Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) Pyttawrx válasza #46824192 (#141000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindegy lapozzunk, elengedtem. :)
A lényeg hogy megy már.

[ Szerkesztve ]

(#141002) kenand


kenand
veterán

Legújabb Windows 10 már nem hívja meg a eszközkezelőt (előcsalható tény) , de nem találom benn ezt az opciót hogy pl. driver telepítés előtt mentési pontot készít. Megszűnt? vagy csak eldugták?

(#141003) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Netet túrtam de nem találtam róla infot amivel a problémám lenne. 3db gyárilag előtelepített windows 10s-s notit visszahoztak a szervizbe ahol melózok. Mindegyiknek az a nyügje hogy egy folyamatos felugró fekete üres ablak jelenik meg windows betöltés után. Ez az ablak villodzik, megjelenik és eltűnik folyamatosan. Bezárni nem tudom, mert annyira gyorsan történik ez. A telepítés friss, próbáltam recoveryzni de egyből ez fogad akkor is. Semmi progit nem raktam fel. Valaki találkozott már ilyennel?

Egy másik kérdésem lenne még. Windows10s-el telepített notin ha külső ssd-ről próbálok egy sima windows 10 pro-t elindítani az is valamiért S verziósnak fog látszódni. Így semmi portable tesztelő alkalmazást sem tudok elindítani rajta. Erre van valami megoldás? Köszi szépen előre is a helpet!

(#141004) zsoltip válasza zsoltip (#140997) üzenetére


zsoltip
őstag

Valaki valami tipp, tapasztalat? :)

(#141005) kenand válasza zsoltip (#140997) üzenetére


kenand
veterán

Sajna ezt nem ismerem, de a 10 21H2 az Intel Centrino 6235-től is csutkára fagy, megoldás nincs arra sem..

(#141006) King Unique válasza Aryan (#141003) üzenetére


King Unique
titán

A topik témájához kapcsolódóan lásd egy másik válaszban leírtakat, hogyan lehet S módú Windows 10-ről normál módba, kiadásra váltani.

A Windows 10 USB-s külső SSD-re történő telepítéséhez és onnan történő bootolásához meg az gondolom megvan, hogy oda vagy eleve Windows To Go szerinti telepítés, vagy utólagos local install —► Windows To Go átkonvertálás kell. Ahol ha Pro kiadás lett telepítve, akkor az normál esetben nyilván marad is az és nem vált át csak úgy magától másik kiadásra, vagy ha esetedben rejtélyes módon igen, akkor lásd az előbb leírtakat az S módból való kilépésre.

[ Szerkesztve ]

(#141007) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Régebben itt volt a megoldás, de most sehogyan sem találom. Hogyan lehet beállítani, hogy a win. fájlkezelő indítási képe ilyen legyen:

A PC-n (fenti kép) régebben beállítottam, a laptopomon nem és most ott is szeretném.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#141009) Aryan válasza King Unique (#141006) üzenetére


Aryan
senior tag

Minden stimmel. Marad akkor legközelebb az S módból való kilépés. Köszi az infot!

(#141010) MasterDeeJay

Ha több videókártya van a gépben akkor hogyan tudom befolyásolni hogy az alap kártya nagy teljesítményre mi legyen ha nincs bent a listában?

A gépben van még egy tesla kártya de csak akkor jelenik meg itt a nagy teljesítményűnél ha kiveszem a radeon-t. Illetve van még egy integrált amit nem szeretnék használni mert csak szervízre jó. (aspeed csak dsubja van)
Viszont amelyik progi támogatja ott ki tudom választani mindegyiket külön külön.

Vagy van valami tool amivel ki lehetne választani hogy melyik program melyik kártyán fusson?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141011) IceBladeHun


IceBladeHun
csendes tag

Sziasztok!Szeretném kérdezni mire jó windowsnál a biztonsági mentés?Ha újra telepítem windowst utánna teljesen vissza tudom állítani a C meghajtót,hogy ne keljen mindent újra feltelepiteni programok,driverek stb?

(#141012) King Unique válasza IceBladeHun (#141011) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hozzászólásban már el lett magyarázva itt, hogy melyik micsoda és mire jó. Ahol ha magának a Windows 10-nek a lementése a cél, akkor értelemszerűen a 3. opció kell, vagyis a rendszermentés készítése, aminél pont az a cél, hogy egy esetleges probléma esetén ne kelljen a 0-ról újratelepíteni, hanem a mentésből 1:1-ben vissza lehessen állítani a jól működő állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#141013) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Vettem egy Kingston A2000 nvme ssd-t, úgy döntöttem, hogy friss rendszer megy rá, gép az adatlapomon, támogatja.Telepítőt mct-vel megcsináltam, W10 home lesz, ha számít.
Mindent lehúzok, alap BIOS beállítások, eddig ok, nem az első telepítés lesz.
Kezdhetem egyből a telepítéssel, vagy kell- e valamilyen drivert leszednie a még működő gépben az A2000-nek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#141014) Djuree


Djuree
félisten

rufus-al szeretnék win10 boot pendriveot csinálni.
viszont a gépemen nem vagyok rendszergazda.
valami portable megoldást honnan tudnék leszedni?
mert ami a honlapon van hordozható néven az is kéri a rendszergizda jelszót. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141015) Zoz válasza konci79 (#141013) üzenetére


Zoz
őstag

Nem kell semmi más, mehet a telepítés.

(#141016) Doky586 válasza Djuree (#141014) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak simán másold rá az ISO tartalmát a pendrivera. [link], nem kell hozzá admin jog.

(#141017) zsoltip válasza zsoltip (#140997) üzenetére


zsoltip
őstag

Ax88179.sys Bluescreen (BSOD) Errors
ismerős?
Mi lehet rá a megoldás?

(#141018) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defender Ui mellé ezt érdemes még felrakni?
[link]

(#141019) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Üdv,
Létezik bármilyen 100%-os megoldás arra hogy lezárja a gépet a windows x perc inaktivitás után? Az egyetlen beállítás amit találtam az ami a képernyővédő utáni jelszókéréshez van kötve, ami sose működött megbízhatóan, win7 ha nem régebb óta előfordul hogy ez a funkció megadja magát és rebootig nem kapcsolja be.

/s

(#141020) MostaPista


MostaPista
tag

Tegnap ota tesztelem a win10-et, van nehany bosszanto aprosag, amire sehogyan se tudok rajonni, most bevallalom, johet a vesszofutas: ;]

Hogyan tudom elerni, hogy

1. a win10 elindulasakor a nyito kepernyon azonnal ott legyen az Open Resource Monitor a kep jobb szelen, hogy mind a negy grafikont lehessen latni (es ne kelljen percekig szenvedni az elinditasaval es beallitasaval)

2. kis kesleltetessel a tc is elinduljon automatikusan, ne kelljen kezzel inditanom

3. egy gombnyomasra le lehessen allitani a win10-et, ne kelljen a menuben megmondani neki, hogy shutdown-t akarok es nem stand by-t, amihez allandoan ragaszkodik.

(#141021) Djuree válasza Doky586 (#141016) üzenetére


Djuree
félisten

ez így is megy? egyszer régen próbáltam és nem ment, bár az sok éve volt.
megpróbálom, nem kell vele szarakodni legalább. köszi

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141022) Geth válasza MostaPista (#141020) üzenetére


Geth
addikt

1. Process Explorer
1-2. Startup mappára keress rá.
3. A power gomb átkonfigurálható a Control Panel / Power akármi alatt. Btw a standby nagy királyság, eltelt évek alatt talán féltucatszor shutdownoltak a gépek. Mondjuk ez túl egyszerű Neked, hiszen ez megoldaná azonnal az 1-2. problémát.

[ Szerkesztve ]

(#141023) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#141018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Felteheted, mert a tűzfal nem lesz a Defender UI-tól "interaktívabb" tehát ha jobb kontroll alatt akarod tartani a hálózati forgalmadat akkor ezt is kipróbálhatod.

(#141024) MostaPista válasza Geth (#141022) üzenetére


MostaPista
tag

Koszonom, hogy megprobaltal segiteni, de talan nem artana, ha a lekezelo szemelyeskedest kihagynad, es az se igaz, hogy csak az letezik, amit magad korul latsz. :K

Roviden a hatter:
1. lekapcsolas kell, mert gyakran, mire ujra gephez kerulok, kiderul, hogy aramkimaradas volt es helyreallitassal kell kezdeni, ugyhogy csak a kikapcs-bekapcs a biztonsagos.
A gombot atirtam, de valamiert nem mukodik tovabbra se.

2. igen, ott a startup, nem er semmit, annyi a kulonbseg, hogy a kepernyon levo programok ikonjara kell kattintani, hogy elinduljon a program.
Nekem az kell, hogy a win10-el azonnal ott legyen a kepernyon a monitor a negy grafikonnal, hogy lassam, hogy miert indul allandoan eros hdd es cpu terhelessel es mennyi ram-ot hasznal.

3. ezt kovetoen a tc-nek is jo lenne elindulnia - startup-ra kattintas marhasag, egyszerubb akkor mar az asztalon levo ikonra kattintani, de win7 alatt mukodott az automatikus inditas, itt valamiert nem.

(#141025) movax válasza MostaPista (#141024) üzenetére


movax
őstag

Autostart:
Run-ba beírod, hogy shell:startup, majd a megnyíló folderben jobbkatt, New és shortcut, és megkeresed a programod exéjét. TC-nél ha megvetted, elindul rendben, de ha nem, az 1-2-3-as gombnyomós indítóablak jön fel, tehát nem spórolod meg a kattintást.

(#141026) Geth válasza MostaPista (#141024) üzenetére


Geth
addikt

1. Hibrid alvás. Hibernál, de csak alszik. Ha áramkimaradás van, akkor hibernációból kel fel. Az viszont gáz, ha a gomb felülírás nem működik, én ilyennel még nem találkoztam.
Nekem pl. altatás van a fizikai power gombra mappelve, így ha megnyomom a fizikai power gombot, alszik.
2-3. Nekem működik. Illetve ismét csak: a standby ezt simán megoldja. Melyik mappába vetted fel az automatikus indulásra szánt shortcutokat?

Nem lekezelésnek szántam, csak úgy tűnt, hogy a problémádat nem a gyökerénél fogtad meg, csak tünetileg akarod toldozni-foldozni.

(#141027) Djuree


Djuree
félisten

abban tudtok segíteni hogy a bios látja az ssd-t de a win telepítő nem. ilyenkor mi lehet a gond?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141028) King Unique válasza Djuree (#141027) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, az ott említett okokból és megoldásokból lehet szemezgetni, ha már pontosan nem sikerült leírni hogy mi a helyzet, van-e az adott PC-nél IRST, W10 ISO honnan lett letöltve, stb.

A másik kérdésre vonatkozóan pedig nem újdonság, hogy W8.x, W10, W11 bootolható telepítési adathordozó készítésnél működik az ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a tartalmának 1:1-ben a FAT32 / NTFS - attól függően milyen bootolási mód a cél és annál milyen fájlrendszert támogat az adott PC - fájlrendszerre formázott pendrive-ra másolása módszer.

[ Szerkesztve ]

(#141029) Djuree válasza King Unique (#141028) üzenetére


Djuree
félisten

köszi megnézem. az a fura hogy a parancssoros diskpart se mutatja...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141030) wjbhbdux válasza Djuree (#141029) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a BIOS CSM beállítása is kiütheti ha nem annak megfelelően van elkészítve a telepítő (Rufusban lehet állítani pl de a microsoft asszem úgy állítja ahogy a letöltést végző gépen van), de ezt egy modern gépen már jobb kikapcsolva tartani.

/s

(#141031) King Unique válasza wjbhbdux (#141030) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-vel kreált telepítési adathordozó eleve bootolható Legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt, ahol pl. indításnál az F12/egyéb billentyűvel előhívható boot menüben a megfelelő eszköz kiválasztásával lehet választani egyik vagy másik bootolási/telepítési mód közül...

(#141032) Djuree válasza King Unique (#141028) üzenetére


Djuree
félisten

köszi a vmd kikapcs megoldotta. :R

wjbhbdux: kösz neked is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#141033) Doky586 válasza MostaPista (#141020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3. kikapcsolás: Asztalon egy balklikk, Alt+F4, Enter...

[ Szerkesztve ]

(#141034) Top cat válasza Doky586 (#141033) üzenetére


Top cat
őstag

Vagy csinál egy parancsikont a tálcára és lehúzza a redőnyt.

(#141035) tomchy válasza MostaPista (#141020) üzenetére


tomchy
tag

Parancsikon leállításhoz:
C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 00

Újraindításhoz:
C:\Windows\System32\shutdown.exe /R /T 3

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#141036) King Unique válasza MostaPista (#141020) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha az Erőforrás-figyelőt akarja jelenteni ez az "Open Resource Monitor", akkor az előbbinél ugyanúgy oldható meg az autostart mint pl. a feladatkezelőnél, lásd feladatütemező használata.

2. Lásd az 1. pontban leírtakat, vagy másik opcióként normál esetben a 3rd party program saját kezelőfelületén szokott lenni autostart opció (példa).

3. Most is le lehet állítani pár gombnyomásra/kattintásra, lásd Alt + F4 menü, WinX menü, Start menü, az utóbbi főkapcsolójánál az alvás és hibernálás opciók akár el is távolíthatók ha egyeseknek rejtélyes módon annyira nehezére esik eltalálni a leállítást, stb. + Ha már gombnyomás, akkor eleve adott a PC be/ki kapcsológombja és annak megnyomására leállítást beállítani, vagy a billentyűzeten lévő kapcsolóval ha van rajta olyan.

[ Szerkesztve ]

(#141037) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#141010) üzenetére

Na megvan, gyárilag win10 nem tudja hogy ha több gpu van akkor kiválasztható legyen csak az insider buildban van választó menü, a kiadásiban pedig registryből kell.

Számítógép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\000x
EnableMsHybrid értékkel variálni
itthagyom hátha másnak is kell

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141038) VGYke válasza King Unique (#141008) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Nagy nehezen megtaláltam a megoldást, amit 2021-01-13 23:09:12-kor szintén Te írtál le. (Fájlkezelő megnyitásakor az Ez a gép megjelenítése a Gyors elérés helyett)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#141039) King Unique válasza VGYke (#141038) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mit kellett ezen külön megtalálni, amikor ez előző válaszban már linkelve lett ugyanez a megoldás + a hogyan lehet eltüntetni bal oldalról a navigációs ablakot, mivel ugye ez eredeti kérdésben lévő screenshoton az utóbbi sem szerepel, de biztos, szívesen. :))

[ Szerkesztve ]

(#141040) VGYke válasza King Unique (#141039) üzenetére


VGYke
addikt

Egyszerűen nagyon felidegesített hogy nem találok valamit aminek meg kell lennie, aztán nagyon büszke lettem hogy megtaláltam, mondhatni megláttam a fától az erdőt és eme nagy teljesítményemmel eldicsekedtem....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#141041) MostaPista


MostaPista
tag

Koszonom mindenkinek a valaszokat, holnap vegigprobalom oket, ugy tunik, kezdek belazasodni, talan ezert volt ma kaosz korulottem.

Roviden egyben az eddigiek:

win10 telepitve, minden indulaskor gyorsan bejon a nyito kepernyo, a bejelentkezesre mar fel percet varni kell, es par percig hdd teljes, cpu 50%-os terhelessel megy.

A "power and sleep" beallitasokban haromszor kellett beallitanom, hogy ne kapcsoljon le semmit soha, valamiert ketszer visszairta, hogy a monitort tiz perc utan lekapcsolja, most mar jonak tunik, es most mar a power gombra valoban kikapcsol.

A tc eseteben a help-ben talalhato megoldast kovettem, parancsikon az asztalon, majd jobb klikk es "pin to start" - de ettol meg nem indul el, ugyan ugy kattintanom kell ra, mint az asztali ikonra.

Igen, a Resource Monitor kell nekem, az open szo volt elotte a task manager-ben, most jottem ra, hogy az open az a megnyitasat jelenti, nem a program neve. ;)

Ezt kell valahogy ravenni, hogy azonnal induljon el, hogy lassam, mi minden terheli a win-t minden bekapcsolas utan olyan nagyon.

Most megyek kuralni magam, valami megint nem jo a fejemben. :o

(#141042) Geth válasza MostaPista (#141041) üzenetére


Geth
addikt

Tisztelem azt a munkát amit belefeccölsz, hogy mindig elinduljon x+y+..., míg egy standby-wake ciklus után ez egy nem létező probléma. Tudom, a néhány másodperces wake nem túl gyors, ez van. Áramszünet esetén még több, de legalább fut minden.
Pihentető standbyt :)

(#141043) Zoz válasza MostaPista (#141041) üzenetére


Zoz
őstag

" parancsikon az asztalon, majd jobb klikk es "pin to start" - de ettol meg nem indul el, ugyan ugy kattintanom kell ra, mint az asztali ikonra."
Jaj... :W
A "pin to start" a Start menübe rak ikont, semmi köze az indításhoz.

Hagyományos Start menüben ott volt az Indítópult, ez most is meg van, csak el van dugva. De úgyis kéznél a TC :)
C:\Users\felhasználó neve\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\
Na ide másold be a TC parancsikon .LNK fájlját.

(#141044) Geth válasza MostaPista (#141041) üzenetére


Geth
addikt

Resource Monitor:
Ez adminként kell hogy fusson, így a Startup folder megoldás bukta.
Task Scheduler kell, a progi a %SystemRoot%\system32\resmon.exe. Az argumentum, hogy a megszokott képernyőt mutassa /res.
Ezeket a Windows Administrative Tools alatti shortcutból lehet kilesni.
A tasknál Run at logon kell (a startup nem jó, mert grafikus felülettel együtt kell) a megfelelő felhasználóval. Nagyjából ennyi. Kipróbáltam, megy.

(#141045) svgyula válasza MasterDeeJay (#141037) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Maga a win nem igazán igényeli a GPU meghajtást. Az Nvidia beállításainál pedig ez bent van az első helyen.(a Radeon beállítást nem ismerem) Igaz a 3D alkalmazásnál egy csúszkával lehet kiválasztani a gyors közepes vagy minőségi megjelenítés közül. Utána lehet azt is beállítani, hogy a 3D alkalmazást hogyan kezelje a GPU. Nincs értelme annak amit beállítottál! Vagyis állandóan teljes sebességen a GPU szinte biztosan nagyon hamar le fog amortizálódni. Ezért van az egyes alkalmazásokba beépítve a GPU kezelési opció.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141046) MasterDeeJay válasza svgyula (#141045) üzenetére

Nézd meg jobban a képet, alkalmazásonként akarom kiválasztani hogy melyik gpu-n menjen. Alapból azon akarja amelyiken kijelző van, vagy ha az nem tud valami gyorsítást akkor a következő id-jűvel indítja. De egy monitorom van, és a teslán nincs is kimenet szóval ezért is kell kiválasztanom.
A gond akkor van ha egyforma tudású kártyák vannak a gépben.
Nvidia control panelnél csak az alapértelmezett cuda, physix és opengl választható alkalmazásonként, valamiért a directx játékok az első idjű kártyán mentek na erre jó a fenti beállítás.
Alapesetben regsitry beállítás nélkül windows nem tudja hogy melyik kártya a nagy vagy alacsony teljesítményű de az továbbra is gond hogy ha 3 gpu-nál több kártya van a gépben akkor melyiken fusson.
Most az inegrált, gtx650 és egy k20c van bent, így működik rendesen, de ha berakom az amd kártyát ami két gpu-s akkor borul az egész. Legjobb lenne valami gyorsmenüvel választani az exére jobb gombal kattintva hogy ezen fusson, jelenleg csak opengl alkalmazásoknál működik ez.
Játékoknál alig van olyan amelynél ki lehet válsztani. Dx12 mgpusnál szerintem mind megy egyszerre. Physixet hagytam gtx650-esen hogy a képi megjenelítésen kívül számolja a fizikát a k20c meg végzi a grafikát.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#141047) svgyula válasza MasterDeeJay (#141046) üzenetére


svgyula
addikt

Nekem ezt simán felkínálja a laptopnál! Ugyanis az integrált és a dedikált között lehet választani menüből. Mivel ugyanaz azon a kimeneten vannak jellemzően a laptopokra. De ezt ugye a gyártó
kombinálta és írta hozzá a drivereket is. Nálad egy kimenettel rendelkező VGA is megoldaná ezt a problémát. De ha így neked megfelel............. Nyilván a bányászat nagy úr! :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141048) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

a gépem folyamatosan változó időközönként DC-t kap.
tesztelt a routert a háló kártyát.
ami érdekes, hogy az esemény naplóban, a DC előtt ez az esemény történik:

<spoiler>
Napló neve: Security
Forrás: Microsoft-Windows-Security-Auditing
Dátum: 2022. 01. 08. 12:02:43
Eseményazonosító:4672
Feladatkategória:Special Logon
Szint: Információ
Kulcsszavak: Sikeres naplózás
Felhasználó: n.a.
Számítógép: DESKTOP-00000000
Leírás:
Speciális jogosultságok hozzárendelve az új bejelentkezéshez.
Tárgy:
Biztonsági azonosító: SYSTEM
Fióknév: SYSTEM
Fiók tartománya: NT AUTHORITY
Bejelentkezési azonosító: 0x3E7
Jogosultságok: SeAssignPrimaryTokenPrivilege
SeTcbPrivilege
SeSecurityPrivilege
SeTakeOwnershipPrivilege
SeLoadDriverPrivilege
SeBackupPrivilege
SeRestorePrivilege
SeDebugPrivilege
SeAuditPrivilege
SeSystemEnvironmentPrivilege
SeImpersonatePrivilege
SeDelegateSessionUserImpersonatePrivilege
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Security-Auditing" Guid="{54849625-5478-4994-a5ba-3e3b0328c30d}" />
<EventID>4672</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>0</Level>
<Task>12548</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8020000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2022-01-08T11:02:43.8209454Z" />
<EventRecordID>610905</EventRecordID>
<Correlation ActivityID="{b9ed2088-0476-0002-2821-edb97604d801}" />
<Execution ProcessID="1000" ThreadID="736" />
<Channel>Security</Channel>
<Computer>DESKTOP-S5LGE67</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data Name="SubjectUserSid">S-1-5-18</Data>
<Data Name="SubjectUserName">SYSTEM</Data>
<Data Name="SubjectDomainName">NT AUTHORITY</Data>
<Data Name="SubjectLogonId">0x3e7</Data>
<Data Name="PrivilegeList">SeAssignPrimaryTokenPrivilege
SeTcbPrivilege
SeSecurityPrivilege
SeTakeOwnershipPrivilege
SeLoadDriverPrivilege
SeBackupPrivilege
SeRestorePrivilege
SeDebugPrivilege
SeAuditPrivilege
SeSystemEnvironmentPrivilege
SeImpersonatePrivilege
SeDelegateSessionUserImpersonatePrivilege</Data>
</EventData>
</Event>
</spoiler>

[ Szerkesztve ]

(#141049) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy január 1 -től, a feladatütemező nem hajlandó végrehajtani a létrehozott feladatokat? Lefuttatja mert a logban írja, hogy lefutott, de semmit nem csinál. Egy program frissítése van beállítva minden nap hajnali 1-re,lefuttatna egy asztalon lévő batch file-t. De már amint megnyitom a feladatot, és módosítás nélkül le akarom okézni, már hibára fut, hogy a megadott argumentumok közül egy vagy több érvénytelen... (köszi windows az egyértelmű tájékoztatást.. :W ). Lövésem sincs mi lehet érvénytelen mikor tavaly ugyanez minden nap lefutott hiba nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#141050) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
vettünk egy használt laptopot nemrég, ami céges laptop volt. Alaplapot kellett benne cserélni, és az alaplap csere után kiírta, hogy nincs aktiválva a Windows. Windows 10 Pro van rajta. Vettem egy Win10 Pro retail kulcsot, gondoltam azzal beaktiválom, de nem sikerült.

Gépház -> aktiválás menüben ezt írja: Nem tudjuk aktiválni a Windowst ezen az eszközön, mert nincs érvényes digitális licence vagy termékkulcsa. 0xC004C003
slmgr /ato parancsra meg ezt írja: Az aktiválási kiszolgáló megállapította, hogy a megadott termékkulcs blokkolva van. Amúgy egy megbízható oldalról vettem a kulcsot.

Van valakinek ötlete? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.