Hi​r​de​t​é​s​

2017. november 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-17 19:43:05

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68901) Pikaa

Pikaa
(fanatikus tag)

Sziasztok!

A szomszéd áthozta a laptopját, hogy lessem meg, mert fele magyarul, fele meg román nyelven van. Próbáltam frissíteni a magyar nyelvet a leírtak alapján, de nekem nem jött elé semmi, ahol frissíteni tudtam volna. Remélem érhető voltam. Ötletek?

Samsung A5 ◄► Canon 7D ◄► https://500px.com/pikaa

(#68902) azka79 válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére

azka79
(fanatikus tag)

Nekem Inteles gépen is ezt csinálja, már minden gyógyírt kipróbáltam semmi...

(#68903) goccer

goccer
(kvázi-tag)

Sziasztok, pár napja kérdezgettem tőletek Win10 témában, új laptop vásárlás alatt, másik boltból vennénk rá Win10-et. Na most azt mondták ebben a boltban, hogy nem ajánlják a Home verziót, sok a baj vele, programok hibásan futnak stb és a Pro-t ajánják mindenképp. Ez tényleg akkora ordas nagy kamu mint amekkorának gondolom?

(#68904) Bogyó bá' válasza goccer (#68903) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Így igaz, megbízhatóságban semmi különbség a verziók között - otthonra meg tök fölösleges a drágábbat venni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68905) goccer válasza Bogyó bá' (#68904) üzenetére

goccer
(kvázi-tag)

Köszi, közben kiderült, hogy félreértették a tervezett felhasználási módot

(#68906) Jocohun

Jocohun
(lelkes újonc)

Sziasztok! Nem tudom jó topic-ba írok-e. Olyan problémám van ,hogy bizonyos játékoknál mikor ki lépek a játékból fekete a monitor képernyője és nem lép ki az asztalra azaz a ( windowsba ).Csak akkor jelenik meg ha a monitort ki kapcsolom és újra vissza kapcsolom. HDMI kábelt használok. Ha PL: D-SUB al van összekötve akkor ez a jelenség nem jelentkezik tehát csak HDMI csatlakozásnál. Nem tudom mi lehet a gond . Már Vga drivers is cseréltem újat régebbire de ugyanazt produkálja. A gép és a monitor új. Rendszer: Win 10 Pro, Asus VP247HA monitor 24inch, Cpu: AMD FX-6300, Alaplap: Asus M5A97 Evo R2.0 , Vga: GTX 680 2gb, Ram: Kingston HyperX 2X4 GB DDR3-1600Mhz Táp: FSP 700W-50ARN 88+. Tudja valaki mi lehet a probléma?? Köszönöm :R

(#68907) Zoz válasza Pikaa (#68901) üzenetére

Zoz
(senior tag)

Letörölni és olyan nyelvű telepítővel újrarakni, amilyet használni szeretne.
10-esben szarok a nyelvi csomagok, hiába raksz fel más nyelvet, egy csomó helyen az eredetileg telepített nyelvű szöveg jön elő :W

(#68908) Fejlesztő13

Fejlesztő13
(tag)

FCU óta a Windows indítások kb 90%-ánál nem működik a start menü és tálca. Hiába kattintok bármelyik ikonra, nem jön elő semmi. Ki-bejelentkezés vagy újraindítás segít csak. Ilyenkor alapból nem is lép ki a rendszerből, rá kell kattintani a "mindenképpen jelentkezzen ki" feliratra mivel beragad egy folyamat (gondolom én). Ki is írja beragadó folyamat elérési útját, ha lényeges akkor berakom.

Rengeteg megoldással próbálkoztam, sokat olvastam a témában, de egyik sem vezetett megoldásra. Újratelepítettem a rendszert, de továbbra sem jó. Tudnátok bármi tanácsot adni ami segítene megoldani a problémát? Lehet kicsit lerágott csont a start menü téma, de ha úgy nézzük akkor jóformán használhatatlan ebben a formában a Windows 10 a mindennapok során.

[ Szerkesztve ]

(#68909) azka79 válasza Fejlesztő13 (#68908) üzenetére

azka79
(fanatikus tag)

Én is ugyan ebben a cipőben járok, ez is gondolom valami feature.

(#68910) Geth válasza Zoz (#68907) üzenetére

Geth
(tag)

Ez biztosan nem igaz, mert családban van angol imageből felrakott, utólag magyarított, nincs vele semmi ilyen gond.
Az appok nem azonnal váltottak át, néhány restart után már a helyén volt minden.

(#68911) Bferibörs válasza azka79 (#68909) üzenetére

Bferibörs
(őstag)

Sziasztok!

Vettem egy használt laptopot amin win 10 volt, viszont semmi nem bizonyítja, hogy eredeti ( nem windows miatt vettem meg , jelenleg linux fut rajta amit telepítettem) . Szeretném megkérdezni, hogy az újonnan vásárolt windows termékkulcsával zökkenőmentesen tudom regisztrálni a wint vagy valami procedúra kell hozzá ?

Sony Xperia X Performance , Lenovo P2

(#68912) Zoz válasza Geth (#68910) üzenetére

Zoz
(senior tag)

Én kb 5 alkalommal futottam neki ilyen nyelvi csomagos magyarításnak, mindig maradtak eredeti nyelvű szövegek a rendszerben. Angollal még elmegy a dolog, az legtöbbeknek fel se tűnik. De ha pl. svéd, olasz, francia, stb szövegek jönnek elő, az már feltűnő.

(#68913) twofatcat válasza Zoz (#68907) üzenetére

twofatcat
(fanatikus tag)

Ezzel én is találkoztam már, sokkal egyszerűbb kapásból a kívánt nyelven telepíteni. Ami érdekes 8.1-nél elsőre jó volt nyelvi csomaggal is, mindenhol. Valamit összekuszáltak 10-ben.

[ Szerkesztve ]

(#68914) Sub-ZeRo válasza Fejlesztő13 (#68908) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

1703-ra kell addig visszatérni. Nekem is ilyen hibám van 1709-cel...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#68915) Lackooo84

Lackooo84
(őstag)

Ez most komoly, hogy ennyi hibát tartalmaz a frissítés, és még nem hívták vissza? Egyáltalán, hogy ment ez át a QA teszteken, nem hiszem el, hogy pl. senki nem kattintott rá arra a kiba tálcára...

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#68916) azka79 válasza Lackooo84 (#68915) üzenetére

azka79
(fanatikus tag)

Nem mindenkinél jön elő, feleségem notiján és céges laposomon működik. Mondjuk ezeken a rendszereken nincs belakva a start menü...De majd én is vissza térek az asztalra az ikonokkal...

(#68917) Geth válasza Zoz (#68912) üzenetére

Geth
(tag)

Ó, az én esetemben feltűnne :)
Ha a language list rendben, nincs overrideolva, akkor passz.

Esetleg adhatsz példát, lecsekkolom.

(#68918) GoodOldTimes

GoodOldTimes
(Ármester)

Üdv kedves topiktagok!
Egy kis segítséggel fordulnék hozzátok...

A kérésemhez, szeretném leírni, hogy MIÉRT kérdezem:
Egy 30 éves fiatalember elhunyt teljes hirtelenséggel. Ez fél éve történt. A szülei nem nagyon értenek a számítógéphez semmilyen téren. Viszont a fiúkról illetve az összes közös képük azon a gépen van ami a fiatalember saját számítógépe volt...
A gépen Windows 10 van. Bootolás után nem enged be a rendszer mert jelszót kér. A szülők nem tudták megmondani mi lehet a jelszó.A volt barátnője valamire emlékezett, azokat ide-oda kombináltam de nem vezetett eredményre.

Találtam egy lehetőséget [link] de ez számomra kisség bonyolult és félek, hogy nem lenne eredménye...

Valaki tud bármilyen más megoldást esetleg?
Ilyeneken gondolkodtam, hogy a HDD-t átrakom az én gépembe, vagy újratelepítem a Windowst a jelenlegi fájlrendszer megtartásával. Ezek közül bármelyik megoldással elvesznének az adattárolóról a képek?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Pure Zyra Power

(#68919) Sub-ZeRo válasza GoodOldTimes (#68918) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Szia!
Csinálsz egy linux live pendrive-ot, majd azon keresztül be tudsz vele bárhová lépni windows alatt. Tudsz róla menteni stb. Igaz, attól még a windowsba nem tudsz majd bejelentkezni de ha gyorsan kellenek a képek akkor ez a leggyorsabb módja a mentésre.
Live Linux:
Leszedsz egy linux iso-t, mindjuk a linux mint-et, felrakod egy pendrive-ra és már csak a pendrive-ról kell bootolni és kész is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#68920) twofatcat válasza Sub-ZeRo (#68919) üzenetére

twofatcat
(fanatikus tag)

Én is ezzel próbálkoznék, mert nem jár adatvesztés kockázattal "linux kipróbálása telepítés nélkül". Remélhetőleg a Live Linux nem fog panaszkodni a Win10 meghajtó zárolása miatt, ami az alapértelmezetten bekapcsolt fast startup funkció miatt előfordulhat. Egyébként lehet egyszerűbb elvinni hozzáértőhöz, ha csak mezei Windows jelszó akkor az kikerülhető. Ha Bitlockerrel rendesen titkosítva voltak az adatok, az más tészta.

(#68921) kezo0 válasza svensson (#68900) üzenetére

kezo0
(őstag)

Ha visszaköveted ezt a hsz-threadet, akkor King Unique #68869-es hsz-ában megleled a választ. ;)

Viszont én továbbra is várom a választ valakitől az én eredeti kérdésemre... Lásd #68861.

[ Szerkesztve ]

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here..."

(#68922) esikl012

esikl012
(kvázi-tag)

Egy újabb kis bosszantó hiba a 1709 frissítés miatt.
CM Storm Suppressor billentyűzet világítása nem kapcsol ki ha alvó módba van a pc. :((

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#68923) Geth válasza twofatcat (#68920) üzenetére

Geth
(tag)

Fast startup parához: login screenről restart, az is elég :)

(#68924) King Unique válasza GoodOldTimes (#68918) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ha előzőleg készítve lett volna jelszókiadási lemez, akkor új belépési jelszót lehetne megadni, amit egy korábbi példa is szemléltet. Ha nincsen ilyen, akkor egy opció a Live Linux, aminek a használatához itt van egy leírás. Az a windowsos jogosultságokkal nem különösebben foglalkozik, bele lehet vele simán túrni a rendszerpartíció mappáiba, illetve a felhasználói mappa tartalmába is.

Viszont, ha alapértelmezetten be volt kapcsolva a fast startup, akkor az okozhat kellemetlenségeket. Egyrészt ilyenkor F2 stb. nyomogatásával nem lehet belépni a BIOS-ba, másik boot eszközt választani stb., mivel eleve a W10 fog elindulni. De a bejelentkezési képernyőn az újraindítást választva már igen. Illetve akár a "shiftes" újraindítás is opció lehet a speciális rendszerindítás eléréséhez (leírás). Másrészt a gyorsindítás miatt zárolt meghajtó gondot okozhat a Linuxnál, mert előfordulhat, hogy nem tudja felcsatolni a partíciókat. De read-only módban akár ez is megoldható. Vannak egyéb módszerek is, de a kelleténél jobban nem érdemes belepiszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#68925) Geth válasza esikl012 (#68922) üzenetére

Geth
(tag)

Itt alszik a LED mint a kisangyal (Corsair bill + rádugott SteelSeries egér), ez szinte biztos nem Win bug lesz.

Vagy driver, vagy valami beállítás lesz az :)
Régen nekem is volt ilyen (mármint, hogy világított), nem emlékszem mi oldotta meg.

(#68926) simauser

simauser
(újonc)

Helló!

Ilyen apró, egy másodpercig sem tartó "fagyással" találkoztatok már? Mi okozhatja? 5 másodpercnél van.

A drivereimet frissítettem (amit lehetett), mert azokra gyanakodtam, ugyanis audió-videó dolognál jön elő (youtube lejátszás, ilyesmi).

(#68927) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#68858) üzenetére

Oryctolagus
(kvázi-tag)

Válasz nekem, s neked, ha ezt keresed.

Kikapcsoltam a -Letöltések engedélyezése más számítógépekről- funkciót.

Ezután kikapcsoltam a Windows Defenderben a valós idejű védelmet, felhőn keresztül bizt. védelmet és a minták autom. beküldését.

Újraindítás. Aztán checkoltam a defendert, valóban kikapcsolt állapotban maradt avagy nem.

Aztán frissítés.

Per aspera ad astra.

(#68928) trialboj

trialboj
(senior tag)

1st world problem

Hangoskönyvet hallgatok a gépen, lejátszóról, potplayer. Az a gond hogy hiába kicsinyítem le és rakom háttérbe az ablakot , a monitor nem megy aludni 2 perc után, és órákon keresztül világít a semminek. Nincs erre valami trükk? Más lejátszóval talán működhet?

Azért szeretem a potplayert mert megjegyzi az összes playlist pontos megállítási pontját, és sosem kell keresgéljem hol hagytam abba.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68929) Remusz911 válasza trialboj (#68928) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

Én ilyen esetekben a monitor kikapcsológombját használom

(#68930) trialboj válasza Remusz911 (#68929) üzenetére

trialboj
(senior tag)

Ágyból, elalvás előtt hallgatom, nem opció sajnos, ennyire hülye csak nem vagyok :P

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68931) DS39 válasza trialboj (#68930) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

Én nem értem miért, ha elindítod utána kikapcsolod azt megy amíg megy. Ha kikapcsol magától ugyanez van. (Csak 2 perc késéssel)

[ Szerkesztve ]

(#68932) vlevi válasza trialboj (#68928) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Szerintem ez a potplayer tulajdonsága. Abban kellene valami ilyen beállítási lehetőségnek lennie.
Videólejátszók, egyéb multimédiás szoftverek, játékok, satöbbik tipikusan azok a programok, amik nem engedik elaludni a monitort, a gépet, akkor sem, ha órákig hozzá sem nyúlsz.

(#68933) szabonagyur

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem tudom mi van a Win10el, de megint előjött valami.. nevezetesen nem talál frissítéseket és a net 3.5 sem megy fel, nem tudja letölteni.

(#68934) Tiger.

Tiger.
(PH! addikt)

Járt már valaki úgy, hogy nem működött a start menu?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /16gb ddr3/ Htc One/ 5.02 Viper One 8.0.0/Htc One M9 / /Htc 10/ Genius SW-HF 6000 5.1/ Apple Iphone 5S

(#68935) Dumi86 válasza szabonagyur (#68933) üzenetére

Dumi86
(fanatikus tag)

Első hiba itt is előjött éppen ma :W Próbáltam és kereken fél óra keresgélés után ezt a hibakódot dobja 0x800705b4 . Úgy hogy tegnap este ilyenkor semmi hasonló nem volt. Akkor kikapcsoltam ma meg be a gépet és ez lett. Tuti nem fogom magam javítgatni az önkényesen elromló Update-t,pedig egyből ezt ajánlják neten mindenhol. Ahelyett hogy leírnák mitől van ez.

Mobil: Nokia 5 Android 7.1.2 PC: Asus K31AN, Gigabyte 720 GT, Windows 10 Home RS3 1709 OEM, Opera 49, 360 Total Security Essential 8.8.0.1047

(#68936) qqcqqc válasza trialboj (#68928) üzenetére

qqcqqc
(őstag)

Nálam 2 hang lejátszó van használatban, winamp ( várom a köveket ) és AIMP. Mindkettőnél kikapcsol a monitor.

(#68937) TRob1 válasza qqcqqc (#68936) üzenetére

TRob1
(PH! kedvence)

Winamp és Aimp :))

Foobar

(#68934) Tiger. :
Igen, jártak már úgy mások is.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤ Igo Primo2.0 ikonos branding: http://db.tt/8Q5TgKq2 ¤ R'n'R ¤

(#68938) Gabesz87

Gabesz87
(őstag)

Volna egy kis problémám a Google backup-al, ami a Drive továbbfejlesztett változata. Néha, amikor kikapcsolnám a gépet, előjön az ablak, hogy várjam meg amíg a Biztonsági mentés és szinkronizálás leáll, vagy valami ilyesmi, most fejből nem tudom. Ill. van a kényszerített leállítás. Na most hiába várok, úgy fél perc elteltével visszadob az asztalra, nem áll le a gép. Eleinte azt sem tudtam mi a fene ez a biztonsági mentés és szinkronizálás, csak miután rákereste, akkor láttam, hogy a Google új cucca. Tudtok erre valami megoldást? Ill. mi lehet az oka, hogy néha nem áll le tőle a gép?

(#68939) lovi27 válasza trialboj (#68928) üzenetére

lovi27
(őstag)

Beállítások / Lejátszások ablakban a Képernyővédő letiltása előtt a pipa kivéve?

Ha igen, akkor videó lejátszásnál lesz idegesítő az elmenő kép.

(#68940) wjbhbdux

wjbhbdux
(PH! addikt)

megtaláltam a Windows 10 himnuszát

Amentis - Stupid Updates

:C

(#68941) Sub-ZeRo válasza Tiger. (#68934) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Persze. Nem is kevesen. Kijelentkezel aztán vissza és jó. Vagy a 1703-ra visszamész.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.