Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Az normális, hogy az asztali PC-mre még mindig nem jött meg az Aniversary Update (10586.545 / 1511-en vagyok), miközben a táblagépem már régen frissült?

(#47002) Popes


Popes
őstag

Szerintem fejezzük be az offolást, mindenki tegyen belátása szerint!

Viszont aki fél hogy tönkreteszi a készülékét a ki-be kapcsolással azok számára is vannak különböző megoldások, pl LINK. :P :)

Deus ex machina

(#47003) PuMbA válasza gg72 (#47001) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, itt a Frissítés gombra kattintva tudod manuálisan frissíteni :) Frissítés után meg törlöd a programot a gépről.

[ Szerkesztve ]

(#47004) gg72 válasza PuMbA (#47003) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. De előbb-utóbb megjönne automatikusan is?

(#47005) PuMbA válasza gg72 (#47004) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs :)

(#47006) adamssss válasza LordAxwell (#46993) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem megoldotta. Azóta fenn van már a 10 és hasít. Szerintem ezt a trükköt be kellene rakni az összefoglalóba. Elég ok más fórumon is ez a hiba oka.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47007) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#46989) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Valaki? :/

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#47008) csixy válasza PuMbA (#47003) üzenetére


csixy
addikt

A Windows 10 frissítési segéd simán eltávolítható az éves frissítés után? Akkor is ha esetleg még vissza akarok térni az előző verzióhoz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47009) PuMbA válasza csixy (#47008) üzenetére


PuMbA
titán

Ja :)

(#47010) SamSem58 válasza csixy (#46764) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A delikvens :) nevében is köszönöm a segítséget! :R Amint lesz időm nekiesek leformázom és particionálom
a havernak a HDD-t, aztán jöhet az újratelepítés. Ám egy dolog szöget üt a fejembe, mégpedig az, hogy a Windows telepítő vajon miért nem particionálta megfelelően a HDD-t? (állítólag piff-paff felment fel rá a Windows, úgy, hogy nincs meg a 100 MB-os indító menü...)

Egyébként volt egy olyan sejtelmem, hogy a gépet azonosítja Microsoft, de nem voltam ebben biztos

Samsem

(#47011) steele80 válasza Bkrisz9 (#47007) üzenetére


steele80
senior tag

10 pro telepítésénél van egy kérdés, hogy ki használja a gépet, ha arra nem az "Én" válasz van akkor néhány beállítás korlátozódik úgy emlékszem.

(#47012) SirRasor


SirRasor
őstag

Hoi!

Jöttem egy klasszikussal:
Windows 10 (LTSB x64 jelenleg ez irreleváns) N telepítése után firefoxban sok videónál:
"nem támogatott formátumú vagy MIME típusú videó" hibaüzenet jön be.

Ez azért van, mert az N-ben nincs benne a winfos media player meg a hozzá kellő codecek.
Ezt úgy lehet orvosolni, hogy van egy "Feature pack", amit fel kell telepíteni és kész.

Felraktam, a hiba továbbra is fennáll. Illetve hiába rakom fel, a windows media playert se látom (nem mintha nagyon hiányozna :D) Ötletek? (azon kívül, hogy váltsak Chrome-ra..majd váltok, ha alapból támogatja a disk cache kikapcsolását)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#47013) raidx válasza SamSem58 (#47010) üzenetére


raidx
őstag

Win telepítésekor sosem szoktam particionálni csak megmutatom neki a törölt particiójú területet és mindent elintéz magának. Nem kalózkodik a többi HDD területre. Ezt alkalmazom a Win 7 óta. XP-re már nem emlékszem pontosan de ott azt hiszem particionálni kell.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47014) Popes válasza SamSem58 (#47010) üzenetére


Popes
őstag

Ha a telepítés előtt a HDD nem egybe van hanem már vannak rajta partíciók akkor nem csinál külön 100mb-os partíciót hanem a C-re teszi az indítófájlokat.(ez pl klónozásnál még jól is jön mert elég csak a C-t menteni és mikor visszarakod már egyből indul a rendszer)

Deus ex machina

(#47015) SirRasor válasza Popes (#47014) üzenetére


SirRasor
őstag

Egy kis kiegészítés: Ha az előző hsz-el csinálja, akkor neki lesz +1 500 MB-os partíciója, és ilyen szempontból lehet érdemes megcsinálni telepítés előtt, bár sose próbáltam. Igazából a +1 rejtett partíció nem zavar sok vizet, ha backupot se csinál :D Ha meg van mondjuk acronissel, akkor az úgyis elintézi a +partíciót is.

Make Love not war!

(#47016) Popes válasza SirRasor (#47015) üzenetére


Popes
őstag

500mb-os(450) partíció UEFI telepítésnél van ha jól tévedek. :)

Amúgy nem tanácsként írtam hogy így csinálja csak hogy ne keresse a hibát a telepítésben. ;)

Deus ex machina

(#47017) csixy válasza SamSem58 (#47010) üzenetére


csixy
addikt

Nincs mit!
Nálad azért lehetett a partíciókkal az eltérés , mert win 7-ről lett frissítve 10-re gondolom és akkor a partíciók maradnak úgy ahogy a win7 alatt voltak.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47018) SirRasor válasza Popes (#47016) üzenetére


SirRasor
őstag

Ha nem UEFI-s, akkor miért csinál nekem 500 (450 :P) MB-os partíciót? BIOS-ban direkt kikapcsoltam :U
A tanács meg mindenkinek jól jön. És ha nem nagy az egójuk, akkor még meg is köszönik :)

Make Love not war!

(#47019) csixy válasza SirRasor (#47018) üzenetére


csixy
addikt

Ha pendrájvról telepítesz és ez a a windowsos eszközzel lett megcsinálva akkor telepítés közben az elején aktívan be kell szállnod a bios bootsorrendbe és a két pendrájv közül a nem EFIset (hanem a legacy-st ) kell kiválasztani, mert egyébként az EFI-s indul el és dacára annak, hogy hagyományos telepítésed lesz,mégis GPT-re partícionálja a vinyót.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47020) krealon válasza SirRasor (#47018) üzenetére


krealon
veterán

"Ha nem UEFI-s, akkor miért csinál nekem 500 (450 :P) MB-os partíciót?"

MBR particionalasu disk-en is szukseg van boot particiora (Win7 100 MB, Win8+ 500 MB), kulonben a Bitlocker bekapcsolasa utan nem lehetne boot-olni a rendszert.

UEFI rendszerben a GPT particionalt disk-eken Windows boot-olashoz szukseges (forras):
- EFI System Partition (ESP) (100 MB)
- Microsoft Reserved Partition (MSR) (32 - 128 MB)
- Basic Data Partition (FAT, FAT32 vagy NTFS)

Bitlocker eseten ez tovabb bovul a
- System Reserveed Partition-nel (forras), mereteket lasd fent az MBR particionalasnal.

(#47021) Bounti


Bounti
aktív tag

Sziasztok! Adott egy új notebook, hozzáadott windows 10-vel, persze telepítő lemez nélkül. Rendeltem egy ssd- is, és amint aktiváltam a winyón a windowst szeretném kicserélni az előbb említett ssd-re. A probléma a következő:

Mivel most nem leszek korlátlan net közelében, nem tudom letölteni a win 10 telepítőt a microsofttól.

Megoldás lenne az, ha a winyón lévő winnel készítenék pendrive-ra egy helyreállító lemezt (van egy 8gb-os)? Arról az ssdre már felmenne a win?

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#47022) SirRasor válasza krealon (#47020) üzenetére


SirRasor
őstag

Áááá világos! És a bitlockerről jutott eszembe, hogy elfelejtettem a munkahelyen valamit :DD
Thx az infót :)

Make Love not war!

(#47023) TRob1 válasza Bounti (#47021) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy pl. csak egyszerűen klónozod a wined az ssd-re mondjuk a Macrium Reflect Free-vel.

¤ R'n'R ¤

(#47024) Bkrisz9 válasza steele80 (#47011) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az lett megadva, a legutóbbi nagyobb frissítés telepítése előtt nem volt ilyen. Azóta írja ki és ott pedig nem volt ilyen kérdés.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#47025) Doky586 válasza krealon (#47020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a három ( pontosabban négy ) partíciót csinálja alapból a win10 particionálatlan lemezre UEFI telepítéskor. (a 16MB-os partíciót a GUI nem is mutatja)

(#47026) raidx válasza Bkrisz9 (#47024) üzenetére


raidx
őstag

A kérdést csak telepítéskor teszi fel, frissítéskor marad a korábbi állapot. (Remélhatőleg)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47027) steele80 válasza Bkrisz9 (#47024) üzenetére


steele80
senior tag

Még azt megpróbálhatod, hogy az ms fiókból kijelentkezel és helyi fiókkal be és utána próbálod.

(#47028) SamSem58 válasza Popes (#47014) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Ezen a HDD-n nincsenek külön partíciók, itt egyben van az egész lemez, tudtommal ez esetben telepítés előtt kell csinálni egy 100 MB-os partíciót. Ez nem egy nagy kapacitású HDD, ha jól emlékszem 350 GB, meglátásom szerint ezt felesleges partíciókra osztani.

#47013 radix, köszönöm neked is a hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#47029) Bkrisz9 válasza steele80 (#47027) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Köszi! Megoldódott.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#47030) TRob1 válasza SamSem58 (#47028) üzenetére


TRob1
veterán

Olyan szempontból jobb talán pl. "C: 80-100Gb, D: a maradék"-ra osztani, ha win reinstall van, nem vesznek az adatok, simán a telepítővel formát c és mehet egy új win rá. Tehát a "D"-n megmarad(na) minden.
Neked semmi egyéb ilyen-olyan megás partíciót nem kell létrehozni, kijelölöd a telepítőben a "C"-t, a többi intézi maga a win telepítő.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#47031) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv!
A Titan Quest eredeti telepítésekor, és az új feljavított próbaverzió esetén is a játék menürendszerében is, és a játékmenetben sem látható az egérkurzorom, "vakon" működik. Ennek okára, vagy orvoslására tud-e valaki megoldást? (3258 IGP, FHD felbontásban) :U

(#47032) tomp


tomp
félisten

Nálam még mindig nem jött meg a születésnapi frissítés.
10586 van fent.
A frissítési segédlet hibába fut ha elindítom mert hát kell neki 20GB szabad hely. Nekem csak 8GB van. :DDD
Viszont a MediaCreationTool meg tudná csinálni a frissítést 14393-ra.
Olvastam, hogy vannak/voltak gondok frissítés után. Javították már ezeket?
Eddig az i3-as(2. generációs) laposon egyik frissítéssel sem volt gond.

(#47033) SamSem58 válasza TRob1 (#47030) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de a havernál (és nálam is) az adatok külső merevlemezre vannak mentve, így minek felosztani a vinyót? Én pl. a saját gépem esetén nem mentek a C-re sem adatokat, sem képeket, hanem egyből egy külső merevlemezre és egy a gépben lévő másik HDD-re, hogy legyen biztonsági mentésem is.

Samsem

(#47034) bopeti98 válasza tomp (#47032) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem sem. Sőt, én 07.13 óta semmilyen frissítést nem kaptam meg, még az összegzőket sem. Gondolom bugos a WU. :D

(#47035) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy (hivatalos win 10 hivatalos vállalati eset antivirus van a gépen mielőtt valaki azt ajánlaná h vegyem meg :) ) a windows indulásakor 99-100%-os a lemezhasználtság. Nincs a gépben SSD mert nem tartottam túl fontosnak, szóval csak egy sima 1 tb-os HDD van. A feladat kezelőben a programok lemezhasználtsága összesen nem éri el a 20 megát. Próbáltam utána nézni a neten már de nem találtam megoldást. A minden féle fórumokon videókban leírt/mutogatott megoldások ne mhoztak eredményt vagy csak a következő indításig. Általában 10-30 perc mulva rendbe jön és működik rendesen tovább. A gép minden eleme decemberben lesz 1 éves, üzemóra alig van benne, szerintem még nincs benne összesen 15 nap sem. Hozzáteszem barátnőm vadi új laptopja ugyan ezt produkálta win10-re frissítés után. Nincs valami megoldás erre a problémára? :(

(#47036) raidx válasza SAMG3 (#47035) üzenetére


raidx
őstag

Nagy valószínűséggel a defender beépített malware kergetője dolgozik. Sajna az másik mellett is aktív marad. Ezért én a teljes defender eltávolítás mellett döntöttem. Azóta nincs kiugró lemezhasználat.

Találkoztam olyan géppel, ahol az eset mellett a defender is aktív volt. Vagyis a rendszer nem vette figyelembe az eset meglétét.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47037) istvankeresz válasza SAMG3 (#47035) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Próbáld még meg a windows ajánlásait kikapcsolni a gépházban. Valakiknek az is segített.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#47038) worxland válasza SAMG3 (#47035) üzenetére


worxland
addikt

"Nincs a gépben SSD mert nem tartottam túl fontosnak" :Y
Semmi baj, ketteske, csak vegye be a gyógyszerét...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#47039) Nemdick válasza SAMG3 (#47035) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Az indexeléseket is ki lehet kapcsolni főleg akkor, ha nem is használod.

SSD esetén legalább nem hallanád ...

(#47040) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nos hiába a leírások sokasága nekem csak nem sikerül beállítani a google-t keresőnek :U . Mindig idáig jutok ha címsorból akarok keresni :

és a " keresse meg amit szeretne " -re pedig már a bing keres .
Mi lehet az az apró de annál bosszantóbb hiba ?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47041) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Windows 10 sebesség problémám lenne:

A konfigom a következő:

MSI R9 280X
AMD FX 6300
8G RAM
Gigyabyte GA-970A-UD3P V1,0
SSD Samsung 840
500G WD HDD

A gondom az, hogy a gép atom lassú, hiába telepítem újra 1-2 nap után ismét belassul. Az programok pl. egy TC megnyitása kb. 4-5mp. A lapozófájl a D meghajtóra került.
Csináltam sebesség tesztet mindkét meghajtón, azokkal semmi gond.

Van valami tippetek?

(#47042) Nemdick válasza Dan-szan (#47040) üzenetére


Nemdick
csendes tag

A Google legyen az alapértelmezett keresőmotorom

https://support.google.com/websearch/answer/464?hl=hu

[link]

Microsoft Edge

Eszköze böngészőjében navigáljon a google.com webhelyre.
A böngésző jobb felső sarkában kattintson a További műveletek (…) > Beállítások lehetőségre.
A „Speciális beállítások” részben kattintson a Speciális beállítások megjelenítése elemre.
A „Címsávban történő keresés a következővel” alatt kattintson a Módosítás elemre.
Kattintson a Google Keresés > Beállítás alapértelmezettként lehetőségre.

Megjegyzés:

Ha a Google Keresés nem jelenik meg lehetőségként, hajtson végre egy keresést a google.com webhelyen, majd ismételje meg a lépéseket. 

(#47043) PuMbA válasza Gre@T (#47041) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung Magician program mit ír az SSD-ről? Legfrissebb firmware rajta van az SSD-n a Magician-nal? Mennyire van tele az SSD?

[ Szerkesztve ]

(#47044) Hunork válasza Gre@T (#47041) üzenetére


Hunork
veterán

A Flash SSD topikban lévő leírás alapján én nem nyúltam semmihez, minden a C-n van, egyedül a Hibernálás van kikapcsolva. Nincs CPU "túlhasználat" a Feladatkezelőben? (pl coin miner)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47045) newgamer


newgamer
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek érdemes Windows 10 64 bites változatot feltenni egy notebookra, amiben van 4GB RAM, de lassú processzorral rendelkezik, vagy tegyek fel Windows 10 32 bites változatot? 32 és 64 bites változat között erőforrásigényben van különbség? Előre is köszönöm!

(#47046) Dan-szan válasza Nemdick (#47042) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Köszi ezt (mint utaltam is rá a leírások sokaságával) már végigzongoráztam a hiba azonban továbbra is megvan. Legutóbb azt próbáltam hogy az edge legyen az alapértelmezett böngésző , FF-t használok egyébként de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47047) TRob1 válasza newgamer (#47045) üzenetére


TRob1
veterán

4Gb-nál már mindenképp 64bit.
(De szerintem alatta is. 2-3Gb-tal is tökéletesen üzemel. Valakinek meg 8-16-tal sem :U :) )

A 32bitest nem is tudom még miért "erőltetik" új oprendszernél, mai hardverekkel :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#47048) newgamer válasza TRob1 (#47047) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#47049) E.Kaufmann válasza newgamer (#47045) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen az a lassú proci? 32 bit esetén GPU-tól és egyéb tényezőktől függően valamennyivel kevesebb memóriát tudsz majd használni a 4 GByte helyett.
Inkább a memóriahasználatban van amúgy nagy különbség, mint sebességben. Ha van elég memória (3 GByte minimum), nem sokkal gyorsabb a 32 bites, de legalább már 2 GByte memória mellett sem vészesen lassú, amennyi mellett a 64 bites már majdnem használhatatlan, amíg be nem töltesz pár weboldalt :) . A 4 GByte pont az a határeset, amikor majdnem mindegy melyik változatot használod.

TRob1: szerintem csak a tabletek miatt eröltetik még azt a változatot.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47050) TRob1 válasza E.Kaufmann (#47049) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. Asszony régi core2-es 3gb-os laposa köszöni, de gyorsabb 64es winnel mint 32es 7essel. ;)

szerk: Lehetséges. Vagy ha vki még vmi "ősövületre" akar mai oprendszert felerőszakolni, ami nem tudja kezelni a 64est. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.