Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello
Amióta windows 10 re váltottam /tiszta telepítés/ , azóta ha kikapcsolom a gépet, a monitort külön ki kell kapcsolni. Eddig win7 alatt ha kikapcsoltam a gépet, a monitor is kikapcsolt.
Mit kell csinálnom, hogy ne kelljen külön kapcsolgatnom a monitort?

(#45002) PuMbA válasza arcitec (#45000) üzenetére


PuMbA
titán

A frissítéseket hullámokban adják ki. Manuálisan bármikor felteheted magadnak a Frissítési segéddel, de automatikusan csak 2-3 hónap alatt fog lefutni az összes gépen a frissítés, hogy ne legyen nagy a szerver terheltség :)

[ Szerkesztve ]

(#45003) Doky586 válasza birorichard (#44604) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"őrületbe kergetett ez a sunyi szar örökös újraindítgatás éjjelente. Valami feladatért bekapcsolva hagytam a gépet, hogy elvégezze, reggel meg csak lestem, hogy a felénél gondolt egyet és valami kis szar update miatt kényszerített kilépéssel kilőtt mindent és újraindította a gépet."

a Home verzióban is be lehet állítani egy napi max 12 órás munka-időszakot ami alatt nem indítja újra a gépet. ez bármikor megváltoztatható.. (este beállítod hogy még legalább 11 óráig ne induljon újra és nyugodtan otthagyhatod)

(#45004) Jumapili válasza Doky586 (#45003) üzenetére


Jumapili
tag

@ birorichard

Itt leírják részletesen, hogyan lehet beállítani a frissítéseket:

[link]

"Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt"

Non-Stop megy az egyik gépem, Windows 10 kb. fél éve van rajta, de még egyszer sem indult "magától" újra.

Nem az újraindítást kell megakadályoznod, csak azt kell elérned, hogy ne legyen oka rá.

[ Szerkesztve ]

(#45005) raidx válasza Xero (#44999) üzenetére


raidx
őstag

Vagy az nem tetszett neki, hogy eléggé ki van gyomlálva a jelenlegi.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45006) Máté94 válasza lanszelot (#45001) üzenetére


Máté94
addikt

Én még életemben nem láttam olyat, hogy géppel együtt kikapcsoló monitor. :DDD

(#45007) Lackooo84 válasza Máté94 (#45006) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig ez már a születésedkor is így működött, csak kicsit más megoldással. :D

The Truth is out there...

(#45008) Sdi válasza Lackooo84 (#45007) üzenetére


Sdi
addikt

Még a születése után is voltak jódarabig ilyen gépek.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#45009) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy új laptopra lett feltelepítve ma egy win 10, és azt mondja uncsim, hogy elvileg már vagy 4 órája csak frissíteni akar. Ez lehetséges?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#45010) Máté94 válasza Lackooo84 (#45007) üzenetére


Máté94
addikt

Mármint, hogy ne villogjon a "stand-by"-ra vonatkozólag. :))

(#45011) Doky586 válasza Jumapili (#45004) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

Betettem ezt a registrybe:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU]
"AUOptions"=dword:00000003
"NoAutoUpdate"=dword:00000001
"ScheduledInstallDay"=dword:00000000
"ScheduledInstallTime"=dword:00000000

és megváltoztatta ezt is:

úgyhogy remélem úgy fog működni ahogy régen win7-en megszoktam..

[ Szerkesztve ]

(#45012) Jumapili


Jumapili
tag

Az AU után eddig még nem ébredt fel "magától" alvó állapotból.

Nálatok is jól működik, vagy még nem szunnyadt eleget?

[ Szerkesztve ]

(#45013) raidx válasza Máté94 (#45006) üzenetére


raidx
őstag

Ki nem kapcsol esetleg stanby állapotba megy fekete képernyővel. Az enyém is olyan. Igazából ki sem lehet kapcsolni mert akkor is készültségbe marad és vagy 1 wattot zabál.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#45014) attila9988


attila9988
őstag

Én csak egy apró megjegyzést tennék...

Nem rég rádugtam az egyik win10 -es gépre az e-könyv olvasómat. Ezen a gépen már ott a fantasztikus új update... mire a gép kékhalállal elszállt. Először azt hittem rossz a gép. A port, a kábel, a könyv olvasó... bármi. Arra viszont nem gondoltam, hogy ez valami új feature.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-anniversary-update-blue-screen-with/78aff7e7-3aa0-461f-80d3-8e4b9063ef0c?auth=1

Szóval ne lepődjetek meg... ha hasonló történik. Még csak nem is az usb3 -ról van szó, aminél még rá lehetne fogni sok mindenre...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45015) Xero válasza raidx (#45005) üzenetére


Xero
nagyúr

SSD-n nálam is herélve van.

(#45016) steele80


steele80
senior tag

Azt nem tudja valaki, hogy mitől van, hogy a gépben lévő HDD-t külső meghajtóként érzékeli a rendszer és ikonnal jelzi a tálcán? Egyébként jól működik, csak zavaró.

(#45017) Doky586 válasza steele80 (#45016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban ez az alapbeállítás.. Kapcsold át nem eltávolíthatóra és problem letudva.

(#45018) kezo0 válasza Jumapili (#45012) üzenetére


kezo0
addikt

Vagy csak még nem jött azóta újabb update...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45019) birorichard válasza Doky586 (#45003) üzenetére


birorichard
őstag

Kikapcsoltam úgy ahogy van, csak idegesítő hogy tabletet akarnak csinálni az asztali pc-ből, ráadásul ennyire erőltetve (bár nekem a tabletet se indítgassa újra a beleegyezésem nélkül egy os sem éjjelente, na mindegy).

(#45020) trialboj


trialboj
őstag

Felraktam egy Lenovo g50-70 i3as 4gb os laptopra a win10et, de NAGYON lassan tölt be, legalább 1 perc kell neki, ami borzasztóan sok.

Nincs valami ötlet mi lehet a hiba?

A win8.1 gyorsabb lehet?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#45021) GEPESZ66 válasza trialboj (#45020) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tiszta telepítés volt?
A feleségem HP250-es laptopján már régóta ez van,gyors.

[ Szerkesztve ]

(#45022) adise válasza trialboj (#45020) üzenetére


adise
őstag

nem a vinyó a lassú benne?. muszáj egyáltalán kikapcsolnod mindig? nem elég az alvó állapot?

(#45023) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Erre lenne valakinek javaslata?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45024) Döglött Róka válasza attila9988 (#45014) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem kicsot trollkodas a feature hasznalata es egy answers link beszurasa. Gratulalok.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#45025) R3laX


R3laX
addikt

Heló!

Mióta megvan az RX 480-as kártyám, 3DMark-ban kevesebb physics-et kapok. Nem lehet, hogy a háttérben van vmi folyamat, ami terheli a processzort?

(#45026) Werkly


Werkly
őstag

ISO-ban fönnt van a legújabb kiadás vagy csak a régebbi frissíthető?

(#45027) edari válasza Werkly (#45026) üzenetére


edari
őstag

Fent van.

(#45028) Barthezz2 válasza Jumapili (#45012) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam nem megy le..

Everybody lies.

(#45029) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

korábban a techbenchről direktben le lehetett szedni az isokat. de nekem nem működik a link már
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

elköltözött vagy megszüntették?

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45030) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lenne egy Epson sx200-as nyomtatóm. Utóbbi frissítéssel már nem lehet használni. Ha jól olvastam a meghajtó tanúsítása miatt kaszálja el ms az ilyen drivereket. Hiába van a hivatalos oldalukon mégse jó már. Eszközkezelőben is látni a gépet de nyomtatóként már nem lehet hozzáadni. Lehet valamit tenni? -.-

(#45031) Lenry válasza R3laX (#45025) üzenetére


Lenry
félisten

és ez játékokban látható teljesítménycsökkenést okoz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45032) edari válasza F_Zolee (#45030) üzenetére


edari
őstag

"Az egyetlen menekülőút a Secure Boot kikapcsolása, ugyanis ilyen formában a Windows 10 Anniversary Update akármilyen telepítés mellett engedi a gyártók által aláírt eszközillesztők telepítését. Ez nyilván a felhasználók PC-ire is igaz, vagyis az inaktív Secure Boot egy általánosan ütött rés a pajzson."

(#45033) Lenry válasza F_Zolee (#45030) üzenetére


Lenry
félisten

idézet innen

A Microsoft a megfelelő átmenet érdekében az új szabályokat csak az újonnan telepített, 1607-es Windows 10-zel veti be, vagyis azok a felhasználók, akik egy korábbi Windows verzióról frissítettek az újra mentesülnek a limitációk alól. Szintén kivételt képeznek a 2015. július 29-e előtt kiadott, gyártók által aláírt meghajtók, amelyek sok esetben legacy verziók, vagyis nehéz lenne rávenni a cégeket arra, hogy hitelesítsék a csomagot az új előírások szerint.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45034) R3laX válasza Lenry (#45031) üzenetére


R3laX
addikt

Az a gond, hogy mivel új kártya, nem nagyon tudom hasonlítani. Azt nem írtam, tényleg, hogy csak -200 ponttal kapok kevesebbet physics-re.

(#45035) Lenry válasza R3laX (#45034) üzenetére


Lenry
félisten

amíg nem látod, hogy akadna miatta bármi, addig nem teljesen mindegy? nem a 3Dmarkkal játszol

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45036) Jumapili válasza UnSkilleD (#45029) üzenetére


Jumapili
tag

Windows Iso

Microsoft Windows 10 Anniversary Update ISO 1607

[link]

(utolsó oszlop)

(#45037) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Akinek esetleg Home verziójú Windows 10 van fent, megtudná nekem nézni, hogy amikor a Háttérkép beállításoknál a háttérkép "slideshow"-ra van állítva, váltogatja a képeket alap Windows-os képek közül?

Nálam a "Képek" mappára mutat, de abban nincsen semmi és gyanús, hogy talán elfelejtette feltelepíteni ezeket. Emlékeim szerint ez régebben "működött". :)

Köszönöm a segítséget! :R

(#45038) F_Zolee válasza edari (#45032) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha jól rémlik nekem sosem volt ez bekapcsolva de ránézek.

(#45033) Lenry: akkor nem értem miért nem tudom már használni, mert még nem volt újratelepítve frissítés óta ami tavaly volt ha jól emlékszem.

(#45039) Bazsa74


Bazsa74
tag

Üdv!
Segítenétek? A windows 10 feltette a frissítést, ami majd 1 órát tartott, most 10.0.14393.0 a verziója. Minden szép és jó, csak a külső vinyómat rádugva, az egyik 200 gigás particiót nem látja illetve nem tudja kezelni. A lemezkezelő raw-ot ír. Minden más partició kezelő ntfs-t ír. TV-re dugva is ntfs. Sajnos nincs lehetőségem más gépre dugni. Visszaállítva az előző verzióra a windows 10-et, a lemez tökéletes. Újra lefrissítve már raw. Természetesen nem akarom formázni, mert szükségem van pár dologra benne.
Van valami ötletetek?

Off

(#45040) trialboj


trialboj
őstag

Ez a hdd van benne.

A laptop nem az enyém, sosem szerettem őket, nem is értek hozzájuk. SSD-re biztos nem cserélné, van lehetőség ennél gyorsabb de még nem ssd-t vásárolni hozzá?

Ha nem kapcsolod ki a laptopot az nem gyilkolja le hosszú távon? Hdd-t és vagy aksit?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#45041) F_Zolee válasza F_Zolee (#45038) üzenetére


F_Zolee
veterán

Secure boot nincs az én lapom biosában. Más neve is lenne esetleg?

(#45042) edari válasza F_Zolee (#45041) üzenetére


edari
őstag

[link]

Próbáld meg, hátha:

Or, from Windows, hold the Shift key while selecting Restart. Go to Troubleshoot > Advanced Options: UEFI Firmware Settings.

3.Find the Secure Boot setting, and if possible, set it to Disabled. This option is usually in either the Security tab, the Boot tab, or the Authentication tab.

(#45043) Lenry válasza trialboj (#45040) üzenetére


Lenry
félisten

nyiss egy feladatkezelőt és nézd meg, hogy mi pörgeti a lemezt bootolás után.

kapcsold ki ezt a funkciót

van lehetőség ennél gyorsabb de még nem ssd-t vásárolni hozzá?

van. SSHD-nak hívják, ez egy HDD, amit egybeépítettek egy kicsi, rejtett SSD-vel, ami a felhasználó számára nem látszik, de a rendszer automatikusan átpakolja rá a gyakran használt fájlokat, így azok sokkal gyorsabban fognak betöltődni. sebességben kb a HDD és az SSD közt van. itt egy összehasonlító videó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45044) Doky586 válasza UnSkilleD (#45029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt egy másik oldal amiről bármit ingyen és regisztráció nélkül letölthetsz közvetlenül a Microsofttól: [link]. Az összefoglalóban erre lehetne lecserélni a nem működő linket..

(#45045) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, biztonsági mentéssel kapcsolatos kérdés:

Van a Windows 10 AU-ben a fent látható fájlelőzményes mentés - ez tudtommal nem egyenlő ezzel:

Ez blokkszintű lemezkép mentést tesz lehetővé, de azt sugallja a rendszer, hogy Windows 7-es elavult. Jól gondolom, hogy a komplett lemezképes móka csak az "elavult" verzióval lehetséges?

(#45046) MZsoltee válasza trialboj (#45040) üzenetére


MZsoltee
veterán

Milyen laptop ez pontosan? Nincs mód rá, hogy a HDD mellé (msata optibay) tegyetek be egy ssd-t, akkor megmarad a HDD is és lesz egy gyors rendszerlemeze is.

Ha már itt járok egy kérdés is. Hogyan lehet kikapcsolni, hogy a Win10 magától újrainduljon munkaidőn vagy min kívül? Nagyon idegesítő, nem szeretem kikapcsolni a gépet, van hogy hetekig megy.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#45047) R3laX válasza Lenry (#45035) üzenetére


R3laX
addikt

Mind1, akkor marad így, gondoltam hátha van vmi futó alkalmazás, amit a neve elrejt.

(#45048) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Egy gyors kérdés: Windows 7 Professional kulccsal már semmilyen módon sem lehet aktiválni teljesen tisztán, ISO -ról telepített Windows 10 Pro -t?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#45049) Doky586 válasza MZsoltee (#45046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én így csináltam: [link]
és beállítottam hogy lépjen be miután végzett:

de ha nem zavar hogy a 12órás munkaidőn kívül távollétedben újraindul (és újra belép) akkor a .reg sem kell..

[ Szerkesztve ]

(#45050) cigam


cigam
félisten

Az mitől van, hogy a Mail állandóan panaszkodik az icloud fiókomra(iCloud fiók beállításai elavultak.)
Állandóan kéri a jelszót, pedig a háttérben megjönnek a levelek, el is tudom őket olvasni.
Sanszos, hogy központilag rontották el, mert WM-en hasonló a szitu. A háttérben leszedi a leveleket, de ha a frissítésre nyomok, rövid gondolkodás után:Hiba történt. Hibakód 0x801901f5

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.