Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) DS39 válasza Winner_hun (#54150) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem dinamikusan, van egy min. és max. értéke, amit foglalhat, aztán ha kell terjeszkedik az integrált.
érdemes esetleg megnézni a bios-ban mi van beállítva vagy a vga drivernél, mik a paraméterek.
(más hardverrről nem tudom elképzelni hogy ennyi kellene neki.)

[ Szerkesztve ]

(#54152) Winner_hun válasza DS39 (#54151) üzenetére


Winner_hun
félisten

VGA-n van 4 GB, az előzőn 2 volt. Win indításnál szokott 8 GB lenni, menet közben nem láttam még megváltozni a grafikon tetején levő értéket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#54153) Zoz válasza World-Soft (#54137) üzenetére


Zoz
őstag

A procid tudja az NX-et, lehet, hogy a BIOS-ban nincs engedélyezve.

(#54154) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hi. Állandó rendszergazdai figyelmeztetést, hogy lehet lehet kikapcsolni ki gyalulni mert másolni akarok egy programot vagy a program akar beállításait menteni nem tudja mert ez a "védelem" folyamatosan zaklat. Thx a segítséget!

(#54155) Pr0GrEsSiVe válasza BIZ0906 (#54154) üzenetére

Szia!

Vezérlőpult > Felhasználói fiókok > Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása > Lehúzod a csúszkát teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#54156) Pr0GrEsSiVe

Hello!

Van 2 monitorom az egyik touch screen. A fő monitor HDMI-n keresztül csatlakozik, a másodlagos touch screen monitor meg DVI-on. Na most én azt szeretném, hogy a másodlagos monitor különálló asztalként működjön és ha azon navigálok az érintővel ne a fő monitoron lévő kurzort mozgassa és a fő monitoron lévő kurzort ne tudjam áthúzni a másodlagos monitorra. Remélem értitek hova akarok kilyukadni :)

Köszi! :R

(#54157) BIZ0906 válasza Pr0GrEsSiVe (#54155) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

A volt az első amit meg tettem de sajnos nem ez a baj. Ha Total Commanderben akarok másolni mondjuk a program files mappába már nyavajog, hogy rendszergazdai jogosultság szükséges az opció oké ott van rá kattintok meg teszi de utána be kell állítanom, hogy a program is menteni tudja a beálításanit. Na erre kéne valami megoldás mert idegesítő tudom mit használok ennyire nem kell védeni a felhasználót :S

(#54158) Csupingo válasza BIZ0906 (#54157) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem, ha az asztalon hozod létre a tc indító ikont, akkor a kész ikonnál már beállíthatod, hogy mindig rendszergazda módban fusson, vagy valami ilyesmi, most fejből nem megy pontosabban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#54159) Syl válasza BIZ0906 (#54157) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ilyen programot a User mappába kell telepíteni és majd nem fog nyavalyogni ;)

Az UAC-t kikapcsolni szerintem nagy butaság (én minden gépemen a maximumon tartom). Aztán majd jönnek a kommentek, hogy ilyen sz*r meg olyan sz*r a vindóz, mert mindig telemegy vírussal.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54160) Döglött Róka válasza Syl (#54159) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Most kellemesen csalódtam :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#54161) Syl válasza Döglött Róka (#54160) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudok én ha akarok ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54162) vlevi válasza BIZ0906 (#54157) üzenetére


vlevi
nagyúr

A program files mappát védi.
Az már más kérdés, hogy a vacakul megírt programok még mindíg a program files mappába akarják menteni az adataikat.
Totalcommandernél pl. beállítható (telepítéskor), hogy hova mentse a saját dolgait.

Igen, az ősidőkben (windows3) még mindenki a c:\windows\win.ini állományba firkálgatott, mert ez volt a bevett szokás.
A program filesbe pedig azért írogatnak a programok, mert a lusta programozónak könnyebb az éppen futó program nevéből konfigállomány nevet csinálni, mint kikeresni az appdata értékét (pedig az is 1-2 sornyi programozás lenne csak).

De, ha nem védi a program files mappát a rendszer, akkor bárki bármelyik programot lecserélhet kérdés nélkül bármire. Az azért nem lenne olyan jó.

(#54163) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Nálam aztán mindegy mert a Win7 alatt sem használtam víruskergetőt semmilyet max tűzfal ami a saját beépített volt engem csak ez az állandó rendszergazdai "védelem" idegesít azt szeretném kik lőni erre kérnék valami tippet egyáltalán lehet e ha nem akkor elfogadom max nem a program files mappába telepítek. Köszönöm! Szóval lehet e vagy nem kikapcsolni ezt a funkciót?

(#54164) jbauer05


jbauer05
tag

Egy hülye kérdés jön: Ha be van állítva. mondjuk 10 gépnél, hogy egymástól szedjék le a frissítéseket, akkor valamelyik gépnél nem azt kellene beállítani, hogy internetről és helyi hálózatról szedje le, hogy a többiek onnan megkaphassák ? Vagy ha nem, akkor, hogy dől el, hogy melyik gép szedi le a frissítéseket ?

Ha le szeretném tiltani az Windows Update-et, akkor azt, hogy kell win 10- alatt ?

(#54165) mexel


mexel
veterán

Este meg kell nézzek egy laptopot, amire friss win 10 pro került. A gazdája hívott, hogy ha wifin csatlakozik akkor a defender mindenért szól, ha kikapcsolja a defendert nincs wifi. Vagy valami hasonló gondot regélt, nem teljesen értettem. A kérdés az lenne hogyvan valami wifi-defender gond vagy beállítás amire figyelni kell esetleg win 10-nél?

(#54166) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok,
van valami megoldás arra, hogy Win10pro friss telepítés után ne telepítsen mindenféle "hasznos" programot (candy crush, minecraft, stb.)??? :F
Ccleaner-el szoktam törölni szinte minden metros progit (kamera, számológép kivételével).

(#54167) quailstorm válasza szotadi (#54166) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Candy Crush Soda meg a Minecraft W10 tudtommal annyira a rendszer része mint XP-nek a flipper.

Amúgy O&O Shutupban van egy kapcsoló, amivel könnyen ki tudod nyomni az ajánlott appok telepítését.

(#54168) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Suli miatt kéne telepítenem Oracle VM VirtualBox-ot, de nem megy, mert a Windows 10 Home x64 operációs rendszeremben nincs bekapcsolva a virtualizáció és a Hyper-V. Meg lehet ezt valahogy oldani, teljesen eredeti Windows 10-ről van szó, most nem tudnék vásárolni bővebb Win 10-et és nem szeretnék "csalni" sem egy Windows 7 Ultimate-tel....

(#54169) Syl válasza Nagynozi (#54168) üzenetére


Syl
nagyúr

Ennek így nincs sok értelme. A virtualizációt BIOS-ban kell/lehet engedélyezni, de a program az nélkül is működik. Tehát nálad valami más bibi lehet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54170) vlevi válasza szotadi (#54166) üzenetére


vlevi
nagyúr

Miért CC Cleaner?
Igaz, nem teljesen hivatalos, de wan Microsoft féle powershell script a felesleges UWP appok törlésére.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54171) -=RelakS=- válasza Syl (#54169) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Menni megy, csak 64 bites vendég rendszere nem lesz.

És valóban a BIOS-ban kell körülnézni, és minden virtualizációra emlékeztető dolgot bekapcsolni.
Ráadásul Win10 esetén nem árt figyelni, hogy csak a VBox 5.0 óta támogatott.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54172) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sikerült telepítenem! :R

(#54173) szotadi válasza vlevi (#54170) üzenetére


szotadi
tag

Rákattintok és törli! :D

Közben találtam egy hasonló megoldást, így elvileg mindent lehet törölni:
Ha minden app-ot törölni szeretnél: Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage
Használatban lévő fiók esetén: Get-AppxPackage -User | Remove-AppxPackage

(#54174) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Lehet olyat csinálni w10 alatt, mint az alvó mód, csak teljes áramtalanítással? Egy olyan kikapcsolás, ami megőrzi a megnyitott programokat, a RAM-ban lévő adatokat, és ebbe az állapotba bootol vissza legközelebbi indításnál. Nem baj ha lassú folyamatot eredményez, vagy ilyesmi, ritkán használnám.

(#54175) SP4C3 válasza csadi0011 (#54174) üzenetére


SP4C3
veterán

Áramtalanítás során a ram elveszti a tartalmát. Erre ott a hibernálás.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54176) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

UAC off megoldottam kösz a semmit :)

(#54177) alfa20


alfa20
senior tag

Belehet állítani a felhasználói felügyeletet úgy, hogy ne csak figyelmeztessen hanem jelszót is kérjen?
A fiókom rendszergazda, de szeretném ha nem csak figyelmeztetne, hanem jelszót is kérne.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#54178) leviske válasza BIZ0906 (#54176) üzenetére


leviske
veterán

Ezt javasolták először. :F

(#54179) Syl válasza alfa20 (#54177) üzenetére


Syl
nagyúr

Készíts egy korlátozott user fiókot és az alól használd a gépet. Ha szükséges, akkor be fogja kérni a fő fiókod jelszavát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54180) BIZ0906 válasza leviske (#54178) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

A javaslat amit mondtak működött de nekem az volt a bajom, hogy a rendszer mappákba pl. Program Files nem mentette el a program a beállításokat ez idegesített de youtube csodákra volt képes regeditben egy bejegyzést 1-et 0-ra kellet írni majd újraindítás és szinte olyan mint Win7 ámbár így nem működik a windows áruház bár eddig sem érdekelt.

(#54181) csadi0011 válasza SP4C3 (#54175) üzenetére


csadi0011
őstag

Hibernálás alatt áramtalanítható a gép? Egyébként nincs hibernálás opcióm. Tudom, hogy a RAM elveszti az adatait, úgy értettem azt, hogy megmaradnak az adatai, hogy mondjuk merevlemezre menti a windows.

(#54182) SP4C3 válasza csadi0011 (#54181) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, az a lassú hibernálás.

CMD: powercfg -h on

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54183) vlevi válasza csadi0011 (#54174) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen. Asztali gép esetén, ha a hibernálas engdélyezve van, akkor az altatás alapértelmezett beállítása a hibrid alvas. Ilyenkor altatás közben a hibernáláshoz is elment mindent a rendszer, arra az esetre, ha alvas közben megszűnne az áramellátás. Ebben az esetben bekapcsolaskor a hibernált állapotból tér vissza a gép. Ennek a hatránya, hogy az alvas módba lépés sokkal lassab, mert adott esetben gigabyteos mennyiséget (a teljes memóritartalmat) ki kell írnia merevlemezre.
Ha a hibernáció ki van kapcsolva, akkor ez a fajta alvas nem működik.
Laptopokon ki van kapcsolva alaphelyzetben a hibrid alvas. Egyrészt azért, mert laptopon nem forsulhat elő, hogy elmegy az aram (ahhoz az akkunak nullára kellene merülnie), másrészt laptopnal nincs idő merevlemezre írni, mert a felhasználó csak lehajtja a kijelzőt, és már dobja is be a gépet a táskába. Ha eközben még 10-15mp-ig ír a rendszer a hdd-re, akkor az a rázkódás miatt hamar a hdd tönkremeneteléhez vezetne.

(#54184) csadi0011


csadi0011
őstag

@SP4C3, @vlevi :R Köszi a segítségeteket! Ki is próbáltam.

Egyébként Microsoft honlapján mást sejtet a szöveg.

"Alvó állapot: Ez az üzemmód nagyon kevés energiát használ, és számítógépe gyorsabban elindul, így azonnal folytathatja a munkát ott, ahol abbahagyta."
"Hibernált állapotban a gép kevesebb energiát fogyaszt, mint alvó állapotban, és indításkor a korábbi állapotába áll vissza (igaz, nem olyan gyorsan, mint alvó állapotból)."

Emiatt hittem azt, hogy hibernálás alatt sem áramtalanítható a gép.

(#54185) -=RelakS=- válasza csadi0011 (#54184) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

[troll]
A 0W az bármikor kevesebb bárminél, nem? ;]
[/troll]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#54186) raidx válasza csadi0011 (#54184) üzenetére


raidx
őstag

Alvó állapotban a mentés memóriába történik. Hibernáláskor HDD-re, ezért lehet áramtalanítani és ezért lassabb is a visszatérés. A hibrid alvást nem minden gép tudja, Esetleg nem fog tudni felébredni belőle és csak a ki be kapcs segít. Az meg már normál boot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54187) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy asztali gép (1 éves gép), ami Win 8-al érkezett, s felfrissítettük Win 10-re.
Műkődött minden, persze az átállással akadtak gondok, de megoldódott.
Kb 1 hónapja a gép elkezdett furcsaságokat csinálni. Napközben többször előfordul, hogy a gép magától újraindul. Az eszközkezelőt, a rendszernaplót és egyéb rendszerbeállítással kapcsolatos helyre nem tudunk belépni, a rendszer nem enged be. Rendszergazdai jogokra hivatkozik, ami azért furcsa, mert csak 1 felhasználó van a gépen, aki rendszergazda joggal rendelkezik.
Korábban mindenhova be tudtunk lépni, nem voltak ilyen problémák.
Mi lehet a gond, valaki tapasztalt hasonlót? Mivel érdemes próbálkozni?

Üdv,
GBoy

(#54188) atee_13


atee_13
őstag

Hali!

Tudom nem ebbe a topikba kellene, de nem találok neki topikot, ha valaki át tud irányítani azt is megköszönöm.

Van egy Lenivo Think Centre M82 es gép, alapból linuxal. Win szeretnék rátenni, de nem találom a billentyűt amellyel bejönne a BIOS. F2 és a del már volt, de semmi.

Esetleg valakinek ötlet?

(#54189) Syl válasza atee_13 (#54188) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54190) atee_13 válasza Syl (#54189) üzenetére


atee_13
őstag

közben megtaláltam, hogy az enter lesz a megoldás

köszi

(#54191) cigam válasza gameresboy (#54187) üzenetére


cigam
félisten

Kérdésedben ott a válasz: csak 1 felhasználó van a gépen, aki rendszergazda joggal rendelkezik
Az UAC is kikapcsolva? Víruskergető van?
Visszaállítási pont, mentés van a rendszerről?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54192) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win10 gépészkedéséhez értők segítségét szeretném kérni. Újretelepítés után, a Vezérlőpult / Eszközkezelőben a Rendszereszközök alatt van pár bejegyzés, ami ERROR:

Lehet az ERROR valami probléma, illetve mit tegyek vele? Egyszerűen távolítsam el?
Az illesztőprogram adatai:

Az meg más kérdés hogy Core™i7-4820K procim van, nincs Xeon és ha lenne is, a lap nem támogatná a Xeon E7-et, csak E5-öt, a bejegyzésekben mégis szerepel E7, vagy ezzel ne foglalkozzak?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#54193) Zoz válasza VGYke (#54192) üzenetére


Zoz
őstag

Az nem úgy error. Az a memóriavezérlő hibaregiszterének drivere, amin keresztül tudja ellenőrizni a rendszer, hogy van-e hiba.
Az E7-tel se foglalkozzál, egyszerűen csak felsorolták az összeset, aminek ugyanez a drivere.

(#54194) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Egy rendkívül idegesítő problémába futottam bele Win10 alatt: Azokon a gépeken, ahol több felhasználóval is be lehet jelentkezni, samba fájlmegosztáshoz való csatlakozáskor megadom, hogy "más felhasználónévvel...", majd a név és jelszó megadása után mikor leokézom, a bejelentkezési ablak újra felugrik. Ha megadom újra ugyenezeket az adatokat akkor közli, hogy a kiszolgálóhoz már csatlakozok egy másik néven, ha bezárom akkor nem történik semmi (nem csatolja fel a meghajtót).

Több gépen is próbáltam, ugyanez. Van valami ötletetek?

(#54195) gameresboy válasza cigam (#54191) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Eddig is csak 1 volt, minden működött, mindent el tudtam érni, erre most nem enged be, mert rendszergazda jog kell neki.
Pontosan nem értem, hogy ezt miért írtad.
Az UAC nincs kikapcsolva, Avast van fenta gépen.
Mentés nincs a rendszerről, ráadásul ez egy munkagép, ami össze van kötve 1 másik rendszerrel.
A másik furcsaság, ami most jelentkezett, hogy ugrál az óra. Mondjuk 11:04, következő pillanatban 11:06, olyan, mintha megfagyna a kép, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#54196) cigam válasza gameresboy (#54195) üzenetére


cigam
félisten

Csak utalni akartam alapvető biztonsági paradigmákra, pláne ha munkagép.

Próbáltál csökkentett módban? Másik felhasználót létrehozva is hasonlókat produkál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54197) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

1 hete ez a legújabb baja leállításnál:

Semmi nem változott szoftveresen, eddig le tudott állni, most miért nem?
És melyik app, kb. 20 indul a winnel. Egyenként mazsolázzam melyiket nem tudja lelőni?

(#54198) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Iskolai rendszergazda felállt a székéből, és nem tudjuk mi volt a gépek adminisztrátori jelszava (amiket mondott, egyik sem jó).
Hogyan lehetne új rendszergazdai jelszót megadni?

(#54199) gduck válasza tpeter77 (#54198) üzenetére


gduck
addikt

(#54200) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Tegnap elhalálozott a gépem alaplapja. Ma kicseréltem egy ugyanolyan típusra, de a Win közli, hogy nincs érvényes licencem rá, így nem hajlandó aktiválni, még a telefonos aktiválási lehetőséget sem engedi. Mit tudok tenni? Win10 Anniversary-ról van szó, amit még a frissítési időszakban Win8.1-ről frissítettem. Jah, és nem volt Microsoft fiókhoz kötve korábban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.