Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) adam320 válasza zolee001 (#105987) üzenetére


adam320
senior tag

Miben más? Érdekel. :)

(#106002) King Unique válasza trialboj (#105999) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen elolvasod a gépházban az üzenetet, akkor egyelőre csak egy értesítés jelent meg arról, hogy hamarosan véget ér az adott verzió támogatása és javasolt a további támogatáshoz majd egy újabbra váltani. Ami nem újdonság, az előző válaszban linkelt leírásban láthatod, hogy egy-egy Windows 10-verziónál a Pro kiadások életciklusa 18 hónap, azaz 1,5 év, addig jönnek rá biztonsági és egyéb frissítések. Az őszi verziókra épülő Education és Enterprise kiadásoknál van 30 hónap = 2,5 év, valamint az LTSC kiadásoknál 10 éves támogatás. Mármint egy-egy verziónál, mert amúgy értelemszerűen a Pro kiadásnál is lesz további támogatás, ha egy újabb verzióra váltasz.

Az átváltást általában megoldja a Windows Update, rendszerint a támogatás megszűnése előtt letölti és telepíti a funkciófrissítést az új verzióra, hacsak nincsen valamilyen módon késleltetve, korlátozva, azért is volt az előbb kérdés. De akár előtte is van lehetőség manuálisan váltani egy újabb verzióra, lásd ismételten az előző válaszban már linkelt hozzászólás végén leírtakat. Egyébként ha céges gép, akkor miért nem egy ottani illetékes IT-s foglalkozik vele, intézi ezt? :F

[ Szerkesztve ]

(#106003) trialboj válasza King Unique (#106002) üzenetére


trialboj
őstag

Nyilván nincs ilyen ember különben rohadtul nem érdekelne, mondjuk most sem érdekel :W csak attól félek, szétbarmolja a gépemet ez a nagy frissítgetés, és egyik nap egy restart után nem indul majd el és cseszhetem a leadási határidőt. Ahogy az ma is előfordult, a win update után nem indult, majd még 1 restart, és kiírta hogy most leszedi azt amit majdnem felrakott :C

Azt továbbra sem értem hogy megint meg kell-e venni a wint v sem, meg hogy mirefel még mindig ez a sok verzió, miért nem lehet 1 wint használni mindenkinek, és azt frissítgetni, ezt a telefonos android rendszertől tanulták el vajon? ott is általában 2 főverziót kapsz, utána így jártál, válts másik telefonra ha up to date akarsz maradni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106004) Geth válasza adam320 (#106001) üzenetére


Geth
addikt

DLNA
vs
Miracast
Ahol tudok, segítek :D

[ Szerkesztve ]

(#106005) King Unique válasza trialboj (#106003) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha már tényleg nincsen ott senki illetékes, aki ezzel foglalkozzon, akkor ennyi erővel ott van szükség esetén az egyes frissítések késleltetése, rendszer-visszaállítás, rendszermentés lemezképfájlba lehetősége stb., amit te magad is meg tudsz oldani. Meg ha funkciófrissítés történik egy újabb verzióra, akkor a gépházban amúgy is van lehetőség 10 napig visszaállni az előzőre, ha esetleg gond lenne. Plusz ott vannak az előbbi lehetőségek szükség esetén.

Megvenni újra max. akkor kell, ha hardvert, gépet cserélsz, de akár még az is kijátszható bizonyos esetekben. Viszont ez mondjuk amúgy sem a te dolgod, ha eleve céges gépről van szó. Az pedig a W10-nél már a megjelenéskor ismert volt, hogy nem egy build lesz, hanem időszakosan jönnek majd az újabbak, amikre idővel váltani kell a további támogatáshoz. Vagyis ez szintén nem újdonság, max. az LTSC kiadás kivételével támogatási időben a korábbi Windowsoknál megszokotthoz képest. De azoknál is eleve véges (volt) az adott verzió támogatása ideje, ami ha lejár, akkor utána ott is javasolt (volt) váltani egy újabb, támogatott verzióra, Windowsra.

[ Szerkesztve ]

(#106006) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Microsoft Store-ból updateltem a Windows 10 Home verziómat Pro-ra és a folyamat megszakadt, mert lefagyott a gép. Próbáltam újraindítani, de nem jártam sikerrel, ezért ki kellett kapcsolnom a gépet. Miután újraindítottam a Windows betöltődött, minden rendben, de a Windows még mingig csak Home és most nem tudom mitévő legyek, hogyan tudnám az elköltött pénzemet érvényesíteni!

(#106007) bon


bon
őstag

Van e lehetőség Windows 8.1 Enterprise változatot frissíteni Windows 10 Pro-ra? A Pro nem mennyiségi licenszes lenne, vagy inkább tiszta telepítés?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#106008) King Unique válasza bon (#106007) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg megoldható, de gyakorlatilag lehet jobban járnál inkább egy tiszta telepítéssel.

(#106009) bon válasza King Unique (#106008) üzenetére


bon
őstag

Ez alapján igen, köszi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#106010) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Kezd az idegjeimre menni a Windows 10.
Körülbelül negyed évig úgy használtam a gépet, hogy nem ment a feladatkezelő illetve a hangerőszabályzó.
Múlt hétvégén nagy nehezen rávettem magam egy újratelepítésre. Minden simán, szuperül ment. Kicsit gyorsabb is lett a gép.
Ma délután a frissítés és leállítás-sal kapcsoltam ki a gépet.
Este bekapcsoláskor az fogadott hogy sérült a C meghajtó és megjavítja. Hagytam, hogy megcsinálhassa. Ezt követően újraindúlt a gép és felugrik a hibaelhárító oldal. Nem tudok tovább menni a Windowsba. Diagnosztizál majd bedob a kék felületre ahol tudok visszaállni korábbi pontra, stb...

Mi lehet a gond? Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám helyrehozni? Újra kell telepítenem ismételten?

Nagyon szépen köszönöm

(#106011) Angel2014 válasza smallmer (#106010) üzenetére


Angel2014
addikt

Rossz driver ment fel valahová..nagyon nehéz innen újraindítani a gépet sajnos , lehet csökkentett módban próbáld vagy tedd újra tiszta telepítéssel, és a net rakja fel a drivereket.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#106012) djyuri


djyuri
őstag

Üdv
A mostani nagy 1903-as frissítés után kijött apróságok tegnap óta próbáltak felmenni a gépemre,de egy kazal kékhalál után magától vissza is vonta azok telepítését és így újra megy a gépem.

Ha valaki másnak is ez a chipset+cpu konfigja van,akkor kerülje:
Intel® Z170 + 6700K + Bios-os RAID.

Üdv

(#106013) Geth válasza djyuri (#106012) üzenetére


Geth
addikt

Már majdnem írtam hogy dehát ilyenen is megy, aztán megláttam a "Bios-os" RAIDet :)
Érdekes választás.

(#106014) #86564352 válasza smallmer (#106010) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csökkentett módból, parancssorból próbáld eltávolítani a legutóbbi frissítést ennek a cikknek mintájára. KB4515384 a legutóbbi frissítés száma.

wusa /uninstall /KB:4515384

(valami driver-frissítés összeakadhatott, előfordul még a saját Microsoft Surface cuccaikkal is bajos lehet, fotós haverom a színprofilok piszkálás miatt tépte ki a haját nyáron pedig kopasz)

(#106015) smallmer válasza Angel2014 (#106011) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen
Ha jól értem, akkor a windows update rakja fel az összes driver-t?

(#106016) smallmer válasza #86564352 (#106014) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen. Este kipróbálom

(#106017) Lauda válasza Lauda (#105991) üzenetére


Lauda
félisten

Kipróbáltam egy másik gépen, win7 alatt is ugyan ez. Valószínű a bill hibás.

(#106018) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Céges laptopom naponta 1 vagy 2 alkalommal elveszti a wifi jelet és nem csatlakozik sajnos újra, így a távoli elérés lehetetlenné válik.
Nem lenne erre valami egyszerűbb megoldás? Mármint, hogy automatikusan ilyen esetben újra próbálkozzon mondjuk 5 perc után. Vagy bármi hasonló megoldás.
(UTP kábellel nem tudok csatlakozni, mert nincs aljzat a közelben.)

Köszi!

(#106019) krealon válasza NdrewSunix (#106018) üzenetére


krealon
veterán

"Céges laptopom naponta 1 vagy 2 alkalommal elveszti a wifi jelet és nem csatlakozik sajnos újra, így a távoli elérés lehetetlenné válik."

Tapasztalatom alapjan a ceges eszkozokon az amerikai regiora ervenyes beallitasok szoktak lenni, igy a 12-13-as Wifi csatornat nem hasznaljak.
Ha az Access Point (AP, router) automata beallitas mellet a magyar regionak megfeleloen atvalt erre a 2 csatornara, egy wifi szempontbol "zajos" kornyezetben, akkor arra a ceges eszkozok nem csatlakoznak automatiokusan.

Sok (tobb mint 8) wifi AP-vel megaldott kornyezetben a fixen beallitott 1, 6 vagy 11-es csatorna, 20 MHz-es savszelesseg mellett szokta a legstabilabb (de nem a leggyorsabb) kapcsolatot eredmenyezni, a 2.4 GHz-es savban.

(#106020) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok!
Esetleg tudtok valamit a Viberről UWP ügyben? Nincs a store-ban. Vhogy lehet ezeket sideloadolni? Desktop verziót nem szeretem.

Köszi előre is!

(#106021) #86564352 válasza Freddycom (#106020) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az nem szűnt meg? A honlapjukon nem látom. Nem sok fejlesztő foglalkozik UWP-vel. Én az áruházi Messengert is kukáztam rég, egyszerűbb a webes.
Még a Microsoft saját cuccai is elég kezdetlegesek ennyi év után is. Rossz UI, felesleges extra kattintások lassítva a munkát, alap dolgok nem mennek több esetben. Feedbacket hiába küld az ember. Egy példa milyen gagyi jegyzetből egy link másolása: [kép]

(#106022) Freddycom válasza #86564352 (#106021) üzenetére


Freddycom
őstag

A laptopot amit használok 2017 novembere óta nem raktam újra, azon vígan üzemel az UWP Viber, akkor sztem simán felraktam store-ból.

Nem lehet ezeket vhogy 'rippelni' és atkrakni másik eszközre?

(#106023) Core2duo6600 válasza smallmer (#106010) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egészen biztos, hogy a Win 10 el van a gond, és nem a Hw el ?
Ha az indítási hibaelhárító rendszeres vendég az azért hardver hibára utal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#106024) #86564352 válasza Freddycom (#106022) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ahha... azért csodálkoztam mert most az áruházban rákerestem és nincs, honlapon se. Google is csak egy cikket dobott ki miszerint nem foglalkoznak már vele, csak a normál Desktop változattal.

Ez egy jó kérdés, nem tudom sajnos. Viszont a Store-ban a 3 pötty menüből My Library részen a listában ott kell lennie minden valaha telepített appnak adott MS fiókkal, és ha ott rámész akkor onnan elméletben tudnád installálni, ha a publikus részen már nem is látszik. De ez csak elmélet, nem biztos.
Fájlkezelőben C:\Users\NEVED\AppData\Local\Packages útvonalon ott kell lenni a Viber csomagnak, kérdés ha most ezt a mappát lemented hogyan lehet sideloadolni később? (sima lemásolás és vissza valószínűleg kizárva, nem ilyen egyszerűen működik ez biztonsági okokból)

[ Szerkesztve ]

(#106025) Freddycom válasza #86564352 (#106024) üzenetére


Freddycom
őstag

Ennek a ripnek esetleg még utánanézek, aztán hátha. Köszi az infókat mindenesetre.

(#106026) trialboj


trialboj
őstag

Van rá valami mód, hogy az amúgy magyar nyelvű alapértelmezett bill-t, a win átváltsa angolra, ha elindítom az adobe programokat?
Egyszer az otthoni gépemen beállítottam valahogy, de tudom, hogy az sem volt 100%-os, néha átváltotta néha nem, ez jó pár éve volt, azóta el is felejtettem, és reménykedem egy rendes megoldásban.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106027) Lauda


Lauda
félisten

Az mitől lehet, hogy egy mkv fájlt nem enged pendrive-ra másolni, írásvédett hivatkozással? A fájlnak ugyan azok az engedélyei, mint egy másiknak, amit meg enged. Mit tehetek ilyenkor? Se tc se winből nem másolja. De csak a pendrivera nem másolja, máshova igen. :F

[ Szerkesztve ]

(#106028) CirrMee válasza Lauda (#106027) üzenetére


CirrMee
addikt

Fat32 / túl nagy fájlméret...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#106029) King Unique válasza Lauda (#106027) üzenetére


King Unique
titán

Bővebben, pontosabban?

Engedélyeket (jogosultságok?) említesz, ami max. akkor lényeges, ha NTFS fájlrendszerű a pendrive, ami megint nem derült ki, ahogyan a fájlméret sem. De az utóbbi, illetve a FAT32 vs. 4 GB+ fájlméret elvileg nem lehet gond, mivel akkor a hibaüzenet is eleve más. Írásvédett alapesetben akkor lehet egy pendrive, ha vagy a Windowsban lett úgy szoftveresen beállítva, vagy tönkrement, elhasználódott és a vezérlője letiltotta rajta az írást. Az előbbi esetben a leírás alapján megszüntethető az írásvédett állapot, míg az utóbbinál rendszerint nem, marad a read-only használat / garanciális csere / kuka. De akár hibás USB-s adapter, kábel is okozhat gondot, viszont arról szintén nincs információ, hogy közvetlenül van a gép portjához csatlakoztatja, vagy az előbbiek valamelyikével.

[ Szerkesztve ]

(#106030) #86564352 válasza trialboj (#106026) üzenetére


#86564352
törölt tag

Így programonként magától szerintem nem tud váltani gyárilag, viszont könnyű megjegyezni WIN+SPACE kombinációval gyorsan lehet váltani:

(#106031) Lauda válasza CirrMee (#106028) üzenetére


Lauda
félisten

CirrMee, King Unique

Fat32, ez volt a gond, köszönöm szépen a segítséget! :B :R

(#106032) OldMike


OldMike
őstag

Elnézést a laikus kérdésért, de a Win 10 alatti EDGE és Chrome böngészők használnak még Flash Playert? Amennyiben igen, akkor a frissítéseket letöltik automatikusan, vagy valahogyan nekem kellene frissíteni?
A Win 7 alatti Vezérlőpultban volt egy Flash Player panel, itt már nem látok ilyet (ott még Java panel is volt, azzal sem tudom, hogy mi a helyzet a Win 10 esetében).

42LM660S

(#106033) King Unique válasza Lauda (#106031) üzenetére


King Unique
titán

Viszont akkor a hibaüzenet is eleve más a Windows fájlkezelőjében, ilyenkor nem írásvédettségre hivatkozik, hanem túl nagy méretű fájlra a cél fájlrendszerhez viszonyítva, lásd ezt. Na ezért fontosak ilyenkor a részletek, de már mindegy, megoldódott. :)

(#106034) Lauda válasza King Unique (#106033) üzenetére


Lauda
félisten

Így volt, elnézést kérek a pontatlanságomért. :B ;)

[ Szerkesztve ]

(#106035) #86564352 válasza OldMike (#106032) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, a Windows Update frissíti a Flash-t is:

[kép]

2020 végére fog végleg kiesni a támogatásból a flash.

(#106036) King Unique válasza Lauda (#106034) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként ha esetleg legközelebb is így járnál és nem akarod exFAT / NTFS fájlrendszerre formázással törölni a már meglévő fájlokat és újramásolni mindet, akkor van lehetőség a Windowsban (is) a FAT32 fájlrendszerű partíciót közvetlenül és adatvesztés nélkül átkonvertálni NTFS-re.

(#106037) Geth válasza trialboj (#106026) üzenetére


Geth
addikt

A gépházban be lehet állítani, hogy a rendszer programonként jegyezze meg a kiosztást.
Ez áll a legközelebb ahhoz amit szeretnél.
A nyelvváltás amúgy alapból Alt+Shift.

(#106038) Doky586 válasza Lauda (#106031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha Fat32 lenne szükséges mindenképp*, akkor a TotalCommander bármilyen filet fel tud darabolni tetszőleges méretű darabokra, így a nagy file is átvihető két PC közt fat32 pendriveon.

* pl bios frissítéshez bios képernyőmentéshez, uefi telepítéshez, telefon hogy kezelni tudja, stb

(#106039) trialboj válasza King Unique (#106036) üzenetére


trialboj
őstag

Ennél egy cseppet több infó kellene, milyen panelre keressek rá? Nem baj ha angolul kapok egy nevet :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#106040) erahurka


erahurka
félisten

Adott egy laptop, a legfrissebb Windows 10-zel.

Hiába dugom be a headsetem, a beépített mikrofont használja a headseten lévő helyett. Mi a francot lehet csinálni? Rákeresni se tudok mert mindenhol alapvető mikrofon engedélyezéseket írnak csak. :R

(#106041) erahurka válasza erahurka (#106040) üzenetére


erahurka
félisten

Egyszer csak megoldódott :F

(#106042) erahurka


erahurka
félisten

Ha a tálcán megjelenő ikonok kiválasztására nyomok a beállításokban, az ablak elkezd a végtelenségig tölteni, a tálca meg kifagy. Ez mitől van, mit lehet kezdeni vele?

Úgy látszik csak sokáig töltött. Fura minden esetre.

[ Szerkesztve ]

(#106043) OldMike válasza #86564352 (#106035) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Nem jutott eszembe, hogy ott kellene megnézni, nálam is ott van a legfelső helyen. Még eléggé furcsa, hogy Gépház és Vezérlőpult is van. Lehet hogy csak én gondolom úgy, hogy ezek a funkciók nyugodtan lehetnének valamelyikben, egy helyen?

42LM660S

(#106044) #86564352 válasza trialboj (#106039) üzenetére


#86564352
törölt tag

Settings, Devices, Typing részen görgess legalulra és ott Advanced keyboard settings részen találtam egy ilyet: [kép] ez lehet az?

(#106043) OldMike: veled együtt még pár millió user gondolja így :) az a cél minden beállítás a gépházba kerül majd és a vezérlőpult megszűnik, de sajnos nagyon lassan haladnak vele. Már Win8-nál elkezdték a költözést, annak már 6-7 éve. Win10-zel számolva 4-5 éve.

(#106042) erahurka: előfordulnak ilyen furcsaságok a gépházzal, pl. amikor 1903 kijött simán crashelt az Apps részen. Az is furcsa néha, start menü keresőbe beírok egy beállítás nevet hogy vigyen egyből oda, néha ilyenkor először gépház UWP splash screen, gépház főoldal és csak ezután ugrik oda a kívánt beállításhoz. (múltkor nyaggattam egy régi Vista laptopot, hát "furcsa" volt egyből odaugrott a kért panelre a vezérlőpultban a megfelelő helyre, mindenféle várakozás és crash nélkül, csodákra volt a képes technika 10 éve, most a modern gépházat szokni kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#106045) Geth válasza #86564352 (#106044) üzenetére


Geth
addikt

Ja, azaz a beállítás. Lám, a sok gui hiba vizslatása helyett jobban megéri körbenézni :P

Minden gépen rögtön ugrik a kereső után ahova kell, ott Nálad valami más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#106046) Lauda válasza King Unique (#106036) üzenetére


Lauda
félisten

King Unique, Doky586

Köszönöm szépen az ötleteket! :B :R

(#106047) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Ha az MS honlapjáról letöltök egy Windows 10 telepítőt, az meg tudja önmagától csinálni, hogy egy bootolható pendrive -ot készít és arról tudom telepíteni az adott gépre a letöltött Win 10 -et?

Másik kérdés: mennyi ideig lehet aktiválás nélkül használni teljes értékűen a Win 10-et?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#106048) Core2duo6600 válasza nubreed (#106047) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, a Media creation tool képes megcsinálni a bootolható pendrive ot.
De manuálisan sem egy nagy dolog.

30 napig tudod használni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#106049) Doky586 válasza nubreed (#106047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#106050) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Win7-en nagyon szerettem azt, hogy, ha a tálcán volt pl. Excel ikon, melyre, ha jobb klikkel kattintottam feljöttek a legutóbb használt fájlok, melyet tudtam bárhova húzni például egy e-amilbe, vagy egy adott helyre. Azonban ezt az utóbbi funkciót mintha kivették volna a Win10-ben, vagy csak én csinálok valamit rosszul ? :D

köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.