Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
192100 - 192001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 193901 193900 - 193801 193800 - 193701 193700 - 193601 193600 - 193501 193500 - 193401 193400 - 193301 193300 - 193201 193200 - 193101 193100 - 193001 193000 - 192901 192900 - 192801 192800 - 192701 192700 - 192601 192600 - 192501 192500 - 192401 192400 - 192301 192300 - 192201 192200 - 192101 192100 - 192001 192000 - 191901 191900 - 191801 191800 - 191701 191700 - 191601 191600 - 191501 191500 - 191401 191400 - 191301 191300 - 191201 191200 - 191101 191100 - 191001 191000 - 190901 190900 - 190801 190800 - 190701 190700 - 190601 190600 - 190501 190500 - 190401 190400 - 190301 190300 - 190201 190200 - 190101 190100 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alg
veterán
Pont a topicfőni linkelt nemrég egy YT tesztet ahol kipróbálták ezeket és kb. arra jutottak hogy max. habfürdőnek jó... inkább a tubeless lötyi.
-
flash-
veterán
-
szkink
aktív tag
Kellett két év, hogy visszahozzák a Relive-ot.

Lehet, hogy kicsit sokáig tölti be a videót.Hmmm,talán egyszer használtam,és utána volt valami strava tiltás arra emlékszem,és akkor most újra elérhető?És erre a Strava csinál egy sajátot ami fizetős?Nóóóóórmáááális
Tehát regisztrálsz a Relive-re és betöltöd az útvonalat,majd osztható?
-
6030D
addikt
Strava előfizetőknek
aki még nem olvasta [újdonság] Kellett két év, hogy visszahozzák a Relive-ot.

Lehet, hogy kicsit sokáig tölti be a videót. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
szkink
aktív tag
Strava előfizetőknek
aki még nem olvasta [újdonság] -
szimpláncsak
tag
Barátkozni akarnak, nem látod, csóválják a farkukat.
...amúgy mit javasolsz, milyen sprayt vegyek ha megyek? A gumilövedékes gázpisztoly engedélyköteles?...közben látom igen.
Lehet jobb is, mert biztos kilőném valamennyi dög szemét, aztán talán a suttyó kétbites parasztét is.
Örök érvényű mondás, hogy amelyik kutya (cápa, farkas, medve, csupakabra) a kezedből eszik, az a lábadból is fog
. Mondjuk nekem múltkor az első spd-s eldőlésem egy spániel miatt volt
Ismerősöm szomszédjának nyitva maradt a kertkapu, vérszemet kapott a bringásra, elkezdte harapdálni a cipőm meg közben ugatott, hirtelen nem jutott eszembe az spd, így maradt a dőlés 
-
xy.zsolt
addikt
Nálunk is működik, tegnap már szereztem is egyet. Olyan sok értelmét nem látom, a KOM érdekesebbnek tűnik
.xy.zsolt: az elmúlt 90 napban te tekertél a legtöbbször azon a szegmensen.
amúgy ha már adatok, tegnap vettem észre, hogy ezen az emelkedőn már 156x másztam ki
. 200-nál pezsgőt bontok
. Az viszont szégyen, hogy ennek ellenére nem vagyok a top 10-ben benne, 7.8km/h a legjobb tempóm.Na, akkor ez csak ráérő idő kérdése ....csoda, hogy csak 1et kaptam
-
ZolkoW
őstag
Nálunk is működik, tegnap már szereztem is egyet. Olyan sok értelmét nem látom, a KOM érdekesebbnek tűnik
.xy.zsolt: az elmúlt 90 napban te tekertél a legtöbbször azon a szegmensen.
amúgy ha már adatok, tegnap vettem észre, hogy ezen az emelkedőn már 156x másztam ki
. 200-nál pezsgőt bontok
. Az viszont szégyen, hogy ennek ellenére nem vagyok a top 10-ben benne, 7.8km/h a legjobb tempóm."ha sok hegedű szól egyszerre, attól még nem lesz cselló hangja"
-
jjeahh
nagyúr
Úgy tűnik Stravan a Local Legend titulus már nálunk is működik. Tudtok erről valamit? Tegnap egy ismerősnek feldobta az achievementet kisvárosunk egy rövid szakaszára, pedig a support oldalon továbbra is ez szerepel: "Local Legends is currently available for athletes located in the US, UK, France, Spain, Germany, Japan, Brazil, Canada, and Australia." Ugyanakkor jelentősége van (nincs), mint a KOM-nak, QOM-nak, CR-nek, de érdekességnek azért jó.
Nálunk is működik, tegnap már szereztem is egyet. Olyan sok értelmét nem látom, a KOM érdekesebbnek tűnik
.xy.zsolt: az elmúlt 90 napban te tekertél a legtöbbször azon a szegmensen.
amúgy ha már adatok, tegnap vettem észre, hogy ezen az emelkedőn már 156x másztam ki
. 200-nál pezsgőt bontok
. Az viszont szégyen, hogy ennek ellenére nem vagyok a top 10-ben benne, 7.8km/h a legjobb tempóm. -
xy.zsolt
addikt
Úgy tűnik Stravan a Local Legend titulus már nálunk is működik. Tudtok erről valamit? Tegnap egy ismerősnek feldobta az achievementet kisvárosunk egy rövid szakaszára, pedig a support oldalon továbbra is ez szerepel: "Local Legends is currently available for athletes located in the US, UK, France, Spain, Germany, Japan, Brazil, Canada, and Australia." Ugyanakkor jelentősége van (nincs), mint a KOM-nak, QOM-nak, CR-nek, de érdekességnek azért jó.
éppen ma kaptam egyet. Amúgy mire osztják?.....pl hogy sokszor voltál azon a szegmensen top 10ben vagy hogy enyém a KOM jóideje?
-
ígyvanferi
addikt
Úgy tűnik Stravan a Local Legend titulus már nálunk is működik. Tudtok erről valamit? Tegnap egy ismerősnek feldobta az achievementet kisvárosunk egy rövid szakaszára, pedig a support oldalon továbbra is ez szerepel: "Local Legends is currently available for athletes located in the US, UK, France, Spain, Germany, Japan, Brazil, Canada, and Australia." Ugyanakkor jelentősége van (nincs), mint a KOM-nak, QOM-nak, CR-nek, de érdekességnek azért jó.
-
atti29
tag
Mert nem coptál vele.
Én rögtön hard fokozaton kezdtem: kétszer álltam neki és menet közben kólás palackból összedobtam egy gettó booster-t is. Majd következő szezon elején megbontottam takarítani a beleszáradt lötyit, ekkor már insane fokozatra kapcsolt a kis piszok: felpuhult, szóval még lazábban ült a felnin - kvázi felrakáskor vigyázni kellett le ne essen a másik oldalon.
Ezt felniszalaggal (a hagyományossal) oldottam meg a külsőn körbehúzva, ami lenyomta és közben körben kihúzgáltam a peremet a kifeszített ragasztószalagon - ami minimalizálta a középső árkot. Ekkor úgy a harmadik nekifutásra ment a pici tartályos 2in1 booster pumpának is.Ezek után szerintem már bármilyen felni+gumi kombónak neki mernék állni.

De az tuti, hogy harmadszor nem kezdek neki ennek a guminak. Ez itt fog megrohadni a tejjel együtt vagy elkopni ahogy azt kell.Te belenyúltál rendesen!

A helyedben már csak azért is neki állnék harmadjára.
-
ZolkoW
őstag
Beleférne a kormányba a markolatnál?
A kulacstartómba gyárilag van imbusz készlet, a markolatot le tudnám kapni, így nem felejteném otthon. Ahogy jjeahh ajánlotta
a kis szerszám része simán, és úgy képzelem, hogy levágok a fóliából egy csíkot, amin 1 v 2 kukac van, és belegyömöszölöm a fekete tokba (olyan pici, hogy nem biztos, hogy bele is fér), és csak azt hordom.
-
Teasüti
nagyúr
Mert nem coptál vele.
Én rögtön hard fokozaton kezdtem: kétszer álltam neki és menet közben kólás palackból összedobtam egy gettó booster-t is. Majd következő szezon elején megbontottam takarítani a beleszáradt lötyit, ekkor már insane fokozatra kapcsolt a kis piszok: felpuhult, szóval még lazábban ült a felnin - kvázi felrakáskor vigyázni kellett le ne essen a másik oldalon.
Ezt felniszalaggal (a hagyományossal) oldottam meg a külsőn körbehúzva, ami lenyomta és közben körben kihúzgáltam a peremet a kifeszített ragasztószalagon - ami minimalizálta a középső árkot. Ekkor úgy a harmadik nekifutásra ment a pici tartályos 2in1 booster pumpának is.Ezek után szerintem már bármilyen felni+gumi kombónak neki mernék állni.

De az tuti, hogy harmadszor nem kezdek neki ennek a guminak. Ez itt fog megrohadni a tejjel együtt vagy elkopni ahogy azt kell. -
fireman123
őstag
Sziasztok, a [linken] lévő Hervis-es bicajt szerintetek meg szabad venni ezért az árért és paraméterekkel (bár nem sokat írnak róla)? ...mindenképpen újat szeretnék, használtat nem mernék megvenni, nem értek hozzá hogy felmérjem milyen állapotban van. Max. 10-15 km-es tekerésekre lenne használva többet aszfalton, kisebb részben könnyű terepen, a lakóhelyem környéke jellemzően síkság minimális dombokkal (inkább kisebb hullámok
), ...laza kikapcsolódás a cél, nem sport teljesítmény. Már több hónapja nézelődök, de gyakorlatilag semmit nem lehet kapni ebben az árkategóriában sem crosstrekking sem trekking vonalon. Ami egy kicsit nem tettszik az, hogy a teleszkópot nem lehet zárni, ...ez nagyon lényeges lenne a fenti célnál vagy vállalható kompromisszum ebben az ínséges időben?
-
Ringman
félisten
Na most ugye már kitaláltam, hogy nekem Cube Aim SL, vagy EX kell. (Pro nem is lockolható....)
Erre az egész országban nem találtam. Egy távolabbi városban kínáltak EX-et, de az meg narancssárga fekete volt és egyáltalán nem tetszett az összhatás.
Pedig már kész voltam megvenni....
Valaki tud esetleg helyet, ahol van CUBE AIM EX BLACK´N´FLASHYELLOW 2021 FÉRFI MTB KERÉKPÁR
Méret: 17?ez az év nem a válogatásról szól
-
andrisbandi
őstag
Hibáztam, várom a ban-t
-
jjeahh
nagyúr
Én megcsinálom a teló nagyszervizt is
. Amit még nem tudok, az a kerékfűzés, azt még mindíg szakira bíznám. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Na most ugye már kitaláltam, hogy nekem Cube Aim SL, vagy EX kell. (Pro nem is lockolható....)
Erre az egész országban nem találtam. Egy távolabbi városban kínáltak EX-et, de az meg narancssárga fekete volt és egyáltalán nem tetszett az összhatás.
Pedig már kész voltam megvenni....
Valaki tud esetleg helyet, ahol van CUBE AIM EX BLACK´N´FLASHYELLOW 2021 FÉRFI MTB KERÉKPÁR
Méret: 17? -
modflow
veterán
Na most már befejeztem a keresést.

Kinéztem egy közeli boltot és ott fogom személyesen megvenni.
A két kiszemeltem:[Cube AIM Pro 29/27,5]
[Merida BIG.NINE 15 ]Az volt a kitételem, hogy legyen rajta első teleszkóp, de az LOCK-olható és hidraulikus tárcsafék legyen rajta. Ugye ez mindkettőre érvényes, mert a leírás nem egyértelmű számomra.
Az első jóval olcsóbb, szerintetek ezek közül melyik lenne a megfelelő?Na most ugye már kitaláltam, hogy nekem Cube Aim SL, vagy EX kell. (Pro nem is lockolható....)
Erre az egész országban nem találtam. Egy távolabbi városban kínáltak EX-et, de az meg narancssárga fekete volt és egyáltalán nem tetszett az összhatás.
Pedig már kész voltam megvenni....
Valaki tud esetleg helyet, ahol van CUBE AIM EX BLACK´N´FLASHYELLOW 2021 FÉRFI MTB KERÉKPÁR
Méret: 17? -
6030D
addikt
KO Fog király, Perfecta is jó, a lényeg, hogy Fog legyen, ne egy vékony sugárban lője ki a trutyit, mert azzal nehéz célozni. Pofaszélben nem árt, ha van rajtad szemüveg és az orrodat eltakarod. A gázpisztolyhoz asszem kell engedély, vagy legalábbis valamilyen viszgákon át kell menni hozzá.
6030D: a szerviz sem mindig atombiztos, lásd: trialboj esete. Rosszul rakták össze és emiatt egy ideig inkább visszaváltott belsőre.
Nyilván nem a pékhez kell vinni (autós szleng), de azért a mai világban az internet segítségével lehet találni jót. Ha máshol nem, mondjuk 100 km-re és akkor egy rugós tag, teló nagyszervizzel összekötve megcsináltatni. (Ezt ajánlottam neki anno.)
-
andrisbandi
őstag
Beleférne a kormányba a markolatnál?
A kulacstartómba gyárilag van imbusz készlet, a markolatot le tudnám kapni, így nem felejteném otthon. Ahogy jjeahh ajánlotta
-
atti29
tag
A főnök ezt linkelte
Joe's No-Flats Tubeless Repair Kit defektjavító készletVagy kisebbek;
guglis képekEzen átsiklottam,köszönöm!
Ringman : Neked is köszi,megnézem ott is. -
ZolkoW
őstag
A főnök ezt linkelte
Joe's No-Flats Tubeless Repair Kit defektjavító készletVagy kisebbek;
guglis képekNekem is ilyen van. 1-2 évig nem volt, majd Jjeahh hatására vettem, mert kell, majd elkevertem, és nem hordtam magammal emiatt. Nemrég meglett, tehát továbbra sem hordom, mert mindig elfelejtem eltenni.
Amúgy jó, mert picike. -
Mezga Aladár
veterán
A főnök ezt linkelte
Joe's No-Flats Tubeless Repair Kit defektjavító készletVagy kisebbek;
guglis képek"A főnök ezt linkelte"
Főnök??

-
andrisbandi
őstag
A főnök ezt linkelte
Joe's No-Flats Tubeless Repair Kit defektjavító készletVagy kisebbek;
guglis képek -
Ringman
félisten
én a bike24-ről rendeltem, a tubeless kittel együtt.
-
atti29
tag
Van benne valami, de ha majd magadnak akarod csinálni, akkor el kell kezdeni valamikor....és hát minden kezdet nehéz, ugyebár.
Én,mint kezdő bringa “szerelő”,nem volt egy óra és összeraktam,ráadásul a hozzávalókat is pikk pakk össze válogattam a topik lakók,főként jeaahh tippjei alapján.
Nekem sokkal jobb is így,mint belsővel.
Ezt a kukacot honnan rendelitek,ali?
Itthon az Alpinbike oldalán találtam csak. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Van benne valami, de ha majd magadnak akarod csinálni, akkor el kell kezdeni valamikor....és hát minden kezdet nehéz, ugyebár.
-
Csokicsibesz
aktív tag
Ti bonyolítjátok túl. Egyszer meg kell valakivel csináltatni, megkérdezni mi van benne, és ha működik, akkor utána azt csinálni saját kezűleg a jövőben is. Nem? Pontos összeget nem tudok, mert mást is csinált, de reggel elvitte a kerekem, délután készen volt, és tartja a nyomást. Van benne Mitas tej, szelepek, szalag (3 is
) meg mondjuk két pizzányi munkadíj, tippre.
Tudom, sose fogom megtanulni.
De, majd ha lesz helyem meg időm szerelni. 
Végre nem vagyok egyedül

Nekem eddig mindig meg tudták csinálni a kerekemet, akkor amikor nem volt TL ready. Sőt felütött kerék is helyre lett hozva szerelő által.
Idő és energia befektetés tekintetében szerintem baromira nem ér meg ez több hétnyi pörgést, meg utána több óra szenvedést. Legalábbis nekem biztosan nem. -
jjeahh
nagyúr
Barátkozni akarnak, nem látod, csóválják a farkukat.
...amúgy mit javasolsz, milyen sprayt vegyek ha megyek? A gumilövedékes gázpisztoly engedélyköteles?...közben látom igen.
Lehet jobb is, mert biztos kilőném valamennyi dög szemét, aztán talán a suttyó kétbites parasztét is.
KO Fog király, Perfecta is jó, a lényeg, hogy Fog legyen, ne egy vékony sugárban lője ki a trutyit, mert azzal nehéz célozni. Pofaszélben nem árt, ha van rajtad szemüveg és az orrodat eltakarod. A gázpisztolyhoz asszem kell engedély, vagy legalábbis valamilyen viszgákon át kell menni hozzá.
6030D: a szerviz sem mindig atombiztos, lásd: trialboj esete. Rosszul rakták össze és emiatt egy ideig inkább visszaváltott belsőre.
-
6030D
addikt
Van belsőm is, kell?
...ezt el fogom koptatni, töltök belsőkbe kis Stan-t és adok neki.
...közben írtak a zíbáktú, hogy Doc Blue csak a naptári nyár körül lesz, ha lesz, így rendeltem Stan's-t máshonnan, mindenfelé azt tartják a legbiztosabbnak...nem akarok már az elején szívni vele, ha már bele kell töltsem ezt a trutymót egyből jó kell lennie! 
#192049ZolkoW...hozzá legfeljebb felső cső/férfiasság clearance kérdésben fogok fordulni...ha lesz olyan..🤭 Amúgy olyan lett ez a belsőtlenítés mint olcsó (vagyis nem is olyan olcsó) szórakozás unatkozó (hülye?🤭) gyerekeknek, mindenki aki már nem tud mit kezdeni magával tjúbleszesít...ha volt defektje, ha nem, ha fontos neki a 200gramm és 2 milliwatt mínusz, ha nem.
Ami a tömítő szálakat illeti, nézelődésem közben olyant is láttam (profitól!
), hogy borsot őrölt bele.
Az ha lerobban borssprayként működhet, még jjeahh medvéit is elriasztja.
#192055arcitec...azt tudtam, hogy jó arra is, a minőségéről nem voltam meggyőződve, a jelentősebb teszteken nem sorolják a jobbak közé, ugyanakkor ha itt többen használnátok belső nélkül, akkor lesz@rnám a teszteket. Egyelőre csak Zoliwrc írta, hogy ismeri, így végül a butított Stan's-t rendeltem...a másik méregdrága és csak nagy kiszerelésben láttam.

Ti bonyolítjátok túl. Egyszer meg kell valakivel csináltatni, megkérdezni mi van benne, és ha működik, akkor utána azt csinálni saját kezűleg a jövőben is. Nem? Pontos összeget nem tudok, mert mást is csinált, de reggel elvitte a kerekem, délután készen volt, és tartja a nyomást. Van benne Mitas tej, szelepek, szalag (3 is
) meg mondjuk két pizzányi munkadíj, tippre.
Tudom, sose fogom megtanulni.
De, majd ha lesz helyem meg időm szerelni. 
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ha már én és a medvék, újabb kutyás szösszenet. Szomorú, nemrég egy versenyt is lerövidítettek miattuk 20km-el. Ha végre valaha megoldódna a probléma, végre egyedül is mernék terepezni és talán meglenne az évi 10.000km mtb-vel
. Barátkozni akarnak, nem látod, csóválják a farkukat.
...amúgy mit javasolsz, milyen sprayt vegyek ha megyek? A gumilövedékes gázpisztoly engedélyköteles?...közben látom igen.
Lehet jobb is, mert biztos kilőném valamennyi dög szemét, aztán talán a suttyó kétbites parasztét is.
-
jjeahh
nagyúr
Ha már én és a medvék, újabb kutyás szösszenet. Szomorú, nemrég egy versenyt is lerövidítettek miattuk 20km-el. Ha végre valaha megoldódna a probléma, végre egyedül is mernék terepezni és talán meglenne az évi 10.000km mtb-vel
. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
arcitec
addikt
Van belsőm is, kell?
...ezt el fogom koptatni, töltök belsőkbe kis Stan-t és adok neki.
...közben írtak a zíbáktú, hogy Doc Blue csak a naptári nyár körül lesz, ha lesz, így rendeltem Stan's-t máshonnan, mindenfelé azt tartják a legbiztosabbnak...nem akarok már az elején szívni vele, ha már bele kell töltsem ezt a trutymót egyből jó kell lennie! 
#192049ZolkoW...hozzá legfeljebb felső cső/férfiasság clearance kérdésben fogok fordulni...ha lesz olyan..🤭 Amúgy olyan lett ez a belsőtlenítés mint olcsó (vagyis nem is olyan olcsó) szórakozás unatkozó (hülye?🤭) gyerekeknek, mindenki aki már nem tud mit kezdeni magával tjúbleszesít...ha volt defektje, ha nem, ha fontos neki a 200gramm és 2 milliwatt mínusz, ha nem.
Ami a tömítő szálakat illeti, nézelődésem közben olyant is láttam (profitól!
), hogy borsot őrölt bele.
Az ha lerobban borssprayként működhet, még jjeahh medvéit is elriasztja.
#192055arcitec...azt tudtam, hogy jó arra is, a minőségéről nem voltam meggyőződve, a jelentősebb teszteken nem sorolják a jobbak közé, ugyanakkor ha itt többen használnátok belső nélkül, akkor lesz@rnám a teszteket. Egyelőre csak Zoliwrc írta, hogy ismeri, így végül a butított Stan's-t rendeltem...a másik méregdrága és csak nagy kiszerelésben láttam.

Tudnál tesztekre linket adni?
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Van belsőm is, kell?
...ezt el fogom koptatni, töltök belsőkbe kis Stan-t és adok neki.
...közben írtak a zíbáktú, hogy Doc Blue csak a naptári nyár körül lesz, ha lesz, így rendeltem Stan's-t máshonnan, mindenfelé azt tartják a legbiztosabbnak...nem akarok már az elején szívni vele, ha már bele kell töltsem ezt a trutymót egyből jó kell lennie! 
#192049ZolkoW...hozzá legfeljebb felső cső/férfiasság clearance kérdésben fogok fordulni...ha lesz olyan..🤭 Amúgy olyan lett ez a belsőtlenítés mint olcsó (vagyis nem is olyan olcsó) szórakozás unatkozó (hülye?🤭) gyerekeknek, mindenki aki már nem tud mit kezdeni magával tjúbleszesít...ha volt defektje, ha nem, ha fontos neki a 200gramm és 2 milliwatt mínusz, ha nem.
Ami a tömítő szálakat illeti, nézelődésem közben olyant is láttam (profitól!
), hogy borsot őrölt bele.
Az ha lerobban borssprayként működhet, még jjeahh medvéit is elriasztja.
#192055arcitec...azt tudtam, hogy jó arra is, a minőségéről nem voltam meggyőződve, a jelentősebb teszteken nem sorolják a jobbak közé, ugyanakkor ha itt többen használnátok belső nélkül, akkor lesz@rnám a teszteket. Egyelőre csak Zoliwrc írta, hogy ismeri, így végül a butított Stan's-t rendeltem...a másik méregdrága és csak nagy kiszerelésben láttam.

-
arcitec
addikt
Ha abból indulok ki, (sajnos a gyártói honlapon sincs erre adat), hogy egy 622-37 belsőre 60ml elég, akkor a 700x25-höz akár 1 flakon a 2 kerékre elég lehet, bár 1-1 flakon sem lenne sok, ha a +60ml súly nem számít. Én elsőre 1 flakonnal tesztelném a 2 kerékre.
-
ZolkoW
őstag
ha egyszer kapnának valami valóban tubeless felnit
Winter is coming.
Ha a szalagozást jól megcsinálod, akkor a drótos felni is tartani fogja magát, hisz ott már eleve a drót is befeszíti a helyére. A gyárak által nem TL-nek ajánlott gumik csak defekt-/oldalfal védelemben nem olyanok, hogy a gyár azt mondja rá, hogy persze, menj vele a sziklákra, de magát a tejet és a levegőt nem fogja átengedni. Szerintem.
A szerelő mesélte, hogy amikor versenyzett (~2000), akkor mindenféle papír vékony 26"-os gumikat raktak fel (ha jól rémlik) TL-nek, de azoknál ha egy követ elnézett a hosszútáv alatt, akkor vége volt a versenynek. 4xx g-os gumik, olyan oldalfallal, hogy felrakáskor volt, aminek eltépték kézzel az oldalfalát.
Annyi, hogy ezek legalja Schwalbék, nem is könnyűek (oldalfal szivárgás kizárva
), és amikor készültek, létezett már TL, de nem volt ekkora divat. A drótosakat szerintem nem is csinálják meg olyan szűk tűrésűre, volt, amelyiket úgy kellett felraknom a felnire, hogy arra kellett figyelnem, a másik oldalon ne essen le.. namajd..
(mondjuk szalagom nincs hozzá, csak sokkal szélesebb...) -
xy.zsolt
addikt
Én [ezekből] - [ezt] használom, jó pár éve nem kaptam defektet és nem is számítok rá.

Trekking-re a 2 kerékre az 1791ft-os flakon tökéletes.
Pláne a mostani D-GUARD 6-os gumival.
U.I : És bőven elég legalább 2-3 évre.
Ennyire van tapasztalatom 2 év után cseréltem és még jó lett volna simán egy szezonra.
Szerinted Ebből hány ml kellhet a 700x25 mérethez passzoló outis butyl belső gumiba?
-
6030D
addikt
Én mondtam, hogy valószínűleg megcsinálható, csak nem ajánlom
Azért nálad terhelést is kap ilyen-olyan irányban, és magamnak sem vállaltam be. (mondjuk akkor nem is volt még boosterem..). Azok a kerekek szerintem akkor lennének világbajnokok, ha egyszer kapnának valami valóban tubeless felnit (21mm a nagyon grammozóshoz, 23 szerintem jobb, és még mindig nem nehéz), könnyített küllőkkel + alu anyákkal, és bőven 1700g alá kerülne 
szerk.: lányom binyiglijén a felni egy fokkal mintha jobb profilú lenne, de mondom, mostmár van búsztrem!
Valójában nem sok gyakorlati haszna lenne átalakítani, csak brahiból lenne érdekes, meg tapasztalat...télen (na jó, ősztől tavaszig) meg figyelgethetném, nem kell-e rápumpálni, mert nem használja...ha egyszer kapnának valami valóban tubeless felnit
Winter is coming.
Ha a szalagozást jól megcsinálod, akkor a drótos felni is tartani fogja magát, hisz ott már eleve a drót is befeszíti a helyére. A gyárak által nem TL-nek ajánlott gumik csak defekt-/oldalfal védelemben nem olyanok, hogy a gyár azt mondja rá, hogy persze, menj vele a sziklákra, de magát a tejet és a levegőt nem fogja átengedni. Szerintem.
A szerelő mesélte, hogy amikor versenyzett (~2000), akkor mindenféle papír vékony 26"-os gumikat raktak fel (ha jól rémlik) TL-nek, de azoknál ha egy követ elnézett a hosszútáv alatt, akkor vége volt a versenynek. 4xx g-os gumik, olyan oldalfallal, hogy felrakáskor volt, aminek eltépték kézzel az oldalfalát.
-
bszg@
tag
A Bianchit nem venném.
Roadlite-ból egy szép új 6-os volt a kezeim között tegnapelőtt, az jó kis gép, ráadásul kapható is, az 5-ös meg nem. -
bszg@
tag
Üdv!
6,5 éves kislánynak szeretnénk 20"-as kerékpárt vásárolni.
Hétvégente lenne nagyszülőnél használva, így szóba került a használt is.Milyet érdemes néni? Használt / új?
Újonnan 40e Ft körül találtam Koliken-t, illetve 47e körül CsepeltTöbbet fölösleges rákölteni, hisz max 2-3 évre szól.
Akkor inkább használtat, bár úgy tudom, azonnal meg kell venni, ha olyan hirdetés kerül fel, ami érdekel (cimborám ugyanebben a cipőben járt).
Ha meg drágább újat vennél, akkor kalkulálj a majdani eladási árával is, a különbözet már nem fáj annyira. -
arcitec
addikt
Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen.
A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. 
jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz
...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább.
Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. 
arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod.
...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. 
Most olvasom, hogy belső nélkülire is jó a Joe’s: [link]
Ebben segít számodra a világ leghatékonyabb defektjavító és gátló folyadéka, Joe’s No-Flats terméke, amit akár belsővel akár a nélkül használod.
És ebben alapból van apró gumi szemcse. Én biztos ebből a termékből választanék..
De persze tudom, ÉN nem vagyok TE...
-
szkink
aktív tag
Én [ezekből] - [ezt] használom, jó pár éve nem kaptam defektet és nem is számítok rá.

Trekking-re a 2 kerékre az 1791ft-os flakon tökéletes.
Pláne a mostani D-GUARD 6-os gumival.
U.I : És bőven elég legalább 2-3 évre.
Ennyire van tapasztalatom 2 év után cseréltem és még jó lett volna simán egy szezonra.
Köszi ezt a hszt. és linket,már rendeltem is 2db-ot a belsőkhöz
-
ZolkoW
őstag
Én mondtam, hogy valószínűleg megcsinálható, csak nem ajánlom
Azért nálad terhelést is kap ilyen-olyan irányban, és magamnak sem vállaltam be. (mondjuk akkor nem is volt még boosterem..). Azok a kerekek szerintem akkor lennének világbajnokok, ha egyszer kapnának valami valóban tubeless felnit (21mm a nagyon grammozóshoz, 23 szerintem jobb, és még mindig nem nehéz), könnyített küllőkkel + alu anyákkal, és bőven 1700g alá kerülne 
szerk.: lányom binyiglijén a felni egy fokkal mintha jobb profilú lenne, de mondom, mostmár van búsztrem!
Valójában nem sok gyakorlati haszna lenne átalakítani, csak brahiból lenne érdekes, meg tapasztalat...télen (na jó, ősztől tavaszig) meg figyelgethetném, nem kell-e rápumpálni, mert nem használja... -
Ringman
félisten
-
xy.zsolt
addikt
-
6030D
addikt
-
ZolkoW
őstag
Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen.
A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. 
jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz
...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább.
Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. 
arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod.
...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. 
Szerintem mostmár kérdezd meg Imikét a tubeless témában
.
Egyre jobban foglalkoztat, hogy lányom 26-osát is tyúkbelesítsem, drótos külsővel és alkalmatlan felnivel, és 95%-ban biztos vagyok, hogy sikerülne is. -
szkink
aktív tag
-
6030D
addikt
Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen.
A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. 
jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz
...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább.
Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. 
arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod.
...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. 
Azokat a fancy gumikat inkább add el, veszel belőle két új Contit. Minden gumi jó tubelessre, max nem lesz jó az oldalfal védelme. Aszfalton, sotteren nem lesz baja.
3-4 éve még azon ment a vita, hogy a Performance conti sem TL.
-
Drughi
addikt
Üdv!
6,5 éves kislánynak szeretnénk 20"-as kerékpárt vásárolni.
Hétvégente lenne nagyszülőnél használva, így szóba került a használt is.Milyet érdemes néni? Használt / új?
Újonnan 40e Ft körül találtam Koliken-t, illetve 47e körül CsepeltTöbbet fölösleges rákölteni, hisz max 2-3 évre szól.
-
bardi
senior tag
Kukacot van aki nem használ a topikban, de néha azért szükség van rá, sokszor rövidebb körökre én csak kukacot viszek, belsőt nem. De ha valamilyen kormányvége dughatót veszel (pl.: [link] ), vagy beleragasztod a szerszámot a jelenlegi kormány dugódba, akkor el is felejtheted, hogy létezik. A Stan's és a Schwalbe tej talán egyik legjobbak, de nagyon tejszerű híg az állaguk és a nagyobb lyukakat nem tömítik, szal ilyenkor kell a kukac. Esetleg ha nem sajnálsz kiadni ennyi pénzt a Dart-ra, ezzel lehet, hogy a nagyobb lyukakat és a kisebb vágásokat is megúsznád, meg belsőt sem kellene vinned, de én még nem próbáltam, nincs tapasztalatom vele... ha leteszteled és beválik, veszek én is
.
+1 tipp: ha van régi használt V féked, reszelhetsz róla gumit a tejbe és kész is a drágább, nagyobb lyukakkal is valamivel hatékonyabb Stan's Race Sealant
. Tudtommal abban is gumi darabkák, kis gumigolyók vannak.szerk: egyik ismerősöm terepen tubelessel defektet kapott és nem volt nála kukac, de volt nála egy befőttes gumi, így azt nyomta bele. Működött
.A stans race sealantban szálak vannak, nem csak darabok, az egészen jól tömít, nem tudom olyat hogyan lehetne gyártani bele. Nagyon finom szálak, nem tudnék ekkora csíkokat vágni semmiből.
-
FerNandor
őstag
-
arcitec
addikt
-
vlxe
csendes tag
Sziasztok!
Lánchossz számításához mennyire jó ha a Rohloff képletet használom? Megbízható? Mit javasoltok milyen módszerrel számoljam ki a megfelelő lánchosszt?
-
jjeahh
nagyúr
Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen.
A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. 
jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz
...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább.
Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. 
arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod.
...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. 
Kukacot van aki nem használ a topikban, de néha azért szükség van rá, sokszor rövidebb körökre én csak kukacot viszek, belsőt nem. De ha valamilyen kormányvége dughatót veszel (pl.: [link] ), vagy beleragasztod a szerszámot a jelenlegi kormány dugódba, akkor el is felejtheted, hogy létezik. A Stan's és a Schwalbe tej talán egyik legjobbak, de nagyon tejszerű híg az állaguk és a nagyobb lyukakat nem tömítik, szal ilyenkor kell a kukac. Esetleg ha nem sajnálsz kiadni ennyi pénzt a Dart-ra, ezzel lehet, hogy a nagyobb lyukakat és a kisebb vágásokat is megúsznád, meg belsőt sem kellene vinned, de én még nem próbáltam, nincs tapasztalatom vele... ha leteszteled és beválik, veszek én is
.
+1 tipp: ha van régi használt V féked, reszelhetsz róla gumit a tejbe és kész is a drágább, nagyobb lyukakkal is valamivel hatékonyabb Stan's Race Sealant
. Tudtommal abban is gumi darabkák, kis gumigolyók vannak.szerk: egyik ismerősöm terepen tubelessel defektet kapott és nem volt nála kukac, de volt nála egy befőttes gumi, így azt nyomta bele. Működött
. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Meglehet...próbáltam utána olvasni, de nem tudtam túl sok időt szánni rá, hogy mit is jelent ez a self adjusting bearings amit a Mavic állít. Nekem is volt Crossmax kerekem egy évig, de ment az eladott kerékpárral még mielőtt odajutottam volna, hogy állítani kelljen.
A Fulcrumnál tudom, hogy van egy menetes szorítóanya mellyel csökkenteni lehet (!) a csapágyak hézagolását...mondjuk ott kell is, mert a Fulcrum csapágyak híresen sz@rok. 
jjeahh...na akkor Conti tej sem lesz
...már csak azon agyalok ragaszkodjak-e az e-bikehoz (hajlok rá, hogy az egyszerűség miatt igen), vagy rendeljek máshonnan és a Stan's -hez ragaszkodjak inkább.
Szerinted a kukac nélkülözhetetlen? Csak mert akkor bár 2 belsővel könnyebb leszek (ami a tej miatt tulajdonképp egy) de a továbbra is cipelendő kötelező pótbelső mellé most még kukac és sebésztű is kelleni fog...vagyis több minden mint eddig. 
arcitec...rád nem figyelek hisz te belsővel használod.
...amúgy első körben lehet én is betöltök a belsőbe valamennyi tejet, mert spur vagyok kidobni a mostani gumiimat, melyek nem tyúkbelesíthetőek. 
-
arcitec
addikt
A nézetem szerint(hangra), ott vagy feszül valami, esetleg nincs síkban, vagy az nem lehet, hogy esetleg rövid a lánc? A lánc mérete olyan ami "oda való" ? Én visszaraknám a régi láncot megnézvén azzal. Ha azzal jó, akkor tuti nem rávaló a lánc. Persze ez csak az én okoskodásom. Vannak itt profik is, talán olvassák.
-
jjeahh
nagyúr
Járható, nem vészes. Ahogy közeledsz Bánkúthoz egyre rosszabb az aszfalt, de felfele mászni az sem vészes, lefele kell nagyon kerülni a gödröket...Lillafüredig nem tudom pontosan melyik az az út, de montival biztos mindegyiken jártam már. szimpláncsak ott lakik, ő megmondja majd.

Tyúkbelessz...köszi srácok, most már annyit hallottam, hogy az lesz amit kapok, he nem lesz az a Blue sz@r akkor veszek ugyanonnan Conti tejet a Conti gumihoz, hozzácsapatom a szállításnál, csak jó lesz... mert az RK-t szeretem, ha átereszti akkor veszek drágább Rce Kinget, de most úgy gondolom annál maradok.
cettlee...nem a motornál szól valami?
-
arcitec
addikt
Mint írtam nem azt használom, a Joe's-al nincs ilyen gond. Több év után sem sűrűsödik be.
Gondolom azt tudott, hogy nem függőleges szelep helyzetben kell pumpálni, hanem úgy 30 fok-al elfordítva a szelepet. Fűggőlegesen mindig "köpne" ki kicsit. Azt ellenben nem értem,miért kell ezért belsőt cserélni. Más nem ott szelep azt, de nálam az van amit a belsőhöz adtak. Pont 1 éve cseréltem külső-belsőt, új Joe's-al, de még minimum 2 évig minden marad így. Majd a 3.évben ránézek a belsőre "mi,hogy van benne".
-
Scaletta
tag
Úgy is kell, vagyis kinyúlt kanálnál elölről látod a kis fület mert mögötte megy a lánc.
Scaletta... én hajtanám amíg már nem zavaró, utána cserélném, van hozzá csapágy.

Köszi a választ, ez volt a plan B. Bár elsődlegesen az jutott eszembe, hogy nem lehet hogy csak a csapágyfeszítőket kell meghúzni?
-
szrobert
tag
Sziasztok,
Bike Fitting-gel kapcsolatban vélemény, tapasztalat, van értelme?
Speed Way-ben volt valaki esetleg ilyen beállításon?Köszi!
-
jolti
senior tag
E szerint működhetnek. Azt tudom hogy sok évvel ezelőtt a SLIME TUBE SEALANT-al kezdtem és hát nagyon nem vált be. Nyomta ki a zöld folyadékot a levegő. Az is lehet túl nagy volt a sérülés. Az azonban tény, hogy nekem a Joe's No-Flats tökéletesen bevált.
Pár éve lekaszálták a bringa út melletti füvet és volt egy helyen több bokornyi bogáncs és mind az útra került. Mindkét kerék mint a süni. Egy pisszenés volt ahogy kihúztam és semmi több. Még vagy 2 évig használtam azokat a belsőket úgy, hogy nem kellet hozzányúlni és nem is eresztettek. Ahogy nézem a választottad nem elérhető. Szóval .......
(Tudom, de nem vagyok a helyedben ...
).
Ezt lehet a mostanra tervezett szettedhez gyártották le
: [link] A második videó.Nektek nem tömíti el a Slime a szelepet?
Nekem vagy 2 éve benne van a belsőben, de azóta állandóan azzal küzdök, hogy eltömíti a szelepet.
Alig bírom felfűjtatni neha. Már vagy 3 szép belsőt cseréltem.
Persze a pozitívuma, hogy azóta nem kellett defektet szerelem.... -
Hasaggymeg
Topikgazda
Úgy is kell, vagyis kinyúlt kanálnál elölről látod a kis fület mert mögötte megy a lánc.
Scaletta... én hajtanám amíg már nem zavaró, utána cserélném, van hozzá csapágy.

-
Alg
veterán
Igen közben megtaláltam, azon fordítva kerüli, a kereten kívül megy a lánc, nekem az outin a kereten belül jön
-
xy.zsolt
addikt
fura, nálam fölötte jön át a lánc....mindig is ott jött
és nem hangosA képet nézve ott megy nekem is ahogy azon.....ez az én nézetem szerint föntről kerüli a pöcköt

-
Scaletta
tag
Üdv.!
A múltkori tekerésem után (minőségi enyhén kátyús magyar aszfalton
) az első keréken (Mavic Ksyrium SL SSC) érzek egy minimális kotyogást. (Eddig egy század milit sem engedett) Sérülés nincs rajta, (a Mavic-okra jellemző küllőfurat repedés sem
) futni és szépen fut ha lepörgetem, viszont azért aggasztó. Mi az a mennyiség ami még megengedhető, illetve ha javítanom szükséges, mire számítsak elsőkörön?Holnap tudok csatolni képet/videót.
-
Hínár929
tag
Szia,
köszi.
Ja, ismerem a bácsit, csak nincs se denszeszem, se zsíroldóm ekkora mennyiségben.... Ha elindulnék ilyen alkoholt keresni, az sicher, hogy sehol sem találnék és még csak hülyén is néznének rám, mert azt se tudnák, hogy mi a kínt szeretnék venni. De lehet, hogy akkor valahogy ki kell főznöm, tisztításképpen. Forró víz meg ultraderm vagy nem tudom, aztán max még egy brigéciol, meg tiszta forró víz, hogy teljesen tiszta legyen. És akkor lekenem újra a soudallal. Többet jelenleg nem nagyon tudok tenni.
#191903Hasaggymeg azért az utána állapot sem olyan szar
-
cettlee
őstag
ismerős az a hang, de lövésem nincs hogy mi lehet.
tekerésnél nem látszik hogy hogy ugrana valahol a lánc, vagy hozzáérne valami?
ehhez hasonló fotót csinálhatnál, meg hátulról is a váltóról hátha látnivalamit.hátul az alsó görgönél látom, hogy ugrik a lánc, de csak menet közben és igy nem látom rendesen
képek
a láncot levéve, a hajtokarokra tehénkedve nincs hang, ugyhogy nem a motor. -
anorche1
őstag
nekem 65km/h körül jött elő mindig (új bringával még nem volt alkalmam tesztelni). hát nem egy megnyugtató dolog az biztos.
#191907 Teasüti az az érdekes hogy sok helyen inkább azt írják a nem elég merev váz okozza, máshol meg hogy túl feszült a bringás, szorítja a kormányt. én már tényleg nem tudom mi lehet az igazság.
Nekem meg gyerekkent, egysebis bringaval sikerult ezt elohozni. Ez utan ugy gondoltam, hogy mint az autos kartyakon a kocsiknak, ugy a kerekparoknak is van vegsebessege. Es en elertem a kis lilavazas kormanyszarvas gepemmel

-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nekem a drága Race King (Protection) eresztette át, 50 EUR/db volt akkoriban (2018), nem kellett vele sokat idegeskednem mert 500km-es korábban kiszakítottam és kuka lett.
A Continental is veszi valamelyik másik cégtől a lötyit, nem saját termék, lehet hogy az is Stans mint a Doc Blue.
Amúgy ha az ebike-on van Joe's Elite Racers folyadék az is nagyon jó, egy időben használtam azt is
-
Zoliwrc
aktív tag
Járható, nem vészes. Ahogy közeledsz Bánkúthoz egyre rosszabb az aszfalt, de felfele mászni az sem vészes, lefele kell nagyon kerülni a gödröket...Lillafüredig nem tudom pontosan melyik az az út, de montival biztos mindegyiken jártam már. szimpláncsak ott lakik, ő megmondja majd.

Tyúkbelessz...köszi srácok, most már annyit hallottam, hogy az lesz amit kapok, he nem lesz az a Blue sz@r akkor veszek ugyanonnan Conti tejet a Conti gumihoz, hozzácsapatom a szállításnál, csak jó lesz... mert az RK-t szeretem, ha átereszti akkor veszek drágább Rce Kinget, de most úgy gondolom annál maradok.
cettlee...nem a motornál szól valami?
Nekem a drága Race King (Protection) eresztette át, 50 EUR/db volt akkoriban (2018), nem kellett vele sokat idegeskednem mert 500km-es korábban kiszakítottam és kuka lett.
A Continental is veszi valamelyik másik cégtől a lötyit, nem saját termék, lehet hogy az is Stans mint a Doc Blue.
Amúgy ha az ebike-on van Joe's Elite Racers folyadék az is nagyon jó, egy időben használtam azt is -
Hasaggymeg
Topikgazda
[Marin Bobcat Trail LTD 2020] vagy [GT Avalanche Elite 2019] a nyerőbb ugyanazért az árért?
Általánosságban érdemes adott széria magasabb felszereltségét venni vagy inkább az alapot és azt fejleszteni minőségi alkatrészekkel?Marin.
cettlee...megnéztem még1x a videót és a második videónál olyan hangja van, hogy az kizárt ne látszódjon valahol, elől, vagy hátul a fogakon, hogy nem megy rá simán és pattog a lánc rajtuk...ha onnan jön a hang.
-
parkr
őstag
ismerős az a hang, de lövésem nincs hogy mi lehet.
tekerésnél nem látszik hogy hogy ugrana valahol a lánc, vagy hozzáérne valami?
ehhez hasonló fotót csinálhatnál, meg hátulról is a váltóról hátha látnivalamit. -
Blackhole13
senior tag
[Marin Bobcat Trail LTD 2020] vagy [GT Avalanche Elite 2019] a nyerőbb ugyanazért az árért?
Általánosságban érdemes adott széria magasabb felszereltségét venni vagy inkább az alapot és azt fejleszteni minőségi alkatrészekkel? -
Hasaggymeg
Topikgazda
Járható, nem vészes. Ahogy közeledsz Bánkúthoz egyre rosszabb az aszfalt, de felfele mászni az sem vészes, lefele kell nagyon kerülni a gödröket...Lillafüredig nem tudom pontosan melyik az az út, de montival biztos mindegyiken jártam már. szimpláncsak ott lakik, ő megmondja majd.

Tyúkbelessz...köszi srácok, most már annyit hallottam, hogy az lesz amit kapok, he nem lesz az a Blue sz@r akkor veszek ugyanonnan Conti tejet a Conti gumihoz, hozzácsapatom a szállításnál, csak jó lesz... mert az RK-t szeretem, ha átereszti akkor veszek drágább Rce Kinget, de most úgy gondolom annál maradok.
cettlee...nem a motornál szól valami?
-
atti29
tag
Érdekes, mindenki másra esküszik, nehéz eligazodni...a Stan's-ről rosszat nem nagyon hallottam, de az úgy tűnik itt nem lesz. Mindegy, várom lássam mit mondanak.

Zsoltkiss...á á á á
Mikor rendeltem a cuccokat a tubeless átalakításhoz,akkor én is a sima Stan tejet akartam,de nem volt,ezért a Stan Race lett és nagyon jó,igaz kicsivel drágább!

Ez nem szivárog át a Nobby Nic gumin.
Szelepből pedig a DtSwiss-t vettem. -
flash-
veterán
-
cettlee
őstag
-
Zoliwrc
aktív tag
Na, már a Conti is sz*r?
Nálam a Nobby Nic Performance felületén szivárgott kb 25-30 nagyon apró lyukacskán, de szerencsére annyira lassan, hogy emiatt nem vesztett a nyomásból semmit, csak esztétikailag volt fura. Az EVO gumik nem csinálják, Maxxisok sem csinálták nálam, igaz nem a legolcsóbb gumik.Igen a nyomásból nem veszít csak "nedvedzik". Maxxis és a Fast Trak Sworks se csinálják nálam se.
-
jjeahh
nagyúr
Na, már a Conti is sz*r?
Nálam a Nobby Nic Performance felületén szivárgott kb 25-30 nagyon apró lyukacskán, de szerencsére annyira lassan, hogy emiatt nem vesztett a nyomásból semmit, csak esztétikailag volt fura. Az EVO gumik nem csinálják, Maxxisok sem csinálták nálam, igaz nem a legolcsóbb gumik. -
erhas01
tag
Ma sikerült ezt produkálni egy közel 60km/h lejtőzésnél... szerencsére sikerült megfogni, de nem volt kellemes érzés... Először azt hittem defekt, vagy egy kullő tört el, de nem, úgy tűnik ez egy ismert, ritka jelenség...
Hálás köszönet!
Végre tudom, mi ez; egyszer volt, azóta se.
Sztori:
59 kg, 176 cm, 622 x23 maxxis xenit horse mintázott, tripla compoud, alexrims 32, scott trekking fittness 2005, csomagtartó, cuccal, 34C, egyenes 44cm-re fűrészelt acél kormány, ha minden igaz a kettő felnim nekem sosem volt párban.
Első videó:
A lábtartásom ugyanez - szét térd, pedálok, majd:
Weave mode (frequency lower than ~6 Hz) átvált Shimmy mode (frequency higher than ~6 Hz)
A sebességre én 70 km-re saccoltam - onnan tovább lassítottam le és kezdődött el ez - a megszűnés az viszont biztosan 50 alatt volt, mert be kellett vennem egy kanyart.
Szóval, mindenre rosszul reagáltam.
A negyedik videóban, ami látható:
Ezen a főútvonalon [link] Obertauern - Mautendorf 17 km -en végig. Leültem egy órát. Szétverte a kormány a karomat, tényleg jól írták, még az utat se láttam, képkockák.
Pedig direkt ezért fékeztem - mert csak a kb. 11% közeli meredekségű úton érzem azt a pontot, hogy mindjárt átesek a kormány felett - , ez ilyen volt.Shimmy mode (frequency higher than ~6 Hz)
Ez szerintem a rosszabb.
Országúti, nyeregcsomagtó 8-10 kg fel, kulacs nélkül és lehet érezni hasonlót, azonnal. Megemeli az elejét, 30 km/h, síkon. -
Zoliwrc
aktív tag
Érdekes, mindenki másra esküszik, nehéz eligazodni...a Stan's-ről rosszat nem nagyon hallottam, de az úgy tűnik itt nem lesz. Mindegy, várom lássam mit mondanak.

Zsoltkiss...á á á á
K2-be van Stans No Tubes lötyi.
De láttam hogy Continental gumikat fogsz venni, és csak szólok hogy ezeken az újabb 2018-tól gyártott Conti gumikon a Stans lötyi "átszivárog", nedves foltos lesz a gumi futófelülete sok helyen. -
Alg
veterán
-
cettlee
őstag
-
Alg
veterán
-
cettlee
őstag
-
Nutra
tag
Érdekes, mindenki másra esküszik, nehéz eligazodni...a Stan's-ről rosszat nem nagyon hallottam, de az úgy tűnik itt nem lesz. Mindegy, várom lássam mit mondanak.

Zsoltkiss...á á á á
Hasaggymeg, a Stan's-ről nem tudok, ezt viszont hosszabb ideje használom. Jó benne, hogy vízzel oldódik, így elvileg a belsőben örök élet. És van kimérve, jóárasan. Friss élmény, hogy külsőcserekor találtam benne egy tüskét, ami belülre átlógott. (Lehet, hogy a Somlyóról hoztam el egy akáctüskét helyetted, remélem, nem gond
) Így mentem vele, fel sem tűnt a nyomáson
-
parandroid
félisten
Gyanítom, hogy igen. De ha ez megnyugtat, ha keresztül kell mennem Frankfurton, ott is van vagy 2 olyan útvonal, ahol országútival nyugodtan tudok közlekedni.
Azok meg persze állandóan zsúfoltak, szóval ott meg haladni nem lehet.
A közutak általános állapota viszont tényleg sokkal jobb errefelé. Magyarországon tapasztaltam pl először, hogy mekkora szívás nyomvályús úton tekerni, itt szerencsére olyannal még nem találkoztam.p
-
FerNandor
őstag
A görgőknél jól van elvezetve a lánc? Én az első cserémnél elnéztem az egyik fület és, ha nem is ennyire drasztikus, de hasonló hangja volt.
-
Alg
veterán
Hátsó váltónál nézd meg hogy jó helyen megy-e a lánc, a két kis feszítő fogaskerék között szokott lenni egy fém ami alatt kell elvezetni, ezt könnyű elnézni és felette elhozni.
+ nem tudom milyen lánc, de van amelyiket nem mindegy milyen irányba teszed fel.
-
cettlee
őstag
-
FerNandor
őstag
Ha egy dunsztosüvegbe annyi brigéciolt öntesz, hogy a láncot ellepje akkor kupak rácsavar majd fektetett helyzetben 10-15perc gyors lögybölés után (előre-hátra pörgetve) nincs az a kosz ami benne maradjon. Utána ugyanezt meleg ultradermes vízzel, majd tiszta vízzel is megteszed.
Ha a 44es talpbetétje tényleg 28cm akkor az a jó, de nyilván talpszélesség függő is.Igen, megcsináltam, többek között így is, szerintem most rendesen tiszta lett. Adtam neki 2 adag soudalt, reggel még kap egy harmadikat. Aztán délután remélem szép idő lesz és megyek is.
-
Ringman
félisten
2 éve jártam arra autóval. Az útminőség egy borzalom, viszont a környék szép. Drága országútit nem vinnék arra, inkább valami gravelt.
p
Drága országútit nem vinnék arra, inkább valami gravelt
igazából ez a magyar úthálózat nagy részére igaz, nem?
-
parandroid
félisten
2 éve jártam arra autóval. Az útminőség egy borzalom, viszont a környék szép. Drága országútit nem vinnék arra, inkább valami gravelt.
p
Új hozzászólás Aktív témák
-
192100 - 192001
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 193901 193900 - 193801 193800 - 193701 193700 - 193601 193600 - 193501 193500 - 193401 193400 - 193301 193300 - 193201 193200 - 193101 193100 - 193001 193000 - 192901 192900 - 192801 192800 - 192701 192700 - 192601 192600 - 192501 192500 - 192401 192400 - 192301 192300 - 192201 192200 - 192101 192100 - 192001 192000 - 191901 191900 - 191801 191800 - 191701 191700 - 191601 191600 - 191501 191500 - 191401 191400 - 191301 191300 - 191201 191200 - 191101 191100 - 191001 191000 - 190901 190900 - 190801 190800 - 190701 190700 - 190601 190600 - 190501 190500 - 190401 190400 - 190301 190300 - 190201 190200 - 190101 190100 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- További aktív témák...
- AKCIÓ!! HP Zbook Studio G8 i7-11850H 32GB 512GB Nvidia Quadro RTX A4000 8GB Garis!
- LG UltraGear 32GS94UX-B OLED Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
- Dell Precision 7550,15.6",FHD,i7-10850H,32GB DDR4,256GB SSD,T2000 4GB VGA,WIN11,IR KAMERA
- Apple iPhone 13 128 GB Midnight 100% Akkumulátor 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13 2020 M1 8GB RAM 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

aki még nem olvasta
...amúgy mit javasolsz, milyen sprayt vegyek ha megyek? A gumilövedékes gázpisztoly engedélyköteles?...
. Mondjuk nekem múltkor az első spd-s eldőlésem egy spániel miatt volt
. 200-nál pezsgőt bontok
Ezt felniszalaggal (a hagyományossal) oldottam meg a külsőn körbehúzva, ami lenyomta és közben körben kihúzgáltam a peremet a kifeszített ragasztószalagon - ami minimalizálta a középső árkot. Ekkor úgy a harmadik nekifutásra ment a pici tartályos 2in1 booster pumpának is.





(mondjuk szalagom nincs hozzá, csak sokkal szélesebb...)
Valójában nem sok gyakorlati haszna lenne átalakítani, csak brahiból lenne érdekes, meg tapasztalat...télen (na jó, ősztől tavaszig) meg figyelgethetném, nem kell-e rápumpálni, mert nem használja...

Ha a 44es talpbetétje tényleg 28cm akkor az a jó, de nyilván talpszélesség függő is.

