Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) CirrMee válasza Polarstar (#115999) üzenetére


CirrMee
addikt

Lehet hogy ingyenes, de undormány azóta, hogy ráhányták a kikapcsolhatatlan font simogatást (Libre/Open).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#116002) Cs1csó válasza Kezdő vagyok (#115995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van, hogy én is a főkapcsoló gomb megnyomásával állítom le a gépet tehát "hardveresen" fontos, hogy az említett útvonalon az legyen beállítva és ne csak altatás sőt ajánlom a "gyors indítás" letiltását is.

(#116003) vlevi válasza Kezdő vagyok (#115995) üzenetére


vlevi
nagyúr

Win95 óta szabályos :)
Ilyenkor ui nem a tápellátást szakítja meg, hanem rendesen kijelentkezik, és leáll.

(#116004) Winnie The P válasza Polarstar (#115999) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én inkább a LibbreOffice-t ajánlom, azt frissítik is.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#116005) Cs1csó válasza edeleny (#115998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt egy leírás arról, hogy mi a különbség az Office 365 és az Office 2019 között: [link]
Ez remélhetőleg segít a döntésben.

Ha ingyenes megoldás is jó akkor a LibreOffice-t ajánlom.

(#116006) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mit hozott a KB4551762 frissítés, ami miatt a "Felhasználói profil szolgáltatás" a korábbi negyed-harmad másodperc helyett 30 másodpercig időzik offline profil elindítása után?
Hogy lehet, hogy miután lejött az és elkezdődött a 30 másodpercezés, és megnéztem a frissítési ablakot, volt egy valami (nem kerestem rá kattintással, utána is hagytam) viszont most 2-3 nappal utána nincs semmi letölthető írva, viszont nincs a frissítési előzmények között sem semmi, ami frissebb lenne, mint a fenti KB-s?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#116007) bon válasza Polarstar (#115999) üzenetére


bon
őstag

Jó vicc

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#116008) bon válasza edeleny (#115998) üzenetére


bon
őstag

Ha van a családban diák akkor ingyen lehet neki igényleni office 365-ös előfizetést amit 5 gépre lehet telepíteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#116009) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Van egy ezer éves laptopom, rég óta a szekrényben pihen. Most előkerült a "digitális oktatás" miatt, azonban újra kellene rakni rajta a rendszert.
Szerintetek egy T4400+4gb+GF310 512mb elbírja a W10-t?
Igazából csak google classnak, youtube-nak, skype+fb messengernek kellene csak futnia rajta.

(#116010) semetka


semetka
őstag

Szeretném újrarakni a 10-et mert valamelyik update-től meghülyül és állandóan kékhalálozik, illetve időszerű is mert 2016-ban telepítettem. Ugye win10-ben van lehetőség alaphelyzetre , de jól gondolom hogy még mindig a legjobb megoldás ha PD-ről újrarakom ugye?
2. kérdésem: Melyik hardver illesztőprogramjait ajánlott feltenni és melyiket hagyhatom hogy a win töltse le?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#116011) King Unique válasza edeleny (#115998) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag működhet akár az MSO esetében is, lehet aktiválni az ilyen kulcsokkal. Azt, hogy mennyire oké az ilyen licenc, bizonyos esetekben lehet vitatni, de otthonra úgymond kb. elmegy kategória. Ha egyszeri vásárlást és nem havi/éves előfizetést akarsz, akkor meg nyilván a 2019-et célszerű választani, de ha megnézed az alábbi összehasonlítást, akkor vannak bizonyos előnyei az O365-nek, eldöntöd melyik kell. Az említett OO/LO alternatívák használata meg főleg akkor opció, ha eleve full ingyenes megoldás kell és nem feltétel az MSO formátumok elsődleges használata, illetve az azokkal való teljes kompatibilitás, vagy megteszi helyette az ODF is. Ellenkező esetben viszont nem igazán, illetve manapság már az ingyenesség sem feltétlen akkora érv az előbbi nyílt programok mellett, amikor ugye innen-onnan akár kedvezményes áron is beszerezhetők az MS Office termékek, oktatásban a diákoknak ingyen jár az O365, stb.

[ Szerkesztve ]

(#116012) Cs1csó válasza Emu (#116009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán bírni fogja. (C2D CPU, 8600M-GT 256MB VGA, 3GB RAM gépen is fut nem gyorsan de fut)

semetka

Innen töltsd le a MCT-t: [link] azzal telepítsd, az alaphelyzetre állítás nagyon lassú, ha gyors neted van, és van egy legalább 4-8GB-os pendrive-od akkor az jobb megoldás.

(#116013) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Tudok olyat csinálni, hogy a pc-re wifin osztom a netet telefonról, hálókártyán jön a vezetékes net, és windowsban beállítani, hogy egy program csak a vezetékes netet használja, a többi viszont wifiről menjen? Próbáltam keresgélni, de nem nagyon találtam megoldást.

(#116014) King Unique válasza semetka (#116010) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ mit akarsz.
Csak azért nem feltétlen kell újratelepíteni a Windowst, mert egy driver/összesítő frissítés nálad gondot okoz. Szükség esetén megoldható az eltávolítás, elrejtés, driverek / egyéb frissítések automatikus telepítésének manuálisra állítása, stb.
Ha esetedben nem opció az előbbi és pl. ügyesen a C-re lett pakolva minden személyes fájl, nincsen azokról biztonsági másolat, vagy éppen nem megy a standard újratelepítés telepítési adathordozóról, akkor az alaphelyzetbe állítás jól jöhet a személyes fájlok megtartásával. Ha nem kell semmi a célmeghajtóról, akkor a minden elem eltávolítása - ami időigényes lehet - helyett érdemesebb inkább újratelepíteni a 0-ról.

Az illesztőprogramok telepítésénél meg említve volt már előzőleg és nemrég egy másik esetnél újfent, hogy hardvertől függő is lehet melyiknél célszerűbb inkább a hardvergyártó weboldaláról manuálisan letölteni és telepíteni a szükséges drivereket és melyiknél a Windows Update-re bízni. Az alapértelmezett amúgy az utóbbi, a Windows 10 friss telepítése után aktív internetkapcsolatnál az összesítő és egyéb frissítések mellett az eszközillesztőket is letölti és telepíteni a rendszer. Ha inkább a manuális telepítés a cél, akkor azt vagy offline módban, vagy előbb linkelt leírásban lévő módszereket alkalmazva lehet megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#116015) Cs1csó válasza Balázs1621 (#116013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez úgy tudom csak úgy oldható meg ha a gépben KÉT hálókártya van. Keress rá a guglin pl. erre: "egy gép két hálózati kártya"

semetka

A második kérdésre nem is válaszoltam:
Kezdésnek hagyhatod minden driver telepítésést automatikusan a Windows 10-re, pár driver kivétel amit érdemes manuálisan telepíteni pl.: VGA és audio driver, és esetleg azon hardvereidnek a driver-e amit nem telepít a Windows pl. nálam ilyen a Razer Synapse program a Razer Abyssus egeremhez.

Ha így használod pár napig-hétig a géped és stabil akkor nem is kell manuális chipset és egyéb driver vadászatba kezdenek de ha jönnek az anomáliák akkor:
1. manuálisan felkeresed a gyártók honlapját és letöltöd vagy

2. egy driver kereső programot telepítesz. FONTOS! ezt csak akkor ha a Windows által telepített driver-ekkel nem működik jól a gép, vagy manuálisan nem találod a frissítéseket.
Driver kereső program pl.: Driver Booster Free - ingyenes van pár kéretlen zaklató dolga de ha telepítésénél vigyázol nem lesz gond és persze ha frissítetted amit akartál utána nyugodtan törölheted is.

[ Szerkesztve ]

(#116016) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Egy régi gépen win10-et használok és sajna elég gyenge játékokhoz dual core,integrál vga. A húgomnak szeretném megoldani,hogy minimális játékok fussanak el rajta.
Van egy szerver a lan hálózatban és azt gondoltam,hogy azon futtatnám a játékokat és ő távoli asztallal belépve rá játszhatna.Minden szép és jó,amíg el nem kezd játszani,mert a játékban az egérmozgás kiszámíthatatlanná válik. Míg a távol asztalon jó,de amint egy játék elindul ténylegesen nem lehet az egeret használni.

Tudja ezt esetleg valaki miért van ez? Mert ha sikerülne ezt megoldani,nem kellene újabb gépet venni.

(#116017) Pyttawrx válasza semetka (#116010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A gyártói oldaról szedd le. Mct-vel töltsd le a win10-et

(#116018) zolee001 válasza Balázs1621 (#116013) üzenetére


zolee001
őstag

Nem tudod ezt igy megoldani

(#116019) semetka válasza Cs1csó (#116012) üzenetére


semetka
őstag

Köszi a választ. Akkor jól gondoltam hogy még mindig jobb megoldás. Akkor azokat az illesztőket rakom fel amit mondtál és figyelem hogy jól működik-e. Nekem Intel HD 530-van, akkor azt is én rakjam vagy csak ha dedikált a vga?

@King Unique
Már több hete szívok egy update-tel amit felrak a gép aztán kékhalál, letörlöm de újrarakja és megint kékhalál. Nem találtam meg melyik driver vagy más okozza, ezért gondoltam hogy amúgy se árt már a reintall. Rendszernek SSD van és csak a rendszer van rajta. Neked is köszi az útmutatást.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#116020) Pyttawrx válasza Balázs1621 (#116013) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem nem lehet.

(#116021) zolee001 válasza grabber (#116016) üzenetére


zolee001
őstag

Az rdp nem arra való,serveren futó virtuális gépen megoldható ha van remote fx támogatás

(#116022) Cs1csó válasza semetka (#116019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dedikált VGA esetén - Nvidia, AMD - érdemes manuálisan ennél lehet az sem kell, hagyd a Windows-ra, és ha működik használd.

(#116023) grabber válasza zolee001 (#116021) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,akkor sajnos gépfejlesztés lesz csak a megoldás.

(#116024) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Azt hogy lehet megoldani hogy a win 10 beépített fotó appja (ami start menüben is van kis csempeként) ne indexeljen bizonyos fotókat (tehát ne kerüljön be a gyűjteménybe)?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#116025) semetka válasza Cs1csó (#116022) üzenetére


semetka
őstag

Rendben, köszi

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#116026) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, néhány órája (frissítés, telepítés nem történt, nem tudok róla) nem játszik le videókat a gépem. Win 10, naprakész, tökéletesen működő gépről beszélünk.

Böngészőben a videók mozgó előképei működnek, de a video lejátszása nem indul, több oldalon is próbáltam, sem youtube, sem UPC Horizon Go.
A beépített videolejátszó nem játszik le alap formátumú videókat.

Böngésző és a lejátszó sem ad hibaüzenetet, próbálkozik elindítani, de nem történik semmi.

Olyan, mintha a kodekek szálltak volna el, de mikor és mitől? Tegnap este még tökéletes volt minden. Nem használok külső lejátszót, nem használok külső kodekeket, minden a win 10 gyárija volt és minden tökéletesen működött.

(Nem fogok újratelepíteni, diagnosztizálási, megoldási, javítási javaslatokat kérek)
Köszönöm

(#116027) #86564352 válasza Killing (#116024) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nyisd meg az appot, három pötty, fogaskerék és ott a beállításoknál lehet a forrás mappákat megadni és kivenni. Csak így mappánként lehet, külön egy-egy fotót nem tudsz elrejteni.

(most megnyitáskor nekem megint feldobta a nyaggatás hülyeségét, nem hagyják békén az embert a beépített UWP appok: [kép]

(#116026) Statikus: videókártya drivert tedd újra, talán megoldja

[ Szerkesztve ]

(#116028) Kezdő vagyok válasza Pyttawrx (#115996) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ott nem találom.

Köszönöm mindenki válaszát!

(#116029) Statikus válasza Statikus (#116026) üzenetére


Statikus
senior tag

Megoldva...
Valami beakadhatott neki, mert letöröltem egy régi, nem használt appot és minden megjavult... Na ilyet még nem csinált nálam a Win 10 jópár év alatt.

(#116030) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Volna egy speciális esetem egy konfiggal. Tesztelnem kellene Win10 rendszerrel, de nincs jelenleg felhasználható licencem. Tudom teljes körűen használni pár napig, aktiválás nélkűl? Személyre is kellene szabni és a drájvereket is helyre kéne pakolni. Majd tesztelni a HW/SW környezetet különféle stress tesztekkel.
Ha jó eredményt hoz, utána esetleg egy legális Win8.1 Pro licenccel beaktiválni?

(#116031) King Unique válasza májkimiki (#116030) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag lehet aktiválás nélkül használni X ideig, de akkor a személyre szabási lehetőségek pont korlátozva lesznek (bővebben).
A W7,8.1 termékkulcsokkal technikailag továbbra is működhet az aktiválás, az ingyenes váltás W10-re, de a likelt cikk végén van egy megjegyzés.

(#116032) májkimiki válasza King Unique (#116031) üzenetére


májkimiki
őstag

Jó, a személyre szabást kicsit tágan értelmeztem. Nem az asztali kinézet a lényeg. Hanem a drájverek kipróbálása, cseréje. ha pl. az egyikkel nem okés valami. Akkor tudjak váltani esetleg.
Ha problémás a Win8 licenc, akkor az új megvásárlása sem probléma.

(#116033) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!
Már egy éve is, hogy használtan vettem egy lapot procival, más egyebem volt itthon, és összedobtam netes gépnek.
Eddig W7 volt rajta, bevallom illegális verzió.
Most jött el az ideje, és frissen tettem rá egy 10 pro-t.
Gondoltam majd veszek rá valami "óccó" kulcsot, ha hiányérzetem lesz.
Telepítéskor beléptem a hozzá használt ms fiókba, és azt írja a gép, hogy digitális licensszel aktiválva.
Ez most valami időleges tévedés, vagy mi történhetett?
Nem tudom a hardver előéletét.

Egy másik bajom, hogy a saját gépemen meg beakadt a levelező, és folyton mutatja, hogy van 1 olvasatlan levél. Vagy 6 fiókot kezel. Van valami gyógyszere?

[ Szerkesztve ]

(#116034) Submarine válasza Kezdő vagyok (#116028) üzenetére


Submarine
senior tag

keresőbe:
Energiaséma szerkesztése
Speciélis energiaellátási beállítások módosítása
Főkapcsolók és fedél
Főkapcsoló megnyomásakor

Alapból a beállítás az hogy kapcsoljon ki a gép, és az 100% szabályos leállítás (rövid nyomás).
8 mp-es gombnyomás meg az alaplap szokott beállítva lenni, akkor kilővi hardveresen, erőszakkal, és az nem szabályos. De a biosban azt is ki lehet kapcsolni.

(#116035) King Unique válasza Submarine (#116033) üzenetére


King Unique
titán

Ha ahhoz az alaplaphoz tartozik W10 Pro digitális licenc az előző tulaj jóvoltából, akkor nem meglepő, ha telepítesz egy W10 Pro kiadást és automatikusan beaktiválódik. Vagy ha a saját Microsoft-fiókodhoz már kapcsolva volt előtte W10 Pro digitális licenc, akkor szintén nem meglepő, ha most azzal telepítve és belépve aktivált állapotot mutat a gépház. Vagyis nem, nem tévedés az aktivált állapot és a digitális licenc megléte, máskülönben eleve nem írná ezt a rendszer.

(#116036) Cs1csó válasza Submarine (#116033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Öröm és bódottág! Használd a gépet és örülj, hogy valami oknál fogva az MS aktiválta.

(#116037) Submarine


Submarine
senior tag

Akkor az előző tulaj lehetett.
Köszi!

(#116028) Kezdő vagyok:
Vagy így is lehet, a címsorban látod az utat, lusta vagyok gépelni:
(jobb klikk - Kép megjelenítése)

[ Szerkesztve ]

(#116038) adika4444 válasza edeleny (#115998) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, kapcsold ki, elvileg nélküle is mennie kell. Ha nem megy, akkor viszont vissza kell nyomni.

üdv, adika4444

(#116039) herdsman12


herdsman12
őstag

Mi lenne a megoldás arra, hogy a "Pontos idő automatikus beállítása" valóban automatikus legyen indítás után pár percen belül?

(#116040) koko52 válasza koko52 (#111588) üzenetére


koko52
veterán

Üdv! Újra ugyan ez a problémám, mint amire a választ írom. Akkor az lett a megoldás, hogy újra raktam a win-t. Most nincs rá idő, mert online tanulásra kell a gép.
A probléma: A win bejelentkezésnél beadom a jelszót, belép de a háttér sötét és egy kis ablakban a parancssor fut. Ennyit mutat c:\windows\system32
crl+alt+del-el megnyílik a feladatkezelő. Ott elindítom az explorert és minden ok. De minden egyes újraindításnál ugyan ez a probléma.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#116041) King Unique válasza herdsman12 (#116039) üzenetére


King Unique
titán

Mármint miért is? Normál esetben 1x be van állítva és az utána nyilván úgy is marad, nem kell állandóan manuálisan be/ki kapcsolni, szinkronizálni. Ha a Windows & Linux dual-boot miatti +/- 1-2 órás eltérés miatt kérdezed, akkor meg számos leírás szemlélteti, hogy mit kell egyik és/vagy másik rendszernél beállítani ennek elkerüléséhez: [link], [link].

(#116042) koko52 válasza koko52 (#116040) üzenetére


koko52
veterán

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#116043) mezis válasza koko52 (#116042) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy új felhasználónál is ilyet csinál ?

mezis

(#116044) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

WIN10 + HP laserjet P1102-es nyomtatót szeretnék összebarkácsolni. A laptopról simán működik, de szeretném a routerre kötni. Több sikertelen kisérlet után letöröltem az összes eddigi telepítést, a win10 nyomtatók nem mutatja a P1102-es nyomtatót. Ha viszont wordben, excelben bemegyek a nyomtatásba továbbra is látom mind a 4 feltelepített verziót. újraindtás volt kb. 5-ször is.

Van ötletetek, hogy mit tegyek, hogy teljesen kitöröljem office csomagokból is a nyomtatót?

Szerk:

Office 2019-es angol verzió van telepítve

Szerk2:
Esetleg ezeket kellene kitörölnöm?
(még sose piszkáltam a regedit-et, van valami fontos tudnivaló, vagy simán jobb klik és törlés?)

[ Szerkesztve ]

(#116045) StLui


StLui
veterán

Sziasztok, fogalmam sincs hol kéne kérdeznem, de mivel a win 10 alatt mindenhol látom, ezért próbálkozom itt. Szóval akár a win 10 menüt nézem, akár böngészőben valamit, nagyon sok helyen mintha kromoszóma, vagy vírus féleségek rohangálnának a képernyőn, de csak ikonokon, menüpontokon belül. Megpróbáltam levideozni, ondrive-ra feltettem: úgy talán érthetőbb:
[link]

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#116046) Kezdő vagyok válasza Submarine (#116034) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm,megvan! :R

(#116047) svgyula válasza StLui (#116045) üzenetére


svgyula
addikt

Ezt máshol nem vírusnak hanem VGA hibának hívják. Rakj fel egy teljesen tiszta új illesztőt és azzal próbáld. Amit a win felrak az az esetek nagy részében egy univerzális(sz@r). Állókép van de nagyjából itt véget is ér a "mulatság".

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#116048) StLui válasza svgyula (#116047) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, nem vírusra gondoltam én sem (kinézete olyan, mintha mikroszkóba nézne az ember :) ), csak olyan mintha direkt csinálná, és elsőre azt hittem a chrome miatt van, utána vettem észre, hogy chrome-on kívül is ilyen

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#116049) Raysen623


Raysen623
addikt

A legutóbbi frissítés óta naponta min. 1 kék halálom van. Írni akar a csak olvasható memóriába meg system service exeption féle hibaüzit ír ki. Lehet ezzel kezdeni valamit?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#116050) koko52 válasza mezis (#116043) üzenetére


koko52
veterán

Azt még nem próbáltam. Minden program használható lesz ami az asztalon van?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.