Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) vlevi válasza VGYke (#54695) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt az egy dolgot véletlenül tudja.
A szélét egérrel megfogod, összehúzható 1 oszloposra.
[kép]

(#54702) ghost364 válasza #83685760 (#54699) üzenetére


ghost364
senior tag

Használat közben. Először filmnézés közben jött elő, és csinálja PS, Office, böngészés közben is.Túlmelegedés kizárt. Folyamatosan 50-60 fok körül mozog, alig kapcsol be a venti. Most kiveszem az aksit, és használom adapterről, és meglátjuk. Az eseménynaplóban a mobilnet modullal kapcsolatban találtam a hibernálásokkal nagyjából egy időbe eső bejegyzéseket, de szerintem ezek arra utalhatnak, hogy indulásnál nem talált benne SIM-kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#54703) Macka válasza quailstorm (#54698) üzenetére


Macka
veterán

Ott 60.

(#54704) quailstorm válasza Macka (#54703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor szerintem nincs gond. Akkor lenne, ha a monitor is 59-et írna.

(#54705) CirrMee válasza Macka (#54694) üzenetére


CirrMee
addikt

Írj a WOT jómunkásembereinek, a játék dob barmolt értéket.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54706) #83685760 válasza ghost364 (#54702) üzenetére


#83685760
törölt tag

Konkrétan a hibernálásról szóló (információ szintű) bejegyzésre lennék kíváncsi :)

"A rendszer alvó állapotba lép. Alvó állapot oka: Alkalmazás API"

Amúgy félmegoldás lehet, ha letiltod a hibernálást.

(#54707) Syl válasza VGYke (#54695) üzenetére


Syl
nagyúr

---

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54708) ghost364 válasza #83685760 (#54706) üzenetére


ghost364
senior tag

Kikapcsoltam a hibernálást. Most leállt. Eseménynapló minden információnál ezt írja:
A(z) igfxCUIService1.0.0.0 forrásból származó eseményazonosító 0 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.

A következő információk tartoznak az eseményhez:

Received Post Shell Event 1
Most kiszedtem az aksit, arra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#54709) #83685760 válasza ghost364 (#54708) üzenetére


#83685760
törölt tag

Jó ötlet aksi nélkül használni kicsit. Az esemény amúgy az integrált videokártyára utal, nem tiltottad le? Mert olyankor panaszkodhat a drivere, hogy nem találja. Ez önmagában elvileg semmilyen gondot nem okoz.
Esetleg ha van kéznél egy live Linux, arról is használhatnád kicsit, így kizárva a szoftveres gubancot.

(#54710) anorche1


anorche1
őstag

Rendszer ssd -n bekapcsoltam a bitlocker -t. 94% nal kaptam egy kekhalalt, win nem indul el. Megprobaltam ukrarakni, de a win telepito 1db, 0mb os particiot lat.
Hirenz boot mini xp particio kezeloi nem latjak, gondolom mert gpt s lemez.
Ötlet?

Ez a winfos10 persze h a legrosszabbkor kepes kekhalalt kapni :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54711) baboss válasza Macka (#54694) üzenetére


baboss
őstag

Nálam vezérlőpult - Nvidia - megjelenítő - felbontás módosítása - testreszabás - egyedi felbontás létrehozása - és itt betudtam álltani 60 -ról 75-re.
LG 34UM58-P

[ Szerkesztve ]

(#54712) ghost364 válasza #83685760 (#54709) üzenetére


ghost364
senior tag

Aksi nélkül eddig jó ideje megy, úgy tűnik, hogy az halálozott el... Remek.

(#54713) #14595328 válasza anorche1 (#54710) üzenetére


#14595328
törölt tag

Próbálj meg előhozni egy parancssort a telepítőben és ott kikapcsolni a BitLockert. Ha jól emlékszem, talán a manage-bde paranccsal (+ kapcsolókkal) lehetett. Arra sem emlékszem pontosan, hogy kellett-e recovery key hozzá, de szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#54714) -FLY->


-FLY->
őstag

Meg tudná valaki mondani, hogy kulcs nélkül meddig használható egy win10 pro 64bit? Egyáltalán teljeskörűen használható? Később aktiválva lenne a megfelelő oem kulccsal.

(#54715) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Lehet kicsit megunt kérdés, de a windows 10nél még mindig van ez a "elküld rólad mindent" bizéria vagy ez már az elején is ostobaság volt?
Egyébként nekem is W10 van fent csak érdekelne

(#54716) #83685760 válasza -FLY-> (#54714) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nincs időkorlát, de pár dolgot nem fog engedni állítani (pl. háttérképet), és lesz egy vízjeled is.

(#54717) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win10 újrahúzás utáni kérdésem: A rendszer C:\SSD-n van. Nem kellene tudnia a win10-nek, hogy az SSD-t ne akarja töredezettség mentesíteni?

Mit nézek be, vagy mit kellene beállítani, hogy ne akarja piszkálni a win10 az SSD-t :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54718) Popes válasza VGYke (#54717) üzenetére


Popes
őstag

Ne foglalkozz vele, nem fogja töredezettség mentesíteni csak a TRIM parancsot küldi.(arra meg szükség van)
De ha rákeresel itt a topikban már ki lett tárgyalva egy párszor. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#54719) anorche1 válasza #14595328 (#54713) üzenetére


anorche1
őstag

Nem jó, nincs betűjele.
Manage-bde -status ra csak a hdd -t es a win telepito pendrivot.latja, az ssd t nem

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54720) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Be lehet valahogy állítani, hogy ha dolgozik a gép ne menjen aludni, csak tétlenség esetén?
Töredezettségmentesítés közben lealszik, videó kódolás közben lealszik, tényleg csak úgy megy, hogy ilyenkor kikapcsolom ezt a funkciót?

Lehet rosszul emlékszem, de XP alatt szerintem, ha dolgozott, nem ment alvó módba. Nem emlékszem, hogy fél munkát végzett volna.
Főnököm kirúgna, ha munka közben elmennék aludni. :Y

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#54721) #14595328 válasza anorche1 (#54719) üzenetére


#14595328
törölt tag

DiskPart-tal nem tudsz partíciót létrehozni és betűt adni neki?

(#54722) King Unique válasza anorche1 (#54710) üzenetére


King Unique
titán

Windows telepítőben a diskpart kilistázza, tudja törölni stb.? Persze, ha van rajta valami fontos adat, akkor azt előtte le kellene menteni! Amúgy a HBCD elég régi és inkább egy Live Linux, vagy az alábbi hozzászólásban említett rendszerek alól kellene ránézni. Egyébként mindkettő hasonló a HBCD-hez, van bennük egy rakás tool, ellenben jóval modernebbek.

[ Szerkesztve ]

(#54723) Szajo


Szajo
őstag

Windows 10nél képernyő tükrözésnél meg oldható valahogyan, hogy az egyik képen 100 a másik kepen 150% nagyításban legyen az asztal stb.?

(#54724) anorche1 válasza #14595328 (#54721) üzenetére


anorche1
őstag

Nem :(
Osszvissz ennyit latt belole:

De most nezem, a dell 6440 em biosa bem is latja.

Beleraktam az asztali gepbe, az meg nem jut vele tovabb a post screen nel.

Igy vissza kuldhetem gariztatni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54725) #14595328 válasza anorche1 (#54724) üzenetére


#14595328
törölt tag

Furcsa az a Disk ID is, szerintem ez az SSD megadta magát. Garanciát nem lenne szabad emiatt elvesztenie. Nekem mikor jópár éve meghalt egy SSD-m, hasonlóan csak pár megás partíció volt elérhető a 64 GB-ból és ott is eltűnt a sorozatszám. Igaz a poston túlment, bár jelentősége nem sok volt.

[ Szerkesztve ]

(#54726) csixy válasza anorche1 (#54724) üzenetére


csixy
addikt

Muszáj , hogy GPT-s legyen a lemez ? Nem tudsz a biosban legacy módot bekapcsolni és bebootolni egy live linuxxal. Gparted .... eszközök.... dos partíciós tábla felrakása .... partícionálás ..... formattálás .... Juhhé!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#54727) King Unique válasza csixy (#54726) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg az SSD szállt el, akkor kb. ugyan mindegy, hogy MBR / GPT partíciós tábla van-e rajta. Egyébként a GParted sem mindenható, illetve a windowsos külső particionáló programok eleve überelik tudás terén. Például egy ilyenhez is hiába ajánlgatták a cikkben, nyilván megoldható volt a művelet egy live Windows alatti AOMEI programmal is. Valamint a MiniTool bootolható változata szintén megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

(#54728) csixy válasza King Unique (#54727) üzenetére


csixy
addikt

Hát ha tényleg elszállt ... akkor persze, hogy persze. Akkor béke poraira.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#54729) anorche1 válasza csixy (#54726) üzenetére


anorche1
őstag

Hirens boot mini xp legacy modban ment.

Holnap kiprobalom sata to usb vel, meg egy masiknaz asztali gepben is.
Egyszer mar sikerult javitanom egy halottnak hitt hddt, ami particionalas kozben kapott aramszunetet, es az osszes particionalo program (linuxos gparted is) csak egy 8mb os oarticiot latott semmi mast. Vegul egy mbr reset megoldotta.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54730) #14595328 válasza anorche1 (#54729) üzenetére


#14595328
törölt tag

Milyen SSD ez amúgy? Az, hogy a sorozatszám is sérült(nek látszik) szerintem nem partícióval kapcsolatos problémát jelez.

(#54731) anorche1 válasza #14595328 (#54730) üzenetére


anorche1
őstag

Kingston v300

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54732) King Unique válasza anorche1 (#54729) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk olyan avítt, hogy UEFI-ben be sem bootol...
Illetve, ha GPT volt a lemez, akkor azt az XP eleve nem tudja kezelni.

Egyébként külső particionáló programokban van "Rebuild MBR" opció, de az nyilván csak MBR lemezeknél használható.

[ Szerkesztve ]

(#54733) *Ropi* válasza Macka (#54690) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tippelek: Dell monitor - akkor ez normális jelenség.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#54734) raidx válasza King Unique (#54732) üzenetére


raidx
őstag

UFI is javítható csak kicsit macerássabb: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54735) _ ĐanieL™ válasza lacy86 (#54678) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Egy Mac-et hazavágni egy Windowal..?! :N :W :)

(#54736) King Unique válasza raidx (#54734) üzenetére


King Unique
titán

Abban a rendszerindítás helyreállításáról van szó. Illetve feltételezi, hogy a rendszerlemez, illetve maga a C: meghajtó rendben van és onnan másol át bizonyos fájlokat.

Egyébként elsőre valóban macerás, illetve ennyi parancsot begépelni is lusta voltam. Éppen ezért másoltam be mindet egy txt fájlba és a fentebb említett live megoldások alól csináltam a műveletet. Ez esetben nyilván a GParted sem kellett, mert előbbiekben is vannak particionáló programok, amelyek amúgy is többet tudnak. Szóval így már viszonylag egyszerű volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#54737) Lacc


Lacc
aktív tag

Helló.

Ha új alaplapot és procit veszek a gépembe (na meg ddr4-es memók lesznek ddr3 helyett) akkor újra kell telepíteni a windowst?
Vagy így is jól fog műkődni? (Nem OEM-es licenszű a Win)

(#54738) raidx válasza Lacc (#54737) üzenetére


raidx
őstag

Működni fog. Nemrég csináltam hasonlót. Összes veszteségem, hogy a fényképem eltünt az üdvözlő képernyőről.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54739) Zoz válasza Lacc (#54737) üzenetére


Zoz
őstag

99%, hogy nem kell újratelepíteni. Csere előtt a gyorsindítást kapcsold ki, hogy teljes kikapcsolás legyen. A SATA vezérlő típusát pedig állítsd szabványosra az eszközkezelőben (de ha elég hasonló a régi/új lap, akkor lehet, hogy enélkül is elindul, de biztos ami biztos érdemes megcsinálni).

(#54740) Lacc válasza Zoz (#54739) üzenetére


Lacc
aktív tag

Köszi, és neked is raidx

(#54741) steele80


steele80
senior tag

Segítsetek már légyszi! A startmenüben a több csempe megjelenítése be van kapcsolva. Így 4 csempe fér el vízszintesen. De meg vagyok róla győződve, hogy még 4 volt mellette. Most a startmenüben a blokkokat csak egymás alá engedi pakolni, de a laptopomon például két blokk egymás mellett van. Mi lehet a gond és, hogy lehet megcsinálni, hogy ismét egymás mellett legyenek a blokkok ne egymás alatt?

(#54742) Popes válasza steele80 (#54741) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld a szélét megfogni és szélesebbre húzni.

Deus ex machina

(#54743) lacy86 válasza _ ĐanieL™ (#54735) üzenetére


lacy86
addikt

Van ra indok, hogy windowst hasznal apam ...

(#54744) steele80 válasza Popes (#54742) üzenetére


steele80
senior tag

Próbáltam, de nem engedi. Csempét sem enged mellé rakni. A teljes képernyős start menüben szépen megszerkesztett és egymás mellé rakott blokkokat is egymás alá rakja. Teljesen tanácstalan vagyok.

(#54745) Raga


Raga
senior tag

Tegnapi kommentemet kiegészíteném.
Röviden.
Minden rendben addig amíg a Geforce Drivert az eszközeleőből telepítem.
Amint a gyártói legfrisebb drivert teszem fel a gép meghal.

Hibakód: DPC WATCHDOG VIOLATION

(#54746) Raga válasza Raga (#54745) üzenetére


Raga
senior tag

Újra leírom, hogy mindenki értse.

Üdv.
Alábbiakban kérném a szakértő segítséget.

Windows 10 Pro 64 bites oprendszer
Asus N551JM notebook
Intel Core I5 4200H
8 giga RAM
Geforce GTX 860M
Kingston SV300S37A120G HDD

Tegnapi napig a kis laptopomnak semmi baja nem jelentkezett.
Ezután gondolt egyet és lefagyott.
Többszöri újratelepítés és babrálás után megállapítottam 99.9% pontossággal, hogy a legújabb Nvidia Geforce illesztőprogram a ludas, vagy esrtleg a Geforce Experience.
Amint ezeket feltelepítem, újraindítás után lefagy a gépem és az alábbi hibakódot írja: DPC WATCHDOG VIOLATION
Ha az eszközkezelőből telepítem a VGA drivert akkor minden rendben, de az a driver egy éves és nagyon hiányzik az Experience, amivel egy kattintással tudtam beoptimalizálni a játékokat a gépemhez.

(#54747) raidx válasza Raga (#54746) üzenetére


raidx
őstag

Ha a Win frissíti a drivereket akkor mit rak fel és mi történik. Állítólag ez driverhiba szokott lenni. Én az AMD Crimsonnal szívtam. Mivel nem játszom így könnyű szívvel tértem vissza a legutolsó Catalist drívrhez amivel semmi gond. Volt olyan, hogy a Win rakta fel a Crimmsont működött is a következő Win frissítésig aztán jött a kékhalál.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54748) vigyori78 válasza Raga (#54746) üzenetére


vigyori78
őstag

Próbáld ki az eggyel vagy kettővel régebbi drivert.
Az Intel chipset friss?

(#54749) Popes válasza Raga (#54746) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg feltenni a legfrissebb előtti drivert és exeperiencet, ha nem megy akkor még egyel régebbit.
Mostanában az Nvidia is bele szokott néha bakizni az új drivereibe,ezért ilyen helyzetben vagy keresel egy jól működő drivert vagy vársz egy újabbra.(vagy egy újabb Win frissítésre) :)

Deus ex machina

(#54750) Raga válasza Popes (#54749) üzenetére


Raga
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Akkor várok egy újabb driverre.
Már ez is megfordult a fejemben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.