Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154101) mattheus válasza Geth (#154100) üzenetére


mattheus
őstag

Nekem jól esett kiírni magamból a feszültséget és a "hisztin" kívül volt benne értelmes infó is, mert ebben a fórumban még senki nem írta le, hogy Windows 11-es telepítés lehetséges net nélkül is, ha beírod a "F10 +OOBE\BYPASSNRO".

Lehet, hogy nem sokat érint ez a probléma, de én belefutottam, pedig nem is belépőkategóriás alaplapom volt.

Az aktiválás sikerült a kód beírásával + eltávolítottam a fiókomból az előző regisztrációmat.

És egyébként meg lehet kedvesebben is kommentet írni szerintem, de ennek ellenére köszönöm a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#154102) Doky586 válasza mattheus (#154099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az új gépen (nem a böngészőben) nem léptél be a fiókba, akkor az aktiválási hibaelhárítóban persze hogy nem találod a régi gépet.

(#154103) Geth válasza mattheus (#154101) üzenetére


Geth
addikt

Nem mindenkinek ugyanaz esik jól.
A hsz az a hozzászólás, nem a hiszti, de érdekes, hogy erre gondoltál.
Ez a Win10 topik.
Pont a belépőkategóriával van általában a kevesebb gond drivertámogatottság okán.
Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#154104) Zoz válasza mattheus (#154101) üzenetére


Zoz
őstag

Ebbe a topikban tényleg nem, mert ez Windows 10-es.
Ellenben a Windows 11-esben számtalanszor volt említve a bypassnro és egyéb módszerek is.

(#154105) mattheus válasza Doky586 (#154102) üzenetére


mattheus
őstag

Beléptem ott is és nem csak a böngészőben!
Az volt az érdekes, hogy a böngészőben már megjelent az új gép, de a gépen az aktiválási elhárítóban nem.

Mindenesetre köszönöm Mindenkinek!

(#154106) Doky586 válasza mattheus (#154105) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az aktiválási hibaelhárító azokat a gépeket mutatja ahonnan át tudod rakni a licenszet.magadhoz. Önmagát nyilván nem mutatja - hiszen azon nincs licensz.

(#154107) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbálok napok óta sdhx-re (usb3gen1) kiírni egy win10 pro-t. Rufussal to-go telepítést akarok, mivel külső ssd lenne az OS telepítési cél. A problémám, hogy több óra után is csak ~30% telepítéssel végzett. Ahogy számolgaton majdnem egy teljes nap, hogy kiírja a telepítőt. Nem értem mi lehet a nehézsége. Valamilyen trükkel lehet normális időben írni telepőt?
A wintoUsb ingyen nem akar win10pro-t írni.

[ Szerkesztve ]

(#154108) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok! Pár napja küzdök azzal, hogy a Shift+Ctrl lenyomása ugyanaz lett, mintha lenyomnám az Fn billentyűt. Ami elég gáz, mert a Shift+Ctrl+F1 ahelyett, hogy azt csinálná, amit beállítottam, leteszi szundiba a gépet. (Win10) Más is járt így? Mi a megoldás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#154109) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott egy laptop gyári Win 10 el.
Ha felfrissítem win11 re utána már nem soha többet nem tudok
vissza állni 10 re később ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#154110) 5leteseN válasza Ablakos (#154107) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Nekem a Rufus 5-10 perc között írja. Valami gond van vagy a Windows-képállománnyal, vagy azzal a háttértárral amire írni szeretnéd.

Ellenőrizni kellene mindkettőt. Az USB-re a validrive.exe-t javaslom, A Windows-ISO-ra az ellenőrzést nem tudom(eddig újra letöltöttem, ha gyanús volt), de biztos arra is van több ellenőrzési megoldás is.

Az újabb Rufus-oknál van kettős (UEFI/EFI) módú telepítő készítés is, ha régebbi vason is szeretnéd használni, de a konkrét előhívása most nem jut eszembe(egyszerű egyébként). ű
Ha kell => Gugli Barátunk... ;)

WinToGo-ról szólt mindez természetesen!

(#154111) Doky586 válasza Ablakos (#154107) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor az nem ssd hanem usb2.0 pendrive.
Vagy kontaktos az előlapi csatlakozó. :U

(#154112) Ablakos válasza Doky586 (#154111) üzenetére


Ablakos
őstag

64gb sdhc mini kártyára megy a telepítő.

(#154113) csixy válasza Ablakos (#154112) üzenetére


csixy
addikt

Még jó hogy nem bécsi szeletre akarod megcsinálni a wintogo-t! A wintogo-hoz minőségi pendrive kell. Így csak vért fogsz izzadni és a végén keserű szájízzel, basszázva , szívritmuszavarral és sikertelenség érzéssel fogsz lefeküdni, miközben már a feketerigó dalol a hajnali szürkületben.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#154114) Doky586 válasza Ablakos (#154112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg is találtad a hiba okát. :K

Ezek iszonyú lassúak 4k ban. Csak a seq sebességük jó. Os alá ssd kell.

(#154115) King Unique válasza Ablakos (#154107) üzenetére


King Unique
titán

"mivel külső ssd lenne az OS telepítési cél"

Akkor külső SSD-t vagy gyors pendrive-ot kellene használni, nem egy ilyen tetű lassú Class 10-es (10 MB/s) memóriakártyát, akkor nem egy napig tartana a Windows To Go munkakörnyezet létrehozása... :DD
+ Az ilyen vackok jellemzően az intenzív írási műveleteket sem bírják túl sokáig és attól is kifekszenek, már csak ezért sem kellene erőltetni, ezért is inkább pl. külső SSD-t kellene használni ilyen célra.

(#154109) DonThomasino:
De, 10 vagy akár 60 napig van lehetőség utána visszaállni Windows 10-re, lásd a téma topikjában leírtakat.
+ Ha előtte készült AOMEI Backupper, Macrium Reflect vagy egyéb hasonló programmal képfájlba mentés a Windows 10-ről, akkor abból később nyilván bármikor visszaállítható a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#154116) 5leteseN válasza Doky586 (#154114) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha pedig az az USB csak 2.0-ás, akkor az tragikus(an lassú) lesz!

Kis összehasonlítás számokban arról amiben megelőztek a többiek(a nagyobb számok a jobbak):

A két alsó sor a gyakorlatban érdekes számsor, a véletlenszerű-4KB-os méretben ki sem merem mondani mennyivel gyorsabb(és megbízhatóbb) a két másik megoldás az tieddel nagyjából egyenértékű elsőhöz képest.
Alattuk leírva a tesztelt eszköz!

Összehasonlításul a végére ugyanennek a rendszernek a HDD-je,

aminél a külső pendrive ugyan gyorsabb, de azért a HDD sokkal megbízhatóbb(volt nálam).

Cseréltem is azonnal, az USB 3.2Gen2-es pendrive-ot a SATA-SSD-re már a teszt közben véglegesítve a sokkal gyorsabb változatot, így: A sorban 2. Pd-ot cseréltem egy a sorban kb a 3. tudás-szintű SATA-SSD-re próbából, majd látva az eredményt, mindjárt úgy is maradt az akkori próba-üzem tárgyát képező 10 éves "laposban". Mindez annak ellenére, hogy az egy kb 10 éves SATA-SSD volt, nem is egy modern középkategóriás SSD.

Megéri "beruházni" pendrive/mem-kártya helyett egy jobb állapotú használt-tesztelt SSD-re! ;)
"Csak" Ég és Föld a különbség. :K

[ Szerkesztve ]

(#154117) King Unique válasza 5leteseN (#154116) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.2 Gen 2 = 10 Gb/s, ami max. kb. 1 GB/s, az olyan pendrive-ok pedig ilyen értékeket tudnak és szekvenciálisan gyorsabbak egy SATA SSD-nél is, lásd a linkelt példákat. Ellenben ez a ~ 160/35 MB/s nyilván nem Gen 2-es, hanem inkább Gen 1-es lehet, ami = USB 3.0, de még azon szabványt sem tudja rendesen kihasználni a teszteredmény alapján...
A HDD-knél az újabb, nagy adatsűrűségű lemeztányérokkal szerelt modellek már gyorsabbak a mért értéknél és már ki tudják maxolni a SATA 3 Gb/s szabványt (példa), de csak a szekvenciális értékeknél, ellenben a random 4K olvasás és írás ugyanúgy lassú. Márpedig operációs rendszerek, jelen esetben egy Windows 10 futtatásánál pont az utóbbi és az elérési idők számítanak, abban pedig eleve sokkal jobbak a standard SSD-k és az SSD-alapú extra gyors pendrive-ok mint a HDD-k, ezért sem való már HDD rendszermeghajtónak és inkább csak adattárolásra jók.

[ Szerkesztve ]

(#154118) Ablakos válasza King Unique (#154115) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
Alaposan félreértettem ezt a winToGo telepítést. Természetesen nem microsd kártyáról akarok windowst üzemeltetni. Azt gondoltam csak egy speciális telepítőt fog azon létrehozni. (iso kiír sdhc-re) Most már értem, hogy bootolható komplett windows lesz a wintogo opció eredménye. Ami rögtön mehet külső ssd-re.

(#154119) hhgygy válasza DonThomasino (#154109) üzenetére


hhgygy
senior tag

10 napig próbálgathatod, utána simán visszaállíthatod

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#154120) csixy válasza hhgygy (#154119) üzenetére


csixy
addikt

Újra telepíteni 10 nap után tilos?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#154121) DonThomasino válasza King Unique (#154115) üzenetére


DonThomasino
veterán

Telepített OP rendszer , (teljes gép) , mentéséhez mi az ajánlott softver jelenleg?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#154122) King Unique válasza DonThomasino (#154121) üzenetére


King Unique
titán

Ha az előző válaszban már említve és linkelve lett ilyen célra 2 népszerű és ajánlott program, akkor miért kérdés ez újra? :B
Amúgy meg #148083.
+ Van ugye "Milyen program, ami...?" topik is, annak a témája a milyen programot XY célra, de ott is kb. az AOMEI Backupper, Macrium Reflect és egyéb hasonló programok lesznek ajánlva.

(#154120) csixy:
Arra célzott, hogy 10 nap után automatikusan törli a Windows 10 a standard in-place upgrade során létrehozott Windows.old mappát, ami után nyilván nem lehet már visszaállni az előző verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#154123) DonThomasino válasza King Unique (#154122) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ok köszi nincs több kérdés.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#154124) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Valami nagyon beragadt....mert még mindíg előjön ez a hiba : [link]
Folytatása ....

De simán felment a 24/02 és 24/03 frissítés.
Valamint jönnek a defender frissítései is ....közben meg a januárit is tolni akarja de ugye hibára fut.

Már azon agyalok, hogy újra rakom a rendszert.
Ettől jobb ötlet esetleg ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#154125) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Nem indítja a Power Shell rendszergazdaként a lenti programot.
Miért nem?

(#154126) Geth válasza 5leteseN (#154125) üzenetére


Geth
addikt

Elolvastad amit kiírt? Teljesen egyértelműen leírja, hogy mi a baja, és azt is, hogyan lehet ezen a "problémán" segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.