Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Le lehet tiltani valahogy ezt a szart, hogy ne induljon el valahányszor valami fájlt mentek a gépre?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54902) vg válasza Bjørgersson (#54901) üzenetére


vg
addikt

gpedit.msc parancs, megkeresed onedrive mappát és ki vagy bekapcsolod ami nem kell.

(#54903) Bjørgersson válasza vg (#54902) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54904) Syl válasza vg (#54902) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt azért nem ártana odaírni, hogy ez Home verziónál nem működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54905) tom_tol válasza Syl (#54904) üzenetére


tom_tol
addikt

Igaz. Ebben az esetben van megoldás?

(#54906) Syl válasza tom_tol (#54905) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztos hogy van, mert én valahogy kiirtottam :DDD csak nem emlékszem hogy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54907) bobalazs válasza Syl (#54904) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én mindenre az AUTORUNS-t használom.

(#54908) #83685760 válasza tom_tol (#54905) üzenetére


#83685760
törölt tag

Például ez is működik. Törölve nem lesz, de nem jön elő.

(#54909) dni


dni
őstag

Sziasztok,

egy program "C" gyökérbe tesz temp fájlokat (véletlenszerűen elnevezett, s-el kezdődő 3-4 karter hosszúságú fájlnévvel rendelkező, változó kiterjesztű fájlok). Sajnos a programban nem lehet beállítani, hogy ezeket az ideiglenes létrehozott openvdb fájlokat hova tegye és időnként esetleg törölje.
Így arra gondoltam, hogy forfiles vagy egyszerűbb ps script segítségével automatizáltam törlöm őket, azonban a C: gyökérben lévő fájlokat nem tudom törölni, sem a parancssorból, sem PS ISE-ből annak ellenére, hogy helyi admin vagyok a gépen.
Hogy tudnám átugrani ezt a problémát?

mod: PS-t ha emelt jogosultságokkal adminként futtatom, akkor engedi törölni a fájlokat.

PS C:\> $limit = (Get-Date).AddDays(-2)
$path = "C:\"
$strLogFileName = "c:\DeletedTempFiles_Log\filelist.log";

function Log-Message
{
Param ([string]$logtext)
Add-content $strLogFileName -value $logtext
}

# Delete files older than the $limit.
Get-ChildItem -Path $path | Where-Object { !$_.PSIsContainer -and $_.CreationTime -lt $limit } | Remove-Item -Force
Remove-Item : Cannot remove item C:\s1b0: Access to the path is denied.
At line:12 char:98
+ ... .PSIsContainer -and $_.CreationTime -lt $limit } | Remove-Item -Force
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : InvalidArgument: (C:\s1b0:FileInfo) [Remove-Item], ArgumentException
+ FullyQualifiedErrorId : RemoveFileSystemItemArgumentError,Microsoft.PowerShell.Commands.RemoveItemCommand
Remove-Item : Cannot remove item C:\s1b0.1: Access to the path is denied.

[ Szerkesztve ]

(#54910) raidx válasza tom_tol (#54905) üzenetére


raidx
őstag

A OneDrive eltávolítása emelt szintű parancsorban lehetséges, ahhoz, hogy eltávolítsuk, a következő parancsok használhatóak

[link]

Ha 32 bites a rendszer,

% systemroot% \ System32 \ OneDriveSetup.exe / uninstall

Ha 64 bites verzió fut

%systemroot% \ SysWOW64 \ OneDriveSetup.exe / uninstall

A parancs végrehajtásáról tájékoztatást nem kapunk!

Távolítsuk el a OneDrive könyvtárat a %UserProfile%,”% LOCALAPPDATA% és “% ProgramData% mappákból.

Majd a maradék OneDrive kulcsokat távolítsuk el, a beállításjegyzékből (Futtatásba írjuk be regedit) töröljük a két kulcsot, hogy eltávolítsuk az Explorer integrációt:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

Készen vagyunk.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54911) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)

Nem tudom mennyi köze van a kérdésemnek az OP-hez, de hogyan lehet letiltani a gépházon levő power gombot? A macskám mostanában inkább a gép tetején szeret hesszelni, és ha közlekedik hajlamos kinyomni a gépet, mivel a gomb meg pont a gép tetején van, és egy multis meccs alatt azért felszalad a szemöldököm, ha az asztalt dobja be nekem.
Gondolom a BIOS-ban kell valamit beállítani, csak nem akarok ott vitézkedni, amíg valami pontosabbat nem tudok. Ha számít, AsRock alaplapom van :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#54912) Csupingo válasza Cheesus (#54911) üzenetére


Csupingo
veterán

Win 7-nél van ilyen az energiagazdálkodásnál. (A főkapcsolók funkciójának megadása.) 10-nél is remélhetőleg van valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#54913) tordaitibi válasza Cheesus (#54911) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Windows szinten itt:

Deez csak a véletlen megnyomás ellen véd, a hoszan nyomásra bios szinten kéne valami menüt, beállítást találnod.
Hosszan nyomásra a bios lövi le az egész rendszert.

(#54914) Syl


Syl
nagyúr

XP-n és Win7-en lehetett szabályozni a Start Menüben megjelenő "gyakran indított programok" listáját. Tízesben nem lehet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54915) raidx válasza tordaitibi (#54913) üzenetére


raidx
őstag

Még nem találkoztam olyan biossal ahol az állítható lenne. Néha jól jön az mikor kifagy a win.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54916) tordaitibi válasza movax (#54894) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez így övön aluli volt :)

A témák beállíthatósága sehol sincs akár egy win2000-hez sem.
Az ablakok kerete, háttérszíne, az aktív-inaktív ablakok külön kiemelése-színezése, a keretek vastagságának beállítása, a gördítősáv színezése, a párbeszédablakok, rendszerűzenet ablakok, stb.
Lehet én vagyok a béna, de eddig még nem találtam meg ezeket benne, mint ahogy a mappablakok poziciójának megjegyzését sem, én sokat dolgozok több 4-5 nyitott mappával a monitoron szétszórva, és sehogy se áll kezemre ez a w10 megoldás.
Az érdekes, szép pasztell szerű megjelenés pl. nekem nem jön be, ha egy mappa sárga, akkor legyen az, egy ikon legyen kontrasztos.

Nekem a w10-en beállított kinézet a nyomába sem ér az otthoni xpnek.
És én sem az asztalt nézegetem azzal az 5 árva ikonnal, ami nekem ott van.

A gyorsindítást is azonnal visszatettem, és a startmenüm is az xp féle, azon pl. billentyűzettel 2 másodperc alatt navigálok ahova kell. Az értesítési területen is minden kinnt van, lássam mi fut, elfér.

Így kéne kinézni testreszabhatósági-beállítási paneleknek kb:

Igaz ez egy külső alkalmazás.

Valamint, minek kellett a gépház a vezérlőpult mellé?
windows mobile, okés, ott legyen érintőre optimalizálva, de asztaliba csak ide-oda dobál a két fő beállítómenü között, és amit keresek, sose találom :D

Szerk,
(#54915) raidx,
igen ez a végső megoldás, a konnektorból való kihúzás mellett.
Én még nem is kerestem ilyet biosba, lehet hogy tényleg nincs.
Kolléga a macska ellen szigszalagozzon a gép tetejére egy söralátétet, igaz ez hardveres megoldás, de garantáltan működik :DD

[ Szerkesztve ]

(#54917) krealon válasza Popes (#54884) üzenetére


krealon
veterán

"De ha van ötleted hogy hogyan írnád át ezt a .bat fájlt hogy 100% biztonságos legyen azt szívesen fogadnám."

100% biztonasag nem letezik. :)
Annyi csak a javalatom, hogy az RD es MD sorokat hagyd ki, mert feleslegesek.

(#54918) A214


A214
aktív tag

sziasztok!

Ha a MS oldalról letöltöm a MediaCreationTool-al W10-et .
Majd pendrive telepítési adathordozót hozok létre a MediaCreationToollal.
Na, most az a kérdésem hogy az így létrehozott adathordozóval lehet-e UEFI módba (GPT- módon) telepíteni?
A másik kérdés hogy a dobozos pendrive W10 szintén UEFI módú telepítést csinál-e?

[ Szerkesztve ]

(#54919) #83685760 válasza A214 (#54918) üzenetére


#83685760
törölt tag

Legacy és UEFI módban is telepíthető a rendszer, bootoláskor a megfelelő módot kell csak kiválasztani (példa). A dobozos is jó.

(#54920) Cheesus válasza Cheesus (#54911) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom akkor Windows-ból, illetve BIOS-nál is megnézni a lehetőségeket :R

Viszont közben lenne egy másik kérdésem. Van arra lehetőség, hogy ha rákattintok egy e-mail címre, akkor rögtön a GMail-ben nyisson meg egy Levélírást? Találtam egy olyan APP-ot, hogy EasyMail for Gmail, csak kicsit furán néz ki, meg ugye reklámok is vannak benne. Igaz, hogy az AD mentes verzió 2$-ba fáj, ami nem nagy összeg, de ha van egyéb lehetőség szívesen meghallgatom.

https://www.twitch.tv/csehla

(#54921) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

Win 10, a "problémám", hogy minden egyes gép bekapcsoláskor a Win tűzfal dobálja az ablakokat, hogy engedélyezzem a Chrome-ot, a qbittorrentet, a Roccat programot, néha még egy két pluszt. Én mindig engedélyezem, de nem lehetne valahogy megoldani, hogy megjegyezze végre, hogy igen, ezek mehetnek a netre, és mondjuk nem kéne minden alkalommal ezt megadnom? Már jó ideje kínoz a Win ezen hülyesége, de most már gondolom rákérdezek. :D

https://geekpulse.hu

(#54922) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy olyan problémám volna hogy mostanában a win 10 random mód fagyogat ki.2 hete tettem újra a rendszert pont az ilyen problémák miatt, de megint elkezdte.Elötte nem volt semmi ilyen gond.Próbáltam utoljára és nem sikerült semmilyen visszaállítás vagy pedig a win alaphelyzetbe állítása se segített.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#54923) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Kipróbálnám a W10-et,rendszer ssd-n plusz van egy hdd,amin van hely erre a célra (60 giga üresen hagyva).
Meg lehet oldani valahogy anélkül hogy lehúznám az ssd-t?
Ha igen a menetét is kérném szépen.
Köszönöm :R

Eladó garanciás G Wolves SK_L.

(#54924) tordaitibi válasza Cheesus (#54920) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mozilla Thunderbird

(#54925) Borisz76 válasza Jégkokó (#54922) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor nincs más hátra mint előre:
- ram teszt
- vga teszt
- ssd / hdd teszt

Ha egy frissen telepített rendszer fagyogat annak oka van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54926) bobalazs válasza konci79 (#54923) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

biosba letiltod a telepités idejére az ssd-t. ha kész a telepités, engedélyezed. beállítod biosba a boot sorrendet melyikről töltsön. 1 perces műveletek.

(#54927) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem laptopja WIFI-n kapcsolódna a nethez, de nem tud, nem érzékeli a kapcsolatot.
A mellette lévő telefon igen.
Korábban volt egy cikk, hogy az egyik WIN frissítés problémát okozott a netkapcsolatban.
Ha belegondolok ,azóta többször volt olyan, hogy nehezen kapcsolódott.
A cikk azt írta, hogy a megoldás a következők futtatása parancssorból:
ipconfig/release
ipconfig/renew
ipconfig/flushdns
Viszont amikor beírom ezeket, s futtatnám, akkor kiírja a Windows, hogy ezt a fájlt nem találja.
Ez hogy lehet?
Vagy próbáljam meg kábellel csatlakoztatni a nethez, s akkor létrejönnek a fájlok, s ekkor futtatni őket?
Gondoltam még, ha ekkor se lesz wifin net, akkor esetleg futtatom a Kaspersky Rescue-t, hátha vírus okozza, de lehet, hogy nincs értelme ezt csinálnom?

Ha minden kötél szakad, akkor újrarakom a WIN-t, s ha ekkor sincs net, akkor a wifi rész döglött be a laptopon.
Esetleg van-e olyan program, esetleg teszt, amivel a wifi részegységről kitudom deríteni, hogy jó-e?

(#54928) DS39 válasza GEPESZ66 (#54927) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem a perjel elé kell egy szóköz.

(#54929) bobalazs válasza DS39 (#54928) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

így van, én is ezt akartam írni.

(#54930) mexel válasza GEPESZ66 (#54927) üzenetére


mexel
veterán

Haverom új laptopjára is most került win10, állandóan szív a wifivel. Hol van hol nincs és nem jövünk rá miért. Sokszor ha alvóból visszajön a gép irtózatosan lassú a wifi, van amikor nincs is, stb. Van amikor éppen jó. ugyanott mobilon, tableten stb villámgyors és állandó a wifi.Már ott tart hogy win 10 unistall és kuka.

(#54931) vagabor válasza krealon (#54879) üzenetére


vagabor
aktív tag

Na most lett tele a tudatom az egésszel. Friss telepítővel raktam fel a win10et, ennek ellenére ma be akarom kapcsolni, és a vinyó üres! Komolyan ilyet történni még életemben nem láttam, már arra gondolok hogy az ssd hibás. Evfordulós frissítéseket már nem tölt mint előtte, de így sem maradnak meg az adatok, pár nam múlva a bios és üres vinyó fogad!:(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#54932) Borisz76 válasza vagabor (#54931) üzenetére


Borisz76
veterán

Telepítésnél lehúztál minden más ssd-t / hdd-t ?
Esetleg hard disk sentinel : s.m.a.r.t adatok ?
Vagy az ssd-d topikjában kérdezz rá , hogy hasonló hibával küzd e más ?
Firmware frissítés az ssd-n volt e, van e hozzá ?

Hirtelenjében ennyi ugrott be.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54933) vigyori78 válasza vagabor (#54931) üzenetére


vigyori78
őstag

Elmondanád a folyamatát a telepítésednek, illetve hogy milyen ISO-t használsz és milyen adathordozóról telepítesz, stb...

(#54934) vagabor válasza Borisz76 (#54932) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ez a probléma sok év után kezdett el megjelenni, előtte gond nélkül ment régebbi builddel a gép. Mivel én nem lakom gép közelben ezért aki használja mondta el, hogy az évfordulós frissítéssel kezdődött az egész, éjszaka sokáig ment a gép, állítás szerint magától kapcsolt be, és kezdett el frissíteni, többször újraindítva a gépet közben.
Namost egy adata sp600 ssd-ről van szó, aminek a hd sentinel szerint semmi problémája nincs. (smart adatok alapján sincs). ezen kívül egy wd500azrx vinyó van benne, ez csak adattárolásra van használva, szóval nem hinném hogy ez közbejátszhat. firmwaret még nem néztem, de lecsekkolom, később, bár kérdés hogy akkor miért csak most jött elő a probléma.

(#54933) vigyori78
usb-s pendriveról telepítek, amit legutóbb raktam fel és amivel ugyanúgy jelentkezett a probléma az a 1607-es build. Előtte valami régebbit használtunk évekig, de ez nem adhat okot arra hogy az egész vinyó tartalma eltűnjön. az iso-t netről csináltam media creation tool-lal.
Ezt a posztot most a frissen telepített gépről írom, kiváncsi leszek meddig marad meg a win a gépen :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#54935) A214 válasza #83685760 (#54919) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi a hozzászólást!
Akkor ezek szerint nem kell bajlódni a Rufusal, hogy uefi telepítőt csináljak .
Az MS oldali MediaCreationTool csinál egy USB-s UEFI telepítőt..
Oké ez akkor, stimmt.
Sajnos nem tájékozódtam előre és a windows 10- et szerintem legacy módba telepitettem.
Msinfo32 lefutatása után bios mód örökölt azt írja, lemezkezelőben kötetek partíció stílus MBR.
Egy ADATA SSD fut a rendszer.
Milyen előnye lenne, ha újra telepíteném UEFI módba? Egyáltalán van értelme erőltetni ezt?

(#54936) GEPESZ66 válasza DS39 (#54928) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így jó lett, de nem javult meg a kapcsolat.

(#54937) GEPESZ66 válasza mexel (#54930) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A WIFI tálcán lévő ikonjára jobb gombbal rákattintottam, majd a javítást választva végigment a folyamat, s így visszaállt a net.
Viszont lenne még egy kérdésem.
Ha megnyitom a Hálózati és megosztási központot, akkor a Router mellett nyilvános hálózat szerepel.
Ezt nem kellene otthonira valahogy átállítani?
Az Eset IS beállításában otthoni szerepel.

(#54938) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, hogy itt kérdezem meg!
A HP laptop BIOS-ában be van állítva a CD-ROM boot, de az istenért nem innen akar bootolni, a Kaspersky Rescue Disk van behelyezve.
Mit kell beállítani, hogy a CD-ROM-ban lévő lemez induljon el?

(#54939) SzasyZo


SzasyZo
újonc

Sziasztok! Win 10 indításkor nincs bejelentkezési képernyő. Van valami trükk, tip? Köszi

(#54940) VoidXs válasza SzasyZo (#54939) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy Update hozta ezt a jó kis bugot, egészen Windows 8-ig visszamenően. Reset, és másodikra lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54941) Livius


Livius
őstag

Hello!
Próbáltátok már a Windows 10 Enterprise LTSB verziót? Tegnap kipróbáltam egy eléggé gyengének mondható konfigon. 2GB RAM, C2D E4600 CPU-val gyönyörűen hasít egy 32 bites rendszer, a RAM-ból is csak 750MB-ot eszik ezen Windows 10 verzió, hála a sok kukázott alkalmazásnak amit nem rak fel a többihez képest.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#54942) vigyori78 válasza Livius (#54941) üzenetére


vigyori78
őstag

LTSB :
Windows 10 Enterprise Long Term Servicing Branch (LTSB) is similar to Windows 10 Enterprise but does not include Cortana, Windows Store, the Edge browser, Photo Viewer and the UWP version of Calculator (replaced by classic version), and will not receive any feature updates, gives companies more control over the update process.

(#54943) Livius válasza vigyori78 (#54942) üzenetére


Livius
őstag

csodálatos végre van ilyen is, és egy régi gépen is fürge marad a rendszer a jobb gépigény miatt :R

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#54944) SzasyZo válasza VoidXs (#54940) üzenetére


SzasyZo
újonc

Hurráá... És hogy oldjam meg a reset-et? Csökkentett módban érdekes módon van login screen.
Köszi

(#54945) Popes válasza Livius (#54941) üzenetére


Popes
őstag

Próbálgatni lehet de ki vesz ilyet otthoni felhasználásra? :U (a K..-t inkább hagyjuk mert erősen warez lenne)
Amúgy aki nagyon szeretné úgy is "kiheréli" a Pro-t is úgy hogy még ezt is überelje. :)

Deus ex machina

(#54946) Livius válasza Popes (#54945) üzenetére


Livius
őstag

Nekem úgy néz ki, hogy régi C2D vagy akár P4 konfigok alá ez a verzió lehet a legjobb választás, mivel sokkal jobban néz ki a gépigénye, valamint nem nekem kell összehackelni a Pro telepítőt, ami után akár jöhetnek az anomáliák is.

A frissítésekről meg nem is beszélve, hogy nem minden héten fog minden szír szarhoz valamit telepíteni, hanem sokkal ritkábban, csak a lényeges rendszer frissítéseket kapja majd meg. A sok szar újmódi alkalmazás, ami szerencsére pont nincs benne (Edge, Store...) meg személy szerint nekem, és sok másnak akiket ismerek nem is kell, és teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#54947) tordaitibi válasza mexel (#54930) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem vigasz számodra, de én is október óta szívok ezzel egy w10-es gépen.
[link]
Megoldás nincs.

(#54948) King Unique válasza A214 (#54935) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT olyan telepítőt csinál, amely (általában) használható Legacy / UEFI boot módban egyaránt. Viszont voltak akiknél az említett másik programmal elkészítve volt ok. Illetve annak a működéséről korábban volt szó. Valamint, ahhoz hogy a megfelelő módban történjen a telepítés, oda a boot módot kell megfelelően beállítani, valamint egyes gépeken (még) külön kiválasztani a megfelelő boot eszközt. De ezt már fentebb említette más is...

Egyébként az alábbi cikkekben a témáról le van írva minden részletesen:

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze
Windows 10 telepítése lépésről lépésre (Legacy + UEFI)
Több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre

[ Szerkesztve ]

(#54949) CirrMee válasza Livius (#54946) üzenetére


CirrMee
addikt

Hekk nélkül P4 -re max első win8... :) (lásd 8.1 idején behúzott utasítás feltételek)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54950) konci79 válasza bobalazs (#54926) üzenetére


konci79
őstag

Ha letiltom az ssd-t akkor a hdd-n nem gond hogy nem c hanem más a betűjele a partíciónak mikor rátenném a 10-est? Nem kavar be később?

Eladó garanciás G Wolves SK_L.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.