Hirdetés

2020. január 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-03 14:53:22

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#112651) Archanon válasza vlevi (#112648) üzenetére

Archanon
(őstag)

Az ingyenes verziókkal csupán egy a probléma fizetős programok esetén: maximum annyit mutatnak, hogy igen, visszahozhatóak ezek és ezek a fájlok, de vedd meg egy hónapra 20 ezerért a licenszt. A teljesen ingyenesekkel meg bénáztam, így inkább baráti segítséget kértem. :))

#twofatcat: Van amikor évekig tart félretenni egy konfigcserére, mert van más fontosabb a hardvereknél úgy általában. Mindenesetre megfontolom a tanácsot.

#King Unique: :R

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#112652) vlevi válasza Archanon (#112651) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Jjjja, most nem az adatvisszahozókra írtam az ingyenest, hanem a mentésre.
Macrium Reflect free-t használok, de próbáltam az Easeus Todo Backup free-t is.
Mindkettő működik, lementettem a particiót, csináltam hozzá 1-2 incremental, differential backupot, és visszatöltöttem egy próbálkozásra használt HDD-re.
Másik dolog, hogy lehet, nem is kell visszatöltened a teljes mentést, mert ezek tudnak olyat, hogy a mentés file-t felcsatlakoztatod, mint egy image-t, és böngészhetsz benne. Ez akkor jó, ha csak néháyn file tűnt el, ment tönkre, akkor abból ki lehet másolni.
Nekem pl. volt már olyan, hogy annyit babráltam egy program konfig file-al, hogy nem akart indulni. Mentésből visszamásoltam a múlt hetit, tökéletes lett minden. Jobb volt, mintha töröltem volna a konfiog, és újra nulláról beállítgattam volna.

(#112653) King Unique válasza Archanon (#112651) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Az adatmentő programoknál ez amúgy magától a programtól is függ. Például a fizetős GetDataBack ingyen max. keresni és lemezképfájlt készíteni enged, ellenben az EaseUS ingyenes verziójával lehet 2 GB adatot menteni afféle próbaként. Meg más hasonló programoknál is trial módban 1-2 GB szokott lenni a limit. De az valóban igaz, hogy teljes funkcionalitással és adatkorlát nélkül licencelt módban használható a fizetős adatmentő program.

(#112654) mezis válasza King Unique (#112650) üzenetére

mezis
(nagyúr)

Azért valamivel egyszerűbb dolga van az alkalmi Linux használónak akkor, ha nem volt hibernálva az a fránya Win10 rendszer partició.

mezis

(#112655) King Unique válasza mezis (#112654) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Igen, az nyilvánvaló, akkor nem lesz ilyen hibaüzenet a fájlkezelőben. Meg akkor nem kell a videóban szemléltetett beállítás, vagy terminálban read-only módban csatolni a kötetet/lemezt. Viszont ez is függ attól, hogy bekapcsolt gyorsindítás mellett újraindítás / shiftes leállítás, vagy "sima" leállítás történt-e, amit pl. ezen leírás is említ. Azaz az előbbi használatánál nem lesz az említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#112656) dethroner

dethroner
(addikt)

Hello!
Pár hetente ha csak a háttérben duruzsol a gép, monitor kikapcsolva, egyszer csak hirtelen felhangosodik a gép, bekapcsolja és szerintem maximumon forgatni kezdni a VGA ventiket, amik amúgy Idle állapotban teljesen állnak. Semmire nem reagál, ha bekapcsolom a monitort ilyenkor képet se ad. Nem tudom hogy softvare vagy hardver hiba lehet, merre indulnátok el, hol lehet valami infót találni a hibára?

Mindenkinek barátság, kegyelem, Csak a királyoknak nem, sohasem! Lantom s kardom kezembül eldobom, A hóhérságot majd én folytatom, Ha kívülem rá ember nem akad – Akasszátok föl a királyokat!

(#112657) pendre54 válasza dethroner (#112656) üzenetére

pendre54
(őstag)

Nem biztos, hogy jó az irány, de én első körben gyanakodnék, egy háttérben tevékenykedő bányászvírusra is. Végez egy alapos ellenőrzést, nem csak a telepített írtóddal, hanem egyéb ingyenesen is elérhető cuccokkal, mint pl. EmisoftEmergencyKyt, Kaspersky Virus Removal Tool, AdwCleaner, stb.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#112658) skt

skt
(tag)

Sziasztok!
Mennyire erdemes drivereket toltogetni a gyartok oldalarol? Sokat olvastam a temaban, es valakik aztmondjak eleg a gpu driverbol a legfrissebb a tobbit (chipset lan audio stb) megoldja a windows. Valakik meg total az ellenkezojet. Teljesen uj gep, szuz legalis installrol lenne szo (intel-nvidia konfig).
Elore is koszonom! :R

(#112659) zolee001 válasza skt (#112658) üzenetére

zolee001
(őstag)

A hardware gyártója gyártja a drivert az általa támogatott oprendszerhez vagy az oprendszert gyárják ahhoz a hardwarehez?
Nem nehéz kitalálni

zolee001

(#112660) _Atesz

_Atesz
(őstag)

Üdv

Feltelepítettem a Corel Draw X6-ot (semmi crack, eredeti progi), azóta nem nyílik a start menü, sem a defender, sem a hangerőszabályzó, sem a Edge. Ami nem microsoft-os, azok megnyílnak a tálcán.
sfc /scannow megvolt, de nem hozta helyre.
Másik win helyi fiókba belépve is ugyanez van.
Valakinek valami ötlet?

(#112661) TRob1 válasza _Atesz (#112660) üzenetére

TRob1
(veterán)

Starton jobb klikk és Újraindítás? :U

¤ R'n'R ¤

(#112662) _Atesz válasza TRob1 (#112661) üzenetére

_Atesz
(őstag)

Természetesen megtörtént már korábban.
Most, hogy megesett velem, fórumokban láttam sokakkal előfordult, ha korábbi Corel Draw verziókat telepítettek fel.

(#112663) jenei1994

jenei1994
(őstag)

Végre sikerült csinálni a Microsoftnak egy normális böngészöt! Nagyon jó lett az új edge!! :C Chromeot veri szerintem gyorsaságba.

(#112664) májkimiki válasza jenei1994 (#112663) üzenetére

májkimiki
(aktív tag)

Vagy legalábbis egy redmondi bőrt húzni valamire.

(#112665) Howkeddlee

Howkeddlee
(aktív tag)

Sziasztok!
Barátkozom a win10-el, win 7-ről váltottam alig 1hónapja, de kezdem már bánni, mert a win 10 apróbb hülyeségei kezdenek egyre jobban idegesíteni.
Az egyik ami nagyon zavar benne, és ebben kérem a segítségeteket is, hogy amilyen "kedve" van, úgy teszi a dolgát, vagy épp sem. Kábellel van összekötve a telefonommal (s10+) és mikor zenéket próbálok meg másolni rá a gépről, egyszerűen nem másolja át őket. Elindul a másolás, és simán kilép a másolásból. Próbáltam több verzióban is, próbáltam egyesével másolni, próbáltam egyszerre több zenét is másolni, próbáltam mp3-mal, próbáltam lossless-el, próbáltam hogy nem másolom hanem áthúzom őket a telefon mappájába, de sajnos mindegyiknél szórakozik. Aztán van ha olyan "kedve" van, akkor egyik másikat átmásolja, de ez a ritkább. Ezt sem értem, hogy egyszer miért engedi, és utána miért nem, vagy épp fordítva. Nem a zenék a hibásak, mert volt olyan amit nem másolt át, majd 5perc múlva ismét megpróbáltam, és akkor meg átmásolta.
A win 7-nél ilyen soha nem volt, ugyan erre a telefonra másoltam fel ugyanúgy zenéket, minden rendben volt vele, és soha egyszer nem csinált hasonlót.
Légyszi adjatok ötleteket hogy ez mi lehet?! Köszönöm szépen!

(#112666) GEPESZ66 válasza jenei1994 (#112663) üzenetére

GEPESZ66
(veterán)

Nekem meg lasabbnak tűnik,mint a Chrome.

(#112667) kovacsen222 válasza Fire/SOUL/CD (#112633) üzenetére

kovacsen222
(őstag)

Igen, de telepítés előtt biosban állítottam rajta uefi-re

ja nagyjából 10 perc volt a telepítés az ssd-re...

[ Szerkesztve ]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#112668) kovacsen222

kovacsen222
(őstag)

Más:

adott 1 d-link nas server. Enyém vagyis tulaj vagyok admin szinten. Hogyan tudom belső hálózatra rakni, hogy lássam is ? :U

[ Szerkesztve ]

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#112669) Sub-ZeRo válasza kovacsen222 (#112668) üzenetére

Programok telepítése törlése - Windows szolgáltatások be kapcsolása.
Itt találod meg.
Ezeket be kell kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#112670) AndrewTdi

AndrewTdi
(addikt)

Sziasztok!

Újra raktam a win10-et. bekapcsolásnál nem kér jelszót (amit alapból nem is állítottam be), nem is kell bejelentkeznem, rögtön bejön a win. de alvó állapotból való ébresztésnél a bejelentkező képernyő fogad. viszont bejelentkezénél nem találom azt az opciót, hogy ne kérje.
Van erre ötletetek?

(#112671) Sub-ZeRo válasza AndrewTdi (#112670) üzenetére

Szia

Nekem ott van. Online fiók, jelszó és pin is van beállítva. Lehet neked is be kellene állítani és akkor ki tudnád kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#112672) kovacsen222 válasza Sub-ZeRo (#112669) üzenetére

kovacsen222
(őstag)

köszönöm, ezek kapcsolva vannak már pár éve....

az intézőben látszik is a server, azonban az a konfig felületre (IP) irányít...

[ Szerkesztve ]

(#112673) liszi70 válasza jenei1994 (#112663) üzenetére

liszi70
(veterán)

Én is ilyen lelkes voltam eleinte, tetszett az új edge, de végül visszaálltam chrome-ra. Előnyét nem találtam (csak azt, hogy eleve benne van a win-ben, így nem kell külső programot telepíteni), viszont számomra van pár apró hátránya.

Nekem nem ajánlotta föl az automatikus frissítés az új böngészőt, pedig keresést is indítottam. Manuálisan telepítettem. Vagy ezt senkinek sem ajánlja fel?
Egy új win telepítés már az új edge-et tartalmazza?

[ Szerkesztve ]

MB Quart 190 hangfalpár eladó - APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek eladók.

(#112674) szasanyi

szasanyi
(félisten)

Megtudja-e vki mondani, hogy innen milyen verziószámú Win10 x64 tölthető le?

ELADÓ egy Korg DS-DAC-100m professzionális DAC, USB hangkártya! Újszerű állapotban 1 év garaniával 32,5k.

(#112675) UnSkilleD válasza szasanyi (#112674) üzenetére

UnSkilleD
(senior tag)

1909

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#112676) szasanyi válasza UnSkilleD (#112675) üzenetére

szasanyi
(félisten)

Build száma tudható-e?

ELADÓ egy Korg DS-DAC-100m professzionális DAC, USB hangkártya! Újszerű állapotban 1 év garaniával 32,5k.

(#112677) twofatcat válasza liszi70 (#112673) üzenetére

twofatcat
(senior tag)

Hónapok alatt teríti majd a WU, valószínűleg majd a 20H1 build alapból tartalmazza. Nincs is értelme most mindenkinek kitolni, mivel a 79-es béta lett kiadva még hiányzik belőle több funkció, illetve bakiztak a január 15-i megjelenéssel, más nyelven települt. Képzeljük el 800 millió gépre kitolták volna első nap japánul.

(#112678) bobalazs

bobalazs
(addikt)

Rajtam kívül mennyien tudtátok hogy gyárilag lehet egyedi kurzor színt és méretet beállítani?

(#112679) Pyttawrx válasza bobalazs (#112678) üzenetére

Pyttawrx
(őstag)

XP-nél állítottam utoljára :), manapság ez már nagyon kevés személynek számít. :) De persze ez a lehetőség régóta van. Vagy pontosan mit szerettél volna kérdezni?

Kocsis István; www.e-szerviz.com

(#112680) bobalazs válasza Pyttawrx (#112679) üzenetére

bobalazs
(addikt)

Semmit, nem kérdezni akartam, csak tudatni azt akit érdekel.
Eddig csak lecserélni tudtam a kurzort, de ilyen szín meg méretbeállításokat eddig nem láttam a windowsban.

(#112681) Zsoxx válasza Howkeddlee (#112665) üzenetére

Zsoxx
(senior tag)

Ha másképp nem megy, akkor húzd át wifi kapcsolattal pl. Google Drive-ról a telefonra a zenéket.

https://youtu.be/2VB_uz6G6C4?t=18s

(#112682) Graphics

Graphics
(félisten)

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség!

Adott egy friss telepítésű gép: B150M alaplap, i5-ös proci, 2x4GB memória, és új SSD.

Folyamatosan kékhalált kapok, mindenféle üzenettel, hol Memory managment hibával, hogy System Exception... KMode Exception not handled...

Ez mitől van, vagy mi okozhatja? Valami driver hiányzik neki? Elég nehéz úgy drivert telepíteni, hogy folyamatosan kifagy a gép...

[ Szerkesztve ]

(#112683) Sub-ZeRo válasza Graphics (#112682) üzenetére

Szia
Tápodat is cserélted? Vga integrált?

(#112684) Graphics válasza Sub-ZeRo (#112683) üzenetére

Graphics
(félisten)

FSP Bronze SFX táp. Integrált VGA-val.

(#112685) Pyttawrx válasza Graphics (#112682) üzenetére

Pyttawrx
(őstag)

Esetleg próbáld meg a bios beállításokat alapértelmezettre állítani, és úgy telepítsd újra. (a telepítés lehet kihagyható)

Kocsis István; www.e-szerviz.com

(#112686) Graphics válasza Pyttawrx (#112685) üzenetére

Graphics
(félisten)

LEhet az lesz, ahogy elnézem valami RAM OC be volt lőve Sport+ módra...

(#112687) mezis

mezis
(nagyúr)

Üdv.!

Egy 320GB-os Samsung HDD-t szeretnék migrálni egy 240GB-os Patriot SSD-re.
A Win10/64 1909-et a Samsungról elindítva, a MiniTool is elindul, aztán leáll az alábbi hibaüzenettel:

Csak úgy lehetne a migrációt megoldani, hogy kell egy "kívülálló" másik op. rendszer és arról kell indítani?

mezis

(#112688) Met válasza mezis (#112687) üzenetére

Met
(veterán)
LOGOUT blog

Macrium reflect

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112689) movax válasza mezis (#112687) üzenetére

movax
(senior tag)

Macrium Reflecttel, létrehozol bootolható pendrive-ot, azt indítod és akkor nem foglalt egyik tároló sem. A nagyobb lemezen húzd össze a partíciót, hogy férjen rá a kisebbre, tudod. Ahogy nézem, a C-t igencsak lehet, és a D-t is.

[ Szerkesztve ]

(#112690) King Unique válasza mezis (#112687) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Nem állt az le végleg, csak kiírta, hogy a művelet befejezéséhez restart szükséges, illetve az ún. PreOS mód. Másik opció a program pendrive-ról bootolható WinPE változatát használni, de az csak a fizetős verziónál érhető el.

Vagy következő opcióként ott a Macrium Reflect program a klónozáshoz, ami szintén használható a telepített Windows alól futtatva, vagy pendrive-ra létrehozva, onnan futtatva a WinPE/WinRE változatot, amihez a kész ISO pl. innen is letölthető. Ahol szükség esetén a forrásmeghajtón (HDD) lévő egyes partíciók méretét a művelet előtt meg kell változtatni (csökkenteni), hogy rérjenek a célmeghajtóra (SSD). Valamint ha a Linux, az Ext4-es partíciók klónozása is cél, akkor azt a Macrium szintén támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#112691) seger válasza mezis (#112687) üzenetére

seger
(addikt)

Restart és megcsinálja. Ennyi!
Macrium viszont piszkosul jó cucc...

(#112692) King Unique válasza szasanyi (#112674) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Erről is volt már itt nemrég újfent. Vagyis jelenleg a 1909-es (18363.418) verziót.

(#112693) Zsoxx válasza King Unique (#112690) üzenetére

Zsoxx
(senior tag)

Ez a WinPE egy friss új rendszert készít a pendrive-ra, vagy olyat, amiben az gépen akkor már telepített programok bejegyzései szerepelnek a WinPE registryben?

(#112694) King Unique válasza Zsoxx (#112693) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Az a WinPE nem a telepített Windowsra, hanem a Macrium Reflect programra vonatkozik, az lesz ezáltal pendrive-ról bootolható és futtatható a saját WinPE környezetében.

(#112695) kovacsen222

kovacsen222
(őstag)

erre vki ? :U

(#112696) szasanyi válasza King Unique (#112692) üzenetére

szasanyi
(félisten)

& UnSkilleD - köszönöm.

(#112697) seger válasza King Unique (#112694) üzenetére

seger
(addikt)

Futtatható saját windows alol is újraindítva

(#112698) OldMike

OldMike
(senior tag)

Sziasztok!
Előfordul, hogy kijelentkezek a fiókomból, de a gépet nem szeretném kikapcsolni. Vagy csak lezárom a fiókot, és természetesen nem kapcsolom ki a gépet. Ilyenkor a bejelentkezési képernyő marad fent a monitoron, egészen addig, amíg újra használni akarom, és ez akár néhány óra is lehet. Ilyen esetre nem lehet valahogy érvényesíttetni a beállított képernyőkímélőt? A képernyőkímélő beállításainál betettem a pipát a bejelentkezési képernyő négyzetébe, de nem működik. Amúgy nem is teljesen logikus számomra dolog, mert a bejelentkezési képernyő nem egy fiókhoz kötődik, mivel nekem két fiókom van, eltérően beállított képernyőkímélővel, akkor melyiknek kellene érvényesülnie?

42LM660S

(#112699) Zsoxx válasza King Unique (#112694) üzenetére

Zsoxx
(senior tag)

Tudom, csak rosszul fogalmaztam, sry. Tehát a kérdés az, hogy a pendrive-ra telepített PE (azt hittem, Portable Edition, de kiderült, hogy Preinstallation Environment) egy teljesen friss rendszer-e, vagy képes használni a gépre telepített programokat?

(#112700) mexel

mexel
(veterán)

Sziasztok! Win 10-en kell másolnom sok adatot hdd-ről ssd-re, majdssd-ről hdd, több tb-ot.
Mi a legygyorsabb másolási mód? Defender kilőve hogy ne ellenőrizzen, TC-t szoktam használni, de sokszor nagyon belassul, kis fájloknál szinte állóra. ( ott is kikapcsolva minden ami lassíthat)
A fájlok összevissza méretűek, a 20gb-ostól a sok nagyn kis tmp és egyéb fájlig.
Gondoltam hogyMacriummal a komplett tartalmat tömörítem de az 500gb-os vinyóra 10 órákat ír.

Van valami extrém gyors módszer vagy csak a türelem segít?

Van egy ssd ami usb3-as házban van, nem tudom mennyivel lesz az lassabb mintha valamelyik sata portra kötöm, egész jó sebességet mutatott.

[ Szerkesztve ]

(#112701) elder troll

elder troll
(junior tag)

Cégek számára hogyan lehet "legalizálni" matricás és "bios-ba égetett" windows 7-8-10-eket?
Láttam aprón matricaárust, régen vettem is tőle saját részre win 7 pro matricát, és egy kisebb paksamétát kaptam mellé, ahol le volt írva az európai bírósággal kapcsolatos témakör, hogy ezeket el lehet adni a ms akaratának ellenére.
Szóval melós gépeknél elsődleges volt, hogy matrica legyen a gépen, és a számlán legalább a w7pro szerepeljen. Most cserélném a 2.gen intel gépeket 3-4. gen-re, és a 4. gen gépeken már nincs matrica.
A cél igazából annyi lenne, hogy semmilyen hatóság se köthessen bele a windows legalitásába.

(#112702) csicso82 válasza mexel (#112700) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Türelem, én a Windows fájlkezelőjét használnám.

(#112703) ledgeri válasza mexel (#112700) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Stabilitás végett én a satát használnám ha nem nagy meló berakni...
Sebességre meg úgy is-szerintem- a HDD csatolója a szűk keresztmetszet.
[link] Esetleg ez, ha kell egy külön progi (Mondjuk megtartani a fájlok létrehozási dátumát)

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#112704) lck válasza mexel (#112700) üzenetére

lck
(senior tag)

TC-rel csomagold be rá. Ha lehet rar-ral, de zip is mehet, de ott dobálhat fel fájlnév problémát.

(#112705) King Unique válasza seger (#112697) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Mármint ha a WinPE-re célzol, akkor igen, akár a telepített Windows alól is indítható a visszaállítás és restart után létrehoz egy WinPE környezetet, abba bootol, valamint a Windows boot menühöz is hozzáadható. Viszont ez csak addig használható, amíg működik, bebootol a Windows, meg épp nem megy tönkre a rendszermeghajtó. Ellenben a pendrive-ról bootolt WinPE/WinRE változat esetében nyilván nem jelent gondot az utóbbi sem, az attól függetlenül is indítható és használható. Meg eredetileg is eleve arról volt szó. Plusz ha valaki netán pl. Linuxon akarja használni a Macrium Reflect programot, akkor ott alapesetben a telepítés eleve kilőve, ellenben pendrive-ról tudja futtatni a WinPE változatot, amihez az ISO-t le tudja tölteni az előzőleg linkelt forrásból is.

(#112699) Zsoxx:
Azon programokat képes használni egy ilyen WinPE rendszer, illetve pl. egy ilyen, amik előre telepítve, integrálva vannak bele, plusz esetleg egyes portable programok futtathatók vele máshonnan megnyitva. Ellenben utólag, illetve bootolás után a futó rendszerre nem telepíthető tetszőlegesen akármilyen program, mint egy normál Windowsnál. Ha az utóbbi a cél, akkor ott a Windows To Go, azt kellene használni a pendrive-on.

[ Szerkesztve ]

(#112706) mexel

mexel
(veterán)

Köszi a linket és a tippeket. Sajna win fájlkezelője is nagyon be tud állni mintha lefagyna, marada tc még. Az ssd-t is satara tettem, de lehet beüzemelek még egy gépet és azon is megy majd mert ez így nem egy 1 órás projekt lesz úgy néz ki és nem ártana haladni vele :)
Sajnos a sok kis fájl megszívat. ( gondoltam hogy becsomizni a nagy mappákat tömörítés nélkül és úgy másolni, de nem tudom melyik a haladósabb)

Szerk: látom éppenezt a javaslatot kaptam közben :D köszönöm

Iagz én rögtön a céllemezre tömörítem, illetve "tárolom" tömörítés nélkül. Kérdés így gyorsabb-e.

[ Szerkesztve ]

(#112707) King Unique válasza mexel (#112700) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Ha sok apró fájlt kell másolni, akkor nem meglepő, ha az nem megy gyorsan és nagyon leesik az adatátviteli sebesség. Meg ha lassú HDD a forrás/cél, akkor megint nem. Spéci fájlmásoló programokkal (példák) esetleg talán lehetne rajta valamit gyorsítani, vagy nem. Ha 1:1-ben, illetve partíció/lemez szintén kell másolni a tartalmat, akkor a Macrium és annál a mentés-visszaállítás, vagy klónozás viszont nem rossz ötlet. Amit lehetne akár a program pendrive-ból bootolt WinPE változata alól is csinálni, ha ne legyen zavaró tényező (pl. Defender / egyéb). Az meg nem meglepő, ha a bruttó 500 GB-os HDD lemezképfájlba mentése / klónozása nem 10 percig, hanem órákig is eltart. Viszont a 10 óra elsőre kicsit soknak tűnik, de ha netán szektorhibák is vannak a HDD-n (HDS?), akkor úgy pláne nem meglepő...

"Van egy ssd ami usb3-as házban van, nem tudom mennyivel lesz az lassabb mintha valamelyik sata portra kötöm, egész jó sebességet mutatott."

Nem sokkal, ha USB 3.0-s és UASP-s a külső ház. Meg szekvenciálisan az USB 3.0 tud max. kb. 450 MB/s értéket, a SATA3 meg kb. 550-560 MB/s körül, meg ugye 5 Gb/s vs. 6 Gb/s. De ezek csak a szekvenciális maximumok nagyobb méretű fájlok másolásánál, ellenben apró fájloknál nem lesz ennyi, ott USB-n és SATA-n egyaránt jelentősen csökkenhet az adatátviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#112708) mexel válasza King Unique (#112707) üzenetére

mexel
(veterán)

Igen tudom hogy a kis fájl a gond, ezekkel mindig szívok is és az lesz a baj hogy az ssd ami itt van egy olcsóbb 500-as és éppen nem jó ebben az írásban, az hal meg szerintem rövid időkre. Még meg kell néznem melyik sata portokra dugom mert több vezérlő is van a lapon, külön vezérlőkre teszem a 2tb-s vinyókat.

A macriumot penről használom mindig, nem szeretek oprendszer alatt rendszert menteni, igaz most nem is az kell. De nem is klónozás, szóval nem tudom az jó-e ilyesmire igazán. Ott az idő iscsak tájékoztató jellegű, de nagyon nem haladt. Mindegy, éjszaka megy a másolás azt hiszem. Ráadásul a free verzió nem tud mappa és fájl backup-t

(#112709) King Unique válasza King Unique (#112707) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

+ Ha USB-s HDD/SSD a forrás/cél, akkor a Windowsban arra vonatkozóan az írási gyorsítótárázás bekapcsolása megdobhatja főleg az apróbb méretű fájlok másolási sebességét.

(#112708) mexel:
Hát azt neked kell tudnod, hogy melyik HDD/SSD állapota milyen, melyik milyen gyors, SSD-nél van-e DRAM cache, hogy ne lassuljon be a másolásnál, stb. Ha nem szelektálva, nem mappánként és fájlonként akarsz menteni, hanem 1:1-ben komplett partíciót, akkor arra pont jó a Macrium, annak free verziója is. Meg amúgy a WinPE változatában is van fájlkezelő, de az előbb linkét spéci WinPE azért jóval több beépített eszközt, programot kínál. Vagy marad a normál megoldás, Windows alól pl. TC-vel másolsz, aztán reggelre csak végez. :D

[ Szerkesztve ]

(#112710) CsengődiGeri

CsengődiGeri
(tag)

SOS
Ki lehet valahol kapcsolni a Win10 Ent x64 logolását? Egy nap alatt közel 100 db log filet csinál a TEMP mappába, van köztük rengeteg nulla méretű is. Nem győzöm törölni őket már unom meg az SSD-met is feleslegesen rongálja. Csak azóta csinálja mióta az utolsó őszi frissítés felment.

(#112711) King Unique válasza CsengődiGeri (#112710) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Nem teljesen világos milyen logolást akarsz te kikapcsolni, de csak az SSD miatt totál felesleges... Vagy netán napi 100 GB írás van, összes írt adatmennyiség netán több 100 TB, elérte/túllépte a TBW-t, vagy mi? Ha nem, akkor csak emiatt semmi értelme ennek, meg nyilván nem fogja olyan mértékben az írás "rongálni" az SSD-t, ami annak gondot okozzon.

(#112712) mezis válasza seger (#112691) üzenetére

mezis
(nagyúr)

Nem csinálja. Öreg hw.: Dell-Wise Thin Client.
Végül beraktam egy olyan laptopba, amelyikben ha elindítottam PEN drive-ról Win Installálást, akkor nem nyavalygott azon, hogy erre az SSD-re nem lehet Win-t installálni mert nem fog tudni boot-olni. Így új telepítésem van és nem abban a Dell - Wyse vékony kliensben fog működni, hanem egy Gigabyte alaplapos Home PC-ben. Erre is ráfért a gyorsítás.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

mezis

(#112713) Piftuka

Piftuka
(addikt)

Sziasztok!

Azt meg tudjátok mondani, kérlek, hogy Win10 Pro alatt hová, és miért tűnik el az optikai meghajtó?

Mindegyik. Pontosabban mindkettő. :)

A "Total Commander" még látja őket, de az "Eszközök & Nyomtatók", valamint a Windows saját fájlkezelője alatt már nincsen ott egyik optikai meghajtó sem.

Ez valami új feature, vagy a beépített SATA/AHCI driver szórakozik? Esetleg teljesen más? :F

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#112714) Doky586 válasza CsengődiGeri (#112710) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

"Egy nap alatt közel 100 db log filet csinál ... rengeteg nulla méretű is"

A nullát naponta hányszor kell megszorozni százzal hogy jelentős méretű legyen..? :F

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.