Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Van nekem egy Logitech C920-as webkamerám.

Win 7, 8 , 8.1 ( 64 bit ) is tökéletesen működött.

Win 10 alatt viszont nem mindig akarja az igazságot.
Boot-olás és bejelentkezés után a Skype azt írja , hogy nincs kamera csatlakoztatva.
USB portból kihúzom majd vissza és már megy is.

Alaplapi , front USB-n valamint Sharkoon 4-Port USB 3.0 Aluminium Hub-al is ugyanaz a helyzet.

Tehát csak a ki/be-dugás :) használ neki.

Win10 rendszeresen frissítve.
Logitech szoftver szintén a legfrissebb.

Más usb-s kütyükkel nincs ilyen jellegű gond ! Csak a kamerával.

Van ötletetek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54252) jeni válasza Borisz76 (#54251) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is ez van Win10-n és nincs gondom vele.
Innen is próbáltad?

(#54253) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Találkozott már vki olyannal, hogy a Lemezkarbantartó rosszul ítéli meg a felszabadítandó lemezterületet?
Egész konkrétan arról van szó, hogy "Windows Update - törlés" során 3,99 TB -nyi helyet ír ki, mint visszanyerhető lemezterület.
A probléma cask annyi, hogy a laptopban levő HDD az csak 1 TB -os :D

Mi okozhatja ezt az anomáliát?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#54254) pzstm válasza pvt.peter (#54253) üzenetére


pzstm
titán

ismert megjelenítési hiba, legújabb insider buildekben már javítva van, Creator's Update-ben már nem lesz;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#54255) vigyori78 válasza pvt.peter (#54253) üzenetére


vigyori78
őstag

(#49156)

3.99 :D

pzstm: vagy ott már 8 TB lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54256) pvt.peter válasza pzstm (#54254) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ááá értem.

Köszönöm a választ (vigyori78 -nak is).

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#54257) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, hogy mi és miért generál ilyen és hasonló mappákat a C és D meghajtómon?
B06yQRM
CebPh
XsFSbT
YNOdU
EkOg
FvkAy
TvjDg
Ujnpoq
(...)

A következő helyeken találkozom ezekkel a random elnevezésű mappákkal:
C meghajtó gyökér, D meghajtó gyökér, Dokumentumok, Felhasználók

Menet közben a mappák neve is változik, sőt, ha letörlöm őket, újra megjelennek (igaz, 4 helyett csak két mappa az adott könyvtárban [restart után ismét 4]) pár perc múlva, mindig ugyanott, csak más névvel.

Minden ilyen mappa ~1.9MB, és ilyen fájlokat tartalmaz:

Több, mint gyanús az, hogy az "Ez a gép"-ben van egy NTFS fájlrendszerű "Leválasztott hálózati meghajtó (A: )", ami méretben a C meghajtómmal ~megegyező, és szintén olyan fájlokat tartalmaz, mint a fentebbi képen látható mappa. Leválasztani pedig nem tudom a meghajtót, azt a hibát kapom, hogy "A hálózati kapcsolat nem létezik."

Kaspersky víruskeresése találat nélkül lefutott.

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#54258) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,

Frissítettem a windowst, tudnátok segíteni hogy az kijelölt terület olyan legyen mint régen?
Egyszerűen szörnyű hogy megváltoztatták.

Köszönöm előre is!

*Sn0w

(#54259) TRob1 válasza gtamate2 (#54258) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tudom milyen volt régen, mert sztem kb. tavaly nyár óta ilyen. Lehet h csak most frissítettél az évfordulósra?
De egy rendszervisszaállítással vagy frissítés eltávolítással biztosan olyan lesz mint "régen". :)

¤ R'n'R ¤

(#54260) jolti05 válasza jolti05 (#54257) üzenetére


jolti05
őstag

Megvan. A RansomFree nevű szoftver csinálta.

gtamate2: Ez engem is érdekelne, már ha ugyanarra gondolunk. A Redstone (Anniversary Update) előtt az a rész eltávolítható volt a start menü beállításainál, jelenleg pedig nem (azaz én nem találtam ilyen opciót).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#54261) Bjørgersson válasza gtamate2 (#54258) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem itt kell kikapcsolnod a felesleges cuccokat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54262) DS39 válasza gtamate2 (#54258) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg Classic Shell: [link]

(#54263) gtamate2 válasza TRob1 (#54259) üzenetére


gtamate2
veterán

Mindig frissítem, de már kezd nagyon elegem lenni az egész rendszerből. Alapból hogy a frissítéseket nem lehet kikapcsolni nagyon undorító, volt hogy emiatt buktam a távoli asztalt mert nem lehetett már tovább halasztani 2 napnál a frissítést és az azzal járó újraindítást.

Korábban ilyesmi volt:

(#54261) svensson: Itt próbáltam először de sajnos nem sikerült ugyan ilyenre visszaállítani.

(#54262) DS39: Köszi ismerem, de nem akarok plusz dolgot állandóan futtatni emiatt.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#54264) Bjørgersson válasza gtamate2 (#54263) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor csak a legtöbbet használt legyen bekapcsolva, úgy sem jó?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54265) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. El szeretnénk távolítani az ESET szoftvert a számítógépről (win 10) de ehhez csökkentett módban kellene indítani a gépet. A Windows XP-nél még tudtam hogyan kell így indítani, de a Win 10-nél nem tudom. Eddig még sosem kellett. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm szépen.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54266) Bjørgersson válasza Jenne (#54265) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Win + R gomb, msconfig, enter, majd a rendszerindítás fülön a biztonságos indítást pipáld be, OK, majd újraindítás.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54267) raidx válasza Jenne (#54265) üzenetére


raidx
őstag

Gépház, hejreállítás, Speciális rendszerindításnál az újraindítás és majd ott lessz lehetőséged a csökkentett mód választására. Kiocsit macerás de nem sűrűn kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54268) kenand


kenand
veterán

Alaplapi ALC888-on hogy lehet elérni Win 10 alatt, hogy ne csak 2.0-hanem 5.1 legyen a SPDIF/pass through kimenet?

(#54269) Jenne válasza raidx (#54267) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm szépen. :R :)

XP-nél ehhez képest pofon egyszerű volt.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54270) gtamate2 válasza Bjørgersson (#54264) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem jó, ha semmit nem pipálok be akkor is ugyan úgy felsorolja az összes programomat, ami rohadt zavaró és átláthatatlan. Oldalra teszi pedig a főbb funkciókat amik korábban alul voltak mint ahogy a kép is mutatja.

*Sn0w

(#54271) quailstorm válasza Jenne (#54269) üzenetére


quailstorm
nagyúr

bcdedit /set "{current}" bootmenupolicy legacy

CMD-ből rendszergazdaként.

Valamint vezérlőpult energiagazdálkodás, főkapcsoló alatt a gyorsindítást ki. Onnantól kezdve olyan mint ahogy megszoktad.

(#54272) TRob1 válasza gtamate2 (#54270) üzenetére


TRob1
veterán

Márpedig akk sztem te most kaptad meg a nyári frissítést, mert onnantól változott ez meg. (Emlékeim szerint)
Nem tudod visszaállítani az előző kinézetre ha frissen akarod tartani a rendszert. Meg kell szokni, vagy egy "ősrégi" buildet visszadobni. (Nekem pl. nem kellett szokni, mert 1 percig sem zavart)

¤ R'n'R ¤

(#54273) tordaitibi válasza raidx (#54267) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Morfondír,
ha AKKOR kell amikor az oprendszer éppen beszart, és nem áll fel, akkor...?
Tehát a nem működő, éppen döglődő (pl. rossz driver) nem induló rendszert el kéne indítani, hogy utána csökkentett módba elindítsam? Vagy rosszul okoskodok?
Ha jól okoskodok, akkor a kör így be is zárult.

(#54274) gtamate2 válasza TRob1 (#54272) üzenetére


gtamate2
veterán

Hm érdekes, pedig más is panaszkodott 1 napja ezen redditen: [link]

Mivel nem csinálok egyáltalán biztonsági mentést egyik meghajtóról se gondolom így buktam a build visszatételét.

*Sn0w

(#54275) quailstorm válasza tordaitibi (#54273) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahhoz meg kell csinálni amit fentebb írtam különben igencsak megszoptad. Jó a logikád.

(#54276) TRob1 válasza gtamate2 (#54274) üzenetére


TRob1
veterán

Megnézed a mostani winver-ed, és az utolsó (tegnapi) frissítéseket (frissítési előzmények) hogy mik azok?

¤ R'n'R ¤

(#54277) #14595328 válasza gtamate2 (#54274) üzenetére


#14595328
törölt tag

A Creators Update-ben ki lehet majd kapcsolni, a jelenlegi stabil kiadásokban nem.

(#54278) gtamate2 válasza TRob1 (#54276) üzenetére


gtamate2
veterán

ver 1607
build 14393.447

Enterprise N kiadás

Ugrik is szerintem a visszaállítás mert a konvertáló programok és a Premiere Pro is WMVcore.dll-t, hihetetlen.. :D

*Sn0w

(#54279) raidx válasza tordaitibi (#54273) üzenetére


raidx
őstag

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt, ahol is választ kapsz a problémádra.

Mindenesetre célszerű egy 8 gigás pendrivot vagy kártyát előkészíteni a helyreállító eszköz előállításához. Ha a rendszerfájlokat nem kéred 512 megás eszköz is elegendő. Ha az eszköz nem üres, nálam nam mutatta a választhatók között. Pedig újra formázza!

[link]

A shift+ újraindítás működik! Nem kell a gépházba kóborolni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54280) Popes válasza gtamate2 (#54274) üzenetére


Popes
őstag

Esetleg megnézheted itt hogy van-e ilyen lehetőség.

Deus ex machina

(#54281) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

A mai napig kínlódok a wifi kapcsolat megszakadással. Egyszer a W10 is újra lett telepítve, de ez sem segített. A wifi kártya driverét az Iobit driver boostere gyűjtötte be. A kapcsolat random időközönként megszakad, ilyenkor ténylegesen bontani kell, majd újra kapcsolódni. Az automatikus kapcsolódás beállítását sokszor elfelejti.

A W10 szerint ezek az adataim:

Protokoll: 802.11n
Biztonság típusa: WPA2-Personal
Hálózati sáv: 2,4 GHz
Hálózati csatorna: 1
IPv4-cím: 192.168.1.133
Gyártó: Broadcom
Leírás: Broadcom 802.11n hálózati adapter
Illesztőprogram verziója: 6.30.223.256

Mivel a youtube-os videók megtekintése után sem lettem okosabb, így arra gondoltam, kicserélem a wifi kártyát a laptopban.

Tudnátok segíteni abban, hogy kinek, és milyen wifi kártyája van a laptopjában? Mármint olyan fórumtársaktól kéne infó, akiknek jól működik a wifi.
Ha már cserélek, akkor biztosra kéne mennem.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#54282) -=RelakS=- válasza quailstorm (#54275) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

régi windowsoknál volt olyan, hogy az F8 veszett püfölésére indításkor indító menü jött be. Ezt nagy bölcsen eltávolították?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54283) rioter válasza tordaitibi (#54273) üzenetére


rioter
csendes tag

Ha jól emlékszem ha párszor nem indul el normálisan a géped, vagy ha telepítő lemezről/pendrive-ról indítod, bejön az advanced startup options, ott lehet csökkentett módot is választani az egyik menüben, rendszer visszaállítást, indítási javítást meg még pár dolgot.

(#54284) quailstorm válasza -=RelakS=- (#54282) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt állítod vissza azzal, amit linkeltem.

Igen eltávolították, helyette van egy grafikus menü ami működő rendszer alól el is érhető. Vagy legfeljebb telepítőről tudod az indítási beállításokat módosítani ha baj van.

(#54285) rioter válasza funk648 (#54240) üzenetére


rioter
csendes tag

A .net 3.5 hibájára hivatkozik a hibakód, megpróbálhatnád azt eltávolítani, és anélkül, vagy azt újratelepítve frissíteni.
Egy géppel találkoztam, ahol egy másik frissítés hibájának oka a túl kis méretű, másik rejtett partíciója volt. Telepített sokat, majd egy hibakódra utalva visszaállított mindent. A hibakód teljesen más problémára utalt, és ott a megoldás az volt, hogy a telepítéskor létrehozott másik, rejtett partíció 100megás volt, ezt kellett megnövelni, és utána minden jól települt. A vicces az, hogy a 8.1 hozta ezt még anno így létre, majd 10-re gond nélkül lefrissült csak egy frissítés halt be tőle.

(#54286) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Segítsetek pls. Olyan gondom van hogy van egy angol nyelvű filmem, és azt a TV-n akarom lejátszani, tehát a filmen átvitel eszköz opcióval nincs is gond, de az srt kiterjesztésű fájlt hogyan tudom hozzáadni? Külső vinyóval sem tudtam megoldani, mert ott sem tudom hozzáadni a filmhez a feliratot. PLS help! Köszönöm! :R

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#54287) rioter válasza Popes (#54215) üzenetére


rioter
csendes tag

Szerencsére nem volt rá szükség, a saját bénaságom áldozata lettem :) Sok száz alaplap fordult már meg a kezemben, és mindegyik próbáját rögtön bios resettel kezdem, hát amikor a sajátomnál meg sem moccant semmi, pedig előző nap minden jól ment, és tényleg semmi módosítást nem csináltam sem biosban, sem windowsban, kicsit "idegállapotba" kerültem és elfelejtettem ezt. Még jó, hogy az alaplap csere után a munkahelyen még ránéztem és akkor már reseteltem. Jól működik, visszaraktam a gépembe és ezzel már rendesen beaktiválta magát.
Viszont elgondolkodtatott, hogy mi van, ha tényleg elromlik, vagy ha alaplap cserét akarok eszközölni. Ha jól olvastam, ez esetben a microsoft fiók segíthet. Első körben létre kell hoznom egy ilyet, de utána mit kell csinálni, hogy a win10-et hozzákösse, hogy hardvercserénél ne bukjam a windowsom? Használni nem kívánom, ha hozzákötötte, visszaraknám a mentett image-ből a helyi fiókos mentésemet, de későbbi hardvercserénél jól jönne az új hardver aktiválásához.

(#54288) gduck


gduck
addikt

A Windows Media Center GOLD most ingyenes ;) KATT IDE!

(#54290) NoiZz válasza NoiZz (#54242) üzenetére


NoiZz
tag

Energiagazdálkodási lehetőségek speciális beállítások területén az USB szelektív felfüggesztését letiltottam, nem biztos hogy ez volt a bánata de 3 újraindítás után eddig jónak tűnik

(#54291) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Lehetséges hogy videókártyámhoz windows update-n ez a 10.21-es a legfrisebb ? [link]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#54292) TRob1 válasza Dumi86 (#54291) üzenetére


TRob1
veterán

Az nvidia-tól töltsd a drivereket.
Ez a legújabb:
Version:
376.33  WHQL
Release Date:
2016.12.14

Az lehet h updaten csak az amit írtál (illetve azt sem hiszem, mert nekem felajánlotta a win fentebb írtat - igaz, rögtön azt, mert kuka lett a régi kártya és másik ment bele 1-2 hete)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#54293) monosgeri21


monosgeri21
tag

Úgy olvastam, hogy az LTSB erőforrásigénye kisebb, mint a Pro változaté. Van itt olyan, aki LTSB-t használ és megosztaná a tapasztalatait? :)

(#54294) funk648 válasza rioter (#54285) üzenetére


funk648
aktív tag

A szolgáltatások ki - és bekapcsolásánál letiltottam, de sajnos így sem működik, a hibakód ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#54295) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Most vettem csak észre, hogy az Annyversary gyönyörűségben van egy "defaultuser0" és egy "defaultuser0.DESKTOP-xxxx" felhasználó, utóbbit még a "net user" parancs se mutatja, csak mappája létezik a c:\usersben.

Normális ez:F?

#54293: személyes tapasztalat nincs, csak annyi infó, hogy az LTSB két (három?) hivatalos builddel régebbi a mezei usereknek szánt verziónál. Így az LTSB mentes a fícsörmánia káros hatásaitól, csak folyamatos frissítéseket kap, valszleg tényleg jobb lehet a simánál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54296) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Azt megtudom csinálni, hogy ha nem fut például játék, vagy film, akkor ne a vga-t használja a windows, hanem az igp-t? :)

Megyen!

(#54297) t72killer válasza CptAdamica (#54296) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Laptop v asztali? Laptopnál sima ügy, a modern gépek ezt automatikusan intézik (nvidia Optimus, AMD mittudoménmi). Asztalinál macerás, eleve pl kell egy kábel az alaplapi csatihoz (igp) is. Hogy alaplapira váltva+eszközkezelőben a dVGA-t letiltva teljesen áramtalanítja-e az alaplap az illető PCIe-sínt, nem tudom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54298) CptAdamica válasza t72killer (#54297) üzenetére


CptAdamica
veterán

Asztali gépem van. Tehát macerás megcsinálni? :)

Megyen!

(#54299) t72killer válasza CptAdamica (#54298) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Eléggé. A minimum, hogy drótozni is kell. Ha van fogyasztásmérőd, kimérheted, hogy sikerül-e sima kábelváltással (=dVGA helyett igp-ről jöjjön a jel) megközelíteni azt a fogyiértéket, amit kivett grafkarival produkál a rendszer.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54300) CptAdamica válasza t72killer (#54299) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez nekem már magas, inkább hagyjuk mert csak elrontanám. :D Azért köszönöm a segítséget. :)

Megyen!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.