Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) bobalazs válasza konci79 (#54950) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kavarja be. A hdd-re telepített rendszerről bootolva az ssd betűjele nyilván nem c lesz.

(#54952) konci79 válasza bobalazs (#54951) üzenetére


konci79
őstag

Lehet rosszul fogalmaztam.
Win7 mellett próbálnám ki,alkalmi jelleggel a 10-est. Feltenném a hdd-re a 10-est,de közben az ssd-n van c,akkor a hdd-n lévő rendszer betűjele mi lesz ha telepítek és mi lesz ha majd az ssdről bootolok?
Mindkettőn gondolom nem lehet c,majd ha egyszerre megy az ssd-hdd w7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó garanciás G Wolves SK_L.

(#54953) Csupingo válasza konci79 (#54952) üzenetére


Csupingo
veterán

Az lesz a c, amiről boot-olsz, amin épp az elindított oprendszer fut. Viszont két meghajtónál érdemes akár le is húzni telepítésnél a másikat, így nem kerülhetnek át file-ok, amik hiánya miatt gond lenne. Felteszed az egyik wint az egyik meghajtóra (másik lehúzva), aztán a másik wint a másikra (többi szintén lehúzva) és ezek után már gond nélkül indíthatsz bármelyik meghajtóról.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#54954) Borisz76 válasza konci79 (#54952) üzenetére


Borisz76
veterán

Boot megbajtó C:

Másik ssd vagy hdd pedig D:

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54955) konci79 válasza Borisz76 (#54954) üzenetére


konci79
őstag

Van üresen a hdd-n 60 giga ilyen célra,gondolom az elég...
Telepítésnél ki tudom majd választani csak azt a partíciót?
Nehogy leformázzam az egészet...

Eladó garanciás G Wolves SK_L.

(#54956) Borisz76 válasza konci79 (#54955) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.
Telepítésnél megjelennek a lemezek és a rajta található particiók.
Kiválasztod a megfelelőt és oda települ a rendszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54957) A214 válasza King Unique (#54948) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, már tanulmányozom a cikkeket! Azt hiszem újrahúzom.
Tehát akkor MCTvel csinálok egy telepítőt majd a BIOST kell beállítanom telepítés előtt.
Jól jönne egy kis segítség ebben. H81l-PLUS lapom van. [link]
Mit nézzek meg rajta? Hol állítsak mit?
Esetleg az nem kavar be, hogy most MBR van formázva az SSD?
Van a gépbe egy HDD is azt majd fizikailag leválasztom az újratelepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#54958) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Sziasztok!

Adott egy notebook, amelyhez jelenleg egy Windows 10 Pro licensz van rendelve. Azt szeretném megtudni, hogy hogyan tudom leregisztrálni azt a Microsoft aktivációs szervereiről. Csak olyan módszereket találtam, amivel az adott telepítést kulcsát lehet törölni, de tudtommal az nem értesíti a szerver oldalt. A célom az lenne, hogy az eladott eszközön Windows 10 telepítése után az ne aktiválódjon automatikusan, vagyis az új tulajdonosnak új licenszt kelljen használnia.

(#54959) King Unique válasza A214 (#54957) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell tudod, hogy annál az UEFI menüjében milyen opciók, beállítási lehetőségek vannak. Illetve ennyi erővel az alaplap topikjában is rá lehet kérdezni. Valamint, ha UEFI módban akarsz telepíteni, akkor a lemeznek nyilván GPT-nek kell lennie. MBR lemezt közvetlenül a telepítőben például a diskpart segítségével is lehet törölni, átkonvertálni stb.

[ Szerkesztve ]

(#54960) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Hol tudok mélyebben belemászni a HDD energiagazdálkodási beállításaiba?

A problémám a következő: Amióta a laptopon upgradeltem a rendszert Windows 10-re a HDD fura hangokat ad, szerintem az olvasófejet pakolgatja fel-le (de ilyen kb 10 másodpercenként).

Azt fontos hozzátenni, hogy ezt csak és kizárólag akkor csinálja, mikor akkuról megy a laptop és kikapcsol a kijelző energiatakarékosságból. Ha csatlakoztatva van áramforráshoz és úgy kapcsol ki a képernyő idle módban, akkor nem adja ezt a hangot.

Az energiagazdálkodási séma beállításait természetesen tudom hol kapcsolgathatom, de itt most nem az a lényeg, hogy hány percre állítom a HDD kikapcsolását, hanem, hogy attól függően adja ezt a kerregő-nyekergő hangot 10 másodpercenként, hogy akkuról vagy hálózatról megy a gép.

(#54961) #83685760 válasza A214 (#54935) üzenetére


#83685760
törölt tag

Pontosan, a bootmgr fájl a BIOS-módú indításhoz van a telepítőben, az EFI mappa pedig az UEFI-s bootoláshoz, így működik mindkét esetben ugyanaz a telepítő.

Vannak korlátai az MBR-nek, például hogy legfeljebb 4 elsődleges partíció lehet a háttértáron, és "csak" 2-2 TB-osak. A partíciós adatok egy helyen vannak tárolva a lemezen, így ha az megsérül, akkor az komoly gondot okozhat, a GPT viszont több helyen is tárolja, így könnyebben helyreállítható.
Ha támogatja az alaplapod, akkor használhatsz Ultra Fast módot az indításhoz, így valamivel gyorsabban indul a rendszer, cserébe az UEFI-be lépéshez vagy a bootmenühöz előbb be kell lépni a a hibaelhárítási menübe.
Ha nem használsz egynél több rendszert, akkor be lehet kapcsolni a Secure bootot, az elvileg megakadályozza, hogy kártevő töltődjön be a rendszerrel együtt.

(#54962) A214 válasza King Unique (#54959) üzenetére


A214
aktív tag

Rendbe majd az alaplapra rákérdezek.
GPT re akkor így válhatok [link]
Amúgy a telepítő ezt nem tudja alapból?

(#54963) A214 válasza #83685760 (#54961) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi

Ezt nem értem mire jó ez?
„cserébe az UEFI-be lépéshez vagy a bootmenühöz előbb be kell lépni a a hibaelhárítási menübe.” :F

(#54964) #83685760 válasza A214 (#54963) üzenetére


#83685760
törölt tag

Mert a gép bekapcsolásakor nem lehet belépni, a lehető leghamarabb indítja a rendszert.

Amúgy elvileg van olyanod az UEFI-ben, hogy "Boot Device Control", amit lehet "UEFI Only" módba kapcsolni. Állítsd át, és indítsd el a telepítőt. Ha az ASUS logó alatt jelez töltést, akkor jó helyen jársz. Utána minden partíciót törölnöd kell a meghajtón, hogy GPT-ben hozza létre az újakat.

(#54965) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Sziasztok!

Windows 10 operációs rendszerem van, laptopon. A laptopra munka gyanánt egy plusz monitort dugtam, ami kiterjesztéssel üzemel, így a laptop monitorján és a külső monitoron is külön ablak tud futni ugye. Viszont a laptoptól balra van a monitor ÉS az egér kurzorra átmehessek oda, akkor a laptopon jobbra kell húzni, viszont a külsőn, hogy vissza mehessek, balra. Azaz teljesen ellenkező irányba, mint "fizikálisan" kéne. Munka közbe néha belekavarodok ebbe és eléggé zavaró. Van valami megoldás, hogy a kurzor monitorváltásánál ne jobbra, hanem balra(vagy éppen jobbra) hagyja el a monitort? A bútorzat végett nem tudom áttenni a jobb oldalra és nem szeretném ha a külső lennő a fő(1-es) monitor. Köszönöm segítségeteket! :R

(#54966) #83685760 válasza Kurzuh (#54965) üzenetére


#83685760
törölt tag

A képernyő beállításainál rendezd át a megjelenítőket a valós helyzetüknek megfelelően :)

(#54967) Kurzuh válasza #83685760 (#54966) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Nagy köszönet érte, sikerült... sose jöttem volna rá! :R

(#54968) A214 válasza #83685760 (#54964) üzenetére


A214
aktív tag

A leírásba ezek vonatkoznak az UEFI részre.
[kép]
[kép]

1 MCT usb készités.
2 HDD lehuz.
3 Bios beállitás után mehet a telepités.

Vagy kell még előtte valamit csinálnom?

(#54969) A214 válasza A214 (#54968) üzenetére


A214
aktív tag

Minden a gyári beállítás szerint van.

Akkor ezt módosítom:
Boot Device Control [UEFI Only]
Kell még valamit babrálnom?

(#54970) csixy válasza GEPESZ66 (#54938) üzenetére


csixy
addikt

Bootolás közben nyomkodd az F9-es billentyűt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#54971) konci79 válasza Borisz76 (#54956) üzenetére


konci79
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek!
Hdd-re kb. mennyi idő alatt megy fel a rendszer(gyerek alvásához kell majd időzíteni...)?

Eladó garanciás G Wolves SK_L.

(#54972) bobalazs válasza konci79 (#54971) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kb egy óra, frissítések nélkül.

(#54973) raidx válasza A214 (#54962) üzenetére


raidx
őstag

De tudja! Megadsz neki egy particionált területet és ott létrehoz mindent ami kell a rendszernek.

Én úgy csinálom, hogy létrehozom a kívánt particiokat majd a rendszerét törlöm és aztadom meg a telepítőnek. Ebben az esetben lehet akárhány meghajtó a gépben, nem fog összevissza telepítgetni!

Ha perticionált területet adsz meg akkor le kell húzni a többi vinyót.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54974) A214 válasza raidx (#54973) üzenetére


A214
aktív tag

Egy ADATA SSD van a rendszer számára fenntartva 128GB.
Most fut rajta a W10 legacy módban MBR partíción.
Ezt akarom újrahozni UEFI módra.
Mellette van egy HDD a mentésekre fenntartva
Szóval én az egész ssd törölném,formáznám aztán menne rá a windows.
Előtte is így csináltam csak elba…tam mert nem UEFI módba telepítettem..

[ Szerkesztve ]

(#54975) #83685760 válasza A214 (#54969) üzenetére


#83685760
törölt tag

Annak elégnek kell lennie, de még az is lehet, hogy ahhoz sem kell nyúlnod. A boot menüben ha van UEFI mód a pendrive neve mellett, akkor az is jó. Ha ASUS logó alatt mennek a pöttyök töltés közben, akkor jó helyen vagy, ha a Windows logó van ott, akkor nem.
Az SSD-t teljesen töröld, majd particionálás nélkül csak kattints a továbbra (az üres helyet kijelölve), a többit a telepítő elintézi.

(#54976) raidx válasza A214 (#54974) üzenetére


raidx
őstag

Az egész C:-m alig 22 Giga foglaltságú. Igaz nincs játék a gépen. A D: meg 5,5 Giga. A C: és D: 36-36 Gigás partíció a töbi meg E: a 128-ból.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54977) movax válasza tordaitibi (#54916) üzenetére


movax
őstag

Nem tudom na, a csicsás kinézet sokadlagos szempont egy oprendszernél, szerintem. Ízlés kérdése, végül is. Jó, persze, az ördögnél legyen egy fokkal szebb, de most komolyan, kit érdekel, hogy hogyan néz ki a Recycle Bin ikonja... :) Olvastam olyan véleményt is, hogy azért nem kell neki a win10, mert az ikonok rajzolata nem túl esztétikus, meg hogy a win 10 esztétikai filozófiájának finom rezdülései nem pengetik meg eléggé a lelke húrjait és így tovább. Hát izé, faszom...

Winaero Tweaker, ezt azt lehet módosítani vele.

[ Szerkesztve ]

(#54978) Syl válasza movax (#54977) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor te nyilván egy ütött-kopott Trabanttal jársz, elvégre kit érdekel, hogy néz ki, csak vigyen el A pontból B-be ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54979) A214 válasza #83685760 (#54975) üzenetére


A214
aktív tag

Megpróbáltam

A bios EZ mode látja az UEFI usb eszközt , boot prioritásba előre raktam és indult is róla.
ASUS logó alatt mennek a pöttyök körbe és indul a telepitő.
Úgyhogy szerintem menni fog.
(A Boot Device Control átállítsam UEFI Only vagy maradhat gyári értéken UEFI and Legacy OpROM értéken.)
Mert még nem babráltam de igy is jó akkor?

Most 2db partíciót lát :

1 100 MB
2 C: amin a rendszer van ~ 116 GB
Ezeket törlöm és akkor mehet a telepités?

[ Szerkesztve ]

(#54980) VoidXs válasza SzasyZo (#54944) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát nyomd meg a reset gombot, ha nincs login screen :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54981) movax válasza Syl (#54978) üzenetére


movax
őstag

Nem épp Trabant, de igen, ugyanígy gondolkodom az autókról is. Nem látom az égvilágon semmiféle jelentőségét annak, hogy miként néz ki egy OK-gomb, amíg meg lehet nyomni.

(#54982) mexel


mexel
veterán

Azért az esztétika is számíthat sokszor, tény hogy egy oprendszernek a stabilitás és gyorsaság a fontos, de jobban eshet a munka vele ha szép is. A win 10 valóban kifejezetten ocsmány.

(#54983) Syl válasza movax (#54981) üzenetére


Syl
nagyúr

Végül is, az egész GUI értelmetlen. CLI-ből kell nyomni, a grafikus felület meg a csicsa csak lassítja a munkát ;]

(#54982) mexel

Én mondjuk nem tekintem ocsmánynak, de hogy a dizájnereket vazektómiára kötelezném, az tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54984) Popes válasza movax (#54977) üzenetére


Popes
őstag

Lehet megkövezni de én jobban szeretem azt nézni ami tetszik is. :B Hogy kinek mi tetszik az relatív, de nekem pl ez a lenti kinézet jobban bejön mint az alap, vagy egy win98 kinézet. (de kinek mi) Ha már valamit sokat kell néznem és ha van rá lehetőségem akkor olyanra szabom aminek nem fog irritálni a kinézete.

Deus ex machina

(#54985) vlevi válasza mexel (#54982) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem nem azzal van bajom, hogy lapos, hanem, az, hogy igénytelenül lapos. Mintha olyan tervezte volna (és főleg az UWP részre gondolok), aki abszolut nem értene hozza.
A másik, amire rossz ranézni, az kb az office 2010 ota használt betű megjelenítés. Nagynehezen eflogadtam az xp utan a cleartype-t, erre itt van ez a trágyadék. Esküszöm, wordben, outlookban néh alig lehet elolvasni a szövegeket, annyira randán jeleniti meg. Az, hogy egy betűt nem képes kétszer ugyanúgy kirajzolni, van, hogy duplavastag a k betű (és bármi mas) szára, máskor alig látszik, az számomra elfogadhatatlan.

(#54986) _ ĐanieL™ válasza Stauffenberg (#54960) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ezt nekem is csinalta.
Mintha folyamatosan ki-be kapcsolt volna a hdd.
Dell lapos, Intel.
Az Intel Rapid Storage telepitese nekem megoldotta a dolgot.

(#54987) vlevi válasza Popes (#54984) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt is utálom, pl. ebben a vacakban, hogy a startmenüre kirakott ikonokban NEM keres.
pl van 1-2 progi, amit nem kell telepíteni, csak bemásoltam a d:\egyéb könyvtárba, és kapott egy ikont a startmenüben. Természetesen felirata nincsen, ez is milyen jó dolog már.
pl. mkvextractgui kellene, hogy kivegyek egy feliratot. Nehogymár az mkv szót beírva megtaláljam :W
Nézzem végig az összes ikont, hátha az egyik közül az lesz az.

[kép]
[kép]

(Visszatérve az előző íráshoz, azt hogy sikerül összehoznia, hogy a "találat" szóban a t és a betű máshogy néz ki? Tudom, antialiasing, de akkor ez az elmúlt 50 évben, amióta monitort kötnek a számítógépekre, miért nem volt probléma, miért csak a Microsoftnak nem sikerül az elmúlt pár évben?

[ Szerkesztve ]

(#54988) Syl válasza vlevi (#54987) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy ráfeküdtek erre a Cortanás baromságra, hogy az alapvető keresést (ami windows 7-ben tökéletes volt), totál elcseszték.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54989) Popes válasza vlevi (#54987) üzenetére


Popes
őstag

Látod ezért használok másik startmenüt mert ha megnézed, pl a HWinfo64 sincs telepítve de ki tudom rakni felülre hogy ne keljen keresni. :)

Deus ex machina

(#54990) #61847040


#61847040
törölt tag

Sziasztok,
a tegnapi nap folyamán telepítettem a Windows10 Pro 64bites magyar változatát.
Mindent kellően beállítottam, de egyszerűen a Windows Update nem hajlandó elindulni. Órákon át csak a nagy semmi van... :W

14393.0-ás build gyárilag a telepített rendszer.

Mi lehet a probléma oka, és mi lehet a megoldás?
Nagyon kérlek benneteket segítsetek. :(

Köszönöm előre is! :U

(#54991) tordaitibi válasza #61847040 (#54990) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Windows 10 Upgrade, nekem bevált manuális frissítésre.

Más,
a w10-be hol van az a beállítás, hogy a merevlemezeket soha ne pihentesse?
Lehet béna vagyok, de nem lelem.
Szerintem a másodvinyómat (adat) elküldi alvóba sűrűn.
Pl. arról a vinyóról egy film megnyitása kb. 5 másodperc.

(#54992) csixy válasza #61847040 (#54990) üzenetére


csixy
addikt

Először frisdsítsd a defendert. Próba!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#54993) #83685760 válasza A214 (#54979) üzenetére


#83685760
törölt tag

Gondolom már telepítetted, de igen, úgy jó lesz.

tordaitibi: Az energiagazdálkodási beállításokon belül a séma speciális beállításainál lehet átállítani.

ID0000: A "mindent kellően beállítottam" mit jelent pontosan? Teljesen tisztán telepített és üresen hagyott rendszer sem keres frissítést?

vlevi: A 10 alapból csak a felhasználói mappákban indexel, így a Start menüs kereső nem néz másfelé. Az indexelési beállításoknál add hozzá a többi mappát/partíciót, várd meg, hogy befejezze (nagyon sokáig tart), utána a dokumentumokra kattintva listázni fogja a keresett fájlokat. Az .exe fájlokat kiszűri, nem tudom, hogy miért.

(#54994) Joker88


Joker88
őstag

A mellékelt képen látható " Gyors elérés " parancsikonjait hogyan lehet név szerint rendezni ?
Windows 8.1-ben lehetett, arra határozottan emlékszem.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#54995) Popes válasza Joker88 (#54994) üzenetére


Popes
őstag

Az biztos hogy simán drag&drop módszerrel is tudod rendezni.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#54996) Stauffenberg válasza _ ĐanieL™ (#54986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, Dell laptop, Intel chipsettel.

Leszedtem az Intel Rapid Storage alkalmazást. Kell ebben beállítanom valamit? A Teljesítmény fülön csak az "Átviteli energiagazdálkodás" állítható, alapértelmezésben engedélyezve van a funkció. Érdemes letiltani? Annyira nem szempont az energiatakarékosság.

Most már nem adja kikapcsolt kijelzőnél ezt az olvasófej fel-le pakolgatásra emlékeztető hangot. Köszi a tippet!

(#54997) alfa20 válasza Popes (#54995) üzenetére


alfa20
senior tag

de jól néz ki az asztalod, milyen témát használsz?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#54998) _ ĐanieL™ válasza Stauffenberg (#54996) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Én nem állítottam benne semmit.
Az átveteli energiagazdálkodás nekem is be van kapcsolva. Akksiidő érezhetően jobb.
Azt még nem próbáltam ki, hogy mi a szitu, ha az energiasémáknál engedélyezem a merevlemezek lekapcsolását.

[ Szerkesztve ]

(#54999) Popes válasza alfa20 (#54997) üzenetére


Popes
őstag

Sajnos ez nem kifejezetten egy téma amit fel lehet rakni, inkább úgy mondanám hogy sok kis "apró" módosítás eredménye.

Deus ex machina

(#55000) Greenebola válasza alfa20 (#54997) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nézz be ide.
Kinek milyen a desktopja

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.