Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) Popes válasza bandi0000 (#49000) üzenetére


Popes
őstag

Tedd fel nyugodtan a magyart, elfogadja a serialt. :K

Deus ex machina

(#49002) kokov


kokov
tag

Elegánsan fel lehet törni a Win10-et?
Gimiben szóba került az oprendszer váltás. Most Win7 van. Láttam már úgy hagyva gépet. (Vissza se nevezték a gépen a beragadó billt. elég egyértelmű volt.) Szóval tételezzük fel, hogy Tanár sehol, Pistike kiguglizta, hogy melyik két rendszerszolgáltatást lehet megcserélni file szinten a tízben, mert baromira ráért, bebootol átírja a jelszót, nagynak érzi magát.
Tegyük fel engem viszont annyira nem kavar fel a Win7 leváltásának gondolata, hogy azzal foglalkozzak 5 percnél többet, hogy a win10-et hogy lehet feltörni.
Vissza tudom írni a saját felhasználóm jelszavát a régire, ha penről bootolok „gyári” vagy warez megoldással gyorsan vagy a korábbi verzióknál járható ismertebb módszereket megoldották és vacakolhatok vele órákat, mire megtalálom, hogy most tízben egyáltalán hogyan lehet?
Mert ha kutatni kell annak az lenne a vége, hogy teszek rá és 5 perc alatt visszatöltöm független lemezképből az egész gépet, de az meg mégsem jó, mert ettől még nem fogom Pistike módszerét tudni és előbb-utóbb csak gond lehet a „C” legyalulásából, valami adatvesztés. Szóval ha emiatt púp a hátamon, inkább át se váltok 10-re :)

(#49003) bandi0000 válasza Popes (#49001) üzenetére


bandi0000
nagyúr

közbe feldobtam az angolt, ötlet arra honnan tudom letölteni a magyart? microsoft honlapján felsorolja a nyelveket de nincs lehetőség letölteni

Xbox One: bandymnc

(#49004) netpeti98 válasza bandi0000 (#49003) üzenetére


netpeti98
addikt

http://www.howtogeek.com/232659/how-to-change-the-display-language-in-windows-10/

(#49005) Syl válasza bandi0000 (#49003) üzenetére


Syl
nagyúr

Magyar Windowst szeretnél letölteni (microsoft oldala vagy media creation tool), vagy magyar nyelvet az angolhoz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49006) bandi0000 válasza netpeti98 (#49004) üzenetére


bandi0000
nagyúr

thx :R

(#49005) Syl : Csak magyar nyelv kellett, de már meg van

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#49007) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Windows 10 évfordulós frissítést van-e értelme "erőltetni". A laptopomon már fenn van, egyszer csak telepítette, az asztali gépnél még nem ajánlotta fel. :F

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#49008) petakpa1


petakpa1
őstag

Hogyan lehet megvalósítani Win10-ben a felhasználói fiókok klónozását?

Konkrétan van egy frissen telepített Win10 x64 PRO-m, amin jelenleg egy felhasználói fiók van, amit a telepítés során beállítottam. Ez én magam vagyok, természetesen rendszergazdai jogosultsággal. Feltelepítettem a felhasználói programokat is, asztalt start menüt testre szabtam.

Most szeretnék létrehozni egy másik felhasználót akinek ugyanúgy kellene kinéznie a környezetének, ugyanazokkal a programokkal, de jogosultságát bizonyos tekintettben korlátoznám.

Tud ebben valaki segíteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49009) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok,

Intel HD 4000 integrált vga esetén ha átállítom az LG 652 tv-re a HDMI kábelen keresztül a képet, kb 1600x900 felbontás jelenik meg, de 1080p-t ír ki a HD Graphics felülete. Legújabb kompatibilis driver fent van. win 8.1 alatt hibátlanul működött. Mi lehet a gond? Bármit állítok, csak lejjebb tudom venni ennél, feljebb nem "engedi" .

(#49010) draco31


draco31
veterán

Hol találom azt, amikor a meg lehet változtatni mit csináljon a gép, ha menet közben megnyomom a bekapcsoló gombot? Nem találom, lehet átsiklom fölötte. A bekapcsoló gombot át akarom állítani alvás módra, nincs a billentyűzetemen alvás gomb, és nem is tudom van-e erre kombináció. Az is jó lenne egyébként.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#49011) bandi0000 válasza draco31 (#49010) üzenetére


bandi0000
nagyúr

vezérlőpult, energiatakarékos beállítások között

Xbox One: bandymnc

(#49012) petakpa1


petakpa1
őstag

Előző kérdésemet feleslegessé tenné, ha meg lehetne valahogy azt oldani, hogy 1 db rendszergazdai fiók legyen a gépemen, amelyre ha távoli asztal kapcsolattal lépek be akkor kérjen jelszót, de ha közvetlenül akkor pedig ne!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#49013) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Windows storeban ha valami játékot töltök lefele, azt be lehet állítani valahogy folyamatosan töltsön le és folytassa a letöltést akkor is ha energia gazdálkodás miatt , vagy frissítések miatt újraindul a gép. Mert 3. szor kezdem szedni a Gears of War4-et először energiás dolog miatt állt le most gondolom a frissítés miatt, mindig 0-ról kezdi. 80 gigás játéknál már ez k.rva idegesítő!

PSN: szuhi

(#49014) fi:zi'k válasza Dolphine (#49007) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én nem ajánlom. Épp ma délelőtt tette fel anélkül, hogy bármi beleszólásom lett volna. Jött az üzenet, hogy akkor ő most 5 percen belül újraindul és kész. Jól össze is kuszálta a rendszert. Hogy gebedne meg, aki ezt jóváhagyta. :(((

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49015) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok, megkérdezem itt is, létezik valami megoldás a ronda szürke / fehér részek, és a 4-5 féle ikontéma cseréjére a rendszer megölése nélkül? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#49016) CirrMee válasza kokov (#49002) üzenetére


CirrMee
addikt

AZ megvan, hogy valami "szerencsétlen" ide merészelte írni jobbra, hogy TILOS a warez! ???

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49017) TRob1 válasza fi:zi'k (#49014) üzenetére


TRob1
veterán

"Jól össze is kuszálta a rendszert." - Ahogy olvastam pár napja, neked már eleve össze volt kuszálva. :U

¤ R'n'R ¤

(#49018) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

Egy ASUS laptopom van , amin win 10 pro operációs rendszer van . A közelmúltban történt egy frissítés és azóta az internetes oldalak hosszabb - rövidebb idő múlva elsötétülnek . Gyakorlatilag fekete a képernyő . Ha kilépek és újra rákeresek az adott oldalra , akkor ez ismétlődik újra és újra . A jelenség csak az interneten elért oldalakra korlátozódik . A többi szolgáltatás ( filmnézés , játék , stb. ) ettől függetlenül kifogástalanul működik .

Van erre megoldás ?

További szép napot !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#49019) fi:zi'k válasza TRob1 (#49017) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert annak, az egyébként már rendbe tett dolognak (vga driver, lapozó fájl), sok köze volt ehhez. :DDD
Egyrészt, mi az hogy a rendszer dönti el, hogy frissít és mikor?!
Másrészt minek nyúl bele a beállításokba egy belakott rendszer esetében?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49020) CirrMee válasza ooloo (#49018) üzenetére


CirrMee
addikt

Böngésző?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49021) kidnou válasza fi:zi'k (#49019) üzenetére


kidnou
senior tag

Kapcsold ki a frissitést ha zavar

[ Szerkesztve ]

(#49022) TRob1 válasza fi:zi'k (#49019) üzenetére


TRob1
veterán

Nem írtad mit kuszált össze. :)
Egyébként alapesetben egy frissítés nem nyúl bele a beállításokba. Igaz, olvastam már olyat akinél igen. :D (Mondjuk az évfordulós egy kicsit nagyobb volumenű, átfogóbb frissítés mint a megszokott havi/alkalmi, tehát akár át is állíthat dolgokat - Az már más kérdés hogy sokak szerint nem épp a legjobbra sikeredett :DDD Viszont megint mások meg elégedetten használják. Akárcsak én is 3 gépen)

ui: Ez a "rendszer dönti el" dolog meg nekem nagyon fura, mert még sosem volt nálam olyan hogy magától indult volna újra az én engedélyem/tudtom nélkül. Pedig kezdetektől használom a 10est. Lehet hogy azért mert én néha magamtól is ránézek? illetve észreveszem ha jelez és át tudom állítani? :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#49023) Rimuru válasza kokov (#49002) üzenetére


Rimuru
veterán

Tehat te csak jelszoval akarsz szorakozni?
XP ota ugyan ugy mukodik az egesz, [link] (ne zavarjon hogy nincs a listaba a 10).
Live linux alatt 2 perc az egesz.

A tobbi dolog ami eszembe jut "feltores" alatt az nem gimnazitsa szint. ;)

Vigyázat, csalok!

(#49024) fi:zi'k válasza kidnou (#49021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem zavar, csak mivel több helyről hallottam, hogy gondok vannak vele, így nem akartam egyelőre frissíteni.

(#49022) TRob1
Ami változást kuszálást eddig észrevettem: háttérkép, tálcára kitűzött programok, alapértelmezett programok, vga beállítások. Meg nyilván a start menü, de az egy másik kérdéskör.

Jellemzően nem szoktam a frissítéseken problémázni, mert bár számos esetben megcáfolták ezt, de úgy álok hozzá, hogy előrébb leszek vele. Ez az évfordulós frissítés viszont az eddig hallottak alapján felemás lett, ezért nem kértem belőle. Erre ma délelőtt bekapcsolom a gépet és azzal fogadott egyből, hogy 5 perc múlva újraindul és frissít. Sem elhalasztás, sem vétó jog nem volt, mindössze egy ok és egy bezárás gombot kínált. Utóbbira kattintottam, de természetesen semmit nem jelentett.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49025) Popes válasza fi:zi'k (#49024) üzenetére


Popes
őstag

A gépházban a frissítési előzményeknél vissza tudsz térni az előző buildre, utána pedig a wushowhide.diagcab-al elrejted az anniversaryt ha újra települne.

Ja és az 1151 is frissül továbbra is az anniversarytól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#49026) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Segitsetek legyszi, 2 hete leszedtem valami win10 o sutup vagy setup vagy mi a neve kis tweakprogit,
kene megint de a pontos nevet nem tudom.
Koszi.

Es,'a'w10 hova szedi le a nyelvi cab fajlokat, egy net nelkuli gepet kene magyaritani, es franciazni.

Szerk,
Mccchelp, koszonom, ez az.

[ Szerkesztve ]

(#49027) #38742016 válasza tordaitibi (#49026) üzenetére


#38742016
törölt tag

(#49028) ooloo válasza CirrMee (#49020) üzenetére


ooloo
őstag

Mozzilla Firefox ....

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#49029) krealon válasza petakpa1 (#49008) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan lehet megvalósítani Win10-ben a felhasználói fiókok klónozását?"

Pont ugy, ahogy Windows 2000 ota az osszesben.
A klonozando profil mappat atmasolaod a Default User mappaba.
(Vagy jobb, ha keszitesz egy masik admin felhasznalot es annak a fiokjabol atnevezed a Default User mappat Default User.bak -ra, a klonozni kivant profilmappat pedig Default User-re.)

(#49030) CirrMee válasza ooloo (#49028) üzenetére


CirrMee
addikt

Böngésző kiegészítői közé nem lett telepítve valami oda nem való?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49031) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok!
Hónapokig használtam egy wifi hotspot létrehozására alkalmas programot egészen tegnapig amikortól nem hajlandó működni. Kipróbáltam kb 6 másik programot is (közte több olyat amit ismertem, hogy ment valaha), valamint a parancssoros megoldást is ott ezt a hibaüzenetet kapom : "A csoport vagy erőforrás nincs megfelelő állapotban a kért művelet végrehajtásához"
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#49032) ooloo válasza CirrMee (#49030) üzenetére


ooloo
őstag

Ez jó kérdés ... :F

Nem telepítettem semmi kiegészítőt ( abszolút mezei felhasználó vagyok ) . Töröljem a böngészőt , aztán telepítsem újra ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#49033) CirrMee válasza ooloo (#49032) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem is arra gondoltam, hogy Te telepítettél, megoldja azt időnként más is... :)

Vannak oldalak, amelyekkel ez van, vagy minden oldallal ezt csinálja?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49034) #22237440


#22237440
törölt tag

Semmilyen valószínűséggel! :((( Állandó fejlesztés alatt van és egyelőre nagyon instabil. Azonos időben, több applikáció használata esetén többször is megjelent a kék képernyő és egy alkalommal az analízis után nem is indult el a rendszer.
Amióta Windows 10 op. rendszert használok nem tudtam beállítani véglegesen az iCloud fiókomat, hogy ne jelezze: "iCloud-fiókbeállításai elavultak."
A rendszer frissítések bizonyos applikációkat automatikusan eltávolítanak. Azok után természetesen nem működik pl. az IRIScan egér.

Szóval értelmetlen a kampányolása, mert nem ajánlom senkinek, aki azért használná, mert megkönnyíti a munkáját. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez úgy van.

(#49035) ooloo válasza CirrMee (#49033) üzenetére


ooloo
őstag

Minden oldalon eljön az a pillanat , amikor lekapcsolják a lámpát .... de vannak oldalak amiken kifejezetten hamar . Ilyenek a híroldalak , hírportálok . Most jó ideje megy a Prohardver "sötétítés" mentesen , de ez nem mindig van így .

Beszedhettem egy vírust ?

Régebben hallani véltem , hogy a böngészőkön keresztül törnek be a rendszerbe .

Akkor ez nem is windows 10 téma ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#49036) Döglött Róka válasza kokov (#49002) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem egészen értem mire akarsz kilyukadni. Olyasmire gondolsz mint az osk.exe csere?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49037) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok, lenne egy problémám.

Eddig hibátlanul működő számítógépem (pontos konfig a nevemre kattintva) miután feltettem az évfordulós frissítést, a következőt produkálja: A gépet amikor altatásba teszem, majd onnan felébred, az adat meghajtó merevlemez tartalma nem érhető el kb. 10 ilyen alkalomból 9x. Ekkor a meghajtó mappáit látom, sokszor még a benne lévő fájlokat is jelzi a fájlkezelő, de azokat se megnyitni, se bele írni nem lehet.
Minden probléma megoldódik azonban újraindítás után... A lemezt a HD Sentinel is hibátlannak jelzi.
Sűrűn csinálom a biztonsági mentéseket, de valahogyan ki kellene deríteni, hogy mi okozza a hibát, hardver vagy szoftver... :F

Ha valaki esetleg találkozott már hasonlóval, vagy van valami ötlete - a teljes újratelepítésen kívül -, akkor azt köszönettel fogadom.

(#49039) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem hogy amennyiben egy laptopon, amihez gyárilag előtelepített Windows 7 pro járt, frissítettem Windows 10 pro-ra. Ha ebben a gépben alaplapot cserélnek a gyári szervizben, mi lesz a frissítéssel? Elveszik a Windows 10 liszensz? Gép alján van Windows 7 kulcs.

(#49040) Apaxp válasza Dayco (#49037) üzenetére


Apaxp
senior tag

Előrebocsátom nem tudom mi okozza de próbáld meg az energiagazdálkodás speciális beállításainál a hibrid alvást letiltani.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#49041) VoidXs válasza bandi0000 (#49000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van az oldalon magyar verzió, de ha egyszer behúztad az angol multiple-t, onnantól már csak az Education (vízjeles) lehet teljesen magyar. Egyébként gépház alól lehet magyarra állítani a bejelentkezés utáni részt, illetve az is opció, ha mástól szerzel egy magyar lemezképet, és a saját kulcsoddal aktiválod, az nem nyelvfüggő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49042) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok

A chrome-nak nem lenne jobb teljesítmény tekintetében ha az 5470M kártyát használná az Intel HD helyett?

Hogyan lehet átváltani? Friss telepítés és lakat van rajta.

Köszi

(#49043) Máté94 válasza #22718208 (#49042) üzenetére


Máté94
addikt

Felesleges.

(#49044) cozmo válasza CirrMee (#49016) üzenetére


cozmo
őstag

Az nem warez, ha egy rendszergazda akit a jópofa diák kitilt a gépről, az visszaszerzi jogát"A Warez egy internetszleng-kifejezés, ami a jogvédett tartalmak jogsértő terjesztésére utal."
forrás

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#49045) VoidXs válasza Máté94 (#49043) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem az, mondjuk komolyabb WebGL játékokhoz (pl. Dead Trigger 2).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49046) #22237440 válasza #22237440 (#49034) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nem engedi optimalizálni. :(( Ez most komoly? Mégis miért?

(#49047) VoidXs válasza #22237440 (#49046) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert ezt a meghajtót nem kell, recoveryre van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#49048) vamosip válasza vamosip (#48827) üzenetére


vamosip
tag

Erre valaki? Próbáltam Win7-t is, ugyanúgy nem reagál egy idő után, vagy már telepítés közben lefagy, csak a kikapcsolás működik.

Linux alatt úgy néz ki nincs fagyás (Ubuntu 16.04, Mint 18) Nem értem...

(#49049) kokov válasza Rimuru (#49023) üzenetére


kokov
tag

Akar a fene, de használt brand gépeket vettek és kézzel nyitható a gépház, az összes. Szóval egy mozdulattal ki lehet venni az alaplapból elemet, onnan meg már ott a boot menu stb. Ritkán, de azért minden évben akad pár gyökér diák, aki szórakozik. Ő van ott helyben, a tanár persze sehol be tud bootolni bármivel.
Szóval a lényeg, hogy maradt minden ugyanúgy? Tudod mindig megy a szöveg, hogy biztonságosabb lett a rendszer bla-bla-bla gondoltam befoltozták, hogy ne lehessen egyszerűen meghívni például a compmgmt.msc-t parancssorból a bejelentkezési képernyőről full jogokkal vagy valami ilyen irányú igyekezet... Én eddig sem net user-rel vacakoltam egyszerűen csak meghívtam a parancssorból a jól megszokott grafikus felületet, ha kénytelen voltam onnan meghívni. Átírtam a jelszót ennyi.
Engem nem érdekel senki jelszava meg semmi warez. Csak az érdekel, hogy ha kizártak, mert átírták a saját jelszavam akkor én visszaírhassam, aztán ennyi. 10-ből 9-szer ezt sem kell megcsinálnom, mert sima klónozott kliens a gép és gyalulom az egész „C”-t lemezképből, ami 3 kattintás és otthagyom. Nekem az mindennél gyorsabb. Ezért nem néztem utána alaposabban soha.
Nyilván MS-nél nem dolguk arra készülni mi van ha megcserél a vérpisti rendszerszolgáltatásokat file szinten. Én nem is bánom, ha ez változatlanul most is megy így a 10-ben is, erre legalább emlékszem, ha most 28 kulcsot kellene editálni a regeditben azt úgy is elfelejtem mire újra kéne.

Mindegy, köszi :R

(#49050) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Win 8/8.1-et át lehet még regisztrálni 10-re? Pár hete még olvastam itt, hogy van egy kiskapu, az működik még?
Köszi!

Z

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.