Hirdetés

2018. október 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#87901) csicso82 válasza twofatcat (#87896) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

A Powershell-t futtatva rendszergazdaként majd bemásolva ezt a sort és ENTER-t ütni:

"Get-AppxPackage -allusers | Remove-AppxPackage"

E mellett ezt is le lehet futtatni:

"Get-AppxProvisionedPackage -Online | Remove-AppxProvisionedPackage -Online"

Értelemszerűen (") jel nélkül. Ez minden felhasználónál törli az összes UWP appot, persze akinek valamelyik kell annak más parancsot kell futtatni, egyenként kell törölni azt amit akar és megtartva azt amit akar.

(#87902) Doky586 válasza Doky586 (#87841) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

Így néz ki az lokális fiókkal belépett gépem a microsoft fiókban:

HDD adatok, OS verzió és buildszám ettől függetlenül szinkronizálódnak a valóban épp aktuálisra. A nagy testvér mindent lát.. :(((

Egy normál ms fiókos gép így néz ki: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#87903) hackeeeee válasza Doky586 (#87902) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Storeban vagy valamilyen alkalmazásban nem vagy belépve véletlenül?

Véleményem szubjektív...

(#87904) twofatcat válasza csicso82 (#87901) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Ismerem a PowerShell trükköket, sajnos pl. Mixed Reality Portal nem távolítható el az ABC listából ezzel. Ahhoz több kört kell futni. (a példában mást használtak, a módszer ugyanaz) A hír lényege az lenne Powershell parancsok és adatbázis bűvészkedés nélkül normál módon két kattintásos módszerrel jó lenne megszabadulni a feleslegtől, illetve ha core funkció és inkább ne távolítsuk el, akkor lehessen elrejteni start menüből.

Win32-nél nem használod a Notepadet és minek van start menüben? Semmi gond jobb klikk open file location és kidobja a parancsikon elérési útvonalát intézőben, törölheted a parancsikont és nem lesz benne a start menüben, csak a helyén a windows\system32-ben a notepad.exe a lényeg fél perc alatt megoldva a kérdés el van rejtve start menüből (ugyanígy szoktam kipucolni a telepített programok felesleges readme.txt és uninstall parancsikonjait startból azok nem kellenek oda, azaz mappa ne legyen startban csak az indító ikonok listája)

UWP-nél nem használod az Xboxot, Mixed Reality Portalt? Elsőre kereshetsz rá PowerShell parancsot, a másikhoz még több mókolás kell.

Úgy lenne jó start menüben jobb klikk "hide" ne legyen útban és csak a settings/apps listában legyen ott minden.

[ Szerkesztve ]

(#87905) csicso82 válasza twofatcat (#87904) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Nekem nincs ott a Mixed Reality a start menüben, ott az én programjaimon kívül csak ezek vannak:
- Csatlakozás
- Gépház
- Keresés
- Microsoft Edge
- Windows biztonság

+ persze alul a mappák: felügyeleti eszközök, kellékek stb.

Persze én a Gépházban is végigmentem és ami nem kell mindent kikapcsoltam, majd ezután volt záróakkord a két powershell parancs. + én a végén - egy két restart után - az o o shutup 10-et is ráeresztettem.

Lehet drasztikus de nincs BSOD-em úgyhogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#87906) Doky586 válasza hackeeeee (#87903) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

De a store természetesen be van lépve, de a másik gépen is be van lépve, mégis ha helyi fiókra váltok akkor eltűnik a webes ms fiókból a gép, de a store azon is belépve marad ha jól láttam.

(#87907) hackeeeee válasza Doky586 (#87906) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Hmm.. erdekes. En korábban mar raneztem egyszer akkor semmit sem írt. Nekem minden erre vonatkozó opció tiltva van.

Véleményem szubjektív...

(#87908) twofatcat válasza csicso82 (#87905) üzenetére

twofatcat
(őstag)

Lehet mert én angol nyelvű rendszert telepítettem, mindkét Mixed Reality Portal és Viewer is ott figyel. Csatlakozás is ugye connect nálam, azt se használom. Igazából a lényeg Win7-nél parancssorok nélkül egyszerű kattintgatással és drag&drop módon olyan start menü listát csináltam amilyet akartam, Win10-nél a lista része kötöttebb és akadályok. Pl. nekem nincs szükségem arra se, hogy jelezze az ABC betűket, tudom az ábécét fejből is :) mivel kikapcsolhatatlan a jelzése ezért többet kell scrollozni. #firstworldproblem :D Persze nem a világ vége ez a téma, 90%-ban úgyis WIN gomb kereséssel indítok programokat. Illetve ami pozitívum a csempés rész teljesen testre szabható szabadon lehet utilities egy kupacba és ki lehet kapcsolni az ABC listát. Át kell állítani az évtizedes megszokást, lista helyett a csempés részen belakni ahogy szeretné az ember.

(#87909) twofatcat

twofatcat
(őstag)

Még egy pozitívum: ma vettem észre a beépített Paint 3D tud "magic select" funkciót. Ritkán kell, GIMP-et telepítettem eddig ilyenekért.

[ Szerkesztve ]

(#87910) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Most így, a Homegroup eltüntetése után van valamiféle trükkje annak, hogy két Windows közt fájlokat osszon meg az ember? Már beállítottam a megosztást a vezérlőpultban és megosztottam elvileg mappát is, de a másik gépen (amin ugyancsak beállítottam a vezérlőpultban a megosztást) nem lát semmit.

Gondolom nem az OpenWRT-s router a gond.

(#87911) Kvardekdu válasza leviske (#87910) üzenetére

Kvardekdu
(újonc)

Valami miatt két W10 nehezen látja egymás megosztásait.
5-15 perc is eltelhet, mire mindkét gép látja egymást.
Ez korábban is így volt.
Az októberi frissítés után talán valamivel tovább növekedett az idő.
Androidról linuxos médialejátszóról azonnal elérhető.
Ezért ezekkel könnyű tesztelni.
A Panasonic Firefox OS alapú tévéi is nehezen találják meg a W10-es megosztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#87912) Doky586 válasza Kvardekdu (#87911) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

Egyszerűbb a másik gépre mutató linket csinálni (mint várakozni) és arra kattintani a filekezelőben.. Én is így oldom meg.

[ Szerkesztve ]

(#87913) Teasüti

Teasüti
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Jól sejtem, hogy a Defender fogja vissza az összes lemezműveletet? SSD van a gépben, de vmiért minden egyes fájlműveletnél cpu korlát van és végeredményben az egész rendszer olyan tetű lassú, mintha egy öreg hdd-ről menne.
Nem bánom, ha a Defender a vinyót szkenneli üresjáratban, de nem lehet valahogy kikapcsolni a valós idejű védelmet? Főleg, hogy egy szálon terheli a cpu-t és így jó, ha kb 40 MB/s valós átviteli sebességre képes a rendszer. Ez elg vicces, mikor az SSD ennek a tízszeresére is képes lenne. Program betöltés dettó.
Köszi! :R

(#87914) Kvardekdu válasza Doky586 (#87912) üzenetére

Kvardekdu
(újonc)

Az állandóan (vagy régebben) működő gépet nem látja a frissen bekapcsolt.

Mi pontosan a link?

(#87915) JanR

JanR
(PH! addikt)

Sziasztok!

Mostanában küzdök a második kijelzőmmel. A gépet egy monitorral használom, viszont ha filmezek, akkor átkapcsolom a TV-mre. A TV-be hdmi-hdmi van, a monitor pedig dvi-hdmi. Na most a gondom az, hogy mostanában nem hajlandó megjegyezni a win az utoljára beállított felbontást a TV esetében. 4K-s a TV, de mindig visszalövöm fullHD-ba. De ha visszakapcsolom a monitorra a képet, majd újra a TV-re, akkor megint 4K-s felbontás fogad. Persze, szép meg jó ez így, de én fullHD-t szeretnék, ráadásul ez idáig minden gond nélkül meg, ezt az új windows-al kezdte el.

GTX1080 a vga, legfrissen nv driver (egy régebbi volt, de azt azonnal frissítettem, hátha). Semmi anomáliám nincs, egyszerűen nem hajlandó megjegyezni a felbontás beállítását a TV. Ráadásul, ha a TV-n van a kép, és csal egy kicsit kapcsolok vissza a monitorra, majd újra a TV-re, akkor is kezdhetem előröl az egészet, mert visszaállítja magát 4K-be (gondolom arra méretre, amit a windows érzékel).

Valakinek valami ötlete?

(#87916) Doky586 válasza Kvardekdu (#87914) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

A link az link...

(#87917) Kvardekdu válasza Doky586 (#87916) üzenetére

Kvardekdu
(újonc)

Így nem jön be ...

(#87918) Doky586 válasza Kvardekdu (#87917) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

Nekem bejön ...

(#87919) leviske válasza Kvardekdu (#87911) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

Köszi! :R Közben nekem az oldotta meg, hogy benéztem a servicesbe és nyomtam egy startot manuálisan a két Function Discovery cuccnak és a UPnP-nek. Ezzel azonnal felismerték egymást és látják a megosztott mappákat. Valószínűleg ezeknek az elindulására kell várni, ha nem kezd az ember turkálni a gépben.

(#87920) Kvardekdu válasza Doky586 (#87918) üzenetére

Kvardekdu
(újonc)

Persze, amikor a többi módszerrel is látszik a megosztás, akkor már így is bejön nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#87921) csicso82 válasza Teasüti (#87913) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

TÉNY, hogy a beépített Defender jobban fogja a fájlműveleteket, mint EGYES külső kergetők, persze nem mindegy mire cseréled. Kaspersky Free, Comodo (Coud AV, vag IS), Avast Free ilyen téren jobb.

(#87922) legelek

legelek
(őstag)

Várható valamikor esetleg a jövőben natív (lemezkezelős) ext2/3/4 támogatás?
(mert lehet toldozgatni-foltozgatni mindenféle programmal, de nekem a natív megoldás tetszene a legjobban)

[ Szerkesztve ]

(#87923) King Unique válasza legelek (#87922) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Még a Linuxhoz közelebb álló macOS sem támogatja tudtommal natívan... Majd ha tömeges igény lesz rá a Windows usereknél (nem valószínű), akkor esetleg. Vagy akkor sem, ismerve az "eddigieket". Bár újabban elkezdték pátyolgatni, raktak a 10-esbe WSL-t is, szóval ki tudja mi lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87924) Doky586 válasza legelek (#87922) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

Mi bajod az NTFS-el? esetleg válthatsz exFAT-re is..

(#87925) tordaitibi válasza Doky586 (#87924) üzenetére

tordaitibi
(őstag)
LOGOUT blog

Gondolom az a baja mint nekem, dual OS a rendszer.
Én is hülyét kapok amikor véletlenül linux alól nem a fat vagy az ntfs adatvinyóra mentek, kéne valami a linux home partícióról és ezért rebootolnom kell a linuxba. Fordítva semmi gond, olvassa írja eszi issza.

(#87926) legelek válasza Doky586 (#87924) üzenetére

legelek
(őstag)

Az entware nem tűri az ntfs-t (bár elvileg rá lehet erőszakolni valahogy úgy is).
Most külön ezért egy ubu-t izzítani, hogy ext-re formázzam....2018 van
A paragon-os szoftverrel meg szívtam, az sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#87927) King Unique válasza tordaitibi (#87925) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ott az ingyenes Ext2Fsd, de a TC-hez is van Ext plugin, ha az kell. Az pedig annyira nem meglepő, hogy fordítva adott pl. az NTFS támogatása, amit jóval többen használnak desktopon...

(#87926) legelek:
Ha már formázás, akkor pl. windowsos külső particionáló programoknál szokott lenni Ext2/3/4 opció (példa). Az viszont már más dolog, hogy desktopon még mindig nincsen akkora igény ezen fájlrendszerekre, nem elég elterjedtek ahhoz, hogy a Windows, vagy akár a macOS natívan támogassa őket.

[ Szerkesztve ]

(#87928) Jazz

Jazz
(PH! kedvence)

Sziasztok,

meglehet valahogy oldani egy program erőltetett leállítását a win-ben, hogy akkor is leálljon ha csak pl. a tálcán a jobb klikk/program bezárását választom?

Az a gond, hogy van hogy lefagy egy program betöltés alatt, de hiába az alt+tab, ctrl alt del, látom a tálcát, látom az alt+tab alatt elérhető háttérben futó programokat, de nem jön előtérben egyik sem, mert a lefagyott program tök fekete képernyője homokórázik, és úgy mond az marad előtérben (kivéve a tálca, az egér, és az alt+tab ablakok).

Így nem tudom előhívni a feladatkezelőt sem hogy leállítsam a programot. Ctrl+shift+esc meg van, fut a feladatkezelő, de nem jön előtérbe. A fagyott program tálcán futó bezárás gombra kattinva, vagy alt+tab mini ablakban bezárás gombra kattintásra nem reagál, csak homokórázik rendületlenül.
A feladatkezelőben való leállítás kilőné a programot gond nélkül, csak nem jön ugye előtérbe.
Így csak egy megoldás marad az újraindítás, vagy kijelentkezés.:(

Köszi

free your mind

(#87929) Jazz

Jazz
(PH! kedvence)

Más:

a telefon gyári USB-s megosztása esetén (xiaomi redmi note 3 pro international kate), minden egyes rácsatlakozással egy új hálózat keletkezik a win-ben. Most már a Hálózati kapcsolatok 34, 35, 36...stb.-nél tartok.

Mitől lehet ez, miért kreál mindig új hálózatot a win? (A sávszélesség felezés miatt wifi megosztás nem játszik, USB-s kell.)
Van a fentire valami megoldás, hogy ne kreáljon állandóan új hálózatot?
És kilehet valahogy törölni az eddigi 36db hálózati kapcsolatokat? (gondolom regedit-ben)

Köszi

free your mind

(#87930) Shaza

Shaza
(senior tag)

storno

[ Szerkesztve ]

(#87931) adika4444 válasza Jazz (#87929) üzenetére

adika4444
(PH! addikt)

hali!

Itt keresd a profilokat:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles

Nézd meg, hogy újracsatlakozásnál változik-e az USB-s adapter MAC címe a gépházban vagy a hálózati kapcsolatokban. Ha igen, Androidos körökben érdeklődj utána, hogy lehet a random MAC váltásokat tiltani.

üdv, adika4444

(#87932) M3nyus

M3nyus
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van esetleg valami bevált módszer hogy a Windows Store sokág működőképes maradjon?

Most készülök 6. alkalommal újrarakni a gépet 2 nap alatt, hogy rájöjjek mi okozza szerencsétlen halálát. Rányomok az ikonjára felbukkan egy kék hátterű ablakban és rögtön bezáródik. Friss instalnál működik egy ideig. Neten található megoldások közül rengeteget kipróbáltam, de csak rosszab lett a helyzet, gyári appok sem inultak már el.

Win verziók: angol 1803 home N és 1809 home N minden frissítéssel.

Én vagyok M3nyus!

(#87933) csicso82 válasza M3nyus (#87932) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Próbáld meg esetleg így:

Win verziók: angol 1803 home N és 1809 home N minden frissítéssel.

(#87934) Sub-ZeRo válasza M3nyus (#87932) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Sima home rendszert rakjál fel, ne N verziójút és akkor megkíméled magad sok sz...pástól... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#87935) M3nyus válasza csicso82 (#87933) üzenetére

M3nyus
(fanatikus tag)

Köszi, kipróbálom!
Közben most ment fel 7. alkalommal a win, semmihez nem nyúltam, egyből windows store, megnyílik, rámentem az appok frissítésére, elkezdte, leszedni őket, de eközben kilépett magától és onnantól újból nem indul el a Store, tehát mondhatjuk hogy saját magát megöli :C

Próbálom "N" nélkülivel...

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#87936) szabonagyur válasza M3nyus (#87935) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Amúgy ha már úgyis mindegy melyik verzió megy fel... (gondolom minden megvan) akkor miért szivatod magad N verzióval? Vagy valahol megírták, hogy az N-ben semmi sincs ezért az kisebb, kevesebb erőforrást zabál? :U

(#87937) hegegege válasza szabonagyur (#87936) üzenetére

hegegege
(fanatikus tag)

Üdv!

Jelenleg eredeti Windows 7 Home Premium 64bit-et használok és gondolkozom a 10-re váltáson, csak nem nagyon követtem a változásokat és a 10-zel kapcsolatos infókat, így felmerült bennem pár kérdés.

1. Frissíthetem egyáltalán ingyenesen Windows 10-re az operációs rendszerem, vagy a "türelmi idő" már lejárt? Én úgy tudom, hogy már nem lehet, és meg kéne vennem, de olyat is olvastam, hogy ha letöltöm a 10 telepítőjét és beütöm a 7-em telepítőkulcsát akkor megkapom az eredeti 10-et.

2. Van bármilyen ismertebb, fontosabb hátránya a 10-nek a 7-hez képest a régebbi játékokkal való inkompatibilitáson kívül?

3. Emlékszem, hogy volt valami botrányszerűség, hogy ha kikapcsolsz minden adatgyűjtést, a Win10 akkor is gyűjt adatokat, ezzel mi a helyzet?

Azért, hogy kilehessenérdemeslegyenkimenni a pályára!

(#87938) zack válasza kalimera (#87876) üzenetére

zack
(PH! félisten)

Neked is és King Unique-nak is köszönöm a segítséget. Leszedtem az Acronis-t, a simát is, és a bootolhatót is. Felrakom és jövök az infókkal. :R

Meg kell néznem hány fizikai vinyó van az asztaliban, mert ha a laptop 240GB SSD-je befér még valamelyik SATA portra, akkor lehet csak simán berakom a rendszer mellé, a laptop-ba meg veszek egy 500GB 2,5 belső vinyót. Mivel a gyerekeknek adtam a Lenovo Flex 2-öt, nekik nem kell, hogy SSD-n legyen a rendszer, pláne úgy, hogy egyszerűbb touch-os játékokkal játszanak (4 és 2 éves fiú).
Az új notimat nem piszkálom (ASUS ROG Scar II), ebben 256GB PCI SSD-van + 1TB háttértár.

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black 64GB /64GB Samsung Evo Class10 <<>> Vsonic GR07 + Sony SBH52 + Sony SBH70 <<>> Spotify Premium <<>> www.partnerogsm.hu

(#87939) Kvardekdu válasza zack (#87938) üzenetére

Kvardekdu
(újonc)

Klónozásra (és mentésre visszaállításra is) az Acronis Boot Cd-t használom.

A telepíthetőt ki sem próbáltam.

(#87940) fs-zsoci válasza Doky586 (#87882) üzenetére

fs-zsoci
(őstag)

Doky586: Ezt most úgy írod, mintha azt a...vagy 120 sort le sem írtam volna az elmúlt napokban... :)

Zoz: Köszi. Bízom benne, hogy sikerül megalkotnom nekem is ezt az állapotot :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#87941) szabonagyur válasza hegegege (#87937) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ha 10-re váltasz akkor a megfelelő kiadást válaszd, jelen esetben N nélküli Win10 (Home) sima kiadást.

Pont valamelyik nap próbáltam ki, hogy telepítéskor a Win7 még nem használt kulcsot adtam még Win10nek és simán beaktiválta.

Driverek néha érdekesek Win10 alatt ha nincs kimondott Win10 driver csak régebbi.

Adatot gyűjt már minden... Most ahogy ezt írom a Chrome is.

(#87942) hegegege válasza szabonagyur (#87941) üzenetére

hegegege
(fanatikus tag)

Köszi a segítséget! :R

Azért, hogy kilehessenérdemeslegyenkimenni a pályára!

(#87943) zack válasza Kvardekdu (#87939) üzenetére

zack
(PH! félisten)

Nyilván rendszer partícióhoz bootolható kell. :K
Megnéztem, 5 fizikai háttértár van az asztaliban, tehát a laptop 240GB SSD-jét még pont be tudom tenni.
Ez lesz a legegyszerűbb. Aztán ha másképpen alakul, majd jövök. :R

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black 64GB /64GB Samsung Evo Class10 <<>> Vsonic GR07 + Sony SBH52 + Sony SBH70 <<>> Spotify Premium <<>> www.partnerogsm.hu

(#87944) Pörp

Pörp
(senior tag)

Hi!

Ausus P8P67LE alaplapom van, az ASUS oldalon driverek csak win 8.1-ig vannak. Win 10 működne ezekkel a driverekkel?

(#87945) Geth válasza Pörp (#87944) üzenetére

Geth
(senior tag)

Alaplapgyártó oldalát hanyagold. Ha gondod van Win10 telepítés után, ezekből mazsolázz:
Storage:
Intel AHCI
Marvell AHCI, bár én letiltanám, ha nincs rá szükséged, az Intel a javasolt.
USB: Az Intelhez nem kell, ASMedia
Hang: Realtek
LAN: Realtek
Egyéb:
Intel MEI
Chipset software (ami nem "driver") szerintem nem fog kelleni.

(#87946) Pörp válasza Geth (#87945) üzenetére

Pörp
(senior tag)

Köszönöm! :R

(#87947) zolkas68

zolkas68
(újonc)

Sziasztok

Van egy problémám és erre kérnék segítséget.
Az egyik szgépem akadozva működik.
be be ragad ezt főleg netezés közben vettem észre.
a feladatkezelőben azt vettem észre, hogy az svchost.exe 48 példányban fut. mig a másik gépeken ezt a programot nem látom.
mivel, hogy tudnám ezt javítani.

ebben a rohanó világban legyen időd futni is:)

(#87948) M3nyus válasza M3nyus (#87935) üzenetére

M3nyus
(fanatikus tag)

Sikerült, köszönöm a tippeket, normál Home verzióval már működik rendesen! :) "N" verziót elfelejtem egy időre...

Én vagyok M3nyus!

(#87949) csicso82 válasza M3nyus (#87948) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Nyugodtan elfelejtheted örökre.

(#87950) King Unique válasza zack (#87943) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Nem feltétlen, mert meg lehet oldani a rendszer lementését és a klónozását akár a működő Windows alól is. Sőt, pl. a Windows 10 beépített eszköze is eleve így készíti el a lemezképet. Az ún. Live környezet a visszaállításhoz kell pl. egy pendrive-ról indítva a program WinPE, vagy Linux-alapú változatát. Bár pl. a Macrium Reflect olyat is tud, hogy a helyi boot menühöz adja hozzá a saját indítóbejegyzését és akár külön pendrive / optikai meghajtó nélkül is megoldható WinPE környezetben a visszaállítás. Egyébként az Acronis tudtommal fizetős és csak 30 napos trial verzió van belőle. Ingyenes formában esetleg a program egyes régebbi verziói érhetők el.

[ Szerkesztve ]

(#87951) Pörp válasza Geth (#87945) üzenetére

Pörp
(senior tag)

Abban még tudnál segíteni, hogy hogyan lehet eldönteni melyik AHCI drivert kell használnom?

(#87952) rita7107

rita7107
(tag)

Sziasztok.
2 win10-es otthoni gépet most hogyan lehet összekötni hálózatban?
Nem látom se innen - se onnan a gépeket. Így meg a gyerekek nyaggatnak.

(#87953) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

Laptop érintő padján középen húzásakor előjön a feladat ütemező (vagy mi).
Hol kapcsolható ki?

Xiaomi MI A1 v8.1 Piros…végre nem néznek temetkezési vállalkozónak!

(#87954) pzstm válasza darvinya (#87953) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Touchpad settings-ben mit látsz?

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#87955) Geth válasza Pörp (#87951) üzenetére

Geth
(senior tag)

Gondolom az Intel a kérdés, mert a Marvell egyértelmű (és ahogy írtam, nyugodtan tiltható, ha nem kell).
Intelnél alapvetően azt szoktam feltenni, ami a legújabb és még jó az adott hardverhez. Ezt biztosan úgy lehet megállapítani, hogy megnézed a Device Managerben az adott controller Properties / Details / Hardware Ids listájában a VEN (gyártó - ez 8086 lesz mert az az Intel) és DEV (eszköz) azonosítót.
Ezután megnézed a drivert, és ha az .inf file/fileok tartalmazzák ezt az azonosítót, akkor jó hozzá, amúgy nem. Egyébként ki is írja, ha nem jó és mégis megpróbálod megetetni vele.
Bár nem tudom a pontos DEV azonosítóját a Tiednek, a letölthető utolsó UEFI/BIOS (3801) alapján 11.7 vagy 11.2 jöhet szóba, mert 11.0-ával kezdődik az IRST OROM verziója.

(#87956) darvinya válasza pzstm (#87954) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Nem találtam erre vonatkozó menüpontot.

Xiaomi MI A1 v8.1 Piros…végre nem néznek temetkezési vállalkozónak!

(#87958) Pörp válasza Geth (#87955) üzenetére

Pörp
(senior tag)

Köszönöm! Megnézem a dev azonosítót. A végén amit írtál BIOS alapján hogy lehet megállapítani az IRST OROM verziót?

(#87959) pzstm válasza darvinya (#87956) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Settings/Devices/Touchpad

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro3 256GB Type Cover 3|Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#87960) Doky586 válasza Pörp (#87958) üzenetére

Doky586
(PH! kedvence)

Nem értem minek igy kézzel keresgélni ?
Pár napja telepítettem laptopot aminek semmilyen win10 támogatása (drivere) nincs a gyári oldalán, de a win10 (1809) önállóan online megtalált minden drivert, az eszközkezelőben semmi sárga fel nem ismert dolog nem maradt.. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.