Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) TRob1 válasza Redneck (#54850) üzenetére


TRob1
veterán

Mindenképp.
Főleg ha te is az a fajta vagy aki minden egyes eltérésbe bele tud kötni. Vagy ha a megszokások rabja vagy. :) Mert azért a 7-es után más lesz. (Szerintem jobb, valaki szerint meg rosszabb)

(#54844) Peace :
Kipróbáltál mindent a "Totális Biztonsági Szoftvered" nélkül is? Mert elég sokszor előfordul hogy zavart okoznak az erőben.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#54852) Redneck válasza TRob1 (#54851) üzenetére


Redneck
veterán

Megszokom én, csak arra vagyok kíváncsi, hogy gyorsulnak e kicsit a játékok. Mert erről eltérő dolgokat találtam eddig a neten. Haladni kell a korral, az SSD és USB 3.0 kezelés is jobb ha jól tudom, plusz ott a DX 12.

Amúgy szeretem a 7-est, egyszerű és nincs gondom vele, de kíváncsi vagyok dobna e a teljesítményen.
Zeneszerkesztőt mindkettőn ugyanazt használnám.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54853) Borisz76 válasza Redneck (#54852) üzenetére


Borisz76
veterán

A kedvenc zeneszerkesztőd futni fog vajon a W10-n ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54854) Peace válasza TRob1 (#54851) üzenetére


Peace
nagyúr

5 éve használom, nem hinném, hogy az lenne a gond. Csinál ilyet háló kábel? Hogy egyébként 28 MB/s-el töltök, de webes felületen nem megy semmi? Én még nem hallottam ilyen kábelhibáról...

(#54855) TRob1 válasza Peace (#54854) üzenetére


TRob1
veterán

Kábelt én jelen esetben kizárnám, én sem hiszem hogy az okozza. A Total nélkül mindenképp kipróbálnám (én legalábbis - Nincs jelentősége hogy 5 éve használod, azóta gondolom megért pár frissítést, és az oprendszered is változott. Sajnos sokszor megbízhatatlanabb ilyenekkel a rendszer mint nélkülük - még ha sokan nem is így gondolják) És ránéznék a hálókártya driverre is (akár újabbat, akár régebbit feltenni). Nekem pl. egy újabb okozott olyat hogy kb. behalt a belső hálón való másolás (jó, nem behalt, de jelentősen lecsökkent). Tudnak ezek érdekességeket produkálni. Illetve ahogy javasolták is, figyelni/monitorozni a hálózatot, nem-e fogja épp valami teljesen amikor ezek az anomáliák vannak. Még a végén kiderül hogy a szomszéd "rólad" néz online HD filmeket. :D

(#54852) Redneck:
Ahogy Borisz76 is írta, már csak a használt progid/progik miatt is érdemes lehet egy tesztelés vásárlás előtt.
Amúgy meg akkor sztem nálad nem lesz gond a használattal. :) Játékok terén hallottam ilyet is, olyat is...
Na de majd a tavaszi nagy frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#54856) Redneck válasza TRob1 (#54855) üzenetére


Redneck
veterán

Megnézem mi a helyzet a szoftverekkel és driverekkel. Anno jártam már rosszul. Fullos stúdió hangkártya csak Mac OS, XP és Vista drivert kapott, sehogy sem ment 7-en. Később valami béta 32 bitet összehoztak de már túl voltam rajta...

A játék módot várom, kíváncsi leszek. Szimpatikus az egy kattintással elérhető módszer. Nem kéne egyenként kilőni mindent, és átállítani több dolgot. Ha az ember multizik, jól jön az ilyesmi.

A próbaverzió 30 napig megy aktiválás nélkül?

Szerk:
Most, ha multizni megyek a következőket teszem:
Teljesítménycentrikus energiagazdálkodásra állok, az asztalt egyszerű nézetbe rakom, a rendszer/speciális fülön legjobb teljesítményre kapcsolok, kilövöm az Avastot és két driver grafikus menüjét.
Tetszene az egy kattintásos Game mode, bármennyire fikázták. Nyilván a 486 DX 2 nem lesz tőle i7-4770...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54857) vlevi


vlevi
nagyúr

Topicfelrobbantós írás következik :

A Google mérnöke szerint is a Microsoft vírusirtója a legjobb

Alig néhány nappal az után, hogy a Mozilla egyik korábbi mérnöke méltatta elismerő szavakkal a Windows rendszerek beépített kártevőirtó programját, egy másik jól ismert informatikai vállalat szakértője is megerősítette kollégája értékítéletét. A Google-nél dolgozó Justin Schuh ugyanis szintén kije..

(#54858) Redneck válasza vlevi (#54857) üzenetére


Redneck
veterán

Úgy gondoltad ezzel összehozod a két tábort, és közös erővel egy másikat köpködünk majd? 😆
Amúgy az nV monnyon le és el kéne mar küldeni az ATi-tól anno kirúgott programozókat!😆
Egyébként szerintem a két cég fixen kartellezik, és röhögnek a markukba a pénzhalmokon, mi pedig valamelyik terméküket úgyis megvesszük...

Persze ez vicc, és jó hogy az AMD-nél megtanultak rendes drivereket írni, de jó lenne ha a zöldek sem felejtenék el.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54859) Redneck válasza vlevi (#54857) üzenetére


Redneck
veterán

Elnézést, elnéztem a topikot, azt hittem az új nV driver hírnél vagyok! Utálom az érintőképernyőt. :Y

Szerk: Egyébként Win10-en van mód az alább említett apró kis optimalizálásokra? Vagy van e rá szükség?
Továbbá megoldható, hogy csak akkor frissítsen mikor én szeretném?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54860) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

az alabbi problema megoldasaban kernem a segitsegetek:

Adott egy Sony KDL43W755C Android smartTV és egy Dell Inspiron 5749 laptop, 64 bites Win10 Pro-val.
Alapvetoen HDMI kabellel megy a gep a tv-n, de neha jol jonne a kiterjesztett asztal, es nem szeretnek elotte gubbasztani a padlon a kabel miatt ilyenkor :DDD

Probalgattam a Miracastot, ossze is kapcsolodnak szepen es ugy 30 masodpercig nincs semmi gond.
De utana olyan brutalis kesessel tortennek a dolgok a tv-n hogy nagyon.. csinalok valamit a laptopon es ez ugy kb 20-30 masodperccel kesobb tortenik meg a tv-n.

Fura, tekintve hogy kozvetlen a kapcsolodas utan egy rovid ideig nincs ilyen gond.

Kiprobaltam a ceges geppel is, azzal nem jelentkezett: Dell Latitude 6530
Igy a halozatommal nem lehet baj.

Valami szoftveres gebasz lehet.. minden driver friss.

Van otletetek, tanacsotok?!

Elore is koszonom! :R

(#54861) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Van egy Dell notebookom Windows 10 rendszerrel. Ha összecsukom és alvó módba vált, akkor újbóli használat esetén nem elérhető rajta az internet. A wifi hálózatra felcsatlakozik, de sem a weboldalakat, sem magát a routert nem tudom elérni vele.

Alapból fix belső IP-t használok, ami már évek óta jól működik:
IP-cím: 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1
Elsődleges DNS-kiszolgáló: 192.168.1.1

Ha a hálózati kapcsolatoknál kikapcsolom a fix belső IP-t és DHCP-re váltok, minden megjavul, a routert is elérem. Próbáltam újraindítani a gépet és a routert is, de fix IP-vel továbbra sem érem el az internetet.

Ami érdekes, hogy az ipconfig/all ezt mutatja:
IPv4 Address: 192.168.1.2 (Duplicate)

Esetleg tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma? Köszönöm!

(#54862) #83685760 válasza Redneck (#54859) üzenetére


#83685760
törölt tag

A Win10 magát elég jól karbantartja, szerintem nem kell külső program erre. A frissítéseket több módon is lehet halogatni, de nem úgy működik, mint a Win7 esetében. Ha akarod, akkor le is tilthatod a WU-t, de ezt nem javaslom, mivel állandóan foltozgatják és bővítik a rendszert, és amúgy sincs olyan sűrűn frissítés.
A Game mode lehet, hogy az Xbox app része lesz (ezt nem tudom), akkor azt viszont nem szabad törölni. Ha esetleg a játék vagy program alatt felugrik a játéksáv, akkor ott fogaskerék, és az alsó harmadban minden elől vedd ki a pipát, utána nem fog többet zavarni. Ha megint kell, akkor Win+G.

Nincs próbaverzió, a telepítéstől fogva kérni fogja az aktiválást, vízjellel, meg a személyre szabás letiltásával. Ettől függetlenül bármeddig megy a rendszer.

(#54829) King Unique: Persze, nekem is több van mindenféle célra, de ha éppen a telepítős van kéznél, akkor miért gond, ha rámásolok pár fájlt? :)

(#54863) Popes válasza #83685760 (#54862) üzenetére


Popes
őstag

Nálam ez a .bat fájlt fut "karbantartás" címszóval, kötöttek már bele hogy biztonsági szempontból "aggályos" lehet, viszont nálam jól teszi a dolgát.
@echo off
del /s /f /q c:\windows\temp\*.*
rd /s /q c:\windows\temp
md c:\windows\temp
del /s /f /q C:\WINDOWS\Prefetch
del /s /f /q %temp%\*.*
rd /s /q %temp%
md %temp%
deltree /y c:\windows\tempor~1
deltree /y c:\windows\temp
deltree /y c:\windows\tmp
deltree /y c:\windows\ff*.tmp
deltree /y c:\windows\prefetch
deltree /y c:\windows\history
deltree /y c:\windows\cookies
deltree /y c:\windows\recent
deltree /y c:\windows\spool\printers
cls

Deus ex machina

(#54864) Воланд válasza Popes (#54863) üzenetére


Воланд
titán

A prefetch törlésének semmi értelme.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54865) #83685760 válasza Popes (#54863) üzenetére


#83685760
törölt tag

Elsőre nem tűnik aggályosnak, bár a prefetch mappát én nem üríteném. Abba csak akkor nyúl bele, ha adott programot futtatok (amit "megtanult"), véges számú fájl kerül oda, meg takarítja is folyamatosan. Szerintem lassítani nem tud, legfeljebb gyorsítani.
Egy időben a CCleanert használtam, de oda kellett rá figyelni, mert rendesen beletörölgetett mindenbe alapértelmezésként. Utána bíztam inkább a rendszerre a dolgot, nincs vele probléma.

(#54866) Popes válasza #83685760 (#54865) üzenetére


Popes
őstag

A prefetch még a laptopom miatt maradt benne mert a boot időt akartam csökkenteni.(az előző buildeken sikerült is)

Deus ex machina

(#54867) VoidXs válasza #83685760 (#54865) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mi volt a probléma a CCleanerrel?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54868) tordaitibi válasza larryhughes (#54861) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Proba 192.168.1.201

Tobbi maradhat, dns stb.

Szerk,
miert hasznalsz fix ip-t, egy asztali fix gepnel, helyi halon megosztasokkal ertheto kishalozatba,
de egy hordozhato eszkoz igy ertelmet veszti.
A routerbe allitsd be hogy mac adress alapjan mindig ugynazt az ip-t ossza ki a laptopnak,
igy a helyi mappamegosztasok mukodnek, es elvezheted a dhcp elonyeit mas halozatokkal.
Nekm minden hordozhazo eszkozom igy megy, otthon munkahelyen, ket fiamnal ahogy csatlakozok, minden tokeletesen mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#54869) Grafirka


Grafirka
őstag

Kerdesem az lenne hogy a Win 10 Home miben kulonbozik ( hatranyok ?) a win10 pro verziotol. Fo felhasznalasi terulet , grafikai programok ( Illustrator, photoshop, premier, corel, art rage, inskape , 3DsMAx , syb.) Jatek is lenne de nem ez a donto. Stabilitas , megbizhatosag amni erdekelne

Elso tapasztalataim meg az elejen nem mondhatoak tul pozitivnak .Probaltuk cegnel akkor nem gyozott meg ( kulso periferiakkal gyakran osszeakadt , gondolok itt wacom tablakra, cutter-plotter gep, gravirozogep , stb) de gondolom azota sok ezek kozul javitva lett.

Szoval; osszegezve a kerdest, van e hatranya a "sima" home verzionak ? ill. jelenleg mennyire stabil.

(#54870) #83685760 válasza Grafirka (#54869) üzenetére


#83685760
törölt tag

Itt egy összehasonlítás. A lényeg, hogy otthoni felhasználásra (és otthoni munkára) általában elég a Home, kompatibilitásban és teljesítményben nincs különbség.
A stabilitás a hardverektől és a támogatottságtól is függ, de modern gépekkel és eszközökkel nem hiszem, hogy bármi gondja lenne (igazából a régebbiekkel sem nagyon).
Töltsd le a telepítőt, és próbáld ki, az a biztos.

(#54867) VoidXs: Nem mostanában volt már, de az egyik tisztítás után minden alapértelmezett programra újra rákérdezett a rendszer, mintha elfelejtette volna. Nem tudom, hogy mennyiben volt hozzá köze (talán semennyire), de akkor már feleslegesnek is tartottam a programot, szóval nem foglalkoztam vele. Amúgy nem engedtem beletörölni a böngészőkbe, meg semmilyen indexszel kapcsolatos dologba, annyit meg a karbantartó is megold.

(#54871) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Mit nyomhattam ,vagy állítottam el ,hogy így ki lehet jelölni az ikonokat?

(#54872) #83685760 válasza Gsx-rr (#54871) üzenetére


#83685760
törölt tag

Explorert nyisd meg (Ez a gép), nézet, beállítások, nézet fül, jelölőnégyzetek használata az elemek kijelöléséhez.
Automatikusan bekapcsolja, ha tollat vagy érintőképernyőt talál (esetleg a touchpad miatt is).

(#54873) King Unique válasza #83685760 (#54862) üzenetére


King Unique
titán

Felőlem használhatja így a user, ha annyira jól esik, az ő dolga, az ő felelőssége. Csak a kettőt ilyen szinten keverni nem feltétlen szerencsés. Meg aztán nehogy véletlenül leformázza a telepítéshez használt pendrive-ot, rajta a fontos fájlokkal...Ráadásul, ha kiír rá egy másik telepítőt, azzal egyben felülírja a régi fájlokat is, amiket nem nagyon lehet majd utána visszaállítani. Egyébként egy pendrive eleve kis méretű és könnyen hordozható, szóval lehet kéznél akár több is. De mindegy, nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#54874) VoidXs válasza #83685760 (#54870) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nálam ilyen sose volt, és ez a dolog amúgy is a registryben van tárolva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#54875) Gsx-rr válasza #83685760 (#54872) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagy vagy! Köszi! :R

(#54876) krealon válasza MATEO6600 (#54835) üzenetére


krealon
veterán

"Szóval miután kiveszem a D:\-t, és az E:\ lesz az új D:\, nevezzem vissza E:\-re ugye?"

A Win10 nem DOS.
Nem fogja a rendszer magatol megvaltoztatni egy meghajto betujelet.

Ha kiveszed a D:\ meghajtot, akor nem lesz D:\.
Az E:\ meghajto E:\ meghajto marad, amig te kezzel at nem allitod.

Ha csatlakoztatsz egy uj taroloeszkozt (pl USB pendrive), akkor az fogja felvenni a D:\ meghajto betujelet.
Uj taroloeszkoz = nincs tarolva az azonositoja a regisztracios adatbazisban egyik meghajto betujel hozzarendelesnel sem.

(#54877) krealon válasza Popes (#54863) üzenetére


krealon
veterán

"Nálam ez a .bat fájlt fut "karbantartás" címszóval, kötöttek már bele hogy biztonsági szempontból "aggályos" lehet, viszont nálam jól teszi a dolgát.
[...]
rd /s /q c:\windows\temp
md c:\windows\temp
"

Pontosan igy kell egy rendszer vedelmi szintjet csokkenteni.
A Temp konyvtar ujrageneralasaval a szulo konyvtar jogait fogja orokolni, es elvesziti a szigorubb beallitasokat.
Okulasul az alapbeallitas Win7-en (Win10-en is hasonlo):

C:\>cacls \Windows
C:\Windows NT SERVICE\TrustedInstaller:F
NT SERVICE\TrustedInstaller:(CI)(IO)F
NT AUTHORITY\SYSTEM:C
NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(IO)F
BUILTIN\Administrators:C
BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(IO)F
BUILTIN\Users:R
BUILTIN\Users:(OI)(CI)(IO)(special access:)
GENERIC_READ
GENERIC_EXECUTE

CREATOR OWNER:(OI)(CI)(IO)F


C:\>cacls \Windows\Temp
C:\Windows\Temp BUILTIN\Users:(CI)(special access:)
SYNCHRONIZE
FILE_WRITE_DATA
FILE_APPEND_DATA
FILE_EXECUTE

BUILTIN\Administrators:F
BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(IO)F
NT AUTHORITY\SYSTEM:F
NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(IO)F
CREATOR OWNER:(OI)(CI)(IO)F


C:\>

(#54878) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok
Hatalmas problémám lenne. Eredeti win10em van egy h81mk lappal, g3220 procival, 4gb rammal felszerelt gépen, és egy héten belül már másodszor történik velem olyan hogy egy win frissítés után az egész vinyó tartalma törlődik, és rakhatom újra az egészet. Egy nagyobb frissítésről lehet szó mert többször is újraindul a gép, viszont mindíg magára hagytam a gépet, nem gondoltam hogy ezt többször is csinálhatja egymás után. Van valami ötletetek hogy mi történhet, és mit lehet ilyenkor csinálni?
Kösz előre is

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#54879) krealon válasza vagabor (#54878) üzenetére


krealon
veterán

"egy win frissítés után az egész vinyó tartalma törlődik, és rakhatom újra az egészet."

Windows.old mappaban meg kene hogy talalj minden korabbi adatot.

Keszits friss Media Creation Tool-lal telepitokeszletet, mert ha regi (pl 1511) keszletet hasznalsz, akkor a Windows Update egybol elkezdi letolteni a rendszer evfordulos pakkjat (1607) es fel is telepiti.

[ Szerkesztve ]

(#54880) vagabor válasza krealon (#54879) üzenetére


vagabor
aktív tag

Az lehet hogy a telepítő régi volt, és valóban valami évdordulós cuccot rakhatott fel, viszont nem értem hogy a frissítés felénél miért indul újra sokadszor, ami után a vinyó üres!
Köszi azért, most próbálom friss telepítővel.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#54881) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Üdv. Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Windows 10 Home edition-ös laptop, amit ethernet kábellel kötök a hálózatra.
A helyzet az, hogy ez az ethernet hálózat eleve elég lassú, amikor meg még tölt is mellé a windows update akkor még lassabb lesz.
Be tudom-e valahogy állítani, hogy ne töltsön le frissítéseket a gép?

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#54882) Redneck válasza szabonagyur (#54849) üzenetére


Redneck
veterán

Honnan tudom hogy a kód MSDN kulcs e?
Az eladó megkérdezte hogy mi az az MSDN. Annyit tudok, hogy tasakos, lemezes, matricás 10 64 bit Pro.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54883) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Egy csodás problémába futottam:
Adott az adatlapomon levő konfig egy jogtiszta Win 10 Pro-val.

Időnként érdekes várakozást produkál:
- új program megnyitására
- böngészőben új címek megnyitására
- A meglévő programok továbbra is mennek, új session nyitható belőlük (pl. Total commander viewer), de külső alkalmazás már nem megy (pl. Total Comamnder editor)
- egy idő után minden, amit addig kattintottam, hirtelen folytatja az életét, az ablakok/programok megnyílnak, a böngésző session-ök életre kelnek. Ez az idő több perc is volt már.

Próbáltam már erőforrás figyelőt nyitva hagyni, de ilyenkor nem látszik semmi kiugró terhelés semmin.
Az eseménynaplóban van pár DistributedCOM hiba:
10001
10010
10016

Egyiket sem tudtam 100% ehhez a jelenséghez kötni.

Antivirus és egyéb progik kikapcsolgatásán már túlvagyok, egyelőre újratelepítés előtt hátha valakinek van bármi tippje erre...

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#54884) Popes válasza krealon (#54877) üzenetére


Popes
őstag

Mi települhet a rendszereresen törölt temp mappába ami gondot okozhat?(vagy milyen kárt lehet ott tenni) Szerintem egy nullára húzott UAC is nagyobb kockázat mint ez.
De ha van ötleted hogy hogyan írnád át ezt a .bat fájlt hogy 100% biztonságos legyen azt szívesen fogadnám.

Deus ex machina

(#54885) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Ezek valós, legális ajánlatok lehetnek?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#54886) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
tanácsot kérnék.
ma feltettem a win 10-t, a funkcióit még nem tudom megítélni, a dizájn olyan, mint színes TV után váltani fekete fehérre. nem szürkeárnyalatosra, hanem egy bites fekete fehérre.
tudtok valami módszert, hogy az ikonok, meg általában minden ugyanúgy nézzen ki, mint win 98 alatt? semmi fícsör, semmi gag, semmi marketinges hókuszpókusz, csak a megszokott funkcionalitás.
a win 7-ben még volt ilyen egyszerű téma, de ebben nem találom :( :W :W

a start menüt (classic shell), gyors indítást, egy-két dolgot sikerült visszaállítanom, de ezt az egyvonalas ikon dizájn nem tudom elfogadni. mona lisa vs pálcikaemberke :D

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#54887) raidx válasza Wolfskin (#54886) üzenetére


raidx
őstag

"udtok valami módszert, hogy az ikonok, meg általában minden ugyanúgy nézzen ki, mint win 98 alatt?"

Telepítsd fel a 98-at. :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#54888) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha ostoba kérdést tennék fel, de igazán elbizonytalanodtam. A napokban vásároltam egy notebook-ot win 10-zel, és valahogy feljött a papírok intézése közben a szó, hogy ugye rejtett partíción van mostanság már az oprendszer. Mikor azt emlegettem, hogy a teljes winchestert szeretném ketté osztani, az eladó azt javasolta, hogy ilyet ne tegyek, mert másodjára nem fogom tudni feltenni a win 10-et. Néztem rá és mondtam, hogy már csináltam ilyet, csak win7-tel.
Mikor rákérdeztem, hogy akkor így a mindenkori újratelepítést is felejtsem el? Olyan személynek lett véve a gép, aki valószínűleg próbára fogja tenni a tűzfalat és vírusirtót, szóval nem elképzelhetetlen, hogy valamikor kelleni fog esetleg egy újratelepítés.

Most akkor nekieshetek az 500 GB kettéosztásának, vagy valóban azzal fogom szembetalálni magam, hogy másodjára nem fog a win 10 rendesen aktiválódni? Számomra ez enyhén elképzelhetetlen.

Köszi előre is a válasz(oka)t!

(#54889) DS39 válasza yxcv (#54888) üzenetére


DS39
nagyúr

Azért van a recovery partíció hogy vissza tudd állítani az eredeti rendszert. Illetve külön telepítő médiát nem adnak.

(#54890) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
Ma újra rakom a rendszert SSD-re. A legfrissebb telepítőt honnan tudom letölteni?
Az alábbi oldalon folyamatosan frissül? Nem feltétlenül szeretném kivárni, míg az eddigi összes update-t felrakja.
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10
Köszönöm.

(#54891) GEPESZ66 válasza DS39 (#54889) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A feleségem laptopja is így volt.Letöltöttem a WIN10-et,újrapartícionálva felraktam.

(#54892) GEPESZ66 válasza csacsa01 (#54890) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Microsoft segédprogramja mindig a legfrisebbet tölti le,most nem jut eszembe a neve,ritkán használom.

(#54893) #18193920 válasza GEPESZ66 (#54892) üzenetére


#18193920
törölt tag

(#54894) movax válasza Wolfskin (#54886) üzenetére


movax
őstag

De minek? Te ülsz a gép előtt és nézegeted az ikonokat? Ennek kb. annyi az értelme, mint a dizájnos háttérképnek. Valami mindig nyitva van azon a gépen, ha használod, nem? :)

(#54895) Greenebola válasza Wolfskin (#54886) üzenetére


Greenebola
senior tag

Persze, hogy van!
Másolni classic.theme -> C:\Windows\Resources\Ease of Acces Themes -> Dupla Katt és Voálá. :D

Alapból a Win 10 alatt egyébként van egy ilyen lehetősség is:
Személyre szabás>Téma>Témabeállítások>Kontrasztos témák>pl. kontrasztos fekete kiválaszt>Szín>Kontrasztos megjelenítési beállítások>>Itt át tudod állítani a színeket.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#54896) DS39 válasza GEPESZ66 (#54891) üzenetére


DS39
nagyúr

állítottam az ellenkezőjét?
csak leírtam miért kell a recovery partíció...

viszont azt tudni kell hogy az OEM licence az ahhoz a windowshoz való, ami a gépen volt, amit letöltesz az valószínűleg egy retail/dobozos verziós iso, ami lehet hogy aktiválódik, csak kérdés hogy ettől az igazából eredetinek számít-e, és később garanciális ügyintézésnél nem okoz-e problémát.

(#54897) Redneck válasza Redneck (#54882) üzenetére


Redneck
veterán

Az előző hozzászólásra tudna valaki válaszolni? Honnan tudhatom én mint user hogy MSDN kódot veszek e vagy sem?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54898) Воланд válasza Redneck (#54897) üzenetére


Воланд
titán

Sehonnan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#54899) Syl válasza Redneck (#54897) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem: ha kapsz matricát, akkor az "rendes" windows. Ha csak egy kódot küld, abba ne menj bele.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54900) #83685760 válasza yxcv (#54888) üzenetére


#83685760
törölt tag

Szerintem arra gondolt, hogy talán nem fogod tudni elérni a recovery partíciót, ha újratelepíted a rendszert. Én is találkoztam már ilyennel, ott elég volt alaphelyzetbe állítani, és onnantól eltűnt az opció a gépházból, hogy vissza lehessen állítani a gyári Windowst. Maga a partíció amúgy érintetlen volt. Teljes klónozással állítottam helyre, úgy persze visszakerült a lehetőség is.
Ha nem fontosak a gyári programok és a rendszer, akkor akadálya nincs annak, hogy kettéosztás után újratelepítsd, attól még aktiválódni fog. Hogy ebbe beleköthet-e a szerviz gariztatáskor, az más kérdés.

DS39: Az MCT-vel letöltött telepítő elfogadja az OEM és Retail kulcsot is, annak megfelelően fog aktiválódni a rendszer.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.