Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) CharlieDrop válasza CirrMee (#53549) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha a szalonban beletesznek egy rablásgátlót, ami néha leállítja az autót (teszem azt), akkor melyik a megbízhatóbb?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#53552) HF77


HF77
senior tag

üdv
az lenne a kérdésem hogy Win 10-ben hol tudom törölni azt a funkciót hogy belépéskor kérje a jelszót...?
beállítani sikerült anno a páromnak, de hogy hol...?! :U
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#53553) szucstom válasza HF77 (#53552) üzenetére


szucstom
őstag

khm... ha jól tudom, bemész a gépházba, felhasználói fiók, jelszó, és az új jelszót üresen hagyod.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#53554) Partyface007 válasza HF77 (#53552) üzenetére


Partyface007
őstag

(#53555) CirrMee válasza CharlieDrop (#53551) üzenetére


CirrMee
addikt

Szereltek hasonlót a windózerba? Nem? Akkor megmarad a te hasonlatod felesleges okoskodásnak. Az egyetlen "védelem" az aktiválás.

U.i.: ha tudvalévő, hogyan kell kiiktatni az über védelmedet, azt is ugyanúgy cseszheted.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53556) HF77 válasza szucstom (#53553) üzenetére


HF77
senior tag

úgy nem ok mert oda írni kell valamit, nem enged tovább lépni! :))

Partyface007
angol nagyon nem megy.... :( német inkább

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#53557) kisapa válasza krealon (#53538) üzenetére


kisapa
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget. A legvalószínűbb a gyors indítás kikapcsolása lesz. Holnap kipróbálom.

(#53558) HF77


HF77
senior tag

sikerült a művelet!!!

köszi :R

üdv Feri

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#53559) -=RelakS=- válasza ot93 (#53542) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Windowsban egy Clear Type wizardot nem ártana lefuttatni szerintem. Vagy kapcsold ki a clear type-ot :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#53560) azbest válasza kisapa (#53534) üzenetére


azbest
félisten

első generációs core-i procik (Nehalem) nem minden modulból kezelnek 4GB-osat. Ha csak 4 chip van egy oldalon az szinte biztos nem megy. A kisebb kapacitású chipekből épített modulokkal boldogulnak, azoknak oldalanként 8 chip van. Ha újabb gép, akkor valamilyen gépspecifikus probléma, bios nem támogatja jól. Vagy kiszáradt alaplapi kondenzátorokkal is lehet sokat szívni.

Tájékozatlanabb boltosok is be szokták nézni, de sajnos ez az első generáció korlátja. Notinál és desktop gépnél is.

Esetleg, ha ddr2 generációs régebbi gép, akkor amd-only nagyon olcsó memóriába is bele lehet futni, ami intel procival nem működik a 11 bites címzésű chipek miatt.

(#53557) kisapa
azt egy újraindítás megoldaná.

[ Szerkesztve ]

(#53561) worxland válasza Syl (#53528) üzenetére


worxland
addikt

Szovegertesi problemaid vannak. Egyszer sem mondtam, hogy hazudsz, de igenis pontatlan voltal. Van DVI-csatolo, ami atvisz audiot is. Csak kesobb javitottad magad, es onnantol hivatkoztal DVI szabvanyra. Amiben igazad is van. Az, hogy kozben uldozesi maniat fejlesztettel ki magadban egy velt es el nem hangzott kifejezes miatt (meghazudtolas), a Te dolgod, de ebben nekem szerepem nincs. Befejeznem ezert nincs mit, hiszem nem is kezdtem bele semmibe. Ha nem tetszett az elso hozzaszolasom hangneme, akkor nezd meg, milyen hozzaszolasra volt valasz - szerintem nincs okod panaszra.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53562) worxland válasza entoni1989 (#53547) üzenetére


worxland
addikt

A viragbolti biztosan nem stabilabb es gyorsabb. Mivel tobbfele viragbolt van, ezert boltja valogatja, hogy a benne talalt aru mennyire kukacos. Van olyan, aminek semmi baja, de sajnos eleg helyen ferges cuccot kapsz. Utobbi esetben a viragbolti bizotsan lassabb es instabilabb is lesz az eredetinel, nem beszelve a karokrol, amiket okozhat.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53563) Pocok256 válasza Fr3eWar (#53511) üzenetére


Pocok256
veterán

Kipróbáltam ezeket is egyik se jó szépen végig pörgött összes file on és ugyanúgy nem tudom átállítani.

(#53516) Partyface007
tulajdonos is én vagyok a mappának és a jogosultságom is megvan.

A probléma az, hogy ha csak kint a gyökérbe vagy bárhol az egész windowson belül létrehozok egy mappát kapásból read only lesz, és lehetetlen átállítani, ez így kb nevetséges szint.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53564) Mukucs


Mukucs
senior tag

Hali! Már jártam itt, de sajnos nem tudtuk megoldani a problémát, így felteszem a kérdést ismét, ha nem gond! :)

Teljesen randomra, de legfőképp képernyőkímélő után/bekapcsolást követően egyből valamiért nem érzékeli a billentyűzetemet pár másodpercig, aztánmeg érzékeli... ezt játsza restartig. K***a idegörlő tud lenni. Közben megy a hang, mintha ki-be húzkodnám az USB-t.

Valaki? :U

(#53565) Syl válasza worxland (#53561) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincsenek szövegértési problémáim. Te nem azt írtad, hogy én pontatlanul fogalmaztam, hanem kétszer is azt, hogy amit mondok az nem igaz. Ez pedig kicsit mást jelent!

A hozzászólásaid hangnemét kár minősíteni. Elég csak elolvasni:
(#53522) Azt ugye tudod, hogy nem igaz, amit mondtál?
(#53526) Amit mondtál, nem igaz. Pont.

És most holmi kötekedő, üldözési mániásnak állítasz be. Magadat meg nagy kegyesen felmented... Ügyes! :C

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53566) VoidXs válasza Mukucs (#53564) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Megelőzésre jó ötlet, hogy kikapcsolod a képernyőkímélőt. Már szinte semmi nem ég be, értelmét vesztette a koncepció.

Egyébként nem lehet rossz az USB port?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53567) szami777


szami777
addikt

Sziasztok, adott egy 1 terrás wd hdd rajta egy windows 10 rendszerrel.

Sajnos így kaptam az egészet és csak 1 partíció van.
Újratelepítés nélkül létre tudok hozni mondjuk egy 850 gigás részt, és a maradék 150-en maradna a win10, vagy már felejtős?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#53568) King Unique válasza szami777 (#53567) üzenetére


King Unique
titán

Lemezkezelőben ott van a kötet zsugorítása opció. Jó esetben kivitelezhető a dolog, de van amikor nem engedi a kívánt méretre csökkentetni a rendszerpartíciót. Utóbbi esetben pl. külső particionáló programokkal lehet megoldani ezen műveletet. Viszont az alábbi cikkben jól le van írva, hogy van amikor azok is csak újraindítás után tudják megcsinálni. Ez jó esetben probléma nélkül lefut, de azért lehetnek néha buktatók, illetve szükség esetén ajánlott előtte menteni.

[ Szerkesztve ]

(#53569) Mukucs válasza VoidXs (#53566) üzenetére


Mukucs
senior tag

Kikapcsoltam, úgy is csinálja.

Cseréltem portot az egérével, az egér tökéletes mindkettőben.

ASUS ITX B150I PRO GAMING/AURA lapról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#53570) Popes válasza szami777 (#53567) üzenetére


Popes
őstag

Startmenün jobbklikk, lemezkezelés, a lemezen jobbklikk, kötet zsugorítása opció, vagy az AOMEI Partition Assistant-ot tudom ajánlani.

Lassú vagyok már ilyenkor. :D

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#53571) szami777 válasza King Unique (#53568) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a választ, megtaláltam, de sajnos csak a feléig engedi zsugorítani, érti a fener miért, 2db 470 gigás résszel meg nem nagyon tudok mit kezdeni, igazából semmi nincs a gépen, újratelepítem szerintem, az a tuti. :R

Még annyi a kérdés, hogy eredeti win8ról frissített OS van, akkor is tudom particionálni telepítéskor, ha nem újraindítás után telepíti?
Asszem win7nél voilt így, nem tudom, hogy win10nél hogy működik.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#53572) King Unique válasza szami777 (#53571) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk utólag beugrott, hogy legutóbb friss telepítésnél (!) egy laptop 1 TB-os merevlemezét nálam is csak fele-fele arányban engedte felosztani... Annyira nem lepődtem meg rajta, de külső programokkal szerencsére át tudtam szabni a kívánt méretre. Persze, ha annyira ráérsz és szeretsz újratelepíteni, hát akkor felőlem rakd újra. :)

A külső program egy esetleges restart után eleve automatikusan megcsinál mindent maga. Ha viszont tisztán újratelepíted egy Win10 telepítőt használva, akkor abban nyilván te magad is újra tudod manuálisan particionálni a lemezt. Illetve, ha a tavalyi kedvezményes időszakon belül frissítettél, akkor a gép hardverazonosítója eltárolásra került és a licence nyilván rendben lesz az újratelepítés után is.

[ Szerkesztve ]

(#53573) szami777 válasza Popes (#53570) üzenetére


szami777
addikt

+(#53572) King Unique

Köszi mindent, sikerült megoldjam az ajánlott programmal, kb 5 perc alatt megvoltam, örök hála. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#53574) Nyugis


Nyugis
senior tag

Jó reggelt!

Szeretnék egy kis Segítséget kérni!

Win 10 HUN 64bit Eredeti naprakész.

Samsung note 3-et szeretnék rádugni USB-vel, DE nem csinál semmit.
A Telefonon a beállitások rendben vannak, még samsunggal is megnézettem, tökéletesen müködik.

a kérdésem a következő:

Kérem, hogy egy Hozzáértő irja már le, hogy Magyar Win10 -nél pontosan hol és mit kell beállítani; át kapcsolni; engedélyezni, hogy fogadja a telefont!
amikor csatlakoztatom a géphez a telefon jelzi, hogy csatlakoztatva van, csak a sz.gép nem csinál semmit sem.

U.i: minden usb-s terméket winyot pen drivot tökéletesen lát, csak a telefonnál nem csinál semmit.

Előre is köszönöm, a választ! Tisztelettel: -.-

(#53575) Cr00py válasza Nyugis (#53574) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Az egyik lehetőség a Samsung Kies, a másik pedig hogy a készüléken engedélyezni kell az USB hibakeresést. [Segítség] [Segítség 2] Ha ez aktív, akkor a készüléket rádugva a gépre, a feelső sávban megjelenik egy kis menü, ahol engedélyezni kell a háttértár csatlakoztatását, így már felismeri a gép, mint egy Pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#53576) Partyface007 válasza Pocok256 (#53563) üzenetére


Partyface007
őstag

érdekes

biztonság kedvéért ments le minden fontos adatot a gépről és próbálj meg egy update-t

töltsd le a legfrissebb win10-et innét, mountold fel az iso-t, setup

lesz egy olyan lehetőség hogy minden beállítást /file-t megtartson

[ Szerkesztve ]

(#53577) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Win7-ről 10-re való frissítés után a C partíción keletkezett $WINDOWS.~BT, Windows.old és Windows10Upgrade nagyméretű mappákat átmozgathatom/átmásolhatom e máshova a helymegtakarítás miatt? Azért is, mert ha szükség lenne a visszatérésre, akkor meglennének.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#53578) DS39 válasza eax1650 (#53577) üzenetére


DS39
nagyúr

az upgrade-től számítva csak 30 napig van lehetőség a visszatérésre. (legalább is a MS ezt kommunikálta)
amúgy lemezkarbantartóval tudok őket "szabályosan" törölni.

(#53579) eax1650 válasza DS39 (#53578) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ha eltelt pl. a 30 nap, akkor törlődnek, vagy továbbra is ott csücsülnek?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#53580) DS39 válasza eax1650 (#53579) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem tudom pontosan, én amikor tavaly frissítettem, egy hét után töröltem.
a 7-re már nem akartam visszaállni. de biztos van ezzel kapcsolatban másnak tapasztalata, majd beírja. :)

(#53581) movax válasza eax1650 (#53579) üzenetére


movax
őstag

Kezdetben valóban 30 nap volt, most már csak 10.

(#53582) eax1650 válasza DS39 (#53580) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#53583) kisapa válasza azbest (#53560) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha a proci vagy az alaplap nem támogatná akkor nem is menne túl a bios-on vagy rosszul gondolom? Ez már nekem túl bonyolult. Szerencsére 4db slot van a lapon tehát a 2*2GB mellé tudok tenni még 2*2GB-ot és úgy is meglesz a kívánt 8GB. Erről jut eszembe ez a gyors indításos dolog processzor cserénél is bekavar?

[ Szerkesztve ]

(#53584) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Új laptopom van, amelyre Win10-et telepítettem. Gépindítás után a laptop sokáig használhatatlan, mivel a lemez folyamatosan 100%-on pörög. Dolgozik valamit a gép, ami egy idő után befejeződik, de akkor is idegesítő a dolog, mivel nagyon sűrűn előfordul a jelenség.

A gondot a következő okozza:

A lemezhasználat 80 és 100% között van. Ha ezzel nem is lehet mit kezdeni, egy SSD javítana a helyzeten?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#53585) yanna válasza KubanitoS (#53584) üzenetére


yanna
őstag

Valószínűleg pár nap használat után normalizálódni fog.

[ Szerkesztve ]

(#53586) Partyface007 válasza KubanitoS (#53584) üzenetére


Partyface007
őstag

laptop 5200-as lassú disk-jét (gondolom a tiedben is az van mivel azt szoktak beletenni) amúgy is érdemes lecserélni SSD-re

csodálkozni fogsz utána milyen pörgős lesz a gép

(#53587) SP4C3 válasza KubanitoS (#53584) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez "teljesen normális". xD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#53588) quailstorm válasza KubanitoS (#53584) üzenetére


quailstorm
nagyúr

prefetch fontos hogy pár perc után pörögjenek a gyakran használt cuccok
SSD a megoldás, én most asztaliban játszottam el, hogy ott a bika gép és megfojtja a vinyó, ez van
csak nekem ott a 8GB RAM és beleprefetchel mindent, amit gyakran nyitok az instant

[ Szerkesztve ]

(#53589) Fred23


Fred23
nagyúr

Kipróbáltam személyesen is, hogy mi történik, ha beteszek egy Win10-es winyót egy új gépbe: simán elindult, aztán telepítget meg frissít. A Windows 10 kulcs elveszett, ahogy vártam is. Ezt a kommentet erről az új gépről írtam, amibe csak bedugtam a régi Win10-es winyót. :)

(#53590) CirrMee válasza Fred23 (#53589) üzenetére


CirrMee
addikt

Erre lehet mondani, hogy mázlid volt. Láttam már olyan konfig cserét, ahol ez nem működött, de legalább lehetett gyalulni a 10 -est, mert utána már az eredeti konfigon sem volt hajlandó elindulni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#53591) KubanitoS válasza quailstorm (#53588) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szerencsére már az átvevőponton van a 256 gigás SSD, remélem az megoldja a problémát.

Köszönöm szépen neked és mindenki másnak is a segítséget!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#53592) eax1650


eax1650
aktív tag

Még egy kérdés: mi csinálhatta azt a CD ikont a partíció elé?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#53593) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Letöltöttem az Áruházból a gyereknek néhány játékot pl: My Talking Tom, Talking Angela, Asphalt 8, stb...

Arra keltem az éjszaka közepén, hogy a gép alvóból vissza bekapcsolt és a macska éhesen kiabált, hogy etessük meg.
Marhára örültem neki hajnal 3-kor...

Hogy lehet letiltani a játékok értesítéseit? Sem szöveges, sem hangos értesítést nem kérek,
és ne tudja bekapcsolni a gépet alvóból egy program sem.
köszi, ha segítetek.

(#53594) quailstorm válasza tpeter77 (#53593) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gépház/rendszer/értesítések és műveletek. Ott tudod vagy egyenként kiszedni vagy letiltani az egészet.
Asphalt 8-ban a settingben is lehet ki és bekapcsolni az értesítéseket.

Ezt a felébresztés tiltást nem lehet egységesen letiltani, itt tudsz utánaolvasni: [link]
Valószínűleg nem lesz gondod miután letiltottad az appokat.

(#53595) Fred23 válasza CirrMee (#53590) üzenetére


Fred23
nagyúr



Ha pedig már lúd:

:DD

Minden tökéletes, semmi hiba sehol!

(#53596) raidx válasza CirrMee (#53590) üzenetére


raidx
őstag

Már másodszor cseréltem alaplapot a Windows 10 alatt. Most annyi volt a gond, hogy a bugos Crimson drivert lekelett cserélni és a DirecX pakkott újrahúzni. Retail licencem van így az aktiválás is rendben.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53597) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, TV-vel szeretnék összekötni laptopot HDMI-vel, hogy ott nézhessek filmeket. eddig 2 laptoppal már sikeresen megoldottam ezt az óriási mutatványt, de a mostanival a hang nem megy át. a windowson belül a hang résznél azt írja ki nekem, hogy nincs csatlakoztatva HDMI (közben a film már megy a TV-n), tehát nincs letiltva, engedélyezni meg nem tudom. wtf :F

(#53598) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.

Segítség kéne.
Hogyan tudok Win 10 alatt monitort klónozni úgy hogy a TV 4K a monitorom meg csak FullHD.
A problémám képernyőkímélőnél átrendezi az asztalomat mikor vissza lépek.
Vagy van olyan játék ahol főmenübe vissza lépve kis képernyőn mutat és nem is tudom vissza váltani nagyra.
Gondolom mindig a TV hez igazit, pedig nem az az elsődleges és alapnak is a 1920 FullHD van be állitva kijelzőnek.

Köszönöm a segítséget.

Kovi

(#53599) 7om válasza kovi166 (#53598) üzenetére


7om
tag

Szerintem kacsold ki a gépet és dugd át a hdmi kábelt a tévébe, (szal az legyen a monitor).Egyszerűbb.

ja és a "PC" kimenetbe legyen a kábel a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#53600) tordaitibi válasza SLYM (#53597) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Videokartya hdmi audio driver hiany, ha ez megvan hangeszkozoknel kezzel attenni hdmi-re.
Zommel hd audio neven fut.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.