- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- DVB-T/T2/C+FM+DAB USB tuner stick
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Szólánc.
- Mr Dini: Sokat késik a vonatod? Itt a megoldás! [mávtp]
-
LOGOUT.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Cs1csó #157894 üzenetére
Nem, nyilván nem jó topik, mivel az eleve Windows 11 téma, ahol már kapott is válaszokat.
-
King Unique
titán
válasz
Doner #157833 üzenetére
BitLocker drive encryption in Windows 10/11 for OEMs
Nem újdonság és a #143603 számú hozzászólásban is volt már erről szó, hogy a linkelt leírásban megadott feltételek teljesülésénél automatikusan bekapcsolódhat a BitLocker meghajtótitkosítás, de az utólag kikapcsolható.
"Közbe rájöttem hogy a meghajtókon levő figyelmezetés miszerint a meghajtók készen állnak a titkosításra azt a bios frissítést követően aktiválódott secure boot okozza"
Az max csak egy feltétel a több (pl. UEFI Boot, TPM 1.2 / 2.0, Modern Standby) közül, auto BitLocker max. akkor lesz, ha azok mind teljesülnek.
"Secure boot pedig marad kikapcsolva"
Windows 10/11-et modern, UEFI-s PC-re kb. alap UEFI boot és bekapcsolt Secure Boot mellett telepíteni. Kikapcsolt Secure Boot pl. az egyes noname Linuxoknál lehet indokolt a nem megfelelő támogatás miatt, de azoknál is a népszerűbbek, pl. az Ubuntu, Mint, Fedora és társaik már rendelkeznek Secure Boot támogatással, azoknál maradhat bekapcsolva.
Vagyis UEFI bootolási mód szerint telepített Windows 10-nél a Secure Boot kikapcsolásának nem sok értelme van... -
King Unique
titán
válasz
wolfman #157827 üzenetére
How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10
Megoldható 7-féleképpen is, ahol az egyik legegyszerűbb és magától értetődő az "Open with Context Menu" módszer.
-
King Unique
titán
válasz
_DiEGO_ #157786 üzenetére
Többek között erről is volt már többször szó itt, lásd #150821.
"nem én gépem s nem én teszem/csinálom, csak próbálni segítek neki."
Aztán tudja is az illető hogy mit és miért?
Mármint miért nem elég neki a gyárilag előtelepített Home kiadás, miért akar Pro kiadást, kihasználná az utóbbi előnyeit (összehasonlítás), vagy Pro kiadáshoz megvásárolt és jogtiszta termékkulcsa, ha már a gyárilag rajta lévő Home licenc is jogtiszta, vagy csak ilyen pár ezres "aktiválókód"? -
King Unique
titán
válasz
Aureal #157781 üzenetére
How to Show Hidden Files, Folders, and Drives in Windows 10
Megjelennek azok a mappák nyilván a Windows 10 fájlkezelőjében is, ha be van kapcsolva a rejtett fájlok és a védett rendszerfájlok mutatása, ehhez sem feltétlen kell Linux.
"lefuttatták a Windows helyreállítási szkriptjét"
Mármint magán a pendrive-on a fájlrendszer ellenőrzését (CHKDSK) futtatták, mert vélhetően nem lett biztonságosan leválasztva, eltávolítás (kihízás) előtt vagy egyéb gond van vele.
Ha a pendive-ról akarsz adatot menteni, akkor az az adatmentés - HDD - SSD - Flash topik témája, értelemszerűen ott kellene az ügyben érdeklődni.
-
King Unique
titán
válasz
tylerddd #157771 üzenetére
Ha már elkezdődött a telepítés, sőt lement az 1. fázis és újraindításra vár, akkor inkább végig kellene csinálni az upgrade-et, majd utána downgrade, funkciófrissítés célverziójának módosítása, stb.
Na meg ugye azért is, mert akkor legalább kipróbálja a Windows 11-et, ami ha bejön és oké a működése azon a PC-n, akkor nem feltétlen kell visszaváltani Windows 10-re. Ahol a Windows 10 általános támogatása 2025. október 14-én amúgy is megszűnik és előbb-utóbb eleve váltani kell újabb, tovább támogatott Windowsra, + mert otthoni felhasználóknak a fizetős ESU is 3 év helyett csak 1 évig lesz opció. Ha ezt nem számítjuk.
-
King Unique
titán
válasz
tylerddd #157768 üzenetére
"Azt mondta nem tudott másra nyomni, amikor felajánlotta"
Világosan látszik hogy mind a gépház Windows Update menüben, mind a teljes képernyős értesítésnél van szkippelési lehetőség, vagyis nyilván valótlanságot állított a kedves ismerős...
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
fulton #157740 üzenetére
Rendszermeghajtó és NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, nincs engedély az egyes mappák tartalmának listázásához, a fájlkezelőben a védett rendszermappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin) és rendszerfájlok (pl. lapozófájl, hibernációs fájl) biztonsági okokból alapból nem is jelennek meg még a rejtett fájlok mutatásának bekapcsolásával sem, max. a védett rendszerfájlokénál, stb. Ezért is lehet fals alapesetben az ilyen szimplán kijelöljük a C gyökerében a mappákat és megnézzük, összeadjuk a méretüket módszer (példa), elsődlegesen a szabad / foglalt terület méretét kell nézni a meghajtó tulajdonságainál.
Lemezterület felszabadítása témában lásd egy másik válaszban és az ebben leírtakat, ott van a lemezkarbantartó és a tárterületsegéd, utóbbi működése automatizálható is, a TreeSize Free programmal pontosabban megtekinthető hogy mi mennyit foglal, stb.
-
King Unique
titán
válasz
RoBos #157727 üzenetére
A másik topikban már kaptál választ, ahol szintén feltetted pár perce ugyanezt a kérdést.
Legközelebb elég lesz 1 kérdést egyszerre 1 topikban feltenni. -
King Unique
titán
válasz
allein #157723 üzenetére
• How to Install and Log In to Windows 11 Without a Microsoft Account
• Switch to Local Account from Microsoft Account in Windows 11
• Switch to Microsoft Account from Local Account in Windows 11Lehet, ahogyan utólag is oda-vissza váltani Microsoft-fiók és helyi fiók között.
De ezt egyébként miért a Windows 10 topikban kérdezed, miért nem a Windows 11 topikban ahova való ez a téma?
-
King Unique
titán
válasz
cintula187 #157711 üzenetére
Ha nem kell semmilyen fájl az S partícióról, akkor azt lehetne törölni, majd utána a C-t kiterjeszteni a létrejött nem lefoglalt területtel. De ehhez külső particionáló program fog kelleni, mivel a C után lévő helyreállítási partíció (WinRE) miatt a Windows lemezkezelője nem fogja tudni kiterjeszteni (példa).
A helyreállítási partíciót (WinRE) normál esetben nyilván nem kellene törölni, mivel eleve része mind a BIOS/MBR, mind az UEFI/GPT szerinti telepítésnek.
Rendszerpartíció átméretezése előtte nem árthat 1. lépésként egy rendszermentés képfájlba (INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]), amiből probléma esetén 1:1-ben visszaállítható az eredeti állapot.
-
King Unique
titán
válasz
MaxxDamage #157701 üzenetére
A megoldás itt max. az lehet, ami a "Kiderülhetett hogyan lehet újra aktiválni a régi kulcsos Windows-okat" cikkben van leírva. Ha az sem működik, akkor a megvásárolt Windows 8.1 termékkulccsal már csak Windows 8/8.1 aktiválható, ellenben Windows 10/11 nem.
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
Miért, a Windows Boot Manager bejegyzésnél nincs ott utána, hogy melyik fizikai meghajtóra mutat, csak 1 db vagy több ilyen bejegyzés van a BIOS/UEFI boot menüben?
+ Az sem világos, hogy a lemez 1-en lévő régi SSD és Windows 10 ha UEFI szerinti telepítés, akkor hogyan bootol EFI-rendszerpartíció nélkül, amikor UEFI/GPT sémánál annak eleve lenni kellene. A lemez 0-n van, de az meg a leírtak szerint az új SSD, a klónmeghajtó, amin meg ugye miért van ha a forrásmeghajtón nincsen.
• How to Choose a Default Operating System to Load at Startup in Windows 10
• How to Delete Boot Loader Entry on Boot Options Menu at Startup in WindowsHa esetleg a rendszerindító menüben ott van még a régi SSD-re telepített Windows 10 indítóbejegyzése is, akkor beállítható hogy melyik induljon alapértelmezetten, eltávolítható a régi bejegyzés, stb.
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157652 üzenetére
Ahol ugye már ki tárgyalva a téma, érkeztek rá válaszok, ezért sem világos miért kellett tovább ragozni...
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157649 üzenetére
Mármint idelinkelsz egy 2021-es cikket, amiből az idézett szövegrészt - ami akkor is csak találgatás volt - az elmúlt 3 év tapasztalata eleve cáfolta és nem hivatalosan továbbra is telepíthető nem támogatott PC-kre Windows 11, kapja a havi frissítéseket, stb?
Nem kell félremagyarázni, annyi lett leírva hogy a lehetőség adott mindenkinek akár a rendszerkövetelményeknek nem teljesen megfelelő PC-re is Windows 11-et telepíteni és azt használni. Amivel ha él akkor él, hanem nem akkor nem, de utóbbi esetben akkor ne rinyáljon hogy nem tud újabb Windowsra váltani, holott technikailag meg tudná oldani. Meg annyi, hogy akkor lenne ez igazán téma, ha semmilyen módon nem lehetne megoldani és kötelező jelleggel új PC-t kellene vásárolni a Windows 11-re váltáshoz, a régit meg kidobni.
Ezen nem világos mit nem lehet érteni.Egyébként ahogyan már írták, van Windows 11 topik, értelemszerűen inkább oda való ez a téma, nem a Windows 10 topikba.
-
King Unique
titán
válasz
Attila0 #157642 üzenetére
Ha eleve ismert információ és magad is jól tudod, hogy a Windows 10-nél nincsen olyan rendszerkövetelmény mint a Windows 11-nél, az előbbi követelményei korántsem érintettek annyi PC-t mint az utóbbié, akkor miért kérdés ez?
Ameddig adott a lehetőség könnyen megkerülni a rendszerkövetelményeket és nem feltétlen kell új PC-t vásárolni, addig nem kellene ennek annyira témának lenni, ha nem lehetne semmilyen formában megoldani és muszáj lenne kompatibilis új hardver vásárolni, akkor kellene inkább. Ahol aki él a lehetőséggel él, aki nem az meg nem és így járt, használhat nem támogatott Windowst vagy vehet új PC-t. Ennyi!
-
King Unique
titán
válasz
Attila0 #157640 üzenetére
Annál is ott volt egyrészt a hardveres része, mármint a Windows 10-nél muzeális PC-ken a PAE/NX/SSE2 és akár egyéb (pl. SSD) hiánya, de akár egyes hardverelemekhez a megfelelő illesztőprogramok (driverek) hiánya is, stb, azért is maradt a felhasználók egy része Windows 7-nél
Másrészt meg csak a szokásos, felhasználók makacssága azért sem akar váltani alapon, egy része a Windows 10-nél az automatikus frissítések miatt dünnyögött és hogy akkor nem tudja hülye módon végleg letiltani mint a Windows 7-nél, a többinek a Start menü nem tetszett mert nem pont olyan mint a Windows 7-nél, stb.
Sőt, akkoriban elég sok fikát kapott a Windows 10, itt a fórumon is rendszeresen ekézve volt a cikkek alatti kommenteknél, hogy ilyen + olyan szar és csak a "winhét" használható rendesen, aztán mára mégis milyen jó lett és inkább már dicsérik. Ami annyira nem meglepő, mert ugye mindig az aktuális Windowst kell szidni, ami jelenleg a Windows 11, ha majd lesz Windows 12, akkor az lesz soron és azt kell ekézni, a Windows 11 pedig egyből jó lesz... -
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157638 üzenetére
2. Nem feltétlen csak a legeslegújabbaknál, de attól még ugyanúgy cáfolja a "W11-nél nincs jelentős gyorsulás" állítást, meg ugye nem véletlenül vannak azok a rendszerkövetelmények és azokban külön kiemelve a CPU-k, stb. Ami az új processzoroknál a jövőben még számottevőbb lehet, mert míg a Windows 11-et folyamatosan fejlesztik, addig a Windows 10 fejlesztése már a 22H2 verziónál leállt, de kisebb újításokat kapott utána is, viszont idén végképp leáll és utána a fizetős ESU keretében kizárólag biztonsági frissítéseket fog csak kapni.
5. A Windows 8/8.1-nél eleve más volt a helyzet, mivel az nem is kellett széles körben a népnek, ezért nem véletlenül nem terjed el soha akkora mértékben, nem véletlenül váltottak helyette sokan inkább Windows 10-re.
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157632 üzenetére
1. Ez sem pont így volt, mert nem kifejezetten a Microsoft ígérte, hanem csak Jerry Nixon, ami aztán össze lett mosva és általánosítva hogy nem lesz újabb Windows, a #157015 számú hozzászólásban már leírták.
2. Az sem pont úgy van, hogy a Windows 11 nem hozott semmilyen gyorsulást és annyival lassabb lenne a Windows 10-nél, lásd pl. "Sokkal gyorsabb és takarékosabb ugyanazokon a gépeken a Windows 11, mint a Windows 10" cikket.
3. Ez sem igaz ilyen formában, mert mindenféle gépre azért az sem és pont a CPU illetve ott a PAE/NX/SSE2 utasítás hiánya miatt, ami Windows 8-tól lett bevezetve, lásd "Fut-e majd a Windows 10 a gépemen?" bejegyzést.
4. Ez sem teljesen helytálló, mert még direkt linkelve is lett és leírva világosan, hogy "a Windows 10-nél is eleve 10 éves támogatás van / lesz + 3 évig fizetős ESU, akárcsak pl. a Windows 7-nél", ahol az utóbbinál világosan látszik hogy a 10 év (5 év alap + 5 év kiterjesztett) általános és ingyenes támogatás után a +3 év a fizetős ESU (Extended Security Update), ami most ugyanúgy lesz a Windows 10-nél is.
5. Ez miért is lett linkelve? Azt eddig is tudtuk, hogy a felhasználók egy része azért nem váltott még Windows 11-re, mert nem felel meg a PC-jük maradéktalanul a rendszerkövetelménynek és ezért nem ajánlja fel a Windows Update, nem feltétlen vannak azzal tisztában hogy megoldható kerülőúton (Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre) is, stb., nem újdonság.
-
King Unique
titán
válasz
Attila0 #157620 üzenetére
"A Windows 10 támogatása 2025 októberében megszűnik
2025. október 14-e után a Microsoft már nem biztosít ingyenes szoftverfrissítéseket Windows Update-ből, technikai segítséget vagy biztonsági javításokat a Windows 10-hez. A számítógép továbbra is működni fog, de javasoljuk, hogy váltson Windows 11-re."
Miért, konkrétan adott ki a Microsoft olyan hivatalos közleményt, weboldalukon olyan leírást, hogy akik október 10. után nem váltanak Windows 11-re és a Windows 10-et használják tovább, akkor az illegális lesz?
Nem, ami az idézett szövegrészletből is világosan látszik, meg hogy csak javasolják a Windows 11-re váltást és nem kötelező jelleggel írják elő, mert máskülönben illegális lesz a Windows 10 használata!"leírt módszerek nem éppen hogy úgy mondjam, MS kompatibilisek"
Mi, in-place upgrade-nél pl. a
d:\setup.exe /product server
parancs? -
King Unique
titán
válasz
Attila0 #157615 üzenetére
Ezeknek mondjuk pont semmi köze a Windows 10 legalitásához, illetve max. akkor, ha az ESU-t így oldja meg a felhasználó.
Új PC-t meg nem feltétlen kell vásárolni a Windows 11 miatt, le lett írva most a #157614 számú hozzászólásban. Ami megint nem illegális, mert pl. a
d:\setup.exe /product server
is egy sima windowsos parancs, nem 3rd party program általi crack buhera. -
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157609 üzenetére
Mármint a KB5052077 csak opcionális kumulatív frissítésre célzol?
Én mondjuk annyira nem vettem észre, mivel előtte is eleve gyorsan működött nálam a Windows 10 22H2.Ha megnézed, akkor a Windows 10-nél is eleve 10 éves támogatás van / lesz + 3 évig fizetős ESU, akárcsak pl. a Windows 7-nél.
Vagyis nem újdonság és nem lett rövidebb a támogatás ideje, mint az eddig megszokott.#157610 Attila0:
Hivatalosan max. az ESU és 0Patch frissítésekért kell fizetni annak, aki a Windows 10-et aktív támogatással akarja tovább használni. Vagy nem hivatalosan az előbbiért sem feltétlen, ha a Windows 10-nél is lesz ilyen.
A Windows 11-re váltás eleve ingyenes Windows 10-ről, azért nem kell külön fizetni, ahogyan szükség esetén új hardverért sem feltétlen, ha pl. a Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre bejegyzés alapján megoldható a Windows 11 telepítési és használata akár a rendszerkövetelményeknek nem megfelelő PC-ken is.
-
King Unique
titán
válasz
Kiskokó #157591 üzenetére
• How to Enable or Disable Automatic Updates for Windows Update in Windows 10
Aztán miért is kellene kikapcsolni a Windows Update-et amikor a Windows 10 update history alapján is világosan látható, hogy csak havi 1x, a "patch kedden" vannak automatikusan települő kumulatív frissítések és nem folyamatosan?
• How to Enable or Disable SuperFetch (SysMain) in Windows
• How to Enable or Disable Search Indexing in WindowsA HDD folyamatos "darálását" inkább okozhatja az előtöltés és az indexelés, ellenben a Windows Update-nek ahhoz kb. semmi köze, mivel az utóbbi értelemszerűen csak frissítésnél okozhat nagyobb rendszerterhelést és nem fut folyamatosan...
Egyébként jól értjük, 2025-ben lassú HDD a rendszermeghajtó mindkét PC-n, amikor már egynéhány éve kb. alap és egyre olcsóbb rendszermeghajtónak az SSD?
Ha HDD, akkor azt minél előbb SSD-re kellene cserélni és akkor nem kellene semmit kikapcsolni.
Ha marad önszívatás jelleggel a HDD, akkor lehet szórakozni saját felelősségre a linkelt és akár egyéb szolgáltatások letiltásával, aztán vagy / vagy.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157576 üzenetére
#157539 számú kezdő hozzászólás:
"Fogy a hely a C-n, azért álltam neki gyomlálni."
vs.
"Én máshogy élek és szerintem nagyon logikusan élek tárhely tekintetében."
Igen, látszik, szóval nagyon is de, de és de, 1000x is de....
Tehát ha jól értem, akkor van egy minimum 120/128, vagy inkább 250/256+ GB-os SSD IS rendszermeghajtónak, amin direkt van alulméretezve 30 / 40 / 50 / 60 GB-osra a Windows 10 C rendszerpartíciója, majd azon megy utólag a problémázás hogy fogy a C-n a szabad terület és hogyan lehetne lemezterületet felszabadítani, ahol a javasolt módszerek helyett a WindowsApps mappában állnánk neki manuálisan törölgetni, amit normál esetben eleve nem piszkál e célból ilyen formában a felhasználók sac/kb. 99%-a.
Egyébként ha annyira a manuális mappatörlés a cél, akkor a #157571 számú hozzászólásban már le lett írva, hogyan lehetne azt megoldani saját felelősségre.
INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
Meghajtóhibánál az előzetes rendszermentés nyújthat védelmet, ahol normál esetben a Windows 10-et is szokás, vagy eleve azt szokás elsődlegesen menteni, nem szimplán csak egy adatpartíciót / adatmeghajtót.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157572 üzenetére
Azt nehezem hiszem, mert ha szükség esetén az ottani lemezterület felszabadítási módszerek mind ki vannak próbálva, akkor eleve nem lenne most téma a Photos és társai UWP appok teljes törlése lemezterület felszabadítása céljából.
Az sem világos, hogy miért a felhasználói mappa méretét kell mutogatni, amikor nem feltétlen az szokott nagy lenni, hanem inkább a Windows és azon belül WinSxS, Program Files és WindowsApps, stb. mappák.
Meg itt eleve az a lényeg, hogy a C meghajtón mekkora jelenleg a foglalt és a szabad terület mérete, mert az pont nem derült ki a leírtakból.
A "Mindenem, ismétlem minden át van irányítva egy másod 1 terás ssd-re" pedig újfent csak azt igazolja, hogy eleve helytelenül lett megválasztva a felhasználói szokásokhoz is mérten a C rendszerpartíció mérete, mert ellenkező esetben nyilván nem kellene semmit áthelyezni, átirányítani másik partícióra, másik fizikai meghajtóra."Ha nem így csinálnám, szerinted mekkora lenne egy 2016-os telepítésű, azóta agyongyötört, minden frissítésen átesett W10...? 150gigába se férne bele."
Ha azt írom, hogy van pl. 120 GB-os SSD-n Windows 10 és Linux Mint dual boot telepítésem, ahol az előbbi 1507 / 1511 verzióról lett folyamatosan upgrade-elve 22H2-ig és mégis elfér, vagy nagyobb másik SSD-n egy pont 150 GB-os partíció a szintén sok build upgrade-en átesett Windows 10-nek + az általános programoknak + Microsoft Office-nak és csaknem kb. a fele szabad, akkor ki lehet találni hogy általánosan mennyire helytálló a "150gigába se férne bele" állítás.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157568 üzenetére
De, arra reagáltam, arra is volt válasz, hogy Geek, Revo és társaik 3rd party uninstaller programokkal kellene megpróbálni törölni, ha a teljes eltávolítás a cél. Viszont azt is értelemszerűen akkor, amikor telepítve van az XY UWP app, nem akkor amikor már el lett távolítva PowerShell alatt, utóbbi esetben nem meglepő ha már nem listázza ki a 3rd party program... Ilyenkor értelemszerűen vissza kell telepíteni, majd utána újból eltávolítani, de már a külső programmal.
How to Delete a Folder in Windows 10
Ha annyira a mappatörlés a cél, ellenben a futó Windows 10 alól nem engedi a rendszer, akkor megoldható a WinPE menübe bootolva, vagy a telepítőről bootolva is parancssorban.
+ Ott van a HBCD PE, azt pendrive-ról bootolni és az alól megpróbálni törölni azokat a mappákat.
Aztán hogy a rendszermappákból történő erőltetett törölgetés után lesz-e probléma, okoz-e gondot, az már más dolog. Normál esetben nyilván nem kellene csak beletörölgetni az ilyen mappák tartalmába...De, kicsi, mert egyrészt a 30 / 40 / 60 GB-os rendszerpartíció is vicc, eleve alul lett méretezve, ezen nincs mit ragozni. Másrészt ha nem kevés a szabad lemezterület, akkor mégis miért akarsz built-in UWP appokat törölni, meg azok "maradékát" a WindowsApps mappából? Sok itt az ellentmondás...
A hibernálás kikapcsolásáról egyébként szó sem volt, a #157558-ban is világosan le lett írva, hogy "Nem feltétlen kell megszüntetni illetve kikapcsolni, mivel egyrészt csökkenthető is a mérete." Vagyis még csak el sem olvassuk rendesen, amit a válaszban írnak.
A "How to Free Up Drive Space in Windows 10" útmutatóban lévő módszerek (33 db) meg szükség esetén nyilván nem lettek kipróbálva. -
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157560 üzenetére
Tehát akkor jól sejtettem, eleve alul lett méretezve a rendszerpartíció, a 30-40 GB vicc, az 50-60 már inkább reálisabb, de az utóbbi is kevés lehet ha meghaladják azt a felhasználói szokások...
Normál esetben nem "hízik" csak úgy duplájára / triplájára a rendszer. Vagy max. azoknál, akik összevissza telepítenek mindenféle programot, soha nem használják a lemezkarbantartót /tárterületsegédet, ahol egyébként az utóbbi működése eleve automatizálható.
Az nem újdonság, hogy egyes Win32 és UWP appok normál eltávolítása után maradhat "szemét", de ugye annak is lehet oka, amit pl. leírtak a #157562-ben.
A "fullos" törléshez nem véletlenül szoktak kiadni egyes programokhoz spéci uninstaller tool eszközöket, meg készültek Geek, Revo és társaik 3rd party uninstaller programok, amikben már szokott lenni külön Windows Apps eltávolítási opció is a built-in UWP appokhoz.
De itt ha a Photos, Skype, stb. beépített UWP appok eltávolításától várja a felhasználó a csodát, a nagy szabad területet, akkor ott eleve gondok vannak (vannak is a helytelenül megválasztott partícióméret miatt), lehet először inkább a már linkelt hozzászólásokban (#134534, #149199) lévő egyéb módszereket kellene próbálgatni.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157556 üzenetére
Vagy lehet csak "Other OS" opcióra kellett volna előtte átállítani és nem feltétlen kellett volna kikapcsolni.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157543 üzenetére
Nem feltétlen kell megszüntetni illetve kikapcsolni, mivel egyrészt csökkenthető is a mérete. Másrészt a linkelt hozzászólásokban (#134534, #149199) azért van jó néhány egyéb opció is lemezterület felszabadításához, amik vélhetően nem lettek mind kipróbálva, nem véletlenül lettek ezek linkelve.
+ Ha ilyen 0,6 - 1 GB helyfoglalásokon megy itt a téma, akkor teljesen nyilvánvaló, hogy helytelenül lett megválasztva a C rendszerpartíció mérete, eleve alul lett méretezve...
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #157539 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
MaxxDamage #157538 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157529 üzenetére
Az csak a hivatalos elrettentő szöveg, ellenben a gyakorlatban a nem támogatott hardverkonfigurációra telepített Windows 11 is ugyanúgy frissül, kapja havonta a kumulatív frissítéseket, max. új verzióra frissítést nem kap, utóbbit kell manuálisan megoldani, ami a téma topikjában többször ki lett fejtve: [link], [link].
Esetleges további kérdésnél át kellene fáradni a már említett Windows 11 topikba, mivel ez már nem a Windows 10 topik témája.
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157525 üzenetére
Mi?
Van egyébként Windows 11 topik, ahol többször is le lett írva (példa), hogy megoldható a Windows 11 telepítése a rendszerkövetelményeknek NEM megfelelő PC-kre is
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #157522 üzenetére
A Windows 10 beépített lemezkezelőjével csak akkor lehetne megoldani alaplemezként (nem dinamikus lemez), ha közvetlenül utána helyezkedne el, vagyis ez esetben 3rd party particionáló programra lesz szükség (példa).
Viszont ez 2 .partíción lévő adatok áthelyezésével járhat, ami ~ 4 TB esetén jó ideig eltarthat, érdemes meggondolni, hogy így is belevágunk-e. -
King Unique
titán
válasz
Jarod1 #157476 üzenetére
Ha visszaolvasol egy kicsit, akkor már ki lett tárgyalva ez, meg a #157469-ben hogy vsz a Bitdefender miatt volt, illetve az sem magától, hanem a felhasználó által indítva.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #157472 üzenetére
Ha lefutott az SSD-nél a törlés után a TRIM (SATA) / deallocate (NVMe) utasítás, akkor adatmentő programok is max. csak a mappastruktúrát és a fájlneveket listázzák ki jó esetben, mert alapesetben még azokat sem (Secure Erase esetén meg eleve semmit), ellenben a törölt fájlokat nem lehet visszanyerni, mert csaknem mind hibás, 0 bájtos, stb. lesz.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #157468 üzenetére
Akkor meg is van a bűnös, vsz a Bitdefender volt, de az sem felétlen random magától, hanem annak biztonsági törléséhez is eleve felhasználói utasítás kellett helyileg vagy távolról indítva. Ami ha nem volt cél, hanem csak véletlenül történt, akkor vastagon a user error kategória...
Ez nem HDD, SSD-knél még felülírás sem feltétlen kell, elég a sima törlés, ahol ha utána lefutott a TRIM (SATA) / deallocate (NVMe) utasítás, akkor lőttek a törölt fájloknak.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #157462 üzenetére
Windows 10 specifikusan "merevlemez törlés" max. akkor reális, ha alaphelyzetbe állítás történik és ott a minden elem eltávolítása opció van kiválasztva, meg külön bejelölve az adatmegsemmisítés.
Ennyi, egyéb esetben nyilván nem és ha nem az előbbi lett futtatva, akkor vagy malware, vagy 3rd party program (akár a linkelt példa) miatt van a meghajtótörlés. Ahol mindkettő eleve user error kategória, de az előbbi is ha nem célirányosan, hanem csak véletlenül lett futtatva...A Windows Update frissítéseknek meg semmi köze ehhez, normál esetben eleve nem tölt le és nem telepít a Windows 10 semmilyen olyan frissítést, akkor nekiállná törölni a rendszermeghajtót.
SSD-knél már egy sima fájltörlés is elég lehet ahhoz, hogy utána ne legyenek érdemlegesen visszanyerhetők a törölt fájlok (példa).
-
King Unique
titán
válasz
simpley #157447 üzenetére
Aztán mégis mit igazol ez, ebből hogyan következik az "utoló pillanatban kitolják a határidőt", amikor a Windows 7-nél sem tették, meg amikor már a Windows 10-nél is rég bejelentették a fizetős ESU-t, van ezen állításra bármilyen hivatalos megerősítés? Hát ez az, hogy nincsen és elég nagy eséllyel már nem is lesz.
Ebből egyébként csak annyi látszik, hogy jelenleg még kb. több mint 1,5x annyian használnak Windows 10-et mint Windows 11-et, ami arány 2025 végére - 2026 elejére vsz változni fog a Windows 11 javára, mármint a Windows 11 elterjedtsége nőni a Windows 10-zé pedig csökkenni fog.
-
King Unique
titán
válasz
simpley #157444 üzenetére
Semmi extrát nem fog vetni és az eddigi infók alapján az általános támogatás ideje sem lesz kitolva. Ami ugye nem lesz újdonság, mert legutóbb ugyanez volt a támogatás megszűnésekor még többségi felhasználó táborral rendelkező Windows 7-nél is, ott is lement a 10 éves életciklus + volt utána 3 éves ESU és ennyi, a Windows 10-nél dettó.
-
King Unique
titán
válasz
simpley #157441 üzenetére
Nem fog kapni, mármint a Windows 10-nél az általános támogatás 2025. október 14-ei befejezése az fix dátum.
További támogatás viszont lesz, csak fizetős formában, lásd +3 év microsoftos ESU és +5 év 0Patch támogatás. Ahol az ESU-nál a legújabb hírek alapján lehetőség lesz akár 1 db licenc vásárlására is, de otthoni felhasználóknak 3 helyett csak 1 évig.
Vagyis ha további támogatás kell, akkor javasolt Windows 11-re váltani. Vagy másik opcióként Windows 10 Enterprise LTSC kiadást használni, de az jogtiszta licenc beszerezhetősége szempontjából eleve kérdéses (nem véletlenül van ott letiltva a hozzászólás, mert a használt szoftveres mantra sem feltétlen úgy van, hanem inkább így), meg hivatalosan nem is otthoni általános használatra való. -
King Unique
titán
válasz
I02S3F #157436 üzenetére
Pont az lett leírva, hogy nem fog megszűnni, nem valószínű.
Vagy ha esetleg majd be is lengetnek valamilyen határidőt, de ugyanazt eljátsszák amit a Windows 10-nél, vagyis a hivatalos határidőn túl is engedik nem hivatalosan évekig az ingyenes váltást (Windows 10-nél konkrétan +6-8 évig), akkor ott megint nem kell aggódni. -
King Unique
titán
válasz
idegen lény #157434 üzenetére
Nemrég volt arról cikk, hogy a Microsoft esetleg megszüntetné a Windows 11-re váltás ingyenes lehetőségét, de mint utólag kiderült, csak téves információ volt és szó sincs ilyesmiről. Na meg ugye a Windows 11 lényegében egy átnevezett Windows 10X rendszer, ahol Windows 10 és Windows 11 esetében még az általános termékkulcsok is eleve megegyeznek, már csak ezért sem valószínű, hogy csak úgy megszűnne az ingyenes aktiválási lehetőség a meglévő Windows 10 termékkulcsokkal és digitális licencekkel.
-
King Unique
titán
válasz
Win-T #157419 üzenetére
Az köztudott, hogy Windows 10-ről eleve ingyenes a váltás Windows 11-re, a meglévő Windows 10 digitális licenccel ugyanazon PC-n automatikusan aktiválódik a Windows 11 is digitális licenccel, stb. Ami a Microsoft ezen és ezen weboldalán is világosan le van írva a gyakran feltett kérdéseknél, már a hivatalos 2021-es (3+ éve) megjelenésnél ismert információ volt.
Vagyis igen, sikerült jól lemaradni. -
King Unique
titán
válasz
efemm #157426 üzenetére
Mármint 1x végigindexeli a hatékony kereséshez és azt nem lehet kivárni, az lenne akkora probléma?
Normál esetben nyilván nem, meg ezek a javaslatok semmiképpen sem kötelező jelleggel javasoltak és nem kell ezt-ezt okvetlenül kikapcsolni (az NTFS Last Access Time kikapcsolása pláne túlzó), de még csak nem is feltétlen célszerűek, max. csak opcionálisak. -
King Unique
titán
válasz
tylerddd #157404 üzenetére
Hát ha a 8-ból csak az 1,2,3,5 lett kipróbálva, akkor mégis csak jól sejtettem.
Az először linkelt útmutatónál eleve fel van tüntetve, hogy Windows 11-nél szemlélteti az a részt, ezért lett utána a Windows 10-es útmutató is linkelve, amely utóbbinál ugye látszik, hogy megoldható. Sőt, normál esetben nyilván a Windows 11-nél is megoldható, vagyis csak az elsőnél volt elcseszve a screenshotok alapjául szolgáló tesztrendszernél valami és azért volt inaktív.
Mármint ha nem a Microsofttól letölthető Windows 10 ISO-val történt a telepítés, hanem 3rd party torrentes tákolmánnyal, amiben önkényesen módosítva vannak a Windows Update és egyéb beállítások, akkor annyira nem meglepő a leírt probléma... Legközelebb lehetőleg mellőzni kellene az ilyen telepítőket!
Oké, szívesen!
-
King Unique
titán
válasz
tylerddd #157400 üzenetére
Nem, nem törli, a linkelt útmutatóban is világosan látszik, hogy az alapértelmezett beállítás a személyes fájlok és a telepített alkalmazások megtartása. Meg pont hogy többeknél megoldott már frissítési problémákat (példa), szóval nagyon is reális opció.
Milyen 22H2 valamit, 22H2 funkciófrissítést, vagy az e havi KB5049981 kumulatív frissítést 22H2 verzióhoz, vagy egyebet?
Milyen verziószámú és buildszámú Windows 10 van most telepítve?Tehát akkor jól sejtettem, nyilván nem lettek azok a javítási módszerek mind kipróbálva, meg vsz nemhogy csak a 8 nem., de még a többi 7 db sem feltétlen mind.
-
King Unique
titán
válasz
tylerddd #157398 üzenetére
Mármint ezeknél mind a 8 db módszer ki lett próbálva, a végén még a 8. repair install is és ebből nem oldotta meg egyik sem?
Azt nehezen hiszem.Meg ráadásul még erre sem lehet fogni, mivel az csak a Windows 11 24H2 verzió tiszta telepítését érintheti átmenetileg, ellenben a Windows 10-et nem.
-
King Unique
titán
-
-
King Unique
titán
válasz
pube111 #157382 üzenetére
Milyen "explorert", fájlkezelőt vagy Internet Explorer (Microsoft Edge van már helyette)?
A fájlkezelő megnyitható a Windows + E billentyűkombinációval is.• How to Turn On or Off Get even more out of Windows Suggestions in Windows 10
• How to Turn On or Off Tips, Tricks, and Suggestions Notifications about Windows 10• How to Change Kiosk App in Windows 10
• How to Setup or Remove a Kiosk Account using Assigned Access in Windows 10Most a felhasználói élmény, eszköz beállítása, Microsoft-fiók használatára buzdító ablak jelenik meg, vagy a kiosk mód lett bekapcsolva és egy adott program van futtatva teljes képernyőn?
Ha a kiosk mód, akkor az otthoni általános használatnál nem éppen szokványos, céges meg ipari PC-n inkább, ahol utóbbi esetben értelemszerűen a cég IT részlegénél kellene érdeklődni ez ügyben.
-
King Unique
titán
válasz
Hatvan9 #157330 üzenetére
Ha összevissza van tiltogatva a Windows Update működése, akkor nem meglepő ha inaktív a szüneteltetés, meg még ki tudja mi.
Nem világos mért kell egyáltalán véglegesen tiltani a Windows Update működését, amikor elég lenne csak szüneteltetni, ahol a 35 napnak alapesetben bőven elégnek kell lenni arra, hogy adott munkafolyamatot ne kelljen frissítéssel megszakítani. Ez a frissítések tiltás inkább csak kényszeres és rossz berögződés egyes felhasználóknál...
Ha a beépített antivírus szoftver, a Microsoft biztonság (Defender) van használva, akkor ahhoz igen, jönnek naponta többször a Windows Update-en definíció- és akár platformfrissítések is, ahogyan a 3rd party antivírus szoftverekhez is. Na de azok eleve csak kicsi frissítések, amik villámgyorsan települnek, nem igényeknek újraindítást és szinte észre se venni azok telepítését.
Ami idő- és hardverigényesebb frissítés, azok egyrészt a havi kumulatív frissítések. Na de 16 GB RAM, SSD, Intel Core i5 CPU esetén egy olyan telepítésnek sem kellene max. negyed / fél óránál tovább tartani az újraindítással együtt. Órá(k)ig normál esetben max. egy funkciófrissítés szokott tartani, pl. Windows 10-ről Windows 11-re frissítés, de le lett írva, hogy az csak opcionális és nem telepíti automatikusan a Windows Update. ha sikerült rákattintani és megy a Windows 10-ről Windows 11-re frissítés, akkor meg nem kell csodálkozni, ha eltart egy ideig és közben magasabb közben a rendszer terhelése.
-
King Unique
titán
válasz
Hatvan9 #157324 üzenetére
Pont nemrég lett linkelve a Windows 10 update history, aminél világosan látszik, hogy havonta csak 1x vannak automatikusan települő kumulatív frissítések, meg azok is eleve ismert időpontban (minden hónap 2. keddje, helyi idő szerint 19 órától) jelennek meg. A hónap végén kiadott preview frissítés viszont csak opcionális és azt nem telepíti automatikusan a Windows Update.
Szóval a "folyton update-el" nyilván mese, mert ugye alapértelmezetten csak havonta 1x települnek Windows-frissítések.
How to Pause Updates or Resume Updates for Windows Update in Windows 10
Ha épp nem alkalmas a frissítés, akkor a gépházban adott a lehetőség max. 35 napig szüneteltetni. Annak azért elégnek kell lenni egy munkafolyamatra, meg ahhoz a Windows Update szolgáltatást sem kell tiltani, amely utóbbi amúgy sem javasolt.
-
King Unique
titán
válasz
Attila0 #157318 üzenetére
De hisz eleve linkelve lett a Windows 10 update history, ahol nyomon lehet követni a havi kumulatív frissítéseket és azok KB számait, nem a felhasználóknak kell kitalálni.
Egyébként a Windows 7-nél is adott volt ez a lista. Na persze, hogy normálisan és biztosan telepíteni lehessen az ESU-frissítéseket, ahhoz hivatalosan elő kell fizetni arra. Nem hivatalosan megoldható volt akár így is, ami lehetőség esélyes lehet majd a Windows 10-nél is, de erről ugye bőven elég itt ennyi, sőt még sok is.
-
King Unique
titán
válasz
Lauda #157301 üzenetére
A Windows 10-re funkciófrissítések már amúgy sem érkeznek évek óta, mivel ugye a 2022-ben kiadott 22H2 verzió az utolsó, lásd Windows 10 release information.
Ha októberben megszűnik a Windows 10 általános támogatása, akkor a havi standard és .NET kumulatív frissítések nem fognak tovább érkezni a Windows Update-en, ellenben pl. a kártevő-eltávolító (MSRT) frissítések és a Microsoft biztonság (Defender vírusirtó) definíciófrissítések vsz fognak még X ideig. Viszont az utóbbi nyilván nem egyenlő azzal, mintha továbbra is teljes körűen támogatva lenne a rendszer.
A Windows 10 update history alapján vsz ismertek lesznek a havi kumulatív ESU-frissítések KB számai, amit esetleg meg lehet próbálni manuálisan letölteni a Microsoft Update katalógusból (pl. az e havi KB5049981 is elérhető ott) és úgy telepíteni. Korábbi Windows 10 verzióknál olykor játszadoztam ezzel és volt hogy engedte a Pro kiadásra a +1 évvel tovább támogatott Enterprise és Education kiadásokhoz kiadott kumulatív frissítést is manuálisan telepíteni, de egy idő után már nem és jött a hibaüzenet, hogy "ez a frissítés nem érvényes az eszközére".
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz
Polarstar #157289 üzenetére
Ha nincsen megadva a laptop pontos típusa, meg hogy melyik gomb (Fn + F1...F12 / egyéb?) lett megnyomva, akkor ebből hogyan találja ki bárki, hogy mit kell újra megnyomni?
Na meg ha nem a Windows 10-ben lett elállítva valami, hanem hardveresen a nyomógombbal, akkor az inkább laptop/notebook probléma, ami a Notebookok témakategória megfelelő topikjának a témája.
-
King Unique
titán
válasz
CriticalHit #157214 üzenetére
Az ilyen programok alapesetben eleve a C meghajtóra települnek és csak "next
—►
next—►
finish" a telepítés.Ha egyéb meghajtóra telepítés a cél, vagy nem is cél a szokványos telepítés, akkor ott van a portable változat.
A ritkán fejlesztett és frissített OpenOffice helyett eleve inkább LibreOffice-t kellene használni.
-
King Unique
titán
válasz
OccsE #157175 üzenetére
Előtte nyilván le kellene állítani a Windows 10-et, meg azt is lehetőleg kikapcsolt Fast Startup funkció mellett vagy a Shift + leállítás módszerrel, aztán utána mehet a RAM cseréje.
-
King Unique
titán
válasz
dellfanboy #157171 üzenetére
Ha van a laptopon Windows 10 Home / Pro kiadáshoz tartozó GML-matrica, akkor nyilván adott a jogtiszta Windows 10 Home / Pro OEM licenc.
Ha az aktiválásnál "A Windowst digitális licenccel aktiválták" szerepel, akkor az még a jobbik eset és lehet jogtiszta licenc, bár nem feltétlen minden kétséget kizáróan, mivel manapság digitális licencet lehet akár nem megengedett módon is kreálni.
Ha szervezeti aktiválás (forrás) szerepel ott a szokásos KMS bohóckodással, akkor viszont nyilván nincs miről beszélni...Az köztudott, hogy Windows 10-ről eleve ingyenes a váltás Windows 11-re, a Microsoft ezen és ezen weboldalán is világosan le van írva a gyakran feltett kérdéseknél.
Bár pont nemrég volt arról cikk, hogy a Microsoft ezt esetleg megszüntetné, de mint utólag kiderült, csak téves információ volt és szó sincs ilyesmiről. Na meg ugye a Windows 11 lényegében egy átnevezett Windows 10X rendszer, ahol Windows 10 és Windows 11 esetében még az általános termékkulcsok is eleve megegyeznek, már csak ezért sem valószínű, hogy csak úgy megszűnne az ingyenes aktiválási. -
King Unique
titán
válasz
Edorn #157133 üzenetére
Lemezterület felszabadítása témában lásd egy másik válaszban és az ebben leírtakat, ott van a lemezkarbantartó és a tárterületsegéd, utóbbi működése automatizálható is, stb.
-
King Unique
titán
válasz
bobalazs #157112 üzenetére
• How to Check for and Install Windows Updates in Windows 10
• How to Upgrade to Windows 10
• How to Update to Latest Version of Windows 10 using Windows 10 Update AssistantMegoldható a 21H2 verzió 22H2-re frissítése a Windows Update-en, vagy ha ott nem ajánlja fel*, akkor manuálisan az MCT-vel, frissítési segéddel, letöltött és felcsatolt ISO-fájllal, USB-s telepítési adathordozóval, stb.
• KB5015684: Kiemelt frissítés a Windows 10 22H2-es verziójára egy engedélyezési csomag használatával
• Download KB5015684, Windows 10 22H2 19045.1862 Enablement Package2004, 20H2, 21H1, 21H2 verziókról a 22H2 verzióra frissítés (in-place upgrade) megoldható jóval gyorsabban a 22H2 engedélyező csomag (enablement package) telepítésével, alapesetben a Windows Update is csak azt tölti le és telepíti 21H2 verziónál.
* Egyébként miért nem ajánlja fel a Windows Update a 22H2 funkciófrissítést, csaknem blokkolva van a Windows Update működése vagy a 22H2 funkciófrissítés telepítése?
Ha igen, akkor először nyilván azt kellene megszüntetni... -
King Unique
titán
válasz
BUZZLGHTYR #157099 üzenetére
A speciális rendszerindításhoz és az alaphelyzetbe állításhoz mégis miért kellene bármilyen pendrive, amikor mindkettő megoldható az éppen futó Windows 10 alól indítva is?
Aztán a leírtakból nem derült ki az sem, hogy maga a telepítési adathordozó, a Windows 10 telepítőjét tartalmazó pendrive hogyan lett létrehozva, MCT-vel vagy a Rufus programmal, netán egyéb módon, a BIOS-ban az UEFI boot vs. Legacy boot beállítás annak megfelelő-e, stb.
+ Az sem teljesen világos, hogy miért kell egyáltalán újratelepítés, nem működik rendesen a már feltelepített Windows 10, vagy már be sem bootol, vagy vírusos lett, vagy csak úgy megszokásból telepítsük újra X havonta / évente.
-
King Unique
titán
válasz
BUZZLGHTYR #157097 üzenetére
A #157094-ben leírtak ki lettek próbálva, speciális rendszerindítás, alaphelyzetbe állítás és egyebek?
-
King Unique
titán
válasz
BUZZLGHTYR #157092 üzenetére
• #147013
• Egyszerű Win10 telepítés MCT-vel
• Windows 10 telepítés UEFI gépre v1
• Windows 10 telepítés UEFI gépre v2
• How to Create Bootable USB Flash Drive to Install Windows 10
• How to Boot from a USB Flash Drive in Windows 10
• How to Clean Install Windows 10Na és az 1. opció szerint speciális rendszerindítással a WinRE menübe bootolva és ott kiválasztva az eszközt mi a helyzet, ott sincsen semmi?
Az "Enter Setup" menüben nem lehet továbblépni, almenü nincsen?
A Secure Boot kikapcsolása normál esetben nem szükséges, meg modern, UEFI-s PC-re amúgy is bekapcsolt UEFI boot + Secure Boot beállítással kellene Windows 10/11-et telepíteni.
Ha van már a PC-re telepítve egy Windows 10, akkor az újratelepítéshez adja magát az alaphelyzetbe állítás, ami akkor is jól jöhet, ha valamiért nem tud a felhasználó pendrive-ról bootolva Windows 10-et telepíteni.
-
King Unique
titán
válasz
DPISTI00 #157059 üzenetére
A külső antivírus programok tudnak bosszantó anomáliákat okozni, pl. ezeket és ezeket pont a vírusirtó topik topikgazdája írta korábban...
"Kikapcsoltam a vírusirtót, letöröltem, de úgy is ezt csinálja."
Mármint a saját uninstaller programjával (Panda Generic Uninstaller)?
Ha csak a hagyományos módon lett eltávolítva, akkor lehet maradtak még utána összetevők."Ha bekapcsolom a gépen utána egyből újra kell indítanom, hogy normális legyen a net, de kb. 1 óra netezés után ismét belassul és megint újraindítás kell. "
Ezt rá lehetne fogni első körben a gyorsindítás (Fast Startup) kikapcsolásának vagy a Shift + leállítás módszer alkalmazásának hiányara, de ha újraindítás után sem működik megfelelően, akkor elvileg nem ez lehet a probléma oka.
-
King Unique
titán
válasz
RégiPC #157026 üzenetére
Attól hogy a linkelt blogbejegyzésben Intel Core I7 i7-3770 CPU-val szerelt PC-re lett telepítve a Windows 11, nem jelenti azt, hogy pl. I3, I5 CPU-val szerelt ne lenne opció, ne működhetne olyannal is jól, a hivatalos listában is van több olyan. Sőt, technikailag kb. akármilyen Core i sorozatú CPU-val szerelt PC-re telepíthető a trükközéses módszerrel, mivel a 24H2 verzió óta követelményként bevezetett POPCNT/SSE4.2 utasítást már a legelső Core i sorozat is támogatta.
Nem az lett leírva, hogy okvetlenül a legolcsóbb minimalista PC-t kell megvenni a Windows 11-hez, hanem hogy nem is feltétlen olyan erőgépeket drágán (fél / egy millióért) amiket itt leírsz, bőven megtenné annál visszafogottabb és olcsóbb is, meg nyilván a min. 32 GB RAM is inkább egyéni igény, mintsem a Windows 11 alapvető szükséglete. Amit a "hanem eleve túl erős" kijelentésed is alátámaszt, vagyis tulajdonképpen még magad is elismered hogy túlzás.
A #157017 számú hozzászólásban már le lett írva, hogy ez itt szoftveres Windows téma, nem pedig hardveres milyen CPU-t, alaplapot, RAM-ot, komplett PC-t vegyek, az utóbbihoz linkelve lettek külön topikok, + "egyben" ott van a "Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?" topik is, ott javasolt érdeklődni időtálló hardverkonfiguráció vásárlása és összerakása témában.
-
King Unique
titán
válasz
RégiPC #157018 üzenetére
Akkor nem fizetsz, csak mint opció lett leírva arra reflektálva, hogy "Win 10, de csak 2025. okt-ig támogatott", ami max. az alapvető ingyenes támogatásra igaz, ellenben a fizetős ESU és 0Patch támogatásra nyilván nem. Sőt, akár az ESU esetében sem feltétlen kell.
Attól hogy nem támogatott hardverkonfigurációra van telepítve a Windows 11, még működhet akár azon is jól, itt a fórumon is sokan úgy használják, sőt pl. nekem is van olyan PC-re telepítve és évek óta gond nélkül működik..
Ha nem is cél esetedben a Windows 11 telepítése és használata, akkor viszont nem világos miért lett itt felhozva, meg pláne hogy van azon témához külön Windows 11 topik is.Azért 12 év alatt normál esetben el szoktak oda jutni a felhasználók, hogy a meglévő PC-n fejlesztenek valamit vagy akár új / használt PC-t vásárolnak.
A Windows 10-hez és még a Windows 11-hez sem feltétlen kell fél milliós vagy 1 milliós PC, megoldható jóval olcsóbban is megfelelő és kompatibilis hardverkonfiguráció, használtan meg pláne. De ez ugye inkább az előbb linkelt topikok témája, ott kellene ezt tovább fejtegetni.Az ide nem kapcsolódó társadalmi témáknak meg ott vannak a Társadalom, közélet és Sport, életmód, utazás, egészség témakategóriák topikjai, azt meg értelemszerűen ott kellene.
-
King Unique
titán
válasz
RégiPC #157013 üzenetére
• A Windows 10-nek az általános támogatása tart 2025. október 14-ig, ellenben ha hajlandó fizetni a felhasználó a + támogatásért, akkor opció a + 3 év microsoftos ESU, meg + 5 év 0Patch támogatás.
Az ESU-nál lehet lesz majd itt is ilyen lehetőség, de arról ugye csitt.• A Windows 11 Home és Pro kiadásoknál csak az aktuális 24H2 verzió támogatott 2026. október 13-ig, nem a Windows 11 alapvető támogatása tart addig, egy 25H2, 26H2 stb. verziónál újraindul a megjelenéstől számítva + 2 év támogatás, illetve a Home és Pro kiadásoknál 2 év a támogatási idő, az Enterprise és Education kiadásoknál 3 év.
• Megoldható a Windows 11 telepítése akár nem támogatott hardverkonfigurációra is és nem nem feltétlen kell új PC-t vásárolni, összerakni, max. a 15+ éves muzeális CPU-knál nem fog menni a POPCNT/SSE4.2 utasítás hiánya miatt, ami a téma topikjában nemrég ki lett fejtve.
• Az operációs rendszer működésének gyorsasága szempontjából eleve a kis méretű fájlokkal végzett random (4K) olvasási és írási műveletek, valamint az elérési idők számítanak, nem pedig a nagy méretű fájlokkal végzett műveleteknek megfelelő szekvenciális olvasási és írási sebesség. Amiből következik, hogy az SSD-nél majdnem kb. mindegy is hogy SATA 2 vagy SATA 3 porthoz van csatlakoztatva a PC-n, mert nyilván SATA 2 (3 Gb/s) porton is eleve gyors lesz SSD-vel az operációs rendszer és a programok működése, sőt jóval gyorsabb mint HDD-vel.
• Ez itt a Windows illetve Windows 10 téma, nem pedig CPU, RAM, alaplap, videókártya, monitor, stb., az utóbbi témák kitárgyalására ott vannak az Alaplapok, chipsetek, memóriák, Processzorok, tuning, Videokártyák, Monitorok, stb. témakategóriák topikjai, azok ügyében értelemszerűen ott kellene érdeklődni, biztos tudnak ott segíteni Windows 11 kompatibilis hardverelemek ajánlása témában is.
Ennyi, felesleges ezt tovább ragozni.
-
King Unique
titán
Ja hogy a kérdezőnél eleve lassú HDD a rendszermeghajtó és azért volt kérdés mennyivel gyorsabb SSD-vel, hirtelen nem láttam a fától az erdőt esete.
Úgy már érthetőbb, de a 3 óra szvsz még úgy is irreális, pl. nálam régebben 2,5" 5400 RPM HDD, 4 GB RAM, 2 magos CPU laptopon sem tartott tovább a havi kumulatív frissítések letöltése + telepítése + az újraindítás fél vagy max. háromnegyed óránál. Ez a 3 óra inkább egy szektorhibás HDD-nél reálisabb, azok lassulnak be irreálisan, jobban mint az SMR.
Egyébként tudom, a társtopikban pont nemrég volt téma.
-
King Unique
titán
válasz
RégiPC #156991 üzenetére
Egy havi kumulatív frissítés telepítési ideje az újraindítással együtt még a hardveresen gyengébb PC-ken is kb. fél óra (~ 30 perc), egy webböngésző frissítése meg néhány másodperc vagy max. pár perc (pl. 1-3).
Ha esetedben az előbbi 2 művelet tényleg 3 óráig tartott, akkor ott nagyon nem stimmel valami, vagy hardverhiba van, vagy a nálad telepített Windows 10-zel van vírus / egyéb gond...
-
King Unique
titán
válasz
pontyos #156980 üzenetére
A közvetlen verziófrissítésnek (in-place upgrade) pont az a lényege, hogy normál esetben minden telepített program, Windows-beállítás és személyes fájl megmarad.
Adott a lehetőség az in-place upgrade előtt mentést készíteni a teljes rendszerről, amiből szükség esetén 1:1-ben visszaállítható az az állapot. De egyébként a Windows 11-re frissítés után is van lehetőség 10 (vagy akár 60) napig visszaállni a Windows előző verziójára, azaz ez esetben a Windows 10-re.
A 32 bites programok nem világos miért lettek kiemelve, amikor nyilván a 64 bites Windows 10-nél és Windows 11-nél egyaránt telepíthetők és használhatók a 64 bites mellett akár 32 bites programok is.
Itt inkább az lehet esetlegesen gond, ha túl régi az az XY program és azért nem kompatibilis Windows 11-gyel, de ha Windows 10-zel gond nélkül működik, akkor elvileg Windows 11-gyel is kellene. -
King Unique
titán
válasz
repvez #156966 üzenetére
Mármint miket, lemezkarbantartó és / vagy tárterületsegéd futtatása megtörtént, a teljes felhasználói mappa 22 GB vagy csak abban egy fájl?
Ha helyesen van megválasztva a rendszermeghajtó, a C rendszerpartíció mérete, akkor normál esetben nyilván nem kell a felhasználói mappákat másik meghajtóra áthelyezni, meg azoknak alapesetben amúgy is a C-n van a helye. Ahol igen, ott nyilvánvaló hogy az előbbi nem stimmel, mármint hogy alul lett méretezve a rendszermeghajtó, a C rendszerpartíció...
-
King Unique
titán
Persze hogy nincsen, mivel az otthon Enterprise LTSC-t használók jó eséllyel 99,9X-a eleve warezolja, pont ezért nem feltétlen kellene annyira ajánlgatni sem otthonra.
Időnként szoktak ugyan linkelgetni ezt-azt, pont neked legutóbb ezt, de 90 ezret megint nem valószínű hogy ráköltött aki ilyet használ, meg az sem világos hogy ez most Retail / MAK termékkulcs-e, Enterprise kiadás alapesetben csak mennyiségi licenceléssel érhető el, stb.
-
King Unique
titán
válasz
Gyöször #156930 üzenetére
"Mikor már minden támogatást megszüntettek, meg 66szor megénekelte ezt az összes kattintásvadász média, azután egy évvel is jöttek a havi biztonsági frissítések."
A Windows 7 alapvető támogatása 2020. január 14-én szűnt meg és utána már nyilván nem érkeztek rá a Windows Update-en a havi kumulatív frissítések, max. kártevő-eltávolító (MSRT) és Microsoft Security Essential (MSE) vírusirtó frissítések (már ha telepítve volt az MSE) egy ideig, viszont az utóbbiak nyilván nem egyenlő az előbbivel.
2023. január 10-ig max. az ESU-frissítések voltak, de azok csak és kizárólag díjfizetés ellenében szervezeti (céges, intézményi) használatnál, ellenben otthoni felhasználóknak nem, vagy max. csak warezolással.
"kell egy jó vírusirtó és mi baj lehet?"
Ez sem pont így van, mivel önmagában a vírusirtó nem sokat ér, mert nem tudja befoltozni az operációs rendszer biztonsági réseit, amit pl. az Avira esetében is világosan leírnak.
-
King Unique
titán
válasz
5leteseN #156924 üzenetére
Jövőre, meg főleg a Windows 10 támogatásának végéhez közeledve már bőven ki lesz pofozva a Windows 11 24H2 verzió a havi kumulatív frissítésekkel, sőt van akiknél már most teljesen oké (példa). + Addigra már 25H2 lesz, nem is csak 24H2.
Ha már támogatási idő, akkor volt arról szó itt is többször, hogy ha hajlandó fizetni a felhasználó a + támogatásért, akkor lesz a Windows 10-nél + 3 év microsoftos ESU, meg + 5 év 0Patch támogatás.
+ Az ESU-nál vsz itt is lesz majd ilyen, de arról ugye csitt.• A Windows 10 verziók összehasonlítása: mi a különbség?
• Windows 10, Mi a különbség a verziók között?Otthoni általános használathoz normál esetben a Home és Pro kiadások valók, az Entrprise nagyvállalati felhasználáshoz készült és alapesetben mennyiségi licenceléssel érhető el.
De egyébként miért is kérdés az Enterprise, van / lesz hozzá jogtiszta mennyiségi licenc otthoni felhasználóként, vagy netán munkahelyi céges laptopon olyan van / lesz?
-
King Unique
titán
válasz
idegen lény #156910 üzenetére
Mindkettőt, tiszta telepítést (clean install) és a működő rendszer alóli verziófrissítést (in-place upgrade) is.
-
King Unique
titán
válasz
coco2 #156870 üzenetére
A digitális licencet kezelni, adott eszközt deaktiválni, majd másikat aktiválni vele a leírt módszerrel lehet a Microsoft-fiókban. Aztán hogy ténylegesen törli-e a régi PC-ről, az passz, mert pl. egy új PC-re történő telefonos ügyfélszolgálatis újraaktiválás után is többeknél simán működött az automatikus aktiválás a régi PC-n is (példa).
-
King Unique
titán
válasz
hhgygy #156866 üzenetére
Azt miből sikerült kiolvasni annál a hozzászólásnál, hogy nem ajánlott?
Ott csak arról volt szó, hogy csak tiszta telepítéshez használható a Rufus program, vagy Windows alóli verziófrissítéshez is, amire a válasz ugye = mindkettőhöz.Kinek mi az egyszerű, másnak meg a telepítésnél Shift + F10-zel parancssort nyitni (már ha tudja egyáltalán hogy úgy is lehet) és XY parancsokat bepötyögni macerásabb, mint egy előre beállított telepítőt használni és csak "next
—►
next—►
finish", mint amilyet a Rufus kreál. + Annál ugye a hőn áhított helyi fiók és a jelszómegadás nélküli automatikus bejelentkezés is kapásból beállítható, azért is preferálják innen is többen. -
King Unique
titán
válasz
idegen lény #156862 üzenetére
De most megtalálod, meg a jellemző keresőszavak alapján amúgy is kiadja később is a kereső.
A Rufus által kreált telepítési adathordozó használható Windows 11 tiszta telepítéshez és Windows 10
—►
Windows 11 közvetlen verziófrissítéshez egyaránt.Itt nem szimplán szakifejezésekkel tarkított száraz szöveg lett leírva, hanem eleve linkelve lettek "lépésről lépésre" útmutatók több helyütt, amik alapján pláne érhető kellene legyen, hogy miről van szó és mit kellene csinálni.
-
King Unique
titán
válasz
csixy #156852 üzenetére
• Windows 11 24H2 (unsupported hardware) clean install and in-place upgrade process
• Bypass Windows 11 System Requirements on Unsupported PC • Windows 11 telepítése inkompatibilis gépreAz előbb a #156842 számú hozzászólásban már linkelve lettek ezek.
Jelenleg alapértelmezetten a Windows 11 24H2 verzióra lehet frissíteni Windows 10 22H2 verzióról. 23H2 verzióra (biztos?
) max. úgy, ha Windows 11 23H2 ISO van letöltve és azzal manuális ISO-fájl vagy USB-s telepítési adathordozó in-place upgrade módszerrel, illetve nem támogatott PC-nél az annak megfelelő trükközéssel (pl. Rufus).
Inkább a Windows 11 topik témája ez, további kérdéseknél ott kellene folytatni.
-
King Unique
titán
válasz
tordaitibi #156851 üzenetére
De hisz pont ez lett leírva, hogy már csak emiatt sem lett volna jó ötlet a megszokott felhasználói felületet jelentősen módosítani egy 23H2 frissítéssel, már csak emiatt is jobb hogy inkább különálló rendszerként lett kiadva a Windows 11.
-
King Unique
titán
válasz
csixy #156848 üzenetére
Ha megemelték volna Windows 10 23H2 verziótól a rendszerkövetelményt arra ami most a Windows 11-nél van, akkor ugyanúgy nem felelt volna meg annak sok PC és maradtak volna 22H2 verzión, aminek a Home és Pro kiadásoknál a 18 hónapos támogatása mostanra már lejárt volna. + A kiadás óta eltelt 7 évig megszokott felhasználói felület után egy eleve más sem feltétlen tetszett volna mindenkinek.
Szóval szerintem továbbra is jobb, hogy inkább külön rendszerként lett kiadva a Windows 10X / Windows 11 és a Windows 10 megmaradt olyannak amilyen. Egy 23H2 frissítés és a további (örökös) támogatás is csak olyan alapon lett volna rendben hogy megmarad olyannak amilyen, nem úgy hogy onnantól más felhasználói felületet és rendszerkövetelmény.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- BESZÁMÍTÁS! ASRock H510M i5 10400F 32GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA 600W
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Beszámítás! Lenovo Thinkpad P15 Gen1 15 FHD notebook - i7 10750H 24GB RAM 512GB SSD Quadro T1000 W11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7900 XT 20GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest