Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) mrbego


mrbego
aktív tag

Sziasztok
Kipróbáltam az Áruházból beszerezhető Forza Motorsport 6:Apex nevű játékot. Mivel elég nagy méretű (kb. 20 GB) ezért fel is ajánlotta telepítésnél, hogy akarom e máshová telepíteni. Így került az adatoknak használt HDD-re, amivel létre is hozott a gyökérben vagy három mappát is.
Most letöröltem a játékot (Programok és szolgáltatásoknál eltávolítással) és meghagyta a mappákat maga után bár mind üres volt. Ezeket le is töröltem, kivéve egyet, amit nem enged.

Hogy tudnám törölni (mindenféle hekkelő, tweak és egyéb tool-ok használata nélkül) ?

U.i.: nincs más windows áruházas app a lemezen, ez a mappa is üres.

szerk: az esetleg közrejátszhat, hogy még a Fall Creators update előtt telepítettem a játékot. De tiszta telepítéssel tettem fel már a 1709-et, így az új win nem tudta, hogy már telepítve van, ezért az áruházból istmét telepítettem, de ugyanoda.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#77002) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Érdeklődnék a témában lévőktől, hogy normális ééé, hogy amikor hetente 1x elindítom a notimat akkor a cpu teker, a win keresi a frissítéseket, az egér meg meg áll, állva marad, nem jó a görgetés, de amúgy minden fasza. Épp SZJA-ztam amikor nyert a frissítő és újra kellett indítani, mert ha épp ment az egér görgetni lejjebb görgetni sem lehetett. Mióta kint a 10-es ettől szenvedek és a ritka használat miatt mindig ez van.
Most is épp 75 fokon teker a cpu süvít a gép és akkura perceim vannak. Nem lehetne erről a sok frissítésről leszoktatni végleg? Görgetni kell a listát annyi van. Agyrém.
11 frissítést próbál épp felpaszírozni a drága.
Ez nekem nem jó szívás, ezért ne kérjek pénzt. Annyiszor szivatott már ez meg, és elmegy egy rakás idő mire minden lezajlik. Hát hagy ne én várjak rá még elkészül és rendbe kerül a lelki világa.
Egy szrs hp elitebook I7-el tehát ez így rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#77003) King Unique válasza mrbego (#77001) üzenetére


King Unique
titán

A felhasználói jogosultságokat kell átállítani a mappánál, vagy akár a teljes meghajtón pl. az alábbi leírás alapján. De akár parancssorban is megoldható. Valamint vannak spéci programok is ilyen célra (példák), de némelyik unlocker tartalmaz nemkívánatos szemetet is...

Egyébként a spéci WinPE-alapú rendszerek jók még ilyen célra, amelyekre említve voltak példák egy korábbi hozzászólásban. Belefutottam már olyanba, hogy NTFS fájlrendszernél még egy Live Linux is hibát dobott bizonyos törlési műveleteknél, ellenben az előbbi WinPE simán megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

(#77004) Cs1csó válasza Kolondrum (#77002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos ez egy tipikus eset: windows + ritkán bekapcsolt gép. Egy ismerősöm is erre szokott panaszkodni csak ő még rátesz egy lapáttal, tehát: van egy piszok gyenge régi gépe ami tegyük fel már napok óta nem volt bekapcsova, bekapcsolja és azonnal leül elé netezni és elindít vagy 2-3 torrentet úgy hogy a net sebessége lefelé és felfelé is 10 megbitnél kevesebb.

Egy megoldás van igazság szerint (lehet variálni a windows update sávszél foglalásával - optimalizálásával, akár le is lehet tiltani a frissítéseket NEM AJÁNLOTT)
Amikor tudod, hogy kelleni fog a gép akkor előtte 1 órával bekapcsolod lefut az update a karbantartás stb. és utána nyugodtan tudod majd használni.

(#77005) King Unique válasza Kolondrum (#77002) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy frissítés közben többé-kevésbé teker, az mondhatni normális, ami a korábbi Windows-verzióknál is ugyanúgy jellemző. Viszont, hogy közben nem lehet az egérrel görgetni, az már nem éppen, pláne ha egy erősebb hardverről van szó.

Egyébként meg van havonta (nem naponta, nem hetente!) 1-2 db összesítő frissítés, azok a nagyobb méretűek és igényelnek újraindítást. Tehát a mindig frissít egy nagyot, az szimpla mese... Aki persze annyira ritkán használja a rendszert, annál felhalmozódhat egy adag. De ennyi erővel a telepített programok, pl. böngésző, vírusirtó stb. is frissíti magát, illetve egy nagyobb adagot, ha sokáig nem voltak. Ha legalább Pro verziójú a Windows 10, akkor szükség esetén lehet a gépházban átmenetileg szüneteltetni a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#77006) worxland válasza Kolondrum (#77002) üzenetére


worxland
addikt

"Érdeklődnék a témában lévőktől, hogy normális ééé" - normális.
"Nem lehetne erről a sok frissítésről leszoktatni végleg?" - lehet, csak veszélyes.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#77007) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

van egy ilyen problémánk, mi lehet a gond:
win10-et kellene telepíteni egy GA-EP35-DS4 alaplapra, jelenleg f2-es bios van rajta, ami 2007-es, usb-ről (fat32) nem ismeri fel a win10 telepítőt, dvd-ről pedig el sem indul (win7 telepítő dvdről indul)
bios frissítés szintén nem ment, mert nem lát semmi háttértárat, a jelenlegi hdd ntfs-re van formázva, és usb drive-ot ugye továbbra sem ismer fel

az ötlet az volt, hogy usb driveról talán lehetne telepíteni egy bios frissítés után, de ahhoz egy partíciót fat32-re kellene formázni, de ez elég körülményes lenne most, ezért inkább érdeklődnék, hogy bármi tipp, hogy lehetne feltenni a win10-et, vagy miért nem megy dvdről? innen lett letöltve iso-ban, majd a képfile kiírva dvdre
köszi

One Ring to rule them all

(#77008) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Időről időre egy chrome indítás után a gép egyből lehal 1-2 percre, a kurzor mozog, de semmi nem nyílik meg sehol, aztán pár per elteltével minden végbemegy, amit esetleg közben nyomkodtam. Van hogy napokig elő se jön ez a dolog, viszont mindig a chrome indításával kezdődik.

Az even viewer ezt a 3 hibát írja ki ilyenkor:

iaStorE 129:

Reset to device, \Device\RaidPort0, was issued.

Disk 153:

The IO operation at logical block address 0x73af90 for Disk 1 (PDO name: \Device\0000001a) was retried.

DisributedCOM 10016:

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
and APPID
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
to the user DESKTOP-6TSHJ4I\shoky SID (S-1-5-21-395709511-714088096-790987547-1001) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

Valakinek van esetleg ötlete arra, hogy mi lehet ez?

(#77009) jokeph válasza LOTR (#77007) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv!

A W7/10 telepitőjét ugye legacy módban raktad fel a pendrive-ra ?

Sanszos, hogy UEFI módban nem fog települni... :U

Melyik progival irtad ki a telepitőt ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77010) Geth válasza LOTR (#77007) üzenetére


Geth
addikt

BIOS-ban nincs véletlenül kikapcsolva az USB háttértár?
Nálam hasonló lapban itt van a kapcsoló:
Integrated Peripherals / Legacy USB storage detect, ezt rakd Enabled-re.

Nem tudom van-e a BIOS-nak saját flashere (hogy ne kelljen semmibe bootolni), de ha van, először BIOS-t frissítenék, FAT32 partícióra legyen rámásolva, kicsomagolva az új BIOS file.

A Win telepítőnek is elég a FAT32, semmi extra nem kell (se Rufus, se egyéb "mágia"), annyit ellenőrizz pl. DISKPART-tal, hogy a pendrive-on a partíció ACTIVE legyen (az én hasonló lapom egyébként nem bootol róla).

Admin cmd-ben:
diskpart
list disk (listázza, Te meg kikeresed a számát)
select disk=x (x a szám)
list partition (egynek kellene lennie, 0)
select partition=0
detail partition
Ha nem active, akkor:
active
Amúgy:
exit
exit

(#77011) Zoz válasza LOTR (#77007) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg hagyományos NTFS telepítővel megpróbálni:
-pendrive formázása NTFS-re, partíció aktívra állítva
-a telepítő BOOT könyvtárában lévő BOOTSECT.EXE használatával felírni a boot programot (BOOTSECT /NT60 penbetűjele: /force /mbr)
-telepítő tartalmának felmásolása

(#77012) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na erről írtam nem rég,hogy ez jön be az eredeti dolgok helyett.

Ez találtam róla de most valahogy nem vagyok képben

#Norbi887

Azért raktam fel még egyszer ,mert most nem felejtettem el kifotózni.Igen azt olvastam,hogy másnak is van ugyan ez a problémája,rám valamelyik nap konkrétan a szívbajt hozta.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77013) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna segiteni, honnan tudom beszerezni esetleg a legújabb SCU-t? (Az oprendeset letiltották ahogy láttam egy bug miatt)
Köszönöm előre is! ;)

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#77014) Norbi887 válasza Pityu. (#77012) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ilyen nekem is volt, sőt a barátom gépén is bejött pár napja ugyanez, illetve irta egy fórumtárs is nem olyan régen, hogy neki is ugyanez volt.
Egy kijelentkezés, és újra bejelentkezés nállam megoldotta, ahogyan a barátomnak is szintúgy.
Én szerintem még mindig valamelyik Windows Update okozhatja, egy bug, amit fixálni kellene a microsoftnak. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#77015) Pityu. válasza Norbi887 (#77014) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igazán javíthatnák,ha már a hangkártya témát elcseszték.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77016) westlake válasza Norbi887 (#77013) üzenetére


westlake
félisten

A legújabb SCU egyelőre a 17133.1 (update után 17133.73), de ez egy "halott" vonal. Április végén jön a javított változat, érdemes várni addig a telepítéssel. Nem véletlenül nem lett még kiadva hivatalosan.

Play nice!

(#77017) Norbi887 válasza westlake (#77016) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Értem, akkor inkább várok! :K
Köszönöm! :R

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#77018) Kékes525


Kékes525
félisten

A Win + PrintScreen funkciót átlehet állítani, csak PrintScreen-re? Egyszerűbb a képernyőfelvétel-készítés úgy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77019) Oligovit


Oligovit
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég váltottam Win10-re a laptopomon (x64 ltsb 2016). A WindowsUpdate MiniTool felkínált pár driver frissítést, amiket fel is raktam. Kíváncsiságból belenéztem a lemezkezelőbe hogy valóban frissültek-e.
Az most normális hogy a frissítés óta azt írja hogy "Az eszköz nincs bekapcsolva (pci)"

Ez érinti a PCI Express Root Port #4 #1 és #5-öt.

(#77020) westlake válasza Oligovit (#77019) üzenetére


westlake
félisten

Ha egy eszköz nem működik, akkor vagy meg sem jelenik az eszközkezelőben, vagy felkiáltójeles. Manuálisan is le lehet tiltani, de az meg egyértelműen látszik az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#77021) Kékes525


Kékes525
félisten

Az inspecre-vel lekapcsoltam a Spectre védelmet tesztelés céljából, de nem engedi visszakapcsolni. Hogyan tudom visszakapcsolni? Rendszerem:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77022) LOTR válasza jokeph (#77009) üzenetére


LOTR
addikt

sziasztok

abból indultam ki, hogy ezzel a pendrive-val -és persze a rajta lévő telepítővel- már több win10-es rendszert is telepítettem, és ha azokkal ment, akkor gondoltam miért ne menne ezzel is, tehát nem emlékszem, de legacy-s móddal is kipróbáltam és semmi
a dvd-t pedig neroval írtam ki, képfile lemezre írása opcióval (áltlaában így működni szokott)

szerintem mindent beállítva, usb-hdd-re tettem a bootolást, addig jut el a betöltés, hogy verifying dmi pool data
innen csak ctrl alt del-lel lehet továbblépni
dvdről bootolva, pedig bejön, hogy cd/dvd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot, majd win10 logo is betölt és onnan nem csinál semmit (újraírható dvd-re írtam ki, de nehogy már ez legyen a probléma)

(#77010) Geth
dikparttal is megnéztem, active volt

nem lehet, hogy az a baj, hogy régi a bios?
és akkor jól értem, bios frissítést csak fat32-es partícióról tudok csinálni, ahhoz pedig a meglévő satás háttértárról kellene egy partíciót fat32-re formázni és csak onnan fogom tudni elvégezni az updatet, mert az usb-t fel sem ismeri?

viszont továbbra sem értem, hogy dvd-ről miért nem bootolhat be a win10, ha a win7 meg igen?

(#77011) Zoz
ezt részleteznéd, hogy pontosan mit és hogy kellene megcsinálni?

köszi

One Ring to rule them all

(#77023) #93794560 válasza Pityu. (#77012) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam naponta többször is jelentkezik ez a dolog. Egyelőre nincs rá gyógyīr, csak a logout-login. Magyarázatot sem találtam sehol a neten az okokról. Megfigyeltem, hogy ha a jelszókérő képernyőnél nem azonnal jelentkezem be, hanem várok pár másodpercet, akkor nagyobb valószínűséggel lesz jó.

(#77024) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Win 10 telepítése után, amikor először töltődne be a rendszer a billentyűzet és az egér nem használható!
A telepítés alatt ment minden! A boot során észrevettem, hogy a num lock kialszik és nem tudok a "tovább" feliratot választani! A bios-ban be van kapcsolva minden usb-s billentyűzet kezelés!

Ilyenkor mi van?

(#77025) pusihusi válasza westlake (#77016) üzenetére


pusihusi
addikt

"A legújabb SCU egyelőre a 17133.1" Nekem ez van fönt 04. 05. óta, kifogástalan minden!!!

Üdv. Feri!!

(#77026) OldSonyES


OldSonyES
tag

Sziasztok,

egy HP ElteBook 850 G4 laptopot vásároltam minap, amin van egy Windows 10 Pro, szerettem volna beállítani az ujjlenyomatolvasást a Windows Helloban, de képen látható módon, nem tudok ujjlenyomatot hozzáadni. A gépen van ujjlenyomat olvasó. "A Windows Hello nem elérhető ezen az eszközön" Miért? van tippje valakinek? Előre is köszönettel!

Xiaomi 13 Pro

(#77027) westlake válasza pusihusi (#77025) üzenetére


westlake
félisten

Örülj neki, hogy nálad minden rendben. Remélem azért azt nem hiszed, hogy a Microsoft csak a poén kedvéért nem adta ki ezt a buildet. Szerinted milyen hiba kell ahhoz, hogy elhalasszanak egy féléves frissítést?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#77028) Geth válasza LOTR (#77022) üzenetére


Geth
addikt

Fel kellene ismernie a pendrive-ot :(
Minden jel (például a lap manualja) erre mutat.

Legyen a pendrive-on egy darab (aktív a későbbi telepítéshez) partíció, FAT32-re formázva.
Azon legyen a BIOS file kicsomagolva.
Nem írtad, de gondolom a Legacy USB storage detect opciót bekapcsoltad. Ha nem, kapcsold be, restart, és lépj be újra a BIOS-ba. F8 a qflash opció, itt látnod kellene a pendrive-ot.
Nekem a fentiek teljesülnek, és HDD0-0 vagy valami hasonló néven mutatja a meghajtót. Többet nem is mutat, de, hogy azért nem, mert csak removable-t mutat, vagy azért, mert AHCI van bekapcsolva legacy IDE helyett, vagy azért mert nem kezeli az NTFS-t (a többi drive a gépben NTFS), nem tudom.
Ha ezután sem megy, és legalább egy másik pendrive-al se, akkor jobb ötletem nincs, valamilyen fixed drive-on csinálhatsz FAT32 partíciót, hátha...

Pendrive bootolásnál nálam ez a rövid checklist mégegyszer:
- 1 db. aktív partíció
- FAT32
- a partíció gyökerébe kimásolva a teljes telepítő

Bootolásnál (F12 a boot override menü) ne a menü gyökerében található USB-HDD és társait válaszd ki (nekem arról nem bootol), hanem a Hard Disk opciót választva kapnod kell egy listát, amiben név szerint szerepelnie kell a pendrive-nak. Ha nem szerepel, akkor valamiért nem találta bootolhatónak.

(#77029) pusihusi válasza westlake (#77027) üzenetére


pusihusi
addikt

Igazad van, én csak írtam hogy nálam minden rendben! Csak nem tudom megérteni hogy van ez? :F :F :F

Üdv. Feri!!

(#77030) vlevi válasza LOTR (#77007) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ilyen öreg gépekre is telepítetted a win10-et?
Mert az újabb lapok, ha boltoknak uefi-vel, akkor lehet, hogy azért működnek, mert a pendrive uefi.
Ez a régi lap pedig csak BIOS módban működik.
Próbáld meg a média creation toollal megcsinálni a telepitot, az ugyanis olyat csinál, ami mindkét módban működik.
Még egy kérdés. 32, v. 64 bit? Mert a 32 bitesre mindez nem igaz, az csak BIOS módban telepíthető. És persze lehet, hogy a biosa a fat32-t nem szereti.

(#77031) TRob1 válasza pusihusi (#77029) üzenetére


TRob1
veterán

Kb. mindenkinél rendben van aki feltette (én egyik gépre 28-án, másikra asszem 3-án)
Ha jól tudom, pontosan nem is lehet tudni hogy mi is az a hű de nagy hiba, valszeg pont azért mert... kb. mindenkinél rendben van. :DD Persze ez csak vicc, biztos vmi ordas nagy hiba hogy így elhalasztották. (Igaz, ilyen alapon nem is létezne a win10 ;] )
Amúgy meg már mindegy, fennvan, és marad míg nem lesz újabb. (vagyis már a .73 van jelenleg fenn) És tökéletesen működik. Illetve lehet h csak úgy tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#77032) pusihusi válasza TRob1 (#77031) üzenetére


pusihusi
addikt

A 73-as honnan jött meg neked?

Üdv. Feri!!

(#77033) Cs1csó válasza OldSonyES (#77026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, az ESZKÖZKEZELŐ mit mutat? Van driver telepítve? Ha nincs driver akkor telepítsd, ha van driver akkor próbálj keresni egy frissebbet. Használd a Driver Booster-t Telepítsd és nézd meg talál e frissebbet az ujjlenyomat olvasóhoz (FONTOS! bármi mást talál azokkal ne foglalkozz mivel ha stabilan, jól működik a géped akkor hiába frissebb "papiron" egy driver csak kockáztatod a stabil működést.)

Nézd meg a termék honlapját hogy ott mikor driver található.

[link] ezt is nézd meg talán hasznos, az oldal tetején még windows 8-ról van szó de ha lejjebb pörgeted akkor ott lesz windows 10-hez is egy letöltési link azt is kipróbálhatod.

Ha ezek:
- driver booster
- HP saját oldala, vagy a másik link nem segít
Akkor esetleg az eszközkezelőben távolítsd el a drivert csinálj egy újraindítást és manuálian indíts el egy driver keresést.

[ Szerkesztve ]

(#77034) Geth válasza pusihusi (#77029) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell hozzá nagy fantázia, hogy elképzeld: van a szoftverhibáknak egy fajtája, ami nem minden esetben okoz gondot, hanem csak bizonyos feltételek mellett.
Ha van hiba, de Te ebből nem érzékelsz semmit, az csak azt jelenti, hogy nem teljesülnek a feltételek :)
Például nem használod a szoftver azon részét, ahol a hiba van.
Vagy a hiba a Te környezetedben nem fordulhat elő, például csak egy processzorcsaládot érint, Neked meg más van a gépedben.
Vagy a Win-nél maradva, az is lehet, hogy csak találtak valami nagyon gáz biztonsági rést, amiből Te semmit nem érzékelsz, mert nem az a hiba tünete, hogy lefagy/újraindul stb, hanem, hogy átjáróház lesz a gépből.

(#77030) vlevi: bekapcsolt a write-only mode? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77035) Zolix


Zolix
tag

A billentyűzet kábeles és microsoft:-)
Már megpróbáltam mindent, de semmi.
Holnap szerzek egy ps/2 billentyűzetet!

(#77036) tordaitibi válasza OldSonyES (#77026) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mert fizikailag van ujjnyomatolvasó, nem biztos hogy a rendszer látja is. Eszközkezelőbe keresgélj, valószínűleg nem működik az ujjlenyomatolvasód. Vagy mint kolléga írta, drivergond.
Még egyet próbálj ki, állíts be pinkódot, ezt a Microsoft ajánlja ehhez a funkcióhoz amúgy is. Utána nézd meg a Hello változott-e.

(#77037) jokeph válasza vlevi (#77030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Még régebbire is felmegy és működik rendesen. ;]

Persze, kizárólag legacy módú telepitővel.

Én ezzel a progival csináltam meg a W7/W10 telepitőjét pendrive-ra, erre a célra Kingston 16 és 32 GB-os USB 2.0-ás pendrive-ot használok a mai napig, vadi új USB 3.0-ás pendrive-al jártam úgy hogy megcsinálta a program a telepitőt, és nem tudott bootolni róla. :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77038) LOTR válasza Geth (#77028) üzenetére


LOTR
addikt

"Legyen a pendrive-on egy darab (aktív a későbbi telepítéshez) partíció, FAT32-re formázva.
Azon legyen a BIOS file kicsomagolva.
Nem írtad, de gondolom a Legacy USB storage detect opciót bekapcsoltad. Ha nem, kapcsold be, restart, és lépj be újra a BIOS-ba. F8 a qflash opció, itt látnod kellene a pendrive-ot."
- ez a rész pipa

qflash-t indítva, fdd-t ír, pedig nincs is floppymeghajtó, de erre belépve, látszik, hogy látja a 8gigás usb driveot, erre le tudtam menteni a régi biost, állítólag lementette, de semmit nem látok utána filekezelőben visszanézve

ha viszont elindítom a qflasht, úgy hogy nincs a pendrive a gépben, nyilván nem lát semmit, viszont, ha ekkor rácsatlakoztatom, akkor hdd 2-nek felismeri, majd ha most lementem a biost, akkor a filekezelőben már látom is a filet, viszont ha az updatet indítom, akkor az ellenőrzés után errort ír ki (F6-os biosra próbálnám frissíteni) tehát nem tudom frissíteni

boot menüben meg az usb-k között csak usb -fdd, -cd, -hdd és -zip található (akkor is, ha a quick boot setupot indítom f12vel -vagy mi a neve-, meg akkor is, ha a boot sorrendet állítom)

"(F12 a boot override menü... Hard Disk opciót választva kapnod kell egy listát" - sajnos csak a hdd-k vannak, meg nem emlékszem még egy másik opció, de az nem az és igazából azzal sem jó

(#77030) vlevi

valóban, 2010 előtti gépekre nem tettem még win10et
legacy módban van, az usb-s win10 telepítőt iso2disc progival készítettem a hivatalos forrásból letöltött iso fileból - nem ez a media creation tool?
64bites win10-zel próbálkozok

tehát akkor az újabb kérdések
miért nem indul el dvdről a win10 telepítő? vagyis ahogy írtam is, elindul a dvdről egyből megjelenik a win10 logo és tovább nem is jut...
a korábbi hsz-emben a hivatalos helyről leszedtem a bios-t, mégsem tudta updatelni, habár 3 db filet tartalmazott a csomag, de gondolom a .f6 elég neki (ettől függetlenül mindent rámásoltam), hiszen csak ennyi az updatelés: [link]

köszi

One Ring to rule them all

(#77039) vlevi válasza LOTR (#77038) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, a Media Creation tool a Microsoft oldaláról letölthető segédprogram.
[link]

Én ezt javasolnám elsőkörben. Nem is értem, hogy miért mindíg a legbonyolultabb dolgot ajánlják egyesek. pl. rufus, és társai. Az akkor kell (szerintem), ha az alap microsoft megoldás nem működik.
De egy sima telepítő lemezt, a gyári win10 telepítőállományaiból ez is megcsinál, gond nélkül.
Igaz, nem lehet agyonparaméterezni, mint a rufust, de nem ezért nem is lehet vele elrontott beálltást csinálni. Vagy megy, vagy nem. Ha nem, akkor kell próbálkozni a többi segédprogival.

(#77040) Pityu. válasza #93794560 (#77023) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor egyszer csak ki javítják gondolom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77041) LOTR válasza vlevi (#77039) üzenetére


LOTR
addikt

amúgy jogos, nem is figyeltem, hogy ez a neve, itt [link] legelőször írtam is, hogy ezzel kezdtem ezek szerint: MediaCreationTool.exe, tehet ezeken szerintem már túl vagyok, amiket írtál

viszont arra nem emlékszem biztosan, de szerintem a legelső pendriveos telepítőt így csináltam, de most akkor újra próbálom, hátha

One Ring to rule them all

(#77042) King Unique válasza vlevi (#77039) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk azért, mert az legalább működik rendesen és nem produkál olyan hibákat, amelyek nemrég említve voltak. Na meg nem kell utána lemezkarbantartóval sem takarítani, nem hagyja ott a rendszerpartíción a szemetét. Meg nem mintha annyira bonyolult lenne abból a bizonyos 3 opcióból választani, amelyeket ráadásul szövegesen is részletesen elmagyaráz a program. De amúgy ennyi erővel az MCT sem létszükséget ilyen célra, ami particionálás terén úgyis csak annyit csinál, hogy FAT32-re formázza a pendrive-ot és aktív partíciót állít be. Ezt manuálisan is meg lehet oldani, ahogyan nyilván a Rufus és társai programokkal szintén. Amelyek egyébként másféle fájlrendszereket is ismernek, nemcsak a FAT32-t. Ja, és nemcsak 32 GB-ig tudják particionálni a háttértárat, mint az MCT... :DDD

(#77037) jokeph:
Az a program egy elavult vacak... Annyi a tudománya, hogy NTFS-re formázza a pendrive-ot és aktív partíciót állít be. Ez manuálisan is megoldható a fájlkezelős másolás előtt, ahogyan az előbb említett külső programmal szintén.

[ Szerkesztve ]

(#77043) Geth válasza LOTR (#77038) üzenetére


Geth
addikt

Nincs szerencséd :(
Az a baj, hogy a Gigabyte + régebbi chipset kombók a jelek szerint nagyon finnyásak.
Amiket írtam azok egy P43-on működnek.
Természetesen próbáld meg amit a többiek ajánlottak, reméljük valamelyik bejön.
BIOS-t azért nem ártana frissíteni, de persze ahhoz is kellene, hogy konzisztensen működjön a pendrive dolog.
Ráadásul a DVD se...
Az USB-hez visszatérve a BIOS update szempontjából próbálhatsz NTFS-t, vagy akár FAT32-nél régebbi FAT-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#77044) jokeph válasza Geth (#77043) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ne már, hogy egy elit P35-ös lapra ne lehessen valamiről W10 x64-et telepiteni.... :N

Asus IMISR-VM Socket P (mobil S478 foglalat) GM965 chipset + Core 2 Duo T8100 + 2*2 GB DDR2 800@667 SO-DIMM ram, azaz laptop ram + 500 GB Seagate S-ATA II. HDD, a képet a GM965-ös chipset IGP-je adta. ;]

Még erre a gyenge bontószökevényre is felment a 16 GB-os Kingston pendrive-ról, a telepitő a Microsfoft oldaláról letöltött usb/dvd tool progival készült. :U

(#77042) King Unique:

Nem is kell többet tudnia, egy legacy telepitő elkészitéséhez a legegyszerűbb programocska, minek cifrázni. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#77045) Geth válasza jokeph (#77044) üzenetére


Geth
addikt

Biztos fel lehet tenni valamiről, semmi köze a Win10-nek a problémához :)
(Én is raktam olyan gépre, amihez képest amit írtál paks2)

A boottal van gond. Lehet, hogy tökjól bootol hálózatról pl :DDD
De keress rá, sok probléma volt/van velük.
Van sok olyan találat, ahol triviális probléma volt (pl. override menüben USB-HDD-vel próbálta valaki, ami az én P43-as lapomon sem megy).
De van sok olyan, ami azért egy csöppet fejvakarós, pl. pont a FAT32 nem ment, de ment helyette FAT16, sőt még az NTFS is.
Vagy flippelve volt a removable bit a pendrive-on (ez mondjuk más lapon is okozhat gondot...) és ezen hidd el semmilyen pendrivekészítő nem fog segíteni :N
Szóval azért vannak esetek, ahol egy ilyen "triviális" dolog is képes nehézkessé válni.

A legegyszerűbb programocska a diskpart :P

[ Szerkesztve ]

(#77046) King Unique válasza jokeph (#77044) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel a legegyszerűbb a beépített eszközök használata. Vagyis a másoláshoz és az alap formázáshoz pl. a fájlkezelő, valamint szükség esetén az aktív partíció beállításához a DiskPart parancssori eszköz. Legacy BIOS módban a Windows 10-nél pedig jó a FAT32 fájlrendszer is, nem kötelező az NTFS. Már ebből is látszik, hogy nem túl modern ez a program. Illetve eredetileg kb. a Windows 7 idején lett kiadva, sőt a nevében is benne van. Amúgy meg azt sem mondanám, hogy egyszerűbb lenne, mint egy Rufus. Ráadásul az utóbbinál is a BIOS-MBR mód az alapértelmezett beállítás. Na meg az legalább portable és telepíteni sem kell, valamint kisebb méretű és magyarul is tud. Ellenben ez a WUDT telepítést igényel és magyar nyelv sincsen benne.

[ Szerkesztve ]

(#77047) pzstm


pzstm
titán

Tudom nem Insider topik, de sokakat érdekelhet, hogy miért van 17133 után 17134, amit ma a Fast Insiderek megkaptak.

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17134 for Fast

"...As Build 17133 progressed through the rings, we discovered some reliability issues we wanted to fix. In certain cases, these reliability issues could have led to a higher percentage of (BSOD) on PCs for example. Instead of creating a Cumulative Update package to service these issues, we decided to create a new build with the fixes included. This just reinforces that Windows Insiders are critical to helping us find and fix issues before releasing feature updates to all our customers so thank you!"

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#77048) westlake válasza pzstm (#77047) üzenetére


westlake
félisten

Tehát mielőtt mindenki rohanna 17134-et telepíteni, ne tegye, mivel ugyanaz, mint a 17133.73, néhány apróbb javítást leszámítva. MS-nél biztosra mennek, már egy hete tesztelik.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#77049) pzstm válasza westlake (#77048) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen senki ne rohanjon, tessék megvárni amíg hivatalosan is kijön :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#77050) Pécsi gyerek válasza Geth (#77043) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gigabyte g31, és p35 ös lapokkal sincs semmi gond.Semmire nem finnyássak.Amúgy van ez a program,ez segít még azokon a gépeken is ahol gyárilag nem menne az usb-ről való bootolás.Legalább is ez még nálam mindeggyik régi ősgépen működött.[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.