Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) Heroes fan válasza #54072192 (#100999) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akkor ez a cikk csak az új funkciók beépítése a win 10-be?, akkor ezt mondta a pasi hogy jönni fog. Ha kijött ez a verzió akkor megnézi majd újra a 10-essel, mert nem ezért vettük a kártyát se hogy csomó játék ne induljon el most meg a szaros 7-es miatt.

(#101002) Heroes fan válasza SenorGrande (#101000) üzenetére


Heroes fan
őstag

555brutalinsanity.wad ezt a doom 2 wadot megnézed,hogy nálad játszható e vagy sem, mert nálam még ezzel se működik bezuhan 1 fps-re.

(#101003) Cs1csó válasza Heroes fan (#100984) üzenetére


Cs1csó
félisten

:))

2003-as P4-es procis - fene tudja milyen lapos - gépen fut a Windows 10. Lassan de fut, bár más sem futna sokkal jobban.

SP4C3

Köszönöm, igyekszem. Amúgy mit vársz? Mások látom már válaszoltak, az egész net az adatgyűjtésről szól, ha tömegesen ürítenék ki az emberek bankszámláit arról már hallottunk volna.

(#101004) Heroes fan válasza Cs1csó (#101003) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nálam is gond nélkül futott, csak a gamek nem mind.

(#101005) SenorGrande válasza Heroes fan (#101002) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem, én nem warezolok, és nincs meg eredetiben nekem a Doom 2.
Ismétlem, felejtsd el azt kóklert! Keress végre egy hozzáértőt szakembert, vagy tanulj bele te magad.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#101006) Heroes fan válasza SenorGrande (#101005) üzenetére


Heroes fan
őstag

Doom 2-őt már nem is lehet kapni, ezeket a wadokat nem is árulják a boltokba mivel rajongói modok.

(#101007) csixy válasza Sub-ZeRo (#100962) üzenetére


csixy
addikt

Persze most már én is tudnék cikket írni, de most már legalább tudom, meg nem olvastam sajna. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#101008) daniel909


daniel909
addikt

Sziasztok!

A májusi frissítést nem dobja fel nekem a beállítások menüből a gépem! Le tudom mégis rá valahogy tölteni?
(Nem akarom újra telepíteni, csak frissíteni)
(Nagyon bejön nekem a fehér win, emiatt kellene csak ez a frissítés!)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#101009) Bogyó bá' válasza daniel909 (#101008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Frissítési segéd...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#101010) csixy válasza daniel909 (#101008) üzenetére


csixy
addikt

Tölts le egy media creation toolt és szedj le vele egy telapítő iso filet. Rendszergazdai fiókban dupla katt az iso-ra ... felmountolod .... és dupla katt a setup.exe fájlra és két óra türelem. Semmi se legyen bedugva USB-re , ne legyen bedugott SD kártya sem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#101011) SenorGrande válasza Heroes fan (#101006) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Hogyne lehetne már kapni!
Kipróbáltam gyorsan az SR3-at is, szintén semmi gond vele.
De egyre több ezzel kapcsolatban az off, keress hozzáértőt, aki megcsinálja neked, mert működni kell ezeknek gond nélkül.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#101012) daniel909 válasza Bogyó bá' (#101009) üzenetére


daniel909
addikt

ezt tudom köszi!
ehhez lusta vagyok!
:D
Macről jöttem Winre ott ezek a frissítések kicsit jobban meg vannak oldva szóval marad így! Úgy kéne mennie, h beállítások -- frissítés -- boom! (szerintem)! A májusi frissítésnek így kéne zajlania Júniusban!

Senkit nem akarok megbántani, csak szerintem már itt kellene tartani 2019-ben. de hagyjuk tényleg nem akarok vitát generálni, csak meglep, hogy még itt tart a MS, hogy kiad egy frissítést aminek neve MÁJUSI frissítés, és ezt egy kattintással nem tudom elintézni, ráadásul maga ez a MÁJUSI frissítés is csúszott 1 hónapot!

Majd biztos fog ez menni simábban is, mert pl az októberit simán így egyszerűen megkaptam.

Köszi skacok! Egyenlőre nem szórakozok ezzel ebben a formában!

Ti vagytok a legjobbak thanks!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#101013) Heroes fan válasza SenorGrande (#101011) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nekem sincsen csak ennél a wadnál, eleje minden okés azt kiér a nagy terepre és kész.

(#101014) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Win 10 em van,es rendszervisszaalitast akarok csinalni, meg tudnatok mondani hogy kell? Itt nem egyszeru mint win 7 ben volt/

(#101015) Bogyó bá' válasza daniel909 (#101012) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elnézést, én balga azt hittem, frissíteni akarsz. Ha jól látom, inkább ideológiákat gyártani.
(Akkor meg szépen várjál türelemmel- idén még biztos neked is meg fog jönni…)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#101016) Dragon3000 válasza daniel909 (#101012) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az előző ment egyszerűen, ez meg nem, akkor valami gond van nálad, ami miatt fel sem kínálja a frissítést. Ha érdekel, hogy mi lehet, olvass vissza.

(#101017) zolee001 válasza daniel909 (#101012) üzenetére


zolee001
őstag

Pontosan ott és ugy müködik ahogyan elvárnád,valamelyik ismert inkompatibilitás miatt nem érkezett még meg a frissités automatikusan
100x be van linkelve az oldal a topikban ahol ellenörizheted

(#101018) King Unique válasza daniel909 (#101008) üzenetére


King Unique
titán

Volt arról szó ebben a topikban (is) már számos alkalommal, hogy amikor elérhetővé válik egy-egy új funkciófrissítés, akkor általában nem minden eszközre (gépre) tolják ki egyszerre, hanem hullámokban válik elérhetővé. Azaz van aki azonnal, mások lehet csak hetek / hónapok múlva kapják meg. Valamint, ha a 1903-as verziónál ezek közül érint valamelyik, akkor addig blokkolva lesz a telepítése azon a gépen, amíg a probléma el nem hárul. Az pedig teljesen logikus, hogy addig nem erőltetik és inkább biztosra mennek. Továbbá, ha legalább Pro kiadást használsz és a gépházban késleltetett (nem célzott) frissítési csatorna és / vagy a funkciófrissítések halasztása (max. 365 nap) van beállítva, akkor értelemszerűen annyival később fogja felajánlani a Windows Update az új funkciófrissítést.

Viszont ugyanakkor arról is volt szó ugyancsak számos alkalommal, hogy manuálisan lehet akármikor frissíteni egyéb módon pl. a Microsoft weboldaláról a képen szemléltetett frissítési segédet, vagy az MCT-t letöltve, majd futtatva. Valamint ha van már egy 1903-as ISO letöltve, akkor azt a fájlkezelőben felcsatolva (megnyitva), majd a gyökerében a setup.exe fájlt futtatva. Az utóbbi egyébként a leggyorsabb, mert annál az ISO letöltésével már nem kell külön foglalkozni.

Egyébként érdekes, hogy korábban még általában inkább azon ment a problémázás sokaknál, hogy minek frissített az új verzióra, ő ezt nem akarta stb. Most meg amikor az alap késleltetési lehetőségek mellett már a Windows Update is jóval visszafogottabban teríti, akkor meg az a baj, hogy miért nem frissít az új verzióra egyből... :DD

[ Szerkesztve ]

(#101019) Ferenc. válasza Ablakos (#100981) üzenetére


Ferenc.
tag

Én is elakadtam, s nem találtam még olyan aki ennyire értene hozzá, hogy hogy lehet egy számítógépen valóban 2 különböző internetkapcsolatot használni egyszerre(lan + wifi), azon belül pedig megadni melyik program használja csak az egyiket.

(#100983) zolee001 [link] viszont látod írt már közelebbi dolgot, ezúton is köszönöm Neki a hozzászólást! Csak ez meg nekem egy kicsit kínai, ennyire nem értek hozzá, de jó lenne tudni működik-e.

(#101020) King Unique válasza venom8888 (#101014) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetően kb. ugyanúgy, mint a W7-nél, nincsen benne semmi extra és egyáltalán nem bonyolultabb. A Microsoft weboldalán lévő leírás is szemlélteti a menetét, valamint egy másik cikk még részletesebben. De persze ahhoz, hogy használni lehessen, nyilván bekapcsolt állapot kell és lennie kell korábbi visszaállítási pontoknak, amikre szükség esetén vissza lehet állítani a Windowst. Továbbá ha be volt kapcsolva, ellenben közben funkciófrissítés történik, akkor utána újra be kell kapcsolni, mivel az új verziónál alapértelmezetten ki lesz kapcsolva. De ez nem meglepő, mivel az új rendszernél nyilván nem használhatók a korábbi Windows 10 visszaállítási pontjai. Max. a gépházban ott lesz 10 napig a lehetőség 1:1-ben visszaállni a korábbi Windows 10-verzióra.

Egyébként a rendszer-visszaállítás egy dolog, de mellette / helyett akár a komplett rendszermentés is megfontolandó. Az utóbbival 1:1-ben lementhető a teljes rendszer egy lemezképfájlba, ami a Windows 10 beépített eszközével és külső programokkal (példák) egyaránt megoldható. Egy ilyen mentésből pedig fixen visszaállítható 1:1-ben a korábbi állapot, míg a rendszer-visszaállítás nem feltétlen lesz minden esetben eredményes, jellemzően pl. egyes külső antivírus szoftverek szoktak bekavarni, sikertelen visszaállítást okozni.

[ Szerkesztve ]

(#101021) sz.j válasza King Unique (#101018) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Ha bármi okból nem frissíthető a Win 10 1903-ra, akkor minden esetben kiírja, hogy "Ez a számítógép nem frissíthető Windows 10-re."? Még akkor is ha Media Creation Tool-al történne a frissítés?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#101022) Cs1csó válasza daniel909 (#101008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell semmi amit Bogyó bá' linkelt ott kattintsz a FRISSÍTÉS-re és amit letölt futtatod és kész ennyi. Adni kell neki egy kis időt és megcsinálja.

(#101023) King Unique válasza sz.j (#101021) üzenetére


King Unique
titán

Ha valami gond van, akkor általában kiírja és hibaüzenettel leáll a folyamat. Itt van egy MCT-s (vagy ISO setup.exe) példa, aminél ez volt a gond. A gépházban a Windows Update meg addig elvileg meg sem jeleníti úgy, mint itt, de azt passzolom, hogy ez és az előbbi a-tól z-ig minden esetre érvényes-e.

[ Szerkesztve ]

(#101024) sz.j válasza King Unique (#101023) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.
Mindezt azért kérdeztem, mert MCT-vel mindegyik gépet (3) frissítettem és nem írt ki semmi hibára utalót, de a frissítést követően a 1809-el tökéletesem működő egyik a gépnél kisebb hibák jelentkeztek (pl. jelszó begépelésénél nem érzékelte a nagybetűt csak akkor ha a Caps Lock-ot lenyomtam, stb). Majd (kb. egy hét után) az egyik reggel már nem bootolt be a gép. Hosszú ideig fekete képernyő és végtelenségig forgó betöltésjelző ....
Erre a gépre mentésből vissza is raktam a 1809-et, a másik kettőnél eddig nem tapasztaltam hibát.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#101025) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Mikor lesz frissítés még az idén?

(#101026) TRob1 válasza Heroes fan (#100994) üzenetére


TRob1
veterán

"Nem mert a többi az átvágott úgy mint a szart."
Ez is. ;)
Minden játékod megy win10 alatt és semmit nem kell ki-be kapcsolgatni.

(#101025) Heroes fan:
Ha minden jól megy, ősszel valamikor (október/november) Ha csak tényleg ki nem marad.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#101027) Heroes fan válasza TRob1 (#101026) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az jó lesz még belefér a win 7-nek a lejárta előtt. Akkor újra megpróbáljuk ismét a win 10-et.

(#101028) SenorGrande válasza Heroes fan (#101027) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Nem nagyon akarod megérteni, hogy nem a Win 10-zel van a baj...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#101029) Heroes fan válasza SenorGrande (#101028) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hanem?

(#101030) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha van egy program, pl a teamspeak szerver, aminek kell nyitott port a routeren, de nem képes upnp-vel magának nyitni, akkor hogy tudom a router felé upnp-vel küldeni a portot, hogy ne keljen kézzel nyitni a routeren? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#101031) Bounti


Bounti
aktív tag

Üdv!

Ma frissítettem egy laptopot (Lenovo z50-75, A10-7300 procis) 1903 Home-ra.

A frissítés szépen végigment, viszont az AMD oldaláról leszedett legfrisebb meghajtó hatására iszonyatosan belassult a gép. (Adrenalin 2019 Edition 19.5.2) Csináltam clean-installt, de a driver ezt is elszsz@rta...

Utána ráhagytam a Windowsra a driverek beszerzését, és minden rendben ment. A gép most teljesen jól működik.

A neten nem találkoztam még ezzel a problémával, gondoltam leírom, ha valaki ebben a helyzetben lenne.

A videokártya típusa (hibrid): R6 M255DX

Jobban szeretem a gyártótól közvetlenül telepíteni a drivereket, szóval, ha van valakinek ötlete, hogy esetleg én mit ronthattam el, az ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#101032) Werkly


Werkly
őstag

Hát nekem a mai napig nem ajánlja fel a WU a frissítést! Mondjuk annyira hiányzik mint mókusnak az erdőtűz! 😂

[ Szerkesztve ]

(#101033) Fred23


Fred23
nagyúr

Kaptam ma javításra egy régi notit, iszonyatosan be van lassulva, illetve nem működik a touchpad; ahogy nézem a downloads mappát, valaki már próbálta előttem megjavítani, mert tele van régi -és nem működő- driverekkel... -van esetleg valami univerzálisan jó megoldás, amivel biztosan működésre lehet bírni gyorsan, akár csak részlegesen Win10 alatt?

Saját megoldásom valami könnyebb linux disztró lenne, elvileg a leendő tulajnak is megfelelne, ha az általa használt néhány program futna, és bizony linux alatt az összes felsorolt már egyáltalán nem ügy, kivéve talán a fullos Office, viszont szerintem egy Libre Office is megfelelő lenne számára arra a néhány nagyon nem extra dologra, amire a M$ Office-t használja. Mégis van egy olyan érzésem, jobban örülne a Win10-nek, mert még sosem használt linuxot.

[ Szerkesztve ]

(#101034) Sub-ZeRo válasza Fred23 (#101033) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

SSD kell bele és csokoládé.
Nézd meg a feladataoknál mi eszi a hdd-t (szerintem az van benne).
Ha nem tudsz vele dűlőre jutni, egy ssd megoldja a bajt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#101035) Dragon3000 válasza Sub-ZeRo (#101034) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem a legnagyobb gondja ez "nem működik a touchpad".

(#101036) Cs1csó válasza Werkly (#101032) üzenetére


Cs1csó
félisten

2007-es c2d notin nekem sem ajánlotta fel EZEN az oldalon rákattintottam hogy FRISSÍTÉS letöltődött a FRISSÍTÉSI SEGÉD rákattintottam csinált egy pár másodperces vizsgálatot, hogy a gépem megfelel e a frissítés követelményeinek kiírta mindegyikhez hogy OK és egy hogy ha folytatni akarom akkor kattintsak, kattintottam és magára is hagytam a gépet, nem tudom mennyi idő alatt futott le - dolgom volt magára hagytam pár órára - de mivel alig van rajta - a rendszer partíción - személyes adat és kevés program is van ezen a gépen ezért hamar lefuthatott. Mire visszaértem már azt írta ki, hogy készen van, a gépet újraindítottam - amúgy nem kérte - és mivel mindent rendben találtam lefuttattam a lemezkarbantartót a Windows OLD mappa kb. 14GB volt, töröltem is.

(#101037) Sub-ZeRo válasza Dragon3000 (#101035) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Attól lenne belassulva?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#101038) Dragon3000 válasza Sub-ZeRo (#101037) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bárhogy nézem a belassulást egy rendszer telepítés is megoldhatja de a touchpad gondot már nehezebb lehet megoldani, ha nincs win10-re működő driver hozzá.

(#101039) #54072192 válasza Heroes fan (#101001) üzenetére


#54072192
törölt tag

A cikk arról szól, hogy a régi ütem szerint jövőre valami teljesen új verzió jönne, nem arról, hogy jön is. Az MS bemutatta, hogy milyen irányt képzeltek el, milyen lesz a "modern Windows".

Amit írtál, az sajnos értelmetlen, semmi ilyen probléma nincs a rendszerrel, a .NET-nek meg nincs egyáltalán köze az alaplapodhoz. Ha valaki ilyen hülyeségeket beszél, az nem ért hozzá.
A játékaidat meg vedd meg, a kliensed telepíti amit kell, és nem kell semmit buherálni velük.

(#101040) SenorGrande válasza #54072192 (#101039) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Engedd el, hiába beszélünk neki...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#101041) Fred23 válasza Dragon3000 (#101038) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, a fő baj a touchpad! :K Még nem álltam neki keresgélni -éppen lementem róla, amik biztosan fontosak-, de ha nem lesz rá Win10-es driver, marad szerintem a linux.

Sub-ZeRo: Ezzel kezdtem én is, még telefonban: SSD vagy HDD van benne? Nem tudta a tulaj, de azóta megnéztem itthon, és utóbbi, amivel pedig mondhatni természetes a Win10 melletti lassúsága. Xfce-vel egy lightos linux kéne rá szerintem. Ha nem lesz jó driver, mást nem is tudok tenni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#101042) Heroes fan válasza #54072192 (#101039) üzenetére


Heroes fan
őstag

Épp ez a szitu,hogy eredeti steames meg uplayes van, és most mennek win 10 alatt nem.

(#101043) Dragon3000 válasza Heroes fan (#101042) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindenki másnak mennek a játékok win10-en csak nálad nem, valami nem lett telepítve vagy buherált rendszer lett felrakva, amúgy valami hibát biztos írt a játékoknál, amivel be lehetne azonosítani, hogy mi volt a gond.

(#101044) borix válasza Dragon3000 (#101043) üzenetére


borix
őstag

Nem ért hozzá akihez vitte az is szerencsétlen volt hozzá. Keresnie kell aki rendesen feltelepíti a rendszert vagy saját maga rászánja az időt és megtanulja.

(#101045) Werkly válasza Cs1csó (#101036) üzenetére


Werkly
őstag

Hát ha meglesed az adatlapomat akkor láthatod, hogy az enyém az nem C2D már. 😀

(#101046) liszi70


liszi70
nagyúr

Azt ki lehet lőni valahogy 1903-on, hogy a bejelentkezési képernyő kb. 1 perc után elsötétül?

(#101047) Geth válasza liszi70 (#101046) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem ahogy korábban. Arra keress rá, hogy VIDEOCONLOCK.

[ Szerkesztve ]

(#101048) liszi70 válasza Geth (#101047) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, ez alapján megtaláltam. (Hihetetlen, hogy a regeditben kell turkálni, hogy megjelenjen egy ilyen banális beállítási lehetőség. :F )

[ Szerkesztve ]

(#101049) borix válasza liszi70 (#101048) üzenetére


borix
őstag

Volt már aki ide írta régebben, hogy ezek és hasonlók miatt, hogy itt tart a win10 vesz majd Mac gépet.Van pénz rá és nem a játék a fő vonal vegye rosszabbul biztos nem jár vele.

(#101050) Geth válasza borix (#101049) üzenetére


Geth
addikt

Hát aki ezek és hasonlók miatt platformot vált, az még sok kellemetlen meglepetéssel és megbánt vásárlással fog gazdagodni :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.