Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Bferibörs válasza kungzi (#30994) üzenetére


Bferibörs
addikt

véletlenül nem nézted el a telepítésnél a home és pro verziót, mert akkor nem aktiválódik

látom a képen nem-bocs

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#31002) csixy válasza World-Soft (#30788) üzenetére


csixy
addikt

De minek is? Win10-ben mountolható az iso fájl.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31003) csixy válasza atti1848 (#30762) üzenetére


csixy
addikt

32bites a windows?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31004) atti1848 válasza csixy (#31003) üzenetére


atti1848
senior tag

Le is van írva, de a biztonságért: 64bit windows 10 Pro, az alaplap 4GB-ot támogat, BIOS a laphoz a legfirssebb, msconfig-nál nincs memória limit beállítva. Ennyit tudok, amiket ellenőriztem is.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#31005) csixy válasza kungzi (#30994) üzenetére


csixy
addikt

Telepítsd mégegyszer tisztán és amikor a kulcsot kéri a másik lehetőséget válaszd és ne adj meg neki kulcsot.Telepítés után , ha nethez jut , akkor be fogja magát aktiválni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31006) saelin válasza csixy (#31002) üzenetére


saelin
veterán

Ezt sokan nem is tudják, pedig egy tök jó feature! :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31007) Jazz


Jazz
veterán

A W10 alapértelmezettem tartalmazza a Dx12-őt ami lefelé kompatibilis kellen hogy legyen igaz? Tehát Dx11-es játékok futtatásához nem kell semmilyen egyéb telepítés. Még is ilyen hibaüzenetek vannak indításánál, hogy: "A program nem indult el, mert X3input1_3.dll hiányzik (és xapofx1_5.dll, x3DAudio1_7.dll)

free your mind

(#31008) rétisün válasza Jazz (#31007) üzenetére


rétisün
veterán

frissítés vagy teljes telepítés?

én csak frissítettem, de minden játékom ment ugyanúgy, mint előtte a win 7-en. ha nem frissített win 10, akkor lehet a játékot kéne újratelepíteni, nálam pl. a stalkerek csináltak ilyeneket, ha a korábban feltett játékot akartam indítani új oprendszerrel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31009) genndy válasza Jazz (#31007) üzenetére


genndy
addikt

De nem kompatibilis. Mint ahogy Win7-nél is mindenki beleszaladt abba hogy Dx9-es játékok nem mentek rajta alapból, csak miután föltette a 9-et, mert az oprendszerben csak a 10 volt benne alapértelmezetten.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#31010) #56474624 válasza TRob1 (#30962) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja, én minden egyes driver telepítése/frissítése előtt imát mondok, nehogy nagyon megviselje a win10-et. A mostani telepítésem már 17 napja megy, kíváncsi leszek, hogy aktív használat mellett kibírja-e az 1 hónapot javíthatatlan korrupt fájl megjelenése nélkül. És nem kell mondani, hogy user error, mert ugyanez a user a 8.1-et, 7-et nem tudta kifektetni 1-2 év alatt sem ugyanilyen használati szokások mellett.

Amúgy nekem valahogy nem veszi be a gyomrom, hogy valaki fő oprendszerként használja napi több órában aktívan (tehát nem csak nézegeti a háttérképet), és még egy nyavalyás start menü probléma sem jött elő egyszer sem. Vagy nem volt még olyan sem, hogy valami oknál fogva nem akart bootolni az oprendszer, újra kellett indítani/újraindult, aztán bootolt normálisan (ahogy előtte 2 hétig is).
Pláne, hogy nem tiszta telepítéssel. Hibátlan, az basszus. Azért jönnek ki a javítócsomagok (még ha nem is túl jó hatásfokúak), mert hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#31011) Syl válasza #56474624 (#31010) üzenetére


Syl
nagyúr

Én napi sok órában használom, dolgozom is rajta. És bizony többször volt már, hogy a Start Menü nem nyílt meg. Boot gondom még szerencsére nem volt - szét is verném ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31012) tomp válasza #56474624 (#31010) üzenetére


tomp
félisten

Nem veszi be a gyomrod?
-valaki fő oprendszerként használja napi több órában aktívan és még egy nyavalyás start menü probléma sem jött elő egyszer sem: átlagos otthoni használattal használom. Csak a frissítések telepítése után szoktam újraindítani és a start menüs hiba 1x sem jött elő.
-mindig bebootol a rendszer, egyszer sem volt gondja
-Pláne, hogy nem tiszta telepítéssel: 8.1-et frissítettem 10-re. Majd a TH2-nél szintén szimpla frissítés volt. Nem tiszta telepítés.
Hibátlan, az basszus: Na itt igazat adok! Nem hibátlan. Most a legutóbbi kommunális frissítéssel RAM telítődéskor a GPU drivert kidobja a rendszer a memóriából. Na ez oltári nagy bug. Ilyet nem láttam 7-en, 8-on, 8.1-en, 10-en, 10TH2-n sem. Csak a legutóbbi frissítéssel. Remélem javítani fogják. Ezen kívül semmi gond nincs nálam. Ja és egy 4éves laptopon fut a rendszer. :)

(#31013) #56474624 válasza tomp (#31012) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem veszi be a gyomrod?

Nem a konkrét eseten van a hangsúly, hanem hogy semmilyen hibát (pl. a belassulás is lehet hiba, ami Gépház megnyitásánál mai napig elő-előjön semmi erőforráskihasználtság mellett, ez vajon melyik driver bűne? :F ) nem tapasztalt valaki a megjelenés óta napi több óra aktív használat mellett sem. Te is tapasztaltál, olyat, amit meg én nem, nekem ez új.

És nem arról van szó, hogy nem szimpatizálok a rendszerrel, a kinézetével, felületével, használhatóságával, filozófiájával, mert ha nem szimpatizálnék vele, nem lenne most sem fent fő (és egyedüli) oprendszerként. Igazi indok nekem a szimpátián kívül tényleg nem szól mellette, az én gépemen nem kérdés, hogy jelenleg a 8.1 veri stabilitásban, csak hogy a fontos dolgaimat felhőbe teszem, ez kevésbé fajsúlyos szempont már.

(#31011) Syl:

Olyan is volt már, hogy teljes képernyősre állítottam a start menüt, de nem akart azzá válni, újra kellett indítani, hogy az legyen. Igazi indok persze nem szólt mellette, hogy teljes képernyős legyen, egyszerűen sok dolgot azért teszek, mert tesztelem a működést, próbálom a hibákat előcsalogatni. Talán ezért is jön egy-egy hiba elő nálam, mert jobban forszírozom, mint mások. :U
Persze valami az Istenért sem jön elő, ilyen pl. az alapértelmezett alkalmazások beállítása, nálam úgy marad, ahogy egyszer beállítottam, de sok embernél rendszeresen elállítódik. User error lenne az is? Kétlem. :)

[ Szerkesztve ]

(#31014) Jazz válasza rétisün (#31008) üzenetére


Jazz
veterán

Ez egy clean install win10 új gépre, clean install game-el.

(#31009) genndy:
Akkor lefelé még se kompatibilis. Ha felteszem a 11-et nem fog ütközni a 12-vel? (a dx tudtommal nem olyan mint a net framework, egyszerre több verzió is lehet fenn...vagy ez azóta változott?) Honnan/ hogy szedjem le a 11-et?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#31015) worxland válasza #56474624 (#31013) üzenetére


worxland
addikt

7 teljesen eltérő gépen megy nálam a Win10 gond nélkül. Van közte 32 bit, 64 bit, Core2Duo, Core2Quad, AMD Neo 36L, i5, i7, 2 GB, 4GB, 16 GB memóriával. Azért van esély arra, hogy jól működő konfigod legyen Win10-el is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31016) tomp válasza #56474624 (#31013) üzenetére


tomp
félisten

Csak szimpla válasz induló mondtad volt. Semmi több. :)
Gépház teljesen jó reakció idővel jelenik meg. Rákatt, 1-2mp és már bejött.
Egyedüli driver érdekesség nálam ami már 8.1 óta jelen van az az SD kártya olvasó. Ha tétlen állapotban van a kártya benne akkor gondol egyet a rendszer, leválasztja majd újra csatolja. Használat alatt nem csinálja. Csak a csilingelésre és az előugró üzenetre leszek figyelmes mindig.

(#31017) Ghard válasza Ghard (#30911) üzenetére


Ghard
őstag

Valamelyik hangkimenet vagy bemenet okozta. Letiltottam mindent, kivéve a használatban levőt, most jó a hang...

(#31018) Jazz válasza Jazz (#31014) üzenetére


Jazz
veterán

Megoldva. Dx webinstaller kellett csak.

free your mind

(#31019) SP4C3 válasza Jazz (#31018) üzenetére


SP4C3
veterán

Na én pont azt a webinstallert keresem, csak az offline installer-jét. :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31020) robertho


robertho
tag

Sziasztok. Tegnap este frissitettem a gepem win 10 re. Most nekem sincs netem. Telefonon eleg nehez tobb 30 ezer hszt.atnezni. tudna valaki egy leiras linket adni? Koszonom!

(#31021) #93794560 válasza robertho (#31020) üzenetére


#93794560
törölt tag

Először is tudni kellene a géped specifikációit, a benne lévő hardvereket. Valamilyen kerülőúton a netről kellene levadászni a megfelelő win10-es drivereket. Ha másképp nem megy, tedd vissza a régi rendszert, azzal szedd össze a megfelelő cuccokat, aztán mehet vissza a 10-es.

(#31022) kungzi válasza robertho (#31020) üzenetére


kungzi
veterán

nekem a realtek lan driver, amit a win10 automatikusan felrak egy rakás ...
le kell tölteni a realtek honlapjáról a megfelelő drivert és azt kell felrakni

ha realtek van az alaplapodon :D

(#31023) robertho


robertho
tag

Sziasztok. Problema meg is oodva, megy a win7 vissza.

(#31024) #93794560 válasza robertho (#31023) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elég gyorsan döntöttél. :)

(#31025) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tegnap a Display Driver Uninstaller-el eltávolítottam az NVIDIA összetevőket, majd a honlapjukról letöltött legfrissebbet felraktam.
Viszont a Windows Update mire feltelepítettem, már felajánlotta a frissítést, gondolom egy korábbi verzióra.
Be tudom-e azt állítani, hogy az NVIDIA drivert ne frissítse fel?
Gondolom azt nem célszerű, ha minden driver frissítést letiltok.
Ti miként oldjátok meg ezt a problémát?

(#31026) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lapozó file méretét hol tudom beállítani?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#31027) Snip3r_HUN válasza DonThomasino (#31026) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

"Ez a gép"-re jobb kattintás -> Tulajdonságok -> Speciális Rendszerbeállítások -> Speciális -> Teljesítménynél szintén a beállításokra katt -> Speciális -> Virtuális Memória.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31028) távcsőves válasza DonThomasino (#31026) üzenetére


távcsőves
senior tag

Rendszer-> Speciális rendszerbeállítások -> Speciális -> Teljesítmény beállítások -> Speciális

Rendszer beír Start menű keresőjébe. Meglesz az.

Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#31029) DonThomasino válasza Snip3r_HUN (#31027) üzenetére


DonThomasino
veterán

Meg is van köszi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#31030) #78032384


#78032384
törölt tag

Ahogy pörög a topik biztos elveszik a zajban, de itt a nyár óta lett tapasztalatom azoknak akik azt hiszik most már érdemes frissíteni 7-ről vagy 8.1-ről. Röviden: nem ajánlom. Én a Vistával se bosszankodtam ennyit. Hiába remek a sebesség, ha a használhatóság a béka segge alatt.

Bővebben:

Nyár óta annyi kevés pozitívum volt a novemberi frissítés a memóriagazdálkodást kicsit rendbe tette, a system memory process már nem száll el. Végre elfogadja a 7-8 kulcsokat kapásból is.

Ami rossz:
Az Edge még használhatatlan béta, talán a kiegészítők és a Redstone után valami lesz belőle. De addig is lehetett volna javítani rajta, hónapok után nincs se TPL támogatás, se normális kedvencek, se swipe navigáció, címsor gyakran nem fókuszál, nincs jobb klikk keresés (Cortana nem az)
A legnagyobb vicc 8.1 alatt volt az érintőképernyőre szánt Modern IE, volt benne TPL, volt swipe, stabil volt. Erre azt megölték az új béta Edge miatt.

A Microsoft által megváltónak tekintett univerzális appokról a véleményem, hogy desktop gépen egérrel rossz vicc az egész. Instabilak, bármikor képesek elszállni hibaüzenet nélkül, és lassúak. Számológépre várni kell 2 mp-et mire írhatom a számokat. Amiből van desktop program messze jobb az, mint az új app. Pl. OneNote eszembe se jutna az appot megnyitni, amikor a rendes program gyorsabb és többet tud. De még az app is rosszabb lett a 8.1 apphoz képest, abban emlékszem volt egy jópofa és gyorsan használható gyűrű menü jobb klikkre, mivel tök jó volt az MS kiherélte.

Egyéb okokból nyár óta csináltam clean installt is, lássam gyárilag milyen felhasználói élményt tesznek a user elé. Katasztrófa.
A start menü tele minden vacakkal candy crush és ilyen baromságok. A Skype "élmény" most az hogy külön Messaging és Skype Video appok, egyszerűen használhatatlanok. De semmi baj ott a start menüben a Get Skype hát mit ajánl a Microsoft? A régi hagyományos programot. 8.1 alatt legalább a metro Skype valamennyire működött.
A Groove Music minden szempontból szánalom a régi Zune-hoz képest, Xbox app hivatalosan nincs uninstall. Mivel bénák nincs rájuk szükségem, powershellből kell megszabadulni tőlük. Eddig régen még a Windows Media Playert is el lehetett távolítani a Vezérlőpultból. Külön őrjítő az MS accounthoz a szar Xbox app magától csinált valami külön Xbox fiókot egy generált névvel. Ez gondolom szinkronizálódott a Lumiámra vagy a telefonról vissza már nem emlékszem és azóta nem működik a Cortana zenefelismerő funkció. Ami tavaly ment szépen, mert angolul és UK régióval használom a telefont és a gépet is. De most az általam nem is kért Xbox fiók magyar régiós lett, ezt nem lehet átváltani másik régióra egy semmitmondó hibaüzenet miatt, törölni sem lehet, csak ha az egész MS fiókot törlöm amit meg nem akarok. Így most már nem működik a zenefelismerés. Nagyon szar hogy minden egyben van és nincs felette kontroll lehetőség. Soha nem volt Xboxom, nem akarom, mégsem lehet törölni.

A Photos app nyár óta képtelen megjegyezni a képek forrásainak beállítását, minden újraindítás után visszaállítja a már eltávolított alapértelmezett mappákat. Explorerben képre kattintva néha el sem indul. A régi gyors képnézőt (ahogy a régi számológépet is) kukázta az MS, érdekes Notepad van még mindig, azt nem metrosították. Ami meg 8.1 alatt volt jó Onedrive metro app, az meg kuka, visszaköltözött az Explorerbe. Ők se tudják mit akarnak. Nem értem nincs még mindig egy gyors, beépített preview program. Nyomsz egy ctrl space-t és bamm ott a kép, videó, hang, dokumentum.

A Lumiámhoz a telefonos app is sokkal bénább lett a 8.1-hez képest. Rengeteg appot kipróbáltam, a Store tele van szeméttel, rémes a keresés és a vége mindig az szinte minden funkcióra jobb a hagyományos programokat vagy weboldalakat használni. Zenére Spotify, videó MPC-HC, IE11, OneNote 2016, emailre az outlook.com kitűzve tálcára, még valami normális képnézőt kellene keresnem. Mail app képtelen azonnal szinkronizálni, egy napja elolvasott leveleket mutogat a start menüben és az action centre is egy vicc. Igazából semmit nem lehet rajta eksönözni. A naptár csak egy eseményt mutat, annyira mégsem élő csempe...

A Sport appnál hiába adom meg a kedvenc focicsapatom, a live tile továbbra is mutat mindenféle érdektelen krikett hírt. News ugyanez, hiába adom meg az érdeklődési köröket, 10-ből 8x mindig az éppen körözött gyilkos vagy terrorista köcsög fejével spammel az app, ki is kapcsoltam a live tile-t. People app kiherélve sajnos nincs már minden egy helyen, persze ez nem csak az MS hibája, a Facebook azt akarja a Facebook appot használjuk. Ami szintén egy kalap szar a változatosság kedvéért. Telefonon is annak idején a Windows Phone 7 és 8 alatt legalább az egyedi design, a hub szisztéma és a gyorsaság rendben ezzel a metro témával, most a Win10 egy öszvér bénaság. Egyébként is kezdek kiábrándulni telefonon is a live tile rendszerből. Használható, minőségi appok hiánya miatt több év Lumia után már kevés hogy szép a start screen, használni is szeretném.

Az ablakok címsorának színét nem lehet külön beállítani. Rendszer és app szinten is 3-4 féle design összevissza, jobbról-balra hamburger itt, 3 pötty ott, semmi egységes arculat, szóval vicc az UI. Kedvencem az új Settings küldözget a régi Control Panelre és fordítva. Azt se tudják mit akarnak. Tálca gyakran nem reagál jobb gombra, vagy nem rejti el magát. Alapértelmezetten ki van kapcsolva a System Restore, azt értem a kis tárhelyű tabletek miatt ez jogos, de egy desktop gépen minek? Telepítésnél tudja a Windows milyen hardverre települ és gond esetén a Reset PC funkciónál gyorsabb ezzel visszalépni egy korábbi jó rendszerre.

A Lock screen testreszabásnál beállítottam egy mappát hogy onnan vegye a képeket a slide show-hoz, erre az első kép még mindig valami gyári fotó. Mint kiderült MS logikával először be kell állítani egy darab saját képet lock screenhez, majd aztán beállítani vetítés is legyen a megadott mappából.

A Microsoft ajánlja a PIN kódot gyorsabb bejelentkezéshez, de a NUM LOCK-ot minden rendszerleállításnál kikapcsolja az új Windows. Szánalom. Szerencsére én többnyire csak altatom a gépet, de az is vicc hogy alapértelmezetten a Win10 hajnali 3-kor felébreszti a gépet karbantartáshoz és random éjszakai időpontokban update miatt. Skynet.
Update miatt nem normál figyelmeztetést ad a sarokban a tálcán, hanem csinálj bármit, teljes képernyős üzenettel zaklat. Volt hogy a beállított időpontban nem történt meg a frissítés és restart.

A legrosszabb hiába várja az ember na talán a Treshold, na majd a Redstone. Alapvető dolgokat nem javítanak évek, hónapok óta.

(#31031) Syl válasza #78032384 (#31030) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon sok igazság van abban amiket írsz, de szerintem nem fogod zsebre rakni amit ezért kapsz ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31032) darkhorse válasza #56474624 (#31010) üzenetére


darkhorse
tag

Nálam pl néhány apróságtól eltekintve hibátlanul üzemel a 10. Egy gépet használok mindenre (munka, játék, internet stb stb), naponta legalább 12 órát megy a gépem, a leghosszabb üzemidő pedig majdnem 18 nap.

Az egyik apróság amivel találkoztam, hogy ha bootoláskor rá van kötve a gépre a tabletem, akkor nem tölti be a monitorom icc profilját, a másik pedig, hogy néha elindul a gépház magától (nem dobja fel az ablakot, csak látom a folyamatok között). Bár az utóbbi lehet hogy nem bug hanem feature... A frissítést meg megoldottam magamnak úgy, hogy akkor frissítek amikor akarok, és azt amit akarok. Más kellemetleséggel tényleg nem találkoztam eddig.

(#31033) wolfman


wolfman
veterán

Találkoztatok már olyannal, hogy a windows nem nyitja meg a tűzfal beállításait? Nem tudom ki/be kapcsolni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31034) #78032384 válasza Syl (#31031) üzenetére


#78032384
törölt tag

Haha. Azt mondod valaki idegen az interneten le fog fikázni? :) Juj.

Egyébként még szerencsések vagyunk, mert ismerjük az MS hülyeségeit mit hogyan kell megoldani, ha lehet. Képzeld az átlag usert aki nem érti miért szar a laptopja driverei, miért kapcsol be az éjszaka közepén a gépe, vagy aki vett egy Surface-t 8.1 és a 10 megölte a tablet funkciók nagy részét, miért állítódnak el a beállításai egy frissítéssel, miért egy béta böngésző a default stb.

[ Szerkesztve ]

(#31035) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Tegnap óta fura kék egymásnak ellentétes irányú nyilak jelentek meg az ikonok jobb felső sarkában. Ez mit takar? El lehet tüntetni? Nem mindegyik ikonnál van, de jó párnál.
:R

(#31036) #78032384 válasza RockHaRD (#31035) üzenetére


#78032384
törölt tag

Elvileg azok a mappák tömörítve vannak NTFS fájlrendszerszinten, a tömörítést jelzi az ellentétes nyíl. Jobb klikk a mappán, tulajdonságok, advanced és lesz egy olyan compress contents to save disk space. Ha ez be van jelölve, akkor ezért vannak a kék nyilak. Nem tudom milyen eszközöd van, mennyi tárhellyel, lehet ez ilyen automatikus funkció ha fogy a hely a Windows tömörít pár dolgot. (én még nem találkoztam ezzel, 120 GB SSD kb. fele szabad)

[ Szerkesztve ]

(#31037) TRob1 válasza #56474624 (#31010) üzenetére


TRob1
veterán

Pedig elhiheted. Sőt, mondok jobbat. Azóta soha ki sem kapcsoltam, csak és kizárólag alvó mód. újraindítás eddig csak és kizárólag a frissítések miatt volt (vagy ha vmi progi kérte telepítés után) És ez nem kamu. A start menüvel sem volt soha gondom eddig. Miért mondanám ha nem így lenne? (Jah, és melyik win esetében nem jöttek folyamat a frissítések, javítócsomagok???)

Sosem mondtam hogy hibátlan a rendszer, sőt, eddig is azt mondtam hogy nincs hibátlan Windows, és soha a büdös életben nem is lesz. Meg olyan se aki mindenkinek egységesen tetszene.

ui: Olyan természetesen nálam is volt már többször hogy nem nyitott meg valamit abban a pillanatban amikor kattintottam, máskor meg igen, de ez eddig minden winnél előfordult nálam, tehát nem a 10 számlájára írom, már hozzászoktam az utóbbi 2 évtizedben (win7-en pont ugyanez van egy jó géppel apósnál, nemrég panaszkodott is rá)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#31038) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Olvasgatom itt a Win 10-el kapcsolatos véleményeket pro és kontra. Akkor ehhez egy kis adalék részemről. Ma érkezett egy frissítés, ami simán települt, viszont ez még mindig a 10240-es verzióhoz érkezett. November 10 óta összesen 9 db frissítés érkezett, ez a TH2-es cucc messze elkerült.

[/L]

Kezdem azt hinni, hogy ez egy tudatos eljárás az MS részéről, hogy lassan 2 hónapja hagyják, hogy párhuzamosan fusson egymás mellett a két Win 10-es verzió. Én egyébként nem bánom, hogy egyelőre a 10240-es cucc van csak fent, mert ez úgy ahogy normálisan működik, én magamtól nem fogom erőltetni a TH2-öt, de azért jó lenne tudni, hogy az MS mégis meddig akarja fent tartani ez a kegyelmi állapotot, mikor akarja kötelezően kidobni a TH2-őt mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31039) Pierre75


Pierre75
senior tag

Helyi fiók helyett a Microsoft fiókkal jelentkeztem be, erre a win10 bélyegszerű ablakát a tálcán a korábbi Windowsok széles ablakára cserélte. Hogyan lehet visszaállítani a win10 ablakméretét? A helyi fiókra visszaváltva maradt amire cserélte.

(#31040) Pierre75 válasza Pierre75 (#31039) üzenetére


Pierre75
senior tag

Közben rájöttem: tálcagombok összevonása.

(#31041) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Win7-ről frissíten szüleim laptopját,egy napig töltötte a win10-et,még egy napig a frissítést,ez normális? Nálam gyorsan ment pedig csak egy régi netbook.Mitől lehet?

(#31042) #97246720


#97246720
törölt tag

Van akinek nem jön le insider fást ringen a 11082?

(#31043) maán


maán
csendes tag

Üdv
Van egy hp pavilion g6 noteebookom amd radeon hd 6480g integrált videokártyával.Telepítettem a windows 10-et,és a játékok lelassultak,valahol azt írta ki hogy frissíteni kell a videokártya illesztőprogramját.Ezt hogyan kell?Valaki letudná írni a pontos menetét.Előre is köszönöm.Ha semmikép nem megy és visszafrissítem win 7-re akkor minden megy úgy mint régen?

(#31044) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az új verzióban a Fényképnézegető és a Paint azért van benne és azért olyan mint a Win7-ben, mert most nem tiszta telepítésem van még próbaként, vagy ezek tényleg elérhetők lettek újra?

Mert ami eddig volt képnéző gyárilag az semmire sem volt jó. (mindent csak egerezve lehet használni: pl. nagyítás, vagy úgy sem: pl. következő képre ugrás.)

Azért kérdem, mert szeretnék tiszta telepítést csinálni (miután mindent leellenőriztem), és félek akkor egy csomó dolog nem fog menni amihez a gép tulajdonosa hozzászokott, és én meg nem kerestem előre megfelelő alternatívát, és a friss Windowst fogom teleszemetelni majd minden féle próbálkozásokkal.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#31045) pete_21 válasza csixy (#30896) üzenetére


pete_21
addikt

(#30864) Lenry, (#30868) dokee78, (#30896) csixy: Köszönöm a válaszokat! Akkor teszek egy próbát az Irfanview-val élesben is. Ha egyelőre semmi extrát nem szeretnék vele, csak képeket nézegetni, illetve formátumot konvertálni/tömöríteni, akkor a 64 bitest tegyem fel?

(#30905) vlevi: Ezek szerint még hektikusabban működik, mint hittem. Nem csak a Total commanderrel van baja. Hanem alapból nem 100%-os a működése. Nem tudom miért cserélte le az MS a régi, jól működő képnézegetőt, egy kb. használhatatlanra...

(#31046) Steelers válasza #97246720 (#31042) üzenetére


Steelers
senior tag

nekem nem jön le!
van megoldásod?

(#31047) Laja333


Laja333
őstag

Hahó!
Egy kis segítséget kérnék Windows 10 Memory Leak ügyben. Történetesen üresjáratban x idő után felkúszik a memória használat 70-80-90%-ra, feladat kezelőben viszont nincs memória zabáló program. Neten keresgélve azt találtam, hogy ez már szinte nem is bug, hanem feature. :)

Így néz ki, most ez egy light-osabb leak:

Program nincs ami ezt tenné:

Találtam egy fórumot, ahol leírják a javítást, de elakadtam. ITT

Megtaláltam Poolmon segítségével a memóriazabáló rejtett részt:

Ez az MmSt szépen bekajálja a magáét, viszont a "findstr" paranccsal nem tudom kideríteni, melyik dll-hez köthető, nem kapok semmi eredményt:

Valakinek van ötlete, mihez kapcsolható az MmSt, vagy akár abban mit rontottam el? :)

(#31048) SybenX válasza Laja333 (#31047) üzenetére


SybenX
őstag

Az utorrent újabb verziója csinálja ezt.Nekem is ez volt és amióta felraktam a régebbi 2.2.1-es verziót azóta minden ok.

(#31049) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Win7 32bitrol frissitettunk Win10 32bitre, viszont pl a Battlefront mar 64bitessel telepul csak.
hogyan tudnek frissiteni egyszeruen, hogy az adatok megmaradjanak?

Koszi a valaszt elore is! :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#31050) cattus válasza Barett 50cal (#31049) üzenetére


cattus
őstag

Sehogy, csak tiszta telepítéssel lehet architektúrát váltani.

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.