Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) mefistofeles válasza ReSeTer (#4983) üzenetére


mefistofeles
addikt

Egy ősi HD4350 es van jelenleg a gépemben, eddig amit win 10-ből felpakoltam az mind alapból felismerte és kezelte!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5002) vlevi


vlevi
nagyúr

Micsoft oldaláról letoltottem a 10074-t, szűz installt csináltam, ugy, hogy toroltem a telepitovel az osszes particiot. Az eredménye az lett, hogy nem nyilik meg a start menu :W
Szoval immáron alig hasznalhato valamire. Sajnos ez igy megint kuka lett, mentem vissza (immaron sokadszor) a jol bevalt heteshez...

(#5003) tDr1v3r válasza vlevi (#5002) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Itt teljesen jó a Start menu. Mondjuk szeret kifagyni, de sokkal kevesebbszer és nem omlik teljesen össze mint az előző buildnél...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5004) prolad


prolad
őstag

Elismerésem a Microsoftnak,10102-es build eddig hibátlan,igaz,hogy cask egy napja használom,de 9926-óta már az első negyed órában csinált valami hülyeséget a rendszer.Még a végén less ebből valami.

(#5005) tDr1v3r válasza prolad (#5004) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálam vannak még fagyások, az Edge is többször összeomlott már meg az ablakkezelő is volt vicces (befagyott a tartalom, a monitoron látható pozíció ellenére máshol volt a kurzor, fekete képernyő, etc etc) kedvében de egész jó, most is W10-ről írok.

Csak a felülettel kéne kezdeni valamit...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5006) netpeti98 válasza tDr1v3r (#5005) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha bekerül az összes felületet érintő módosítás akkor egységesebb lesz az összkép. Az eddig kiszivárgott képekről eddig elég sok minden megvalósult. Gondolok itt a Task View ikonra, Cortanara, vagy a lomtárra. Remélhetőleg az új mappák is követni fogják őket.

(#5007) tDr1v3r válasza netpeti98 (#5006) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk azok az új mappák se túl erősek... de jobb mint a mostani nyilván.

Amúgy a Modern appok egész jók - főként a Mail, a Calendar, az Xbox (csak raknák már bele a streaminget!), meg a Weather és a Photos is egész jópofa, az Edge meg - mint az appok többsége - nagyon ígéretes. De a Settings panel... :O De nyilván örüljünk hogy próbálják újratervezni a felületet és elhagyni az XP-vel és a Vistával bemutatott megoldásokat. Csak esztétikailag defektesen sikerül... még amik jónak is néznek ki rosszak, pl. a Mail-ben sincs egyenesen egymás mellett a "New mail" és a hozzá tartozó kis körös + jel. És még ezer ilyen van... de még van rá idő hogy kijavítsák, csak feedbackeljük nekik vissza elegen.

Amúgy csináltam pár screenshot-ot, ha valakit érdekelne.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5008) Def26


Def26
félisten

Project spartan nálatok se jegyzi meg a jelszavakat? PH jelszavam beírom, kiírja hogy sikeresen beléptem, majd ennyibe is marad (ugyanúgy kilépve maradok).

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5009) emvy válasza Def26 (#5008) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem jelszo-problema lehet, hanem cookie.

while (!sleep) sheep++;

(#5010) Def26 válasza emvy (#5009) üzenetére


Def26
félisten

Értem. Tehát, hogy működjön egyből a beállításokban kell szenvedjek. :D (friss telepítés)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5011) vlevi válasza tDr1v3r (#5003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam már a 10061-re ráfrissített 10074-ben sem jelent meg a start menü, 100102-ben sem. Ezután telepítettem újra nulláról a rendszert, de nem segített :(

(#5012) vlevi válasza vlevi (#5011) üzenetére


vlevi
nagyúr

Walami vaczak nálam lesz, mert most felraktam Win7 alatt VMWare alá, és rendesen megy a startmenü. Furcsa is lett volna, ha ennyire működésképtelenül adják ki.
Csak arra tudok gondolni, hogy az AMD Sapphire 7850 kártyához a Win10 által felrakott driver nem teljesen tökéletes.

(#5013) dergander


dergander
addikt

Most jelent meg tegnap a 10074 de már van 10100+ build is? Mindenesetre nekem fast módba se frissíti be...

(#5014) vlevi válasza dergander (#5013) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 102-es nem a "rendes" frissítési csatornához tartozik, ezért nem látod. A legfrissebb, publikus az a 74-es.
Egyébként csak nem bírtam magammal, visszadugtam a gépet, és most frissült az AMD Csataliszt, és már van statmenü. Hurrá.

(#5015) vlevi


vlevi
nagyúr

A mail app mostmár működőképesebb, mint pár napja volt.
Wiszont, ami levelet törlök belőle, azt nem frissíti a gmail felé, nem értem miért
Ha küldök egy levelet, azt elküldi, csak a törlés nem megy ki :F
Vajon a hejjjesssírásellenőrzőt :) ki lehet benne kapcsolni? És az animációkat? Már a céges gépemen az Office2003-ban sem örültem annak, hogy a kurzormozgatástól kezdve minden animálva van.

Összességében viszont valahogy nagyon pattogós lett a rendszer, érzetre sokkal gyorsabban reagál mindenre, mint a korábbi telepítéseim.

(#5016) gV


gV
őstag

ez a blur nagyon "durvára" sikerült remélem hallgatnak a visszajelzésre és lehet majd állítani

win7

win10

más
start menü végre alakul, csempéket kiirtva szépen lelehet mostmár kicsinyiteni :C
spartan nekem kicsit visszalépés egyelőre az ie-hez képest nincs accelerators, több memóriát eszik és a procit is jobban terhelte mikor ugyanazokat az oldalat nyitottam meg a 2 böngészővel

(#5017) Taifa Díaz válasza dergander (#5013) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

10102-re nem fog frissíteni semmilyen ring, az fbl branch, nem publikus. És valójában a 10074 előrébb tart több fejlesztést illetően.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5018) pzstm válasza Taifa Díaz (#5017) üzenetére


pzstm
titán

Winmain a 10102.

Fbl_impressive az insider branch.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5019) vlevi


vlevi
nagyúr

Másnak is van olyan érzése, mintha a desktop pár pixellel kilógna a képből, vagy csak nálam néz ki így?
pl. Firefox fejlécén nagyon jó megfigyelhető, mert FF-ban az oldalfülek le vannak kerekítve, de Win10 1074-en (már koábban is észrevettem), hamarabb vége van.
Némelyik program pedig alul hiszi azt, hogy tovább tart a képernő, és a státuszsora lelóg a taskbar alá.

[ Szerkesztve ]

(#5020) DS39 válasza vlevi (#5019) üzenetére


DS39
nagyúr

a 74-est még nem próbáltam, de nekem már a 41-esnél is ilyen volt, a 9926-osban ez még nem volt tapasztalható.

(#5021) mrazgabor


mrazgabor
tag

nekem eddig a 74es gond nélkül fut, telepítés is simán lement nem volt agyalás hogy épp most mi a f...csinál :DD

(#5022) pzstm


pzstm
titán

no...olyat csiripeltek a madarak hogy július második fele a target date az RTM build compile-nak :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5023) mrazgabor válasza pzstm (#5022) üzenetére


mrazgabor
tag

Felétek még a madarak is kockák :DDD

(#5024) azopi74 válasza mrazgabor (#5023) üzenetére


azopi74
addikt

:)

(#5025) pzstm válasza mrazgabor (#5023) üzenetére


pzstm
titán

illetve voltak akik július 13-t akartak, de konkrét dátumot nem lehetett kierőszakolni (ami szerintem jobb is ;))

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5026) Atiballer


Atiballer
csendes tag

Sziasztok.

Feltettem én is egy laptopra a win10-et, de nem tudok a Store-ból appokat telepíteni. Állandóan cask working... de nem halad tovább. Mi lehet a probléma? 10074-es bulid, de az előzőnél se sikerült.

(#5027) mrazgabor válasza Atiballer (#5026) üzenetére


mrazgabor
tag

Most néztem meg én is és a béta storeban nekem is ez van de a régi jó

(#5028) pzstm válasza mrazgabor (#5027) üzenetére


pzstm
titán

mint azt többször is kitárgyaltuk, mindent US formátumra kell állítani ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5029) 7time


7time
senior tag

Végre sikerült működésre bírni az ISO fájl volt rossz amit letöltöttem most én csináltam meg az ISO fájlt és működik.

[ Szerkesztve ]

(#5030) Atiballer válasza pzstm (#5028) üzenetére


Atiballer
csendes tag

Minden US-re van állítva de így se jut el a telepítésig. Mit kellene még? régió, nyelv, bill be van állítva

(#5031) pzstm válasza Atiballer (#5030) üzenetére


pzstm
titán

dátum és időformátum?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5032) emvy


emvy
nagyúr

10074 alatt nem mukodik nekem a \\hostnev\ -alapu SMB bongeszes (csak IP alapjan).

while (!sleep) sheep++;

(#5033) dergander


dergander
addikt

Nemtudom volt-e róla szó,az korrekt hogy mikor feltelepítettem a 74-es buildet akkor miután bejelentkezek a windows fiókomba kapok egy hibaüzenetet miszerint az explorer.exe valami memóraproblémába ütközött,viszont ha leokézom utána fain. Mondjuk tegnap óta még nemvolt rá panasz,a játékokat ugyanúgy viszi.

(#5034) pzstm válasza dergander (#5033) üzenetére


pzstm
titán

legelső loginnál dobja, tudnak róla, elvileg már javítva is van :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5035) DS39 válasza vlevi (#5019) üzenetére


DS39
nagyúr

felraktam a 10074-est, és valóban, teljes képernyőnél kilóg Firefox ablak. de nem csak felül kétoldalt is picit.

(#5036) pzstm válasza DS39 (#5035) üzenetére


pzstm
titán

hmm..Chrome is valami hasonló.

Workaround: IE11 és Project Spartan Microsoft Edge használata, azokkal nincs baj :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5037) Bodz


Bodz
Ármester

Arra mi lehet a megoldás, hogy a vinyót ne állítsa le mindenáron pár perc után? Érdekes módon csak az egyikkel csinálja, a másikat békén hagyja. Már az előző két buildben is megvolt ez a hiba. A rendszer maga ssd-n van.

[ Szerkesztve ]

(#5038) Tournament válasza Bodz (#5037) üzenetére


Tournament
aktív tag

Energia takarékos mod off a windowsba teljesítmény centrikusra rakd át + a séma beállitásba a hdd lelőheted hogy 20 perc után ne kapcsoljon le vagyis soha beállitással

[/L]

[ Szerkesztve ]

(#5039) pzstm válasza Bodz (#5037) üzenetére


pzstm
titán

power optionsben nézd meg, vagy Device managerben kiválasztod az eszközt, jobb klikk, properties és megnézed ott nincs-e valamilyen beállítás erre vonatkozólag :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5040) Bodz válasza Tournament (#5038) üzenetére


Bodz
Ármester

Be van állítva. Azt az egy vinyót ennek ellenére is kikapcsolja mindig. :)

(#5039) pzstm: Semmi erre vonatkozó a device managerben. :(

[ Szerkesztve ]

(#5041) RaZroX


RaZroX
addikt

10074-es bulid mennyire használható az előző build-ekhez képest ?

This is the way

(#5042) pzstm válasza RaZroX (#5041) üzenetére


pzstm
titán

most én inkább nem írok ide semmit :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5043) vlevi válasza pzstm (#5036) üzenetére


vlevi
nagyúr

" IE11 és Project Spartan Microsoft Edge használata"
Azokban viszont irtózat randák a betűk.

Középen a FF, szélen az IE, Spartan
[link]
Tudom, régóta nyavalygok ezen, de amíg egy számítógép a képernőn keresztül kommunikál velem, addíg próbáljon már meg normálisan kinézni :)

(#5044) pzstm válasza vlevi (#5043) üzenetére


pzstm
titán

cleartypeon már túl vagy gondolom....

nekem ilyen, ezzel semmi bajom

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5045) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Eddig minden Preview változat működött a konfigomon, de ez az új 10074 egyszerűen nem hajlandó elfogadni az integrált videókártyám. 8440p laptopról van szó, Core i5-520m processzorral.
Valaki tudna rá valami okosat?
HP oldaláról leszedett win7es driverrel sem megy és a legfrissebb WinUpdate-en keresztül elérhető driverrel sem. Mindig a maximális felbontás 1600x900, holott a monitorom 1920x1080 felbontásra van kitalálva :)

Üdv. Hajós :R

(#5046) RaZroX válasza pzstm (#5042) üzenetére


RaZroX
addikt

Oké, nem teszem fel :D

This is the way

(#5047) pzstm válasza RaZroX (#5046) üzenetére


pzstm
titán

Arra akartam célozni, hogy nálqm elég jó, de mintha lett volna már olyan, hogy Nálad meg nem volt ok :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5048) DS39


DS39
nagyúr

egész jó amúgy ez a 74-es, bár vannak érdekességei. pl átállítottam magyarra a naptár beállításait, így a tálcán magyaros az óra, dátum, de ha rákattintok, ebben az új "popup" naptárban még mindig vasárnappal kezdődik a hét és a zárképernyőn is angolos a formátum (volt restart).
a Power gombot kifejezett rossz helyre sikerült tenni, az all apps fölé. szvsz sokkal jobb volt jobb fent, a kétirányú nyíl mellett.
pozitívum hogy a start menü nem halt még le, sem Cortana. a default lock screen kép is bejön.

[ Szerkesztve ]

(#5049) King Unique válasza DS39 (#5048) üzenetére


King Unique
titán

"a Power gombot kifejezett rossz helyre sikerült tenni, az all apps fölé. szvsz sokkal jobb volt jobb fent"
Igen, így valóban nem az igazi...de elmegy. Illetve az új hálózat / Wi-Fi ikon is hülyén néz ki, a régin jobban kivehető volt a jel erőssége.
Na meg, ha pl. beállítok 125%-os képernyőnagyítást, az még mindig szar...sok elem aránytalanul nagy lesz, holott még a legelső 90xxx buildekben normálisan működött.

(#5050) pzstm válasza King Unique (#5049) üzenetére


pzstm
titán

Wifi ikon WP-vel megegyező lett, más oldalakon meg ilyet láttam.

High DPI support

Microsoft is finally including additional support for high DPI displays. This new improvement will allow users running multi-monitors to use two different DPI settings, which means that Windows Insiders will start to see Windows scale correctly when using multiple monitors.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.