Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) virkir válasza hcl (#114646) üzenetére


virkir
veterán

Néha rezgett a léc :D
De értitek csak nem szeretitek... ugye... nahát...

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#114652) hcl válasza virkir (#114651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szomszédokat? Nem, sokszor nem is értem őket :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#114653) KROK640 válasza hcl (#114575) üzenetére


KROK640
veterán

Azért ezeket éjjel-nappal, "kísérgetni" szerintem sokkal drágább lenne mint bezárva tartani.

Nyilván egy automata mondogatja be ami nem tudja a késést.

Igen, Debrecennek ilyen buszvégje van, de még 2000 előtt felmerült Debrecenben, hogy a vasútállomás helyszínére behozzák a buszvéget, és a villamos végállomás is ott van létrehozva egy nagy közlekedési csomópontot. 2000-ben már úgy beszéltek róla, mint ami holnap elkezdődik, és 2002-3ra lett volna kész. Többszörös halasztás után, 2020-ban kellett volna átadni ...  na most 2024-ben ott tartunk, hogy a legutóbbi (asszem) 5 milliárdért készült terveket is kidobták. és még egy kapavágás sem történt. 
Ami egyelőre történt, az az, hogy a tervek jelentős egyszerűsítésen (olcsósításon) estek át. 
Debrecenben a korai tervek szerint a vasútállomás mellett a föld alatt lett volna a távolsági buszvég, mellette alagútban a 4-es ment volna, a felszínen a villamos és helyi buszok (egy részének) végállomása, no meg maga a pályaudvar --- na ebből tartunk már ott, hogy a fixen telepített 4-es főút és a vasút állomás közötti felszínre hogy kéne beszuszakolni úgy a távolsági buszvéget, hogy a villamos megállót se üsse ki, és ne legyen sokkal kisebb mint a jelenlegi, amit már a '90-es években kinőtt a város).
Egyébként a kinőtt buszvégünk mókás, mert a különleges főépületen kívül amúgy egy egy kis buszmegállót eltekintve az egész nyílt színen van és esőzésekkor és nagy napsütésekkor kicsit sem vicces helyzeteket teremt. De különösen nagy esőzésekkor, amikor a buszvég területén az út nemes egyszerűséggel folyóvá duzzad az elégtelen (semmilyen) vízelvezés miatt.
Ráadásul azzal, hogy a buszok "körbe mennek" olyan brutális dugók tudnak kialakulni, hogy pl a 12-esről a mondjuk 14:30kor induló busz 14:45-kor még simán a buszvég területén van, holott ennyi idő alatt már Szoboszló alatt kéne járjon.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114654) KROK640 válasza Alusky (#114579) üzenetére


KROK640
veterán

Ezzel nincs gond, amíg egy újépítésű házról van szó, és 2-3 évig van így. Nekem is volt ügyfelem akinek félkész házba kellett beköltözni (mégis tudott fizetni ha kellett), de pár év alatt kialakult.
A másik ez a nagyi bútoros cucc, nyilván ott a szegénység is belejátszik, ósdi és nem menő, de végülis ha elél vele, akkor jó. Nekem is vannak 100 éves bútoraim (harmonikusan beillesztve a többi közé)

Kreosanék : Ez borzalom, nem tudom mit bhaszott a kamerával de 1 percen belül a szemem is fájt meg a gyomrom is kavargott.A fura bajuszú kopasz csávó megolyan szinten irritáló, hogy már csak azért se nézném az egészet. Azt viszont láttam, hogy romhalmazokban tengetik a napjaikat. Bár úgy 20 éve nyugat EU-ban is divat, hogy a nyers téglafalat bevakolás helyett csak lefestik. Nekem sosem tetszett, mint ahogy a manapság nagy tiszteletnek örvendő "romkocsmák" is amik nekem szimplán csak lepukkantnak és igénytelennek tűnnek. Dealelnék velük simán, ha az árszabás is olyan lenne, de pont ezek a legdrágábbak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114655) opr válasza KROK640 (#114654) üzenetére


opr
veterán

Na, a romkocsma... Soha nem ertettem. Kicsi, retek, fos minosegu, igenytelen hely, de legalabb annyiba kerul, mintha egy 5*-os szallodaban koktelozgatnal. Mindenbol a letezo legszarabb van benne osszekombinalva, erre a nep rajong erte meg imadja. Ha megdoglok se ertem. De ha az kell a nepnek, hogy le legyen huzva... ¯\_(ツ)_/¯

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#114656) qnadam válasza cidalain (#114650) üzenetére


qnadam
veterán

(#114657) hcl válasza KROK640 (#114653) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vannak már elég jó módszerek erre, csak szándék kérdése.

"Nyilván egy automata mondogatja be ami nem tudja a késést."
Ehhez képest a menetrendek.hu -n évek óta követhető realtime egy csomó járat :D

@opr : Nemtom, én sok romkocsmát szerettem, bár azokban általában nem volt összetévesztve a romkocsma az igénytelenséggel :D Tehát volt takarítva, meg romnak volt kialakítva, nem egy romos épületbe beraktak egy pultot :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114658) KROK640 válasza koby11h (#114596) üzenetére


KROK640
veterán

Ha mindezt a munkahelyedre viszik, és a fizetett munkaidődben lévő szabadidődben oldod meg, akkor még úgy ahogy rendben van sör-csoki kombóért. Ha nem így van, akkor üdv a falubelieim között. (ha elhozza akkor már úgy gondolja, hogy fizetni nem kell, mert az volt, hogy elhozta)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114659) Alusky válasza KROK640 (#114654) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Széles látószögű mód be van kapcsolva, vannak ennél durvábbak is belőle. Nekem nem szokott bajom lenni tőle, de én a VR-t meg a hajózást is kényelmesen viszem.
A műbajszos kopi az Anton (múltkor még szőke raszta volt amúgy), ukrán youtuberek de már vagy ezer évesek. Ő az újgazdag srác a csapatban aki pénzeli az egészet (mivel a Google nem fizet, csak külsősök), ennek megfelelően az elviselhetetlen stílusa is adott, meg a sok kamu ami a videóban van mind hozzá köthető. A többiek normálisak, már aki maradt, mert páran kiléptek közben.
Ha ő irritáló akkor Supersust meg az Elvtársat ne nézd meg, mert az valami borzalom amit azok csinálnak. Azt a négy videót tudtam megnézni csak amit Magyarországon forgattak meg amit együtt a két csapat, de már ott legszívesebben rádöntöttem volna valami 5 tonnás radioaktív bunkerajtót arra a törpe faszra meg a haverjára. :W Nem is tudom, hogy magyar youtuberből van-e ennyire irritáló.

Buszmegállók nálunk fából vannak körbeburkolva, oda legalább 10-15-en beférnek és nem veri be az eső.

Romkocsma itt rendben van, szimplán csak kurva drága, mint minden felszopkodott, agyonhájpolt f#szság.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114660) BiP válasza Alusky (#114659) üzenetére


BiP
nagyúr

van-e ennyire irritáló
Akkor miért kínzod magad ilyenekkel?
Nekem lövésem sincs, kik ezek a fszok, akikről beszéltek, és nagyon jól van ez így :)

(#114661) KROK640 válasza qnadam (#114638) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor áss az erkélyen ;]
ha az sincs, akkor lépcsőház csak van ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114662) KROK640 válasza opr (#114655) üzenetére


KROK640
veterán

Romkocsma szinten teljesen egyetértünk. Sőt, ha tele van kézműves (érts otthon pancsolt) sörrel meg borral, akkor pláne nagyot megy és csillagászati, az ára. De igazából full 1950-es évek, amikor lepukkant omladozó igénytelen kocsmákban mindenféle házipancsolmányt (kézműves jeligével) fogyasztanak az emberek, csak épp a scenario egyetlen előnye, a hihetetlenül alacsony ár hiányzik.

Persze, ha meggondolom én törzshelyem is gyakorlatilag romkocsma (covid alatt alakították azzá, konkrétan azzal, hogy mindenhol leverték az amúgy hibátlan vakolatot, és ez volt a "felújítás" ), de mentségére legyen mondva, hogy az ország talán legolcsóbb helye, de hogy a városé, mindenképp arra fogadni mernék. Pár éve jártak le Pesti (diák)csajok (több társaság is), mert azt mondták, hogy oda-vissza vonattal együtt is olcsóbb itt berúgni, mint Pesten letolni egy éjszakát.
(Biztosra veszem, hogy te tudod melyik hely ez)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114663) homerhamm


homerhamm
addikt


[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114664) opr válasza KROK640 (#114662) üzenetére


opr
veterán

Jah, igen, a "kezmuves" sor meg bor. Nevetseges arakon, kobanyai minoseg/iz alatt, sokszor kb szensavmentesen, a bor meg kb a tescos tabis barat bor szintjet hozza, de neha meg azt sem. Mindezt olyan aron, mintha a francia rivieran innad a helyi michelin csillagos etteremben a helyi boraszat legjobb evjaratat.

Kb resti szint szamomra, csak luxus arakon.
Sokszor meg a szag meg a tisztasag is kb resti szint...

Tegyuk hozza en soha nem voltam a kocsmazos alkat, 1000szer inkabb annak a hive vagyok, hogy ha mar iszakolas van, vegyuk meg a piat, aztan barati tarsasaggal egy to partjan vagy valakinek a kertjeben vagy valami hasonlo helyen fogyasszuk el. Nem kell uvoltozni, nincs vita/verekedes, buz, es tizedebe kerul az egesz.

ui:
Fingom nincs, melyik helyrol beszelsz. :D
Szerintem also hangon 20 eve voltam utoljara "helyi" kocsmaban. Abban sem vagyok biztos, hogy barmelyik letezik meg azok kozul, illetve ha igen, ugyan az lenne a neve, ha egyaltalan emlekszek ra, mi volt akkor. Es reszemrol jo ez igy. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#114665) KROK640 válasza hcl (#114657) üzenetére


KROK640
veterán

"csak szándék kérdése" - itt a legnagyobb probléma, a szándék hiánya. Debrecennek a vezetősége és döntéshozói, designerjei stb, legalább 25 éve olyan emberekből áll, akik autóval nőttek fel, soha az életben nem voltak klasszikus értelembe vett gyalogosok, és nem tudják nem autóból nézni a várost.
Erre utalnak olyan dolgok, mint több megszüntetett gyalogátkelő hely (ami egyébként a forgalmat nem gyorsítja, csak megoldja, hogy egy helyett három zebrán kelljen átmenni), a bicikli utak megoldása (a járdákra felfestve egy biciklis sáv oszt jónapot, azok is sok helyen igencsak kaotikusan), vagy a buszmegállók kivitelezése. De jöhetnék a szökőévente egyszer (tényleg 5 percenként) pillanatokra zöldreváltó lámpákkal is, vagy azzal, hogy a belvárosban egyre több (természetesen fizető) parkol épül.

Persze jöhetne az egyszeri autós, hogy de lám, a főutca fele sétálóutca, és a sétáló övezet évről évre terjed kifelé, de azonkívül, hogy jelentősen megnehezíti a városban valló közlekedést, illetve két villamos megálló kivételével tömegközelekdéssel megközelíthetetlen lett a szűk értelmbe vett belváros, semmit nem ad a gyalogosknak. (ellenben készül egy jeleneleg túlméeretezettnek tűnő körút)

"Ehhez képest a menetrendek.hu -n évek óta követhető realtime egy csomó járat :D " - Ez így van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114666) szebe válasza opr (#114664) üzenetére


szebe
őstag

A kisüzemi sörfőzés is elkurvult sajnos, pedig az elején tényleg korrekt cuccok jöttek ki (mad scientist vagy horizont core cuccok, amiben semmi extra). De amikor már tárkonyos ragulevesek meg hasonló elborult hülyeségek törnek fel, akkor már beborul az ember homloka.
Aztán szépen visszatértünk oda, hogy inkább iszok (ha egyáltalán) Budvart, Peronit, vagy Kronenbourg 1664-et.

A borok se rosszak szvsz, csak el kéne felejteni, hogy mi vagyunk a borkészítés alfái és omegái.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#114667) Astroboy válasza szebe (#114666) üzenetére


Astroboy
őstag

"Kronenbourg 1664-et."
...
Egyik nagy kedvencem, bár engem a második-harmadik üveg már megfosat.
Nem is csoda, hiszen érlelt 360 éves sör. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#114668) Grg válasza szebe (#114666) üzenetére


Grg
tag

Kinek mi jön be, nekem semmi bajom a különleges ízesítésekkel, inkább a nevetséges árakkal van bajom. Azért az milyen, hogy 0,33-as sör nincs 1300Ft alatt.... Egy kicsit elszálltak a magyarok ebben is, de sajnos úgy látszik van akinek ez sem drága. Ehhez képest a horvátoknál a Spar-ban a legdrágább helyi kézműves/kisüzemi sör 2,50€...

Na meg -kinek inge majd felveszi- a magyarok nem is nyitottak semmi újra ízesítés terén sem, ld. pl. a narancsos/citromos kóla, minden normális országban van, itthon nincs, mert .. ááh,na mindegy :)

(#114669) Astroboy válasza Grg (#114668) üzenetére


Astroboy
őstag

A hsz-ed első bekezdésével 100%-ig egyetértek, de a másodikkal már kevésbé.
Itthon (Coca) kólából van sima/zero/vaniliás/citromos/cherrys, szóval kb. ugyanaz a választék mint bárhol máshol.(De az igaz, hogy az eredeti még mindig 10x jobban fogy mint bármely ízesített.)

Narancsost már nem várnék, hál'Istennek egyre kevésbé vevők rá. ;]

[ Szerkesztve ]

(#114670) Alusky válasza Grg (#114668) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Pepsinek vannak, de csak cukormentes. Energiaitalokból feküdtek rá nagyon az ízesítettekre, mert az a piac jobban pörög.

A narancsost még mindig bőven kedvelik 66 százaléknyira. :K

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114671) Alusky válasza BiP (#114660) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Nem kínzom magam, őt nem nézem, mert irritáló és érdektelen is. A másikakat nézem, nekik van valamennyi értelmük is. Legalábbis többet érnek sok hazainál akik már az anyjukat is eladták vagy cégnek vagy politikának vagy csak simán irritálóak.

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114672) hcl válasza opr (#114664) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, én pl. a pécsi sörfesztiválon nem ittam rossz kézművest :) Persze, drágák mint az életed, de általában finomak. Dobozosból, üvegesből se veszel Sárkány sört, meg Deep-et... :D

@KROK640 : ""csak szándék kérdése" - itt a legnagyobb probléma, a szándék hiánya. "
A bűnözők követésére írtam a szándékot. De igaz a várostervezésre is :D

"Debrecennek a vezetősége és döntéshozói, designerjei stb, legalább 25 éve olyan emberekből áll, "
:D Nem lep meg :D

@szebe : "De amikor már tárkonyos ragulevesek meg hasonló elborult hülyeségek törnek fel, akkor" azt nem veszed meg?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114673) opr válasza hcl (#114672) üzenetére


opr
veterán

Sörfesztivál azért nagyon más kategória, mint a túlárazott, lehúzós romkocsmák. Ott tényleg vannak jó nedűk, sokszor konkrétan olcsóbban, mint a romkocsmás pancsolt, vizezett "kézműves" szar.
Én amúgy se vagyok nagy sörös (és most finoman fogalmaztam), de sörfesztiválon sikerült már olyan sört inni, hogy csak cuppogtam utána, hogy ejha, ez fasza volt - mondjuk a vicc az, hogy pont az egyik legolcsóbb volt az. A drágábbak között számomra volt jó meg meh, de semmi különleges.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#114674) Alusky válasza opr (#114673) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Ahogy öregszem én is átszoktam a whiskyre.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#114675) hcl válasza opr (#114673) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Árban tényleg más kategória volt, mert mocskos drága volt minden :D

Én szeretem, ilyen drágaságokat nem veszek, de alkalomszerűen becsúszik. Amire meg már ráírva is hülyeség van, azt minek venném... :D

Spúrban volt 2015 körül valami búza biosör. Valami névtelen akármi termék. Azt harapni lehetett, és olcsó is volt :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114676) Cs1csó válasza hcl (#114675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű és olcsó sört gyártani de mégis elbaxák.

(#114677) hcl válasza Cs1csó (#114676) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyszerű? Jó sört nagyon nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114678) qnadam válasza szebe (#114666) üzenetére


qnadam
veterán

mi a bajod az országszerte világhírű magyar borokkal?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#114679) blp85 válasza hcl (#114675) üzenetére


blp85
aktív tag

Hát én a rumos szilvás Soproni sört sajnálom. :O

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#114680) hcl válasza blp85 (#114679) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a Szőke ciklon hiányzik, de azért az sem volt az a megismételhetetlen dolog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114681) Top cat válasza hcl (#114680) üzenetére


Top cat
őstag

Itt meghallgathatod. ;]

Amúgy az valami radler szerűség volt?

(#114682) hcl válasza Top cat (#114681) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ezt nem lehet meginni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#114683) Top cat válasza hcl (#114682) üzenetére


Top cat
őstag

Dehogynem. Igyad minden szavát. ;]

Milyen ízű volt az a soproni? :)
Nekem inkább a német, osztrák sörök jönnek be.

(#114684) hcl válasza Top cat (#114683) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Enyhén citromos, de rendes sör, 4-5% között :) Tehát nem ilyen Radler szintű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114685) homerhamm


homerhamm
addikt

Nem tudom mi az a Tik Tok együttes, még egy számukat se hallottam.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#114686) BiP válasza Grg (#114668) üzenetére


BiP
nagyúr

pl. a narancsos/citromos kóla
Németországban ittam ilyet (de ez inkább narancs+ kóla inkább, mint narancsos ízesítésű kóla), én szeretem. Néha itthon is összeöntöm a fantát+colát, néznek rám furán. Pedig én szeretem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.