Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

Mire számítsak a nagy frissítéssel kapcsolatban,úgy hogy eddigi aktiválatlanra fog felmenni?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#44002) Lenry válasza CJ4567 (#43999) üzenetére


Lenry
félisten

ezt bele is vettem a frissítési kisokosba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44003) VoidXs válasza s7evcsenko (#44000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A gépházban be kell kapcsolni a szinkronizálást. Nekem úgy is átvitte egyik gépről a másikra a beállításokat, hátteret, stb., hogy egyáltalán nem akartam. Állíthattam vissza egyesével mindent, miután kikapcsoltam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#44004) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

ebbe a skype előzetes verzióba nem lehet beállítani hogy hova mentse a fogadott fileokat az alkalmazás?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#44005) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Bekapcsolásnál az üdvözlő képernyő eddig megjelenítette a Microsoft fiókos fényképemet.Ezt most nem látom.Be lehet esetleg állítani?Most csak egy sima ikon van ott.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44006) fuze


fuze
őstag

Az új startmenü logikusabb és könnyebben használható, de valahogy baromi hülyén néz ki...

adms.hu | UI Designer

(#44007) #14595328 válasza Lenry (#44002) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az MCT linkeket cseréld a leírásban, mert hülyét fognak kapni az olvasók a 10240-es buildtől! :)

[ Szerkesztve ]

(#44008) hackeeeee válasza Lenry (#44002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is ezzel csinálom tesómék gépét, mert az sem találta meg a frissítést, és dolgozik.

Véleményem szubjektív...

(#44009) netpeti98


netpeti98
addikt

Másfél-két óra alatt ment le a frissítés. Elsőre nincs semmi probléma, minden program túlélte a frissítést.
A rendszer mintha gyorsult volna. A Settings app átláthatóbb lett, és jóval gyorsabban reagál.

Az egyetlen dolog ami nem tetszett, hogy a Onedrive app önálló automatikusan elkezdett szinkronizálni, annak ellenére, hogy a TH2 ki volt kapcsolva. Ott inkább az UWP appot használtam.

[ Szerkesztve ]

(#44010) Orlin válasza netpeti98 (#44009) üzenetére


Orlin
addikt

A Onedrive app.ot te külön szedted le vagy benne volt a rendszerben:

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44011) MrPalko


MrPalko
csendes tag

Sziasztok!

A frissítés gyorsan lement, azzal nem volt gondom, azonban aki nem a Defendert használja, az legyen óvatos, mert a vírusírók nem biztos, hogy működni fognak. Az én esetemben a KES 10 hez augusztus közepén jön ki a kompatibilis verzió.
A visszaállítás a korábbi build -ra is gyorsan ment....

(#44012) xyvz2 válasza Orlin (#44005) üzenetére


xyvz2
tag

Engem is érdekelne miért tünt el a bejelentkezésnél a avatar képem, ha valaki tudna megoldást nagyon :R -ném...

[ Szerkesztve ]

(#44013) s7evcsenko válasza VoidXs (#44003) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm, ezt megnézem, de szerintem ehhez nem nyúltam, és a példádból kiindulva, ennek alapból bekapcsolva kellene lennie.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44014) netpeti98 válasza MrPalko (#44011) üzenetére


netpeti98
addikt

Az F-Secure Safe rendben van frissítés után.

(#44015) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

A Bitdefender is rendesen megy.

Az én kérdésem viszont az lenne, hogy a Windwos.old mappát törölhetem-e?
HA IGEN akkor azt hogyan tudom megtenni?

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy a frissítés lement viszont mikor vissza bootolt a gép akkor a műveletközpontban egy olyan figyelmeztetés volt, hogy az Intel Smart Connect törölve lett a gépről?
Ennek van valami indoka vagy vissza rakhatom.

Segítségeteket előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44016) #78032384


#78032384
törölt tag

Ez így elég béna lett. Megint. Direkt úgy frissítettem MCT-vel, hogy beállításokat, programokat törölhet csak a fájlokat hagyja meg, tehát mondhatni clean install .old mappa módszerrel. Asztali PC így ilyen Ink és Hello újdonság nem érint.

Elkezdtem kigyomlálni a vackokat Farmville, Get office, 3d builder stb. erre látom egy képre jobb klikk kontext menübe is beette már magát a 3d builder. Majd később leszedek egy portable Ccleaner talán az kipucolja onnan is.

Rejtett tálca bug úgy néz ki javítva, lekopogom.

Ami katasztrófa: nem küldi el a beállított időben lock screen slide show-ra, sem pedig sleep-be. Ugyanez a hardver 8.1-en rendesen zárolt és aludt akkor és ahogy kell. Most egy perc tétlenség után fekete monitor, néha slide show is sikerül, na de én 10 percre állítottam :F És az miért van az energiagazdálkodás sémáknál nem lehet alapértelmezettre tenni? Inaktív a restore plan defaults gomb. És hova tűnt az a rész, ahol a fast start és egyebeket lehetett állítani?

Végre lehet külön színezni az ablakok fejlécét, micsoda fejlődés. Jövő nyáron talán a színkeverőt is visszakapjuk. Ezt a színezést is most félig adták oda, mivel az appokra nem vonatkozik. Továbbra is katyvasz a design, saját MS appok között is.

Edge: ezt vártam legjobban, mert gyors és a scroll nagyon klassz erre... ígérték a swipe visszalapozást, nem működik. Érintős Logitech T400 egerem van, bármelyik másik böngészőben működik. Edge-ben mint a barbárok a vissza gombot kell nyomogatni. Mondani se kell 8.1 Metro IE alatt működött. Most ha drága érintős laptop vagy Surface lenne nem tudnék érintéssel lapozgatni ahogy 8.1 alatt?! Gondolom ez is valami szar UWP limitáció. Kedvencek listájánál végre eltüntették a teljes URL, hányinger volt úgy eddig ránézni.
A tab preview továbbra is szánalom, ha megnyitsz sok oldalt nem írja ki a linket egérmutatóra, csak egy kis semmire nem jó bélyegkép. 10 Wiki oldalból azonosítsd be melyik mi. 1 év eltelt és most is annyi 10 perc alatt szembetűnő bosszantó hiba van, hogy érthetetlen. Szar az UI! Ők nem használják? Mit ér a feedback, telemetria?

Adblock Plus állandóan storage full hibát dob ki, az ublock origin fejlesztője is ezzel küzd, gondolom ez is valami szar UWP limitáció. A sima Adblock nem dob hibát viszont iszonyú lassú vele az oldalbetöltés. Ennyit arról csak simán át kell portolni a Chrome kiegészítőket és ugyanúgy működik. Hát nem, nagyon nem... még azt se lehet hogy inkognitóban is működjön a reklámszűrő. Hát egy év várakozás után ez így vicc. Legalább az IE tracking protection támogatása lenne.

Start menü eddig is béna volt, most is. Nem fogom használni, két live tile amit hagytam az időjárás és a fotók.
Appok számomra használhatatlanok a webhez képest. Lassúak, gagyi splash screen amire várni kell 1-2 mp-et, rondák, opció alig. Pedig próbálgattam: Mail gyenge, talán az új Skype-ból lesz valami használható. Facebook akkora hulladék, hogy kifejezni se tudom. Kár, hogy Win8 alatti People app támogatást elvette a Facebook ott normálisan ki lehetett tűzni XY személyt a startra és láttad a csempén mi van vele épp. Messenger csempéje bugos még mindig. Le is vettem, elég ha az Action Centre jelez. News app nem lehet normálisan testreszabni, se a forrásokat, se a csempéjét. A naptár csempéje ugyanolyan szar mint eddig, csak a napi első start menü megnyitásakor méltóztat átfordulni lassú animációval, addig a tegnapot mutatja. Miért nem képesek megcsinálni bejelentkezés után automatikusan frissüljön minden a háttérben, hogy mire megnyitod a start menü frissen látsz mindent? Élő csempe mi? Inkább zombi.

Action Centre új kinézete tetszik, az órához is jó ötlet volt a naptári eseményeket betenni.

Cortana elromlott, nem mutatja az AU előtti híreket.

Settings-nél hiába van az új dark theme ez így szart sem ér, mert ez nem dark hanem black. A látássérültek nagy kontrasztos teljesen fekete témája jut eszembe róla. Ronda. Marad a világos téma este sunsetscreen programmal.

Szóval UI 1 év után is katyvasz, motorháztető alatt sok alap dolog nem működik. A béna UWP appok miatt ábrándultam ki a telefonokból is.

(#44017) CJ4567


CJ4567
veterán

18 perc volt a frissítés, elsőre ami feltűnt hogy miért kellett olyan csúnyán megoldani a műveletközpont ikonját?

Jóval kisebb lett a Windows, 76GB helyett 85GB szabad területem lett.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#44018) bobalazs válasza fuze (#44006) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem értem az ellenszenvet, veszem a fáradtságot és én kirakok minden gyakran használt ikont. Kinek van ideje keresgetni a listába. Windows 8.1-ben is tetszett ahogy ikonokról indítottam a programokat. Azt sem értem ez mellett ki az aki még asztalon lévő parancsikonokat használ.

(#44019) netpeti98 válasza Ra's al Ghul (#44015) üzenetére


netpeti98
addikt

Disk Clean-Up->Clen up system files

Akkor törölhető, ha már biztos nem akarsz visszaállni az előző buildre.

(#44020) Heisenberg69 válasza Popes (#43997) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Óhh köszönöm szépen! :R
Jövök egy sörrel!

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#44021) Ra's al Ghul válasza netpeti98 (#44019) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

@(#44019) netpeti98

Köszi.

Intel Smart Connect-tel mi a helyzet? Van aki, használja/használta?
- istenem de szeretem amikor a Windows csak úgy töröl egy programot a gépről...

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44022) #92888064


#92888064
törölt tag

sziasztok!

a tegnapi frissítés óta folyamatosan megy az issch.exe (installshield update service scheduler), aminek köszönhetően a proci és a vga is terhelést kap, és lassít minden játékot, iletve "üresjáratban" is cicereg most már a vga. azon kívül, hogy tetiltom a szolgáltatások között, lehet ezzel kezdeni valamit? esetleg idővel abbahagyja? hagyjam magára fél napig a gépet, és megoldódik magától?
baromira emlékeztet a win7-es svchost netsvc szituációra (gyengébb céges gépeket használhatatlanná tett), csak idáig abban a hitben voltam, hogy azt szándékosan csinálták, és az is része volt a win10 népszerűsítésének. viszont most még rosszabb a helyzet, mert az legalább csak a ramot és a procit ette, viszont ez most a vga-t tekeri rendesen (ami tehelve cicereg, viszont most asztalon is csinálja).
kép alapján 1 magot maxra, a vga-t 50%-on terheli...

(#44025) bobalazs
köszi:R
akkor első körben magára hagyom a gépet egy hosszabb időre.

[ Szerkesztve ]

(#44023) CJ4567


CJ4567
veterán

Ez is a AU újdonsága lenne? Nem rémlik hogy láttam volna előtte ilyet.

No Sana No Life

(#44024) hackeeeee válasza hackeeeee (#44008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Teljesen másképp működik ez, mint az update megoldás.

Alapból bejön indításkor a "varázsló" a beállításokra, stb.. Windows update esetén ez nincs..

valszeg Nálam is ez kavart szét mindent.

Véleményem szubjektív...

(#44025) bobalazs válasza #92888064 (#44022) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Majd abbahagyja adj neki kis időt.

(#44026) FollowTheORI válasza #92888064 (#44022) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért egy malware keresőt is futtass le szerintem. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44027) Heisenberg69 válasza FollowTheORI (#44026) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Nekem fent van a 360 security, meg valami malware kereső, és valamelyik miatt most nem hajlandó menni a win defender… nem tudom bekapcsolni…

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#44028) Bird


Bird
addikt

Érdekes, hogy a fogyatékkal élőknek megmaradt a win10 upgrade lehetőség. Kiskapu szagot érzek a levegőben. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44029) #92888064 válasza FollowTheORI (#44026) üzenetére


#92888064
törölt tag

eset smart security-t használok, és futtattam egy malwarebytes antimalware-t. egyik sem talált problémás dolgot, illetve csak a tegnapi frissítés óta van ez. az tűnt fel, hogy hangosabb a gépem a kelleténél (nem kapcsolt le a vga ventije + 3d terhelés alatti cicergés asztalon), és utána ránéztem afterburnerrel és gpu-z-vel is, ami 50% terhelés mutatott. először azt hittem, hogy beragadt a vga órajele (2 driverrel ezelőtt előfordult), de az issch feladat befejezésével megszűnt a probléma. számomra érthetetlen, hogy egy frissítéssel kapcsolatos dolog miért "eszi" a vga-t...

[ Szerkesztve ]

(#44030) CJ4567 válasza hackeeeee (#44024) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez jobb vagy rosszabb megoldás így? Nálam idáig semmi gond sincs.

No Sana No Life

(#44031) hackeeeee válasza CJ4567 (#44030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Első blikkre jobb..

Plusz, update-es frissítés után Nekem visszakapcsolt minden letiltott szolgáltatást (hibernálás, töredezettségmentesítés...stb).

Erről nem beszélve, hogy beragadt a szelektív indítás, megint..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44032) CJ4567 válasza hackeeeee (#44031) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem piszkáltam msconfigban semmit viszont.

No Sana No Life

(#44033) hackeeeee válasza CJ4567 (#44032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem piszkáltam semmit.

Eddig szokásos volt, frissítés óta szelektív.

Véleményem szubjektív...

(#44034) Bird


Bird
addikt

Valaki próbálta ezt a megoldást frissítésre 29-ét követően?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#44035) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Aki SSD-t használ, és le vannak Neki tiltva bizonyos szolgáltatások, pl. defrag, hibernálás ... stb, javaslom, hogy nézzen rá, mert szinte biztos, hogy minden újra engedélyezésre került a frissítés után.

Véleményem szubjektív...

(#44036) Воланд válasza hackeeeee (#44035) üzenetére


Воланд
titán

És miért kellene ezeket letiltani?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44037) hackeeeee válasza Воланд (#44036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert Nekem úgy jó?

Vagy mondhatnám azt is, hogy nincs rá szükségem?

Tökmindegy. A lényeg az, hogy visszakapcsolja a letiltott szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44038) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#43970) üzenetére


Oryctolagus
tag

ping link
válasz:
:F

Per aspera ad astra.

(#44039) #41133696 válasza #41133696 (#43909) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes anyum gépén nem találja a frissítést:

[kép]

De szerencsére eleve nem is itt akartam letölteni a 10 Mbps-os NetMánia S-sel, hanem még otthon megtettem a 100-as Kolibri XXL-lel :D

(#44040) Tompie


Tompie
őstag

Egy gyors kérdés :)
Amit tegnap MCT-al leszedett frissítést ISO-ba az egyenértékű az MSDN verzióval és arról lehet csinálni tiszta telepítést pl pendriveról?

Köszi

(#44041) GEPESZ66 válasza Воланд (#44036) üzenetére


GEPESZ66
veterán

SSD-nél nem lehet töredezettségmentesítés.
Tiszta telepítésnél gondolom felismeri az SSD-t, s le is tiltja.

(#44042) Воланд válasza GEPESZ66 (#44041) üzenetére


Воланд
titán

Ez így nem igaz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44043) CJ4567 válasza GEPESZ66 (#44041) üzenetére


CJ4567
veterán

TRIM parancsot küld W10-ben már a töredezettségmentesítő.

No Sana No Life

(#44044) GEPESZ66 válasza Воланд (#44042) üzenetére


GEPESZ66
veterán

SSD-nél ki kell akkor kapcsolni.

(#44045) tatararpad válasza GEPESZ66 (#44041) üzenetére


tatararpad
őstag

A defrag már egy ideje át lett nevezve optimalizálásra, pont azért mert az SSD-ket nem töredezettségmentesíti, hanem csak küld egy mezei TRIM parancsot. Fölösleges kapcsolgatni szvsz.

(#44046) pvt.peter válasza Tompie (#44040) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen.
Amennyiben az MCT verziója 10.0.14393.0.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#44047) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Anniversary update után ha nincs netközelben a laptopom nem enged be a fiókomba, azt írja, hogy offline állapotban vagyok, még alvásból ébresztve is! Eddig simán beengedett. Van erre megoldás? Nehogy már létre kelljen hozni egy helyi fiókot is és minden belépésnél váltogatni! :W

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#44048) Воланд válasza GEPESZ66 (#44044) üzenetére


Воланд
titán

Nem, nem kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44049) netpeti98 válasza CJ4567 (#44023) üzenetére


netpeti98
addikt

A tömörített memória a TH2 újítása volt, csak eddig nem írta ki a feladatkezelő a teljesítmény fülön. :)

(#44050) Joker88


Joker88
őstag

átb*szás.. ;] :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.