Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) TRob1 válasza Antonio (#65000) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nincs kipipálva, nem fogod elérni. Nálam Zyxel-nél legalábbis így van. Ahogy lentebb írták, majd az őszi CU-val talán megoldódik (ugyanis kiveszik smb1-et... remélem utána is menni fog a Nas elérése :) )
Amúgy meg mindenképp tégy egy próbát azzal hogy visszadugod routerre, úgy mit produkál.

¤ R'n'R ¤

(#65002) #61199872


#61199872
törölt tag

Hali! letöltöttem a win10 legfrissebb verzióját és a telepítéskor az adatvédelmi beállításoknál mindent kapcsoljak ki? nekem az első verziós win 10-em van ott teljesen másképpen van az egész.

(#65003) #86564352 válasza Thome (#64998) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem egyedi probléma, a start menü és kereső is UWP alapú az meg látszik a rendszerben és appokban is eléggé lassú és darabos az animáció. Kicsit segít, ha a személyre szabás - színeknél kikapcsolod ezt: transparency effects. Ettől kicsit fürgébb lesz a start és az értesítési központ is. Amúgy marad a reménykedés az októberi új build már gyors lesz.

(#65004) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

több hdd is van a gépemben, , win10 van ssd-re telepítve. A problémám az, hogyha valami miatt nem tud bootolni a rendszer, akkor az egyik régi hddn, amin valamikor win7 volt ezt próbálja elindítani. A kérdés, hogy ezt a "maradványt" hogyan tudom eltávolítani, a régi adattárolásra használt hdd-ről. Windows könyvtár, Windows részek, már nincsenek rajta.

(#65005) Syl válasza #86564352 (#65003) üzenetére


Syl
nagyúr

Sokat fejlődött a technika az elmúlt 20 évben. Anno a 486-os gépeken a Start Menu azonnal megnyílt. Most van némi lag... ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65006) movax válasza Thome (#64998) üzenetére


movax
őstag

Tedd ki külön a taskbarra a kereső ikonját (jobbklikk, Kereső), azon nincs semmi tartalom, amit meg kell jelenítenie, így a lag is kisebb. Az viszont nem megy a win-gombbal, biztosan van rá shortcut, nem tudom, mert soha nem használom a keresőt.

A menünyílás sebességét egyébként könnyedén lehet állítani, a default 400 ms-ról mondjuk 20-ra, valameilyen 3rd party eszközzel, pl. a Winaero Tweakerrel (és még sok egyebet).

[ Szerkesztve ]

(#65007) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! Most szeretném frissiteni a windowsomat a 15063 as buildre ez a creators update azt irja nos az előkészitést megcsinálja valamit betölt 100% ig majd jön egy újabb művelet ami közben pár % után kiirja hogy töröljem a virusirtot mert az nem engedi feltelepiteni de közben nincs is fent virusirto csak a defender és azt is kikapcsoltam! Segitsetek Légyszives mi a teendő!?

(#65008) #86564352 válasza movax (#65006) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win+S a kereső direktben, csak pont az a lényeg megszokta az ember simán Win gomb és gépelsz puff enter és ennyi. Nem kell egérrel kereső gombra kattintani, nem kell várni. Sok év beidegződését teszi tönkre ez a lag a Win10-ben. Ugyanez a probléma a billentyűzet dedikált számológép gombjával, Win7 és 8 alatt nyomtam, azonnal elindult és már vakon írtam a számjegyeket probléma nélkül. Most 10 alatt? Várd meg amíg az új UWP számológép splash screen után végre betölt 1-2 mp elmegy erre és türelmesen kell írni különben lemarad az input mezőből az első számjegy, ha még nem töltött be teljesen. Vicc.

(#65009) Antonio válasza lovi27 (#64997) üzenetére


Antonio
senior tag

Egyébként hazavittem céges gépem, amin win 8 van azzal simán feltudtam csatlakozni, tehát se nem switch se nem ruter\wifi se nem NAS beállítás a ludas gondolom ...

SMB1 et ki be kapcsolgattam kísérletképpen, de semmi ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65010) lovi27 válasza Antonio (#65009) üzenetére


lovi27
addikt

Ha nem a switch és semmi más, akkor neked kell tudni milyen változások történtek a gépeden, a windowson. A sambanál csak egy dologra figyelek eszköz telepítéskor, azonos munkacsoportban legyenek. Mást nem állítok és működik.

(#65011) lovi27 válasza rantotthusi (#65007) üzenetére


lovi27
addikt

Valószínűleg régebben valamelyik volt telepítve, amelyik uninstalláláskor nem törlődik maradéktalanul. Töltsél le egy nevesebb gyártó oldaláról univerzális vírusirtóprogram eltávolító utilityt, ami leszedi más gyártók ott maradt szemeteit is. Én az Esetet favorizálom, de más gyártóknak is vannak hasonlói: Eset AV Remover Tool

(#65012) applause


applause
aktív tag

Kicsi lett az SSD a gépben. Át akarom rakni HDD-re. Ha átmásolom akkor az aktiválásra hatással van-e. Az op. rendszer SSD helyett HDD-n lesz aktív marad-e?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#65013) movax válasza applause (#65012) üzenetére


movax
őstag

Semmilyen hatása nincs az adattárolónak az aktiváltságra, úgyhogy csak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#65014) Antonio válasza lovi27 (#65010) üzenetére


Antonio
senior tag

Most már csak azt lenne jó tudni mi az a samba és mire jó :)

... persze már nézem is neten de ez megint hosszú órákig tart.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65015) sugarforce válasza Antonio (#65014) üzenetére


sugarforce
őstag

most ne menjunk bele mely technikai ertelmezesekbe, a lenyeg hogy tobbek kozott fajlmegosztasra jo. ha ki van kapcsolva, nem fogod elerni a nast. kb ennyi. a gepeddel nem oke valami de azt neked kell tudni mi valtozott rajta. h nem irod le nem tudunk segiteni.

(#65016) Antonio válasza sugarforce (#65015) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia, az égadta világon semmit nem állítottam a gépen, (tudatosan biztos nem)
lehet a szeptember 12.-13. ai frissítések kavartak be?

Sajnos, a NAS explorerben való megosztása után jó pár napig nem nézegettem (és csak feltételezem az valamikor szept 9-10 környékén volt), s csak napokkal később, akartam másolgatni ezt azt ... mikor is már nem működött ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65017) sugarforce válasza Antonio (#65016) üzenetére


sugarforce
őstag

elképzelhető. A gépen a hálózati felderítés be van kapcsolva?

(#65018) lovi27 válasza Antonio (#65014) üzenetére


lovi27
addikt

Hivatalosan SMB/CIFS-nek hívják, a Windows hálózati protokollja, azaz ahogy a hálózaton az eszközök kommunikálnak, beszélgetnek egymással. Az SMB1 amit kapcsolgattál ennek az 1. kiadása, ami ha jól tudom már a 4. verziónál tart.

Mivel most két géped van otthon és abból az egyik működik, elsősorban a hálózati beállításoknál próbálj találni különbséget. Próbáld ki a ping működik-e. Először a működőn behívod a DOS ablakot majd beírod a következő utasítást:
ping <NAS neve> vagy ping <IP cím>. A működőn 4 ilyen választ kell kapnod:
Reply from 192.168.0.110: bytes=32 time<1ms TTL=64

[ Szerkesztve ]

(#65019) vlevi válasza Syl (#65005) üzenetére


vlevi
nagyúr

486-oson nekem még nem volt Start menü, 3.11 alatt :)

(#65020) Antonio válasza sugarforce (#65017) üzenetére


Antonio
senior tag

Igen, be van kapcsolva ... kapcsoljam ki?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65021) sugarforce válasza Antonio (#65020) üzenetére


sugarforce
őstag

ne

(#65022) Antonio válasza lovi27 (#65018) üzenetére


Antonio
senior tag

DOS ablakban beírtam amit mondtál, <> val meg anélkül is :) ... tehát 4 változatban biztos ami biztos (ebból látszik mennyire vagyok képben) ugye vagy syntax error, vagy "pingNASnév vagy IPcím, is not recognized as an internal or external command, operbale program or command.

:F

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65023) sugarforce válasza Antonio (#65022) üzenetére


sugarforce
őstag

nem jol irtad be. ping 192.168.x.x igy kell.

(#65024) Bacusuz


Bacusuz
őstag

2 dologban matattam mostanság:
-otthoni csoport
-netplwiz jelszó ki be kapcsolás

azóta tökre lassan tölt be a windows
ha megjelent az asztal ott is vagy 2 perc mire feláll és az ikonok meg jelennek.
néha meg betölt 25mp alatt.
ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#65025) Syl válasza vlevi (#65019) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki beszélt itt 3.1/3.11-ről? :B Húsz éve nem hogy Win95 ment? (meg a win98 béta ;) )

3.1-es korszakban nekem csak 386SX-re futotta. Win95-re lett 486DX2-66

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65026) Antonio válasza sugarforce (#65023) üzenetére


Antonio
senior tag

:B :W
Megtörtént, mindkettő gépen szinte azonos eredménnyel
a problámás gép eredménye
Pinging 192.168.x.xxx with 32 bytes of data:
Reply from xxx: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from xxx: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from xxx: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from xxx: bytes=32 time=3ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.xxx
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 2ms, Maximum = 3ms, Average = 2ms

ebből mire következtettek?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65027) sugarforce válasza Antonio (#65026) üzenetére


sugarforce
őstag

arra hogy a geped halozaton tud kommunikalni a nassal, nincs packet loss se timeout.

(#65028) Antonio válasza sugarforce (#65027) üzenetére


Antonio
senior tag

ez szép és jó :), innen tovább van valami ötlet protokol mit, hol és milyen sorrendben ellenőrizzek a gépen/win10 en?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#65029) lovi27 válasza Antonio (#65026) üzenetére


lovi27
addikt

Ez jó! Az átviteli út működik - kipipálva. Jöhet a következő lépés. A fő okot valószínűleg leírtad: semmit nem állítottam se PC, se NAS beállításaiban. Erre jön az üzenet: The network path not found. Elég általános, több mindentől lehet. Lehet megosztási probléma, hitelesítési gond, valamelyik szolgáltatást engedélyezni, esetleg tiltani kéne, stb., stb. Gondold újra át hátha beugrik mit változtattál vagy felejtettél el.

[ Szerkesztve ]

(#65030) hunluki válasza Antonio (#65028) üzenetére


hunluki
senior tag

Sajátgépes Z meghajtóként szeretnéd elérni? Ha a ping látja lehet csak újra fel kéne venni hálózati meghajtóként. Töröld ki a mostanit és csatold fel újra. Nas IP címe fix? Ha DHCP osztja neki akkor nem IP-vel hanem NAS nevével hivatkozva kéne felvenni, de a legbiztosabb megoldás az lenne ha a routerbe állítanál neki fix IP címet és arra hivatkozva vennéd fel hálózati meghajtóként.

[ Szerkesztve ]

(#65031) sugarforce válasza hunluki (#65030) üzenetére


sugarforce
őstag

Azt mondta, hogy \\nasip\ -vel sem éri el. Akkor visszacsatolni sem fogja tudni, mert a gép nem tud csatlakozni a share-hez.

(#65032) Doky586 válasza Antonio (#65028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

így lehet csak felvenni : \\nasip\share\
Ha ezt felvetted ikonba akkor a vége kitörölhető: \\nasip és minden megosztás látszódni fog.

vagy a hálózatoknál látszik a WORKGROUP (=Hálózat) alatt ha van Master Browser a hálózaton (nálam ez a NAS) [kép]

(#65033) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok. Újra szeretném rakni a gépet, és hát nem igazán értek hozzá. Sajnos torrentes a win10-em, a telepítője meg is van még. Újra tudom úgy rakni a gépet, hogy csak a telepítőt indítom el? Vagy csak rakjam vissza alaphelyzetbe? Ez is elég? Mert amúgy régebben letöröltem a előző fájlokat mert nem értettem mi foglal ennyi helyet. Így is lehetséges alaphelyzetbe állítani.
Leformáznám az egész vinyót de nem tudtam szerezni senkitől külső vinyót amire azért pár dolgot fel tudjak rakni így nem igazán akarom.

(#65034) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Antimalware service pörgeti a memóriát nálam, mitől lehet ez? Hogy birom kilőni?

(#65035) TRob1 válasza castiels (#65034) üzenetére


TRob1
veterán

Uhh! 70 Megát is bír "pörgetni"? Mennyid van a gépben? 128MB?!? :DD

Nekem most a foobar épp 1337MB-ot ír. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65036) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Win10 alatt van már lehetőség a mappákat jelszóval védeni külső program nélkül?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#65037) castiels válasza TRob1 (#65035) üzenetére


castiels
addikt

;]

4GB.

(#65038) Doky586 válasza Sickboy25 (#65036) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre kb 15éve van lehetőség win XP pro óta.. (EFS)
Home verzióknál külső ingyenes szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#65039) King Unique válasza Sickboy25 (#65036) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer esetében lehet játszani a jogosultságokkal, illetve ott van a más által is említett EFS. Viszont ezeknek akkor van igazán értelme, ha a többi user eleve más felhasználói fiókkal, illetve pl. korlátozott jogosultságú fiókkal lép be. Amúgy meg van ilyen célra Windows alá számtalan külső program (példa).

Másik opció, ha nem szimplán mappát, hanem partíciót titkosítasz. Vagyis a nem publikus tartalomnak létrehozni egy külön partíciót, amire a megfelelő Windows 10-kiadásokban ráereszthető a BitLocker. Illetve USB-s háttértáraknál a BitLocker To Go. De használható ilyen célra akár a multiplatformos VeraCrypt is.

[ Szerkesztve ]

(#65040) Đusty válasza Doky586 (#65038) üzenetére


Đusty
őstag

Akkor légy szíves áruld el a titkot mert nekem sem sikerül sőt egy egész meghajtóra is jöhet a megoldás (Win 7)! És nem nincs bejelentkezési fiók, jelszóval ez nem munkahelyi gép.

(#65041) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!
$WINDOWS.~TMP mappa mit tartalmaz?
Helyzet: Win 10 Edu 64 bit van a gépemen. Az egyik, öreg hdd kezd nyekeregni, lassan megadja magát. A rendszer egy ssd meghajtóra van telepítve. Viszont az említett mappa a haldokló hdd-n van.
Kiszedtem belőle a hdd-t, bekapcsoltam a gépet és ment is szépen, egy darabig. Egyszercsak elakadt az éppen nézett film (ami nem baj mert szar film volt), restart és nem indult.
Mit lehet tenni? Ez a mappa okozhatja a gondot? Bootolás ssd-ről megy, elvileg.

[ Szerkesztve ]

No Future

(#65042) rantotthusi válasza lovi27 (#65011) üzenetére


rantotthusi
tag

Szia! egyedül az Malwarebytes Anti-Malware progit ismerte fel! de ezt meg nem tudtam letörölni bejön hogy eltávolitás bejön az ablak de nem megy végig benne a csik vagy ilyen hosszu folyamat lenne ezt eltávolitani???

(#65043) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok egy amatőr kérdés ,gondolom én .. :D Most raktam újra a rendszert eddig szép és jó, de a felhasználói fiókom miért rövidített ennyire ? netán meglehet változtatni ? Csak egy a betű hibádzik a végéről.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65044) #86564352 válasza Zοltta (#65043) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha telepítéskor MS fiókkal csináltad abból az email címből veszi az első 5 karaktert és az lesz user mappa neve. Nekem ezért nem tűnt fel ez a hiba soha, mert pont 5 karakter a nevem. Utólag nem lehet megváltoztatni. Kerülő megoldásként egy új admin helyi fiók létrehozása a kívánt névvel és átköltözni abba, régit törölni ha minden ok és aztán ha akarod lehet a helyi fiókot felhősíteni, hogy a szinkron és egyebek menjenek.

Create a local account with the user name you wish.
Change account type to administrator (can skip if there is other administrator).
Remove original Microsoft linked account
Link local account to Microsoft account if you wish

Local account creation is well hidden, here are step through Settings App :

Settings > Accounts > Family & Other users > Other users > Add someone else to this PC > The person I want to add doesn't have an email address > Add a user without Microsoft account

De a legegyszerűbb tanács: ne törődj vele, ha külön nem keresed ezt a mappát c:\users-ben akkor sehol nem találkozol vele napi használatban.

(#65045) tomp


tomp
félisten

Jövőhónapban az új őszi verzióval újratelepítem a rendszert és egyben vinyóról ssd-re váltok.
Jelenleg MBR partícióval megy a rendszer. Maradjon ssd-n is így vagy inkább váltsak GPT-re? A gép egy 2011 év végi laptop. Bios-ban az uefi mód alapból be van kapcsolva.

(#65046) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Hi. Mikepp tudnam megoldani azt, hogy egyreszt ha pc-tablet hibridemet athajtogatom tablette, a windows 10 automatan atvaltson tablet modba? Talaltam ilyen beallitast a gephazban, be is van allitva hogy valtson magatol, de nem megy. A masik az, hogy mikepp tudnam azt megoldani, hogy tablet modban letiltsa a fizikai billentyut es touchpadot a gep? Kelloen idegesito tud lenni, ha veletlenul hozza erek. A gep: Asus UX360CA (UX360CA-C4202T)

(#65047) Sickboy25 válasza King Unique (#65039) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm :R

Igen ez az EFS nekem nem megfelelő... Kipróbálok egy külső progit, viszont a partíció titkosítás még jobban hangzik...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#65048) Zοltta válasza #86564352 (#65044) üzenetére


Zοltta
senior tag

Megoldottam, átírtam az emailcímet ,olyanra ami pont jó 5 karakterre, de azért köszi szépen ! :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#65049) Abrion


Abrion
senior tag

menyire jó a classic shell program? van jobb?
Csak az old start menü miatt telepítettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#65050) CirrMee válasza Abrion (#65049) üzenetére


CirrMee
addikt

Szvsz a legjobb.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.