Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Kékes525 válasza #79715584 (#97999) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletes! :R Pontosan mik ezek a fájlok amúgy? Mi célt szolgáltak? Mi történhetett velük, ami miatt nem sikerült megnyitni az eseménynaplót? Macriummal csináltam egy rendszerpartíció helyreállítást és utána történt. Amúgy a fájlokat csak a javasolt könyvtárban töröltem, de elmentettem őket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98002) junior11 válasza vlevi (#98000) üzenetére


junior11
veterán

Állítsd be világosra, és kész. Az új Edge is ilyen lesz, valamint a Chrome is készül hamarosan a sötét móddal.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#98003) #86564352 válasza vlevi (#98000) üzenetére


#86564352
törölt tag

Engem se érdekel a sötét téma, mégis linkelem: https://darkreader.org/

(#97994) Yeffy: képernyőkímélő beállítást nézted? semmire legyen állítva, ott kivenni pipát

[ Szerkesztve ]

(#98004) Doky586 válasza vlevi (#98000) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kell(ene) rá egy olyan plugin ami kizárólag a fekete hátterű weboldalakat hajlandó megnyitni, a világosakat tiltja és hibaüzenetet ad.. :DD

(#98005) liszi70 válasza #86564352 (#98003) üzenetére


liszi70
nagyúr

Remélem, a chrome majdani gyári sötét témája használhatóbb lesz, mint ez a bővítmény. :) Mondjuk ez minden weboldalt sötétít, így mintha lassabban is nyílnának meg a weblapok.

Nekem egyébként bejön a sötét téma, legalábbis a win10-en azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#98006) Sub-ZeRo válasza vlevi (#98000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Így van, a firefox lesz sötét, nem a honlapok amit megnyit. :N
Szóval csak a fejléc (skin) meg az alap firefox kezdőoldalt álítja át sötétre. Nem a neten keringő összes honlapot. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#98007) vlevi válasza Sub-ZeRo (#98006) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én ezzel mindíg is tisztában voltam, éppen ezért tartom azt a véleményemet, hogy az égvilágon semmi értelme a böngésző sötét témájának.

twofatcat: Akarja a fene a sötétséget, marad a világos. Csak egy kósza 5let volt, hogy sötétre kapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#98008) Doky586 válasza vlevi (#98007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem létezik monitor képernyőre rakható sötétítő fólia..? Az mindent sötétítene.
(hasonlóan mint az üzletemberek belátásgátló fóliája)

(#98009) Yeffy válasza #86564352 (#98003) üzenetére


Yeffy
veterán

Orulok, hogy valaki legalabb valaszolt, ahogy annak is, hogy megint te vagy az. :)

Kiprobaltam most a laposomon, ugyanugy lekapcsol a monitor 1 perc utan, holott aramon van, es be van allitva, h csak 45 perc utan kapcsoljon le, ha arrol megy. :(

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#98010) TRob1 válasza Doky586 (#98008) üzenetére


TRob1
veterán

Fóliáról nem tudok, de erről igen:

:U

¤ R'n'R ¤

(#98011) #86564352 válasza Yeffy (#98009) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor próbáld azt ahogy nálam van: monitor lekapcsolása "soha", gép alvás 45 perc. Ha elalszik a gép, úgyis standby-ba megy a monitor is.

(#98012) svgyula válasza Doky586 (#98008) üzenetére


svgyula
addikt

De van! Úgy hívják polarizált napszemüveg! :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#98013) vlevi válasza svgyula (#98012) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, de csak ha vízszintes a fejed, mert ha elfordul, akkor nem látsz semmit :)
Próbáld ki mobillal.

(#98014) Kékes525


Kékes525
félisten

Macriummal rendszerpartíció visszaállítása után ezt láttam a Megbízhatóságfigyelőben:

Az érdekessége az, hogy nem volt BlueScreen! Minden látszólagos hiba nélkül lefutott a visszaállítás és a rendszerbetöltés. Ennek ellenére a Megbízhatóságfigyelő BlueScreent jelzett. A C:\Windows\Minidump könyvtárban pedig volt egy kicsi dmp fájl. Valaki tud erre magyarázatot adni? :F Olyan mentést állítottam vissza, hogy amikor az készült, biztosan jó volt a rendszer. Több mentés visszaállításával is próbálkoztam, mindegyiknél hasonló volt a helyzet, pedig mindegyik mentéskor jó volt a rendszer és a visszaállítás utáni rendszerbetöltésekkor nem láttam Blue Screent.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98015) tench


tench
tag

Sziasztok,

iPad- ról szeretném a PC- met vezérelni amin win 10 pro oprendszer van. Az RDP- t használnám erre a célra, de valamiért nem jön össze a dolog.
A követkető üzenet mellet nem jön létre a kapcsolat:
Remote desktop disconnected. The remote computer close the session.

Lehet valamit a WIN 10- ben kell állítani?

Köszi

(#98016) svgyula válasza vlevi (#98013) üzenetére


svgyula
addikt

Tudom! :) Pár éve csak olyat használok mert nem fárad el a szemem vezetés közben. Ebből a fényre sötétedővel lehet "sötét" témát gyártani mert az nem tünteti el teljesen de rendesen besötétíti a képet :B

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#98017) Armagedown


Armagedown
őstag

Milyen programokat ismertek, amivel testre lehet szabni a Winx kinézetét?
Olyasmire gondolok, mint anno XPre a Vista Inspirat 2 vagy Seven Transformation Pack.
Szeretném a rendszerikonokat lecserélni a Win7 ikonjaira.
Csak a kérdésre válaszoljatok, mellébeszélés és idióta beszólások nélkül.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#98018) Yeffy válasza #86564352 (#98011) üzenetére


Yeffy
veterán

EZAZZZZ! KIRALY VAGY! :D :C
Mukodik, kepkimelovel, meg anelkul is.

Nagyon koszonom! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#98019) Marvinyo válasza Geth (#97661) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Hát, nálam nem. Szóval hogy kéne beállítani? :-D

Kérdés 2: Adott egy Dell Latitude E6530 és egy noname (Telefunken) márkájú televízió.

A Wireless display androiddal (Huawei Mate 20 lite, 8.1) működik, a Win10-el felszerelt Dellel nem. netsh wlan show D parancs szerint működnie kéne: "Wireless Display Supported: Yes (Graphics Driver: Yes, Wi-Fi Driver: Yes)". Maga Win10 csak a sokatmondó "Couldn't connect" hibaüzetet dobja. Ötlet?

(#98020) zolee001 válasza tench (#98015) üzenetére


zolee001
őstag

W10 melyik verzio?

(#98021) tench válasza zolee001 (#98020) üzenetére


tench
tag

64 bites Win 10 pro
Verzió: 1809

(#98022) Cs1csó válasza Armagedown (#98017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Winaero Tweaker, Ultimate Windows Tweaker

(#98023) #86564352 válasza Yeffy (#98018) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyébként szerintem gyárilag ilyen a Win10 hogy tök mindegy hány percet állítasz be monitor lekapcsolására, amikor lock screen van akkor 1 perc után magától lelövi. Most reprodukáltam és emlékszem ez régebben is szóba került itt. Sok Google találat is van erre. Az a lényeg never/soha legyen a kijelző és akkor a gép alvásával megoldható.

MS logika, ne kérdezd miért. :) (Az éjszakai fény működésének MS logikáját is nehezen ismertem ki.)

(#98024) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretném a gépemet tesztelni. Secure Boot témakörben.

Tudnátok ajánlani olyan ISO-t amivel az UEFI boot megáll ezzel a hibaüzenettel?

Jelenleg ez a beállítás: [kép] és CSM letiltva.

Pont azt nem tudom hogy most aktív-e vagy nem..?

[ Szerkesztve ]

(#98025) zolee001 válasza tench (#98021) üzenetére


zolee001
őstag

Control Panel-System-Remote- "Allow connection from computers running...." vedd ki a pipát természetesen csak teszt jelleggel

(#98026) King Unique válasza Doky586 (#98024) üzenetére


King Unique
titán

Ezt miért nem a W7, vagy valamelyik Linux topikban kérdezed? :D Általában azoknál szokott ilyen hibaüzenet lenni, azoknál szokás kikapcsolni. De mondjuk az utóbbiaknál sem mindegyiknél, amit újabban próbálgatsz (Mint), az általában bekapcsolt Secure Boot mellett is bootolható. De pl. SSD-knél az SE-hez használatos régi PM ISO (nálam) nem, ellenben az újabb verziók már igen.

[ Szerkesztve ]

(#98027) tench válasza zolee001 (#98025) üzenetére


tench
tag

Nincs pipa, sajna így sem ok.

(#98028) Yeffy válasza #86564352 (#98023) üzenetére


Yeffy
veterán

Van ra esely, mert emlekszem, h az office gepem is hasonloan van beallitva, max energiafogyi, de a monitor kikapcs valami 45 percen van ott is. :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#98029) zolee001 válasza tench (#98027) üzenetére


zolee001
őstag

Event viewerben nézd meg mi a bánata,vmi hibakodot keress

(#98030) Doky586 válasza King Unique (#98026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A linuxok tudtommal már évek óta jól kezelik az uefi-t és a secure boot-ot. Linux Mint-el próbáltam: bootol secure boot mellett is. (nekem pont az kéne hogy NE bootoljon) Win7 pedig nem igazán jó ebből a szempontból, mert nem teljesen kompatibilis az uefi-vel. Bekapcsolt Secure Boot mellett valami BCD hibával áll le, de nem tünik Secure boot hibának elsőre, de ha bekapcsolom a CSM-et akkor elindul UEFI boot-tal is. Ezért nem tiszta hogy a SE vagy a kompatibilitás miatt nem ment egyszer a w7..

Valami telsztelhettőbb egyértelműbb ISO forrás kellene.
Azt akarom kideríteni valóban véd-e valamitől a SE.

[ Szerkesztve ]

(#98031) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv a Hozzáértőknek ! (Én nem vagyok az, ezért kérdezek... :DDD )

Meglepődve láttam a HDD-m egyik partícióján (NEM ezen van a WIN10.. ! ) egy törölhetetlen alkönyvtárat :
bizonyos "WindowsApps" -ot. (Csekély ismereteim szerint "app-ok" az Androidos okostelefonokon vannak - mit keres ez a W10-ben..??? :Y )
Ehhez az alkönyvárhoz - amihez nincs rendszergazdai jogom !!! - teljes hozzáférése csak a rendszernek (System) és a "Trusted Installer"alkalmazásnak van.

Kérdéseim tisztelettel :
1. Minek ez a WindowsApps alkönyvtár - és ha jelenleg üres, miért nem törölhetem ?
2. Magam telepítettem a W10-et, én vagyok a rendszergazda, hogyhogy nem kaphatok teljes hozzáférést ???
3. Miféle program a Trusted Installer - aminek teljes hozzáférése van ehhez az alkönyvtárhoz (IS) ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#98032) King Unique válasza Doky586 (#98030) üzenetére


King Unique
titán

Már amelyik, mert azoknál sem mindegyiknél van megoldva. De hardvertől függően akár olyanra is lehet példa, amikor még annál is ki kell kapcsolni, amelyik amúgy hivatalosan támogatja. A 7-esnél meg többször belefutottam már olyanba, amikor a Secure Boot blokkolta, ellenben ugyanazon a gépen és beállításokkal a 8.1, 10 simán bootolható volt EFI módban. Az előző válaszban pedig már említettem arra egyéb példát is, amikor nálam nem bootolt.

[ Szerkesztve ]

(#98033) Máté94 válasza jasonka (#98031) üzenetére


Máté94
addikt

(#98034) pinnacle


pinnacle
nagyúr

iPhone 8 Hotspothoz nem tudok csatlakozni. Laptopon a jelszó kérés meg sem jelenik, egyből csatlakozni akar. A telefon képernyőjén kezdene megjelenni a kék sáv, ami a csatlakozást jelzi, de csak vibrál és nem tud csatlakozni.
Samsung J5 2017-el semmi gond. Feljön a jelszókérés, utána egyből csatlakozik. J5 tud az iPhonehoz kapcsolódni. Laptop meg a J5-höz tud csatlakozni. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#98035) Doky586 válasza King Unique (#98032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam a PM_2013 -al is.

Kikapcsolt CSM és akár ki akár be-kapcsolt SB mellett elindul a grub, indítja a PM-et: 4db pingvin 1oldalnyi szöveg és "Setting up devices..." és itt megáll nem lép tovább percek alatt se, de ctrl+alt+del re ujraindítja a gépet. Ha bekapcsolom a CSM-et akkor innen továbblép és bejön a grafikus felület.

Na ezt most hogy értelmezzem?
v1 - már a 2013-as PM is SB képes, csak valami vga kompatibilitási problémám van..
v2 - nem SB kompatibilis ez a PM, csak nem működik a SB hiába kapcsolom be.
v3 - így működik a SB.

A 4 pingvin alatti listában láthatók a lemezek nevei, memória méret stb. Nekem nem világos. A biosban SB alatt ha a kulcs-installálást választom akkor csinál valamit, de hogy melyik merevlemezről vagy melyik pendriveról vagy az internetről az talány..

(#98036) Doky586 válasza Doky586 (#98035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előző képhez képest a bios most így néz ki: [kép]

Most a PM_2013 csak akkor bootol be ha kikapcsolom a SB-t. (legalábbis kikapcsolt CSM mellett)

(#98037) Kékes525 válasza Armagedown (#98017) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel totál átszabhatod a felületet, de nem ingyenes, viszont van próbaidő: Skin your Windows® desktop interface with WindowBlinds™, WinCustomize: Explore : WindowBlinds

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98038) Kékes525 válasza jasonka (#98031) üzenetére


Kékes525
félisten

"én vagyok a rendszergazda, hogyhogy nem kaphatok teljes hozzáférést "

Mert könnyen tudsz rendszergazda lenni, viszont ha nem értesz hozzá, akkor könnyen tudnál kárt okozni is. Ezért sincs teljes hozzáférés. Másrészt, ha valamilyen folyamat használja, akkor közvetlenül törölni nem lehet.

Ezzel próbáld meg: LockHunter is a foolproof file unlocker

A rendszergazdánál is van nagyobb jogosultság, a szuper rendszergazda: Szuper adminisztrátori fiók bekapcsolása a Windows 10-ben - Hír - Computerworld, [Hogyan] Engedélyezzük a rejtett Administrator fiókot Windows 10 alatt

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#98039) hape60


hape60
aktív tag

A gépemen még 1803 verzió fut, hibátlanul. Tegnap frissíteni akarta 1809-re, de 0x8024000b hibával sikertelen lett. Ami zavar, a hibaüzenetben "Funkciófrissítés a Windows 10 1809 verziójára amd64 2019-04" szerepel. A gépemben ASUS H97 plus alaplap van, Intel procival, chipsettel, és Intel HD IGP-vel. Mit akar az amd 64-el? Egyenlőre letiltottam a frissítést. Jól tettem, vagy nem?
Másik kérdés: ha megjön a következő frissítés, a 1809 kihagyásával is rámehet?

(#98040) zolee001 válasza hape60 (#98039) üzenetére


zolee001
őstag

Az amd64 a 64 bites rendszer jelölése,magyarul azt jelenti,hogy 64 bites Windows verzióval rendelkezel
Pár hét mulva megérkezik az uj Windows build,érdemesebb a 1809-cet kihagyni

(#98041) kutga válasza kutga (#97883) üzenetére


kutga
nagyúr

Hétvégén megcsináltam a leírás alapján, összekötöttem a kulcsot az MS fiókkal, utána vissza tudtam állítani.

Let the Zone take me if I am.

(#98042) hape60 válasza zolee001 (#98040) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz a gyors választ. A gépen tényleg 64bites rendszer fut, de a 1803-as frissítéskor miért nem írta így: amd64? A 1803-as frissítéskor csak ez volt: Funkciófrissítés a Windows 10 1803 verziójára.
Amúgy én is úgy gondoltam, hogy kihagyom a 1809-et, megvárom az újabbat.

(#98043) Geth válasza Doky586 (#98036) üzenetére


Geth
addikt

Nekem így van beállítva:
Image Execution Policy
Internal FV: Always Execute
Option ROM: Allow Execute
Removable Media: Query User
Fixed Media: Query User
Így ha megbukik az SB, rákérdez.
Mivel nincs aláírva, nálam többek között rákérdez a rEFInd-ra és az iPXE-re is.

(#98044) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#97850) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma megérkezett, a kártyán amin a key van, beírtam (Updatelte magát a rendszer, restart, stb..) és Pro helyett Enterprise lett , ez meg hogyan? :B
Aktiválással nem volt gond. [link] - [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#98045) #54072192 válasza jasonka (#98031) üzenetére


#54072192
törölt tag

1. A rendszer pakolja bele az alkalmazásokat, amiket telepít vagy telepítesz. A Naptár is egy app. Ha nem a rendszermeghajtón van, akkor valamikor megmondtad neki, hogy ne oda telepítse (vagy esetleg nem volt semmi hely a C:-n). Nem törölheted, mert rendszermappa.
2. A rendszergazda nem fér hozzá mindenhez és nem tulajdonosa mindennek. Azokhoz a mappákhoz nincs teljes hozzáférésed, amiknek a törlése vagy a módosítása összeomlást vagy komoly gondokat okozna.
3. A TrustedInstaller segítségével telepít és végez módosításokat a rendszer.

+1. Ne buheráld a jogosultságokat meg ne vedd át a rendszermappák fölött a tulajdont, mert abból gondod lesz.

Ha a mappába nem kerül semmi, akkor idővel törlődik. Ha kézzel törlöd, de a rendszer elmentette telepítési helynek (mert egy alkalmazás írna oda), akkor újra létre fogja hozni.

(#98046) jasonka válasza jasonka (#98031) üzenetére


jasonka
aktív tag

Rendben van - megértettem - nem piszkálom...
Köszönöm a válaszokat ! :R

(Maradok "sima, öreg egyszerű rendszergazda..." :DDD :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#98047) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Sub-ZeRo; uriember; májkimiki.
Ha megnyitom a facebookot, lassú, lassan tölt be.
Az SSD-vel gyorsabban töltene be?

[ Szerkesztve ]

(#98048) Cs1csó válasza cooi11 (#98047) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

Milyen CPU + RAM +VGA, milyen net, milyen böngésző, milyen böngésző kiegészítők, futtattál már e pl. Adwcleaner-t - lehet valami reklám dolog lassít -

(#98049) cooi11 válasza Cs1csó (#98048) üzenetére


cooi11
senior tag

Laptop; ASUS RT-N18U; 1G net; uBlock Origin; Chrome;

(#98050) májkimiki válasza cooi11 (#98047) üzenetére


májkimiki
őstag

Én néznék HDSentinellel egy hdd állapotot is, továbbá amit csicso is kért. Minnél pontosabb adatokat légy szives.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.