Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Dr. Akula válasza Barthezz2 (#17994) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az nincs. Kiraktam a gépház ikont a taskbarra (ez is milyen már hogy az asztalra már nem lehet - jó, már a 8-as se engedte, nemtom kinek fájt az MS-nél), így 2 kattintásra rövidült a WU elérése. A semminél jobb. :)

(#18002) tatabike


tatabike
őstag

Van rá már valami megoldás, hogy menjen a start menü? Eddig ment, de most már nem megy, rákattintok, és nem csinál semmit.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#18003) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Ez a játék felvétel opció hogy működik? Eddig csak az Edge böngészést tudtam felvenni videóra :D ha elindítok egy játékot és megnyomom a win+g gombot, nem ugrik fel az ablak.

(#18004) gbela válasza Askformore (#18003) üzenetére


gbela
senior tag

Fullscreenben nem megy. ha windowedben tolod a jatekot feljon a menu elvileg

(#18005) Askformore válasza gbela (#18004) üzenetére


Askformore
senior tag

Sajnos úgysem ugrik fel az ablak.. bármi mást fel tudok venni, de a játékoknál nem megy.

(#18006) zzola válasza tatabike (#18002) üzenetére


zzola
félisten

Én mai nappal visszatértem tisztán W8-ra. Már telepítésnél belenyomja a népművészeti agyagedény MS, hogy frissíthetek ingyé 10-re! Mondom nem! A WU persze felhozza, hogy frissítsek és a választható letöltések között a W10 frissíthetőség be van pipálva! Nem kicsit agresszív a MS, de kapják be! Egy év múlva talán próbát teszek majd...

(#18007) gézu válasza #58000384 (#17964) üzenetére


gézu
őstag

Hogyan szabaduljunk meg a Windows kémprogramjaitól?

-Első lépésként töltsünk le egy kémprogram eltávolító kémprogramot.
-A nyelvet állítsuk át cirillről angolra. Ha a művelet közben kínaira állna át, akkor szerezzünk be hozzá egy krekket, amit sajnos csak torrentről tudunk letölteni.
-Futassuk a krekket. Ha közben jelezne a vírusirtó, akkor ideiglenesen kapcsoljuk ki, hiszen biztosan téves riasztást ad.
-Miután az alkalmazásunk végre átállt angolra, futtassuk.
-A művelet végén kapcsoljuk vissza a vírusirtót, hogy az újonnan keletkezett hátsó kapuk legalább harmadát bezárjuk.
-Dőljünk hátra és elégedetten nyugtázzuk, hogy jól kicsesztünk Satyával.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#18008) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

A start menü parancsikonos része valami borzalmasan szar lett.. arra számítottam, hogy csak behúzom a mappába össze gyűjtött parancsikonjaim és ugyan úgy használhatom mint 7 alatt. De nem.. vagy csak én vagyok béna?

(#18009) pinnacle válasza peterk (#17995) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igazából mi is a gond? Ha jól emlékszem a Windows drivere a probléma, ezért a Toshiba oldaláról kell letölteni? Egyébként nem akarom elkiabálni, de alaphelyzetbe állítás után, működik. Igaz csak kipróbáltam, mert én hálózatról használom. Régebben attól is lefagyott ha megnéztem a részelteket. Ha jól látom ezt is a Microsoftól szedte le.

Microsoft Edge-nek, hogy lehet beállítani a kezdőoldalát, Internet Explorert hova dugták? Edge belül meg tudom nyitni, de jó lenne külön is.

BIZ0906 Ezzel lehet, hogy menni fog. Classic Shell-t is ajánlom, szerintem jobban áttekinthető.

repvez lehet, hogy egy tiszta telepítés kell neki, mert az alapbeállítás után, egyelőre működik.

[ Szerkesztve ]

(#18010) Dalai Láma válasza peterk (#17932) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem tudom, mi történt, de az F8 segített.
De nem úgy, ahogy vártam. F8 nyomkodása után nem jött elő semmilyen párbeszédpanel, ahol pl. csökkentett módot, stb. tudtam volna választani. Cserébe folytatódott és befejeződött a telepítés.

Gyanítom, ennek nem sok köze van az F8-hoz, de a lényeg, hogy fent van. Csodás :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#18011) #20221952 válasza zzola (#18006) üzenetére


#20221952
törölt tag

"Én mai nappal visszatértem tisztán W8-ra."

Nem vagy egyedül...
Én is, de lehet, hogy Windows 7 lesz belőle...

(#18012) westlake


westlake
félisten

Jelenleg azok használnak Windows 10-et, akiknek túl sok szabadidejük van arra, hogy a bosszantó hibáikra keressenek megoldást.
Viszont nélkülük (és a visszajelzéseik nélkül) nem lenne kb. egy év múlva használható rendszer belőle, úgyhogy hajrá srácok! ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18013) ot93


ot93
senior tag

A update által telepített illesztőprogramokról van valami lista vagy info? :) mint ahogy a telepített frissítésekől is van...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18014) westlake válasza ot93 (#18013) üzenetére


westlake
félisten

A frissítéseket nem nehéz követni. Viszont hogy követné bárki is az összes hardver összes Windows 10-es driver-ét? Nyilván a M$-nak van ilyen listája, de egy átlag felhasználó nem tud ilyen listát készíteni. Ehhez egy olyan csoport kellene, akiknek megvan a létező összes hardver, amihez a M$ kiadott Windows 10-es driver-t.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18015) wjbhbdux válasza ot93 (#18013) üzenetére


wjbhbdux
veterán

https://catalog.update.microsoft.com oldalon internet explorerben plugin telepítése után rájuk lehet keresni.
+ itt is van minden hardverről adatbázis

[ Szerkesztve ]

/s

(#18016) ot93 válasza westlake (#18014) üzenetére


ot93
senior tag

Hát mint eszközkezelőben vagy hol :) is meg lehet nézni a drivereket, csak ott egyenként kell nézegetni... és azért lenne jó dátum szerint nézni őket mint a frissítéseket, hogy lássam, hogyha pl. a nyomtató hivatalos driverét lecseréli microsoftosra... mert olvastam korábban ilyent valahol.

Szerk.: Ja és nekem csak azoknak a listája kellene amik a gépen vannak... (a linken most nem látok listát mert android tabletről vagyok)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#18017) etooo válasza csƵ (#17935) üzenetére


etooo
senior tag

Ha nem local acc-ot használsz belépésre, hanem MS acc-ot, akkor ellenőrizd, hogy netplwiz-ben amikor a jelszókérés kikapcsolása után kéri a jelszavad, akkor a felhasználónévnél az egész email címed szerepel-e, mert alapból csak a nick-et veszi át, a @-os részt már nem, úgy pedig nem működik, hanem az általad leírt hibát produkálja.

(#18018) S-IW válasza pinnacle (#18009) üzenetére


S-IW
tag

"Internet Explorert hova dugták?"

start menü-minden alkalmazás-kellékek

[ Szerkesztve ]

(#18019) szmegma


szmegma
aktív tag

Ket het win7-rol frissitett win10-et hasznaltam AKTIVALTAN, majd ma friss telepitest csinaltam es azonnal a 0xC004C003 (The activation server determined the specific product key has been blocked) error kodot dobja. Ez meg nem is lenne gaz, mivel ugye a beepitett altalanos product keyre adja ezt a hibat.
Van OEM product keyem (laptoppal egyutt vettem), win7-et (home premium) lehet is aktivalni vele + a frissitett win10 is aktivalodik, am ha teljes reinstallt csinalok akkor az install kozben ha megadom a keyt nem fogadja el. Amikor a windowsban akarom megadni, akkor pedig a 0xc004f050 (The product key you entered didn't work. Check the product key and try again, or enter a different one) error kodot dobja be.

Sajnos itt akinek ugyanez a problemaja vegul a live telefonos support utan ezt irta: "apparently you cannot use the free upgrade across harddrives".
Nalam egy darab ssd van.... Mi a rakhalal edes f@sz@ baja van ennek? :W :W

TV: JZ1000

(#18020) wjbhbdux válasza szmegma (#18019) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az altalanos keyt add meg es hagyd ra, majd aktivalja magat.

/s

(#18021) szmegma válasza wjbhbdux (#18020) üzenetére


szmegma
aktív tag

Az altalanos keynek csak az utolso 5 karaktere lathato a 25bol. Nem fogja aktivalni magat, akar ket hetig is igy hagyhatom... Viszont akkor menni fog vissza a win7.

TV: JZ1000

(#18022) moonguru válasza peterk (#17999) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ez természetesen nem így van, pl. az avast nagyon is jó netbankoláshoz!

A barátnőm hetente összeszedeget egy két vírust, és/vagy toolbart ezért másból nem is engedem netbankolni!

Utána meg takarítás...

Ui:

Tudom hogy fordítva kéne, de erre "neki nincs ideje" :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#18023) h1mpi válasza westlake (#18012) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem két hiba van csak: wifi usb sticket dobálja néha és bejelentkezès után inaktívak az ikonok és minden, olyan mintha fagyna. Ezt is csak néha csinálja valamelyik startup program miatt, amúgy rendben működik.

(#18024) Bélaaaa válasza h1mpi (#18023) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nálam a WoWs simán fut rajta! :B

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#18025) h1mpi válasza Bélaaaa (#18024) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az nálam is ;)

(#18026) front3r válasza westlake (#18012) üzenetére


front3r
őstag

Jelenleg azok használnak Windows 10-et, akiknek túl sok szabadidejük van arra, hogy a bosszantó hibáikra keressenek megoldást.

Vagy akik értenek hozzá, plusz nem értik hogy másoknál mi ez a sok hiba, mert nálunk minden flottul működik.(1-2 hiba van, de az elenyésző)
De ilyen mókolt programok után amiket feltesztek, nem csodálkozom ezen...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18027) Bali27 válasza szunyi777 (#17998) üzenetére


Bali27
addikt

Most hogy ezt megírtad, megnéztem mindent.. Egyedül a POSTA nem frissít... Skype meg minden jól működik..
Postánál mit kell csinálni hogy helyrehozzam? (Host dolgokban aránylag otthon vagyok, Win 7 óta gyűjtögetem bele a cuccokat, frissítgetem biz. programokkal és már majd 2 megás :D)

(#18028) moonguru válasza front3r (#18026) üzenetére


moonguru
őstag

Én az insider programra jelentkezéskor "expert" megjelölést adtam, mert az is vagyok! :)

Valamint szeretek jogtiszta programot használni ingyen, cserébe eltűröm a "kisebb" problémákat!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#18029) t72killer válasza front3r (#18026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Szerencse kérdése is. Arról nem a user tehet, ha belefut egy driverhibába:U. Nem mindenki mókol, sokszor olyanok is szívnak, akiknél semmilyen "ügyes progi" nincs fent.

Nem mellesleg az Edge tényleg félkész állapotban van, se adblock se 3rd party böngészőből kedvencek áthúzása.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18030) h1mpi válasza t72killer (#18029) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen egyetértek Veled. Nákam semmi mókolás nincs csak pár alap progi és játék. Arról nem tehetek, hogy a TP-Link T4U wifi usb stick eldobja a netet, pedig az egy elég egyszerű eszköz, egyszerű (sajnos még win8.1) driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#18031) t72killer válasza h1mpi (#18030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

" (sajnos még win8.1) driverrel" - itt a bibi. Igazából nem értem a M$-ot, miért erőltette ennyire a váltást. Az emberek nem fognak a boltba rohanni és olyan vasakat venni, amihez van win10-es driver... A jelenlegi gépek elég nagy része lehet sose lesz normálisan driverezve mert a gyártó megállt a win7-nél, jobb esetben 8.1-nél.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18032) Colos1 válasza peterk (#17997) üzenetére


Colos1
őstag

Kiszereltem, de úgy sem jó. Viszont még van 1 USB3 és egy USB2 előlapi porton.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18033) devil-k


devil-k
nagyúr

Jól látom, hogy a diák verzió 41.000 Ft?! :C Viccnek is rossz. Mire fel? Eddig a 8.1. 12.000 Ft volt...

- mozi bolondéria -

(#18034) szunyi777 válasza Bali27 (#18027) üzenetére


szunyi777
őstag

Nyisd meg az adatvédelem, és ott tudod vissza állítani. Nem lett angol nyelv?

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18035) snecy20 válasza t72killer (#18031) üzenetére


snecy20
veterán

Igaz sajnos az a megállapítás ez esetben, hogy Win7 korszak előtti konfigra nem érdemes Win10-et feltenni, mert csak tömény szívás lesz vele. Nem egy olyan alaplap típus van/lesz, vagy hangkártya pl., amihez az életben nem fog készülni WIN10 driver.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18036) front3r válasza t72killer (#18029) üzenetére


front3r
őstag

Csak nevetséges a Microsoftot szidni a driver problémák miatt. Illetve jobb várni, míg win7/8—on feldobja a Windows 10 frissítési lehetőséget. Nem véletlenül nem kapja meg mindenki a rendszert az első körben.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#18037) CyberPunk666 válasza moonguru (#18028) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

De csak akkor lenne jogtiszta, ha tesztelése és fejlesztésre használnád.
Egyébként az insider verzió SOKKAL több adatot gyűjt, mint a sima.

(#18038) t72killer válasza front3r (#18036) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Én nem szidom őket, max kicsit neheztelek az agresszív terjesztés miatt. Nálunk egyelőre minden okés az első gépen, amire felment - igaz, új+viszonylag 1xerű gépről van szó (intel igp-s kisnotebook).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18039) Döglött Róka válasza t72killer (#18031) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mintha ez nem igy lenne minden foverzio valtasnal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18040) t72killer válasza Döglött Róka (#18039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

így van. ezért érdemes pár hónapot várni, amíg minden kikupálódik. Bár anno win7-re én azonnal ugrottam már RC2 állapotában, és semmi-semmi gondom nem volt vele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18041) Bali27 válasza szunyi777 (#18034) üzenetére


Bali27
addikt

Nem lett angol.. Mondom minden rendbe maradt úgy ahogy van. Annyi hogy a posta nem frissít. Minden más tökéletes.. Store is, Skype is..nyelv is

(#18042) Döglött Róka válasza t72killer (#18040) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem soha nem volt gondom, pedig elavultnak szamit a gepem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18043) Dr. Akula válasza tatabike (#18002) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megy az.

(#18044) szundybence


szundybence
aktív tag

Én visszaraktam a w7-et. És majd csak akkor teszem vissza a w10-et, ha majd itt azt olvasom, hogy a fő hibákat már javították. Egyébként olvasom a topikot majdnem minden nap. Szóval azt szeretném kérni, hogy alkalomadtán ne csak a hibákról számoljatok be, hanem ha lehet, a fő hibák javításairól is. Esetleg ezeket be lehetne tenni az összefoglalóba is.

Előre is köszönöm! :R

(#18045) Dr. Akula válasza szmegma (#18019) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Win10 reinstallkor NEM kell megadni serialt, skippelni kell (2x), majd magától rájön a végén hogy aktiválnia kell, mert már ahhoz a deszkához volt egyszer.

"apparently you cannot use the free upgrade across harddrives"
WTF? Én simán cseréltem SSD-t miután frissítettem. Meg videokártyát is. És simán újratelepül. Alaplaphoz van kötve az aktiváció.

[ Szerkesztve ]

(#18046) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hali,
A laptopomon nem tudom aktiválni, pedig a win7-es matrica ott van az alján és win7-el így használtam. Beírom a termékkulcsot, de érvénytelennek írja. az alábbi a hibakód: 0xc004f050
Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

(#18047) mefistofeles válasza front3r (#18026) üzenetére


mefistofeles
addikt

A nagy részével egyetértek!

Az például tipikus itt a topicban is, hogy valaki alapvető hibákra panaszkodik de a screenshotok tanulsága szerint tele van már pakolva a gépe mindenféle progikkal. Innen nem igazán értem a dolgot. Szerintem az igen csak a gondolkodás nélküli műkedvelő kategória aki komoly hibákat észlel de azért vadul telepíti a kedvenc alkalmazásait ahelyett, hogy először a tiszta rendszert próbálná helyrehozni. Ha meg épp az utolsó progi a ludas akkor nem kérdés hol kellene keresni a problémát.
Aztán persze az a hülye Microsoft meg az a fos win 10........

Vagy konkrétan ott a chrome. Rengetegen panaszkodnak a működésére (szidva a Windowst) miközben ez inkább a böngésző sara ha nem tud együttműködni az oprendszerrel. De egyszerűbb ragaszkodni ahhoz ami nem megy (oké én megértem, hogy szép, jó, gyors de ha egyszer nem működik....) mint lecserélni egy alternatívára addig amíg a google összefoltozza működőképesre.

Persze akinek nem inge ne vegye magára, nyilvánvaló, hogy vannak még valós problémák sok felhasználónál.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#18048) #56474624


#56474624
törölt tag

Ha már volt egyszer fent a gépemen 10 a 8.1-es rendszeremről frissítéssel, majd tiszta telepítéssel, aztán tegnap néhány nap után feltettem megint a 8.1-et, nem sokkal utána a BIOS-t is frissítettem, akkor ha legközelebb majd 10-re váltásra adom a fejem (persze az egy éven belül, amíg tart az "akció"), csinálhatom mindjárt tisztán, avagy
megint el kell játszanom azt, amit elsőre: előbb frissítem 10-re (felajánlotta frissítések között mindjárt a 8.1 telepítése után, de nem éltem vele természetesen, majd el is rejtettem), aztán telepíthetem tisztán?

(#18049) Dr. Akula válasza moonguru (#18022) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Kaspersky is kirak egy Safe Money ikont, pont ilyen esetre. Aki ilyet használ, az használja!

(#18050) szundybence válasza #56474624 (#18048) üzenetére


szundybence
aktív tag

A megoldás egy partíciómentő program használata. Nekem például ez vált be.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.