Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Sanyicucu válasza netpeti98 (#37000) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Az micsoda és mit tartalmaz?

(#37002) netpeti98 válasza Sanyicucu (#37001) üzenetére


netpeti98
addikt

(#37003) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

A Windows 10 hogy szereti a másodlagos 3TB HDD-t? Maradhat egybe,. vagy 2TB és 746GB-ra választva....?

(#37004) Sanyicucu válasza netpeti98 (#37002) üzenetére


Sanyicucu
aktív tag

Köszönöm a gyors választ és a segítséget. :R

(#37005) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!

Szinte mióta elérhető a w10 azóta az van a gépen és eddig semmi komolyabb gondom nem volt vele . az előző telepités a nagy frissités eéőti volt ugy ment rá a novemberi nagy cucc semmi gond nem volt amég az 1 honapos vga m megnem adta magát jött a csere na gondolta friss redszer telepités nem árthat de már a TH2.
Erre most olyanokat csinál hogy nem tudom mire vélni 2 dolog idegesit nagyon ha a tálca autómatikus elrejtése be van kapcsolva iszonyatosan hosszú a boot idő, az xp óta idegesit ha ez a funkció nincs bekapcsolva.

a másik dolog ami tegnap jelentkezett ha bármilyen mkv file t akarok futtatni jön ez az üzenet.. :W

legfőképp erre van valami mególdás?

valamint az lehet hogy 2016 03 30 volt utóljára frissités?

akkor is ez

Összegző frissítés x64-alapú Windows 10 Version 1511 rendszerekhez (KB3140768)

előre is köszönöm a segitséget :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37006) xyvz2 válasza Dragon27 (#37003) üzenetére


xyvz2
tag

Nem Win függő hanem alaplap. A régi bios-os alaplapok 2 terrát tudnak egyben max kezelni. Pl: nekem van egy 4 terrás SSHD-m, 2 db 2 terrásra kellett osztani Win 7 alatt, ez nem változott Win 10 alatt sem mert maradt a régi bios-os alaplapom, de az uefi "biosok" már tudták(ják) a 3-4-6 terrát is... a Win 10-hez nincs köze, azt tudta a Win 7 is kezelni UEFI-vel: BIOS függő!!!

[ Szerkesztve ]

(#37007) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#36767) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Újra előjött, viszont most megoldódott a hiba...

Szóval akinek elmegy minden internetkapcsolat, és a hálózatoknál azt dobja fel hibának hogy "a számítógépről hiányzik legalább egy hálózati protokoll" az próbálja meg a következőt:

Kereső -> cmd -> feljön a "parancssor" -> jobb klikk futtatás rendszergazdaként, majd a következőket egyesével írd be, és enter

ipconfig /flushdns

netsh winsock reset

netsh int ip reset

Majd ha ez kész, újraindítás.

(#37008) junior11 válasza B-L-A-C-K (#37007) üzenetére


junior11
veterán

Nálam szintén az utóbbi időben elő szokott ez a hiba jönni, de csak bekapcsolás után, aztán kb. fél óra alatt magától visszajön a net.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37009) worxland válasza xyvz2 (#37006) üzenetére


worxland
addikt

UEFI se kell hozzá, nagyon sok alaplap lazán kezeli anélkül is, például az 5 éve kiadott HP Microserveré is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37010) B-L-A-C-K válasza junior11 (#37008) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ilyen 2-3 naponta jött elő Win10 újratelepítés óta, és semmilyen hálózat nem ment, azaz 2,4Ghz, 5Ghz Wifi, kábeles net, illetve iPad-ról net megosztás usb-vel sem, mindenhol ezt a hibát dobta ki. Csak a visszaállítás oldotta meg mindig, pedig a leírtakat is próbáltam már, bár lehet ott rontottam el előtte hogy nem rendszergazdaként futtattam a parancssort (már nem rémlik)...Lényeg most így a leírtak alapján jó lett.

(#37011) junior11 válasza B-L-A-C-K (#37010) üzenetére


junior11
veterán

Na ha nálam újból jelentkezik, kipróbálom én is, hátha segít, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#37012) Dragon27 válasza xyvz2 (#37006) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ez akkor biztos jó,. és maradhat a 3TB :R ;) köszi
ASUS Z170 PRO GAMING

(#37013) CirrMee válasza Apucy01 (#37005) üzenetére


CirrMee
addikt

Megoldás: gyári lejátszót elfelejteni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#37014) Apucy01 válasza CirrMee (#37013) üzenetére


Apucy01
őstag

nem gyári lejátszó van hanem bs player ezt szoktam meg ezt ismerem :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#37015) King Unique válasza Apucy01 (#37014) üzenetére


King Unique
titán

VLC, MPC-HC inkább.

(#37016) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

MS Store-ban a letöltés helyét valahogy lehet módosítani?

Cimborának odaadtam a QB kódot, viszont hiába adja meg a telepítés helyét, nem tudja telepíteni, mert azt mondja nincs elég szabad hely, pedig van. Viszont a rendszer 64-es SSD-n van, ott így nincs.

Véleményem szubjektív...

(#37017) jeni


jeni
félisten

Szia!

Van akinek szintén elment a START menüje? Pár napja vettem észre,hogy csak a jobb "click" működik ilyen téren. Tegnap előtt még még a beállításokban vissza tudtam varázsolni a START menüt de ma újból elment. Ez mitől van? Ez valami Win10 bug? Egyéb ötlet arra,hogy hogyan hozható helyre?

(#37018) yanna válasza jeni (#37017) üzenetére


yanna
őstag

Volt már itt téma néhányszor, megoldás(ok) is került(ek).

(#37019) #58000384 válasza B.Ricsike (#36997) üzenetére


#58000384
törölt tag

A régebbi rendszerhez újabb BIOS? Hmm. Szerintem a wifid a 10-zel is működne, de ahogy gondolod. Használd egészséggel :)

(#37006) xyvz2: Egy apró megjegyzés: az terabyte, a terra földet jelent :)

(#37020) #58000384 válasza hackeeeee (#37016) üzenetére


#58000384
törölt tag

A gépházban a rendszeren belül a tárhelynél lehet megadni, hogy az appok hova települjenek. A már telepített alkalmazásokat nem helyezi át.

(#37021) hackeeeee válasza #58000384 (#37020) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Store-ban lett átállítva, de alapból nem módosította, reboot után lett jó.

Véleményem szubjektív...

(#37022) Dhampir válasza Dhampir (#36971) üzenetére


Dhampir
félisten

Teljes újratelepítés megoldotta. Pedig az előző is új telepítés volt.

(#37023) westlake válasza netpeti98 (#37002) üzenetére


westlake
félisten

Ezt mégis hogy kell értelmezni? Nem lesz több major update a 10586-hoz?

Play nice!

(#37024) madgie válasza worxland (#37009) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem tudta egyben leformázni a friss MSI Z97M-G43 sem, külső progival meg egyből ment (tehát nem hiszem, hogy alaplapi gond lett volna).

(#37025) netpeti98 válasza westlake (#37023) üzenetére


netpeti98
addikt

Tavaly novemberi videó, mivel akkor jelent meg a TH2 (1511). Pár embernek viszont még csak most jött meg frissítésként a 10240-es buildre. Semmi változás nincs az update rendszerben november óta. :)

(#37026) westlake válasza netpeti98 (#37025) üzenetére


westlake
félisten

Persze, nézhettem volna a dátumot, de meg sem fordult a fejemben. A videó neve nem kicsit félrevezető. Főleg így linkelve. ;)

Play nice!

(#37027) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdeklődöm, hogy szerintetek miben jobb a 10 a 8-nál.

Összesen hét gépet használok, ebből ötöt W10-zel, de vannak akadások és elég komoly inkompatibilitások, úgyhogy fontolgatom a visszalépést.

Ha egyszer megvolt az upgrade, akkor a jogosultság már nem vész el, ugye?

Egyébként nekem is van egy kiirthatatlan windows.old mappám.
Szűz, de másodikra sikerült telepítés során jött létre. Kb. 1 GB a logikai mérete, csupa linkelt fájl van benne és a lemezkarbantartó nem bántja. Hiába veszem át fölötte az uralmat, nem engedi törölni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37028) dokee78


dokee78
félisten

Frissült reggel:

(#37029) cintula187


cintula187
addikt

Hi!

Néha, amikor a mobilom a ház USB3 csatlakozójára kapcsolom lefagy a gép néha. Semmire sem válaszol, csak reset-re. Eventviewerben semmi furát nem látok újraindítás után viszamenőleg. Mi lehet az oka?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37030) mateo91


mateo91
tag

Üdv nekem olyan problémám volna hogy random időközönként csinál olyat a gép elindul win10 logo majd feketeség. Van hogy egyszeri van hogy vagy 10x újra kell indítani ahhoz hogy felkeljen a rendszer.
Azt vettem észre hogy ilyenkor mintha törlődnének bizonyos dolgok, pl utorrentben eltűnik az összes torrent, akkor az ikonok össze vissza vannak, az avg az teljesen meghalt kéri újra a licenszet de hiába írom be nem jó (tnap beírtam a licenszet és miután leokéztam elment a kép)

Nah kiváncsian várom hogy kinek mi az ötlete.

A gépem egyébként teljesen új 2 hónapja raktam össze.

(#37031) jeni válasza mateo91 (#37030) üzenetére


jeni
félisten

Szia !
Ezeket nézd meg.
Tápegység?
VGA kártya?
HDD vagy az SSD?
Alaplap?

A hiba lehet az is,hogy nem megfelelő driverek vannak felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#37032) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok.

Egy előre telepített HP notit win 8.1-ről frissítettem win 10-re és most minden HP által telepített programot/partíciót leszeretnék törölni.
Viszont nem szeretnék olyan partíciót törölni ahol a win 10 dolgai vannak, ezért a segítségeteket kérném, hogy ha felsorolnátok (XYGB vagy MB) vagy egy képernyőkép formájában belinkelnétek hogy a Windows 10-nek milyen partíciói vannak.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37033) Popes válasza sz.j (#37032) üzenetére


Popes
őstag

A lemezkezelőben így néz ki.

Viszont az AOMEI particon assistant még lát egy 16mb-os partíciót is.

Deus ex machina

(#37034) GIJoe


GIJoe
addikt

Adott egy masina Windows 10 Home 64 van rajta, van egy Realtek 2832U USB DVB-T vevőm, nem működik nem fog jelent, a Windows egy 2009es drivert tesz fel magától, ami a telepítő CDn található (ami működik Win764 biten, 8.1 64 biten, kiválóan) azt írja, nem kompatibilis.Próbáltam újra bootlni, a force driver aláírást kikapcsolni nem hozott eredményt, próbáltam parancssorsmódszert nem hozott eredményt,
próbáltam group policyt igazgatni nem hozott eredményt.
A régebbi Windowsoknál volt még egy erőszakosabb mód, amikor piros hátterűvolt a driver telepítés, itt már nincs meg ez? :R

(#37035) IamGabor válasza Tigerclaw (#33633) üzenetére


IamGabor
tag

Szia!

Neked sikerült valamit megtudni már erről az oldalról ? Én sem találok sehol egyértelmű választ.

Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#37036) malacka87


malacka87
senior tag

Valaki tudja hogy újra telepítés után miért ilyen lassú az edge? Full format volt az összes meghajtón. Laggol másodperceket késik az új ablaknyitásnál meg hasonlók.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#37037) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnak is gyakran kékhaláloznak új preview build-ek telepítéskor olyan 6% körül a második fázisban? Mi lehet az oka? Ha egyszer végre felmegy egy új build, azzal stabil a gép.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37038) sz.j válasza Popes (#37033) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót! :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37039) MaCS_70 válasza malacka87 (#37036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nálam is pontosan ez van, ezért is fontolgatom a visszatérést a 8-asra, amivel kezdetektől fogva maximálisan elégedett voltam.

Ezért is érdekelne, hogy SOHO használatban elvben mennyiben kéne jobbnak lennie a 10-esnek.

A másik nagy kérdésem a chipset driver ügye. Anno azt tanultam, hogy friss telepítésnél a legelső dolgom a gyári chipset driver telepítése kell, hogy legyen.
Aztán 10-esre már nem volt ilyenem, de elvben Windows-telepítési szakértő azt tanácsolta, hogy a 8-as chipset drivert a 10 telepítésénél is ajánlott feltenni. Hát, én ebben mondjuk nem vagyok annyira biztos...

Szerintetek?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37040) sz.j válasza Popes (#37033) üzenetére


sz.j
nagyúr

AOMEI szerint nálam egészen mások a partíciók méretei ...482MB, 260MB, 128MB és plusz a C
Ha a nálam lévők a rosszak, akkor ebből előbb vagy utóbb reinstall lesz (win10 tiszta telepítés) ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#37041) Popes válasza sz.j (#37040) üzenetére


Popes
őstag

Ami nálam látható az tiszta telepítés, nálad meg hogy másak a méretek az még nem feltétlenül jelenti azt hogy az rossz.
Talán majd ránéz még valaki hogy nála mi a helyzet.(sajna a laptopom még kölcsön van adva így nem tudom megnézni hogy hogy néz ki a frissített)

Deus ex machina

(#37042) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

A Windows aktiválással lenne kérdésem.
A jelenlegi PC-ben amihez van eredeti Win 7 Home OEM matrica frissítettem Win10-re és sikerült az UEFI bootot beállítani neki létrejöttek a GPT partíciók. Szuper és tetszik is :) Processzort szeretnék cserélni hamarosan (a jelenlegi lassabb i3-ast egy gyorsabb és vga-ban erősebb i3-as váltaná).
Kérdés, hogy ilyenkor megmarad az aktiváció?
A kulcsot telepítés után megnéztem a securekey programmal és kimentettem txt-be. Azt felhasználhatom procicsere után ugyanarra a gépre ha nem aktiválja?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#37043) Döglött Róka válasza Energie X (#37042) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37044) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni,hogy milyen verziójú Win10-et kell vennem ha azt szeretném,hogy dvd-n vagy pendrive-on kapjam és ne csak a kódot??Mit kell figyelnem??
vagy már csak kódot adnak??
köszi a választ

(#37045) Воланд válasza petya2012 (#37044) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37046) petya2012 válasza Воланд (#37045) üzenetére


petya2012
őstag

köszi szépen

itt a legolcsóbb?? :DDD

(#37047) Воланд válasza petya2012 (#37046) üzenetére


Воланд
titán

ilyen arban van kb mindenhol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37048) jeni válasza petya2012 (#37044) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Lehet,hogy az is megoldás lenne ha veszel egy Win7 vagy a Win8-t és azt is tudod frissíteni Win10-re. Hátha olcsóbb így.

(#37049) Popes válasza jeni (#37048) üzenetére


Popes
őstag

És még van választási lehetősége is ha mégsem jön be a 10. (egy hátránya van hogy később hardvercserénél már nem tudja a 10-et felrakni)

Deus ex machina

(#37050) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Megint lecsapott a frissítésszörny, most 92%nál hal le.

Ha a repairnál, a gép alaphelyzetbe állítását választom, vagy media creation tool-lal leszedek egy friss rendszert, meg lehet tartani a programokat és beállításokat?
Mindent újratelepíteni és belőni még mindig nincs időm...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.