úgy érzem tényleg jó üzletet csináltam. -
(ex)Cat
senior tag
Szerintem egy ilyen gravel tök jó "kezdő" bringa. Univerzálisabb és esetleg általa el tudod majd dönteni, hogy inkább maradsz az aszfalton, vagy szívesen kirándulsz más típusú terepre is. Nekem - 15-20 év országútizás után - nagy élmény most a gravel.
De persze mások az igények. Mindenesetre a linkelt gép jó, ha tetszik, érdemes megvenni.
[#288049 jjeahh]
Én is gondolkodtam már vmi jobb gumin, bár igazából ilyen csak ez egyszer történt még velem, mondjuk nem esett jól a dolog, hiszen azért ez se egy alsó kategóriás cucc volt. Mondjuk nem tudom, milyen hasonló mintázatú gumi lenne 34-35 körüli szélességben, ami vágás védelemmel rendelkezik. -
Ringman
félisten
A tökéletes shimano fék légtelenítéshez mindkét irányba meg kell csinálni a folyamatot. Első körben fel a tölcsér, alul a nyeregre egy cső, amit belevezetsz egy kis zacskóba vagy kis tartályba. Olajat öntesz a tölcsérbe, megnyitod a nyergen a szelepet. A nyeregbe nem kell bleed blocker. Pumpálgatod a fékkart, közben forgathatod is a nyerget különböző szögekbe. A dugattyút időnként visszatolod, bár különösebben nem tud kijönni ha teljesen nyitott a rendszer. Amikor már nem jön bubi, elzárod, leveszed alul a csövet. Jöhet a fecskendő, ekkor már bekerül a blocker, átnyomod a rendszeren az olajat, felül kijön, elzárod, megpumpálod a kart párszor és utána megint megnyitod, még egy adag olajat újra áttolsz rajta, aztán megint megpumpálod a kart és kész van.
köszi a részletes leírást, vsz. jövő héten megpróbálom így.
-
Runner_fxr
addikt
A tökéletes shimano fék légtelenítéshez mindkét irányba meg kell csinálni a folyamatot. Első körben fel a tölcsér, alul a nyeregre egy cső, amit belevezetsz egy kis zacskóba vagy kis tartályba. Olajat öntesz a tölcsérbe, megnyitod a nyergen a szelepet. A nyeregbe nem kell bleed blocker. Pumpálgatod a fékkart, közben forgathatod is a nyerget különböző szögekbe. A dugattyút időnként visszatolod, bár különösebben nem tud kijönni ha teljesen nyitott a rendszer. Amikor már nem jön bubi, elzárod, leveszed alul a csövet. Jöhet a fecskendő, ekkor már bekerül a blocker, átnyomod a rendszeren az olajat, felül kijön, elzárod, megpumpálod a kart párszor és utána megint megnyitod, még egy adag olajat újra áttolsz rajta, aztán megint megpumpálod a kart és kész van.
-
Kro
tag
Nah megcsináltam az első kis szervízt a SID-en. Hát nem a legjobb meló még mindig.
Ennek a szivacsgyűrű berakásnak van valami praktikája? 15percet tuti igazgattam, hogy jól álljon. Asszem a nagyszervízt jobb lesz majd szakemberre bízni, nem hiányzik ez az ideg nekem.
-
Ringman
félisten
st-rx810 váltókarok vannak a bringán, a "holtjátékot" ezen lehet állítani, azt meg is tettem, a másikon az ultegra az hamarabb harap, pedig ott nem módosítottam semmit a gyári beállításon. (féktest és fékcső meg ugyanolyan mindkét esetben)
hát most még nincs a kerékszett helyett másik, de igyekszem észben tartani, ha mégis vennék egy szettet

-
kuntics
aktív tag
Alapból nincs holtjátéka a karnak? Én most szereltem először hidrós fvk-t, de nekem is van holtjátéka. Leíras szerint a grx600as karon nem is lehet ezt állítani.
(En alkalmi áron lehet vinném a g1800as kerékszettet
) -
Ringman
félisten
Szerintem ez a módszer a másik kosodon is működik. Alul csak akkor szoktam megbontani, amikor olajat cserélek. A kosos fékváltókaron ezek szerint van egy kis csavar, amit kicsavarva beletekered a tölcsért, teszel bele olajat, és addig húzogatod a fékkart, amíg elmúlnak a bubik. Az alis légtelenítő szettemben van direkt outihoz való tölcsér, ebből gondolom, hogy fvk esetében is hasonló a légetlenítés módja, mint az egyeneskormányos fékeknél.
így próbáltam, de nem megy, valahol maradt levegő a rendszerben, pedig közben forgattam a fékkart is, amennyire a tölcsér engedte, meg végigkopogtattam a féket és a csövet is.
kijött belőle egy csomó buborék, de még mindig sok a holtjáték a karban, meg mintha fel tudnám pumpálni.
-
Ringman
félisten
-
Ringman
félisten
azért elég nagy overkill lenne ide az alföldre, nem győztem meg magam, h kell ez nekem, főleg hogy boost első kerekem sincs

---
11,3 kiló az acél monstercross több mint fél kilós pedállal, 2,2"-os conti race kingekkel, első + hátsó lámpával, computer+varia radar konzollal, 2 fém kulacstartóval.ebből bőven lehetne faragni a g1800-as kerékszett cseréjével, de az nem most lesz (ha csak nincs vmi alkalmi vétel)
-
Dark Archon
addikt
180...
És jelenleg inkább újban gondolkodok,de azért köszönöm.
Akkor inkább a Cube azok közül amit linkeltem vagy más ekörüli árban?
Cube a legjobb ár/érték arányban, illetve a Canyonok, ha rendelnél külföldről. De mondjuk a Meridánál is érdemes szétnézni.
-
lsebestyen
addikt
-
jjeahh
nagyúr
-
mauimagic
senior tag
-
mauimagic
senior tag
Én leginkább tetőn hordom alkalmanként akár 500+km-t is (kényszerből, mert mincs kerékpárszállító word tour buszom) de sosem volt probléma mosogatószeres vízzel eltávolítani a felragadt rovarokat.
semmiho...akkor csak igaza volt a Manitounak?
...le kellett volna védesse
A kashima coating most viszont megy az egész villára.
...akkor csak igaza volt a Manitounak?
...le kellett volna védesse 
Le volt védetve, 2021-ben lejárt. -
Ringman
félisten
köszi, az annyira nem tűnik vészesnek.
-
Fall-N
veterán
-
-=RelakS=-
veterán
Biztos? Ha szétszeded, nincs ott még más is?
Amúgy is, még a piros led is 2V környékén nyit, 1,5V nem csinál vele semmit, a 3V meg megsüti. Ha közvetlenül lenne a dinamóra kötve, az azonnal kivégezné.Csak mondom, hogy pl ebben a lámpában ránézésre két darab led van, de a prizma mögött van némi áramkör is (igen, van ilyenem, és szétszedtem
) -
Nerazim
őstag
Mégis mit kezdjen a lámpa egy 1.5V-os elemmel?

A dinamós lámpák 6V váltóáramot fogadnak, névleges értéken.Igen, azt a vackot dinamónak hívjuk, de valójában egy generátor
Igen de ebben egy szem led dioda van.
-
mauimagic
senior tag
Akkor évente 1x lower leg service+a szivacsgyűrűk cseréje, amit meg tudsz csinálni magadnak is (van hozzá olajat, ha kéne btw
)
Dampert meg akkor piszkálni, ha baja van ( sokáig nem lesz). Az viszont szervizes téma, nemtom mibe fáj, tippre 25-30k -
-=RelakS=-
veterán
Igen valószínűleg tényleg így oldották meg, mert a sárvédó alján annak jobb és bal oldlán racsatlakozik a két vezeték és ott ugyanúgy a belső oldalán megáll. Viszont most próbakép ráköttem a hátsó LED lámpára egy 1.5V -os elemet (fordított polarítással is) de meg se nyikkan, úgyhogy valószínű a lámpa is ludas lesz.
Minden esetre köszönöm a segítséget wetomi & -=RelakS=-Mégis mit kezdjen a lámpa egy 1.5V-os elemmel?

A dinamós lámpák 6V váltóáramot fogadnak, névleges értéken.Igen, azt a vackot dinamónak hívjuk, de valójában egy generátor
-
vallas
őstag
ahogy a Kemaloce fö forumos terjesztöje-ismertetöje-bemutatoja jjeahh korabban irta: szerintem is elegge jo szükös szabasuak ezek a Kemaloce mezek - az elsö rendeles utan kiderül kinek mennyire jön be, melyik meret passzol, nekem szerencsem volt es korrekt szerintem a merettablazatuk is

en a rendeles elött lemertem meglevö mezt es hosszakat, szelesseget az alapjan is neztem
Na lemértem itthon a 2xl-s 575-s mezemet, ami racefit szabású, és a mellkasba a kemaloce 2 cm szélesebb szóval optimista lettem...
-
lsebestyen
addikt
Gratula, ez gyors volt, így kell.

KrAt...elmegy az még egy láncot.
lsebestyen...189cm/75kg?!
...az world tour súly öcsém!
Hát kösz, már csak a world tour FTP kéne.
Átlag emberek mindig csak azzal jönnek, hogy de sovány vagyok, pedig szerintem teljesen normálisan nézek ki, BMI szerint a 75 még nem számít soványnak ha jól tudom.
Covid után ilyen-olyan dolgok miatt felszedtem jó pár kilót, 2022 nyarán elkezdtem számolni a kalóriákat (de nem ám csak úgy kb-re, lemértem minden egyes összetevőt külön-külön..), azzal sikerült 88-ról lemennem 80-ra 3-4(?) hónap alatt, aztán már lassabban 75kg körülre, most éppen kicsit még alatta is vagyok. Tartom alatt azt értem, hogy egy céges vacsi/szülinapozás után pár nap után visszaállok különösebb megerőltetés nélkül. -
chubby2o6
senior tag
ezek koskormányos bringák.
a 2. esetben méretre vágtam az előre feltöltött féktest+cső párost, összedugtam a fvk-ral (az is fel volt töltve, sokat segített az, hogy itt nem húztam meg véletlenül a kart, hogy kispricceljen belőle az olaj
) és a fvk-t felülről kinyitva ráraktam a kupát olajjal, meghúztam párszor a fékkart, 1-2 buborék távozott és jó minden.Szerintem ez a módszer a másik kosodon is működik. Alul csak akkor szoktam megbontani, amikor olajat cserélek. A kosos fékváltókaron ezek szerint van egy kis csavar, amit kicsavarva beletekered a tölcsért, teszel bele olajat, és addig húzogatod a fékkart, amíg elmúlnak a bubik. Az alis légtelenítő szettemben van direkt outihoz való tölcsér, ebből gondolom, hogy fvk esetében is hasonló a légetlenítés módja, mint az egyeneskormányos fékeknél.
-
BusinessGuy
őstag
180...
És jelenleg inkább újban gondolkodok,de azért köszönöm.
Akkor inkább a Cube azok közül amit linkeltem vagy más ekörüli árban?
Vagy nem tudom megéri-e azt a közel +80k-t (de akkor már nagyon a büdzsé vége van és hó végéig szendvicsezek
) a Nature Pro? [link] -
lsebestyen
addikt
Hamis az eszköz!
Garminon belül sehol nem jelzi, hogy van benne CAD funkció és ráadásul ha hátrafelé tekered akkor nem mér.
Megoldódott tökéletesen mér a cucc.
Na örülök, hogy happy end lett! Nekem a karoo az aktuálisan csatlakoztatott eszközök listájánál mutatja, hogy van aktív CAD funkció is csatlakoztatva, de egyébként első párosításnál nekem is csak egy eszközt mutatott, de ha úgy vesszük logikus.
-
MPowerPH
félisten
Megcsinaltam az elso fozos wax -olast. Molten Speed wax. Na most nem egyertelmu, hogy a lancot le kell e torolni, miutan kihult es megszaradt.
-
Nerazim
őstag
A sárvédő anyaga, felületkezelése vezeti az áramot a lámpáig, ott van a csatlakozó, ahonnan már vezetékkel csatlakozik a lámpa. Ha a sárvédőnél a vezetékek csatlakozása kilazul, vagy oxidálódik, akkor nem fog világítani a lámpa. Nálam is előjött kb egy év után. Én ezt megoldottam azzal, hogy a hátsó villán és sárvédő pálcán végig vezetékeztem.
Igen valószínűleg tényleg így oldották meg, mert a sárvédó alján annak jobb és bal oldlán racsatlakozik a két vezeték és ott ugyanúgy a belső oldalán megáll. Viszont most próbakép ráköttem a hátsó LED lámpára egy 1.5V -os elemet (fordított polarítással is) de meg se nyikkan, úgyhogy valószínű a lámpa is ludas lesz.
Minden esetre köszönöm a segítséget wetomi & -=RelakS=- -
BusinessGuy
őstag
Ha 165 cm magasság körül vagy, egészen véletlenül van egy eladó Nature EXC-em, legjobb gép a világon
A Giantok egyébként vicc kategória ennyiért Altus váltással.180...
És jelenleg inkább újban gondolkodok,de azért köszönöm.
Akkor inkább a Cube azok közül amit linkeltem vagy más ekörüli árban?
-
Dark Archon
addikt
Sziasztok!
Elnézést hogy bekérdezek de azért itt úgy gondolom hozzáértőbb emberek vannak.
Vennék egy kerékpárt mert a közel 30 éves annó metróban vásárolt csodám a maga vagy 20-25 kilós súlyával nemigen az a féle amit szivesen előkapnék....
Nem vagyok nagy kerékpáros, de az utóbbi időben elkezdtünk túrázni, a felhasználás vegyes, valamint melóba járásra sem lenne rossz, igy arra jutottam hogy Crosstrekk (majd saját sárvédőt és egyebet kap ezért nem az alapból mindennel szerelt trekkek). Viszont nem igazán jutok dülőre mi a megbizható és mi nem vagy 15-20 éve nem kerékpároztam aktivabban akkoriban meg mindenki gepida mániás volt. Odáig eljutottam hogy nagyon mellényúlni Giant-el vagy Cube-al nem lehet pláne az én felhasználásommal.
A büdzsé 200-300k között mozogna nyilván nem várok ettől csúcsot, csak egy megbizhatóbb darabot amit idővel akár megpiszkálhatok.
Amiket kinéztem:
[Cube Nature]
[Giant Roam 4]
[Giant Roam 3]
[Giant Roam 2]
Nem tudom ezek közül melyik lenne a legjobb döntés avagy ebben az ársávban tudtok-e ezeknél jobbat ajánlani? A Cube Nature-ről találtam pár értékelést a neten miszerint a hajtása viszonylag hamar megadja magát - ez nem tudom igaz-e.
Köszönöm ha segitetek!
Ha 165 cm magasság körül vagy, egészen véletlenül van egy eladó Nature EXC-em, legjobb gép a világon
A Giantok egyébként vicc kategória ennyiért Altus váltással. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Pedig a bogarakat le kellene róla oldani.
Tetőn lett elhozva...kicsit bogaras lett szegényÉn leginkább tetőn hordom alkalmanként akár 500+km-t is (kényszerből, mert mincs kerékpárszállító word tour buszom) de sosem volt probléma mosogatószeres vízzel eltávolítani a felragadt rovarokat.
semmiho...akkor csak igaza volt a Manitounak?
...le kellett volna védesse
A kashima coating most viszont megy az egész villára.
-
f4lcon
addikt
Sziasztok! Látom többen is szoktak innen AliExpressről rendelni. Stucnikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Uno márkát jó áron adják, a trekkingemen is ez van, de nem tudom az Alin mennyire megbízható, érdemes-e ilyent venni.
Több méretet is ki szeretnék próbálni / rendelni, ezért gondoltam, hogy Aliról szerzem be, mert akkor nem bukok akkorát, ha kettõ-háromból csak egy válik be.ugyan az az UNO ott is, mint ami a bringádon van
a Kalloy, az egyik legnagyobb gyártó brandje -
semmiho
tag
-
A Zéé
addikt
Pedig a bogarakat le kellene róla oldani.
Tetőn lett elhozva...kicsit bogaras lett szegényNem kell ahhoz magasnyomású. Kicsit mosószeres vízzel beáztatod a bogarakat, de nem dörgölöd. Csak így végig pacsmagolod, majd 1-2 perc múlva kb. minden ellenállás nélkül le lehet törölni a dzsuveszt.
-
wetomi
aktív tag
A sárvédő anyaga, felületkezelése vezeti az áramot a lámpáig, ott van a csatlakozó, ahonnan már vezetékkel csatlakozik a lámpa. Ha a sárvédőnél a vezetékek csatlakozása kilazul, vagy oxidálódik, akkor nem fog világítani a lámpa. Nálam is előjött kb egy év után. Én ezt megoldottam azzal, hogy a hátsó villán és sárvédő pálcán végig vezetékeztem.
-
Roland861010
veterán
Nagynyomásúval csak hozzáértők mossák, különös óvatossággal...vagyis inkább ne.
Pedig a bogarakat le kellene róla oldani.
Tetőn lett elhozva...kicsit bogaras lett szegény -
Ringman
félisten
ezek koskormányos bringák.
a 2. esetben méretre vágtam az előre feltöltött féktest+cső párost, összedugtam a fvk-ral (az is fel volt töltve, sokat segített az, hogy itt nem húztam meg véletlenül a kart, hogy kispricceljen belőle az olaj
) és a fvk-t felülről kinyitva ráraktam a kupát olajjal, meghúztam párszor a fékkart, 1-2 buborék távozott és jó minden. -
BusinessGuy
őstag
Sziasztok!
Elnézést hogy bekérdezek de azért itt úgy gondolom hozzáértőbb emberek vannak.
Vennék egy kerékpárt mert a közel 30 éves annó metróban vásárolt csodám a maga vagy 20-25 kilós súlyával nemigen az a féle amit szivesen előkapnék....
Nem vagyok nagy kerékpáros, de az utóbbi időben elkezdtünk túrázni, a felhasználás vegyes, valamint melóba járásra sem lenne rossz, igy arra jutottam hogy Crosstrekk (majd saját sárvédőt és egyebet kap ezért nem az alapból mindennel szerelt trekkek). Viszont nem igazán jutok dülőre mi a megbizható és mi nem vagy 15-20 éve nem kerékpároztam aktivabban akkoriban meg mindenki gepida mániás volt. Odáig eljutottam hogy nagyon mellényúlni Giant-el vagy Cube-al nem lehet pláne az én felhasználásommal.
A büdzsé 200-300k között mozogna nyilván nem várok ettől csúcsot, csak egy megbizhatóbb darabot amit idővel akár megpiszkálhatok.
Amiket kinéztem:
[Cube Nature]
[Giant Roam 4]
[Giant Roam 3]
[Giant Roam 2]
Nem tudom ezek közül melyik lenne a legjobb döntés avagy ebben az ársávban tudtok-e ezeknél jobbat ajánlani? A Cube Nature-ről találtam pár értékelést a neten miszerint a hajtása viszonylag hamar megadja magát - ez nem tudom igaz-e.
Köszönöm ha segitetek!
-
chubby2o6
senior tag
Miért nem felülről légteleníted? Vagy az olajcsrére gondolsz?
Ha a másik bringán sikerült, ezen is menni fog, csak el kell kezdeni. Ha nem borítod az asztalterítőre az olajat, az már fél siker
. -
-=RelakS=-
veterán
Lehet, hogy erről több kép kellene.
A két saru menne a lámpába, ami a csomagtartón van? Remélem, hogy csak az egyik áll meg a sárvédőben.A régi dinamóknál az egyik ág a bringa volt, a másik ág a vezeték, így a régi dinamós lámpáknak az egyik "csatlakozása" a felfogatás volt, a másik meg a vezeték. Az agydinamósnál persze mindkét kivezetés a dinamón van, egyik sincs letestelve.
Nincs véletlenül egy fém csík a sárvédőben, ami az így odacsavart vezetéken jövő áramot a lámpába vezetné?Tudni kellene az első lámpáról is, mert ha annak van hátsó lámpához saruja, akkor azt kellene használni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
cigi??????????????????????????
Ja, a tévhit mely szerint tágítja a tüdőt így jót tesz már rég megdőlt.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

-
jjeahh
nagyúr
Ez tényleg elég durván kilyukadt
#288013 Roland861010: nincs mit, azért vagyunk itt, hogy segítsünk (meg techbuzuljunk és cicaharcoljunk
). Remélem beválik majd.#288022 (ex)Cat: vágás elleni védelem nélküli Schwalbe gumikat vágtam én is ki ennyire, vagy még jobban, egyiket megragasztottam belülről és pár napig használtam, szerintem működött volna, de nem mertem elindulni vele hosszabb körre, inkább kidobtam
. Amióta vágás védelmes gumikkal tekerek, lekopogom, nincs ilyen gondom. -
Ringman
félisten
Reggel hétkor már állványon volt a bringa ( hol az egyik, hol a másik ), most végeztem
. Jó, volt benne reggeli, ebéd, néhány kávé+cigi, de azért nem ezekkel ment el a nap
.
A huszonhatosról átraktam a Wilire a fékeket/tárcsákat, kormányt, kulacstartókat, a Deore M6000 féket az rt66-os tárcsákkal meg vissza a huszonhatosra. Két fékcsőbontás, két légtelenítés, bringák oda-visszapakolgatása az állványra, fékbeállítás(ok), sitty-sutty elment a nap
. A fékolajat ráöntöttem a terítőre, a belül vezetett fékcsővel meg sz.ptam egy embereset, szal nem unatkoztam
. Az ESI markolattal most nem volt szerencsém, szét kellett vágni a p.csába, pedig aláfecskendőztem egy deci alkoholt. Úgyis cserés lett volna, pár helyen már meg volt szakadva, így járt. És ez még csak az első felvonás volt, remélem megjön a héten az ASX, meg talán a gumik is, még azokkal lesz egy köröm. Most nekem is torony van a stucni fölött
, de talán hétvégére eljutok addig, hogy ki is tudom próbálni a bringát, ha elég magasan van így a kormány, akkor még a villanyakból is vágnom kell
. Kellett nekem másik bringa...
az alsó oldalról történő légtelenítésre már lassan másfél hónapja nem tudom rávenni magam
érdekes mód a másik bringán minden fasza lett elsőre.
-
chubby2o6
senior tag
Köszönöm szépen.
Meg sem gondoltam volna hogy így is lehet .Hasaggymeg : Köszönöm szépen!
Lenne még egy kérdésem kézi autó mosóban lehet mosni a kerékpárt ? Gondolom az első villa nem örülne neki..
Szívesen
-
chubby2o6
senior tag
cigi??????????????????????????
Olyan naon-naon egészséges lettem a bringázástól, hogy valamivel muszáj kompenzálni, különben túl sokáig élnék
-
Nerazim
őstag
Udv!
Egy kis utbaigazitas kellene mert elakadtam.
Agydinamos bico hatso lampajanak kabelezese kepek alapjan atmegy a sarvedo ala, de ott meg is all. Hogy mukodik ez normal esetben.
Minket kabelveg igy nez ki a sarvedo alatt. Fejjel lefele van a bico. -
Mezga Aladár
veterán
Reggel hétkor már állványon volt a bringa ( hol az egyik, hol a másik ), most végeztem
. Jó, volt benne reggeli, ebéd, néhány kávé+cigi, de azért nem ezekkel ment el a nap
.
A huszonhatosról átraktam a Wilire a fékeket/tárcsákat, kormányt, kulacstartókat, a Deore M6000 féket az rt66-os tárcsákkal meg vissza a huszonhatosra. Két fékcsőbontás, két légtelenítés, bringák oda-visszapakolgatása az állványra, fékbeállítás(ok), sitty-sutty elment a nap
. A fékolajat ráöntöttem a terítőre, a belül vezetett fékcsővel meg sz.ptam egy embereset, szal nem unatkoztam
. Az ESI markolattal most nem volt szerencsém, szét kellett vágni a p.csába, pedig aláfecskendőztem egy deci alkoholt. Úgyis cserés lett volna, pár helyen már meg volt szakadva, így járt. És ez még csak az első felvonás volt, remélem megjön a héten az ASX, meg talán a gumik is, még azokkal lesz egy köröm. Most nekem is torony van a stucni fölött
, de talán hétvégére eljutok addig, hogy ki is tudom próbálni a bringát, ha elég magasan van így a kormány, akkor még a villanyakból is vágnom kell
. Kellett nekem másik bringa...
cigi??????????????????????????
-
chubby2o6
senior tag
Reggel hétkor már állványon volt a bringa ( hol az egyik, hol a másik ), most végeztem
. Jó, volt benne reggeli, ebéd, néhány kávé+cigi, de azért nem ezekkel ment el a nap
.
A huszonhatosról átraktam a Wilire a fékeket/tárcsákat, kormányt, kulacstartókat, a Deore M6000 féket az rt66-os tárcsákkal meg vissza a huszonhatosra. Két fékcsőbontás, két légtelenítés, bringák oda-visszapakolgatása az állványra, fékbeállítás(ok), sitty-sutty elment a nap
. A fékolajat ráöntöttem a terítőre, a belül vezetett fékcsővel meg sz.ptam egy embereset, szal nem unatkoztam
. Az ESI markolattal most nem volt szerencsém, szét kellett vágni a p.csába, pedig aláfecskendőztem egy deci alkoholt. Úgyis cserés lett volna, pár helyen már meg volt szakadva, így járt. És ez még csak az első felvonás volt, remélem megjön a héten az ASX, meg talán a gumik is, még azokkal lesz egy köröm. Most nekem is torony van a stucni fölött
, de talán hétvégére eljutok addig, hogy ki is tudom próbálni a bringát, ha elég magasan van így a kormány, akkor még a villanyakból is vágnom kell
. Kellett nekem másik bringa...
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Köszönöm szépen.
Meg sem gondoltam volna hogy így is lehet .Hasaggymeg : Köszönöm szépen!
Lenne még egy kérdésem kézi autó mosóban lehet mosni a kerékpárt ? Gondolom az első villa nem örülne neki..
Nagynyomásúval csak hozzáértők mossák, különös óvatossággal...vagyis inkább ne.
-
Tin
veterán
Nem, az utolsó kenés óta 3-at mentem (~150 km). Majd valamikor felrakom a bringát állványra és megnézem, ez szerintem a váltó lesz, valami mégis valahol picit hozzáérhet valamihez
Csak állványon nem jött ki, gyanítom azért, mert épp úgy feszül.Nincs egészségtelen hangja, csak annál azért hangosabb, ami szerintem a normális és tökéletesen beállított váltó hangja. De az Ultegránál annyira szűk az első átdobó is, hogy már elsőre is nehéz volt jól beállítani.
Na hát igazából átnéztem az egész váltást, de semmi. A 7. fogaskeréknél darál legjobban, onnan felfelé kevésbé, de ott is. Alul csendesebb. Semmi nem ér semmihez, ez úgy tűnik, hogy egyszerűen a kanálon lévő két kis fogaskerék hangja. Nem hangos, nem egészségtelen hang, valószínűleg ez ilyen, csak én nem tudtam, hogy ez ilyen

Meg besmoove-oztam, ha már ott vagyok, megint 150 km után, de bírná ez tovább, csak a nézelődés miatt letöröltem a láncról. Amúgy még mindig utálom, hogy fröcsög mindenfelé ez a Smoove.
-
chubby2o6
senior tag
+1 a Decathlonosra. Tényleg mindenben jobb a Gepidánál, plusz olcsóbb is. Ha Szépkártya miatt akartad a Gepidát, az más, azzal a dekában sajnos nem lehet fizetni, bár nem tudom, miért
Ha nem Szépkártyára akarod, akkor viszont egyértelműen a Rockrider. ( Szubjektív, de szerintem sokkal jobban és korszerűbben néz ki .) -
Roland861010
veterán
Szerintem ne lődd fölé, amit a súlyodhoz ír, annyit fújj bele, ez a kiindulási állapot. Idővel úgyis kialakul, amikor mész itt is-ott is ( terep-aszfalt-földút,stb.) majd érezni fogod, hogy kevés-e, ráérsz akkor ráfújni. A Rockshox oldalán [link] beírod a teló sorozatszámát ( villanyak hátulján van ), súlyodat, felhasználás módját, és megtudsz mindent, lejjebb görgetve megtalálod, hogy milyen felújító kit való hozzá, később ez kelleni fog.
A guminyomás is ilyen, mindenki másra esküszik, meg erősen felhasználásfüggő. A 3-4 bar szerintem akkor is sok, ha csak aszfalton mész, szét fog rázni a bringa ( pláne, ha a telóba is többet fújsz az ajánlottnál ). Ha belsős rendszert használsz, annyit fújj bele, hogy még véletlenül se üsd fel egy padkán, szerintem hátul max.3 bar ( de ez már nagyon max., a 2,5 is elég lehet ), elöl meg 2 bar körül. Idővel érdemes lesz tubeless-re átállnod, ha a felnid/gumid alkalmas rá, akkor tényleg nem tudod felütni sehol.#288032Ka999 Öt évig használtam egy alis KRSEC márkájú stucnit ( alu ), semmi baja. ( Anno valami 5-6 ezerért vettem, nemrég láttam Ebike-on ugyanazt 14-ért
). Köszönöm szépen.
Meg sem gondoltam volna hogy így is lehet .Hasaggymeg : Köszönöm szépen!
Lenne még egy kérdésem kézi autó mosóban lehet mosni a kerékpárt ? Gondolom az első villa nem örülne neki..
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Napfénysüti
nagyúr
Első dolog, amit próbáltam, a kukac volt, de kiköpte. Utána próbáltam ezt a belső tapaszt, amikor láttam felfújva, hogy ennek vége.
(ex)Cat: akkor én még jól jártam az 1300 km-rel
Tényleg, nekem is van egy Thunderóm, az 2000 km-nél kapott a kevlár mellett egy lyukat. Tartogatom, hogy jó lesz majd tartaléknak, de tudom, hogy ki kéne dobni.parandroid: most azon gondolkozom, hogy cserélem csak a hátsót (defektest) 32-es GP5000-re, és hagyom kifutni az első Schwalbét. Vagy nem
Elöl nekem is még a Schwalbe Pro One TLE van, ott bírja. Hátul viszont 1 év után teljesen elkopott, le kellett cserélni. Na ott már Continental GP5000 AS TR van. Szóval most ilyen vegyes felvágottal megyek.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Na itthon vele Solo 2 ..
Szinte teljesen 0kmes.
180k
Gratula, ez gyors volt, így kell.

KrAt...elmegy az még egy láncot.
lsebestyen...189cm/75kg?!
...az world tour súly öcsém!
-
Ringman
félisten
-
Mezga Aladár
veterán
Nincs tapasztalatom a Garminnal, de szerintem megérne egy próbát, ha törölnéd. Könnyű hozzáadni újra, ha mégsem jön össze a hajtókaros.
Hamis az eszköz!
Garminon belül sehol nem jelzi, hogy van benne CAD funkció és ráadásul ha hátrafelé tekered akkor nem mér.
Megoldódott tökéletesen mér a cucc.
-
chubby2o6
senior tag
Köszönöm szépen!
Péntek szombat szerintem nagyrészt ezzel fog telni.
Hol tudom megnézni mekkora nyomást bír a teleazkopom?
A kis táblázatot megnéztem és az alapján fölé lőttem a 120psi helyett 150-re de lehet még adnék neki egy kicsit.Plusz van valami ajánlott gumi nyomás esetleg?
Mert valaki azt mondja hogy 3-4 bar valaki 1.6-1.8 .
Vagy ez is egyén függő?Szerintem ne lődd fölé, amit a súlyodhoz ír, annyit fújj bele, ez a kiindulási állapot. Idővel úgyis kialakul, amikor mész itt is-ott is ( terep-aszfalt-földút,stb.) majd érezni fogod, hogy kevés-e, ráérsz akkor ráfújni. A Rockshox oldalán [link] beírod a teló sorozatszámát ( villanyak hátulján van ), súlyodat, felhasználás módját, és megtudsz mindent, lejjebb görgetve megtalálod, hogy milyen felújító kit való hozzá, később ez kelleni fog.
A guminyomás is ilyen, mindenki másra esküszik, meg erősen felhasználásfüggő. A 3-4 bar szerintem akkor is sok, ha csak aszfalton mész, szét fog rázni a bringa ( pláne, ha a telóba is többet fújsz az ajánlottnál ). Ha belsős rendszert használsz, annyit fújj bele, hogy még véletlenül se üsd fel egy padkán, szerintem hátul max.3 bar ( de ez már nagyon max., a 2,5 is elég lehet ), elöl meg 2 bar körül. Idővel érdemes lesz tubeless-re átállnod, ha a felnid/gumid alkalmas rá, akkor tényleg nem tudod felütni sehol.#288032Ka999 Öt évig használtam egy alis KRSEC márkájú stucnit ( alu ), semmi baja. ( Anno valami 5-6 ezerért vettem, nemrég láttam Ebike-on ugyanazt 14-ért
). -
Ka999
tag
Sziasztok! Látom többen is szoktak innen AliExpressről rendelni. Stucnikkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Uno márkát jó áron adják, a trekkingemen is ez van, de nem tudom az Alin mennyire megbízható, érdemes-e ilyent venni.
Több méretet is ki szeretnék próbálni / rendelni, ezért gondoltam, hogy Aliról szerzem be, mert akkor nem bukok akkorát, ha kettõ-háromból csak egy válik be. -
Roland861010
veterán
Szép bringát vettél, gratula
A fékkarok/váltókar poziját meg persze, hogy magadhoz kell állítani, ahogy a nyeregpozit, kormánymagasságot/szöget is, egy új bringánál ez természetes. Az is lehet, hogy napokba vagy akár hetekbe telik, mire mindennek megtalálod a hosszútávon is kényelmes helyét.Köszönöm szépen!
Péntek szombat szerintem nagyrészt ezzel fog telni.
Hol tudom megnézni mekkora nyomást bír a teleazkopom?
A kis táblázatot megnéztem és az alapján fölé lőttem a 120psi helyett 150-re de lehet még adnék neki egy kicsit.Plusz van valami ajánlott gumi nyomás esetleg?
Mert valaki azt mondja hogy 3-4 bar valaki 1.6-1.8 .
Vagy ez is egyén függő? -
velizare
nagyúr
Tudom, de csak 1300 km van benne
Viszont, amikor 50-60€ egy kiba***tt külső, meg kellett próbálnom megjavítani.parandroid: neked / nektek semmi? Pedig ugyanarra mentünk. Mondjuk nálam ez ilyen, 1000 emberből is egyedül én kapok defektet, az is javíthatatlan. Ezen Schwalbe Pro One TLE Addix verzió van/volt. Ez van, már úton vannak a Continental külsők.
az enyémben 20 sincs, de már kaptam egy defektet vele.
nem kezdi jól nálam a szereplését.
-
Dyde
aktív tag
Elsó koskormányos gép lenne, uh nem bánom hogy nem annyira agresszív, igazából csak sportolásra kell, most kezdtem nem rég uh messze vagyok bárminek a megdöntésétől

-
Dark Archon
addikt
Sajnos ez mindenkivel előfordul.
Én az javaslom ha lesz legközelebb, akkor amit kukaccal tudsz javítani az mehet, amit nem az kuka.
Ezt biztosan nem lehetett volna kukaccal javítani.Első dolog, amit próbáltam, a kukac volt, de kiköpte. Utána próbáltam ezt a belső tapaszt, amikor láttam felfújva, hogy ennek vége.
(ex)Cat: akkor én még jól jártam az 1300 km-rel
Tényleg, nekem is van egy Thunderóm, az 2000 km-nél kapott a kevlár mellett egy lyukat. Tartogatom, hogy jó lesz majd tartaléknak, de tudom, hogy ki kéne dobni.parandroid: most azon gondolkozom, hogy cserélem csak a hátsót (defektest) 32-es GP5000-re, és hagyom kifutni az első Schwalbét. Vagy nem
-
chubby2o6
senior tag
Köszönöm szépen!El is felejtettem megköszönni.
Csak el vittem egy körre ég és föld vele tekerni viszont az a váltó kicsinalja a csuklóm.
Nagyon rossz pozícióban van a vissza váltó kar.
Lehet állítok majd a kormányon olyan mintha direkt felfelé lenne fordítva.Szép bringát vettél, gratula
A fékkarok/váltókar poziját meg persze, hogy magadhoz kell állítani, ahogy a nyeregpozit, kormánymagasságot/szöget is, egy új bringánál ez természetes. Az is lehet, hogy napokba vagy akár hetekbe telik, mire mindennek megtalálod a hosszútávon is kényelmes helyét. -
(ex)Cat
senior tag
Ha nem a KOM-okat akarod megdönteni, akkor szerintem ez jó vétel. Nem függsz mindenképp az útminőségtől - sőt - sokkal komfortosabb/kényelmesebb geo.
-
itouchfan
őstag
-
Dyde
aktív tag
-
Mezga Aladár
veterán
Tudom, de csak 1300 km van benne
Viszont, amikor 50-60€ egy kiba***tt külső, meg kellett próbálnom megjavítani.parandroid: neked / nektek semmi? Pedig ugyanarra mentünk. Mondjuk nálam ez ilyen, 1000 emberből is egyedül én kapok defektet, az is javíthatatlan. Ezen Schwalbe Pro One TLE Addix verzió van/volt. Ez van, már úton vannak a Continental külsők.
Sajnos ez mindenkivel előfordul.
Én az javaslom ha lesz legközelebb, akkor amit kukaccal tudsz javítani az mehet, amit nem az kuka.
Ezt biztosan nem lehetett volna kukaccal javítani. -
(ex)Cat
senior tag
Én tavaly jártam hasonlóan. Szinte pontosan 4 km-t gurultam a vadi új Tufo Thundero-val, akikor szétvágta vmi. Azóta is ott van a garázsban, egyszerűen sajnálom kidobni.

-
parandroid
félisten
Tudom, de csak 1300 km van benne
Viszont, amikor 50-60€ egy kiba***tt külső, meg kellett próbálnom megjavítani.parandroid: neked / nektek semmi? Pedig ugyanarra mentünk. Mondjuk nálam ez ilyen, 1000 emberből is egyedül én kapok defektet, az is javíthatatlan. Ezen Schwalbe Pro One TLE Addix verzió van/volt. Ez van, már úton vannak a Continental külsők.
Az a vicces, hogy hazavittem egy pár GP5000-et, hogy majd átszerelem, de lusta voltam, így a boardmanen is valami schwalbe van (asszem Lugano az is), de defektem még nem volt vele. Ami az első országútimon volt Lugano, az egyszer lyukadt, de azt nem rovom fel neki, amikor arra jártam, pont egy traktor kaszával aprította az út menti gyalogszedrest, és szórta mindenfelé a vagdalékot, már akkor biztos voltam benne, hogy ennek rossz vége lesz. De az is csak szép csendben engedett le, másnapra.
p
-
Dark Archon
addikt
Ez a külső selejt.
Sérült a szerkezete, veszélyes.Tudom, de csak 1300 km van benne
Viszont, amikor 50-60€ egy kiba***tt külső, meg kellett próbálnom megjavítani.parandroid: neked / nektek semmi? Pedig ugyanarra mentünk. Mondjuk nálam ez ilyen, 1000 emberből is egyedül én kapok defektet, az is javíthatatlan. Ezen Schwalbe Pro One TLE Addix verzió van/volt. Ez van, már úton vannak a Continental külsők.
-
beholder00
tag
-
Mezga Aladár
veterán
Nincs tapasztalatom a Garminnal, de szerintem megérne egy próbát, ha törölnéd. Könnyű hozzáadni újra, ha mégsem jön össze a hajtókaros.
Megoldódott.
Úgy tűnik ha hátrafele tekerem a pedált akkor nem ad CAD jelet csak ha előre.
Egyenlőre szobában próbáltam ki. DU kiderül az utcán.
Nagyon köszönöm a segítséget.
-
parandroid
félisten
Ez a külső selejt.
Sérült a szerkezete, veszélyes.+1
Én sem mennék ezzel utcára.

Asszony canyon roadlite-ján is schwalbe g one volt, nem tudom, pontosan melyik verzió, egy szar az a gumi, a próbakör alatt defektet kapott egy kis darab üvegcseréptől. Konkrétan keresztülment a külsőn, és szétvágta a belsőt, de kb 1x1 mm-es darab volt, alig találtam meg, mi történt.
p
-
dom1n0
őstag
Ezt vettem. Bringáztam már benne 8 órát is, patent cucc.
Rendeltem én is egy ilyen csodát, kiváncsi leszek.
-
Mezga Aladár
veterán
Ez a külső selejt.
Sérült a szerkezete, veszélyes. -
Dark Archon
addikt
No, megragasztottam a külsőt:

Biztonságosnak tűnik:
-
Roland861010
veterán
Grat! Ez már bicikli. A váltó mondjuk részben műanyag, idővel lehet törni fog, de nem annyira drága lecserálni majd egy NX-re. A teló levegős, szal be kell állítani a nyomást a súlyodhoz, amihez kell egy teleszkóp pumpa. Ha nincs ilyened, vagy nem akarod beszerezni, akkor a teló szárán keresd meg a táblázatot, valahol beül kell legyen, ott írja, hogy a súlyodhoz milyen nyomásra kell pumpálni és szervizben megoldják.
#287991 f4lcon: xiaomi, huawei, samsung, hyundai, daewoo, ssang yong stb jobb?
. Nem, csak megszoktad.Köszönöm szépen!El is felejtettem megköszönni.
Csak el vittem egy körre ég és föld vele tekerni viszont az a váltó kicsinalja a csuklóm.
Nagyon rossz pozícióban van a vissza váltó kar.
Lehet állítok majd a kormányon olyan mintha direkt felfelé lenne fordítva. -
Mezga Aladár
veterán
Nincs tapasztalatom a Garminnal, de szerintem megérne egy próbát, ha törölnéd. Könnyű hozzáadni újra, ha mégsem jön össze a hajtókaros.
Eddig ezzel nem volt gond 2 db CAD van a listában (2 bringa).
De valóban nem igazán probléma kitörölni.
-
KrAt
veterán
Sziasztok!
Láncot kell cserélnem, mert eléggé megnyúlt, láncmérő nincs kéznél épp, de szerintem ha átlátok alatta, akkor az már elég indok
:
Viszont azt nem tudom, sort cseréljek-e (nem ugrik meg még így sem):

Illetve mivel nemrégiben 1x10-re "cseréltem", így szerintem a lánchossz sem feltétlen jó (most 108 szem van benne), elbírna pár szemet még, nem?


Üdv,
Attila -
lsebestyen
addikt
A Garmin CAD "csak" letiltottam. A többi már megtörtént. Du teszt.
Nincs tapasztalatom a Garminnal, de szerintem megérne egy próbát, ha törölnéd. Könnyű hozzáadni újra, ha mégsem jön össze a hajtókaros.
-
Mezga Aladár
veterán
Most csak tippelgetek, de a garminos CAD szenzort kitörölted az eszközlistából? Firmware a legfrissebb (telefonos applikációban tudod ellenőrizni: inpeak manager)? Hajtókart átforgattad párszor, hogy a szenzor magához térjen? Bocs ha túl egyértelmű kérdések és már mindegyiken túl vagy.

A Garmin CAD "csak" letiltottam. A többi már megtörtént. Du teszt.
-
vallas
őstag
ahogy a Kemaloce fö forumos terjesztöje-ismertetöje-bemutatoja jjeahh korabban irta: szerintem is elegge jo szükös szabasuak ezek a Kemaloce mezek - az elsö rendeles utan kiderül kinek mennyire jön be, melyik meret passzol, nekem szerencsem volt es korrekt szerintem a merettablazatuk is

en a rendeles elött lemertem meglevö mezt es hosszakat, szelesseget az alapjan is neztem
igen ezt láttam, másik mez nem volt nálam most melóba, itt rendeltettem kolléganővel, aki nagy Alis
szerintem jó lesz... -
chubby2o6
senior tag
Ajóistenrohasszaráazeget arra, aki kitalálta a fékcső vázon belüli vezetését
. Már behúztam, de egy órát biztos szoptam vele. Először megpróbáltam csak úgy natúr, a fék felől, gondoltam, csak megtalálja a helyét. A lóf@szt találja, már a középcsapágynál elakadt. Szerencsére volt itthon alis mágneses behúzó cucc, azzal sikerült, de elég gyötrelem egy meló🤮. -
lsebestyen
addikt
Otthon megnézem a Sigma Comp. mit lát.
Most csak tippelgetek, de a garminos CAD szenzort kitörölted az eszközlistából? Firmware a legfrissebb (telefonos applikációban tudod ellenőrizni: inpeak manager)? Hajtókart átforgattad párszor, hogy a szenzor magához térjen? Bocs ha túl egyértelmű kérdések és már mindegyiken túl vagy.

-
jjeahh
nagyúr
-
Mezga Aladár
veterán
Ha hozzáadom ID alapján akkor sem látja.

Még annyi, hogy POWERCRANK V3 balhajtókaros a cucc.Otthon megnézem a Sigma Comp. mit lát.
-
Mezga Aladár
veterán
Van Garmin CAD és eddig azt használtam.
Amikor hozzáadom a Garminban akkor csak mint teljesítménymérőt ismeri fel.
Akkor neked müxik mint PWR/CAD jeladó!?Ha hozzáadom ID alapján akkor sem látja.

Még annyi, hogy POWERCRANK V3 balhajtókaros a cucc. -
lsebestyen
addikt
Van Garmin CAD és eddig azt használtam.
Amikor hozzáadom a Garminban akkor csak mint teljesítménymérőt ismeri fel.
Akkor neked müxik mint PWR/CAD jeladó!?Igen működik. Karooban csak egyszer kellett hozzáadnom az inpeak hajtókart, de automatikusan tudta, hogy jön belőle fordulat- és teljesítményérték is.
-
avl
senior tag
ahogy a Kemaloce fö forumos terjesztöje-ismertetöje-bemutatoja jjeahh korabban irta: szerintem is elegge jo szükös szabasuak ezek a Kemaloce mezek - az elsö rendeles utan kiderül kinek mennyire jön be, melyik meret passzol, nekem szerencsem volt es korrekt szerintem a merettablazatuk is

en a rendeles elött lemertem meglevö mezt es hosszakat, szelesseget az alapjan is neztem
Új hozzászólás Aktív témák
-
288100 - 288001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 289901 289900 - 289801 289800 - 289701 289700 - 289601 289600 - 289501 289500 - 289401 289400 - 289301 289300 - 289201 289200 - 289101 289100 - 289001 289000 - 288901 288900 - 288801 288800 - 288701 288700 - 288601 288600 - 288501 288500 - 288401 288400 - 288301 288300 - 288201 288200 - 288101 288100 - 288001 288000 - 287901 287900 - 287801 287800 - 287701 287700 - 287601 287600 - 287501 287500 - 287401 287400 - 287301 287300 - 287201 287200 - 287101 287100 - 287001 287000 - 286901 286900 - 286801 286800 - 286701 286700 - 286601 286600 - 286501 286500 - 286401 286400 - 286301 286300 - 286201 286200 - 286101 286100 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Androidos tablet topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Suzuki topik
- iPhone topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Apple MacBook
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple MacBook Air M1 (2020) 8GB/256GB SSD szép állapotú 88% akku 231 ciklus
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB RAMPAGE Shiva Adata 600W
- Lian Li Hydroshift LCD-s 360mm-es vízhűtések akciós áron!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Neo A3404 A18 Pro 8GB RAM 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működés
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Rendeltem is hozzá egy CN-E6090-et, remélem beválik
Ilyen esetben a nagyobbat kéne venni?

...az world tour súly öcsém!
...abból a sok lyukból meg majd élvezet lehet a sarat kipucolni.



Minket kabelveg igy nez ki a sarvedo alatt. Fejjel lefele van a bico.

. Kellett nekem másik bringa...





