Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Petyyyyy válasza AMD Power (#21950) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerintem még nem. A 10 most egy nyílt béta. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22002) vlevi válasza szundybence (#22000) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kettő közt nincs különbség, ez a szabványos magyaritas. De emlékeim szerint a microsoft honlapjáról a media creation tollal letolthrtő a magyar is. Megjegyzem, peldaul magyar win7 frissitezhez jo, ha magyar a win10, mert anelkul nem tokeletes a frissites.

(#22003) Воланд válasza King Unique (#21999) üzenetére


Воланд
titán

ne haragudj, de ez nem igy van. kezire allitott telepites eseteben szepen fel vannak sorolva a frissitesek, rakattintasz es ott lesz a link a kb cikkre. es nem kell semmit atbogaraszni, meg turni a netet.

a szemelyeskedest meg felejtsd mar el. nekem meg az sok, hogy mar megint valotlan dolgot allitottal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22004) szundybence válasza vlevi (#22002) üzenetére


szundybence
aktív tag

A kettő közt nincs különbség, ez a szabványos magyaritas.

Valóban? Akkor ettől a magoldástól tényleg minden szöveg, legördülőmenü, stb magyar nyelvűvé változik a w10-ben?

(#22005) King Unique válasza Воланд (#22003) üzenetére


King Unique
titán

Igen ott van, de akkor nem értetted a lényeget, mert ezeket egyesével 8-10+ frissítés esetén nem fogja a többség külön-külön átnézni. A leírásban, ha meg telemetry, diagnostics szót talál, megint kutatnia kell máshol, hogy az mit csinál pontosan, milyen infót is gyűjt, mert a gyártói oldalon nem feltétlen írják le konkrétan.
Az se jó megoldás, hogy egy nagy adag frissítést folyamatosan nem tesz fel, vagy elrejt, mert épp lehet másfelől nem ártana felrakni....szal jól ki van ez találva. :(((

(#22006) csixy


csixy
addikt

Fujitsu esprimo P400-on a 32 bites Win7 lett win10-re frissítve. Már másodszor fordult elő, hogy bootolás közben lefagy és a kék kisablakos ábranál elhalványul a képernyő. Folyamatos indítógomb nyomással leállítva, majd beindítva simán bebootol. Ma csinálta ezt másodszor . Bebootolt és frissítéseket telepített és jó lett. Mi lehet a jelenség oka? Kezd tápos lenni? Szárad a kondi a márkás alaplapon? ??? Vagy majd meglátjuk? Munkahelyi gép. Kellene működnie.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22007) Воланд válasza King Unique (#22005) üzenetére


Воланд
titán

az elobb meg azt irtad, hogy nincs ott, nincs lista. most meg kiderult, hogy megis van? :DDD es nem, meg mindig nem a tobbsegrol van szo, hanem arrol, hogy te sem olvasod el, hiaba van ra lehetoseged az altalad hasznalt rendszeren.

"Az se jó megoldás, hogy egy nagy adag frissítést folyamatosan nem tesz fel, vagy elrejt, mert épp lehet másfelől nem ártana felrakni"

ezzel meg megint nem tudok mit kezdeni. nulla konkret informacio, csak leirtal egy mondatot. :U

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22008) Воланд válasza csixy (#22006) üzenetére


Воланд
titán

elso korben nem artana megnezni az esemenynaplot, mert ennyi informacio nem eleg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22009) King Unique válasza Воланд (#22007) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez nem igaz... :N

Arra gondoltam, hogy ne nekem keljen már kibogozni és mérlegelni, hogy privát szférám szempontjából, melyik ártalmas és melyik nem, hanem a rendszer rakja külön, hívja fel rá a figyelmet az alap megjelentetett listában. Pl. ha már rangsorolják ajánlott - fontos - nem kötelező szintek szerint, akkor utóbbit jobban domboríthatnák, vagy lehetne egy negyedik, diagnosztikai / adatxxxx rangsorolás is.

Mivel nem, mért ha vki letilt és nem tesz fel 10-20-50-100+ db ezzel kapcsolatos frissítést, amik közt akad épp ajánlott, vagy fontos, akkor az talán nem hátrányos rá nézve? Mert ott a patthelyzet, hogy javasolt volna feltenni, de közben monitorozó tevékenységet kapcsolgatja a rendszerben, akkor most csináljak, ó jaj...? Ez a szívás.

[ Szerkesztve ]

(#22010) szundybence válasza Воланд (#21998) üzenetére


szundybence
aktív tag

Az a megoldás nem lenne jó, hogy letöltenék egy magyar w10 iso-t és a formázott winyóra felinstallálnám? Nem aktiválódna be automatikusan?

(#22011) csixy válasza Воланд (#22008) üzenetére


csixy
addikt

Köszi. Meg fogom nézni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22012) vlevi válasza szundybence (#22010) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a win8-t frissitetted win-re, és aktiválódott (ez fontos,!) utána ujratelepitheted, aktivált lesz.

(#22013) szundybence válasza vlevi (#22012) üzenetére


szundybence
aktív tag

Akkor-is, ha más a nyelve?

(#22014) pusihusi válasza szundybence (#22010) üzenetére


pusihusi
addikt

Ha már előtte volt Win. 10-el aktíválva akkor igen! A nyelv maláj, akkor is/ Más: Ez már nem off. hanem uff topik! :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#22015) csixy válasza Воланд (#22008) üzenetére


csixy
addikt

Ezt a menüt kell majd keresnem a munkahelyi gépen?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22016) szundybence válasza pusihusi (#22014) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm, akkor megveszem. :R

(#22017) leviske


leviske
veterán

"MSVCP120.dll is missing from your computer"

Ezzel mit tudok kezdeni? Az Origin frissülése közben dobta ki. Van ahol a "Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013" telepítését javasolják, de nem teljesen értem, hogy miért kéne ez nekem, mikor még sose volt rá szükségem. :F

(#22018) Seraph 16 válasza #22743424 (#21907) üzenetére


Seraph 16
őstag

De! Köszi, megtaláltam. A vezérlőpultban a recoveryben kerestem, mivel a gépház el sem indult. De csökkentett módból sikerült behozni, és onnan már bejött.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#22019) wjbhbdux válasza King Unique (#22009) üzenetére


wjbhbdux
veterán

semmi nem artalmas, nyugodjal mar meg.

/s

(#22020) Воланд válasza csixy (#22015) üzenetére


Воланд
titán

itt is megnezheted, de ha rakeresel az esemenynaplora, akkor ott a rendszer resz alatt biztos irni fogja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22021) csixy válasza Воланд (#22020) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! OK

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22022) King Unique válasza wjbhbdux (#22019) üzenetére


King Unique
titán

Engem ne nyugtatgass, nem csak a magam nevében írtam eddig sem! Én tudom, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni, de attól még adott a dolog.
Win10-nél is nem próbáltam még a frissítés elhalasztása opciót, de a normál módban automatikusan letölt és telepít, majd újraindít. Olyat nem láttam, hogy csak értesítést kérek, vagy én döntöm el a telepítést, mint mondjuk a korábbi Windows verzióknál.

(#22023) Warter válasza King Unique (#22022) üzenetére


Warter
őstag

Valahogy nem látom a nagy tömeget mögötted. De biztos csak jól elbújtak. ;]

(#22024) King Unique válasza Warter (#22023) üzenetére


King Unique
titán

Keress vissza a topikban, vagy itt egyesek szerint csak konteós topikoknak emlegetett hsz-ekben, vagy akár nézz körül egyéb fórumokon. ;]

(#22025) zoo8800 válasza Воланд (#22007) üzenetére


zoo8800
veterán

jól elvagytok egész délután :DDD

rip and tear, until it is done

(#22026) wjbhbdux válasza King Unique (#22024) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Sokan azt hiszik hogy az adatgyujtes valami szemelyes tamadas ellenuk, mikozben csak a szoftver fejlesztesere hasznaljak.
A PC jatekok vilagban hatalmas fejlodes van pl. atlagos gepekre optimalizalas teren, miota a jatekosok gepeirol adatokat gyujt a Steam.

/s

(#22027) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ide is beírom. Logilink alu USB2.0-ás rack 2.5-ös HDD-knek WIN10 alatt ku-ka. Hibakód nem másol stb. Win7 alatt jó. Ha valaki venne. Nekem kettő van.... Rengeteg a baj ezzel az OS-el.

(#22028) Warter válasza King Unique (#22024) üzenetére


Warter
őstag

Láttam a délutáni attrakciódat, rajtad kívül senki nem foglalkozott vele. Szóval még mindig nem látom azt a nagy tömeget. Paranoiások mindig vannak, meg összeesküvés gyártók is. ;]

(#22029) Bali27 válasza Kolondrum (#22027) üzenetére


Bali27
addikt

Szerintem is ha kb a 3/4- része a falhasználóknak világszerte visszalépne a régi Oprendszerre rohadtul a fejükhöz kapnának Májkrofosék.

(#22030) King Unique válasza wjbhbdux (#22026) üzenetére


King Unique
titán

Azért gondolom te sem hiszed el, hogy a mai világban, kizárólag csak a rendszer jobbá tétele a cél ennek kapcsán, na... :)

(#22028) Warter: most a szavakon akarsz lovagolni, vagy csak lusta vagy megnézni más topikokat? Ma nem, nem is csak a mai napra értettem, de hidd el, hogy lesz ez még téma, jelennek meg további cikkek és fel fogja hozni más is. ;) Amúgy meg nem alaptalanul.

(#22031) SymbianOS: ha az a bizonyos cikk, akkor mindjárt megkapod te is, hogy paranoiás ismerőseid vannak. :D De akad más is, nem csak az.

[ Szerkesztve ]

(#22031) Kolondrum válasza Bali27 (#22029) üzenetére


Kolondrum
félisten

A környezetem egy bizonyos cikk miatt nem vált. Ennyire egyszerű.
Leírom úgy ahogy van várják az okosságot ezekre a "problémákra."

[ Szerkesztve ]

(#22032) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Két nap óta ez a kép fogad minden indításnál. Mi lehet a gond? ez

[ Szerkesztve ]

(#22033) #22743424


#22743424
törölt tag

Szerintem csak egy baj van evvel az OS-el. Túl hamar adták ki. KB csak ennyi. Még ráfért volna egy kis ráncfelvarrás. Mondom ezt úgy, hogy nekem semmi bajom vele.

(#22034) ElGatto válasza trance89 (#20460) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi, a touchpad synaptics, felraktam a legfrissebb drivert, de még most sem lehet "scrollozni" az oldalával :(

(#22035) Sungoo válasza Bali27 (#22029) üzenetére


Sungoo
addikt

Én már megtettem. Összeomlasztom szilícium völgyet! :D

(#22036) wjbhbdux válasza King Unique (#22030) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Vazolj mar fel par hatranyos helyzetet pls.

/s

(#22037) half333


half333
őstag

üdv! hogyan lehet háttérképnek beállítani saját képekből egynél többet?

[ Szerkesztve ]

(#22038) Döglött Róka válasza King Unique (#22009) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem rakj fel egy xp-t, arra nincs mar frissites es nem zavarodsz bele abba amit amugy telibesz@rsz...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22039) Воланд válasza half333 (#22037) üzenetére


Воланд
titán

a diavetitest valasztod ki, majd beallitod a kivant kepeket tartalmazo mappat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22040) karldergroße


karldergroße
senior tag

Fogy a helyem a c-n. Törölhető a 27 GB-os windows.old mappa, ha nem akarok visszaállni windows 7-re?? Köszi!

(#22041) Воланд válasza karldergroße (#22040) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22042) #22743424 válasza Kolondrum (#22027) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az illesztőprogram hiba lesz, sajnos amit felrak a win 10 alapesetben az az általános illesztőprogram nem minden esetben úgy működik ahogy kellene. :)

(#22043) King Unique válasza wjbhbdux (#22036) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a frissítés feltesz, aktivál egy olyan diagnosztikai folyamatot, ami + infókat küld, talán nem elég? De inkább nem taglaljuk...

(#22038) Döglött Róka: rakd fel te, neked való, de engem ne biztass a hülyeségekre...! Az, hogy lesz*rod, nem érdekel, egy dolog. Engem se olyan szintem, hogy amiatt visszabontsam a negyede, harmada frissítéseket. De attól még létező dolog és direkt trükkösen van kivitelezve.

(#22044) King Unique válasza #22743424 (#22042) üzenetére


King Unique
titán

Amikor első alkalommal rádugja, vagy manuálisan leszedi, a Windows automatikusan felrakja (újból) az eszközillesztőt. Viszont annál, ahogy láttam, nem nagyon lehet semmit állítgatni, tehát hiába szedi le pl. gépháztól, attól még másodszorra is felteheti ugyanazt a sz*rt. Bár talán egy próbát megér.

(#22045) half333 válasza Воланд (#22039) üzenetére


half333
őstag

köszönöm!

(#22046) Buvana


Buvana
aktív tag

Help!

3 napja tettem fel a w10-et, mire rájöttem, hogy auto frissíti a videokari driveremet is. Na most nekem egy régebbi, win7-es driver jó laptopomhoz, már régóta az az utolsó jó. Jópárszor frissítette a drivert, a legújabbra, ami nekem ugye gáz, mire kutakodás után rájöttem, hogy azt le lehet tiltani. Na de ennek vannak szoftverei is, ami a windows update-vel jönnek. Letiltottam azt is. Kérdés: ha a windows updateból nem kell nekem a videokari szoftverei (mert azzal érdekes módon a drivert is frissíti, hiába van letiltva!) akkor hogyan válasszam ki, ami kell a frissítésből? Köszi! :(((

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#22047) #22743424 válasza King Unique (#22044) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudom, mondjuk itt is azt írják ugye, hogy például azért nem látja a DVD olvasót sem némelyik gépen.
uninstall majd restart és jó lesz. [link]
Mondjuk ez szerintem nem a win 10 hibája, mondjuk lehetett volna még rajta mit csiszolni. De régen is ugye felraktuk az OS-t majd a hozzá tartozó drivereket letöltöttük az alaplap, videokártya, hangkártya stb drivereket.Persze mindenki azt szeretné, hogy egy OS kezeljen minden eszközt rögtön de az az idő még nem jött el. :)

(#22048) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy mikor jön frissítés ? Olvastam több hozzászólást, ahol említik hogy nemsokára jön ... ezt hol lehet figyelemmel kísérni ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#22049) King Unique válasza #22743424 (#22047) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha 7-esen működik neki normálisan a külső USB-s ház, 10-esen meg hardverhiba és egyéb finomságok, akkor azért utóbbi sara.
Manuálisan max gépházból leszedi, restart és újra rápróbálja, de ha akkor se jó, akkor passz...lehet várni az őszt, meg a tavaszt. :DDD

(#22050) #22743424 válasza King Unique (#22049) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azért írtam én is, hogy még lehetett volna még mit csiszolni rajta.Én elvagyok a dual boot rendszeremmel. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.