Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) zseko válasza King Unique (#139998) üzenetére


zseko
veterán

Hát, a keszekuszaságot azon ország informatikusain kell leverni ahonnan a gépek érkeztek :) Készretelepítve jöttek, itt már csupán a hálózatba beállítást csinálták meg, aztán hazamentek (ahogy tudom). Hogy miért nem hagytak telepítőfájlokat, az jó kérdés, ahogy az is, mi lesz ha összekuszálódik a rendszer :) Cégnél meg gondolom úgy vannak, 'azért van az IT-s, hogy oldja meg'.
Rá lett nézve több programra is - elsőkörben ugye az ingyenesen megoldhatókra - ám pl. a MiniTool-nál az ingyenes azt jelenti, hogy mindent csinálhatsz, kivéve az OS disk/partition klónozását.

Olvastam egyébként a win saját backup részét, elvileg azzal is megoldható a leírás szerint, de fene tudja.
Én is hozzáértőbbre bíznám amúgy, főleg ezek után és így backup nélkül, lehet az is lesz majd, de a klónozás sima ügynek tűnt elsőre. Bár az 1TB -> 256GB már előrevetítette a lehetséges problémákat. :))

HR24.hu

(#140002) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megint elkezdte az Update utáni kékhalált, aztán helyre rakta magát és a Pro verzió "Enterprise" lett...ez meg hogyan? :F :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#140003) mrbego válasza paler (#139999) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Én hasonló célra azt csináltam, hogy beállítottam a Team Viewert tavoli vezérlésre. Így mobilon a TeamViewerbe lépve vezéreltem a távoli gépet.

Üdv, P

(#140004) King Unique válasza zseko (#140001) üzenetére


King Unique
titán

Windowszal előtelepített PC-knél az ilyen partícióelrendezés nem újdonság, illetve gyártóspecifikus (Dell).
Itt a rá lett nézve nyilván úgy értendő, hogy ténylegesen kipróbálva és milyen eredménnyel, ha sikertelen akkor milyen hibaüzenettel stb., nem úgy hogy a free verzió mit enged mit nem enged csinálni, meg ugye a MiniTool szoftverén kívül egyéb programok is említve vannak abban a listában.
A Windows 10-ben lévő rendszermentő alkalmazás a Windows mentéséhez és visszaállításához való, nem a közvetlen klónozásához, de akár az előbbi módszerrel is át lehet varázsolni egyik meghajtótól a másikra.
Ha kisebb a célmeghajtó tárolókapacitása és azon a rendelkezésre álló lemezterület mérete mint ami a forrásmeghajtónál van, akkor az okozhat gondot a klónozásnál. Éppen ezért célszerű előtte szükség esetén zsugorítani a C-t a megfelelő méretre (hogy ráférjen a célmeghajtóra), vagy a klónozóprogram kezelőfelületén, sőt a Macrium Reflect 8-as verziója már automatikusan megcsinálja az átméretezést. Ha így sem megy, akkor meg lásd az előző válaszban linkelt módszert.

A szükséges információk, instukciók le lettek írva és már csak alkalmazni kellene ezeket, hajrá. Ha céges szinten nem tudja megoldani a helyi IT-s csapat, vagy külsőst megfizetve, akkor ott nincs miről beszélni és pláne felesleges tovább ragozni... :B

[ Szerkesztve ]

(#140005) Zoz válasza zseko (#140001) üzenetére


Zoz
őstag

Előtelepített Dell-ek... egész véletlenül nem Bitlocker-esek a meghajtók?

(#140006) King Unique válasza Zoz (#140005) üzenetére


King Unique
titán

A Macrium Reflect esetében eleve adott a BitLocker támogatás, a pendrive-ról bootolható WinPE / WinRE változathoz is hozzáadható, stb., vagyis annak elvileg nem kellene gondot okoznia. Aztán persze attól még egy próbát esetleg megérhet a felfüggesztés/kikapcsolás, hátha.

(#140007) DonThomasino válasza DonThomasino (#140000) üzenetére


DonThomasino
veterán

Erre valaki? [link]
Új telepítés aktiválás nélkül, nem megy a LAN.
Driver fent van, létezik az hogy az aktiválás miatt lenne ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#140008) Pyttawrx válasza DonThomasino (#140007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kizárt hogy amiatt nem megy. Valami más lesz ott.

(#140009) paler válasza mrbego (#140003) üzenetére


paler
aktív tag

Szia!
Nekem ez nem jó megoldás, mivel az RTLMost-ot egy windowsos applikáción keresztül nézzük a nappali tv-n. De a hálószobába így nem tudjuk nézni. A media pc-t látja a hálószobai tv is, és a kép, videó fájlokat is megtudom nyitni és le tudom játszani a TV beépített programjával, de az asztalról indítható RTLMost-ot csak úgy tudnám nézni a hálószobába ha áttudnám tükrözni valahogyan hálózaton keresztül az asztalt is.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#140010) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!

Az eset a következő
Van egy Dell 5590 notebook, Win10-el.
Van egy Audyssey mikrofon, jackes a vége, a pöckön 1 vonal van.
Megjött ma egy [iMM-6 iDevice Calibrated Measurement Microphone]
Aminek a Jackjén 3 vonal van.
Bedugom a jack csatlakozóba a notebookba bármelyik, a Realtek Audio kiírja,hogy csatlakoztattak Jack-et a notebookba és ennyi. Itt megáll a tudomány. [https://hu.mictests.com/] Itt tesztelem a mikrofont, de nem hajlandó a mikrofonba mondott beszédet érzékelni, csak amit a notebook beépített mikrofonja vesz.

Mi lehet a gond?

(#140011) szabonagyur válasza paler (#140009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Chromecast pl. vagy ha a TV tudja akkor bármelyik rokon megoldás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#140012) Csupingo válasza Atomgeszi (#140010) üzenetére


Csupingo
veterán

Teljesen laikusként arra tippelnék, hogy nálad csak átalakítóval működne, mivel ez egy almás cuccokhoz való mic, ami trrs csatlakozót használ és nem használható szabványos foglalattal ellátott laptoppal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#140013) qqcqqc válasza Atomgeszi (#140010) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez a cucc egy "headset"-ként működik és összevont, mikrofon-fülhallgató bemenetben működik.
Sima mikrofon aljzat nem fogja érzékelni.

(#140014) Zotya84 válasza Zoz (#140005) üzenetére


Zotya84
őstag

Én is ezt kérdeztem, de nem igazán vette észre senki, mert valamiért nem válasznak ment egyből utána. És szerintem is az lesz a gond. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#140015) zseko válasza King Unique (#140004) üzenetére


zseko
veterán

Úgy érted el lettek indítva a programok? Persze, három lett kipróbálva akkor. A Macrium, a MiniTool és az AOMEI.
A zsugorítást megcsinálták, ahogy írtam is, azzal nem volt gond, simán ment. Még egyszer rápróbálnak valamikor, ahogy a munka engedi az eszköz(ök) kiesését, ha nem megy, meg lesz bízva valaki. Szerintem sincs értelme tovább ragozni :)

Zoz: őszintén szólva, lehet érintettük a témát, nem emlékszem. És emiatt valószínűleg nem Bitlockeres, mert ezzel akkor foglalkozni kellett volna.

Zotya84: Valóban, elnézést, csak a válaszokat néztem így nem olvastam el ami nem annak jött, ezt is véletlenül vettem észre :B Plusz az elsőre kiugró szavak a Pro, TPM voltak, így simán ignoráltam a többit.
Azért segítek, mert haverom megkérdezett, akkor meg már miért ne mondjam el amit tudok. Másrészt 99%-ban pár hónapon belül oda fogok menni dolgozni, aztán kis plusz :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#140016) Zotya84 válasza zseko (#140015) üzenetére


Zotya84
őstag

Semmi gond, nem szoktam magamra venni. :)

És még egy kérdés a részemről: melyik az az ingyenes program erre a célra, ami céges használat esetén is ingyenes? Mert szerintem egyik sem. Bár tévedhetek, nem ismerem az összes freemium partícionáló licencét. A fizetőshöz meg tartozik techsupport általában...

Egyébként megpróbálhatjátok az Active@ DiskImage-ét. Elég belőle a trial, free is. Az egy régi Norton Ghost utód, szóval kell egy kis hely a lemezképnek, de elég nagy százalékban jól állít vissza belőle. Ha az sem tudja másolni a partíciót...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#140017) Zoz válasza zseko (#140015) üzenetére


Zoz
őstag

"És emiatt valószínűleg nem Bitlockeres, mert ezzel akkor foglalkozni kellett volna."
Na pont azért kérdezem, mert több Dell előtelepített géppel találkoztam, amin frissen a dobozból kicsomagolva, az első induláskor már be volt kapcsolva a Bitlocker. Tehát abszolút nem kellett semmit csinálni vele, gyárilag ilyen.

(#140018) qqcqqc válasza Zoz (#140017) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, ezt én is tapasztaltam. A bratyóm ilyet kapott a melóhelyén, és amikor meghalt az alaplap nem tudták átrakni az ssd-t, mert a bitlocker be volt kapcsolva.

(#140019) King Unique válasza qqcqqc (#140018) üzenetére


King Unique
titán

Ezt pontosan hogyan kell érteni, mármint hogy nem tudták átrakni? Csak mert így / így meg a helyreállítási kulcs ismeretében nyilván megoldható alapcsere esetén is a BitLocker-titkosítású meghajtó további használata, valamint pl. klónozásnál a Macrium Reflect is támogatja, stb. :))

(#140020) Zotya84 válasza Zoz (#140017) üzenetére


Zotya84
őstag

Pont ezt írtam én is. :B

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#140021) Atomgeszi válasza Csupingo (#140012) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm.. ez lehet a gond.
Gyártó egyébként ezt írja:

For use with Apple iPad, iPhone, iPod Touch via 3.5mm TRRS headset jack
Compatible with Android and Windows Phone devices with TRRS jack

Most akkor android telefonhoz is kell egy átalakító?

(#140022) Atomgeszi válasza qqcqqc (#140013) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A Dell-en összevont mikrofon/fülhallgató bemenet van.

Nincs rajta sima mikrofon aljzat.

(#140023) Zoz válasza King Unique (#140019) üzenetére


Zoz
őstag

Csak éppen az a helyreállítási kulcs nem ismert, mivel nem a felhasználó kapcsolta be a bitlockert, sőt egészen odáig nem is tudott róla, hogy bitlockeres a gépe, amíg az nem kérte azt a kulcsot, amit senki nem ismer.
Az alaplap döglés nélkül, egy-egy rejtélyes Windows frissítés után (ami valószínűleg valami BIOS vagy firmware frissítést töltött le az alaplaphoz) is előállhat ez a helyzet.
Rákeresve a neten, rengeteg hasonló panaszt találni: "BitLocker: need a key but I never installed it - Windows 10 - Dell"

(#140024) King Unique válasza Zoz (#140023) üzenetére


King Unique
titán

És ezzel most mire is akarsz célozni, hogy a user szükség esetén előtte talán nem tudja megnézni be van-e kapcsolva a BitLocker, majd ha igen akkor megkeresni illetve elmenteni a helyreállítási kulcsot, meg annál az esetnél amire a válasz ment le lett írva hogy nem ismert a helyreállítási kulcs? Ha igen, akkor az ugye részben user error is, mármint ha adott a megtekintés, mentés, akár kikapcsolás lehetősége is, ellenben nem él vele a felhasználó...

[ Szerkesztve ]

(#140025) Csupingo válasza Atomgeszi (#140022) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem létezik több készülék, androidos is, amiben TRRS csatlakozó van. Akár azzal is működhet, ha ez nem valami annyira elborult egyedi dolog, ami csak almához jó. :) (Nem tudom, van e olyan.)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#140026) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Fél éve kapok win10 alatt kékhalálokat, de nem sikerül rájönnöm, mi okozza őket, és így nem sikerül a problémát megszüntetnem.

Amit tudok :
- Az error code minden alkalommal DPC_WATCHDOG_VIOLATION.
- A kékhalálok kizárólag játékok alatt jelentkeznek, napi 9 órát dolgozok is ugyanezen a gépen, és az alatt még egyetlen kékhalált se kaptam.
- A kékhalálok gyakorisága változó. A gépet kb ugyanarra, és ugyanúgy használom, mégis néha egy teljes hét eltelik kettő között, néha pedig naponta kapok kettőt.

Amiket eddig próbáltam :
- DriverEasy-vel frissítettem minden létező driver-emet a legfrissebbre (nem oldotta meg, jöttek továbbra is a kékhalálok).
- Teljes reinstall, format c:\, csak a legszükségesebb driver-ek, csak az alapvető programok (nem oldotta meg, jöttek továbbra is a kékhalálok).
- SSD firmware-t ellenőriztem, naprakész.
- Minden SSD-met, HDD-met ellenőriztem különböző erre való szoftverekkel, egyik sem jelzett semmiféle hibát.
- Végeztem RAM check-et (a windows sajátját, és 3rdparty-t is), egyik sem jelzett semmilyen hibát.
- LatencyMon-al monitoroztam a DPC latency-met, ez sokáig magas volt, két eltérő frissítési frekvenciával működő monitor miatt. A monitorokat lecseréltem két egyformára, azóta a DPC latency-m jó, spike-ok sincsenek benne, stabilan alacsony.
- Vírusirtót átmenetileg nem használok (lehetséges forrásként említették, ezért próbaképp letöröltem), de így is jöttek kékhalálok, tehát nem a vírusirtó okozta.

A 6 legutóbbi dump-om így néz ki :
[link]

A fenti WhoCrashed három dolgot említ meg :
- AUDIOPROBE HS SPA Audio driver. Erre amúgy is gyanakszom, mert furcsa hang hibákat tapasztalok, sőt, olyan jelenséget is ki tudtam már tapasztalni, hogy néha egy furcsa (szoftveres) pattogás / latency kezd kialakulni a hallott hangban, ami garantált kékhalálhoz vezet, ha nem állítom ott azonnal le kézzel a rendszert. A fenti dump-ok közül viszont 1-ben szerepel ez a driver, a másik 5-ben nem.
- intelppm.sys. Itt említ esetleges túlmelegedést a WhoCrashed, de nincs ilyesmiről szó, minden alkatrészem hőmérsékletét figyelem, mindegyik normális, még terhelés alatt is. Az egyes kékhalálokat sem előzi meg érezhető lassulás, látszólag teljesen random történnek meg.
- Illetve látok egy "dxgkrnl.sys"-t / "DirectX Graphics Kernel"-t is. GTX 1050 Ti-t használok, a legfrissebb driver-el.

A BIOS-om biztosan nem a legfrissebb, a gyártó weboldalán találtam is hozzá elérhető frissítést, de nem merem használni, mert ezt a gépet használom munkára is.

Tudtok esetleg segíteni, hogy mi lehet a probléma forrása ?
Előre is köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

(#140027) qqcqqc válasza King Unique (#140019) üzenetére


qqcqqc
őstag

Miután nem tudta, nem volt helyreállító kulcs, akkor derült ki, hogy alapértelmezetten aktív volt.
A te szemedben ez user error, de mondjuk egy informatikához nem nagyon értő ember számára a gyártó hibája. Ha valaki nem tudja, hogy van ilyen, akkor nem is nézi meg.

[ Szerkesztve ]

(#140028) King Unique válasza qqcqqc (#140027) üzenetére


King Unique
titán

Nemcsak szerintem, hanem eleve részben user error is, ha adott a lehetőség előzetesen informálódni a gyártói / egyéb specifikációk és leírások alapján hogy pontosan mi van annál a PC-nél, valamint megtekintetni - már a fájlkezelőben a meghajtóikonnál a kis lakat is elég szemléletes... - és lementeni a helyreállítási kulcsot vagy akár kikapcsolni a titkosítást, ellenben egyáltalán nem él a lehetőséggel a user, szükség esetén nem kér segítséget sem hozzáértőbb felhasználótól ha laikus, stb., ezen nincs mit ragozni... :B Meg ilyen alapon akkor gondolom ha épp nem a BitLocker a téma, hanem pl. az adatmentés, adatbiztonság és elszáll a rendszermeghajtóként használt SSD, ahol még véletlenül sem volt a rendszerről és a fontos adatokról máshol biztonsági másolat, akkor az ugye megint még véletlen sem a user felelőssége, mert ő éppen nem hallott ilyenről és nem tudja mi az... Hát igen, lehet akár így is hozzáállni, csak akkor ugye utólag nem kell csodálkozni ha nem tetsző vége lesz, ennyi. :))

[ Szerkesztve ]

(#140029) Doky586 válasza qqcqqc (#140027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

File- és Lemez-kezelőben is a képébe tolja minden usernek hogy ez Bitlockeres meghajtó...
Nehéz nem észrevenni. :)

(#140030) Zotya84 válasza Zoz (#140023) üzenetére


Zotya84
őstag

Ebben csak az a szép, hogy általában simán kikapcsolható a BitLocker kulcs nélkül – amíg működik a gép. Ugyanis nem mindegy, hogy engedélyezve van a titkosítás, vagy aktiválva is van. A gyártói gépeknél én úgy tapasztalom, hogy általában az első az igaz.

Jelen esetben a kulcsot szerintem attól kellene megtudni, aki a gépet beüzemelte anno. De azok meg esélyes, hogy nem véletlenül nem hagyták itt... Mert, ha aktiválva is van, akkor azt valakinek meg kellett tennie. És ha az sincs meg: akkor biza ez a tipikus ÍJ esete.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#140031) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudja valaki, miért éled fel a gép amint alvó módba megy?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#140032) VGYke válasza Tiger. (#140031) üzenetére


VGYke
addikt

Tipp: BIOS, Wake-on-LAN, vagy USB-s hardver (egér, billentyű). Kísérletezz. Húzd ki az UTP-t. Ha megszűnik, a hálókártya ébresztett. Húzd ki a billentyűt, később az egeret. Ha továbbra is felébred, passz.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#140033) King Unique válasza Tiger. (#140031) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen kevés információból max. a telejósda fogja tudni megmondani. :D
Egyébként meg egyszerű, megnézed mi ébresztette fel és akkor kiderül. ;)

(#140034) Tiger. válasza VGYke (#140032) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi. A halokartya volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#140035) Tiger. válasza King Unique (#140033) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#140036) Winnie The P válasza Zsiráfnyál (#140026) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali! Ha megy az angol akkor [link] itt a leírás

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#140037) Szotyi222 válasza DonThomasino (#140007) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

És a chipset driver? És a tőöbbi?

(#140038) Lenry


Lenry
félisten

mivel lehet rábírni a Windowst, hogy jegyezze meg a hálózati hitelesítő adatokat hálózati meghajtóhoz való csatlakozásnál?
a meghajtót
net use z: \\192.168.1.2\share jelszo /u:usernév /persistent:yes formában vettük fel és a credentials managerbe is be lett írva a felhasználónév / jelszó páros, mégis újra kéri reboot után

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#140039) Pyttawrx válasza Szotyi222 (#140037) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

túl vagyunk rajta, a lan lesz a hibás sajnos. Plusz a LAN-hoz nem kell semmi, ismeri a win alapból ennél a notinál (is).

[ Szerkesztve ]

(#140040) LK


LK
addikt

Sziasztok! Legális win 10 pro-m van. Hardverhiba miatt a szerviz, más rendszeren tesztelgette a gépemet. A win 10-em rendesen elindult a jelszavammal. Kiderült a hiba is. Miután összeraktam a gépet otthon (ugyanazok a komponensek), a bootolásnál volt kép, (biosba is be lehetett lépni), de utána feketeség fogadott.
Nagy nehezen beléptem és elindítottam csökkentett módba, de ott nem fogadta el a jelszavamat. Pin kódot kért,amit soha nem állítottam be. A microsoft fiókomba is új jelszót állítottam be. De az elmúlt 3 jelszavam sem működött.
Ezen kívül rendszer visszaállítást, indulás javítást, legutóbbi frissítések visszavonását megcsináltattam a géppel csökkentett módban, de akkor sem enged be. Virtuális billentyűzettel, másik billentyűzettel is próbáltam. Már mobil rack-kel lementettem az adatokat is másik gép segítségével, és már az újratelepítést tervezem. Még egyszer leellenőrzöm a bios beállításokat, lehúzom a többi háttértárat és ha úgy sem indul be (bár ennek nem sok köze hogy nem enged be a jelszavammal) akkor újrahúzom a rendszert. Nincsen véletlenül egyéb ötletetek? Előre is köszi :R
Ja és mit tehetek hogy ezt elkerüljem legközelebb? Mert tegnap többszörös idegösszeomlást kaptam emiatt. :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#140041) krealon válasza Lenry (#140038) üzenetére


krealon
veterán

A helyes irásmód:
net use z: \\192.168.1.2\share jelszo /user:192.168.1.2\usernév /persistent:yes

Ha a /user opciónál elhagyjuk a host részt, akkor az autómatikusan a .\usernév formára, vagyis a helyigépneve\usernév formára vonatkozik és a távoli gép a helyi gépen próbál hitelesíteni és még ha sikeül is, a kiszolgáló gépen valószínűleg nincs hozzáférés engedélyezve kliensben hitelesített felhasználók részére.

Szerk: formázás

[ Szerkesztve ]

(#140042) Đusty


Đusty
addikt

Bejelentkeztem microsoft fiókba, de utána hiába ki, megjegyezte a fiókhoz tartozó képet és bejelentkezésnél is az virít. Hogyan tudom eltávolítani?

(#140044) Lenry válasza krealon (#140041) üzenetére


Lenry
félisten

ahha, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#140045) Lenry válasza krealon (#140041) üzenetére


Lenry
félisten

nem nyert :(

átírtam a Credentials Managerben is, újraindítás után mégis ez fogad. ha beírom a jelszót, gond nélkül felcsatlakozik és onnantól hibátlan a következő restartig.

sima semmi extra Samba szerver, amire csatlakoznék.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#140046) Đusty válasza King Unique (#140043) üzenetére


Đusty
addikt

Köszönöm szépen.

(#140047) Đusty válasza King Unique (#140043) üzenetére


Đusty
addikt

Nem sikerül azonban, megcsinálni, mindig ott az a fránya kép, nem tudom honnan szedi mert a leírt mappában nincs az tuti.

(#140049) Đusty válasza King Unique (#140048) üzenetére


Đusty
addikt

Na végül csak sikerült valahogy [ez] alapján.
Köszi a segítséget.

(#140050) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem tudom ki és miért, de valami/valaki, számomra véletlen szerűen létre akar hozni újabb felhasználókat a C:\Users mappába.... Vagy a meglévőbe akar írni, csak nem kezeli a hosszú ékezeteket.
A C:\Users\ útvonalon van 3 általam létrehozott felhasználó, 2 korlátozott akik használják a PC-t és 1 Nagy Főnök nevű rendszergazda, aki csak nagy baj esetén lép be a fiókba.
Időnként a C:\Users\ mappában megjelennek ilyen felhasználók, a fénykép szerinti mappa tartalmakkal:


A C:\Users\Nagy FGLCache mappa üres, a Nagy F tartalma fent látható.
Mindkét mappa simán törölhető, mint ahogyan most is megtettem, így most is elfelejtettem megnézni az e7a3b9b6bd3503ea fájl kiterjesztéseit és méretét.

Szerintetek mi ez, ki/mi akar felhasználókat létrehozni, vagy írkálni a meglévőbe?
Gondoltam én is a vírusra, de az ESET Internet Security nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.