Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) genndy válasza #16695808 (#22995) üzenetére


genndy
addikt

Nem fog elindulni, nem marad aktivált és nem fogod tudni frissíteni az új gépet 10-re, mivel az aktuális hardverhez kötődik. A Win7-et használhatod, de könnyen lehet hogy supportos telefonálást igényel majd az is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#23002) Воланд válasza laleeee (#22991) üzenetére


Воланд
titán

nem veletlenul foglalhat tobb ramot a system process, mivel valtozni fog az os memoria kezelese. ez nagyjabol benne van a hvg altal forraskent megjelolt cikkben, maga a hvg cikk meg egy rossz minosegu forditas. amugy ez a funkcio meg nincs benne az eles rendszerben, eloszor a 10525-os build-be kerult bele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23003) Воланд válasza Barthezz2 (#23000) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23004) Locutus válasza Воланд (#23002) üzenetére


Locutus
veterán

Én mondjuk nem vettem észre ilyen mértékű memória zabálást.

6 nap uptime után talán ha 3gigáig szaladt fel a mem használat a szokásos futó programjaimmal, de ez win7 alatt sem volt 2.5 giga alatt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23005) Воланд válasza Locutus (#23004) üzenetére


Воланд
titán

legujabb build?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23006) Locutus válasza Воланд (#23005) üzenetére


Locutus
veterán

Fingalmam sincs, magától intézi a frissítéseit :DDD

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#23007) hape60


hape60
aktív tag

Hogyan lehet a win10 pro-nál gyorsítani az indítást? Jelenleg kétszer is bejön az üdvözlő képernyő, mielőtt betöltődik a win. egy felhasználós gép, nincs jelszó, a felhasználó a rendszergazda is.

(#23008) pendre54 válasza worxland (#22994) üzenetére


pendre54
addikt

Nem a HVG saját kútfőjéből született ez a cikk, a probléma inkább az, hogy kontrol nélkül átvette ezt baromságot, ahelyett, hogy egy kicsit jobban körbejárta volna a témát. Nálam 8 GB mellett:
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23009) Воланд válasza Locutus (#23006) üzenetére


Воланд
titán

ha nem vagy insider, nincs fent a legujabb build, akkor nincs memoria tomorites sem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23010) pendre54 válasza hape60 (#23007) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is dettó ugyanez van a Home verziónál. Én is kikapcsoltam a jelszós bejelentkezést, és a Win indításánál először egy kb. 1 másodpercre felvillan az üdvözlő képernyő, majd 1-2 másodpercre elsötétül a monitor, majd újra az üdvözlő felirat, és ott molyol olyan 15-20 másodpercig. Mások is panaszkodtak már erre, szerintem a jelszókikapcsolás ellenére valószínű, hogy a háttérben valami biztonsági azonosító folyamatot futtathat le, ezt meg aligha lehet kilőni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23011) h1mpi válasza hape60 (#23007) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem hasonlót csinál néha... Van, hogy 5 perc mire betölt a win, de utána is be van lassulva, mintha egy Pentium 1 lenne a konfigom. Főleg restart után csinálja.
Ha "normál" kedve van, akkor 15-20 mp, mire bent van. Nem értem mi lehet a gondja, a net kapcsolat és a vírusirtó kilőve, mert azok nélkül már próbáltam. 10/3-szor csinálja...

Én amúgy nem vagyok megelégedve a Win10-el, szerintem nagyon bugos... a wifi-t is dobálja rendesen...

Ja és a Panda Antivirus 2016 se tud megfelelően működni, folyamatosan 40%-on terheli a gépet és csak a reinstall segít ideig óráig...

[ Szerkesztve ]

(#23012) Infinity70


Infinity70
tag

Sziasztok!
Kasperskyt szeretném vissza tenni win 10-re de nem indul el . Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#23013) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Megnéztem én is a memóriát. 4 Gb- nál a system 224 Mb-ot eszik.

(#23014) #58000384 válasza h1mpi (#23011) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ki van kapcsolva a jelszó kérése? Nézd meg az eseménynaplót azután, hogy lassan tölt be, hátha kiderül az oka.

A wifi eldobálása driver gond, nem a rendszer hibája. Nézd meg, hogy van-e új driver, vagy készül-e.
A Pandában is nézd meg, hogy mit csinál, mert olyan nincs, hogy csak fut egy folyamat, aztán X százalékban terheli a gépet.

(#23015) raidx válasza #58000384 (#23014) üzenetére


raidx
őstag

A pandát még az XP-nél kezdtem használni De vagy két éve leszoktam róla. Időnként rájön és nagyon megakasztja a rendszert hosszú távra!

Amúgy kezd elegem lenni a rendszer frissítési gyakorlatától. Települ egy frissítés, restart, értesítés, jön a másik frissítés. Miért nem lehet ezt jobban összefogni és nagyobb csokorban megejteni?

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23016) #58000384 válasza raidx (#23015) üzenetére


#58000384
törölt tag

Annak idején én is használtam, de mikor kijött a Vista, akkor kékhalált csinált rendszeresen, aztán a 7-nél meg sokszor el sem indult egészen addig, amíg nem jött frissítés hozzá az új rendszerhez.

Nem tudom, nekem sem tableten, sem asztali gépen nem telepít így frissítéseket, csak egyszer-egyszer, ha jelzi, de akkor is mindent egyben.

[ Szerkesztve ]

(#23017) h1mpi válasza #58000384 (#23014) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Írtam a Panda supportnak, mert két futó alkalmazás is 15-15%-ra terheli a cpu-t. Ha újratelepítem egy ideig jó.
A wifinél én is a driverre gyanakszom, de nincs még újabb hozzá. Azért vicces, hogy nem jön ki hozzá win10 driver...

[ Szerkesztve ]

(#23018) #58000384 válasza h1mpi (#23017) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát a TP-Link nem arról híres, hogy túlzottan sokáig támogatná a hardvereit. Mondjuk a Linux driver elég friss, szóval még akár jöhet is 10-es verzió belőle.

(#23019) h1mpi válasza #58000384 (#23018) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Gondolkozok, hogy lecserélem egy belső AC-s PCI-E kártyára csak nem merem már, mert nem tudom melyik támogatja jól a win10-et...

(#23020) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ha újra akarom rakni a 10-et, akkor érdemes formázni az SSD-t? Illetve az aktiválás, hogy zajlik, mert ugye a 8.1-ről jöttem át 10-re.

(#23021) FireKeeper válasza Semplar (#22990) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lesz hozzá az is de arra az esetre gondolok ha olyan sokáig tart a szünet hogy az is lemerül.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace

(#23022) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezek a pillanatra meg megálló rendszerek gépen és notin odáig fajultak, hogy ki is fagy. Már gyakran kezdőképernyőnél boot alatt. Nekem ne mondjátok hogy más program okozza amikor csak a frissítések kerülnek fel. Ez egyre hulldaékabb! :(((
Tipikus esete annak, hogy le kell lőni a frissítést, mert csak galibát okoz!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#23023) h1mpi válasza Kolondrum (#23022) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem most ötödszörre állt meg a bejelentkezés után a rendszer. Megjelenik a háttérkép bejönnek az a asztali ikonok és annyi... alig tudtam életet lehelni bele...

(#23024) GEPESZ66 válasza h1mpi (#23017) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Írd majd meg légy szíves, hogy mit válaszolt a Panda Support!

(#23025) Kolondrum válasza h1mpi (#23023) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezért tettem fel újra frissítés után és elmúlt még mikor kijött. Aztán eltelt x hét a szűz install után és egyszercsak beakadt. Át is ültem asztalihoz, ott is frissült és használtam, ott is megröccent. Fix h a frissítés okozza. Tegnap feltettem a Dungeon Keeper 2-őt az is beakad. A fagyás kezdőképernyő alatt már 2x előjött, mindig reggel mindig első indítás. A HDD led világítva marad és a wifi led nem kapcsol be. Normál esetben úgy bootol, hogy a HDD led kis túlzással nem alszik ki mert dolgozik az SSD, majd wifi led és bejön az asztal. Ez a metódus áll meg valamiért.
Itt is az lehet, hogy ami jó az egyik gépnek az nem a másiknak. Nem tudom más panaszkodott e erről friss install után (nem követem) ennyi hibamentes üzem után. Kis túlzás a hiba mentes, inkább kompromisszumokat kötöttem a win10-el.

(#23026) h1mpi válasza Kolondrum (#23025) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tegnap és ma nekem is beakadt a WoWs is... ez a windows egy vicc...

(#23027) MrCsiT válasza Döglött Róka (#22950) üzenetére


MrCsiT
addikt

lol.. az ilyen hsz-ek szánalmasak on-topic-ként, mint a tied..

szúrd már le a fórumtársat, mert el "meri" mondani a véleményét a termék hibáiról.. :C

Ice_Man22 véleménye jól jellemzi, hogy hol tart jelenleg ez a termék. ..és ez tény, ami független attól, hogy Neked tetszik-e vagy sem.

McAfee még mindig nem kompatibilis ezzel a termékkel?

SymbianOS: az a frissítés lelövése.. na, az nem lesz egyszerű. ;]

h1mpi: ha a 8.1 alatt frissítettél 10-re, akkor lett egy saját azonosítód. Ha a W10-et felteszed, a telepítéskor tovább kell lépni a serial-kérő ablakokon, majd, ha feltelepült és netet lát a W10, automatikusan aktiválni fogja magát.
SSD formázás ízlés kérdése szerintem. Én a rajta lévő összes partíciót törölném, és aztán hagynám, hogy a W10 létrehozza, ami kell neki.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#23028) #58000384 válasza h1mpi (#23023) üzenetére


#58000384
törölt tag

És megnézted az eseménynaplót?

MrCsiT: Szóval Döglött Róka véleménye szánalmas (ami egyébként a dollárjelre utal, nem a tartalomra), ellenben Ice_Man22 véleménye tény. Gratulálok.

(#23029) h1mpi válasza #58000384 (#23028) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem ez a hiba fogja meg a gépet, amikor belép az asztalra:

[ Szerkesztve ]

(#23030) kisza25 válasza Kolondrum (#23022) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

szintén zenész, nálam is akadások, megálló boot képernyő és eltünő start menü, mindenki agyonra dicsérte aztán egy kalap fos, fele programom leáll indulásnál és nincs is másik win 10 alá, könyörgöm minek kell kiadni egy béta állapotú oprendszert :W
van lehetőség visszaállni a win7-re amiről frissítve lett, vagy le kell gyalulni az egészet? :O

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#23031) #58000384 válasza h1mpi (#23029) üzenetére


#58000384
törölt tag

A rendszer naplóját kéne megnézni, nem feltétlenül veszi kritikus hibának. Nekem is csinált ilyent régen a 8, akkor az AHCI móddal volt valami baja (meg a hiányzó chipset driverrel).

kisza25: A gépházból 30 napig lehet visszaállítani az előző rendszert, ha a windows.old mappa nem sérült vagy nem hiányzik. Egyébként egy tiszta telepítés ajánlott lenne ilyenkor, a frissítéseket meg napokig el lehet halasztani, ha olyan időpontot adsz meg telepítésre, amikor biztosan nem megy a gép. Így lehetne kideríteni, hogy driver vagy frissítés okozza-e.

[ Szerkesztve ]

(#23032) pendre54 válasza kisza25 (#23030) üzenetére


pendre54
addikt

30 napon belül igen, ha nem törölted az WinOlds mappát.
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23033) kisza25 válasza #58000384 (#23031) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

és pendre54: thx :R
tiszta w10 telepítésre gondolsz? és azt hogy?
a gondom az, hogy alaplaphoz kapott programok, vga -hoz kapott programok nem mennek, nem tudom szabályozni a venti fordulatokat, órajeleket...

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#23034) #58000384 válasza kisza25 (#23033) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha már megtörtént az upgrade és aktivált a 10, akkor onnantól bármikor újratelepítheted akár formázással, akár HR-rel a rendszert (utóbbi nem töröl minden drivert, így most nem azt javaslom). Készítesz telepítőt a programjával, aztán formázod a partíciót és mehet rá újra. Kulcsot kétszer is kér, egyszer sem kell megadni, majd aktiválja magát. Persze így nem lehet majd visszaállítani a 7-et, csak azt is tisztán telepítve.

Az alaplapi programokból keress újabbat, ha támogatott a lap, akkor kell lennie (vagy lesz). Viszont ha a chipset driver nem jó, akkor az könnyen okozhat megállós-fagyós hibákat. Nézd meg azt is.

[ Szerkesztve ]

(#23035) Döglött Róka válasza h1mpi (#23029) üzenetére


Döglött Róka
veterán

http://www.microsoft.com/technet/support/ee/transform.aspx?ProdName=Windows+Operating+System&ProdVer=5.2&EvtID=10016&EvtSrc=DCOM

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23036) #16695808 válasza kisza25 (#23030) üzenetére


#16695808
törölt tag

lehet visszaállni: gépház - frissítés biztonság - helyreállítás - visszaállás win 7-re
de mondja már meg nekem valaki, hogy mi ez a sok gond, mert én majd 1 hónapja frissítettem 10-re (PC) és semmi probléma nem volt flottul ment az egész és teccik is rendszer. Vagy csak a laptoposoknak van baja? az én gépem (PC) sem mai darab és nem erőgép, de semmi gondom nincs vele.

(#23037) danika0670


danika0670
tag

Újratettem a rendszert a korábban említett SSD-re ami most került be a gépbe. Frissítve volt Win7-ről Win10-re . Ott az aktiválás sikerült de most az istennek nem akar. Semmi mást nem cseréltem a gépbe csak beledobtam egy SSD-t a gyorsabb működés érdekében. Valakinek valami ötlet? (hiba a képen.) Jah igen és most nem a Win7-el kezdtem és arra frissítettem hanem tiszta telepítés volt usb-re fel aztán hajrá.

kép

[ Szerkesztve ]

06hetven701O656

(#23038) h1mpi válasza Döglött Róka (#23035) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi megnézem :R

(#23039) kisza25 válasza #58000384 (#23034) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

amit pendrivera alkottam win 10 annak jónak kellene lennie?

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#23041) Döglött Róka válasza MrCsiT (#23027) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ajanlom az erto olvasast.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23042) #16695808 válasza danika0670 (#23037) üzenetére


#16695808
törölt tag

ugye nem a win 7 termékkulcsát írogattad be neki?

(#23043) danika0670 válasza #16695808 (#23042) üzenetére


danika0670
tag

Nem írtam be neki semmit. Írták fentebb hogy lépjek túl rajta...

06hetven701O656

(#23044) kisza25 válasza #16695808 (#23036) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog (1)

én laptopra raktam fel ott szo-szo, majdnem minden ok, aztán asztalira, itt sokkal több mindent használok és sokkal több a gond is, NV driver is 5.-re ment fel, előtte 4x hibát dobott, bf4 kidobál, firefox fagyogat (nem vállaszol...).... pedig nem olyan gagyi a gépem, bár nem is a legújabb (adatlap)

[ Szerkesztve ]

Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

(#23045) GEPESZ66 válasza kisza25 (#23044) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én megjelenés után egy héttel raktam fel tiszta telepítéssel kettő 6-7 éves asztali gépre, s egy 1 éves laptopra. Lekopogom, nekem ilyen gondjaim, fagyás, stb. nincs.

(#23046) faham válasza Infinity70 (#23012) üzenetére


faham
aktív tag

Szia,
csak a legújabb verzió megy win10 alatt én is így jártam. De elfogadja az új is a kulcsodat majd.

[ Szerkesztve ]

(#23047) h1mpi válasza Döglött Róka (#23035) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez mit jelenthet? [link]

Elég furán magyarázza el a dolgokat... eleve a HKCR\Clsid\clsid value\localserver32 útvonal nem is létezik a registryben....

In the right panel, locate the program by using its friendly name.

[ Szerkesztve ]

(#23048) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

esetleg erre valaki? lesz ugyan alatta szünetmentes, de szeretnék felkészülni minden eshetőségre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace

(#23049) #58000384 válasza kisza25 (#23039) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha a kiadás megegyezik, akkor persze. Első körben ne rakj fel NV drivert, hanem hagyd, hogy a rendszer telepítse azt amit jónak gondol.

danika0670: Próbáld meg esetleg telefonon.

(#23050) King Unique válasza yanna (#23040) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez extra nagy pofátlanság.... :U
Csodálkoztam is manapság, hogy az ESS 8 mért írja ki az oprendszer frissítések között, hogy Win10 beszerzése, vagy mittomén, holott a vezérlőpult nem jeleníti meg 8.1 alatt és a KB3035583 és társai is el vannak rejtve...szal ezért. :DDD

Remélem egy újabb trükk keretében suttyomban nem fog hirtelen upgrade-elni, mert ugye Win7 ---> 2020 | Win8.1 ---> 2023-ig használható.
Amúgy mi van, kizárólag a p2p dolog az ok, vagy nem elegen váltottak 10-esre és túl sok még a 7 & 8.1 user...? :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.