Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) zolee001 válasza Janoo_07 (#102999) üzenetére


zolee001
őstag

Emelt szinten ez a parancs:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

majd szintén emelt szinten cmd
sfc/scannow
(ha az utobbi nem müködik ne lepödj meg a napokban egy update hazavágta (gratula MS) már dogoznak a javitásán

(#103002) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, mi jelen pillanatban a legolcsóbb teljesen legális Windows 10 Home beszerzési mód? Nem kell, hogy dobozos legyen, de jó lenne minden, amely egy esetleges mély ellenőrzést kiáll, és a Microsoft sem lövi le idővel. Szóval amit megveszek, felrakok és onnantól kezdve jó. Közvetlenül a Microsofttól megvenni elég húzós, az interneten pedig licenckáosz uralkodik...

Ez itt például mennyire megbízható vajon?
Software-Deals

(#103003) Janoo_07 válasza zolee001 (#103001) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

HDD-k lehúzása nem oldotta meg a problémát sajnos. :/

Illetve lefuttatva amit írtál ezt kaptam:

Microsoft Windows [Version 10.0.18362.86]
(c) 2019 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.
C:\Windows\system32>DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.18362.1
Image Version: 10.0.18362.86
[==========================100.0%==========================] The restore operation completed successfully.
The operation completed successfully.
C:\Windows\system32>sfc/scannow
Beginning system scan. This process will take some time.
Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
C:\Windows\system32>

(#103004) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Előre is bocs az OT-ert!
Tudnátok abban segíteni nekem, hogyan tudnam kivizsgálni, miárt szaggat a gyermeknek a játék, amivel játszik? Gondolom az erőfottás monitor... de azt nem látom, amikor játszik, mert csak 1 monitorunk van, és azon a játék fut. Ugye...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103005) Cs1csó válasza tvamos (#103004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fussunk neki még egyszer:
- milyen játék
- milyen monitoron - típust add meg
- milyen gépen, add meg a következőket: VGA, CPU, SSD, HDD, RAM
- mennyire melegszik a gép, van e elég ventilátor a gépházban stb. mennyire poros a gép? ha nincs más egy biciklipumpával is ki lehet fújni a koszt a CPU hűtő, és a VGA bordái közül a tápegységből is fújd ki

(kezdésnek ráereszthetnél pár kártevő keresőt lehet valami megfertőzte a gépet: Adwcleaner, MBAM free, EMsisoft Emergency Kit, Dr. Web CureIt, Hitman Pro)

- az oprendszer naprakész, lefutottak a frissítések?

- a VGA driver-ből legyen fent a legújabb.

[ Szerkesztve ]

(#103006) Kátai válasza Crystalheart (#103002) üzenetére


Kátai
senior tag

(#103007) Angel2014 válasza Cs1csó (#102909) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem értettem miért mondtad többesszámban a pipákat , ezek szerint tovább kell kattintanom ide , és ugyan így az összes sorra?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#103008) Cs1csó válasza Angel2014 (#103007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy értettem, hogy azon az oldalon vegyél ki minden pipát és a csúszkákat húzd OFF - szürke - állásba:

Itt a kép amit linkeltél ezen mutatom:

ilyen legyen:

Ezt a kijelző megkettőzése részt nem tudom, hogy jön az alap kérdéshez.

[ Szerkesztve ]

(#103009) Crystalheart válasza Kátai (#103006) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm, de mégis mi a biztosíték arra, hogy ha rámszáll a NAV, a rendőrség, a titkosszolgalat vagy bármely más szerv, akkor 100% legális szoftvert találnak nálam? Nem a naiv jóhiszeműségemet akarom igazolni, hanem a tényleges eredetiséget...

Az általam linkelt oldalon ezeket sorolják fel:
- Elektronikus licenszt tartalmazó tanusítvány
- Az EU-s törvényeknek megfelelő, eredetiséget igazoló tanusítvány
- Vásárlásról szóló igazolás (számla)

És még ezekről sem tudlm, mennyire megbízhatóak.

(#103010) Taci válasza tvamos (#103004) üzenetére


Taci
addikt

Teljes képernyős alkalmazásból az Alt+Tab billentyűkombinációval, esetleg simán a Windows billentyűvel, vagy a Ctrl+Shift+Esc billentyűkombinációval tudsz legegyszerűbben kilépni úgy, hogy a játék továbbra is fusson, így ellenőrizheted, miért szaggat. Ez utóbbi egyből meg is nyitja a Task Manager-t, ahol az erőforrásmonitort is találod, így láthatod, hogy a processzor van túlterhelve valami miatt, esetleg kevés a memória, vagy épp a videokártya nem elég neki.

De ha pontosabb segítséget szeretnél, írj részleteket:
- Milyen játék?
- Milyen konfigurációjú gépen?

(#103011) Lauda válasza Crystalheart (#103009) üzenetére


Lauda
félisten

Én felhívnám a microsoftot és megkérdezném, hogy az általad linkelt oldalon található szoftverek eredetiek-e.

(#103012) Cs1csó válasza Crystalheart (#103002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha egy NAV vizsgálatot kiálló rendszer kell akkor olyan helyről kell vásárolni ahol kapsz rendes számlát (beszélj a könyvelőddel ő biztos tájékoztat mit is kell tartalmaznia a számlának ahhoz, hogy hiteles legyen)

(#103013) Crystalheart válasza Cs1csó (#103012) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem csak NAV, bármilyen hatósági vizsgálatot. Van egy hajszálnyi esély arra, hogy a jövőben rámszálljanak. Nem akarom, hogy rágalmakon felül más eszköz is legyen a kezükben, saját nemtörődömségem miatt.

(#103014) #86564352 válasza Crystalheart (#103002) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha egyszer odaírták legális szoftvert árulnak és tanúsítványt és számlát is adnak akkor vevőként semmi gondod nem lehet. Ha meg Abszurdisztánban valamelyik szerv beléd akar kötni, akkor az se számítana személyesen Satya Nadella telepítette neked flashdrive-ról.

(#103015) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondoltam leírom, hátha valaki ebbe a problémába esik. Szóval én is eljutottam oda, hogy Windows 10 legyen a fő rendszerem, s minden klappot, egyetlen dolgot kivéve:

Tünetek: A HDD mocsokmód lassú, ami az egész rendszert is megakasztgatja, hiába fut az SSD-ről. Például nagy fájlok lemezreírásánál ilyen 80 MB/s-mal kéne mennie, ami az elején megy is, de pár másodperc után belassul ilyen 2-5 MB/s-ra és maga a Windows is akad. Én azt hittem haldoklik a merevlemez, mert olyesmi tűneteket produkált, mintha hibás szektorok lennének rajta vagy ilyesmi. Windows eseménynapló is tele ilyen hibaüzenetekkel: The IO operation at logical block address X for Disk Y was retried, ami szintén erre utal. De a SMART szerint minden rendben van a winyóval, szóval a helyzet nem ez...

A hiba oka: gyári Microsoft AHCI driver bugos, azaz nem kezeli jól az Intel AHCI vezérlőt.

Megoldás: az Intel AHCI meghajtóját kell letölteni és telepíteni, amit a Rapid Storage Technology csomag tartalmaz, de minimalistáknak van bloatwarementes standalone verzió is. Az fontos, hogy a megfelelő verzió kerüljön fel, mert nekem például 9-es szériás (H97) chipsetem van, ahhoz pedig hiába teszed fel a legújabb RST-t (most éppen 16.8), nincs benne a driver, nekem jóval régebbi kellett, konkrétan a 14.8.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#103016) olivera88


olivera88
veterán

A Win media creation tool milyen Windowst tölt le? Nem lehet kiválasztani h Pro legyen e vagy Home?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#103017) Oldman2 válasza olivera88 (#103016) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Ezt tudomásom szerint a telepítéskor (vagy utána) megadott licenckód fogja eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#103018) cigam válasza Crystalheart (#103009) üzenetére


cigam
félisten

Ezek sima pénzlehúzós oldalak, a linkelt "cikk" is csak egy reklám!
Nézz itt szét, és válassz egy jónevű kereskedőt (bluechip, oázis, ipon,....) Ezek tuti legális licence-et árulnak, és ~32k-ból megúszod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103019) King Unique válasza olivera88 (#103016) üzenetére


King Unique
titán

Volt már róla szó számtalanszor, hogy amit az MCT letölt ESD, valamint a direkt letöltés standard ISO-t, azoknál eleve több kiadás közül lehet választani a telepítésnél (példa), beleértve Home és Pro + azok N-es változatait is. Ha olyan géped van, amelyik gyárilag Windowszal előtelepített és a BIOS tartalmazza az OEM kulcsot, akkor viszont az a kiadás (pl. Home / Pro) kerül alapértelmezetten kiválasztásra és az fog települni. Ha ezt felül akarod bírálni, akkor az EI.cfg & PID.txt megoldás ad erre lehetőséget.

(#103020) King Unique válasza Angel2014 (#103007) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi válaszban már le volt írva, hogy mit és hogyan kellene beállítani, kikapcsolni, ami ezek szerint elkerülte a figyelmedet... De akkor még egyszer: ha azt akarod, hogy pl. teljes képernyős módba váltás után ne jelenjen meg a műveletközpontban az értesítés, akkor ITT arra kattintva, annak beállításainál kiveszed a pipát alul, ennyi. Ha játéknál, akkor meg értelemszerűen ott is, stb. Tehát nyilván nem feltétlen kell mindenhonnan, meg mindent kikapcsolni, mint ahogyan a másik válasz szemlélteti. De ha egyáltalán és biztosan nem akarsz semmilyen értesítést, akkor akár az utóbbi szerint is beállíthatod.

(#103021) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni miért piros a HWINFO-ba a:
X (UEFI Boot)
X (Secure Boot)
és a másik ablakba a SST
:F

(#103022) King Unique válasza cooi11 (#103021) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom valószínűleg a kikapcsolt, nem működő, letiltott állapotra utalhat a piros jelzés. Például nálam UEFI szerint és bekapcsolt Secure Boot mellett telepített Windows 10-es rendszeren értelemszerűen mindkettő zöld. Ha nálad nem úgy lett telepítve, vagy nem támogatja a géped stb., akkor nem meglepő az ellenkezője. Az SST-nél szintén hasonló lehet a helyzet az előbbihez, amiről pl. ebben a bejegyzésben olvashatsz bővebben.

(#103023) Cs1csó válasza Cs1csó (#102779) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megoldódott, rossz volt az SSD :W

(#103024) LordSt4rk


LordSt4rk
újonc

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy vásároltam 2 új RAM-ot a meglévők mellé és miután behelyeztem, gyakran kék képernyő fogad használat közben, minden alkalommal más hibaüzenettel.
A RAM lehet a ludas?

(#103025) LordSt4rk


LordSt4rk
újonc

A specifikáció:

[ Szerkesztve ]

(#103026) Cs1csó válasza LordSt4rk (#103024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az előző 2 modul mely slotokban voltak 1-3 ? Azt megcsinálhatnád, hogy a régi RAM modulok helyére beteszed ezt a két új RAM modult. ha így jó akkor a RAM modulok jók ezután betehetnéd csak a régi RAM modulokat a másik 2 slot-ba 2-4-be. és ha így is jó akkor az 1-3-be tedd be az újat.

(#103027) Doky586 válasza cooi11 (#103021) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ilyen: [kép]

(#103028) LordSt4rk válasza Cs1csó (#103026) üzenetére


LordSt4rk
újonc

Igen. 1/3-ban voltak a régebbiek
Betettem az újakat a helyükre. (Egyébként ugyanazon márkát, típust vettem)
Köszönöm megpróbálom :)

(#103029) Kékes525 válasza lezso6 (#103015) üzenetére


Kékes525
félisten

"az Intel AHCI meghajtóját kell letölteni és telepíteni, amit a Rapid Storage Technology csomag tartalmaz"

:K Pontosan ezt szoktam tenni, már a Windows 7-nél tanultam meg, ott nekem hasonló problémám volt. Azóta az Intelét használom. A windows 7-nél még bányásztam a Rapid Storage Technology csomagból, most azonban külön is megvan. Itt találtam meg: Intel's RST/RST(e) AHCI/RAID Drivers, csomagban és külön is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#103030) tvamos válasza Cs1csó (#103005) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elnézést! Júzer error van. :(
Nincs VGA, de kellett volna. Probálom orvosolni a problémát.

The Isle a játék és elindult dedikált VGA nélkül is.
A gép: [link]
Tudom, oda van írva, hogy HD 7970, de nem megy, így a gyermek átdugta az alaplapi aljzatba a monitort.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103031) #86564352


#86564352
törölt tag

Érdekes Windows híreket követni ezekben a hetekben is. Színprofil bug, szokásos driver bajok, most még az sfc parancs is zavarba került, a mostani kedvencem ez:

Microsoft: saját Surface-nél is problémás lehet a 1903
szintén Microsoft: megkezdjük a 1803-as gépek frissítését 1903-ra ;]

vagány cowboyok vannak Redmondban :D

(#103032) Kékes525 válasza #86564352 (#103031) üzenetére


Kékes525
félisten

Kíváncsi leszek, hogy mikor fogják ezeket javítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#103033) Cs1csó válasza tvamos (#103030) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor most nem értem, dedikált VGA nélkül akadozott a játék - a proci IGP-jével - kell bele egy dedikált VGA.

(#103034) CirrMee válasza Kékes525 (#103032) üzenetére


CirrMee
addikt

Kíváncsi leszek, hogy mikor fogják ezeket javítani.

Amint elkészülnek a következő bugok bepakolásával. :DDD

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103035) Geth válasza CirrMee (#103034) üzenetére


Geth
addikt

Én is izgulok, ne pont most kelljen életembe először sfc-t futtatni :DDD

(#103036) Kékes525 válasza CirrMee (#103034) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor nagyon hamar. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#103037) tvamos válasza Cs1csó (#103033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van benne video kartya, csak nem oda volt dugva a monitor kabel, hanem az alaplapba.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103038) tvamos


tvamos
nagyúr

Akkor most megegyszer nekifutnek.

A konfiguracio:
- ASRock Z77 Extreme4
- Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) 1866MHz (9-10-9-27)
- intel Core i7-3770K + Gammaxx 200T
- Vapor-X HD 7970 11197-05
- DELL P2217H
- 2.5" SSD, (valami Samsung), meg egy 2TB WD green menne bele
- BitFenix Formula 550W Gold
- Windows 10 Pro (Ha jol latom, akkor nem futtatunk a hatterben virusokat, meg ilyesmit.)
A jatek, amit jatszunk:
- The Isle.
Nem szaggat mar, mert levettem minden grafikat, meg ilyesmit a minimumra, de jo lenne feljebb tekerni, mert a gyermek jelezte, hogy a youtube-on azert szebb grafikakat latott. (Persze, mondtam neki, hogy ez a gep ennyit tud, es majd fejlesztunk rajta, de lehet, hogy ki lehetne tobbet is hozni belole.)

Hogyan tudnam tesztelni, hogy mi a leggyengebb lancszem a rendszerben? Esetleg lehetne valahogyan... nem is tudom... mobilrol, vagy laptoprol monitorozni a rendszer eroforrasokat, CPU, GPU homerseklet, ilyesmi...?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103039) Cs1csó válasza tvamos (#103038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd az az MSI Afterburner-t, INNEN töltsd le - görgesd le és a 4.6.2 Beta 1-et telepítsd.

Telepítésnél rákérdez, hogy a RivaTuner StatisticServer-t is telepítse azt is engedd.

Telepítés után a fogaskerékkel tudod a beállításokat megnyitni, majd válaszd ki azokat a paramétereket amiket szeretnél látni a játék alatt:

Amit ajánlok: GPU temperature, GPU Usage, Memory Usage, CPU Usage, Framrate - FPS -

(#103040) tvamos válasza Cs1csó (#103039) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon szepen koszonom! Mar nezem is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103041) Geth válasza Cs1csó (#103039) üzenetére


Geth
addikt

Nem lett volna egyszerűbb a driverben bépített Gaming / Performance Monitoring használata?
Jó, vágom, ahhoz nem kell telepíteni semmit...

(#103042) Cs1csó válasza Geth (#103041) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Radeon kártyákat nem ismerem. Nekem Nvidia van ott ilyenről nem tudok, talán FPS kijelzés van de engem anno inkább a VGA venilátor teljesítménye érdekelt adott szobahőmérséklet, FPS, és kártyaterhelés függvényében, azt pedig ez a program tudja megmutatni.

Megjegyzem pont az a szép a Windows-ban, hogy rengeteg program van amivel ki lehet váltani a beépítetteket, akármilyen okból és parancssor nélkül is lehet mindent kezelni.

tvamos

ITT egy YouTube videó az MSI AB használatáról.

[ Szerkesztve ]

(#103043) inci67


inci67
tag

Helló. Meg tudná nekem valaki mondani, itt az írom mivel írjam ki DVD-ére a wint? és hogyan? Köszi.

(#103044) Cs1csó válasza inci67 (#103043) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Windows operációs rendszer lemezképét - ISO - akarod DVD-re kiírni? Szerintem: ADATLEMEZ
Nem elég egy pendrive-ra rámásolni?

(#103045) Geth válasza Cs1csó (#103042) üzenetére


Geth
addikt

FPS kijelzés van de engem anno inkább a VGA venilátor teljesítménye érdekelt adott szobahőmérséklet, FPS, és kártyaterhelés függvényében, azt pedig ez a program tudja megmutatni.
Pont ezeket tudja a driveré is...

Megjegyzem érdemes előbb megnézni, hogy ami már fent van, működik-e és teljesíti-e az adott célt.
Egyébként ez nem Windows beépített, még mindig a driverről van szó, nem tudom miről zagyválsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103046) seger válasza Crystalheart (#103002) üzenetére


seger
addikt

https://www.emag.hu/microsoft-windows-10-professional-64-bit-magyar-nyelvu-oem-kiadas-gyors-aktivalas-uj-elektronikus-licenc-hu02/pd/DXVYJ1BBM/

(#103047) inci67 válasza Cs1csó (#103044) üzenetére


inci67
tag

Nem mindenképp DVD-ét akarok. Most képfájl írásra mentem, kiderül. :R

(#103048) Cs1csó válasza Geth (#103045) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez tényleg elég jó, mint írtam nem ismerem - Nvidia kártyám van.

Általánosságban, írtam, hogy miért gond az ha valamit telepítünk, ami akár a szemünknek is jobban tetsző módon jelenít meg valamit.

(#103049) zolee001 válasza inci67 (#103047) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,a képfájl a helyes megoldás

(#103050) inci67 válasza zolee001 (#103049) üzenetére


inci67
tag

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.