Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Skacok, a legújabb frissítések után a win 10 a legkissebb gépigényű játékok alatt is kékhalált produkál Thread stuck in device driver hibaüzenettel. AMD A8 7600 van a gépben és az AMD oldaláról letöltött legfrissebb driver.
Mi lehet a gáz?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59002) adp


adp
őstag

sziasztok.
Jelenleg már vagy egy 4 éve használok egy windows 8-at (pro 64bit)-amit szeretnék 10-re váltani, mert hiába teszem újra a gép elkezd akadozni egy idő után.
Szóval erre melyik a legalklmasabbb win10 (pro,home, stb stb) illetve 32 v 64 bit a jó nekem?

Dell Inspiron N5010: Intel core I3 m350, 3gb ram, ati 512-es video kártya

(#59003) movax


movax
őstag

Felnyomtam update assinstant-tal a CU-t. Nem cseszett szét semmit, úgy néztem, hogy a korábban kinyírt cortanát és defendert sem tette vissza.

Viszont: elcseszte a tapipadot a legújabb synaptics-driverrel, ami nálam nem működik.

A másik, súlyosabb dolog az, hogy a custom scaling funkció nem kezeli helyesen a dpi-t, és bizonyos dolgok elmosódottan látszanak. Erre eddig volt egy kiskapu a Vezérlőpultban, onnan viszont a CU kiiktatta a kijelző-beállításokat. A Vezérlőpult leépítése a MS egyik legnagyobb tévedése.

Nem volt időm ezekkel szőrözni, ezért restore-ral ment vissza a CU-előtti állapot, egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#59004) seger


seger
addikt

Nállam van egy I3-as gép 4GB ram 500HDD. Hp probook.
Baromi lassu a új win10-el...

(#59005) junior11 válasza seger (#59004) üzenetére


junior11
veterán

A vinyó nem 5400-as? Mert az is lehet a probléma, nekem is i3, 4GB ram van, de SSD-vel nagyon gyors.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59006) Jenne válasza seger (#59004) üzenetére


Jenne
senior tag

Hát nálam is lassabb lett ezzel a mostani (CU) frissítés után. Pedig elég izmos a laptop.
Előtte 12 sec kellett mindössze addig, amikor a jelszó ablaka megjelent és a jelszó beírása után 16-18 sec és már ott volt az Asztal és a Tálcán is az összes gyors indító ikon.
Most ez 19/32 lett és a Tálcán is szinte egyesével-kettesével jelennek meg az ikonok egymás után.
Majdnem a duplája lett a boot időm.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59007) junior11 válasza Jenne (#59006) üzenetére


junior11
veterán

Nálam érdekes módon egy kicsit gyorsabb lett a boot idő a laptopon és a régi asztali gépen is (C2D E6550, 4GB ram, 320GB HDD), de páran már a múltkor is írták, hogy nekik is lassabb lett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59008) pendre54 válasza mefistofeles (#59001) üzenetére


pendre54
addikt

A hibaüzenet ugyan valamilyen drivermizériát sugall, de tegyél egy próbát, hogy a Gépházban kapcsold ki ezt az új játék üzemmódot, ha be van. Többek tapasztalata a különböző játékfórumokon, hogy több kárt csinál, mint hasznot, főleg ott, ahol nem épp egy combos konfig fut.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#59009) seger válasza junior11 (#59005) üzenetére


seger
addikt

Saját notimba ssd van. I5 8GB 240SSD. Ott sebessége rendben van.
Ezen win 10 32bit volt 2GB ram. Raktam bele még 2GB így lett 4, és felraktam a 64bit-es win10 alkotóit. És jó lassu lett...

(#59010) movax válasza seger (#59009) üzenetére


movax
őstag

Ötlet: ha van Intel Rapid Storage a gépen, meg kell próbálni leszedni (bár az update el szokta távolítani), nálam korábban az lassította be a dolgokat.

(#59011) seger válasza movax (#59010) üzenetére


seger
addikt

Nincs rajta. És teljesen új telepítés!

(#59012) tordaitibi válasza svgyula (#59000) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sajnos igy van, ha a windows update ki van kapcsolva, a WinStore sem mukodik. Ez egy orbitalis baromsag.

Egyetlenegy app miatt, egy tv nezo alkalmazas miatt csinaltam microsoft accountot, es amikor mindenen atkuzdottem magam, kozolte hogy nem megy am, mert a frissites ki van kapcsolva.
Azota keregetek itt egy Mindig TV appot, vagy ez nem ugy megy mint pl. Androidon, kapok egy .app vagy egy .exe fajlt, es telepitem? Uwp appoknal nem igy mukodik?

[ Szerkesztve ]

(#59013) movax válasza seger (#59011) üzenetére


movax
őstag

Akkor okozhatja bármi, nálam például egy új Realtek hangdriver lebénította a taskbart, logikus, mi? :)

(#59014) _ ĐanieL™ válasza Shurycen (#58996) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Csoportházrendben tudod állítani.
Valószínű, hogy a frissítés nullázta a beállítást.

(#59015) worxland válasza junior11 (#59005) üzenetére


worxland
addikt

Csak az lehet a gond, SSD nélkül minden Win elviselhetetlenül lassú.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#59016) saelin válasza worxland (#59015) üzenetére


saelin
veterán

Erre akkora plusz egy mint a hétszentség. :D

Én soha többé nem térnék vissza sima HDD-re telepített rendszerre.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#59017) Juditta_56 válasza worxland (#59015) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nekem 13 másodperc a bejelentkezésig, plusz kb. 15" az asztal megjelenése, majd az azonnal megnyitott alkalmazás (Outlook) elindulása 1 perc.
Minden, amit ebben a verzióban el lehet távolítani, az kitörölve-letiltva.

Sztem a CU előtt lassabb volt. Kivételesen, egyébként sincs bajom vele.
Ja, és TOSHIBA MQ01ABF050 (465 GB).

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#59018) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Én tojok a boot időre. :D
1-2 hetente egyszer újraindul a gép, Sata2-es vinyón, nem érdekel hogy 1p vagy 1,5p a történet.
Mire a TV-n a képcső bemelegszik, és elő jönnek a színek, addigra felállt a rendszer is.
Utána már megy minden. :DDD

(#59019) dunc


dunc
nagyúr

A HDD rég leves, lehet bármilyen cpu, ha nincs SSD. Jah 3 éves SSD több mint 12 TB írás, és hibátlan.

(#59018) fRooStzzZ

Mindenki ezt mondja ameddig nem volt SSD je. :U

[ Szerkesztve ]

(#59020) fRooStzzZ válasza dunc (#59019) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Hogy ne lett volna... lsd adatlap..
Most egy szutyok amd-s géppel elvagyok.
Nem játszok, nem csinálok semmit a gépen.. Elolvasok pár fórumot, írok 1-2 mailt, megnézek pár filmet, és kész.. A gépek vagy 15 éve csak akkor álltak, ha áram szünet volt.. Most nem kibírom az 1x-i resinél azt az 1 percet? utána megint napokig / hetekig semmi baj. Hogy a chrome vagy a vlc nem 0,7mp alatt nyílik meg, hanem 2, szerinted mennyire izgat?
Itthon vagyok 4,5 hónapja :(( nem belefér az időmbe?

(#59021) dunc válasza fRooStzzZ (#59020) üzenetére


dunc
nagyúr

Ez a te nézőpontod. De ne OFF oljuk szét a topikot.

(#59022) quailstorm válasza dunc (#59019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ultrabookban van SSD-m, nagyon király meg nagyon gyors, csak asztaliba sose volt pénzem rá, az i5-3317u meg nem egy i5-3570 az fix.
8GB RAM mellett eleget prefetchel hogy ne legyen idegbaj, WD Blue van mellette. 4GB-nál viszont rengeteget teker a másik gépem, ami szintén sokkal erősebb a laposnál.
Ilyen SSD árak mellett meg egyhamar biztos nem lesz nekem. Laposban is csak azért van, mert gyárilag azt adták és bagóért vettem 2015-ben a 2012-es gépet, mert kihajították a boltból :DDD

Ha objektíven nézem, akkor W10 indítási csalások nélkül rendesen megpakolva appokkal és frissítésekkel sokkal lassabban indul mint egy 8.1. CU-ról majd beszámolok ha felraktam, az kb Májusban lesz. AU tisztán került a gépekre. De ugye indul a gép, kernelnél tekeri a bogyókat, aztán másik módban is tekeri a bogyókat laggolva, utána mire bejön a login, mire enged loginolni, mire bejön az asztal... Leállítás is néha fél élet.

Én legalább ipari szinten használom a low-end gépeim, életem felét előtte töltöm, fejlesztőkörnyezetek garmadája és játékok+gameplay felvétel is van.

[ Szerkesztve ]

(#59023) svgyula válasza tordaitibi (#59012) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én kaptam az USB DVBTV-hez egy alkalmazást is! Egyetlen baj van itthon a földfelszini sugárzást csak kültéri antennákhoz tervezték. Németországban a nagyvárosokban működik szobaantennával is. DE van fent egy csomó ingyenes lejátszó program mert én is töltöttem le, mert azt hittem az a rossz amit hozzá kaptam :B Aztán kiderült ha kimenyek az udvarra és nyújtózkodom az antennával akkor megy a műsor. Persze duplán! Én nézem a lapost a szomszédok meg röhögnek rajtam, hogy állok az udvar közepén egyik kezemben a lapos a másikban az antenna és forgok mint a ringlisspill :B Inkább maradtam a kártyás tv-nél.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59024) Tibro5


Tibro5
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Mióta feltelepült a Creators Update Windows 10-re azóta ha a pc idle állapotba kerül és kikapcsolja a monitort utána ~2 perc múlva újraindul. Viszont ha használom/terhelem semmi gond nincs vele.
Próbáltam már clean installt (creators edition), bios update, driver updatet de sajnos nem sikerült megoldani.
Találkozott már ilyennel valaki?
Event 6008 és 41 critical errorokkal van tele az event log.
Memtest is futott hibátlanul. Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Konfig:
Gigabyte H170M-D3H
Core i5 6500
8 Gb ddr4 2133 hyperx fury
gigabyte radeon rx470
intel 530 ssd
wd black 1Tb
+eredeti windows 10

[ Szerkesztve ]

(#59025) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Akadt kis probléma. Mégpedig miután eltávolítottam 1 scriptel véglegesen a Cortanát,azóta a startmenü keresőbe, nemtudok írni. Ide mindenhova igen, de oda nem. Milett vele hirtelen, és mi a megoldás rá? Valaki valami ötlet?

(#59026) movax válasza Ga3rieL (#59025) üzenetére


movax
őstag

Ja, ez ezzel jár, a Cortana legyilkolásával úszik a kereső is.

(#59027) wwenigma válasza Ga3rieL (#59025) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mintha lett volna szo korabban errrol, hogy az csak Cortana-val mukodik. Hasznalj Classic Shell-t, ott nincs ilyen problema meg ujfajta startmenus szerencsétlenkedés. :)

tordaitibi: SichboPVR?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59028) quailstorm válasza Tibro5 (#59024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valami az energiamegtakarítási state-ekkel lehet. Fapados megoldás, ha soha nem kapcsolja ki a monitort meg semmit se, és mindig maximális teljesítmény módban van.

(#59029) Tibro5 válasza quailstorm (#59028) üzenetére


Tibro5
senior tag

Ez a creators update hibája lehet? Vagy függetlenül az update-től tönkre ment valami hardwarem?

Ha "never"-re állítom a Power&sleep menüben a monitor kikapcsolását akkor nincs probléma, tehát a dolog összefügg a monitor lekapcsolásával.
Igazad van ez elég fapados megoldás, jó volna megtalálni mi a gond, mert elég sokat megy a gép és nem akarom hogy a monitor állandóan menjen, kapcsolgatni a monitort meg szintén nem szeretném elég vacak a kapcsolója :F

[ Szerkesztve ]

(#59030) Ga3rieL válasza wwenigma (#59027) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

óhh, a jó francba. ezt nemtudtam,ha tudom csak az edge-t gyilkolom le. Akkor keresek rá valami helyreállító scriptet, nehúzzam már emiatt újra az egész gépet.

(#59031) quailstorm válasza Tibro5 (#59029) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Management engine vagy valami driver okozhatja, ami más az új Windowsban, esetleg lehet más BIOS beállítás segít, de pontosat nem tudok, én világ életemben takarékosság nélkül használtam a gépeim.

(#59032) Doky586 válasza Tibro5 (#59029) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez a creators update hibája lehet?"

Nem is kell megnézni mi a hiba, mindig minden az utolsó nagy update hibája..
Egy éve minden az évfordulós frissítés hibája volt, mindenki panaszkodott..
aztán elcsendesült minden
Most minden a creators update hibája, mindenki panaszkodik újra..
ez valószínű évenkénti hagyomány lesz.. :))

ui: nem neked írtam.

[ Szerkesztve ]

(#59033) Tibro5 válasza Doky586 (#59032) üzenetére


Tibro5
senior tag

Nekem tetszik az új update nem azért írtam hogy az a hibás mert én ilyen fikázós lennék, hanem mert nagyon gyanúsan egybe vág a hiba megjelenése a frissítés napjával.
De lehet, hogy véletlen egybeesés.

(#59034) quailstorm válasza Tibro5 (#59033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem véletlen egybeesés, valamilyen formában az okozta, vagy egy régebbi driver megtartásával, vagy hibás beépített driver erőltetésével.

Doky-t meg simán ignoráld, ő ilyen kötözködős, mindig, mindenkivel, még ennél durvábban is.

(#59035) Syl válasza quailstorm (#59034) üzenetére


Syl
nagyúr

Még szerencse, hogy a Win10-ben eddig nem történt drivermodell-váltás. :DDD
Akkor mekkora káosz lenne (emlékszünk még az XP - Vista váltásra)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59036) quailstorm válasza Syl (#59035) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt nem fogjuk megtudni szerintem soha, mi volt az nVidia részéről anno a külön W10 AU driver, amit aztán nagyon gyorsan úgy eltüntettek mintha nem is lett volna soha.

De attól tartok azt még megérjük, hogy lesznek olyan gépek amik majd nem kaphatják meg a következő buildet inkompatibilitás miatt. Gondolok itt az Athlon 64-re vagy Pentium Dual Core-ra.

[ Szerkesztve ]

(#59037) CirrMee válasza svgyula (#59023) üzenetére


CirrMee
addikt

Egyetlen baj van itthon a földfelszini sugárzást csak kültéri antennákhoz tervezték.

Rögtön indulok és közlöm a beltéri szobaantennámmal (kb 0.3m teleszkópos bot antenna). Meg fog lepődni szerencsétlen, remélem sokkot nem fog azért kapni, mert kb 10Km -re van a torony, és hát ezek szerint kint lenne a helye.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59038) svgyula válasza CirrMee (#59037) üzenetére


svgyula
addikt

Ez jó volt! Akkor közöld azokkal is akik nem 10km-re laknak a toronytól :U Vagy inkább költözzön mindenki a tornyok közelébe és örüljön a szobaantennának a sátorban :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59039) tordaitibi válasza wwenigma (#59027) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Es svgyula,
nekem nem tv tuner app kell, hanem ami a neten nezheto.
Meg DigiOnline is jo lenne, androidon jo minketto, a diginel megvan a regisztraciom is.
A melohelyi w10 gepre kene.

(#59040) CirrMee válasza svgyula (#59038) üzenetére


CirrMee
addikt

Erről csak annyit, hogy esetemben a dunántúlról van szó, aminek a domborzata nem éppen ideális az ilyen jellegű dolgokhoz. Másrészt szobán belül, de az ablakba állítva ha gyengén is, de érzékeli egy tőlünk légvonalban 80Km -re lévő másik torony jelét is, időjárástól függően akár használható is néha. Városra van tervezve...

U.i.: ha belegondolsz, a leírásban szereplő antennánál boltban csak jobbat kaphatsz, a többire meg remélem magadtól is rájössz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59041) wwenigma válasza tordaitibi (#59039) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Digionline megy bongeszobol. [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59042) GyUrEe12


GyUrEe12
csendes tag

Sziasztok! Felraktam én is a Creators Updatet, és olyan érdekes jelenség mutatkozott, hogy a Windows indulásakor is az Eseménynapló fogad, illetve ha bezárom, akkor egy idő után újra felugrik, ha nem zárom be megnyílik több példányban is...
Valaki tapasztalt ilyet? :F

(#59043) svgyula válasza CirrMee (#59040) üzenetére


svgyula
addikt

Na nem offolok tovább! Ha azt állítod, hogy TE digitális TV-t nézel 80km távolságból szoba antennával akkor vagy a 10. emeleten laksz vagy egy Hári János veszett el benned! A digitális vételhez legalább 90%-os jelszint szükséges másképpen csak kis és nagy kockákat látsz. A TV antennákról csak annyit, hogy én a 70-es évek óta foglalkozom antennákkal saját forgatót készítettem parabolához is! Tehát van fogalmam a hullámterjedésről!
Más! Arra figyeljen mindenki ha véletlenül elindítja a windows defender offline vizsgálatot mentsen előtte minden adatot! A gép ugyanis azonnal újraindul és a "régi" ablakkal előző verzióban megszokottal indul újra és ha végzett szintén újraindul! Viszont nem kérdez leállításkor semmit! Nekem szerencsétlenségemre futott egy telepítés és bukta is lett. Kezdhettem előröl az egészet :(((

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59044) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek hol találom meg ezt a beállítást ebben az új csodaverzióban. Tele a t...köm hogy megint minden betűméret visszaállt 9-es méretre.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#59045) wwenigma válasza svgyula (#59043) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem 40km-rol kis sajat antennaval bejon Tokaj szoval nem lehetetlen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59046) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok!
Hazaérve most este az a vízjel fogadott a PC-n, hogy aktiváljam a windowst illetve, hogy aktiváljam a windows rendszert a gépházban.
A win aktiválva van a kezdetektől fogva. Legális Win7-ről álltam át anno és már párszor csináltam tiszta telepítést is 2015 óta ami után megfelelően be is aktiválódott az eletrónikus licensz alapján a win. Ez most?

update

Na most meg miután keresgélem a neten a megoldást, eltűnt a vízjel és megint aktiváltnak írja a wint a gépház... :F

[ Szerkesztve ]

(#59047) Apaxp válasza Apaxp (#59044) üzenetére


Apaxp
senior tag

Na ez a link nem megy.
talán itt az alsó két piros link [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#59048) noxon


noxon
őstag

Helló, win10 alatt használom az éjjeli funkciót, tetszik, mert nem vakít annyira a kép. Viszont az a gond, hogy ilyenkor a filmnek a színe is barnás lesz. Ezt nem is lehet megoldani, hogy a filmekre ne vonatkozzon? Erre nem is gondoltam a programozók?

We live in a simulated world...

(#59049) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Kérdés a kövi lenne. Mi az a Vulkan Run time libraries program a Lunar G-től? Az jó valamire,hasznom van e belőle,vagy fölösen csücsül, a gépemen?

[ Szerkesztve ]

(#59050) wwenigma válasza noxon (#59048) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kikapcsolod amig filmezel?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.