Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
100100 - 100001
355135 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szoles
senior tag
Sziasztok!
Pedál cserélnék, ebben kérek tanácsot. Platform pedálra van szükségem MTB bringára, 75 kg súlyhoz, túrázáshoz, néha visszafogott durvuláshoz. Mindenképpen szélesebb pedált keresek, mert kicsit széles a lábam, és zavar, amikor érzem, hogy a széléről lelógok kicsit.
Ezt a kettőt néztem ki:
Az első nem tudom, milyen csapágyazású, esetleg siklócsapágyas, de nem biztos, én nem jöttem rá.
A másik ipari csapágyas, belül két csapágy egymás mellett, külső oldalon egy kis csapágy.
Melyiket érdemes venni, melyik csapágyazás jobb, tartósabb? És az sokat számít, hogy egy pedál két csapágyas vagy három, esetleg négy? (Bár négyesből olyat láttam, hogy kívül ugyanúgy egy van, belül viszont három.)
Kösz!
-
hegyimorc
senior tag
Vagy előfizetsz prémiumra és letöltöd vagy elmented saját útvonalként - ha a feltöltő ezt nem tiltotta le - és utána már le tudod tölteni.
-
IMIIKE1998
őstag
Ha csak aszfalton nyomod,sík vidéken,akkor jó lehet egy koskormányos egysebességes is.
Azt még hozzáteszem, hogy nem gyakran megyek ki nagyon forgalmas utakra, preferálom az "elhagyatottabb" utakat, kerékpárutakat.(Itt van olyan is, ami nem full kátyú.
) Így lehet érdemesebb lenne az egyenes kormány felé menni, mivel nem elsősorban országútra lenne, órákra, hanem inkább 1-2 óra intenzívebb edzésre. -
Tuomas
addikt
Szerintetek... Bryton rider 330-hoz hogy lehetne térképadatokat letölteni megosztott Strava útvonalakból? PC-n keresztül lehet rátenni .gpx formátumú térképadatokat, így a kérdés igazából az, hogy megosztott strava útvonalakat valahogy le lehet-e tölteni .gpx-ben?
-
szkink
aktív tag
Igen, de egyébként pont az a bajom, hogy én se egyszerű vizeszsákot keresnék, viszont ilyen nagy 30 literes pakkot se szeretnék tekeréshez a nyakamba venni, mert a cuccok egy nagy részének van csomagtartó tetejére való táska. Ezért gondolkodtam azokban amiket linkeltem, azok ilyen hibridek, legalábbis képernyőről, hogy se nem csak tasaktartó, se nem nagy háti. Valami muszáj lesz, a pakolás miatt is, és akkor már a víznek is, és ezt a 10-16 liter közöttit ítéltem kb. jónak.
Egyébként az lesz, hogy addig még benézek pár boltba ha olyan helyen járok, és megnézem életben mekkorák ezek, és majd eldöntöm.Hasaggymeg: Nekem idén még csak a 3. kerülésem lesz. Mi se rohanunk, viszont az első kettőn a "súly/lóerő arányom" finoman sem volt ideális. Ami miatt sokat izzadtam, sokat szomjaztam. Akarattyától Siófokig nem is nagyon van gond, 2 km-enként van valami kút, de pl. Szárszó és Lelle között, meg Lelle és Fonyód között keresgélni kéne, és általában ott megyünk a legnagyobb hőségben. De mondom, engem a Keszthely-Badacsony szakasz húzott fel, ott konkrétan semmi nincs amerre mi mentünk (végig a kerékpárúton), és az igencsak kitikkadt szervezetet rögtön egy liter nagyfröccsel hidratálni nem szerencsés
Jó, pont a felmenő kereszteződésben van már a kút is, de na...Keszthelytől Badacsonyig azért illik megszomjazni többször is. Persze értem, aki gyorsan megy, annak nincs ideje megszomjazni.
Egyébként vicces, mert sajnos van, hogy melóban elfelejtek inni, csak ülök, dolgozom, és délután 4 körül érzem, hogy nem ártott volna inni. Ha azonban tekerek, akkor rögtön érzem hogy veszítem a vizet, és hajlaos vagyok beleszédülni is.No jó, a konklúzió akkor az, hogy csak víztartót nem érdemes, nagy zsákot én nem akarok, a hibrideket élőben megnézem és meglátom még addig eldönthetem.
A zsebes felső ruházat nem opció?Pár kulacs hátra és boldogság,lehet hogy nem annyira kényelmes mint egy zsák,de nem izzad be a hát.
Ezt ismeri valaki: [link]
-
szőröscica
addikt
-
hegyimorc
senior tag
Ki mennyire használ ivózsákot vagy víztárolós hátizsákot? Én úgy érzem, hogy pár szakaszon pl. Balcsikerülésnél jól jöhetne, mert déli parton több helyen van kút is, (főleg Akarattya-Szárszó szakaszon) meg kocsma is (vagy bolt stb.), de az északin pár helyen elég mostohán bánnak a vízvételi lehetőséggel, és volt már hogy Szigligetnél csúnyán szitkozódtam 33 fokban hogy egy tetves lefolyócsatornát nem találni.
Van egy 650-es thermo kulacs, de az sokszor nem elég két kút között. Próbáltam két kulaccsal is, táska tetejére szíjazva, de az nem volt túl kényelmes. Ilyesmi tetszett meg elsőre, vagy pl. ez, csak úgy vagyok vele, hogy ha már a hátamon van valami, (amit eddig igyekeztem kerülni), akkor lehessen is bele valamit pakolni a vízen kívül, pl. könnyű szerszám, zokni, gatya, ilyesmi. És a RM is olyan kicsinek tűnik a 10 literrel. A Kellys viszont nem nagyon elérhető, választk se nagy, és még pluszba kell belevenni a tasakot, igaz árban ugyanoda jön ki mint a másik.
Szóval mik a tapasztalatok?
Ja, nem kell nagy dolgokra gondolni, előzőekben 5 napokat egy sima csomagtartóra tehetős kistáskával nyomtam le.Ki mennyire használ ivózsákot vagy víztárolós hátizsákot?
Én használok, sok előnye van (és persze hátrányai is). Ebbe most nem kezdek bele, inkább csak egy tipp: ha már megtöltötted, a levegőt szívd ki belőle mert úgy nem fog lötyögni és nem rángatja a hátadat.
Osprey, Ergon és Camelbak zsákom is van, vegyesen használom mindet, ivótasakkal is és anélkül is.
Szerintem ez most nem rossz vétel ennyiért, ha még van belőle:
https://www.decathlon.hu/camelback-scudo-hati-taska--id_8238559.html
Természetesen a víztartályt adják hozzá. Olyat nem vennék amihez külön kell megvenni, mert egy jobb víztartály majdnem annyiba kerül mint egy hátizsák

-
BlacKSouL
addikt
Nekem van egy Fox ivozsakom de valahogy soha nem ereztem jol magam benne.. Ahogy megtoltod vizzel , kenyelmetlen lesz, puposodik a hata, inkabb csak zavar..
Szerintem egy normal meretu hatizsak es belerakva csak a viztarolo zsak, tobbet er.
Nekem a munkabajaros hatizsakom ilyen, van benne helyem az overshoenak, defektjavito, pumpa, ket potbelso, miniszerszam, boxer + zokni(munkahelyi mosoda..), szemelyes vackok, stb, ha hosszabb utra megyek akkor pedig a viztarolo, es meg igy is kenyelmes..Igen, de egyébként pont az a bajom, hogy én se egyszerű vizeszsákot keresnék, viszont ilyen nagy 30 literes pakkot se szeretnék tekeréshez a nyakamba venni, mert a cuccok egy nagy részének van csomagtartó tetejére való táska. Ezért gondolkodtam azokban amiket linkeltem, azok ilyen hibridek, legalábbis képernyőről, hogy se nem csak tasaktartó, se nem nagy háti. Valami muszáj lesz, a pakolás miatt is, és akkor már a víznek is, és ezt a 10-16 liter közöttit ítéltem kb. jónak.
Egyébként az lesz, hogy addig még benézek pár boltba ha olyan helyen járok, és megnézem életben mekkorák ezek, és majd eldöntöm.Hasaggymeg: Nekem idén még csak a 3. kerülésem lesz. Mi se rohanunk, viszont az első kettőn a "súly/lóerő arányom" finoman sem volt ideális. Ami miatt sokat izzadtam, sokat szomjaztam. Akarattyától Siófokig nem is nagyon van gond, 2 km-enként van valami kút, de pl. Szárszó és Lelle között, meg Lelle és Fonyód között keresgélni kéne, és általában ott megyünk a legnagyobb hőségben. De mondom, engem a Keszthely-Badacsony szakasz húzott fel, ott konkrétan semmi nincs amerre mi mentünk (végig a kerékpárúton), és az igencsak kitikkadt szervezetet rögtön egy liter nagyfröccsel hidratálni nem szerencsés
Jó, pont a felmenő kereszteződésben van már a kút is, de na...Keszthelytől Badacsonyig azért illik megszomjazni többször is. Persze értem, aki gyorsan megy, annak nincs ideje megszomjazni.
Egyébként vicces, mert sajnos van, hogy melóban elfelejtek inni, csak ülök, dolgozom, és délután 4 körül érzem, hogy nem ártott volna inni. Ha azonban tekerek, akkor rögtön érzem hogy veszítem a vizet, és hajlaos vagyok beleszédülni is.No jó, a konklúzió akkor az, hogy csak víztartót nem érdemes, nagy zsákot én nem akarok, a hibrideket élőben megnézem és meglátom még addig eldönthetem.
-
varsam
őstag
Sziasztok,
láttátok az új 2018-as YT modelleket? Tegnap jelentek meg:
mbr.co.uk
yt-industries.comA Jeffsy még mindig nagyon tetszetős egy vas.
Ahogy látom a belépő modell egy százassal drágább lett, illetve FOX 34 FLOAT RHYTHM-et kapott a Pike RC helyett, a Pike felkerült egy szinttel magasabbra.
1x12 helyett 1x11 lett, viszont 511% a range, ami nagyobb.Kell egy ilyen bringa továbbra is

-
ivana
addikt
Sziasztok!
Kulteri tarolas eseten mennyire viseli meg a technikat, ha nem fedett helyen, de ponyva alatt taroljuk betonon? Koltozes miatt egyelore nem tudjuk fedett taroloba tenni oket.
Sajnos nagyon megviseli a technikát bármilyen kültéri tárolás. Amennyiben lehetséges próbáld meg valahogy megoldani a benti tárolást.
-
szőröscica
addikt
Sziasztok!
Kulteri tarolas eseten mennyire viseli meg a technikat, ha nem fedett helyen, de ponyva alatt taroljuk betonon? Koltozes miatt egyelore nem tudjuk fedett taroloba tenni oket.
-
ivana
addikt
De fontos a sokoldalúság. Tehát sportolásra is jó lenne, ha alkalmas lenne, meg azért hétvégente a városban is közlekednék vele.(Nyilván lelakatolni nem akarom sehol, mert simán ellopnák. Továbbá tanácstalan vagyok a gumimérettel is. Milyen széles legyen, ha számít a sebesség is, de ha kicsit gagyibb az út, akkor ne durranjon ki.(Repedés, kisebb döccenők.)
Szerintem egy singlespeed bringát felesleges túlgondolni, szerválsz egy régi túrát, leszinterezteted, raksz bele új kerekeket, meg négyszöges hajtást aztán csá.
(#100084) planbmokus +1 a kocsmában haza felé az árakban fekve rajtad a bringa
-
Tufa_
aktív tag
Ki mennyire használ ivózsákot vagy víztárolós hátizsákot? Én úgy érzem, hogy pár szakaszon pl. Balcsikerülésnél jól jöhetne, mert déli parton több helyen van kút is, (főleg Akarattya-Szárszó szakaszon) meg kocsma is (vagy bolt stb.), de az északin pár helyen elég mostohán bánnak a vízvételi lehetőséggel, és volt már hogy Szigligetnél csúnyán szitkozódtam 33 fokban hogy egy tetves lefolyócsatornát nem találni.
Van egy 650-es thermo kulacs, de az sokszor nem elég két kút között. Próbáltam két kulaccsal is, táska tetejére szíjazva, de az nem volt túl kényelmes. Ilyesmi tetszett meg elsőre, vagy pl. ez, csak úgy vagyok vele, hogy ha már a hátamon van valami, (amit eddig igyekeztem kerülni), akkor lehessen is bele valamit pakolni a vízen kívül, pl. könnyű szerszám, zokni, gatya, ilyesmi. És a RM is olyan kicsinek tűnik a 10 literrel. A Kellys viszont nem nagyon elérhető, választk se nagy, és még pluszba kell belevenni a tasakot, igaz árban ugyanoda jön ki mint a másik.
Szóval mik a tapasztalatok?
Ja, nem kell nagy dolgokra gondolni, előzőekben 5 napokat egy sima csomagtartóra tehetős kistáskával nyomtam le.Nekem van egy Fox ivozsakom de valahogy soha nem ereztem jol magam benne.. Ahogy megtoltod vizzel , kenyelmetlen lesz, puposodik a hata, inkabb csak zavar..
Szerintem egy normal meretu hatizsak es belerakva csak a viztarolo zsak, tobbet er.
Nekem a munkabajaros hatizsakom ilyen, van benne helyem az overshoenak, defektjavito, pumpa, ket potbelso, miniszerszam, boxer + zokni(munkahelyi mosoda..), szemelyes vackok, stb, ha hosszabb utra megyek akkor pedig a viztarolo, es meg igy is kenyelmes.. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Elemózsiát meg pont azért nem viszek, mert evés nélkül jobban kibírom, mint ivás nélkül, és 1-2 evős megállót úgyis beteszünk, köztük kell megoldani az ivást. Nyilván ahol tervezett megállás van, fröccsözünk, de azt inkább a hosszabb pihenőkre tartogatom, közte nem ártana sima vízből hidratálódni.
Próbáltam már hátizsákkal tekerni, nem volt olyan jó mint nélküle, de szűkös is az egy kis táska azért, szóval bármennyire ódzkodom tőle, kalkulálnom kell vele. Akkor meg már legyen vizes.Én ha jól számolom 4x kerültem meg,legelőször 26" montival,2"-os recés gumikkal,kulacstartó és kulacs nélkül.Valahogy mindig úgy fogtam ki,hogy az adott év egyik legmelegebb napja volt,egy kulacs mégis elégnek bizonyult 2 vízvételi lehetőség között.Aztán lehet csak púpos teve vagyok
...az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy mindig nejemmel mentem,nem túl feszes tempóval a kerékpárúton,reggeltől estig. -
BlacKSouL
addikt
33 fokban szerintem a hátizsáknak sem fogsz örülni.
Ha úgyis vinnél hátizsákot elemózsiának, akkor oké, legyen benne vizes zsák, de csak a víz miatt én nem vinnék. Két tartóban elfér 1,5-2 l víz, az 1 l/ó-val számolva 50 km-re elég. Ha látsz kutat, töltesz.
Északi parton meg fröccsözni kell.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#100084) planbmokus:

Elemózsiát meg pont azért nem viszek, mert evés nélkül jobban kibírom, mint ivás nélkül, és 1-2 evős megállót úgyis beteszünk, köztük kell megoldani az ivást. Nyilván ahol tervezett megállás van, fröccsözünk, de azt inkább a hosszabb pihenőkre tartogatom, közte nem ártana sima vízből hidratálódni.
Próbáltam már hátizsákkal tekerni, nem volt olyan jó mint nélküle, de szűkös is az egy kis táska azért, szóval bármennyire ódzkodom tőle, kalkulálnom kell vele. Akkor meg már legyen vizes. -
6030D
addikt
Ki mennyire használ ivózsákot vagy víztárolós hátizsákot? Én úgy érzem, hogy pár szakaszon pl. Balcsikerülésnél jól jöhetne, mert déli parton több helyen van kút is, (főleg Akarattya-Szárszó szakaszon) meg kocsma is (vagy bolt stb.), de az északin pár helyen elég mostohán bánnak a vízvételi lehetőséggel, és volt már hogy Szigligetnél csúnyán szitkozódtam 33 fokban hogy egy tetves lefolyócsatornát nem találni.
Van egy 650-es thermo kulacs, de az sokszor nem elég két kút között. Próbáltam két kulaccsal is, táska tetejére szíjazva, de az nem volt túl kényelmes. Ilyesmi tetszett meg elsőre, vagy pl. ez, csak úgy vagyok vele, hogy ha már a hátamon van valami, (amit eddig igyekeztem kerülni), akkor lehessen is bele valamit pakolni a vízen kívül, pl. könnyű szerszám, zokni, gatya, ilyesmi. És a RM is olyan kicsinek tűnik a 10 literrel. A Kellys viszont nem nagyon elérhető, választk se nagy, és még pluszba kell belevenni a tasakot, igaz árban ugyanoda jön ki mint a másik.
Szóval mik a tapasztalatok?
Ja, nem kell nagy dolgokra gondolni, előzőekben 5 napokat egy sima csomagtartóra tehetős kistáskával nyomtam le.33 fokban szerintem a hátizsáknak sem fogsz örülni.
Ha úgyis vinnél hátizsákot elemózsiának, akkor oké, legyen benne vizes zsák, de csak a víz miatt én nem vinnék. Két tartóban elfér 1,5-2 l víz, az 1 l/ó-val számolva 50 km-re elég. Ha látsz kutat, töltesz.
Északi parton meg fröccsözni kell.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(#100084) planbmokus:

-
planbmokus
senior tag
Esetleg agyváltóban gondolkoztam még hátulra.(Az ad 3-5 fokozatot nem?)
A singlespeed bringának is 3 fokozata van:
-ülve
-állva
-tolva
-
IMIIKE1998
őstag
De fontos a sokoldalúság. Tehát sportolásra is jó lenne, ha alkalmas lenne, meg azért hétvégente a városban is közlekednék vele.(Nyilván lelakatolni nem akarom sehol, mert simán ellopnák. Továbbá tanácstalan vagyok a gumimérettel is. Milyen széles legyen, ha számít a sebesség is, de ha kicsit gagyibb az út, akkor ne durranjon ki.(Repedés, kisebb döccenők.)
-
BlacKSouL
addikt
Ki mennyire használ ivózsákot vagy víztárolós hátizsákot? Én úgy érzem, hogy pár szakaszon pl. Balcsikerülésnél jól jöhetne, mert déli parton több helyen van kút is, (főleg Akarattya-Szárszó szakaszon) meg kocsma is (vagy bolt stb.), de az északin pár helyen elég mostohán bánnak a vízvételi lehetőséggel, és volt már hogy Szigligetnél csúnyán szitkozódtam 33 fokban hogy egy tetves lefolyócsatornát nem találni.
Van egy 650-es thermo kulacs, de az sokszor nem elég két kút között. Próbáltam két kulaccsal is, táska tetejére szíjazva, de az nem volt túl kényelmes. Ilyesmi tetszett meg elsőre, vagy pl. ez, csak úgy vagyok vele, hogy ha már a hátamon van valami, (amit eddig igyekeztem kerülni), akkor lehessen is bele valamit pakolni a vízen kívül, pl. könnyű szerszám, zokni, gatya, ilyesmi. És a RM is olyan kicsinek tűnik a 10 literrel. A Kellys viszont nem nagyon elérhető, választk se nagy, és még pluszba kell belevenni a tasakot, igaz árban ugyanoda jön ki mint a másik.
Szóval mik a tapasztalatok?
Ja, nem kell nagy dolgokra gondolni, előzőekben 5 napokat egy sima csomagtartóra tehetős kistáskával nyomtam le. -
ivana
addikt
Esetleg agyváltóban gondolkoztam még hátulra.(Az ad 3-5 fokozatot nem?)
3 fokozat bőven elég kell legyen az Alföldön, én Pesten járok egysebikkel, teljesen jó az is.
-
IMIIKE1998
őstag
én megértem, hogy 100-ból 99 és fél ember kizárólag váltósban gondolkodik, még én is, pedig volt egy egysebességes MTB-m. Sokan viszont meggyőződésből használják, és tuti hogy engem lehagynak vele egy maratonon.. szóval én tökéletesen megértem, ha valaki az Alföldre egysebességest akar. nagytányér, hátra valami épkézláb lánckerék, és simán használható. a váltó rugalmasságot ad, az egysebi meg letisztultságot ;-)
szerk: most agyváltó van a csúszópapucsos MTB-ben, és bizony nem is adja azt a fílinget, bár kétségtelenül "okosabb" megoldás.
Esetleg agyváltóban gondolkoztam még hátulra.(Az ad 3-5 fokozatot nem?)
-
zoli03
őstag
Amúgy meg tök egyszerű a kérdés, pár hétig nem használja a váltót a biciklijén, aztán kiderül, hogy tetszik neki. Ezt amúgy is érdemes megtenni, hogy megtudja az illető, milyen áttételt rakjon a singlespeedre kezdésnek.
-
ZolkoW
őstag
én megértem, hogy 100-ból 99 és fél ember kizárólag váltósban gondolkodik, még én is, pedig volt egy egysebességes MTB-m. Sokan viszont meggyőződésből használják, és tuti hogy engem lehagynak vele egy maratonon.. szóval én tökéletesen megértem, ha valaki az Alföldre egysebességest akar. nagytányér, hátra valami épkézláb lánckerék, és simán használható. a váltó rugalmasságot ad, az egysebi meg letisztultságot ;-)
szerk: most agyváltó van a csúszópapucsos MTB-ben, és bizony nem is adja azt a fílinget, bár kétségtelenül "okosabb" megoldás.
-
SSJmeszes
senior tag
A szel erossegrol meg nem is beszelve.. jartam sokaig meloba 28 as csepellel, is bizony neha nagyon kellett kapaszkodnom a kormanyba, hogy haladjak is valamit elore. Valtoval meg csak tudsz valtani. Haladni is jobban haladsz, meg nem deglik meg a koma feluton.😂
-
6030D
addikt
Az a baj, hogy 200 km a legközelebbi hegy.

Akkor marad a kemping...

Tokaj 90 km, Miskolc 105 km... de ha mész a környéken egy 60 km-es túrát, akkor is hiányozni fog a váltó. -
lsebestyen
addikt
-
zoli03
őstag
Fék nem csak leejtőre kell, hanem akkor is, ha egy világtalan kivág eléd.
És a fixire nem lehet féket rakni? Nekem is volt a fiximen.
-
lsebestyen
addikt
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Fék nem csak leejtőre kell, hanem akkor is, ha egy világtalan kivág eléd.
-
ivana
addikt
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Kifejezetten sportolási célra inkább fixi szvsz.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Az a baj, hogy 200 km a legközelebbi hegy.

Hol lax,a Szaharában?

-
IMIIKE1998
őstag
-
6030D
addikt
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Szerezzetek egy vázat merev villával, és építsétek meg 1x9-nek. Azzal el tudsz menni hegyekre is túrázni, ha szeretnél majd, meg ugrálgathatsz is, amit a városi SingleSpeeddel nem.

-
Tothgera30
veterán
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Eddig kimerítetted a Gravel/CycloCross/Fitness kerékpárok témáját. Végül mit is akarsz venni? Azért sunyin odasúgnám hogy van még itt a tarsolyban SingleSpeed MonsterCross, azzal nehéz mellényúlni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Ha csak aszfalton nyomod,sík vidéken,akkor jó lehet egy koskormányos egysebességes is.
-
3shae
senior tag
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom.Mondjuk én a vantól nem félek, és nem is idegesít, az már inkább, ha szükségem van valamire, és nem áll rendelkezésemre

-
IMIIKE1998
őstag
Hali
Szerintetek Alföldre ideális lehet a single speed sportolási célból? A mostani bicón is kb. 2-3 sebességet használok(egy két rövidebb emelkedő és lejtő kivételével), mivel nagyrészt síkság az egész. Illetve város környékére, ritkán túrázásra lenne, vajon a koskormány vagy az egyenes lenne az igazi? Fékekből is nagyrészt mind overkill erre a vidékre, ami a mai bringákon van, gyakorlatilag 1-2 alap V-fék is tökéletes, mivel, nem vagyok túl nehéz, továbbá kevés a lejtő.
Lehet marhaságnak tűnik, de engem idegesít, ha egy csomó alkatrész feleslegesen van rajta a bicón, mikor nem is használom. -
StLui
veterán
Egy gyors végrendeletre elég.Pl."Kerékpáromat a topikgazdára hagyom."

Írj egy formanyomtaványt, hogy csak alá kelljen írni, esetleg saját adatokat kitölteni

-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Astroboy
őstag
Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyi időnk van milyen messzire menni attól a helytől, ahol ezeket érezzük? Mert ha nem túl sok, és amúgy is nagy területen érzékelhető a növekvő térerősség, akkor inkább maradok a seggemen, minthogy elkezdek a mezőn szaladni.
Illetve ha állok vagy futok, mennyivel nagyobb a kár, amit okozhat egy villámcsapás? Ilyenkor mennyire van nagyobb veszélyben a szívünk? Csak úgy kíváncsiságból, és ha már így beleástad magad a témába.
(#100038) deicide: grat és üdv újra!
Pár percnél nem lehet több, úgyhogy jobb maradni szerintem.

-
.DLL
veterán
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

(#100056) Hasaggymeg: Kb. 2500km/év.
-
6030D
addikt
Én sem szedném szét,csak ha úgy érezném rá fér.Szétszedés után a hézagolás állítása létfontosságú,ha azt nem sikerül belőni,akkor vagy kotyog és azért,vagy meg szorul és azért rágja be magát.Nem tudom mennyit és hogyan tekersz,de egy 5e forintos pedáltól amúgy nem kell nagy dolgokat várni.
(#100052) ShiTmano...nem tudom,ez az én dolgom lenne?
Nem mondták mikor felkértek gazdálkodni,így tőlem mehet tízmillióig,amíg a számsor eléri a fejlécen az "új" szócskát. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerintem ha eléri, utána új sorba dobja. De próbáljuk ki.

Nekem nem hiányzik az új fórum. Így rá tud keresni az ember 4-5 éves alkatrészekre, vázakra is. -
jjeahh
nagyúr
Megírhatjátok szerintetek hol elavult,minden javaslatot átnézek,aztán igény szerint módosítom az összefoglalót.
Nekem konkrétan a "1.6 Milyen teleszkópot és rugós tagot vegyek?" rész tűnt fel, pl. a rock shox-nak már azóta rengeteg új modellje van és ilyeneket, mint a dart vagy tora inkább csak használt montikban talál az ember, újakban nem. Meg így első blikkre úgy látom a qr9, qr15, boost szabványokról sem esik szó és a tapered nyakakról sem, persze ezekre rá is lehet kérdezni, de pl. én nem tettem, mert fogalmam sem volt, hogy létezik olyan, hogy tapered és most ha új telót szeretnék venni, akkor az egész vázat cserélnem kell
.
S ha már javaslatok, a "1.1 Milyen stílusú biciklit vegyek?" rész is picit hiányosnak tűnik, azóta egy rakás új kategória született/jött divatba, pl. gravel, plus size trail-ok, fat bikeok. -
Hasaggymeg
Topikgazda
-
jjeahh
nagyúr
Szerintem inkább az összefoglalót kéne picit átírni, mert néhány helyen nagyon elavult
. Pl. a telók rész. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Ezt örömmel hallom.
Ez most az új pedálom, amit írtam, tetszik, hogy széles, egyenletes felületet ad.Úgy még sosem ment szét pedál alattam, mint az előző, ami egy valószínűleg kínai hulladék volt [Kép] Alig élt két hetet: összetörtek a golyói.
Visszavittem a bicót a szervízbe, szerencsére rendesek voltak garancia ügyileg, de mondták, hogy ha ugyanilyenre kicserélik az is impotenssé válhat. Pedig egy decens 2600,-os ára volt ha jól emlékszem, de inkább beszámították és néztünk egy drágábba, ami állítólag jobb is lesz.A képen látható fém kínai előtt egy masszív műanyagot használtam, csapágy szempontból nagyon jó volt, de menet közben odacsaptam egy demszky-oszlopnak, és csálén ált. Ez volt valamikor ősszel, azóta úgy használtam
most volt időm nagy generálra vinni a gépet, és egyben kértem új pedált is. Valami laposat szerettem volna, gumisat, ezért esett erre a választásom, nem tudtam, hogy ennyire fos lesz.Ma betették a Spyral-t, de nem mertem nyomatni neki, nehogy ennek is összetörjem a golyóit
addig amíg meg nem kérdezem a szakértőket, hogy kell-e adni neki egy kis adalékot, vagy jó lesz így. Az a roppanás hang az előzőnél, és utána az a kásás darabos érzés mély nyomot hagyott bennem, nem akarom hogy ez is egyhamar tönkremenjen, pedig ilyen fatális hibát még a műanyag pedáljaim sem produkáltak. 
Ami jó, hogy kicsavarható a tüskék nagy része, mert elég brutális a cipőtalhoz. Meglátjuk menyre lesz csúszós, de egy biztos, most baromi stabilan tartja a cipőt.

Én sem szedném szét,csak ha úgy érezném rá fér.Szétszedés után a hézagolás állítása létfontosságú,ha azt nem sikerül belőni,akkor vagy kotyog és azért,vagy meg szorul és azért rágja be magát.Nem tudom mennyit és hogyan tekersz,de egy 5e forintos pedáltól amúgy nem kell nagy dolgokat várni.
(#100052) ShiTmano...nem tudom,ez az én dolgom lenne?
Nem mondták mikor felkértek gazdálkodni,így tőlem mehet tízmillióig,amíg a számsor eléri a fejlécen az "új" szócskát. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
zoli03
őstag
Ezt örömmel hallom.
Ez most az új pedálom, amit írtam, tetszik, hogy széles, egyenletes felületet ad.Úgy még sosem ment szét pedál alattam, mint az előző, ami egy valószínűleg kínai hulladék volt [Kép] Alig élt két hetet: összetörtek a golyói.
Visszavittem a bicót a szervízbe, szerencsére rendesek voltak garancia ügyileg, de mondták, hogy ha ugyanilyenre kicserélik az is impotenssé válhat. Pedig egy decens 2600,-os ára volt ha jól emlékszem, de inkább beszámították és néztünk egy drágábba, ami állítólag jobb is lesz.A képen látható fém kínai előtt egy masszív műanyagot használtam, csapágy szempontból nagyon jó volt, de menet közben odacsaptam egy demszky-oszlopnak, és csálén ált. Ez volt valamikor ősszel, azóta úgy használtam
most volt időm nagy generálra vinni a gépet, és egyben kértem új pedált is. Valami laposat szerettem volna, gumisat, ezért esett erre a választásom, nem tudtam, hogy ennyire fos lesz.Ma betették a Spyral-t, de nem mertem nyomatni neki, nehogy ennek is összetörjem a golyóit
addig amíg meg nem kérdezem a szakértőket, hogy kell-e adni neki egy kis adalékot, vagy jó lesz így. Az a roppanás hang az előzőnél, és utána az a kásás darabos érzés mély nyomot hagyott bennem, nem akarom hogy ez is egyhamar tönkremenjen, pedig ilyen fatális hibát még a műanyag pedáljaim sem produkáltak. 
Ami jó, hogy kicsavarható a tüskék nagy része, mert elég brutális a cipőtalhoz. Meglátjuk menyre lesz csúszós, de egy biztos, most baromi stabilan tartja a cipőt.

Nézd meg, hogy nem rág-e vagy nem kotyog. Ha egyik se, akkor békén hagynám. Ha valamelyik előfordul, mindenképp állítani kéne a kónuszon. Ha sok időd van, és türelmes vagy, akkor akár szét is szedheted, és újrakenheted, de szerintem felesleges, maximum szezon után.
-
ShiTmano
aktív tag
Az előzőek is évekig mentek. Amúgy máshol is darabolják a hosszúra nyúlt topikokat. Pl. CM "Szerelések (kisebbek, nagyobbak)" Az okát nem tudom, de biztosan van értelme. De, felőlem maradhat így is.
Mondjuk így könnyebb visszakeresni.

-
zoo8800
veterán
-
ShiTmano
aktív tag
Én is ezt pedzegettem. Eddig ~50.000 hsz.-nél volt váltás(régebben 5.000_nél), most meg 100.000 felett járunk. Hasaggymeg mester be szeretne kerülni a rekordok könyvébe?!

-
.DLL
veterán
Ezt örömmel hallom.
Ez most az új pedálom, amit írtam, tetszik, hogy széles, egyenletes felületet ad.Úgy még sosem ment szét pedál alattam, mint az előző, ami egy valószínűleg kínai hulladék volt [Kép] Alig élt két hetet: összetörtek a golyói.
Visszavittem a bicót a szervízbe, szerencsére rendesek voltak garancia ügyileg, de mondták, hogy ha ugyanilyenre kicserélik az is impotenssé válhat. Pedig egy decens 2600,-os ára volt ha jól emlékszem, de inkább beszámították és néztünk egy drágábba, ami állítólag jobb is lesz.A képen látható fém kínai előtt egy masszív műanyagot használtam, csapágy szempontból nagyon jó volt, de menet közben odacsaptam egy demszky-oszlopnak, és csálén ált. Ez volt valamikor ősszel, azóta úgy használtam
most volt időm nagy generálra vinni a gépet, és egyben kértem új pedált is. Valami laposat szerettem volna, gumisat, ezért esett erre a választásom, nem tudtam, hogy ennyire fos lesz.Ma betették a Spyral-t, de nem mertem nyomatni neki, nehogy ennek is összetörjem a golyóit
addig amíg meg nem kérdezem a szakértőket, hogy kell-e adni neki egy kis adalékot, vagy jó lesz így. Az a roppanás hang az előzőnél, és utána az a kásás darabos érzés mély nyomot hagyott bennem, nem akarom hogy ez is egyhamar tönkremenjen, pedig ilyen fatális hibát még a műanyag pedáljaim sem produkáltak. 
Ami jó, hogy kicsavarható a tüskék nagy része, mert elég brutális a cipőtalhoz. Meglátjuk menyre lesz csúszós, de egy biztos, most baromi stabilan tartja a cipőt.

-
ivana
addikt
Pedálra ha nem valami kínai fos általában nem igaz, szerencsére mert pedált zsírozni általában szívás.
Nem kéne új topik?
-
.DLL
veterán
-
6030D
addikt
A pedálod bontható egyáltalán? Kép alapján szerintem nem.
Boonen007: olvass vissza, kb két hete volt róla szó. Ajánlották.
-
Boonen007
őstag
Sziasztok!
Lánc kenő anyagban Squirt Lube-ra (ami ugye wax) gondoltam valakinek van tapasztalata vele?
Most Muc-off van száraz és vizes körülményekre külön. -
TomMusic
őstag
Pedálról tudok nyilatkozni, konkrétan erről: Wellgo B155. Erre cseréltem le a gyárit, azóta raktam bele olyan 3500km-t kb, de ugyanolyan remekül forog, mint újkorában.

-
.DLL
veterán
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Már a könyökén jött ki a sok villám?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Solad
addikt
Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyi időnk van milyen messzire menni attól a helytől, ahol ezeket érezzük? Mert ha nem túl sok, és amúgy is nagy területen érzékelhető a növekvő térerősség, akkor inkább maradok a seggemen, minthogy elkezdek a mezőn szaladni.
Illetve ha állok vagy futok, mennyivel nagyobb a kár, amit okozhat egy villámcsapás? Ilyenkor mennyire van nagyobb veszélyben a szívünk? Csak úgy kíváncsiságból, és ha már így beleástad magad a témába.
(#100038) deicide: grat és üdv újra!
Ismerek olyan embert akinek a fejen ment be, a bal konyoken es a seggen meg ki a villam. Na ha ott nem kapott a sziv akkor sehol.
Mostanra semmi baja, sot a koros EKG-je is megjavult. Az igaz hogy az eset utan par hetig tizmasodperces tom volt xD
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
ígyvanferi
addikt
Vájár má'
most meg azon elmélkedek, hogy mi van akkor, ha a jól előkészített üldögélés közepette az ember fia növekvő térerősséget tapasztal.
Mert bár ilyenkor jobb azonnal elhagyni a területet, a mászkálással szerintem még nagyobb veszélybe sodornánk magunkat, mintha nyugodtan üldögélve várnánk a "megvilágosodást" mint egy buddhista.Mert gondoljunk csak bele melyik a jobbik eset: ha megtettünk mindent és pár százalék eséllyel égési sérüléseket szenvedünk, vagy felugrunk a helyünkről és ezzel AZONNAL életveszélybe sodorjuk magunkat?

Pont ezt akartam kérdezni, hogy mennyi időnk van milyen messzire menni attól a helytől, ahol ezeket érezzük? Mert ha nem túl sok, és amúgy is nagy területen érzékelhető a növekvő térerősség, akkor inkább maradok a seggemen, minthogy elkezdek a mezőn szaladni.
Illetve ha állok vagy futok, mennyivel nagyobb a kár, amit okozhat egy villámcsapás? Ilyenkor mennyire van nagyobb veszélyben a szívünk? Csak úgy kíváncsiságból, és ha már így beleástad magad a témába.
(#100038) deicide: grat és üdv újra!
-
Astroboy
őstag
Sziasztok,
Rég jártam itt, család, kerékpársport elvette az időm, de visszatértem. Gazdagabban egy senior országúti országos bajnokság győzelemmel.
Illetve keresnék:
40-50mm karbon hátsó kerék 11-es shimano sorhoz. Esetleg szettben is érdekes lehet. Szettben ilyen 150k plafonnal, hátsóért 80k körül szeretnék áldozni. Jó állapotú használt érdekel.
Gratulálok!

Hasaggymeg: Az kizárt, már a hangok is megmondták a fejemben.
de ha gondolod megkérdezek neked egy igazi Jedit, van a seggemen egy Luke

-
deicide
veterán
Sziasztok,
Rég jártam itt, család, kerékpársport elvette az időm, de visszatértem. Gazdagabban egy senior országúti országos bajnokság győzelemmel.
Illetve keresnék:
40-50mm karbon hátsó kerék 11-es shimano sorhoz. Esetleg szettben is érdekes lehet. Szettben ilyen 150k plafonnal, hátsóért 80k körül szeretnék áldozni. Jó állapotú használt érdekel.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Jobb is vigyázni, mert egy elázott bringás alu/karbon vázon, ráadásul terepből kiemelkedve igencsak vonzó egy villám számára.

Egyszer jobban rámentem a témára, és próbáltam az általánosan ismételt dolgokon kívül új, esetleg külföldi tapasztalatokon alapuló tanácsokat szerezni.
Nem mentem túl sokra -végül is ugyanazokat a javaslatokat olvastam, csak angolul.
Egy-két fontos tanácsot azért megosztanék veletek, nem akarom, hogy okoskodásnak tűnjön, de hátha valaki nem hallott róla, és életet menthet:
Ha nyílt terepen ér bennünket Zeusz haragja, a legjobb messzire elkerülni a fákat és keresni egy árkot. Lehet vizes/lápos is ne törődjünk a ruhánkkal, akkor is ereszkedjünk addig, amíg a fejünk egy vonalba kerül a partfallal. Maximum mocsarasak koszosak leszünk derékig, de ennél sokkal fontosabb az, hogy NE EMELKEDJÜNK KI A TEREP VONALÁBÓL!
Bringánkat minimum 30(!) méterre fektessük le, ugyanis nagy valószínűséggel mágnesként vonzza majd az égi delejt a drótszamarunk.
30 méter terepen már az a biztonságos távolság, amit nem "húz át" a földben a villám, mivel -szerencsére- nem szeret pár méternél távolabb vízszintesen terjedni.A cél: egy esetleges villámcsapás esetén is TUDATOSAN kizárni a szívet a létrejövő áramkörből.
Rossz megoldás nyílt terepen:
A kiemelkedési magasság lefekvéssel történő csökkentését azért nem javasolták soha, mert bár a kisebb magasság miatt laikus szemmel jobb ötletnek tűnhet az üldögélésnél, ez esetben egy közeli villám a földön fekvő vizes testünkön keresztül GARANTÁLTAN és EGYBŐL megtalálja a szívünket.Jó megoldás nyílt terepen:
Seggünkön ülve felhúzott lábakkal kulcsoljuk össze karjainkat térdünkön, így egy esetleges villámcsapás esetén az áram elkerüli a szívünket, és a karjainkon keresztül a legrövidebb utat választva lábszáron keresztül földelődik.
Még mindig jobb egy másod/harmadfokú égési vonalat ápolni, mint a megállt szívet újraindítani...Egy kis adalék:
MINDEN villámcsapást MINDIG előre jelez az adott területen növekvő elektromos térerősség!
Ez lehet szúrós ózonszag, vagy hajunk/szőrszálaink statikus feltöltődése. Meg fogjuk ismerni, mert állítólag aki már érezte, azt mondja, hogy még az ember szeme/füle is pattog olyan intenzív térerő jön létre.
Ha hasonlót tapasztalunk, AZONNAL ÉS MINÉL GYORSABBAN hagyjuk el a területet, mert 99%, hogy oda fog sújtani a ménkő!Remélem tudtam újat mondani a témában, elnézést a novelláért!

...és mikor pattog a füled és masszív térerő van honnan tudjuk nem-e csak az erő van velünk és a midiklorián szintünk nagy?

-
6030D
addikt
-
Astroboy
őstag
Vájár má'
most meg azon elmélkedek, hogy mi van akkor, ha a jól előkészített üldögélés közepette az ember fia növekvő térerősséget tapasztal.
Mert bár ilyenkor jobb azonnal elhagyni a területet, a mászkálással szerintem még nagyobb veszélybe sodornánk magunkat, mintha nyugodtan üldögélve várnánk a "megvilágosodást" mint egy buddhista.Mert gondoljunk csak bele melyik a jobbik eset: ha megtettünk mindent és pár százalék eséllyel égési sérüléseket szenvedünk, vagy felugrunk a helyünkről és ezzel AZONNAL életveszélybe sodorjuk magunkat?

-
planbmokus
senior tag
bevallom, hogy a villámoktól én is nagyon fosok. nyáron is volt 1-2 alkalom, hogy visszafordultam, mert jött a vihar, dörgött, villámlott, az eső mondjuk nem kapott el. 1-2 éve viszont egy hosszabb túráról hazafelé egy platón ért utol a mennydörgés, ahonnét lakott terület vagy bármilyen menedék 5-6 km-re volt. ráadásul ez éjszaka történt, szóval a villámlás még félelmetesebbnek tűnt. iszonyatos csattanások...imádkoztam, hogy csak ezt éljem túl..
persze végül megúsztam, max eláztam, ami nyáron nem vészes. ami az én esetemben akadályozhatja a tekerést: 1. szakadó eső villámmal 2. sima szakadó eső 3. szél nem akadály, de utálom. ezeken kívül semmi nem tart vissza, -20-ban is tekertem már, szerintem nem gáz, ha nincs szél. nem mondom, hogy egy nagy élmény, mert hosszabb távon rohadt vastag kesztyűben is fázott a kezem, és a lábamujjaimat is (alig) éreztem. olyan már előfordult, hogy ilyen -10 + erős északi szélben elindultam bicajjal bevásárolni, és visszafordultam, mert fájt az arcom a hidegtől. de ilyen kb. 10 évente van.2013-ban csináltam egy Passau-Bécs túrát, 3. napon reggel Krems-ből indultam Bécsig, Tulln-nál elkapott egy eszméletlen felhőszakadás, ~50km volt még vissza...
A bringautak 10-15cm-rel víz alatt voltak fél óra múlva, brutál oldal/szembeszél, 4 óra alatt tettem meg a maradék utat, végig halálfélelmem volt. -
Vanir
veterán
-
zoo8800
veterán
-
6030D
addikt
-
TomMusic
őstag
Jobb is vigyázni, mert egy elázott bringás alu/karbon vázon, ráadásul terepből kiemelkedve igencsak vonzó egy villám számára.

Egyszer jobban rámentem a témára, és próbáltam az általánosan ismételt dolgokon kívül új, esetleg külföldi tapasztalatokon alapuló tanácsokat szerezni.
Nem mentem túl sokra -végül is ugyanazokat a javaslatokat olvastam, csak angolul.
Egy-két fontos tanácsot azért megosztanék veletek, nem akarom, hogy okoskodásnak tűnjön, de hátha valaki nem hallott róla, és életet menthet:
Ha nyílt terepen ér bennünket Zeusz haragja, a legjobb messzire elkerülni a fákat és keresni egy árkot. Lehet vizes/lápos is ne törődjünk a ruhánkkal, akkor is ereszkedjünk addig, amíg a fejünk egy vonalba kerül a partfallal. Maximum mocsarasak koszosak leszünk derékig, de ennél sokkal fontosabb az, hogy NE EMELKEDJÜNK KI A TEREP VONALÁBÓL!
Bringánkat minimum 30(!) méterre fektessük le, ugyanis nagy valószínűséggel mágnesként vonzza majd az égi delejt a drótszamarunk.
30 méter terepen már az a biztonságos távolság, amit nem "húz át" a földben a villám, mivel -szerencsére- nem szeret pár méternél távolabb vízszintesen terjedni.A cél: egy esetleges villámcsapás esetén is TUDATOSAN kizárni a szívet a létrejövő áramkörből.
Rossz megoldás nyílt terepen:
A kiemelkedési magasság lefekvéssel történő csökkentését azért nem javasolták soha, mert bár a kisebb magasság miatt laikus szemmel jobb ötletnek tűnhet az üldögélésnél, ez esetben egy közeli villám a földön fekvő vizes testünkön keresztül GARANTÁLTAN és EGYBŐL megtalálja a szívünket.Jó megoldás nyílt terepen:
Seggünkön ülve felhúzott lábakkal kulcsoljuk össze karjainkat térdünkön, így egy esetleges villámcsapás esetén az áram elkerüli a szívünket, és a karjainkon keresztül a legrövidebb utat választva lábszáron keresztül földelődik.
Még mindig jobb egy másod/harmadfokú égési vonalat ápolni, mint a megállt szívet újraindítani...Egy kis adalék:
MINDEN villámcsapást MINDIG előre jelez az adott területen növekvő elektromos térerősség!
Ez lehet szúrós ózonszag, vagy hajunk/szőrszálaink statikus feltöltődése. Meg fogjuk ismerni, mert állítólag aki már érezte, azt mondja, hogy még az ember szeme/füle is pattog olyan intenzív térerő jön létre.
Ha hasonlót tapasztalunk, AZONNAL ÉS MINÉL GYORSABBAN hagyjuk el a területet, mert 99%, hogy oda fog sújtani a ménkő!Remélem tudtam újat mondani a témában, elnézést a novelláért!

Szerintem ezek hasznos tanácsok, és egyet értek velük. Köszönjük!

-
Astroboy
őstag
Jobb is vigyázni, mert egy elázott bringás alu/karbon vázon, ráadásul terepből kiemelkedve igencsak vonzó egy villám számára.

Egyszer jobban rámentem a témára, és próbáltam az általánosan ismételt dolgokon kívül új, esetleg külföldi tapasztalatokon alapuló tanácsokat szerezni.
Nem mentem túl sokra -végül is ugyanazokat a javaslatokat olvastam, csak angolul.
Egy-két fontos tanácsot azért megosztanék veletek, nem akarom, hogy okoskodásnak tűnjön, de hátha valaki nem hallott róla, és életet menthet:
Ha nyílt terepen ér bennünket Zeusz haragja, a legjobb messzire elkerülni a fákat és keresni egy árkot. Lehet vizes/lápos is ne törődjünk a ruhánkkal, akkor is ereszkedjünk addig, amíg a fejünk egy vonalba kerül a partfallal. Maximum mocsarasak koszosak leszünk derékig, de ennél sokkal fontosabb az, hogy NE EMELKEDJÜNK KI A TEREP VONALÁBÓL!
Bringánkat minimum 30(!) méterre fektessük le, ugyanis nagy valószínűséggel mágnesként vonzza majd az égi delejt a drótszamarunk.
30 méter terepen már az a biztonságos távolság, amit nem "húz át" a földben a villám, mivel -szerencsére- nem szeret pár méternél távolabb vízszintesen terjedni.A cél: egy esetleges villámcsapás esetén is TUDATOSAN kizárni a szívet a létrejövő áramkörből.
Rossz megoldás nyílt terepen:
A kiemelkedési magasság lefekvéssel történő csökkentését azért nem javasolták soha, mert bár a kisebb magasság miatt laikus szemmel jobb ötletnek tűnhet az üldögélésnél, ez esetben egy közeli villám a földön fekvő vizes testünkön keresztül GARANTÁLTAN és EGYBŐL megtalálja a szívünket.Jó megoldás nyílt terepen:
Seggünkön ülve felhúzott lábakkal kulcsoljuk össze karjainkat térdünkön, így egy esetleges villámcsapás esetén az áram elkerüli a szívünket, és a karjainkon keresztül a legrövidebb utat választva lábszáron keresztül földelődik.
Még mindig jobb egy másod/harmadfokú égési vonalat ápolni, mint a megállt szívet újraindítani...Egy kis adalék:
MINDEN villámcsapást MINDIG előre jelez az adott területen növekvő elektromos térerősség!
Ez lehet szúrós ózonszag, vagy hajunk/szőrszálaink statikus feltöltődése. Meg fogjuk ismerni, mert állítólag aki már érezte, azt mondja, hogy még az ember szeme/füle is pattog olyan intenzív térerő jön létre.
Ha hasonlót tapasztalunk, AZONNAL ÉS MINÉL GYORSABBAN hagyjuk el a területet, mert 99%, hogy oda fog sújtani a ménkő!Remélem tudtam újat mondani a témában, elnézést a novelláért!

-
3shae
senior tag
Én szeretem a villámokat,az utána következő csattanást meg egyenesen imádom!

Nem tudom miért, de nagyon félek tőle. Amikor a Gyál - Sturovo (Párkány) túrát nyomtuk, elkapott egy zivatar Verőce környékén..
Bőrig áztunk a kollégámmal, meg az a para hallod.. Nagy fény, és csattanás

Bár visszagondolva, életem egyik legszebb pillanatait éltem át akkor

-
benfolds
őstag
Ott van még a hideg, a pofaszél, a hó, jég... sokan korán kelni sem szeretnek. Valamit kifelejtettem?

Vicc nélkül, nekem is vannak zizijeim, ha megjelenik pár viharfelhő rögtön becsinálok és menekülök, ahogy tudok...
. Igaz ez inkább nyáron gyakori, nagy kánikulák után... szal a villámoktól rettegek. Meg valamiért egyedül nem szeretek hosszú (30km+) távokat menni és ez sajnos ilyenkor, amikor már a haverok nem hajlandóak kimozdulni a hideg miatt, engem b*romira korlátoz...bevallom, hogy a villámoktól én is nagyon fosok. nyáron is volt 1-2 alkalom, hogy visszafordultam, mert jött a vihar, dörgött, villámlott, az eső mondjuk nem kapott el. 1-2 éve viszont egy hosszabb túráról hazafelé egy platón ért utol a mennydörgés, ahonnét lakott terület vagy bármilyen menedék 5-6 km-re volt. ráadásul ez éjszaka történt, szóval a villámlás még félelmetesebbnek tűnt. iszonyatos csattanások...imádkoztam, hogy csak ezt éljem túl..
persze végül megúsztam, max eláztam, ami nyáron nem vészes. ami az én esetemben akadályozhatja a tekerést: 1. szakadó eső villámmal 2. sima szakadó eső 3. szél nem akadály, de utálom. ezeken kívül semmi nem tart vissza, -20-ban is tekertem már, szerintem nem gáz, ha nincs szél. nem mondom, hogy egy nagy élmény, mert hosszabb távon rohadt vastag kesztyűben is fázott a kezem, és a lábamujjaimat is (alig) éreztem. olyan már előfordult, hogy ilyen -10 + erős északi szélben elindultam bicajjal bevásárolni, és visszafordultam, mert fájt az arcom a hidegtől. de ilyen kb. 10 évente van. -
ZolkoW
őstag
Használd az Endomondo-t, ott be tudod állítani a mezőket, hogy milyen értékeket mutasson. IOS-en nincs átlagpulzus, Androidon viszont van az is. Vagy biztos van még 1000 ilyen alkalmazás ami tudja mutatni a pillanatnyi pulzust. Arra viszont készülj, hogy hamar lemeríti az akkumulátort a folyamatosan világító képernyő.
köszi, teszek azzal is egy próbát, évekkel ezelőtt megvettem, de valahogy elqrvult, és felhagytam a használatával
igaz, akkor főleg csak útvonalrögzítésre használtam, nem voltak különösebb igényeim. -
bringasisti
őstag
Nem kell, én is az ingyenes verziót használom és tudom módosítani a mezőket
[kép]Nem tudom én egyszer befizettem magamat egy évre, és mikor lejárt attól fogva a pulzust és a magasságot csak ismételet fizetés után volt hajlandó mutatni.
-
ShiTmano
aktív tag
Más irány, de én folytatom a "megoldjuk okostelóval" irányt. pénteken vettem itthoni boltban 13900 Ft-ért egy Bontrager combo szenzort, ez BTsmart ÉS ANT+ kompatibilis, pedálfordulatot és sebességet is mér.
Az appok látják, még a Locusban is ki tudom tenni a képernyőre a két jelet, tegnap azon izmoztam, hogy egyszerre megjelenjen valami edzős programban ez a két érték, és a pulzus. Találtam is nagyon jónak tűnő alkalmazást, de az csak Ant+-on keresztül hajlandó kezelni a szenzorokat, így a pulzusmérőm kiesik
De talán van egy, ami ígéretes.
A Stravát is próbáltam, de vagy az ingyenes ilyen esetlen, vagy én vagyok béna, de csak az átlagot mutatta mindenből, ami tök lassan változik, engem meg a pillanatnyi érdekel.
(még vizsgáljuk a problémakört)Windowsos telóm van, meg nem is szeretnék vacakolni vele egyelőre. Maradok a céleszközöknél. Úgy néz ki megrendelem a linkelt műszer "full extrás" verzióját, aztán ha valamelyik + funkciója nem válik be akkor sem bukom sokat és valszeg szimpla kilóméter óraként akkor is jó.
-
Szakbarbár
aktív tag
Ott is fizetni kell
Nem kell, én is az ingyenes verziót használom és tudom módosítani a mezőket
[kép] -
bringasisti
őstag
Használd az Endomondo-t, ott be tudod állítani a mezőket, hogy milyen értékeket mutasson. IOS-en nincs átlagpulzus, Androidon viszont van az is. Vagy biztos van még 1000 ilyen alkalmazás ami tudja mutatni a pillanatnyi pulzust. Arra viszont készülj, hogy hamar lemeríti az akkumulátort a folyamatosan világító képernyő.
Ott is fizetni kell
-
Szakbarbár
aktív tag
Más irány, de én folytatom a "megoldjuk okostelóval" irányt. pénteken vettem itthoni boltban 13900 Ft-ért egy Bontrager combo szenzort, ez BTsmart ÉS ANT+ kompatibilis, pedálfordulatot és sebességet is mér.
Az appok látják, még a Locusban is ki tudom tenni a képernyőre a két jelet, tegnap azon izmoztam, hogy egyszerre megjelenjen valami edzős programban ez a két érték, és a pulzus. Találtam is nagyon jónak tűnő alkalmazást, de az csak Ant+-on keresztül hajlandó kezelni a szenzorokat, így a pulzusmérőm kiesik
De talán van egy, ami ígéretes.
A Stravát is próbáltam, de vagy az ingyenes ilyen esetlen, vagy én vagyok béna, de csak az átlagot mutatta mindenből, ami tök lassan változik, engem meg a pillanatnyi érdekel.
(még vizsgáljuk a problémakört)Használd az Endomondo-t, ott be tudod állítani a mezőket, hogy milyen értékeket mutasson. IOS-en nincs átlagpulzus, Androidon viszont van az is. Vagy biztos van még 1000 ilyen alkalmazás ami tudja mutatni a pillanatnyi pulzust. Arra viszont készülj, hogy hamar lemeríti az akkumulátort a folyamatosan világító képernyő.
-
-=RelakS=-
veterán
Jaja, ingyér átlagjaid vannak, ha előfizetsz, akkor meg pillanatnyi értékek, meg webes szolgáltatások.
Nem lenne rossz mondjuk, hogy ha már elő vagy fizetve, akkor kiválogathatnád, hogy mit látsz a képernyőn

-
ZolkoW
őstag
utánaolvasok majd, de akkor lehet, hogy ezzel most nem ösztönöznek a vásárlásra... ugyanis a Strava sokkal inkább tűnik szabadban biciklizős appnak (nyilván), mint ami nekem kéne - a csak ANT+-t kezelő app (másik telón van, most nem emlékszem a nevére) nagyon jónak tűnt görgőhöz, saját edzést is összeállíthatok benne, szakaszonként célpulzussal, stb.
-
HollyBoni
veterán
Más irány, de én folytatom a "megoldjuk okostelóval" irányt. pénteken vettem itthoni boltban 13900 Ft-ért egy Bontrager combo szenzort, ez BTsmart ÉS ANT+ kompatibilis, pedálfordulatot és sebességet is mér.
Az appok látják, még a Locusban is ki tudom tenni a képernyőre a két jelet, tegnap azon izmoztam, hogy egyszerre megjelenjen valami edzős programban ez a két érték, és a pulzus. Találtam is nagyon jónak tűnő alkalmazást, de az csak Ant+-on keresztül hajlandó kezelni a szenzorokat, így a pulzusmérőm kiesik
De talán van egy, ami ígéretes.
A Stravát is próbáltam, de vagy az ingyenes ilyen esetlen, vagy én vagyok béna, de csak az átlagot mutatta mindenből, ami tök lassan változik, engem meg a pillanatnyi érdekel.
(még vizsgáljuk a problémakört)Én úgy tudom ingyenes verzióban csak az átlagot lehet látni...

-
ZolkoW
őstag
Más irány, de én folytatom a "megoldjuk okostelóval" irányt. pénteken vettem itthoni boltban 13900 Ft-ért egy Bontrager combo szenzort, ez BTsmart ÉS ANT+ kompatibilis, pedálfordulatot és sebességet is mér.
Az appok látják, még a Locusban is ki tudom tenni a képernyőre a két jelet, tegnap azon izmoztam, hogy egyszerre megjelenjen valami edzős programban ez a két érték, és a pulzus. Találtam is nagyon jónak tűnő alkalmazást, de az csak Ant+-on keresztül hajlandó kezelni a szenzorokat, így a pulzusmérőm kiesik
De talán van egy, ami ígéretes.
A Stravát is próbáltam, de vagy az ingyenes ilyen esetlen, vagy én vagyok béna, de csak az átlagot mutatta mindenből, ami tök lassan változik, engem meg a pillanatnyi érdekel.
(még vizsgáljuk a problémakört) -
Hasaggymeg
Topikgazda
Én szeretem a villámokat,az utána következő csattanást meg egyenesen imádom!

-
etrop01
tag
Ott van még a hideg, a pofaszél, a hó, jég... sokan korán kelni sem szeretnek. Valamit kifelejtettem?

Vicc nélkül, nekem is vannak zizijeim, ha megjelenik pár viharfelhő rögtön becsinálok és menekülök, ahogy tudok...
. Igaz ez inkább nyáron gyakori, nagy kánikulák után... szal a villámoktól rettegek. Meg valamiért egyedül nem szeretek hosszú (30km+) távokat menni és ez sajnos ilyenkor, amikor már a haverok nem hajlandóak kimozdulni a hideg miatt, engem b*romira korlátoz...Én meg pont, hogy egyedül szeretek tekeregni max 50 km-ig. Engem ez kapcsol ki, végre csend van nem kell alkalmazkodnom senkihez, megyek a saját tempómban.
Viszont egyszer félig körbe tekertem a balatont utána csatlakoztam a többiekhez mert ők 4 naposan csinálták, na akkor már nagyon vártam, hogy odaérjek, még ha lassabban is megyek utána. -
3shae
senior tag
Ó srácok, tegnap Gödöllő- Szada határában láttam egy kis csapat (8- 10 fő) outi bringást csupa jó bicókkal, frankó ruhában beöltözve..
De jó lett volna csatlakozni hozzájuk
(#100013) jjeahh ne is mondd! A villámlástól megmagyarázhatatlan zsigeri ősi félelmem van

-
jjeahh
nagyúr
Ott van még a hideg, a pofaszél, a hó, jég... sokan korán kelni sem szeretnek. Valamit kifelejtettem?

Vicc nélkül, nekem is vannak zizijeim, ha megjelenik pár viharfelhő rögtön becsinálok és menekülök, ahogy tudok...
. Igaz ez inkább nyáron gyakori, nagy kánikulák után... szal a villámoktól rettegek. Meg valamiért egyedül nem szeretek hosszú (30km+) távokat menni és ez sajnos ilyenkor, amikor már a haverok nem hajlandóak kimozdulni a hideg miatt, engem b*romira korlátoz... -
TomMusic
őstag
Jó, hát azért nem vagyunk ilyen nyámnyilák, én pl. tavaly a -20°C-ban se raktam le a bicót.

De azért a masszív dzsuvától kímélem. Bár bevallom, az elején ha már nedves volt az út, szóba se jöhetett, hogy bringával menjek.
-
benfolds
őstag
na szórakozzatok már, hogy télen azért nem, mert sáros az út, nyáron azért nem, mert meleg van...

menni kell, aztán kész. ha egy kicsit előbb le is amortizálódik pár alkatrész, akkor csere, nincs ezen mit gondolkodni.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Tegnap gyalogoltam vagy 20km-t és találkoztam néhány fanatikussal,de nem tudtam irigyeljem,vagy sajnáljam őket,mert úgy néztek ki mint a disznók ettől a sárlétől.

-
TomMusic
őstag
Tavaly én is mentem mínusz 7ben is,az jobb volt mint ez az állandósult sárpermet ami most van.Felcserélném egy kis fagyos szárazra,az biztos.
Ilyenkor jól jönne egy kis Atacama-sivatagi szárazság.

Persze az se túl jó, mint ami a nyáron volt. Nagyrészt azért nem lehetett bringázni (vagy legalábbis mászni), mert borzasztó hőség volt. -
Hasaggymeg
Topikgazda
alapvetően én is ilyen "biciklire vigyázós" típus vagyok, de amikor mocskosak az utak, akkor döntök, hogy a biciklire vigyázok inkább, vagy tekerek és jól érzem magamat. így a végeredmény az, hogy max akkor nem megyek, ha ilyen hókásás-sós-fűrészporos-latyakos az út, na az már tényleg annyira bicikligyilkos, hogy akkor visszafogom magamat. amúgy meg inkább veszek olcsóbb alkatrészeket, aztán a téli szezon végén csere. nekem ennyit bőven megér, hogy ne hagyjak ki heteket-hónapokat. a tavalyi full mínuszos (és felénk havas) januárt is végigtekertem. annyi, hogy kétszer elvágódtam a jégen.

Tavaly én is mentem mínusz 7ben is,az jobb volt mint ez az állandósult sárpermet ami most van.Felcserélném egy kis fagyos szárazra,az biztos.
-
benfolds
őstag
alapvetően én is ilyen "biciklire vigyázós" típus vagyok, de amikor mocskosak az utak, akkor döntök, hogy a biciklire vigyázok inkább, vagy tekerek és jól érzem magamat. így a végeredmény az, hogy max akkor nem megyek, ha ilyen hókásás-sós-fűrészporos-latyakos az út, na az már tényleg annyira bicikligyilkos, hogy akkor visszafogom magamat. amúgy meg inkább veszek olcsóbb alkatrészeket, aztán a téli szezon végén csere. nekem ennyit bőven megér, hogy ne hagyjak ki heteket-hónapokat. a tavalyi full mínuszos (és felénk havas) januárt is végigtekertem. annyi, hogy kétszer elvágódtam a jégen.

-
szki
őstag
Hello!
Én anno BerryKing mellkaspántos szívfreki mérőt vettem kb 8000 Ft-ért. Amazon, eBay...
Létezik karra, és mellkasra is. BLUETOOTH 4.0, és ANT+ átvitelt is tud. Nekem szépen együttműködik az okostelefonnal, és a Garmin órámmal. Akár egyszerre mindkettővel(!) A csuklómérős Garmin órám használom leginkább a kényelem miatt, de az szokott a pulzussal tévedni, míg a mellkaspánt nem...Rétisün: Sokszor kaptuk a vizet a kerekekről
Én most feltettem a Cubeguard Attain Disc sárvédőt a bicajra, mert midig vizes az aszfalt errefelé. Diszkrét a kinézete


-
ShiTmano
aktív tag
-
vatafakk
aktív tag
Tud valaki ajánlani jóféle pulzusmérőt?
Legjobb lenne ha runtastic programmal kompatibilis lenne mert akkor futni is használnám. -árul persze a runtastic is de azt drágállom-Jelenleg bringázás trackingre a runtastic road bike fut és stravaba áttöltöm időközönként.
-
ShiTmano
aktív tag
-
jjeahh
nagyúr
-
ShiTmano
aktív tag
Típust nem tudok mondani, de olyat vegyél ami kódolt frekis, különben a szembejövő szekér is be fogja zavarni a jelet.
Köszönöm szépen a választ.
Valami konkrét típust nem tud valaki javasolni? Jeahh mester esetleg valami Gearbestes tipp?
Új hozzászólás Aktív témák
-
100100 - 100001
355135 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- HP ProDesk 600 G2 MT, DVD-RW , i5-6500 CPU félkonfig
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SD monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 12 Pro / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 275 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- HP ProBook 450 G8 15,6" i5 1135 G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
) Így lehet érdemesebb lenne az egyenes kormány felé menni, mivel nem elsősorban országútra lenne, órákra, hanem inkább 1-2 óra intenzívebb edzésre.
Jó, pont a felmenő kereszteződésben van már a kút is, de na...Keszthelytől Badacsonyig azért illik megszomjazni többször is. Persze értem, aki gyorsan megy, annak nincs ideje megszomjazni.

...az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy mindig nejemmel mentem,nem túl feszes tempóval a kerékpárúton,reggeltől estig.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)









.



