Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) #33253120 válasza #33253120 (#52973) üzenetére


#33253120
törölt tag

Talán megvan. Az Áruház valamelyik frissítésnél visszakapcsolta az automatikus frissítéseket.

(#53002) #22237440


#22237440
törölt tag

Üdv. Segítségeteket kérem. Meglehet nem olvasható ezen a topikon belül, de türelmeteket kérem mert szerintem op. rendszerre vonatkozik.

Mikor átálltam 10-re Edget kezdtem használni és akkor importálta a Chrome könyvjelzőket. Utána visszaálltam a Chromera és most legutóbb megint az Edgere. Szóval most Edge böngészőt használok és itt ahol a kedvenc és a könyvjelző majdnem ugyanazt jelenti, a kedvencek között látom a Chromeban szerkesztett könyvjelzőket. A két alkalommal importált könyvjelzőket külön vette, tehát van egy Chrome és egy Chrome(2) mappám.

Kerestem az alább látható úton, hogy fájlkezelőből szerkesszem és vonjam össze, de én nem látok a könyvtáramban egy elmentett és importált könyvjelzőt sem.

C:\Users\username\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default

Kérdésem, hogyan tudom megoldani a fenti feladatot? :)

(#53003) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Egy LG G4-es telefonról szerettem volna usb kábelen keresztül megosztani a netet az asztali géppel, amin win 10 van fent, elvileg legfrissebb verzió. Borzasztó nehéz volt legalább odáig eljutni, hogy valamennyire működjön, persze így is akad, nehezen tölt be oldalakat, de működik.
Először semmilyen drivert nem telepítettem, pusztán csatlakoztattam, elkezdte felismerni a hálózati eszközt, de közben akadt az egész hálózat beállítási felület. Azonosítás...Idáig jutott hosszú perceken keresztül.
Többször megpróbálva, újraindítva mindent, nem működött. LG USB driverek feltelepítése után ugyanez, a telefon által felajánlott szoftver feltelepítése után ugyanez...
Azt láttam, hogy a hálózati eszköznél LGE Mobile Remote NDIS Device kiírás van, leszedtem ahhoz is az elérhető drivert, feltettem. Ugyanúgy nem működött.
Telefonban fejlesztői opciók bekapcsolása után, USB hibakeresés aktiváltam, így sikerült kínkeservesen eljutni odáig, hogy most a gépről írok.
Előreláthatólag még egy hónapig nem lesz vezetékes netem, így muszáj mobilról megoldani, és ha lehet akkor nem tennék fel egy Windows 7-et, csak azért, hogy működjön, ugyanis win7 alatt tökéletesen működik.

Valakinek van ötlete mivel próbálkozhatnék még, hogy használható legyen?

no brain, no problem

(#53004) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Hogy tudom elérni, hogy az intel driver ne települjön magától vissza, hanem maradjon örökre a microsoft alap driver?
Leszedtem egy kis programot, ott kivettem az intel drivert, de még így is visszarakja.

(#53005) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#53000) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Windows 10-ben nincs ilyen elem a vezérlőpultban, hogy Windows Update. Ez a kép szerintem Win 7-es kép lehet.

[ Szerkesztve ]

(#53006) csixy


csixy
addikt

Honnan lehet vírusmentes Rapr progit letölteni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#53007) lala42 válasza [CS]Blade2 (#53004) üzenetére


lala42
őstag

Nem csak szerinted. :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53008) #33253120 válasza Zolee11 (#53003) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát... Ez jó kérdés.
Most rápróbáltam a kedvedért, (jellemzően inkább mobil hotspotot szoktam adni a telefonról a laptopnak)
Telefon: Samsung Galaxy S7, Marshmallow 6.0.1

Telefon rádug a gépre, kijelző felold, az általános MTP csatlakozási kérelmet elfogadom (csak húzásnál erősebb lezárási metódus esetén jön elő). (Ekkor a fejlesztői beállításokban MTP-t látok az USB-konfigurációban)
Beállítások-> Mobil hotspot és internetmegosztás-> USB-internetmegosztás-> BE. (Ekkor változik az USB-kofiguráció USB Ethernetre)
A telefonon kb ennyi dolog van.

Win10:
Control Panel-> Network and Internet-> Network Connections. Itt az usb csatlakoztatásakor megjelenik egy új eszköz Ethernet x (x=a soron következő legkisebb szám ami jelenleg egyetlen eszköz sem visel, ha jól tudom)
Jobb klikk alól ellenőrizzük, hogy ne legyen letiltva, egy klikkel jelöljük ki, és fent bökjünk a Diagnose this connection-ra, és ha végzett feláll a net.
Ez utóbbi képen:

És megy.

[ Szerkesztve ]

(#53009) Zolee11 válasza #33253120 (#53008) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszönöm szépen, hogy megnezted.
Sajnos ott vagyok ahol a part szakad, más telefonnal sem megy, felismeri és utána akad, szenved, olyan mintha nem tudna kommunikálni a telefonnal. Viszont mindkét telefon megy egy win7 es notival.
Egyértelműen a win10 es géppel van a probléma, 3 hetes szűz telepítés a legujabb elérhető gyári telepítő, még antivirus és tuzfal sincs, viszont van egy virtualbox 5.1.10, már ezt is leszedtem, hátha, de nem segít.
Kénytelen leszek a notival dolgozni, mert egyelőre megoldhatatlan a rejtély.

no brain, no problem

(#53010) Pimpő


Pimpő
tag

Hát ez a Win10...
Simán nem megy a touchpad-en a 2 finger scroll, neten kell keresgetni megoldást rá. Bugot nem lehet nyitni:

[link]

Semmivel nem jobb, mint egy main stream linux distro, annál ha baj van, akkor netes keresgéléssel, installálgatással és konfigolással, esetleg bug javítással bassza el az ember az idejét. Na de Win10-nél is? A linux még mindig "ingyen" van, ellenben a Win10 kb. 50eFt-ba kerül, amivel ugyanúgy elbassza az ember az idejét, mint egy Linux-al.

Bocs, nem akarok flame-t nyitni, de ha nem kevés ZS-be kerül, akkor legalább lehessen már könnyen bug-ot nyitni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#53011) daimonion válasza fradi81 (#52994) üzenetére


daimonion
senior tag

Azt kell csinálni amit ír.Nem tudom mert nem írtad, de ha nem vagy MS fiókkal bejelentkezve akkor sztem be kéne jelentkezni.Nálam regiszrált MS fiók bejelentkezéseel símán lehet netplwiz után autologint csinálni

(#53012) n42 válasza Zolee11 (#53003) üzenetére


n42
tag

Szerkesztés, nem szóltam, ma is tanultam valamit! :)

[ Szerkesztve ]

(#53013) qqcqqc válasza n42 (#53012) üzenetére


qqcqqc
őstag

hónapja csináltam, mert meghalt a routerem, működött rendesen. Telefon: Redmi2, asztali gép win10pro.

(#53014) #33253120 válasza Zolee11 (#53009) üzenetére


#33253120
törölt tag

Esetleg egy kölcsön usb wifi dongle valakitől? És akkor a telefonon csak tolsz egy wifi internet megosztást... De használtan is 1000-2000Ft körül van egy átlagos modell.

(#53015) Воланд válasza Pimpő (#53010) üzenetére


Воланд
titán

Szerintem meg öt perc alatt lehet visszajelzést küldeni.

[link]

[link]

Lehet, hogy nem ezer éves fórum bejegyzésekből kellene kiindulni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53016) szeky81


szeky81
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy win mentés visszaállítás után az fogadott, hogy 2 nap alatt a C meghajtóról 22GB adat megy/ment el nem tudom hova. Visszaállítás után nyomtam egy karbantartás indítást és semmi többet. Az ezelőtti rendszer fél év után is 30GB feletti szabad területnél járt. Mellékelek 2 képet:

Mi lehet a "gond"?

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#53017) StLui


StLui
veterán

Adott egy 6 éves gép, win 7 volt rajta, tönkrement a hdd, most fölraktam egy ssd-re win7-et, és egyből elindítottam a még meglévő win 10 upgrade lehetőséget. 99%-nál este megragad, és reggel ugyanott tartott. Újraindítottam, de csak újra kezdeni tudtam, megint egyre lassabban ugrik 1-1 %-ot, most 98-nál tart. Tudok valamit tenni ha megint leragad 99-nél? Egyáltalán mennyi időt kéne várnom?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53018) Zolee11 válasza #33253120 (#53014) üzenetére


Zolee11
senior tag

Igen, az lesz, wifi hotspot, ozt jovan. Nem szenvedek tovább, úgyis maximum egy hónapot kell athidalnom.

no brain, no problem

(#53019) kokuszdio01 válasza kokuszdio01 (#52986) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Mivel elégé zavart, hogy a kurzor rámutatásával aktív ablakot vált a windows 10, így kutakodtam tovább. Sikerült megtalálni a megoldást : A Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Kezeléstechnikai központ\Az egér használatának megkönnyítése és itt be volt pipálva az "Ablakok aktiválása egérmutató ráhelyezésével". Nem is tudom, hogy hogyan is lett ez aktív , friss telepítésű a rendszer , nem is piszkáltam sose . Hátha segítséggel lesz még valakinek.

(#53020) #33253120 válasza Pimpő (#53010) üzenetére


#33253120
törölt tag

Elan?
Akkor a laptopgyártó oldaláról tudsz szedni hozzá drivert.
Legalábbis ASUS vonalon így kellett.

[ Szerkesztve ]

(#53021) prabhu válasza StLui (#53017) üzenetére


prabhu
senior tag

Miért nem egyből Win10? Többen is írták, hogy megette a 7-es kódját.

(#53022) prabhu válasza szeky81 (#53016) üzenetére


prabhu
senior tag

[link] + Ccleaner.

(#53023) StLui válasza prabhu (#53021) üzenetére


StLui
veterán

mert talán már csak upgradelni lehet a megmaradt lehetőséggel. Utána gondolom már csinálhatnám a tiszta telepítést
ga h55m d2h, ez az alaplap, nem tudom lehet e pendrive-ról telepíteni rá, win7SP2 itt van lemezen a fiókba, ez tűnt a kézenfekvőnek

update: elérte a 99%-ot, szóval ismét megy a várakozás, csak meddig? 98-ról 99-re kb fél óra kellett

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53024) Zoz válasza StLui (#53023) üzenetére


Zoz
őstag

a) feleslegesen szenvedsz, még mindig megy egyből 7-es kulccsal a 10-es.
b) már anno a nagy frissítési időszakban is sokaknak játszotta ezt a frissítő, a megoldás az volt, hogy komplett 10-es telepítőt leszedsz (DVD vagy pendrive), és abból indítani a frissítést.
c) "win7SP2 itt van lemezen a fiókba" ilyen verzió nem létezik. Vagy SP1 és elírtad, vagy valami nem hivatalos mókolt telepítő.

(#53025) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

nagyon kellene a segítségetek, mert egyszerűen nem jövök rá, hogy mi a baj. Már körülbelül 7.alkalommal telepítettem újra a laptopomat ebben a hónapban, tehát eléggé idegesít.
Szóval megvan az újratelepítés, drivereket felrakom, Windows update utána eset smart security + a programok. Pár napig használom és a Windows kér egy lemezellnőrzést. Azt megcsinálom onnantól kezdve szar az egész gép. Start menü nem jó. A Windows intézőt másodpercenként újraindítja. állandóan ugrál. ez lehet, hogy egy Windows update miatt van, vagy nem tudom. Senki nem tapasztalta még ezt?

(#53026) Воланд válasza smallmer (#53025) üzenetére


Воланд
titán

A lemezellenőrzés mutat valami hibát? Minden egyes újrateleptés után kéri?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53027) StLui válasza Zoz (#53024) üzenetére


StLui
veterán

Igazad van SP1, XP-ből volt SP2. Akkor lehet ez így nem jön össze, sajna az egyből win10-es megoldásra most már nincs idő, jönnek a vendégek, a nappaliban ehez a géphez kihúzott lan kábelt el kell tüntetnem, időm sincs már rá sajna.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#53028) semetka


semetka
őstag

Sikerült megszüntetnem a Memory Leak-et. Utorrenttel mikor töltöttem képes volt 100%-os kihasználtságon lenni a RAM. Neten utánnaolvastam és írták hogy a Killer programja okozza. Uninstall és eszközkezelővel csak a drivert felraktam azóta tökéletes. Nem lapozható memória 4-5 GB-ra simán felment, most 100MB körül táncol

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53029) smallmer válasza Воланд (#53026) üzenetére


smallmer
őstag

annyit csinál hogy mikor újraindítom a gépet felvillan hogy vizsgálja a c meghajtót. kb 5 másodperc és ujraindul onnantól nem jó. ujratelepítés után nem azonnal. most pl 2 napra rá.

(#53030) szeky81 válasza prabhu (#53022) üzenetére


szeky81
tag

Köszi, a tree size megmutatta mi a ludas. Webroot csinált majd 20giga másolatot nekem. :)

szódabikarbabónábó'

(#53031) prabhu válasza StLui (#53023) üzenetére


prabhu
senior tag

Attól régebbi alaplapokkal is lehet usb-ről bootolni. Innen le is tudod szedni a telepítőt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#53032) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#53004) üzenetére


[CS]Blade2
addikt


Most így állok. Sikerült elérnem, hogy ne tegye fel, így megy HDMI-n a monitor a Microsoft VGA-val. Végigcsináltam egy windows update visszaállítást, ami valami 12 lépés volt, de pár lépésnél a beírt cmd parancsok nekem hibát adnak ki, így nem tudtam eltüntetni.
A hide update kis szutyokkal el van tüntetve elvileg ez a két update.

Kitöröltem a SoftwareDistribution mappából a DeliveryOptimization és a Download mappát (egy 2GB feletti fájl írásvédett a DeliveryOptimization-ban, az maradt)

Most nem kínálja fel, hogy újra kéne indítani, de ez így nem hiszem, hogy végleges. Ki van kapcsolva a rendszer lapon a driverek automatikus telepítése és a windows update-nél az újraindítás, valamint benyomtam, hogy halasztás a frissítésre.

El kéne tüntetni azt a két frissítést, és akkor elvileg többet nem is keresné a jelenlegi beállításokkal.

Hogy lehetne kitörölni legalább a felsőt, amit telepíteni akar, mert a másik állandóan hibában van, az talán nem sok vizet zavar.

(#53033) Pimpő válasza #33253120 (#53020) üzenetére


Pimpő
tag

Ja ASUS ez is. De miért kell ezzel így kézzel bajlódni? Nem tudta volna az MS betenni az update-be, amit tegnap raktam fel? Ha már jó pénzt kapnak érte, akkor már legalább megüthetné egy free OS szinvonalát.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#53034) TRob1 válasza csixy (#53006) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem innen nyugodtan. (A név ne tévesszen meg)

¤ R'n'R ¤

(#53035) n42 válasza semetka (#53028) üzenetére


n42
tag

Az utorrentnek mostanában nagyon rossz híre van, szerintem érdemes másra cserélni (még vírusos is volt néhány verzió, folyamatos technikai gondok...).
ninite.com sem véletlenül vette ki a kínálatból...
pl qBitorrent. (kicsi, gyors, reklámmentes, nagyon hasonlkít a régi utorrentre,,,)

[ Szerkesztve ]

(#53036) #33253120 válasza Pimpő (#53033) üzenetére


#33253120
törölt tag

Mert az Asus többfélét használ, és a miénkben a másik van... :D
http://www.asus.com/support/Download/3/589/0/21/41/
X54H-n nekem ez van: Version V11.5.16.2

Szerk.: Ezek szerint elég fiatal vagy ehhez a sporthoz... :) Régebben a driver vadászat elég idegölő móka volt a mai helyzethez képest. :) Az, hogy 1-2 driver kézzel kell felrakni nagyságrendileg jobb helyzet mint ami a P4 érában volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#53037) lala42 válasza #33253120 (#53036) üzenetére


lala42
őstag

Hát még korábban. P3-as-ok. :DDD 95-98 rendszerekben. A korábbiakról nem beszélek most. ;]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#53038) semetka


semetka
őstag

Windows 10-ben lehet távvezérelni gépet mint win7-ben? Nem helyi hálózaton hanem neten keresztül

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53039) DS39 válasza semetka (#53038) üzenetére


DS39
nagyúr

Hogyne, TeamViewer.

(#53040) Pimpő válasza #33253120 (#53036) üzenetére


Pimpő
tag

Hehe :) Kb. 18 éve Linux-ot használok. A Win95, 98, Millenium gyalázatosan szar rendszerek voltak. Linux-al is lehet szopni bőven, de az "ingyen" van, mit vár az ember? Ahhoz képest, hogy ingyenes, sokszor meglepődöm, hogy milyen jó szabad SW-k vannak és mennyire jól össze vannak rakva a distró-k repói.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#53041) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mini pc,'intel atom Z8300 Intel HD graphics.
Ehhez van frisebb videodriver a most a gepen levo 2015-os kiadasunal?
Hiaba guglizok, nem talalok, vagy bena vagyok.
Ritkan videolejatszasi problemak, es stabil bugok a regenbbi jatekaimnal, gyakorlatilag jatszhatalanok, pl.ps emulator. Ezer gondoltam driver frissitesre.

(#53042) quailstorm válasza tordaitibi (#53041) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intelre kb hiába vársz, ezt próbáld meg hátha megy: [link]

(#53043) tpeter77 válasza Popes (#52704) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm
eddig 2 gépen is kipróbáltam, és remekül működött, eltűnt a sok, felesleges tárhely.

(#53044) Pimpő válasza #33253120 (#53036) üzenetére


Pimpő
tag

Köszi a linket. Feltettem a driver-t és működik. Igaz elég szarul. Nagyon "érzéketlen", hol scrolloz, hol nem. Nálad megy normálisan?

https://play.google.com/store/apps/details?id=ebak.fv

(#53045) #33253120 válasza Pimpő (#53044) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nálam jó.
Óra mellé tesz ki ikont, ott jobb klikk, és tudod állítani.

Én legalább 10 évig használtam linuxot csak mert akkor az volt ingyen legálisan. Azért ott is lehet szépen szívni ha nem tudod mihez kell nyúlni. :) Aztán ahogy jött a Win7-Win8 tesztelési lehetőség valahogy egyre jobban a háttérbe kezdett szorulni, most meg egyrészt van legális W10 a gépemen, másrészt a linux annyit változott, hogy az amúgy sem fényes tudásom mára elavult. Gui kattogtató linuxnak esetleg még jó lehetek... :)

(#53046) semetka válasza DS39 (#53039) üzenetére


semetka
őstag

Köszi a segítséget.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53047) #71746560 válasza Pimpő (#53040) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,eléggé használható még az Ubuntu is. :K
Vagy te milyeneket használtál?

(#53048) raidx


raidx
őstag

MS megint kitett magáért!
Tegnap engedtem a frissítést és az lett a vége, hogy alapállásba is 40-60% között dolgozott a proci. Rendszer és tömörített memória tekert észnélkül. Az lett a vége, hogy csináltam egy rendszervisszaállítást az előző lemezképből. Sajna nem jegyeztem fel a csomag azonosítót, hogy elkerüljem legközelebb. Ez még 1511 mert a szülinapi is ugyanezt csinálta!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53049) raidx


raidx
őstag

Ha valakinek kis kapacitású öreg gépre kellene egy pillekönnyű Linux:

PC-re és Macre is elérhető a Raspberry Pi PIXEL: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#53050) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Segítséget kérek, tegnap este leállt a laptopom, csak le volt hajtva, egy idő után felpörgött, kikapcsolt, ahogy szokott. Ma reggel nem indul el, csak felpörög, leáll. Képernyő sem, semmi, biost sem érem el. Mi a jó isten ez? Eddig semmi baja nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.