Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
188100 - 188001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 189901 189900 - 189801 189800 - 189701 189700 - 189601 189600 - 189501 189500 - 189401 189400 - 189301 189300 - 189201 189200 - 189101 189100 - 189001 189000 - 188901 188900 - 188801 188800 - 188701 188700 - 188601 188600 - 188501 188500 - 188401 188400 - 188301 188300 - 188201 188200 - 188101 188100 - 188001 188000 - 187901 187900 - 187801 187800 - 187701 187700 - 187601 187600 - 187501 187500 - 187401 187400 - 187301 187300 - 187201 187200 - 187101 187100 - 187001 187000 - 186901 186900 - 186801 186800 - 186701 186700 - 186601 186600 - 186501 186500 - 186401 186400 - 186301 186300 - 186201 186200 - 186101 186100 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
natë
nagyúr
-
Ringman
félisten
-
natë
nagyúr
Te is most akarsz bevásárolni, amikor fél óra múlva bezár 2 (vagy több, nyilván) hétre minden?!? Decathlont mondanám univerzálisan, de magyar websopokat nem ismerem. Német store-ok jók még, meg viszonylag olcsók is a magyarokhoz képest, még a szar forinttal is: bike24, bike-discount, rosebikes, nyilván .de domainnel.
p
Németek szállítanak ide?
-
Zoliwrc
aktív tag
Zoliwrc meg itt keringőzik Törökmező körül, már 3x láttam, de b@szik megismerni gyalogosan, Zasszonnyal, sisak nélkül.
Bocs, nem ismerlek meg csak ha bringával vagy :-) Egyszer valaki kiabált amikor bent az ösvényen mentem, a gyalogosok meg kint az ösvénnyel párhuzamos aszfalton.
Elmentem közvetlen mellettetek is? Mert amúgy mindenkinek köszönök, de 3 óra tekerés után csak az egyedül vagy kettesével mászkáló csajoknak
Valamikor gyere el ide, mutatok egy jó kört király utakon, rengeteg montizok itt Törökmező környékén -
flash-
veterán
Sziasztok!
Most kezdtem el próbálgatni egy Bryton15 NEO-t.
Van hozzá pulzusmérő mellkaspánt, de fogalmam sincs mit művel
Egyszerkétszer, amikor próbáltam Bryton15 NEO menüjében párosítani, akkor hosszú percekig semmi nem történt. Aztán volt, hogy pár mp alatt felismerte. De nem hajlandó mérni semmit.ha ilyen van megnyálazod picit a bt szenzor két oldalán lévő érintkezőt ami a bőrődhöz ér majd pár másodpercig nyomd is rá,egyébként kissé feszes mindig legyen a pánt(nem kell nagyon) általában nekem ezt minden használatnál meg kell tenni,elképzelem ahogy a tour verseny közbe is nyalogatják a több órás tekeréseken (mert bizony tekerés közben is előfordulat hogy elszáll,bár ritkábban, ha elején megvan a kontakt akkor általában már meg is marad,esetleg szelesebb időben van hogy pár sec-ig kihagy)
ha pedig már nagyon izzadsz akkor meg is kell magad törölni,az érzékelőt,aztán újra nedvesíteni enyhén.... jó móka tekerés közben...
viszont tuti pontos, én HRV-t is mérek egy szuper appal -
kraftxld
félisten
Te is most akarsz bevásárolni, amikor fél óra múlva bezár 2 (vagy több, nyilván) hétre minden?!? Decathlont mondanám univerzálisan, de magyar websopokat nem ismerem. Német store-ok jók még, meg viszonylag olcsók is a magyarokhoz képest, még a szar forinttal is: bike24, bike-discount, rosebikes, nyilván .de domainnel.
p
Webshopot keresek, most lett pozitív a feleség tesztje, úgyhogy 2 hétig nem mászkálunk.
Köszi, a német bótokat megnézem, úgyis EUR-ban kapom a fizum, nem érint a forinttal való variálás
-
parandroid
félisten
Tegnap mentem egy jó kis bemelegítő kört a Velencei tó körül, háztól házig 45km volt

Pár hét mulva szeretnék menni egy hosszabbat (2x120km) és kellene egy pár dolog.
Melyik webshop az ajánlott, meg milyen cuccok ajánlottak?
Ami kellene:
- Hátsó csomagtartóra vízhatlan zsák ami elbír 20kg-nyi cuccot.
- Normális bukósisak
- Napelemes telefontöltő
- Váztáska
- Vékony esőkabát, hogy ha nagy zuhé van akkor megállok és kibekkelem az esőt
Te is most akarsz bevásárolni, amikor fél óra múlva bezár 2 (vagy több, nyilván) hétre minden?!? Decathlont mondanám univerzálisan, de magyar websopokat nem ismerem. Német store-ok jók még, meg viszonylag olcsók is a magyarokhoz képest, még a szar forinttal is: bike24, bike-discount, rosebikes, nyilván .de domainnel.
p
-
parandroid
félisten
Mai 90k/1150m szintes körön az emelkedőkön nagy nehezen, de még én voltam picit gyorsabb, de a síkon/lankás 1-2%-os lejtőn csak lobogtam utána, alig tudtam utolérni.
Na jah, ő heti 3-4 Zwift edzést csinált télen, én meg 1-2 sufferfestet... Szóval edzeni kell srácok mert észre sem vesszük és lemaradunk

Amúgy baromi jó idő volt, 600m fölött még 5 centi hó, de az út már 95%-ban száraz, tökéletes.
A dekás Van rysel "hideg időre" kabátot meg csak ajánlani tudom, nagyon jól szellőzik, szél ellen véd, egy thermo aláöltözővel pont elég volt és nem kellett le-fel zipzárazgatni, pillanatok alatt megszáradt beizzadás után. Szerintem hozza a 2-3szor ennyibe kerülő márkásabb cuccok minőségét. És nagyon hasznos a sok zseb.Ezt én is észrevettem, amikor nálam edzettebb / rutinosabb, technikásabb, vagy csak jobban felkészült csajokkal tekertem. Emelkedőn meg lehet fogni őket, de különben kinyírnak a technikával, meg az állóképességgel. Naja, mászásnál az izomtömeg számít, meg a tesztoszteron. Előbbiből ugyan némelyik jobban el volt látva nálam, de az utóbbi felhúzza az embert. Idén már kezdtük szervezgetni az új köröket, illetve némelyikkel zwiften is tekertünk együtt, most lesz majd kicsit lemérhető, hogy közelebb kerültem-e hozzájuk tempóban. A pasijaikkal szemben persze esélyem sincs, némelyik a téli alapozó szezonban 10k+ km-t tekert össze 50-100k szinttekkel...
p
-
kraftxld
félisten
Tegnap mentem egy jó kis bemelegítő kört a Velencei tó körül, háztól házig 45km volt

Pár hét mulva szeretnék menni egy hosszabbat (2x120km) és kellene egy pár dolog.
Melyik webshop az ajánlott, meg milyen cuccok ajánlottak?
Ami kellene:
- Hátsó csomagtartóra vízhatlan zsák ami elbír 20kg-nyi cuccot.
- Normális bukósisak
- Napelemes telefontöltő
- Váztáska
- Vékony esőkabát, hogy ha nagy zuhé van akkor megállok és kibekkelem az esőt
-
FerNandor
őstag
-
Alg
veterán
Öreg hiba Zasszonyos meneten ugyanúgy öltözni mint egyedül.
... én 30 év alatt sem tudtam vele megértetni, hogy ilyenkor otthon felülsz és otthon leszállsz, neki mindig meg kell állni a napon "megmelegedni", ami általában tulajdonképpen teljes átfázást jelent.
Nincs tempó, nincs kemény mászás, de va helyette pisilés, orrfújás, csigasebesség, pihenés a "napon", meg ilyenek... mind1, vele mindig úgy öltözök mintha legalább öt fokkal kevesebb lenne mint ami valójában van. Ennyi.
jjeahh... köztudott, hogy fertőzés nélkül nincs megfázás, vagyis utóbbi csak segít beindítani az előbbit, így egy lakatlan szigeten sosem lennél influenzás, fáz6nál akármennyit.
Mai 90k/1150m szintes körön az emelkedőkön nagy nehezen, de még én voltam picit gyorsabb, de a síkon/lankás 1-2%-os lejtőn csak lobogtam utána, alig tudtam utolérni.
Na jah, ő heti 3-4 Zwift edzést csinált télen, én meg 1-2 sufferfestet... Szóval edzeni kell srácok mert észre sem vesszük és lemaradunk

Amúgy baromi jó idő volt, 600m fölött még 5 centi hó, de az út már 95%-ban száraz, tökéletes.
A dekás Van rysel "hideg időre" kabátot meg csak ajánlani tudom, nagyon jól szellőzik, szél ellen véd, egy thermo aláöltözővel pont elég volt és nem kellett le-fel zipzárazgatni, pillanatok alatt megszáradt beizzadás után. Szerintem hozza a 2-3szor ennyibe kerülő márkásabb cuccok minőségét. És nagyon hasznos a sok zseb. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
itouchfan
őstag
Ne is mondd, jó kis déli szél... 82 km-t mentem, odafelé parádé, de tudtam, hogy a hátszél miatt. Aztán fordulás után hazafelé 25 km pofaszél, 5 km városi kavirnyálás két percenként lámpával, kereszteződéssel aztán 8-10 km emelkedő még a végére. Megrogytam, bevallom férfiasan, rég nem mentem így hosszabbat.
-
natë
nagyúr
Hacsak nem kell sárvédő, csomagtartó és társai, akkor innen a harmadik.
Köszi, van esetleg, ami ebben a kategóriában még ajánlott és jobb vétel ezektől?
-
6030D
addikt
Milyen volt a Passo di Keszeg?
Az még az elején volt, akkor minden jó. Utána a szembeszél...
-
bardi
senior tag
Lamax X9.1-es kamerát használ valamelyikőtök? Youtube-on egész jó minőségű videók vannak róla, de a saját próbálkozásom már közel sem annyira fasza. 1080p60fps-sel vettem fel, elvileg a stabilizátora is be van kapcsolva. A rázkódás még csak csak, ez a mellkas pánt nem túl stabil, de olyan az egész, mintha alacsonyabb felbontás lenne "feljavítva".
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Sziasztok, a Decathlonos bringákról inkább letettem, 200-220e Ft-ért gondoltam vásárolni, ezeket néztem ki:
Melyik lenne jó választás, esetleg ha tudtok ajánlani jobbat, megköszönöm!
Hacsak nem kell sárvédő, csomagtartó és társai, akkor innen a harmadik.
-
jjeahh
nagyúr
Köszi!. Akkor valószínűleg ez hiányzott.
A papír fecnin, amit adtak hozzá, láttam valami vizcseppeket, meg egy úszó emberkét áthuzva. Ezek szerint nem jött át az üzenet ;)
De így már értem.Amúgy fasza. Remélem. Biztosan lesznek még hülye kerdeseim. Pl a magasság mérés. Kimentem az udvarra, 2-3 percet rogzitettem. 102-103meter magasságot rögzített.
Fél óra múlva kimentem, akkor pedig 52-53m volt a fileban, amit a gpxsee progival néztem meg.Én csak nagyon hobbi bicajos vagyok, csak arra kell, hogy a napi irodai meló mellett próbálják valamit mozogni, ráadásul, amióta lassan 1 éve home office van, meg a melóba tekerés sincs meg.
Csak a szenzort tartsd csap alá, ami általában a pánton van. Ha elindulsz tekerni, egy idő után az izzadtság helyettesíti a vizet.
Magassaágméréshez nem tudok hozzászólni, de többször olvastam már Brytonokról, hogy a magasságmérőjük gyakran téved. -
natë
nagyúr
Sziasztok, a Decathlonos bringákról inkább letettem, 200-220e Ft-ért gondoltam vásárolni, ezeket néztem ki:
Melyik lenne jó választás, esetleg ha tudtok ajánlani jobbat, megköszönöm!
-
vlevi
nagyúr
Köszi!. Akkor valószínűleg ez hiányzott.
A papír fecnin, amit adtak hozzá, láttam valami vizcseppeket, meg egy úszó emberkét áthuzva. Ezek szerint nem jött át az üzenet ;)
De így már értem.Amúgy fasza. Remélem. Biztosan lesznek még hülye kerdeseim. Pl a magasság mérés. Kimentem az udvarra, 2-3 percet rogzitettem. 102-103meter magasságot rögzített.
Fél óra múlva kimentem, akkor pedig 52-53m volt a fileban, amit a gpxsee progival néztem meg.Én csak nagyon hobbi bicajos vagyok, csak arra kell, hogy a napi irodai meló mellett próbálják valamit mozogni, ráadásul, amióta lassan 1 éve home office van, meg a melóba tekerés sincs meg.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
jjeahh
nagyúr
Sziasztok!
Most kezdtem el próbálgatni egy Bryton15 NEO-t.
Van hozzá pulzusmérő mellkaspánt, de fogalmam sincs mit művel
Egyszerkétszer, amikor próbáltam Bryton15 NEO menüjében párosítani, akkor hosszú percekig semmi nem történt. Aztán volt, hogy pár mp alatt felismerte. De nem hajlandó mérni semmit.A pulzusmérő szenzorát vizezd be és vedd fel. Vagy ez megvolt? Szerintem csak akkor párosodik és mér, ha rajtad van és nedves
. -
vlevi
nagyúr
u.i.: Bammeg, visszavonom. kb 1 órája basztatom ezt szerkezetet, már kínomban kezdtem ide írni. De most, hogy lenyomtam a post gombot, megjelent a pulzusmérő értéke a kijelzőn. Eskü, bakker, majd 1 órája rajtam van az a vacak, nem csináltam vele semmit. Ennyi ideig tart, mire feleszmél, és elkezd működni???
-
vlevi
nagyúr
Sziasztok!
Most kezdtem el próbálgatni egy Bryton15 NEO-t.
Van hozzá pulzusmérő mellkaspánt, de fogalmam sincs mit művel
Egyszerkétszer, amikor próbáltam Bryton15 NEO menüjében párosítani, akkor hosszú percekig semmi nem történt. Aztán volt, hogy pár mp alatt felismerte. De nem hajlandó mérni semmit. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
parkr
őstag
-
RexpecT
addikt
Sajna úgy néz ki meghalt a Magene pulzusmérőm. Elemcsere után is hol mutat értéket hol nem, strava nem is rögzített ma semmit.
Mentem egy szűk 30-ast, 5 fok és napsütés, de a szél az eléggé fújt. nem esett jól míg nem értem be az erdőbe(dekás ST 500-as kabát szerencsére faszásan szélálló, 12k-t nagyon megért).
A héten lemostam a cangát illetve adtam a M-520 rugóknak egy kis WD40-et most jóval könyebb a ki és becsatolás. -
6030D
addikt
-
jjeahh
nagyúr
6030D mi ez a tempó, outit vettél?
-
Ringman
félisten
Köszi, az kb egy tizessel olcsóbb, mint a t8000.
A XLC Pedals PD-S14 SPD-ről van tapasztalat? Német oldalon 30pár euróért is láttam.
-
FerNandor
őstag
-
jjeahh
nagyúr
-
kobayashy
tag
-
Napfénysüti
nagyúr
-
Friczy
senior tag
úgy néz ki jövő héten megjön a nuroad pro-m.
0km-es bringánál mi az amit összerakás után be kell állítanom (üzletben megcsinálják a kezdeti üzembe helyezést), csak nem tudom átvenni ott, hanem házhoz szállítással kértem.
---
jelenleg van egy BBB TrailRide BPD-35 pedálom (ezt használom most is), ezt fogom átrakni a nuroadra.a clipless pedál nem mozgat meg, de lehet ki fogom próbálni, akkor egy spd/platform hibridet érdemes néztem, pl shimano PD-T8000 Deore XT vagy SPD-M324?
az teljesen biztos, hogy az egyik oldalának platformnak kell lennie.
Én tavalyelőtt vettem a nuroadomat az MM-től, kiszállítás után csak a nyeregmagasságot kellett beállítani, valamit beletenni egy pedált, aztán már mehettem is
Clipless pedál alternatíva: Shimano EH-500, ez is egyoldalas, de könnyebb, mint a PD-M324 és olcsóbb, mint a PD-T8000. -
jjeahh
nagyúr
-
kobayashy
tag
Én nem vagyok asszony, de velem is megbolondulnál, ha kilóméterenként venném elő a fényképezőgépet, vagy a legjobb lejtő közepén megállnék gombászni
.Teasüti: Gorilla szalag is gyanús nekem, nálam valamit csinált a tejjel, mert nem tömített rendesen. Tettem rá rendes szalagot, kicseréltem a tejet és helyrejött.
Amúgy ha már tubeless, ez a szalag tök jó, ez meg a Stan's-nál jobb, de ragadhatna jobban.
Ezek a szalagok csak karbon kerekekhez jó?Meg az első linknél még az is meg van jelölve, hogy prestas. Nekem autó szelepes.Számit ez?
-
rétisün
veterán
Srácok!
A bringaboltok, szervizek most nyitva lehetnek jövő héttől vagy sem? Csütörtökre van időpontom szervizbe de még a boltos srác se tudta megmondani pénteken hogy mi lesz a helyzet. -
Nutra
tag
strava is megmondja alkatrészenként. amikor hozzáadod (vagy egyedi dátumot állítol be) onnantól számolja hogy mennyit ment
#188057 Napfénysüti ha az autószerelők nyitva lehetnek, akkor szerintem illene a bringásoknak is
Ezt meg én nem tudtam.
Elsőre akkor a különbség: Strava: 1-1 hozzárendelés és akkor minden egy helyen van és rém egyszerű. A PBG annyival tud többet, hogy egy cucc több bringához is hozzárendelhető (pl. cipő), a szervizek, karbantartások jobban követhetőek stb. Strava egyszerűbb, PBG részletesebb. Kinek melyik jön be jobban.
-
parkr
őstag
Strava bingá(k)ra mér és mutat. A Probike Garage alkatrészenként tudja, hogy mennyit mentek és ha időszakos karbantartást
Screenshot példa: trekkingem a fékbetét, a Connex link nemrég került fel, a mellkaspánt jeladója pedig elemcsere érett.strava is megmondja alkatrészenként. amikor hozzáadod (vagy egyedi dátumot állítol be) onnantól számolja hogy mennyit ment
#188057 Napfénysüti ha az autószerelők nyitva lehetnek, akkor szerintem illene a bringásoknak is
-
Nutra
tag
Pedig egy sapka és egy kesztyű a legkevesebb, azok a legolcsóbbak (aliexpressen). Vagy te sem vásárolsz kínából?
Asszem dekában is van softshell sapka, a kesztyűk nem tudom mennyire jók. De no... ha bírod a görgőzést, miért ne, ha nekem nem lenne kínos az itthon ülés, én is simán csinálnám.
Nálunk ma reggel -12 fok volt, de boldogan mennék tekerni, ha nem lennék lebetegedve
.Kesztyű: az 5-10 fok közötti hőmérsékletre bevált a jjeahh-féle téli kesztyű lazább változata (az A0079 opció) a Coolchange brand
kínálatából.
Kabátból meg szintén erre az időre ez a Rockrider MTB kabát.
A zsebei kicsit szokatlanok (szeretem a klasszik 3 nagyzsebes megoldást), így teló, pénztárca stb megy az alávett mez zsebekbe, apróságok meg elférnek benne. Formája jó és úgy látom, a gallyakat is bírja majd az erdőben. -
Napfénysüti
nagyúr
Srácok!
A bringaboltok, szervizek most nyitva lehetnek jövő héttől vagy sem? Csütörtökre van időpontom szervizbe de még a boltos srác se tudta megmondani pénteken hogy mi lesz a helyzet. -
Nutra
tag
Ami a Strava-n van nem jó?
Strava bingá(k)ra mér és mutat. A Probike Garage alkatrészenként tudja, hogy mennyit mentek és ha időszakos karbantartást
Screenshot példa: trekkingem a fékbetét, a Connex link nemrég került fel, a mellkaspánt jeladója pedig elemcsere érett. -
Hasaggymeg
Topikgazda
elég valószínű, hogy jövő héten elindítják a futárszolgálattal, mmbike-ból az utolsó nuroad ws-t még február elsején. már a boltban van, csak nem adták még fel. (egyszerre jött be egy nagyobb szállítmány és több nap nekik feldolgozni)
még a rendeléskor azt mondták telefonon, hogy az ehhez szükséges előrendelést tavaly augusztusban (!) adták le a cube felé.
Úgy más, vagyis ez egy előre rendelt darab amit most éppen te kapsz még... enyém is ilyen volt.

Somatom... valszeg. igazad van.
jjeahh... nyáron tali.
-
Somatom
veterán
Én jól meg kell gondoljam megálljak-e (pisilni, vagy bármiért) mert azonnal sátrat bont...hiába mondom menjen mert utolérem, megáll ő is és aztán 10-15 percig b@sztak az elindulásnak. 🙄
mobal... 30 év házasság után már azért néha elgondolkodsz mit is szeretünk ebben annyira. 🤔😆 Na panaszkodtam eleget mára, indulnom kell, ma bringamentes , Zasszonyos nap van... ööö... sétálunk, túrázunk. 😳🤕😆
Sztem csak rossz szemszögből nézed a szitut. Egy kellemes napot szeretne eltölteni veled bringázgatva és nem bringás tréninget.
-
jjeahh
nagyúr
Én jól meg kell gondoljam megálljak-e (pisilni, vagy bármiért) mert azonnal sátrat bont...hiába mondom menjen mert utolérem, megáll ő is és aztán 10-15 percig b@sztak az elindulásnak. 🙄
mobal... 30 év házasság után már azért néha elgondolkodsz mit is szeretünk ebben annyira. 🤔😆 Na panaszkodtam eleget mára, indulnom kell, ma bringamentes , Zasszonyos nap van... ööö... sétálunk, túrázunk. 😳🤕😆
Én nem vagyok asszony, de velem is megbolondulnál, ha kilóméterenként venném elő a fényképezőgépet, vagy a legjobb lejtő közepén megállnék gombászni
.Teasüti: Gorilla szalag is gyanús nekem, nálam valamit csinált a tejjel, mert nem tömített rendesen. Tettem rá rendes szalagot, kicseréltem a tejet és helyrejött.
Amúgy ha már tubeless, ez a szalag tök jó, ez meg a Stan's-nál jobb, de ragadhatna jobban.
-
Ringman
félisten
Hol rendelted és mikor , biztos megjön jövő 7en?
elég valószínű, hogy jövő héten elindítják a futárszolgálattal, mmbike-ból az utolsó nuroad ws-t még február elsején. már a boltban van, csak nem adták még fel. (egyszerre jött be egy nagyobb szállítmány és több nap nekik feldolgozni)
még a rendeléskor azt mondták telefonon, hogy az ehhez szükséges előrendelést tavaly augusztusban (!) adták le a cube felé.
-
Teasüti
nagyúr
Stan's van benne mégis csak.
Kicsit összezavar, h Stan tej és Joe konverziós kit.
Nagyon kreatív márkanevek.Szalagból Gorillát használok, most cseréltem és a tavaly nyári se volt átázva vagy ilyesmi. Ez meg duplán ment rá, mert a Schwalbe olyan lazára csinálja a gumijait, h át lehet hugyozni a résen a gumi és felni között.
Néha majdnem sírni támad kedvem, ha fel kell pattintani a kerékre.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
úgy néz ki jövő héten megjön a nuroad pro-m.
0km-es bringánál mi az amit összerakás után be kell állítanom (üzletben megcsinálják a kezdeti üzembe helyezést), csak nem tudom átvenni ott, hanem házhoz szállítással kértem.
---
jelenleg van egy BBB TrailRide BPD-35 pedálom (ezt használom most is), ezt fogom átrakni a nuroadra.a clipless pedál nem mozgat meg, de lehet ki fogom próbálni, akkor egy spd/platform hibridet érdemes néztem, pl shimano PD-T8000 Deore XT vagy SPD-M324?
az teljesen biztos, hogy az egyik oldalának platformnak kell lennie.
Hol rendelted és mikor , biztos megjön jövő 7en?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
De a legjobb, hogy 15 km-rel a vége előtt még álljunk meg egy kávéháznál egy kávéra/teára (persze to-go, mert corona van), hogy átmelegedjünk.
p
Én jól meg kell gondoljam megálljak-e (pisilni, vagy bármiért) mert azonnal sátrat bont...hiába mondom menjen mert utolérem, megáll ő is és aztán 10-15 percig b@sztak az elindulásnak. 🙄
mobal... 30 év házasság után már azért néha elgondolkodsz mit is szeretünk ebben annyira. 🤔😆 Na panaszkodtam eleget mára, indulnom kell, ma bringamentes , Zasszonyos nap van... ööö... sétálunk, túrázunk. 😳🤕😆
-
Ringman
félisten
úgy néz ki jövő héten megjön a nuroad pro-m.
0km-es bringánál mi az amit összerakás után be kell állítanom (üzletben megcsinálják a kezdeti üzembe helyezést), csak nem tudom átvenni ott, hanem házhoz szállítással kértem.
---
jelenleg van egy BBB TrailRide BPD-35 pedálom (ezt használom most is), ezt fogom átrakni a nuroadra.a clipless pedál nem mozgat meg, de lehet ki fogom próbálni, akkor egy spd/platform hibridet érdemes néztem, pl shimano PD-T8000 Deore XT vagy SPD-M324?
az teljesen biztos, hogy az egyik oldalának platformnak kell lennie.
-
mobal
nagyúr
Mintha nem ezért szeretnénk a nőket...

-
parandroid
félisten
Öreg hiba Zasszonyos meneten ugyanúgy öltözni mint egyedül.
... én 30 év alatt sem tudtam vele megértetni, hogy ilyenkor otthon felülsz és otthon leszállsz, neki mindig meg kell állni a napon "megmelegedni", ami általában tulajdonképpen teljes átfázást jelent.
Nincs tempó, nincs kemény mászás, de va helyette pisilés, orrfújás, csigasebesség, pihenés a "napon", meg ilyenek... mind1, vele mindig úgy öltözök mintha legalább öt fokkal kevesebb lenne mint ami valójában van. Ennyi.
jjeahh... köztudott, hogy fertőzés nélkül nincs megfázás, vagyis utóbbi csak segít beindítani az előbbit, így egy lakatlan szigeten sosem lennél influenzás, fáz6nál akármennyit.
De a legjobb, hogy 15 km-rel a vége előtt még álljunk meg egy kávéháznál egy kávéra/teára (persze to-go, mert corona van), hogy átmelegedjünk.
p
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Sajnos zsolttal értek egyet.
Tegnap csajos kör volt, lefagyott a zwiftem, szóval rábeszéltem életem párját egy gyors körre (biciklin, nyilván). 7-8 fok volt, szépen sütött a nap, de rohadt hideg volt. Kb 1-1,5 óra után mar roppant kellemetlenül. Teljesen szétfagytunk. A végére a hőmérő szerint már csak 4 fok volt, a nap is igen laposan állt már, az már úgy nagyon fájdalmas tud lenni. Ráadásul ugye azzal sem kalkuláltam, hogy nővel iváshoz, orrfújáshoz, meg kb mindenhez meg kell állni, illetve a tempó sem a 30-hoz, hanem a 20-hoz lesz közelebb. Alulról. Nettóban. Így meg azért tovább is tartott a dolog. Szóval, lényeg a lényeg: stabil 10 fok alatt én többet el nem indulok, pláne nem családi programra...
p
Öreg hiba Zasszonyos meneten ugyanúgy öltözni mint egyedül.
... én 30 év alatt sem tudtam vele megértetni, hogy ilyenkor otthon felülsz és otthon leszállsz, neki mindig meg kell állni a napon "megmelegedni", ami általában tulajdonképpen teljes átfázást jelent.
Nincs tempó, nincs kemény mászás, de va helyette pisilés, orrfújás, csigasebesség, pihenés a "napon", meg ilyenek... mind1, vele mindig úgy öltözök mintha legalább öt fokkal kevesebb lenne mint ami valójában van. Ennyi.
jjeahh... köztudott, hogy fertőzés nélkül nincs megfázás, vagyis utóbbi csak segít beindítani az előbbit, így egy lakatlan szigeten sosem lennél influenzás, fáz6nál akármennyit.
-
jjeahh
nagyúr
Igazából az öltözék rendben volt, azzal nem volt gond, cipőből viszont csak nyári van, azon a dupla zokni sem segít, ide bizony kamásli kellett volna, illetve párom futós kesztyűje kevés a menetszél ellen (gavallérként félúton átadtam neki az enyémet). De a legrosszabb a sapka, illetve az arcmelegítő hiánya. Ha a fejed fázik, az a legveszélyesebb.
Na mindegy, nem fogok ezért bevásárolni, itt a görgő, használom azt, egyszerűbb, gyorsabb, problémamentesebb, meg az egész edzés tervezhetőbb, és hatékonyabb vele.
p
Pedig egy sapka és egy kesztyű a legkevesebb, azok a legolcsóbbak (aliexpressen). Vagy te sem vásárolsz kínából?
Asszem dekában is van softshell sapka, a kesztyűk nem tudom mennyire jók. De no... ha bírod a görgőzést, miért ne, ha nekem nem lenne kínos az itthon ülés, én is simán csinálnám.
Nálunk ma reggel -12 fok volt, de boldogan mennék tekerni, ha nem lennék lebetegedve
. -
parandroid
félisten
Mivel a héten már letudtam a 3x5km futást (szerintem csak ennyi az ami még biztosan sérülés nélkül megy) ugyanakkor bringán eddig csak 66km volt azt gondoltam megkerülöm a Fertő tavat ma. Sajna 1órája majdnem eltört a macskánk a ház sarkánál kanyarodva, -2-t mutat a hőmérő
Napsütés ide vagy oda, még foga van a napnak...ezért max 30km lesz, ha lesz.Felénk most épp -3 van, lassan két órája fent vagyunk, de egyik kutya sem nézett még fel a legszebb álmából, hogy ki kéne menni ügyeket intézni.
p
-
xy.zsolt
addikt
Sajnos zsolttal értek egyet.
Tegnap csajos kör volt, lefagyott a zwiftem, szóval rábeszéltem életem párját egy gyors körre (biciklin, nyilván). 7-8 fok volt, szépen sütött a nap, de rohadt hideg volt. Kb 1-1,5 óra után mar roppant kellemetlenül. Teljesen szétfagytunk. A végére a hőmérő szerint már csak 4 fok volt, a nap is igen laposan állt már, az már úgy nagyon fájdalmas tud lenni. Ráadásul ugye azzal sem kalkuláltam, hogy nővel iváshoz, orrfújáshoz, meg kb mindenhez meg kell állni, illetve a tempó sem a 30-hoz, hanem a 20-hoz lesz közelebb. Alulról. Nettóban. Így meg azért tovább is tartott a dolog. Szóval, lényeg a lényeg: stabil 10 fok alatt én többet el nem indulok, pláne nem családi programra...
p
Mivel a héten már letudtam a 3x5km futást (szerintem csak ennyi az ami még biztosan sérülés nélkül megy) ugyanakkor bringán eddig csak 66km volt azt gondoltam megkerülöm a Fertő tavat ma. Sajna 1órája majdnem eltört a macskánk a ház sarkánál kanyarodva, -2-t mutat a hőmérő
Napsütés ide vagy oda, még foga van a napnak...ezért max 30km lesz, ha lesz. -
nemeth989
senior tag
Üdv!
Gyors kérdés.
Tubeless konverziónál az normális, ha használaton kívül egy idő után ereszteni kezdenek a gumik? Használatban meg nem annyira. Mintha a tej elengedné a lyukakat az állásban?
Van, h ez annyira eldurvul, hogy egy éjszaka ereszt 1 bart.
Majd másnap megjáratom a kereket minden irányban és megint tartja a nyomást egy darabig.
Ez a tej (Joe's no flat) ez nem végleges tömítést jelent? Főleg ha nincs semmi abrazív hatás a tömített lyukaknál állásban. Egyszer már tisztítottam gumit ettől a tejtől és nekem úgy tűnik igencsak gumiszerűre szárad ki. Azt hinném ennek nem szabadna elengednie.
Köszi!Nekem is ugyanez a tapasztalatom, shwalbe doc blue van benne nálam. Ha minden nap/másnap tekerek vele, tartja a nyomást, de ha 2-3napot áll akkor már elkezdi veszteni, nagyságrendileg ilyen fél barokat eldobál.
-
parandroid
félisten
Nincs rossz idő tekeréshez, csak nem megfelelő öltözet
. Én itt a 0 foknak már nagyon örülök, a téli ruciban tökéletes, de lejtőztem már izzadtan -8 fokban és túléltem. Erre szokás szerint most elkaptam valami taknyolós vírust a családtól... kint bármilyen hideg van sosem fázok meg, de a family pillanatok alatt megtölt
.Igazából az öltözék rendben volt, azzal nem volt gond, cipőből viszont csak nyári van, azon a dupla zokni sem segít, ide bizony kamásli kellett volna, illetve párom futós kesztyűje kevés a menetszél ellen (gavallérként félúton átadtam neki az enyémet). De a legrosszabb a sapka, illetve az arcmelegítő hiánya. Ha a fejed fázik, az a legveszélyesebb.
Na mindegy, nem fogok ezért bevásárolni, itt a görgő, használom azt, egyszerűbb, gyorsabb, problémamentesebb, meg az egész edzés tervezhetőbb, és hatékonyabb vele.
p
-
jjeahh
nagyúr
Üdv!
Gyors kérdés.
Tubeless konverziónál az normális, ha használaton kívül egy idő után ereszteni kezdenek a gumik? Használatban meg nem annyira. Mintha a tej elengedné a lyukakat az állásban?
Van, h ez annyira eldurvul, hogy egy éjszaka ereszt 1 bart.
Majd másnap megjáratom a kereket minden irányban és megint tartja a nyomást egy darabig.
Ez a tej (Joe's no flat) ez nem végleges tömítést jelent? Főleg ha nincs semmi abrazív hatás a tömített lyukaknál állásban. Egyszer már tisztítottam gumit ettől a tejtől és nekem úgy tűnik igencsak gumiszerűre szárad ki. Azt hinném ennek nem szabadna elengednie.
Köszi!Nem jó ez így, de biztos nem a szalagnál vagy a szelepnél ereszt? Vágásos defekted volt már vele, amit kukaccal betömtél, de lehet, hogy a kukac nem tömített rendesen és mellette elereszti a levegőt? Ha egyik sem, akkor szerintem válts Stan's tejre.
-
jjeahh
nagyúr
Sajnos zsolttal értek egyet.
Tegnap csajos kör volt, lefagyott a zwiftem, szóval rábeszéltem életem párját egy gyors körre (biciklin, nyilván). 7-8 fok volt, szépen sütött a nap, de rohadt hideg volt. Kb 1-1,5 óra után mar roppant kellemetlenül. Teljesen szétfagytunk. A végére a hőmérő szerint már csak 4 fok volt, a nap is igen laposan állt már, az már úgy nagyon fájdalmas tud lenni. Ráadásul ugye azzal sem kalkuláltam, hogy nővel iváshoz, orrfújáshoz, meg kb mindenhez meg kell állni, illetve a tempó sem a 30-hoz, hanem a 20-hoz lesz közelebb. Alulról. Nettóban. Így meg azért tovább is tartott a dolog. Szóval, lényeg a lényeg: stabil 10 fok alatt én többet el nem indulok, pláne nem családi programra...
p
Nincs rossz idő tekeréshez, csak nem megfelelő öltözet
. Én itt a 0 foknak már nagyon örülök, a téli ruciban tökéletes, de lejtőztem már izzadtan -8 fokban és túléltem. Erre szokás szerint most elkaptam valami taknyolós vírust a családtól... kint bármilyen hideg van sosem fázok meg, de a family pillanatok alatt megtölt
. -
parandroid
félisten
1előre úgy tűnik a 7 közepéig szép idő lesz.
Sajnos zsolttal értek egyet.
Tegnap csajos kör volt, lefagyott a zwiftem, szóval rábeszéltem életem párját egy gyors körre (biciklin, nyilván). 7-8 fok volt, szépen sütött a nap, de rohadt hideg volt. Kb 1-1,5 óra után mar roppant kellemetlenül. Teljesen szétfagytunk. A végére a hőmérő szerint már csak 4 fok volt, a nap is igen laposan állt már, az már úgy nagyon fájdalmas tud lenni. Ráadásul ugye azzal sem kalkuláltam, hogy nővel iváshoz, orrfújáshoz, meg kb mindenhez meg kell állni, illetve a tempó sem a 30-hoz, hanem a 20-hoz lesz közelebb. Alulról. Nettóban. Így meg azért tovább is tartott a dolog. Szóval, lényeg a lényeg: stabil 10 fok alatt én többet el nem indulok, pláne nem családi programra...
p
-
Teasüti
nagyúr
Üdv!
Gyors kérdés.
Tubeless konverziónál az normális, ha használaton kívül egy idő után ereszteni kezdenek a gumik? Használatban meg nem annyira. Mintha a tej elengedné a lyukakat az állásban?
Van, h ez annyira eldurvul, hogy egy éjszaka ereszt 1 bart.
Majd másnap megjáratom a kereket minden irányban és megint tartja a nyomást egy darabig.
Ez a tej (Joe's no flat) ez nem végleges tömítést jelent? Főleg ha nincs semmi abrazív hatás a tömített lyukaknál állásban. Egyszer már tisztítottam gumit ettől a tejtől és nekem úgy tűnik igencsak gumiszerűre szárad ki. Azt hinném ennek nem szabadna elengednie.
Köszi! -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Nutra
tag
Én is vezettem minden kopó alkatrész üzemidejét, lánc, sor, gumik, de nyereg, vagy lámpák, pumpa, km óra, nyeregtáska stb. is. Most majd a Strava-n vezetem.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Így azért jobban néz ki, mint amikor február 21-én ott gyaloglásztunk
Ezt a részt leszámítva a ködtől nem láttunk semmit, tiszta Silent Hill for PS1 volt az élmény. A bokáig érő sár sem volt éppen jó.1előre úgy tűnik a 7 közepéig szép idő lesz.
-
-=RelakS=-
veterán
Így azért jobban néz ki, mint amikor február 21-én ott gyaloglásztunk
Ezt a részt leszámítva a ködtől nem láttunk semmit, tiszta Silent Hill for PS1 volt az élmény. A bokáig érő sár sem volt éppen jó. -
Hasaggymeg
Topikgazda
jjeahh...+1, ez ugyanaz a gyári csak nem látszik az oldala...amúgy meg a kettő különböző, hátul Ralph, elől Ray. Nem rossz, csendes, jól gördül és jól tisztul is, de...a Race King továbbra is jobban tetszik.
-
torma1981
veterán
-
jjeahh
nagyúr
-
6030D
addikt
Elöl más a gumi? Nem jött be a skinwall fecske?
Ringman: nem kell, Zsolt megmondta!!
(sztem nem) -
Ringman
félisten
hétfőtől végül kell a maszkot hordani biciklizés közben kül/belterületen?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Jó kis HHH
Majdnem elmentem Solymárig, de aztán visszafordultam...arra még nem jártam.
xyzsolt...ezért jó ilyenkor terepen, sebesség (menetszél) nincs csak pulzus.😎
-
jjeahh
nagyúr
-
xy.zsolt
addikt
mindenki ezt mondja, de errefelé 5°c is csak éppen volt....bringán ez max 2°c. Más az elképzelésem a gyönyörű időről
-
Csokicsibesz
aktív tag
Jó kis HHH
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
belsodavid
aktív tag
Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani olyan bevált, próbált telefonos app-ot, amibe több darab .kml fájlt tudok importálni egyszerűen? Olyanra lenne szükségem, amiben van műhold térkép és olyan pontos és gyors a helyzetem nyila mint a maps.me-nek. Nem szeretnék én semmi mást, csak hogy lássam a műholdas térképen az útvonalamat és a tartózkodási helyemet. Nem kell navigálni és semmi egyebet csinálnia, csak tájékozódásra használnám. Előre is köszönöm!
-
szuszinho
őstag
frissen is mérted esetleg?
Nem tartom kizártnak, hogy úgy is mutatott volna valamekkora kopást, akár a lánc, akár a mérő pontatlansága miatt. Érdemben nem tudok nyilatkozni, mert alig használtam a 12-es láncomat, de én GX-et vettem, viszont a Shimi is azt írja gondolom, hogy kizárólag Shimi láncokat használj
Amúgy meg kihozta a vizsgálat, hogy Ft/km értéket nézve a legolcsóbb láncok a legjobbak
#187960szuszinho : az R1900 nem tubeless helyből? én csak akkor fűzetnék, ha az agyakhoz ragaszkodsz, egyébként gondolom road esetében is drágábbra jön ki, mint eladni és venni újat. Hmm, mondjuk én is fűzettem, és abban a konfigban mégis jobban jöttem ki... na mindegy
. A P 1800 300 Euró. 2 db R 460 meg 64 Euró. Mondjuk, ha szétszedem, akkor már kap új csapágyakat is, annak nem tudom menyi most az ára.
-
Because
őstag
Pazarlóan kezelted.
az igaz, hogy nem kellett odafigyelni mennyi megy veszendőbe...
5 évig volt benne az előző olaj és ami kijött annak is szép színe volt (mondhatjuk tényleg életre elég az 1 liter
) -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Because
őstag
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ez az infó már fizetős, mint a sztráva.
...viccet félretéve, bár te nem élsz mindenféle ilyen mugli cuccokkal, néha elég sokba kerül egy-egy jobb darab, így aztán felírom "beüzemelésének" idejét tudjam mennyit is tart azért a pénzért, kínlódjak-e vele tovább (ragasztgassam, varrogassam, vegyek új tartót hozzá stb.), vagy dobjam ki a fenébe és nézzek más után. 
-
IzI
senior tag
-
Friczy
senior tag
Sziasztok!
Esetleg van vagy volt vkinek ilyen nyerge,netán ismeri őket?
Ergon SMC Sport Gel [link]
Selle Italia Man Gel flow L2 [link]Másik kérdésem.
Tudnátok mondani valami nagyon kényelmes kerékpáros nadrágot max 35e Ft-ig?
Amit kinéztem Northwave Active Gel [link]
Van érdemi különbség egy 15e és egy 30e-es nadrág betétje közt?Egyébként a bike24-en a Selle Italia Man gel flow jelenleg 53 EUR.
-
bringasisti
őstag
Ha a csap és a kapcsolódó felület kopik akkor ahány csap * annyi kopás ami adja hogy a lánc hosszát nézve hogy fél szem a differencia. Mivel a csap esetén 0.1 milliméter kopás 100 szem esetén szemmel látható. Viszont 100 görgő esetén a görgő kopása csak 2 egység!
-
FerNandor
őstag
Én is vezettem minden kopó alkatrész üzemidejét, lánc, sor, gumik, de nyereg, vagy lámpák, pumpa, km óra, nyeregtáska stb. is. Most majd a Strava-n vezetem.
-
IzI
senior tag
Köszi az infót
-
6030D
addikt
Én is vezettem minden kopó alkatrész üzemidejét, lánc, sor, gumik, de nyereg, vagy lámpák, pumpa, km óra, nyeregtáska stb. is. Most majd a Strava-n vezetem.
A nyeregtáskára majd érdekelne a kimutatás, hogy fontos-e a PTFE, a hetente tisztítás, esetleg számít-e a szint. Azt is 0,75-nél kell cserélni?

-
Runner_fxr
addikt
Ráadásul ez a mérő a görgők kopását is beleméri a láncnyúlásba, amivel nem tudom, hogy egyáltalán tudnak-e megbízhatóan kalkulálni a gyártók.
A Park Tool CC-4 és a Shimano TL-CN42 kiküszöböli ezt a problémát, de biztos van még más típus is a piacon.
A Park Tool CC-2 használati utasításától mondjuk még mindig fogom a fejem. Világosan leírja, hogy az új láncoknál simán mutathat 0.25-os nyúlást. Akkor ha már használt a lánc, mégis hogy a lótúróban lehet megbízni benne?Az új láncok 0,25-ön vannak, ez normális érték. Láttam már alap Shimano láncot 0,25 felett újonnan, na az már érdekesebb.
Nyúlásmérőből én ezt használom, elég jó cucc. -
IMIIKE1998
őstag
A simano-s linken (közép tájon "lefelé nyíl") kinyitva, ezt írja;
Brake hose (kit) SM-BH59-JK-SS
- Eszerint hozzá való.
A ebike-on szűkszavúan annyit írnak a felszereléséről, h ez nem a szokásos bekötésű.Itt van kép is a kit hátáról, benne van a listában az M446-os.
Igazad van, köszi még egyszer.

Szerintem akkor meg is rendelem tőle, nem is adja drágán. -
andrisbandi
őstag
Köszi szépen!

Igen, BR-M446, elírtam a számát.
"Kompatibilitás: M975, M775, M615, M485, M396, M355, M315" Vagy ez a fékcső jó a 446-hoz is?A simano-s linken (közép tájon "lefelé nyíl") kinyitva, ezt írja;
Brake hose (kit) SM-BH59-JK-SS
- Eszerint hozzá való.
A ebike-on szűkszavúan annyit írnak a felszereléséről, h ez nem a szokásos bekötésű.Itt van kép is a kit hátáról, benne van a listában az M446-os.
-
IMIIKE1998
őstag
- Ehhez?
BR-M446
shimano.comShimano MTB SM-BH59-JK-SS hátsó fékcső 2000mm
2wheels.hu
- Magyarul beszél, Romániából küldi, számlával.
Nagyon jók az árai a magyarhoz képest.
Vásároltam már nála, minden ok volt.Köszi szépen!

Igen, BR-M446, elírtam a számát.
"Kompatibilitás: M975, M775, M615, M485, M396, M355, M315" Vagy ez a fékcső jó a 446-hoz is? -
ZolkoW
őstag
Sziasztok!
Esetleg van vagy volt vkinek ilyen nyerge,netán ismeri őket?
Ergon SMC Sport Gel [link]
Selle Italia Man Gel flow L2 [link]Másik kérdésem.
Tudnátok mondani valami nagyon kényelmes kerékpáros nadrágot max 35e Ft-ig?
Amit kinéztem Northwave Active Gel [link]
Van érdemi különbség egy 15e és egy 30e-es nadrág betétje közt?ilyen Ergonom van a montin, nekem bejött :) ezzel sem tudok végtelen túrára menni, de talán a legjobb eddigi nyergem. nem kimondottan könnyű (a gyári adat kb igaz, nekem a szélesebbik van), ja, és kicsit nyöszörög az egyik sínje, de jó kialakításúnak tartom.
-
-=RelakS=-
veterán
Ha elkopik a görgő belső része, akkor a lánc maga inkább közelebb kerül a lánckerék közepéhez, hisz vékonyabb anyagra fekszik fel a lánc.
A kopásáról meg szerintem ez a lényeg:
However, bushing/roller wear does not affect chain performance unless it becomes so severe that it affects structural integrity — the bearing is worn away, the roller fractures, or the like. Thus, bushing/roller wear should not be included in overall wear measurements.
Nagyobb súrlódást emleget még ez ügyben (higher friction) -
ZolkoW
őstag
Amint említettem, a görgők kopása nem befolyásolja, hogy hogy fekszik el a lánc, maximum azt, hogy mennyire lötyög a láncon a görgő.
Az ugyanis teljesen mindegy, hogy mindegyik csap közepe mondjuk 2mm-re, vagy már csak 1,5mm-re van a felfekvési ponttól, mindegyiket egyformán befolyásolja. Ha viszont elkopik a csap, amire a belső láncszemek felfekszenek, akkor a külső szemek távolabb kerülnek egymástól.
Magyarázat angolul képekkel
(nem én csináltam
)Amit anno csináltam "méterrudat", az az új kínai láncokat 0%-osnak mutatta, de a Connexet rövidebbnek

Itt elhiszem, hogy van némi mozgástere a csapoknak, csak úgy megtolták kenéssel, hogy "összement" a lánc. Ezért is mérek lánchosszot kenés előtt, hogy a beletolt Squirt miatt ne mérjek esetleg kevesebbet.
A CC-2-nél inkább arra gyanakodnék, hogy a mérési módszeréből adódóan bizonyos hossz alatt egyszerűen nem tudja kimutatni a változást, mert pl a pöcök helyének parányi változása is nagy változást mutatna a skálán.én máshogy értelmezem, és ő sem úgy fogalmaz,hogy nem számít,hanem hogy a csaptávolságot nem befolyásolja. de ha vékonyabb lesz a görgő, akkor megintcsak kijjebb fog tolódni a lánc a fogakon, nem?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én is vezettem minden kopó alkatrész üzemidejét, lánc, sor, gumik, de nyereg, vagy lámpák, pumpa, km óra, nyeregtáska stb. is. Most majd a Strava-n vezetem.
-
mobal
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
-
188100 - 188001
355077 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 189901 189900 - 189801 189800 - 189701 189700 - 189601 189600 - 189501 189500 - 189401 189400 - 189301 189300 - 189201 189200 - 189101 189100 - 189001 189000 - 188901 188900 - 188801 188800 - 188701 188700 - 188601 188600 - 188501 188500 - 188401 188400 - 188301 188300 - 188201 188200 - 188101 188100 - 188001 188000 - 187901 187900 - 187801 187800 - 187701 187700 - 187601 187600 - 187501 187500 - 187401 187400 - 187301 187300 - 187201 187200 - 187101 187100 - 187001 187000 - 186901 186900 - 186801 186800 - 186701 186700 - 186601 186600 - 186501 186500 - 186401 186400 - 186301 186300 - 186201 186200 - 186101 186100 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Yettel topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- alza vélemények - tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Óra topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Subaru topik
- További aktív témák...
- Apple iPhone SE 2022 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.Skill Trident Z Royal 4000Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Asus ROG Strix G16 Notebook! i9-14900HX / RTX 4060 / 16GB DDR5 / 1TB NVMe! BeszámítOK
- Apple MacBook Pro 14 (2021) M1 Pro 16GB/500GB használt, szép állapot 87% akku (323 ciklus)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G7 I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



Nincs tempó, nincs kemény mászás, de va helyette pisilés, orrfújás, csigasebesség, pihenés a "napon", meg ilyenek... mind1, vele mindig úgy öltözök mintha legalább öt fokkal kevesebb lenne mint ami valójában van. Ennyi.

Napsütés ide vagy oda, még foga van a napnak...ezért max 30km lesz, ha lesz.
(sztem nem)

